, ,

"פטריה פנטסטית"- סרט תיעודי מרתק

1 1

"פטריה פנטסטית הקסם שמתחתינו" הוא סרט מיוחד במינו ששמעתי עליו לראשונה מאומינה קדמי,אישה שאני מאוד מעריכה את הראיה ההוליסטית שלה על העולם בכלל, ועל תזונה בפרט.

הסרט המופלא היה אמור לעלות במקביל בבתי קולנוע בעשרות מדינות בעולם ב-26 במרץ 2020 , אךלאור העובדה שהקורונה יצרה עבורנו מציאות אחרת, הסרט יופץ דרך לינק בעלות סמלית (תודה לך טכנולוגיה), כך שבכל זאת אנשים יוכלו להשכיל, להנות וללמוד מהסרט.

''

FANTASTIC FUNGI...The Magic beneath us

במאי: לואי שוורצברג

תיעודי | ארה"ב | 2019 | 97 דק' | אנגלית | תרגום לעברית

דמיינו יצור חי שמזין אתכם, מרפא אתכם, מגלה לכם את סודות היקום ויכול להציל את כדור הארץ.

הבמאי המוערךלואי שוורצברג, הואקולנוען זוכה פרסים, במאי ומפיק, שהקריירה המצליחה שלו מתפרשת על יותר מארבעה עשורים, במהלכם יצר סרטים מרהיבים באמצעות צילום וטכניקות מתקדמות.

שוורצברג הוא אמן ויזואלי פורץ גבולות, שסיפוריו חוגגים את החיים וחושפים את מסתרי הטבע וחוכמתו, כמו גם את בני האדם ואתרים שונים ברחבי העולם.

לואי הוא יוצר הקולנוע היחיד בעולם שהתקבל כחבר באיגוד לקידום המדע האמריקני (AAAS).

הפעם הוא יצר עבורנו סרט מסע מהפכני בהילוך מהיר, אודות עולם רפואי ומסתורי של פטריות, המספר על כוחן לרפא, לחזק ולתרום להתחדשות של החיים על כדור הארץ.

''

את קסמי הפטריות מציג המיקולוג (חוקר פטריות) והיזם הידוע פול סטמטס, אדם מעניין בפני עצמו האוצר בתוכו ידע עצום על עולמן הורסטילי של הפטריות.

פול הוא פורץ ומוביל-דרך אינטלקטואלית ועסקית בתחום הפטריות: מקומות הגידול, ההיבטים הרפואיים והייצור.

סטמטס מפורסם בזכות המצאות מדהימות ופורצות דרך בתחום המיקולוגיה, הקשורות לתהליכי הבראת כדור הארץ. המצאותיו עוסקות ביחסי הגומלין הקרובים שיש לבני האדם עם פטריות, והן מהוות בסיס לצירופים חדשניים במיקרוביום, שיכולים להוביל ליותר קיימות ולחיזוק המערכת החיסונית.

בנוסף, כתב שישה ספרים, גילה ונתן שם לכמה וכמה סוגי פטריות מזן פסילוסיבין, והוא המייסד והבעלים של Fungi Perfecti, LLC

''

פול מתאר בסרט את מגוון האיכויות של הפטריות בתחומי המזון, הרפואה, הרחבת התודעה, שיקום ביולוגי, יצירת תאי עצב וטיפול בחרדת טרום מוות. זה רק קצה הקרחון.

''

"פטריה פנטסטית", הוא סרט מרחיב תודעה, סיפור שהחל לפני 3.5 ביליון שנים, הלוקח אותנו למסע אל הקסם המצוי באדמה מתחת לרגלינו, דרכו אנחנו מתוודעים ליופי, לאינטליגנציה ולפתרונות שמציעה לנו ממלכת הפטריות.

''

הפטרייה מייצרת את האדמה, שמכלכלת את החיים בעזרת רשת פטרייתית שמחברת בין מערכות שורשים שונות, מצמחים ועד עצים, בכל הפלנטה.

דרך העיניים של מיקולוגים, נגלה שלפטריות יש הרבה יותר להציע לנו משחשבנו, מה גם שיש מגוון כל כך עצום של פטריות שלכל אחת סגולות משלה. למשל, נדהמתי לגלות שיש פטריות שזוהרות בחושך...

''

''

הסרט לא מדבר על הפטריות הרגילות שאנחנו מכירים מחיי היומיום (שמפניון, שיטאקי, כמהין וכד'...) כיוון שהוא בא להציג את הצד המדעי של עולם הפטריות ופחות את הצד הקולינרי. זווית שונה ומעניינת יותר (למרות שהייתי שמחה גם לשמוע עליהן כמה מילים).

''

והביקורות? מהללות!

"אחד הסרטים המהממים ומפוצצי-מוח של השנה, מטהר את הנשמה ומספק רגעי בידור מנצחים"

Matt Fagerholm, RogerEbert.com

"תוך שילוב מקסים בין עובדות מדעיות, השערות ותחזיות, הסרט רוצה לשחרר את המוח של הצופים"

Catsoulis, The New York Times

"אל תחמיצו את "פטריה פנטסטית", אחד מהסרטים היפיפיים, העוצמתיים ומעוררי המחשבה של השנה או אולי אפילו של העשור"

"Do not miss Fantastic Fungi, one of the most -Pamela Powel, Reel Honest Reviews"

הצפייה תתאפשר החל מה-26 במרץ 2020 , אבל כבר עכשיו אפשר לרכוש מראש

ניתן להוריד את הסרט עם כתוביות בעברית בלינק הבא: https://vimeo.com/ondemand/fantasticfungihebrew

יש שתי אפשרויות של צפייה בבית:

השכרה לצפייה בעלות של 4.99 דולר

קניה של הסרט בעלות של 14.99 דולר

''

תהנו ותחכימו!