כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 2/2014

  0 תגובות   יום חמישי, 27/2/14, 11:49

  הטיעון הנדוש שהם עוסקים בכספים וחייבים להיות שבעים הוא אחיזת עיניים.   קביעת משכורת של כמה מיליונים מיקר ושירותים של בנק ללקוחות.  למשל המפעל של שטראוס  למנהלת יש יחטה!  יגידו יודעי דבר הכסף הם שלה והיא יכולה לעשות כעולה על רוחה.   זו טעות אופטית.   היא מרוויחה מהעם אשר קונה המצרכים שהיא מייצרת.   לממן גחמותיה היא גובה יותר כסף וזה מייקר המצרך שהיא מוכרת.  המיליונים של מנהלי הבנקים מיקרת בהרבה השירות של הבנקים.  לו קבלו רבע מכל המשכורת המנופחת השירות היה מוזל יותר.   גם הבונוסים הם מיותרים מאוד.  מה החכמה שהם מגלים בניהול כספינו?  נותנים  הלוואות לתיקונים בלי  ערובות ואחרי זה עושים תספורות!  זה באמת חכמה גדולה.  כל העם עובד למשכורת ולא מקבל בונוסים, מדוע מנהלי הבנקים מקבלים אותם?   הכלכלה של ארה"ב התמוטטה בגלל הבונוסים.   מניסיוני למדתי המפעל מפסיד והמנהל מקבל בונוס!   הטעון שמגיע להם לא אוחז מים, הם עובדי ציבור ולא עובדים עם כספם הפרטי.   גם כאשר המפעל פרטי ומשרת קהל רב, כמוך מזון, יש לחשב המשכורות בהתאם למצב הכללי ולא ליקר המזון כדי לתת למנכ"ל משכרות גבוה.   זה פסול.     יש לעשות רביזיה של מארג המשכורות בניהול מפעלי הכלכלה ולהתאימם למציאות, לא לנקר עיניים. 

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום חמישי, 27/2/14, 11:34

   החלטת ראשי הישיבות לא לגיוס האברכים זועק לשמיים.   משהו רע ושחור נודף מהחלטתם.   מה הם אומרים למעשה?   לנו לא אכפת מהמדינה הזאת, אנחנו לומדים תורה וזה הכל והיא החשובה!   מה ההכרזה שהם מכריזים אומרת?  אנחנו חיים במדינה אך אין לנו שום עניין בה.  המשיח לא הגיע ואין לדחוף את הזמן.  לנו לא חשוב להגן על המדינה התורה חשובה ממנה!   כן זה בדיוק הם זועקים בקול גדול.   לי ברור בקצב הילודה שלהם  הם ישתלטו מחר על המדינה והם יימסרוה לאויב.   אין להם עניין בה.  הם ילמדו תורה גם בגולה ובכל מקום!  זהו בדיוק הנוראה שבדבר.   הם לא מבינים שהם יכולים ללמוד תורה בשקט בגלל שהם חיים במדינת ישראל.   לו היו קוראים עיתונים היו יודעים מה קורה בעולם ובפרט באירופה, אין מקום ליהודים בעולם פרט לישראל.  אף שהם לא רוצים לדעת היא מגינה עליהם ומרשה להם ללמוד והיא תומכת בהם ללמוד.   הגיע זמן שהרוב הדומם יומר דברו.   אנו דורשים להפסיק התמוכה בישיבות.   אלה כסף שהולכים לריק כי האברכים שונאים את המדינה ומוכנים מסור אותה לאויב.   (בדיוק מה שתיארתי בספרי קדחת השחורה ומות החילוני האחרון).   הם מזלזלים בקיומה, שורפים דגליה ולא משתתפים בבנייתה.   אם הכסף ימשיך לזרום לישיבות גם כאשר התנהגותם היא כזאת יש לחשוב פעמים אם חייבים לשלם מסים שניתנים לעוכרי ישראל.   החלטה האומללה שהוחלטה זועקת לשמיים.  אם לא רוצים ללכת לצבא שילכו לעבוד, אבל גם זה הם לא רוצים!  הם כפילוסופיה מייצרים דורות של לומדי תורה עניים, שיהיו תלויים על צווארה של המדינה!   אני באמת לא חושב שענישה היא התשובה, אלא פגיע כלכלית, לא לתמוך בהם כספית.  לא כולם שם הם עילוי.   הם פוחדים לאבד בחורים בשדה הקרב.   מי לא פוחד משדה הקרב, אבל המדינה חשובה אין כמוה לחיי האומה.   החלטה של הרבנים מוציאה אותם משורות המדינה, הם הופכים מעמסה כבדה חסרת תועלת למדינה.  הם חיים לעצמם מבלי להביא תועלת לעם והמדינה.   מי צריך אותם בכלל?   נכון חשוב ללמוד תורה , אבל גם לעבוד וגם ללמוד להגן על המדינה אשר תומכת בהם ושומרת על חייהם.   הגיע העת להפסיק תמיכת הישיבות ולהקטין מספר האברכים לפי הצורכים של המדינה.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום חמישי, 20/2/14, 19:39

    בירה ערבית בירושלים תהיה ניקוז מתמיד של דם יהודי.   הערבים כעיקרון ירצחו יהודים להשניא השותפות בירושלים ובסוף היהודים יברכו.   ירושלים היא יהודית ובסוברניות  יהודית.  הערבים יכולים לבוא להתפלל בהר הבית ללא סוברניות, כמו כל הדתות האחרות.   ההר חייב להיות בסוברניות יהודית.  יכולים לנהל רק המסגד.  כל פשרה על נושא זה יגרור בעיות בעתיד.  הפתרון בין הפלסטינים והיהודים אינה לעכשיו אלא לעתיד של נכדינו ונכדיהם.   דבר נוסף יש להכיר בישראל כמדינת עם היהודי.  זה חשוב ואין לזלזל בדרשה הזאת.  מבחינה חינוכית ופסיכולוגית ההכרה היא צעד חשוב, כדי להפסיק ללמד ילדיהם שמדינת היהודים היא  תופעה חולפת.   בלא הכרה במדינת היהודים  מחר יבואו בדרישות חדשות.  זה תנאי בל יעבור.   אולי בשביל בוז'י הרצוג לא חשוב, אבל לעם ישראל חשוב מאוד כל הדרישות האלה.  כל המפלגות הציוניות חייבות להתיישר אחרי הממשלה. 

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 13/2/14, 12:35

        ההחלטה שבחור ישיבה יכול לדחות גיוסו למספר שנים היא דבר מוזר.  אין ספק שזה פתח מילוט מגיוס מידי, כמו כל צעיר בארץ.   שנית העלות עולה כי באותן השנים הוא יהיה מטופל בילדים וצהל יהיה חייב לשלם לו הרבה מאוד כסף,  מה הועילו חכמים בתקנתם?   עם כל ההתנגדות של החרדים להתגייס לצהל יש לקבוע שכולם שווים מפני החוק וכל בחור בן שמונה עשרה טוב להתגייס, בדיוק כמו האזרחים האחרים.    ישיבה שלא תספק המכסה צריכים מידית להוריד תמיכה הכספית, לתפוס הכספים שמובאים אליהם בדרך  שחורה ואת הרב המלמד להכניס לבית הסוהר.   יש לקבוע כמות העבודה שמצפה לאברכים בחוץ וללפי כך לקבוע כמה אברכים יתקבלו ללמוד תורה.    ההתחשבות היא גדולה מדי.   הם מאיימים שיברחו לארה"ב   שילכו, הם אינם נותנים למדינה דבר, פרט לילודה שתמשיך עם העוני והתלות במדינה. 

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שני, 3/2/14, 09:14

      מאמציו של ג'ון קארי מבורכים, אבל כעת הם מתחילים לעבור התנוונות ממארת.  כדי להשיג מטרותיו האיש מפעיל האירופים להכריז על חרם כלכלי על ישראל.   הערבים לא חייבים לעשות דבר הם יקבלו כל מבוקשם ואותנו ישברו.    ההתנהגות של קרי היא מוזרה!    החבר הגדול היה חייב להתנגד לחרם במקום זאת הוא מאיים.    אנחנו בערב בניית מחנות המוות בפולין.   המשך הלחץ והחרם הם בדיוק כמו המשרפות במחנות המוות.    התוצאה תהיה אותה התוצאה פיזור היהודים בכל העולם והרס מדינתם.  העולם הנוצרי לא יכול לקבל קיום מדינת יהודים וכעת האיסלם מצטרף למאמץ הזה!   האירופים לא עושים חרם על סין כאשר היא כבשה טיבט.  הם עושים עצמם שלא קורה דבר.   לא עשים חרם על אנגליה כאשר כבשה חלק מאירלנד, אבל נגד ישראל הם עושים אף שהאדמה שהיא בונה עליה היא אדמת האבות.   הערבים הם הפולשים והמתנחלים הזרים למקום.   המדיניות לפגוע ביהודים ממשיכה.  הם לא הפציצו מחנות המוות וכעת לא עוצרים החרם, שתי הפעולות שוות מבחינת ההרס שיביאו על עם ישראל.   זה לג'ון קרי לא  אכפת.  הוא יהיה מוכן לדרוך על גוויעותינו.    חשבתי שהוא הגון, הוא הגון לכפי עצמו.  גורל מדינת היהודים לא מעניין אותו כלל.  אם היה הוגן היה חייב ללחוץ על הערבים גם כן, אבל הוא לוחץ רק עלינו! 

      דרג את התוכן:

       פרופיל

       חייםחיימוף
       1. שלח הודעה
       2. אוף ליין
       3. אוף ליין