כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 7/2016

  0 תגובות   יום שישי , 29/7/16, 13:20

  משמר הצועקים לפני בית המשפט בו מתקיימים הדיונים על התנהגותו של רב ברלנד מצביע על מחלה קשה וחשוכת מרפא.   הבעיות זועקות לשמיים 1.  הם לא מאמינים לאשמות ולהליכים בבית המשפט הממלכתי.  2.  לא קולטים החטא שהרב ברלנד עשה בבאות לשאול לעצותיו ולברכה  3. הפרנסה לא תלויה בעבודתם הם נתמכים על ידיי המדינה ואין צורך בעבודה והם מבזבזים זמנים בצעקות חסרות שחר ותמיכה במישהו שפשע ועומד במשפט.  האמונה העיוורת ברב ודבריו הופכת אותם לעדר חסר בינה שמקבל דעתו של האחד שהוא "החשוב" הידוע להחליט ושומע קול הגבורה!   החרדים חסרי בינה, טפילים לכל אורך הקו, וחסרי תועלת למדינה.  ההסתגרות בכתות מחמירות מעבירה אותם על דעתם ופוגעת ביכולת לשפוט ולהחליט על עצמם וגורלם.  הם תלויים לגמרי ברב, בלעדיו אין חשיבה ועל צוואר המדינה לפרנסה שאנחנו האזרחים ממנים!!  

     הניצחון של החרדים להכריע ולא לקבל לימודיי הליבה הוא ניצחון פירוס, זה ניצחון שההפסד בלבו.  הם נידונים ביודעין על ידיי מנהיגיהם לעוני מרוד ובורות תהומית ותלות שלמה במדינה ובאזרח משלם המסים.   וכאן הבעיה אין דבר כזה שהמדינה לא יכולה לכפות, במקרה הזה המדינה צריכה לכפות כי זה לטובתם וטבת המדינה וכלכלתה.  לחכות להחלטתם זה לא יהיה לעולם הם לא מסוגלים להחליט, כי אין להם רב נאור.   הם לומדים להיות טפילים עד סוף ימיהם.  המדינה אשמה בכך והיא צריכה לתת את הדין וגם ראש הממשלה .   לא כל דבר מקריבים על המזבח של השלטון.  הגורלם ופרנסתם של אלפי איש תלויים בהחלטת המדינה והיא צריכה לכפות רצונה.      

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום חמישי, 28/7/16, 12:28

   אחרי שראיתי תוכניתו של צבי יחזקיאלי בטלוויזיה על דאעש ברור לי שהריגת ילדים ערבים היא כמעט מצווה.  הם בונים ילדים רוצחים.  אי אפשר להבדיל בין ילד רגיל ורוצח, לכן דינם אחד להרוג ללא רחמנות וללא נקיפות מצפון.  הילדים הם מחלה בצמיחתה תביא אסון ויש לפגוע בהם טרם גדלו והפכו לרוצחים מקצועיים ומתחילים להרוג אנשים חפים מפשע.   אני משוכנע שהילדים זורקי האבנים ואבני הקלע  חייבים לדון על אותו בסיס.  לו הגבנו מיד ביד קשה, לצלוף עליהם בנשק חם ולהרוג אותם ללא רחמים התופעה הזאת מזמן הייתה נעלמת או קטנה.  ברור העולם לא יכול ללמד אותנו איך להילחם נגד הטרור ולא יכול להיות סמן ימני לצדק וטוב לב.  בצרפת השוטרים ריסקו המחבלים בכדורים.  הצרפתים מתחילים ללמוד התנהגות הולמת עם מחבלים.

      התנהגותנו כאשר באים לפדות שבוים היא של כניעה.  עבור המחבלים אנחנו כופרים ופחותי ערך, אבל יודעים שעבורנו כל אדם באשר הוא חשוב ומוכנים לשלם מחיר.  המחיר מופרז.  אני עומד להציע משהו דרקוני שלא יתקבל לדעתם של רבים .  אבל אני מציג דרך קשה שיכולה לפעול.

      אם באים לדון על שבוי אנחנו צריכים לקבוע מחיר.  אם הם מאיימים שירצחו אותו או לא יתנו אותו התשובה לשנו חייבת להיות קשה ובלתי מתפשרת.   מרגע של משא ומתן אנחנו נודיע על המחיר שאנו מוכנים לשלם.  אם הם יסרבו ויש להניח שכך יהיה  יתחיל משא ומתן אחר קשה וקטלני.  אם הם לא ישחררו את החייל במחיר שלנו נודיע שכל שעה מחבל אסור אצלנו יוצא להורג.   אם יאיימו להרוג את השבוי התשובה שלנו תהיה פשוטה , הריגת החייל או השבוי יעלה  אלף מחבלים הרוגים שיובאו בשקים לרצועת עזה.    אני בהחלט מסכים שהגישה היא לא הומנית אבל אנחנו נמצאים במאה השביעית ואין רחמנות.  הם עורפים ראשים והורגים אנשים חפים, אנחנו נהרוג המחבלים המוחזקים בידינו.   אם יהרגו את החייל נהרוג אלף מחבלים ללא בושה.  העולם יכול לצעוק, זו הדרך היחידה שהם עשויי להבין שהמחיר עולה והשיטות משתנות והופכות אכזריות.  חומר למחשבה. 

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום ראשון, 24/7/16, 11:17

    קשה להבין שהקדחת לשלוט מעבירה ראשיי הממשלה על דעתם.  חוק אשר הכריח בתי המדרשים של החרדים ללמוד לימודיי הליבה עומד להיות מבוטל!  למען שליטה ראש הממשלה מוכן לדון אלפי צעירים על חוסר יכולת להתפרנס ולעבוד.  הם הופכים נטל על כתפי המדינה ועל החברה.  אני האזרח הקטן מסרב בכל תוקף לממן בטלנים שלא עושים דבר להתפרנס ולומדים גמרא, ערמה של התפלספויות לעתים חסרי שחר.  כל מלה נמדדת ונשקלת ונטעמת משל היא יהלום נדיר.  לעתים קרובות מגיעים לקאשיה (בעיה שאין לה פתרון).   הדיבורים כל כך רבים ולא מגיעים לשום פתרון אלא למען הפילסוף.  

       שליחה של נערים וילדים ללמוד דברים שנכתבו אלפי שנים לפנינו ללא בקרה באצטלה של קדושה מדומה ונידונים לעוני זה פשע.  הם מסרבים לקלוט שהדברים הכתובים שם נאמרו על ידי אנשים בשר ודם, הם דעות שכל אחד מביא על נושא מסוים ובהחלט אפשר לסתור אותם.   למי זה מביא תועלת ?  פרט ללימוד מתמשך חסר שחר של לעיסה של חומר נלעס על ידיי רבים וטובים.

       החומר הזה איננו לכל בני האדם אלא לאנשים שרוצים להיות עורכי דין ודוגרים עליו אנשים פשוטים ילידים שעדיין אין להם מושג מה מתרחש בחיים.  

       יש להביא אותם ללמוד ליבה ללא פשרות.  לא לתמוך בהם.  אני חושב שבבחירות הבאות לא אתמוך בממשלה כזאת.   

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שישי , 22/7/16, 11:28

     הטיעון של תאיר קמיר כמו שמופיע בעיתון הוא ילדותי וחסר עומק.  הוא מעיד קבל עם ועדה שהגב. הצעירה משתמשת בדגל חסר צבעים וחסר תוכן.  הטיעון מעיד  על  חוסר הבנה של התהליכים המתנהלים במזרח הקרוב והיא הולכת אחרי אופנה רדודה ומטופשת.  המושג כיבוש חסר ממשות כי ישראל מעולם לא יצאה לכבוש יהודה ושומרון.    היא נאלצה לעשות זאת בלחץ האירועים, השכנים שקמו על ישראל בששת הימים עם מטרה ברורה לחסלה.  לו לא היינו ביהודה ושומרון לא היה לך סיכוי גב. קמינר הצעירה להיות סרבנית.   את משפחתך וגם אני וודאי לא היינו יותר בחיים.  

        ישראל קמה ונקבעו גבולות, כאשר הערבים לא הסכימו לאפשר לה לחיות.  הם לא קיבלו נוכחותנו באזור שהוא האזור הטבעי שלנו.  מדוע תקפו?  אחרי תשע חודשים מלחמות והרוגים (ששת אלפים בחורים צעירים נהרגו)  הערבים הסכימו לכרות הפסקת אש!   אחרי שנכתמו ההסכמים והחיים שבו כביכול לרגיל הם פתחו במלחמות טרור.  אני מניח שלא היית עדיין בחיים לחוש הייאוש מכל אשר התרחש.  ארבע עשרה פעולות איבה הערבים עשו נגדנו ותמיד השלטון הישראלי טען שלו היינו עושים כך או אחרת היינו מגיעים לשלום.   זו הייתה התקופה ההשליה של אמונה בשלום.

        הם קיבלו הר הבית מידיי משה דיין בכוונה להוות גשר לשלום.  היום הגשר הזה הוא הר געש של איבה ואנחנו צריכים לשוב לקחת את ההר מידיהם.   יש שתי בעיות:  האחת הם לא מסכימים לנוכחותנו, ושנית לא מוכנים לכל פשרה באף נושא.  גב. הצעירה שלום וחזרה לגבולות עושים עם אנשים בצד השני.  הם לא רוצים להגיע לשלום ורוצים לשמור לעוינות לוחשת.  להפסיק את שאת מכנה כיבוש ללא הסכם יהיה פסק דין מוות לישראל.

        הקריאות של כיבוש היא נוסחה לנגח את ישראל ולא לתת המגיעה לה שלום.  ראש הממשלה רבין ניסה להגיע לשלום (הסכם אוסלו)  אחרי שהתחיל להשיב כוחות ישראל אל הגבול הבין לאומי ערפאת פתח באינטיפדה הראשונה והרג אלף ישראלים.  זה היה הניסיון הרציני שנכתם בין הערבים שמכנים עצמם פלסטינים וישראל, כאשר ישראל פעלה בתום לב.  

        את וודאי לא מכירה ההסכם חודייביה  כדאי שתלמדי חשיבותו להתנהגות הערבים.  כאשר רבין עשה הסכם אוסלו ערפאת דיבר על חודייביה.  ההסכם הזה עשה מומחד עם מכה וזמן קצר אחרי ההסכם הוא שב והרג כל המשותפים שלו להסכם.  זו ערפאת תכנן לישראל.

        גב. תאיר קמינר להפגין נגד הכיבוש המדומה  נשמע טוב, את גיבורה פרוגרסיבית, אבל מבחינה מדינית חסרת בינה והבנה בסיסיים למתרחש באזורנו.  הביטי מצרים וירדן עשו שלום אתנו, אבל אין שלום.  אנחנו לא יכולים לבקר במצרים ולא בירדן מפני שהעם יהרוג אותנו.  היום הערבים הגיעו לרמה הנאצית, שהם הורגים יהודים בהיותם יהודים.  זכרי העובדות האלה לפני שאת יוצאת להפגין נגד כיבוש שהיא ססמה ריקה מתוכן, רק מנגחת את ישראל בעולם, שלא מתעניין במתרחש עם הערבים ועם ישראל באזור.  פרט לצרפתים המלקקים לערבים, שמקבלים יוזמתם כי הם מבטיחים לקבל אדמה  ללא הכרה בישראל ללא שלום וללא יחסים, משמרים העוינות כלפינו לעתיד לבוא.    

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום רביעי, 20/7/16, 12:16

      אין ספק בלבי שהחלטת ראש העיר של ירושלים בר ברקת צודקת עד גבול מסוים.  הוא לא צריך להשתתף במצעד הגאים, אבל הסיבה שאתה תירץ היעדרו לא נכונה בעליל.  הוא אמר שהמצעד פוגע ברגשות אנשים מסוימים בעיר.  ברור שהוא התכוון לדתיים.  במעשהו הוא תומך באמירתו של הרב לוישטיין שהיא חרפה וגם העלבון המוזר של הדתיים המצביע שהאנשים האלה נשארו בתקופת האבן.  כאשר התנ"ך נכתב נאמר משכב זכר מות יומת.  אז האנשים לא הבינו היחס הזה בין גברים ובין נשים.  בינתיים המדע התקדם והחיים קיבלו צביון אחר והבנת ההומוסקסאליות קיבל הסבר הגיוני.  הנטייה איננה קשורה באנשים עצמם אלא בטבע שיצר אותם כאלה.  אנחנו עדים להומוסקסואליוט גם בין הקופים בטבע.    העלבון שהדתיים מרגישים הוא רגש חסר בינה ודי תמוה.   המצעד הוא לא נגדם אלא למען האנשים שהטבע בנה אותם שונים שמחפשים מקומם בחברה.  מה שכתוב בתנ"ך היה אולי אמת לפני אלפי שנים היום הוא איננו אמת ולכן האנשים שעדיין אוחזים בדעה הזאת הם אנשים של תקופת האבן.  גם הרב לוינשטיין נמצא שם.  הדתיים בתפיסות עולמם לא צריכים וגם אסור שהם יתנו ההתייחסות שלהם לעניינים כמו התורה מסיני.  בסיני קבלנו עשרת הדיברות לא התנ"ך והוא נכתב על ידי בשר ודם.   יש דברים שקודשו שלא בצדק.  והם לא סוף הפסוק, אלא ניתנים לפירושים והבנות חדשות.  אותה האמת גם לגבי הגמרא שפתאום הפכה להיות קדושה שהיא סך הכל דעות של בני אדם ולא יותר והיום אפשר להבין אותם הדברים בצורה אחרת ופשוטה יותר.   העלבון הוא יותר הצגה כדי להכניס מתחים בעם, אין צורך בו.  הם  צריכים להרפות ולתת לאנשים אחרים גם להתבטא.  לצערי הדתיות הולכת ואוחזת יותר ויותר מקום בחיינו.   אנחנו בצרה כי הם לא מתקדמים, אלא נשארים מאחור באמונות שעבר אליהם הקלח.  עד לפני זמן למדתי גמרא וראיתי שיש הרבה דיבורים בעל מה.  כל מלה מנותחת מכל הכיוונים כאילו היא יהלום בעצמו!!   האנשים אשר נשמעים לתורה ככתבתה נשארים בדיוק כמו הערבים במאה השביעית כאשר השריע הופיע, גם אצלנו נשארים בתורה שנכתבה לפני אלפי שנים והם ממשיכים להאמין בה כקדושה שלא ניתנת לעירורים!!   אני מנבא אם לא יהיה שינוי לקדמה וחופש דמוקרטי אנחנו נהיה בצרה צרורה ונאבד כל  אשר נבנה פה ובסוף גם המדינה, כי הדתיים לא לומדים, אלא דברי הקודש וזה לא מוביל לשום מקום פרט לבית הכנסת.    

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שישי , 15/7/16, 18:22

       עיתונאים רבים משתמשים במונח כיבוש כאילו המונח הוא האמת כולה.  אנחנו מדינה דמוקרטית כך שכל בר בי רן יכול להרים קול ולספר כל העולה על דעתו (_כמובן גם אני).  יש פה מן שקר מוסכם שאמצעיי התקשורת והעיתונאים ממשיכים להשתמש בו שאיננו נכון ומנציחים אותו לנצח נצחים.  הם מתחילים להאמין בשקרים שלהם!  ישראל לא יצא לכבוש את יהודה ושומרון.  ישראל כבשה האזור הזה במלחמה שהערבים פתחו מולה לחסלה.   לו לא ניצחנו במלחמה ההיא איש מאתנו לא היה נשאר עכשיו פה.

          סין כבשה את מונגוליה, אנגליה כבשה את ארץ ישראל ואת אירלנד וצרפת כבשה המושבות שלה באפריקה, זה כיבוש, אל מה שישראל עשתה כדי לשרוד.  לוי אשכול ראש הממשלה, הציע אחרי מלחמת ששת הימים, להשיב כל האדמות להם רק עבור מלה אחת קטנה, שלום!  והוא נענה בשלילה של חרטום.

          אבו מזן תומך ביזמה הצרפתית שרוצה להשיב אדמות לערבים גם ללא הסכם, זה הוא רוצה, כדי לא לעשות שלום עם ישראל, לא להכיר בקיומה ולשמר העוינות נגדה.  המונח כיבוש הוא שיקרי, זה לסייע לBDS.  עבורנו הכיבוש היה אפשר לסיים לו אבו מזן היה מסכים להגיע לפשרה של שלום.  נא לזכור זאת ולא לשוב לדבר על כיבוש סתם.  

       דרג את התוכן:
        2 תגובות   יום שלישי, 12/7/16, 15:26

        הבנתי רצונו של ח"כ שטרן, שאותו אני מוקיר מאוד, לישר הדורים בקשר עם האל"מ קרים.  אני אומר פשוט וישר זה לא פלפולי תלמוד ולא גרעינים, זה אדם שחי ונשאר בתקופת האבן.  לאנוס נשים? אפילו גויות!   נשים לא תשרתנה בצהל?  מה קורה?  האיש רב הראשי של צהל?  מביא דעות מתקופת האבן.  הוא יכול להיות קצין למופת המוביל חייליו לקרב זה עדיין לא מנקה אותו מהשטויות שהוא פולט וודאי לא מהדעות מתקופת האבן.   כנראה האיש לא שמע על זכויות האזרח ועל חוק גיוס חובה של הנשים לצהל.  האיש הוא תופעה של התנוונות ממארת ואסור לו לשרת בצהל כרב ראשי.  אני חושב שהאיש חייב ללכת וזהו.  אנחנו נמצאים כעת במדרון חלקלק מאוד של הידרדרות לדתיות מוגזמת.  פתאום אנשים מתחילים לדבר ישירות עם המקום ולדרוש תשובת ושיחות!   כבר ראינו שינוים מרחיקי לכת במיסיסיפי בארה"ב ששם חוק הכנסייה קודם לחוק המדינה!!  אני מקווה שלא אראה תופעה מחרידה כזאת.  פה חוק המדינה קודם לכל הקובע זכויות האזרח במדינתו הדמוקרטית.   הרב הזה אני לא רוצה לראות בצהל, לו היה לי הכוח לא הייתי שולח נכדי והבאים אחריהם לשרת בצבא שבו נוכח אישיות כזאת ששורשיו בתקופת האבן ללא כל קשר למציאות במדינה ומציאות הסבוכה באזור.  האיש לא חייב לשרת בדרגה כזאת רמה בצבא שבו חיילים משרתים מכל שכבות העם. 

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שני, 11/7/16, 11:28

         עצת החלטה לאונסקו על ידיי הירדנים והערבים המכנים עצמם פלסטינים היא לא רק סטירת לחי אלא שלילת זכותנו על הארץ, ירושלים  והר הבית.  אני משתכנע יותר ויותר שהמעשה שנעשה על ידיי דיין היה מטופש ביותר.  אנחנו לא צריכים להסכים וצריכים להתחיל לשלוט בהר.  ההר על אדמתנו ואנחנו אחראיים עליו.  הירדנים חושפים פרצוף נגד שלום ונגד פשרות.  הם ממשיכים להיות אויב מטומטם.  המלך נחשף כלא מתמצא ברגשות היהודים העברים החיים בארץ הזאת.  הוא נוהג כבתוך שלו.  זה יש להפסיק מיד.  הוואקף יש להוציא מההר והניהול חייב לעבור לידינו.  אחרת מחר יזרקו אותנו גם מהארץ.   

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שבת, 9/7/16, 12:34

          בהחלט עבודתה מבורכת, אבל העצות להוציא ילדים לביקוריי שורשים!!   איפה השורשים באירופה השונאת יהודים?  בספרד האנטישמת ובצרפת המגדילה לעשות.  ילכו לארצות הבלקן!  בכל המקומות האלה כבר אין העמים שבהם היהודים התגוררו וחיו.   העמים שלעתים התאכזרו מאוד ליהודים וזרקום לאושביץ.  שם חיים היום אנשים שלא מכירים אותנו וטוב כך.  אין שום צרוך ולא הצדקה לנסוע לשם.  זה יהי בזבוז כספים של המדינה.  אם מישהו רוצה לנסוע כתייר שיבושם לו, אבל לא כקבוצות מאורגנות.

          גם הנסיעות לאושביץ צריך להפסיק אין מה ללמוד שם.  זה שרואים הררי שערות, מזוודות, ונעלים רואים בסרטים טוב יותר כאשר החשוב מודגש ומוגש.   הנסיעות לא צריכות להיעשות הם לא מלמדות דבר פרט להוצאת כספים מיותרת.    להפסיק עם הבזבוז.  

              הנסיעות של הדתיים לאומן היא גם בזבוז מיותר.  הם עובדים כל יום קשה מרוויחים כספים ומבזבזים אותם לנסיעה חסרת חשיבות.   נכון להשתטח על קבר של צדיק!!  אז מה אין לנו מספיק בארץ.  זה חיפוש בידור ובזבוז כספים.  האברכים  האלה לא קשורים לבית ולמשפחה.  הקשרים הם רק לעניין פרו ורבו ולא יותר אז בורחים להתבדר.  מבזבזים כסף שיכולים לשמש למטרות טובות יותר.  

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום שבת, 9/7/16, 12:23

           מה הייתה המטרה הסמויה בהתבטויאותיהם של שלושת אנשיי הביטחון.  מה מצא שר הביטחון דאז יעלון שהזדרז לצאת לעיתונות ולהאשים חייל כרוצח איש שלא היו צריכים להרוג!  מעניין האיש הלך לתומו ובא חייל שעדיין חלב אמו על שפתיו וירה בו למוות!!   נהרג איש חף מפשע?  ופתאום הרמטכ"ל של קוד האתי קם ומתחיל לדבר על צבא הוגן ומסרי!  והגדיל סגן הרמטכ"ל שראה ברחוב הישראלי התפתחות של התופעות פאשיזם!!    שלושת "הקדושים"  האלה פתאום רעו דרכיו הרעים של עם ישראל וקמו להטיף לו להשיבו לדרך הישר.  לדידי התפתחה פה מגמה מוזרה שלי כאיש הגולה מזכירה עלילת ישו שטופלה על היהודים, על ידי יהודי פאולוס.  "היהודים הרגו את ישו, רוצחיי אל"  זו אתה האשמה, פסק הדין והגזירה הקשה שלא הייתה לה על מה להתבסס.   שנים של הטפה הביאה התמונות שמתפרסמות היום בספרד וגם בצרפת הנאורה!  שלושת אנשי הביטחון קיבלו לידיהם ילד שזה עתה יצא מבית הספר ומביתו החם ושלחוהו לקלחת הרותחת של יהודה ושומרון.  גם המח"ט וגם המג"ד לא היו במקום או היו רחוק מהמקום ההתרחשות מוגנים וחגורות חיילים, אנשים מנוסים להיות במקומות כאלה והם באים ומאשימים אותו מבלי שבדקו פרטים.  שר הביטחון הגדיל לעשות כאשר קם והאשים חייל הקטן ברצח לא מוצדק וזרקו לכלבים!  הם לא חיכו להחלטת בית משפט ולא המתינו לעובדות בשטח.  במתח חייל יכול לטעות ולהחליט אחרת ולעשות כראות עיניו, במקום להלל אותו על יוזמתו המבורכת הם מצאו לנכון להטיף על מוסר ויושר לב ועל רצח בדם קר?!!

               סגן הרמטכ"ל לא חיפש הצדקות למצב של התוקפנות המתפתחת בעם שלו בעת "שלום ובטחה" שקם ומתנהג כמו פשיסט?   הוא מאשים לא מחפש הסיבה שגרמה לשינוי הזה.   הם התנהגו כמו פונטיוס פילטוס "הצדיק הגדול"  שהאימפרטור נרון הוציא להורג בגלל אכזריותו ביהודיה, והנה השלישייה מחפשת דרך להעניש החייל "הסורר".  מעניין  השופט הציע פשרה והתביעה מתעקשת לשפוט!   ושר הביטחון יעלון שותק,  לא יוצא חוצץ להגן על חייל שברגע של בלבול במטח הגדול ירה ופגע.  לו לא הייתה היזמה הזאת בעת קרב מה היה קורה לחיילינו?  יעלון נראה מוזר בדרישתו להעמיד לדין חייל, שנהג במטח המסוים, כמו שנהג והרג מחבל הבא להרוג יהודים, לא קדוש מעונה וצדיק הדור.  מה שלושת המאשימים האלה רצו להשיג?  מה רצו לבנות לעצמם?  אנשי הצדק והמוסר העולם?  הם עשו שירות דוב למדינה, לצבא ולנו לעם ישראל.  אנשים לא יזכרו שחיפשנו צדק שלא נמצא ברחובותינו, ופגעו בילד שבמתח הגדול ירה ופגע, אבל יזכרו שהיהודים הורגים חפים מפשע.         

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום רביעי, 6/7/16, 11:45

            בכל התדיינות עתידית להסדרים עם הערבים המכנים עצמם פלסטינים יש לשנות ההסדרים בהר הבית.  לא מתקבל על הדעת שהשריד היחידי שמשתייך לעם ישראל כולו ורובו נמצא מחוץ לאדמת ישראל, אף שמתקיים בליבה של ירושלים-הר הבית.  יש לקבוע סופית ואקסיומטית ישראל עולה על הר הבית גם להתפלל.  יש לסדר העלייה בחגים של הערבים והיהודים.  לחלק את ההר לתפילה של שתי הקבוצות האתניות במקום, כאשר קו המפריד עובד באמצע מסגד עומר.  זה לא אומר שנהרוס את המסגדים, אבל יש לכבד רצונו של עם ישראל שהאדמה שייכת לו ללא עוררין במאת האחוזים.  יש לכבד ההיסטוריה של העם, השרידים המוכיחים שהאדמה שייכת לנו, והצורך הדתי להתפלל על הר הבית.  יש להפסיק ההשתוללות של הוואקף, לנתק הקשר של ההר מבית עבדאללה, שלא עושה כל מאמץ להתפשר במשהו למען עם ישראל ולהשיט את הרוחות.  הגיעה השעה לעשות מעשה שלא נעשה בחטא גדול כלפי העם, בגלל התחשבות לתרגומים חרדיים של ההתנהגות על הר הבית  ולשפר ההתייחסות אליו.   שהחרדים לא יעלו, אנחנו נעלה.  זאת יש לעשות בדרישה חד משמעית.  לא מתקבל על הדעת שהערבים עולים בחגיהם ואנחנו מנועים לעשות זאת השלום ובכבוד הראוי.    

            דרג את התוכן:
             1 תגובות   יום רביעי, 6/7/16, 11:36

             השר ישראל כץ מסתתר מאחורי הסטטוס קוו בין הממשלה והדתיים.  יש פה עיוות לדמוקרטיה כאשר קבוצה קטנה משליטה סדר יום על רוב הדומם שהוא חילוני.  עבורנו להיות בבית הכנסת ולהתפלל איננו בילוי, לקרוא תהלים איננו הכרח ולא מעבר של זמן.  הצרכים של החילוניים הם אחרים מגוונים ורבים יותר מאשר הדתיים.   לדרוש שמירת שבת כמו ששומרים הדתיים השחורים איננו הגיוני וחסר חוש יחסים בין קבוצות השונות באוכלוסייה.    מדוע לערבים מותר לנסוע בשבת?  הם אזרחים של המדינה היהודית והם צריכים להתחשב ולהיענות לחוקים שכנסת ישראל מחוקקת, יש יוצא מן הכלל.  החילוניים הגיעו למצב היוצא מן הכלל.  הם דורשים יכולת תנוע בשעות הפני של שבת, חגים ומועדים לבקר קרובים וחברים ולבקר במוסדות התרבות והבילוי המקובלים במדינה תרבותית חילונית החייבת להבטיח שעות פנאי לאוכלוסייתה וגם בילוים אפשריים.  ההסתתרות של השר כץ מאחרי הסטטוס קוו איננו צודק יותר.  יש כפייה דתית דיקטטורית על אוכלוסייה אשר רוצה לנוע בחופשיות בכל ימות השבוע לרבות  שבת.  אם לא תמצא דרך להיענות לאוכלוסייה יהיו מריבות ואי שקט בגלל כניעה לקבוצה קטנה אשר עבורה המנוחה בשבת היא בילוי וחובה.  עבור החילוני השבת היא מנוחה שיש לעבור אותה בדרכים שונות ולאו דווקא  בתפילות בבית הכנסת.   השר ישראל כץ קח זאת בחשבון, הבחירות מתקרבות, אנחנו החילונים ניקח זאת בחשבון.   לא יכול להיות שנהיה אסירים במדינתנו כדי לרצות קבוצה שעבורה קיום המדינה הוא מטרד והם לא תומכים בה, אבל מתעמרים על אוכלוסייתה, שנה המצב הבלתי נסבל הזה המכריח אנשים רבים לקנות רכב רק כדי להיות חופשיים בשבת ולעשות תאונות בכבישים העמוסים בלאו הכי.

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              חייםחיימוף
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין