כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הבלוג של האישה באדום

  הקשר בין מלים מעשים ופרשת בראשית

  ארכיון : 7/2014

  0 תגובות   יום שני, 21/7/14, 13:10

  לפני כ-14 שנים החליט היושב במרומים לשנות את נתיב חיינו.

  לא היו לנו הרבה ברירות ;להמשיך את מסענו בדרכים צדדיות  או לנסוע בנתיב הראשי, הבטוח והצודק.

  חופש הבחירה שלנו עזר לנו להילחם בדעות קדומות, בלחץ חברתי, בקשיים רגשיים, נפשיים ובריאותיים ולהתמודד בעוז. מכשולים אלו רק העצימו את הרצון לחיים, ללגימת חצי הכוס המלאה, ליכולת להביט בקרן האור המעומעמת ולהצליח להמשיך הלאה.

  הקשיים נערמו מפעם לפעם: נחלנו אכזבות, אך צברנו גם הצלחות, הישגים וגילינו כישרונות שהיו חבויים בנו! ואילולא נתיב זה אולי לא היו מתגלים.

  לא פעם רצינו לנוח מעט ולתת למירוץ הזה להוביל אותנו לדרכים הצדדיות שצופנות בתוכם חיים של סבל, ייאוש, מסכנות, רחמים עצמיים ואפיסת כוחות. אך האולימפיאדה, הרסיטל הזה של חיינו דרבנה אותנו להמשיך, להתאמן, לא לוותר - ולגלות תעצומת נפש.

  המשכנו לתת אמון בעצמנו וביכולות שלנו; חורשי רעתנו ציפו מאיתנו שנהיה עצובים, כפופים, שרויים במסכנות ובאפיסת כוחות - כמו הרבה אנשים שסובבים אותנו.

  אך אנו הוכחנו אחרת, שמותר לנו למעוד, אך לקום ולהמשיך הלאה בדרך הראשית. להתמודד עם הקשיים, לא אפשרנו לכישלון להפוך אותנו לקורבן של החיים, נאחזנו במוטיבציה, לא הפכנו עבדים לייסורים שעברו עלינו. בחרנו להיצמד לאינפוזיות מגוונות ; אחת מהן היא אינמפוזיית המוסיקה.

  הלמידה, הנגינה והשירה אפפו והובילו את חיי ילדי בעשור האחרון. צלילים ענוגים, של גיטרה פסנתר וחלילית שנוגנו על ידי ילדיי השכיחו את תלאות החיים והעצימו את הנחישות, שמחת החיים והתקווה לחיים טובים יותר. השירה האיכותית, העיסוק, המוטיבציה וההנאה מעולם מופלא, קסום ומענג זה העניק לחיינו שמחה, אופטימיות וניצוצות של תקווה ושלוות נפש.

  גם רבי נחמן אמר שעל האדם להרגיל לעצמו לזמר ניגון שייתן לו חיים חדשים מלאי שמחה. אז היה לנו החופש לבחור...

  בחירות רבות עמדו בפנינו ואף השתמשנו ברבות מהן. הבחירה העיקרית היתה המוסיקה שילדי נהנים ממנה עד היום.

  על האפשרויות הבאות שגילינו בדרך הראשית אכתוב בפעם הבאה, אבל עד אז זכרו: 2\1 כוס עומדת בפניכם מלאה בנוזל החיים! בידיכם לבחור מה משמעות 2\1 הכוס בחייכם. אני בחרתי ב2\1 כוס המלאה ואני נהנית ולוגמת ממנה עד היום בהנאה ובצמאון רב,

   

   

                                                                              אסתר יעקובי

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   אסתריעקובי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS