כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חיים חיימוף

  בלוג העוסק באקטואליה

  ארכיון : 5/2020

  0 תגובות   יום רביעי, 27/5/20, 18:17

     היה קשה ביותר לראות ולשמוע הנאום של נתניהו נגד כל העולם.  עטוף בשריו הוא דבר על עצמו ברבים, אף שאיננו משתייך למלוכת אנגליה.  ההשתלחות בבית המשפט, האשמה שאנשים תפרו לו אשמות הזויות, שמחפשים אותו כדי לפגוע בשני מיליון בוחרים מצד הימני של מפה הפוליטית.  האמירות האלה שחקו דמותו כמדניאי וכראש ממשלה.  אין ספק שכראש ממשלה, האיש עשה המוטל עליו בצד הטוב ביותר.  אבל הנאומים האחרונים המסיתים והמאשימים מורידים קרנו נמוך ממשטח האדמה.   אין שום סיבה לתפור לו תיקים ואשמות הזויות.  "התיקים שפוברקו הם לא נגדו, אלא נגד הימין בישראל!!"  אין טעות גדולה מזאת.  ראש הממשלה מחשיב את עצמו לימין הישראלי.  אם הוא ירד ממפת ההיסטוריה מתפקידו כראש ממשלה הימין הישראלי לא ילך לאיבוד.  הוא ימשיך להתקיים ולבעוט עם מנהיג ראוי אחר.  הימין איננו נתניהו, נתניהו הוא המנהיג הנבחר של הימין, אבל בהחלט לא הימין עצמו.

     ישנם הרבה סיבות אשר הביאו אותו למצב הזה.  אני מתבונן במנהיגים הקיימים בעולם, כאשר התפקיד נמשך זמן ארוך מדי, מתחילה התדרדרות ופגוע בתדמית.   זה רואים גם במנהיגיי העבר.   לכן המחוקק מצא לנכון לקצר הקדנציה של איש פוליטי במקום החשוב ביותר כראש מדינה.   למשל אחרי מלחמת העולם השנייה, היו בחירות באנגליה וצ'רצ'יל היה מועמד.  לא היה ספק שהוא מקבל את המשרה של ראש ממשלה בהליכה והתברר עם הבריטי הוריד אותו מהתפקיד הרם והעמיד אדם אחר אטלי.   זה היה סימן של בגרות גדולה של העם שיצא ממלחמה קשה וקטלנית. 

     למשל סטלין היה מנהיג שנים רבות.  כנראה שיש התמכרות לתפקיד.  וקשה לוותר על התפקיד הרם.  שם יש הרגשה של ריחוף באוויר חם ומלטף.  כדי לשמר מקומו הוא הרג כל המתאימים להיות מנהיגים, כולל הקצונה הגבוה.  כאשר ברית המועצות נכנסה למלחמה היו חסרים לה קצינים הגבוהים ולכן נפגעה בתחילת המלחמה קשה ביותר.    האיש אשר הצליח לבלום את הגרמנים היו גנרל ג'וקוב ואותו סטלין רצה להרוג וברגע האחרון התעשת ונתן לו להופיע במצעד הניצחון, אחרי זה הוא נזרק לתפקיד שולי בפריפריה של המדינה.  האנשים שכחו אותו.. 

     בארה"ב ובאנגליה יש  גבול לתפקיד.  האנשים שיושבים במקומות הגבוהים לא משתכרים ונעלמים מההיסטוריה ונשארים שפויים.   הנאום של נתניהו פגע בתדמיתו.  הוא השתלח על בית המשפט !!  היה מגוחך ועצוב לראות אותו יורד לרמה לא מכובדת.  להאשים שופטי בית המשפט שתפרו לו תקים?!!   מי קבל המתנות בעלות של קרוב למיליון שקל?  אני לא יודע על מעלליו בתיקם האחרים, אבל בתיקן המתנות התהלכו סיפורים לא נעימים.   לא הימין עומד במשפט, לא נגד הימין תפרו תיקים, אלא הם נעשו נגד האיש  בנימין נתניהו.  הוא האיש שיעמוד בבית המשפט להוכיח חפותו, לא הימין ולא מפלגת גח"ל אלא האיש הפרטי  שכעת ממלא תפקיד של ראש ממשלה.  היה עצוב לראות אותו  משתלח וכל הפמליה של מלחכי פנכה  סביבו, מאשימים ומשחירים, עצוב, עצוב מאוד.   חיימוף

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שישי , 8/5/20, 17:49

        סכנת החרדיות  30.04.2020

                                                                                                       ‏

      המקרה חני ליפשיץ מצטייר כאבן בוחן של הנאמנות היהודים החרדים למדינת ישראל.  ההתפרעות וההתנגשות במשטרה שמנסה להשליט סדר כלפי מחלת קורונה הוסיפה נדבך נוסף של התרחקות החרדים ממדינת היהודים.  לפתע אנו נוכחים שעם ישראל חוזר לסורו ובונה ביסודיות קבוצות פוליטיות נפרדות, אשר לא בונים "היחד החשוב" לקיום העם.  כאשר צבאות רומא צרו על ירושלים הקנאים וקבוצות אחרות בעיר לחמו ביניהם ובסוף הקנאים שרפו המזון במחסנים והביאו לרעב כבד מאוד, אשר הביא לבסוף לקניבליזם ונפילת העיר וסיום העצמאות של עם ישראל החי בארצו..    

      בימים אלו ממש, אנחנו עדים להתפתחות דומה.  חרדים בבני ברק ובישובים חרדים אחרים לא מתחשבים בכללי המשחק הנהוגים במדינה.  לא מקבלים מרות השררה ונוהגים כמו הם נפרדים מעם ישראל החי במולדת.  החרדים החיים בגולה פחות חשובים לנו, אך גם הם מגלים עוינות לא מובנת כלפי המדינה של עם ישראל!!  חב"ד טוענים שהמדינה לא מפסיק חרדית לטעמם לכן לא מתקרבים אליה!!! ואסרו על חני ליפשיץ להדליק משואה.

      חסידות סטמר צועדת עוד יותר רחוק, תומכת ביחידים ורבים הלוחמים נגד מדינת ישראל וגם פוגעים בה ובשמה!!  בעת מגפת הקרונה החרדים בבני ברק לא שמעו הסבריו של ראש הממשלה ועשו כעולה על ראשם!!  קבלו הוראות לא להתקהל בקהלים גדולים ונהגו כמו לא שמעו דבר, משל ההסברים לא נוגעים להם!!   רבים ביניהם נדבקו בנגיף הקורונה COVID-19, ושלמו בקורבנות רבים.  והתלוננו שלא מקבלים ייחס הוגן ולא נוהגים בהם בשוויון!!  

      בניו יורק החרדים יצאו ללוות רב שנפטר בהמוניהם!!  לא שמעו הזהרותיו של ראש העיר והוא בא אליהם בטרוניה.  הם התלוננו שהוא נוהג כלפיהם בשפה אנטישמית!!  כאשר את שאמר היה נכון וצודק, הם היו חייבים למלא אחרי בקשותיו.  מה שקרה, הם נדבקו בנגיף הקורונה ובחוסר זהירות מפזרים אותו בין רבים.  הכך הם גורמים לעומס רב בבתי החולים ולא נשארים מיטות ומכשירים עבור החולים האחרים.  הרושם, כאילו הם לא מבינים הנאמר להם!!

      הסיפור הזה חזר גם אצלנו.  אף ההסברים של ראש הממשלה והשליחים שהגיעו אליהם הם המשיכו בשלהם לא עושים דבר מאשר נדרש להישמר מהקורונה.  הם נוכחים במדינה הזאת ולא חיים בה.  הם דומים לנחיל ארבה, אשר מחסל כל היבול ונודד הלאה לתחנה הבאה. בתמיכה הכספית שלנו, בלי להרגיש, אנחנו יוצרים בתוכנו עם אחר, שונה מאוד מעם ישראל, השוכן במולדת,  העם השונה הזה  חי במולדת כמו בגלות.  הוא יוצא מבין שורותיו של עם ישראל ושולל זכותו להתקיים, לא מכבד סמליו, לא נשמע לחוקיו והולך ומסתגר ומתרחק מהכלל.  אינני יודע אם כך התנהגו הקנאים בסוף בית שני, אבל דבר אחד בולט החרדים דומים בהתנהגותם לקנאים ההם, אשר בסוף פגעו בכוחות העם הרסו מדינתם.  עם ישראל אבד מדינתו בגלל התנהגות המטופשת והתבוללות של קבוצות למשהו קיצוני, לא מתחשבים באחרים, מתרחקים אחת מהשנייה ובסוף לא נשאר עם, אלא קבוצות עוינות.

      הבולט היום הוא שאנחנו בדרך לשם.  אין קשר בין הקבוצות הצבועות בגוונים שונים של דתיות, לחרדים, אשר מחשיבים עצמם לנעלים, ונכונים, מסתגרים בלימודים אין סופיים חסרי תועלת מידית למדינה.  המנהיגים הפוליטיים הזקוקים לאצבעות בהצבעות, נכנעים ומשלמים, אבל הדרך הזאת היא לא טובה עבור העם.  אנשים רבים, צעירם במלאו אונם וחיותם מתבלים בלימוד אין סופי, שעם ישראל לא נהנה מהם.  לא מקבל כל תמורה על כך שהוא תומך בהם ומסייע להם ללמוד.

      אנחנו חייבים לחפש פתרון למצב המסוכן ומהר.  הם הולכים ורבים ולא עושים דבר עבור למדינה.  לא עזרה לאוכלוסייה הזקוקה לעזרה, לא צבא, לא לומדים מקצועות להתפרנס ושורפים כספים רבים לשווא.   אנחנו חייבים לשנות יחסינו אליהם ומהר. עכשיו בהסכם בין כחול לבן והליכוד החרדים קיבלו כל דרישותיהם:  לא הולכים לצבא ומקבלים תמיכה רבה ללימודים!  אין כל סיכוי לשינוי!!!   קודם כל צריכים להפסיק מידי כל תמיכה באברכים.  אברך שלא שירת בצבא לא יקבל תמיכה בכלל.  מספרם יוגבל לפי צרכיי העם.  שנית הם חייבים ללמוד שפות ומקצועות מטמטיים כדי לבנות בסיס לפרנסה.  להקטין מספר הישיבות באופן יזום. 

      המדינה לא זקוקה לאברכים ולא לישיבות הרבות שיש בארץ.  ביחד אתם, יש להגיע להסכם, מה יש לסגור ומה יש לעשות הלאה להשיב אותם לחיים פרודוקטיביים.  אני מופתע שמנהיגיהם שלא מבינים שישראל לא יכולה, לאורך זמן, להמשיך לתמוך באנשים צעירים לא עובדים עם משפחות גדולות מאוד.  גם על כך יש לשם לבנו, הקטנת המשפחות.  יש לחוקק חוקים מתאימים ומי שלא נשמע להם יש בתי סוהר וענישה.  זאת יש להתחיל עכשיו אם רוצים לשמור על עם ישראל ומדינתו.  נוכחות החרדים המתרבים בקצב גאומטרי אקספוננציאלי מבטיחה הרס המדינה וגם מלחמת אחים בעתיד נראה לעין, שתסתיים ברע גדול ונורא.  

                   

                   חיימוף 

    

      

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    חייםחיימוף
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין