כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציוד לגני ילדים להפעלת פעילויות בגני ילדים-רעיון בקרטון

  חוג חיות, מה תעשו עם הפעילות לגיל הרך כאשר מופיע בפניכם קבוצת ילדים בוגרים ?

  ארכיון : 2/2013

  0 תגובות   יום שישי , 8/2/13, 13:02

  הוראות לוח הפעלה לגני ילדים "איציק תתלבש".שלב ראשון: בלוח זה נלמד על הבגדים של  החורף. הציגו את איציק שמנסה להתאים בגדים לחורף. איציק שואל: איזה בגדים יגנו עלי מהחורף ?הזמינו ילדים לפי התור ובכל פעם שילד מדביק בגד,נשאל אותו ואת הקבוצה: ממה מגן הבגד על איציק ??? (מהרוח\מהגשם\מהשלוליות)שלב שני: הצמידו בעלי חיים וצמחים של החורף על יד איציק.(נספר לילדים על הפריטים ע"פ גילם ויכולתם). נרקיס: לנרקיס יש 65 מינים שונים. מינים שונים פורחים לאורך כל השנה, אך רבים מהם פורחים בסתיו מינים שונים פורחים לאורך כל השנה, אך רבים מהם פורחים בסתיו ובחורףכלנית: לכלנית יש 120 סוגים. בישראל אפשר למצוא אותה מהצפון עד הנגב בעיקר מחודשים ינואר-מרץ. צבעה אדום לבן וסגול אך הצבע הנפוץ ביותר הוא אדום.פטריות: בקיץ שרויה הפטריה בתרדמה. עם בוא החורף היא מתעוררת.ברווזון – בעונת החורף הברווזונים לומדים לשחות..זאב - הפרווה של הזאבים מתעבה בחורף ומחממת אותם.סנאי - במשך כל השנה הסנאי אוגר מזון ומכין את עצמו לימות החורף הקרים.

   

  נושאים ללימוד ע"י ציוד לגן ילדים בחיפה :
  שלולית וגשם: ספרו לילדים איך היא נוצרה,מה הכי כיף בשלולית ? ומה הכי אפשר לראות דרכה כשמביטים.נוסיף גם את נושא ההחלקה והסיכון.
  רוח: נכנה את הרוח בתארים שובבה,ערה,נעימה.נבקש מהילדים שיספרו איך מרגישים שיש רוח ?ומה קורה לבעלי החיים כשיש רוח חזקה.
  עננים: נשאל את הילדים על צורתם של הציוד לגן ילדים עננים,מה הם מכילים ?מה צבעם ?
  קשת בענן: מה צורתה של הקשת ?נדגיש את צבעי הקשת.לבוגרים נספר על הקשת כסמל לברית בין בני האדם לאלוהים.
  פירות הדר: ניתן להרחיב את הנושא בפעילות מיוחדת על פירות הדר. במערך על החורף נדבר רק על הפרדסים עם עצי פרי ההדר.נספר שפירות ההדר צומחים רק בחורף.נבקש מהם לתת דוגמאות לפירות הדר.איך נקלף ?איזה פרי יותר קל לקלף ?

  דקלום בהמחשה ברקים ורעמים  הכבש השישה עשר
  בדקלום זה נחלק אביזרים      "רעמים"\ "ברקים"הגננת תקרא את הדקלוםבכל פעם שתוזכר המילה ברקים ורעמים הילדים ישמיעו רעש ע"פ האביזר שכל אחד קבל.
  רעמים וברקים בליל חורף קרלא נשמעים תמיד אותו הדברברקים ורעמיםרעמים וברקיםלפעמים קרובים ולפעמים רחוקים.
  רעמים וברקים בלילות הגשומים ת הברק רואים אבל את הרעם שומעים יש רעמים שמאוד מפחידים ויש כאלה שרק קצת...

  פעילות לוחות מפעיל "כל עונות השנה"
  בכל עונה בא לבקר אותנו אורח מיוחד. האורח הזה נשאר איתנו רק עונה אחת ואז מחליף אותו אורח אחר.
  נציג לילדים את דמויות האורחים. ונניח אותם על רצפת החדר. נציג לילדים בכל פעם לוח עם עונה אחרת.ונזמין ילד להתאים לעונה המוצגת את האורח הנכון. 


  מידע כללי על  החורף:

  הוא אחד מארבע עונות השנה. זו העונה עם הימים הקצרים ביותר באזורים המרוחקים מקו המשווה יורד שלג בעונת החורף. תאריך תחילת החורף משתנה בהתאם למקום ולתרבות. על פי המטאורולוגיה המודרנית החורף חל בחודשים דצמבר, ינואר ופברואר בחצי הכדור הצפוני ובחודשים יוני, יולי ואוגוסט בחצי הכדור הדרומי. 

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שישי , 8/2/13, 12:55

   הפעלת ציוד לגן ילדים בסיסי ופשוט על מנת ללמד את הילדים על הספרות בחשיבה מתמטית:
   פתיחה: לגינה של הזחל באים המון חברים, הם גם רוצים לדעת על המספרים. היום הם הביאו איתם לוח גדול עם המון מספרים שכמעט ונמחקו.
   הפעלה לגן הילדים כמו "אדון זחל חכם, על הלוח כתובים מספרים ומהגשם נמחקו מהם חלקים קטנים ועכשיו לא רואים.אולי אתה וילדי הגן יכולים להגיש לנו עזרה ולהשלים את הספרה ? "
   עוד משימות עם הלוח:
   1. לפעילות זאת נזמין ילדים לפי התור להשלים את הספרות על הלוח עם טוש מחיק.2. נאפשר לכל ילד לעבור בטוש על מס' ספרות תוך אפקט הפומביות מול הילדים.
   עכשיו נעזור לילדים להחליט איזה מהספרות מתארת את מס' בעלי החיים  שבאו לבקר בגינה ?1. על הילד לצבוע בטוש את הספרה המתארת את מס' בעלי החיים בכל קטגוריה.

    

   פתיחה-פעילות הצגת הספרות
   בתחילת הדרך להכרת המספרים נבחר דקלום קבוע ואיתו נפתח כל פעילות במתמטיקה בגן.
   נשתדל לחבר את הפעילות ההפעלתית עם סיפור דרמתי שירגש את הילדים..
   נציג לילדים את הספרות על גבי תמונות ה"זחל החכם".ונספר תחילה על הזחל,נתאר אותו במילים חמות ונגלה להםמה כל כך מיוחד בו ?"הזחל החכם סופר כל דבר"ועל הכרטיסים שלו כתובים המספרים.ועכשיו נעבור איתם על שלל הספרות ונציין את מס' הנקודות שהם מסמלות.

    

   רעיונות לשירים על מספרים:
   2 סינים לסבתא של אפריים, לסבתא ברוזיים: אחד לבן שני שחור2 חברות טובות (מקישקשתא)5 גברות ו-5 אדונים (כנ"ל)לכובע שלי 3 פינותמאחורי ההר 1,2,3רק בן 6 לעולם, זה הגיל המושלם (שר משה בקר, שיר של נעמי שמר)16 מלאו לנעראחד מי יודעספירת מלאי (של יוסי בנאי ז"ל)
   שירי ספירה:במיטה אחת לא כ"כ גדולה, 5 שובבים טרללה...אמר האחד בוא נתגלגל ומי שנופל נופלוגיל גיל גול וגיל גיל גל והופ, שובב אחד נפל4 שובבים... וכך הלאה (פרפר נחמד) 

    

   נספר לילדים שהבאנו משימה לכל אחד מהם.היום כל אחד יוכל לעזור לילדים בחצר להשלים את המשימה האחרונה.
   נחלק לכל ילד משימה אישית וטוש מחיק אחד.נבקש מהם להדגיש את המספרים כל אחד בצבע שונה.
   עוד משימות עם הלוחות:
   1. נכריז :  כל מי שיש לו את הספרה 4 מתבקש לצבוע אותה ולהרים גבוה כדאי שנוכל לראות.2. נכריז :  כל מי שיש לו את הספרה 3 מתבקש לצבוע אותה ולהרים גבוה כדאי שנוכל לראות.3. נניח במרכז החדר מס' פריטים ונבקש מילד שיש לו ספרה מתאימה, לנופף כדאי שכולם יוכלו לראות.

    

   פתיחה:שתפו את הילדים בכך שמדובר בפעילות סיכום.המדריך יחשוף את הלוח ויציג את הספרות שכמעט ונעלמו.מי שיוכל להגיד בהצבעה,את שם הספרה שנמחקהיוכל להשלים אותה בעזרת ספרה מודגשת ממאגר המספרים.
   עוד משימות עם הלוחות:
   - ניתן להזמין ילד ,להסתיר את עיניו במטפחת ולבקש ממנו   לזהות את הספרה ע" מישוש בלבד- .  רק אם יצליח, הוא יוכל להדביק אותה על הלוח.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שישי , 8/2/13, 12:45

    פעילות בחירת משפחת מילים השייכת לתחום מסויים (משפחת בע"ח 4 שמות)כל ילד בגן מקבל שם של בע"ח שחוזר על עצמו.להשמע שם בע"ח , הילדים מתחלפים במקומות בזריזות.כשאומרים סלט פירות, כולם קמים. אופציה נוספת: אפשר לשחק את המשחק בהתאם לציוד לגני ילדים למיון עונות השנה ולנושאים המופעלים בגן

    ראו כמה נהדר,הגיע כבר חודש אדר.שמחה גדולה בלב,הגינה ירוקה והאביב מתקרב.
    מי זאת שם הולכת בגינה הרי זאת בננה צהובה. גברת בננה, תספרי לנו למה את מתחפשת זה לא יפה שאת בסוד שומרת. אולי תהי טייסת עם קסדה זהובה,אולי  קוסמת שעל מטאטא רכובה. אולי תהי גבר ואולי אישה אולי תתחפשי להמן הרשע. אוי, כבר מאוחר אבל לא להתייאש מה היא החליטה אתם יכולים לנחש...

    (חושפים את הבננה עם התחפושת השלמה)
    לעומת זאת האגס מאוד מבולבל אין לו תחפושת והזמן אזל. אולי תתחפש לפירט, המפקד על כמה ספינות ביחד,וכל מי שיראה אותך, יברח מפחד אבל האגס כבר מצא ולא צריך יותר לחפש את מה שהוא בחר אתם יכולים לנחש...(חושפים את האגס עם התחפושת השלמה)
    הינה תפוח ירוק ונוצץ, שנפל מראש העץ.עכשיו שהוא לא תלוי על ענפיםגם הוא יכול לבוא למסיבת פורים.אולי תתחפש לתינוק עם מוצץ?לא! אל תדאג ! אני סתם מתלוצץ!אולי תתחפש לחסידה צחורהנו כבר תמהר המסיבה נגמרהאבל התפוח שום מסיבה לא מפספסלמה הוא התחפש אתם יכולים לנחש...(חושפים את התפוח עם התחפושת השלמה)
    תירס חם,תירס חם תירס בא איתנו גם. אז נכון שמכל הסופגניות הוא כבר שבע,אך לחג-פורים הוא במיוחד מתגעגע. כי הוא אוהב בארון התחפושות  לחפש כדי שאתם בסוף תוכלו לנחש...(חושפים את התירס עם התחפושת השלמה)

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     ארכיון

     פיד RSS