כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 9/2015

  0 תגובות   יום שישי , 25/9/15, 11:00

  הופתעתי לקרוא עדות של אדם בשם דר לידר שמופיע בעיתון ידיעות של היום.  האיש כנראה הולנדי אשר היה בארץ וגילה התוקפנות  הישראלית.   העוולות שישראל עושה לערבים ולכן היא צריכה להיעלם.  הוא מקווה שתוך עשים שנה ישראל תיעלם!!  אין ספק שהאיש ספוג אנטישמיות.  הוא לא עושה כל מאמץ להתעמק במצב אשר הביא למלחמות באזור.   הוא בכלל לא מזכיר שהערבים רוצים שישראל תיעלם, תתאדה לשמיים.   הוא רוצה להשיב ארבע מיליון ערבים שמגיע להם להיכנס לישראל, ומה שיהיה עם הישראלים לא מתפקידו לפתור בעייתם.   ברור שהוא אנטישמי צרוף.  הוא לא מתאמץ להבין מקור הבעיה וגם לא מתאמץ להזכיר השואה.  עבורו ישראל היא התוקפנית והיא עושה הרע באזור לכן היא צריכה להיעלם.   טוב עם בן אדם כזה אין לנו בסיס משותף לוויכוח.  

     בכל מקרה באירופה מפיצים שקרים עד הודעה חדשה.  שוב הכל בנוי על שקר צרוף.  אין הזכור של תוקפנות הערבית.   על בסיס הזה BDS ימשיך ללבלב.  מה שמפליא אותי היא התנהגות של יהודים מסוימים אשר מתחברים אתם ושוללים קיומה של ישראל כמדינת היהודים.   יהודים כאלה אני לא מבין, גם לא מנסה להבין אותם כי הם עיוורים.  מחר השואה תשוב.  הפליטים הערבים שמגיעים לאירופה לא יחשבו פעמים להתנכל ביהודים.  בעוד עשרים שנה אירופה תהיה בית מטבחיים.  מפני שערבים לא מתאקלמים אלא דורשים מהעמים בסביבה יתאימו עצמם לדרישות הערבים ודתם.  טוב, אני לא אהיה בסביה להיווכח בתוצאות, אבל כך נדמה לי יקרה.   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 20/9/15, 12:14

   קודם יש להתלונן באו"ם, נראה שאנו מזניחים הפן הזה של הפוליטיקה.  יש להתלונן על ההסתה של אבו מזן אשר מסית המהומות בירושלים.  התלונות חייבות להיות כל יום בצרורות.  צריכה להיות הצדקה לתקוף המתפרעים.   שנית המתפרעים בירושלים זורקים בקבוקי תבערה, יש לזרוק אליהם בקבוקיי תבערה וכן אבנים בחצצית.  יש לגייס יורי קלע שיכולים לשלוח אבנים אליהם.   יש לזרוק בקבוקי תבערה ברחובותיהם ועל הבתים, פשוט להעתיק התנהגותם התוקפנים.  אלה שאפשר לתפוס כמובן יש לשפוט על חומרה ולתבוע פיצוים מאנשים בודדים וגם מהישוב, כמו בפגיעה באוטובוס.  

     התשובות לירי מעזה חייבת להיות אחרת, הם זורקים על ישובים הטילים, זה צרכים להודיע לאו"ם ואם מגיבים יש לפגוע בערים וגם לפצוע אזרחים.  זה חמס חייב לדעת.  שהוא אחראי?!, יורים כדורים לעברנו, וטילים כדי להרוג אזרחים.   אם נפגע אזרח זו אילה לפגוע באזרחים וגם להרוג.  הם לא מבינים ההתחשבות שלנו.  כמו שהערבים שמכנים עצמם פלסטינים לא מבינים רצוננו לפשרה.  יש לקבוע סידורים חדשים על הר הבית, אסור לשכוח זאת כאשר נגיע למשא ומתן.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום ראשון, 20/9/15, 08:45

    לנו יש פרופסורים  בכל מני שטחים אבל אין לנו בנאים.  יש מספיק בחורים צעירים, גם בנות שאינם מעוניינים להגיע לאוניברסיטה.   יש לתעל אותם ללמוד בנאות, ללמוד מקצועות הקרובים לחיים בנייה, מכונאות, חקלאות, נגרות ועוד.  עם שלא דואג לעתיד כל המקצועות הוא יהיה תלוי בטוב לבם של זרים וזה בהחלט לא טוב.  זה בידיי הממשלה לעשות הצעדים האלה.  יש לשוב ולפתוח בתי ספר מקצועיים בהם הנוער שלא יהיה פרופסורים יכולים ללמוד ולהתפרנס בכבוד.  גם יש לדאוג מבחינה כלכלית לאפשר להם לחיות ברווחה מתקבלת על הדעת מהמקצוע שלהם.  כל זה הוא תוצאה של תכנון ארוך טווח.

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום ראשון, 20/9/15, 08:40

     בגלל הצעקות של הערבים על שינויים בהר הבית השינויים אלה חייבים להגיע.  קודם כל יש לאפשר ליהודים לעלות על הר הבית ולהתפלל בחלק הצפוני של ההר.   אין שום סיבה שבעולם שהיהודים לא יכולים להתפלל על ההר שלהם.  הדיבורים של החרדים אין להם משקל בגלל אמונה הם מקבעם עובדות בשטח פוליטיות שאינם לטובות ישראל.   יש להגביל הערבים העולים על ההר.  יש לבדוק באופן קבוע בתוך המסגד אם צוברים שם אמצעיי מלחמה.  אם יש כאלה האמם יש להעניש.  ההטפות שלו חייבים להקליט ואם יש הסתה יש לכלוא אותו.   הקולות להגיע לאיזה שהיא דרך יצירתית הם שטויות.  אין דרך יצירתית ללא השתתפת הצד השני והערבים לא מעוניינים בשום הסכם פרט למריבות.  הר הבית במקום להיות מקום של שלום הפך להיות הר געש של מריבות.  לדעתי יש לסגור כל התפילות על ההר ולידו עד להרגעת הרוחות.  אנחנו הריבון ויכולים לעשות כראות עינינו.  יש לסגור רחוב החנויות בכוכים לחודש.  לגרום לערבים הפסדים כלכליים.  האיש של הפלג הצפוני של אחים המחסלמים צלח ראאד, יש לכלוא באופן אדמיניסטרטיבי כי הוא מסית.     

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שבת, 12/9/15, 20:05

      האם הסחורות מצפון ירלנד מסומנים, כי היא בכל זאת אדמה כבושה על ידיי האנגלים!!  האם הסחורות מטיבט מסומנים כי היא כבושה על ידיי הסינים, לא ולא, רק כלפי העברים בארץ ישראל יש יחס דו פרצופי.   אדמת ישראל נכבשה מ-1931 על ידיי הערבים שחדרו דרך גבולותיו של דומיניון האנגלי בארץ ישראל.   האנגלים חתכו קרוב לשישים וחמישה אחוז מהדומיניון ובנו מדינה יש מעין ירדן ועכשיו שוב חלוקה, כאשר ליהודים נשארת פיסת אדמה קטנטונת.  במלחמת ששת הימים הערבים חצו לא גבולות אלא קווי הפסקת אש.  בגדה המערבית לא הייתה שום מדינה אלא חלק מירדן.  אחרי המלחמה לוי אשכול ראש הממשלה הציע כל האדמות הכבושות למנהיגים הערבים לחזרה מול מילה אחת פשוטה שלום והכרה בישראל.   כעת הם רוצים  לשוב לגבולות של ארבעים ושמונה!!  אבל הם לא היו גבולות אלא קווי הפסקת אש.  שתיים עשרה מלחמות לחמו הערבים נגד ישראל כדי לא לעשות שלום אלא לחסלה.  הערבים המכנים עצם פלסטינים רוצים את כל ישראל לשלוט עליה והעם העברי להיות להם אזרחים דרגה ב'!   אירופה מסרת להבין טיעון זה, בעיקר צרפת שרוצה להנחית גבולות מהחוץ ללא משא ומתן.  זה שיהרגו יהודים במלחמות הבאות לצרפתים זה לא נוגע,  הם מכרו יהודיהם בכסף לגרמנים לשרפם במחנות המוות.   כעת הם מסמנים התוצרת של יהודה ושומרון.  האדמות האלה מעולם לא היו ערבים אלא נכבשו על ידיי הערבים, מהשנה  שציינתי.   העולם לא מסוגל לראות עם ישראל שולט על עצמו וחי חיי קוממיות.  אני מקווה שלעולם עוד לא יראו מצב בו הוא יהפוך לעבד.  ההתעקשות של אירופה לא מובנת, כי מסרת להבין היחסים פה.  אני תקווה שהפליטים שהגיעו אליהם ילמדום פרק ביחסים בין ערבים ועמים האחרים. 

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שישי , 11/9/15, 09:46

       נוכחות הדתיים בממשלה מחזירה גלגל הקדמה לאחור.  פתאום אין כדור רגל בשבת!  וקראת לשבת עונג?!  עבור הדתי להיות בבית הכנסת אולי זה עונג, אבל לחילוני לקרוא  ספר טוב או ללכת לסרט ולראות כדור רגל זה עונג.  הדתיים והחרדים לא מבינים וגם לא רוצים להבין שפה ישנם קבוצות יהודים עם תפיסות עולם שונות.  בגלל שבנימין נתניהו רוצה לשלוט הוא מכניס הדתיים וכופה על החילונים מגבלות לא מתקבלות על הדעת.  הם מקבלים מיליארדים, (שמונה מליארד שקל) , מי שמרוויח הכסף הזה הם החילונים שעובדים ומחדשים וסוחרים, אבל לדתיים לא חשוב עבורם הם מקבלים את הכסף מהשמיים!  אנחנו כעת נמצאים בדיקטטורה דתית שרק הולכת וגוברת.  אין רצון לקבל את השונה, לקבל את עם ישראל עם כל רבדיו, אלא לכפות סדרי חיים לפי תפיסת עולמם.  להם גורל המדינה לא חשוב ובזה טמון האסון.  ראית בהפגנות נגד בנימין נתניהו באנגליה חרדים, כי הם מאמינים שהמדינה תיפול להם מהשמיים, בינתיים הורגים יהודים.  הם לא ישתנו לעולם.  באמת לא אכפת לי אבל בהחלט אכפת לי גורל המדינה הזאת וגורלה שהוא חשוב אין כמוהו.  הדתיים יכולים להיכנס לממשלה אבל לא לשלם להם על כך, הם צריכים לשרת את המדינה עם כל גווניה ולא לנסות להשיבנו לתקופת האבן.  החרדיות היא תופעה חולה, הם צריכים להבין שעם ישראל חי ובנוי מרבדים שונים ולכל אחד מהם כבודו במקומו מונח.   אין לכפות רצון הדתיים והחרדים על כל העם.  דרעי שהיום מנהל את המדינה מחר הוא יהיה ראש הממשלה דיקטטור שיגרום לירידה של החילוניים והדתיים יאבדו המדינה לתמיד.  (כתבתי ספר "קדחת השחורה ומות החילוני האחרון" אשר מתאר גסיסת המדינה בשלטון הדתי)    אני מקווה שלא נראה אסון כזה.  אינני יודע כנראה אנחנו היהודים מתקרבים לסוף יכולתנו לחיות בעולם הזה, אני מקווה שאני טועה.

       דרג את התוכן:
        2 תגובות   יום שישי , 11/9/15, 09:13

        היה עצוב להביט על משפטה של ילדה בת ארבעה עשרה שנשאלת שאלות קנטרניות על ידי ארבעה גברים (פינגווינים)  שלא מרחמים עליה ושואלים שאלות שהיו יכולות להיפתר על ידי רופא נשים, ושופטת אישה.   שאלה האם חששת על בתוליך?  זו שאלה גובלת בחוסר רגישות וחוסר ידע מינימלי במנגנון האונס.  ילדה בת ארבעה עשרה עקודה על ידיי שלושה בנים שמנסים לאנוס אותה, האם זו השאלה הנכונה, מדוע הם עקדו אותה, כדי לשחק אתה שש בש, או לאנוס אותה. השאלה מדוע לא נאבקת?  שאלה חסרת הגיון, ילדה בת ארבע עשרה להתנגד לשלושה גברתנים חזקים שעקדו אותה בכוח.  מספיק העקדה כדי להוציא פסק דין לגברים.  מדוע לא התפתלת? זו שאלה?!  כאשר הילדה עקודה ובחור נמצא בין הרגלים.  האם חדר או לא!!  איזה שאלה, מדוע לא נשלחה לרופא נשים לקבוע זאת בוודאות?  לשומע השאלות היה רושם כאילו השופטים נהנים הנאה מינית מהשאלות המביכות לילדה בגילה!   האם גהר עליך?  הם עקדו אותה, ערטלו אותה גם בלי חדירה שניתנת לבדיקה על ידיי רופא נשים, מספיק להעניש אותם.  האם היה דם וכאבים?  איזה שאלות אלה , במה הם קידמו הליך המשפטי, כאשר כל הפרטים היו יכולים לקבל תשובה אמינה על ידיי רופאת נשים.  המשפט היה הצגה מביכה וכואבת.  ארבע שעות לענות ילדה בת ארבע עשרה, גם אישה מבוגרת הייתה מובכת.  המשפט היה נורא.    

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום חמישי, 10/9/15, 08:46

         קשה לי להבין התנהגות הצרפתית בהשתדלותם באו"מ עבור הפלסטינים.   הם מכרו היהודים שלהם במלחמת העולם השנייה, האנטישמיות אצלם מגרדת שחקים והינה הם רוצים לקבוע גבולות לא במשא ומתן אלא בהנחתה מלמעלה, כאילו דבר לא התרחש באזור שלנו והכל שקט בינתיים.  התנהגותם היא מוזרה מאוד בעיניי אם לא יותר מכך.  איפה הם היו בזמן שהערבים תקפו אותנו שתיים עשרה מלחמות, איפה הם עכשיו כאשר הנשיא אירן האמינאי מאיים לחסל את ישראל.  מדוע הם לא מרימים קול מחאה, אבל הם שותקים, מלקקי התחת של הערבים.  אני פשוט נהנה לראות כניסת הפליטים לצרפת, הם לא יודעים איזה מוקש הם מכניסים לחיקם.   קשה מאוד להבין התנהגות הזנונית של הצרפתים באו"מ

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שישי , 4/9/15, 12:53

          שרת התרבות גב. רגב התבטא על תכנית האמנותית בתאטרון מסוים ויועץ המשפטי הגיב שאין זה מתפקידה להתערב בתוכן של החומר המוגש.  לי לא ברור,מה בדיוק תפקידה, להיות נוכחת בישיבות הממשלה?  או להתרוצץ ולחייך מבלי לדבר?  היועץ המשפטי חייב לתת אישור לכל התבטאות וכל פעולה שהיא עושה! את שרת התרבות אנחנו האזרחים בוחרים על ידיי בחירת המפלגה שלה, אני לא בחרתי יועץ המשפטי של הממשלה והנה המתגלה לעין שהוא חייב לתת אישורו או הסכמתו לפעולה זו או אחרת!  הממשלה נמצאת תחת שליטה וביקורת מתמדת של יועץ המשפטי שאותו איש מהעם לא בחר!   נוצר מצב אבסורדי, שאדם לא נבחר מנהל את הממשלה וקובע דפוסי ההתבטאות של השרים והביקורות שהם עושים, אז בשביל מה יש ממשלה, מדוע אנחנו בוחרים, כאשר הם לא יכולים לעשות דברים ולא יכולים להתבטא אלא בביקורת מתמדת של יועץ המשפטי.  נדמה לי הגיעה השעה להגדיר ולהסביר לעם מה בדיוק תפקידו של יועץ המשפטי.  האם הוא מנהל את הממשלה וקובע מה מותר ומה אסור לעשות כי יש חוק!  אז השרים הם מקובעים ולא יכולים ליזום או להניע מיזמים מבלי שהיועץ יסכים.  מדוע אנחנו האזרחים בוחרים מפלגות, הרבה יותר פשוט לבחור יועץ משפטי וגמרנו שתהיה לו אחראיות לפני הבוחר.  משהו התפנצ'ר בסדרי השלטון ויועץ יאמר או ישלול דעתה של השרה.  אם היא חושבת שתוכן מסוים פוגע ברגשות העם מדוע היועץמתערב.  נכון יש דמוקרטיה, אבל לא צריכים לעשות מהדמוקרטיה אנדרלמוסייה של חופש אבסולוטי, שגם לתקוף ולהעליב ולסכן קיום העם מותר!!   יש משהו לא בריא בשלטון היועץ שדעותיו הפוליטיות לא ידועות, לא נבחר, ולמעשה שולט שלטון אבסולוטי!

          דרג את התוכן:
           1 תגובות   יום חמישי, 3/9/15, 13:03

           אני רואה סימנים של התחרדות עמוקה ומסוכנת.  החרדים (שר הבריאות) חי במדינת ישראל, נבחר להיות שר הבריאות ופתאום לא מוכן להישבע אימונים למדינה!  לי ברור שעבורם המדינה לא חשובה, החשוב בעיניהם היא לימוד התורה.  אין לי בעיה עם זה, אבל ישנה שאלה גדולה מאוד האם הם מרגישים אזרחים של מדינת היהודים?  הם רוצים מדינת הלכה!  ברור שמדינת הלכה לא תהיה מסוגלת להתקיים בימים אלה.  הם לא מרוויחים דבר, רק לומדים ולא יכולים להתפרנס.  זה בהחלט לא מרשם טוב ובטוח להמשך קיומה של המדינה.  הם גם לא יודעים שהעולם השתנה בצורה קשה וקיצונית, בדיוק כמוהם.  ללא קיום מדינת ישראל עם היהודי ילך ויעלם.  טוב, יהיו כמה שימשיכו ללמוד תורה ולקבל תמיכה אינני יודע על ידיי מי, אבל זה כבר לא יהיה חיי העברים ולא המדינה והאווירה של יהדות בה.     

              שמעתי מרב אלישיב שאמר שיש להתרחק מהחילונים.  עם כל גדולתו האיש לא הבין חשיבות קיום החילונים להמשך קיומו של עם ישראל והמדינה.  גם רב הראשי של מדינת ישראל הבן, יוסף אמר שהחילונים הם ילדים טועים!  כתבתי לו מכתב הוא לא מצא זמן לענות לי, מובן הוא לא מספיק מבין חשיבותו של קיום הזרמים השונים בעם באחוזים שונים והיחסים בין הרבדים השונים הדתיים, החילונים והחרדים, כל אלה הם עם ישראל ולא רק החרדים.  כתבתי כל זה במכתבי לרב הראשי לישראל, הוא לא השיב!  כנראה הוא לא מבין חשיבותה של הרבנות הראשית לקירוב לבבות ובניית עם אחד מלוכד עם כל רבדיו.   כמות החרדים הולכת ועולה יכולתם להתפרנס אי אפס, הם סמוכים לשולחן הממשלה.  כל הדתיים החרדים מקבלים היום שמונה מיליארד שקל.  הכסף הזה חסר להרבה מאוד מקומות לפיתוח, כאשר החרדים אשר מקבלים אותם לא נוקפים אצבע להתלכד עם אחיהם החילוניים.  המדינה לא הייתה מתקיימת לו לא היו דתיים וחילוניים ששמרו עליה ולחמו עבורה.  

              החרדים הולכים ומסתגרים בדלת האמות של לימוד הגמרא וזהו.  כמות הנוער החרדי ההולך לחפש פרנסה והולך לצבא הוא אפסי.  הם הופכים להיות גורם שלילי ועומס עודף על גבם של הנדבכים האחרים.   המנהיגים שלהם לא חושבים על הרגע הנוראה הזה כאשר מדינת ישראל לא תוכל לפרנס אותם ולא תוכל לסחוב המעמסה הבלתי הגיונית הזאת על גבה.  הכלכלה לא תהיה מסוגלת לפרנס אלפים רבים שלא תורמים דבר לכלכלת המדינה ורק לוקחים ממנה בלי שום תמורה, רק שנאה שחורה וחסרת הגיון.   המנהיגים שלהם דואגים רק למצוא סייגים נוספים להשחיר פרצופם ולהעמיס יותר על גב המדינה.  

              השאיפה להגיע לדתיות קיצונית היא מסוכנת.  אנחנו רואים מה קורה עם דאע"ש שהפכה להיות קיצונית וקטלנית עד מאוד, כאשר הנרצחים ביותר הם אחיהם לדת.  האם החרדים מביטים לשם ורוצים להגיע למטרה הזאת?  האם דאעש היא הדוגמה שאחריה הם נוהרים?  יש הסתגרות והתרחקות מסוכנים ביותר כי על ידיי התנהגות הזאת הם מתרחקים גם מעם ישראל אשר בנה את המדינה.   הם הופכים להיות מיוחדים ושונים עד מאוד.  לו המדינה תסרב לפרנס אותם, מה יהיה?  לאן הם ילכו?  אין מדינה שתהיה מוכנה לקלוט אותם.  הם שייכים לעם ישראל ומנהיגיהם חייבים להתעשת ולשוב לעשתונות כי הדרך שלהם מובילה להתאבדות במו ידיהם.  כל אדם שמבין משהו בחשבונאות מבין שהמעמסה היא בלתי אפשרית ולא מתקבלת על הדעת.  הם פשוט יצטרכו להוריד מספר הלומדים אך ורק ולשוב לשורות נותני עמל ועושי עבודה, אם חיים הם חפצים.  הדרך להתחרדות קיצונית בעולם הזה מובילה לגיהינום.    

           דרג את התוכן:

            פרופיל

            חייםחיימוף
            1. שלח הודעה
            2. אוף ליין
            3. אוף ליין