כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 3/2014

  0 תגובות   יום שבת, 29/3/14, 11:32

  המבט של המתנחלים מופנה ליהודה ושומרון, אבל נפתחת חזית חדשה ישנה שחייבים לתת דעתנו עליה וזה הגליל וגם הנגב.   הגיעה השעה שליד כל ישוב ערבי יתווספו שכונות יהודיות.  אולי אחינו החרדים יכלו לסייע במעשה הזה בכיבוש הארץ.  הם יכולים לעבוד עבודות השדה ולהתנחל ליד הישובים.  ההתרבות המהירה והגדולה תשים חותם סופי ושלם על הגליל.  מתרוצצות מחשבות שערבי ישראל ירצו עצמאות בגליל ויתחברו עם הפלסטינים, זה חייבים למנוע בכל מחיר.  מדינת ישראל איננה רוסיה הגדולה ולא ארה"ב שיש להם אדמה ללא סוף.   אנחנו פסיק וחייבים לשמור על כל גרגיר של אדמה.  בגליל חייבם  עיר יהודית נוספת לכרמיאל לעגון הגליל לגופה של ישראל.   חייבים לחשוב על ישובים יהודיים בנגב, כדי לקרבו למרכז.  התכנית של שר התחבורה ישראל כץ לרשת הארץ בפסי רכבת נכונה.  קיום רכבת תחבר חלקיה הרבים של הארץ לאחד שלם ויציב.  המעשה חייבים לעשות בחישוב הגיוני ולא לתנועה לפי כוח הטבע.   האזור הפכפך וחייבים לתקוע יתדות כאן ועכשיו.

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום חמישי, 27/3/14, 17:44

   קשה מאוד להבין הלך המחשבות של החרדים.  כבר עכשיו רואים יותר ויותר אנשים דתיים ברחובות.  אני מניח בעוד מספר שנים החילוניים יהיו זן נכחד.  כאשר שואלים האדמו"רים למיניהם מה יהיה מחר, כאשר לחילונים לא יהיו הרב הפרלמטרי והם יהיו המובלים בפוליטיקה הישראלית מה יקרה עם המדינה?  התשובה התמוהה וההזויה היא "השם ידאג!"   נכון השם ידאג, אבל מי יעבוד, מי יביא לחם על השולחן, מי יילמד באוניברסיטה, מי יעשה מחקר ויקדם הכלכלה בארץ?   כל השאלות נותנים אותה תשובה והיא התשובה האחת, חסרת פשר, החושפת בורות תהומית ואי התחשבות בצרכי העם והנוער שייוולד פה.  נאמר "עוזר לעצמך גם אלוהים יעזור לך."   לצערי זה אנחנו יודעים החרדים לא מפנימים.   אם כולם ילמדו תורה מי יעמוד ליד המחרשה, מי יעמוד ליד מכונות הכלכלה, מי יעבוד במכוניי המחקר, מי יילמד באוניברסיטה ומי ילמד שם.  העתיד נראה עגום ומדכא.  בספרי "קדחת השחורה ומות החילוני האחרון"  תיארתי מצב הזה כאוטופיה בלתי מתקבלת על הדעת, אבל אני רואה כל יום, אנו מתקרבים לאוטופיה הזאת.  אולי זו תהיה האוטופיה היחידה שתתגשם.  השכנים הערבים לא חייבים לירות כדור אחד, אנחנו עם  ישראל נפול לידיהם כפרי בשל.   כל המאמץ שהושקע בבניית המולדת ילך לטמיון.  "מתנגדי הציונים"  לא רואים לאן ההתנגדות הזאת מובילה.  העם הפיקח לא מסוגל לראות העתיד במרחק נגיע!   עצוב להיווכח, שהורי אשר עזבו הכל בגולה הבולגרית ועלו ארצה, כדי שהבנים יחיו טוב יותר, עשו מאמץ על אנושי כדי שבמספר שנים הכול שנבנה יכחד.  ניווכח הכל היה לשווא!   לא ראיתי ולא שמעתי דוגמה נוראה כזאת, שחלקים מהעם נגד המולדת, נגד הקדמה, נגד עצמאות, נגד דאגה לכלכלה, נגד יכולת הגנה והכל מוקרב על המזבח של לימוד, שחשוב ככל שיהיה איננו שווה לחשיבות המדינה, הקרקע עליה העם יכול לחיות בשלום יחסי ולהתגונן מפני פורענות.  הפורענות מתקרבת והיא תבוא מידיי אחינו החרדים, אשר לא מפנימים שהמדינה תיפול על כתפיהם והם הם אלה שחייבים לדאוג לה, אם חיים הם חפצים.  גם מוזר ביותר שיש עם בעולם ששליש ממנו  לא עובד וחיי על כתפי העובדים והעמלים!!    זה עושק וגורם לשנאה, נאמר "אם אין קמח אין תורה"  החרדים בארץ שכחו האמת הגדולה הזו.   אם אנו עם חולה, הניזוק מעבר ליכולת לקום על רגליו, על ידי חיידק הגולה, ורצח העם שהנאצים עשו לנו?   פתרונות לעתיד הקרוב.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום חמישי, 27/3/14, 17:11

    בהתבוננו בתחלופת המפלגות בפוליטיקה הישראלית לומדים התנהגויות מעניינות.  כאשר השמאל מוביל בממשלה תמיד יש התחשבות סוציאלית המביאה הטבות לעם ולשכבות מסוימות הזקוקות לסיוע ברוחב יד.  אין ספק השמאל מתחשב במשאלות לבו של העם ומנסה להטיב עמו.    כאשר הימין עולה לראשות הממשלה אנחנו מגלים שהשמאל הוריק קופת המדינה והימין חייב למלאה.   התוצאה הטלת מסים ומחירים עולים, בסוף באות הגזרות הקשות לעם.   כעת בגלל יאיר לפיד שר האוצר,   יש התחשבות בשכבות החלשות והנגידה מגלה סימנים של חוסר התחשבות, לא להוריד המע"מ ולהטיל מסים?   האם היא רואה רק את המספרים ולא מצב האומה?  הזוגות הצעירים לא מסוגלים להגיע לדירה משלהם.  הם הופכים עבדים של עבודות מספר מתישות ומאיצות אי שקט.  כב עכשיו יש צעירים הבורחים מהארץ.  העם חייב לחיות.  המסים המכבידים, המשכורות הנמוכות  ויוקר המחיה  לבסוף יתחילו לגרור קבוצות השונות בעם, בעלי שרירים פחות או יותר לגלות אי שקט.  האי שקט הזה יהפך במרוצת הזמן לשביתות פראיות ולא מתחשבות בכלכלה ולא בחוקים, העם חייב לחיות.   העמסת כובד מסים  יתר למידה,  מעל כוחותיו של העם לעמוד בהם, יוצר בסיס עליו יתפתחו התפרעויות לא נעימות.   משכורות הגבוהות למדי,  מעל כוחות הכלכלה בארץ לספוג, של פעילים בכלכלה כאלה ואחרים, כמו בחברות הביטוח וארגונים כלכליים, מעלים מחירים ומייקרים שירותים וזה מיקר הוצאות החיים, זה יביא לאי שקט.   כבר קרל מרקס הוכיח שתנועות הקפיטל גורמים לבעיות ומפעילים כוחות לא מתחשבים בסדרי העולם שמביאים בסופו של דבר לשינויים מרחיקי לכת.        כל שלטון חייב להתחשב במהווי העם ורווחתו.  ריכוז ההון במעט ידיים של טיקונים המבקשים כל יום שני ושלישי תספורות מעלים אי שבעות רצון.   אני בהחלט תומך ביוזמה הפרטית, בפעילות של כוחות השוק, אבל אני נגד פעילות מוסווית של ריקבון התנהגותי עושק,  העם רואה וזוכר.   

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שני, 24/3/14, 19:37

     כבר בתורה אנחנו לומדים על אי שבעות רצונו של השם מעשייה מעבר למה שהוא קבע,  ומעבר לנדרש בטקסים באוהל מועד.  שני בניו של אהרון הגדילו לקלס ולהלל השם ליד ארון הקודש והקטירו ושניהם מתו.  אהרון אביהם "וידום אהרון"  לא עשה דבר גם לא הראה סימנים אבל.  כאשר משה חקר מדוע מתו ותשובה הייתה, במלים שלי,  עברו את הטעם הטוב.  החרדים והדתיים הקיצוניים המקשים והמדקדקים בקטנות, להיות קדושים יותר וממלאים מצוות השם בדקדקנות לא  מרוויחים דבר אלא משנאים עצמם לשם, הם עוברים הטעם הטוב.  האדיקות והדקדקנות המוגזמים לא מובלים לדבר טוב ורצוי.  מעבר לדת ישנם חיים שיש לחיות אותם.  כדי לחיות, יש להזכיר לדתיים החרדים השם איננו אוהב אנשים שמגזימים, יש לעבוד.   הלימוד תורה איננו החיים עצמם.  אמנם הדתיים חושבים שהתורה היא החיים עבורם, אבל חז"ל  אמרו "אם אין קמח אין תורה" .  הדתיים החרדיים צריכים לשוב להיזכר באמירות האלה.   מה יהיה אם הדתיים יהיו רבים יותר בעם ישראל בארץ?   מי יעבוד?  מי יביא לחם על השולחן?   מי ישמור עליהם, הם אומרים השם, אבל נאמר עזור לעצמך גם השם יעזור לך.   אמנם החרדים והדתיים הגמורים מאמינים שהשם ייהגן עליהם, אדרבה, אבל בחיים זה לא קורה.  מורדכי החשמונאי התחיל להילחם גם בשבת כי ראה שהיהודים חייבים לעזור לעצמם.   אינני יודע מה יהיה מחר, אבל ברור חלק גדול מהדתיים הקנאים חיווים לצאת לעבוד וגם ללמוד מלחמה, כדי שימשיכו להתקיים בפיסת האדמה הזאת.  

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שני, 3/3/14, 08:39

      הפגנתם של החרדים הבליטה כמה הממשלה צודקת ברצונה לא רק לגייס אותם אלא להכניסם למחזור העבודה.   אם המספר נכון והיו שם שמונה מאודת אלף ונוריד מאתים אלף נשים (נניח שהן היו במספר הזה)   נשארים שש מאות או שבע מאות אלף חרדים גברים ביחד עם נשותיהם טפם עוברים המילון אנשים התלויים על צווארה של מדינת ישראל ואוכלים לחם חינם.  כל הדיבורים שהתורה אחזה בנו בגולה הם שטות שלא ממלאות כליפת השום.  מה שאחז היהודים היא האנטישמיות השחורה.  התורה חיזקה זהותם, זה נכון.   שישית מעם ישראל לא עובד ואובל לחם חינם על גבם של חילוניים עובדים וטורחים להביא פרנסה למשפחותיהם ורווחה במדינה.  (החרדים העניים כפילוסופייה מקבלים תמיכה מביטוח לאומי ומוריקים קופת הארגון, כאשר יכולים לעבוד ולהתפרנס וגם לשלם ביטוח לאומי, אז המצב יהיה הרבה יותר טוב.)  החרדים לא משתתפים בחגיגה הזאת! העבודה לפרנסה!   הנה הם הראו מה כוחם בחברה וחשפו מספרם הרב והעצום (כן הרבו) בחברה שמקבלים לחם חסד.  כבר נאמר אם אין לחם אין תורה.  אצלנו, רק אצלנו האברכים לא עובדים ותלויים לפרנסתם על צוואר המדינה!   כל המדברים שהם מגנים על הארץ בלימודיהם הרי זה עורבא פרח.  מספיקים ארבע מאות אברכים שיעשו תורתם אומנותם ואין להוסיף אליהם  איש, כל עוד המספר הזה נשמר.  כאשר אחד מהם ילך בדרך כל בשר יש להכניס אברך עילוי.  מספר הזה יכול לעלות לפי הצרכים של המדינה והעם למנהיגים רוחניים.  כמו הסטודנטים שלומדים מספר שנים ואחרי זה משיבים למדינה ההוצאות שהיא הוציאה על השכלתם, כך שי לנהוג עם האברכים.  אדם נורמלי לא מסוגל ללמוד שמונה עשרה שעות ביום.   לומדים שלוש שעות, ארבעה גג, כל שאר השעות הם בזבוז ולא יותר.  כולנו למדנו ואנו יודעים כמה אדם יכול לקלוט בצורה צלולה.     כעת האברכים ראו בעצמם כמה הם, מספר עצום ורב וחייבים להתחיל לעבוד.  

      דרג את התוכן:

       פרופיל

       חייםחיימוף
       1. שלח הודעה
       2. אוף ליין
       3. אוף ליין