כותרות TheMarker >
  ';

  ארכיון : 3/2014

  5 תגובות   יום חמישי, 27/3/14, 16:53

  ל פיתוח מוצרי פלסטיק דרוש שילוב של מתכנן מכאני ובעל ניסיון וידע בתחום הפלסטיקה. לנו ידע וניסיון נצבר מראשית שנות ה-70 ועד היום, ידע בתחום הפלסטיקה הנדסית, גומי, טבעי, סינטטי,  אלסטומרים, חומרים תרמופלסטיים ותרמוסטים, דבקים, שיטות עיבוד.  

   התחלנו את דרכנו בשנות ה – 70במסגרת חברת אדרל בע"מ בפיתוח ותכנון זרקור עזר אינפרא אדום למפקד טנק לאחר שאדרל בע"מ זכתה במכרז מקחש"ר (מפקדת קצין חימוש ראשי).

   דרישות המערכת הביטחונית הגדירו את תא האחסון ברק"מ מה שמראש הכתיב מימדים וצורה,  משקל מקסימלי, אופן הפעלה, עמידות בירי נק"ל, מינימום רסיסים בפגיעה, פיצוץ,  עמידה בטווח טמפרטורה מ c º20-   עד  c º 140 (הטמפרטורה שנוצרת בזמן סגירת הפילטר האינפרא אדום) עמידה בשמש חשיפה, לשמנים ודלקים, ויברציות ב3D  בעוצמה של G7, עמידה בנפילה מגובה 3 מ',  אטימה IP67 בתנאי חימום וקירור מהירים (שוק תרמי), פרוק מהיר להחלפת נורה בשטח ללא אובדן האטימה, חליפיות מלאה. מעבר מהיר מאור נראה לתאורה אינפרא אדום ןאיתות צבעוני...

     לאחר שהצגנו תוכניות ראשוניות ויצור מודל מושלם בעבודת יד  זכינו במכרז מול חברות כמו אלאופ, תדיראן וקיבלנו את אישור מקחש"ר, עברנו לתכנון מפורט.

  בשנת 1970 המחשב ושרטוט ממוחשב לא נמצאו בשוק האזרחי הכל נעשה בעבודות יד גם התבניות יוצרו בארץ בעבודת יד ייצרנו את תבניות ההזרקה מעטפת וידית א"א,  מסגרת א"א, לוחות פילטרים לאיתות בהזרקה.  המעטפת הוזרקה מפולי קרבונט עם 40% סבי זכוכית (באותם שנים החומר לא היה מוכר בארץ והיה צורך בקשר ישיר עם ג'נרל אלקטריק דרך סוכית לקבלת נתונים והמלצות וגם להוציא אישור הרשויות בארה"ב לייבא את החומר לארץ למטרות צבאיות). גם את תבניות אטמי EPDM יצרנו בבית המלאכה של אדרל .

  נדרש ידע רב בבחירת חומרים שמשלבים יכולת שמירת מידות ועמידה בטמפרטורות קיצוניות, שוק תרמי, קרינה פנימית וחיצונית, ויברציות ובחירת חומר לאטמים ומבנה האטמים כך שיאפשרו התפשטות והתכווצות לזכוכית המחוסמת מול טבעת המתכת ולפולי קרבונט ללא איבוד רמת אטימה. בדיקות האטימה של מקחש"ר נעשו לאחר חימום לטמפרטורת המקסימום טבילה 1 מטר עומק במי ברז והכנסה לתא קירור ב - c º20-  כשהדרישה הייתה אפס עיבוי על הזכוכית הפנימית, גם את הרפלקטור הפרבולי המיוחד תכננו ויצרנו מאלומיניום מיוחד בכלי לחצנות  וגימור ציפוי מראה. לפיתוח מסוג זה אין סיכוי ללא ידע בפיתוח מכאני שמשלב ידע בפיתוח ותכנון מוצרי פלסטיק גישור על שינויי המימדים  עקב השינויים התרמיים דרשו חישובי התפשטות והתכווצות של חומרים שונים, טולרנסים, כדי לשמור על האטימה.

  המוצר הסופי עמד בדרישות תקן מחמירות -  וקיבל אישור מכון התקנים ומקח"שר  ((mil spec. מאז שנות ה-70  ועד היום יוצרו בסה"כ כולל ליצוא מעל 500,000 פריטים כולל יצוא!

  מאז ועד היום ביצענו עשרות פרויקטים בתחום ההזרקה, ואקום פורמינג, ניפוח, כבישה, כולל בניית מכשירים לפעולות הנ"ל....הדפסה תלת ממדית. אנחנו משלבים את הידע בתחום תכנון מוצרי הפלסטיק והתכנון ההנדסי מפיתוח ועד ליצור הסדרתי.

  שימוש בחומרים פלסטיים תופס היום תחום רחב מאוד בכל שטחי החיים. למעשה החומרים הפלסטיים חדרו והחליפו בתחומים רבים שבהם השתמשו במתכת ובעץ. השימוש הנפוץ בחומרים הפלסטיים במאה השנים האחרונות יצר צורך בהתמחות בתחום חדש שהולך ומתפתח ככל שהטכנולוגיות מתקדמות ונוספים חומרים לשימושים שונים. תכנון מוצרי פלסטיק דורש ידע מעמיק בכל החומרים, תכונותיהם ולמעשה כמו שבתחום המתכת המטולוג הוא מומחה לתורת החומרים המתכתיים כך מומחה הפלסטיקה בתחום הפולימרים. כמו בתחום המתכת כך בפלסטיקה המתכנן יכול להיעזר בידע המעמיק של איש הפולימרי, למרות שללא ידע בסיסי והכרה של התחום לא ידע מתכן מוצרי הפלסטיק להפנות ולהציג את לאיש הפולימרים את דרישותיו ולמקד אותם.

   לפיתוח מוצרי פלסטיק נדרש לא רק ידע בתחום החומרים תכונותיהם השונות משקלם הסגולי, נקודת ההיתוך, מקדמי חיכוך, טמפרטורת עבודה, עמידה בכימיקלים, ספיחת מים, עמידה באש, פליטת עשן, ועוד עשרות דרישות שהמתכנן חייב בהם ידע וניסיון. בכך לא מסתיימת רשימת דרישות ממתכנן מוצרי הפלסטיק שיטות העיבוד, מגוונות ורבות, כמו עיבוד שבבי, כבישה בחום, וואקום פורמינג, התזה, צביעה,  הזרקה בלחץ נמוך, הזרקה בלחץ גבוה, יציקה צנטריפוגלית, שחילה (אקסטרוזיה) הזרקה שכבתית, הדפסה, הדפסה תלת ממדית, הדבקה בחיכוך, בחום, באולטרה סוני, בעזרת דבקים, ע"י ממיסים. התקשות באוויר באור, ניקוב, כיפוף בחום, כיפוף מכאני. ועוד תחומים שונים ומשונים. שיטות החיבור ואביזרי החיבור ברגים פינים, נעצים, שיניים, חבקים,

  בתחום העיצוב מוצרי פלסטיק צריך לדעת לבחור בחומרים פלסטיים שמתאימים למוצרי צריכה, מזון, לתחום רפואי, לתחום המיקרו גל.... שעמידים בתנאי סביבה ותאורה מגע עם נוזלים, עמידה בנגיפה- אימפקט, מחיר, שיטות עיבוד קונבנציונליות וואקום פורמינג, ניפוח, הזרקה, הדפסה תלת ממדית, ולאחרונה גם תחום המחזור, החומרים הנפוצים הם חומרי הפלסטיק ההנדסי הפשוטים והמקובלים. ידע כללי תכנון מוצרי הפלסטיק בהתאם לכל טכנולוגיה שנבחרה, עובי דופן, שיפועי חליצה, מדרגות (undercut) והרבה מעוף שחורג הרבה מעבר לעיצוב מוצר מפלסטיק.

  דרג את התוכן:
   4 תגובות   יום חמישי, 20/3/14, 17:00

    

   כל כתבה מאמר על נושא פיתוח מוצר מבית החברות שעוסקות בתחום פותחת בתיאור הקבוע של העלאת רעיונות, סיעור מוחות בצורך להבנה עמוקה של העדפות הלקוח בסביבה התחרותית, ומתן מענה לשאלות הבאות: -  מי קהל היעד?  מהם הצרכים שהמוצר אמור לתת תשובה עליהם? מה שיקולי הלקוח בבחירת המוצר? איזה תועלת יש במוצר? יתרונות וחסרונות המוצר מול מוצרים מתחרים? מה יעודד את רכישת המוצר ומה יפריע לרכישתו? מה מיקום המוצר מבחינה איכותי בשוק המוצרים הזהים? מה מחיר המוצר ביחס לחלופות? הגישה האקדמית של שלבי הפיתוח תופיע ותחזור על עצמה כל אילו נכונים ונדרשים כאבני דרך לפיתוח מוצר.

   כאמור כל השלבים הנ"ל נכונים אלא שדרך הפיתוח לרוב לא מאפשרת עמידה בכל השלבים בסדר נתון, גישה נכונה של מפתח מוצרים מחיבת גמישות מסיבות של אילוצי מחיר, לוח זמנים, מצאי חומרים, זמינות טכנולוגית, וצורך בחידוש מול יכולת שימוש ברכיבים קיימים או התאמת טכנולוגיות מתחומים אחרים לדרישות המוצר ללא השקע בפיתוח. בלוקודיזיין Lock O Design הניסיון הנצבר הידע והעיסוק בתוחמים רבים ומגוונים מאפשר לנו לאורך כל השנים לבצע את המטלות בהוצאות פיתוח זול ככל האפשר, בזמן קצר, ובקבלת מוצר אמין ואיכותי. די אצלנו קוו הסיום הוא לא בהדמיות אלא בתמונת מוצר סופי בשטח או בסרטון ווידאו מהשטח, אנחנו לא כותבים על עצמינו החברה המובילה אנחנו מבאים את המימוש בשטח.

   כדי להבהיר את הנושא הציג דוגמה ל פיתוח מוצר שפותח בדרך לא מקובלת, ובזול ע"י אדפטציה של מוצר לשימושים בענף תעשייתי אחר.

   חברה בתחום התרופות רכשה לפני 10 שנים מכשיר להרעדת בקבוקונים בגדלים שונים מ 10cc עד 100cc המכשיר עלה לחברה כ 25,000 שקל ללא הוצאות יבוא הובלה ומשלוח יום בהיר אחד סיים המכשיר את חייו, החברה היצרנית האירופאית פשטה את הרגל ומכשיר חליפי מחברה מתחרה עלותו הייתה גבוהה יותר. מעבר לכך משקל המכשיר כ 35 ק"ג ושטח מדף של 50X30 ס""מ. החלפת הבקבוקונים במידות השונות הייתה מסורבלת ודרשה גישה טכנית ומיומנות מהמפעיל. נדרשנו לנסות ולתת מענה למוצר זול, נוח לתפעול, אמין קל ובעל מימדים מינימאליים, אחרי מעבר בכל שלבי הגישה לפיתוח מוצר התברר לצוות המשרד ההנדסי שברוב הנקודות הנדרשות פיתוח המוצר יעלה בכסף רב ועדיין חלק מהבעיות במוצר הישן פרט למחיר לא ניתנות לפתרון בלו"ז המבוקש. בדיקת הפיתוח ובאמינות המוצר תתמשך לאורך זמן. הפתרון היה בשילוב מוצר פשוט ורב שימושי לרפואת השיניים וויברטור ליציקות גבס מכשיר שנמכר בעשרות אלפים בעולם אמין קטן וקל, הבעיה היחידה שעמדה בפני מפתח המוצרים בלוקודזיין הייתה פיתוח מתאם עליון לרתימת בקבוקוני הנוזל, מתאם קל משקל שלא יהדק את הבקבוק ושלא ידרוש גישה טכנית ומיומנות מיוחדת של המפעיל. בזכות רעיון נוסף מתחום פיתוח תעשייתי דומה ליצור ג'יגים לרתימת מוצרים במערכת שינוע אוטומטית התקבל פתרון זול ביותר אמין ובמשקל אפסי. סימולציה קצרה של הפתרון הראתה שהפתרון אמין ובר ביצוע. הזמנו מהמזרח הרחוק את מכשיר הוויברטור ליציקת גבס במחיר של 350 ₪ כולל הוצאות היבוא. הרכבנו את היחידה לרתימת הבקבוקים והפעלנו למשך 4 ימי עבודה רצופים בדרגות וויברציה שונות. המכשיר עמד בסימולציה של מספר שנות עבודה. והעיקר אמינותו המוכחת של המכשיר משקלו 4רק ק"ג שטח המדף שלו 12X12 ס"מ. ומחירו ללקוח כולל רווח טוב היה אפסי לעומת החלופה.

   זאת הדרך הנכונה ל פיתוח מוצר, מפתח מוצר מיומן לא מחפש להמציא את הגלגל וגם לא יחפש את הפתרון מתחת לפנס...כן, הרבה פעמים צריך לדעת להפעיל את הקופסה ולא לחשוב מחוץ לקופסה 

   דרג את התוכן:
    3 תגובות   יום חמישי, 6/3/14, 10:35

    ''

    www.lockodesign.co.il

    הטכנולוגיות המודרניות ל תכנון ליצור פתחו אופקים חדשים ביכולות מימוש רעיונות בתחומים שונים תוך ניצול של הטכנולוגיות והכלים המתקדמים למימוש הרעיונות. 

    שימוש ב תיב"ם להפקת הרעיון / יצירה עיצובו, ושיפורו עד לרמת הפרטים והפורפורציות המתאימות, בחירת חומרים, אופי הגימור, גוונים, צללים, תאורה, וכיווני תצוגה, הקנו את היכולת להציגו לבחינה וביקורת לפני מימושו או יצירתו, גם אפשרות ליצור במימדים שונים ו/או שכפולו במספר עותקים. וששימוש בטכנולוגיות  הדיגום החדשות בהדפסות תלת ממדיות , או בשימוש נכון בטכנולוגיות ה CNC  ליצור  ממסך המחשב למוצר מאפשרים לעבור ממציאות מדומה למציאות. כל אילו פתחו פתח אומנותי חדש ורחב אופקים לעיצוב האומנותי וחיברו בן עיצוב  מוצר לאומנות.

    היום למעשה אין כמעט חומר שאינו ניתן ליישום במוצג הסופי של הרעיון של היצירה. שליטה בכלים המודרניים תיב"ם  תכנון בעזרת מחשב להפקת הרעיון ותוכנות רינדור

    להצגתו בחומרים צבעים גוונים רמות גימור ודיגום בהדפסה תלת ממדית, ויצור מודלים ליציקות במגוון רחב של טכנולוגיות.

    דוגמאות לעיצוב אומנותי בתחומים שונים אפשר לראות באתר

    לוקודיזיין Lock O Designעיצוב אומנותי משלבי הדמיה, דיגום ועד היצירה הסופית. 

    תחום העיצוב האומנותי הוא תחום נפרד מעיסוקנו המרכזי אבל מאפשר לנו לתת דרור לדימיון תוך ניצול כלי העבודה שברשותנו, ובעיקר הפקת מוצרים בהזמנה אישית

     One of a Kind.

    דרג את התוכן:
     5 תגובות   יום שבת, 1/3/14, 07:13

     ''

     דרג את התוכן:

      פרופיל

      DN/DN/500
      1. שלח הודעה
      2. אוף ליין
      3. אוף ליין

      ארכיון

      פיד RSS