כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הדרכת הורים - מה בעצם היתרונות?

  הדרכת הורים – מה בעצם היתרונות?
  כל הורה רוצה עבור הילד שלו את הטוב ביותר, את הכי טוב שאפשר. כל הורה מצייר בדמיונו פנטזיה איך הדברים יראו עוד טרם הילד נולד.
  במהלך שנים בהן עבדתי כגננת הייתי עדה להרבה קולות של הורים. קולות של התפעלות ושמחה: "שמעת איך הוא התחיל לדבר", "הוא כבר מתלבש לגמרי לבד", "סיפור אחד והיא עולה למיטה ונרדמת" וגם לא מעט קולות של תסכול וקושי "אני פשוט לא יודעת מה לעשות איתו", "היא לא מקשיבה לי" "כל מה שאני מנסה זה לא עובד", "הוא מתנהג בתוקפנות ומעיף את הצעצועים", "כל איסור מסתיים בהשתטחות על הרצפה...", "ההתארגנות בבוקר זה מאבק אינסופי ולפעמים אני פשוט מוותרת" וכד'.
  לא תמיד ההורים שיתפו במה שעבר עליהם, חלקם התביישו, הרגישו שנכשלו, חלקם חיכו שהדברים ייעלמו כפי שהופיעו "הוא יגדל וזה יעבור". אך זה לא עבר.
  הם היו צריכים עזרה. ליוויתי את ההורים בסוגיות השונות. שיחות טלפון, סדרת מפגשים, אך לא תמיד זה היה מספיק. הרגשתי שכאשר המפגשים במסגרת הגן הם לא רציפים (אין הדרכה יומיומית) ההורים התקשו להתמיד וליישם את הפעולות/הכלים ולהיות עקביים. לא הצליחו לשמור על קול הורי אחיד ותיאום בין שני ההורים. חיי המשפחה הפכו למשהו שדמה לתוכנית הישרדות.
  כדי להכניס שינוי משמעותי להתנהלות בחיי היומיום יש משפחות שצריכות משהו אחר, משהו מעבר ליעוץ חד פעמי, הן זקוקות למסגרת של הדרכת הורים – לליווי יומיומי, הכוונה ותמיכה ללא תחושת אשמה, עם ידיעה שלא מעט משפחות מתמודדות עם סוגיות וקשיים דומים.
  אז מה היתרונות של הדרכת הורים?
  1. הליווי היומיומי עד ההגעה ליעדים, תוך התמדה ועקביות, שלב אחר שלב.
  2. מתן ביטוי להקשבה – לראות את הדברים מנקודת מבט של הילד. מה הוא צריך ? (להבדיל ממה הוא רוצה?) מה נכון עבורו? מה מתאים? דגש לקצב אישי.
  3. רכישת כלים איך להתנהל ולהגיב נכון כדי לבסס התנהגות רצויה אצל הילד ואיך ליישם. כלים כמו הכנה מראש, שיקוף, מתן חלופות ורבים אחרים.
  4. הענקת ידע ממוקד מתוך עודף מידע שקיים במדיה. לעתים ההורים מוצפים בידע אך לא יודעים איך ליישם בשטח.
  5. איזון בין הצרכים של הילד לצרכים של ההורים. ההורים לא מבטלים את עצמם.
  6. כולם לומדים לדבר באותה השפה. מסר אחיד וצמצום פערים בין ההורים.
  7. הגדרת גבולות במסגרת המשפחה.
  8. בטחון בקול ההורי והנהגת המשפחה – סמכות הורית.
  9. ביסוס דינמיקה משפחתית ודרכי תקשורת חדשות ליצירת אוירה נעימה בבית.
  10. מתן תמיכה - לא להיות לבד בהתמודדויות ובאתגרים שהם חלק מגידול ילדים.

  אני מזמינה אתכם ללמוד איך להתמודד עם המשימה החשובה והמאתגרת – ההורות. 052-2266197

  תכנים אחרונים

  עדיין לא התפרסמו פוסטים בבלוג הזה.

  פרופיל

  תגיות

  ארכיון

  תגובות אחרונות

  אין רשומות לתצוגה

  פיד RSS