כותרות TheMarker >
  ';

  סדן הפקת אמנות

  מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית.
  הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם.
  ניסיון בהפקת כ-170 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

  ארכיון : 1/2020

  0 תגובות   יום שלישי, 28/1/20, 00:03

  כבר מספר שנים רוחשת וגועשת סצנה אמנותית באזור התעשייה עמק חפר, בדמות גלריה רחבת ידיים הנראית כגזורה מהסצנה האורבנית הניו יורקית.

   

  זוהי הגלריה בעלת השם הקליט  "Art and About"

  מיסודה של לי-מור כהן ובניהולה של יסמין עזריה, הממוקמת בלב נוף תעשייתי אוונגרדי אפילו פסטוראלי ברחוב צבי הנחל 7, עמק חפר.

  מניפסט חלל זה של אמנות, שונה במהותו מכל גלריה או תצוגת אמנות בארץ.

  הגלריה היא מסחרית במהותה וחותרת כל העת למכירות, אך בד בבד היא בעלת צביון אמנותי =ייחודי מחבק ,ובעל ניחוח חברתי.

  לפוסע במדרגות מעלה מעלה אל הגלריה זוכה מיד לתחושה אסקפיסטית חזקה ובריחה לעולמות של צבעים עזים, ניחוחות בינלאומיים ונגישות אדירה לאמנות שאיננה מיוצגת או מוצגת באף גלריה בארץ!

  אמנים כמו:

  אלה וולדמן - הצלמת האמנותית המתעדת את מסעותיה בעולם, שבטים ותרבויות, דרך צילומיה מלמדת אלה את הצופה מנהגים חדשים, חווה צורות חיים לא מוכרות. האתגר שלה כאמנית הוא להמחיש את המראות, הריחות, הקולות ואת האווירה הייחודיים לכל מקום.


  ''

  אילת כץ - ציירת השייכת לסצנת ה"פליין אייר" ובייחודיות שלה נותנת הצצה לריאליזם העכשווי. היא מנהלת דיאלוג עם הציירים שיצאו לנוף וציירו מהתבוננות ישירה בטבע, תוך שהיא מתייחסת למקום הישראלי.

  ''

  שי הרדן - הנחשב לאמן פורה ורנסנסי המקדים את זמנו ויוצר עבודות חכמות ומביא רגעים של מצבים קיומיים. אלה הדימויים של פעם בעולם עדכני במטריקס של המחר.

  ''

  רן דייויס - אמן בעל התמחות בציור פיגורטיבי, בעל רזומה עשיר הכולל לימודי אמנות בהמדרשה בית ברל, לימודים בסטודיו אמנות בפירנצה – גארי אדקוק, בוגר קורס אלה פרימה עם ארם גרשוני, לימודים בסטודיו עמית קבסה ולימודי פיסול בשיש עם אמנון רקנאטי.

   

  ''

  אנטוניו מטרוסה - יליד סאו פאולו בעל תארים רבים במוזיאולוגיה ואמנות, מביא באמנתו את אווירת פירנצה בה למד

  ועבודתו מתמקדת היום בציורי שמן ובאווירה רומנטית חלומית.

  כיום מטרוסה חי ועובד בישראל ועבודותיו מצויות באוספים בעולם.

  ניתן לראות רבות מיצירותיו בגלריות ובאוספים פרטיים במדינות רבות.

  ''

  טל רוזנפלד - רוקמת ושוזרת את ניסיון חייה ונדודים בעולם ביצירותיה. כבר בגיל 18 החלה טל רוזנפלד לרקום על בדים: ומזה כשלושים ושלוש שנה מוציאה תחת ידיה יצירות אומנות ייחודיות ובעלות קסם מיוחד. היא נעה בים רקמות בסגנון הערבי, האירופי לאסייתי ועושה זו במיומנות גבוהה.

  ''

  שרון דר - אמנית מתהווה, שהחלה לצייר מגיל צעיר מאוד. החל בקריקטורות ובהמשך ציורים 
   גדולי מיימדים באקריליק.עבודתה היא נועזת, בעלת מעוף דמיון וביד בוטחת.

   

   

  ''

  העין מושכת לאמנים שנתנו את אמונם האדיר בגלריה ספציפית זו-ובחרו דווקא בה להציג את אמנותם ולא בתל אביב מתוך תחושת לויאליות ונאמנות לטיפול המקצועי ולפוטנציאל האדיר הטמון דווקא בגלריה באזור כפרי.

  הגלריה איננה נכנעת לתכתיבי האמנות המקובלים והיא מטפחת את אמניה ונותנת במה נראותית לכל אמן בצביונו הוא.

  סצנת האמנות באזור המרכז משתאה לנוכח הפעילות הענפה של אירועי תרבות מוקפדים בגלריה המבוססים על ערכים של קהילתיות. מופעי קרקס, פרפורמנס, סדנאות אמנות, הרצאות של אנשי רוח ועשייה בתחומים השונים הם התכתבות הייחודית אך ורק לגלריה זו.

   

  חשיבות השותפות עם האמנים המציגים, והשמירה על הקשר ההדוק  עם הסביבה האנושית המקיפה את הגלריה,

  הוא הפורטה העצום של גלריית "Art and About"

  בנוף הישראלי.

  אתר הגלריה:

  https://www.art-and-about-gallery.com

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שני, 27/1/20, 20:28


   קבוצת "אמן בעירו" מארחת את הצייר

   נועם עומר Noam Omer  

   דאונטאון     Downtown 

                                   אוצרת: גלית סמל   Curator: Galit Semel 

   15.2.2020 > 23.1.2020

    

    

   ''

   המשיכה למרכז העיר היא ציר מרכזי בחיי העולם המודרני. שם הדברים האמתיים קורים, שם אנחנו חיים באמת ובאינטנסיביות. מרכז העיר הוא מקום של תיירות נצחית, של כל חלומותינו הצרכניים, של פליאה אינסופית. אך מרכז העיר הוא גם מקור לעיוות החיים, ליצירת אנונימיות ובדידות אין קץ. 

   ''

   בתערוכה זו עומר מספק לנו כמה מן ההיבטים המנוגדים ביחסים בין מרכז ופריפריה. לצד סצנות רחוב שמציגות את מרכז העיר כמקום משיכה, אליו נוהרים מכל עבר, ישנה גם גלריה של דמויות עירוניות, שמרמזות על תהליכי עיוות מתמשך, על סוגים של עזובה פנימית ייחודית במינה. לצד תמונות ה"דאונטאון" הסואן, עומר מציג לנו את המעבר לפרוורים כערגה לחיים שקטים ורכים.

   הציורים בתערוכה מהווים אסופה של רגעים עירוניים המתעדים יחסים סימביוטיים בין דמויות לבין מרחב, בין דמויות לבין עצמן. הדמויות המתוארות בצבעוניות מוגזמת ולעתים חסרת הרמוניה ומוקצנת, מביעות את העליבות בחיי העיר. עומר מתאר רגעים של התרחשות עירונית - הסתובבות בעיר, קיבוץ נדבות, שתיינות, או רגע בחייו של חסר בית. דמויותיו יכולות לייצג אנשים אמתיים, כמו גם ייצוגים של עולמו הפנימי של האמן, החושף בכך את הלא מודע של העיר, את ההרגשה שהעיר חסרת קווי מתאר, שהיא משתרעת עד אין קץ וטוחנת את הדמויות שנבלעות בתוכה.   

   ''

    

   נועם עומר (נ.1982), חי ויוצר בהוד השרון. בוגר המדרשה לאמנות, בית ברל (2007). זוכה פרס הצטיינות מהמדרשה לאמנות (2007) ופרס אמן צעיר מטעם משרד התרבות והספורט לשנת 2017. עבודותיו הוצגו בחללי תצוגה רבים בארץ ובעולם, ביניהם גלרית הקיבוץ, ת"א, גלרית המדרשה בת"א, מוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון רמת-גן לאמנות ישראלית, מוזיאון ינקו דאדא עין הוד, גלריה קיימא, ת"א, גלריה גל און, ת"א המשולש – חלל לאמנות, ת"א, מוזיאון ד"ר גיסליין, גנט, בלגיה, מוזיאון קולבנבורג, גרמניה ועוד.

   ''

   עומר הוא אמן טוטאלי, הוא עובד ששה ימים בשבוע, שש שעות כל יום (נטו), ויוצא לחופשה רק שבוע בשנה כדי ללכת לדוג עם אביו. הוא מצייר את אותו נושא עשרות פעמים באמצעים שונים (פחם, דיו, אקריליק, צבעי מים, שמן וציור דיגיטאלי), לעתים שוב ושוב לאורך השנים. פעם שאלו אותו אם הוא לדעתו אמן כפייתי. הוא ענה "אני מקווה שכן"...

   בית האמנים החדש, גלר 4, כפר סבא

   ג' 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00, 19:00-17:00

   ''

   www.artistks.com

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום רביעי, 8/1/20, 14:23

     

    יעקב גילדור  |  Jacob Gildor

    בארץ הפלאות |  Wonderland

    אוצרת: רחל סוקמן       Curator: Rachel Sukman

    תערוכת יחיד

    פתיחה: יום שישי, 10 בינואר 2020, בשעה 12:00

    Opening: Friday,  10 January 2020, 12 pm

     

     

    ''

    בגלריה משרד רח' זמנהוף 6, תל אביב

     

     

    ''

    דומה שבחירתו של יעקב גילדור באמנות הקולאז' הייתה מהלך מתבקש. בראשו מתערבלים מזה זמן רעיונות מרעיונות שונים; נושקים, חופפים, מקבילים ולעתים מגבילים. באחת החליט לפרוץ את גבולות הציור המוכר והטוב ולפסוע לעבר עולם חדש, עכשווי, עתיר בדימויים צבעוניים של יופי נשי ושל יצירות אמנות, שאליהן ערגה נפשו מאז ומעולם.

    מבט בוחן וחודר בעבודות יזהה קטעים מיצירות מופת, שהיו לנכסי צאן ברזל של האמנות החזותית לאורך מאות שנים ויותר. בנקל נוכל למצוא בהן ראש פסל יווני, מקטעים מציורו של פיטר ברויגל האב, חתונה כפרית, ופלח מציורו האיקוני של רב האמן, יאן ורמר, נערה עם עגיל פנינה. עוד נמצא שתי נשים בעירום מפתה מתוך האודליסק של ז'אן-אוגוסט-דומיניק אנגר (Ingres) ומחווה לקורט שוויטרס הגרמני. אם נתאמץ נוכל לאתר גם את פבלו פיקאסו ואת מקס ארנסט, שאותם הוא מעריץ, אזכור של כרזה לסרט הישראלי זאת היא הארץ, שהוקרן בשנת 1935 בקולנוע מוגרבי האגדי, ואף את השחקנית היפה, אודרי הפבורן, השזורה באחד הקולאז'ים.

    ''

    בתערוכה "ארץ הפלאות", שהתגבשה בחמש השנים האחרונות, מוצגים 64 קולאז'ים ברוח האמנות העכשווית, השואבת מכאן ומשם, מן העבר ומן ההווה, כאוות נפשה: גיבורי תרבות, ציירים ופסלים, תיאטרון וקולנוע.

    בבואו אל מצע העבודה, חמוש במספריים ובדבק ותו לא, החל גילדור במסעו לחיפוש דימויים, צורות וצבעים מן המוכן, שכמו המתינו לו. הוא ברר, בחר וגזר בקפידה מתוך שבועונים, עיתונים, ספרים, כרזות, ניירות עטיפה, שקיות נייר, גלויות, קטלוגים, מודעות רחוב, ומה לא, עד שהצטברו אצלו ערימות גדושות של גזירי נייר, צבעוניים ברובם, ומהם שאב את השראתו ליצירת קולאז'. שיטת העבודה הייתה נהירה לו, והוא הבין כי די בדימוי טוב אחד כדי לבנות סיפור: "בקולאז' אני יוצא לטיול בדמיון".

    טכניקת הקולאז' משתלבת היטב עם הציור הסוריאליסטי, שבו עסק גילדור במשך שנים רבות. כבר אז הכיר בחשיבות הצבעוניות והקומפוזיציה. "שילוב של נשים יפות מהווה כוח משיכה, לא רק עבורי. גם דברים קשים מושכים אותי, וזה חלק מהעבודה. כל אחד יכול לפרש את היצירה באופן שונה", מוסיף האמן. המציאות החדשה, הנבראת מתוך מעשה ההדבקה, מאפשרת נוכחות לתיאטרון האבסורד וחיבור לתנועת הדאדא, שכמו מרחפת ממעל בנימה הומוריסטית אישית.

    במרבית העבודות נוכחת דמות אדם, ובחלקן ניכר מבע סוער, כמו מאתגר האמן את הצופה לזהות את משתתפי החגיגה הפרועה. אך האמנם הייתה זו כוונת היוצר? לאו דווקא. לעתים העלילה מייצרת קומפוזיציות תיאטרליות, במיוחד כאשר הוא שותל דמויות סוריאליסטיות בנופים דמיוניים. מאחורי כל קולאז' ישנו סיפור, אך לא תמיד רוצה גילדור לחלוק אותו עם הצופה, ועל פי רוב הוא מעדיף שכל אחד יבנה את הסיפור שלו בעצמו.

    יעקב גילדור נולד בפויכטונגן, גרמניה, 1948; חי ויוצר בתל אביב

     

    ''

    דף האמן באתר הגלריה :

    http://www.officeintelavivgallery.com/project_215h.htm

    שעות פתיחה: שלישי-חמישי, 12:00 – 18:00; שישי, 11:00 – 14:00

    Gallery hours: Tues.-Thurs., 12 noon – 6 pm; Fri., 11 am – 2 pm

     

    רח' זמנהוף 6, תל אביב 066 Zamenhoff St., Tel Aviv 64373

    Tel. 03-5254191 / 054-4527052

    www.officeintelavivgallery.com

    בתמיכת: משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב-יפו

    With the support of the Ministry of Culture and Sports & Tel Aviv-Yafo Municipality

    נעילת התערוכה : 6.2.2020

    דרג את התוכן:

     ארכיון

     פיד RSS