כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 1/2017

  0 תגובות   יום חמישי, 19/1/17, 09:58

  ההתכתשות בכפר הבדואי בנגב הוא סימן לבאות.  חוסר המעש של הממשלות היא להביא מגזר אחד של עם ישראל על פי פחת.  יש להגיע להסדר עם הבדואים שיבינו שיש חוק בישראל שהם חייבם לקבל ולכבד.  שהחיים במדינה מתוקת מתנהלים לפי החוקים.  אם הם רוצים להתנהג כמו אובותיהם הם יכולים לשוב לסיני.  פה בונים לפי חוקים, בונים לגובה כי אין מספיק אדמה לבנות בשטח.  הם חייבים להבין זאת ובכל מקרה של חריגה פושעת ומכוונת יש לפעול ביד ברזל, בדיוק כמו במגזר היהודי.  יש להסביר שבמדינה יש חוקים לבנייה והם חייבים להישמע להם.  המקובל אצל הערבים והדתיים שהם לא נשמעים לחוקים של מדינת ישראל.  הם מתנהלים לפי חוקים של הבנה וכתובים לפני אלפי שנים.  הם לא תקפים במדינה מודרנית ויש לפעול להסביר זאת וליישם החוקים ביד החלטית ותקיפה.  לפעול בתקיפות רק במקרים של התנגשות לא יועיל כי זה מביא לשפיכות דמים.  צריך לדרוש התנהגות לפי החוקים כל הזמן ובכל מקרה.  כך הם ילמדו.  באף מקרה לא לסגור עיניים ולהאמין שהדבר יסתדר, זה לא יסתדר אם לא כופים זאת בכוח החוק והבנה מצדם שהם חייבים לנהוג לפי החוק הקיים.   

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום חמישי, 19/1/17, 09:35

   מתחת לאפנו במחשכים במגזר החרדי מתפתחת תנועה  גזענית תוקפנית מסוכנת.  המגמה היא נגד המתגייסים ההופכים מיד לאויב החרדים הסובלים גירוש משורות החרדים, סובלים מאלימות ואיומים לחיסול פיזי!!   יש הסתה בעיתונות שלהם ובמודעות הנדבקות בחוצות.  אני חושב המשטרה מודעת לרתיחה הזאת כי יש המתלוננים והיא לא נוקפת אצבע  ואוטמת אוזניים.  הכיוון הזה הוא מסוכן ויכול להיות קטלני.  החרדים מרשים  לעצמם לעשות הפגנות אלימות עם שרפת פחיי אשפה וזריקת אבנים על השוטרים באין מפריע!!  הם מכים החיילים שהתגייסו לצהל מתוך שורותיהם בניסיון לרצוח אותם.  הם מדברים נגד היהודים החילונים, הם טוענים ש-"היהודים החילונים אינם יהודים!" ונוהגים כלפיהם בהתנהגות גזענית והממשלה ממלא פיה מים, או סוגרת עיניים?  מדוע ההתנהגות הזאת.  מתברר שבצבא ישנם מרצים רבניים אשר מטיפים נגד גיוס חרדים, נגד גיוס נשים, נגד הדרוזים!!  הכל נעשה כאילו בהסתר שהוא חשוף וידוע.  האם הממשלה מרשה התפתחות תנועה גזענית נאצית אשר פוגעת ביהודים ומאיימת לרצוח אותם והיא סוגרת אוזניים!!!   ברור שהנטיעה הזאת תביא בסופו של דבר להתנגשות בלתי נמנעת ותביא לשפיכות דמים ופגיעות מיותרות.  יש להפסיק הנטיעה הזאת מיד גם בכוח הזרוע.  יש להביא הרבנים אשר מטיפים נגד מדינת ישראל ומאחלים להריסתה!!  לדין.  אני לא מבין ההיגיון מאחורי ההתנהגות הזאת.   הם עדיין מאמינים שהמשיח בן דוד יהובילנו קוממיות!  עדיין לא קלטו שהאמונות האלה כתובים על המים.  שאין כל קשר בין ההבטחה הזאת והמציאות.    הדתת המדינה מצביעה על חוסר הבנה לעתיד הנראה לעין אצל המנהיגים המובלים אותנו כעת המרשים נסיגה ושקיעה לימיי הביניים!  לאן פנינו מופנות?  לאן נגיע?    אסור לסגור עיניים מפני תופעת המתפתחות של נאציזם גזעני בשורותינו.  יש לבוא בדברים עם המנהיגים של הקבוצות האלה לשנות כיוון.  הם חייבים להבין שבמדינת היהודים ישנם כל מינים  יהודים שיש לקבל אותם ולא לשלול קיומם דבר שיוביל בהכרח להתנגשות כואבת עקובת דם ובסוף איש לא יצא זכאי.     רצונם להשיב את ישראל לאחור לא תצלח לכן עדיף להסביר להם שיש יהודים מכל המינים וכל הצבעים ויש לקבל את כולם באהבה.   יש להסביר זאת בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים שהדרך הזאת תהרוס מדינת היהודים, שיהודים בפזורה לא יכולים יותר להתקיים והם חייבים לתמוך במדינה ולעמול לקדמה ולבצרה עד סוף הדורות. 

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 17/1/17, 11:06

    שמעתי רב ממפגיניי סטמר שמאחל להיעלמות המדינה!!!  אין ספק האיש לדעתי מופרע וטיפש.  הוא לא קולט הגורליות להתקיימות של איחולים כאלה.  לדעתי כל המדברים בצורה כזאת יש לתת להם פספורט שיעזבו את הארץ.  אנחנו לא צריכים אנשים שליליים כאלה אשר לא מבינים חשיבות שאין למעלה ממנה של קיום המדינה.  אני מתנגד שהם מקבלים תמיכה על ידיי המדינה בהסכמים עם הח"כ החרדים.   הם נכנסים לממשלה רק כדי לסחוט אותה!   הצרה הגדולה היא שהחילונים לעולם לא יגיעו לעמק השווה ולאולם נהיה זקוקים למען קואליציה לדתיים, זה בהחלט צרה צרורה, לכן יש בכוח החוק להכריח אותם להתגייס בדיוק כמו כל הצעירם בארץ.  דוד בן גוריון צדק, הוא הציע ארבע מאות אברכים ללימודים והם הפכו למיליון ונתמכים על ידיי המדינה!!  הגיעה השעה להפסיק הסחיטה הזאת, אשר פוגעת בישויות הצדק והשוויון.   אינני רואה כל סיבה לפטור מהחובות כלפיי המדינה.  אם יש חסידים כמו סטמר, אשר מתנגדים על עצם קיום המדינה!!!  יש פשוט לגרש אותם מהמדינה, הם  גרועים מהערבים, אשר רוצים למחוק אותה, ואלה פשוט להרוס אותה מבפנים על ידיי הפגנות אלימות.   יהודים שרוצים להרוס מדינת היהודים יש רק דרך אחת לטפל בהם לגרש אותם ממנה.  הם לא צריכים ליהנות מיתרונותיה ומטובות ההנאה  שהיא מניקה לאזרחיה.   אנשי סטמר לא מוסיפים דבר למדינה לכן יש לדחוף אותם שילכו לחפש להם מקום בו ילמדו תורה, שממנה לא יוציאו דבר, הם לא מבינים חשיבותה וחשיבות המדינה לקיום העם ולימוד התורה כיחידה אחת!   אוי לאוזניים השומעות איחולים כאלה, אנשים כאלה הם לא שפויים.   

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 12/1/17, 14:23

     הבעיה של הפודופילים היא קשה לפתרון.  כעת התברר לי מהמידע המגיע מאמצעיי התקשורת שפודופיל שישב בבית הסוהר והשתחרר חזר לסורו והתקשר עם בנות בנות שתיים עשרה וביצע זממו בהן.  כמחשבה ראשונה הייתי מציע שפודופיל יישפט להוצאה להורג או למאסר  לעולם כדי שלא יגיע שוב לקרבנות חסרות הבנה למצב בהם הם מגיעות או מובלות על ידיי אדם בוגר שסובל ממחלה חשוכת מרפא.  כמובן יפי הנפש יגידו מה להוציא להורג?!   זו מחלה, נכון הפדופיליה  היא מחלה שבימים האלה לא ניתן להתגבר על סימניה והגרימות שהיא עושה.    בכל מקרה יש למצוא דרך להרחיק האדם הסובל הזה מקשרים או יצירת קשרים עם אוכלוסיית המטרה שלו.  בכל מקרה אם נהיה רכי לב הנערות תסבולנה קשות ואולי תשלמנה עם הרס עתידן או מחלות מן שגורמות לסבל ולא תמיד ניתן לרפאן.  נא הוזהרתם!

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום חמישי, 12/1/17, 14:11

      כרופא אני מברך על היזמה.  המכשול שהנעמד בקשר לפליטים בכלל, אפשר לפטור על ידיי מיקום המחנה.  במקום לבנותו על אדמת ישראל, בהדברות עם אסד אפשר לבנות מחנה זה ליד גבול ישראל ושיהיה בפיקוח של ישראל וההספקה של ישראל.  אני מניח שיזמה כזאת ניתנת ביצוע בשיתוף גורמים חיצוניים שיבנו צינור ההדברות עם אסד.  בצורה כזאת אנחנו מגיעים לשתי מטרות :   האחת לטפל בילדים המסכנים והפצועים ושנית נוצר צינור הדברות עם השליט הזה שכפי הנראה ימשיך לשלוט בסוריה.  יכול להיות שזה יקל עלינו להידבר עמו ולהגיע לשלום אפשרי בין סוריה וישראל, אשרה המאמין.  

         מצד אחד אנחנו עוקפים המכשול של בעיית הפליטות, ושנית מטפלים בילדים המסכנים הסובלים מפציעות ותת תזונה.  הם הדור הבא אשר יזכור הטובה שישראל הושיטה., כך אני מקווה.  מכל מקרה היזמה היא מבורכת.   

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 8/1/17, 12:44

       אמירתו של הרמטכ"ל על החייל שאיננו הילד אלא גבר שהולך לצבא ומקבל הוראות וגם לחרף נפשו למען המולדת!!  לא מתקבלת על דעתי.  הילדים שהולכים לצבא אינם מלומדים ויודעים להתמצא בכל מצב והתרחשות.  אין ספק בלבי אזריה עשה טעות בשיקול, אבל מהטעות הזאת שהיא טעות מהמצב בו הוא נימצא ושלא היה בו מעולם ועושה מעשה שאיננו עושה אותו פושע ולא נשמע להוראות הצבא.  זה שיקול רגעי שהוא פועל יוצא במצב בלתי אפשרי.     הרמטכ"ל וודאי לא היה עושה הטעות הזאת כי הוא נמצא בצבא הרבה מאוד שנים.  החייל מותר לו לטעות בעיקר שהוא פתאום נמצא במצב חדש.  

         האין ספק בלבי שהוא היה צריך להישפט אבל מפה ועד הכנסתו לבית סוהר הדרך רחוקה ולא מתקבלת על הדעת.  הוא לא התנדב להיות שם, הוא לא רצה להיות שם, ולא למד להיות במצבים האלה.  הוא נשלח בדרישת הצבא.  מצב מטוח גובל בסכנת חיים ודורשת עצבים חזקים והתמצאות ולאזריה לא היו כל הכלים האלה וטעה בשיקול.  הוא צריך לקבל נזיפה ולקבל עונש בצבא עצמו ולא על ידיי בית משפט, ששופט אנשים שחרגו מנורמה מסוימת ביודעין.   הוא חרג בשיקול דעת.  

          הטענה של שר הביטחון הקודם יעלון שפוליטיקאים עושים בוכטה על חשבון החייל היא שטות איומה.  הוא האיש אשר עשה זאת ביודעין.  הוא אשר הודיע באמצעיי התקשורת.  הוא שפט את האיש לפני שהעובדות הושמו על השולחן וגם הוציא פסק דין.  הוא עשה כל הטעויות האפשריות אף שהוא בעל ניסיון ושיקול דעת בדם קר.  והוא עשה טעות איומה והכניס המדינה כולה במערבולת בלתי אפשרית, כאשר כל העניין אפשר היה לסגור בצבא עצמו.   אזריה צריך לקבל הסבר, עונש סביר בצבא ולא מחוץ למסגרתו.   אני מקווה שהצבא ימצא דרך לגמול לו כמעשהו.    

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שישי , 6/1/17, 12:17

        כתבתי והתייחסתי לפסק הדין של אליאור אזריה, אבל ההתנהגויות אשר נחשפו אחרי הקראת פסק הדין מפחידות.  כולנו התרשמנו מהירי של אלאור אזריה.   לכולנו היה ברור שהיה פגם בהתנהגות כולה.  לי בכל אופן היה ברור שהוא לא יצא זכאי וימצא חייב.  אבל לעולם לא תיארתי לי שיהיו הפגנות אלימות ומפחידות נגד האנשים אשר ממלאים חובתם המשפטית, או המנהגותית בצבא!  אנחנו מדינה דמוקרטית שומרת חוק ומכבדת מוסדות המדינה.  אני בהחלט מבין שפסק הדין מכאיב לאחדים מאתנו, אבל מפה ועד איומים על חיי השופטים והרמטכ"ל הדרך ארוכה וגם בלתי אפשרית.  האנשים האלה ממלאים חובתם בצד הטוב ביותר.  אזריה לא בדיוק עשה הדרך הנכונה בירי על המחבל.  זה הכל מבינים ובלבם יודעים.  

        דמוקרטיה לא יכולה להתקיים מבלי לכבד בית משפט והשופטים אשר שומרים החוקים ופועלים בהתאם.   גם הרמטכ"ל ממלא תפקידו כנדרש ואין שום סיבה בעולם לאיים עליו או על השופטים.  האיומים האלה לא מסכנים רק אותם, אלא פוגעים אנושות בדמוקרטיה ובחיים הסדירים במדינה.  לא מתקבל על הדעת שהחיים יתנהלו בחוצות על ידיי בריונים צעקנים וכעסים שלוחיי רסן.  יש להתעשת  ולקבל סדרי החיים ההוגנים.   אנחנו לא יכולים להתקיים כחברה המתנהלת בהפגנות, צעקות ואיומים.  החיים מסובכים ודורשים כובד ראש וכיבוד הזולת ושמירת החוקים, חברה לא יכולה להתקיים מבלי לשמור על הכללים האלה.  יש להפסיק מיד האיומים כי הם לא במקום והם מסכנים את כולנו, אשר רוצים לחיות בשלום ובדרך הישר.

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום רביעי, 4/1/17, 13:44

         התנהגות הבזויה של החרדים כלפי הנשים היא בזיון שאין למעלה ממנו.  התנהגויות כאלה של גזירות מלמעלה ראינו במשטרים חשוכים ומפלים.   אישה היא חלק חשוב אם לא החשוב ביותר בחברת בני האדם.  יש להיזהר בכבודה היא בונה הדורות הבאים, היא מגדלת והיא המולידה.  הגברים מיותרים בהחלט בתהליך הזה.  זה שהם לומדים מבוטל בשישים.  הלימודים למען לימודים הם שטות שאין למעלה ממנה.  מקצוע חדש שנברא רק בישראל לימודים למען לימודים ללא תחליט ותועלת.  

            הגברים המחשיבים עצמם מובלים על ידיי זקנים סניליים, אשר יודעים אך ורק דברי תורה ולא שום דבר אחר זה נורא, אנחנו רואים התוצאות.  בדמוקרטיה שהחרדים חיים בה הנשים הן שוות זכויות.  משקלן הסגולי שווה יותר מאשר לגבר חרדי או אברך, אף שהם מחשבים עצמם לעילוים זה לא מעלה אותם כהוא זה.  בדמוקרטיה כל האנשים שווים.  לא יכול להיות שהחרדים קובעים חוקים אחרים ודורשים מהסביבה להישמע להם.  הם יכולים ללכת לפיהם אבל לא לדרוש שאנשים אחרים יעשו כמוהם.  חוקיי התורה מתורגמים בצורה לא הוגנת.  לא כתוב באף מקום שהאישה נכותה.  להפך הנשים בתנ"ך קבעו והובילו.  האמות קולן נשמע,  אמר השם "שמע בקול שרה"  זאת אומרת ששרה הייתה בעלת משקל סגולי גבוה עד שאברהם היה צריך לשמוע בקולה.  היא לא הייתה סגורה במטבח הוא דאג להאכיל המלאכים שהגיעו לבשר והוא הכין האוכל. 

            ההדרה של הנשים היא פשע אנושי שאין לעבור עליו בשתיקה.  כמות הדתיים והחרדים הולכת ועולה בחברה אם הם יקבעו סדרי העולם במדינה דמוקרטיה לא תהיה, הם לא יעבדו, לא ילכו לצבא  בסוף יאבדו את המדינה לידיים זרות חלילה ועם ישראל ישוב לגולה.  אני יודע שיש חרדים אשר מתנגדים לקיום המדינה, בקוצר ראייתם ומגבלת שכלם!!  האמונה שלהם מעבירה אותם על דעתם והם יאבדו כל אשר הושג על ידי אבות המאבק לשוב למולדת.  הדרת הנשים היא סממן של נסיגה מדאיגה לזמנים חשוכים, שהאנושות לא רוצה להיזכר בהם.  להפסיק להפגין עם הדרת נשים זה פוגע לא רק בנשים, האימות של האומה, גם בצדק הטביעי והקדמה של המדינה מודרנית הרוצה להמשיך להתקיים בזמנים האלה.  הלאה ההדרה המטופשת הזאת.  דמוקרטיה גם לנשים בכל השכבות של העם. 

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום רביעי, 4/1/17, 13:22

          שלא בצדק הרמטכ"ל התערב בשיקולים בבית המשפט הצבאי שהוגשו לקהל היום.  האמירות כאילו החייל הוא מכונה המקבלת הוראות מהמפקדים והוא פועל רק לפי הוראה היא איננה נכונה.  במצבים של לחימה ואירוע לחייל יש שיקול דעת משל עצמו.  הזירה משתנה ודורשת מהחייל מחשבה ותגובה.  אמירת הרמטכ"ל היא לא מדויקת.  הרמטכ"ל של קוד אתי, דואג על התנהגות לפי הספר.  אינני יודע עד כמה מאבק אלים מתנהג לפי ספר.   חייל אשר נשמע רק להוראות בדרך כלל מאחר ולא יוזם.  במצבים של סכנה לחייל יש שיקול דעת משל עצמו והוא פועל לפיהם.

             אין ספק שהפזיזות והרצון להיות חריג ודורש צדק מדומה של שר הביטחון הקודם יעלון היה הגורם העיקרי של התסבוכת המשפטית שהחייל וישראל נכנסו אליה.  לו היה לו שיקול דעת קר ומפוקח לא היינו מגיעים לביזיון כזה לשפוט חייל על התנהגות בשדה הקרב.  נכון שכאן לא היה שדה קרב רגיל ובכל זאת נדרש שיקול דעת עצמית מכל חייל.   אין ספק שחוסר שיקול הדעת הקר של שר הביטחון יעלון גרמו לתסבוכת אשר הביאה לפיטוריו, תסריט דומה קרה גם בהיותו רמטכ"ל, גם  שם כנראה שיקול הדעת היה לא קביל והוא פוטר גם ממשרה ההיא.  

             אין ספק שהתנהגות חריגה של חייל הנמצא בשדה מתוח אפשר לתקן על ידיי נזיפה או הוראות משמעת ביחידה ובצבא, אבל בהחלט לא להגיע למשפט פומבי חסר הגיון בריא.   ישראל שופטת חייליה!!  יותר טוב להוציא אותם מהמקום ששיקוליהם לא מקובלים.  הרמטכ"ל היה יכול לסיים השרשת המביכה ללא גלים מיותרים.   דעתי היא ששיקול מוטעה הביא תסבוכת משפטית מיותרת וחריגה.   אין ספק שזה יביא להיסוס של החיילים לירות וקרבנות מיותרים.  זה שיקול העיקרי שיש להוציא מהתסבוכת, שחיילים שופטים בתוך הצבא. 

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום שני, 2/1/17, 11:03

           אתמול ראית לאן הכספים שהמדינה מקציבה לפריפריה.  שר הפנים דרעי מחליט להוציא הכספים על חגיגה של אברכים, רק אברכים בחדרה!   יש חוסר איזון להעברת כספים לפריפריה על ידיי שר הפנים.  עבורו חדרה היא פריפריה.  הסיבה לחוסר הידע כנראה נעוץ באי הלמידה של גאוגרפיה שישיבות.  הוא כנראה לא יודע איפה חדרה ומה זה פריפריה.  על כך ניחא המיוחד והבולט היעדר נשים בחגיגות!  האם הדתיים יכולים להתרבות ללא הנשים על ידיי הצמחה ושורש או ענף?!   הנשים הן חלק חשוב בחברה במדינה בכלל וכל ניסיון להפוך אותן לנוכח נעדר הוא פסול.  אבל לצערי הדתיים לא מבינים חשיבות הנוכחות של נשים בכל אירוע.  אנחנו מתרחקים מהאידאל של מדינה חילונית דמוקרטית.  הרבנים ינהלו את המדינה, שאותה עם הזמן הדתיים יאבדו, אי הם לא עובדים, רק לומדים, הם לא מייצרים דבר, לא מגנים על האדמה ולא שומרים בגבולות. ולא מתכננים עתיד.   לימוד תורה לעצמה איננה תחליט.  כל גדולי התורה למדו וגם עבדו ופה נוצר יצור חדש של טפיל לומד ולא עובד.  לצערי בסוף הטפילים האלה ייקחו המושכות של המדינה וינהלו אותה לפי חוקי הגמרא או התורה או שד יודע איך ובסוף יאבדו אותה לשכנים.   הדרת נשים הוא סממן מסוכן שיוביל אותנו לגיהינום.       

           דרג את התוכן:

            פרופיל

            חייםחיימוף
            1. שלח הודעה
            2. אוף ליין
            3. אוף ליין