כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 5/2014

  0 תגובות   יום חמישי, 29/5/14, 16:51

  אנחנו מדינה דמוקרטית חופשית קפיטליסטית.   המחירים של המצרכים הבסיסיים עולים כל יום,  המשכורות נמוכות עד כדי לא להשיב לצרכים של משפחה של ארבעה נפשות ומנהלי חברות הכספים, יצרניי המצרכים, חברות הביטוח וחברות בכלל  גוזרות משכורות עתק!   משכורת של עשרים מיליון ויותר לשנה הם גוזמה שאין דוגמה להשוות.  מנהל תאורטי מנהל חברת מזון, מקבל משכורת של עשרים ושתיים מיליון לשנה, יש לו בית גדול, צי מכוניות יוקרה וגם יאכטה בנמל שבה נוסע פעם עד פעמים בשנה.    כאשר אנו מדברים על מנהלים האלה תמיד מצדיקים המשכורת הגבוהה בצורה פשוטה, החברה היא שלו, והוא רשאי לגזור קופון כראות עיניו.   אז זהו שזה לא בדיוק ולא על בערך.  כדי לחיות חיים סבירים המנהל התאורטי יכול לגזור קופון של שנים או שלושה מליון וגם אז חייו יראו יפים וחלומיים.  הגזירה של עשרים ושתיים מליון דורשת מקורות והם עליה של מחירי המצרכים, הקטנת משכורות הפועלים ופיטורים של פועלים לא תמיד מוצדקים ונדרשים אלא כדי להשיג המשכורת הגבוה וריביות קטנות או אפסיות לחוסכים.   דבר דומה אנו רואים אצל מנהלי הבנקים.  הם מקבלים משכורות עתק וגוזרים קופן ביוקר השירותים הניתנים ללקוחות.  כדי להשיג המשכורות הגבוהות הריבית של הכספים המופקדים  בבנק מקבלים רווחי קטנים ביותר או אפסיים.   לו המנהל- ים  היו לוקחים פחות אפשר היה לתת לחוסכים ריבית מתקבלת על הדעת, אפשר היה להוזיל השירותים ולא לפטר עובדים .  אבל זה לא מתיישב עם תפיסת העולם הקפיטליסטי החזירי.   המנהל חייב להוציא קודם כל המשכורת של עצמו מבלי להתחשב במתרחש אצל הלקוחות והעובדים וודאי לא בריבית שהם לוקחים.  לאזרחים אין בררה אחרת אלא להכניס הכספים בבנק.  הממשלה היא קפיטליסטית ולא יורדת לסוף ההבנה שהפועל הקטן או האזרח העובד לא מספיק לסגור חודש.  המחירים של הדירות גורדי שחקים, אין סיכוי שבעבודה ישרה ומצפונית מגיעים אליה.  החיים הקפיטליסטים גוררים את המסות של אנשים למצב של חוסר בררה עד למצב "שאין מה להפסיד"   ואז הרחוב ישאג, וכאשר ישאג לכולנו יהיה רע ומר.  צריך לחשוב טרם פורענות.  טרם אסון.  יש להוריד משכורות דוקרות העיניים להטיב עם הפועלים והאזרחים ברחוב העמלים לחיות חיים בסיסיים.   באירופה כבר ישנם ניצנים של אסון, מפלגות הימין הקיצוני המתעסקים עם היהודים, אבל הצרה הם העובדים הזרים הלוקחים מקומות העבודה.   המהפכה מתקרבת והיא תהיה עקובת דם ומוות, כמו המהפכה הצרפתית וגם הרוסית.  ראו הוזהרתם,   יש לחשוב ולתכנן לשנות ולהטיב עם העם בטרם הר הגעש יפרוץ.

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 28/5/14, 11:43

   משום מה שר השיכון והבינוי מרוכז בבנייה  ביהודה ושומרון, אבל נא לא לשכוח שיש אזורים נוספים בארץ בהם חסרים יהודים, כמו הגליל.   יש לבנות עיר חדשה גדולה ורחבה ויהודים ותושבים שירצו לגור בה.   האירועים באירופה אולי יביאו גל של עולים בלתי צפויים במסה גדולה  שיחפשו בתי מגורים.  אנו כמדינת היהודים חייבים להגיש להם פתרונות מהירים וטובים.   יש לבנות בגליל עיר חדשה ולא רק המיצפים.  גם לדרוש מהערבים אזרחי הגליל להתחיל לבנות לגובה ולא לשטח, אשר גוזל קרקע ללא צורך. העיר תבנה על תעשייה עליונה ויש להחדיר לחרדים הצורך בעבודה ולימודים לשם פרנסה אישית.  רצוי לעשות זאת כאן ועכשיו.   החרדים לא רוצים להבין השינויים אשר מתקרבים למדינה.  הם  התרגלו להיות נתמכים וזה  כבר לא יעבוד.  הם חייבים ללמוד מקצוע וגם ללמוד תורה, אין התנגשות בין שני המצבים האלה.  שנית יש להגביל האדמורים למיניהם אשר בונים חצרות ומגבילים התלמידים לאחוז כאותם בחשכת ימיי הביניים.   הגיע השעה, כמו שמגבילים מדרשים ואוניברסיטאות גם כן להגביל ישיבות וחדרי אדמורים כדי להגביל כמספר האברכים הלומדים ולא מתפרנסים.   יש להחדיר בלימודיהם שהעבודה מכבדת עושייה.  צריך לגמור עם התמיכה ללא תמורה מצד האברכים.  עם ישראל יוצא פרייאר כי הם מנצלים אותו לטובתם ולא משיבים דבר.  ללמוד תורה כשלעצמו  איננו תהליך רע, אבל גם לא תהליך חיובי, כאשר אין קמח.  נאמר אם אין קמח אין תורה.  אז הגיעה השעה שיתחילו לדאוג לפרנסתם.   

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שישי , 16/5/14, 12:09

    "ההתעקשות"  של ראש הממשלה בנימין נתניהו להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי  איננה גחמה כמו שנדמה לאחדים, אשר מזלזלים בדרישה כי לא מבינים חשיבותה.   ההכרה במדינת ישראל כמדינת העם היהודי היא נקודה פסיכולוגית חשובה ביותר.  הכרה כזאת תהיה הכרזה של הערבים שהם השלימו עם נוכחותה וקיומה השייכת לעם היהודי באשר הוא.  כל ההתפתלויות האחרות הם השליה שתוביל לדרישות  וסיבות למלחמה.  ישראל איננה מדינת של כל תושביה אלא שם עם היהודים העברים.  התושבים האחרים יחיו בה כשווי זכויות אזרחיות.  הם אינם עם היהודי, אף שמתגוררים על אדמתה, בדיוק כמו היהודים שחיו בבולגריה.  היו להם זכויות (רשומות על נייר)   וגם חובות למדינה, אבל המדינה לא הייתה שלהם.  מדינת בולגריה היא המדינה של הבולגרים, היהודים חיו בתוכה שווי זכויות, ככל האפשר (אסור היה להם לקנות אדמה) , וחובות.  המיעוטים (בעיקר הערבים) דורשים שההגדרה תשונה לכל אזרחיה, כדי לא להכיר בזכות היהודים העברים לחיות על אדמת האבות.   לכן הדרישה של ראש הממשלה היא חשובה ויש בה נקודה פסיכולוגית בעלת ערך עליון שיש להתעקש עליה.   

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שישי , 16/5/14, 11:56

     האזכור של הנכבה אחרי יום השואה היא התעקשות תמוהה של הפלסטינים כאילו הנכבה משתווה בשואה!   בשואה נהרגו מיליוני יהודים מכל הארצות, אשר השתמשו בהזדמנות להיפטר מיהודיהם.   רק בבולגריה קרה נס, בגלל אופיים של חלק מבניה שיהדות  בולגריה ניצלה.  בנכבה לא נרצחו ערבים במשרפות ולא הורעלו במקלחות הריגה,  המצאה הגאונית של הגרמנים.   היו וודאי הרוגים ערבים וגם יהודים בגלל המלחמה שפרצה בינינו.   היא פרצה בגלל סירוב  הערבים לקבל חלוקתה של הארץ וזכותם של היהודים לשוב אליה.  בן גוריון ראש הממשלה הראשון של ישראל קיבל אותה ללא עוררין הערבים קמו לחמו נגדנו.  גם היום הם מסרבים להכיר במדינת היהודים כמדינת העם היהודי העברי ששב לארצו, ארץ האבות.   נכון עם ישראל הסכים לקבל החלוקה כדי לא לנשל ערבים רבים, שגם אותם לא היו הורגים ולא מגרשים לו החליטו להישאר.  האזכור החוזר והעיקש של הנכבה בחוצות ישראל איננה לרוחי ולא קבילה.   כמו לו האינדיאנים בארה"ב היו יוצאים ועושים נכבה שלהם, איך האמריקאים היו מקבלים דבר כזה.  לו אנו היינו הולכים לירדן מפגינים  נכבה על חלקי המולדת שנלקחו על ידם (שטיחי  חצי מנשה וגד).  יש שינוים היסטוריים  שיש להשלים עמם.   אף שביכולתנו לקחת את כל הארץ בכוח הזרוע, ישראל מוותרת ביודעין על חלק מההר כדי שיהיה פתרון מתקבל על הדעת לבעייתנו .  אנחנו מוותרים ומוכנים לשתף פעולה אבל הערבים מסרבים בהתעקשות מטופשת והרת אסון.    הגיע השעה שיתחילו להכין צעיריהם לפשרה ההיסטורית הנחוצה למען העתיד של כולנו.   אם הם יתעקשו לקבל את הכל גם אנו נתעקש ואז נגיע לפתרון הרצוי לכולנו, הירדן יהפוך להיות הגבול הסופי בינינו והערבים. 

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום רביעי, 14/5/14, 11:51

      הכתבה אשר שודרה בערוץ עשר גרמה להתרגשות גדולה.  "הנה עם ישראל רוכש דרכונים זרים לברוח!"   כמובן ישנם חוכמולוגים אשר מצדיקים רכישת הדרכון הזר עם תקוות לחיים טובים ועשירים יותר להם ולילדיהם בנכר!  אני מודה דיבורים האלה מרעישים שלוותי.  המדברים לא יודעים מה זה גולה.  הם מתארים לעצמם גן עדן עלי אדמות, אני באתי משם ואני יודע מה צפוי להם.  שם אין גן עדן, שם מוסתר הגיהינום המוכן לבלוע כל היהודים.   המחקר אשר שודר ברדיו על האנטישמיות בעולם חושף תמונה עגומה,  לא מפתיעה עבורי.    האנטישמיות היום היא בדרגה גבוה יותר מאשר הייתה לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה.  אני מתייחס לדרכון השני כרגש ביטחון לחיה נרדפת.  הגלות עדיין חיה ובועטת בקרבנו.  אנחנו כהחזר מותנה מכינים פתח מילוט, אם יחשכו השמיים יהיה מקום אליו לברוח.  הבעיה היום איננה כמו שהייתה בעת מלחמת העולם השנייה.  ישראל קיימת ויש מקום ליהודים בעולם.  נכון ישנם החושבים שנשלנו הערבים בארץ ממדינתם, קודם לא הייתה זאת מדינתם.  הם היו מהגרים  מארצות השכנות לישראל, פלשתינה  בעבר.  כל התמונות היפות שיש המציירים שחיו עם הערבים בגן עדן תחת תאינתו וגפנו הם חלום באספמיה.  הערבים הרגו ופצעו ודרשו ציות מצד היהודים.  מעולם לא חשבו שהיהודים שווים להם.  לדעתם דת האיסלם נעלה מכל דת אחרת ואין עם שיכול להשתוות להם.  הם מעולם לא חשבו לחלוק הארץ עם היהודים.  גם עכשיו המחשבות לארץ דו לאומית היא שטות שאין דוגמתה והדעת לא סובלת.  אין סיכוי וגם לא רצון לחיות עם הערבים בכפיפה אחת.  אולי רק בשמאל ההזוי יש רעיונות כאלה, הם לא מציאותיים.  המנטליות והמסורות של שני העמים לא ניתנים לגישור.  אנחנו שני  עמים שונים לחלוטין. אין מקום ליהודים בגולה, המקום  היחידי הקיים ליהודים הוא ישראל.  לא רע לאחוז דרכון זר, אבל חלילה להשתמש בו, שם שוכנים זאבים עם שניים גדולות!  נא הוזהרתם.  

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שלישי, 13/5/14, 12:22

       סוף סוף שרת המשפטים מנסה לרענן הליכי המשפט בגירושים וגם בהליכי דיונים במשפחה, דבר שזועק לשמיים והנה באה מפלגה קיקיונית של מסוידים, אשר רוצים לשמר שבע מדורי גיהינום שהעם עובר בבתי המשפט הרבנים.  איך אברכים אשר לא רואים  אישה, לא מעורים בחיי העם והמודרנה באים לדון על יחסים בינה ובינו לפי תפיסות עולם שהיו נהוגות ללפני אלפי שנים.  האם יש צדק ביחס של אברכים אשר מהדרים אישה באוטובוסים, לא רוצים לראותה שרה או מופיעה לפניהם, או לבושה באופן מודרני והם הממונים על דיני המשפחה!  זה זועק לשמים.  היזמה של שרת המשפטים היא מבורכת ויש לאפשר לה לעשות שינוים ולהפוך החוקים המסוידים לכאלה המתחשבים בשינוים אשר חלו בעולם מאז  בריאת העולם.   האיום שבית היהודי יטרפד כל שינוי למודרניזציה של המשפט המשפחה הוא פסול ודורש חשיבה לגבי הצורך בקיומה בקואליציה.  אסור שהדת תשפיע בכוח הזרוע על חיי האזרחים אשר לא מבינים התנהגותם ולא מאמינים בתנאים אשר הם דורשים להשיב מאז בריאת העולם.   העם חייב להבין שההתנגדות של המפלגה הדתית הקיצונית הזו מובילה להסתיידות ולדיכוי דתי על אנשים שאינם דתיים ולא חרדים.  יש מתנגד לשינוי חוקים על ידי הדת.  הדת היא עניין בין האדם ובוראו בשום פנים ואופן לא בין האדם השולט והעם הדמוקרטי.  עוד מעט נדמה לבוקו חארם.   

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום חמישי, 1/5/14, 15:35

          המהירות בה אנו מגנים התנהגות חיילינו או את התנהגותנו כלפי הערבים הפורעים היא לא צודקת.   במקרה דנן החייל דרך נשקו בצדק, גם לו ירה והורג היה במעשהו צד מוחלט.  בגלל הביקורות שלנו אנחנו מסרסים חיילינו והערבים הצעירים מתגרים בחייל.  מדוע הצעיר התגרה בו?  מדוע השני אחז אגרופן ממתכת בידו?  האם בהזדמנות נקרית הוא יתקע אגרוף בפרצופו או יוציא עיניו.   אנחנו נזעק והערבים יחגגו והנכה יישאר נכה כל חייו.    צריך להיות ברור לנו גם לערבים המתקרב לחייל לשם שעשוע, הם מסכנים אותו, הוא מכריז הכרזה תוקפנית ויש צדק להרוג אותו.  אם הדבר יגובה על ידי המפקדים וגם על ידי המדינאים יתקל כלל שאין להתקרב לחייל ואין לשחק ברגשותיו.  הענישה המידית מבלי לחקור ומנבלי לדבר עמו ומיד לגנות היא משר רע,  אשר משדר לערבים מותר לפגוע ולגלגל על חייל ישראלי ודבר לא יעונה לפוגע.  אין לזלזל בביטחון חיילינו, אשר הם בנים למשפחות והם אבות לילדים.  הנערים האלה עשו אשר עשו בגלל שהם יודעים שהחייל חסר אונים להתנגד ואין גיבוי על ידי המפקדים והם יכולים ללגלג וגם לפגוע.   צריך להיות ברור לכל המתקרב לחייל מזוין  שאם ינסה לעשות אפילו מעשה קונדס הוא מסתכן  בחייו ודמו בראשו.  זה המסר שצריך לצאת הממטכ"ל  וגם מהממשלה.  אחרת אנחנו נשלם במתים ונכים והם ימשיכו במעשה  ה"קונדס".  

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום חמישי, 1/5/14, 15:20

            בהתחלה  חשבתי שמעשיהם שעשועיי פרחחים!   התעוררתי בסיוטים.   אני בהחלט מודע לעובדה שהערבים הם אויבים שלנו ולא רוצים את טובתנו,  אבל אלה שגרים במדינה הם אזרחי המדינה ואין לפגוע בהם ולא בזכויותיהם.  לתג מחיר אשר משתולל בחוצות יש לשים קץ חד וחלק.  וודאי שיש ביניהם אנשים שחורשים  ומאחלים לפגוע בנו, אבל הם אתנו הם אזרחים ושוב אין לפגוע בהם.  הדרך הזו מובילה לגיהינום.  התנהגות הפרועה היא לא צודקת, לא מתקבלת על הדעת ויש להפסיקה מיד אחד ולתמיד.   כל אלה שיתפסו בעתיד יש להכניס לבית הסוהר כדי שילמדו כבוד החוק והאזרחים.   אין להקל ראש על מעשים כאלה.  לשרוף מסגדים או כנסיות זה לא מתקבל על הדעת.  הרוצים לנסות דרך חתחתים זאת נא זכרו ליל הבדולח בגרמניה הנאצית.   הלילה ההוא הוביל לשרפת ספרים ובסוף  לשרפת אנשים.   שלמנו בשישה מיליון הרוגים ושרופים ומורעלים בגלל שנאה  בגלל תג מחיר הגרמני נאצי.  

         נא לזכור ולשמור זכויות אזרח כבבת עינינו.

         דרג את התוכן:

          פרופיל

          חייםחיימוף
          1. שלח הודעה
          2. אוף ליין
          3. אוף ליין