כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  לינקדאין לעסקים

  הבלוג התחיל כרשימת פוסטים מקצועיים בתחום מינוף המדיה החברתית לגיוס עובדים והתרחב גם לנושא המינוף של לינקדאין לעסקים.

  0

  לגייס עובדים ב- Google

  2 תגובות   יום שני, 6/8/07, 00:24
   

  3 מליון מבקרים בשבוע נעזרים ב- Google בארץ.

   

  חשיפה שבועית של כמעט 90% - על פי סקר TIM שהתפרסם לאחרונה.

  רבות כבר דובר על הכוח האדיר של החברה שעומדת מאחורי מנוע החיפוש הנפוץ ביותר בעולם אך רק מעטים מאד נעזרים בה ככלי לגיוס עובדים.

   

  בפוסט הזה נציג שני תחומים עיקריים בהם שימוש מושכל ביכולות ובכלים של Google יכול לעזור לכם למשוך את העובדים המתאימים לארגון שלכם.

   

  Google Adwords:

  לאלו שלא מכירים - Google Adwords מציעה אפשרות לפרסם מודעת טקטס קצרה בתשלום אשר תופיע לצד או מעל לתוצאות הרגילות שעולות עקב החיפוש. התשלום לפרסום מתבצע פר לחיצה או הקלקה ( PPC- pay per click). כלומר, המפרסם משלם רק עבור אותם משתמשים אשר לחצו בפועל על הפרסומת שלהם (ולא לפי מספר הפעמים בו הוצגה הפרסומת).

   

  כחלק מהעבודה שלהם, אנשי מקצוע רבים נעזרים במנוע החיפוש הנפוץ בכדי לאתר מידע הקשור לתפקיד שלהם. אנשי המקצוע הללו מחפשים מידע הרלוונטי לתחומי ההתמחות שלהם, דרכים נוספות להעמקת הידע או לימוד על חידושים בתחום עיסוקם. השימוש ב-Google Adwords, מאפשר למגייסים לפנות על ידי פרסום ממוקד, אל אותם אנשי מקצוע שברובם הגדול לא מחפשים עובדה בצורה אקטיבית, ולמשוך אותם אל עמוד הקריירה של החברה שלכם למשרה הספציפית שיכולה להיות רלוונטית מבחינתם.

  לדוגמא, כש Google עצמה מחפשת מתכנתי C++ חדשים, הם מפרסמים את המודעה בראש הקישורים הממומנים לכל מי שעושה חיפוש על שילוב האותיות והסימנים C++:

   

   

   

  אם תלחצו על התמונה תגיעו לעמוד שעולה ב Google כשכותבים C++. אנחנו מצאנו שם את מודעת הדרושים של Google עצמה...

   

   

  כמובן, שכתנאי הכרחי למשוך מועמדים פוטנציאלים לעשות את הצעד הנוסף ולשלוח קורות חיים אחרי שהקליקו על הקישור הממומן משמאל, הקישור צריך להוביל לעמוד קריירה בו מוצגות למועמד הפוטנציאלי ההזדמנויות שיעמדו בפניו בארגון, וכל האתגרים שייתנסה בהם אם ייקח את התפקיד, ולא רק הגדרת תפקיד "יבשה" ולא אטרקטיבית... (עוד על בניית עמוד קריירה שיהווה מקור משמעותי לגיוס עובדים).

   


  פרסום Adwords כולל מספר שלבים חשובים:

  1. כתיבת המודעה הכי אטרקטיבית שתוכלו

  זאת כדי לתת לאנשי המקצוע תחושה שאסור להם לפספס ולא לבוא ולראות את מה שאתם יכולים להציע להם, אחרת, בחלקיק השנייה שהקישור הממומן שלכם יעלה, אם הוא לא יהיה אטרקטיבי מאד, הם פשוט לא ילחצו על עליו.

  1. בחירת מילים (או אותיות) ל"הקפצת" המודעה

  אלו אותן מילים (או אותיות), שכשאותו מועמד פאסיבי שאתם מחפשים יכתוב אותן בחיפוש ב Google, יעלו (בנוסף למידע המקצועי) בטור השמאלי, את המודעה הממומנת שלכם. בדוגמא למעלה, האותיות C++.

  1. הגדרת עלות מקסימלית שתסכימו לשלם לכל "הקלקה"

  יהיו הבדלים בין מילים "מבוקשות", לבין מילים שאינן כאלה. עלות כל קליק עולה ככל שיש אחרים שמתחרים איתכם על אותו מקום בעמוד הראשון של הקישור הממומן...

   

  בפוסט זה לא ניכנס לצד הטכני כיצד לפתוח חשבון ב- Google Adwords, כיצד להגדיר את הפרמטרים בחשבון או כיצד להשתמש בכלי האופטימיזציה המתקדמים של המערכת. חשוב שתדעו שהכלים קיימים, בעברית צחה, לנוחות המשתמשים.

   

  בחירת המילים שיביאו לפרסום המודעה שלכם הינה כאמור שלב קריטי נוסף בהצלחת הקמפיין. צריך לזכור - אנחנו לא מחפשים מילים הקשורות לעבודה או לחיפוש עבודה אלא רוצים להתמקד במשפטים ובמילים אותם נוהגים לחפש אנשי המקצוע בתחום. אם אתם לא בטוחים מהם המילים הללו, אנו ממליצים להיפגש עם העובדים המתמחים בתחום בארגונכם ולקבל מהם רשימה של מילים וביטויים.

   

  רעיונות לתחומים רלוונטיים:

  • אנשי מקצוע שמנסים להישאר מעודכנים יחפשו את המאמרים האחרונים  שהתפרסמו במגזינים המקצועיים או ספרים חדשים שפורסמו. הכנסת שמות המגזינים וספרים הנפוצים או החדשים תאפשר להגיע אל אותם אנשים.
  • על ידי בחירת ה- Buzzwords האחרונים בתחום תוכלו להגיע לכל אלה שמחפשים מידע נוסף בנושא.
  • שימוש במילים וביטויים המתארים גישות חדשות ו/או גישות נפוצות במקצוע.
  • הקמפיין יכול גם לכלול מילים וביטויים הקשורים לבעיות נפוצות שנתקלים בהם בעלי מקצוע רבים.
  • ארגונים רבים מאפשרים לעובדים מקצועיים ללמוד ולהתפתח. על ידי הוספה של שמות קורסים ומכללות בתחום, תוכלו תפוס את העובדים שמחפשים את הדרכים להמשיך ולהתקדם מקצועית.
  • אנשי מקצוע רבים נוהגים לבצע Benchmark ולראות מה חדש בארגונים שנחשבים מובילים בתחומם. הזנת השמות של ארגונים כאלה יכולה לעזור ולמשוך מועמדים אל אתר הבית שלך.

   

   

  האם מודעות הדרושים שלכם מופיעה בעמוד הראשון של Google ?

   

  באחד הפוסטים הקודמים כתבנו שעמוד קריירה שבנוי בצורה נכונה וכולל תיאורי תפקיד מלהיבים מהווה את אחד ממקורות הגיוס הטובים והזולים ביותר.

  כפי שציינו, חלק מהמועמדים האקטיביים מחפשים עבודה על ידי שימוש במנוע החיפוש של Google. הביטויים שהם ישתמשו עשויים להיות כללים או ממוקדים. מספר דוגמאות למילות חיפוש אפשריות: "דרושים", "משרות מהנדס אלקטרוניקה" או "משרה במטריקס". האם אי פעם בדקתם מה עולה כאשר כותבים "משרה (שם הארגון שלכם)"? שווה לנסות - התוצאות יכולות להיות מפתיעות (החל ממתחרים ששמים קישורים ממומנים עם הצעה לעבוד אצלם, ועד קישור לתכתובות לא אוהדות לגבי עבודה בחברה שלכם).

  אז איך מביאים את המועמדים לדף הבית שלכם? איך מוודאים שעמוד המשרות שלכם יופיע בעמוד החיפוש הראשון?

   

  התשובה היא אופטימיזציה (SEO- Search Engine Optimization) של המודעה ושל התוכן הקיים בעמוד הקריירה. מאחר וזה לא תחום ההתמקצעות שלנו, חשבנו להפנות למספר קטן (מתוך בוודאי הרבה שיש) של אנשי מקצוע שמצאנו כאן בקפה על הנושא:

  Carmelon, רפי גליק, ומחוץ לקפה: סודות השיווק באינטרנט של דר' רוני הורביץ.

   

  עד עתה השימוש בכלים השונים שמציעה  Google היו בעיקר נחלתם של אנשי השיווק. עם הקושי ההולך וגובר באיתור מועמדים מתאימים, חייבים גם אנשי הגיוס לחשוב גם על אותם מועמדים פאסיביים שלא מחפשים כיום עבודה, ולהיעזר בחיפוש ב Google בצורה שיווקית: לפלח את שוק המועמדים, לזהות פרופילים ואוכלוסיות שונות, ולהתאים לכל קבוצה את הפרסום הייחודי לה.

   

  מאד מעניינת אותנו דעתך:

  אם היית משוטט/ת ב Google ורואה משמאל, בזווית העין קישור ממומן עם  שאלה/הזמנה:

  "בוא לבנות את הדור הבא של... בארגון...." כשברור לך שההזמנה מכוונת אליך/אלייך - דרך טקסט אישי לגבי תחום העיסוק שלך ("מנהל משאבי אנוש/ מהנדס מערכות וכו'"), או התייחסות לתחום העניין שלך ("רוצה אתגר בתכנות? אנחנו המקום בשבילך...").

  האם היית מקליק/ה???

   

   

  מורית ויעקב רוזן

  עוד על מקורות גיוס 2.0

   

   

  למען הסר ספק: הפוסט נכתב כדי לתת כלים לאנשי גיוס ואחרים המחפשים עובדים. אין אנו מקבלים שום תגמול/תמרוץ או כל הטבה שהיא מ Google (לצערנו...), או מאף אחד מהגורמים ואנשי הקשר אליהם הפנינו כאן.

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/8/07 22:09:

    

   צטט: פרצ'יק עומר 2007-08-06 11:20:01

   כמי שעוסק בתחום ה-SEO וה-SEM אני חושב שצריך לצציין את חברת AllJobs שעושה עבודה פשוט נפלאה בתחום הSEM (לא הם לא לקוחות שלי , עדיין).

    

   מזה זמן רב החבר'ה של AllJobs מפעילים קמפיינים מאוד ממוקדים ומותאמים לקהלי היעד השונים שלהם לפי תחומי העיסוק.

   כל קהל יעד (עו"ד , רו"ח וכו') מופנה לדף נחיתה ייעודי שמטרתו להפוך את הגולש ממתעניין ללקוח.

    

   הי עומר,

   משיטוט ב Google אפשר בהחלט לראות את AllJobs ועוד כמה חברות השמה שעושים שימוש (מי יותר ומי פחות) בכלי Google.... מעניין שכמעט לא מוצאים שום חברה שמנצלת ביעילות את אותם כלים, ושארגונים בוחרים לגייס באמצעות חברות השמה, ולא להזמין מועמדים לפנות ישירות אליהם. יש כמובן ייתרונות אחרים לחברות השמה, אבל חשבנו שנכון "להזמין" עוד כמה שותפים ל"שדה המשחק"...

    

   אבל - תודה על ההזמנה למיקוד בהם... מבטיחים לעקוב בקפידה אחרי AllJobs..

   מורית

    

     6/8/07 11:20:

   כמי שעוסק בתחום ה-SEO וה-SEM אני חושב שצריך לצציין את חברת AllJobs שעושה עבודה פשוט נפלאה בתחום הSEM (לא הם לא לקוחות שלי , עדיין).

    

   מזה זמן רב החבר'ה של AllJobs מפעילים קמפיינים מאוד ממוקדים ומותאמים לקהלי היעד השונים שלהם לפי תחומי העיסוק.

   כל קהל יעד (עו"ד , רו"ח וכו') מופנה לדף נחיתה ייעודי שמטרתו להפוך את הגולש ממתעניין ללקוח.

    

    

    

   ארכיון

   פרופיל

   יעקב_ רוזן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין