, ,

תערוכת ColorFood מזון וצבע כמיצב אמנותי

1 1

''

''

ביום ראשון 13.8.2017 נפתחה תערוכת ה colorfood של הצלם לב דן ועירית אנגל בגלריה בן עמי ברח' החשמל 12 בתל אביב. מדובר בפרויקט אמנות בנושא מזון וצבעיו. הרואה אור זו השנה החמשית. הפעם בשתוף עם חב' "חמת"

ההכנסות ממכירת התמונות ייתרמו לעמותת "חיים" המסייעת לילדים חולי סרטן. התערוכה נוצרה מתוך האהבה למזון והכנתו ולקחה אותם למחוזות של עיצוב ואמירה אמנותית ולמה שמחבר ביניהם, מאחר ולא ניתן להפריד בין ההנאה הקולינרית לבין הויזואלית כמו בכל חוויה חושית.

השנה נוספה קולקציית ברזי מטבח של חב' "חמת" המוסיפה מימד נוסף לתערוכה, ועולם המים ומוליכיו נוספו לחוויה ולהשראה של האמנים והמעצבים. השילוב חומרים שימושיים ויומיומיים הפכה למתאר ויזואלי יחודי. התחושה העוברת היא של שילובבין אמנות ה Ready Made לבין המימד הפלקטי פרסומי של תפריטי המסעדות עם הגדרת גבול חדש ביניהן. האמנות מופיעה כאן במיטבה כגורם מתווך ומשלב מרחבים באופןשרק אמנות יכולה לייצר.

לתהליך נרתמו השפים: חיים כהן, אביב משה, ערן שוורצברד, אביבית פריאל אביחי, יוגב ירוס, נוף עתאמנה אסמאיל,והמעצבים והאדריכלים :יונתן מונג'ק, שירלי דן, דנה אוברזון, אושיר אסבן, סרג'בן דוד, מורן פלמוני ועירית בירן. כל משתתף סגנן ועיצב מנהאישית צבעונית מלאת ריגוש והשראה עם פנים לעולם המים. חומרי היצירה הורכבו מחומרי הגלם במטבח, פשוטים או מורכבים, כל אחד לפי בחירתו האישית של האמן והמעצב. התוצאה היא 13 צילומים מרהיבים ומעניינים בעוצמתםהמעוררים סקרנות ובדיקת מרחבי חוויה חדשים, מעבר לכל חושים.

אוצר התערוכה יוחנן הרסון, אחראית יח"צ - מכל סדן.

ומספר מלים כל גלריית בן עמילאמנות מתחדשת. היא הוקמה בלב ה"סוהו" השוקק והעמוס ברח' החשמל בתל אביב ומשמשת בית לאמנים חדשים ומתחדשים, בכל תחומי האמנות המקורית והזרמים בחברה הישראלית. גודלה הצנוע וצמידותה לבית קפה נעים וחמים אינו מעיד על ההיקף הפנימי הרב הקיים בחלליה ומכיל עבודות מכל סוג סגנון ומימד ונותן תחושה של מוזיאון בזעיר אנפין, כן ירבו כמוה.

כתב וערך: יואלאמת[

אילת 14.8.2017