כותרות TheMarker >
  ';

  סדן הפקת אמנות

  מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית.
  הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם.
  ניסיון בהפקת כ-170 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

  ארכיון : 5/2015

  0 תגובות   יום חמישי, 21/5/15, 12:19

   

  P50 - הגל החדש של עיצוב הפלטה

  P50 new wave of dizzying pallet                      

   

   

  ''

   

   

  תערוכת p50

  הגל החדש של עיצוב הפלטה

  פתיחה חגיגית : יום חמישי, 28.5.2015 בשעה :20:00

  בגלריית הציפור הכחולה

  רח רוטשילד 75, פתח תקווה

  אוצרת: שרה רז

  מדוע יש לשמור על הפלטה של אמן?

  מריחות הצבע של פיגמנט גלם או תערובות נותרו בעמדה שיכולה להיות מדד מסקרן לשיטת העבודה וכן להכיר את נפש האמן. ברגע שהאמנות הורמה מעל תחומי מלאכה בלבד, ציירו האמנים  את עצמם עם פלטה  ביד.

  איפה היכן  ואיך  הניחו צבע על הפלטה  דרך זה אפשר היה להעביר רגש, פסיכולוגיה, ומשמעות דתית. "הערך של מה שאתה מייצג", כתב ג'ון רסקין באלמנטים של הציור שלו, שפורסם לראשונה בשנת 1857 "תלוי בצבע .אם הצבע הוא שגוי, הכל  לא בסדר. באותה מידה, אם אתה שר, ולשיר תווים כוזבים , זה לא משנה עד כמה נכונים דבריך ".

  הפעם איתגרנו את האמנים

  והם מציגים 50 עבודות בנושא הפלטה -פתכה .

  פתֵכה היא לוח של ציירים למשיחה ולפיתוך (ערבוב) של צבעים.

  "נטל הקב"ה אש ומים ופתכן זה בזה, ומהן נעשו שמים" (בראשית רבה).

  האמנים מבקשים להאדיר את מקומה של הפתכה ולהגיש אותה כיצירת אמנות.   בציור פיסול צילום קולאז' ככל שכישרונותיהם ורעיונותיהם ינחו אותם.

  ''

   

  המחזה של מטרלינק הסופר הבלגי, "הציפור הכחולה", הוא מסע של  היוצאים לבקש במרחקים את הציפור הכחולה, סמל האושר, אך לבסוף מוצאים אותה בתוך ביתם.

   אסא כשר אומר כי לרבים מאתנו ה"ציפור הכחולה" כבר קיימת ביד; אותה "ציפור" שבה חבויים האהבות הכישורים, והמיומנות שרכשנו במקום העבודה, בלימודים וביצירה.

  אין ספק כי ניתן לכנות את פתח תקווה עיר המוזות ,עיר שבה תמצא ריבוי של אמנים יוצרים.

  גלריית הציפור הכחולה, אותה מנהלת שרה רז יו"ר עמותת האמנים היא גלריית בוטיק, אינטימית ,ורומנטית  בה מוצאים האמנים מקום ראוי לחשוף את יצירתם בתערוכות יחיד ובתערוכות נושא קבוצתיות. כאן חבוי האושר...

  שעות ביקור בתערוכה:

  ב', ו', שבת 11:00-13:00

  ג',ה'  17:00-19:00

   

  האמנים המשתתפים:

  אסתי ירון- אסנת גפן- אילנה לניאדו- נאוה בביוף- שרה רז- חדוה ויינברג-ורד ליפשיץ-נילי ללום-ברכה פרי-בתיה כהן-חסיה שימקו-טלי כץ-שירה כלפון-דרורה קציר-חסיה גבלי-בליה שדר-ויקי אזולאי-הייקה גושן-שרית לפיד-אנה קיסר,יונה בן אהרון- הני ברודני- מיכל כהן

   

  ''

   

   

  ''

  נעילה: 18.6.2015

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שבת, 9/5/15, 01:05

   ’מעומקא דליבא’- תערוכת יחיד לאמן ראובן צוקרמן

   אוצרת : נועה לאה כהן

   פתיחה חגיגית: ’טיש בליוויי מוזיקאלי’ יום ראשון, 10.5.2015 בשעה 20:00

   בבית אות המוצר

   רח' דרך חברון 12

   ירושלים

    

   ''

   התערוכה מבוססת על ספר אמן בשם 'תפילת ראובן' שבו יצר האמן דימוי העולה מהברכות הנמצאות בתפילת עמידה שהיא מעמודי התווך של המסורת היהודית.

   המסע לתערוכה  הזו התחיל במוסקבה ב 1999  שם בעצם היתחילה הדרך אל האמנות שהובילה לאט לאט גם אל החזרה ההדרגתית בתשובה, ורק ב 2010 היה נקיטת צעד  משמעותי של מעבר לגור  וללומוד בישיבה בין חוזרים בתשובה שעברו בדרכים שונות מכל העולם והגיעו לשם  שם הישיבה לדוברי רוסית – –’תולדות ישורון’ . הספר  צילום על התפילה יצא לאור ב 2013, וזה היה בעצם ניסיון ראשוני לבנות משהו אחר, משהו שמקשר בין הרגשות הדתיים של אדם המתפלל לבין לתת לזה ברק אור– מחודש עם ריאליזם עכשוי. זה לא מתתיימר להיות במקום הסידור חס ושלום. אך מי שנפגש עם יספר– הוקסם מכל המגזרים .בצורה פלאית כל התמונות שנבחרו כאילו היו מתאיומות לברכות ולפסוקים שחיפסנו עוד הרבה הרבה לפני, היה כאן כיד האלוקים, זו הייתה החוויה האינטנסיבית והמכוננת של האמן אשר הניעה אותו לכוון את עדשת המצלמה ולחפש את האינטרפטציה האישית שלו להשגות ההגותיות. ולמצוא את הקשר הסמוי בין הויזואל של חיי היומיום והמעשה בהם נשנה הטקסט שלוש פעמים ביום במהלך אלפיים שנה לבין הרעיונות הנשגבים האחדותיים העומדים מאחוריו...

   ''

   בתערוכה יופיע כשלושים ויותר יצירות בהדפסה איכותית בפורמט גדול במיוחד המהווה אתגר תליה למקום התערוכה הספציפי. בנוסף במרכז התערוכה תועמד תמונת שילוב ציור שמן ועיבוד ממוּחשב

   עבודה זו היא לבה של התערוכה כשהאדם הוא הציר המרכזי המניע את התפילה ונשמתו היא נשיפת רוח חיים באותיות במלל ובטקסט. האדם שהוא למעשה פורטרט עצמי אשר ממנו פורחות אותיות. בגובה הלב מופיע ריבוע נגטיבי אשר מתכתב עם ריבועים אחרים המופיעים בתערוכה.

   ''

   מעומקא דליבא’ …אוקי, אבל מה התכלית של התהליך הזה שנמשך ונמשך, נמשך שנים רבות, על– ידי טובום ורבים מאיתנו, ואנחנו מה? יש כאן עוד מספר עבודות גם מיצג, ובעזרת ה’  היכולות לצופה המתבונן לתת להתבונן ,לראות איפה הוא הוא בכל הסיפור שנמשך ונמשך.ואם נרצה או לא הוא הוא השורש להכל, והפירות ממנו.

   ’כאשר אין מחסור אז גם אין מקום להכיל דברים’ (מתורת חכמתנו)

   ראובן צוקרמן מחפש בצילומיו להגיע אל מעבר לדימוי עצמו ומחפש את המשמעות הסמויה בויזואליה של הדברים . תפיסתו היא אינה אנתרופולוגית כמו שאר צלמים אשר מצלמים בתוך הקהילה האורתודוקסיות כסוג של קהילה אקזוטית, מבט המחפש את הזר והמוזר את השונה ומתוך כך גם את המסקרן. הכפוף למבט קולניאליסטי ופטרוני. הוא מצליח להראות את האותנטיות ואת קסם החיים הרליגיוזיים גם בחלקים היומיומיים הפשוטים מתוך רצון לפענח את הקוד הנסתר היוצר את תפיסתו של האדם המאמין.. .

    

   ''

   שעות ביקור בתערוכה:

   א'-ה' 10:00-12:00       16:00-19:00  

   שישי : 10:00-13:00

   נעילת התערוכה : 26.5.2015

   מייל האמן : reuvenzukerman@gmail.com

   אתר האמן :  http://www.reuvenzukerman.com

   טל’ האמן +972(0)548412407

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 5/5/15, 23:29

    קוסמת הצבעים יוצאת לאור 

     

    ''

    האמנית רונית קריסטל, תופעה ויראלית ברשת, מציגה תערוכת יחיד ראשונה
    פתיחה חגיגית:

    יום חמישי, 14.5.2015 בשעה 20:00

    בבית רובינשטיין, רח' לינקולן 20, תל אביב

    אוצרת: לורי פשניצה

     

    אני זונה של סגנון ויוקרה ועושר לא מדברים אלי", מצהירה רונית קריסטל, "וגם לא מוסכמות אמנותיות. המטרה שלי היא להגיע לקהל גדול ככל האפשר". לכן העדיפה אמנית הניו־מדיה את הלובי של בית רובינשטיין בת"א כחלל ליצירותיה המרשימות, על פני גלריות.

    ''

     

    קריסטל בת ה־50 החלה לצייר בעקבות גירושיה, אז שקעה לדיכאון לאחר המאבק המשפטי שניהלה נגדה משפחתו של בעלה, מפיק תקליטים. "משפחה שלמה יצאה נגדי כאילו אני אויבת הציבור מס' 1.יש לי הרבה מה להגיד על בתי משפט ובעיקר על בית הדין הרבני המתנהל כמו בדיחה. המשפחה של בעלי היא משפחה מאוד עשירה מרשפון, והם החליטו להגיש נגדי עשרות תביעות, פשוט כדי להתיש אותי ולגרום לי לוותר על הדירה שלנו ולקחת ממני את הילדים (כיום בני 24 ו־17). והם באמת כמעט הצליחו להרוג אותי".

     

    ''

     

    אם אינכם מכירים את רונית קריסטל מהפייסבוק, סמנו לעצמכם איקס. עבודותיה קריסטל התפרסמו במהירות רבה בזכות הרשתות החברתיות, בעיקר פייסבוק: ציוריה הופכים ויראליים באינטרנט וזוכים לפופולריות ולשיתופים רבים - ברשת, כמו גם באתרי האמנות המקצועיים. קריסטל נודעת כ'ציירת של ציירים', ורבים מהם מעריצים את עבודותיה וכותבים לה באופן קבוע.

     

    ''

    לדוגמה, האמן Brahma Templeman  כתב עליה: "גיוון שלא נראה כמותו",

    האמנית Crystal Most, מנהלת קבוצת האמנים הבינלאומית the artist eye כינתה אותה "קוסמת צבעים של ממש..."

    האמן Raja Ram הגדיל וכתב: "פיקאסו - תאכל את הלב!",

    עוד תגובות לדוגמה: "אמנית חדשנית ביותר", "אמנות חדשה נגלית לעינינו" ועוד.

     

    יצירותיה של קריסטל הוצגו בפרויקטים בתערוכות רבות בארץ ובעולם - נתון מדהים בהתחשב בתקופה הקצרה יחסית שבה היא פעילה בזירת האמנות. קריסטל גם זכתה לכתבות אוהדות רבות בכתבי־עת בינלאומיים לאמנות. בין השאר הוצגו יצירות שלה בתערוכה הפאריזאית היוקרתית, 'סלון הסתיו' (Salon d'Automne), כאשר זו התארחה בתל אביב בשנת 2014 - בסלון זה נהג פיקאסו להציג רבות מיצירותיו.

     

    ועוד:

     * אוגוסט 2012:   'אור', הגלריה המרכזית תל אביב, אוצרת: אורית ויזל גלילי.

     * פברו' 2013:  'מבע נשי', בית גבריאל בכינרת, אוצרת: יעל ניצן.

     * מרץ 2013:  'אור וצל', תערוכה במרחב הוירטואלי,  אוצרת: ד"ר נורית צדרבוים.

     * שנת 2013    -  Journey Through Creativity, מנהטן, ניו יורק, ארה”ב, אוצרת: Esperanza Tielbaard Pazmiño.

     * אוקט' 2014  -  'העולם עכשיו', בית רובינשטיין תל אביב, אוצרת: לורי פשניצה.

    * נובמ' 2014   - כאמור, התערוכה הבינלאומית מפאריז, 'Salon d'Automne',  האנגר 11, נמל תל אביב.

    בנוסף, בשנים  2012-2014 פורסמו אודותיה שתי כתבות־שער בניו יורק:  במגזין The artist weekly של הכתבת Eva Snyder; ובמגזין art & byond של בעלת המגזין והכתבת Mila Ryk.

     

    קריסטל האוטודידקטית היתה בעבר המלבישה הראשית של ערוץ 2 ומאפרת בכירה בו. לציור הגיעה כבריחה, בעקבות משבר גירושין קשה, שגרם לה להתפטר והושיב אותה בבית מול המחשב. בעברה היתה נערת רוק, ועם חבריה נמנו ועדיין יוסי אלפנט ז"ל, שולץ האיום, הדר גולדמן ולהקת סיאם, בועז תורג'מן, איציק ניני, סמי בירנבך וחברי להקת מינימל קומפקט הפועלים בברלין, אורי שטרק ושאר אושיות לילה ורוק.

     

    הביוגרפיה הסוערת שלה כללה נסיעות רבות לחו"ל וביקורים ובילויים בניו יורק, באמסטרדם, בגואה, הודו ובאיביזה, המעוז הבינלאומי של סצינת המסיבות. קריסטל מעודכנת ואוהבת רוקנרול, מוסיקה אלקטרונית, ראפ ורוק אלטרנטיבי, ועם תחנות התרבות שלה נמנים יוצרים ומבצעים כמו קוקטו טווינז, ארכיב, אמינם, אואזיס, נירוונה ועוד.

     

    כל אלה באים לביטוי ביצירותיה, שכמו מוסיקה טובה לא ניתן להגדירן. היא מציירת במהירות ובאופן אינטואיטיבי, ותהליך העבודה שלה ייחודי, מרוכז וממוקד. העולם הוויזואלי שלה משוחרר מכל חוק וזורק את הצופה בו, ללא אזהרה, לתוך חוויה טוטאלית ובלתי־אמצעית.

    24 התמונות הגדולות (עד 150 ס"מ רוחב/100 ס"מ גובה) נוצרו במחשב בתוכנה ייחודית שהיא סוד מקצועי של קריסטל, ולאחר מכן עברו גימור מיוחד והודפסו על פרספקס או על נייר באופן - שוב, ייחודי לה - המבטיח שהצבעים יזהרו מהציור באותו אופן שהם זוהרים מהמחשב. על האפקט המושלם הזה עבדה האמנית האוטודידקטית בשלוש השנים האחרונות, עד שהגיעה לתוצאה שהשביעה את רצונה.

     

    קריסטל בת ה־50, המוכרת היטב לברנז'ה התל־אביבית כבת בית במועדונים וחברה טובה של יוסי אלפנט ז"ל, שולץ האיום (עד היום) הדר גולדמן ולהקת סיאם, בועז תורג'מן, איציק ניני, סמי בירנבך וחברי להקת מינימל קומפקט הפועלים בברלין, אורי שטרק ושאר אושיות לילה ורוק, היתה במשך שנים המלבישה הראשית של ערוץ 2 ומאפרת בכירה בו. משבר גירושין קשה הביא אותה אל הציור בתוכנות המחשב, ומרגע שהתחילה לצייר  כבר הפכו ציוריה לתופעת־רשת ויראלית, עם עשרות שיתופים בארץ ובעולם.

     

    במשך הקריירה הקצרה שלה פיתחה קריסטל סגנון ייחודי במדיה הדיגיטלית, הממזג ישן וחדש, שבירת מוסכמות, תחכום של מרקמים, עומק, שילובי צבעים מפתיעים וצורות לא קונוונציונליות, אותן היא רוקחת במחשב, תוך התגרות בנורמות. קריסטל אוהבת להפתיע הן את עצמה והן את הצופה, ומי שנשבה בציוריה ו'נדבק בחיידק', ממשיך באדיקות לעקוב אחר אמנותה. קריסטל סבורה שההתפתחות וההשתכללות לא מסתיימות לעולם והיא נמצאת במעקב מתמיד אחר טקסטורות וטכניקות מתקדמות, אותן תוכל לשלב בציוריה.

     

     

    ''

    24 התמונות הגדולות (עד 150 ס"מ רוחב/100 ס"מ גובה)  מוצגות החל מיום שלישי השבוע, 28.4, אירוע הפתיחה יתקיים ב14/5 בחלל יוצא דופן: הלובי של בית רובינשטיין בצומת מעריב (רח' לינקולן 20) - אירוע שהוא חגיגה לכל אוהביה ומיקום המבטיח חשיפה מרבית לציבור, כפי שהיא אוהבת ורגילה.

     

    מתמונות נוספות אפשר להתרשם באתר האמנית: ronitkristal.com

    מייל האמנית: kristalart6@gmail.com

    . פרטים להתקשרות: טל' 054-9848610   

    נעילה: 26.5.2015

     

    שעות ביקור בתערוכה : ימים א'-ה': 07:00-20:00
    יום שישי: 0700-15:00

     

    דרג את התוכן:

     ארכיון

     פיד RSS