כותרות TheMarker >
  ';

  סדן הפקת אמנות

  מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית.
  הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם.
  ניסיון בהפקת כ-170 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

  ארכיון : 7/2015

  1 תגובות   יום שבת, 11/7/15, 21:02

  תערוכת “עיר הצבעים”-מונציה לירושלים, מציגה ציורים מוקפדים , ריאליסטיים עד דיוק מושלם, של דמויות ססגוניות מפסטיבל המסיכות בונציה, בתים קטנים כשכיות חמדה לאורך ה"קאנאל גראנדה", ביד עדינה ואמונה של האמן יצחק דוידוביץ.

  ''

  פתיחה חגיגית:יום חמישי , י"ד באב תשע"ה 30.7.2015 בשעה :20:00

  במוזיאון היכל שלמה

  גלריית המבואה

  יצחק, שכבר הציג ארבע תערוכות יחיד בעבר, את “בין שמים לארץ” תערוכת החוצות “בוקר טוב תל-אביב” שהוצגה על שלטי חוצות ברחבי העיר תל-אביב,”נופים לבנים” במוזיאון יפו, ו"פני וונציה" באוניברסיטת תל אביב, חוזר הפעם לוונציה הרומנטית והססגונית, ויציג את ציוריו בתערוכה ייחודית שתיפתח בסוף חודש  יולי במוזיאון היכל שלמה.

  התערוכה מציגה שילוב נדיר של ציורים מוקפדים המכניסים את הצופה הישר לגשריה של העיר הכל כך מיוחדת זו. מקרנבל המסיכות בונציה ועד הלגונות המכחילות- ונגיעות מהעיר מוראנו..
  יש בה, בוונציה ,שילוב מטריף של זהב, כחול, ורוד וקיטש משגע.העיר הזו, הרומנטית בעולם והמרגשת, מרעיפה על הצופה שילוב אקלקטי של ארכיטקטורה, מים והנהר העובר בתוכה ה "קאנאל גראנדה".

  יצחק דוידוביץ’ מיטיב לטפל בדמויות הקרנבל השונות, המושקעות, אך בד בבד הוא מציג בפנינו גם את הפיגורות הפחות מושלמות, הפחות מפורכסות, והיותר אנושיות..

  סימביוטיקה מאלפת לצופה,של גוונים, טקסטורות , ושפות שונות משולבות להן בתערוכה זו .

  יצחק מזכה את הצופה בפיסה ייחודית מקרנבל אחד מסנוור שלא נגמר.

  אתר האמן:

  http://www.ydphoto.co.il/

  ''

  עוד על האמן:

  יצחק דוידוביץ הוא איש עסקים  רב פעלים. מנכ”ל חברת מדטון בע”מ,שהתאחדה לאחרונה עם חברת "הדים" העוסקת בייבוא ציוד רפואי.

  במסגרת עבודתו ונסיעותיו הרבות ברחבי העולם, הוא נדבק בחיידק האמנות, ונחשף אליה לא מעט.אך תמיד חוזר לאהבה הישנה: ונציה, אותה הוא פוקד מידי שנה..

  ''

  נעילה 5.9.2015

  גלריית המבואה, מוזיאון היכל שלמה

   רח': קינג ג'ורג' 58 ירושלים 02-5889010

  שעות ביקור בתערוכה : א'-ה: 10:00-20:00

  יום שישי 09:00-12:00

  יוקרן  סרטו של גדי קסטל "חזרה לגטו ונציה"
  תיאום הפקה: אבי הדרומי

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שבת, 11/7/15, 20:57

   LOVE CARE & COMPASSION
   חורף יפני – צילומים ושירים – דויד מונסונגו
   פתיחה חגיגית :

   יום שישי, 31.7.2015 בשעה 12:00 

   בבית גבריאל אשר על הכינרת

   אוצרת: נגה ארד-אילון

   מַעֲטֵה הַשֶּׁלֶג הַלָּבָן וְעַרְפִלֵּי בֹּקֶר

   הָפְכוּ אֶת הַנּוֹף לְצִיּוּר בִּשְׁנֵי מְמַדִּים

   קְפָלִים שֶׁל אֲדָמָה וּכְתָמִים שֶׁל עֵצִים

   מְבַצְבְּצִים בֵּין גַּגּוֹת הַבָּתִּים

   שֶׁהָיוּ פַּעַם אֲדֻמִּים

   הַצְּבָעִים  גְּוָנִים שֶׁל אֲפֹר

   עֵדוּת שֶׁל צֶבַע.

   בָּאֹפֶק צְלָלִיּוֹת שֶׁל צִפּוֹרִים

   יוֹצְאוֹת מִתּוֹךְ הָעֲרָפֶל.

    

    

   ''

    

   דויד מונסונגו הוא אמן רב תחומי. צלם ומשורר, אשר רגישותו השירית, למילים, למקצבים, וחיבורו לאינטימיות של המילה מהדהדים לתוך צילומי הטבע שלו. האסתטיקה, הראייה הצילומית, הקומפוזיציה, הטבע והאור מהדהדים חזרה לתוך השירה שלו.

   כצלם טבע, הוא שוהה, חווה את הסביבה בה הוא נמצא וגם מצלם... : "המצלמה משמשת לי תמריץ להיות במקום בו מתרחשים ופועלים כל החושים. השאיפה המרכזית שלי היא להשתלב בטבע, להתבונן בבעלי החיים, בין אם הוא חיית טבע או חרק, ולצלמו בגובה העיניים. בכך לנסות וליצור סוג של תקשורת, להרגיש כשווה בין שווים ולנצור את הרגע האינטימי".

   בתערוכה זו , שהיא פרי מסע ליפן בחורף של ינואר 2015, הדימויים הויזואלים והדימויים המילוליים שזורים זה בזה, בלתי נפרדים ועצמאיים בעת ובעונה אחת ביצירה משותפת רבת רבדים.

    

   ''

   קוף המקוק היפני הידוע גם כ"קוף השלג", היה היעד הראשון במסע צילום הטבע בו השתתף דויד מונסונגו בחורף 2014-15. המסע מתחיל בשלושה ימי צילום בנאגאנו, צפונית-מערבית לטוקיו.

   באיזור, נביעות של מעיינות חמים הבוקעים מהאדמה הגעשית ונאגרים בבריכות. שם מבלים חלק מהקופים את רוב זמנם כאשר רק למשפחה השלטת מותרת הכניסה למים ואילו בחוץ טמפרטורה של מינוס 25 מעלות. נדמה, כאילו הצעירים שעדין יונקים משדי אימותיהם, אינם מודעים כלל עד כמה שפר גורלם. האחרים, שאינם שייכים לקבוצה השליטה, אינם רשאים לחמם את גופם במים החמים, מה שלעיתים מהווה את ההבדל בין חיים למוות. בחוץ, הם מתגודדים משפחות משפחות כדבוקה אחת במטרה לשמר את חום גופם בקור העז ולשרוד את החורף הקשה.
   בתוך המרחצאות קופי המקוק מעבירים את הזמן בפעולת ניקוי הפרווה הדדית מחרקים ויש הנרדמים מחוסר המעש וההשפעה המרדימה של המים החמים. הצעירים שבחבורה משתשעים במים קופצים וצוללים אך דואגים כל העת להימצא בקרבת אימם להתכרבל בזרועותיה ולינוק משדיה. אם קורה שאחד הקופים שאינו למשפחה השלטת מנסה להתגנב לבריכה  הוא מותקף בחמת זעם ומגורש כל עוד נפשו בו.

   דויד שהה במחיצת הקופים שלושה ימים. כשווה בין שווים, היו אלה ימים של צפייה, התבוננות, למידת אורחות חיים ומחשבות על האדם והקוף, ובעיקר על גילויי אהבה, חמלה ודאגה המתקיימים ביניהם. הם מורגלים בנוכחות אדם ושהייה במחיצתם מאפשרת מחקר מעמיק ולמידה של אורחות חייהם והתנהגותם הקהילתית. נוכחותו כלל לא עניינה אותם למעט סקרנות מסוימת שהם גילו בציוד הצילום שלו...

    

   ''

   היעד הבא של מסע הצילום היה הוקאידו, האי הצפוני של יפן, לפגוש את העגור אדום-הכתר, ינשוף השלג (Ural Owl) ואת העוף הדורס הענק - עיטם שטלר ((Steller's sea eagle.

   העגור אדום-הכתר, או  בכינויו המקומי "עגור יפני" הינו אייקון לאומי יפני  ונחשב לסמל של מזל, אריכות ימים ונאמנות. הוא אחד המינים הנדירים ביותר בעולם של עגורים. לפי ההערכות אוכלוסיתו מונה כ 2,750 פריטים בלבד, מהם כ 1000 ביפן. בשנת 1970 הוכרז כנתון בסכנת הכחדה, וקיימות תוכניות שימור של העגורים, שבמהלכן מודגרות ביצים של עגורים בגני חיות, והגוזלים משוחררים לאחר מכן לטבע.

   העגור אדום-הכתר קיבל את שמו מכיפת הנוצות האדומה שלו, שנעשית בוהקת יותר בעונת הרבייה. רוב גופו של העגור לבן, מלבד צווארו, לחייו, גרונו ונוצות התעופה המשניות שלו, שצבעם שחור. כשהוא עומד, נראה כאילו נוצות הזנב של העגור שחורות, אף שהן למעשה לבנות. מראהו המיוחד וצבע גופו הלבן פנינה על רקע הנוף המושלג, הליכתו הססגונית, ריקודי החיזור שלא היו מביישים רקדניות באלט מקצועיות המלווים בקריאות רמות - כל אלה יוצרות תמונות חלומיות, ציוריות, ומלאות חן.

   במהלך המפגש עם העגורים, לנוכח השלג שהמשיך לרדת, נצפו גם ינשוף השלג (Ural Owl)
   ועדרים מקומיים של איילים.  בצילומיו של מונסונגו הם נוכחים בוזמנית. כדבריו של רולאן בארת, שכמו נכתבו על דויד – "עיקר הראות של הצלם אינה בראייה, אלא בהיותו שם. ".

   אל חוף האוקיאנוס הפסיפיק של הוקאידו הגיע שם פגש את העוף הדורס הענק - עיטם שטלר
   ((Steller's sea eagle. צילומיו משלימים תמונה של מרחב מבודד, רגוע וסוער בו זמנית, בו מונסונגו נוכח, ומתווך את נקודת המבט הייחודית שלו מבעד לעדשה.

   בַּטֶּבַע בּוֹ אָנוּ חַיִּים

   בְּדַרְכּוֹ שֶׁל עוֹלָם

   דַּיָּרִים בְּנֵי חֲלוֹף הִנְנוּ

   וְגַם זְמַנֵּנוּ יִתַּם.

    
   דויד מונסונגו נולד בישראל בשנת 1957 וגדל בצפת.
   כיום, תושב היישוב גן-נר שבשומרון, נשוי ואב לשלושה ילדים, עוסק בתחום ההייטק.

   חלק ניכר מזמנו הוא משקיע בכתיבה ובצילום. מסעותיו מתועדים ביומני מסע, אותם הוא כותב במהלך המסעות, בהמתנות לבעלי החיים, בהתכוננות ובהתכווננות. כמו-כן, הוא כותב שירה משך שנים רבות. הוא אף משתתף בסדנאות כתיבה ומפרסם שם את שיריו.

   הוא צלם אוטודידקט, מאז ומעולם אהב להתבונן בעולם דרך העדשה. בתחילת דרכו חיפש את הדימויים המופשטים שבטבע, אולם עם השנים הלך והתמקצע בצילום טבע והוא שואף לתעד בעלי חיים וצמחים בסביבתם הטבעית. לאורך השנים רכש ניסיון כשהשתתף בסדנאות צילום שטח עם הצלמים המובילים בתחום. הוא צילם רבות בשמורות הגדולות באפריקה, בארצות מזרח איה, ביערות הגשם של מרכז אמריקה ובאנטארקטיקה. כמו-כן, גינת ביתו מהווה "שמורת טבע" ייחודית, שם מתקיימים מפגשים חד-פעמיים עם צפרדעים בבריכות הנוי, עם פרפרים ייחודים, עם הצמחייה הטבעית הייחודית שדויד מטפח.  מונסונגו משקיע זמן סבלנות ואורך רוח בחיפוש אחר אתגרים צילומיים, שחושפים אותו למפגשים יחודיים ומפתיעים.

    

   צילומיו התפרסמו ב YNET ובמגזין טבע הדברים.

   תערוכות:

   מרץ 2013             "חזון אישה", תיאטרון גבעתים
   ינואר 2013           "צלם ללא גבולות", בית גבריאל
   אפריל 2012         "בגובה העיניים", בית האופרה תל אביב
   מרץ 2011                        "כשווה בין שווים", תיאטרון ירושלים
   ינואר 2009           "שלושה צלמים הודו אחת" – מסע צילום בדרום וצפון הודו,
                            אשכול פיס, קריית ביאליק
   יוני 2007               "אנשים ונופים" – מסע צילום בסין ובויאטנם, מלון נוף תבור
   פברואר 1994       "מאה אחוז טבע" – נופים ייחודיים של ארץ ישראל, היכל התרבות עפולה
   נעילת התערוכה:30.8.2015

   שעות הפתיחה בבית גבריאל: ימים ב'- שבת בין השעות 10:00-22:00   סגור ביום א'

    

    

    

   דרג את התוכן:

    ארכיון

    פיד RSS