כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 8/2013

  0 תגובות   יום שלישי, 20/8/13, 14:18

  הספר קדחת השחורה ומות החילוני האחרון איננו ספר אהבה, לא בלש, לא רצח ולא סיפור בדים של חיי חברה, הוא ספר הדומה לזה של אורבל 1984.   הוא מנסה לבדוק מה יקרה בארץ אם מפלגה חרדית תקבל רוב בכנסת ותעמיד ראש ממשלה.  זה מעשה שיכול לקרות ואז אנחנו נהיה בבעיה רצינית  השכנים הערבים לא צריכים לירות כדור אחד המדינה תיפול לידיהם כפרי בשל.  לחרדים אין שום זיקה למדינה ולאדמת המולדת.  הם מצפים שהמשיח (שתמיד יצפו לבואו והוא לא יבוא לעולם) יובילם קוממיות הנה!  הקדחת השחורה מתארת מצב שהם חייבים לנהל את המדינה ומאבדים דרכם עד כדי שבעצמם מבקשים מהשכנים לבוא לשמור על ביטחונם!  הקורה היום במחנות הצבא, הדרת הנשים, והתקיפה של ילדות "בגלל ליבוש לא צנועה"  הוא סימן ברור לבאות.  אנחנו חייבים להתעשת ולדרוש מהם שותפות אמת במדינה.  אם רוצים לעזוב ללכת לאירן שיבושם להם.   הסיפור מגיע למצב הזוי שאין מוצא ממנו.  כדאי לקרוא ולהבין לאן הדרך הזו של התחשבות יתרה בחרדים מובילה.   

  דרג את התוכן:
   1 תגובות   יום רביעי, 14/8/13, 13:02

   האיומים אשר ג'ון קרי משמיע ימים לבקרים אינם נעימים לאוזן.  האירופים מאיימים, קרי מאיים ואנחנו מנהלים משא ומתן שהוא יותר מתן ומתן מאשר משא ומתן.  שחרור המחבלים לא הביא לנו כל רווח.  הדבר שהם חייבים להפסיק היא הפרופגנדה השלילית  וההסתה חסרת המעצורים, מדוע לא דרשנו זאת?   ברור לי כצופה מן הצד אחרי ששמעתי נאומו של שר החוץ הבריטי, שאמר איומים אחרי איומים על ישראל ולא דבר אחד חיובי, אני מבין שאירופה הגיעה למסכנה שהיטלר לא סיים מלאכתו והם ימשיכו בה.   נגד אירן לאירופיים אין ביצים לאיים, הם נוהגים כמו גמדים בזויים, אבל נגד ישראל הם ענקים גדולים ומאיימים בענישות ולחצים ואמריקה ברוך השם מצטרפת.  לנו אין מיליארד וחצי מוסלמים אחרינו.  אני לא רוצה להיות פסימי, אף שאני מאוד פסימי, בתנאים האלה לא נוכל להמשיך להתנהל כאילו לא קורה כלום.  לדעתי ישראל יכולה להודיע שבתנאים האלה היא לא יכולה להמשיך כי הערבים מקבלים כל הזמן רוח גבית מהאירופיים אשר לוחצים עלינו ומאיימים לחסל אותנו.  אני לא רואה אחרת האימים שלהם.  כתבתי מכתב אישי לוילאם הייג שר החוץ הבריטי אחרי הנאום הגס שהשמיע, הוא נשמע כמו הנאומיו של היטלר ערב מלחמת העולם השנייה נגד היהודים, כאשר הייתי בן שמונה.  אני עדיין זוכר מעלה תהייה מדוע האיש ההוא שלא מכיר אותי רוצה להרוג ילד בן שמונה?   וכעת הייג בא, מתעלם מהמלחמות שהערבים תקפו אותנו, מתעלם מהאיומים של האירן, נגדם הם פוחדים לעשות דבר ובא ללמד אותתנו איך להתנהג.  הייג לא הפסיק להיות באימפריה הבריטית ששלטה  בפלסטינה.   כתבתי לו שכל הבעיות נגרמו על ידי הבריטים אשר שמשו נייר תואלט של הערבים, רק בלשונם.  הם חתכו 60%  מהדומיניון העברי, ובנו מדינה שלא הייתה קיימת ירדן.  כעת הם לוחצים לחתוך עוד חלקים משארית הדומיניון.   טרם ענה לי האיש.  אני לא יודע אם בכלל יענה לי, אבל אני רוצה להבטיח לו, העונש מגיע לא מידי שמיים אלא מידי הערבים והמוסלמים שגרים באנגליה.  הם ילמדו אותם מאיפה משתין הדג.  מתחת למכבש הכבד הזה אירופים ואמריקה רוצים שאנו ננהל דיונים בשלווה סטוית!   אני מאחל לבנימין נתניהו שיהיו לו עצבים חזקים ועבים לעמוד בלחצים הלא סבירים והעוינים כלפינו. 

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום רביעי, 14/8/13, 12:42

    יש דבר אחד שלא ישתנה לעולם בקרנות הפנסיה וחברות הביטוח, המשכורות של הבחירים.  הקרנות מפסידות, מרוויחות פחות ריבית, זה לא עושה רושם  לאף אחד, המשכרות של הבחירים תמיד עולים.  על ידי העליה הזאת הרווחים הולכים לפקידים ולא למבוטחים שמשקיעים מיטב כספם לעתיד של זקנה.  הזקנה היא הקללה של הנעורים!  לא נותנים לעבוד, אין רווחים כמו בעבודה ואוכלים כסף מוכן.  אם הכסף הזה יורד האוכל יורד והתנאים הסוציאליים יורדים לטמיון.  יש חוסר פרופורציה בין משכורות הבחירים והרווחים שיורדים.  הנפסדים הם תמיד החוסכים.   המדינה חייבת להתערב בחולה הזאת.  הקרנות האלה הן לא עסק פרטי, אף שיש שחושבים כך, הם מנהלים הכסף של העם ולכן המדינה חייבת לקבוע תקרה למשכורות, שלא תרשה השתוללות חסרת בינה ומנקרת עיניים.

    דרג את התוכן:
     2 תגובות   יום רביעי, 14/8/13, 12:33

     מה שמתרחש בבית שמש עם קבוצות החרדים, אשר רואים בכל מקום בארץ קבר ישראל הוא רק סימן לבאות.  הם לא בוחלים בכוח הזרוע, מנסים להשליט תפיסות עולמם על כולנו.   התיאור ב"קדחת השחורה ומות החילוני האחרון"  אולי רק הקדמה למה שצפוי לנו אם קבוצות כאלה ישתלטו על החיים הציבוריים ועל סדר היום האזרחי.  אנחנו רואים מה שקורה וקרה במצרים.  העם הנבער רצה להשתלט על חיי המדינה וגרף אותה לתהום.  השריעה לא מובילה לעבודה ופעילות חיובית אלא חוסמת הדרך.  אותו המצב יקרה עם חוקי התורה ישתלטו על חיינו.  החרדים הלוחמניים האלה כנראה שחכו מה שכתוב במסכת מועד קטן על טומאת המת.   חכמים התחרו מה גבול הטומאה מקבר.  התורה קובעת מטרים ספורים, חכמים קובעים חמישים מטר ואחרים מאה מטר, אחד החכמים סיכם "שלא נפסיד את ארץ ישראל", לדעתי החרדים הלוחמניים מפסידים את ארץ ישראל.  בכל מקום הם רואים קבר ישראל בכוונה לסחוט כסף "פרוטקשין"  והמדינה מתיישרת עמם.  לכוח הזרוע יש להגיב בכוח הזרוע רב יותר.   צריכים ללמדם שפה מדינת ישראל ובה ישנם חוקים שאינם אלה של התורה.  והם כאזרחים חייבים ללכת לפיהם, אחרת לפנינו תהום.   "קדחת השחורה ומות החילוני האחרון" יצדק עם הסיומת האפוקליפטית הקשה.      

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שלישי, 13/8/13, 12:47

      מהעיתונות היה ברור שנתניהו ראש הממשלה בחר לשחרר מחבלים כדי להיות חופשי עם הבנייה.  והנה ביקורת מכל הכיוונים.  אם הביקורת תימשך יש להפסיק שחרור המחבלים.    דבר שני שחייבים לומר הוא הפרסומים ימים לבקרים על בנייה פה או שם.  למי זה יחפת  מה אתה עושה.  מדוע להודיע, לשם התרברבות מטופשת?   בנה בלי לדבר.  אתה לא חייב לגלות כמה שערות יש לך בישבן.  ההודעות האלה מרגיזות ומתגרות.  בתחבולות תעשה מלחמה!   עם נבון שתוקן ועושה. 

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 11/8/13, 12:28

       קשה להבין התנהגותו של ראש הממשלה עם בחירת הנגידים.  לא ברור לי מדוע הוא פוסל הסגנית של סטנלי פישר.  הכל אמרו ההלל עליה.   בהתנהגות המוזרה ישנה נקמנות לא מובנת.  אולי באמת היו דברים בינה ובינו בעבר, האם התקרית פוסלת אותה לגמרי?  לעתים יש לעבור על מהמורות ולבחור אותה מפני שהיא מסתמנת כהטבה ביותר.   האיש הארגנטיני לא מבריק וגם לא נראה יוצא מגדר הרגיל.  מדוע לחפש בשדות זרים כאשר יש לנו אנשים טובים שמבינים הכלכלה שלנה ויודעים מה עושים אתה.  חוץ מזה ראש הממשלה נמצא בסביבה ואם יהיו טעויות תמיד אפשר לישר אותם ולהחליף הנגיד.   החיפושים הבלתי נלאים וההתעקשות להביא אנשים מהסקולה צ'יקגו נראה לי מוזר.  אנחנו בישראל, לא בצ'קגו והכלכלה שלנו היא אחרת.  יש לנסות הסגנית ולעבור על סדר היום.  לא להאניש אותה ביחד אתנו ולהביא מישהו שלא יסתדר עם כלכלת ארגנטינה.  אמרתי.

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שני, 5/8/13, 11:25

        הספר קדחת השחורה ומות החילוני האחרון יצא לאור.  אני מקווה שתוך שבוע יהיה גם בחנויות הספרים.   אני סקרן מאוד לדעת איך אנשים מתרשמים ממנו.  יש בו נימה של נבואה על חיזיון אחרית ימיה של המדינה.   הכוונה מה יביא לסופה אם נמשיך בחיינו האלה ללא שינוי וללא השתתפות של כל הכוחות בעם.  הספר מבוסס על מקריות שהתקיימה ואחרי זה נבנה בידיון על אפשרות כזאת, שיכולה להביא לסופה אם לא נתעשת ולא נעמוד על רגלינו האחוריות לקחת אחריות על גורלה וקיומה.   אנחנו נתקיים כל עוד היא מתקיימת.  אם לא נשמור אותה ונפתח אותה, המדינה הכוונה, אנחנו נדרדר לתהום.  בעולם המודרני אין מקום בגולה לעם היהודי בעמים המונוליטיים.   בארה"ב  המצב שונה כי אוכלוסייתה של אמריקה בנויה על קבוצות אתניות שונות, אשר שומרות בקפדנות זכויותיהם וחופש הפרט הנותן היכולת לחיות ביחד ולדאוג לביטחון הכללי.   אנחנו עם עתיק אבל אבדנו להעריך חשיבותה של קרקע מתחת לרגלינו.  חושבים שרק הגמרא והתורה ישמרונו, זה כבר לא יהיה האדמה חשובה יותר מכל, למען העם יותר מחיינו.   לכן קראו ותודיעו לי מה דעתכם על המקריות שאני מתאר.   

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שישי , 2/8/13, 16:41

         יש משהו פתטי בדברי הרהב של הנשיא החדש של אירן רוהינאי.  בהן צדק קיוויתי מאוד שהוא ישנה כיוון וידבר בצורה הגיונית, אבל הכלב רגיל לנבוח באותה הצורה.  צר לי לשמוע דברי הרהב חסרי הטעם.  הוא אחמדינג'אד קטן לבוש בבגדיו של סנטה קלאוס.  אבל הוא לא יודע שהוא נכנס לסמטה ללא מוצא.  נכון נגדו ישנו כלב פודל במראה אך הוא לא יודע שעובדתית הכלב הישן הוא בולדוג צמא דם כאשר מאירים אותו משנתו השלווה.  רוהינאי לא למד היסטוריה היהודית, הוא לא יודע שהעם הזה שקם מתוך האפר לא ישוב יותר לשם, לכן יש לו מדינה ולכן יש לו צבא.  אני פוחד מאירן כי הם גדולים, ולא פוחד מהם כי הם בני מוות.  שליחת טילים נכונה לשני הכיוונים.  אני מקווה שלפני שעושה טעות האיומה שהנאצים עשו, אשר תלו האשם על צוואר היהודים והרגו אותם ללא סיבה, יחשוב פעמים.   העם הזה לא ילך למשרפות ולא לתאיי הגזים.  אני  דואג יותר לעם האירני המסכן שמובל כמו שה לטבח.  אדני הנשיא אנחנו לא נשתוק, אנחנו לא נכנע לך ואנחנו נגיב בצורה האיומה ביותר שיש על פני כדור הארץ.  הפצע הגדול והמכוער ביותר הוא אירן בעצמה.  היא מפזרת איומים, היא מפזרת ביטחון שהוא רוח חמה מסריחה לא יותר מאשר מפיחה.  דע לך שפה ישנו עם נחוש מאוד.  הוא נראה פוחד ומסכן בעת הצורך הוא יהיה מה שאתה לא תרצה לראות אף פעם.   אין טעם במלחמה קונבנציונלית כלפיכם, המלחמה תהיה של כלי הנשק הנוראיים ביותר והטובים יצליחו.  לא יישארו הרבה אירנים שיזכרו מה שהיה לפנים , שטיפשותו של מנהיג רהבתן גרם להם להימחק מעל פני האדמה.    אתה מאיים אתה חושב שאנו נרים ידיים ונפול על ברכיים ונבכה, נגמרו הימים הנוראים האלה, דע לך עם ישראל ילחם  בחירוף נפש ואין ביטחון ברור מי ישרוד.  נכון אירן גדולה, אבל גם ישראל הקטנה גדולה מאוד ולא תשיב ידיה לאחור.    אני מצטער צער רב על דברי הבלה שהנשיא האירני החדש השמיע בלא לחשוב ובלא להתעמק ולחשב מה הם עשויים לגרור.    תתחיל להתעשת כי האסון מעבר לדלת, נא הוזהרת,  אנחנו לא נרתע מלהשיב לך מכה אחת אפיים.    

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום חמישי, 1/8/13, 16:07

          אנחנו מדברים והחרדים נוהגים כאילו אין חוק ואין צדק במדינה.  מה ההתנהגות הזאת שאישה צריכה לעבוד לחלק האחורי של האוטובוס?   מה אנחנו במדינה חרדית או דמוקרטית.  הם כמו האחים המוסלמים, לו היו מגיעים לשלטון  היו מכריחים את כולנו להפוך לחרדים בכוח הזרוע, אפילו שהגיעו לשלטון בדרך דמוקרטית.   אצל המאובנים האלה אין דמוקרטיה, הם יודעים רק מה שכתוב בגמרא וגם שם ישנם חלקים שחסרה בהם הבנה חדשה והתנהגות מודרנית.  מה שהיה נכון לפני שלושת אלפים שנה איננו נכון לימים האלה.  אנחנו כל העם חייבים להתקומם עם הסכמת השלטון שבשתיקה להתנהגות המבזה הזאת.  אשה איננה חיה ולא דמות בזויה.  אסור להזיז אותה ממקומה, בגלל הנוחיות של מטומטם אחד מגודל זקן.  אני חושב שהגיע השעה להתנהג כמו גנרל פרנקו, לבנות יחידות קטנות עם מקלות  שאם רואים התנהגות פוגעת כזאת להכות האיש אשר מתנהג לא כמקובל.    אם נתחיל להכות אותם בגלל התנהגות חורגת מהחוק, נכון גם מה שאני מציע חורג מהחוק, אבל השלטון לא עושה הנדרש ממנו ומרשה השתוללות של חרדים בחוצות כאילו אין חוק ואין דיין, אז האזרח הקטן הסולד חייב לקחת את החוק לידיים ולהשיב האנשים ההזויים האלה לשורה ולסדר הציבורי הקיים.

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום חמישי, 1/8/13, 15:53

           היה מביש להביט בנעשים שהאזרח, חייל משוחרר, עשה לערבים הממתינים בצומת בבקעת בכביש הבקע.  ההתנפלות שלו על אנשים שלווים, לא חשוב אם הם היו ערבים או הוטנטוטים לא מוצדקת והעונש אשר הוא קיבל לא שווה ערך למעשיו.  התנהגות  כזאת ראינו אצל הנאצים הגרמנים, אשר תוכנתו להרוג יהודים בכל מצב, והם הרגו.  פה איש לא לימד אותו להכות ערבים.  נכון יש התנגשות בין שני העמים, זה מייצר פצע רקוב.   אין הצדקה בהתנגשות להכות ערבים, או להרוג יהודים כמו שהערבים עושים.   הוא לא הכה ביד חשופה, השתמש בכלי נשק לנגח ולשבור, ולפצוע.  זה שהוא רק הכה ולא הרג אותם זה לא חשוב.  החשוב שהוא הכה ללא סיבה.  התאכזר על אנשים שלווים שלא התגרו בו.  ההצטדקות כאילו היו לו תמונות זוועה, שאינני מאמין להם, לא מצדיקים פגיע בשלווים.  זה האדם הקטן פשפשי, אשר קיבל נשק בידו, הוא לבדו ומכה כדי  להראות עליונותו ואדוניותו, זה מעציב ומפחיד כאחד.  לאן אנו מתדרדרים?   העונש שקיבל איננו מרתיע, הוא מגוחך, האיש חייב להיכנס לבית הסוהר למספר שנים רב כדי שאנשים יפחדו לעשות את שהוא עשה בחופשיות וכמטרה להראות "מי אני"   הוא טיפש  בזוי, אינני  מוצא מלים קשות יותר להסיר הגועל שאני מרגיש ממעשיו.  הוא לא אדם, גם לא חיה, אלא איש גמדי, קטנטן עם נפש שפלה, מוח צר, ולב אבן.  שיכנס לבית הסוהר ושלים רבות.      

           דרג את התוכן:

            פרופיל

            חייםחיימוף
            1. שלח הודעה
            2. אוף ליין
            3. אוף ליין