כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 514 - The Variable

  38 תגובות   יום שבת, 2/5/09, 02:29

  **********************************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  **********************************************************************************************************************************

  שבת שלוסט חברים!!!

   

  צלחנו את הפסח בשלום, רבחנו וסעדנו במימונה, התמנגלנו עד שכמעט הקאנו ביום העצמאות, ואפילו החיינו וקיימנו והגיענו לפרק ה-100 של "אבודים" (כבוד וכפיים!!!!!!), אבל...

  איך אמר סוייר בפרק הזה? "החגיגה נגמרה".

  תמו ימי הכיף והשעשועים ביוזמת דארמה. נגמרה הדארמה, התחילה הדרמה. ועוד איזו דרמה. ובזמן שאנחנו דוהרים אל הפינאלה במהירות של 88 מייל לשעה, אנחנו עוצרים לרגע כדי לשמוע את סיפורו העצוב של דניאל פראדיי, המדען שהגיע לראשונה אל האי יחד עם חבריו אנשי הספינה - האיש שעומד במרכזו של הפרק הנוכחי. נגבו את שאריות הטחינה מהסנטר, הכניסו את שאריות הקבבים אל המקפיא, ושימו את ה-Dharma ranch dressing במקום בטוח.

   

  יאללה, מתחילים!

   

  הפרק שלפנינו אמנם נקרא "המשתנה" (עם חיריק ב-מ', לא פתח), אבל אנחנו פותחים אותו דווקא עם "הקבוע". הקבוע של דניאל פראדיי - הלא הוא דזמונד, כמובן. כמה שאנחנו מתגעגעים אליך דזמונד. הפעם האחרונה שראינו אותו היתה כשהוא החטיף מכות רצח לבן, אחרי שהוא חשב להרוג את פני. אבל בכל המהומה דז נפצע, והוא מובהל עכשיו לטיפול נמרץ בבית החולים. מי שבאה לבקר אותו, מלבד פני וצ'ארלי הקטן - כמובן, היא אלואיז הוקינג - אימו של דניאל פראדיי. לאלואיז יש היכרות ישנה נושנה עם דזמונד. היא זו שגרמה לו לזנוח את תוכניותיו להינשא לפני בשנת 1996, וסיפרה לו על הייעוד הגדול שלו: להגיע אל האי וללחוץ על כפתור כל 108 שניות.

  אנחנו קופצים 30 שנה אחורה, ורואים את דניאל חוזר אל האי בצוללת יחד עם משלחת מדענים של היוזמה, ומייד ניגש להעיר את ג'ק מהשינה כדי לספר לו שכל החזרה שלהם אל האי, כל העניין הזה של "ייעוד" שאמא שלו טחנה להם בשכל - זה הכל שטויות. זוכרים את הפעם האחרונה שבה ראינו את דניאל? נכון, זה היה מזמן, לפני 5 פרקים אם אנחנו רוצים לדייק, אבל באותה פעם - כשדניאל וחבריו על האי רק הגיעו אל היוזמה, לאחר שג'ון סובב את הגלגל ושרלוט נאספה אל אבותיה - באותה פעם דניאל נראה לנו שבור. אפאתי לחלוטין. מיואש מהמצב, מעצמו, מהחיים. "מה שקרה, קרה" - זה מה שהוא אמר אז. אנחנו הולכים במסלול שנקבע לנו מראש כמו אוגרים שמסתובבים בתוך גלגל, מבלי שתהיה לנו שום אפשרות להשפיע על עתידנו ועל גורלנו. אבל עכשיו דניאל חזר, ואפשר לומר בביטחון מלא: בא לשכונה בחור חדש. ועם "אטיטיוד" חדש. ועוד איך.

   

  "אני יכול למסור ד"ש לאמא שלי, אלואיז?" "לא." "אז תש-כחי מזה!!!" (נכון שדניאל נורא מזכיר את המדען הצרפתי של גיל ססובר?...)

   

  בסצינה הבאה אנחנו רואים את דניאל כילד. מסתבר שהילד מחונן, כי הוא יודע בו זמנית לנגן על פסנתר ולחשב כמה פעמים נוקש המטרונום. אבל אל האידיליה הזאת נכנסת פתאום האמא, שוב הגברת הוקינג, שמתעקשת לספר לילד שלה על הייעוד הגדול שלו בחיים. אם לכל הדמויות בסדרה יש daddy-issues, לדניאל יש mommy-issues רציניות (לא שאבאל'ה הוא טלית שכולה תכלת, אבל אליו נגיע בסוף). אמא של דניאל מתעקשת לשלוט בכל מהלך חייו של בנה. בין אם היא עושה זאת מתוך דאגה לשלומו של האי ממנו היא הגיעה, ובין אם היא עושה זאת מתוך טובתה האישית בלבד - בשורה התחתונה גברת הוקינג מאמינה שלכל אחד מאיתנו יש גורל מסויים ודרך מסויימת שבה עלינו לצעוד, ואת הגישה הדטרמיניסטית-פטאליסטית (סורי על הלועזיסטית) הזאת היא מתעקשת להנחיל לכל אדם שנקלע לדרכה. בכלל, בפרק הזה אנחנו עתידים לגלות שגברת הוקינג היא בכלל לא מי שחשבנו שהיא. שהישישה הבריטית החביבה בעלת השיער הלבן הפכה לאמא המכשפה של שלגיה מהאגדות. או במילים אחרות: שסוזן בויל הפכה לסיימון קאוול.

   

  וכנראה שלא רק סיימון מתחבא בארון שלו, אלא שגם בארון של סוייר מתחבא מישהו (בבקשה אל תתנו לי כוכב אדום על הקישור הזה). פיל, ליתר דיוק. איש האבטחה הצעיר שגילה, בפרק הקודם, על מעללי הבוס שלו בקרב העויינים ושעכשיו הוא נמצא כפות וחבול בתוך הארון של לה-פלור. סוייר המסכן. הוא לא יודע שהבעיות שלו רק התחילו.

   

  דניאל עוזב את ג'ק ונוסע עם מיילס לתחנת "הסחלב" כדי לדבר עם הסמכות מספר 1 על האי - דוקטור צ'אנג. אם הסצינה הבאה נראתה לכם מוכרת, זה רק משום שכבר ראינו אותה בתחילת העונה הנוכחית, בפרק 501. דניאל פונה אל צ'אנג ואומר לו שהוא חייב לפנות את כולם מהאי, משום שבתוך 6 שעות אותה פליטת אנרגיה שהרגה זה עתה איש דארמה ב"סחלב", עומדת להתחולל בתחנת "הברבור" בעוצמה גבוהה פי כמה וכמה ולגרום לקטסטרופה נוראית!!! כשצ'אנג שואל אותו מאיפה הוא בדיוק יודע על ה"תקרית" הזאת שאמורה לקרות, דניאל נותן לו את משפט המרטי-מקפליי האולטימטיבי: "אני מהעתיד". צ'אנג, כמובן, לא מאמין לו. ולדניאל אין זמן לבזבז, אז על הדרך הוא הולך וחושף בפניו את הסוד הכמוס ביותר של הפרק הקודם: מיילס הוא הבן של צ'אנג. כמובן שלמיילס הגילוי המרעיש הזה ממש לא מתאים, משום שכרגע הוא בעיצומו של קונפליקט אב-בן משלו, ולכן הוא טוען בפני צ'אנג שדניאל ירד מהפסים ושהוא בכלל לא יודע על מה הוא מדבר. לצ'אנג זה מספיק כרגע והוא עוזב את המקום, אבל יש לי הרגשה שהספק מתחיל כבר עכשיו לחלחל בקרבו, ספק שיגרום לו כנראה בסוף העונה למלט את בנו התינוק ואת אישתו מן האי - ובכך להציל את חייהם.

   

  הסיני הזה ששולח אליי כל הזמן מבטים משונים ואורב לי כל הלילה מחוץ לבית שלי הוא הבן שלי?! לאאאא, לא יכול להיות...

   

  אנחנו חוזרים בפלאשבק נוסף אל מה שאמור להיות יום חגיגי בחייו של דניאל פראדיי הצעיר - יום קבלת הדוקטורט באוניברסיטת אוקספורד. לפראדיי גם יש חברה חדשה בשם תרזה, אותה תרזה ספנסר שכבר ראינו אותה בפרק 503 במצב וגטטיבי, אבל את השמחה שלהם קוטעת מאמא הוקינג שמתעקשת להזמין את בנה לשיחה אחד על אחד במסעדה. שוב אנחנו מגלים את הנטיות הפולניות להכעיס של אלואיז לדחוף את בנה קדימה כדי שיעשה את אמא שלו שמחה (פלא שאחרי שנים הוא בחר לקרוא לעכברת המחמד שלו על שם האמא?!), אלא שהפעם היא לא מסתפקת בזה ופועלת גם כדי להפריד בין דניאל לבין אהובתו הטרייה - שוב, הכל למען ההתמקדות באותו "ייעוד" גדול שצפוי לדניאל. ודניאל המסכן - מה בסך הכל הוא ביקש? לנגן קצת על פסנתר? לאהוב אישה? אבל לא. אמא מזהירה את דניאל שכל הנשים שיהיו איתו בקשר ייפגעו, מה שלא מוסיף לבריאות הנפשית ההולכת ומתערערת של בנה האומלל. בתור מתנה לכבוד סיום הלימודים היא מעניקה לדניאל יומן, אותו יומן שישמש אותו מעתה והלאה לאורך כל הדרך.

   

  בביתו של לה-פלור מתאספים כל החברים לקראת החלטה מה הם הולכים לעשות הלאה. עומדות בפניהם שתי ברירות: לקחת את הצוללת ולברוח איתה אל מחוץ לאי, או להתחיל את הכל מחדש על החוף. בדיוק כשהם מתכוונים להצביע, נכנס לחדר דניאל ואומר להם שהוא רוצה ללכת ולפגוש את אמא שלו, שהיא אחת מה"עויינים". או שכמו שסוייר היטיב לנסח זאת: "Your mother is an other".  שוב אנחנו רואים שלא נותר זכר מדניאל הכבוי, המיואש והפסיבי של לפני שלוש שנים. דניאל ה"חדש" הוא אנרגטי, מלא מרץ ואקטיבי מתמיד. הוא מוכן לפעולה, הוא רוצה לפעול, הוא מאמין שהוא יכול לפעול. שהוא יכול לשנות.

   

  פלאשבק נוסף לעברו של דניאל, וגם הוא מוכר לנו מהעבר: ראינו את הפלאשבק הזה כבר בפרק 402, כשדניאל ראה בטלוויזיה בפעם הראשונה איך מצאו את שרידי טיסה 815, לכאורה. אם בפרק שעבר ראינו כיצד גוייס מיילס לצוותו של ווידמור על-ידי נעמי, הפעם מי שבא לגייס את דניאל למשימה הוא הביג קאהונה בכבודו ובעצמו: צ'ארלס ווידמור. ווידמור מזכיר לדניאל שהוא זה שעמד מאחורי מחקרי הזמן שלו בתקופת הלימודים, הוא מספר לו על האי הקסום שיוכל לרפא את בעיות הזיכרון שלו, ועל הדרך הוא מגלה לו שהוא זה ששתל את המטוס המזוייף בקרקעית הים, ובכך שם קץ אחת ולתמיד לתעלומה מעוררת המחלוקת. כשדניאל מדבר עם צ'ארלס הוא נזכר באימו, ולא בכדי: שניהם אוהבים להשתמש באותן שיטות פעולה של השפעה ומניפולציה על אחרים מתוך מתק שפתיים, ותוך הבטחה שהדבר רק יקדם את טובתם של בן-שיחם, כשלמעשה האינטרסים האמיתיים שעומדים לנגד עיניהם שונים בעליל. את השיטות האלה הם למדו, כנראה, בכיתת הלימוד של "האחרים". גם בנג'מין ליינוס - חניך מוצלח נוסף של אותה קבוצה - משתמש באותן שיטות לאורך כל הדרך.

   

  סוייר היה פשוט קורא לזה: "Long-con".

   

  גם דניאל מנסה לשכנע את חבריו שעל האי לעזור לו בפעולותיו, אבל בניגוד לקרובי המשפחה שלו - המניעים שלו הם טהורים ונעשים מתוך רצון אמיתי וכן לסייע לחבריו, ולשנות את גורלם. מי שנחלצת ראשונה לעזרתו היא כמובן קייט, המלאך בסרבל הכחול, שלא מפספסת שום הזדמנות להסתער עם אקדחים שלופים אל לב המאפליה. גם ג'ק מתעורר ממצב השינה אליו הוא נכנס כבר לפני 5 פרקים ומצטרף לקייט, אולי כדי לנסות ולשחזר משהו ממה שהיה ביניהם לאורך כל ארבע העונות הקודמות. כמה פאתטי ועצוב נראה ג'ק... ממעמד של מנהיג שיוזם ומוביל מהלכים, הוא התדרדר להישרכות נרפסת אחרי דניאל וקייט (רק בגלל שהוא דלוק על התחת של קייט. בטח שלא בגלל שהוא רוצה לחזור לעמדת ההובלה, חלילה). ג'ולייט נותנת לקייט את הקוד לגדר ההגנה (האם היא כל כך נחפזה לעשות את זה רק על מנת שהפרקלס תעוף לה מהעיניים ותפסיק ללטוש מבטים לבעלה?...), וכך הקבוצה שלנו מתפצלת לשניים: דניאל, קייט וג'ק שפונים אל עבר "האחרים"; וסוייר, ג'ולייט, הארלי, ג'ין ומיילס שמתכוננים לעזוב את היוזמה ולחזור אל החוף.

  לפני שהם עוזבים, דניאל מספיק לתפוס את שרלוט הקטנה לשיחה אחרונה קצרה ומרגשת שבה הוא מזהיר אותה מפני העתיד לבוא. שוב אנחנו רואים את השינוי בגישה של דניאל: במקום להרים ידיים ולומר שוב ש"מה שהיה - היה", ושמותה של שרלוט היה בלתי נמנע - דניאל נוקט בפעולה משום שהוא חושב שהוא יוכל לשנות את מהלך הדברים. החבר'ה מתארגנים לתזוזה, אבל אז מגיע ה"איווט ליברמן" של האי - רדזינסקי חמום המזג - ואם סוייר חשב שהוא הולך להתגנב מהמקום בחשאיות ובלי למשוך תשומת לב, הוא עומד לקבל אותה בהפוכה עם קרב יריות לתפארת בין ה"אבודים" לבין ה"דארמות", שכולל גם פיצוץ מיכלי גז, העלאה באש של דארמה-ואן נוספת, ופצועים ונפגעים לרוב. בקיצור, שישו ושימחו. ולא לשכוח להפעיל את האזעקה.

   

  פלאשבק לביקור נוסף שדניאל זוכה לו מאת אימו, ששוב מדרבנת את בנה להקשיב להצעתו של הבריטי המבוגר הנחמד הזה ולנסוע אל האי. האם אלואיז ידעה מה צפוי לבנה שם, על האי, אליו היא מתעקשת לשלוח אותו בדבקות ובנואשות? בוודאי שכן! ולמרות זאת, זה לא מרתיע אותה מלקחת את בנה, את יחידה אשר היא אהבה, את דניאל - ולשים אותו על הספינה. מצמרר ממש.

   

  רזדינסקי וחבריו מגיעים אל ביתו של סוייר ומגלים את פיל כלוא בארון, וזה כבר יותר מדיי בשבילם. הם משכיבים את סוייר ואת ג'ולייט על הרצפה באיומי רובה ומשתלטים עליהם. המצב כבר ממש לא טוב בשבילם. ממש ממש לא טוב.

  בינתיים, דניאל מדבר עם ג'ק ואומר לו שמכיוון שמה שקורה כרגע הוא ההווה שלהם, כל דבר יכול לקרות, וכל אחד מהם עלול למות. וכשמישהו אומר משפט כזה בסדרה, אנחנו יודעים שטוב לא ייצא לו מכך. כשפניהם מועדים על עבר מחנה ה"אחרים", דניאל שוטח בפניהם את תוכניתו: הוא רוצה לעצור את מהלך האירועים שיתחיל ממש אוטוטו - בפליטת האנרגיה בתחנת "הברבור", ימשיך בהתרסקותם של נוסעי אושיאניק 815 על האי, ויסתיים ברגע זה ממש. איך הוא יעשה את זה? באמצעות פצצת המימן, אותו "ג'אגהד" שנחת על האי ושאותו ראינו בפרק 503. דניאל מודע לכך, ככל הנראה, שהוא יוצא למשימת התאבדות, ממנה הוא לא יחזור בחיים. ייתכן שהוא מרגיש כפי שהרגיש צ'ארלי פייס בשעתו, כשבחר לצלול אל תחנת "המראה" ולהקריב את חייו למען חבריו. אבל דניאל כבר רגיל להיות קורבן. כל חייו הוא היה קורבן לשאיפות המגלומניות של אימו, ועכשיו - לראשונה בחייו - הוא מרגיש אדם חופשי. אדם שיכול לשלוט בעצמו במהלך חייו, מבלי שיהיה כבול בכבליו של איזשהו "ייעוד" עמום ומסתורי. דניאל מזכיר לג'ק את מה שהוא כבר שכח - שבדומה לג'ק, הוא איש מדע אמיתי (בניגוד לאיש אמונה). הוא כבר לא מאמין בגורל ה"קבוע", אלא מעכשיו הוא מאמין ב"משתנים" - בני האדם, שלהם יש רצונות חופשיים, ושהם יכולים לשנות את גורלם אם רק ירצו בכך. איזו השראה נהדרת מהווה דניאל לג'ק. איזה מונולוג נלהב, מלא אופטימיות ואמונה ברוח האדם. אני כל כך מקווה שמעתה והלאה ג'ק יתעורר סוף סוף, ייקח את עצמו בידיים, ויחזור להיות מה שהוא היה בגלגול הקודם שלו על האי.

   

  אמרו את זה קודם לפניי, זה לא משנה: אני ואתה נשנה את העולם

   

  אנחנו חוזרים אל בית החולים, ואל מיטתו של דז הפצוע. אלואיז מודה שלראשונה בחייה, היא לא יודעת מה הדבר הבא שיקרה. האם ההסטוריה שונתה?! דזמונד, כך אנו מגלים, התאושש מהפציעה ושב לאיתנו. הרגע המתוק שלו עם פני מחזיר אותנו אל אותה סצינה בלתי נשכחת מפרק 405, ומזכיר לנו למה אנחנו כל כך אוהבים את הדמות שלו ולמה אנחנו כל כך צריכים שהוא יחזור - ומהר - אל האי ואל הסדרה.

  מחוץ לבית החולים, אנחנו מגלים את מה שחשדנו בו מאז שנודע לנו שאלואיז היא "אחרת": אביו של דניאל פראדיי הוא בעצם צ'ארלס ווידמור. ושני ההורים האלה בחרו להקריב את חייו של בנם למען האי, ממש כשם שבנג'מין ליינוס נאלץ לעשות כשבחר להקריב את חיי בתו אלכס. אבל בן תמיד הצטער על הרגע הזה, ואי אפשר לומר שהוא היה מוכן לו - זה תפס אותו בהפתעה. אלואיז וצ'ארלס, לעומת זאת... הם תכננו את ההקרבה הזאת של דניאל במהלך כל חייו. הם ידעו בדיוק מה הולך לקרות לו. האם הם מצטערים על כך? ספק גדול שכן. האם מפלצת העשן היתה סולחת להם על מעשיהם? גם זה מוטל בספק.

  וכך בעצם יוצא שאלואיז הוקינג היא אימו של דניאל פראדיי, שהוא בנו של צ'ארלס ווידמור, שהוא אביה של פני ווידמור, שהיא אישתו של דזמונד יום, שהוא אביו של צ'ארלי יום, שקרוי על שמו של צ'ארלי פייס, שהיה הבנזוג של קלייר ליטלטון, שהיא בתו של כריסטיאן שפרד, שהוא האבא של ג'ק שפרד, שהוא הדוד של אהרון ליטלטון, שאומץ על-ידי קייט אוסטן. מבולבלים? גם אנחנו.

   

  דניאל מגיע אל מחנה "האחרים", ופוגש את ריצ'ארד. הפעם האחרונה שהם נפגשו היתה בשנת 1954, כשדניאל הסביר לו ולאלי הצעירה מה לעשות עם פצצת המימן ששוכבת להם בחצר האחורית. עכשיו דניאל דורש לדבר עם אלואיז באיומי אקדח, אבל זה מאוחר מדיי. וכך הטרגדיה של דניאל פראדיי מגיעה לשיאה. האיש שביקש לשנות את מהלך ההסטוריה, נורה בגב על-ידי אימו. ברגעיו האחרונים בחיים, דניאל מספיק למסור לאלואיז את המסר האחרון שלו: "אני הוא הבן שלך". ייתכן שהוא גם מבין, באופן טראגי ומייאש כל כך, שזה היה הגורל וה"ייעוד" שלו לכל אורך חייו - למות בידי אימו. שאימו שלחה אותו אל המוות. ושמן הגורל אי אפשר לברוח.

   

  עצוב.

   

   ...?Dead is dead

   

  אבל אולי יש תקווה?...

   

  אנחנו כבר ראינו שב"אבודים" אפשר להתאושש גם מירייה בלב. אולי דניאל לא מת בכל זאת?...

  ובכל מקרה, גם אם המאורע המצער הזה הוא בלתי ניתן לשינוי, ואנחנו נפרדים מדמות אהובה נוספת בסדרה (אנשי הספינה נקטלים בזה אחר זה כמו שה-"Tailies" נקטלו בשעתו, בעונה השניה) - יש לקוות שהקורבן לא היה לשווא. שהגישה שהנחתה את דניאל פראדיי בפרק הזה תחלחל הלאה, לשאר האנשים. יכול להיות שאני מדמיין, אבל אני שמתי לב לזיק בעיניו של ג'ק שפרד כשדניאל דיבר איתו. ייתכן שמותו של דניאל יחזיר לנו את ג'ק ה"ישן", ג'ק שאנחנו כל כך אוהבים ומתגעגעים אליו. ייתכן שג'ק יקבל על עצמו מחדש את תפקיד איש המדע, וישוב להוביל, להזיז דברים, לשנות. יש עדיין תקווה.

  אחרי הכל, נותרו שני פרקים שלמים לסיום העונה...

   

   

   

  שיהיה לכולכם שבוע מעולה!!!

  דרג את התוכן:

   תגובות (38)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/5/09 23:51:

   צטט: yunes 2009-05-04 23:10:54


   סופרלטיבים אתה אדיר! התרשמות:

   1. התפתחות בטלנובלת הרביעיה - ג'ולייט קלטה וויבים בין סויר לקייט והתחילה לעשות פרצופים. כרגע זה פחות משנה לשניהם, נתפסו וזה. באותו הזמן ממש יוצאים קייט וג'ק להרפתקאה משותפת, ממנה כנראה ישובו בגפם (דן חי או מת, הוא לא יחזור איתם ברגל...)ולא נראה לי שהדרך חזרה מהעוינים תהיה בסגנון טיול רגלי קל שבסופו שותים מים ומנשנשים חטיפי דארמה - בקיצור אקשן ומין. או לפחות מתח מיני.

   2. יכול להיות שדניאל נרפא ממחלת הזיכרון באי בגלל שהוא חזר לאי לזמן לפני ש"האני המקביל שלו" (זה שלא חזר בזמן) חלה? הרי כשהוא בא בספינה (זמן מקור) היו לו בעיות ועכשיו לא? אולי זאת הסיבה שלוק עומד על הרגליים באי? הרי אנחנו יודעים שהזיזו את האי בזמן אחורה ולא קדימה? ורוז? די ברור שרוב "הכשפים" והחידות הגדולות קשורים בזמן, אבל העסק מתחיל להיסגר...

   3. הפרק הקודם וזה רומזים גם על הרעים והטובים. קודם גילינו את אנושיותו של בן ואת הציויי ללחת אחרי לוק, עכשיו אנחנו מגלים שצ'ארלס ואלי הם אולי לא הרעים ב100%, אבל הם רעים לא רעים בפני עצמם. להבדיל ממה שכתבת, אני מדמיין לעצמי בעונה האחרונה איזו אידיליה (דבילית) בין הכוכבים - השישיה כולה תחבור למושתלי הדארמה (סויר וכד') שיחד עם ריצ'ארד יחוו את קפיצת הזמן אל בן לוק וסאן, אז הם יביסו את כל השאר וילכו לעשן משהו אצל יעקוב בבקתה.   

   סחתיין על התובנות!!! צוחק

    

   לגבי ג'ק וקייט - אקשן בטוח יהיה. לגבי מין... סמוך על ג'ק שכמו תמיד הוא יידע לפספס את ההזדמנות כשזו תיקרה בדרכו.

   ההערה השנייה שלך מאוד מעניינת, למרות שאני עדיין חושב שלאי יש יכולות ריפוי "עצמאיות" משלו, בלי קשר למסע בזמן.

   ולגבי האידיליה שצפויה לנו, זהו תרחיש עם סבירות לא רעה בלבד! אנחנו כבר מבינים שה"אחרים" הם חבר'ה לא ממש רעים שבסך הכל רוצים להגן על האי שלהם, ושבינתיים מי שעושה את רוב הבעיות (כולל לחפור כל מיני תחנות בשטחים אסורים, ולשחרר פרצי אנרגיה עצומים לאוויר העולם בתאונות קטסטרופליות) הם הדארמה-פיפל. השאלה היא רק עם מי בדיוק תהיה המלחמה הגדולה. לא בטוח בכלל שיוזמת דארמה (כפי שאנחנו מכירים אותה בשנת 1977) תהווה צד בסיפור הזה, משום שכמו שכולנו יודעים, היוזמה נמחקה מן האי ב"טיהור" הגדול. אני הייתי מציע לשים לב טוב טוב לכנופיית ה-"my friend" של סיזר, בראם ואילנה, עם הצל-של-הפסל שלהם. יש לי הרגשה שמשם תיפתח הרעה.

    

   שבוע מצויין שיהיה לך!!!

    

     4/5/09 23:12:

   כתבתי קודם ללחת. התכוונתי ללכת. אז אני ללכת.
     4/5/09 23:10:


   סופרלטיבים אתה אדיר! התרשמות:

   1. התפתחות בטלנובלת הרביעיה - ג'ולייט קלטה וויבים בין סויר לקייט והתחילה לעשות פרצופים. כרגע זה פחות משנה לשניהם, נתפסו וזה. באותו הזמן ממש יוצאים קייט וג'ק להרפתקאה משותפת, ממנה כנראה ישובו בגפם (דן חי או מת, הוא לא יחזור איתם ברגל...)ולא נראה לי שהדרך חזרה מהעוינים תהיה בסגנון טיול רגלי קל שבסופו שותים מים ומנשנשים חטיפי דארמה - בקיצור אקשן ומין. או לפחות מתח מיני.

   2. יכול להיות שדניאל נרפא ממחלת הזיכרון באי בגלל שהוא חזר לאי לזמן לפני ש"האני המקביל שלו" (זה שלא חזר בזמן) חלה? הרי כשהוא בא בספינה (זמן מקור) היו לו בעיות ועכשיו לא? אולי זאת הסיבה שלוק עומד על הרגליים באי? הרי אנחנו יודעים שהזיזו את האי בזמן אחורה ולא קדימה? ורוז? די ברור שרוב "הכשפים" והחידות הגדולות קשורים בזמן, אבל העסק מתחיל להיסגר...

   3. הפרק הקודם וזה רומזים גם על הרעים והטובים. קודם גילינו את אנושיותו של בן ואת הציויי ללחת אחרי לוק, עכשיו אנחנו מגלים שצ'ארלס ואלי הם אולי לא הרעים ב100%, אבל הם רעים לא רעים בפני עצמם. להבדיל ממה שכתבת, אני מדמיין לעצמי בעונה האחרונה איזו אידיליה (דבילית) בין הכוכבים - השישיה כולה תחבור למושתלי הדארמה (סויר וכד') שיחד עם ריצ'ארד יחוו את קפיצת הזמן אל בן לוק וסאן, אז הם יביסו את כל השאר וילכו לעשן משהו אצל יעקוב בבקתה.   

     4/5/09 16:37:

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-04 16:24:59


   אה, אה- גם רציתי לשאול.

   אלואיז יודעת כל מה שיקרה בגלל כל המסעות האלה שלה בזמן?

    

   המממ... שאלה טובה.

   לא נראה לי שאלואיז בעצמה נוסעת בזמן. לפחות אנחנו לא יודעים את זה בשלב הזה. היא יודעת חלק מהדברים שיקרו בגלל שהיא חוותה אותם כבר בעצמה על האי, לפני שיתר האבודים חוו אותם (למשל את העובדה שהיא תהרוג את דניאל), אבל אנחנו לא יודעים עדיין איך היא יודעת את שאר הדברים, שהתרחשו הרבה אחרי שהיא עזבה את האי. יכול להיות שכמו דזמונד בשעתו, גם היא מקבלת כל מיני חזיונות על העתיד, ויכול להיות שהיא פשוט קיבלה ממישהו מסרים לגביהם. אבל שוב - בשלב הזה זוהי עדיין שאלה מסתורית.

    

     4/5/09 16:32:

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-04 16:17:06

    

   כן, לא חשבתי שיש קשר בין כריסטיאן האבא לכריסטיאן הספינה, מעבר לשם. סתם חשבתי שהם ממשיכים לפמפם לנו את כריסטיאן. כי ללא ספק אנחנו עדיין לא מבינים עד כמה הוא מהותי לאי.

    

   זהו- אז אם היא הרגה את דניאל הבוגר, איפה דניאל הילד?

   אולי אני בכלל לא מבינה את המעט שחשבתי שאני מבינה (ושגם את זה עירערת לי עכשיו עם התגובה שלך לתגובה שלי! צעקה לשון בחוץ)

    

   אבל... אבל... אבל... גררררררררר אם זה ההווה שלהם וההתרסקות היתה בעבר שלהם... העבר שלהם הוא עןד 30 שנה קדימה אז מה לעשות, הם יהיהו מבוגרים יותר כש-2004 תגיע.

    

   וגם! איך לשרלוט הילדה יש כזה מבטא בריטי אם היא נולדה על האי? (או שגיליתי עוד בורות בנוגע למוצא המבטע...) אני מתכוונת- עד עכשיו חשבתי שמבטא הוא משהו שאתה מקבל בהתאם למקום בו גדלת ולמדת לדבר בו, והוא לא עובר גנטית מההורים. אז נכון, היא שמעה אנגלית מההורים שלה אבל גם מכל שאר תושבי האי... או שזה פחות משמעותי.

   או שבכלל. זה לא ממש משנה המבטא שלה, סתם היא כנראה כל כך מרגיזה אותי שאני מחפשת עם מה להיטפל אליה צוחק.

    

   ואיזה יפה לאבודים שלנו על האי!

    

   שבוע מקסים גם לך!

   טוב, אני אנסה להבהיר את עצמי קצת יותר טוב:

    

   נראה לי שבזמן שאלואיז הרגה את דניאל הבוגר, דניאל הילד עדיין לא נולד! הוא נולד רק לאחר מכן, כשהיא כבר יצאה מהאי, אבל אז אלואיז כבר ידעה שביום מן הימים היא תהרוג את בנה במו ידיה.

   בקשר לאבודים המבוגרים - בהנחה שהם ימשיכו במסלול חייהם הרגיל ב-1977 בלי שיהיו קפיצות זמן נוספות (ולדעתי יהיו, אולי אפילו כבר בפינאלה הנוכחית), בשנת 2004 הם אכן יהיו בגיל הזהב. אבל! באותה שנה הם יוכלו לפגוש את הגרסה הצעירה שלהם מתרסקת שוב על האי במטוס!!! (בדיוק כמו שמיילס זכה לראות את עצמו בתור תינוק).

   ובקשר למבטא של שרלוט - יכול להיות שפשוט ההורים שלה הגיעו מאנגליה אל היוזמה, והיא קיבלה את המבטא מהם. אולי היא הגיעה אל האי רק אחרי שהיא כבר למדה לדבר. ואולי המורה שלה לאנגלית הייתה ממוצא בריטי. וואו, אני יכול להתעסק שעות עם השאלה: "מאיפה שרלוט קיבלה את המבטא שלה". בשבוע הבא אני אנסה להציג שבע תשובות לשאלה: "מתי לפי דעתכם לוק התחיל לאבד את השיער?", או: "איך זה שבתור עיראקי, המבטא הערבי של סעיד ממש - אבל ממש גרוע?" רגוע

    

   שבוע מעולה!!!

    

     4/5/09 16:24:


   אה, אה- גם רציתי לשאול.

   אלואיז יודעת כל מה שיקרה בגלל כל המסעות האלה שלה בזמן?

    

     4/5/09 16:17:

   צטט: yacobzon 2009-05-04 00:54:46

   אחחחחחחחחחחחח את גדולה את... צוחק

    

   ככה:

    

   בקשר לכריסטיאן, זה היה השם של ספינת המחקר שגילתה את המטוס המזוייף על קרקעית הים (למען האמת, השם המדויק שלה היה "כריסטיאן 1"). את מעללי הספינה ראינו - למי שראה - במשחק האינטרנטי "find 815" שעלה לרשת בזמן החופשה בין העונה השלישית לרביעית. ולפי מה שנגלה לנו במשחק, לא היה קשר בין הספינה לבין אבא של ג'ק.

   לגבי הסמל על היומן שאלואיז העניקה לדניאל - לא הצלחתי למצוא על זה משהו מיוחד.

   לגבי החוברת על הספה את יכולה לראות את התגובה הקודמת שלי ל-roy651 שתענה לך על השאלה.

   איך דניאל זכר את העבודה שצ'ארלס הציע לו? כנראה שכשמדובר בדברים באמת חשובים, הוא זוכר אותם (מה עוד שבטח אמאל'ה דאגה לפמפם לו שוב ושוב שייקח את הג'וב הזה).

   בקטע שראינו את דניאל מנגן על הפסנתר בתור ילד, הוא כבר היה מחוץ לאי. הבית שבו הוא ניגן הוא אותו בית שאליו הוא הגיע גם כמבוגר, ומכאן ניתן להסיק שסצינת הפסנתר לא התרחשה על האי. צאיך לזכור עובדה מעניינת אחת: מבין האנשים שנותרו על האי לאחר שהוא הוזז - סוייר, ג'ולייט, מיילס, דניאל ושרלוט - דניאל היה היחיד שלא דימם מהאף. משמע שהוא שהה הכי פחות זמן על האי, מה שאומר שככל הנראה הוא לא נולד על האי כמו מיילס ושרלוט.

   האם האבודים יהיהו בני 60 כשהאושיאניק 815 יתרסק? לא, כי זה היה בעבר שלהם!!! עכשיו הם בהווה, והתרסקות המטוס נמצאת הרחק מאחוריהם... (אם כי זה רעיון נחמד לתאר את כל החבר'ה בתור מחלקה גריאטרית מעופפת שמתרסקת על האי וצריכה להתחיל את הכל מחדש...)

   שמח שהפוסט שלי הצליח להסביר לך אפילו קמצוץ ממה שקורה בסדרה המטורפת הזאת...

    

   שבוע נהדר שיהיה לך יקירתי!!!

    

    

   כן, לא חשבתי שיש קשר בין כריסטיאן האבא לכריסטיאן הספינה, מעבר לשם. סתם חשבתי שהם ממשיכים לפמפם לנו את כריסטיאן. כי ללא ספק אנחנו עדיין לא מבינים עד כמה הוא מהותי לאי.

    

   זהו- אז אם היא הרגה את דניאל הבוגר, איפה דניאל הילד?

   אולי אני בכלל לא מבינה את המעט שחשבתי שאני מבינה (ושגם את זה עירערת לי עכשיו עם התגובה שלך לתגובה שלי! צעקה לשון בחוץ)

    

   אבל... אבל... אבל... גררררררררר אם זה ההווה שלהם וההתרסקות היתה בעבר שלהם... העבר שלהם הוא עןד 30 שנה קדימה אז מה לעשות, הם יהיהו מבוגרים יותר כש-2004 תגיע.

    

   וגם! איך לשרלוט הילדה יש כזה מבטא בריטי אם היא נולדה על האי? (או שגיליתי עוד בורות בנוגע למוצא המבטע...) אני מתכוונת- עד עכשיו חשבתי שמבטא הוא משהו שאתה מקבל בהתאם למקום בו גדלת ולמדת לדבר בו, והוא לא עובר גנטית מההורים. אז נכון, היא שמעה אנגלית מההורים שלה אבל גם מכל שאר תושבי האי... או שזה פחות משמעותי.

   או שבכלל. זה לא ממש משנה המבטא שלה, סתם היא כנראה כל כך מרגיזה אותי שאני מחפשת עם מה להיטפל אליה צוחק.

    

   ואיזה יפה לאבודים שלנו על האי!

    

   שבוע מקסים גם לך!

     4/5/09 00:54:

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-03 19:13:02

   אחחחחחחחחחחחחחחחח צוחק

    

   אויש דניאל דניאל... כמה חבל. אבל כמו שאמרת- מוות הוא לא סופי באבודים.

    

   אמממ שאלה- אם אני זוכרת נכון, כשהראו בטלויזיה את המטוס בים, אמרו משהו על זה שאלו צילומים שנעשו בעזרת מצלמה (או משהו כזה) שנקראת "כריסטיאן 1" (לא סגורה על זה שדיברו על המצלמה אבל כן קראו שם למשהו כריסטיאן), ומיש זה זרק אותי (מן הסתם) לאבא של ג'ק.

   הסמל על המחברת של דניאל- יש משהו על זה?

   ומה היה הקומיקס שווידמור הזיז מהספה בבית של דניאל?

   (ואיך הוא סיפר לו דברים ואמר לו שהוא במילא ישכח אותם מחר- אז איך דניאל זכר את מה שהוא הציע לו? את העבודה על האי?)

   מסכן דניאל, עם כאלה הורים מניפולטיביים. את אמא שלו מעולם לא חיבבתי, בכל גיל שבו הכרנו אותה.

   אה- כשהיא ירתה בו... היא נראתה כמו בגיל שהיתה בו כשאמרה לו לא לנגן על הפסנתר... אז "עכשיו"- בשנות ה-70, הוא כבר קיים? ואם כן- איפה הוא?

   ואם זה ההווה.... אז יש סיכוי שהאבודים יהיו בני 60 כשהמטוס שלהם ייתרסק, אבל בעצם הוא כבר לא יהיה שלהם...

   לא משנה.

   אני מסבירה לעצמי את המשמעויות של כל הקפיצות בזמנים.

   הפוסט שלך בהחלט עזר לי להבין קצת יותר...

   אחחחחחחחחחחחח את גדולה את... צוחק

    

   ככה:

    

   בקשר לכריסטיאן, זה היה השם של ספינת המחקר שגילתה את המטוס המזוייף על קרקעית הים (למען האמת, השם המדויק שלה היה "כריסטיאן 1"). את מעללי הספינה ראינו - למי שראה - במשחק האינטרנטי "find 815" שעלה לרשת בזמן החופשה בין העונה השלישית לרביעית. ולפי מה שנגלה לנו במשחק, לא היה קשר בין הספינה לבין אבא של ג'ק.

   לגבי הסמל על היומן שאלואיז העניקה לדניאל - לא הצלחתי למצוא על זה משהו מיוחד.

   לגבי החוברת על הספה את יכולה לראות את התגובה הקודמת שלי ל-roy651 שתענה לך על השאלה.

   איך דניאל זכר את העבודה שצ'ארלס הציע לו? כנראה שכשמדובר בדברים באמת חשובים, הוא זוכר אותם (מה עוד שבטח אמאל'ה דאגה לפמפם לו שוב ושוב שייקח את הג'וב הזה).

   בקטע שראינו את דניאל מנגן על הפסנתר בתור ילד, הוא כבר היה מחוץ לאי. הבית שבו הוא ניגן הוא אותו בית שאליו הוא הגיע גם כמבוגר, ומכאן ניתן להסיק שסצינת הפסנתר לא התרחשה על האי. צאיך לזכור עובדה מעניינת אחת: מבין האנשים שנותרו על האי לאחר שהוא הוזז - סוייר, ג'ולייט, מיילס, דניאל ושרלוט - דניאל היה היחיד שלא דימם מהאף. משמע שהוא שהה הכי פחות זמן על האי, מה שאומר שככל הנראה הוא לא נולד על האי כמו מיילס ושרלוט.

   האם האבודים יהיהו בני 60 כשהאושיאניק 815 יתרסק? לא, כי זה היה בעבר שלהם!!! עכשיו הם בהווה, והתרסקות המטוס נמצאת הרחק מאחוריהם... (אם כי זה רעיון נחמד לתאר את כל החבר'ה בתור מחלקה גריאטרית מעופפת שמתרסקת על האי וצריכה להתחיל את הכל מחדש...)

   שמח שהפוסט שלי הצליח להסביר לך אפילו קמצוץ ממה שקורה בסדרה המטורפת הזאת...

    

   שבוע נהדר שיהיה לך יקירתי!!!

    

     3/5/09 19:13:

   אחחחחחחחחחחחחחחחח צוחק

    

   אויש דניאל דניאל... כמה חבל. אבל כמו שאמרת- מוות הוא לא סופי באבודים.

    

   אמממ שאלה- אם אני זוכרת נכון, כשהראו בטלויזיה את המטוס בים, אמרו משהו על זה שאלו צילומים שנעשו בעזרת מצלמה (או משהו כזה) שנקראת "כריסטיאן 1" (לא סגורה על זה שדיברו על המצלמה אבל כן קראו שם למשהו כריסטיאן), ומיש זה זרק אותי (מן הסתם) לאבא של ג'ק.

   הסמל על המחברת של דניאל- יש משהו על זה?

   ומה היה הקומיקס שווידמור הזיז מהספה בבית של דניאל?

   (ואיך הוא סיפר לו דברים ואמר לו שהוא במילא ישכח אותם מחר- אז איך דניאל זכר את מה שהוא הציע לו? את העבודה על האי?)

   מסכן דניאל, עם כאלה הורים מניפולטיביים. את אמא שלו מעולם לא חיבבתי, בכל גיל שבו הכרנו אותה.

   אה- כשהיא ירתה בו... היא נראתה כמו בגיל שהיתה בו כשאמרה לו לא לנגן על הפסנתר... אז "עכשיו"- בשנות ה-70, הוא כבר קיים? ואם כן- איפה הוא?

   ואם זה ההווה.... אז יש סיכוי שהאבודים יהיו בני 60 כשהמטוס שלהם ייתרסק, אבל בעצם הוא כבר לא יהיה שלהם...

   לא משנה.

   אני מסבירה לעצמי את המשמעויות של כל הקפיצות בזמנים.

   הפוסט שלך בהחלט עזר לי להבין קצת יותר...

     3/5/09 00:17:

   צטט: roy651 2009-05-02 23:41:54

   אני קורא את הפוסט מזה כשנתיים אבל מגיב לראשונה:

   תענוג לקרוא אותך - מפזר את הערפילים ומבהיר את האפילה!

    

   מכל מקום השני סנט שלי להפעם:

   הטריד אותי הקטע הקצרצר אך לא סתמי בו ווידמור מזיז את הWIRED ממש לפני שהוא יושב ו"מערבב" את דניאל.

   גיגול קצר אחר כך התגלתה הסיבה לרמיזה העבה - מדובר כנראה בהחזרת טובה של ג'יי ג'יי לחבר'ה מויירד שנתנו לו לערוך את גליון מאי שזה עתה יצא לדוכנים

   קריצה

    

   המשך לרתק,

   רועי 

   קודם כל תודה רבה וברוך הבא לפוסט של לוסט!!! צוחק

    

   סחתיין על ההארה שלך, וכאות תודה - הנה לינק לגיליון האותנטי שהופיע בפרק, שכמו שאתם רואים עוסק גם באחד הנושאים האהובים ביותר על דניאל - מסע בזמן.

    

   שבוע נהדר שיהיה לך!!!

    

     2/5/09 23:41:

   אני קורא את הפוסט מזה כשנתיים אבל מגיב לראשונה:

   תענוג לקרוא אותך - מפזר את הערפילים ומבהיר את האפילה!

    

   מכל מקום השני סנט שלי להפעם:

   הטריד אותי הקטע הקצרצר אך לא סתמי בו ווידמור מזיז את הWIRED ממש לפני שהוא יושב ו"מערבב" את דניאל.

   גיגול קצר אחר כך התגלתה הסיבה לרמיזה העבה - מדובר כנראה בהחזרת טובה של ג'יי ג'יי לחבר'ה מויירד שנתנו לו לערוך את גליון מאי שזה עתה יצא לדוכנים

   קריצה

    

   המשך לרתק,

   רועי 

     2/5/09 23:09:

   צטט: רונית21 2009-05-02 22:36:04

   צטט: yacobzon 2009-05-02 15:15:38

   צטט: רונית21 2009-05-02 11:19:39

    מתאפקת עד הערב - כי נמנעת מאי מיול (פוחדת מוירוסים , 

   )

   ומה יהיה עכשיו עם דז brotha? עכשיו שהנרי קיוזאק אולי פישל?

   האם הוא ילך בדרכן של אנה הלטינו הלוהטת וקוקו ליבי שהועפו בגלל הפישולים של השחקניות ? 

   את בוודאי מתכוונת לפרשיית ההטרדה המינית שהשחקן הנרי איאן קיוזיק הסתבך בה. לא נעים. לא נעים בכלל. ובניגוד לכל מיני "כוכבים" אצלנו כמו משה קצב וחנן גולדבלט, הפעם אני באמת מקווה שהבחור ייצא זכאי מכל הסיפור, ויחזור כמה שיותר מהר למשחק פעיל בסדרה.

    

    

    גם אני 

    

   תודה על הפוסטלוסט הנפלא.

   ולמרות שהיו קטעים צפויים ,

   איזו מחווה לאדיפוס אם כבר הזכרנו mumy isue

   בכלל העומק והרבדים של הסדרה הזו....................

   ממשיחים שקמים שמתים וקמים לתחייה , טרגדיות יווניות .............................

   איי

   מה נעשה כשהיא תיגמר? 

   אטום

    

   יש דברים שאסור לחשוב עליהם...

    

     2/5/09 22:36:

   צטט: yacobzon 2009-05-02 15:15:38

   צטט: רונית21 2009-05-02 11:19:39

    מתאפקת עד הערב - כי נמנעת מאי מיול (פוחדת מוירוסים , 

   )

   ומה יהיה עכשיו עם דז brotha? עכשיו שהנרי קיוזאק אולי פישל?

   האם הוא ילך בדרכן של אנה הלטינו הלוהטת וקוקו ליבי שהועפו בגלל הפישולים של השחקניות ? 

   את בוודאי מתכוונת לפרשיית ההטרדה המינית שהשחקן הנרי איאן קיוזיק הסתבך בה. לא נעים. לא נעים בכלל. ובניגוד לכל מיני "כוכבים" אצלנו כמו משה קצב וחנן גולדבלט, הפעם אני באמת מקווה שהבחור ייצא זכאי מכל הסיפור, ויחזור כמה שיותר מהר למשחק פעיל בסדרה.

    

    

    גם אני 

    

   תודה על הפוסטלוסט הנפלא.

   ולמרות שהיו קטעים צפויים ,

   איזו מחווה לאדיפוס אם כבר הזכרנו mumy isue

   בכלל העומק והרבדים של הסדרה הזו....................

   ממשיחים שקמים שמתים וקמים לתחייה , טרגדיות יווניות .............................

   איי

   מה נעשה כשהיא תיגמר? 

     2/5/09 22:01:

   צטט: לירון פיין 2009-05-02 21:31:14

   צטט: yacobzon 2009-05-02 15:24:30

   צטט: Blue Sky 2009-05-02 14:26:25

   מעולה!!! תודה רבה!!!
   פרק מעולה כשחלק מהשיאים הם המפגשים האקטיביים, הבלתי אפשריים, בין אנשי העתיד לאנשי העבר
   (פארדיי ואימו, מיילס ואביו, דניאל ושרלוט). מפגשים כל כך מרגשים וכיפיים.
   ובכלל, פרק עם חשיפה של המון קשרים בין אנשים ותובנות על סיפור המסגרת.
   אני מת על ריצ'ארד! הוא כריזמטי בטירוף! והמשחק המצוין שלו כשאנשי העתיד מתקילים אותו כל פעם מחדש
   והוא מופתע אך עם זאת לא שולל על הסף את היתכנות הדברים...
   שבת שלום והרבה בריאות! (גם לדניאל)

   ריצ'ארד אלפרט הוא הדמות הכי קולית בסדרה... אף פעם לא מתעצבן, אף פעם לא מרים את הקול, תמיד נשאר רגוע ובשליטה... האם זה בגלל שהוא יודע שלמרות כל מה שיקרה - הוא יישאר תמיד בחיים (ותמיד צעיר לנצח)? יש משהו קצת לא אנושי בדמות שלו. קצת על אנושי. שרק לא יתברר לנו שריצ'ארד הוא בעצם חייזר שנחת על האי בסופו של דבר (אם כי אני בטוח שלירון פיין יאהב את הרעיון).

    

   שבת שלום גם לך ורק בריאות!

    

    

   לירון פיין סובר שריצ'ארד עשוי מעשן.

   צ'יקיצ'יקיהייהייהיי

   נכון שרוז וברנרד הם החנה ומרגלית של "אבודים"?...

    

     2/5/09 21:31:

   צטט: yacobzon 2009-05-02 15:24:30

   צטט: Blue Sky 2009-05-02 14:26:25

   מעולה!!! תודה רבה!!!
   פרק מעולה כשחלק מהשיאים הם המפגשים האקטיביים, הבלתי אפשריים, בין אנשי העתיד לאנשי העבר
   (פארדיי ואימו, מיילס ואביו, דניאל ושרלוט). מפגשים כל כך מרגשים וכיפיים.
   ובכלל, פרק עם חשיפה של המון קשרים בין אנשים ותובנות על סיפור המסגרת.
   אני מת על ריצ'ארד! הוא כריזמטי בטירוף! והמשחק המצוין שלו כשאנשי העתיד מתקילים אותו כל פעם מחדש
   והוא מופתע אך עם זאת לא שולל על הסף את היתכנות הדברים...
   שבת שלום והרבה בריאות! (גם לדניאל)

   ריצ'ארד אלפרט הוא הדמות הכי קולית בסדרה... אף פעם לא מתעצבן, אף פעם לא מרים את הקול, תמיד נשאר רגוע ובשליטה... האם זה בגלל שהוא יודע שלמרות כל מה שיקרה - הוא יישאר תמיד בחיים (ותמיד צעיר לנצח)? יש משהו קצת לא אנושי בדמות שלו. קצת על אנושי. שרק לא יתברר לנו שריצ'ארד הוא בעצם חייזר שנחת על האי בסופו של דבר (אם כי אני בטוח שלירון פיין יאהב את הרעיון).

    

   שבת שלום גם לך ורק בריאות!

    

    

   לירון פיין סובר שריצ'ארד עשוי מעשן.

   צ'יקיצ'יקיהייהייהיי

     2/5/09 21:02:

   צטט: הפיה 2009-05-02 20:47:27


   תודה רבה על הסיכום

   אוהבת את הסידרה,

   אני חושבת שזו הסידרה היחידה שאני צופה

   בשקיקה

   תודה לך!

    

   כמוני כמוך...

    

     2/5/09 20:47:


   תודה רבה על הסיכום

   אוהבת את הסידרה,

   אני חושבת שזו הסידרה היחידה שאני צופה

   בשקיקה

     2/5/09 19:04:

   צטט: Reututi 2009-05-02 17:17:27

   אחחחח ירון ירון אם היית יודע מה עבר עליי מאז שיצא הפרק לאוויר הרשת עד שראיתי את הפרק לפני שעה היית צוחק עליי ואז מוסיף גם LOL ואפילו הרגשתי צביטה בלב כשראיתי אתמול את ההודעה על הפוסטלוסט החדש... אבל עכשיו הכל תקין, היה פרק, יש פוסט, יאללה מתחילים :)

   איזה כיף שחזרנו לימי ישיבות דמוקרטיות נוסח סוייר נגד ג'ק ו"נמשים" כמובן באמצע ועושה דרמות, אחחח אין כמו פרק 100 כדי להתחיל הכל כמו בהתחלה, בתולי :) חשבתי בתחילת הפרק שזה יהיה פרק דזמונד וכבר התחלתי לרייר אבל הפרק התגלה כפרק דניאל מה שהיה אומנם פחות מרשים אבל עדיין לא רע.
   אני חייבת לך תודות רבות על זה שגם אתה זכרת את הסצינה המאוד מוכרת מתחילת העונה עם פראדיי בתחנת "הסחלב", השותף שלי לדירה חשד שכבר ראיתי את הפרק בסתר כשאמרתי לו שהקטע הזה היה כבר ומה דניאל הולך להגיד. מזל שאני לא משתגעת.
   לא הבנתי מה בדיוק קרה לדניאל שהוא פתאום מאבד את הזיכרון, אני יודעת שזה הוסבר באחת העונות הקודמות אבל אני אודה לך אם תרענן את זכרוני גורו לוסט יקר :)
   רוב הפרק לווה בקטעים צפויים מדי שידעתי שיקרו דקה לפני שהם קרו (באמת שלא ראיתי את הפרק עד לפני שעה!!!) למשל שדניאל ניגש לשארלוט ג'וניור להגיד לה מה שהיא עצמה אמרה לו בבגרותה, שווידמור הוא אבא של דניאל, שדזמונד חתיך על ועוד. קצת הרגיז אותי הפרק הזה בזה שהוא היה כל כך צפוי...

   לדעתי דניאל מת... לדעתך ולדעת עוד כמה אנשים הוא יקום לתחייה, אין לי בעיה עם זה כל עוד ג'ין ימות במקומו :P נשארו 3 פרקים לסדרה לא 2 (אחד כפול נו) ואני מאוד מקווה בשביל התסריטאים שהפרקים האחרונים יהיו פחות מעצבנים מזה, חבל, דווקא העונה הייתה טובה עד עכשיו.

   כרגיל נהנתי מהפוסט האדיר שלך, מזל  שאין יותר הפוגות עד סוף העונה, מקווה שפרק הבא יהיה דווקא על לוק ובנג'מין ומי יתן שהשבוע אני אזכה לראות את הפרק ביום חמישי ולא שבת :)

   שבת שלוסט!

    

   נ.ב. - כמובן שמחכה ללינק לפרק היוטיובי השבועי שאתה מספק לי בתענוג :) נו, האנטנגל הזה...

   מה עבר עלייך בסופ"ש הזה?!?!?! טוב, את התעלומה הזאת תהיי חייבת לפתור לנו מתישהו. קריצה

    

   מת על התגובות שלך. פשוט מת עליהן.

    

   עכשיו לתזכורת קצרה: ראינו בפעם הראשונה שלדניאל יש בעיות זיכרון אי שם בתחילת העונה הרביעית (נדמה לי שזה היה בפרק 404), כששרלוט עשתה לדניאל משחק זיכרון עם שלושה קלפים (הוא הצליח ב-2 מתוך 3). הבעיות האלה נבעו, ככל הנראה, מכל הניסויים שהוא ערך על עצמו במהלך השנים, ומכל הקרינה שהוא נחשף אליה בניסויים האלה. ומה המסקנה, ילדים יקרים? לא לשכוח לשים גם כיסוי מגן לראש כשאתם מתעסקים עם אלקטרומגנטיות!!!

   הפרק הזה היה צפוי מצד אחד (חוץ מהסוף שלו שהיה מפתיע), אבל מצד שני הוא היה סגירת מעגל די הדוקה לדמותו של דניאל. כל מיני אירועים שקרו לו בעונות הקודמות התחברו עם מה שקרה בפרק הזה, ולכן תחשות הדז'ה וו הזו מצאה דווקא חן בעיניי.

   אני דווקא לא חושב שדניאל יקום לתחייה. אני מקווה בשבילו שהוא יחיה, אבל גם אני מאמין שתפקידו בסדרה תם. אלא אם כן ריצ'ארד אלפרט יחליט לקחת אותו עכשיו על הידיים אל תוככי המקדש, ולהפוך אותו לאחד מה"אחרים". בואי נאמר שהסיכוי לכך קטן יותר מהסיכוי שווידמור ובן ישלימו ויהיו BFF.

    

   שיהיה לך שבוע מעולה ואני מניח שבשלב זה כבר מצאת את האנטנגל כבר... צוחק

     2/5/09 18:53:

   צטט: צביה רובין-טקסטואלית 2009-05-02 16:27:27

   מתאפקת. אקרא מחר. אבל אככב היום :-)

   עכשיו אני מרגיש כמו בן אחרי שראה את לוק יושב לו מול העיניים וחוזר מן המתים...

    

   ברוכה השבה צביה!!!

    

   מחכה בקוצר רוח לתובנותייך...

    

     2/5/09 18:51:

   צטט: plastilinit 2009-05-02 16:15:12

   איזה פרק, אוחחח, תענוג!

   אני מסכימה עם tomsde שכנראה שדניאל פאראדיי מיצה את תפקידו בסדרה- הוא סיפק המון הסברים, לנו ולחבר'ה שם, ועכשיו בטח ייתנו להסברים ולתובנות שלו להתגלגל הלאה..

   *שרלוט לא רק אמרה את אותו המשפט לפני שמתה ("אסור לי לאכול שוקולד לפני ארוחת הערב), אלא גם סיפרה לדניאל שאיש מוזר ומשוגע בא אליה כשהייתה קטנה ואמר לה שאסור לה לחזור לאי, ושזה היה... הוא. עוד סגירת קצוות יפה.

    * סופסוף באמת מגוונים עם קצת mommy issues ולא רק daddy isues! מכשפתית למדי, הייתי אומרת, מיס הוקינג שלנו..

   * וזה שווידמור אבא שלו? פשש.. זה לגמרי כבר נהיה טלנובלה, אבל, נו, נוותר להם :)

    (ואם מותר להתקטנן, אז אלא אם כן פאראדיי שם עדשות חומות וצבע את השיער, אין הרבה סיכוי להיגיון גנטי בכל הסיפור. נו שוין)

   תענוג לקרוא את מה שיש לך להגיד...

    

   נכון - עכשיו ראינו את מה ששרלוט סיפרה לדניאל לפני שהיא מתה קורם עור וגידים. ומאמא הוקינג... אלוהים ישמור. כנראה שזה מה שבן התכוון אליו כשהוא אמר ללוק: "destiny is a fickle bitch"...

   אני דווקא חושב שדניאל קיבל מאימו את ה-beady little eyes שלה, לא?... בכלל, מעניין איך הוא הגיע לשם "פראדיי" אם אמא שלו היא הוקינג ואבא שלו הוא ווידמור. אבל כנראה שאת זה לא נזכה לדעת לעולם. (ואולי כן?...)

    

     2/5/09 17:26:

   צטט: yacobzon 2009-05-02 15:33:56

   לא שכחתי את הפרק השבועי של Lost - Untangled, ולכבוד הפרק ה-100 של הסדרה - קטע בונוס: ג'ימי קימל מכניס את עצמו לפרק 514. תהנו.

    

   שכח מהנ.ב. של התגובה הקודמת. :) תודות לך מאסטר ירון :P

    

     2/5/09 17:17:

   אחחחח ירון ירון אם היית יודע מה עבר עליי מאז שיצא הפרק לאוויר הרשת עד שראיתי את הפרק לפני שעה היית צוחק עליי ואז מוסיף גם LOL ואפילו הרגשתי צביטה בלב כשראיתי אתמול את ההודעה על הפוסטלוסט החדש... אבל עכשיו הכל תקין, היה פרק, יש פוסט, יאללה מתחילים :)

   איזה כיף שחזרנו לימי ישיבות דמוקרטיות נוסח סוייר נגד ג'ק ו"נמשים" כמובן באמצע ועושה דרמות, אחחח אין כמו פרק 100 כדי להתחיל הכל כמו בהתחלה, בתולי :) חשבתי בתחילת הפרק שזה יהיה פרק דזמונד וכבר התחלתי לרייר אבל הפרק התגלה כפרק דניאל מה שהיה אומנם פחות מרשים אבל עדיין לא רע.
   אני חייבת לך תודות רבות על זה שגם אתה זכרת את הסצינה המאוד מוכרת מתחילת העונה עם פראדיי בתחנת "הסחלב", השותף שלי לדירה חשד שכבר ראיתי את הפרק בסתר כשאמרתי לו שהקטע הזה היה כבר ומה דניאל הולך להגיד. מזל שאני לא משתגעת.
   לא הבנתי מה בדיוק קרה לדניאל שהוא פתאום מאבד את הזיכרון, אני יודעת שזה הוסבר באחת העונות הקודמות אבל אני אודה לך אם תרענן את זכרוני גורו לוסט יקר :)
   רוב הפרק לווה בקטעים צפויים מדי שידעתי שיקרו דקה לפני שהם קרו (באמת שלא ראיתי את הפרק עד לפני שעה!!!) למשל שדניאל ניגש לשארלוט ג'וניור להגיד לה מה שהיא עצמה אמרה לו בבגרותה, שווידמור הוא אבא של דניאל, שדזמונד חתיך על ועוד. קצת הרגיז אותי הפרק הזה בזה שהוא היה כל כך צפוי...

   לדעתי דניאל מת... לדעתך ולדעת עוד כמה אנשים הוא יקום לתחייה, אין לי בעיה עם זה כל עוד ג'ין ימות במקומו :P נשארו 3 פרקים לסדרה לא 2 (אחד כפול נו) ואני מאוד מקווה בשביל התסריטאים שהפרקים האחרונים יהיו פחות מעצבנים מזה, חבל, דווקא העונה הייתה טובה עד עכשיו.

   כרגיל נהנתי מהפוסט האדיר שלך, מזל  שאין יותר הפוגות עד סוף העונה, מקווה שפרק הבא יהיה דווקא על לוק ובנג'מין ומי יתן שהשבוע אני אזכה לראות את הפרק ביום חמישי ולא שבת :)

   שבת שלוסט!

    

   נ.ב. - כמובן שמחכה ללינק לפרק היוטיובי השבועי שאתה מספק לי בתענוג :) נו, האנטנגל הזה...

   מתאפקת. אקרא מחר. אבל אככב היום :-)

     2/5/09 16:19:

   צטט: plastilinit 2009-05-02 16:15:12


   *שרלוט לא רק אמרה את אותו המשפט לפני שמתה ("אסור לי לאכול שוקולד לפני ארוחת הערב), אלא גם סיפרה לדניאל שאיש מוזר ומשוגע בא אליה כשהייתה קטנה ואמר לה שאסור לה לחזור לאי, ושזה היה... הוא. עוד סגירת קצוות יפה.


    ואללה...כנראה שיש גבול למה שאפשר לזכור....

   בשביל זה יש חברים....

    

     2/5/09 16:15:

   איזה פרק, אוחחח, תענוג!

   אני מסכימה עם tomsde שכנראה שדניאל פאראדיי מיצה את תפקידו בסדרה- הוא סיפק המון הסברים, לנו ולחבר'ה שם, ועכשיו בטח ייתנו להסברים ולתובנות שלו להתגלגל הלאה..

   *שרלוט לא רק אמרה את אותו המשפט לפני שמתה ("אסור לי לאכול שוקולד לפני ארוחת הערב), אלא גם סיפרה לדניאל שאיש מוזר ומשוגע בא אליה כשהייתה קטנה ואמר לה שאסור לה לחזור לאי, ושזה היה... הוא. עוד סגירת קצוות יפה.

    * סופסוף באמת מגוונים עם קצת mommy issues ולא רק daddy isues! מכשפתית למדי, הייתי אומרת, מיס הוקינג שלנו..

   * וזה שווידמור אבא שלו? פשש.. זה לגמרי כבר נהיה טלנובלה, אבל, נו, נוותר להם :)

    (ואם מותר להתקטנן, אז אלא אם כן פאראדיי שם עדשות חומות וצבע את השיער, אין הרבה סיכוי להיגיון גנטי בכל הסיפור. נו שוין)

     2/5/09 15:33:
   לא שכחתי את הפרק השבועי של Lost - Untangled, ולכבוד הפרק ה-100 של הסדרה - קטע בונוס: ג'ימי קימל מכניס את עצמו לפרק 514. תהנו.
     2/5/09 15:30:

   צטט: tomsde 2009-05-02 14:44:14

   פעם ראשונה שאני מגיב ואני חייב לציין כמה הבלוג הזה מעולה. אפילו יותר טוב מהבלוג של zap2it.com

    

   בקשר לפרק. נראה לי שדניאל ישאר מת אבל זה בסדר מבחינתי, כי למרות שהוא דמות מעניינת הוא די מיצה את תפקידו בתור המדען השוגע שמספק הסברים ויותר חשוב, בתור האדם שמוציא את ג'ק מהאפטיות שלו.

   בניגוד למה שהצעת שג'ק יחזור להיות מה שהוא היה פעם, איש המדע שמפקפק בהכל שלא מאמין בכלום. אני חושב שג'ק עדיין מאמין שהוא חזר לאי כי זה היה היעוד שלו ושהוא נמצא שם בשביל לעשות משהו, רק שאחרי השיחה עם דניאל הוא מאמין שהיעוד שלו הוא לשנות את העבר כדי שטיסה 815 לא תתרסק על האי. כך הוא בעצם יגשים את מה שלוק אמר שהוא צריך לחזור לאי כדי להציל את כולם.

   קודם כל ברוך הבא ותודה רבה!!! צוחק

    

   אם דניאל ימות, הדמות שלו דווקא תחסר לי. יש לי הרגשה שהיה לדמות הזאת פוטנציאל שעדיין לא מומש במלואו.

   ובקשר למה שאמרת על ג'ק, שמעכשיו יהפוך למין שילוב כזה של ג'ק ישן + חדש, זה מעניין. אם כי בהקשר ללוק שהזכרת, אני בכלל לא בטוח שלוק ישמח אם ג'ק יגרום לכך שטיסה 815 לא תתרסק על האי. אחרי הכל, זה המאורע אליו לוק התכונן כל חייו, המאורע ששינה את חייו מהקצה אל הקצה והפך אותו למלך, המשיח והגואל של האי. אני צופה שבעונה הבאה (והאחרונה) יחזרו אלינו המון יריבויות הסטוריות שכבר ראינו בעבר: היריבות בין ג'ק ללוק, היריבות בין ג'ק לסוייר שאת ניצניה ראינו כבר בפרק הזה, היריבות בין בן לבין כולם... הולך להיות מעניין.

    

   שבת שלום שתהיה לך ושבוע טוב! 

    

     2/5/09 15:24:

   צטט: Blue Sky 2009-05-02 14:26:25

   מעולה!!! תודה רבה!!!
   פרק מעולה כשחלק מהשיאים הם המפגשים האקטיביים, הבלתי אפשריים, בין אנשי העתיד לאנשי העבר
   (פארדיי ואימו, מיילס ואביו, דניאל ושרלוט). מפגשים כל כך מרגשים וכיפיים.
   ובכלל, פרק עם חשיפה של המון קשרים בין אנשים ותובנות על סיפור המסגרת.
   אני מת על ריצ'ארד! הוא כריזמטי בטירוף! והמשחק המצוין שלו כשאנשי העתיד מתקילים אותו כל פעם מחדש
   והוא מופתע אך עם זאת לא שולל על הסף את היתכנות הדברים...
   שבת שלום והרבה בריאות! (גם לדניאל)

   ריצ'ארד אלפרט הוא הדמות הכי קולית בסדרה... אף פעם לא מתעצבן, אף פעם לא מרים את הקול, תמיד נשאר רגוע ובשליטה... האם זה בגלל שהוא יודע שלמרות כל מה שיקרה - הוא יישאר תמיד בחיים (ותמיד צעיר לנצח)? יש משהו קצת לא אנושי בדמות שלו. קצת על אנושי. שרק לא יתברר לנו שריצ'ארד הוא בעצם חייזר שנחת על האי בסופו של דבר (אם כי אני בטוח שלירון פיין יאהב את הרעיון).

    

   שבת שלום גם לך ורק בריאות!

    

     2/5/09 15:18:

   צטט: LostFan 2009-05-02 13:34:45

   חיכיתי בסבלנות על שתיים בלילה לפרסום הפוסט, התיאשתי וגיליתי שפרסמת אותו ממש טיפה אחרי...

   היה פרק מעולה.

   כמה נקודות מעניינות:

   1. כשאלואיז מסרה לדניאל שייעודו הוא להיות פיזיקאי,הוא אומר לה שהוא יוכל "לעשות/לפנות לעצמו זמן" והמרשעת חייכה אליו ואמרה לו "הלוואי שהיית יכול"...

   2.  שארלוט הילדה אומרת לדניאל את אותן מילים שאמרה לו לפני שמתה שארלוט הבוגרת (אסור לי לאכול שוקולד לפני האוכל).

    

   מסכים לחלוטין שצ'אנג האמין בסתר ליבו לדבריו של דניאל אודות היותו של מיילס בנו, דבר שיגרום לו להרחיקם מהאי בפרקים הבאים. נראה הגיוני שעל הצוללת שתוציא את מיילס ואמו מהאי תעלה גם שארלוט וכך יוכלו השניים לחזור עם דניאל לאי.

    

   יש למישהו רעיון למה אלואיז סטרה לווידמור???

    

   מחכה לפוסט הבא....

   העלית נקודות יפות!

    

   למה אלואיז סטרה לצ'ארלס? כנראה שמערכת היחסים ביניהם לא נגמרה בטוב. נו - כשמדובר בזוג הורים שכזה - מה הפלא...

    

   שיהיה לך אחלה שבוע!!!

    

     2/5/09 15:15:

   צטט: רונית21 2009-05-02 11:19:39

    מתאפקת עד הערב - כי נמנעת מאי מיול (פוחדת מוירוסים , 

   )

   ומה יהיה עכשיו עם דז brotha? עכשיו שהנרי קיוזאק אולי פישל?

   האם הוא ילך בדרכן של אנה הלטינו הלוהטת וקוקו ליבי שהועפו בגלל הפישולים של השחקניות ? 

   את בוודאי מתכוונת לפרשיית ההטרדה המינית שהשחקן הנרי איאן קיוזיק הסתבך בה. לא נעים. לא נעים בכלל. ובניגוד לכל מיני "כוכבים" אצלנו כמו משה קצב וחנן גולדבלט, הפעם אני באמת מקווה שהבחור ייצא זכאי מכל הסיפור, ויחזור כמה שיותר מהר למשחק פעיל בסדרה.

    

     2/5/09 15:11:

   צטט: רפאלה 2009-05-02 10:06:56


   לא יכולה לככבך פעמיים בתוך 24 שעות

   אניבחו"ל..ובטח אפסיד כמה פרקים. אולי 4...

   האם תהיה זו חוצפה ממני לבקשתךלהקליט לי?

   אני , ניסיתילהיכנס דרךהלינקים ששלחת לי אבל לא הצלחתי..בסוף דרך צפייה ישירה הצלחתילראות על המסך של המחשב אבל לא היה לי נוח...

   עדיין לא קראתי מה שכתבת..אני עם לפטופ קטן ולא עם המחשב ששלי בבית של ה-22 אינץ.....אחפש משקפיים ואקרא. בינתיים הרבה תודות...

   ד"ש מהגלות.

   אין עלייך רפאלה... תהני לך בגולה ותעשי חיים!!! צוחק

    

   ובקשר לפרקים החסרים, אין לך מה לדאוג. כשתחזרי, צרי איתי קשר ותוכלי לצפות בכולם.

    

     2/5/09 15:10:

   צטט: אלית מאיירת 2009-05-02 09:27:03


   עזוב אותך משטויות

   איפה לוק בכל העסק הזה ???

   מממ... יש לי הרגשה שנשוב לראות אותו בפרק הבא.

    

     2/5/09 14:44:

   פעם ראשונה שאני מגיב ואני חייב לציין כמה הבלוג הזה מעולה. אפילו יותר טוב מהבלוג של zap2it.com

    

   בקשר לפרק. נראה לי שדניאל ישאר מת אבל זה בסדר מבחינתי, כי למרות שהוא דמות מעניינת הוא די מיצה את תפקידו בתור המדען השוגע שמספק הסברים ויותר חשוב, בתור האדם שמוציא את ג'ק מהאפטיות שלו.

   בניגוד למה שהצעת שג'ק יחזור להיות מה שהוא היה פעם, איש המדע שמפקפק בהכל שלא מאמין בכלום. אני חושב שג'ק עדיין מאמין שהוא חזר לאי כי זה היה היעוד שלו ושהוא נמצא שם בשביל לעשות משהו, רק שאחרי השיחה עם דניאל הוא מאמין שהיעוד שלו הוא לשנות את העבר כדי שטיסה 815 לא תתרסק על האי. כך הוא בעצם יגשים את מה שלוק אמר שהוא צריך לחזור לאי כדי להציל את כולם.

     2/5/09 14:26:
   מעולה!!! תודה רבה!!!
   פרק מעולה כשחלק מהשיאים הם המפגשים האקטיביים, הבלתי אפשריים, בין אנשי העתיד לאנשי העבר
   (פארדיי ואימו, מיילס ואביו, דניאל ושרלוט). מפגשים כל כך מרגשים וכיפיים.
   ובכלל, פרק עם חשיפה של המון קשרים בין אנשים ותובנות על סיפור המסגרת.
   אני מת על ריצ'ארד! הוא כריזמטי בטירוף! והמשחק המצוין שלו כשאנשי העתיד מתקילים אותו כל פעם מחדש
   והוא מופתע אך עם זאת לא שולל על הסף את היתכנות הדברים...
   שבת שלום והרבה בריאות! (גם לדניאל)
     2/5/09 13:34:

   חיכיתי בסבלנות על שתיים בלילה לפרסום הפוסט, התיאשתי וגיליתי שפרסמת אותו ממש טיפה אחרי...

   היה פרק מעולה.

   כמה נקודות מעניינות:

   1. כשאלואיז מסרה לדניאל שייעודו הוא להיות פיזיקאי,הוא אומר לה שהוא יוכל "לעשות/לפנות לעצמו זמן" והמרשעת חייכה אליו ואמרה לו "הלוואי שהיית יכול"...

   2.  שארלוט הילדה אומרת לדניאל את אותן מילים שאמרה לו לפני שמתה שארלוט הבוגרת (אסור לי לאכול שוקולד לפני האוכל).

    

   מסכים לחלוטין שצ'אנג האמין בסתר ליבו לדבריו של דניאל אודות היותו של מיילס בנו, דבר שיגרום לו להרחיקם מהאי בפרקים הבאים. נראה הגיוני שעל הצוללת שתוציא את מיילס ואמו מהאי תעלה גם שארלוט וכך יוכלו השניים לחזור עם דניאל לאי.

    

   יש למישהו רעיון למה אלואיז סטרה לווידמור???

    

   מחכה לפוסט הבא....

     2/5/09 11:19:

    מתאפקת עד הערב - כי נמנעת מאי מיול (פוחדת מוירוסים , 

   )

   ומה יהיה עכשיו עם דז brotha? עכשיו שהנרי קיוזאק אולי פישל?

   האם הוא ילך בדרכן של אנה הלטינו הלוהטת וקוקו ליבי שהועפו בגלל הפישולים של השחקניות ? 

     2/5/09 10:06:


   לא יכולה לככבך פעמיים בתוך 24 שעות

   אניבחו"ל..ובטח אפסיד כמה פרקים. אולי 4...

   האם תהיה זו חוצפה ממני לבקשתךלהקליט לי?

   אני , ניסיתילהיכנס דרךהלינקים ששלחת לי אבל לא הצלחתי..בסוף דרך צפייה ישירה הצלחתילראות על המסך של המחשב אבל לא היה לי נוח...

   עדיין לא קראתי מה שכתבת..אני עם לפטופ קטן ולא עם המחשב ששלי בבית של ה-22 אינץ.....אחפש משקפיים ואקרא. בינתיים הרבה תודות...

   ד"ש מהגלות.

     2/5/09 09:27:


   עזוב אותך משטויות

   איפה לוק בכל העסק הזה ???

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין