כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 5/2017

  0 תגובות   יום ראשון, 28/5/17, 22:22

  בגלל התנאים שנוצרים במדינה החרדים רואים שחייבים לחפש דרך להתפרנס.  הם מחליטים ללכת ללמוד האוניברסיטה, אבל יש להם תנאים בלתי מתקבלים על הדעת.  לא הגיוני שאנשים אשר נזקקים לשירותיו של מוסד מסוים יעמידו תנאים כדי להתקבל ללמוד בו.  זה מסמן דבר מה מכוער ולא צודק.    הם לא יכולים לדרוש שמרצה פרופסורית לא יכולה ללמד אותם כי הם "חצי הגברים" האלה לא מסוגלים לעמוד בלחצים של היצר ועלולים להתנפל עליה!!   כל האוניברסיטאות בעולם לומדים נשים וגברים ביחד והכל מבינים שישנם שני המינים אבל הדתיים שלנו, החכמים הגדולים, לא יכולים לסבול נוכחות נשים?!  עם מי הם עושים ילדים?!   הכניעה הזאת היא הרת אסון.  מחר הם ידרשו שברחוב נשים וגברים ילכו במדריכות שונות.  לא ייסעו באותו האוטובוס ודורשים שהאישה תלך מאחור!  גברים כאלה יש מיד להוריד מהרכב, או מהרכבת שילכו ברגל.  הכניעה של האוניברסיטה לא עושה טובה לעם אלא לאנשים שחיים מאות קודמות.  זה צעד שיוריד מעמד האישה בכל המדינה לדרגה של יולדת ומנקה כאשר "הגאון" לומד באוניברסיטה.    יש להפסיק ההתרפסות הזאת.  הם צרכים את האוניברסיטה הם חייבים לקבל תנאיה.  אם לא מקבלים שלא יבוא ללמוד.  איש לא צריך אותם.  הם באים ללמוד כי הם צריכים פרנסה, אין להקל עליהם.  שימשיכו ללמוד השטויות שלהם בגמרא.  למדתי גמרא ברובה זה גיבוביי שטויות ברבוע.  אדם רגיל לא צריך אותה בכלל לחיו.  מה שכתוב שם אולי הוא טוב לזמנים לפני אלפים שנה לא עכשיו.  הלימודים הבלתי פוסקים של האברכים זה לטחון מים.  יש להגביל מספרם כי אין מקום לכולם.  כל גדוליי הדור הם אברכים שלמדו דברים בעל פה שאין אתם מה לעשות ובאים ללמד אנשים שחיים במאות הקודמות.   והאנשים האלה מתקופת האבן באים לדרוש התחשבות בתפיסות עולמם באוניברסיטה!!  יש משהו חולה מלהיענות לדרישה מטומטמת  כזאת.  אולי הגברים באוניברסיטה מעוניינים להתחשב בדרישותיהם כדי להתפטר מהנשים אשר תופסות מקומות וקטדרות?  זו סנונית ראשונה, אבל היא לא מבשרת אביב אלא חורב חשוך וקפוא.  אנחנו צריכים לסייע להם להתקדם בשנים להגיע לתקופה העכשווית ולא שאנו נחזור לחזרה לתקופה ההיא שהם עדיין מתקיימים בה.   אוניברסיטה שמסכימה לתנאים שלהם צריכה להיות מוקצית מהחיים האקדמיים.  סטודנטים חילונים לא צריכים להיכנס לשעריה.  אוניברסיטה כזאת חוזרת לימיי הבנים כאשר לאישה לא היו זכויות והנה אנחנו גוזלים מהן הזכויות שהנשים השיגו לא בטוב הלב של הגברים, אלא בגלל האינטלקט שלהן.  שהן מסוגלות לעשות מחקר מצליח, ללמד סטודנטים, לכתוב מאמרים ולהוביל קורסים מוצלחים.  הכניעה היא בזויה ומבזה השכל הישר והקדמה אליה אנחנו שואפים.    אין לי מספיק מלים לגנות המעשה שהאוניברסיטה עשתה למען החרדים שאיש לא צריך אותם.  אני חוזר על עצמי, אם ללמוד הם רוצים הם חייבים לקבל התנאים של האוניברסיטה ולא שהאוניברסיטה תתאים עצמה אליהם, זה מחפיר זה שפל ופוגע בנשים שהן בעלות זכויות במדינה.  בית משפט וודאי היה דוחה פשרה מטורפת כזאת שמשיבה האוניברסיטה אלפים שנה לתקופות החשוכות.

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 28/5/17, 21:49

   אין ספק בלבי השחיטה הכשרה היא שקר מוסכם!  ראיתי מה שהשוחטים עושים בטלביזיה, הרי זה צחוק מהעניין.  הם עושים שריטה בקדמת הצוואר!  אין להם מושג על אנטומיה, הבניין של הצוואר.  כדי להצליח בשחיטה הסכין של השוחט חייבת לעבור עד עצמות הצוואר, כי שם בשרירי הצוואר עוברים של העורקים אשר מזינים את המוח.  ניתוקם מביא תוך דקות למוות.  הבעיה היא שגם כאשר מנתקים העורקים עדיין יש דם במוח.  הוא לא יודע שהספקת הדם נותקה לכן החיה ממשיכה להרגיש חיה, אף שמבחינה החתך היא כבר מתו.  השחיטה הקשרה היא לא מתחשבת בהרגשת החיה ואין לי ספק שהיא מרגישה כאבים.  אני יודע מהמהמים חיות במכה חשמלית.  עדיף לעשות זאת בטרם החיה נשחטת.  הטיעון כאילו השחיטה היהודית היא יותר מתחשבת בחיה איננה נכונה וגם אין לה על מה להתבסס.  כאשר חותכים בצוואר החיה מרגישה ועדין יש דם במוח.  מכה חשמלית מנתקת את החיה מהנעשה בסביבתה ואתה, לכן היא עדיפה על חיתוך הצוואר ורק אז לעשות החתך.  עם הרבנים אין מה לדבר, אין להם טיפה מחשבה לקדמה.  הם עדיין נמצאים בתקופת האבן.  לרב הראשי דהיום אין טיפה מהחדשנות של אביו עובדיה יוסף, שהעז לחדש ולהתעמת עם נושאים שלכאורה  היו נושאים בלתי פתורים ולא ניתנים לפתרון.  וודאי עובדיה יוסף היה מנסה לשנות כי אין ספק החיה סובלת והשוחטים אין להם מושג מה הם חייבים לעשות ועושים שריטות מדממות ומכאיבות ולא מנתקות הספקת הדם למוח.  ההתעמרות על החיות הזאת יש להפסיק לאלתר.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום חמישי, 25/5/17, 19:35

    השובת רעב בונה על השפעה הפסיכולוגית על האדם שמנגד ועל טוב ליבו ורחמנותו שבסוף הוא ישבר ויסכים לתת או לבצע את שקודם לא רצה.   הם בונים על החמלה האנושית שלא תוכל לעמוד מנגד כאשר אדם סובל ומתענה.  על הפעולות האלה חייבים לאמץ גישה ברורה ותוקפנית.  האנשים אשר שובתים רעב יודעים שיש קשיים לשמור רעב לאורך זמן.  אם הם ממשיכם הם חייבם לדעת שסוף הרעב הוא מוות.  אם הם ימשיכו לרעוב יש לתת להם לסבול מהסיבוכים ולא לטפל בהם.  אין שוב חובה לטפל במחבלים אשר הרגו אנשים חפים מפשע יהודים שלווים כדי להוכיח טענתם.  אם יגיעו למצב קשה יש לתת להם לשלם את שהם התחילו דהיינו לתת להם להגיע לסוף ההגיוני של שביתה כזאת.  אם הם רוצים למות שיבושם להם, אנחנו לא חייבים לטפל בהם ולא לתת להם כל עזרה.  זו הדרך שהם בחרו שישלמו עבורה.  אין נקיפות מצפון מהתנהגות כזאת.  הם בהחלטתם לשבות רעב לקחו בחשבון מצב הקשה של התדרדרות ומוות,  בבקשה שיגיעו לסוף הדרך כמו שהם קבעו לעצמם.  אם ישבתו עד מוות זה בסדר, עמדו על העיקרון אבל לא לסייע להם בכלום, כדי שילמדו ששביתת לא משתלמת ויגיעו למוות ואנחנו לא נשבר.  זו הדרך ההגיונית והטובה לטפל בלחצים על הרחמנות והחמלה שלנו.    

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 25/5/17, 19:23

     הדרישה האולטימטיבית של האמריקאים לאפשר בנייה ערבית בשטח C  מראה שהאנשים האלה לא מכירים את החומר.   הם לא יודעים ששום דבר לא נותנים ללא תמורה.  הערבים מלמדים הנוער לשנוא ישראל והיהודים, לעשות פיגועים להרוג יהודים ועם כל זה לתת להם מתנה שאין עבורה תמורה!!!   נדמה לי שהנשיא טראמפ כאיש סוחר חייב לדעת שמשלמים עבור עסקה.  מה פתאום לתת לערבים מתנות, זה חסר הגיון בריא.  הם ילמדו שהלחץ האמריקאי פועל ולא יעשו דבר כדי להטיב עם המצב.   אסור לתת להם גרגיר אדמה ללא תמורה ושינויים הכרחים.   אני מקווה שנוכל להסביר זאת לחברינו האמריקאים, שלא ילחצו עלינו לתת משהו ללא תמורה, מחר ישיבו אותנו לגבולות שישים ושבע, הטרור ימשיך ונגיע למלחמה ושוב הכל יתחיל מהתחלה.  

        אם חלילה תפרוץ מלחמה הערבים מהר הבית יש לגרש לצמיתות וגם ערבי חברון שהם גרועים מסרטן.  הפיגוע באנגליה מראה דבר אחד הערבים הם סרטן העולם.  דור רביעי בממלכה המאוחדת הם קמים להרוג האנשים שהטיבו עמם?!!  אסור לתת להם להשתלט על החיים כי מהם לא יישאר דבר לבניי האדם האחרים.       

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שישי , 19/5/17, 09:11

      אינני יודע האם דברי הם סוד עבור מישהו, אבל הם רעיון שעליו אפשר לחשוב כפתרון אפשרי עם הפלסטינים בירושלים.  הרעיון הוא פשוט, יקבע גבול חוקתי שמעבר האחד יחיו הישראלים ומעבר השני הפלסטינים.  לא לשים מכשולים המפריעים מעבר מצד אחד לשני של העיר, אבל אין לאפשר התנחלות ערבית מעבר לקו המגביל הערבים.

         לפי הקו הזה הערבים יצביעו לפלסטין וישראלים לישראל.  יהי שיתוף פעולה לפיתוח העיר.  האגן הקדוש יהיה בשליטה ישראלית כאשר לערבים תינתן כניסה חופשית אל ההר לאל אקצה.  השליטה חייבת להיות בידיים ישראליות ללא שום התערבות חיצונית.  לערבים אין תפיסה של פשרה ושל שיתוף, הם קבלו ההר (הוואקף)  ההחלטה האומללה ביותר שנעשתה אחרי מלחמת ששת הימים, עם משחרר המקומות הקדושים שלו לא ותורם אותם לאויב!!! .  הם לא אפשרו יותר כניסת יהודים ואפילו התנגדו לתפילת היהודים ליד הכותל המערבי.  אין לערב את הוואקף יותר.  הכפרים הערבים ימסרו לפלסטינים פרט לאלה שיהיו דרושים לביטחון  ירושלים ולהמשך הבנייה בה בצד היהודי.  שני העמים יכלו לנוע בכל ירושלים ללא מגבלה, אך לא יכולים לגור ביחד באותם הבתים או בבתים סמוכים שלא מעבר לקו מסוים.  זה חומר למחשבה שיש להגיש לנשיא טראמפ עם בואו.  בלי תכנית שלנו הוא יכפה תכנית שלו ללא התפיסה הישראלית, כמעט כמו משה דיין שלא קלט חשיבות ההר לעם ישראל ותרם אותו למלך חוסיין הירדני, מעשה שנהפך בכייה לדורות.      

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שלישי, 16/5/17, 20:19

       לכאורה משגיחי הכשרות חייבים להיות אנשים חיוביים הדורשים ועובדים למען הציבור.  והנה מקרה מוזר אשר מעלה שאלה נוקבת לגבי נחיצותם.  במזנון כנסת ישאל יש משגיח כשרות  והכל בסדר.  המחירים גבוהים מאוד ועושקים הקונים המקריים.  והנה הוא דרש להשכיר משגיח נוסף למקום מסוים במזנון, כמו הוא עצמו איננו מספיק או איננו מסוגל להשגיח עליו!   המזנון אני מניח מטעמים כספיים סירב ומיד הפך לא כשר!!!   מה קרה?  בגלל עצם אי ההסכמה עם דרישת המשגיח המזנון הופך מידית ללא כשר??   זו מחלה מתפשטת.   היום אני משוכנע שמשגיחי הכשרות הם צינור נוסף לעשוק הקהל והארץ ולגרום לחיים יקרים ובלתי נסבלים.

          אנחנו יודעים המשגיחים בבנייה בכל הארץ הם סכך הכל שמונה עשרה ומשגיחי כשרות בארץ כולה אלף ושמונה מאוד ועוד עולים!   מה קורה לנו, האם אין וטרינרים בארץ המסוגלים להשגיח על בריאות המזון?  אין אנשים שמסוגלים לשמור על תנאיי הכשרות מבלי להיות אברך טורף?

          התשובה היא פשוטה מאוד בממשלה נכנעת בגלל לחצים קואליציוניים להכניס משגיחי כשרות בכל מקום וגם להרבות בהם כצינור נוסף לעשוק העם .  המצב הזה הוא בלתי נסבל כי מיקר מאוד החיים הקשים בלאו הכי.  גם לא בכל מקום חייב להיות משגיח כשרות.  המשרה הזאת הפכה להיות משרת לחץ לעושק שהרבנות הראשית מפעילה מבלי להתחשב בקהל המשלם מחירים מופרזים.  משגיח אחד יכול להשגיח על עשרה בתי מלון או מסעדות, אבל הם דורשים כמה משגיחים במסעדה אחת (כמו המזנון בכנסת)  או בבתי המלון!!  לא נשווע מצד הממשלה השבויה בידיי הדתיים.   אנחנו העם חייבים להתמרד נגד הדיקטטורה הדתית, אשר הולכת ומתעצמת מיום ליום.  הדתת המדינה עובדת לרעתנו.  אנחנו לא רק נבריח תיירים גם יהודים הרוצים לבקר וחיות פה.  

          פתאום מתברר היהודים מזרמים אחרים לא יכולים להתפלל בבתי הכנסת בארץ?  מה קרה הם לא יהודים?  יש לנו דוגמה של הרב עובדיה יוסף ז"ל אשר מצא פתרונות לבעיות רבות, לצערנו הרבים ברבנות הראשית קטני קומה הם ולא מסוגלים לאחד ועובדים רק לפלג העם בארץ מזה בעולם וזה מוזר כי אחינו הם.   

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שלישי, 16/5/17, 19:59

          באל קעידה הולך וצומח מנהיג חדש שלא במקרה הוא בנו של עוסמה בן לדן הרוצח של מגדלי ניו יורק.  הוא בן עשרים ושמונה ובהצהרתו הראשונה המנהיג הצומח שולח מסר לפיקודיו חד וברור להרוג כל יהודי באשר הוא!   אינני יודע איך לאכול אמרה כזאת.  זה לא נאצי, זה לא אינקוויזיציה וזה לא נקמה, כי לנו אין יד ורגל בחיסול אביו, אבל הוא מכוון אל היהודים באשר הם ותובע להרוג אותם ללא פשרות עד חיסול זרע היהודי בעוללם!!   לדעתי האיש בן מוות הוא.  אין להתייחס בביטול על התבטאויות כאלה שנאמרים כאילו מרתיחה של מצב.  יש להתייחס למלים האלה בכל הרצינות כי הם משפיעים על קבוצה גדול שאיננה חושבת אלא מושפעת ממילים של המנהיג.  צמיחה פראית כזאת היא מרעילה האווירה ומזיעה זרעיי פורענות בלתי נשלטת.  כל הקנאים הקיצונים כאשר פותחים פיותיהם ומבטאים דברי בלה מטורפים חייבים לנקות מהעולם כדי למנוע התפתחויות מאוחרות שיכולות לגבות הרבה דם.

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שני, 8/5/17, 08:42

         שלוש בעיות עומדות היום על הפרק, בין יתר הבעיות הקטנות יותר.  הבעיה הראשונה השר בנט.  האיש אינו מבין שהתנחלות בכל מקום תביא מדינת ישראל למצב של מדינה דולאומית.  אנחנו לא צריכים זאת.  עם הילודה הערבית ישראל תאבד יחודיותה העברית ותיעלם או תהפוך למדינה ערבית, עוד אחת, עם נוכחות יהודית גדולה.  אנחנו חייבים לשים גבול בינינו ובין הערבים בגדה, אם חיים אנו חפצים כעם יהודי.

            בעיה שנייה  החרדים.  הם אינם קולטים שעם ישראל לא יוכל לסחוב אותם על גבו.  הכלכלה לא יכולה להרשות לעצמה בזבוז כזה, לתמוך בגוש גדול של אנשים אשר איננו עובד צורך ולא משלם מסים.  הלימוד יכול להתבצע אחר הצהרים אחרי העבודה.  אני מזמן הגעתי למסכנה הזאת אך בגלל השלטון בארץ אני לא יכול לשנות, דהיינו להפסיק התמיכה בהם לגמרי.

             הבעיה השלישית הערבים הבדויים בנגב.  הם לא נוהגים לפי חוקיי המדינה, לא מתכוננים ולא מכינים הנוער לחיים תרבותיים של עבודה ופרנסה והם חיים בעיקר על גזל.  זה לא יכול להימשך.  הממשלה חייבת לדבר עם מנהיגיהם לסגור אותם ביישוביהם כמו כל האזרחים במדינה.  הם לא יכולים להתנחל לאן שהם רוצים וודאי לא לפי ראות עיניהם ולדרוש פיצויים בכל עת שצריכים לפנות אותם.  

            כל שלושת הבעיות יש לגשת לפתור ביסודיות ובהקדם האפשרי.  הממשלה לא צריכה להיגרר אלא להוביל לפי ראות עיניה ולא לאפשר השתוללות של שרים הפועלים לפי ראות עיניהם בניגוד לטובת המדינה והעם.

         דרג את התוכן:

          פרופיל

          חייםחיימוף
          1. שלח הודעה
          2. אוף ליין
          3. אוף ליין