כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציוד לגני ילדים להפעלת פעילויות בגני ילדים-רעיון בקרטון

  חוג חיות, מה תעשו עם הפעילות לגיל הרך כאשר מופיע בפניכם קבוצת ילדים בוגרים ?

  תכנים אחרונים

  0 תגובות   יום ראשון, 24/3/13, 12:28

  עונת האביב שבפתח מבשרת על שעתן היפה של חצר הגן ילדים והפעילויות לגני ילדים הקייציות. אותם חללי חוץ,שעד לפני שנים אחדות אובזרו במתקני חצר ובשולחן מפלסטיק סטנרדטי, הופכים בשנים האחרונות לחלק נפרד מחלל הגן ומחווית השהייה של הילדים וזוכים לעיצוב מחדש הבא לידי ביטוי בהשקעה ניכרת. 
  מה שהחל בשנה החולפת כפעיליות לגני ילדים וציוד לגני ילדים סטנדרט, מתחזק אף יותר השנה ויותר ויותר מעצבים של גני ילדים מעתיקים בעיצום פריטים חומרים וצורות המזוהים עם פנים הגן. כך שלרגע נדמה כי לא מדובר בחלל הנמצא תחת כיפת השמים. הסיבה לכך נעוצה שיותר ויותר גני ילדים מעוניינים להביא את הסגנון המאפיין את חלל הגן אל החוץ,כך שיוווצר חלל אחד במראה הרמוני בלי לוותר על אותם נוחות בפעילויות לגני ילדים.

  אנו ממליצים להוציא מגן הילדים את הריהוט והציוד לגני ילדים המשמש באופן יום יומי בפעילויות לגני ילדים - לנקות,לשייף ולהסיר חלקים רופפים,חלודה ושמונים,ולצבוע את הריהוט בצבע שיציל את הרהיטים ויחזיר להם את הצבע והברק. חשוב בצביעת ציוד לגני ילדים חיצוני, יש להקפיד להשתמש בצבעים עמידים במים,נגד רטיבות,אך בייחוד חשוב להקפיד לבחור בצבע העמיד בפני קרני UV.

  הקילוף של הצבע נובע לעתים מחשיפה למים ולגשמים,אך בדרך כלל מירב הנזק נגרם מחשיפה ממושכת לאור השמש. לכן למרות מה שנהוג לחשוב,צבעים על בסיס מים המיועדים לחוץ יהיו יעילים יותר ויחזיקו מעמד שנים רבות.

  קישור לפעילויות לגני ילדים:
  http://www.inthebox.co.il/catalog/25.htm 

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 20/3/13, 21:57

   סקר שהתפרסם השבוע ע"י התאחדות המלאכה והתעשייה מצא ששיעור גני הילדים פרטיים המחזיקים ברשיונות וציוד לגני ילדים תיקני שדיווחו על הרעה במצבם מתחילת 2012 עד היום זינק מ26% בתחילת שנה שעברה ל 47% כיום.לכן צריך להתחיל בסיוע לגני ילדים קטנים ובינוניים, ברכישת ציוד לגני ילדים חדשני ורישיונות חוקיים ועדכניים. הדרך הנכונה היא להסיר את מחסומי הביורוקרטיה האינסופיים. שמולם עומדים גני הילדים הפרטיים כשהם פוגשים בפיל הממשלתי. האירוניה היא שיכולה השפעה של המשרד על הליכי העבודה במוסדות ממשלה שמולם מתמודדים גני ילדים ברצונם להשקיע בציוד לגני ילדים חדש ומבנים בעלי רישיונות. מס הכנסה ומע"מ שייכים לרשות המיסים, הביטוח הלאומי הוא טירטוריה כמעט חיצונית ואישורים רבים מהעירייה ומתאגידי המים מונעים מגני הילדים להתפתח מקצועית כמו בכל מדינה מתוקנת. הממשלה החדשה יצטרכו לנסות ולשלב ידיים ויחד לנסות להרפות מגרונו של גן הילדים זאת תהיה התחלה טובה לחיסכון בהוצאות ולמיקוד ההשקעה בציוד לגני ילדים ובפעילויות לגני ילדים.

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום רביעי, 20/3/13, 21:39

    שר האוצר החדש יאיר לפיד הקרוב בתפיסותיו לראש הממשלה בנימין נתניהו ,יגלה מהר מאוד,שהבטחות לחוד ומציאות לחוד. אחד הצעדים הראשונים שיצטרך לפיד לעשות הוא אישור תקציב גני הילדים,ציוד לגני ילדים וחינוך חינם לפעוטות. כבר אתמול הודיע לפיד כי בכוונתו להקפיא את הדיון על חוק התקציב הדו שנתי. שהיה אמור להיערך היום. כדי שיוכל לשקול מחדש אם להמשיך במתכונת זאת. לרשות לפיד יעמדו 135 יום להביא תקציב לגני הילדים ולמימון הציוד לגני הילדים ולפעילויות לגני ילדים חכמות. הבור הגדול שהסתכם ב 2012 רק מעמיק והולך. ולפי בנק ישראל צפוי הגירעון להעמיק ב 2013 חריגה של 100 אחוז מיעד הגירעון המקורי. במסע הבחירות התנגד לפיד להעלאת היעד והצהיר שזה צעד לא אחראי. עכשיו ייאלץ לפיד להכריע אם יסתפק בציוד לגני ילדים דל ומבנים שכורים או בהשקעה שהובטחה של שלל ציוד לגני ילדים,פעילויות לגני ילדים ומבנים חדשים. אם יעלה את המיסים ובהם המע"מ יהיה מדובר בהחלטה קשה שתפגע בצמיחת גני הילדים.. לפיד שחייב להוריד את יוקר המחיה ולהוזיל את הדלק,המים והחשמל יגלה עוד כמה הדבר לא פשוט. כבר בשבועיים הקרובים יהיה עליו להכריע בסוגיית גני הילדים ובבחירת רמת הציוד לגני ילדים. משימה נוספת היא התמודדות עם ריכוזיות ועם פערי החינוך הגדולים בין גני הילדים הפרטיים והציבוריים. אחרי שנים של איזון גני הילדים הציבוריים נכנסו לגירעונות גדולים, והצורך לקצץ בציוד לגני ילדים גדול עוד יותר. דבר ששוב יפגע בילדים ויעמיק את הצורך בבחירה הקשה בין גן ילדים פרטי לבין גן ילדים ציבורי המביא מבנים ישנים וציוד לגני ילדים לא מותאם אשר אינו עונה על צרכי הפעוטות.

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום ראשון, 3/3/13, 01:20

     פתיחה להפעלה לגני ילדים בחוג חיות : זכרו להדגיש בפתיחה שלכם את נושא אגירת המזון.עם הפעוטות אין לדבר על נושא זה בכלל.  עם הילדים הבוגרים נדגיש את הנושא ואת מקור שמו של האוגר- "אגירה".ניתן דוגמאות אישיות ,היכן בני האדם אוגרים את המזון וכיצד עוד בעלי חיים אוגרים מזון. 

     פעילות לגני ילדים המדגימה ציוד לגני ילדים פרקטי לתפעול ע"י הגננת והילדים יחד- לוח מפעיל לגן ילדים: הגוף של האוגר והגוף שלי
     הציגו את הלוח ואפיינו את תפקידי חלקי גופו של האוגר, בשלב שני אתם יכולים לערוך מספר השוואות בין גוף הילדה לגוף האוגר על פי רמת קושי סבירה לקבוצת גיל.
     המדריך יזמין ילדים לפי התור להדביק ליד האוגר את חלקי גופו וליד הילדה את חלקי גופה. 

     ציוד לגני ילדים מכורטס, משחק כרטיסיות- כסות גוף. מי דומה לי ?
     נפזר על הרצפה כרטיסיות ונגדיר להם את כסות הגוף של כל חיה שבכרטיס.עכשיו נזמין ילד וניתן לו עוד כרטיס עם בעל חיים.נבקש ממנו לאתר כרטיס עם בעל חיים שיש לו אותו כסות גוף.
     לדוגמה 1 :ניתן לילד כרטיס עם ציור של אוגר ונסביר:"יופי איתן, קבלת אוגר שיש לו פרווה. עכשיו תחבר אתו לכרטיס עם חיה שיש לה פרווה. אוגר - דב.
     דוגמה 2 :נזמין עוד ילד וניתן לו כרטיס עם ציור של תרנגולת ונסביר :"יופי אלון, קבלת תרנגולת שיש לה נוצות. עכשיו תחבר אותה עם עוד חיה שיש לה נוצות. תרנגולת-תוכי 

     פעילויות חוג חיות לגיל הרך , האוגר הקטן לפי המנגינה של השיר השפן הקטן  
     האוגר הקטן  זריז וגם פיקח  מכרסם לו ירקות  ואגוזים הוא מפצח.  לה לה אוגי...  
     לאוגר הקטן  כיסים יש בלחיים  הוא אוסף את מזונו  בכיסים – שניים.  לה לה אוגי... 

      

     משפחת האוגרים: האוגר קיבל את שמו עקב נטייתו לאגור מזון. הוא נוהג להסתייע בכיסי הלחיים שלו למטרה זו. כאשר האוגר אוגר את מזונו הוא מרגיש בנוח לפלוט את שאגר רק במקום מוכר לו. שקי הלחיים של האוגר יכולים להכיל אף שגר גורים (האימהות נוהגות לעשות פעולה זו כאשר הן חוששות) אך פעולה זו יכולה להיגמר בחניקה או עריפת ראשיהם של הגורים.האוגר הוא בעל גוף קטן מאוד - כ-17 ס"מ בלבד אורכו. אוזניו קטנות אך חוש השמיעה שלו מפותח מאוד. גם חוש הריח שלו מפותח מאוד. לעומתם, חוש הראייה אצל האוגר אינו מפותח. שיני האוגרים, כדרכם של המכרסמים, צומחות כל הזמן.האוגר בטבע אוכל בעיקר זרעים אך הוא לא יבחל גם בחרקים ובפירות למיניהם.האוגר מגיע לבגרות מינית בגיל 11 שבועות לערך. עונת הייחום בטבע היא בחורף. ההריון הוא הקצר ביותר במחלקת היונקים - 16 יום בלבד. האוגרים ממליטים פעמים אחדות בשנה; בכל המלטה יופיעו בין 5 ל-10 גורים חסרי ישע, עיוורים וערומים.

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שישי , 1/3/13, 13:18

      פתיחה: במערך פעילות חוג חיות זה נתמקד בנושא בתים של בעלי חיים בטבע. נדגיש מושגים כמו : קונכייה,רכיכה,ג'לי,שבלול, חורף.
      נדגיש את העניין העונתי של החלזונות, ועל כך שיש גם חילזון בים.
      נלמד את הילדים הבוגרים שהחילזון כמובן צמחוני ונמצא את כל החלזונות שיש בין שלל הציוד לגני ילדים שיש

      פעילות חוג החיות הראשונה היא לוח מפעיל: הקונכייה של החלזון ?
      הציגו לילדים את חיליק החילזון. חיליק אוסף אוכל ואוגר בתוך הקונכייה. עזרו  לחיליק לאסוף אוכל ולהכניסו דרך החלון בקונכייה. רק  את האוכל שהוא אוהב ! 

      ציוד לגן ילדים הסיפור בהמחשה  "מאכילים את החילזון."
      הריר: חלקו לילדים לוחות שחורים. ספרו להם שהחילזון אוהב במיוחד לאכול- קמח. לכל ילד פזרו כמות זעירה של קמח. הילדים יצפו בהתקדמות החילזון ובריר שהוא משאיר אחריו.
      הדבק: הציגו שקף גדול ובדקו עם הילדים את כושר ההדבקה של החלזונות על גבי השקף.הילדים יצפו גם בבטן ובפה של החילזון.

      פעילות לגיל הרך, החילזון שרצה בית אחר.
      הציגו לילדים תחילה את החילזון עם הקונכיה וספרו עליו משהו אישי שקרה לו. עכשיו הוא רוצה בית אחר, אולי נעזור לו ?
      פזרו על הרצפה סוגי בתים שונים.הזמינו ילדים לפי התור להדביק כל פעם בית שונה על גבו.
      אנחנו כמובן נתשאל את הילדים בכל פעם למי שייך הבית הזה ?

      סיפור בהמחשה : שאול השבלול
      שאול השבלול יצא לו לטיול, זוחל לאט - לאט ושר לו שיר נחמד. 
      שאול השבלול יצא לו לטיול , זוחל הוא על היד , שמח הוא עכשיו. 
      שאול השבלול יצא לו לטיול, הגיע לברכיים ונח לו בינתיים. 
      שאול השבלול התעייף מרוב טיול. ישב על רגל, הסתתר. לא נפריע לו יותר.  

      השבלול
      שלום אני הוא השבלבולהיום אצא לי לטיולאוציא מחוש ועוד מחושמהכונחיה אוציא לי את הראש 

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שישי , 1/3/13, 13:08

       הפעלת חוג חיות בגני ילדים מביא איתו פעילויות שבועיות על מגוון חיות.
       אנו מביאים פעילות של חוג חיות בחיפה בנושא "לטאה לשון כחול". הפעילות משלבת ציוד לגן ילדים כמו לוחות הפעלה צבעוניים וענקיים.


       פתיחה:בשיעור זה נדגיש כמובן את עניין צבע הלשון.נלמד את הילדים על תפקיד הלשון הכחולה –להפחיד
       נספר על הלטאות ועל משפחת הזוחלים, נדגיש את חוסר אפרכסות האוזניים, ואת כסות גופה-קשקשים
       עזבו את שלל הציוד לגני ילדים הפלסטי וחלקו לילדים בסוף הפעילות סוכריות צובעות לשון. את ההמחשה הזאת הם הכי אוהבים.

       לוח פעילות לגני ילדים -  מצא את ההבדלים
       נציג לילדים לוח הפעלה עם לטאות אחיות שיש בניהם בכל זאת כמה הבדלים.
       נבקש מהילדים לזהות את ההבדלים.אם הם בוגרים נאפשר להם לסמן לבד עם טוש.ואם מדובר בפעוטות אז המדריך יסמן.
       (לוחות מחקים)

       כרטיסיות-חצי\חצי
       נספר לילדים על הלטאה לשון כחולה ,שהמזון שהיא אוהבת הוא בעיקר חרקים וחיות קטנות,קטנות.
       נציג לילדים כרטיסים ונבקש מהם להצמיד לטאה ומזונה. 

       פעילות בהמחשה הלטאה
       מכיוון שרוב לטאות "לשון כחול", חייבות להטיל את ביציהם ליד המים, הם חייבים לעבור לביצות בתחילת האביב 
       לכסות את הילדים עם סדינים ולהסביר כי הם שרויים בתרדמת חורף.
       לשון כחולה, ישנה באדמה, מתחת לעלים והשלג. לאט להחליק את המצעים מהילדים כשמגיע האביב.הילדים זוחלים על גחונם, תוך הזזת הידיים והרגליים שלהם, לכיוון האזור שהגדרת כביצה. בחזרה הילדים יאספו  משחקים המייצגים חרקים ותולעים. 

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שישי , 8/2/13, 13:02

        הוראות לוח הפעלה לגני ילדים "איציק תתלבש".שלב ראשון: בלוח זה נלמד על הבגדים של  החורף. הציגו את איציק שמנסה להתאים בגדים לחורף. איציק שואל: איזה בגדים יגנו עלי מהחורף ?הזמינו ילדים לפי התור ובכל פעם שילד מדביק בגד,נשאל אותו ואת הקבוצה: ממה מגן הבגד על איציק ??? (מהרוח\מהגשם\מהשלוליות)שלב שני: הצמידו בעלי חיים וצמחים של החורף על יד איציק.(נספר לילדים על הפריטים ע"פ גילם ויכולתם). נרקיס: לנרקיס יש 65 מינים שונים. מינים שונים פורחים לאורך כל השנה, אך רבים מהם פורחים בסתיו מינים שונים פורחים לאורך כל השנה, אך רבים מהם פורחים בסתיו ובחורףכלנית: לכלנית יש 120 סוגים. בישראל אפשר למצוא אותה מהצפון עד הנגב בעיקר מחודשים ינואר-מרץ. צבעה אדום לבן וסגול אך הצבע הנפוץ ביותר הוא אדום.פטריות: בקיץ שרויה הפטריה בתרדמה. עם בוא החורף היא מתעוררת.ברווזון – בעונת החורף הברווזונים לומדים לשחות..זאב - הפרווה של הזאבים מתעבה בחורף ומחממת אותם.סנאי - במשך כל השנה הסנאי אוגר מזון ומכין את עצמו לימות החורף הקרים.

         

        נושאים ללימוד ע"י ציוד לגן ילדים בחיפה :
        שלולית וגשם: ספרו לילדים איך היא נוצרה,מה הכי כיף בשלולית ? ומה הכי אפשר לראות דרכה כשמביטים.נוסיף גם את נושא ההחלקה והסיכון.
        רוח: נכנה את הרוח בתארים שובבה,ערה,נעימה.נבקש מהילדים שיספרו איך מרגישים שיש רוח ?ומה קורה לבעלי החיים כשיש רוח חזקה.
        עננים: נשאל את הילדים על צורתם של הציוד לגן ילדים עננים,מה הם מכילים ?מה צבעם ?
        קשת בענן: מה צורתה של הקשת ?נדגיש את צבעי הקשת.לבוגרים נספר על הקשת כסמל לברית בין בני האדם לאלוהים.
        פירות הדר: ניתן להרחיב את הנושא בפעילות מיוחדת על פירות הדר. במערך על החורף נדבר רק על הפרדסים עם עצי פרי ההדר.נספר שפירות ההדר צומחים רק בחורף.נבקש מהם לתת דוגמאות לפירות הדר.איך נקלף ?איזה פרי יותר קל לקלף ?

        דקלום בהמחשה ברקים ורעמים  הכבש השישה עשר
        בדקלום זה נחלק אביזרים      "רעמים"\ "ברקים"הגננת תקרא את הדקלוםבכל פעם שתוזכר המילה ברקים ורעמים הילדים ישמיעו רעש ע"פ האביזר שכל אחד קבל.
        רעמים וברקים בליל חורף קרלא נשמעים תמיד אותו הדברברקים ורעמיםרעמים וברקיםלפעמים קרובים ולפעמים רחוקים.
        רעמים וברקים בלילות הגשומים ת הברק רואים אבל את הרעם שומעים יש רעמים שמאוד מפחידים ויש כאלה שרק קצת...

        פעילות לוחות מפעיל "כל עונות השנה"
        בכל עונה בא לבקר אותנו אורח מיוחד. האורח הזה נשאר איתנו רק עונה אחת ואז מחליף אותו אורח אחר.
        נציג לילדים את דמויות האורחים. ונניח אותם על רצפת החדר. נציג לילדים בכל פעם לוח עם עונה אחרת.ונזמין ילד להתאים לעונה המוצגת את האורח הנכון. 


        מידע כללי על  החורף:

        הוא אחד מארבע עונות השנה. זו העונה עם הימים הקצרים ביותר באזורים המרוחקים מקו המשווה יורד שלג בעונת החורף. תאריך תחילת החורף משתנה בהתאם למקום ולתרבות. על פי המטאורולוגיה המודרנית החורף חל בחודשים דצמבר, ינואר ופברואר בחצי הכדור הצפוני ובחודשים יוני, יולי ואוגוסט בחצי הכדור הדרומי. 

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שישי , 8/2/13, 12:55

         הפעלת ציוד לגן ילדים בסיסי ופשוט על מנת ללמד את הילדים על הספרות בחשיבה מתמטית:
         פתיחה: לגינה של הזחל באים המון חברים, הם גם רוצים לדעת על המספרים. היום הם הביאו איתם לוח גדול עם המון מספרים שכמעט ונמחקו.
         הפעלה לגן הילדים כמו "אדון זחל חכם, על הלוח כתובים מספרים ומהגשם נמחקו מהם חלקים קטנים ועכשיו לא רואים.אולי אתה וילדי הגן יכולים להגיש לנו עזרה ולהשלים את הספרה ? "
         עוד משימות עם הלוח:
         1. לפעילות זאת נזמין ילדים לפי התור להשלים את הספרות על הלוח עם טוש מחיק.2. נאפשר לכל ילד לעבור בטוש על מס' ספרות תוך אפקט הפומביות מול הילדים.
         עכשיו נעזור לילדים להחליט איזה מהספרות מתארת את מס' בעלי החיים  שבאו לבקר בגינה ?1. על הילד לצבוע בטוש את הספרה המתארת את מס' בעלי החיים בכל קטגוריה.

          

         פתיחה-פעילות הצגת הספרות
         בתחילת הדרך להכרת המספרים נבחר דקלום קבוע ואיתו נפתח כל פעילות במתמטיקה בגן.
         נשתדל לחבר את הפעילות ההפעלתית עם סיפור דרמתי שירגש את הילדים..
         נציג לילדים את הספרות על גבי תמונות ה"זחל החכם".ונספר תחילה על הזחל,נתאר אותו במילים חמות ונגלה להםמה כל כך מיוחד בו ?"הזחל החכם סופר כל דבר"ועל הכרטיסים שלו כתובים המספרים.ועכשיו נעבור איתם על שלל הספרות ונציין את מס' הנקודות שהם מסמלות.

          

         רעיונות לשירים על מספרים:
         2 סינים לסבתא של אפריים, לסבתא ברוזיים: אחד לבן שני שחור2 חברות טובות (מקישקשתא)5 גברות ו-5 אדונים (כנ"ל)לכובע שלי 3 פינותמאחורי ההר 1,2,3רק בן 6 לעולם, זה הגיל המושלם (שר משה בקר, שיר של נעמי שמר)16 מלאו לנעראחד מי יודעספירת מלאי (של יוסי בנאי ז"ל)
         שירי ספירה:במיטה אחת לא כ"כ גדולה, 5 שובבים טרללה...אמר האחד בוא נתגלגל ומי שנופל נופלוגיל גיל גול וגיל גיל גל והופ, שובב אחד נפל4 שובבים... וכך הלאה (פרפר נחמד) 

          

         נספר לילדים שהבאנו משימה לכל אחד מהם.היום כל אחד יוכל לעזור לילדים בחצר להשלים את המשימה האחרונה.
         נחלק לכל ילד משימה אישית וטוש מחיק אחד.נבקש מהם להדגיש את המספרים כל אחד בצבע שונה.
         עוד משימות עם הלוחות:
         1. נכריז :  כל מי שיש לו את הספרה 4 מתבקש לצבוע אותה ולהרים גבוה כדאי שנוכל לראות.2. נכריז :  כל מי שיש לו את הספרה 3 מתבקש לצבוע אותה ולהרים גבוה כדאי שנוכל לראות.3. נניח במרכז החדר מס' פריטים ונבקש מילד שיש לו ספרה מתאימה, לנופף כדאי שכולם יוכלו לראות.

          

         פתיחה:שתפו את הילדים בכך שמדובר בפעילות סיכום.המדריך יחשוף את הלוח ויציג את הספרות שכמעט ונעלמו.מי שיוכל להגיד בהצבעה,את שם הספרה שנמחקהיוכל להשלים אותה בעזרת ספרה מודגשת ממאגר המספרים.
         עוד משימות עם הלוחות:
         - ניתן להזמין ילד ,להסתיר את עיניו במטפחת ולבקש ממנו   לזהות את הספרה ע" מישוש בלבד- .  רק אם יצליח, הוא יוכל להדביק אותה על הלוח.

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שישי , 8/2/13, 12:45

          פעילות בחירת משפחת מילים השייכת לתחום מסויים (משפחת בע"ח 4 שמות)כל ילד בגן מקבל שם של בע"ח שחוזר על עצמו.להשמע שם בע"ח , הילדים מתחלפים במקומות בזריזות.כשאומרים סלט פירות, כולם קמים. אופציה נוספת: אפשר לשחק את המשחק בהתאם לציוד לגני ילדים למיון עונות השנה ולנושאים המופעלים בגן

          ראו כמה נהדר,הגיע כבר חודש אדר.שמחה גדולה בלב,הגינה ירוקה והאביב מתקרב.
          מי זאת שם הולכת בגינה הרי זאת בננה צהובה. גברת בננה, תספרי לנו למה את מתחפשת זה לא יפה שאת בסוד שומרת. אולי תהי טייסת עם קסדה זהובה,אולי  קוסמת שעל מטאטא רכובה. אולי תהי גבר ואולי אישה אולי תתחפשי להמן הרשע. אוי, כבר מאוחר אבל לא להתייאש מה היא החליטה אתם יכולים לנחש...

          (חושפים את הבננה עם התחפושת השלמה)
          לעומת זאת האגס מאוד מבולבל אין לו תחפושת והזמן אזל. אולי תתחפש לפירט, המפקד על כמה ספינות ביחד,וכל מי שיראה אותך, יברח מפחד אבל האגס כבר מצא ולא צריך יותר לחפש את מה שהוא בחר אתם יכולים לנחש...(חושפים את האגס עם התחפושת השלמה)
          הינה תפוח ירוק ונוצץ, שנפל מראש העץ.עכשיו שהוא לא תלוי על ענפיםגם הוא יכול לבוא למסיבת פורים.אולי תתחפש לתינוק עם מוצץ?לא! אל תדאג ! אני סתם מתלוצץ!אולי תתחפש לחסידה צחורהנו כבר תמהר המסיבה נגמרהאבל התפוח שום מסיבה לא מפספסלמה הוא התחפש אתם יכולים לנחש...(חושפים את התפוח עם התחפושת השלמה)
          תירס חם,תירס חם תירס בא איתנו גם. אז נכון שמכל הסופגניות הוא כבר שבע,אך לחג-פורים הוא במיוחד מתגעגע. כי הוא אוהב בארון התחפושות  לחפש כדי שאתם בסוף תוכלו לנחש...(חושפים את התירס עם התחפושת השלמה)

          דרג את התוכן:
           1 תגובות   יום שני, 21/1/13, 22:07

           איך ממחישים לילדים את המילה "מתי?" , איך ממחישים לילדים את המילה "איך" ? ,את המילה נכון ואת המילה אתמול ?
           בגן הילדים נהוג להמחיש לילדים הכל וזה באמת בסיס להבנתם הראויה של הפעוטים.
           אך מה עושים עם  המלים הללו ?
           על מנת להמחיש, ללמד ולתרגל אוצר מילים רחב יש לערוך מפגשי פעילות בהם אתם משתמשים בשלל הציוד לגן הילדים הגדול על מנת להמחיש תוך כדי הסבר מלומד, קצר וברור על כל חפץ או פריט.

           למשל את המילה "נם" נמחיש לילדים בעזרת הפעלה עם ציוד לגני ילדים כמו בובת מלך : דן קרא בספר: המלך נם,הוא ישן בארמון,גם המלכה נמה,היא הייתה עייפה מאוד.

           המילה "נתן" נמחיש בעזרת ציוד לגני ילדים כמו טוש צבעוני: סבא נתן לי טוש לכתיבה וציור,אמרתי לו תודה,,אבא נתן לי מתנה,גם אחי קבל מנה,שירלי נתנה לאמא נשיקה.

           המילה "נשיא" נמחיש בעזרת ציוד לגן ילדים מתוקשב כמו תמונת הנשיא: האדם החשוב ביותר במדינה,הנשיא גר בירושלים בבית הנשיא, חיים  ויצמן היה הנשיא הראשון של מדינת ישראל. 

           המילה "סוף" נמחיש בעזרת ציוד לגני ילדים כמו ספר: גיל קרא בספר מן ההתחלה עד הסוף, כשההצגה הגיע לסוף ונגמרה,הקהל מחא כפיים.

           במילה "סדר" נמחיש בעזרת ציוד לגני ילדים כמו קוביות : היה אי סדר בחדר של דן,המשחקים היו מפוזרים על הרצפה, רן עשה סדר ושם כל דבר במקום,רותי ילדה מסודרת,שומרת על הסדר בספרים ובמחברות שלה.

           המלה "סכנה" נמחיש בעזרת ציוד לגני ילדים כמו כלי ים : במקום מסוכן כתוב סכנה,על עמוד חשמל כתוב "סכנה לטפס" מסוכן כי אפשר להתחשמל,סכנה להתרחץ בים כשאין מציל.

           המילה "סליחה" נמחיש בעזרת ציוד לגני ילדים כמו בובה עצובה: דרכתי ליוסי בטעות על הרגל ובקשתי סליחה,סליחה אמא אני מצטער מאוד שהערתי אותך משינה,הפעם אני סולחת לך.

           המילה "סתיו" נמחיש בעזרת ציוד לגן ילדים כמו ענן מצר גפן: עונת השנה שאחרי הקיץ ולפני החורף, בסתיו קריר בחוץ,הרוח נושבת ובשמים יש עננים, הגשם הראשון היורה יורד בסתיו.

           רעיון בקרטון- ציוד לגני ילדים ומרכז חוגים והעשרה.ערכות הפעלה עם מערכי שיעור להפעלה ע"י הגננת.כל ערכת הפעלה מהציוד לגן ילדים מקיפה נושא אחד ומלאה בשלל ציוד,לוחות תוכן,לוחות הפעלה,הפעלות מגוונות, וחוברת הוראות הפעלה לגננת עם כל השירים והרעיונות.חוגים לגני ילדים:חוג חיות,חוג אנגלית,חוג חשיבה מתמטית.WWW.INTHEBOX.CO.IL   INTHEBOX2012@GMAIL.COM

            

           חוג חיות לגני ילדים רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/item/25.htmציוד לגני ילדים רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/23.htmציוד לגני ילדים ומתנות רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/44.htmפעילויות והפעלות לגני ילדים רעיון בקרטון  - http://www.inthebox.co.il/catalog/49.htmהפעלות לגני ילדים רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/catalog/36.htmפעילויות לגני ילדים רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/38.htmחוג חיות חי כיף רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/item/28.htmמאמר חוג חיות רעיון בקרטון   http://www.inthebox.co.il/item/210.htm

            

           ''

           דרג את התוכן:
            1 תגובות   יום שני, 21/1/13, 21:30

            בגנכם יש ציוד לגני ילדים רב שהילדים יותר אוהבים וגם כזה שפחות.
            ערכו עם הילדים פעילות בגן שתביא מגוון רחב של מושגים חדשים ללמידה חוויתית.
            עשו זאת תוך כדאי המחשה קלה על צעצועים מהציוד לגן ילדים הקיים.
            למשל המלה למעלה תומחש ע"י ציוד לגני ילדים פשוט כמו צעצוע מטוס או עפיפון :
            העפיפון עלה למעלה,לגבה רב, אבי חיבר מנורה לתקרה,הוא טפס למעלה בסולם,שמעתי אוירון והסתכלתי למעלה.
            מושגים רבים ניתן להפעלה בעזרת הדגמה והמחשה עם הציוד לגני ילדים שיש בגן, העיקר זה לומר עליו כמה משפטים נכונים,ברורים,ובעברית נכונה.
            במאמר זה מביא בניכם מספר מושגים שניתן ללמד אותם בעזרת פעילות עם הציוד לגני ילדים ותוכנם לימודי :

            להמחשת המילה "לש" נשתמש ב ציוד לגן ילדים- כובע אופה : האופה לש את הבצק,הוא גלגל ולחץ אותו, עד שיהיה מוכן,אחרי כן אופה אותו בתנור,אמא לשה בצק לעוגה.

            להמחשת המילה לשון נשתמש בציוד לגני ילדים כלב צעצוע: הלשון נמצאת בפה,גם לבעלי חיים רבים יש לשון,הלשון עוזרת לנו להרגיש בטעם של האוכל ,הלשון עוזרת לנו לבלוע את האוכל,כשמדברים מזיזים את הלשון.

            להמחשת המילה למטה נשתמש בציוד לגני ילדים צנחן צעצוע : הצנחן קפץ מהמטוס  וירד למטה, האיש עבד על הגג, הפטיש נפל לו למטה,עמדתי על המרפסת והסתכלתי למטה לרחוב. 

            להמחשת המילה מה ? ,נשתמש בציוד לגני ילדים בובה : מה שמך ?,מה השעה? ,השעה היא תשע, מה אתה עושה ?,שום דבר, מה בונים כאן ? , בית חדש,

            להמחשת המילה מחר נשתמש בציוד לגני ילדים לוח שנה : היום יום שני ,מחר יום שלישי, היום שבת והחנות סגורה,מחר יפתחו אותה.

            להמחשת המילה משורר נשתמש בציוד לגני ילדים צבעים : איש שכותב שירים ודקלומים,המשורר חיים נחמן ביאליק כתב שירים לילדים ולמבוגרים ואפילו לתינוקות.

            להמחשת המילה מתי? נשתמש בציוד לגני ילדים מתנה: מתי אתה חוזר?, בעוד שעה, מתי מתחילה היום הולדת?, בשעה שמונה בבוקר, מתני אפשר לפתוח את המתנות, כהיום הולדת תסתיים.

            להמחשת המילה נאה נשתמש בציוד לגני ילדים בית בובות: דבר יפה ונעים דבר נחמד,יש לי חדר נאה, קשטתי אותו בתמונות, היום מזג האויר נאה, השמים כחולים ואין עננים, בחג לבשתי בגדים נאים.

            להמחשת המילה נבח נשתמש בציוד לגן ילדים כלב צעצוע : הכלב נבח,הוא השמיע קול נביחה הב,הב,הב, בכלבה נבחה כשהדוור בא לבית ,אומרים "כלב  נובח אינו נושך".

            רעיון בקרטון- ציוד לגני ילדים ומרכז חוגים והעשרה.ערכות הפעלה עם מערכי שיעור להפעלה ע"י הגננת.כל ערכת הפעלה מהציוד לגן ילדים מקיפה נושא אחד ומלאה בשלל ציוד,לוחות תוכן,לוחות הפעלה,הפעלות מגוונות, וחוברת הוראות הפעלה לגננת עם כל השירים והרעיונות.חוגים לגני ילדים: חוג חיות,חוג אנגלית,חוג חשיבה מתמטית.WWW.INTHEBOX.CO.IL   INTHEBOX2012@GMAIL.COM

             

            חוג חיות לגני ילדים רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/item/25.htmציוד לגני ילדים רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/23.htmציוד לגני ילדים ומתנות רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/44.htmפעילויות והפעלות לגני ילדים רעיון בקרטון  - http://www.inthebox.co.il/catalog/49.htmהפעלות לגני ילדים רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/catalog/36.htmפעילויות לגני ילדים רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/38.htmחוג חיות חי כיף רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/item/28.htmמאמר חוג חיות רעיון בקרטון   http://www.inthebox.co.il/item/210.htm

             

            ''

            דרג את התוכן:
             1 תגובות   יום רביעי, 16/1/13, 18:12

             חוג חיות בגני ילדים זה כבר מזמן לא רק חיות !


             לאחרונה נשמעים כל הזמן תלונות מצד גני הילדים על שידורים חוזרים בפעילויות חוג החיות הקיימים בשוק.
             טוענים שמערכי השיעור חוזרים על עצמם במקביל לבעלי החיים שגם כן חוזרים על עצמם מן הסת'ם.
             יותר בעייתי מזה הוא עניין הילדים הבוגרים שכבר קבלו את חוג החיות לאורך השנים הראשונות בגן, שנה אחרי שנה וכיום זה די משעמם אותם.
             במאמר זה נספק לכם מידע כיצד להתמודד עם הילדים הבוגרים בפעילות חוג חיות וזה בלי לקנות את הערכות הפעלה המוכנות שלנו או להשתמש בציוד לגני ילדים משוכלל.


             כבר דברנו עם הילדים על האוזניים של הארנב ועל הפרווה היפה של השינשילה.
             ושוב ערכנו פעילות מקסימה על קפיצות הצפרדע ולאחר מכן שוב זחלנו עם הילדים כמו נחשים שובבים.
             האם פה תם התוכן הרעיוני שמביא איתו חוג חיות לגני ילדים ?
             מנתונים בסיסיים שקיימים,ניתן להסיק שחוגי החיות תופסים מקום נכבד בגני הילדים כבר למעלה מ 15 שנים.
             חשוב להגיד שבין שלל ספקי חוגי החיות יש טובים וטובים פחות אבל התוכן נשאר אותו תוכן.
             במאמר זה באנו לתת לכם כמה רעיונות כיצד להרחיב את מאגר המערכים שלכם בנושאים חדשים המהווים חלק בלתי נפרד מחוג טבע ובעלי חיים.

             בימות הקיץ החמים הביאו לגן פעילות מיוחדת עם חיה קיצית כמו דגים או נחש מהמידבר או אפילו  לטאה.
             ספרו לילדים "איזה חום"- ספרו להם שכל החום בכדור הארץ מגיע מהשמש. השמש היא כדור רותח של גזים בוערים, הקרנים היוצאות ממנה עוברות מרחק של 150 מליון קילומטרים לפני שהם מגיעים אלינו.
             במהלך המסע הקרנים מתקררות מעט, אך הם עדיין מסוגלות לחמם את כדור הארץ כהוגן.
             ספרו לילדים על מדבר סהרה שהוא המקום שזורחת בו הכי הרבה שמש.ערכו עם הילדים פעילות על התחושה שמרגיש האדם במידבר החם: השמש שיש שם יכולה ליצור אשליות אופטיות הגורמות לנו לראות דברים שלא נמצאים שם באמת. 
             למשל: מה שנראה לנו במדבר כשלולית ,עשוי להיות רק השתקפות של השמים על החול.
             תופעה זאת נקראת- פטה-מורגנה. בפעילויות הבאות ספרו לילדים על הנזקים שנגרמים מהשמש וערכו פעילות יצירה והמחשה על כך:
             שמש חזקה מדי עלולה לגרום לבצורת- שמים בהירים ושמש חמה אינם תמיד חדשות טובות,
             ללא גשם יבולים עלולים להתייבש ובני אדם ובעלי חיים עלולים לרעוב.
             זרם תת ימי עלול לגרום לשרפות יער - דברים רבים בעולם משפיעים על מזג האוויר ועל האקלים,
             תנועותיו של הזרם התת מימי החזק,המכונה אל נייו גורמים לפי מדענים לבצרות קשות המביאות לשרפות יער בלתי נתונות לשליטה.

             כמובן שגם הגשם הוא תוספת לפעילות חוג החיות וניתן להרחיב שם את הנושא ולהביא לילדים מלבד בעל החיים פעילות שתגרום להבין כמה דברים מלבד מה אוכלת החיה.
             ספרו להם בחוג החיות שלכם שהגשם מגיע מהים- כשהשמש מחממת את פני הים חלק מהמים הופכים לאדים ומתרוממים לשמים. כשהמים עולים הם מתקררים והופכים שוב לטיפות מים קטנות. הטיפות הזעירות הרבות יוצרות את העננים , כאשר הטיפות מתחברות זו עם זו, הם גדולות ונעשות כבדות, עד שהם יורדות בחזרה ארצה כגשם. חלק מהגשם נספג באדמה אך מרביתו מוצא את דרכו בחזרה אל הים - "תהליך זה נקרא מחזור המים".

             אנו נסכם בטיפ חשוב לשלל מפעילי החוגים. חברת רעיון בקרטון מספקת ערכות הפעלה שמכילים מערך שיעור שלם עם שלל אביזרים לנושאים השונים.
             הספק רוכש 40-50 ערכות ומפעיל אותם לאורך השנה.

             קישורים חשובים בנושא ציוד לגני ילדים להפעלת פעילויות לגיל הרך:

             רעיון בקרטון- ציוד לגני ילדים ומרכז חוגים והעשרה.ערכות הפעלה עם מערכי שיעור להפעלה ע"י הגננת.כל ערכת הפעלה מקיפה נושא אחד ומלאה בשלל ציוד,לוחות תוכן,לוחות הפעלה,הפעלות מגוונות, וחוברת הוראות הפעלה לגננת עם כל השירים והרעיונות.חוגים לגני ילדים:חוג חיות,חוג אנגלית,חוג חשיבה מתמטית.WWW.INTHEBOX.CO.IL   INTHEBOX2012@GMAIL.COM

             חוג חיות לגני ילדים רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/item/25.htm
             חוג חיות לגני ילדים רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/item/25.htmציוד לגני ילדים רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/23.htmציוד לגני ילדים ומתנות רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/44.htmפעילויות והפעלות לגני ילדים רעיון בקרטון  - http://www.inthebox.co.il/catalog/49.htmהפעלות לגני ילדים רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/catalog/36.htmפעילויות לגני ילדים רעיון בקרטון    http://www.inthebox.co.il/catalog/38.htmחוג חיות חי כיף רעיון בקרטון  http://www.inthebox.co.il/item/28.htmמאמר חוג חיות רעיון בקרטון   http://www.inthebox.co.il/item/210.htm 

             ''
              

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              ארכיון

              פיד RSS