כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 9/2013

  0 תגובות   יום רביעי, 25/9/13, 09:35

  רציתי להודות לכל אלה שהביאו רצונם להיות שותפים שלי בפייסבוק.  יש לי בעיה שאני לא יודע איך להכניס הכתובות לפייסבוק.  אני ממתין לנכדתי שתעזור לי בפרטם הטכניים.   תודה לכולם.    

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 15/9/13, 12:03

   מה תרם הסכם אוסלו לעם ישראל?  זו השאלה הראשית והמכרעת לגבי הסכם זה.  תרומתו הגדולה והיחידה הייתה שהוא החדיר מודעות לשני העמים השכנים שהעם השני קיים לידו ויש להתחשב בהוויותיו.  אינני יודע האם משתתפי המפגש ידעו כל ההתפתחויות שעמדו להתרחש בדרך להשגת ההסכם.  הוא וודאי לא היה מושלם וגם לא התמודד עם השאלות הקשות אשר התנגשות הזאת יצרה.  יש הרבה ישראלים בשמאל ההזוי אשר מביטים על הולדת מדינת ישראל כגזל של אדמות הערבים!  למדתי אמרה חשובה ש"עניי עמי קודמים"  אולי נביט בעובדות בצורה מפוקחת יותר, הערבים התנחלו על אדמות היהודים בעידודה של האימפריה הבריטית.   היא זו אשר נהגה באדמות היהודים ההיסטוריות כפיקדון בידיהם שאפשר לעשות בהם כעולה על רוחם.  הם גזלו יותר משישים אחוז מאדמת הדומיניון היהודי ומסרוהו לערבים הבדויים של הנסיך עבדאללה הראשון ויצרו מדינה יש מאין ירדן.   כעת השארית העם היהודי מוכן לחלק בצורה הוגנת עם הערבים המכנים עצמם פלסטינים.  הגוזל האדמה איננו עם ישראל שהגיע פה בזכות, אלא עם הערבי שהתנחל בניגוד לכל הכללים בחיפוש אחרי עבודה.  אוסלו היה צריך לפתור, או להתחיל לפתור בעיית החלוקה בין שני העמים של ישראל המערבית מצד זה של הנהר.  אני זוכר את האיפורייה (שמחה ללא גבול) על הסיכוי להגיע להסכם חלוקה ולהגיע לשלום המיוחל.  ההפתעה נפלה כאשר עראפאת הודיע "עכשיו נצעד לירושלים!"  הייתי המום, "מדוע ירושלים?"     הערבים שכחו שלידם יש עם אחר אשר הגיע פה חבול ושרוף, אבל לא בגלל כך, אלא בגלל העובדה שזו אדמתו ההיסטורית, אדמת האבות.   לערבים אין שום זיקה לאזור הזה.  הם התפשטו מאז 630  אחרי הספירה מהחצי אי ערב צפונה עד רוסייה הצרית.  שנים רבות הארץ הייתה עזובה והיהודים היו רוב.  אחרי יצירת מקומות עבודה הערבים התחילו להסתנן בה.  

      אוסלו בא לפתור הבעיה שנוצרה עקב הזזת עמים.  למצוא פתרון סביר ומתקבל על הדעת.  ישראל הסכימה לחלוקה לשלוש האזורים א,ב,ג.  וצבאה נסוג מאזור א'.  ואז עראפאת עשה הטעות הגדולה בחייו ובחיי האומה שלו.   הוא כנראה ראה בנסיגה הישראלית לא רצון לשלום, אלא חולשה והחליט שיש להשתמש בה כדי להכות בו.  נפתחה האינטיפדה הראשונה בה לקחו חלק גם ערבי הארץ בטיפשותם.  כנראה חשבו שהם נוכחים ברגעיי הגסיסה של מדינת היהודים ונחבלו, אך לא הוציאו המסכנות הנכונות וממשיכים לציין הנקבה חסרת ההיגיון.   זאת הייתה טעות גדולה וגורלית עליה שילם ראש הממשלה יצחק רבין.  אף הרציחות האכזריות והדם הרב הוא דבק בהסכם  והמשיך להתנהג ברוחו וככתיביו.  גם עזר וויצמן הנשיא הזהיר אותו להאט אבל הוא לא שעה להזהרות.  שרת החינוך שולמית אלוני כינתה הקרבנות הרבים  "קרבנות השלום!"  היה זה מגוחך.  עשיית השלום חייב להיות מלווה בצעדי פיוס ולא רצח עיוור.  פה אוסלו התרסק.  העם פסק להאמין באפשרות של שלום.  עראפאת איבד האימון שרכשו ישראל אחדים בו והוא התגלה כטרוריסט האכזר ביותר.   ואז ישראל שינסה מותניים והגיבה משיבה מכה אחת אפיים.   הגדה (יהודה ושומרון) נכבשה.  כל ההסתבכויות שהתרחשו היו תוצאה של הטעות הגדולה של המנהיג של הערבים, אשר לא הבין ולא העריך הצעדים שעם ישראל היה מוכן לעשות למען השלום, לאבד חלק חשוב מאדמתו ההיסטורית, יהודה ושומרון, למען השלום הנכסף.   כל ההתכתשויות והסיבוכים הם תוצאה של הטעות הגדולה ההיא.  הערבים לא מבינים זאת ולא מפנימים תוצאות שהתייצבו במקום.  גם ערביי ישראל לא קולטים המתרחש.  יש ביניהם (חנום זועבי)  שעדיין מדברים נגד המדינה ופועלים לפגוע בה.  היא לא קולטת הטעות האיומה שהיא עושה.  הלא מרוצה מחייו בישראל דרכו פתוחה להסתלק למדינה שיכולה להשיב לחלומותיו.   ברור שלא נוכל להעביר גבול חד וברור בינם ובינינו.  יש מדי אזורים שהם בתוך לבנו שאנו חייבים להגיע אליהם, קבר רחל, קבר יוסף קבר הורדוס וזה של האבות עוד ועוד.  גם להם חשוב להגיע להר הבית להתפלל באל אקצה.  ישראל בניגוד להם לא תפסיק כניסתם להתפלל , אבל הם שוב טועים כאשר מתנגדים כוחנית נגד רצונו ושאיפותיו של עם ישראל לעלות על ההר שהינו המקום הקדוש ביותר שלו, אשר נבנה על ידו ומלכיו.   וודאי שגם בנקודה הזאת יהיה צורך להגיע להסכם כמו ההסכם של מערת המכפלה.  הערבים חייבים להבין וגם אנחנו שלא נוכל לקבל כל מהוויינו, אבל חייבים לשתף פעולה לקבל המרב האפשרי כאשר אין להשתמש בכוח אלא בדיבור על מנת להסדיר הבנות אלה.  התרומה של אוסלו שהוא עורר ההכרה בקיום השני וכישלון שהשותף לו ששקע בהזיות שלא ניתנו להסגה והשתעשע בהזיות שהוא יגבר על עם ישראל, על הטעות הזאת הוא משלם וגם אנחנו.   צריך להיות ברור גבול חייב לעבור בין שני העמים עם אפשרות ביקורים הכרחיים מבלי לנפח חלומות להשתלט על השני.  זה מתחיל עם שינוי הלימודים לקבל השני בכבוד.       

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום חמישי, 12/9/13, 12:11

    כל שנה, כבר ארבעים ששנה, אני שומע השאלות הנוקבות האלה, מי ניצח במלחמת יום הכיפורים, כאילו דובר על משחק כלפים ושוכחים הקרבנות אשר העם שילם.  הכל מאוחדים בדעה שמצרים הרוויחה וסעדת היה גאון מדיני!  אני לא באה להתווכח עם הדעה הזאת אני דבק בעובדות.   אחרי מלחמת ששת הימים אף בקשותיו של ראש הממשלה לוי אשכל להשיב האדמות, אני מדגיש להשיב האדמות, עבור מלה אחת שלום.  הגיעו שלושת הלאווים של  הערבים לא לדבר, לא להכיר, לא לעשות שלום!

       אינני יודע מה התנהל בשנים האלה בין שתי המלחמות.   הסיפורים דיברו שסעדת הציע שלום!  יש שמועות שהשלום שלו לא היה שלום, אלא הפסקת אש עבור נסיגה מהתעלה.  אחרים אמרו לי בתוספת נסיגה מהגולן ומהגדה וירושלים המזרחית!  אלה תנאים שאין מנהיג בעולם שהיה מקבל, עבור כלום להשיג מכל השטחים שהיו כלפים למשא ומתן עתידי לשלום.  אין ספק המצרים הפתיעו אותנו העם, אינני יודע האם באמת הפתיע את המנהיגים, כי היו דיונים, להתקיף מיד או להמתין לספוג המכה הראשונה.  גם הייתה הערכה המעטה לאויב, כמו לא שמו לב שיש התעצמות גדולה בצד השני מבלי שהיו לנו תשובות.  בשבעים ואחת כאשר סעדת איים שיפתח במלחמה ירדתי לתעלה כרופא כירורג בחיר.  בנסעי למעוז הצפוני לצד התעלה (מקסיקו, טמפו)  שמתי לב שבין דיונה לדיונה הנהג שלקח אתי היה פותח בדהירה מטורפת.  שאלתיו מדוע והוא אמר לי ש"הם יורים טלי "לאו" לתומי חשבתי המפקדים חושבים על השינויים האלה.  התברר בדיעבד שהמפקדים לא חשבו בצורה מפוכחת!  הם ידעו על הטילים נגד טנקים, גם נגד מטוסים ולא נעשה דבר?  אני מניח שהיו כבר אמצעים שיכלו לסייע לנו.  בינתיים מי ניצח?  אני בהחלט מסכים הנשיא סעדת הפתיע בעיתוי, אבל היה יכול להפתיע בכל עיתוי שהיה רוצה.  הצבא שלנו בנוי בעיקר על מילואים וצבאותיהם של מצרים וסוריה בנוים בעיקר בחיילים סדירים שניתן להקים  למלחמה מיד.  

       מה היו התוצאות ממצב נחות ופגיע צבא הגנה לישראל התייצב מאה ואחד קילומטר מקהיר וכמעט בפאתי דמשק.  התוקפים ביקשו הפסקת אש ובהתערבות של רוסיה הגדולה ואיום בהתערבות (ארמיה השלישית מכותרת ללא מים) של ארמיה רוסית.  הפסקת אש הושגה, אבל פתאום הלאווים ההחלטיים של הערבים התאדו.  סעדת עשה שלום עם ישראל עבור דבר שהיה יכול לקבלר לו רק דיבר שלום אמתי.  גם הירדנים הלכו אחריו מאוחר יותר.  על סוריה אין מה לדבר, הם לא כמונו שמוכנים לוותר על אדמה שלהם?  ב-1952   הם כבשו אדמות אל חמה והתקרבו לכינרת ולא היה כוח לדחוף אותם לאחור.  הם היו מוכנים לחתום שלום בתנאי שמקבלים הכיבושים של חמישים ושתיים, זה הסורים.  הם לא צריכים לקבל לחזרה את הרמה לעולם, תקפו אותנו ממנה פעמים.  אז מי ניצח במלחמה, הערבים אשר נדחו עם אבדות כבדות וקרבנות רבים, רבים מאתנו.  ובסוף נאלצו לחתום  שלום.  נכון סעדת שילם בחייו.  היום כאשר אני מכיר יותר טוב היצרים הדתיים אצל הערבים הסונים והשיעים אני חושב שהוא היה גיבור בקנה מידה עולמי.   גם בגין היה אמיץ שהצליח להתגבר על הפחד הנורא של יהודי גלותי  ולחתום שלום ולהשיב אדמה.   הניצחון איננו כולו ערבי, הופתענו העם לא המנהיגים,  אבל קיבלנו שלום חתום.  אני מקווה יחזיק עם יסודות בטון מזוין.    בסיכום מצד אחד הופתענו ושילמו על כך, מצד שני ניצחנו  הקיפאון בשיחות בינינו וקיבלנו שלום חתום עם שתי מדינות עבריות.

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום רביעי, 11/9/13, 11:48

     מלחמת יום הכיפורים הפכה לכותל המערבי עבור כולנו.   חטאנו, פשענו, אנחנו ואבותינו אשמים  עד דור האחרון!   זה אופיו של עם היהודים.   המלחמה הפתיעה אותו כי העם לא אוחז בידיעות המגיעות למנהיגים.   המנהיגים ידעו שמשהו מתרחש ולא ידעו איך להתנהג כלפיו,  האם לתקוף כדי למנוע, או לספוג כדי לשמור על כבוד הערבי ולהגיע לשלום.  וודאי שהייתה שחצנות לא מעטה אצל אחדים מהמנהיגים.  לדעתי מנהיגים צריכים כל הזמן להיות על המשמר ולפחד שמא...   האזור שלנו הפכפך ואין מה לעשות.  זה עתה קראתי המכתב שסבו של בשיר אל אסד  כתב לראש ממשלת צרפת לאון בלום.   הוא הזהיר שהאלאווים ירצחו, כי יהיו בים של מוסלמים וגם היהודים ימותו.  הכותב ראה ברור נכוחה יפה מאוד מה צפוי ללא המוסלמים.   עמי האסלם מאמינים שאלוהיהם הוא הטוב והצודק ואין אלוהים אחרים.  הם לא יודעים שהם העתיקו זאת מהיהודים, כמו הנוצרים.  האלוהים של שלושת הדתות המונוטאיסטיות  הוא אותה הישות נעלה בלתי נראית.   אבל מלחמות הדת "הצודקות"  גבו  מיתות רבות יותר מכל המלחמות גם יחד.  הקומוניזם והפשיזם הנאצי היו דתות שלא יצליחו להתמודד עם הדת לאל הבלתי נראה.   האסלם לא עומד להיעלם, לא עומד להשתנות הוא שואף להשתלט בעולם ולהפוך לדת השלטת.  אולי יצליחו, יהיה להם קשה להתמודד עם נטורי קרתא שהם קיצונים בדת שלהם עד איבוד חוש למציאות.    הערבים תמיד יכולים להפתיע אותנו.  הצבאות שלהם סדירים ולעבור מרגיעה למלחמה עבורם זה אולי שעות, עבורנו זה ימים.  אם היינו מצליחים למנוע המלחמה בים כיפור, א.ב. יהושוע צודק, יכלו להפתיע אותנו בתאריך אחר במצב קשה יותר.  הם חשבו שאנו לא מוכנים ביום כיפור, אבל עשו לנו טובה גדולה, הגברים היו בבתי הכנסת והיה קל להזעיקם למלחמה.   בימים אחרים ההרס והרצח והקרבנות היו גדולים יותר.   הבעיה היא שאני לא בטוח ששלום באמת יעמוד בינינו והמלחמה.  צאן מרעתו של  הנשיא מורסי צעקו לסיים השלום עם ישראל.   העם הפשוט מוסת ולא רואה האפשרויות, חי בסיפורי בדים והוא לא יודע שבשדה הקרב מתים רבים גם השהידים, ושבגן העדן אין שבעים בתולות והגברים מגיעים בלי המכשיר שלהם ובלי האשכים.  יום הכיפורים יכול לחזור, כן יכול, השנאה הנלמדת בבתי הספר אצל הפלסטינים היא תהומית.  אין לימוד לקבל את השני בפשרה.  השלום חייב להיות מקובל בהסתייגות בכבדהו וחשדהו כי בעת שאצלנו מקדשים את החיים בצד  השני מקדשים השהידים.   כמובן אני מאחל להם שיהיו הרבה מאוד  שהידים.  העורכת דין טליה ששון כתבה מאמר בידיעות (עיתון שלא מקבל המאמרים שלי)  וכותבת על הערבים.  בין השורות בסיום מאמרה כתובת שלא יכול להיות שיש עם השולט על עם אחר ושנלקחה אדמה שלו?   יש לשים עובדות במקום, זה תמיד קורה עם האנשים כמו גב. ששון, הם שוכחים  העובדות.   על אדמת ישראל התנחלו הערבים בעידודה של אימפריה הבריטית,  האדמה איננה של עם אחר אלא של עם ישראל.  התורכים חיו בבולגריה חמש מאות שנה, היו להם ישובים וחיו שם דורות, אף הבולגרי לא מוכן לחלק אדמתו עם התורכים, הם רואים את התורכים דרך הכוונת.  עם היהודי היה מוכן לחלק אדמתו, אשר נשדדה על ידי הבריטים אשר בנו מדינה יש מאין על אדמתם, ירדן וגם כעת מוכן לחלק מה שנשאר.   אחרי מלחמת  ששת הימים ראש הממשלה לוי אשכול הציע להשיב האדמות אשר שוחררו לערבים תמורת שלום, ואז הגיע חרטום.  זה גב.  ששון שוכחת.  למי למסור האדמות האלה ששייכות לעם ישראל גב.  ששון?   להסתלק ולאפשר לארגוני טרור לבנות תשתיות?   מזכיר לי הסיפור של היהודי שבא לתת עצה לצ'רצ'יל איך לפתור בעיית הצוללות , להקפיא את האוקיינוס!  אותו הדבר גב. ששון להשיב האדמה ששייכת לעם ישראל  למי. לאלה ששדדו אותה ממנו במשך הדורות בסיועה של בריטניה.   חומר למחשבה, לא לדבר סתם להצטייר "פרוגרסיבי" ובו בזמן עוכר ישראל.

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום ראשון, 8/9/13, 16:07

      קשה להישאר אדיש כלפי התנהגותם של אנשי נתורי קרתא.  לו היו מביאים דעותיהם ברבים ללא מעשים אשר חומסים יסודות המדינה היה אפשר להבליג, אבל לא עוד.  אין לקבל התנהגות של בוגדים אשר התיישבו בחיקנו ועושים הכל כדי להרוס ולערער ביטחון המדינה.  דעותיהם שהיהודים צריכים להגיע בשלום אחרי המשיח לאדמת האבות הם בדיוק כמו באגדות הילדים, אשר מעשים מתקיימים בעזרת מכשפות וקוסמים.  לא היה אכפת לי לו לא ראיתי האיש אשר התחבק עם אחמדינג'אד והציע עצמו להיות מרגל למען אירן!  לא הייתי חושב עליהם, כמו שלא חשבתי לפני התמונות האלה בטלביזיה, אבל הם עושים דברים שגובלים לא בבגידה אלא בחתרנות מזיקה.  קודם הם מלמדים ילדיהם לשנוא את מדינת ישראל, מדינת היהודים.  הם לא מכירים בקיומה של השואה, הם לא קוראים דבר אשר יכול ללמד אותם על מצב היהודים בעולם, אבל מוצאים כוחות וזמן להתנגד לפיתוח הארץ ולחתור תחתיה.  הבנתי שהם גם שורפים יערות בארץ!  זה מעל בינתי.  הזקנים באמת אבודים  אבל הנוער לומד מהם לשנוא היהודים אשר חיים בארץ כמו שהנאצים שנוא יהודים, בלי הבנה ובלי סיבה נראית לעין.  הם שונאים מפני שהם אוהבים לשנוא ומיצרים שנאה בילדיהם.   הבנתי שהם לא מקבלים דבר ממדינת ישראל וכסף אשר הם מקבלים מגיע בחו"ל !!  יש משהו חולה בסגירת העיניים.   אני בטוח שאפשר לעקוב אחרי הכסף ולדעת מי הם השולחים להם כסף.  שנית הכסף הזה צריך לעצור שלא יגיע אליהם.  אני חושב שיש להתחיל למרר חייהם באותה המידה כמו שהם ממררים חיי המדינה בדעותיהם ומעשיהם.   הם קבוצה שוחרת מלחמה.  הם נמצאים בכל מקום שיש בו מריבה והתקוטטות.  לגבי מדינת ישראל המדינה היחידה ליהודים הם אבודים ומהווים גורם שלילי.  אי אשפר ללמד אותם כי אין להם קשר עם העולם פרט עם השנאה למדינת ישראל.   צריך לחפש דרכים להגיע לליבת המהווייהם כדי לחפש דרך לדחוף אותם החוצה או לפזרם לרוחבה ואורכה של המדינה.  החשוב לעצור זרימת הכספים שהם כסף שחור החותר מתחת ליסודות המדינה.  שרפת הדגלים שהם שורפים איננו מעשה של מה בכך, אלא סמלית הם שורפים מדינת ישראל בעיניי ילדיהם, זה אסור לאפשר, גם אם אנחנו מדינה דמוקרטית  זו קבוצה נאצית אשר דוגלת בהרס מדינת ישראל וגם פועלת לכיוון הזה.  המדינה ומוסדות אכפת החוק חייבם לפקוח עיניים ולאחוז אצבעות על הדופק.  הם בהחלט חומר שלישי למדינה וביניהם יכולים להיות החמסניקים בעתיד וגם עושי החבלות בדרכים ובאוטובוסים, משתפי הפעולה עם גורמים עוינים לישראל.

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שני, 2/9/13, 17:56

       גם אני נכנעתי וקבעתי שצריכים להסדיר פייסבוק!  בעת העשייה למדתי שאינני יכול לכתוב דבר אם אין לי חברים שאליהם אני צריך לשלוח  את שכתבתי.   הרי אני לא צריך חברים כדי להתכתב עם העולם, קרי האנשים בארץ.  מדוע החברים שלי יהיו מעוניינים לקרוא את שכתבתי.  אני מביא דעותיי ולא תמיד מעוניין לדעת אם אנשים מקבלים אותם או מתנגדים להם.  הצורך ב"חברי" אליהם צריכים לשלוח הכתבות מייצר דואר זבל ברשת ללא צורך.   לכן נדמה לי שהטימרקט קפה הוא הגיוני יותר ומרשה לך להביא מחשבותיך ללא צורך בהסכמה ותגובות.    מאשר למדתי עד עכשיו הפייסבוק הוא חרושת של זבל אשר ממלא המרחב ומחייב לקרוא.   נדמה לי שזה כישלון וגם חיסרון גדול של הפייסבוק.  כעת אחרי שהתחלתי להכין הנישה הזאת אני חושב חשיבה השנייה האם כדאי בכלל להתחיל בה.  טרם התחלתי לכתוב שם, אני עדיין מהסס.  אני מניח שכל אחד יוכל למצוא את הדף ברשת.  בינתיים כתבתי אל האנשים שמנהלים הקפה איך אני פותח הביקורות והתגובות שאני מקבל פה ולא קבלתי תשובה.  אז אני לא יכול לקרוא התגובות של קוראי, זו בעיה. 

       דרג את התוכן:

        פרופיל

        חייםחיימוף
        1. שלח הודעה
        2. אוף ליין
        3. אוף ליין