כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 2/2015

  0 תגובות   יום חמישי, 26/2/15, 17:46

  מאז מנחם בגין לא הפסקתי להצביע עבור הליכוד.  הוא התאים לדעותי ועכשיו אני בבעיה.  אני שומע כל הזמן מנהיג הליכוד משיב על כל בעיה ועל כל שאלה במנטרה חוזרת אירן, אירן , אירן"  אדוני ראש הממשלה לא רק אירן על ראשינו, הצעירים לא מוצאים דירות, אין פרנסה קבוע ובטוחה היוקר מטפס ואתה ישן על הסוס.  שוכנעתי סופית שאתה כבר לא יכול להנהיג, מחשבתך קבוע ולא זזה לפי הנסיבות.  אתה הולך לנאום לפני הפרלמנט האמריקאי, הרפובליקנים והנה הוזמנת על ידי הדמוקרטים, אפילו שזו הזמנה פרטית, אם אתה נוסע כדי להסביר והדמוקרטים עוזבים את הפרלמנט ומזמינים אותך להבין הצד שלנו ואתה מסרב !!!  לדבר לפניהם?  אז בשביל מה אתה נוסע?  תישאר בבית יהיה זול יותר. בכל הקדנציה שלך דאגת לבנות בתים של ארבעה חדרים! ומה הזוגות הצעירים"  מה עם העבודה, מדוע לא ללמד הנוער שלא מתכונן להגיע לאוניברסיטה ללמוד מקצועות חיוניים כמו בנייה, כמו מכונאות, כמו חקלאות, כמו נגרות, זה לא בושה לא להגיע לאוניברסיטה, לא כולם מעוניינים ללמוד מה שמלמדים שם.  הבקבוקים של שרה והכספים לשיפוצים באמת לא מעניינים, אבל אתה לא לוקח ברצינות מחסור הבתים, דירות לזוגות צעירים  זה א, ב, של החיים.  יוקר המחיה.  אני יודע שיש לנו הוצאות בגלל הביטחון, אבל אנחנו ממשיכים להתקיים באזור ויש לתת תנאים לדור הצעיר של העם .  אני עצמי בשלהי החיים, אבל אני דואג לדור הבאה, זה שימשיך לבנות ולפתח את הארץ.  יש לי נכדים, כולם עברו צבא כולל הבנות, ופתאום קשה למצוא עבודה, קשה למצוא דירות להשכרה?  אתה דואג לעם מול אירן, בינתיים חייבים לחיות, צור תנאים נוחים לחיות ולהתקיים, שהדור לא יברח לגרמניה או לקנדה. זה כנראה לא אכפת לך!  אני רוצה ראש ממשלה קשור לאדמה ולא לשמיים, אתה כל הזמן מדבר על אירן כנראה הנושאים האחרים לא מעניינים אותך?   אני חושב שחייבים לתת סיכוי לאיש אחר לקחת את המושכות במקומך, הנה אמרתי סוף סוף, אני חושב שאתה חייב לרדת מבמת השלטון וגם מההיסטוריה.            

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 25/2/15, 11:56

   אמנם הנשיא אובמה חוסיין טוען הוא נוצרי והוא נשיא ארה"ב,  אחרי שאני שומע טיעוניו אני משוכנע יותר ויותר שהאיש מושפע בצורה בולטת ביותר על ידיי אביו לכן הוא נוהג בסלחנות גדולה כלפי הטרור האיסלמי ומכנה אותו מאורעות של אי שוויון כלכלי!!  הוא מקבל תנאיי אירן וזה די מובן, הם לא מסכנים  את ארה"ב .   הוא מתנהג כלפי האיסלם התוקפני כסלחנות מופלגת שלא מובנת כלל.  לכן אני משוכנע אביו השפיע ועדיין משפיע על דעותיו וגם על התנהגותו, חבל, הוא הרס היחסים במזרח הקרוב. 

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום חמישי, 12/2/15, 13:31

    רציתי להוציא מסקנות מההיסטוריה הבולגרית, בה נולדתי, ויחסם לאדמות שלהם.  בולגריה הייתה כבושה על ידי הטורקים חמש מאות שנה.  כאשר הרוסים שחררו אותה מהטורקים העולם החליט לקחת חלק ממנה, בולגריה הדרומית, לטורקים שחיו שם.  הבולגרים התקוממו ולחמו ושחררו אותה וצירפוה לבולגריה והיא היום בולגריה כמו שאני מכירים אותה.  במשך הזמן הזה לטורקים היו יישובים וחוות בכל מקום.  הבולגרים קיבלו הכל לעצמם.  לא היו מוכנים לתת להם דבר.  גם התנהגות הטורקים עצמם כלפי היוונים במלחמת הבלקן.  היוונים שלטו על כל החופים סביב ים האגאיי, אחרי מלחמת הבלקן אטטורק זרק אותם ליוון מיליון וחצי יוונים הגיעו לחצי האי יוון.  האדמה ביהודה ושומרון נשלטת על ידיי הערבים כי מאה, מאה וחמישים שנה.   הם הגיעו פה בעידוד האנגלים מעשרים ושתיים מדינות.  כאשר אנו באים לדבר על חזרה של אדמות, על מה אנו מדברים?  זו אדמת עם ישראל לדורותיו.  זה שאדריאנוס האימפרטור הרשע ניסה לעקור אותנו מפה לא הצליח, אנחנו פה, יהודים היו פה לכל אורך ההיסטוריה.  לא תמיד במצב טוב אבל היו.   היהודים רוחביי לב, מוכנים לתת חלק מאדמתם כדי להגיע לשלום והערבים רוצים עוד ועוד.  אנחנו צריכים לצלם המצב הגאופוליטי הקיים באזור וגם המצב העובדתי בשטח ולקבוע שאלה הקווים לחלוקה.  ירושלים לא תחולק.  כל אדם הרוצה להגיע להתפלל מוזמן אך אין שליטה מדינית על המקום.  האדונים במקום הם היהודים ותו לא.   זה הפתרון המתקבל על הדעת.  אמנם המלך  אבדללה לא מסכים אבל ערב הירדן היא חלק מהדומיניון היהודי.  הם קבלו שבעים  אחוז ממנו.  שבעים אחוז מהעם הם "פלסטינים", לכן ירדן יכולה בהחלט לקבל חלק מהפלסטינים שרוצים להגיע לדומיניון היהודי.  אין לקבל ערבים לישראל.  אין סיכוי שאנו והערבים יכולים לחיות בכפיפה אחת. אנחנו שני עמים שונים, עם דת שונה, מנטליות שונה מסורת שונה, זה לא נדבק ביחד.  כל אחד יחיה באזור שלו.  זה צריך להסביר לאבו מזן.  שלא יצפה שאנחנו נתגרש מאדמתנו שמגיעים לנו היסטורית ועובדתית, כמו הבולגרים.         

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 12/2/15, 13:09

     היחס של ממסד הרבני והדתי ליהודיי חבש ואריטראה מחפיר.   בגללו האנשים האלה העולים מנועים מלקבל עזרה  מהמדינה לרכישת בתים ושירותים שונים.  התנהגות הרבנית היא שמירת טוהר הגזע??!!   האנשים האלה הם יהודים, נוהגים כיהודים, סובלים כיהודים, והתקבלו פה כיהודים.  עצם רצונם לחיות פה להשתתף בבניית הארץ כיהודים זה כבר עושה אותם כשרים למהדדרין, אותה התנהגות גם כלפי העולים מרוסיה, גם הגרים שביניהם הם הגיעו פה ברצון לחיות בישראל.  ההתעקשות של ממסד הדתי יוצרת בעיה שלא תיפטר לעולם, כי הם מולידים ילדים ששוב לא יהיו יהודים!!  הם בארץ הולכים לצבא לוחמים ואין מחווה לקבל אותם כשווים בין שווים יהודים למהדרין.  גם רות אמנו לו הגיעה  היום לארץ היו מגרשים אותה כי היא לא וזרע יהודי , נכון שאמרה את שאמרה לנעומי ובכל זאת לימנו היו מגרשים אותה מפה.  הקשיים האלה הממשלה חייבת לפתור, מדובר בחיי אדם וחייהם בעולם.  הם רוצים להיות  יהודים תקלו עליהם.  אנחנו  לא חייבים להיות גזע טהר אנחנו לא נאצים אלא יהודים , תקלו!!     

     דרג את התוכן:
      2 תגובות   יום רביעי, 11/2/15, 18:30

      התלבטתי קשות האם לשמוח על נסיעתו של ראש הממשלה או להיות עצוב.  הגעתי למסקנה שהוא חייב לנסוע.   אחרי השואה היו שבאו בטענה שלא צעקנו מספיק, הנה ראש הממשלה נוסע לצעוק על בטחון ישראל וזה מוצדק.    הדמוקרטים בארה"ב עשו  מנסיעתו נושא פוליטי, כאשר לא דובר על התנגשות בין ראש הממשלה לנשיא, שאותו כולנו  מוקירים, אלא להסביר ולצעוק שיש סכנה גדולה מהאטום האירני עבור מדינת ישראל, זה הכל.   המקום החשוב ביותר בתבל לצעוק בו כדי שישמע כל העולם זה הפרלמנט האמריקאי.   הדמוקרטים ידידי ישראל עושים עוול לנו ולראש הממשלה.  הוא באה לצעוק ולהתריע, שמחר לא יגידו מדוע לא אמרת.  יצחק הרצוג ראש המפלגת העבודה אמר שהנושא של אירן הוא ישראלי, נכון הצוג, אתה צריך להודיע שאתה נוסע עם ראש הממשלה לתמוך בו ובנושא הצעקה הגדולה לעולם, שפה יש כוח הרוצה להשמיד אותנו.  זו כל האמת.    ראש הממשלה חייב לנסוע ולנאום בפרלמנט האמריקאי.

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שישי , 6/2/15, 16:24

       למדתי שיש ארצות באירופה אשר בפרלמנטים שלהם מטיפים באופן גלוי לאנטישמיות, אונגריה, יוון ואוקראינה!  לא העליתי בדעתי שאחרי אושביץ עדיין אנשים נורמליים ידברו נגד היהודים!!   גם בצרפת "הנאורה"  מסוכן ללכת ברחוב עם סממנים של יהודי.  הנוצרים מנסים להשתחרר מהשנאה התהומית שספגו מרגע היוולדם.  היום בין הנוצרים יש מעט פחות מטיפים נגד היהודים.  פעם זה היה לב ההטפה.  היום האיסלם עושה זאת ביעילות רבה.  הם מתנגדים ליהדות כי היא מהווה תחרות לדתם.  הם חושבים שהאיסלם נולד להחליף הדת של היהודים, שהיא הדת הראשונית שהכירה באל הבלתי נראה.  בסוך הנוצרות וגם האיסלם  הם ענף העתקה מסוימת של הדת העברית.  המוסלמים מקווים שהאיסלם יתיישב במקום של היהדות כדת הנכונה וישלטו בעולם, לכן הם נגד הדת העברים ונגד מדינתם, ששניהם חומסים יסודות האיסלם.  אבל מה לעשות היהודים ממשיכים להתקיים ולהתפתח ומפתחים הלאה דתם ותורתם, עד סוף הדורות.   

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שני, 2/2/15, 13:00

        קשה להבין רצונותיהם של החרדים?   האם הם שייכים לעם ישראל?  או שהם מוכנים לחיות תחת שלטון ערבי או אחר רק כדי ללמוד גמרא?    החיים אינם רק גמרא, אני בעצמי לומד גמרא מסקרנות אינטלקטואלית, ואני מעיד  יש חלקים מעניינים ויש טמטום גמור.  הגמרא לא מתחדשת, לא משתנה היא קפואה, הגיע למצב של קדושה, לא ברור לי מדוע, כאשר שם יש חילוקי דעות ורעיונות של אנשי רוח לא יותר.  הגמרא איננה ניסיון חיים אלא ניסיון להסביר דבר בתורה, הסברים לעתים מצוצים מאצבע.   אין חידוש ואין פקפוק  וזה לא טוב.   קידמה זה פקפוק  זו שאלה, מדוע ההסבר הוא זה ולא אחר.  אולי הגיע הזמן לשנות?   כעת החרדים מפגינים בכל הערים בהם הם חיים.  מדוע, נגד שרות בצבא, אתם חיים בישראל, מקבלים כסף מישראל, וכל השירותים מישראל  חייבים לשמור עליה ולהגן על אדמתה.   זה לא חייבים לעשות הגויים אלא אנחנו וגם החרדים החיים בארץ הזאת.  אם לא נוח לכם לכו למדינה אחרת, אולי שם תרגישו טוב יותר.   עצוב לי לכתוב הדברים האלה, אבל המהומות המתקיימות בזה הרגע לא משמחות ולומר את האמת מרגיזות.  הם חיים מאשר עם ישראל משלם למדינה, הם אוכלים מידינו והם חייבים להשתתף בהגנת המולדת ובנייתה ואין בלתו, לקחת חלק מהכובד על כתפיהם.  

        דרג את התוכן:

         פרופיל

         חייםחיימוף
         1. שלח הודעה
         2. אוף ליין
         3. אוף ליין