כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 2/2017

  0 תגובות   יום חמישי, 23/2/17, 09:43

  הבעיה במגזר הערבי ובעיקר הבדואי היא אי קבלת חוקיי המדינה.  הבדואים וגם הערבים במדינה חיים במשהו לא שלהם, לא מקובל, לא מכובד!   כאן הבעיה העיקרית  אמנם יש שינוי בגישת השר לביטחון פנים להתרחשות בכפר, אבל היא לא נכונה.  כל אירוע בכפרים הערבים הופך מלחמה!   כדי לבצע פעולה משטרתית לא שולחים שוטר, אלא גדוד של שוטרים!! הם לא רואים בשוטרים אנשי החוק אלא אויב, לכן גם נפגעים ולא מקבלים המגיע להם, אם מגיע.   נתבונן בהתרחשות עצמה הריסת הבתים:  הם נבנים לא לפי החוק, לא מבקשים רשות, ולא בונים איפה שנקבע, אלא כפי שמתחשק להם?  כאשר שוטר אומר דבר מה, הוא איננו האדם הלבוש בבגדי השוטר אלא החוק, לכן יש לשמוע ולמלא אחרי בקשותיו.

     במקרה הזה המורה התחיל לנסוע במכונית שלו.  מספר פעמים התבקש על ידי השוטרים לעצור.  אף שצעקו עליו לעצור, נתנו מכה בכנף האוטו לעצור, אותתו לו בפנס הוא המשיך לנסוע!!  מדוע עשה כך?   ההתנהגות הזאת בהתרחשות גדולה היא אלימות לשמה ואפילו חבלה.  לכן מה שהיה בכפר הבדואי איננו פגיע באזרח שלו, אלא פגיע באיש הלא נשמע לחוק והנוהג בניגוד לבקשותיו.  אף הבקשות החוזרות הוא המשיך לנסוע זה חבלה, הוא מחבל בחוקיי המדינה.  לכן נורה ונהרג.  ההרג לא נעשה לשם שעשוע, אלא כי הוא לא נהג לפי החוק ולא נשמע להוראות, לכן הוא מחבל שניסה לדרוס שוטרים, לכן נענש.

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 22/2/17, 10:16

   הרצון לעשות ערער על פסק הדין הוא יותר.  אזריה עשה טעות בשיקול.  יש לקבל עובדה זאת ולקבל גזר הדין המתקבל על הדעת.   צריך להפסיק לשחק בתקשורת.  להישכח מהר ככל האפשר.  יש להניח שידונו על רחמים והנשיא יעשה המוטל עליו.  כל דרך אחרת היא כישלון מבחינה פסיכולוגית.  הוא יגיע לבית המשפט העליון יעשו משפט חוזר לעוד חמש שנים ובינתיים הוא בעין הסערה.   פשוט לוותר על ההרפתקה הזאת.   גם בית המשפט העלון לא יכול להתעלם מעובדות בשטח.   

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שישי , 17/2/17, 11:04

    כל המציעים מדינה אחת חייבים לזכור אנחנו העברים והערבים המכנים עצמם פלסטינים שני עמים שונים מכל הבחינות.  המנטליות שונה, דת שונה, תקוות שונות, התנהגויות שונות, וצורת חיים שונה, אין כל אפשרות לבנות משהו אחיד שיעמוד לאורך זמן.  אנחנו רואים גם השמאל הערבי חש שאנו צריכים לאכול חומוס ופיתות כמוהם, הם לא מבינים שאנו העברים לעולם לא נהפוך לערבים, אנחנו חושבים אחרת מאשר הם.  כבר שישים שנה הערבים בארץ חיים אתנו ועדיין חושבים איך לפגוע בנו!  אם נבנה מדינה אחת אחמד טיבי יהיה ראש הממשלה!!  האם אני שואף לכך, לא בא' רבתי.  הם לא דמוקרטים, כמות הלידה תגבר עלינו במהירה ונהפוך למדינה ערבית שבה חיים יהודים!   יש לעשות הפרדה שלמה וסופית.  אם הערבים שחיים אתנו ירצו להיפרד נברך על כך.  אנחנו לעולם לא נביט לעתיד בדרך דומה.   ההפרדה חייבת להיות בינינו והם.  הישות הפלסטינית חולמת לרגע שתשתלט על ישראל ויעשוה מדינה ערבית רגילה עם רב גדול יהודי.  הדעות של השר בנט הם חלום באספמיה.  הוא לא קורא נכונה מפת העניינים והשאיפה שלו היא לדחוף ישראל לבוץ טובעני.  ההוזים מבית היהודי יעשו טוב להביט נכוחה בצורה מפוקחת.  הרעיונות שהילודה של היהודים תגבר על הערבים היא לא נכונה.  אני כיהודי מתנגד למדינה אחת עם שני עמים לוחמים.   אם נבנה מדינה אחת הם ימשיכו לרצוח כדי לדלל כמות היהודים.  בתקופתו של הנשיא טרמפ אנחנו חייבים להחליט ולחתוך כי זה הרגע החשוב שיכולים להגיע לתוצאות הרצויות.  ירושלים חייבת להישאר מאוחדת (כמובן לתת לערבים להתפלל על הר הבית, אבל לחלק אותו בינינו והם) בשליטתנו.  יש להיפרד מהכפרים ממזרח ירושלים ולקבוע גבול קשיח (גדר או חומה) ולומר להם שלום לנצח.   זאת המנהיגים חייבים להחליט גם בלי להכריז בקולי קולות אבל להחליט ולבצע, הנשיא הזה יסייע לנו מאוד.   

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 16/2/17, 18:53

     כפי הנראה גם הנשיא טראמפ חושש מהצונמי הערבי- איסלמי הקשור לירושלים!   צריך להיות ברור לכל העולם העברים שבו למולדתם וירושלים היא בירת הנצח של עם העברי לעולם.  הדבר היחידי שיש לנו מהעבר הם ירושלים ןבית המקדש.  הזיכרונות על קיומם והסיכוי להשיבם לידינו אחזו אותנו והפיחו רוח תקווה לשובנו למולדת העתיקה שלנו.  הנה אנחנו פה השיבה של ירושלים לידינו התקיימה, אבל לא בשלות.  הכרה העולם בעובדה שירושלים שבה לחיק עמה תשקיט מזרח התיכון.   הערבים והאיסלם יבינו שאין עבור מה להילחם יותר במזרח הקרוב, כל אחד ידאג לפתח מקומות במפת העולם.  כל עוד העולם מהסס להכיר בעובדה הקיים עובדתית מעכב השלום במקומנו וההשלמה של עמי ערב סביבנו שזה המצב הסופי של האזור. 

        אנחנו נמצאים בצומת גדול של החלטות גדולות דיינו שיבת העטרה על ראש ירושלים ועל ראש עם ישראל באשר הוא.  זה הרגע וזה הנשיא הבלתי צפוי שיכול לעשות המהלך ההיסטורי, אשר ירגיע לא רק מזרח הקרוב גם העולם.    ירושלים מפתחת בגלל העובדה שהיא שבה לידיים הנכונות שמלטפים אותה, אהבו אותה לאורך הדורות ויאהבו אותה עד סוף הדורות.

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שישי , 10/2/17, 16:32

      האנוכיות וההתנסות הופכים החרדים השחורים אטומים להלכיי הרוח האוכלוסייה הכללית.  הם הפגינו, פגעו בסדרי החיים של אזרחים אחרים, שלא מתעניינים במעשיהם וגורלם, בגלל שאברך שלא התייצב בצבא נכלא.  מה קרה, זה החוק לא?  פתאום הם לא שייכים לעם הזה ולא נמצאים מתחת לחוקיי המדינה.  מי שצריך להיות מעונש הוא ראש הכולל הרב...ששמו לא ידוע לי.  הוא נוהג בהם כמו חיילים והם ממלאים הוראותיו.  התנהגות המשטרה הייתה מאופקת ומתחשבת.  לו אחרים היו עושים את שהאברכים עשו היו מקבלים מכות ופגיעות גופניות.  חוסר התחשבות במדינה וסדרי החיים בה זועקים לשמיים.  הם לא מבינים שהשנאה נגדם הולכת ועולה.  אני לא מוכן ולא רוצה לתת להם תמיכה מהמסים שאני משלם!  הם לא תורמים דבר למדינה והמדינה, קריא אני וכל האזרחים ביחד, לא רוצים לתמוך בהם.  הדחייה לראות אנשים צעירם מתיישבים לדגור בספרים מאובקים שנים על גבי שנים ועל כך הם מקבלם כסף, עד מתי?   יש ללכת בדרך של מהפכה.  לו יכולנו היינו מפקירים אותם לגורלם.  שילמדו ויפרנסו את עצמם.  לא רק שהם אוכלים מכף ידינו הם גם מתנסים כאילו הם עילוי,  מאמת הם עילוי?!   לדגור על דעות שעבר עליהם הכלח ולשמרם כמו היו האמת האמיתה עטופה זהב ויהלומים!!  אנחנו אידיוטים שסובלים זאת.  אני מבין שיש דמוקרטיה, אבל דמוקרטיה המכריחה אגף אחד הגדול של העם לתמוך באגף שני, אשר לא עובד, שונא המדינה ומתנגד לקיומה ועוד מזלזל בחוקיה ופוגע החיים הסדירים היא לא דמוקרטיה אלא דיקטטורה של המיעוט על הרוב.  עד מתי אנחנו צריכים לסבול המצב העגום הזה?  בבחירות הבאות אנחנו האזרחים חייבם לבחור במפלגות אשר מתנגדות לתמוך בחרדים לא עובדים, לא משרתים מדינתם, לא תורמים דבר לפיתוחה ורק מנצלים אותה כמו פרה חולבת!!  די לביזיון המחפיר הזה.

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום חמישי, 9/2/17, 17:55

       ההפגנות של החרדים בגלל אסור אברך שלא התייצב לצבא איינה הפגנה רגילה דמוקרטית אלא מרד נגד שלטון החוק.   הם מכריזים בזאת שהם לא משתייכים לחברה בישראל ולא מוכנים למלא אחרי הדרישות והחובות כלפי המדינה!!!  רק אדם שלא עבר את השואה יכול לטוען שטויות כאלה.  האנשים האלה חיים על הירח!  הם שותים המים בישראל, הם הולכים על הכבישים של ישראל, קונים מזון של ישראל,  משתמשים בשירותים של המדינה ומקבלים תמיכה כספית ופתאום הם לא משתייכים?!  שיחליטו האם הם נשארים בארץ או עוזבים?  לא אצטער,לא רגע אחת לראות גבם המתרחק.  שילכו  לצרפת הנאורה, או לארה"ב, או לגרמניה, שאוחזת עצמה לא להגיב בגסות וכו"וכו"  התנהגותם היא סחיות חובה.  רק מקום אחד נשאר לעם ישראל להתמקם ולהסתגר בו וזה ישראל.  להילחם נגדה ולא להילחם למענה זו צביעות וכפיות טובה.  הם חייבים חייהם ושלוותם בלימודים על המדינה ועל צהל.  הוא איננו צבא זר, קלגסים אלא הבנים של העם היוצאים להגן על גבולותיה.   והנה ה"טובים"  הלומדים תורה הם נעלים מהעם ולא מלכלכים ידיים בהגנה ועבודה הם לומדים!!!   הרי הטיעון הזה ריק מתוכן.   אדם נולד כדי לדואג לעצמו ולבני ביתו.   לדעתי יש לבוא בהידברות לנסות להשפיע ולהפסיק ההשתוללות הזאת, אם לא נגיע לעמק השווה  לפעול ביד חזקה ובזרוע נטויה ולהכריח אותם להבין מעין משתין הדג.       

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שני, 6/2/17, 13:18

        אני מודה מעל בינתי ההפגנה ההזויה לבניית בתים ביהודה ושומרון וירושלים!  מה הטעם להודיע, להפגין, למשוך תשומת לב, להרגיז.  פשוט לשתוק, לבנות בלי לדבר ובלי להכריז.  עם לא מודיע שהוא בונה לאזרחים בתים וילדים הנולדים.  ההפגנות האלה לא מובנות לי כי אני לא מבין מדוע להפגין בהילולה גדולה.  לעשות הכל בצנע, אז לא יהיו הכרזות נגדנו, לא יהיו איומים ולא איסורים.   בעל הבית עושה הנחוץ והחשוב בלי לדבר.  בבקשה לשים לב על הפרטים הקטנים האלה.   בירושלים יש לבנות ולהאיץ זו בירתנו לנצח.  ירושלים קשורה רק ביהודים.  הנוצרים והערבים יכולים לבוא בכבוד להתפלל אילו כל יום, אבל הניהול חייב להישאר בידינו ובה אנחנו בונים ללא מגבלות.  ירושלים שייכת לעם ישראל ועם ישראל שייך לירושלים.  

        דרג את התוכן:
         3 תגובות   יום שני, 6/2/17, 10:42

         בעקבות האירוע של ח"כ יצחק הרצוג, יו"ר האופוזיציה, אני מפתח רעיון שנראה לי סביר וחשוב.   עם התפתחות הטכנולוגיה והאמצעים אנחנו יותר ויותר מבלים ימות העבודה שלנו בישיבה.  הפעילות שהייתה חלקו של האדם בשנים כאשר עבד אדמה בידיו חלפו.  הישיבה אפילו הלא מאובנת היא ישיבה, בעיקר עם קיפול רגליים, ויש האטה בזרימת הדם, במקומות מסוימים בגלל שינויי תנוכה גם גודש שיכול להביא לשקיעת קרישים (תסחיפים שמופיעים אחרי טיסות ארוכות ללא תנועה).  נוכחות קרישים קטנים במערכת הדם מזרימה אותם למרכזים חשובים בעיקר למוח.  קריש סותם כלי דם קטן גורם לחסר נאורולוגי (עצבי) שיכול להתבטא בשיתוקים למיניהם, קטנים כגדולים וגם הפרעות בדיבור.  לכן נדמה לי שהגיעה השעה לדון על שימוש בחומרים נוגדי קרישה לצורה רחבה יותר.  כל גבר (הגברים סובלים יותר) אשר חלף על גיל שישים צריכים להוסיף באפן שיגרתי תרופות נוגדות קרישה בכמות הקטנה ביותר, למנוע שקיעת קרישים.   כמובן אני מעלה זאת כהצעה לדיון.  אם רופאים יקראו עצתי נא להביא דעה, כי לי נדמה שאנחנו נמצאים בנקודה קריטית שיש להתייחס אליה ברצינות, העליה הבלתי נמנעת של הגיל, כדי למנוע שיתוקים לא נעימים והגורמים לנכויות קשות.

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שני, 6/2/17, 10:31

          אני מניח עוד יהיו לנו פינוים ובנייה, אבל את שהתרחש בעמונה אסור שישוב על עצמו.   לא מתקבל על הדעת וגם לא במציאות שנוער שלוח רסן ירים ידו על משליטי החוק וההוראות של דרג המדיני.  הם לא אשמים, הם ממלאים הוראות לכן אין לפגוע בהם.  הם אחים שלנו ושומרים החוק במדינה.  בלי שמירת החוק אין דמוקרטיה ואין קיום בסיסי בין בני אדם ואיש הישר בעיניו יעשה, זה מה שהצעירים בעמונה עשו, שברו חלונות של מכוניות וריססו חומרים מעכלים על פני השוטרים!!!  זה אסון גדול יותר ממלחמה, כי זו מלחמת אחים שלא לצורך.  לא הרצון של אנשי יהודה ושומרון יקום אלא ההוראות שבאות מהשלטון המרכזי, קריא הממשלה.  להבא יש לזכור זאת לא להרים יד למפנים, הם עושים את שחשוב לעשות למולדת, ואסור לפגוע בהם.  

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום חמישי, 2/2/17, 09:05

           המאמץ אשר מושקע ביהודה ושומרון ראוי לציון, אבל על לנו לשכוח הגליל.  הגליל הוא אזור גדול יותר מאשר יהודה ושומרון וחשוב אין כמוהו, לכן יש להשקיע להתנחל שם באותה עצמה וביתר שאת כדי לתקוע יתד ושורש עמוקים שלא ניתנים לעקירה.  הערבים שגרים שם אמנם שייכם למדינת ישראל, אבל אני מכריז קבל עם ועדה שהם משתייכים לאויב הרדום, הפוקח עין אחת למחצה ושנייה סגורה וממתין לשעת כושר.  אין לזלזל באפשרות הזאת.  העולם טרם התרגל בקיום הנוכח של מדינת יהודים.  מועלים  רעיונות מטורפים  הסרת הלגיטימיות של המדינה בארגונים כמו BDS ואצל הפלסטינים!   אי נוכחותנו בצורה מסיבית בגליל יכולים לעלות רעיונות  מעוותים של רב ערבי שמצדיק התקשרות עם הישות הפלסטינית.  הגליל הוא חשוב לנו ולמדינה ואין לזלזל בנטיות החולניות המרפרפות באוויר.  הגליל חשוב בדיוק כמוך יהודה ושומרון.  

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום רביעי, 1/2/17, 19:18

            אף הסכמתם של אנשי עמונה הפינוי הופך להיות מכוער.  התושבים זרקו על החיילים אמוניה??!!

            מה אנחנו אויבים?  מה הולך פה?  בית המשפט לצערי קבע עמדה ויש לכבד אותה, בלי בית משפט אין דמוקרטיה.  אי לכך  יש לכבד החלטותיו של בית המשפט העליון.  כדי למנוע פינוי (אני מקווה שזה יהיה האחרון שאראה בחיי)  יש פשוט לנתק כל השירותים שהמדינה נותנת למקום, חשמל מים ביוב, ותחבורה.  גם הספקה יש להפסיק, כדי להסביר למתיישבים שזה סוף העניין ולא צריכים להילחם עם צבא שלנו ולזרוק עליו אומיניה.      

               אני מקווה שעניין עמונה  יחלוף כסערת קיץ קצרה.  אין בררה יש לעשות מעשה להסדיר ההתיישבות ביהודה ושומרון, אפילו להגיע להחלת החוק הישראלי על שטח C.  אנחנו נלחמים מלחמת חרמה באויב ויש לבנות על מנת לשרוד.  אני מקווה שמשטרו של הנשיא טרמפ יושיט לנו סיוע.  כמובן כל צעד יש לעשות בשיתוף עמו בלי להגיע לעימות שיכול להתנכלות בנו.

            דרג את התוכן:
             0 תגובות   יום רביעי, 1/2/17, 17:29

             חגיגת המריהונה בעיצומה.  העיתונות היומית נותנת יד להדהרה של הסם "החף מפשע" ומופתעת שהאנשים שחייבים להרשות השימוש לא מבינים הטובות שהוא ישפיע על האנשים!  לכאורה מתקבל הרושם שהמדינה גוזלת הטבה עדירה מאזרחיה שחייבם הרגעה בימים מתוחים אלה!!  הבעיה הגדולה שלא העיתונות ולא האנשים המהללים דואגים לרשום גם תופעות הלווי החמורות שהסם הזה עושה.   הנוער לא מבין המלכודת האיומה שאורבת לו  שהוא ייפול בה.  מריהואנה  משפיעה על התפתחות המוח לרעה. ניוון תאיי עצב בחומר האפור,  יש ירידה באינטליגנציה,  יש ירידה מכוח הריכוז והבנת הנאמר או המקרא.  ירידה בכוח הגבר אף כי יש עליה ברצון אך לצד אין אונים.  יש פגיעה כמעט בכל אברים הפנימיים במנות שונות, יש פגיעה בכוח הריכוז בנהיגה דבר שיכול לגרום לתאונות דרכים.  הגרוע מכל שעם הזמן ההשפעה של הסם יורדת, גם עם עלייה במנה הנלקחת ואז המשתמשים עוברים לסמים אחרים, אקסטזי, ספיד (אמפטמינים), או הרוין שהוא הגרוע מכולם.  מספיקה זריקה אחת מהסם וכבר האדם מכור לו , עד שהאנשים הסובלים לא מסוגלים לעבוד בצורה מסודרת הם צורכים מנות עולות, אשר בסוף הורגים המשתמש.   תופעות הלווי לדעתי חייבים להיות מפורסמים בכל כלי התקשורת, כאשר באים לדבר על סמים ולדרוש השימוש בהם בגלל "הטובות שהוא עושה".  מריהואנה איננו סם פשוט וקל הוא קודם כל סם ממכר ומקשר האיש ופוגע בו קשות.   אם מתחילים להשתמש בגיל צעיר, וזה מה שיקרה עם הפרסומים בעיתונות, תופעות הלווי מופיעות מוקדם יותר והם קשות יותר.  בסיכום הנושא אפשר לסכם סם המריהואנה  הוא סם לכל דבר ועניין עם מחלות מתלוות קשות והורגות הפוגעות במשתמש וביכולתו להשתבץ באוכלוסייה הכללית.  לדעתי הוא חטא לפרסם סם מבלי לידע קהל המטרה מה הסיבוכים ומה התופעות הלווי שמתלוות לסם "האינוסנטי".    

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              חייםחיימוף
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין