כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 10/2013

  0 תגובות   יום שישי , 25/10/13, 09:35

  המתרחש  בבית שמש הוא ביטוי של רודנות.     אנחנו רואים התנהגות כזאת ברצועת עזה, גם אירן אפגניסתן בכל האזורים הדתיים בהם המנהיגים קיבלו השלטון בבחירות דמוקרטיות ואחרי שקיבלו השלטון לידיהם ושוכחים הדמוקרטיה.   ראש היער  החרדי קיבל ראשות העיר ניחא.  ההתנהגות שלו מדבר על תפיסת עולם צרה וכיתתית.   הוא חורש מגרש הכדור רגל, אין מתנסים ויש הטרדה של נשים ברחוב והפלייה של נשים באוטובוס.  כנראה שראש העיר מתרגם קבלת רשות העיר כהתר לחרד האוכלוסייה החילונית או הדתית ציונית ולהפכם לחרדים גמורים.   מהנראה בהתנהגות של המשטרים הדתיים בעולם, עם קבלת השלטון הם פועלים כבלם לקדמה והתפתחות.  באפגניסטן אוסרים לנשים ללמוד!  בבית שמש לא נותנים השירותים הנחוצים לחברה החילונית והדתית ציונית להתבטא!   הדרישה של התושבים החילוניים והדתיים הציוניים להיפרד מהחלק החרדי מוצדקת בהחלט.  אין חיים משותפים בין חרדים לחילונים.  החילונים מרשים לחרדים להתקיים בראות עיניהם, אבל החרדים לא מוכנים לקבל ולתת החופש  לחילוניים.  תרגום הדת יכול להיות הוגן וגם בולם.   המצב בבית שמש מראה שאין חיים משותפים בין חרדים ולחילונים.  הדרישה להיפרד ולחלק את העיר היא מוצדקת.  יש לאפשר לשני חלקי העיר לחיות לפי ראות עיניהם.  החרדים הם חלק לא יצרני של החברה, אשר בסופו של דבר עושק המדינה.   יש להקביל מספר האברכים הלומדים בכך שאין לשלם כסף על בטלה.  רבים מביניהם לומדים למראית עין.   התנהגותם הוגדרה על ידי משה רבנו "עומדים על דם רעים".  אחרים צריכים לעבוד ולפרנס אותם, אחרים צריכים לדאוג לשמור עליהם.  האמירות כאילו השם שומר עליהם הם שטויות ברבוע.  נאמר "עזור לעצמך וגם השם יעזור לך"   זה הם לא עושים .  לא מתביישים לדרוש כסף על ישיבות ותמיכות כאשר התוצרת איננה מסייעת לאוכלוסיית המדינה, אלא עושקת אותה.   העיר בית שמש יש לחלק לשניים ומיד, לאפשר לעיר לשגשג אחרת היא תשקע בימיי הביניים.   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שבת, 19/10/13, 19:03

   מנסים להאשים הטיקונים בחיסרון של המיליארדים בקופת הכספים לפנסיה.  אני חושב שאנו מאשימים לא האנשים הנכונים יש להאשים השיטה הנהוגה בארץ והקלות בה הטיקונים מקבלים הלוואות.  יש אמונה מוטעת לגמרי שהבנקים ומוסדות הכלכלה כמו כלל הם מוסדות פרטיים וזה לא נכון לגמרי.  יכול להיות שהם מנוהלים לא על ידי פקידי ממשלה אבל הם מנהלים הכספים שלנו לכן הם משרתים האוכלוסייה הכללית, הם צריכים לשרת אותנו.  מהתנהגות המנהלים למיניהם מתקבל הרושם שהכספים בחסכונות הם כסף הפרטי שלהם וזו טעות איומה.  הם חותכים לעצמם משכורות עתק, לוקחים בונוסים והטבות ללא גבול וללא חשבון.  המנכ"ל של טבע נוסע במטוס פרטי!   הוא לא יכול לנסוע בכרטיס במחלקה הראשונה?  מדוע המנכ"לים צריכים לקבל משכורות עתק על חשבון הכספים שלנו, לחלק כספים שלנו ללא בקרה ראויה למעשה הם מבזבזים כספינו.  חסרים עשרים ואחד מיליארד שקל בקרנות הפנסיה!!  מדוע הם חילקו כספים לטיקונים בלא ביטחונות וחשבון תואמים?  יד רוחצת יד?  מנכ"ל יכול בהחלט להסתפק במשכורת ארבע המשכורות הרגילות, חמש פעמים אבל מדוע משכורת החודשית חייבת להיות שווה למאה ומאתים משכורות של מספר אנשים ביחד בחודש!   מדוע ראש הממשלה יכול להסתפק במשכורת של ארבעים או חמישים אלף שקל והמנכ"ל של כלל מקבל מיליון בחודש?  בנוסף הוא מקבל בונוסים שהם הסרטן של הכלכלה.  על הבונוסים נפלה הכלכלה של ארה"ב.  איש לא רוצה להימצא במצב של ארה"ב.   המנכ"לית של שטראוס מחזיקה יחטה או הבעלים של בנק פועלים!  החיים שלהם משפיעים ישירות למחירי המצרכים ועל מחירי השירותים בבנק וגם לא נותנים אחוזים למשקיעים החוסכים.   יש משהו מעוות ביחסים האלה.  חוסר ההתחשבות והחזירות הכלכלית מביאה להתדלדלות האוכלוסייה.  פתאום אנו מבינים מדוע צמח הקומוניזם.  אני לא מתגעגע לתקופה ההיא , אבל בהחלט רוצה שתהיה השגחה והתנהגות הולמת והגיונית.   שלא יבזבזו כספים על טיקונים ללא בטחונות ולעשות  בסוף תספורות.  די הגיעה השעה לעשות ביקורת וחריש עמוק ביחסים החולים האלה של הקפיטליזם החזירי.      

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שבת, 19/10/13, 16:40

    קראתי הטיעונים בעיתון ידיעות אחרונות נגד התנהגותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו המשווים אותו לאותו חייל יפני נשכח שמסתובב ביערות עד וחושב שעדיין מלחמת העולם השנייה מתקיימת, בתדהמה.  כל הכותבים, או רובם חושבים שההתעקשות שלו לסנקציות נגד אירן עבר עליהם הכלח, שראש הממשלה לא מבין שהמשחק אבוד והמעצמות ילכו בחיוכים לקראת המעצמה האזורית המאיימת להשמידנו בחיוך!   בנוסף שהוא לא נוהג כהלכה שאיננו מצטרף להילולה הגדולה שקמה עם החיוכים של רחמאני אשר קנו את העולם והוא נפל לרגליו.  אני תמהה מדוע כל העיתונאים הנאורים לא רואים האמת הגדולה המודגשת בקו שחור עבה.  אין מדינה אחרת בעולם אשר מאיימים עליה בהשמדה,  לא בכיבוש, לא בלקיחת חלקים ממנה אלא מחיקה שלמה וסופית מעל מפת העולם, קרי החיסול הסופי של עם ישראל.  ראש הממשלה איננו מושי זוכמן השותה הקפה שלו במנוחה, ראש הממשלה חייב לחשוב צעדים רבים מאוד קדימה.  ההילולה הגדולה סביב חיוכיו של רחמאני האירני איננו אלא רצון עז לא להסתבך במלחמה.  לא לשנות החיים השלווים ואושר השקט במלחמה, פצועים והרס הכלכלה.  אני מבין שאיפות המנהיגים באירופה וזה של אובמה, אבל כל השלווה הזאת לא צריכה להיות על חשבוננו.  אני בטוח שכל העיתונאים הטובים האלה, אשר מלגלגים לקוצר הראיה של ראש הממשלה לא רוצים להישרף בפצצה אטומית, גם אני לא.  הספיקה לי תקופת השואה בה חייתי בפחד חיים ורעבתי ללחם וקור.   גדלתי משפחה אשר אני רוצה שתגדל ותצליח בכל רבדיה וכל יוזמותיה.   אבל הצל השחור של אירן פרוש מעלינו.  זה ראש הממשלה מבין היטב.   תביטו בהתנהגותה של רוסיה כלפי הנשיא עסאד.  היא עומדת אחרי הנשיא הסורי כמו סלע גיברלטר.  האמריקאים, האם הם עומדים לא אחרינו, לפחות לידנו כמו סלע איתן?  במלחמת יום הכיפורים  חברינו היהודי הגרמני קיסינג'ר שאל בקול רם האם כדאי לסייע לישראל לשרוד, כי לפי הנראה היא לא מדינה בת קיימה במזרח התיכון.  אולי באמת אין לה מקום בין העמים החיים כאן!!  אלה חברינו.  הנשיא אובמה אמנם הבטיח ואם הוא יעמוד בהבטחתו?  ביום פקודה האם הוא יושיט לנו יד איתנה? אלה שאלות שהעיתונאים לא שואלים, הם מוכרחים  למכור עיתונים, להביא דעות של עצמם מלומדות, אך חסרות כל אחראיות, כל דאגה פרט לנגח ראש הממשלה והתנהגותו ומחשבותיו, כי הוא לא שוחה עם הזרם!  הזרם עבורנו הוא הגנה על ישראל ועל עם ישראל, על כך אין פשרות ואין התרככות .  אנחנו חייבים לעמוד על המשמר כל רגע כל דקה והבא להרגך השכם להרגו.   

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שבת, 19/10/13, 12:53

     כאשר מתבוננים בשחזורים של מלחמת יום הכיפורים קשה להשתחרר מהרושם של היוהרה של מנהיגינו.   אני זוכר אותו יום כיפור כאשר נסעו מכוניות ברחובות של העיר, גם נגד התנועה.  לרגע לא חשבתי שאנחנו במלחמה אשר מחייבת התנהגות לא סדירה.   זה היה היום הכיפורים היחידי שנאלצתי להפסיק את הצום בגלל שנקראתי לעבודתי.  אני זוכר השמחה ואיופורייה שאחזה בנו אחרי מלחמת ששת הימים, כאשר היינו בטוחים שאנו הולכים למותנו.  השחרור היה כה חזק שהיינו שכורים.  השכרות הזאת ליוותה אותנו לאורך הימים.  "אני מצפה לטלפון מהערבים כל רגע."  אמר דיין, ולומר האמת האמנתי שכך אהיה וזה לא קרה.   מעניין שדווקא דיין שהכיר הערבים טוב מכולנו, כי גדל בארץ וגם נתן להם הר הבית כדי לפצות אותם לא הבין המתרחש מעבר לגבול.  אני לא חושב שהופתענו.  גולדה ודיין ידעו שהמלחמה עומדת לפרוץ ביום הכיפורים.  דיין אמר שיש להתכונן למלחמה של אותו היום, אז איפה ההפתעה?  ההפתעה היא שאנו העם לא ידענו דבר ושייטנו על עלי הדפה.   היו הצעות למשא ומתן עם הנשיא סעדת איש לא קיבל הסברים.  כתבו בעיתונים שהוא דרש יציאה מירושלים, שדרש מדינה לערבים בארץ ישראל המכנים עצמם פלסטינים, דברים שלא התקבלו על הדעת.  אבל האם באמת כך היה הדבר.  שר החוץ רוג'ארס הציע נסיגה של כמה  קילומטרים מהתעלה כדי לאפשר למצרים  להפעיל את תעלה.  אולי לו קבלנו המלחמה לא הייתה פורצת המלחמה עד היום?  בכל אופן השחצנות הייתה גדולה.  "צהל יטאטא אותם ללא בעיות"  היו אלה האמירות הרגילות.  "עצמתו של צהל"  האם באמת יש עצמה כזאת?  במלחמה התברר שהעצמה היית מצג שווא, ביום וחצי של לחימה הכוח נשחק.  שלושים אחוז מהטנקים והמטוסים נהרסו.  נהרגו לוחמים רבים.  המחסנים היו ריקים?  מדוע, האם המנהיגים התכוננו למלחמת ששת הימים?   היו כבר טילים בסביבה, הסגרים וגם נגד מטוסים והמנהיגים לא עשו דבר.  סמכו על המטוסים, שנפלו כמו זבובים.   הקו בר לב נחשב כאילו הוא קו מג'ינו, מגוחך.  המרחק בין מעוז למעוז היה כי עשרה קילומטר!  איך אפשר להגן על עשרה קילומטר שלא רואים דבר?   אני זוכר שהנהג אשר לקח אותי למעוז הצפוני בצד התעלה נהג כמטורף בין דיונה לדיונה מפחד הסגרים, והמנהיגים לא התרשמו.  היוהרה הרגה אותנו, פעלה נגדנו.   אותו דיין אשר נאם באספות בשחצנות גדולה "שנוכל להם בכל מקרה,  נחשף בכל  אפסותו במלחמה עצמה.   דדו היה סלע איתן שאחז המלחמה ומורל העם על כתפיו ואותו ועדת החקירה של אגרנט האשימה!!  כאשר חצינו התעלה גולדה מיהרה להודיע בזמן שהמצרים עדיין לא ידעו שעשינו את הצליחה והיא חשפה כוחותינו להפגזות קשות ביותר, זו לא שחצנות חסרת בינה?  גם עכשיו מדברים על עצמת צהל,  האם היא באמת קיימת.  בנימין  נתניהו לא נראה שמשתחצן, לוקח המצב במלוא הרצינות.  אני מעדיף טיפה לחשוש ולהתכונן לרע ביותר מאשר באמת להתעורר ברע ביותר.   עצמת צהל חייבים לתחזק ולהעצים כל הזמן כדי  שבים פקודה באמת ייתן המצפים ממנו, כי  הוא ערובה לחיינו באזור המעורער הזה. 

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שני, 14/10/13, 09:51

      בהלוויה של מרן הרב עובדיה יוסף ז"ל נשמעו קולות לשחרר האברכים משרות צבאי, משרות לחברה הם חייבים ללמוד תורה!   לזה משה רבנו נתן תשובה יפה לשבטים גד וראובן, כאשר ביטאו רצונם להישאר מצד האחר של הירדן "תעמוד על דמם רעך", הם לא רצו להשתתף בכיבוש הארץ ולהיהרג במלחמה.   אני חושב שהביטוי של משה ממצה ומצביע על המצב של הארץ בימים האלה.  האברכים  ימשיכו ללמוד,   לימודים ללא סוף אשר לבסוף לא מביאים כל תועלת לחברה כחברה.   החילוניים צריכים להביא הלחם לפיהם, צריכים לשמור על ביטחונם, ולגדל ילדיהם!!  הרב הראשי החדש  הרב דוד יוסף בא בדרישה לשחררם מהחובות של המדינה?  מדוע? הם שווים יותר מאשר הסטודנטים אשר מעשירים הידע בארץ ואחרי זה משרתים העם והמדינה עד יציאתם לפנסיה.   מה דמם של האברכים אדום יותר?  חייהם יקרים יותר מאשר אלה של עם ישראל?  אני לא מבין הפסיכולוגיה של הבקשות האלה בחוצות כאילו הם דבר של מה בכך.  ראיתי ההמון שליווה המרן.  הכל התגאו שהם היו קרוב למיליון,  ועוד כוחם במותניהם.   הם שמינית מה עם כמות גדולה ברוך השם, איך הרב עובדיה הרב הראשי החדש חושב לישר הבעיה הזאת, כמות כזאת של אוכלי חינם?  אני מסכים חשוב ללמוד תורה , אבל כמה אנשים צריכים ללמוד תורה ולא לעבוד?  לא לפרנס משפחתם?   האם הרב הנכבד חשב מה היה קורה לו כל עם ישראל היה לומד תורה, מי היה עובד ומביא הלחם על השולחן.    הבקשות חסרות השחר לשחרר האברכים משרות למדינה הם אנוכיים "עומדים על דם רעך"  רק החילונים יהרגו במלחמות למען שהאברכים ימשיכו ללמוד .  אני לא רוצה לאפיין למה דומה ההתנהגות הזאת.  החרדים נחשפים כמו בורים ועמי ארץ, אבל הם לא כאלה.  הם חושבים אותנו החילוניים לפריץ שיש "לסדר אותו,  להתחכם לו",   החשוב שהאברכים ימשיכו ללמוד תורה.  בבקשה שיעבדו וימשיכו ללמוד תורה בשעות החופש שלהם, כמו שעושים רבים מאיתנו.

      דרג את התוכן:
       2 תגובות   יום שני, 14/10/13, 09:30

       להכריח נשים לעסוק בזנות הוא ניצול מכוער ומכאיב.   אנשים כאלה, הסרסורים,  חייבים לתפוס ולהעניש.   אבל הוויכוח איננו על המנצלים והזונות אלא על הזנות עצמה.   אני מכיר כל יפי הנפש הטוענים בעד חיסול המוסד הזה.  אני בהחלט חושב שהזנות הוא מוסד בחברה חשוב.  לרוב קבוצות נשים הטוענות  שזה פשע.  אני מסכים אבל הן אינן מכירות כל הצדדים של הנושא.  אמנם הגברים המודרניים עברו אילוף והם חייבים להתחשב ולא לעשות מעשים לא מתקבל על הדעת בחברה מודרנית, ניחא.   הטוענים שוכחים פרט חשוב הטבע, הביולוגיה של הגבר.   הלחץ לקיום יחסי מין איננו תהליך שניתן לשליטה לאורך זמן.  איש מאתנו לא ירצה לראות נשים נאנסות או נהרגות כדי לספק יצר המיני.  זה באמת יצר המין.   גבר בודד, גבר שמגיע לארץ זרה ואין לו משפחה או מכרים, כל אלה בסוף יחפשו שירות הזונה.   זה לא ניתן לשליטה.  אני לא תומך לעשות זנות בכוח, אבל ישנם נשים נימפומניות אשר נהנות לקיים יחסיי מין עם גברים רבים.  מדוע להצר צעדיהן?   מוסד הזנות לא ניתן לריסון לאורך זמן כי הוא נוגד הביולוגיה של בני האדם ובעיקר של הגבר, גם המודרני.      

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שני, 14/10/13, 09:17

        האנשים המחפשים פתרונות שאין בעישון סמים, הם רפי כוח עמידה.   אין שום גבורה בעישון ואין שום הרגעה בעישון.  הוא פשוט מוביל לסמים קשים יותר עם כל התוצאות הרעות שכולנו מכירים.   הסמים  בנהיגה מכהים חדות החשיבה, ומריהואנה פוגעת ביכולת מדידת מרחקים, שהם כה חשובים בנהיגה בכבוש העמוס.   זה שחברי כנסת עשנו לא מקדש העישון רק מדבר על קלות הדעת שלהם.   אין גבורה בעישון סמים אלא התמכרות שלא ניתנת לשליטה,  אין חכמה  בהתרברבות במעשים האלה.  עישון סיגריות פוגעת לא רק במעשן גם בנמצאים בסביבתו ולעתים יותר ממנו.  שתיית כוהל "לדפוק את הראש" באמת דופקת החיים.  הכוהל הוא רעל ידוע הפוגע בחדות המחשבה, באיברים החשובים בגוף בעיקר הכבד.  הנוער שלא יקרא הכתבה הזאת חשוף לפיגועים כי נוצר הרגל שקשה להתנתק ממנו.  הם לא ידפקו את הראש אלא כל החיים שעומדים לפניהם.  כל זה לא היה אכפת לי לו האנשים האלה לא היו הופכים לאנטיסוציאליים .  הם פוגעים בחברה על ידי גנבות, רציחות, מעשים קשים שפוגעים בבני אדם שלווים.   הם מחלה חברתית של נוער ואנשים שרוצים להיראות מודרניים וחופשים בדעתם הם לא יותר מאשר מטומטמים שלא מבינים לאן הדרך מובילה.  כנראה אינם מספיק אינטליגנטיים ללמוד מניסיונם של המסכנים  והאומללים, הדרך הזו מובילה לגיהינום. 

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שני, 14/10/13, 09:01

         אחרי חשיפת התעלה בשטח ישראל, אשר מובילה מהרצועה לארץ, מחייבת אותנו לחשוב איך מגיבים לחטיפת אזרחים ישראלים.   אנחנו צריכים להיפרד מתדמית הישראלי המתחשב והיפה.  המחבלים יודעים שהחטיפה מכריחה את ישראל להיכנס למשא ומתן לשחרור החטוף.  כל משא ומתן ושחרור מחבלים תגרור החטיפה נוספת שוב ושוב.  התגובה חייבת להיות שונה ואכזרית.  ברגע שנחטף אזרח או חייל ומקבלים רשימת מחבלים הנדרשים לשחרור התשובה חייבת להיות אחרת, בזו הלשון "אם החטוף לא משוחרר מיד מדינת ישראל תתחיל לרצוח המחבלים הנדרשים.   אם החייל יושב למולדת בסדר אם לא כל יום יוצאו להורג חמישים מחבלים עד גמירת הרשימה.  אם יהרג החטוף, כל האלף או האלפיים יוצאו להורג.   זו הדרך היחידה לטפל בבעיית החטיפות, אשר הפכה מחלה מדבקת.

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום חמישי, 3/10/13, 12:57

          האם צריכה להיות חובה של המדינה לאנשים אשר לא ממלאים דרישות הקטנות כלפי המדינה, מסים, קבלת החוקה והמשפט וכיבוד משרתי החוק, כמו הדתיים והערבים?   הקבוצות האלה באות בדרישות של שווה זכויות לשאר האוכלוסייה!  יש תרגום מעוות של מושג מדינה וחובותיה לאזרחיה השונים.  טרם ראיתי ששוטר נכנס לכפר ערבי לאסור חוטא חוקים בגפו בלי ליווי של גדוד לביטחונו.   לא ראיתי שהחרדים משלמים מסים וממלאים חובותיהם כלפי המדינה, כיבוד סמליה ושירות להגנתה.  הדרישות האלה בזמנו של חזון איש היו מופנות לקובץ חרדים.  חזון איש לא ראה חשיבות הקשר עם המדינה.  כל החרדים לא רואים חשיבות הקשר עם המדינה וחשיבות קיומה לגורל היהודים!   אני מודה לא פגשתי התנהגות כזאת בעם אחר, זו מחלה קשה לריפוי.  כל אחד מהעמים שומר על פיסת האדמה שלו כבבת עינו.  רק עם היהודי קרי החרדים לא מתחשבים בקיומה!    מרום גילי אני מתבונן בתופעה המוזרה הזאת משתאה?  מדוע ההתנהגות המוזרה?  החרדים מאמינים שהשבת שמרה שעל היהודים יותר מאשר הם שמרו עליה.  יש טעות גדולה בידם.  לא השבת שמרה עליהם אלא האנטישמיות האכזרית.  לו לא הייתה אנטישמיות עם היהודי היה מתבולל ונעלם בשורות העמים האחרים, כמו שנעלמו המצרים העתיקים, האשורים והבבלים.  ראה המתרחש בארה"ב  היהודים מתחתנים עם הגויים וחוגגים עם עץ האשוח.   השנאה הגועשת נגדנו שמרה אותנו וקיבצה אותנו לגוש המתחזק באמונתו.  כעת האוחז אותנו ביחד היא המדינה ואדמת ישראל מתחת לרגלינו.  אם נפסיד אדמה זאת עם ישראל יתפזר ואולי ישרדו שרידים עלובים.   אנחנו לא צריכים לסייע לאלה שלא מוכנים להקריב משהו למען המדינה.  לערבים כל עוד ישנם חנום זועביים כאלה שונאיי ישראל ומקווים לקבור אותנו וללבלב על קברינו!   ולחרדים אשר שורפים סמלי המדינה ומלמדים ילדיהם לשנוא אותה כמו ששנאו הנאצים!   אלה עובדות שיש לזכור כל פעם שניגשים להתקשר עם הקבוצות האלה.  אף שזה נשמע גזעני אני מתנגד לתמיכה בישובים ערבים המתנגדים לקיום המדינה וחרדים אשר מלמדים ילדיהם לשנוא ולהרוס.   כל אחד שאינו מרוצה מהתנהגות הזאת יכול פשוט להגר  למקום אחר, לפי בחירת לבו,  איש לא יזיל דמעה.    לדעתי יש להפסיק לתמוך במוסדות החינוך אשר לא מלדמים אהבת מולדת ומטיפים לשנאה.  מספר החרדים הולך ועולה מיום ליום, עיני אינה צרה בהם, אבל אני דורש הטית כתף לסייע לעם ולמדינה.  יש באופן דחוף להפריד המדינה מהדת, שלעולם הדת לא תוכל לשנות אורחות חיינו ואופינו.   הלמידה היא צורה סמויה של בטלה לריק.   אדם איננו מסוגל ללמוד ולקלוט עשרים שעות ביום, אשתמש במונך גס זה אוננות רוחנית ושקר בפרהסיה.   יש לגשת ולהסביר זאת לרבניהם.  הם לא יכולים להמשיך בבטלה ועושק המדינה ולדרוש תמיכה ללא תנאי, זה לא ויפה שעה אחת קודם, מאשר מאוחר, לאפשר להם לבנות חלומות בהספמיה.  החיים דורשים כוחות, חשיבה יוצרת. בנייה ושיתוף, הם רחוקים מכל אלה כמו השמיים מהארץ.  יש לשים סוף להתנהגות הטפילית חסרת ההיגיון.   הם לא שמים ביצת הזהב כל בוקר בכך שלמדו עוד פירוש בגמרא, העם לא  רואה כל תועלת מכך.   הם מתרחקים מאתנו רצוי שנתרחק מהם כפליים להפקיר אותם לגורלם, שילמדו שבלי קמח אין תורה.

          דרג את התוכן:

           פרופיל

           חייםחיימוף
           1. שלח הודעה
           2. אוף ליין
           3. אוף ליין