, ,

יש לי חשק לדוקטור

1 0

עליס בליטנטל

''

יש לי חשק לדוקטור

בסטודיו יורם לוינשטיין

אחרי שפע של הצגות רציניות משובחות, מאפשר סטודיו יורם לוינשטיין למסיימי הקיץ הקרוב להתענג ולהתפרע בקומדיה סקסית מתובלת. אך לא רק הם. גם הקהל צוחק ונהנה מהסתבכות הנואפים הצרפתים, שמאוהבים באקט יותר מאשר בבן או בת הזוג.

הסיפור כה מסתבך, כשלכל אחד יש מאהב או מאהבת, וכל עיסוקם ומחשבותיהם מופנים לנושא – כיצד לממש את סיפוק החשקים שלהם, בלי שבני זוגם החוקיים – יגלו זאת. הסיפור מתרחש בקליניקה של רופא, מעוצבת להפליא לפרטי פרטים יפהפיים על ידי אבי שכוי, אליו מגיעים ויוצאים כל הטיפוסים. המאסטר-מיינד של התפתחות העלילה המסתבכת יותר ויותר, הוא המשרת הנאמן (“גדלתי בלי כפית של זהב, אך אני מקבל רק מזומן, לא צ'קים" הוא אומר לכל נואף ונואפת, כדי לסחוט אותם).אורי עטייה כ"אטיין" מסובב הכל וקובע את התפתחות העלילה, ומונע סיבוכים אפשריים.

הרעיון שלו, להמציא סיפור שהרופא יספר לאשתו שטיפל כל הלילה בחולה, בעת ששהה עם המאהבת הצעירה הפתיינית שלו, לא צולח תחילה, אך כשהוא ממציא "מכונה להרחבת אבי העורקים" שכביכול הרופא (רועי וינברג הנאה והמצודד) יציל ממות את "החולה" המדומה בו כביכול טיפל, המכונה הזו היא פרי המצאתו והמצאת הקונסיירז', שמספק את כל הג'אנק שבמחסן כדי ליצור משהו שמתפקד גם כ"פסל של פיקאסו" וגם כמכונת ההצלה הבלתי חוקית.

לא נלאה בפרטים, נציין רק את אשתו הנאה של הרופא, איבון, (מיכל אבו התמימה) שלבסוף גם היא כמעט ומתפתה למשחק האהבהבים; את גוסטב בסינה המתווך (אדם הירש בהופעה מרהיבה, ביחוד כשהוא מתבל את המשפטים ביידיש – שבמציאות אביו הוא שתרגם את הטקסט ליידיש. מה לעשות – היידיש היא החומר הכי עסיסי לקומדיה, במיוחד כשצרפתים הוגים אותה. כשנשאל מיהו מנין הוא יודע לתרגם זאת לשפת הגויים – הוא עונה בנענוע גופו קדימה ואחורה – היה לי אבא יהודי...

את אביו של גוסטב, מרסל בסינה, שנידון למוות והצלה ע"י הרופא, ולמעשה הוא מאהבה של אמה האלמנה של איבון, מגלם בשכנוע רב נדב שרעבי; כל הנשים (וגם הגברים) במחזה כאן יפהפיות וחטובות, כמו אלין לוי כמאהבת של הרופא, האם האלמנה, טל אידיסיס שמגלמת באותנטיות מושלמת את דמות הפאם פאטאל הצרפתיה, שהאהבה אצלה ממשיכה לזרום בעורקים, בלי להתחשב בגילה או בגיל נושאי תשוקתה. כך גם שירה קוריאל כהוטנס היפה, עידן אשכנזי הדון ז'ואן הקלאסי במראהו ובכשרון משחקו התואם; את הרופאה הממשלתית שבאה לעשות את ביקורת הקליניקה, משחקת ליאור בלאוס בגבריות ונוקשות הנדרשות מפקח ממשלתי, אך גם היא נופלת לפח האהבהבים בפגישה עם קולגה מתקופת לימודיה.

תרגומו של אלי ביז'אווי מעולה, ובימויו של רוני מנדלסון קצבי ותוסס. המוסיקה הדופקת מצב רוח טוב היא של יובל מסנר והתנועה המתפתלת והמשובחת של עמית זמיר.

בקיצור, סחרחורת אהבות, ניאופים, הרבה סקס על הבמה, והעיקר – הצחוקים ומצב הרוח הטוב שהם מעניקים לצופים. צחוק בלי לעשות חשבון.

בצילום של רדי רובינשטיין נראים עידן אשכנזי ומיכל אבו.

תגיות: חשק לדוקטור"