כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הבלוג של האישה באדום

  הקשר בין מלים מעשים ופרשת בראשית

  ארכיון : 12/2019

  0 תגובות   יום שישי , 20/12/19, 17:15

  חג החנוכה מתקרב. החג שמסמל גבורה והתמודדות. החיים מזמנים לנו קשיים אובייקטיבים. ולא תמיד כשאדם מחייך. סימן שטוב לו. וזוהי בעצם הגבורה.. גם אני  עצמי מוצאת עצמי מחייכת פעמים רבות.  אולם אף אחד אינו יודע שאני שבורה ןמרוסקת מבפנים... לאה בכתה. ודמעותיה ובכיה  קרעו את  שערי השמיים. אף אחותה רחל, בחייה הטרגיים בכתה על בניה. ואפילו יעקוב בכה כשפגש את רחל. לדמעות יש כוח רב. לאה לא נישאה לעשיו. והוא זכה בזכות  דמעותיו להר משופע במים. לכן, גם גיבורים בוכים. ודמעותיהם בוקעים את שערי השמיים. המכבים, הגיבורים שבינינו נדרשים להתמודדויות אינסופיות במהלך החיים.לכן, החזקים המכבים שבתוכנו. מוכנים ללחום ללא לאות והפסקה. למען מטרות שאנו מייחסים להם ערך רב. המכבים האנושיים נושאים את הקשיים וסבלניים... למרות שהקשיים נמשכים זמן רב. אנו המכבים האנושיים דומים ליעקוב שעבד ללא לאות. למען לבן. בשבילו   שנים אלו   היו כמו ימים אחדים.... "ויהיו בעיניו כימים אחדים באהבתו אותה"   אז אל לנו להתיאש. אנו מכבים אנושיים, גיבורים, אשר מותר לנו להזיל דמעה לפעמים.  ואז כמובן להמשיך, להתחשל, ולצמוח מן הקושי. כך נעבור את התהליך, המשוכות של חיינו.

  גם אני נדרשת לעבור תהליך זה כבר זמן רב. ואני מפגינה אומץ ועוצמה. אך כשאני לבד.  ושרוייה בבדידותי, אני מרשה לעצמי להזיל דמעות של גבורה המחשלות אותי...

  אז המסר שלי אליכם. אל ייאוש! בכל אחד ואחת מאתנו חבוי וחבויה מכבי או מכבית.  ואנו יכולים לאמץ את הפסוק" כי שרית  עם אלוהים ועם אנשים ותוכל".

   אז אנחנו ניישם זאת. נעבור ונמשיך בחיינו הפרטיים. נכון?

  מה  אתם אומרים?

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 17/12/19, 14:49

   ידוע שהאור מפיץ אור נעים ותקווה בנשמה. וישנם אנשים היכולים להשפיע. לסלק חושך מהנשמה. ולהפיץ אור עיי תקווה. הרי החושך הוא היאוש. והאור הוא הצקווה. אני בחרתי באור. ובטוחני שגם אתם. גם הרב קוק אמר "שבכל אחד דולק נר שעליו להפיצו לכל עבר" אנו שונים אחד מהשני. אך בכל אחד  מאיתנו חבוי כישרון, תכונה טובה, והוא יכול להשפיע ולעשות את העולם טוב יותר. וזהו כמובן האור. ואם כולם יתאחדו ויתאגדו ויממשו את הטוב, החסד, הזוך, שיש בלבם, כך עולמנו ישתנה.ישנם בינינו אנשים שליבם חשוך, קודר, אפל. לנו יש אפשרות בעזרת האור המוקרן מלבנו לשנות אותם. לגרום להם מוטיבציה ועשיה מבורכת. עקב תהפוכות החיים , לעתים מתגנב החושך לחיינו. אנו מדוכאים, עצובים, חסרי אמונה. שרויים בייאוש וחידלון. לי יש חשיבה יצירתית. אני מדמה את האנשים לנרות. נר מאיר. או נר כבוי. אותם נרות כבויים, לעתים אינם אשמים שאורם כבה. אז כדאי, לנסות להשתדל ולהאיר אותם בנר של תקווה ואופטימיות. במשפחות רבות אם יש נר כבוי. על ההורים להתאמץ להדליקו. כך גם ננהג  במקום העבודה, בזוגיות, ביחסי שכנות ועוד.... חבל שאותו נר יהיה כבוי. יש בו פוטנציאל. לכן עלינו לנסות ולעזור לו להידלק.

   יהי רצון שנשמתנו תהיה תמיד מוארת. ותפיץ אורות של תקווה, חסד, אמונה, אופטימיות לעד אמן!!

   בחודש הזה חודש כסלו. אלוהים נותן ומעניק לנו כוח להאיר  את נשמותינו, נפשותינו, ונפשות אחרות בחוסן ובתקווה.

   וזהו האור כמובן!!

   מסכימים עמי??

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שני, 16/12/19, 11:15

    חודש חשוך     עוטף   ואופף אותנו. הגשמים מומטרים  ללא הרף. והחמה מופיעה לסירוגין, והקשת מהבהבת גם. ידוע  שקשת היא מזלו של חודש כסלו. חודש בו  רבים מאתנו מקווים, לנסים, לאור, לישועה. לעניות דעתי זהו חודש בו  הנשים מככבות בפרשות השבוע. והן: רבקה, חנה, יהודית, בלהה, דינה, אסנת  ואשת פוטיפר. לכל אחת ישנו תפקיד חשוב במאורעות עמנו. אז נשים יקרות, זהו החודש שלנו.! יש בנו עוצמות החבויות בנו. "כי על הנסים והנפלאות חוללו לנו הנשים" אנו מסוגלות לשמש חוסן, משענת רוחנית לבני ביתנו, ולסובבים אותנו. הודות לנשים בפרשות השבוע בחודש כסלו. מצויות בנו סגולות לפתוח ולפרוץ מחסומים. בחיינו, שהעיבו  והאפילו בחיינו.. חודש כסלו, הוא חודש בו עלינו  הנשים, להכיר בחוסן שלנו, ביציבות הנפשית, וביכולתנו ליצור משענת יציבה בחיינו.  אנו יכולות להתהדר בתואר "מכביות" כי אנו ראויות לכך. אני פונה לכלל  הנשים, שביניהן יש שורדות, ותשושות, להתחמש בכוח רצון. כי האור הקטן במחשכים, הוא הסימן לכך שעליכן לחולל שינוי בחייכן. כי אותן נשים בפרשות השבוע. הן המנטוריות שלכן.  כל אחת ואחת מכן  תבחר לאיזו דמות נשית, היא רוצה להידמות.  והתחלנה במהלכים אקטיביים. אני מדמה עצמי לרחל אמנו. שתינו אמהות שכולות וחזקות. ומפעפעת בנו האמונה, החוסן, והאופטימיות. שתינו מבקשות וביקשנו חמלה, רחמים מריבון עולמים על ילדינו.

    אז לאיזו דמות נשית אתן מדמות עצמכן?

    אני סקרנית לדעת.

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שלישי, 3/12/19, 19:14

     כאשר עבדתי כגננת. לקראת  יום כיפור שרנו את השיר על היצר הרע והיצר הטוב. את שניהם דמיינו לאורחים הרוצים להיכנס ללבנו. התלבטנו את מי מהם נכניס ונארח בלבנו. ברור שילדי הגן בחרו ביצר הטוב. וסגרו את דלת לבם ליצר הרע. 2 "אורחים" אלו דומים ליעקוב ועשיו שהתרוצצו בבטנה של רבקה. ושניהם שני היצרים הללו. מתרוצצים בלבנו ובמחשבותינו. גם עשיו היצר הרע מנסה "לצוד" את הטוב. והיצר הטוב  אמור להילחם נגדו  בתחבולה ובחכמה.

     עשיו "הנחש" מנסה לרמות אותנו בחיינו  העכשוויים. במקומות העבודה. בחיינו במשפחה שלנו. כמעט  בכל מקום. ורבקה גורמת בתחבולה ליצחק לברך את יעקוב בנו. ואנו בני האדם בראשנו ובלבנו חשים הצפות של סתירות. פעם מתקרבים אל הרע ופעם אל הטוב. במוחנו מתרוצצים יעקוב ועשיו. ועלינו להחליט כיצד לנהוג ולהמשיך בחיינו.

     וזה לא קל. אנו פשוט שרויים במאבקים. כיצד נקבל את הטוב אם לא נחווה את הרע ונכירו? כיצד נדע ונוקיר את הטוב?    לכן אל לנו להתייאש. הטוב יגיע. למרות הכישלונות הקשיים. ממש כמו יצחק שחפר 3 בארות. הוא לא התייאש. כך גם אנו לבסוף נצליח. נהיה לוחמים ולא שורדים.  גם אני משתדלת ליישם  זאת בחיי האישיים. כי אם הייתי "מתיאשת  מלחפור" הבית שלי היה מתמוטט ומתפרק. ומי יודע להיכן  אני וילדיי היינו מגיעים, מדרדרים ונמצאים היום.

     גם במשפחות רבות חיים ונמצאים יעקוב ועשיו  . ויש להדריך. לסייע, לתמוך בעשיו שיחדול מדרכיו, וילך בדרכו של יעקוב. אך לא תמיד זה מצליח....גם הרב קוק אמר שיש להיאזר באמונה גדולה ולהמשיך לנסות. על אף תחושת הייאוש הגדולה. 

     אז גם אם עשיו מתגורר ונמצא בחיינו. עלינו להשתדל להדריכו, ולכוונו אל הטוב. כמו יצחק  אשר לא התייאש, למרות חפירת שלוש בארות מים. הקשיים והיצרים הרעים מהולים בתמהיל חיינו. כל נפילה היא תמריץ להתרוממות. אמצו זאת בחייכם. אני מיישמת זאת בחיי. זה לא קל האמינו לי.

     אך איך נוקיר ונעריך את הטוב. אם לא נילחם ונחווה את הרע?

     דרג את התוכן:

      פרופיל

      אסתריעקובי
      1. שלח הודעה
      2. אוף ליין
      3. אוף ליין

      ארכיון

      פיד RSS