כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 12/2014

  0 תגובות   יום שלישי, 30/12/14, 16:51

  אני רחוק מלהיות אשף שיכול להמציא פתרון ליחסינו עם ערבי עזה, אבל קיימת היסטוריה, אשר צוברת ניסיון וחושפת דוגמאות.  נזכר מה קרה עם הגרמנים אחרי מלחמת העולם הראשונה.  אין ספק כל אשר התרחש אחרי המלחמה אתם היה מוצדק, כי הם בגלל טיפושתם הגדולה הרגו עשים ושתיים מיליון בחורים צעירים בתוספת אזרחים בחזית שהתקיימה רק לרצוח צעירם, כי לא נמצא פתרון לקיפאון שהשתרר.   העמים אשר לחמו מולם וניצחום בחזית היו מלאיי כעס ורצו נקמה בדרך כל שהיא.  ההסכם וורסאי הוריד את גרמניה ועמה על הברכיים.  הגרמנים הלכו רעבים, חסרי עתיד ויוזמות לכלכלה.  למעשה הורדה לרמה של קיום בסיסי, ווגטטיבי.  היו כלכלנים, אחד מאנגליה, אשר הזהירו שחייבים לאפשר להם להתאושש ולעמוד על רגליהם.  הפיצויים שהיו צריכים לשלם גרמו לדלדול משאבים וקריסה של העתיד של העם מנוצח.   מכאן אני נושק בבעיה העזתית.  אין ספק הם גרמו לנזקים כבדים ומלחמה חסרת תוחלת.  היום הם נמצאים במצב של הרס וחוסר כיוון עתידי.  נכון הם במקום לבנות ולשקם הם ממשיכים לבנות המנהרות ההתקפיות ולעצבן כל שכניהם, מצרים וישראל.   כאן הנלמד מההיסטוריה:  הגרמנים הפסיקו לשלם פיצוים עלה היטלר והאשים את היהודים ויצא למלחמת נקם שהייתה הרסנית וקשה לא פחות מזו הראשונה.  לו סייעו לגרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה, כמו שתכנית מרשל סייע לגרמניה אחרי מלחמת העולם השנייה, אולי לא הייתה פורצת המלחמה השנייה.  אני חושב שחייבים להציע לעזתים  גזר, נמל תעופה ונמל ימי בתנאי שהם יתחייבו לכרות שלום, או משהו קרוב לשלום, שיהיה להם משהו שהם יכולים להפסיד ויוריד רמת החיים לאפס.   אינני משתייך לאוהביהם אבל ההיגיון מצווה פעילות וניסיונות.  מלחמה אנחנו יכולים לקבל וזה כבר מחר, אם נציע ונוביל לכיוון הרצוי לנו בעזרת כוחות ערבים ובין לאומיים אולי נוכל לשנות גורל האזור וגורלם הם.  אני חושב שהסיכוי לכרות שלום בתנאים אלה ובעזרת המצרים שהם מוכנים לתת להם אדמה בצפון סיני וכוחות בינלאומיים נוכל אולי להגיע למשהו.  המלחמה וודאית אולי נחטיא אותה על ידיי ניסיון כזה. 

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 23/12/14, 20:09

   אני בהחלט מבין כל אוהביי החיות, שרוצים לא לענות אותם ולא להרוג אותם על מזבח המדע.   הם העלו על נס המיליונר הישראלי בהוליבוד שפדה 1300 קופים ושלחם לחופש.  אני שמח שעשה זאת השאלה שכל בר דעת צריך לשאול את עצמו היא קשה ומאוד כואבת,  האם אוהביי החיות יהיו מוכנים בעצמם לשמש לחיות ניסוי של תרופות חדשות וחיפוש דרכים חדשות במדע?   זה לא חכמה להתנגד לניסויי חיות, שאין ספק הוא מעשה נעלה, אבל מה כן?   האם המתנגדים בעצמם מוכנים לשמש חיות ניסוי לתרופות החדשות מציליי חיי אדם??  לא מספיק להתנגד, צריך להציע דרך בטוחה וטובה לעשות זאת למען האנושות.  אם רק מתנגדים לא עשינו דבר.  התרופות הם חלק מחיינו היום.  אי אפשר לתאר חיי בני אדם ללא תרופות, ניתוחים, אבחנות וניסוים.  בלי ניסוי על חיות בני אדם ימותו.   אחרי כל הניסויים והבדיקות במעבדה בהכרח יש צרוך לבדוק מה התרופות האלה עושות על האורגניזם החי, האם פוגעות בתפקודיי איברים, אם לא מזיקים בכלל, אם תופעת הלווי לא מסכנים את החיים, ואם בכלל עוזרים לגוף החי, אף שבמבחנה המחשבה הייתה שהם כן יעזרו.  הניצחון הזה של אוהדיי חיות כעת הוא ניצחון פירוס (ניצחון שאחריו כמעט האיש נשאר ללא חיילים) .  אני שוב חוזר על עצמי, חיות לא, מה כן?  כדי להשיג אותם התוצאות.        

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 23/12/14, 12:43

    קשה לפתור ביית ארץ ישראל.   כאשר ייבנו שתי מדינות עם גבול ברור ואם יסרור שלום, הגבול יהיה אפשר לעבור ולהגיע למקומות החשובים לכל עם.   הדבר החשוב שיש לפתור בראשית כל חלוקת הוא הר הבית כי הוא הבעיה הקשה.   יש לחלק ההר לחלק דרומי עם אל אקצה בו יתפללו הערבים והצפוני בו יתפללו היהודים, כאשר הגבול ביניהם יהיה המסגד עומר.   בעת שאין תפילות על ההר כל אדם באשר הוא יוכל לבקר ולבדוק ההר כרצונו בלי מגבלות וללא התנכלויות  זה נראה לי הפתרון האפשרי לטובת כל העולם.   

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שני, 22/12/14, 11:30

     קשה  להישאר אדיש לדבריה של גב.  ציפי לבנה.  מתקבל הרושם כאילו היא היא המגינה היחידה של עם ישראל ומדינת ישראל, בעיקר שהיא מבקשת מארצות חוץ להתערב בבחירות בארץ להטות כף המוזנים לטובתה.   מעניין מתי בפעם הראשונה מנהיגים ישראלים ביקשו התערבות חיצונית כזאת!  אולי מחר נבקש ממר אובמה נשיא ארה"ב לנהל מדינות המדינה כראות עיניו!  אני לא בדיוק מבין מה עובר על גב. ליבנה, אבל דבר אחד ברור הופעתה בתכנית ההיתולית גרמה לה נזק, בעיניי ללא ספק היא התבזה ללא תקנה בעיקר כאשר נבלה פיה כלפי ראש הממשלה.  במקום להביא דעותיה הפוליטיים היא בחרה לתקוף אותו בצורה ילדותית נמוכה חסרת כל פרופורציה ויחס של כבוד לאיש שמוביל מדינת ישראל די הרב הזמן די בהצלחה, יש לו דעות משלו השונות מאלה של גב. לבנה אבל זה איננו סיבה להעליב אותו כמו "בליגולה".   גב.  לבינה אכזבה קשות.  חשבתי שהיא אלטרנטיבה ראויה התאכזבתי ואני חושב שמה שחשבתי קודם עליה שהיא מסוגלת להוביל כעת ניראה  לא רציני וגם מסוכן שהיא כמו פרפר קופצת ממפלגה למפלגה איפה שמבטיחים לה כיסא!  ולאו דווקא חזון ותכנית עבודה אלא גערות וגידופים לא ראויים.  

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום רביעי, 17/12/14, 16:07

      התבשרנו שהבנקים מרוויחים שמונה מיליארד שקל לשנה!!  אנחנו החוסכים ושמים כל כספנו בבנקים לא מקבלים דבר, כאשר הבנקים מקבלים כספנו למשמרת, מרוויחים על חשבוננו ועוד לוקחים עמלות מחשבוננו!!  אני וודאי לא מבין חשבונותיה של נגידת בנק ישראל קרנית פלוג.  כל אחד מהאנשים העובדים בבנקים ובארגונים לחיסכון מרוויחים מיליונים (סכומיי עתק)  ואנו השמים כספנו בבנקים מהם הם מרוויחים לא מקבלים אפילו לא עשירית!  זה בהחלט אומר דרשני, הנגידה גב. פלוג צריכה להתחיל לחוש גם על האזרח הקטן שאוחז כספו בבנקים לימים קשים מהם הבנקים מרוויחים  מהנהלים שמים רב הרווחים בכיס ואנחנו כלום!  קשה לי להבין ההיגיון מאחורי החלטותיה של גב.  פלוג?  רק רציתי לבטא תהיותיי מההתנהגות שלה שלא ברורה לי כלל.  אני מבין שהיא דואגת לכלכלת ישראל אבל המנהלים מקבלים מיליונים, מדוע לא לתת לחוסך הקטן אחוז מהרווח הזה?  האם יש למישהו תשובה?        

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שישי , 12/12/14, 17:56

       אין ספק שרפת בית הספר הדו לשוני הוא מעשה שלא יעשה, לא שורפים בית ספר, לא מסגד ולא בית כנסת, מקומות ציבוריים חשובים.  המעשים האלה מצביעים שאנו מתחילים לאבד האנושיות הטמונה באופן טבעי באדם באשר הוא.   ההיגיון לבנות בית ספר דו לשוני למען קירוב בין שני עמים הוא שגוי.  לצערי אלה שבנו בית הספר הזה קיוו לטוב, אבל התוצאה לא יכולה להיות טובה.  כדי לקרב שני חלקי אוכלוסייה בבית הספר הילדים צריכים ללמוד לדבר שתי השפות על בורייה.   שפה העברית מדברים מעט אנשים בעולם, כאשר השפה הערבית מדברים מיליונים, אין צורך להכריח היהודים ללמוד אותה כהכרח.  

          הרעיון של קירוב שני העמים על ידיי לימוד בבית ספר דו לשוני הוא בבסיסו טוב, אבל לא ניתן לביצוע.  במדינה היחידה בה מדברים עברית חייבת להיות שפה אחת אשר שולטת במרחב הציבורי, אחרת לא ניתן לנהל ולא ניתן לשוחח.  שני העמים ידברו אחד עם השני בשתי השפות.  עם כל הצער הרעיון הזה שהוא בלתי ישים.  הדרך היא אחרת, השפה הערבית צריכה להפסיק להיות שפה רשמית בישראל.  זה איננו אומר שלא ילמדו אותה ולא ידברו בה, אבל החיים הציבוריים, בעבודה, בכלכלה, במדינה כולה חייבת להיות אחת, כמו בכל מדינה בעולם והיא עברית.  

           הכוונה היא לא רק שידברו בה במקומות העבודה גם בבתי הספר הכל ילמדו בעברית, גם התלמידים הערבים.  זו הדרך היחידה שהם יכולים להיכלל בחיי הארץ.   אני פשוט מעתיק הנהוג בארצות אירופה.  כל המיעוטים לומדים בשפה השולטת במדינה.  המיעוטים יכולים לדבר בשפתם, ללמוד מסורתם ודת אחרי הצהרים, בזמנם החופשי, אבל השפה לתקשורת במדינה בין כל האנשים באשר הם חייבת להיות עברית.   הילדים הערבים ילמדו החומר הנלמד לפי  הדרישות של משרד החינוך בארץ.  לא יכול להיות ששני עמים הלוחמים ביניהם על בכורה במדינה ועוד הערבים חולמים לרגע הזה כאשר עם ישראל יעלם והם ירשו אותו והם הערבים ישלטו במרחב, ואנו היהודים נשוב להיות נשלטים.  להשתדל לשמור על השפה הערבית כשוות ערך במדינה יוצר בלבול ולא מקל לעבודה במרחב הציבורי.  חייבת להיות שפה אחת השולטת והמדריכה ובמונכיה שבשימושה.   על ידי השלטת שפה האחת העברית, שבה שולטים הכל תקל לערבים להיקלט בשורות הכלכלה והמדינה.   כל אחד יבין על מה מדובר ומה נדרש ממנו.  תהיה הקלה לקבל בחורים ערבים באוניברסיטאות וגם הבסיס החינוכי הנלמד יהיה שווה לכולם.  לא מתקבל על הדעת שהערבים בישראל ילמדו לפי הדרישות של הממלכה ההשמית ירדן! 

          הילדים הערבים לא רק ילמדו בעברית, גם ילמדו ההיסטוריה של עם ישראל כדי לדעת מדוע עם ישראל מתרכז במקום הזה ומה הזיקה שלו לארץ.  ילמדו מדוע היהודים מגיעים הנה ויבינו הבסיס עליו המדינה מושתת.  השפה האחת תקל על הקשרים בין שני העמים והם ידברו ביניהם בגובה העיניים.  זו הדרך היחידה בה הערבים של ארץ ישראל יכולים להיקלט כשווים בין שווים.  הלימוד בשתי השפות לא יוצר הבסיס השיוויוני המרשה התקדמות.  השפה היא החישוק האוחז את העם כעם מונוליטי, גם בונה גאוותו הלאומית, תרבותית, מסורת וכו'.  עובדה הערבים בארץ נוהגים כעם בתוך עם, מבלי להתאמץ לשמור על חוקיי המדינה, ומפתחים שאיפות לאומניות אשר יתנכלו בנו ובהם.  על ידיי שפה אחת המקשרת בין שני העמים, במקרה הזה העברית, ייווצרו הגשרים שמקשרים ביניהם.  

           אין ספק שהשאיפה של הערבים לחיות בארץ ולהשתתף במאמץ הכלכלי כשווי ערך וזכויות תוקל על ידיי השימוש בשפה העברית שהם חייבים לדעת על בורייה.  אין פתרון אחר.  אבות האומה ניסו בגלל רגש דמוקרטי מפותח הרשו לשפה הערבית להיות שוות ערך לשמר המסורת, החינוך והלאום הערבי בארץ לא עבד.  התקווה של ערביי ישראל היא לרשת את היהודים לגרשם מארצם "תשובו למקומות מהם באתם".  בזה הם מאמינים ועל כך הקונפליקט הופך בלתי  פתיר.   השלטת השפה העברית כמו שהצעתי היא הדרך היחידה להצליח, כמו שקרה עם היהודים בגולה.  שם ההצלחה הייתה מוגבלת בגלל האנטישמיות, החיידק ההרסני הזה פעל שעות נוספות.  פה אני מקווה לא תהיה אנטישמיות, כי שני העמים שמיים, ויוכלו לשתף פעולה כאשר כל אחד מהם שולט היטב בשפה מובנת ורהוטה ומבין את רעו במדויק.  

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שני, 8/12/14, 11:27

        אני שמח להודיע שיצאו שני ספרים חדשים שלי לשוק,  האחד "כבוד ללא חמלה"  ספר המתמודד עם תלאותיו של מפיונר אשר מנסה לשוב למוטב.  והשני "המתנה וצפייה"  ספר המתאר רגשותיו של אדם גלותי אשר נקלע במצב מלה בששת הימים ומשווה הרגשותיו  בהמתנה לפני מלחמת ששת הימים לרגשותיו  לשליחה למחנות המוות, כאשר הוא כבר יודע שהקרונות ממתינות בתחנת הרכבת.   אלה שקראו הספרים אמרו את ההלל.  אשמח לקבל התרשמויות שהם חשובות ביותר עבורי ככותב ספרות. 

        דרג את התוכן:

         פרופיל

         חייםחיימוף
         1. שלח הודעה
         2. אוף ליין
         3. אוף ליין