כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ארכיון : 6/2015

  0 תגובות   יום שלישי, 9/6/15, 11:17

  לא כולם יודעים כי רוב העבירות בגינן נשפטים בבית הדין הצבאי גוררות עם ההרשעה רישום פלילי. אם חייל נשפט בגין עבירות אשר מקורן בחוקים שאינם חוק השיפוט הצבאי (חוק העונשין, פקודת הסמים המסוכנים ועוד) ילווה להרשעה רישום פלילי, אך גם אם העמידו לדין חייל בעבירות אשר מקורן בחוק השיפוט הצבאי ילווה להם רישום פלילי, למעט כמה עבירות בודדות. גם לעבירות אשר לכאורה נראה כי הן משמעתיות לחלוטין למעשה נלווה רישום פלילי, אשר יופיע בגיליון הרישום הפלילי, כאשר יוציאו גיליון זה מהמשטרה. עבירות כמו אלימות כלפי מפקד, גניבה מחייל, אלימות כלפי חייל, חריגה מסמכות, סירוב להיבדק (מהשנים האחרונות), הטלת מום ועבירות צבאיות אחרות גוררות רישום פלילי במשטרה, למרות שהן עבירות צבאיות מובהקות.

   

  יש רישום פלילי גם בגין הרשעה בעבירה של היעדר מן השירות (עריקות)!

   

  רישום פלילי יכול כמובן לפגוע בעתידו של כל אזרח, החל מלהתקבל לעבודה במשרות מסויימות, קבלת רשיון לעסוק במקצועות הדורשים רשיון (עריכת דין, רפואה, ראיית חשבון, רשיון מונית, הדברה ועוד...) ועד לדחיות בבקשות לקבלת ויזה למדינות שונות.

   

  הרישום הפלילי בצה"ל מתחלק לרישום פלילי בשתי "רמות", רישום פלילי "מלא" ורישום פלילי "מופחת", רמת הרישום הפלילי נגזרת מן העבירה שבה הורשעת והעונש אותו קיבלת, כמו גם מן השאלה האם היה קיים תלוי ועומד נגדך בעת הרשעתך תנאי קודם אשר ניתן היה להפעילו. הרמות נבדלות זו מזו במספר וסוג הגורמים אשר יכולים להיחשף להרשעתך.

   

  הדרך הפשוטה ביותר לברר אם בגין הרשעתך הוזן רישום פלילי במשטרת ישראל היא פשוט ללכת לתחנת המשטרה הקרובה לביתך ולהוציא את גיליון הרישום הפלילי, שם ניתן לראות האם הרשעתך בבית הדין גררה עימה רישום פלילי (כמובן ניתן גם להתקשר אלינו ולשאול אותנו באופן ישיר לגבי העבירה בה הורשעת).

   

  הדרך למחיקת הרישום הפלילי היא הגשת בקשה לנשיא המדינה (ברוב המקרים), וזו גם הדרך בפניה בבקשה למחיקת רישום פלילי בגין הרשעה בבית הדין הצבאי.

   

  במקרה של בקשה למחיקת הרשעה בבית הדין הצבאי, הבקשה עוברת דרך מדור חנינות בפרקליטות הצבאית אשר מצרף את המלצתו לנשיא המדינה, המלצה אשר יש לה משקל לא מבוטל. השיקולים אשר נשקלים בגיבוש ההמלצה הם השיקולים הרגילים (מספר ההרשעות, סוג ההרשעות, גיל, תרומה לקהילה ועוד), ושיקולים צבאיים שונים (משך השירות, אופיו, האם החייל קיבל פטור לפני השלמת השירות המלא, בגין מה הפטור ועוד), ולכן אם פונים למחיקת רישום פלילי שמקורו בהרשעה בבית הדין הצבאי, הרי שכדאי לעשות זאת באמצעות עורך דין צבאי, יוצא הפרקליטות הצבאית אשר מכיר את השיקולים הייחודיים ואת שיקולי המערכת, כדי למקסם את הסיכויים למחיקת הרישום הפלילי.

   

  אם יש לכם עוד שאלות אתם מוזמנים כמובן לפנות למשרדינו.

   

  כותב המאמר, עו"ד אבי פינרסקי, הוא עו"ד העוסק במשפט צבאי ומשפט פלילי, אשר ייצג אלפי חיילים בפני בית הדין הצבאי ורשויות הצבא. בעבר שירת בסנגוריה הצבאית הראשית ובסנגוריה הצבאית המחוזית.

  www.finarsky.co.il

   

  לשאלות נוספות מוזמנים לפנות לדוא"ל finarsky.adv@gmail.com  או בטלפון 053-3373105

   

  חפשו אותנו גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/FinarskyLaw

   

  אין לראות במאמר ייעוץ משפטי פרטני אלא מידע כללי בלבד

  דרג את התוכן:

   תגיות

   ארכיון

   תגובות אחרונות

   אין רשומות לתצוגה

   פיד RSS

   פרופיל

   AviFinarsky
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין