כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרקים 516-517 - The Incident

  108 תגובות   יום ראשון, 17/5/09, 00:27

  ***********************************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  ***********************************************************************************************************************************

  שבוע לוסטוב לכולם!!!!!


  לפני שנתחיל לעסק בפינאלה המדהימה - יחצ"נות קלילה לפרוייקט הפלסטלינה המדהים של רויטל פאלקה, שהיה לי הכבוד לקחת חלק בהכנתו. למי שעדיין לא ראה או קרא על כך כאן בקפה, בעכבר העיר און-ליין, בעיתון "הארץ" ובתוכנית "מהדורה מקומית" ששודרה בערוץ 1 ביום חמישי בערב - אספר שמדובר בפרוייקט מדהים של הפיכת כל דמויות העונה החמישית של "אבודים" לבובות פלסטלינה. רוצו לראות ולהגיד שאתם זכיתם לראות את זה עוד לפני יוצרי הסדרה - דיימון לינדלוף וקרלטון קיוז (אל דאגה, גם אליהם זה יגיע).

   

  ועכשיו לפינאלה.

   

  נראה לי שאין מספיק מילים שיכולות לתאר מה אני מרגיש אחרי שראיתי את הפרק המדהים הזה. יממה וחצי עברה מאז שסיימתי לראות את הפינאלה בפעם הראשונה, וההתרגשות עדיין אוחזת בי. ייתכן שאני עדיין נמצא תחת השפעת הרגע, אבל לפי דעתי - זו הייתה הפינאלה הטובה מכולם, בכל חמש העונות של הסדרה. הכי מפתיעה. הכי מרגשת. הכי מותחת. הכי מצמררת. אני אומר לכם רק דבר אחד, חבריי: אתמול הבנתי למה "אבודים" היא הסדרה הטובה ביותר בעולם, נקודה. משום שפרק אחד שלה גורם לנו לרצות ולבחון שוב לא רק את העונה כולה שקדמה לו, אלא את הסדרה כולה. עד כדי כך. ותסכימו איתי שאין הרבה סדרות שהייתם מוכנים לראות שוב מההתחלה רק בגלל שבפרק מספר 102-103 שלהם אתם מגלים משהו שמערער את עולמכם לחלוטין, ששומט את הקרקע מתחת לרגליכם. "אבודים" היא בדיוק סדרה כזאת.

   

  יאללה, מתחילים!

   

  כן! יאללה, מתחילים. כאן הכל התחיל.

   

  גבר צעיר לבוש בכתונת לבנה שרוע לו על החוף, מתחת לצילו של פסל מצרי ענק ואימתני. מרחוק, במים, אנו רואים ספינת מפרש מתקרבת אל האי. זוהי ה"בלק רוק", כמובן. אם כך השנה היא אלף שמונה מאות ומשהו. אל האיש בלבן מצטרף איש נוסף. הוא לבוש בכתונת שחורה. האיש בשחור מסתכל על הספינה המתקרבת לאי, ומתמלא בייאוש. האיש בשחור מיואש מבני האדם. הוא טוען שלא משנה מה יקרה, בסופו של דבר בני האדם תמיד יובילו אך ורק לרוע, למלחמות, להרס. "טבע האדם רע מנעוריו". האיש בשחור מחזיק בדיעה דטרמיניסטית, פתאליסטית. האיש בשחור הוא הגורל. לאיש בלבן, לעומתו, יש דווקא אמונה בבני האדם. הוא חושב שהרוע שיוצרים בני האדם הוא רק שלב אחד בתהליך ארוך, שבסופו של דבר יוציא מהם את הטוב. זאת משום שיש להם את הברירה להבדיל בין טוב ורע. האיש בלבן הוא הבחירה החופשית. האיש בלבן הוא ג'ייקוב. והאיש בשחור מת להרוג אותו. יום יבוא והוא יצליח בכך.

   

  פלאשבק ראשון שלנו להיום. האם זה רק אני, או שמאז הפינאלה של העונה הראשונה לא היו לנו פלאשבקים כל כך מרגשים שנגעו בכל אחת ואחת מדמויות הסדרה?... ובכל זאת, אנחנו זוכים לראות את קייטי הקטנה שלנו, מנומשת כתמיד, ביחד עם החבר שלה טומי, שמאוחר יותר היא גרמה למותו (זוכרים את מטוס הצעצוע במזוודת ההליברטון מהעונה הראשונה?.. מדהים. פשוט מדהים). קייטי מנסה לגנוב תיק אוכל מחנות סופרמרקט, אבל נתפסת על ידי בעל החנות. רגע לפני שהוא עומד להתקשר למשטרה ולגרום לקריירת העבריינות שלה לנסוק כבר מגיל 12, מגיע ג'ייקוב ומציע לשלם את סכום הגניבה. "רק תהיי ילדה טובה, ואל תגנבי יותר", הוא אומר לקייט בחיוך ונוקש קלות על אפה. יש לקייט את הבחירה להיות ילדה טובה, אם היא רק תרצה בכך.

   

  עכשיו אנחנו חוזרים אל המקום שבו עזבנו את קייט בפרק האחרון - אל הצוללת של הדארמות, שם היא נמצאת יחד עם סוייר וג'ולייט בדרכם אל מחוץ לאי. קייט מנסה באופן נואש לשכנע את סוייר לעצור את הצוללת ולחזור אל האי, כדי שהם יוכלו לעצור את ג'ק מלבצע את תוכניתו המסוכנת שעלולה להביא להרג של חפים מפשע רבים. אבל סוייר מסרב. הוא רק רוצה שיניחו לו ולג'ולייט בשקט, שיתנו להם לחיות את חייהם בשלווה מחוץ לאי, ושאם הדוקטור רוצה לפוצץ פצצת מימן - שיהיה לו לבריאות.

  בינתיים - ג'ק, סעיד, ריצ'ארד ואולואיז נמצאים על יד הפצצה ומתכננים איך להסיר את ליבת הפצצה מהטיל עצמו, כך שהם יוכלו לשאת אותה בקלות לתחנת "הברבור". ב"ברבור" נרשמים עימותים חריפים בין הפלג השפוי ביוזמה בראשותו של דוקטור צ'אנג, שקורא להפסיק את הקידוחים באתר לאלתר, לבין הפלג המטורף והקיצוני ביוזמה בראשותו של רדזינסקי, שמת לדעת מה יקרה לעולם ברגע שהמקדח יפגע בכיס האלקטרו-מגנטי שבבטן האדמה.

   

  שלושים שנה קדימה, ג'ון לוק מוביל את צאן מרעיתו לפגוש את "האחראי" של האי - את ג'ייקוב. ג'ון סיפר לאחרים שהם הולכים לפגוש את ג'ייקוב כדי שסוף סוף הם ידעו מי מנהיג אותם, אבל לג'ון יש מטרה נסתרת. הוא רוצה להרוג את ג'ייקוב. בין הצועדים נמצאים גם בן וסאן. כשסאן שואלת את בן אם הוא בעצמו פגש אי פעם את ג'ייקוב, בן משיב לה בכנות שלא. ריצ'ארד לא אוהב את היוזמה הזו של ג'ון לוק, אך נשאר עדיין מנומס ושקול. בכל זאת, ג'ון לוק הוא המנהיג שלו. כשהוא אומר לג'ון שבכל ימיו הארוכים על האי הוא אף פעם לא ראה מישהו חוזר לחיים, ג'ון משיב לו שהוא אף פעם לא ראה מישהו שלא מזדקן ביום אחד. על כך ריצ'ארד עונה לו שזה "בזכות ג'ייקוב".

  לא רק ג'ון לוק נמצא במסע אל עבר ג'ייקוב. גם האג'ירות - אילנה, בראם והקפטן השבוי פרנק לפידוס - שמים את פניהם אל אותו היעד. הם עזבו את אי ה"הידרה" ומגיעים אל האי הראשי, כשבידיהם תיבה מסתורית. כשפרנק מבקש מהחברים החדשים שלו לראות מה יש בתיבה, הם פותחים אותה לפניו. פרנק לא אוהב בכלל את מה שרואות עיניו.

   

  גם בפינאלה של העונה הקודמת היתה לנו תיבה. עם איש בתוכה.

   

  פלאשבק שני שלנו להיום. הפעם, אנחנו רואים ילד קטן, בלונדיני ועצוב, שנפרד בפעם האחרונה מהוריו המתים. הילד הזה כותב מכתב שמתחיל במילים "מר סוייר היקר" (שוב, אנחנו זוכים לראות במו עינינו רגע הסטורי בתולדות הסדרה: הרגע שבו כתב ג'יימס פורד הקטן את המכתב שהגיע ברבות הימים לאנתוני קופר, אביו השטני של ג'ון לוק. כבר אמרתי מקודם "מדהים"? אז אני אגיד את זה עוד פעם). לרוע מזלו של ג'יימס העט שלו מפסיקה לכתוב, אבל מי שנחלץ לעזרתו עם עט חדשה הוא ג'ייקוב. לג'יימס יש את הבחירה לעשות מה שירצה עם חייו - ללכת במסלול של נקמה אכזרית שיהפוך אותו בעצמו להיות נוכל, בדיוק כמו האיש הרס את חייו - או להניח להכל כי "את הנעשה אין להשיב".

   

  חוזרים לצוללת, וג'ולייט מפתיעה בכל שהיא תומכת בעמדתה של קייט במקום בעמדתו של אהובה, סוייר. עכשיו זה כבר שתיים נגד אחד בעד החזרה לאי, ולסוייר אין ברירה מול שתי הנשים החזקות האלה כך שהוא נאלץ להסכים. השלושה חוזרים אל החוף. כאילו שמישהו מאיתנו חשב שהם יוכלו סתם כך לשוט אל עבר השקיעה בצוללת ולעזוב את הסדרה שלנו...

   

  בדרך אל ג'ייקוב, ג'ון מתפלא בפניו של בן איך זה שפתאום הוא נהיה כל כך נאמן לו, שאפילו את הסוד הנורא מכל - תכנית רציחתו של ג'ייקוב - הוא לא מעז לגלות לריצ'ארד. בן מספר לג'ון שמאז שרוחה של אלכס איימה עליו במקדש, הוא נשבע לעקוב אחרי כל מילה שיוצאת לג'ון לוק מהפה. ג'ון מרוצה. מאוד מרוצה. ולכן הוא מטיל את משימת רצח ג'ייקוב על כתפיו הצנומות של החייל הנאמן החדש שלו - בן. 

   

  בן השתמש בג'ון אינספור פעמים ככלי הוצאה לפועל של תוכניותיו המניפולטיביות. הגיע הזמן שג'ון יחזיר לו בהפוכה.

   

  פלאשבק שלישי. סעיד ונאדיה המאושרים מתלבטים היכן לחגוג את יום הנישואים הראשון שלהם. כשהם מגיעים למעבר חצייה, נאדיה חוצה את הכביש בזמן שמישהו מעכב את סעיד. המישהו הזה הוא ג'ייקוב. שניה לאחר מכן פוגעת מכונית בנאדיה ונמלטת מהמקום (שוב - רגע היסטורי שאנו חוזים בו: מותה של נאדיה). לסעיד ההמום והשבור יש שתי ברירות, כמו לג'יימס הקטן: להקדיש את חייו לנקמה בהובלתו של בן, או להניח למה שקרה ולנסות לבנות את חייו מחדש.

   

  בתוככי המנהרות, סעיד מצליח לפרק את ליבת הפצצה מהטיל, והחבורה שלנו עומדת לפרוץ החוצה אל כפר הדארמות כשבידיהם המטען הקטלני. רגע לפני שהם עושים את זה, ריצ'ארד מעלף בקת אקדחו את המנהיגה שלו אלואיז, ונותן לשני המוזרים האלה שהגיעו מהעתיד לעשות את העבודה השחורה בעצמם. ג'ק וסעיד מסווים את עצמם כאנשי דארמות ופוסעים החוצה, אולם לאחר כמה שניות רוג'ר ליינוס - אביו של בן - מזהה את האיש שירה בבנו ויורה בו בחזרה. סעיד נפצע קשה בבטנו, אבל הוא עדיין לא מת. ג'ק מבין שהוא נחשף ופותח בקרב יריות אינטנסיבי עם אנשי הדארמה, אבל שניה לפני שנגמרים לו הכדורים במחסנית מגיעים החבר'ה הטובים: החברים שלו - הארלי, ג'ין ומיילס בדארמה-וואן, ובורחים יחד איתו, עם סעיד הפצוע, ועם פצצה מתקתקת.

   

  סוייר, קייט וג'ולייט מגיעים אל החוף ומופתעים לפגוש חבר ותיק - את וינסנט הכלב! לפתע מגיחים מבין העצים שני רובינזונים קרוזואים שכבר מזמן לא ראינו, וחלק מאיתנו אפילו תהה מה עלה בגורלם: רוז וברנרד. מסתבר שהשניים בחרו לפרוש מקצב החיים המטורף אליו הם הורגלו בארבע העונות הקודמות של הסדרה, ובחרו פשוט לגור בבקתה צנועה עם נוף לים ועם כמה פחיות שימורים של הדארמה - הרחק מהיוזמה, הרחק מה"אחרים", הרחק מהחברים שלהם לשעבר - ניצולי טיסה 815. לרוז וברנרד טוב ככה. גם לא איכפת להם במיוחד אם ג'ק יפוצץ את הפצצה או לא יפוצץ את הפצצה - הם רק רוצים להיות ביחד. מה שנקרא: "Live togehter" וכו'. 

   

  "עוד פעם האלה עם משולשי האהבה המתוסבכים שלהם?! ברנרד!!! תשלח את וינסנט שיטפל בהם קצת!!!"

   

  אנחנו חוזרים לאג'ירות, שמתעקשים לכנות את עצמם "החבר'ה הטובים". גם "האחרים" קראו לעצמם באותו שם, פעם. הם מגיעים אל מה שאנו מכירים בתור המעון הרשמי של ג'ייקוב: הביקתה המפחידה שלו. אבל באור יום, הביקתה לא נראית מפחידה כלל וכלל. היא בעיקר נראית עלובה מאוד, ושוממה. מסביב לביקתה יש שביל אפר שחור, שנחתך באמצעו. זהו סימן לא מבשר טובות עבור האג'ירות. אילנה נכנסת אל הביקתה ומגלה שם פתק שהשאיר לה ג'ייקוב. מסתבר שהוא לא גר במקום כבר הרבה הרבה זמן. ג'ייקוב מתגורר בצלו של הפסל. ומישהו אחר התגורר לו בביקתה. אילנה וחבריה נוקטים במעשה קיצוני במיוחד: הם שורפים את הביקתה ומשמידים אותה. אם ג'ייקוב לא גר במקום הזה - אף אחד אחר לא יגור בו יותר.

   

  פלאשבק רביעי, הפעם של אילנה. אנחנו רואים אותה חבושה מכף רגל ועד ראש בבית חולים רוסי, כשלפתע מגיע ג'ייקוב לבקר אותה. הוא מחליף איתה כמה מילים ברוסית, ואחר כך אומר לה שהוא זקוק לעזרתה. אילנה מסכימה. איך אפשר לסרב לזר המסתורי הזה?...

   

  פלאשבק חמישי. ג'ייקוב יושב מחוץ לבניין גבוה, ומעלעל בספר. לפתע נשמע קול ניפוץ זכוכית, וגופה נופלת אל הקרקע מגובה שמונה קומות. איש לא יכול לשרוד נפילה שכזו בחיים. גם לא האיש הזה. אנחנו כבר מכירים אותו - שמו הוא ג'ון לוק. אבל יש לו מזל, לג'ון, שג'ייקוב נמצא בסביבה. ג'ייקוב מניח את ידו על ג'ון, וג'ון חוזר לחיים. בפעם הראשונה. והאחרונה.

   

  בדרכם אל ג'ייקוב, לוק מוביל את האחרים אל מה שהיה פעם המחנה של ניצולי אושיאניק על החוף. בזמן שכולם נחים ומתאוששים לקראת הדבר הגדול שג'ון הבטיח להם שיקרה בסוף היום, ג'ון מתעמת עם בן ורוצה לשמוע ממנו אחת ולתמיד אם הוא בכלל ראה אי פעם את ג'ייקוב. בן נחשף בפניו ובפני כולנו בעליבותו ובקטנותו, ועכשיו מזכיר יותר מתמיד את האיש מאחורי הוילון שרק התחזה להיות הקוסם הגדול מארץ עוץ, אבל למעשה היה נוכל קטן וחלש. כשבן שואל את ג'ון למה דווקא הוא צריך להרוג את ג'ייקוב, ג'ון נותן לבן את כל הסיבות שבעולם: הסרטן שבן חלה בו על האי, רצח בתו אלכס אל מול עיניו, הגירוש שלו מן האי לאחר שסובב את הגלגל, וכמובן עצם העובדה שג'ייקוב לא הואיל בטובו להתגלות אפילו פעם אחת בפני בן. בינתיים, סאן מסיירת בין האוהלים ששימשו את חבריה משכבר הימים, כשפתאום היא מגלה את העריסה של אהרון הקטן. ובעריסה - ראו זה פלא - נשארה הטבעת שצ'ארלי הטמין לפני מותו בסוף העונה השלישית. לסאן תמיד היה קשר מיסטי לטבעות.

   

  פלאשבק שישי. יום החתונה של סאן וג'ין. שניהם מחליפים ביניהם טבעות ונושאים נדרים מרגשים, ובין האורחים שלהם מופיע גם גבר לא קוריאני בעליל: ג'ייקוב שלנו, כמובן. הוא הגיע לברך את החתן והכלה, ולומר להם שלא יקחו את האהבה הגדולה שיש ביניהם כדבר מובן מאליו. וכל זאת בקוריאנית שוטפת.

   

  כשאנחנו חוזרים מהפלאשבק, אנחנו מגלים שהחבורה של לוק הגיעה סוף סוף לביתו האמיתי של ג'ייקוב. זהו המקום בו התחלנו את הפרק הנוכחי: הפסל בעל ארבע האצבעות. גם ג'ק וחבורתו ממהרים לתחנת "הברבור", אבל לפתע הם נעצרים. שלושה אנשים נחושים מאוד עומדים בדרכם, ויעשו ככל שביכולתם להניא אותם ממשימת ההתאבדות הזו.

   

  פלאשבק שביעי. הנה אני שוב הולך לחזור על המילה "מדהים". משום שהפעם אנחנו זוכים לראות רגע שעליו דובר עוד בפרק הראשון של העונה הראשונה של הסדרה(!!!). אני מדבר, כמובן, על סיפור הניתוח הראשון של ג'ק, ועל הספירה שלו מ-1 עד 5 להשקטת הפחד. אכן - היסטוריה בהתגלמותה. אלא שעכשיו אנחנו מגלים שמי שנתן לג'ק את הרעיון לכך הוא לא אחר מאשר אבא שלו - כריסטיאן! כשג'ק מסיים את הניתוח, הוא לא ניגש להודות לאביו. להפך. הוא מתבייש בו, ומתייחס אליו בכפיות טובה. בתגובה, כריסטיאן טוען בפני ג'ק שאולי הוא לא מאמין בעצמו מספיק. כשג'ק הגיע לראשונה אל האי, הוא באמת לא האמין שהוא יוכל לשאת בתואר "מנהיג הניצולים". רק השיחה עם ג'ון לוק שהיתה לו בפרק 105 שכנעה אותו שהוא יוכל לעמוד במשימה. רגע לפני שג'ק ממשיך בדרכו, ג'ייקוב עוצר אותו ומעניק לו את חטיף ה"אפולו" שנתקע לו במכונה. "לפעמים אתה רק צריך פוש קטן", הוא אומר לו.

   

  סוייר וג'ק נפגשים ביניהם לשיחה אחד על אחד. סוייר טוען בפני ג'ק שאת הנעשה אין להשיב, אבל ג'ק נחוש להמשיך בדרכו. כשסוייר שואל אותו למה הוא כל כך מתעקש למחוק את שלוש השנים האחרונות מחייו, ג'ק חושף בפניו את האמת. זה הכל בגלל קייט. בגלל שהוא לא הצליח להשיג אותה, וכנראה כבר לא יצליח להשיג אותה יותר לעולם. התשובה הזאת לא מניחה את דעתו של סוייר, והוא מחליט להעביר את המחלוקת שביניהם לפסים אלימים. ואיזה קרב של ענקים זה היה! בפינה האדומה: הדוקטור מלוס אנג'לס בעל החיבה המופרזת למתקנים גרעיניים - ג'ק שפרד!!! ובפינה הכחולה: הנוכל השרמנטי מאלבמה בעל החיבה המופרזת לשמות חיבה - ג'יימס פורד!!! תאמינו או לא, אבל בין שני החברים האלה, שכבר חמש שנים אנחנו מלווים אותם ביריבויות שלהם ובמטענים העמוקים שיש להם זה כלפי זה - זוהי הפעם הראשונה שפורץ ריב אמיתי של מכות בין שניהם. בסופו של דבר ידו של הסוייר על העליונה, אבל רגע לפני שהוא חונק למוות את חברו הטוב ג'ק (סתם. הוא לא היה עושה את זה. אין סיכוי שבעולם), מפרידה ביניהם ג'ולייט ואומרת לסוייר לתת לג'ק לעשות את העבודה שלו. סוייר שהבטיח לתת לג'ולייט את הגב שלו בפרק הקודם, כבר מתחיל להרגיש יותר מדיי נבגד מכיוונה. כשהוא שואל אותה מה גרם לה לשנות את דעתה, אנחנו מגלים ששוב הסיבה כאן היא קייט, או יותר נכון: האופן שבו סוייר הסתכל עליה. למרות שסוייר מכחיש כל סיכוי של קשר איתה, ג'ולייט מבינה שהיא לעולם לא תתפוס את המקום שקייט תופסת בליבו, ולכן היא מחליטה "להתגרש" מסוייר ולהיפרד כידידים. עכשיו לא רק הגב של סוייר מרגיש מעט כואב. גם הלב שלו נשבר.

   

  Clash of the Titans

   

  בפלאשבק השמיני אנחנו מגלים מה הוביל את ג'ולייט להחלטה הזאת שלה. אנחנו רואים אותה בתור ילדה קטנה יחד עם אחותה רייצ'ל, שומעת איך שני ההורים שלה עומדים להתגרש למרות שהם עדיין מאוד אוהבים זה את זו, כי לפעמים "זהו הדבר הנכון לעשות". מעניין, גם בתור ילדה ג'ולייט היתה כזאת מעצבנת - מה אתם אומרים על זה?..

   

  אחרי שג'ק מבין שלא סוייר ולא גו'לייט ינסו לעצור אותו יותר בדרכו אל המשימה, נותר לו לעשות דבר אחד בלבד. ללכת אל האישה שתמיד היתה מאחוריו, מהרגע הראשון. אל בת הברית הנאמנה ביותר שלו מאז ומעולם. אל קייט, כמובן. ג'ק פונה אליה ואומר לה שהוא מעולם לא היה בטוח במה שהוא עשה אי פעם כמו הדבר שהוא עושה עכשיו. הוא אפילו משתמש בתירוץ של קלייר, ואומר שפיצוץ הפצצה יאפשר לה להגיע בשלום ליעדה עם אהרון הקטן בבטנה, שם היא תוכל לעשות את הבחירות שלה בעצמה. קייט משתכנעת. היא חוזרת לאחד כוחות עם ג'ק, כמו בימים הטובים ההם.

   

  פלאשבק תשיעי ואחרון. הארלי משתחרר מהכלא אליו נכנס בפרק 502, לאחר שנחשד ברצח האנשים שעקבו אחריו. כשהוא נכנס למונית, ג'ייקוב מחכה לו כבר בפנים. הפעם ג'ייקוב לא הולך סחור סחור, ולא נותן כל מיני עצות מעורפלות וקלישאתיות. הוא פשוט שואל את הארלי בישירות למה הוא לא רוצה לחזור אל האי. הארלי עונה לו שזה משום שהוא מקולל, אבל ג'ייקוב מתקן אותו וטוען שהארלי מבורך, בכך שהוא יכול לתקשר עם חבריו המתים. הוא גם מרגיע אותו ואמר לו שהוא בכלל לא משוגע כמו שהוא חושב, ומסכם שבסופו של דבר זו תהיה בחירה המלאה של הארלי אם לחזור אל האי או לא. כשג'ייקוב בא לצאת מהמונית, הארלי צועק לו שהוא שכח את הגיטרה שלו. ג'ייקוב אומר להארלי שהגיטרה בכלל לא שלו. וד"ש מצ'ארלי מלמעלה.

   

  ג'ק נפרד מכל חבריו שליוו אותו עד הלום, והולך אל המשימה האחרונה כנראה בחייו: זריקת הפצצה אל פיר הקידוח שב"ברבור". גם ג'ון לוק ובן מתכוננים למשימה הגורלית שלהם: המפגש עם ג'ייקוב בחדרו שבתוך הפסל, והריגתו. ריצ'ארד מוחה על כך שגם בן שותף למעמד הזה. הוא גם בכלל לא מבין למה לוק לא מתאזר במעט סבלנות עד שג'ייקוב ייחשף בפניו. אבל ג'ון משתיק את ריצ'ארד, וטוען שהוא ממציא את החוקים שנוחים עבורו כדי להמשיך ולשלוט על כולם.

   

  בזמן שג'ק נמצא בדרכו אל "הברבור", מיילס מעלה תיאוריה מהפכנית: האם יכול להיות שזריקת הפצצה עצמה היא היא התקרית המדוברת?! ושאולי אם הם פשוט לא יעשו שום דבר, התקרית הזו לא תקרה לעולם? אבל מבחינתו של ג'ק זה כבר מאוחר מדיי. האנשים של רדזינסקי הגיעו לתחנה כדי לעזור לו לעצור את העויינים עם הפצצה, ושוב מתפתח קרב יריות אינטנסיבי. אלא שהפעם, ג'ק לא לבד. כל חבריו הטובים באים לעזרתו ומחסלים אחד אחרי השני את החבר'ה הרעים. בסופו של דבר הם משתלטים על רדזינסקי, ולג'ק לא נותר אלא להפיל את הפצצה אל הפיר. הוא נותן מבט אחרון לקייט, וזורק אותה. כולם עוצמים את העיניים.

   

  ג'ק מטיל פצצה.

   

   

  כלום לא קורה.

   

  שקט מוחלט.

   

  אבל אז, אנחנו שומעים קולות מוכרים. אלו הקולות ששמענו בפינאלה של העונה השניה, אחרי שהספירה לאחור של ה-108 הגיעה לסיומה. כמו אז, גם עכשיו - הכיס האלקטרומגנטי שואב אליו מכל הבא ליד, כולל את היד של דוקטור צ'אנג המסכן (עכשיו אנחנו יודעים סוף סוף איך הוא איבד אותה וקיבל את הפרוטזה שלו במקומה). מזל שיש לו את הבן שלו מיילס לעזור לו. רדזינסקי קופץ מהג'יפ שלו רגע לפני שהוא מתהפך איתו אל תוך הפיר, ופיל איש הדארמה המסכן סופג שיפוד הישר במרכז החזה. ליוצרי הסדרה תמיד היו דרכים מקוריות להיפטר מדמויות מעצבנות. בתוך כל המהומה רגלה של ג'ולייט נתפסת באחת השלשלאות. היא נשאבת אל הפיר אבל סוייר תופס אותה ברגע האחרון. ברגעים האחרונים שיש לה איתו, היא מתוודה בפניו על אהבתה אליו, ואז היא נופלת אל תוך החשכה.

   

  בזמן שג'ון ובן נכנסים אל תוככי הפסל, אילנה וחבריה מגיעים אל ריצ'ארד ו"האחרים". אילנה שואלת את ריצ'ארד את השאלה שהטרידה את כולנו: "מה מונח בצילו של הפסל?", וריצ'ארד עונה לה בלטינית : "זה שיגאל את כולנו". מייד לאחר מכן, אילנה מבקשת לחשוף בפני ריצ'ארד את מה שיש לה בתוך התיבה. וזה היה הרגע בו הרגשתי שהשמיים נופלים עליי.

   

  אילנה מטילה פצצה!!!!!!!!!

   

  אל אלוהים, זה ג'ון לוק!!!

   

  והוא מת, בדיוק כמו שראינו אותו בפעם האחרונה לפני שהוא הועלה על המטוס!!!

   

  סאן היא זו ששואלת את השאלה המפחידה מכל: "אם זהו לוק, אז מי נמצא שם בפנים?"...

   

  פתאום עכשיו הכל נהיה מובן. זה שכל הזמן בן וריצ'ארד טענו בפני ג'ון ש"הוא נראה שונה" מאז שהוא חזר לחיים. זה ששניהם טענו בתוקף ש-"Dead is Dead". ג'ון לוק מעולם לא חזר לחיים על האי. האיש שנמצא שם בפנים, האיש שמנצל ממש ברגעים אלה את בן ליינוס על מנת להרוג את ג'ייקוב, כשהוא למעשה גונב את זהותו של ג'ון לוק המת - הוא איש שכבר השתמש ביכולות האלה שלו בעבר. זהו האיש שגר בביקתה של ג'ייקוב. זהו האיש שאמר לג'ון לוק: "עזור לי", ובאמת התכוון לכך שדרך גופתו הוא יוכל להגשים את תוכניתו. האיש הזה הוא מי שעומד מאחורי רוחותיהם של אנשים כמו כריסטיאן שפרד, כמו אלכס, או כמו ימי - אחיו של מיסטר אקו (ותמיד עם עקבות אפר שחור על הבגדים). האיש הזה הוא סמוקי, מפלצת העשן. האיש הזה הוא האיש בשחור. הנמסיס של ג'ייקוב. הגורל.

   

  פתאום אנחנו מבינים שעבדו עלינו. שג'ון לוק שחזר אל האי בכלל לא היה ג'ון לוק. אנחנו נזכרים בפרק 512, שבו בן נשפט על מעשיו בפני מפלצת העשן, ואז קיבל מסר מאיים מאלכס שציוותה עליו ללכת אחרי לוק באש ובמים. בוודאי שהיא תצווה עליו ככה, היא היתה האיש בשחור! והאיש בשחור צריך את בן ליינוס כדי שיעזור לו לבצע את תוכניתו להרוג את ג'ייקוב.

   

  פתאום אנחנו מבינים שהמסע שערך ג'ון לוק בפרק הקודם כדי להיפגש עם "עצמו" מהעבר, היה מתוכנן מראש. האיש בשחור שהתחזה ללוק הורה לריצ'ארד להגיד לג'ון שהוא חייב לצאת מהאי, להחזיר את כל חבריו אליו, ולמות - על מנת שהוא יוכל להציל את האי. כל המאורעות האלה: ההזזה של האי (ליתר דיוק: שתי ההזזות, גם זו שביצע בן. הרי כריסטיאן שפרד הוא זה שאמר ללוק בביקתה שעליו להזיז את האי), החזרה של האושיאניק סיקס אל האי, והמוות של ג'ון - כולם תוכננו לפרטי פרטים על ידי האיש בשחור.

   

  פתאום אנחנו מבינים שכל מסלול חייו של ג'ון לוק, כל האמונה שלו בגורל ובייעוד שלו - כולם הוכתבו על ידי האיש בשחור. הרי לאחר שריצ'ארד נגלה בפני ג'ון בפרק 501 ונתן לו את המצפן (בהוראתו של האיש בשחור, כמובן), ג'ון לוק פגש את ריצ'ארד שוב במחנה האחרים בשנות ה-50, ואמר לו ללכת ולפגוש את עצמו בתור תינוק. כל מהות חייו של ג'ון לוק, כולל כמובן הכתרתו הנבואית להיות מנהיג ה"אחרים" - כולם היו פרי מעשיו של האיש בשחור. וכמה שזה נשמע טרגי ונורא.

   

  פתאום אנחנו מבינים שהשינוי שעבר ג'ק בזמן האחרון, והמעבר שלו מאיש מדע לאיש אמונה שנעשתה אך ורק בהשראתו של ג'ון לוק - קרו בגלל האיש בשחור! פתאום אנחנו מבינים גם בשם מי פועל צ'ארלס ווידמור, שהיה הראשון לפגוש את ג'ון לוק לאחר שיצא מהאי וביקש כל כך יפה לעזור לו לאחד את חבריו בעזרת השותף שלו - מת'יו אבאדון (כן כן, "אבאדון" מלשון אבדון). צ'ארלס ווידמור, לאחר שגורש מן האי בבושת פנים, העביר את תמיכתו מג'ייקוב לאויב שלו. האיש בשחור. גם אלואיז הוקינג הוגלתה מן האי בדרכים שעדיין לא ידועות לנו, ועכשיו אנחנו מבינים למה היא טחנה לדזמונד ולג'ק את השכל כל הזמן עם הדיבורים שלה על הגורל והייעוד, והיתה מוכנה לשלוח את בנה למות בשם אותו גורל: כי היא פועלת בשמו של האיש בשחור. עכשיו אנחנו מבינים שהאג'ירות פעלו כל הזמן הזה מטעמו של ג'ייקוב, ומבינים למה למשל הם ניסו למנוע ממיילס להצטרף למשלחת של ווידמור אל האי - משום שהוא פועל בשמו של האיש בשחור.

   

  אוי אלוהים.

   

  עכשיו אני אצטרך לשוב ולראות את כל הסדרה מההתחלה.......

   

  האיש בשחור. מעולם לא פחדתי כל כך מדמותו של ג'ון לוק כמו שפחדתי באותם הרגעים האלה.

   

  בן ליינוס והאיש בשחור נפגשים עם ג'ייקוב, שחיכה להם. האיש בשחור דוחק בבן לבצע את מה שהוטל עליו. לפני כן יש לבן כמה שאלות שהוא מפנה אל ג'ייקוב - איך זה שאחרי כל השנים האלה שבמהלכן הוא פסע בנאמנות עיוורת אחרי ג'ייקוב, ג'ייקוב לא נגלה בפניו, ואילו כשג'ון לוק דורש להיפגש איתו, זה קורה מייד. אתם מבינים את זה? בן נשאר בן. לא מעניינים אותו לא הסרטן, ולא המוות של בתו. הדבר היחיד שמניע אותו זה הקנאה. הקנאה בג'ון לוק. "מה איתי?!" שואל בן. "מה איתך?" עונה לו ג'ייקוב. בן לא יכול להבליג יותר על העלבון, והוא דוקר את ג'ייקוב פעמיים בחזה. ג'ייקוב אפילו לא מנסה להתנגד. כשהוא פולט דם מפיו, אנחנו מבינים שג'ייקוב הוא, אחרי הכל, אנושי. ורגע לפני שהוא מתמוטט על הקרקע, הוא מספיק ללחוש לאיש בשחור משפט שנראה שקצת הפחיד אותו: "הם מגיעים". האיש בשחור בועט בגופתו של ג'ייקוב ומשליך אותה אל עבר האש.

   

   

  It Ain't Over Till It's Over

   

  אנחנו חוזרים שלושים שנה אחורה. החברים שלנו שנותרו בתחנת "הברבור" ממהרים להתפנות מהמקום, לפני שאיזה מנוף או דלת של האץ' יקברו אותם חיים. אי שם למטה, בתחתית הפיר, אנחנו מגלים שג'ולייט עדיין בחיים. גוססת ופצועה אנוש, אבל בחיים. ג'ולייט רואה את הפצצה מונחת לידה. הפצצה שלא התפוצצה. הפצצה שהיתה אמורה למנוע את כל הסבל והייסורים שאליהם היא נחשפה בשש השנים האחרונות שלה על האי. הפצצה שהיתה אמורה להביא לכך שטיסת אושיאניק 815 תנחת בשלום בלוס אנג'לס. אבל שום דבר מזה לא קרה. היא לוקחת אבן, ומתחילה להכות בפצצה בזעם.

   

  ובמכה השמינית, הפצצה מתפוצצת.

   

   

   

   

   

   

  שבוע נהדר לכולם, ולא לדאוג: יעקבזון לא בורח לשומקום!!! צפו להפתעות, תובנות ומסקנות!!! צוחק

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (108)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/9/09 09:31:

   צטט: Youvalh 2009-09-06 23:41:18

   קודם כל, חשוב לי לציין שסיימתי לצפות בעונה החמישית בעלת הסיום חסר התקדים רק השבוע ואחרי ימים של התחבטות עצמית ודיונים עם אחי הגדול הגעתי לבלוג הזה שלגמרי סידר לי את הראש.

   בקשר לסדרה, קראתי שהפרק הראשון של העונה ה-6 נקרא LAX, שהוא כידוע שדה התעופה של לוס אנג'לס. האם זה אומר שאכן הכל נמחק והטיסה נחתה בשלום בארה"ב?

    

   קודם כל ברוך הבא ועדיף מאוחר מאשר אף פעם!...

    

   בקשר לפרק 601, הוא אכן נקרא "LA X", וצריך לשים לב שיש רווח בין ה-A ל-X. בסרטונים רשמיים של יוצרי הסדרה שהתפרסמו לאחר סיום העונה (ושניתן לראות אותם בפוסט הזה), אפשר להבין כאילו טיסה 815 לא התרסקה מעולם על האי. מצד שני, לבוא ככה ולמחוק חמש עונות במחי יד נראה מעשה לא ממש הגיוני, ואף די אכזרי. מה יהיה בסופו של דבר? הפתרונות לדיימון לינדלוף ולקרלטון קיוז. בינתיים אנחנו נמשיך לחכות בציפייה דרוכה...

    

     6/9/09 23:41:

   קודם כל, חשוב לי לציין שסיימתי לצפות בעונה החמישית בעלת הסיום חסר התקדים רק השבוע ואחרי ימים של התחבטות עצמית ודיונים עם אחי הגדול הגעתי לבלוג הזה שלגמרי סידר לי את הראש.

   בקשר לסדרה, קראתי שהפרק הראשון של העונה ה-6 נקרא LAX, שהוא כידוע שדה התעופה של לוס אנג'לס. האם זה אומר שאכן הכל נמחק והטיסה נחתה בשלום בארה"ב?

    

     29/5/09 18:41:

   צטט: רפונצל 2009-05-29 17:29:54


   האם הדיון החשוב בסידרה הוא לא על עצם טיבה ומשמעותה של הידיעה ? מי שיודע יותר או הכל ,כמוהו כאלוהים, נסתרות דרכיו בעיננו שנבערים מדעת.אם היודע עושה דבר שנראה לנו מרושע אולי בכלל הוא מתכוון לטוב  שייגרם בהמשך.הרי גם ג'ייקוב יודע על האסונות שיתרחשו בעוד רגע ולא עוצר אותם-(נפילתו של ג'ון לוק מהקומה ה-12, דריסתה של אהובתו של סעיד )

   שני הכוחות שפועלים בסדרה - ג'ייקוב והאויב שלו - בהחלט יודעים הרבה ויותר ממה שבני אנוש "רגילים" יודעים. עצם זה שג'ייקוב יודע על קיומם של אסונות שונים ולא מנסה למנוע אותם (בדיוק כמו אלואיז הוקינג שבפרק 308, שם פגשנו אותה לראשונה, ידעה שהאיש עם הנעליים האדומות שהלך לתומו ברחוב עומד למות מפיגום שיצנח עליו ולא עשתה דבר, כי "ליקום יש דרכים משלו לתקן את מסלולו") רק מחדדת את התיאוריה שלי שאין לשתי הגישות שבסדרה שום קשר ל"טוב" או "רע" - ושבשתיהן יכולים לדור דברים טובים ודברים רעים בכפיפה אחת.

    

    

     29/5/09 17:29:

   האם הדיון החשוב בסידרה הוא לא על עצם טיבה ומשמעותה של הידיעה ? מי שיודע יותר או הכל ,כמוהו כאלוהים, נסתרות דרכיו בעיננו שנבערים מדעת.אם היודע עושה דבר שנראה לנו מרושע אולי בכלל הוא מתכוון לטוב  שייגרם בהמשך.הרי גם ג'ייקוב יודע על האסונות שיתרחשו בעוד רגע ולא עוצר אותם-(נפילתו של ג'ון לוק מהקומה ה-12, דריסתה של אהובתו של סעיד )
     26/5/09 14:19:

   צטט: שישיפוש 2009-05-26 13:01:52

   צטט: yacobzon 2009-05-26 12:15:11

   צטט: שישיפוש 2009-05-26 11:34:34

   אחרי הפרק הזה צלצל לי בראש המשפט: "הכל צפוי- והרשות נתונה".

   ים של פולמוסים כבר נשפך על המשפט הזה מפרקי אבות

    

    איך קשור לאבודינו?

   ובכן, המהות של אלוהים- האינסוף= אין לו זמן. הזמן הוא מושג אנושי.

   הווה, עבר ועתיד מתקיימים כאחדות אחת, בו-זמנית, סימולטנית ולא כרצף של סיבה ותוצאה.

   דמותו של "דוקטור מנהטן" בסרט WATCHMAN  חווה את הזמן בצורה זו- ולכן נאמר עליו שהוא יודע את העתיד.

   אם כי עבור "דוקטור מנהטן" ה"עתיד" אינו באמת עתיד- כי הוא מתקיים בו זמנית עם העבר וההווה

    האי מתקיים ב"זמן אלוהי", אל-זמן, ולכן בו-זמנית ניתן לומר שהכל צפוי וגם שהרשות נתונה לכל אחת מהדמויות

   לפעול על פי הבחירה החופשית שלה. לכן- המאבק בין ג'ייקוב לאיש בשחור לא אמור להיות מוכרע לעולם- פשוט כי שניהם צודקים!

    הם פשוט תופסים את הזמן בצורה"אנושית" כלומר- כרצף לינארי ולא כ"אחדות".האם לזה מתכוון בן באומרו שצ'ארלס ווידמור "שינה את הכללים"?

   או-אה... זה מעניין מאוד ומורכב מאוד מה שאת אומרת. לא ראיתי את "השומרים" ככה שלא יכולתי לעשות את הקישור לאותו דוקטור מנהטן. אבל אחלה תיאוריה בכל אופן.

    

    עכשיו כשאני חושבת על זה- אולי לזה מתכוונים כשאומרים על אלואיז הוקינג למשל- שהיא "יודעת את העתיד"-

   יש לה תפיסת זמן אחדותית ולא ליניארית? כלומר, היא קבלה מה"אי" מתנה- יכולת לחוות את הזמן סימולטנית?

   כשאומרים על מישהו שהוא Constant =קבוע....=לדוג' דזמונד- שאכן ניחן במידה מסויימת ביכולת "אלוהית"

   לחוות את אירועי העבר כהווה, ואכן דמותו של דזמונד לדעתי מתוארת בצורה "מיתית"- כמעט כמו קדוש נוצרי....

    

   Constant=תכונה המיוחסת בד"כ לאלוהים=הווה בכל-

   אולי  זה גם מתקשר ליכולת חוויה סימולטנית ולא לינארית של הזמן?

    

    

   שוב - way over my head... קריצה

    

     26/5/09 13:01:

   צטט: yacobzon 2009-05-26 12:15:11

   צטט: שישיפוש 2009-05-26 11:34:34

   אחרי הפרק הזה צלצל לי בראש המשפט: "הכל צפוי- והרשות נתונה".

   ים של פולמוסים כבר נשפך על המשפט הזה מפרקי אבות

    

    איך קשור לאבודינו?

   ובכן, המהות של אלוהים- האינסוף= אין לו זמן. הזמן הוא מושג אנושי.

   הווה, עבר ועתיד מתקיימים כאחדות אחת, בו-זמנית, סימולטנית ולא כרצף של סיבה ותוצאה.

   דמותו של "דוקטור מנהטן" בסרט WATCHMAN  חווה את הזמן בצורה זו- ולכן נאמר עליו שהוא יודע את העתיד.

   אם כי עבור "דוקטור מנהטן" ה"עתיד" אינו באמת עתיד- כי הוא מתקיים בו זמנית עם העבר וההווה

    האי מתקיים ב"זמן אלוהי", אל-זמן, ולכן בו-זמנית ניתן לומר שהכל צפוי וגם שהרשות נתונה לכל אחת מהדמויות

   לפעול על פי הבחירה החופשית שלה. לכן- המאבק בין ג'ייקוב לאיש בשחור לא אמור להיות מוכרע לעולם- פשוט כי שניהם צודקים!

    הם פשוט תופסים את הזמן בצורה"אנושית" כלומר- כרצף לינארי ולא כ"אחדות".האם לזה מתכוון בן באומרו שצ'ארלס ווידמור "שינה את הכללים"?

   או-אה... זה מעניין מאוד ומורכב מאוד מה שאת אומרת. לא ראיתי את "השומרים" ככה שלא יכולתי לעשות את הקישור לאותו דוקטור מנהטן. אבל אחלה תיאוריה בכל אופן.

    

    עכשיו כשאני חושבת על זה- אולי לזה מתכוונים כשאומרים על אלואיז הוקינג למשל- שהיא "יודעת את העתיד"-

   יש לה תפיסת זמן אחדותית ולא ליניארית? כלומר, היא קבלה מה"אי" מתנה- יכולת לחוות את הזמן סימולטנית?

   כשאומרים על מישהו שהוא Constant =קבוע....=לדוג' דזמונד- שאכן ניחן במידה מסויימת ביכולת "אלוהית"

   לחוות את אירועי העבר כהווה, ואכן דמותו של דזמונד לדעתי מתוארת בצורה "מיתית"- כמעט כמו קדוש נוצרי....

    

   Constant=תכונה המיוחסת בד"כ לאלוהים=הווה בכל-

   אולי  זה גם מתקשר ליכולת חוויה סימולטנית ולא לינארית של הזמן?

    

    

     26/5/09 12:15:

   צטט: שישיפוש 2009-05-26 11:34:34

   אחרי הפרק הזה צלצל לי בראש המשפט: "הכל צפוי- והרשות נתונה".

   ים של פולמוסים כבר נשפך על המשפט הזה מפרקי אבות

    

    איך קשור לאבודינו?

   ובכן, המהות של אלוהים- האינסוף= אין לו זמן. הזמן הוא מושג אנושי.

   הווה, עבר ועתיד מתקיימים כאחדות אחת, בו-זמנית, סימולטנית ולא כרצף של סיבה ותוצאה.

   דמותו של "דוקטור מנהטן" בסרט WATCHMAN  חווה את הזמן בצורה זו- ולכן נאמר עליו שהוא יודע את העתיד.

   אם כי עבור "דוקטור מנהטן" ה"עתיד" אינו באמת עתיד- כי הוא מתקיים בו זמנית עם העבר וההווה

    האי מתקיים ב"זמן אלוהי", אל-זמן, ולכן בו-זמנית ניתן לומר שהכל צפוי וגם שהרשות נתונה לכל אחת מהדמויות

   לפעול על פי הבחירה החופשית שלה. לכן- המאבק בין ג'ייקוב לאיש בשחור לא אמור להיות מוכרע לעולם- פשוט כי שניהם צודקים!

    הם פשוט תופסים את הזמן בצורה"אנושית" כלומר- כרצף לינארי ולא כ"אחדות".האם לזה מתכוון בן באומרו שצ'ארלס ווידמור "שינה את הכללים"?

   או-אה... זה מעניין מאוד ומורכב מאוד מה שאת אומרת. לא ראיתי את "השומרים" ככה שלא יכולתי לעשות את הקישור לאותו דוקטור מנהטן. אבל אחלה תיאוריה בכל אופן.

    

     26/5/09 11:34:

   אחרי הפרק הזה צלצל לי בראש המשפט: "הכל צפוי- והרשות נתונה".

   ים של פולמוסים כבר נשפך על המשפט הזה מפרקי אבות

    

    איך קשור לאבודינו?

   ובכן, המהות של אלוהים- האינסוף= אין לו זמן. הזמן הוא מושג אנושי.

   הווה, עבר ועתיד מתקיימים כאחדות אחת, בו-זמנית, סימולטנית ולא כרצף של סיבה ותוצאה.

   דמותו של "דוקטור מנהטן" בסרט WATCHMAN  חווה את הזמן בצורה זו- ולכן נאמר עליו שהוא יודע את העתיד.

   אם כי עבור "דוקטור מנהטן" ה"עתיד" אינו באמת עתיד- כי הוא מתקיים בו זמנית עם העבר וההווה

    האי מתקיים ב"זמן אלוהי", אל-זמן, ולכן בו-זמנית ניתן לומר שהכל צפוי וגם שהרשות נתונה לכל אחת מהדמויות

   לפעול על פי הבחירה החופשית שלה. לכן- המאבק בין ג'ייקוב לאיש בשחור לא אמור להיות מוכרע לעולם- פשוט כי שניהם צודקים!

    הם פשוט תופסים את הזמן בצורה"אנושית" כלומר- כרצף לינארי ולא כ"אחדות".האם לזה מתכוון בן באומרו שצ'ארלס ווידמור "שינה את הכללים"?

     26/5/09 09:19:

   צטט: רפאלה 2009-05-26 01:06:04

   סליחה על האיחור במתן הכוכב..

   אני עדיין בחו"ל...

   מקווה שאלים 4 פרקים...

   תודה לך.

   לפחות אני קוראת.

   מודה לך מאד מאד.

   רפאלה*

   תודה לך רפאלה!!! צוחק

    

     26/5/09 01:06:

   סליחה על האיחור במתן הכוכב..

   אני עדיין בחו"ל...

   מקווה שאלים 4 פרקים...

   תודה לך.

   לפחות אני קוראת.

   מודה לך מאד מאד.

   רפאלה*

     25/5/09 20:06:

   צטט: Reututi 2009-05-25 17:54:07

   צטט: yacobzon 2009-05-24 20:49:52

   צטט: Reututi 2009-05-24 13:29:19

   צטט: yacobzon 2009-05-23 20:23:03

   צטט: אסימוב 2009-05-23 01:32:09

   היי מי הם בעצם האבודים?

   כ ו ל נ ו   אבודים.

    

   אטום

    

    

    

   כולנו גם מחכים לאנטנגל שהבטחת!!!

    

   גם אני מחכה לאנטנגל!!!

    

   מסתבר שישחררו אותו רק ב-3 ביוני... כנראה הולכים לארגן לנו הפקת ענק, עם בובות בגודל אדם של ג'ייקוב ושל החבר שלו... קריצה

    

    זה קצת מטריד את מנוחתי בובות בגודל אדם של החבר של ג'ייקוב, ואין לי בעיה עם ג'ייקוב בלי בובה רק בתור אדם, עם בגד ים אם אפשר... או בלי נבוך

   יש סיכוי שתפתח על זה פוסט חדש או לפחות תשלח הודעונת קטנה לתזכורת? :)

   אייייייייייייייייייזו שאלה חיוך

    

     25/5/09 17:54:

   צטט: yacobzon 2009-05-24 20:49:52

   צטט: Reututi 2009-05-24 13:29:19

   צטט: yacobzon 2009-05-23 20:23:03

   צטט: אסימוב 2009-05-23 01:32:09

   היי מי הם בעצם האבודים?

   כ ו ל נ ו   אבודים.

    

   אטום

    

    

    

   כולנו גם מחכים לאנטנגל שהבטחת!!!

    

   גם אני מחכה לאנטנגל!!!

    

   מסתבר שישחררו אותו רק ב-3 ביוני... כנראה הולכים לארגן לנו הפקת ענק, עם בובות בגודל אדם של ג'ייקוב ושל החבר שלו... קריצה

    

    זה קצת מטריד את מנוחתי בובות בגודל אדם של החבר של ג'ייקוב, ואין לי בעיה עם ג'ייקוב בלי בובה רק בתור אדם, עם בגד ים אם אפשר... או בלי נבוך

   יש סיכוי שתפתח על זה פוסט חדש או לפחות תשלח הודעונת קטנה לתזכורת? :)

     25/5/09 09:51:

   צטט: shayshal 2009-05-25 01:34:42

   צטט: yacobzon 2009-05-24 20:48:07

   צטט: shayshal 2009-05-24 04:21:44

   היי,

    

   קצת באיחור, אבל לקח לי זמן לראות ולעכל את הפרק הזה.

   קודם כל, אני חייב לציין שאמנם הפרק היה מעולה מבחינת הגילויים שבו (ג'ייקוב נחשף, ג'ק והפצצה וכמובן לוק המת), אבל מאוד התאכזבתי מזה שנשארנו "באוויר" בלי אף תשובה (מה אחרי הפיצוץ? העבר השתנה או שלא? הלעיטו אותנו בזה כמעט כל העונה. ציפיתי לפחות לאיזו שהיא תשובה).

   חוץ מזה, שינויי הדעה של ג'ולייט וקייט היו לא אמינים: אחרי 3 שנים עם סוייר היא מעדיפה פתאום לפוצץ את הפצצה רק כי הוא הסתכל על קייט? וקייט שפתאום שוב סומכת על ג'ק אחרי עונה שלמה שהיא נגדו? קלוש ולא מספק לדעתי.

   דרך אגב, כשג'ק אומר שלפוצץ את הפצצה זה הדבר שהוא היה הכי בטוח בו בחיים אני לא מאמין לו ולא חושב שג'ק הישן חזר. ג'ק של היום פשוט מחפש משהו להאחז בו בחייו. יש כאלה שבמצב כזה מחפשים את אלוהים ויש כאלה שבמצב כזה נשבעים בג'ון לוק..

   שמתם לב לשלוות הנפש של ג'ייקוב לפני מותו? לא ברח(או שלא יכל לברוח), לא ניסה לשכנע את בן (ורק גרם לו לדקור אותו). מה הוא יודע שאנחנו עוד לא? דרך אגב, הסצינה שבה עשיו אומר לו שהוא רוצה להרוג אותו אך ברור שהוא לא יכול לעשות את זה בעצמו הזכירה לי את הסצינה שבה בן אומר לצ'ארלס וידמור שהוא יודע שהוא לא יכול להרוג אותו. יש קשר בין הדברים?

   ואפרופו, האם עכשיו אנחנו מבינים משהו לגבי הכללים שבן טען שווידמור שבר (you broke the rules!) ? אז חשבתי ששניהם השחקנים הראשיים ושיש איזשהם כללי משחק. עכשיו מתברר שבן בכלל לא מכיר את ג'ייקוב, ולפי דעתי גם ויידמור לא לגמרי מכיר את ג'ייקוב ועשיו. ומה זה אומר על בן אם הוא יודע לזמן את מפלצת העשן?

    

   הערה אחרונה, פתאום מתברר שכל יודעי הח"ן בסדרה ( ריצ'ארד, אלואיז) השיגו את הידע שלהם ממסעות בזמן של אחרים (אלואיז מהמסע בזמן של דניאל, ריצ'ארד ידע לחפש את לוק באי ומחוצה לו רק כי לוק אמר לו את זה בשנת 55 וכו'). היה יפה לראות את ריצ'ארד חסר אונים פתאום. מעניין אם אפשר להגיד אותו הדבר על הידע של בן (שידע למשל להחביא את המראה בשיחים בסוף העונה הרביעית).

   שלום!!!

    

   אני מבין את האכזבה שלך בקשר לזה שנותרנו עם השאלה הגדולה בסוף הפרק - מה קרה לאחר הפיצוץ, אבל - היי, זאת פינאלה! וכמו כל פינאלה שמכבדת את עצמה, חייבים איזה קליף-האנגר טוב לסוף העונה.

   גם ג'ק, גם קייט וגם ג'ולייט הם אנשים שעברו שינויים גדולים במהלך הסדרה, מאז הפרק הראשון בו ראינו אותם. ג'ק הלך והפך בעונה הנוכחית לנגד עינינו לאיש אמונה, ממש כמו "המורה הרוחני" שלו ג'ון לוק, ולכן אני דווקא מאמין לו כשהוא אומר שהוא מעולם לא היה בטוח יותר במשהו כמו הדבר שאותו הוא עושה. עוצמת הרגשות שג'ק חווה עכשיו, בעקבות הפיכתו לאיש אמונה, גדולה בהרבה מעוצמת הרגשות שלו בתור איש מדע (שכידוע, אצלם תמיד האלמנט השכלי חזק יותר מהאלמנט הרגשי). ג'ק הישן לא חזר וגם לא יחזור. יש לנו עכשיו ג'ק חדש-ישן, שהולך בדרך חדשה, אבל באותן נעליים ישנות וטובות של מנהיג העדר.

   לפי דעתי, למרות שבן אכן לא פגש את ג'ייקוב מעולם, הוא תמיד נהג על פי הוראותיו והיה משרת צייתן שלו. צ'ארלס, לעומת זאת, לפי דעתי, שרת בנאמנות דווקא את הצד השני של האיש בשחור. ובקשר לשאלה על בן ומה זה אומר אם הוא יודע לזמן את מפלצת העשן - לפי דעתי בן לא ידע שהמפלצת היא בעצם האויבת של ג'ייקוב, אלא חשב שהיא מנגנון אבטחה שמגן על האי מפני גורמים עויינים ושניתן לרתום אותו לצרכיו.

    

    

    לא יודע לגבי ג'ק. או שהמשחק שלו גרוע או שהתסריט שכתבו לו לא מצליח להעביר את ההרגשה הנכונה(שתי האפשרויות לא נראות לי) או שמנסים לתת את ההרגשה שג'ק הולך באמונה עיוורת בלי לדעת במה הוא מחזיק כל כך חזק. או שאני מפספס משהו..

   וכנ"ל לגבי שינוי הדעה של ג'ולייט וקייט. או שהדיאלוגים לא מספיק אמינים או שאני סתם נודניק, אבל לי זה נראה מאולץ ולא מציאותי. קראתי דעות של אנשים אחרים שחושבים את אותו הדבר. לי זה קצת פוגם בהנאה מהסדרה וחבל. 

   לפחות קיבלת בתור פיצוי את הדיאלוגים בין ג'ון לבן, או בין מיילס להארלי... קריצה

    

   ככה אני - תמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה...

    

     25/5/09 01:34:

   צטט: yacobzon 2009-05-24 20:48:07

   צטט: shayshal 2009-05-24 04:21:44

   היי,

    

   קצת באיחור, אבל לקח לי זמן לראות ולעכל את הפרק הזה.

   קודם כל, אני חייב לציין שאמנם הפרק היה מעולה מבחינת הגילויים שבו (ג'ייקוב נחשף, ג'ק והפצצה וכמובן לוק המת), אבל מאוד התאכזבתי מזה שנשארנו "באוויר" בלי אף תשובה (מה אחרי הפיצוץ? העבר השתנה או שלא? הלעיטו אותנו בזה כמעט כל העונה. ציפיתי לפחות לאיזו שהיא תשובה).

   חוץ מזה, שינויי הדעה של ג'ולייט וקייט היו לא אמינים: אחרי 3 שנים עם סוייר היא מעדיפה פתאום לפוצץ את הפצצה רק כי הוא הסתכל על קייט? וקייט שפתאום שוב סומכת על ג'ק אחרי עונה שלמה שהיא נגדו? קלוש ולא מספק לדעתי.

   דרך אגב, כשג'ק אומר שלפוצץ את הפצצה זה הדבר שהוא היה הכי בטוח בו בחיים אני לא מאמין לו ולא חושב שג'ק הישן חזר. ג'ק של היום פשוט מחפש משהו להאחז בו בחייו. יש כאלה שבמצב כזה מחפשים את אלוהים ויש כאלה שבמצב כזה נשבעים בג'ון לוק..

   שמתם לב לשלוות הנפש של ג'ייקוב לפני מותו? לא ברח(או שלא יכל לברוח), לא ניסה לשכנע את בן (ורק גרם לו לדקור אותו). מה הוא יודע שאנחנו עוד לא? דרך אגב, הסצינה שבה עשיו אומר לו שהוא רוצה להרוג אותו אך ברור שהוא לא יכול לעשות את זה בעצמו הזכירה לי את הסצינה שבה בן אומר לצ'ארלס וידמור שהוא יודע שהוא לא יכול להרוג אותו. יש קשר בין הדברים?

   ואפרופו, האם עכשיו אנחנו מבינים משהו לגבי הכללים שבן טען שווידמור שבר (you broke the rules!) ? אז חשבתי ששניהם השחקנים הראשיים ושיש איזשהם כללי משחק. עכשיו מתברר שבן בכלל לא מכיר את ג'ייקוב, ולפי דעתי גם ויידמור לא לגמרי מכיר את ג'ייקוב ועשיו. ומה זה אומר על בן אם הוא יודע לזמן את מפלצת העשן?

    

   הערה אחרונה, פתאום מתברר שכל יודעי הח"ן בסדרה ( ריצ'ארד, אלואיז) השיגו את הידע שלהם ממסעות בזמן של אחרים (אלואיז מהמסע בזמן של דניאל, ריצ'ארד ידע לחפש את לוק באי ומחוצה לו רק כי לוק אמר לו את זה בשנת 55 וכו'). היה יפה לראות את ריצ'ארד חסר אונים פתאום. מעניין אם אפשר להגיד אותו הדבר על הידע של בן (שידע למשל להחביא את המראה בשיחים בסוף העונה הרביעית).

   שלום!!!

    

   אני מבין את האכזבה שלך בקשר לזה שנותרנו עם השאלה הגדולה בסוף הפרק - מה קרה לאחר הפיצוץ, אבל - היי, זאת פינאלה! וכמו כל פינאלה שמכבדת את עצמה, חייבים איזה קליף-האנגר טוב לסוף העונה.

   גם ג'ק, גם קייט וגם ג'ולייט הם אנשים שעברו שינויים גדולים במהלך הסדרה, מאז הפרק הראשון בו ראינו אותם. ג'ק הלך והפך בעונה הנוכחית לנגד עינינו לאיש אמונה, ממש כמו "המורה הרוחני" שלו ג'ון לוק, ולכן אני דווקא מאמין לו כשהוא אומר שהוא מעולם לא היה בטוח יותר במשהו כמו הדבר שאותו הוא עושה. עוצמת הרגשות שג'ק חווה עכשיו, בעקבות הפיכתו לאיש אמונה, גדולה בהרבה מעוצמת הרגשות שלו בתור איש מדע (שכידוע, אצלם תמיד האלמנט השכלי חזק יותר מהאלמנט הרגשי). ג'ק הישן לא חזר וגם לא יחזור. יש לנו עכשיו ג'ק חדש-ישן, שהולך בדרך חדשה, אבל באותן נעליים ישנות וטובות של מנהיג העדר.

   לפי דעתי, למרות שבן אכן לא פגש את ג'ייקוב מעולם, הוא תמיד נהג על פי הוראותיו והיה משרת צייתן שלו. צ'ארלס, לעומת זאת, לפי דעתי, שרת בנאמנות דווקא את הצד השני של האיש בשחור. ובקשר לשאלה על בן ומה זה אומר אם הוא יודע לזמן את מפלצת העשן - לפי דעתי בן לא ידע שהמפלצת היא בעצם האויבת של ג'ייקוב, אלא חשב שהיא מנגנון אבטחה שמגן על האי מפני גורמים עויינים ושניתן לרתום אותו לצרכיו.

    

    

    לא יודע לגבי ג'ק. או שהמשחק שלו גרוע או שהתסריט שכתבו לו לא מצליח להעביר את ההרגשה הנכונה(שתי האפשרויות לא נראות לי) או שמנסים לתת את ההרגשה שג'ק הולך באמונה עיוורת בלי לדעת במה הוא מחזיק כל כך חזק. או שאני מפספס משהו..

   וכנ"ל לגבי שינוי הדעה של ג'ולייט וקייט. או שהדיאלוגים לא מספיק אמינים או שאני סתם נודניק, אבל לי זה נראה מאולץ ולא מציאותי. קראתי דעות של אנשים אחרים שחושבים את אותו הדבר. לי זה קצת פוגם בהנאה מהסדרה וחבל. 

     24/5/09 20:49:

   צטט: Reututi 2009-05-24 13:29:19

   צטט: yacobzon 2009-05-23 20:23:03

   צטט: אסימוב 2009-05-23 01:32:09

   היי מי הם בעצם האבודים?

   כ ו ל נ ו   אבודים.

    

   אטום

    

    

    

   כולנו גם מחכים לאנטנגל שהבטחת!!!

    

   גם אני מחכה לאנטנגל!!!

    

   מסתבר שישחררו אותו רק ב-3 ביוני... כנראה הולכים לארגן לנו הפקת ענק, עם בובות בגודל אדם של ג'ייקוב ושל החבר שלו... קריצה

     24/5/09 20:48:

   צטט: shayshal 2009-05-24 04:21:44

   היי,

    

   קצת באיחור, אבל לקח לי זמן לראות ולעכל את הפרק הזה.

   קודם כל, אני חייב לציין שאמנם הפרק היה מעולה מבחינת הגילויים שבו (ג'ייקוב נחשף, ג'ק והפצצה וכמובן לוק המת), אבל מאוד התאכזבתי מזה שנשארנו "באוויר" בלי אף תשובה (מה אחרי הפיצוץ? העבר השתנה או שלא? הלעיטו אותנו בזה כמעט כל העונה. ציפיתי לפחות לאיזו שהיא תשובה).

   חוץ מזה, שינויי הדעה של ג'ולייט וקייט היו לא אמינים: אחרי 3 שנים עם סוייר היא מעדיפה פתאום לפוצץ את הפצצה רק כי הוא הסתכל על קייט? וקייט שפתאום שוב סומכת על ג'ק אחרי עונה שלמה שהיא נגדו? קלוש ולא מספק לדעתי.

   דרך אגב, כשג'ק אומר שלפוצץ את הפצצה זה הדבר שהוא היה הכי בטוח בו בחיים אני לא מאמין לו ולא חושב שג'ק הישן חזר. ג'ק של היום פשוט מחפש משהו להאחז בו בחייו. יש כאלה שבמצב כזה מחפשים את אלוהים ויש כאלה שבמצב כזה נשבעים בג'ון לוק..

   שמתם לב לשלוות הנפש של ג'ייקוב לפני מותו? לא ברח(או שלא יכל לברוח), לא ניסה לשכנע את בן (ורק גרם לו לדקור אותו). מה הוא יודע שאנחנו עוד לא? דרך אגב, הסצינה שבה עשיו אומר לו שהוא רוצה להרוג אותו אך ברור שהוא לא יכול לעשות את זה בעצמו הזכירה לי את הסצינה שבה בן אומר לצ'ארלס וידמור שהוא יודע שהוא לא יכול להרוג אותו. יש קשר בין הדברים?

   ואפרופו, האם עכשיו אנחנו מבינים משהו לגבי הכללים שבן טען שווידמור שבר (you broke the rules!) ? אז חשבתי ששניהם השחקנים הראשיים ושיש איזשהם כללי משחק. עכשיו מתברר שבן בכלל לא מכיר את ג'ייקוב, ולפי דעתי גם ויידמור לא לגמרי מכיר את ג'ייקוב ועשיו. ומה זה אומר על בן אם הוא יודע לזמן את מפלצת העשן?

    

   הערה אחרונה, פתאום מתברר שכל יודעי הח"ן בסדרה ( ריצ'ארד, אלואיז) השיגו את הידע שלהם ממסעות בזמן של אחרים (אלואיז מהמסע בזמן של דניאל, ריצ'ארד ידע לחפש את לוק באי ומחוצה לו רק כי לוק אמר לו את זה בשנת 55 וכו'). היה יפה לראות את ריצ'ארד חסר אונים פתאום. מעניין אם אפשר להגיד אותו הדבר על הידע של בן (שידע למשל להחביא את המראה בשיחים בסוף העונה הרביעית).

   שלום!!!

    

   אני מבין את האכזבה שלך בקשר לזה שנותרנו עם השאלה הגדולה בסוף הפרק - מה קרה לאחר הפיצוץ, אבל - היי, זאת פינאלה! וכמו כל פינאלה שמכבדת את עצמה, חייבים איזה קליף-האנגר טוב לסוף העונה.

   גם ג'ק, גם קייט וגם ג'ולייט הם אנשים שעברו שינויים גדולים במהלך הסדרה, מאז הפרק הראשון בו ראינו אותם. ג'ק הלך והפך בעונה הנוכחית לנגד עינינו לאיש אמונה, ממש כמו "המורה הרוחני" שלו ג'ון לוק, ולכן אני דווקא מאמין לו כשהוא אומר שהוא מעולם לא היה בטוח יותר במשהו כמו הדבר שאותו הוא עושה. עוצמת הרגשות שג'ק חווה עכשיו, בעקבות הפיכתו לאיש אמונה, גדולה בהרבה מעוצמת הרגשות שלו בתור איש מדע (שכידוע, אצלם תמיד האלמנט השכלי חזק יותר מהאלמנט הרגשי). ג'ק הישן לא חזר וגם לא יחזור. יש לנו עכשיו ג'ק חדש-ישן, שהולך בדרך חדשה, אבל באותן נעליים ישנות וטובות של מנהיג העדר.

   לפי דעתי, למרות שבן אכן לא פגש את ג'ייקוב מעולם, הוא תמיד נהג על פי הוראותיו והיה משרת צייתן שלו. צ'ארלס, לעומת זאת, לפי דעתי, שרת בנאמנות דווקא את הצד השני של האיש בשחור. ובקשר לשאלה על בן ומה זה אומר אם הוא יודע לזמן את מפלצת העשן - לפי דעתי בן לא ידע שהמפלצת היא בעצם האויבת של ג'ייקוב, אלא חשב שהיא מנגנון אבטחה שמגן על האי מפני גורמים עויינים ושניתן לרתום אותו לצרכיו.

    

     24/5/09 20:37:

   צטט: cthulhu 2009-05-24 00:19:54

   אז מי בעצם ריפא את ג'ון לוק אחרי שבן ירה בו? או נתן לו את היכולת ללכת שוב? זה גם היה "עשיו"?

    

   והיה גם את מיכאיל הרוסי, שנהרג... כמה פעמים? פעמיים? ג'ון גם דחף אותו דרך הנשק הסוני הזה והוא עוד אמר לו תודה... עוד דמות שהתפקיד שלה לא ברור.

    

   הקיצר, תשובות בעונה הבאה, אני מקווה.

    

   ואח"כ מרתון של הכל מההתחלה.

    

   אנחנו עדיין לא יודעים מי אחראי ליכולות הריפוי של האי, אם זהו ג'ייקוב או שמא האיש בשחור.

   באשר למיכאיל בקונין - עד למותו הסופי לאחר שהוא התפוצץ עם הרימון בתחנת "המראה", הוא לא באמת מת בכל הפעמים הקודמות בהן ראינו אותו מוטל על הקרקע חסר אונים, רק נפצע קשה. מיכאיל בעצמו אמר לאחר שחזר אל מחנה "האחרים" שמזל שגדר ההגנה לא היתה מכוונת על עוצמה מלאה, אחרת היא היתה הורגת אותו.

    

     24/5/09 13:29:

   צטט: yacobzon 2009-05-23 20:23:03

   צטט: אסימוב 2009-05-23 01:32:09

   היי מי הם בעצם האבודים?

   כ ו ל נ ו   אבודים.

    

   אטום

    

    

    

   כולנו גם מחכים לאנטנגל שהבטחת!!!
     24/5/09 04:21:

   היי,

    

   קצת באיחור, אבל לקח לי זמן לראות ולעכל את הפרק הזה.

   קודם כל, אני חייב לציין שאמנם הפרק היה מעולה מבחינת הגילויים שבו (ג'ייקוב נחשף, ג'ק והפצצה וכמובן לוק המת), אבל מאוד התאכזבתי מזה שנשארנו "באוויר" בלי אף תשובה (מה אחרי הפיצוץ? העבר השתנה או שלא? הלעיטו אותנו בזה כמעט כל העונה. ציפיתי לפחות לאיזו שהיא תשובה).

   חוץ מזה, שינויי הדעה של ג'ולייט וקייט היו לא אמינים: אחרי 3 שנים עם סוייר היא מעדיפה פתאום לפוצץ את הפצצה רק כי הוא הסתכל על קייט? וקייט שפתאום שוב סומכת על ג'ק אחרי עונה שלמה שהיא נגדו? קלוש ולא מספק לדעתי.

   דרך אגב, כשג'ק אומר שלפוצץ את הפצצה זה הדבר שהוא היה הכי בטוח בו בחיים אני לא מאמין לו ולא חושב שג'ק הישן חזר. ג'ק של היום פשוט מחפש משהו להאחז בו בחייו. יש כאלה שבמצב כזה מחפשים את אלוהים ויש כאלה שבמצב כזה נשבעים בג'ון לוק..

   שמתם לב לשלוות הנפש של ג'ייקוב לפני מותו? לא ברח(או שלא יכל לברוח), לא ניסה לשכנע את בן (ורק גרם לו לדקור אותו). מה הוא יודע שאנחנו עוד לא? דרך אגב, הסצינה שבה עשיו אומר לו שהוא רוצה להרוג אותו אך ברור שהוא לא יכול לעשות את זה בעצמו הזכירה לי את הסצינה שבה בן אומר לצ'ארלס וידמור שהוא יודע שהוא לא יכול להרוג אותו. יש קשר בין הדברים?

   ואפרופו, האם עכשיו אנחנו מבינים משהו לגבי הכללים שבן טען שווידמור שבר (you broke the rules!) ? אז חשבתי ששניהם השחקנים הראשיים ושיש איזשהם כללי משחק. עכשיו מתברר שבן בכלל לא מכיר את ג'ייקוב, ולפי דעתי גם ויידמור לא לגמרי מכיר את ג'ייקוב ועשיו. ומה זה אומר על בן אם הוא יודע לזמן את מפלצת העשן?

    

   הערה אחרונה, פתאום מתברר שכל יודעי הח"ן בסדרה ( ריצ'ארד, אלואיז) השיגו את הידע שלהם ממסעות בזמן של אחרים (אלואיז מהמסע בזמן של דניאל, ריצ'ארד ידע לחפש את לוק באי ומחוצה לו רק כי לוק אמר לו את זה בשנת 55 וכו'). היה יפה לראות את ריצ'ארד חסר אונים פתאום. מעניין אם אפשר להגיד אותו הדבר על הידע של בן (שידע למשל להחביא את המראה בשיחים בסוף העונה הרביעית).

     24/5/09 00:19:

   אז מי בעצם ריפא את ג'ון לוק אחרי שבן ירה בו? או נתן לו את היכולת ללכת שוב? זה גם היה "עשיו"?

    

   והיה גם את מיכאיל הרוסי, שנהרג... כמה פעמים? פעמיים? ג'ון גם דחף אותו דרך הנשק הסוני הזה והוא עוד אמר לו תודה... עוד דמות שהתפקיד שלה לא ברור.

    

   הקיצר, תשובות בעונה הבאה, אני מקווה.

    

   ואח"כ מרתון של הכל מההתחלה.

    

     23/5/09 20:23:

   צטט: אסימוב 2009-05-23 01:32:09

   היי מי הם בעצם האבודים?

   כ ו ל נ ו   אבודים.

    

   אטום

    

     23/5/09 20:22:

   צטט: frieda 2009-05-23 00:59:46

   הי

   שחור ולבן = וינסנט ומייקל???

   הי

   גם מייקל היה אנקילאבל !!!!!!!!!  (עד ה"קהאנה")

    

   מה זה אומר?!?

   אפשר להגיד גם: שחור ולבן = צ'ארלי ואקו...

    

   מייקל היה "אנקילאבל" כל עוד הוא לא השלים את המשימה שעכשיו אנחנו יודעים האיש בשחור דרש ממנו... מכאן ניתן להסיק שהאיש בשחור, אם רק ירצה בכך, יכול גם להציל חיים ולא רק לזרוע מוות.

    

     23/5/09 01:32:
   היי מי הם בעצם האבודים?
     23/5/09 00:59:

   הי

   שחור ולבן = וינסנט ומייקל???

   הי

   גם מייקל היה אנקילאבל !!!!!!!!!  (עד ה"קהאנה")

    

   מה זה אומר?!?

     22/5/09 15:30:

   צטט: yacobzon 2009-05-21 20:35:15

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-21 18:01:24


   רוב תודות לך על כל התשובות :)

    

   עוד שאלות...

   לא ידוע לנו למה האיש בשחור לא יכול להרוג בעצמו את ג'ייקוב, נכון?

   כבר עלתה בי מחשבה שהם כמה צדיים של אותה היישות..

    

   ו-מה עם אהרון?

   הוא בהווה מחוץ לאי.

   אבל קלייר מתה..

   שנייה- בזמן שכתבתי את זה עברה בי הבנה אבל היא ברחה... שנייה.

   *חושבת בקול*

   אם כולם מתו בשנת 1977 והצליחו למנוע את התרסקות אושיאניק בעתיד- הוא יוולד בלוס אנגלס...

   אם הם לא מנעו את התקרית- הכל יחזור שוב.

    אבל שנייה... עדיין לא מסתדר לי. יהיו שני אהרון בגילאים שונים?

   עוד תשובות:

    

   עדיין לא ידוע לנו למה האיש בשחור לא יכול להרוג את ג'ייקוב בעצמו. כנראה שזה קשור ל"חוקים" שבן ודוקטור צ'אנג דיברו עליהם בכל מה שנוגע לאי. אם את זוכרת, גם בן ליינוס וצ'ארלס ווידמור לא יכלו להרוג זה את זה בעצמם, וכנראה שזה מתקשר לאותה סיבה שבגללה האיש בשחור היה צריך את בן כדי שיהרוג בשבילו את ג'ייקוב.

    

   בקשר לאהרון ולקלייר - למה הסקת שקלייר מתה? אני דווקא אופטימי וחושב שהיא עדיין בחיים!!! להזכירך, כל עוד אנחנו לא רואים גופה ב"אבודים" - סימן שהדמות היא חיה מחמת הספק (ורק בעונה הזאת היה לנו מקרה דומה עם ג'ין, שכולנו היינו בטוחים שהוא נספה בהתפוצצות הספינה).

   ובאשר לאהרון - אם הפצצה שג'ק הפעיל תצליח למנוע את התרסקות הטיסה, כל מה שחוו האבודים במשך שלוש השנים האחרונות יימחק. מה שאומר שאהרון בעצם לא יגור לו יחד עם סבתו, אלא שציר הזמן של האבודים יאופס. וכך, 30 שנה קדימה, הוא יגיע בשלום יחד עם אימו ללוס אנג'לס ושם היא תבחר אם למסור אותו לאימוץ או לא.

    

    

   אהההה אוקיי.

    

   תודה לך שוב.

    

     22/5/09 13:48:

   צטט: אסימוב 2009-05-22 10:39:16

   היי רוז וברנרד שחורה ולבן הופיעו משום מקום גרים בצריף ישן... האם הם בעצם מניעים את העלילה ? מה נראה לכם? אשמח לשמע! ביי אסימוב

   גדול!!!... שוב המוטיב של שחור ולבן חוזר לנו בהפוכה. ואם שאלת ברצינות - לא נראה לי ששתי הדמויות האלה מניעות את גלגלי הסדרה, אם כי האופן שבו ברנרד שאל את ג'ולייט אם היא בטוחה שהיא לא רוצה להישאר לכוס תה רגע לפני שהיא עזבה אותם בדרך אל מותה, גרמו לי לחשוב שאולי ברנרד הזקן והחביב יודע קצת יותר ממה שהוא אמור לדעת... אולי וינסנט שנשאר איתם כל השנים האלה גילה לו משהו חדש (הרי זה דבר ידוע בסדרה שאם יש מישהו שיודע את כל סודות האי ולא יכול לספר עליהם - הרי שזהו וינסנט הכלב).

    

     22/5/09 10:39:
   היי רוז וברנרד שחורה ולבן הופיעו משום מקום גרים בצריף ישן... האם הם בעצם מניעים את העלילה ? מה נראה לכם? אשמח לשמע! ביי אסימוב
     21/5/09 20:35:

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-21 18:01:24


   רוב תודות לך על כל התשובות :)

    

   עוד שאלות...

   לא ידוע לנו למה האיש בשחור לא יכול להרוג בעצמו את ג'ייקוב, נכון?

   כבר עלתה בי מחשבה שהם כמה צדיים של אותה היישות..

    

   ו-מה עם אהרון?

   הוא בהווה מחוץ לאי.

   אבל קלייר מתה..

   שנייה- בזמן שכתבתי את זה עברה בי הבנה אבל היא ברחה... שנייה.

   *חושבת בקול*

   אם כולם מתו בשנת 1977 והצליחו למנוע את התרסקות אושיאניק בעתיד- הוא יוולד בלוס אנגלס...

   אם הם לא מנעו את התקרית- הכל יחזור שוב.

    אבל שנייה... עדיין לא מסתדר לי. יהיו שני אהרון בגילאים שונים?

   עוד תשובות:

    

   עדיין לא ידוע לנו למה האיש בשחור לא יכול להרוג את ג'ייקוב בעצמו. כנראה שזה קשור ל"חוקים" שבן ודוקטור צ'אנג דיברו עליהם בכל מה שנוגע לאי. אם את זוכרת, גם בן ליינוס וצ'ארלס ווידמור לא יכלו להרוג זה את זה בעצמם, וכנראה שזה מתקשר לאותה סיבה שבגללה האיש בשחור היה צריך את בן כדי שיהרוג בשבילו את ג'ייקוב.

    

   בקשר לאהרון ולקלייר - למה הסקת שקלייר מתה? אני דווקא אופטימי וחושב שהיא עדיין בחיים!!! להזכירך, כל עוד אנחנו לא רואים גופה ב"אבודים" - סימן שהדמות היא חיה מחמת הספק (ורק בעונה הזאת היה לנו מקרה דומה עם ג'ין, שכולנו היינו בטוחים שהוא נספה בהתפוצצות הספינה).

   ובאשר לאהרון - אם הפצצה שג'ק הפעיל תצליח למנוע את התרסקות הטיסה, כל מה שחוו האבודים במשך שלוש השנים האחרונות יימחק. מה שאומר שאהרון בעצם לא יגור לו יחד עם סבתו, אלא שציר הזמן של האבודים יאופס. וכך, 30 שנה קדימה, הוא יגיע בשלום יחד עם אימו ללוס אנג'לס ושם היא תבחר אם למסור אותו לאימוץ או לא.

    

     21/5/09 20:27:

   צטט: רונית21 2009-05-21 14:54:31

   צטט: yacobzon 2009-05-20 22:03:41

   צטט: רונית21 2009-05-19 10:26:18

   הייייי

   יש משהו שאף אחד לא התייחס אליו ועכשיו בדקתי כדי להיות בטוחה וזה הולך ככה:

    סצינת הפתיחה של הפרק מתכתבת עם סצינות הפתיחה של עונות 2,3 ו5  .

    

   עונה 2 : גבר מתעורר מהשינה מתיישב ליד מחשב, שם תקליט מצחצח שיניים ......... אחר כך נדע שזה דזמונד ב בונקר ביום בו הלוסטיז פרצו אליו. 

    

   עונה 3 : מישהיא מכניסה דיסק וחתחילה לאפות עוגה - ג'ולייט ביום ההתרסקות של אושיאניק 815.

    

   עונה 5 : ילד סיני קטן מעיר את אבא שלו, המתגלה כדוקטור צ'אנג מניח תקליט בפטיפון וכו'...........בהמשך נגלה שהסצינה הזאת קוראת

   בבוקר היום של בו עונה 5 מסתיימת בבום גדול.

    

   איך אף אחד לא התייחס לזה ?

   מה זה אומר? 

   זה אומר שאת גאונה!

   אבחנה פשוט מעולה.

   כבוד וח"ח!!!!!!!

   צוחק

    

    

    קטונתי מול כבודו קריצה

   אמי למייקל אמרסון ,שחקן ענק  

    

   למייקל אמרסון, לטרי אוקווין, למת'יו פוקס, לג'וש הולוואי, לכל השחקנים ולסדרה כולה!!!

    

     21/5/09 18:01:


   רוב תודות לך על כל התשובות :)

    

   עוד שאלות...

   לא ידוע לנו למה האיש בשחור לא יכול להרוג בעצמו את ג'ייקוב, נכון?

   כבר עלתה בי מחשבה שהם כמה צדיים של אותה היישות..

    

   ו-מה עם אהרון?

   הוא בהווה מחוץ לאי.

   אבל קלייר מתה..

   שנייה- בזמן שכתבתי את זה עברה בי הבנה אבל היא ברחה... שנייה.

   *חושבת בקול*

   אם כולם מתו בשנת 1977 והצליחו למנוע את התרסקות אושיאניק בעתיד- הוא יוולד בלוס אנגלס...

   אם הם לא מנעו את התקרית- הכל יחזור שוב.

    אבל שנייה... עדיין לא מסתדר לי. יהיו שני אהרון בגילאים שונים?

     21/5/09 14:54:

   צטט: yacobzon 2009-05-20 22:03:41

   צטט: רונית21 2009-05-19 10:26:18

   הייייי

   יש משהו שאף אחד לא התייחס אליו ועכשיו בדקתי כדי להיות בטוחה וזה הולך ככה:

    סצינת הפתיחה של הפרק מתכתבת עם סצינות הפתיחה של עונות 2,3 ו5  .

    

   עונה 2 : גבר מתעורר מהשינה מתיישב ליד מחשב, שם תקליט מצחצח שיניים ......... אחר כך נדע שזה דזמונד ב בונקר ביום בו הלוסטיז פרצו אליו. 

    

   עונה 3 : מישהיא מכניסה דיסק וחתחילה לאפות עוגה - ג'ולייט ביום ההתרסקות של אושיאניק 815.

    

   עונה 5 : ילד סיני קטן מעיר את אבא שלו, המתגלה כדוקטור צ'אנג מניח תקליט בפטיפון וכו'...........בהמשך נגלה שהסצינה הזאת קוראת

   בבוקר היום של בו עונה 5 מסתיימת בבום גדול.

    

   איך אף אחד לא התייחס לזה ?

   מה זה אומר? 

   זה אומר שאת גאונה!

   אבחנה פשוט מעולה.

   כבוד וח"ח!!!!!!!

   צוחק

    

    

    קטונתי מול כבודו קריצה

   אמי למייקל אמרסון ,שחקן ענק  

    

     21/5/09 14:27:

   צטט: .רות המואביה 2009-05-21 13:58:06

   תודה לאינפורמציה.

   מחכה לבאות...

   סקרנית.

   *

   תודה לך!

    

   כולנו מחכים...

    

     21/5/09 13:58:

   תודה לאינפורמציה.

   מחכה לבאות...

   סקרנית.

   *

     20/5/09 22:30:

   צטט: אן סטפני 2009-05-20 12:32:32

    

    המממממ.... מענין...

   תודה Lost Master, רק אתה זוכר פרטים כאלה.

   עדין לא ברור לי העניין של ההחזרה לחיים, אבל זה עוד יותר לא מסתדר שלוק לא היה עצמו מאז אותה נפילה, אז אני מניחה שהוא אכן הוחזר לחיים.

   כנראה שהאיש בשחור אכן תבע  מלוק את החוב (אגב: על מה? על כך שהוא סיפר לו על ה walkabout?). אני מקווה שזה לא סופו של הסיפור בינהם.

   מה אתה חושב על הדמות שנראתה בחטף בבקתה של ג'יקוב (פעם עין זועמת ופעם חלק מפנים של איש מבוגר ולא בהיר)? מי זה יכול להיות? זה ממש לא ג'יקוב. וזה גם מבוגר מכדי להיות האיש בשחור- בהנחה שגם הוא לא מזדקן.ו-הוא נראה זועם משום מה.

   אם הרעיון שלך, שווידמור קשור/ עובד בשביל האיש בשחור נכון,יתכן שזו הסיבה שג'יקוב רצה לסלק אותו מהאי. ג'יקוב גם רצה לסלק את בן מהאי, מאוחר יותר, או לפחות לנשל אותו ממעמדו כמנהיג.

   מצד שני, נרמז בפרק האחרון (ע"י לוק/ האיש בשחור) שבן רק מילא הוראות ולמעשה הקריב את בתו על סמך הוראותיו של ג'יקוב. הוראות שאני מניחה שקיבל מריצ'רד, היועץ הבלתי נלאה. יכול להיות שגם ריצ'רד עובד עם האיש בשחור? או שאולי הוא הוא האיש בשחור?

   עם הזמן שעובר וההלם שנרגע, אני מתחילה להנות יותר ויותר מהצורך לבחון מחדש את כל ההתרחשויות עד כה.

   ככה זה: מכורה. 

   של מי לדעתי היתה העין שבביקתה? נו, עכשיו אנחנו כבר יודעים שהאיש בשחור התגורר שם, אז זו היתה כנראה העין שלו. את השחקן ששיחק את הדמות שלו הם עדיין לא ליהקו בשלב ההוא, וזה מסביר למה הדמות שנראתה לנו אז היתה "זקנה" יותר - פשוט כי הם השתמשו בשחקן אחר...

   האם ריצ'ארד עובד עבור האיש בשחור? כרגע זה ממש לא נראה ככה. ריצ'ארד ניסה כל הזמן לגונן על ג'ייקוב מפני מפגשים עם אנשים זרים כמו ג'ון ובן. ועובדה גם שג'ייקוב שלח את אילנה אל ריצ'ארד כדי שתראה לו את לוק המת שנמצא בתוך התיבה. לכן נראה לי שריצ'ארד הוא שליחו של ג'ייקוב.

   ומסכים איתך לגבי הצורך לבחון מחדש את הכל. גם אני מכור.

    

     20/5/09 22:24:

   צטט: מיכל ויצמן 2009-05-20 03:09:14

   הארלי צועק לו שהוא שכח את הגיטרה שלו. ג'ייקוב אומר להארלי שהגיטרה בכלל לא שלו...

    

   שים לב:

   הוא לא אומר לו שזו לא הגיטרה שלו, אלא הוא אומר "זו לא הגיטרה שלי". 

   אתה שמת דגש על "שלי", אבל שים את הדגש במשפט על "גיטרה".

    

   מה שהוא בעצם אומר זה שזו לא הגיטרה שלו. אז מה כן נמצא בפנים?

   אהההההההההההה...  הסדרה הזו גומרת אותי.

   מה נמצא בתוך הכלי של הגיטרה?... אני כל כך רוצה להאמין שזה משהו ששייך לצ'ארלי... אבל בשביל זה נצטרך לחכות עד לעונה הבאה. חיוך

    

     20/5/09 22:21:

   צטט: frieda 2009-05-20 00:55:16

   הי

   היא פשוט לא עוזבת אותי הפינאלה הזאת...

   כל מיני סצנות מן העבר צצות ועולות מחדש, מקבלות פרשנות חדשה, מענינת, מאתגרת...

   פתאום מצאתי באתר הרשמי של ABC את הקטע הזה עם לפידוס מפרק 402, שבכלל שכחתי..

   http://abc.go.com/primetime/lost/index?pn=timeline

   נו, אז הוא מועמד או לא....? 

    

   מועמד למה? לאוסקר? לאמי?... סתם.

   הנה עוד תובנה חדשה שהגעתי אליה רק ביומיים האחרונים (כן כן, גם אותי הפינאלה מסרבת לעזוב):

   הלא איך בכלל התחיל בן ליינוס לרצות להיות אחד מה"אחרים"? זוכרים את פרק 320? בן הקטן שביוזמת דארמה סבל מיחסו המזניח של אביו, וביום ההולדת שלו, כשהוא היה בחדרו, הוא ראה את רוחה של אימו משתקפת אליו מן החלון. להזכירכם, אמא של בן מתה בזמן שהיא ילדה אותו. כשהוא עקב אחריה עד לגדר ההגנה של היוזמה, הרוח של אמא של בן אמרה לו שהיא מחכה לו, אבל שזה עדיין מוקדם מדיי בשבילו. בתגובה בן הקטן רץ בחזרה הביתה כשהוא בוכה ונסער (נו מה? ואיך ציפיתם שהוא יגיב לאירוע שכזה?). בפלאשבק הבא של בן, ראינו אותו יוצא אל מחוץ לגדר ההגנה כדי לחפש את אמא שלו, ונתקל בריצ'ארד. כשבן שאל אותו אם הוא יכול להצטרף אליהם, ריצ'ארד אמר לו שיהיה סבלני. כעבור זמן מה, סעיד חזר אל האי, נכלא בידי הדארמות, ואז בן הקטן הגיע לבקר אותו ושכנע אותו להוביל אותו אל עבר "האחרים". שאר הסיפור ידוע לנו היטב, כמובן. ומי אתם חושבים "שיחק" את הרוח של אמא של בן, שגרמה לו להתחיל ולחשוב בכלל על מעבר לצד "האחרים"? האיש בשחור, כמובן!!! מסתבר שהמזימה שלו הלכה 34 שנים אחורה...

   מדהים, לא ככה?...

    

     20/5/09 22:13:

   צטט: yunes 2009-05-19 16:28:15


   ג'יקובזון היקר!!

   כתבתי דברים אלו כתגובה לפרויקט הפלסטלינה, הם מתאימים גם לפה:

   אחרי צפיה בפרק ובפרויקט, לא יכולתי להימנע מהתובנה הבאה:

   אתה האיש בשחור!! אתה סמוקי!! עשיו!!

   ככה להופיע באור יום לבוש בשחורים, כשאתה מנווט את חייליך, גיבורינו האהובים, כאילו הם כלי שחמט קטנים? וואחד ספויילר!!

   עכשיו הכל מובן!! התובנות, העדכניות, התיאוריות, החיבור העוצמתי לג'ון לוק, האמונה בכוחות האי - יש בכלל מקום לספק?

   הכל מתחבר....

    

   חחחחחחחחחחח... הרסת אותי עכשיו...

    

   עלית עליי!!! אני הוא האיש בשחור!!! והנה ההוכחה - תראו אותי משחק עם ג'ון לוק כמו חומר ביד היוצר... מו הא הא הא הא הא הא!!!

    

     20/5/09 22:10:

   צטט: לילית בת גרב 2009-05-19 15:59:56

   לבושתי הרבה גיליתי את הבלוג שלך רק בתקופה האחרונה (את הבלוג, לא את הסדרה. לזו אני מכורה מההתחלה)

    

   תענוג לקרוא אותך.

   וטוב שיש לי זמן להשלים פערים עד לעונה הבאה :)))

    

   תודה!

    

   אף פעם לא מאוחר מדיי... חיוך

    

   תודה לך וברוכה הבאה!!!

    

     20/5/09 22:08:

   צטט: yunes 2009-05-19 12:21:41

    היי, הפיאנלה הזאת לא משחררת אותי, רק מחפש איך לחפור בזה עוד:

   המפלצת, סמוקי, עשיו, הגורל - איך שלא יקראו לזה - "עובדת" גם מחוץ לאי? ואם כן (כנראה שכן..) אז באופן ישיר כמו באי (דרך התגלמות במתים וכאלה) או דרך סוכני רשע כמו צ'ארלס וידמור? אנחנו יודעים שג'ייקוב יכול ל"עבוד" מחוץ לאי ולהשפיע על המציאות או לפחות על הלך רוח אנושי (אילנה, הארלי), נראה לי רק מתבקש שגם עשיו יוכל...

   מעבר לפתירת הרובד העמוק והמשמעותי של הסיפור עם כל האלגוריות על מהות האי והגורל, הכי מעניין אותי בעונה הבאה להבין באמת את משחקי הכח של האי. ריצ'ארד פעל ע"פ הוראות ג'יקוב או שהמפלצת התעטה אותו? בן וצ'ארלס הם סוכנים של אחד הצדדים? יש להם אינטרסים משל עצמם? אולי בכלל כל צד משתמש בכל אחד מהם מתי שהוא צריך? יש עוד מישהו מעל ה"אחים"?

   יאללה, עוד 16 פרקים הלוסטיס יעלו על טיסת 815 מסידני לאל איי וינחתו בשלום. או יתרסקו באי. או לא יעלו בכלל על המטוס. או שמראש הם בכלל לא עלו על המטוס. הם גאונים החארות האלה, משחקים לי במח. 

   נראה לי שראינו עדויות לכך שהאיש השחור הרחיב את פעולתו החוצה - קודם כל באמצעות "סוכנים" שלו כמו צ'ארלס ווידמור ואלואיז הוקינג, אבל גם באופן ישיר, למשל בצורה שבה הוא התגלה להארלי מחוץ לאי בדמות כל החברים המתים שלו, או בצורה שבה הוא התגלה לרגע בפני ג'ק בדמות אביו המת כמו שראינו בפרק 412.

   לפי דעתי, ממה שראינו עד כה, ריצ'ארד היה שליח נאמן של ג'ייקוב והוטעה על ידי האיש בשחור שהתחזה לג'ון לוק - המנהיג של "האחרים" (וגם של ריצ'ארד ביניהם). למרות שאתה יודע איך זה בסדרה הזאת, אף פעם אי אפשר לדעת עד הסוף... צ'ארלס ווידמור היה תמיד שליחו של האיש בשחור. ואילו בן שרת בנאמנות את ג'ייקוב כל חייו, עד לשטיפת המוח שהוא עבר על ידי ג'ון לוק המזוייף.

   האם יש מישהו מעל "האחים"? את זה אני לא יודע, אבל ג'ייקוב בעצמו אמר ש"הם מגיעים" אז אולי הוא התכוון לאחים נוספים שלו... 

    

     20/5/09 22:03:

   צטט: רונית21 2009-05-19 10:26:18

   הייייי

   יש משהו שאף אחד לא התייחס אליו ועכשיו בדקתי כדי להיות בטוחה וזה הולך ככה:

    סצינת הפתיחה של הפרק מתכתבת עם סצינות הפתיחה של עונות 2,3 ו5  .

    

   עונה 2 : גבר מתעורר מהשינה מתיישב ליד מחשב, שם תקליט מצחצח שיניים ......... אחר כך נדע שזה דזמונד ב בונקר ביום בו הלוסטיז פרצו אליו. 

    

   עונה 3 : מישהיא מכניסה דיסק וחתחילה לאפות עוגה - ג'ולייט ביום ההתרסקות של אושיאניק 815.

    

   עונה 5 : ילד סיני קטן מעיר את אבא שלו, המתגלה כדוקטור צ'אנג מניח תקליט בפטיפון וכו'...........בהמשך נגלה שהסצינה הזאת קוראת

   בבוקר היום של בו עונה 5 מסתיימת בבום גדול.

    

   איך אף אחד לא התייחס לזה ?

   מה זה אומר? 

   זה אומר שאת גאונה!

   אבחנה פשוט מעולה.

   כבוד וח"ח!!!!!!!

   צוחק

    

     20/5/09 12:32:

   צטט: yacobzon 2009-05-20 10:44:36

   צטט: אן סטפני 2009-05-19 09:42:15

   בדיוק חשבתי על שאלה נוספת שמטרידה אותי:

    

   מהפרק האחרון אפשר ללמוד שאכן Dead is Dead ולוק הרי נהרג בנפילה מהבנין, הרבה לפני שהגיע לאי, הרבה לפני שהפך לנכה וכנראה שג'יקוב החזיר אותו לחיים. איך זה אפשרי? האם בכלל אפשר להחזיר לחיים? ואם לא, אז מי הוא לוק? אני מתכוונת מי הוא מאז הנפילה מהבנין? הם זה קשור איכשהו ליריבות בין ג'יקוב לתאומו האפל? 

    

   מופתע...

    

   אשמח לקרוא תובנות או הסברים...

    

    

   כנראה שאחרי הכל Dead is not dead, ושלג'ייקוב היתה את היכולת להחזיר אפילו מתים לחיים. טוב, זה ג'ייקוב. הוא יכול לעשות מלא דברים לא הגיוניים... אבל תשימי לב שזה התרחש דווקא מחוץ לאי ולא עליו. לוק שאחרי הנפילה מהבניין היה אותו לוק, אבל אם את זוכרת, בבית החולים שבו הוא שהה הוא זכה להארה בקשר לייעוד שלו. וממי הוא קיבל את ההארה הזאת? מי הראשון שסיפר לו על מסע ה-walkabout המופלא? מת'יו אבאדון, שליחו של צ'ארלס ווידמור, שעכשיו אנחנו יודעים שפעל בשמו של האיש בשחור. זוכרת מה אבאדון אמר לו לפני שהם נפרדו בבית החולים, רגע לפני שלוק נכנס למעלית ואז לא ראה את אבאדון יותר? "בפעם הבאה שתפגוש אותי, אתה תהיה חייב לי". ואכן, בסופו של דבר לוק החזיר את נשמתו לאיש בשחור.

    

    

    המממממ.... מענין...

   תודה Lost Master, רק אתה זוכר פרטים כאלה.

   עדין לא ברור לי העניין של ההחזרה לחיים, אבל זה עוד יותר לא מסתדר שלוק לא היה עצמו מאז אותה נפילה, אז אני מניחה שהוא אכן הוחזר לחיים.

   כנראה שהאיש בשחור אכן תבע  מלוק את החוב (אגב: על מה? על כך שהוא סיפר לו על ה walkabout?). אני מקווה שזה לא סופו של הסיפור בינהם.

   מה אתה חושב על הדמות שנראתה בחטף בבקתה של ג'יקוב (פעם עין זועמת ופעם חלק מפנים של איש מבוגר ולא בהיר)? מי זה יכול להיות? זה ממש לא ג'יקוב. וזה גם מבוגר מכדי להיות האיש בשחור- בהנחה שגם הוא לא מזדקן.ו-הוא נראה זועם משום מה.

   אם הרעיון שלך, שווידמור קשור/ עובד בשביל האיש בשחור נכון,יתכן שזו הסיבה שג'יקוב רצה לסלק אותו מהאי. ג'יקוב גם רצה לסלק את בן מהאי, מאוחר יותר, או לפחות לנשל אותו ממעמדו כמנהיג.

   מצד שני, נרמז בפרק האחרון (ע"י לוק/ האיש בשחור) שבן רק מילא הוראות ולמעשה הקריב את בתו על סמך הוראותיו של ג'יקוב. הוראות שאני מניחה שקיבל מריצ'רד, היועץ הבלתי נלאה. יכול להיות שגם ריצ'רד עובד עם האיש בשחור? או שאולי הוא הוא האיש בשחור?

   עם הזמן שעובר וההלם שנרגע, אני מתחילה להנות יותר ויותר מהצורך לבחון מחדש את כל ההתרחשויות עד כה.

   ככה זה: מכורה. 

     20/5/09 10:44:

   צטט: אן סטפני 2009-05-19 09:42:15

   בדיוק חשבתי על שאלה נוספת שמטרידה אותי:

    

   מהפרק האחרון אפשר ללמוד שאכן Dead is Dead ולוק הרי נהרג בנפילה מהבנין, הרבה לפני שהגיע לאי, הרבה לפני שהפך לנכה וכנראה שג'יקוב החזיר אותו לחיים. איך זה אפשרי? האם בכלל אפשר להחזיר לחיים? ואם לא, אז מי הוא לוק? אני מתכוונת מי הוא מאז הנפילה מהבנין? הם זה קשור איכשהו ליריבות בין ג'יקוב לתאומו האפל? 

    

   מופתע...

    

   אשמח לקרוא תובנות או הסברים...

    

    

   כנראה שאחרי הכל Dead is not dead, ושלג'ייקוב היתה את היכולת להחזיר אפילו מתים לחיים. טוב, זה ג'ייקוב. הוא יכול לעשות מלא דברים לא הגיוניים... אבל תשימי לב שזה התרחש דווקא מחוץ לאי ולא עליו. לוק שאחרי הנפילה מהבניין היה אותו לוק, אבל אם את זוכרת, בבית החולים שבו הוא שהה הוא זכה להארה בקשר לייעוד שלו. וממי הוא קיבל את ההארה הזאת? מי הראשון שסיפר לו על מסע ה-walkabout המופלא? מת'יו אבאדון, שליחו של צ'ארלס ווידמור, שעכשיו אנחנו יודעים שפעל בשמו של האיש בשחור. זוכרת מה אבאדון אמר לו לפני שהם נפרדו בבית החולים, רגע לפני שלוק נכנס למעלית ואז לא ראה את אבאדון יותר? "בפעם הבאה שתפגוש אותי, אתה תהיה חייב לי". ואכן, בסופו של דבר לוק החזיר את נשמתו לאיש בשחור.

    

     20/5/09 10:39:

   צטט: frieda 2009-05-18 22:09:24


   יעקבזון-

   רעיון.

   יש לנו זמן עד פברואר 2010 לא?

    

   זה הזמן להשלים פערי ידע ממשחקי המחשב והאינטראקטיב שעסקו בעיקר בדהרמה, האנסו, ושות' ... 

   לא הבנתי, אתה רוצה שאני אשלים את הפערי מידע האלה בשבילכם?... כי האמת היא שלא ממש יצא לי לשחק במשחקים האינטראקטיביים של הסדרה, למעט המשחק שהסתובב ברשת בין העונה השלישית לרביעית שנקרא "Find 815", ושעסק במסע חיפושים של בחור אוסטרלי אחרי חברתו שהיתה דיילת על האושיאניק 815 - מסע שהתסיים בגילויו של המטוס המזוייף שצ'ארלס ווידמור שתל על קרקעית הים.

    

     20/5/09 10:37:

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-18 19:52:55

   אוקיי, אז לא התאפקתי עד השידור החוזר וקראתי...

   אז מתנצלת על כמה הערות שלי בנוגע לפרק, שכבר כתבת אותן בפוסט שלך...

    

   לא הבנתי רק את מה שאמרת עך ווידמור והוקינג והנקמה שלהם בג'ייקוב?

    

   ומה יש בקופסת הגיטרה?? אתה חושב שיש שם גיטרה באמת? לא ראינו אותה פתוחה, נכון?

    

   וג'ייקוב אכן מת כמו בן אנוש אבל לא ממש חי ככה, בלי להזדקן בכלל- כמו ריצ'רד.

   אבל בכ"ז שניהם הגיעו לגיל מסויים ואז נעצרו. למה?

   "מה מונח בצל של הפסל"... אבל ג'ייקוב לא ממש חי בצל, אלא בתוכו. לא?

    

   ונראה היה שג'ייקוב נגע פיזית בכל האנשים האלה שפגש בעבר, ואני לא יודעת אם זה ממש נתן להם ברירה של "בחירה", נראה היה שכל מי שנגע בו- היה מגיע בסופו של דבר לאי. או שהבחירה היא עכשיו? אחרי שהגיעו?

    

   וכמה מסכן לוק... תמיד מנוצל :(

   וג'ק... איכזבה אותי קצת הפרידה שלו מקייט לפני שזרק את הפצצה.

   אבל העובדה שלוק היה רק כלי (כמו בעצם כולם) ולא ממש "התחזק",

   והעובדה שג'ק לקח את העניינים לידיים- קצת החזירה לי אותם למעמדם הראשוני, בתחילת הסידרה.

    

   אין לך על מה להתנצל יקירה, כל הערה שלך היא משובחת ומוצלחת!!! צוחק

    

   בקשר לווידמור ולאלואיז - עכשיו אחרי שהכרנו את האיש בשחור ואת דרכי הפעולה שלו, ניתן להסיק ששניהם עבדו בשבילו. האיש בשחור היה צריך שג'ון לוק ייצא מהאי, יגייס את האושיאניק סיקס לחזור מהאי, וימות לפני שהוא יחזור בעצמו אל האי. לאחר שג'ון יצא אל האי, מי הראשון שפגש אותו והתנדב לעזור לו במסעותיו אל השישיה? צ'ארלס ווידמור, כמובן. ומי גם כן דחפה את השישיה לחזור אל האי בקנאות ובמסירות? אלואיז הוקינג. אני אתן לך עוד דוגמא שממחישה את הקשר בין צ'ארלס ווידמור לאיש בשחור, אפילו עוד בימיו של צ'ארלס על האי (מה שאומר שייתכן שהוא מעולם לא היה חסיד של ג'ייקוב): זוכרת את המשלחת הצרפתית של רוסו? זוכרת איך רוברט, בעלה של רוסו, נכנס לתוככי המקדש של סמוקי לאחר שהיא גררה לשם את מונטנד? כעבור זמן מה, ראינו את רוסו מאיימת ברובה על בעלה, תוך כדי שהוא נשבע לה שהכל בסדר אצלו ושהוא רק דואג לה ורוצה להגן עליה. אבל מייד לאחר מכן הוא ניסה לירות בה! כמובן שהרובה שלו לא היה תקין, מה שאיפשר לרוסו להרוג אותו במקום. מספר שבועות לאחר מכן רוסו ילדה את בתה אלכס. ואז מי שלח את בן ליינוס להרוג אותה ואת בתה? צ'ארלס ווידמור!!! אפילו בן בעצמו הרגיש שמשהו פה "מסריח", ואמר לצ'ארלס: ג'ייקוב לא רצה שאלכס תמות. אתה רצית. עכשיו אנחנו יכולים להבין את הכל: זה האיש בשחור שרצה שדניאל ואלכס ימותו. הוא התחזה לרוברט לאחר שהרג אותו במקדש, וניסה להרוג את רוסו ללא הצלחה. לאחר מכן הוא ציווה על ווידמור שישלח את בן להרוג את אלכס. אבל דווקא בן שיבש לו את התוכניות, כשהוא בחר להשתמש בזכות הבחירה החופשית שלו, וחס על חייה של דניאל. שתי נקודות זכות ענקיות לבן על המעשה האמיץ הזה.

    

   מה שיש בקופסה של הגיטרה נשאר עדיין בגדר מסתורין. אני חושב ומקווה שיש לזה איזשהו קשר לצ'ארלי, ינוח על משכבו בשלום, משום שלא במקרה ניתנה הגיטרה להארלי שהיה החבר הטוב ביותר שלו.

    

   בקשר למה שמונח בצילו של הפסל (וההמשך: זה שיגאל את כולנו) - אפשר להסתכל על זה בשתי צורות. אפשר לייחס את זה לג'ייקוב שבתחילת הפרק ראינו אותו משתרע על החוף בצל הפסל, אבל אפשר לייחס את זה גם לג'ון לוק המת שבסוף הפרק התגלגל החוצה מתוך התיבה של האג'ירות למרגלותיו של הפסל...

    

   כל האנשים שג'ייקוב נפגש איתם - תמיד עמדה בידם זכות הבחירה. הבחירה היא לאו דווקא אם להגיע לאי או לא, אלא באופן כללי - בחירה לגבי חייהם ולגבי דרכם והתנהגותם. לקייט ניתנה הבחירה אם להיות ילדה טובה או להדרדר לחיי עבריינות; לסוייר ניתנה הבחירה אם להקדיש את חייו לנקמה או לנסות להניח להכל וכו'. ג'ייקוב - בניגוד לאיש בשחור - אף פעם לא ניסה להשפיע על הדמויות ללכת בכיוון מסוים. הוא רק דאג להבהיר להן כל הזמן שהן אלה ששולטות בגורלן, ושהבחירה אם ללכת לכיוון זה או אחר נמצאת כולה בידיים שלהן.

    

   ומה שאמרת בקשר לג'ק ולוק שחוזרים למעמד הראשוני שלהם בסדרה הוא כל כך נכון, משום שהיוצרים של הסדרה הבטיחו שהעונה השישית והאחרונה תתכתב בצורה מובהקת עם העונה הראשונה שלה. כך שקלעת לדעתם של גדולים... חיוך

     20/5/09 10:19:

   צטט: s.p.z 2009-05-18 17:52:16


   פרק מדהים

   העונה השישית תתמקד לדעתי בעתיד משהו כמו 2014

    

   2014 דווקא?!... לי דווקא נראה שהעונה תמשיך מהמקום שבו נמצאים לוק המזוייף עם בן וסאן - אי שם בתחילת 2008.

    

     20/5/09 10:18:

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-18 14:39:47


   טרם ראיתי את השידור החוזר, אבל כל פעם באים לי הבלחים.

    

   איך עכשיו יותר מובן לי למה לוק הלא אמיתי (נכון? הלוק שחזר הוא ההוא שרוצה להרוג את גייקוב?) היה חייב להגיד לריצ'רד שיגיד ללוק הכן אמיתי שהוא חייב למות. הכל כדי שלוק הלא אמיתי יוכל להרוג את ג'ייקוב.

   לוק אכן מת.

   dead ID dea indeed

   or is he?

    

   כמה מרגש היה לראות את הטבעת של צ'רלי???? *דמעה* מתגעגעים...

   וכמה גאונית השאלה של מיילס לגבי התקרית שצריך למנוע- אולי התקרית היא הפצצה... אחח אחח אחחחח

   ומי היה מאמין שיבוא היום ויהיה לי עצוב על ג'ולייט. שאני אבכה בשבילה.

    

   בהתחלה חשבתי עד כמה אכזרי אליה האי- נתן לה ליפול לשם והיא לא מתה.. אבל היא היתה חייבת לדאוג להתפוצצות הפצצה כנראה.

   ובסוף- לוסט שחור על רקע לבן.

   הסידרה הזו לא מחמיצה שום דבר.

    

   ולמה יש לי הרגשה שהיא תסתיים עם העין של ג'ק נפתחת אחרי שהטיסה שלו התרסקה... כי "מה שהיה היה, אי אפשר לשנות..."

    

   יאללה... שידור חוזר מחר :)

   גם אני נורא התרגשתי מסגירת המעגל עם הטבעת של צ'ארלי. כל כך קיוויתי שהוא יעשה איזושהי הופעת אורח בפרק, אולי אפילו בתור הנהג במונית שהארלי נכנס אליה ופגש שם את ג'ייקוב. אבל עכשיו אני גם מבין שכל ההופעות של צ'ארלי אחרי שהוא מת היו בעצם ההתגלמויות של האיש בשחור, וזה מרגיש לי ממש כמו חילול הזיכרון של צ'ארלי אהובנו.

   וג'ולייט... כן, בסופו של דבר גם לי היה צר עליה. בייחוד בגלל שהנפילה שלה לבור נראתה כל כך "סתמית" ומקרית ולא מתוכננת, רק בגלל שאחת השלשלאות הסתבכה ברגל שלה וגררה אותה אל הפיר. ובכל זאת, ג'ולייט הצליחה להפוך את המוות הלכאורה סתמי שלה למוות הירואי, בכך שהיא הייתה זו שהפעילה את הפצצה ושלחה אותנו לשמונה חודשים של חוסר ודאות לגבי עתיד הסדרה...

     20/5/09 10:12:

   צטט: רונית21 2009-05-18 11:47:28

    

   קראתי את המאמר בMako הוא שפך אור מעניין על הסידרה, ועורר אצלי שאלה שעד עכשיו פסלתי אותה על הסף, (ירון הצילו)

   יש הרבה סימנים שמעידים על כך  שהאי הוא מעין מרחב בייניים לעולם הבא.

   אבל לפי הבנתי הלוסטיס חיים (חוץ מהזומביז של סמוקי). אז מה הולך פה? הצילו יעקובזון. 

    

   הרשי לי להרגיעך רונית. יוצרי הסדרה הבהירו פעמים אינספור שהאבודים שעל האי לא נמצאים באיזשהו לימבו או פורגטוריום, ושכל מי שאנחנו רואים בסדרה שהוא חי ויודעים עליו שהוא חי - הוא אכן חי (וזאת בניגוד לדמויות שאנחנו רואים אותן חיות אך יודעים שהן מתות כמו כריסטיאן שפרד למשל - שהן דווקא באמת מתות).

     20/5/09 10:05:

   צטט: עמיר 2009-05-18 09:30:22

    

   אכן, גן העדן האבוד. Paradise lost . 

   ושימו לב כמה שהאחים (כן, הם אחים...) בשחור ולבן שונים מידידינו האבודים. בעוד אלה עוסקים בגורל vs רצון חופשי , ג'ק וסוייר האהבלים עדיין לא מצליחים להתעלות מעל רמת ה"בחורה ההיא לא רצתה אותי ולכן אני אפוצץ את האי הזה" . 

    

   ג'ייקוב והאיש בשחור הם אחים?! מעניין....

   ובקשר לג'ק וסוייר שנלחמים אחד בשני רק בגלל קייט - בסך הכל אפשר להבין אותם, לא ככה? זאת אוונג'לין לילי...

    

     20/5/09 10:04:

   צטט: Blue Sky 2009-05-17 22:31:13

   תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   איזה קטע! בסוף מתברר שג'ייקוב הוא לא אחר מרומן אברמוביץ', האוליגרך הרוסי והבעלים של צ'לסי. בוינה זה שוס שהרס אותי (((-:
   יש כל כך הרבה מה להגיד על הפינאלה הזאת, אבל אולי אעשה זאת בהמשך...
   גם לי היה מוזר שפתאום מופיע לו הג'ייקוב הזה, שאף פעם לא ראינו ועכשיו הוא מככב לאורך כל הפרק ונוגע בכל הדמויות...
   והאיש בשחור.... לי היה נדמה שהוא מוכר מחבורת האג'ירות. ואם לא משם, אז מאיפה הוא מוכר לי כל כך?
   אני הייתי בטוח שהפינאלה אמורה לסיים את הסידרה כולה ולכן ממש לא הבנתי איזה מין סיום זה עם כל כך הרבה דברים פתוחים.
   עד שהתברר לי שיש עוד עונה......................... ככה תוכנן מראש או שזו החלטה של הזמן האחרון???
   תודה רבה יקובזון והרבה בריאות!

   "רומן אברמוביץ"... LOL... גדול!!!!!!!!! צוחק

    

   העונה השישית תוכננה הרבה זמן מראש. למעשה, כבר בסוף העונה השלישית יוצרי הסדרה חתמו עם רשת ABC על חוזה לשלוש עונות נוספות, וזהו.

    

   רוב תודות לך!!!

    

     20/5/09 03:09:

   הארלי צועק לו שהוא שכח את הגיטרה שלו. ג'ייקוב אומר להארלי שהגיטרה בכלל לא שלו...

    

   שים לב:

   הוא לא אומר לו שזו לא הגיטרה שלו, אלא הוא אומר "זו לא הגיטרה שלי". 

   אתה שמת דגש על "שלי", אבל שים את הדגש במשפט על "גיטרה".

    

   מה שהוא בעצם אומר זה שזו לא הגיטרה שלו. אז מה כן נמצא בפנים?

   אהההההההההההה...  הסדרה הזו גומרת אותי.

     20/5/09 00:55:

   הי

   היא פשוט לא עוזבת אותי הפינאלה הזאת...

   כל מיני סצנות מן העבר צצות ועולות מחדש, מקבלות פרשנות חדשה, מענינת, מאתגרת...

   פתאום מצאתי באתר הרשמי של ABC את הקטע הזה עם לפידוס מפרק 402, שבכלל שכחתי..

   http://abc.go.com/primetime/lost/index?pn=timeline

   נו, אז הוא מועמד או לא....? 

    

     19/5/09 16:28:


   ג'יקובזון היקר!!

   כתבתי דברים אלו כתגובה לפרויקט הפלסטלינה, הם מתאימים גם לפה:

   אחרי צפיה בפרק ובפרויקט, לא יכולתי להימנע מהתובנה הבאה:

   אתה האיש בשחור!! אתה סמוקי!! עשיו!!

   ככה להופיע באור יום לבוש בשחורים, כשאתה מנווט את חייליך, גיבורינו האהובים, כאילו הם כלי שחמט קטנים? וואחד ספויילר!!

   עכשיו הכל מובן!! התובנות, העדכניות, התיאוריות, החיבור העוצמתי לג'ון לוק, האמונה בכוחות האי - יש בכלל מקום לספק?

   הכל מתחבר....

    

     19/5/09 15:59:

   לבושתי הרבה גיליתי את הבלוג שלך רק בתקופה האחרונה (את הבלוג, לא את הסדרה. לזו אני מכורה מההתחלה)

    

   תענוג לקרוא אותך.

   וטוב שיש לי זמן להשלים פערים עד לעונה הבאה :)))

    

   תודה!

    

     19/5/09 15:35:

   צטט: LostFan 2009-05-17 21:37:16

   אחד מהחברים שלי בעבודה סימס לי ביום שישי בבוקר את ההודעה הבאה "חרא של עונה". סימסתי לו מחדש שטרם ראיתי את הפרק ושלא יהרוס לי. מספר שעות לאחר מכן צפיתי בפרק והאפקט של הפרק המדהים הזה עדיין מהדהדים חזק חזק.....בשיחת הברזיה שהיתה לי היום בבוקר בעבודה עם אותו חבר ניסיתי להבין למה הוא חושב שזו עונה גרועה. לא הצלחתי להבין.

    זו היתה עונה א-ד-י-ר-ה עם פינאלה מארץ הפינאלות. גם אני עוד צריך זמן לראות את הפרק שוב ולהתחיל להעלות השערות של מה היה לנו פה ומה הולך להיות לנו פה עוד כמה חודשים.

   תודה על הפוסט המדהים (והפעם הוא ממש מדהים).

   כבר מתגעגע....

    

   תודה לך, תמיד כיף לקבל פה תגובות כאלה... צוחק

     19/5/09 15:28:

   צטט: moonlight_shadow 2009-05-17 20:14:06


   וואאאאאאאאאאאאאאוווווווווווווווווווו איזה פרק!

   אני עדיין כולי בסערות,

   עצבות מסיום העונה

   עצבות מכך שזו היתה העונה הלפני האחרונה

   כולי מדושנת מהשעה וחצי שנתנו לנו,

   צחקתי

   בכיתי

   הייתי בשוק.

    

   עדיין לא מוכנה לקרוא את הפוסט- קודם אראה את השידור החוזר בשלישי, אני בטח לא זוכרת חצי מהדברים שהיו שם.

   אבל אאחחחחחחחחחחחחחחח

   איזה מעולים.

   אחזור הנה בהמשך השבוע להשלים את חוויית הפרק עם הפוסט שלך.

    

   כבר מתגעגעת

   את עוד בסערת רגשות, אני מבין חיוך

    

   אין כמו לקרוא תגובות אותנטיות של אנשים בזמן אמת....

    

     19/5/09 15:26:

   צטט: klezer 2009-05-17 19:49:58

   קודם כל תודה על הפוסט המדהים ביותר שלך עד כה לדעתי, אני עוקב אחריך כבר עונה שלמה באדיקות והסברת לי כ"כ הרבה דברים מהסדרה, באופן שממש לא הרגשתי שגמרתי באמת לראות פרק מסוים עד שלא קראתי אחריו את הפוסט של לוסט! קריצה אז תודה על חוויה נפלאה...

   וכמה דברים ספציפים לפרק האחרון:

    

   1. אני היחיד שממש כאב לו על ג'ולייט? בסצנה שהיא נופלת פנימה רגע אחרי שהידיים שלה ושל סוייר נפרדו ממש רעד לי הלב ולקחתי את המוות שלה ממש קשה! בוכה ואז בסצנה האחרונה (והמדהימה מכל הבחינות, יש לציין) שבה רואים את ג'ולייט הגוססת למטה באמת הייתה לי תקווה שהיא תשרוד את זה, ובעונה הבאה נצפה באיחוד מרגש שלה ושל סוייר שהיה בטוח עד כה שהיא מתה, אבל אז היא התעקשה לפוצץ את הפצצה באבן - מה שהיה צפוי לחלוטין שיקרה, אבל עם זאת גזרה על עצמה את דינה... האם באמת יש סיכוי כלשהו שג'ולייט תשרוד את הדבר הזה? אחרי הכל, בסוף העונה השנייה דזמונד סובב את המפתח בצוהר ולמרות שכולם חשבו שהבחור לא ישרוד את זה, בעונה השלישית הוא חזר כמו מלך! (אומנם בלי בגדים בהתחלה, אבל בכל זאת... קריצה). האם ידוע משהו על השחקנית אליזבת' מיטשל לגבי העונה הבאה? היא תמשיך לשחק בסדרה?

    

   2. דבר שמאוד מסקרן אותי עכשיו הוא עם מי קייט תהיה בסוף. התסריט שמאוד הייתי מקווה שיקרה הוא שג'ולייט תתברר כחיה, סוייר לא יהיה מוכן לוותר עליה למרות הנאום שלה בפינאלה הנוכחית, וקייט תחזור לג'ק הבכיין, כצפוי. אבל עכשיו, בהנחה שג'ולייט איננה וסוייר בליבו עדיין לא ויתר באמת על קייט (ונוסף על כך, מהצד השני עומד ג'ק, שהיה מוכן להשמיד את עצמו ואת כל האי רק בגלל שקייט לא מוכנה לחזור אליו, בוהו... - מעשה שלי אישית מאוד הוריד מהערך שלו כדמות)... אם ככה, למי תפנה קייט? לג'ק או לסוייר? אני אהמר מעכשיו על ג'ק, למרות שבאמת כבר אי אפשר לדעת!

    

   3. מסתובבת תיאוריה ברשת, הסוברת שהאיש בשחור הוא לא אחר מאשר עשיו התנ"כי, אחיו של ג'ייקוב. למרות שזה נראה לי ממש לא הגיוני, עדיין... זה נשמע ממש מעניין, בהתחשב בעובדה ששמו של האיש השחור לא הוסגר בפינאלה...

    

   4. עכשיו עם התגלותו של האיש בשחור, הבנתי עד כמה הסדרה הזאת גאונית. והאמת, שעכשיו היוצרים יכולים להסביר כ"כ הרבה דברים הזויים שהתרחשו בסדרה עד כה: כל המתים שהתגלו לאבודים (יימי, כריסטיאן, ליבי ועוד), בנוסף אפשר גם להסביר את נוכחותו של דייב (החבר הקירח של הארלי מעונה שנייה, שניסה לעודד אותו להתאבד), ואת העובדה שוולט "כתב" למייקל במחשב של הצוהר, כשוולט היה שבוי אצל האחרים. אף פעם לא באמת האמנתי שזה היה וולט. גאונים היוצרים של הסדרה הזאת. אגב, חשבתי על זה שבעונה הראשונה באחד הפרקים הראשונים, לוק מלמד את וולט לשחק דמקה, ומתחיל להסביר לו על התפקיד של השחור והתפקיד של הלבן... (!!!) מישהו זוכר את הציטוט המדויק?

    

   5. עצוב לי שיש עוד סיפורים בסדרה שהתחילו אותם אבל כנראה שלעולם עוד לא יסתיימו, כגון ליבי בבית משוגעים, וולט והכוחות המיוחדים שלו, ועוד כמה שאני לא זוכר אבל קיימים... היוצרים אמרו על זה משהו?

    

   6. האם התקיים ראיון כלשהי (בכתב או בוידאו) עם היוצרים אחרי הפינאלה? אני רוצה לשמוע קצת תשובות לשאלות מהם, תמיד אהבתי את ההסברים והרמזים שלהם, ואולי בטעות ייפלט להם איזה סוד... קריצה

    

   7. איך לעזאזל מצפים שנחכה להמשך במשך 10 חודשים?! אוף... זה כל כך הרבה... מקווה שנזכור את הכל עד אז ושהדמויות עדיין יעניינו אותי ויגעו בי כמו עכשיו... באמת לוקח להם כל כך הרבה זמן לכתוב ולצלם את הסדרה?!

   קודם כל תודה על הפידבק המדהים ועל התגובה המעולה!!!!!

    

   1. למרות שג'ולייט קצת עצבנה אותי מאז אמצע העונה השלישית, גם לי היה מאוד חבל עליה ואפילו ריחמתי עליה. מה שכתבת בקשר לדזמונד שסובב את המפתח לא מפורך כלל וכלל!!! יש מצב שפיצוץ הפצצה שקול לסיבוב מפתח האל-כשל שבהאץ' בתוצאותיו. לי לא ידוע כרגע מה הסטטוס של אליזבת' מיטשל לגבי העונה הבאה, אבל עדיין מוקדם מדיי בשביל לדעת דברים כאלה, ותמיד אפשר לקוות!

   2. כן כן, מרובע האהבה המסובך חוזר כנראה להיות משולש. גם לי באופן אישי נראה שקייט תלך עם ג'ק בסופו של דבר. גם כי היא תבין שבלב שלה היא תמיד הייתה עם ג'ק (כמו שג'ק הודה שהוא תמיד רצה אותה), וגם כי סוייר לא יצליח לפי דעתי להתאושש כל כך מהר מאובדן אשתו שעל האי, גם אם מדובר בהתשאוששות בחיקה החמים והנעים של קייט.

   3. יעקב ועשיו?! נשמע לי קצת מופרך... למרות שדווקא עכשיו העליתי בדעתי דימוי תנ"כי נוסף שאפשר להשתמש בו בקשר לסדרה: רחל ולאה בהתגלמותן של קייט וג'ולייט. האחת היא האישה שכולם תמיד רוצים אך היא בלתי מושגת, והשניה היא האישה שתמיד נמצאת שם אך מרגישה שאף אחד לא באמת רוצה אותה.

   4. יוצרי הסדרה אכן אנשים מוכשרים מאוד, אבל לא נראה לי שדייב הוא יציר כפיו של האיש בשחור. דייב הוא לגמרי דמות בדיונית שהארלי קדח ממוחו. באשר לוולט, יוצרי הסדרה הודו כמה וכמה פעמים שזה אכן היה וולט שכתב לאביו במחשב שבהאץ'. בכל מקרה, לפי דעתי וולט לא היה אחת ההתגלמויות של האיש בשחור, רק משום העובדה שהאיש בשחור מתחזה לאנשים שמתו, ו-וולט נמצא בחיים.

   ובאשר לציטוט המדוייק שביקשת, הרי הוא לפניך:

   LOCKE: Backgammon is the oldest game in the world. Archeologists found sets when they excavated the ruins of ancient Mesopotamia. Five thousand years old. That's older than Jesus Christ.

   WALT: Did they have dice and stuff?

   LOCKE: [nods] Mhhm. But theirs weren't made of plastic. Their dice were made of bones.

   WALT: Cool.

   LOCKE: Two players. Two sides. One is light … one is dark. Walt, do you want to know a secret?

   (וכך הסתיימה לה הסצינה המופלאה ההיא).

   5. למה אתה חושב שהסיפורים האלה לא יסתיימו אף פעם? אני דווקא אופטימי בקשר אליהם, מאוד אופטימי!!!

   6. היוצרים הכריזו שאחרי הפינאלה הם שומרים על "דממת אלחוט" ולא מוציאים מילה מהפה, לפחות עד כנס הקומיקון שייערך מתישהו בקיץ.

   7. אל תהיה מודאג אם אתה חושב שלא תזכור את הכל - בדיוק בשביל זה יש את פרקי ה-recaps לפני כל עונה. וכן, כנראה שבאמת לוקח להם המון זמן לכתוב את הסדרה הזאת. אל תשכח שזה "לוסט", לא סתם איזה הפקה מעפנה בערוץ המקומי... וגם מגיע להם קצת חופש אחרי העונה שעברה עליהם, לא ככה?...

     19/5/09 15:06:

   צטט: plastilinit 2009-05-17 19:07:25

   לקח לי זמן להבין את העניין הה עם לוק שבעצם מופעל ע"י מפלצת העשן, או "האיש בשחור", כפי שאתה קורא לו.

   בגלל זה הבקתה הייתה כל כך מפוייחת מבפנים- גרה בה מפלצת העשן!

   כנ"ל לגבי האפר שהאג'ירות שמו לב אליו (ונבהלו)- בשביל לבקתה!

    

   נראה לי שזה לא שלקח לך זמן להבין, זה פשוט שלקח לך זמן לעכל את זה. אבחנה טובה על הביקתה המפויחת בגלל סמוקי!!!

     19/5/09 15:05:

   צטט: לירון פיין 2009-05-17 15:38:46

   טוב, גם לי כמה תפודים למדורה.

    

   1. LOST - כולנו, האנושות. האי הוא תיבת הפיקוד של כל העולם כולו. בכל הזמנים כולם. מי זוכר (ג''קובזון זוכר) את המדענים האסקימוסואידים בתחנה הסייסמופריזית, שאיתרו "אירוע" סייסמונאוטי אי שם בעונה 2 (אני חושב. ג'ייקובזון יודע) ואז דיווחו לבת-של-ווידמור ואשתו-של-מהשמו שיצאה להציל אותו על המגה-יאכטה? בקיצור, האי הזה יכול להיות בכל מקום וזמן. מי שנמצא עליו יכול להגיע לכל מקום וזמן. האנושות כולה אבודה. האי הזה יציל אותה.

    

   2. אכן בבילון 5, אכן וורלנוים ו"צללים", ובמטוטא ג'יקובזון - תפעיל ת'טורנט ותתחיל לטחון.

    

   3. "הם באים", זה לא האג'ירות וגם לא צוות הפיצוצין. "הם באים" זה חבר'ה אחרים. לגמרי לגמרי OTHERS.

    

   4. זוכרים את ההירוגליף של סמוקי מקבל הוראות מאנוביס? סמוקי - תפקידו להגן על המקדש. על אדוניו אנוביס. אותו אנוביס שפסלו הענק הרוס שם. כבר עידן ועידנים. מי הרס אותו? ג'ייקוב? אנוביס תמיד יצג את השופט, השאול. האדס.

    

   5. POOR ג'ולייט! POOR ג'ון לוק!

    

   6. לכל הדמויות החשובות יש שם תסביך הורים רציני ביותר. האם גם לקין והבל של האי - הלא הם ג'ייקוב ו... המממםםם... עשיו... של האי... הממםםם... פאק, אולי אמרתי כבר יותר מדי.

    

   7. במקום להיות יחד.

    

   8. את בלתי נשכחת.

    

   9. כאן בזרועותי, הו קייט.

    

   10. וג'ולייט. 

    

   מת על התגובות שלך בנאדם.

    

   1. זוכר, בטח זוכר. זה קרה בפינאלה של העונה השנייה. ואתה צודק בקשר לזה שמי שנמצא על האי יכול להגיע לכל מקום וזמן. ובדיוק בגלל הסיבה הזאת יוזמת דארמה רצתה כל כך להגיע אל האי. כדי לעשות את הניסויים ב"סחלב" ולנצל את המסעות האלה בחלל המרחב והזמן לטובתה.

   2. בהזדמנות... חיוך

   3. גם אני חושב שמי שגיע הם חברה מעולמות לגמרי אחרים. אבל לא חייזרים כמו שאתה אוהב, אלא אנשים מה"עולם" של ג'ייקוב והחבר שלו.

   4. סמוקי אכן משרת את אנוביס, אבל משום מה מי שבחר לגור בצילו של הפסל הענק הוא דווקא ג'ייקוב... אולי בגלל זה האיש בשחור רוצה להרוג את ג'ייקוב?! כי הוא בסך הכל רוצה את הבית שלו שבתוככי הפסל?!....

   5. לגמרי POOR.

   6. ג'ייקוב והחבר שלו הם בניו של אלוהים?! אולי... ג'ייקוב די הזכיר את ישו בפרק הפינאלה.... אבל זה עדיין נשגב מבינתי לדעת את זה.

   7-10. מקסים. להלחין ולשלוח לאייל גולן. קריצה

    

   רוב תודות על הכל!!!!!

     19/5/09 14:58:

   צטט: אן סטפני 2009-05-17 14:29:38

   קודם כל כוכב גדול ומאיר על הפוסט- התוודעתי לפוסט לפני מספר שבועות ומאז אני קוראת (באדיקות), מאוד נהנית ולפעמים גם מבינה קצת יותר מה קורה בסדרה המופלאה הזו..קריצה  צפיתי בפרק האחרון, כמו בכל הפרקים וקצת לא נעים לי לכתוב, אבל די התאכזבתי. הרגשתי שאחרי שחמש עונות שבהן בונים עלילה סבוכה ומורכבת, פתאום שולפים "שפן מהכובע" ומעבירים את כל מה שקורה לזירת היחסים בין שתי דמויות, ששתיהן די חדשות. זה הפחית מעוצמת ומשמעות התהליכים שעברו על כל שאר הדמויות. לי היה קצת חבל להפוך אותן ל"פיונים" במשחק של שתי ישויות בעלות כוחות על-אנושיים. והאמת היא שהתאכזבתי גם לראות את האופן שבו בחרו להציג א הדמות של ג'יקוב- כמבקר את כל הדמויות המרכזיות בצמתים חשובים בחייהן וכו'. היה נחמד לראות את אותם הצמתים, אבל הרעיון של ביקור הדמויות כבר התיישן- כבר ראינו שריצ'רד, מתיו אבדון וווידמור עשו זאת בעבר. היו גם כל מיני פרטים טכניים שלא הסתדרו לי, כמו למשל איך הפצצה, שאמורה להיות מופעלת במגע לא הופעלה מנפילה במנהרה ארוכה ובמהירות גדולה, אבל כן הופעלה מהחבטות של ג'ולייט, איך גולייט עצמה שרדה נפילה כזו ולא שופדה על ידי אף חפץ מתכתי מעופף, או הבחירה (הלא כל כך מובנת ודי מעצבנת) שלה לחזור לאי ודי לוותר על סוייר, לאחר  שלוש שנים איתו, לנוכח מבט אחד שלו בקייט. ברור שזה מהלך שנועד בעיקר לקדם את העלילה ולהסביר את חזרתם לאי. היה מעניין מאוד לראות את ג'יקוב מעמיד את בן במקומו ובמשפט אחד הופך אותו לילד הקטן והמסכן שאבא שלו לא אוהב אותו. חשבתי שקלייר היתה אמורה להשתתף בפרק האחרון בעונה והצטערתי לא לראות אותה. חיכיתי גם להסבר קצת יותר מקיף על מה קרה לאבודים האבודים שנשארו באי ולא הצטרפו לדארמה- היו שם עוד אנשים, חוץ מרוז וברנרד... ואגב רוז וברנרד, לא הבנתי איך בדיוק הם ידעו שסויר ושות' הצטרפו לדארמה ואיך ג'ין לא גילה אותם במשך שלוש שנים.  גם חשבתי ששתי העלילות המקבילות בזמן יתאחדו לעלילה אחת בסוף הפרק.. כנראה שאצטרך לחכות לעונה הבאה.. אני חייבת להגיד שנקודת האור היתה דווקא בקריאה בפוסט שלך- מאוד אהבתי את הניתוח. הוא גרם לי לראות את הדברים קצת אחרת. במיוחד אהבתי את הקישור שעשית לכך שלוק הוא זה שמוטל עכשיו בצילו של הפסל- אולי באמת הוא זה שיגאל את כולם איכשהו. נזכרתי שבאמת ג'ק אמר לריצ'רד שהוא לא היה מתייאש מלוק ורמז שאכן יש בו משהו מיוחד. אז מה, כל הדיבורים ללוק על כך שהוא נבחר על ידי האי והוא מיוחד ויכולת ההחלמה שלו, כולם מקורם במי? בג'יקוב? באלטר-ג'יקוב (חברו השחרחר שקראת לו הגורל)? אני מבולבלת...מופתע ומי הוא בכלל "האי"? ג'יקוב? האלטר-ג'יקוב? למרות האכזבה, איזה כף שיש אבודים- אכן הסדרה הטובה ביותר בטלוויזיה היום! אני מצטרפת לקריאה שלא תעלם לנו בחודשים הארוכים עד לעונה 6!

    

   היי אן סטפני!!!

    

   קודם כל המון תודה על הכוכב ועל התגובה המעמיקה והנפלאה.

   אני יכול להבין את האכזבה שלך בסוף הפרק, משום שגם אני חוויתי תחושב דומה, אם כי לא הייתי מכנה אותה "אכזבה" אלא יותר "שיברון לב". כן - כל הדברים שחשבנו שאנחנו מכירים עד כה התהפכו לנו מול העיניים. פתאום אנחנו גם מבינים שאם עד עכשיו היינו בסדרה בשלב ה"מיקרו", דהיינו: הסתכלנו על כל דמות ודמות לעומק ובחנו את האופי שלה ואת ההתנהגות שלה בצורה מדוקדקת - עכשיו אנחנו עולים לשלב ה"מאקרו". לוקחים צעד אחד גדול אחורה מהדמויות הראשיות, ומבינים שעם כל זה שכל אחת מהן הוא עולם ומלואו - הן כולן עדיין כלים על לוח גדול של משחק שחמט. אבל מצד שני, תמיד ידענו שאחד הנושאים המרכזיים ביותר בסדרה הוא העניין של הגורל מול הבחירה החופשית. ואת חייבת להודות שזה שהם מציגים לנו עכשיו את שני הנושאים האלה בתור שני אנשים שמייצגים אותם, זה דבר "קולי" לחלוטין. מאוד סטפן קינגי, אגב.

   בקשר לכשל הטכני שכתבת עליו על הפצצה שלא התפוצצה - אולי הפצצה לא היתה אמורה להתפוצץ? אולי אי פיצוצה של הפצצה היה אמור להוביל בעצם ל"תקרית" כפי שאנחנו היכרנו אותה? אולי מישהו מלמעלה לא נתן לפצצה להתפוצץ ברגע שהיא נפלה לפיר? (האיש בשחור?) ואולי דווקא זה שג'ולייט בחרה לפוצץ את הפצצה בעצמה בסופו של דבר - זה היה הדבר הבלתי צפוי שלא היה "אמור" לקרות, והוא קרה רק משום שג'ולייט עשתה את הבחירה החופשית שלה להכות בפצצה עד שתתפוצץ?...

   גם אני הייתי בטוח שקלייר תסגור לנו מעגל קטן ותופיע בפינאלה, אבל לא. אגב, זאת גם הפינאלה הראשונה מזה חמש עונות שבה לא זכינו לראות עוד דמות קבועה מהעבר: את וולט. את קלייר אני יודע שנשוב לראות בעונה הבאה. ובאשר לוולט, אמנם הוא מתקרב עוד מעט לגיל 20 (סתם, לא), אבל אני מקווה שנראה קצת גם אותו בשנה הבאה.

   שאלת איך רוז וברנרד לא ידעו שסוייר וחבריו הצטרפו לדארמות, ואיך ג'ין לא גילה אותם בסיורים שלו. הם הסבירו את זה בפרק: הם ידעו על הכל, אבל בחרו להתבודד ולהסתתר מהחברים שלהם, פשוט כי נמאס להם מהכל וכי הם רצו לפרוש לחיים של זוגיות לבד, בביקתה שעל יד החוף.

   אני מאוד רוצה להאמין שלוק יהיה זה שיגאל את כולם בסופו של דבר. בייחוד אחרי שגילינו מה נעשה לו מאז שהוא "חזר" אל האי, ובכלל. הסדרה חייבת את הפיצוי הזה ללוק. אי אפשר להשאיר אותו במצב הזה. וכל הדיבורים של לוק על הייעוד שלו מקורם, כמובן, באיש בשחור, שתימרן מאז ומתמיד את ג'ון לוק כך שיאמין בגורל ובקשר שלו אל האי. אם כי בקשר להחלמה, אני חייב לציין שאני ממש לא בטוח שהאיש בשחור אחראי עליה, כי אם ג'ייקוב. ראינו כבר את ג'ייקוב מחזיר לחיים את ג'ון מחוץ לאי. נראה לי שלג'ייקוב יש את יכולת הריפוי וההחזרה לחיים, בעוד שלאיש בשחור יש את יכולת ההרס, המחלה וההמתה (מפלצת העשן). ומיהו "האי"? זה תלוי את מי שואלים. עכשיו אנחנו יודעים שבכל פעם שלוק טען שהאי מדבר אליו, זה היה בעצם האיש בשחור. מצד שני, אפשר לומר בביטחון מלא שהאי מתחלק שווה בשווה בין שני הכוחות שפועלים עליו: ג'ייקוב והאויב שלו.

    

   מצטרף לאבחנה שלך בקשר לסדרה הטובה ביותר כיום (והייתי מוסיף: ובכלל), ולא לדאוג: אני לא נעלם לשומקום... חיוך

     19/5/09 14:38:

   צטט: Reututi 2009-05-17 13:11:35

   אוי ירון ירון, מה יהיה? לא רק שנגמרה העונה, זהו גם הפוסט לוסט האחרון על פרק ל9 החודשים הקרובים... ליבי ליבי.


   בניגוד אלייך, אני התעצבנתי מהסוף, מאוד אבל עלית על נקודה נכונה, בסוף הפרק חשבתי לעצמי שאני חייבת לראות את הסדרה מההתחלה כדי להבין כמה דברים שכנראה לא שמתי אליהם לב בהתחלה :)


   יאללה, מתחילים! :)

    

   יפה לך על האבחנה של האיש בשחור והאיש בלבן, לא שמתי לב לזה בכלל כי ריירתי על ג'ייקוב החתיך עד מאוד. איכשהו לשותף שלי זה היה ברור שהבחור בלבן הוא ג'ייקוב מהשניה שהוא נראה על המסך, לא ברור לי איך, אני רק התרשמתי מהפסל המטורף והשלם שוב.
   הפלאשבקים היו כל כך משמחים, לא דמות אחת, לא שתיים, המוני דמויות ואיך ג'ייקוב נגע בחיים שלהם, אבל נשאלת השאלה (לפחות בראש שלי), אם ג'ייקוב מכיר את כולם וידע שיגיעו לאי, מדוע הנחה את העויינים/האחרים לפגוע בהם? שמת לב שעם כל "הבחירה החופשית" כולם שיקרו לג'ייקוב והלכו בדרך הרעה?
   סיפור התיבה היה מלווה אצלנו בדירה בהמון ניחושים לגבי מה יש בתוכה, זה התחיל ברצינות "ברור שזו הפצצה והיא לא התפוצצה בשנות השבעים", המשיך בצחוקים "זה התסריטאים של לוסט מתים כי נמאס לדמויות לא להבין מה קורה" ונגמר ב"אתם לא הולכים לשים שם את לוק נכון?!".
   סחטיין על ג'ולייט הג'דה שפשוט השתחררה לה בנונשלנטיות מהאזיקים, נבחה על סוייר ואז על מפקד הצוללת שהם חוזרים לאי וגידלה זוג אשכי באפלו אחרי 3 שנים של סירוס סגנון לה פלור.
   אחחח, איך התגעגעתי לקרבות היריות ולהוגו שמציל את היום עם הוואן שהוא כל כך אובססיבי אליו, לא משנה באיזו תקופה. רק לי החבר'ה נראו (אחרי שהם חברו עם שלישיית האהבה) כמו האיי טימס או כמו איזו סצינה שלקוחה מבחזרה לעתיד 1?
   כשוינסנט הפציע ואחריו רוז וברנרד לרגע איבדתי את המיקום של הסדרה בזמן, התחלתי להתעצבן איך זה שחזרנו ל2009 פתאום? השלישייה לא הייתה בצוללת בשנות השבעים, הצוללת הפכה למכונת זמן??? ואז נרגעתי כשנזכרתי שגם רוז וברנרד (ווינסנט) השתתפו בקפיצות בזמן בהתחלה לפני שנעלמו. איזה כיף זה לראות אותם שוב לכמה דקות, גם אם הם הפכו לגימלאים מזדקנים והם גרים בבקתה של ג'ייקוב (או שאני טועה וזו בקתה אחרת לגמרי). משעשעים הזוג שהחליטו לפרוש בשקט ודממה ולא להשתתף בחינגת ה"בואו נירה אחד על השני ואז ננסה לצאת מזה". רוז וברנרד בפרק האחרון היו אתנחתא כייפית כמו וולט לפני כמה פרקים.
   תגיד, לא שמעו באי של אבודים על זיהום אוויר ששורפים שם ביקתות ככה? אז מה אם ג'ייקוב לא גר שם יותר, אי אפשר להשכיר למישהו את הבקתה? במחירי דירות של ת"א אני מוכנה לשכור שם בקתה :)
   אני חייבת להבין משהו, אי ך ג'ייקוב יודע כל כך הרבה שפות (רוסית, קוריאנית, אנגלית, שפת המטורפים של הוגו)? ומדוע לא שמענו איזו מילה ציונית בעברית? מה? רק בהישרדות אפשר קעקועים בעברית קבלתית?
   אין כמו דברים שיזכירו לנו את צ'ארלי בפינאלה, הטבעת הזו כמעט נשכחה מהזיכרון שלי ואני שמחה שלא :)
   אני חייבת לשתף אותך שכשהתחילו המכות בין ג'ק לסוייר לקח לי כמה שניות להחליט בעד מי אני ואז צעקתי למסך "פרק אותו סוייר!!!!", תמיד חשבתי שאני אהיה בעד ג'ק.
   כן, ג'ולייט מעצבנת בתור ילדה, אישה מתבגרת, עויינת, חברה של סוייר וגם בתור מתה לעתיד (לצערנו רק לעתיד כי אין לנו מושג אם נפטרנו סוף סוף מעונשה של זו).
   מיילס והוגו הם קולות ההגיון שלנו הצופים בסדרה ואני פשוט מתמוגגת כל פעם מחדש כשאחד מהם אומר את מה שאני חושבת, הפעם זה היה מיילס שהעלה את ההשערה שאולי הפצצה היא התקרית, איך אף אחד לא חשב על זה קודם? יותר מדי קפה לתסריטאים? הא?! הא?! אני נהנית מהמודעות העצמית של כותבי הסדרה :)
   זו רק אני או שהפרצופים של האבודים אחרי שג'ק הפיל את הפצצה נראו כמו משפחה אחרי אכילת חמין בשבת? רק אני? נו, שוין.
   זה נורא עצוב להבין ברגע אחד של גופה בארגז שכל הדמויות המתות הנפלאות שראינו במהלך העונות (כריסטיאן ושות') הם בעצם נשמה ממורמרת שכל מטרתה היא למצוא פירצה ולהרוג את ג'ייקוב. זה עצוב לגלות שלוק נולד להיות פשוט בובה על חוט של האיש בשחור (נו, נשתמש בביטויים שלך!). זה עצוב להגיע למסקנה שאתה הגעת אליה בערך בנקודה שאני הגעתי אליה שאני צריכה לראות עכשיו הכל מההתחלה!
   ואז ג'ייקוב, אותו בחור שחשבתי שבכלל לא קיים אלא הזייה של ריצ'ארד, נרצח ע"י בן ומושלך לאש ע"י לוק או האיש בשחור. ו"הם מגיעים" אבל מי אלה הם?! ומה יהיה עכשיו?
   וג'ולייט הנוראית הזו שחייבת לעשות רעש ולחיות אחרי נפילה כזו מנסה לפוצץ את הפצצה ואז הכל לבן ופתאום רואים את לוסט על רקע לבן למרות שהתרגלנו לשחור.
   ועכשיו 9 חודשים אני אקלל בוקר בוקר את התסריטאים שסיימו לי את העונה הנפלאה הזו שסידרה לי המון דברים בראש וענתה לי על המון שאלות בחידה אחת גדולה ועוד מלא שאלות חדשות שצצו רק בפרק האחרון, הכפול והקצר הזה...

   לך נשאר לי רק להגיד תודה על עונה נפלאה של פוסט לוסט, חלק מהתענוג בסדרה הזו היא הקריאה שלאחר מכן בבלוג שלך והחפירה שלך ואז שלי לגבי הפרק שמבהירה לי דברים שלא שמתי לב אליהם בצפייה.
   תודה על פרקי האנטנגל (מחכה לספיישל) של העונה.
   ובאופן כללי אני שולחת אלייך ים של כוכבים (כי אני לא שוכחת מי הכניס אותי לכל עניין הכוכבים) גם כשאין פרקים.
   מקווה שלא תברח ועוד יותר מקווה שנתראה פה עוד 9 חודשים.

    

   נראה לי שאם חס וחלילה איזה שבוע אחד אני לא ארגיש טוב ולא אוכל לכתוב את הפוסט שלי - את תוכלי להחליף אותי בכיף מבלי שאף אחד ירגיש...

    

   ועכשיו לתגובותיי:

    

   השותף שלך הוא כנראה בחור די גאון - עד שהאוייב של ג'ייקוב לא אמר את השם שלו, גם לי לא היה מושג מי זה הבלונדיני הזה שמסתובב שם פתאום על האי...

   הפלאשבקים אכן היו מרגשים. בקשר לשאלה מדוע ג'ייקוב הנחה את העויינים לפגוע באבודים - לא נראה לי שהיתה הנחיה מפורשת כזאת שלו. צריך לזכור שרוב מעשי ה"אחרים" בוצעו בהשפעתו של בן, שכמו שאנחנו מכירים אאותו הוא די חלש בענייני מוסר. יכול להיות שבן קיבל הנחיות כלליות מג'ייקוב, אבל הדרך שבה הוא בחר לבצע אותן היתה תמיד שלילית. וזה שכולם בחרו ללכת בדרך הרעה בסופו של דבר רק מחזק את הדעה שלי שלא חייבים לשייך את ג'ייקוב ואת האיש בשחור לצדדים של "טוב" ו"רע", כי משתי הגישות שלהם אפשר להגיע גם לדברים טובים, וגם לדברים רעים.

   לג'ולייט אכן מגיע ח"ח על תפקודה בשעת לחץ כמו שראינו בפרק האחרון. כנראה ש-6 שנים במחיצתם של מנהיגים שונים ומשונים (בן, ג'ק, סוייר) הפכו אותה לבעלת כישורי מנהיגות לא רעים משל עצמה...

   שמחתי לשמוע שאהבת לראות את רוז וברנרד בפינאלה, הייתי בטוח שקצת תסלדי מהקטע המעט "שמעלצי" שלהם. כמובן שרוז וברנרד לא מתגוררים בביקתה הישנה של ג'ייקוב - גם כי גר שם האיש בשחור, גם כי אילנה שרפה אותה בסופו של דבר, וגם כי הם בנו לעצמם ביקתה קטנה משלהם ליד החוף!

   שאלת איך זה שג'ייקוב יודע שפות ולא השמיע מילה אחת בעברית. ואני אומר: חכי. בסוף הסתבר שהכל יהיה קשור איכשהו לתנ"ך, ושג'ייקוב שלנו הוא בכלל גלגולו של יעקב אבינו (או שלא.)...

   בקשר לטבעת של צ'ארלי - לא רק את שכחת אותה, גם קלייר... למה היא השאירה אותה בעריסה במקום לקחת אותה איתה לכריסטיאן שפרד?!...

   בקשר לקרב בין ג'ק לסוייר - תמיד ידענו שזה יתפרץ מתישהו, נכון? חייב לומר שגם אני הייתי בעד הסוייר. רק בגלל שחשבתי שהטיעון שהוא נתן בשיחה שקדמה לכך היה הרבה יותר טוב מהטיעון של ג'ק...

   מיילס חכככככם... אם סעיד לא ישרוד לעונה הבאה, ייתכן שתואר "הדמות החכמה של הסדרה" יועבר אליו.

   "פרצופים שנראים כמו משפחה אחרי אכילת חמין בשבת"... LOL

   וכל הדברים העצובים שכתבת עליהם - מסכים לגמרי. זועף

    

   ולסיום התגובה אני אומר לך באופן אישי תודה על הביקורים השבועיים ועל התגובות המופלאות (וכמובן גם על הכוכבים הירקרקים), שרק גרמו לי להנות יותר מכל הכתיבה של הפוסט. התגובות המעמיקות, האינטליגנטיות והכיפיות שלך ושל כל שאר הקוראים של הפוסט הם לפי דעתי החלק החשוב ביותר ב"פוסט של לוסט", אפילו יותר מהפוסט עצמו. כי זה מאוד כיף להביע את רשמיי מהסדרה לבד ובעצמי, אבל זה הכי כיף לנהל דיאלוגים עם מכורים אחרים של הסדרה ולהגיע איתם ודרכם למסקנות ולתובנות שלא הייתי יכול להגיע אליהן בעצמי. יישר כח!!!

   ולא לדאוג, אני לא בורח לשומקום.... חיוך

     19/5/09 13:10:

   צטט: רונית21 2009-05-17 12:44:20

   מחכה ל lost untangaled 

   Lost - Untangled חגיגי ומיוחד אמור לצאת לאור מחר...

    

     19/5/09 13:05:

   צטט: רונית21 2009-05-17 12:41:49

   קודם כל :

   1.זאת הפינאלה הכי טובה של הסדרה והקליף הנגד הכי טוב באיזשהיא סדרה ever

    2. איזה עומק ,זאת הסדרה הכי קולית בטוח.

   3. הרלי מלך  

    

   מתחילים:

   1. ג'ון לוק - כמה טראגית הדמות שלו עכשיו שאנחנו יודעים שסמוקי שלט בחייו כמו בבובה על חוט.

   2. אילנה אומרת שלפידוס יכול להיות מועמד ,למה? אולי להחליף את ג'ייקוב ,יש לו את הוייב המתאים.

   3. מועמדים נוספים: וולט,ג'ק.

   4. ג'ק שוב מתגלה במלא כוחו ומחישותו - מנהיגותו, הרי בסוף כל הלוסטיס מיישרים איתו קו.

   5. הדמויות שגייקוב חפץ ביקרן , למה חלק הוא ביקר לפני שהגיעו לאי בפעם הראשונה וחלק אחרי שחזרו הביתה

       ואפרופו כמו תמיד בעונה הזו,הדאילוגים שהרלי שותף להם ממתק אמיתי הרלי רולסססססססססססס.

   6. עם ג'ייקוב הוא זה שמביא אנשים אל האי האם יש סיכוי בכלל למנוע את התרסקות אושיאניק 815,כי זה ברור שג'ייקוב ידע שהם יגיעו לשם שנים רבות קודם.

   7. יש פה מסר חזק נגד אמונה עיוורת , לוק איש האמונה הוא דמות טראגית וקצת פאתטית, ג'ק שהצעד האחרון שלו הושפע מאיש המדע- פארדיי דמות הירואית. 

   8. זה יהיה חבל אם דמות חכמה כמו סעיד עזבה אותנו.

    

   יש לי עוד מליון מחשבות שרצות בראש ועוד לא הצלחתי לעשות בהן סדר , נפעמת ,מבולבלת, לא יכולה לחקות לעונה 6 .

    

   נמסטה

   שהתרגום שלה הוא: אני מזהה את האלוהי שבך.

   טוב. יאללה. לאט לאט, נתחיל לענות על כל התגובות.

    

   צוחק

    

   1. מסכים לגמרי. הפינאלה הטובה ביותר עד כה. שזה לא עניין של מה בכך לזכות בתואר הזה, כי כל הפינאלות ללא יוצא מן הכלל היו מעולות.

   2. כנ"ל.

   3. הארלי מלך, הארלי קיסר, הארלי שליט עליון.

    

   ולחלק ב' -

   1. כ"כ טרגי מה שקרה לו שם ללוק. אולי דווקא מתוך הטרגדיה הזאת הוא יעלה ויציל את כולם בסופו של דבר. אני, בכל אופן, הייתי רוצה לראות את הסדרה מסתיימת ככה.

   2. פרנק לפידוס מחליף את ג'ייקוב?! הוא טיפוס נחמד והכל, אבל לא נראה לי שיש לו את הכישורים המתאימים להיות "האחראי של האי". מה שכן, אני אשמח מאוד להמשיך ולראות גם את הדמות שלו בעונה הבאה.

   3. נראה לי שאם כבר מישהו יוכל להחליף את ג'ייקוב, זה יהיה הג'ייקוב השני, כלומר: ג'ק שפרד. הכי איש מדע שיש, הכי ג'ייקובי שאפשר.

   4. ג'ק חוזר לשעתו היפה כמנהיג. אבל תמיד ידענו שזה יקרה. בעונה השישית הוא בכלל צפוי להפגיז, לפי דעתי, ללכד את כולם מאחוריו ולהוביל את המערכה כנגד "הצד השני".

   5. מה היה המניע לזמן הביקורים של ג'ייקוב - את זה אנחנו לא יודעים עדיין. מה שהיה יפה זה שחלק מהביקורים שלו השתלבו בנקודות זמן מאוד "מיתולוגיות" מבחינת הסדרה: כתיבת המכתב של סוייר, הנפילה של ג'ון לוק מהבניין, הניתוח הראשון של ג'ק והחתונה של ג'ין וסאן.

   6. השאלה היא אם אנחנו בכלל רוצים למנוע את ההתרסקות, ולמחוק את כל שלוש השנים הנפלאות שעברנו במחיצת אבודינו...

   7. לגמרי. אחרי שנים שבהן שלטה יד הגורל בסדרה ביד חזקה וללא עוררין (רק תשימי לב לסלוגנים של העונות הקודמות: "Everything happens for a reason", "Find yourself", "Destiny calls" - גורל, גורל, גורל), פתאום אנחנו מגלים את הבחירה החופשית המופלאה מחדש. אם כי בפינאלה של העונה החמישית הגורל שוב הנחית לה מכה ניצחת...

   8. חבל לגמרי! אסור שהדמות החכמה ביותר בסדרה תעזוב אותנו!!!

    

   נמסטה גם לך!!!

    

     19/5/09 12:21:

    היי, הפיאנלה הזאת לא משחררת אותי, רק מחפש איך לחפור בזה עוד:

   המפלצת, סמוקי, עשיו, הגורל - איך שלא יקראו לזה - "עובדת" גם מחוץ לאי? ואם כן (כנראה שכן..) אז באופן ישיר כמו באי (דרך התגלמות במתים וכאלה) או דרך סוכני רשע כמו צ'ארלס וידמור? אנחנו יודעים שג'ייקוב יכול ל"עבוד" מחוץ לאי ולהשפיע על המציאות או לפחות על הלך רוח אנושי (אילנה, הארלי), נראה לי רק מתבקש שגם עשיו יוכל...

   מעבר לפתירת הרובד העמוק והמשמעותי של הסיפור עם כל האלגוריות על מהות האי והגורל, הכי מעניין אותי בעונה הבאה להבין באמת את משחקי הכח של האי. ריצ'ארד פעל ע"פ הוראות ג'יקוב או שהמפלצת התעטה אותו? בן וצ'ארלס הם סוכנים של אחד הצדדים? יש להם אינטרסים משל עצמם? אולי בכלל כל צד משתמש בכל אחד מהם מתי שהוא צריך? יש עוד מישהו מעל ה"אחים"?

   יאללה, עוד 16 פרקים הלוסטיס יעלו על טיסת 815 מסידני לאל איי וינחתו בשלום. או יתרסקו באי. או לא יעלו בכלל על המטוס. או שמראש הם בכלל לא עלו על המטוס. הם גאונים החארות האלה, משחקים לי במח. 

     19/5/09 10:26:

   הייייי

   יש משהו שאף אחד לא התייחס אליו ועכשיו בדקתי כדי להיות בטוחה וזה הולך ככה:

    סצינת הפתיחה של הפרק מתכתבת עם סצינות הפתיחה של עונות 2,3 ו5  .

    

   עונה 2 : גבר מתעורר מהשינה מתיישב ליד מחשב, שם תקליט מצחצח שיניים ......... אחר כך נדע שזה דזמונד ב בונקר ביום בו הלוסטיז פרצו אליו. 

    

   עונה 3 : מישהיא מכניסה דיסק וחתחילה לאפות עוגה - ג'ולייט ביום ההתרסקות של אושיאניק 815.

    

   עונה 5 : ילד סיני קטן מעיר את אבא שלו, המתגלה כדוקטור צ'אנג מניח תקליט בפטיפון וכו'...........בהמשך נגלה שהסצינה הזאת קוראת

   בבוקר היום של בו עונה 5 מסתיימת בבום גדול.

    

   איך אף אחד לא התייחס לזה ?

   מה זה אומר? 

     19/5/09 09:42:

   בדיוק חשבתי על שאלה נוספת שמטרידה אותי:

    

   מהפרק האחרון אפשר ללמוד שאכן Dead is Dead ולוק הרי נהרג בנפילה מהבנין, הרבה לפני שהגיע לאי, הרבה לפני שהפך לנכה וכנראה שג'יקוב החזיר אותו לחיים. איך זה אפשרי? האם בכלל אפשר להחזיר לחיים? ואם לא, אז מי הוא לוק? אני מתכוונת מי הוא מאז הנפילה מהבנין? הם זה קשור איכשהו ליריבות בין ג'יקוב לתאומו האפל? 

    

   מופתע...

    

   אשמח לקרוא תובנות או הסברים...

    

    

     18/5/09 22:09:


   יעקבזון-

   רעיון.

   יש לנו זמן עד פברואר 2010 לא?

    

   זה הזמן להשלים פערי ידע ממשחקי המחשב והאינטראקטיב שעסקו בעיקר בדהרמה, האנסו, ושות' ... 

     18/5/09 19:52:

   אוקיי, אז לא התאפקתי עד השידור החוזר וקראתי...

   אז מתנצלת על כמה הערות שלי בנוגע לפרק, שכבר כתבת אותן בפוסט שלך...

    

   לא הבנתי רק את מה שאמרת עך ווידמור והוקינג והנקמה שלהם בג'ייקוב?

    

   ומה יש בקופסת הגיטרה?? אתה חושב שיש שם גיטרה באמת? לא ראינו אותה פתוחה, נכון?

    

   וג'ייקוב אכן מת כמו בן אנוש אבל לא ממש חי ככה, בלי להזדקן בכלל- כמו ריצ'רד.

   אבל בכ"ז שניהם הגיעו לגיל מסויים ואז נעצרו. למה?

   "מה מונח בצל של הפסל"... אבל ג'ייקוב לא ממש חי בצל, אלא בתוכו. לא?

    

   ונראה היה שג'ייקוב נגע פיזית בכל האנשים האלה שפגש בעבר, ואני לא יודעת אם זה ממש נתן להם ברירה של "בחירה", נראה היה שכל מי שנגע בו- היה מגיע בסופו של דבר לאי. או שהבחירה היא עכשיו? אחרי שהגיעו?

    

   וכמה מסכן לוק... תמיד מנוצל :(

   וג'ק... איכזבה אותי קצת הפרידה שלו מקייט לפני שזרק את הפצצה.

   אבל העובדה שלוק היה רק כלי (כמו בעצם כולם) ולא ממש "התחזק",

   והעובדה שג'ק לקח את העניינים לידיים- קצת החזירה לי אותם למעמדם הראשוני, בתחילת הסידרה.

    

     18/5/09 17:52:


   פרק מדהים

   העונה השישית תתמקד לדעתי בעתיד משהו כמו 2014

    

     18/5/09 17:32:

   צטט: yacobzon 2009-05-18 10:03:47


   אוי כמה שהייתי מת כבר להגיב לכולכם אבל אין לי זמאאאאאאן... לא נורא, בסוף אני אמצא אותו. או שאני אעשה לעצמי זמן, כמו שדניאל פראדיי היה אומר. בכל אופן, אני שמח לראות אתכם מגיבים אחד לשני והופכים את הפוסט של לוסט לקהילה קטנה ותוססת בזכות עצמה!!! צוחק חולה עליכם קוראים יקרים שלי.

    

    מי היה מאמין, ירונינאן לא עומד בקצב. איך נפלו גיבורים... מאכזב... כל כך מאכזב...

     18/5/09 14:39:


   טרם ראיתי את השידור החוזר, אבל כל פעם באים לי הבלחים.

    

   איך עכשיו יותר מובן לי למה לוק הלא אמיתי (נכון? הלוק שחזר הוא ההוא שרוצה להרוג את גייקוב?) היה חייב להגיד לריצ'רד שיגיד ללוק הכן אמיתי שהוא חייב למות. הכל כדי שלוק הלא אמיתי יוכל להרוג את ג'ייקוב.

   לוק אכן מת.

   dead ID dea indeed

   or is he?

    

   כמה מרגש היה לראות את הטבעת של צ'רלי???? *דמעה* מתגעגעים...

   וכמה גאונית השאלה של מיילס לגבי התקרית שצריך למנוע- אולי התקרית היא הפצצה... אחח אחח אחחחח

   ומי היה מאמין שיבוא היום ויהיה לי עצוב על ג'ולייט. שאני אבכה בשבילה.

    

   בהתחלה חשבתי עד כמה אכזרי אליה האי- נתן לה ליפול לשם והיא לא מתה.. אבל היא היתה חייבת לדאוג להתפוצצות הפצצה כנראה.

   ובסוף- לוסט שחור על רקע לבן.

   הסידרה הזו לא מחמיצה שום דבר.

    

   ולמה יש לי הרגשה שהיא תסתיים עם העין של ג'ק נפתחת אחרי שהטיסה שלו התרסקה... כי "מה שהיה היה, אי אפשר לשנות..."

    

   יאללה... שידור חוזר מחר :)

     18/5/09 11:47:

   צטט: klezer 2009-05-17 22:17:07

   צטט: לירון פיין 2009-05-17 21:35:06

   צטט: klezer 2009-05-17 19:49:58

   האם באמת יש סיכוי כלשהו שג'ולייט תשרוד את הדבר הזה?

    

    

   בעיקרון זה אמור להציל אותה... שהפצצה תתפוצץ ואז הכל יסתדר.

    

    

   אחרי הכל, בסוף העונה השנייה דזמונד סובב את המפתח בצוהר ולמרות שכולם חשבו שהבחור לא ישרוד את זה, בעונה השלישית הוא חזר כמו מלך!

    

   גם לזה היה ג'ייקוב אחראי? או סמוקי?

    

   התסריט שמאוד הייתי מקווה שיקרה הוא שג'ולייט תתברר כחיה, סוייר לא יהיה מוכן לוותר עליה למרות הנאום שלה בפינאלה הנוכחית, וקייט תחזור לג'ק הבכיין, כצפוי. אבל עכשיו, בהנחה שג'ולייט איננה וסוייר בליבו עדיין לא ויתר באמת על קייט (ונוסף על כך, מהצד השני עומד ג'ק, שהיה מוכן להשמיד את עצמו ואת כל האי רק בגלל שקייט לא מוכנה לחזור אליו, בוהו... - מעשה שלי אישית מאוד הוריד מהערך שלו כדמות)... אם ככה, למי תפנה קייט? לג'ק או לסוייר? אני אהמר מעכשיו על ג'ק, למרות שבאמת כבר אי אפשר לדעת!

   3. מסתובבת תיאוריה ברשת, הסוברת שהאיש בשחור הוא לא אחר מאשר עשיו התנ"כי, אחיו של ג'ייקוב.

   קטע מטורף - חשבתי בדיוק על אותו דבר. בלי לקרוא כלום מהרשת. ואם כבר אנחנו שם, אז האם זהו גן העדן ה-LOST?

    

    


    

    

   לגבי זה ש"הפצצה תתפוצץ ואז הכל יסתדר" - מצטער, ממש לא נראה לי...

   אני חושב שמיילס צדק בדבריו, ואכן - הפצצה עצמה היא זו שגרמה לתקרית. ככל הנראה בעונה הבאה נצפה ברדינסקי ובדוקטור צ'אנג מסיימים את עבודתם של יוזמת דהארמה, כשיתעלו את האנרגיה של הפצצה והאלקטרומגנטיות שבאי לתוך גנרטור, שלימים ייקרא הצוהר, כך שיידרש להקיש קוד כל 108 דקות כדי לנטרל את האנרגיה בכל פעם מחדש כדי שלא ייחרב האי...  מכאן שמה שבטוח שלא יקרה, הוא מניעת ההתרסקות של 815, וזאת מהסיבה הפשוטה שאי אפשר לשנות את העבר - מה שקרה קרה.

    זה המוטו של הסדרה והיוצרים גם ימשיכו איתו לדעתי עד הסוף.

    

   לגבי דזמונד שחזר בעונה השלישית - לא חושב שג'ייקוב או סמוקי מעורבים, ואם כן אז זה יהיה ממש הזוי... לדעתי זה יותר קשור לכיוון של העובדה שדזמונד 'מיוחד' כפי שטרחו להדגיש בסדרה כמה פעמים, ולאחר שסובב את המפתח - ניתנה לו סוג של הזדמנות שנייה והוא חזר לעבר שלו כדי שילמד על בשרו שמה שקרה קרה. מה גם שאנחנו בכלל עדיין לא יודעים מה היה בעצם המפתח, ולמה בעצם גרם הסיבוב שלו. (ושאלת השאלות: למה לעזאזל לא סובבו אותו כבר מההתחלה במקום ללחוץ כמו טמבלים כל 108 דקות על כפתור מעצבן?!).

    

   לגבי גן העדן של LOST - חשבתי על זה רבות, ואין לי מושג בנושא הזה בכלל! מה שברור לחלוטין בנושא הזה הוא זהותו הפסל בעל ארבעת האצבעות, הלא הוא אנוביס, אל המוות המצרי, שע"פ ויקיפדיה "לא נטש את המתים והמשיך לעזור להם בדרכם החשוכה אל העולם הבא." עוד מידע תמצא בויקיפדיה:

   http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A1

   הקטע האבסורדי בעסק הוא שאנוביס מחזיק בשני ידיו שני צלבים מצריים (כמין צלב עם עיגול למעלה, המכונה "אנק"). את אותו צלב ממש ראינו בעונה הזאת תלוי על שרשרת שניתנה לאמו של אית'ן רום (שכחתי את שמה) כירושה מבעלה המנוח או משהו כזה...

    

   לעוד מידע על המשמעויות הרוחנויות באבודים, אפשר לקרוא כתבה חדשה שפורסמה ב-Mako:

   http://www.mako.co.il/spirituality-popular_culture/Article-6ec62d1ad4f3121004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=978777604

    

    

   קראתי את המאמר בMako הוא שפך אור מעניין על הסידרה, ועורר אצלי שאלה שעד עכשיו פסלתי אותה על הסף, (ירון הצילו)

   יש הרבה סימנים שמעידים על כך  שהאי הוא מעין מרחב בייניים לעולם הבא.

   אבל לפי הבנתי הלוסטיס חיים (חוץ מהזומביז של סמוקי). אז מה הולך פה? הצילו יעקובזון. 

     18/5/09 10:03:

   אוי כמה שהייתי מת כבר להגיב לכולכם אבל אין לי זמאאאאאאן... לא נורא, בסוף אני אמצא אותו. או שאני אעשה לעצמי זמן, כמו שדניאל פראדיי היה אומר. בכל אופן, אני שמח לראות אתכם מגיבים אחד לשני והופכים את הפוסט של לוסט לקהילה קטנה ותוססת בזכות עצמה!!! צוחק חולה עליכם קוראים יקרים שלי.
     18/5/09 09:30:

    

   אכן, גן העדן האבוד. Paradise lost . 

   ושימו לב כמה שהאחים (כן, הם אחים...) בשחור ולבן שונים מידידינו האבודים. בעוד אלה עוסקים בגורל vs רצון חופשי , ג'ק וסוייר האהבלים עדיין לא מצליחים להתעלות מעל רמת ה"בחורה ההיא לא רצתה אותי ולכן אני אפוצץ את האי הזה" . 

    

     17/5/09 22:39:

   צטט: Blue Sky 2009-05-17 22:31:13


   והאיש בשחור.... לי היה נדמה שהוא מוכר מחבורת האג'ירות. ואם לא משם, אז מאיפה הוא מוכר לי כל כך?
   אני הייתי בטוח שהפינאלה אמורה לסיים את הסידרה כולה ולכן ממש לא הבנתי איזה מין סיום זה עם כל כך הרבה דברים פתוחים.

    

    

   הוא מוכר לך מנמלטים.....הבחור שניסה לגנוב את סילה....

   ואבודים החזירה לנמלטים עוד הופעת אורח בפרק האחרון בו אית'ן (so called) כיכב כאחד מחוקריו של סלף, אבל זה כבר עניין לפוסט אחר....

     17/5/09 22:31:
   תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   איזה קטע! בסוף מתברר שג'ייקוב הוא לא אחר מרומן אברמוביץ', האוליגרך הרוסי והבעלים של צ'לסי. בוינה זה שוס שהרס אותי (((-:
   יש כל כך הרבה מה להגיד על הפינאלה הזאת, אבל אולי אעשה זאת בהמשך...
   גם לי היה מוזר שפתאום מופיע לו הג'ייקוב הזה, שאף פעם לא ראינו ועכשיו הוא מככב לאורך כל הפרק ונוגע בכל הדמויות...
   והאיש בשחור.... לי היה נדמה שהוא מוכר מחבורת האג'ירות. ואם לא משם, אז מאיפה הוא מוכר לי כל כך?
   אני הייתי בטוח שהפינאלה אמורה לסיים את הסידרה כולה ולכן ממש לא הבנתי איזה מין סיום זה עם כל כך הרבה דברים פתוחים.
   עד שהתברר לי שיש עוד עונה......................... ככה תוכנן מראש או שזו החלטה של הזמן האחרון???
   תודה רבה יקובזון והרבה בריאות!
     17/5/09 22:17:

   צטט: לירון פיין 2009-05-17 21:35:06

   צטט: klezer 2009-05-17 19:49:58

   האם באמת יש סיכוי כלשהו שג'ולייט תשרוד את הדבר הזה?

    

    

   בעיקרון זה אמור להציל אותה... שהפצצה תתפוצץ ואז הכל יסתדר.

    

    

   אחרי הכל, בסוף העונה השנייה דזמונד סובב את המפתח בצוהר ולמרות שכולם חשבו שהבחור לא ישרוד את זה, בעונה השלישית הוא חזר כמו מלך!

    

   גם לזה היה ג'ייקוב אחראי? או סמוקי?

    

   התסריט שמאוד הייתי מקווה שיקרה הוא שג'ולייט תתברר כחיה, סוייר לא יהיה מוכן לוותר עליה למרות הנאום שלה בפינאלה הנוכחית, וקייט תחזור לג'ק הבכיין, כצפוי. אבל עכשיו, בהנחה שג'ולייט איננה וסוייר בליבו עדיין לא ויתר באמת על קייט (ונוסף על כך, מהצד השני עומד ג'ק, שהיה מוכן להשמיד את עצמו ואת כל האי רק בגלל שקייט לא מוכנה לחזור אליו, בוהו... - מעשה שלי אישית מאוד הוריד מהערך שלו כדמות)... אם ככה, למי תפנה קייט? לג'ק או לסוייר? אני אהמר מעכשיו על ג'ק, למרות שבאמת כבר אי אפשר לדעת!

   3. מסתובבת תיאוריה ברשת, הסוברת שהאיש בשחור הוא לא אחר מאשר עשיו התנ"כי, אחיו של ג'ייקוב.

   קטע מטורף - חשבתי בדיוק על אותו דבר. בלי לקרוא כלום מהרשת. ואם כבר אנחנו שם, אז האם זהו גן העדן ה-LOST?

    

    


    

    

   לגבי זה ש"הפצצה תתפוצץ ואז הכל יסתדר" - מצטער, ממש לא נראה לי...

   אני חושב שמיילס צדק בדבריו, ואכן - הפצצה עצמה היא זו שגרמה לתקרית. ככל הנראה בעונה הבאה נצפה ברדינסקי ובדוקטור צ'אנג מסיימים את עבודתם של יוזמת דהארמה, כשיתעלו את האנרגיה של הפצצה והאלקטרומגנטיות שבאי לתוך גנרטור, שלימים ייקרא הצוהר, כך שיידרש להקיש קוד כל 108 דקות כדי לנטרל את האנרגיה בכל פעם מחדש כדי שלא ייחרב האי...  מכאן שמה שבטוח שלא יקרה, הוא מניעת ההתרסקות של 815, וזאת מהסיבה הפשוטה שאי אפשר לשנות את העבר - מה שקרה קרה.

    זה המוטו של הסדרה והיוצרים גם ימשיכו איתו לדעתי עד הסוף.

    

   לגבי דזמונד שחזר בעונה השלישית - לא חושב שג'ייקוב או סמוקי מעורבים, ואם כן אז זה יהיה ממש הזוי... לדעתי זה יותר קשור לכיוון של העובדה שדזמונד 'מיוחד' כפי שטרחו להדגיש בסדרה כמה פעמים, ולאחר שסובב את המפתח - ניתנה לו סוג של הזדמנות שנייה והוא חזר לעבר שלו כדי שילמד על בשרו שמה שקרה קרה. מה גם שאנחנו בכלל עדיין לא יודעים מה היה בעצם המפתח, ולמה בעצם גרם הסיבוב שלו. (ושאלת השאלות: למה לעזאזל לא סובבו אותו כבר מההתחלה במקום ללחוץ כמו טמבלים כל 108 דקות על כפתור מעצבן?!).

    

   לגבי גן העדן של LOST - חשבתי על זה רבות, ואין לי מושג בנושא הזה בכלל! מה שברור לחלוטין בנושא הזה הוא זהותו הפסל בעל ארבעת האצבעות, הלא הוא אנוביס, אל המוות המצרי, שע"פ ויקיפדיה "לא נטש את המתים והמשיך לעזור להם בדרכם החשוכה אל העולם הבא." עוד מידע תמצא בויקיפדיה:

   http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A1

   הקטע האבסורדי בעסק הוא שאנוביס מחזיק בשני ידיו שני צלבים מצריים (כמין צלב עם עיגול למעלה, המכונה "אנק"). את אותו צלב ממש ראינו בעונה הזאת תלוי על שרשרת שניתנה לאמו של אית'ן רום (שכחתי את שמה) כירושה מבעלה המנוח או משהו כזה...

    

   לעוד מידע על המשמעויות הרוחנויות באבודים, אפשר לקרוא כתבה חדשה שפורסמה ב-Mako:

   http://www.mako.co.il/spirituality-popular_culture/Article-6ec62d1ad4f3121004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=978777604
     17/5/09 21:37:

   אחד מהחברים שלי בעבודה סימס לי ביום שישי בבוקר את ההודעה הבאה "חרא של עונה". סימסתי לו מחדש שטרם ראיתי את הפרק ושלא יהרוס לי. מספר שעות לאחר מכן צפיתי בפרק והאפקט של הפרק המדהים הזה עדיין מהדהדים חזק חזק.....בשיחת הברזיה שהיתה לי היום בבוקר בעבודה עם אותו חבר ניסיתי להבין למה הוא חושב שזו עונה גרועה. לא הצלחתי להבין.

    זו היתה עונה א-ד-י-ר-ה עם פינאלה מארץ הפינאלות. גם אני עוד צריך זמן לראות את הפרק שוב ולהתחיל להעלות השערות של מה היה לנו פה ומה הולך להיות לנו פה עוד כמה חודשים.

   תודה על הפוסט המדהים (והפעם הוא ממש מדהים).

   כבר מתגעגע....

     17/5/09 21:35:

   צטט: klezer 2009-05-17 19:49:58

   קודם כל תודה על הפוסט המדהים ביותר שלך עד כה לדעתי, אני עוקב אחריך כבר עונה שלמה באדיקות והסברת לי כ"כ הרבה דברים מהסדרה, באופן שממש לא הרגשתי שגמרתי באמת לראות פרק מסוים עד שלא קראתי אחריו את הפוסט של לוסט! קריצה אז תודה על חוויה נפלאה...

   וכמה דברים ספציפים לפרק האחרון:

    

    

    

   1. אני היחיד שממש כאב לו על ג'ולייט?

    

   לא.

    

    

    

   בסצנה שהיא נופלת פנימה רגע אחרי שהידיים שלה ושל סוייר נפרדו ממש רעד לי הלב ולקחתי את המוות שלה ממש קשה! בוכה ואז בסצנה האחרונה (והמדהימה מכל הבחינות, יש לציין) שבה רואים את ג'ולייט הגוססת למטה באמת הייתה לי תקווה שהיא תשרוד את זה, ובעונה הבאה נצפה באיחוד מרגש שלה ושל סוייר שהיה בטוח עד כה שהיא מתה, אבל אז היא התעקשה לפוצץ את הפצצה באבן - מה שהיה צפוי לחלוטין שיקרה, אבל עם זאת גזרה על עצמה את דינה... האם באמת יש סיכוי כלשהו שג'ולייט תשרוד את הדבר הזה?

    

   בעיקרון זה אמור להציל אותה... שהפצצה תתפוצץ ואז הכל יסתדר.

    

    

   אחרי הכל, בסוף העונה השנייה דזמונד סובב את המפתח בצוהר ולמרות שכולם חשבו שהבחור לא ישרוד את זה, בעונה השלישית הוא חזר כמו מלך!

    

   גם לזה היה ג'ייקוב אחראי? או סמוקי?

    

    

   (אומנם בלי בגדים בהתחלה, אבל בכל זאת... קריצה). האם ידוע משהו על השחקנית אליזבת' מיטשל לגבי העונה הבאה? היא תמשיך לשחק בסדרה?

    

   2. דבר שמאוד מסקרן אותי עכשיו הוא עם מי קייט תהיה בסוף.

    איתי.

    

   התסריט שמאוד הייתי מקווה שיקרה הוא שג'ולייט תתברר כחיה, סוייר לא יהיה מוכן לוותר עליה למרות הנאום שלה בפינאלה הנוכחית, וקייט תחזור לג'ק הבכיין, כצפוי. אבל עכשיו, בהנחה שג'ולייט איננה וסוייר בליבו עדיין לא ויתר באמת על קייט (ונוסף על כך, מהצד השני עומד ג'ק, שהיה מוכן להשמיד את עצמו ואת כל האי רק בגלל שקייט לא מוכנה לחזור אליו, בוהו... - מעשה שלי אישית מאוד הוריד מהערך שלו כדמות)... אם ככה, למי תפנה קייט? לג'ק או לסוייר? אני אהמר מעכשיו על ג'ק, למרות שבאמת כבר אי אפשר לדעת!

    

   3. מסתובבת תיאוריה ברשת, הסוברת שהאיש בשחור הוא לא אחר מאשר עשיו התנ"כי, אחיו של ג'ייקוב.

   קטע מטורף - חשבתי בדיוק על אותו דבר. בלי לקרוא כלום מהרשת. ואם כבר אנחנו שם, אז האם זהו גן העדן ה-LOST?

    

    


    

    

     17/5/09 20:14:


   וואאאאאאאאאאאאאאוווווווווווווווווווו איזה פרק!

   אני עדיין כולי בסערות,

   עצבות מסיום העונה

   עצבות מכך שזו היתה העונה הלפני האחרונה

   כולי מדושנת מהשעה וחצי שנתנו לנו,

   צחקתי

   בכיתי

   הייתי בשוק.

    

   עדיין לא מוכנה לקרוא את הפוסט- קודם אראה את השידור החוזר בשלישי, אני בטח לא זוכרת חצי מהדברים שהיו שם.

   אבל אאחחחחחחחחחחחחחחח

   איזה מעולים.

   אחזור הנה בהמשך השבוע להשלים את חוויית הפרק עם הפוסט שלך.

    

   כבר מתגעגעת

     17/5/09 19:49:

   קודם כל תודה על הפוסט המדהים ביותר שלך עד כה לדעתי, אני עוקב אחריך כבר עונה שלמה באדיקות והסברת לי כ"כ הרבה דברים מהסדרה, באופן שממש לא הרגשתי שגמרתי באמת לראות פרק מסוים עד שלא קראתי אחריו את הפוסט של לוסט! קריצה אז תודה על חוויה נפלאה...

   וכמה דברים ספציפים לפרק האחרון:

    

   1. אני היחיד שממש כאב לו על ג'ולייט? בסצנה שהיא נופלת פנימה רגע אחרי שהידיים שלה ושל סוייר נפרדו ממש רעד לי הלב ולקחתי את המוות שלה ממש קשה! בוכה ואז בסצנה האחרונה (והמדהימה מכל הבחינות, יש לציין) שבה רואים את ג'ולייט הגוססת למטה באמת הייתה לי תקווה שהיא תשרוד את זה, ובעונה הבאה נצפה באיחוד מרגש שלה ושל סוייר שהיה בטוח עד כה שהיא מתה, אבל אז היא התעקשה לפוצץ את הפצצה באבן - מה שהיה צפוי לחלוטין שיקרה, אבל עם זאת גזרה על עצמה את דינה... האם באמת יש סיכוי כלשהו שג'ולייט תשרוד את הדבר הזה? אחרי הכל, בסוף העונה השנייה דזמונד סובב את המפתח בצוהר ולמרות שכולם חשבו שהבחור לא ישרוד את זה, בעונה השלישית הוא חזר כמו מלך! (אומנם בלי בגדים בהתחלה, אבל בכל זאת... קריצה). האם ידוע משהו על השחקנית אליזבת' מיטשל לגבי העונה הבאה? היא תמשיך לשחק בסדרה?

    

   2. דבר שמאוד מסקרן אותי עכשיו הוא עם מי קייט תהיה בסוף. התסריט שמאוד הייתי מקווה שיקרה הוא שג'ולייט תתברר כחיה, סוייר לא יהיה מוכן לוותר עליה למרות הנאום שלה בפינאלה הנוכחית, וקייט תחזור לג'ק הבכיין, כצפוי. אבל עכשיו, בהנחה שג'ולייט איננה וסוייר בליבו עדיין לא ויתר באמת על קייט (ונוסף על כך, מהצד השני עומד ג'ק, שהיה מוכן להשמיד את עצמו ואת כל האי רק בגלל שקייט לא מוכנה לחזור אליו, בוהו... - מעשה שלי אישית מאוד הוריד מהערך שלו כדמות)... אם ככה, למי תפנה קייט? לג'ק או לסוייר? אני אהמר מעכשיו על ג'ק, למרות שבאמת כבר אי אפשר לדעת!

    

   3. מסתובבת תיאוריה ברשת, הסוברת שהאיש בשחור הוא לא אחר מאשר עשיו התנ"כי, אחיו של ג'ייקוב. למרות שזה נראה לי ממש לא הגיוני, עדיין... זה נשמע ממש מעניין, בהתחשב בעובדה ששמו של האיש השחור לא הוסגר בפינאלה...

    

   4. עכשיו עם התגלותו של האיש בשחור, הבנתי עד כמה הסדרה הזאת גאונית. והאמת, שעכשיו היוצרים יכולים להסביר כ"כ הרבה דברים הזויים שהתרחשו בסדרה עד כה: כל המתים שהתגלו לאבודים (יימי, כריסטיאן, ליבי ועוד), בנוסף אפשר גם להסביר את נוכחותו של דייב (החבר הקירח של הארלי מעונה שנייה, שניסה לעודד אותו להתאבד), ואת העובדה שוולט "כתב" למייקל במחשב של הצוהר, כשוולט היה שבוי אצל האחרים. אף פעם לא באמת האמנתי שזה היה וולט. גאונים היוצרים של הסדרה הזאת. אגב, חשבתי על זה שבעונה הראשונה באחד הפרקים הראשונים, לוק מלמד את וולט לשחק דמקה, ומתחיל להסביר לו על התפקיד של השחור והתפקיד של הלבן... (!!!) מישהו זוכר את הציטוט המדויק?

    

   5. עצוב לי שיש עוד סיפורים בסדרה שהתחילו אותם אבל כנראה שלעולם עוד לא יסתיימו, כגון ליבי בבית משוגעים, וולט והכוחות המיוחדים שלו, ועוד כמה שאני לא זוכר אבל קיימים... היוצרים אמרו על זה משהו?

    

   6. האם התקיים ראיון כלשהי (בכתב או בוידאו) עם היוצרים אחרי הפינאלה? אני רוצה לשמוע קצת תשובות לשאלות מהם, תמיד אהבתי את ההסברים והרמזים שלהם, ואולי בטעות ייפלט להם איזה סוד... קריצה

    

   7. איך לעזאזל מצפים שנחכה להמשך במשך 10 חודשים?! אוף... זה כל כך הרבה... מקווה שנזכור את הכל עד אז ושהדמויות עדיין יעניינו אותי ויגעו בי כמו עכשיו... באמת לוקח להם כל כך הרבה זמן לכתוב ולצלם את הסדרה?!

     17/5/09 19:07:

   לקח לי זמן להבין את העניין הה עם לוק שבעצם מופעל ע"י מפלצת העשן, או "האיש בשחור", כפי שאתה קורא לו.

   בגלל זה הבקתה הייתה כל כך מפוייחת מבפנים- גרה בה מפלצת העשן!

   כנ"ל לגבי האפר שהאג'ירות שמו לב אליו (ונבהלו)- בשביל לבקתה!

     17/5/09 16:17:


   יווווו איזה תגובות מדהימות!!! אני חולה עליכם!!! צוחק

    

   לא לדאוג, מבטיח לענות על כולן sooner or later....

     17/5/09 15:38:

   טוב, גם לי כמה תפודים למדורה.

    

   1. LOST - כולנו, האנושות. האי הוא תיבת הפיקוד של כל העולם כולו. בכל הזמנים כולם. מי זוכר (ג''קובזון זוכר) את המדענים האסקימוסואידים בתחנה הסייסמופריזית, שאיתרו "אירוע" סייסמונאוטי אי שם בעונה 2 (אני חושב. ג'ייקובזון יודע) ואז דיווחו לבת-של-ווידמור ואשתו-של-מהשמו שיצאה להציל אותו על המגה-יאכטה? בקיצור, האי הזה יכול להיות בכל מקום וזמן. מי שנמצא עליו יכול להגיע לכל מקום וזמן. האנושות כולה אבודה. האי הזה יציל אותה.

    

   2. אכן בבילון 5, אכן וורלנוים ו"צללים", ובמטוטא ג'יקובזון - תפעיל ת'טורנט ותתחיל לטחון.

    

   3. "הם באים", זה לא האג'ירות וגם לא צוות הפיצוצין. "הם באים" זה חבר'ה אחרים. לגמרי לגמרי OTHERS.

    

   4. זוכרים את ההירוגליף של סמוקי מקבל הוראות מאנוביס? סמוקי - תפקידו להגן על המקדש. על אדוניו אנוביס. אותו אנוביס שפסלו הענק הרוס שם. כבר עידן ועידנים. מי הרס אותו? ג'ייקוב? אנוביס תמיד יצג את השופט, השאול. האדס.

    

   5. POOR ג'ולייט! POOR ג'ון לוק!

    

   6. לכל הדמויות החשובות יש שם תסביך הורים רציני ביותר. האם גם לקין והבל של האי - הלא הם ג'ייקוב ו... המממםםם... עשיו... של האי... הממםםם... פאק, אולי אמרתי כבר יותר מדי.

    

   7. במקום להיות יחד.

    

   8. את בלתי נשכחת.

    

   9. כאן בזרועותי, הו קייט.

    

   10. וג'ולייט. 

     17/5/09 15:19:

   צטט: yacobzon 2009-05-17 11:05:48

   צטט: cthulhu 2009-05-17 10:29:06

   רגע, מי שאל את מי בפרק

   "What do you want?"

    

   לא ג'ון AKA סמוקי מפלצת העשן את בן?

   כי זו השאלה שהצללים בבילון 5 שואלים את כולם. ה"וורלונים" שואלים "Who are you?", ואם שואלים אותם את השאלה של הצללים הם מקבלים חררה.

    

   הנה עוד הקבלה מגניבה בין שתי הסדרות.

   צר לי להרוס לך את החפיפה בין הסדרות, אבל השאלה שנשאלה על ידי בן היתה: "What about me?". וג'ייקוב ענה לו באותו משפט: "What about you?"

    

    

    לא לא, זה סוייר שואל את ג'ייק - רגע לפני ששני האחים האובדים מנסים להרוג אחד את השני בגלל בחורה שתכל'ס זרקה את שניהם.

     17/5/09 14:29:
   קודם כל כוכב גדול ומאיר על הפוסט- התוודעתי לפוסט לפני מספר שבועות ומאז אני קוראת (באדיקות), מאוד נהנית ולפעמים גם מבינה קצת יותר מה קורה בסדרה המופלאה הזו..קריצה

    צפיתי בפרק האחרון, כמו בכל הפרקים וקצת לא נעים לי לכתוב, אבל די התאכזבתי. הרגשתי שאחרי שחמש עונות שבהן בונים עלילה סבוכה ומורכבת, פתאום שולפים "שפן מהכובע" ומעבירים את כל מה שקורה לזירת היחסים בין שתי דמויות, ששתיהן די חדשות. זה הפחית מעוצמת ומשמעות התהליכים שעברו על כל שאר הדמויות. לי היה קצת חבל להפוך אותן ל"פיונים" במשחק של שתי ישויות בעלות כוחות על-אנושיים.

   והאמת היא שהתאכזבתי גם לראות את האופן שבו בחרו להציג א הדמות של ג'יקוב- כמבקר את כל הדמויות המרכזיות בצמתים חשובים בחייהן וכו'. היה נחמד לראות את אותם הצמתים, אבל הרעיון של ביקור הדמויות כבר התיישן- כבר ראינו שריצ'רד, מתיו אבדון וווידמור עשו זאת בעבר.

   היו גם כל מיני פרטים טכניים שלא הסתדרו לי, כמו למשל איך הפצצה, שאמורה להיות מופעלת במגע לא הופעלה מנפילה במנהרה ארוכה ובמהירות גדולה, אבל כן הופעלה מהחבטות של ג'ולייט, איך גולייט עצמה שרדה נפילה כזו ולא שופדה על ידי אף חפץ מתכתי מעופף, או הבחירה (הלא כל כך מובנת ודי מעצבנת) שלה לחזור לאי ודי לוותר על סוייר, לאחר  שלוש שנים איתו, לנוכח מבט אחד שלו בקייט. ברור שזה מהלך שנועד בעיקר לקדם את העלילה ולהסביר את חזרתם לאי.

   היה מעניין מאוד לראות את ג'יקוב מעמיד את בן במקומו ובמשפט אחד הופך אותו לילד הקטן והמסכן שאבא שלו לא אוהב אותו.

   חשבתי שקלייר היתה אמורה להשתתף בפרק האחרון בעונה והצטערתי לא לראות אותה. חיכיתי גם להסבר קצת יותר מקיף על מה קרה לאבודים האבודים שנשארו באי ולא הצטרפו לדארמה- היו שם עוד אנשים, חוץ מרוז וברנרד... ואגב רוז וברנרד, לא הבנתי איך בדיוק הם ידעו שסויר ושות' הצטרפו לדארמה ואיך ג'ין לא גילה אותם במשך שלוש שנים.  גם חשבתי ששתי העלילות המקבילות בזמן יתאחדו לעלילה אחת בסוף הפרק.. כנראה שאצטרך לחכות לעונה הבאה..

   אני חייבת להגיד שנקודת האור היתה דווקא בקריאה בפוסט שלך- מאוד אהבתי את הניתוח. הוא גרם לי לראות את הדברים קצת אחרת. במיוחד אהבתי את הקישור שעשית לכך שלוק הוא זה שמוטל עכשיו בצילו של הפסל- אולי באמת הוא זה שיגאל את כולם איכשהו. נזכרתי שבאמת ג'ק אמר לריצ'רד שהוא לא היה מתייאש מלוק ורמז שאכן יש בו משהו מיוחד.

   אז מה, כל הדיבורים ללוק על כך שהוא נבחר על ידי האי והוא מיוחד ויכולת ההחלמה שלו, כולם מקורם במי? בג'יקוב? באלטר-ג'יקוב (חברו השחרחר שקראת לו הגורל)? אני מבולבלת...מופתע

   ומי הוא בכלל "האי"? ג'יקוב? האלטר-ג'יקוב?

   למרות האכזבה, איזה כף שיש אבודים- אכן הסדרה הטובה ביותר בטלוויזיה היום!

   אני מצטרפת לקריאה שלא תעלם לנו בחודשים הארוכים עד לעונה 6!

     17/5/09 13:11:

   אוי ירון ירון, מה יהיה? לא רק שנגמרה העונה, זהו גם הפוסט לוסט האחרון על פרק ל9 החודשים הקרובים... ליבי ליבי.


   בניגוד אלייך, אני התעצבנתי מהסוף, מאוד אבל עלית על נקודה נכונה, בסוף הפרק חשבתי לעצמי שאני חייבת לראות את הסדרה מההתחלה כדי להבין כמה דברים שכנראה לא שמתי אליהם לב בהתחלה :)


   יאללה, מתחילים! :)

    

   יפה לך על האבחנה של האיש בשחור והאיש בלבן, לא שמתי לב לזה בכלל כי ריירתי על ג'ייקוב החתיך עד מאוד. איכשהו לשותף שלי זה היה ברור שהבחור בלבן הוא ג'ייקוב מהשניה שהוא נראה על המסך, לא ברור לי איך, אני רק התרשמתי מהפסל המטורף והשלם שוב.
   הפלאשבקים היו כל כך משמחים, לא דמות אחת, לא שתיים, המוני דמויות ואיך ג'ייקוב נגע בחיים שלהם, אבל נשאלת השאלה (לפחות בראש שלי), אם ג'ייקוב מכיר את כולם וידע שיגיעו לאי, מדוע הנחה את העויינים/האחרים לפגוע בהם? שמת לב שעם כל "הבחירה החופשית" כולם שיקרו לג'ייקוב והלכו בדרך הרעה?
   סיפור התיבה היה מלווה אצלנו בדירה בהמון ניחושים לגבי מה יש בתוכה, זה התחיל ברצינות "ברור שזו הפצצה והיא לא התפוצצה בשנות השבעים", המשיך בצחוקים "זה התסריטאים של לוסט מתים כי נמאס לדמויות לא להבין מה קורה" ונגמר ב"אתם לא הולכים לשים שם את לוק נכון?!".
   סחטיין על ג'ולייט הג'דה שפשוט השתחררה לה בנונשלנטיות מהאזיקים, נבחה על סוייר ואז על מפקד הצוללת שהם חוזרים לאי וגידלה זוג אשכי באפלו אחרי 3 שנים של סירוס סגנון לה פלור.
   אחחח, איך התגעגעתי לקרבות היריות ולהוגו שמציל את היום עם הוואן שהוא כל כך אובססיבי אליו, לא משנה באיזו תקופה. רק לי החבר'ה נראו (אחרי שהם חברו עם שלישיית האהבה) כמו האיי טימס או כמו איזו סצינה שלקוחה מבחזרה לעתיד 1?
   כשוינסנט הפציע ואחריו רוז וברנרד לרגע איבדתי את המיקום של הסדרה בזמן, התחלתי להתעצבן איך זה שחזרנו ל2009 פתאום? השלישייה לא הייתה בצוללת בשנות השבעים, הצוללת הפכה למכונת זמן??? ואז נרגעתי כשנזכרתי שגם רוז וברנרד (ווינסנט) השתתפו בקפיצות בזמן בהתחלה לפני שנעלמו. איזה כיף זה לראות אותם שוב לכמה דקות, גם אם הם הפכו לגימלאים מזדקנים והם גרים בבקתה של ג'ייקוב (או שאני טועה וזו בקתה אחרת לגמרי). משעשעים הזוג שהחליטו לפרוש בשקט ודממה ולא להשתתף בחינגת ה"בואו נירה אחד על השני ואז ננסה לצאת מזה". רוז וברנרד בפרק האחרון היו אתנחתא כייפית כמו וולט לפני כמה פרקים.
   תגיד, לא שמעו באי של אבודים על זיהום אוויר ששורפים שם ביקתות ככה? אז מה אם ג'ייקוב לא גר שם יותר, אי אפשר להשכיר למישהו את הבקתה? במחירי דירות של ת"א אני מוכנה לשכור שם בקתה :)
   אני חייבת להבין משהו, אי ך ג'ייקוב יודע כל כך הרבה שפות (רוסית, קוריאנית, אנגלית, שפת המטורפים של הוגו)? ומדוע לא שמענו איזו מילה ציונית בעברית? מה? רק בהישרדות אפשר קעקועים בעברית קבלתית?
   אין כמו דברים שיזכירו לנו את צ'ארלי בפינאלה, הטבעת הזו כמעט נשכחה מהזיכרון שלי ואני שמחה שלא :)
   אני חייבת לשתף אותך שכשהתחילו המכות בין ג'ק לסוייר לקח לי כמה שניות להחליט בעד מי אני ואז צעקתי למסך "פרק אותו סוייר!!!!", תמיד חשבתי שאני אהיה בעד ג'ק.
   כן, ג'ולייט מעצבנת בתור ילדה, אישה מתבגרת, עויינת, חברה של סוייר וגם בתור מתה לעתיד (לצערנו רק לעתיד כי אין לנו מושג אם נפטרנו סוף סוף מעונשה של זו).
   מיילס והוגו הם קולות ההגיון שלנו הצופים בסדרה ואני פשוט מתמוגגת כל פעם מחדש כשאחד מהם אומר את מה שאני חושבת, הפעם זה היה מיילס שהעלה את ההשערה שאולי הפצצה היא התקרית, איך אף אחד לא חשב על זה קודם? יותר מדי קפה לתסריטאים? הא?! הא?! אני נהנית מהמודעות העצמית של כותבי הסדרה :)
   זו רק אני או שהפרצופים של האבודים אחרי שג'ק הפיל את הפצצה נראו כמו משפחה אחרי אכילת חמין בשבת? רק אני? נו, שוין.
   זה נורא עצוב להבין ברגע אחד של גופה בארגז שכל הדמויות המתות הנפלאות שראינו במהלך העונות (כריסטיאן ושות') הם בעצם נשמה ממורמרת שכל מטרתה היא למצוא פירצה ולהרוג את ג'ייקוב. זה עצוב לגלות שלוק נולד להיות פשוט בובה על חוט של האיש בשחור (נו, נשתמש בביטויים שלך!). זה עצוב להגיע למסקנה שאתה הגעת אליה בערך בנקודה שאני הגעתי אליה שאני צריכה לראות עכשיו הכל מההתחלה!
   ואז ג'ייקוב, אותו בחור שחשבתי שבכלל לא קיים אלא הזייה של ריצ'ארד, נרצח ע"י בן ומושלך לאש ע"י לוק או האיש בשחור. ו"הם מגיעים" אבל מי אלה הם?! ומה יהיה עכשיו?
   וג'ולייט הנוראית הזו שחייבת לעשות רעש ולחיות אחרי נפילה כזו מנסה לפוצץ את הפצצה ואז הכל לבן ופתאום רואים את לוסט על רקע לבן למרות שהתרגלנו לשחור.
   ועכשיו 9 חודשים אני אקלל בוקר בוקר את התסריטאים שסיימו לי את העונה הנפלאה הזו שסידרה לי המון דברים בראש וענתה לי על המון שאלות בחידה אחת גדולה ועוד מלא שאלות חדשות שצצו רק בפרק האחרון, הכפול והקצר הזה...

   לך נשאר לי רק להגיד תודה על עונה נפלאה של פוסט לוסט, חלק מהתענוג בסדרה הזו היא הקריאה שלאחר מכן בבלוג שלך והחפירה שלך ואז שלי לגבי הפרק שמבהירה לי דברים שלא שמתי לב אליהם בצפייה.
   תודה על פרקי האנטנגל (מחכה לספיישל) של העונה.
   ובאופן כללי אני שולחת אלייך ים של כוכבים (כי אני לא שוכחת מי הכניס אותי לכל עניין הכוכבים) גם כשאין פרקים.
   מקווה שלא תברח ועוד יותר מקווה שנתראה פה עוד 9 חודשים.

     17/5/09 13:10:

   צטט: yacobzon 2009-05-17 11:05:48

   צר לי להרוס לך את החפיפה בין הסדרות, אבל השאלה שנשאלה על ידי בן היתה: "What about me?". וג'ייקוב ענה לו באותו משפט: "What about you?"

    

   עכשיו ראיתי בכתוביות- סוייר שאל את ג'ק "What do you want?", דקה לפני שהם הלכו מכות.

   ההקבלה בין הסדרות רצה לי בראש במהלך הצפייה, אז המשפט הזה נצרב לי במח, רק שעד עכשיו לא זכרתי מי אמר למי.

     17/5/09 12:50:

   צטט:

    

   מהו אם כך
   אותו
   loop hall
   מסתורי ???

   צטט: אלית מאיירת 2009-05-17 11:58:02

   לא נראה לי שהאיש בשחור הוא הגורל

   הלוא הואחיפש את ה

   loop hall 

   שלו

   יותר מ-200 שנה..

   אני יותר חשבתי בכיוון של טוב ורע

   מלאך ושטן

   גן עדן וגיהנום

   כשהפסל המצרי- לבטח הוא השומר על השער לעולם הבא...

   אחד הנושאים המרכזיים בסדרה מאז תחילתה היה הנושא של בחירה חופשית .vs הגורל. ומכיוון שג'ייקוב מייצג בצורה כל כך בולטת את גישת הבחירה החופשית, היה זה רק טבעי מצדי להניח שהאויב שלו ייצג את הגורל. מה גם שזה מאוד אופייני לו. כי הרי מהו הגורל, להבדיל מבחירה חופשית? העובדה שמישהו או משהו אי שם מלמעלה מכתיב וקובע לנו את כל סדר הפעולות שלנו, את כל מחשבותינו ואת כל חיינו - כך שאנחנו לא יותר מכלים שנעים על גבי לוח שחמט ענק. וזה כל כך מתאים לאיש בשחור...

    

    

    

     17/5/09 12:44:
   מחכה ל lost untangaled 
     17/5/09 12:41:

   קודם כל :

   1.זאת הפינאלה הכי טובה של הסדרה והקליף הנגד הכי טוב באיזשהיא סדרה ever

    2. איזה עומק ,זאת הסדרה הכי קולית בטוח.

   3. הרלי מלך  

    

   מתחילים:

   1. ג'ון לוק - כמה טראגית הדמות שלו עכשיו שאנחנו יודעים שסמוקי שלט בחייו כמו בבובה על חוט.

   2. אילנה אומרת שלפידוס יכול להיות מועמד ,למה? אולי להחליף את ג'ייקוב ,יש לו את הוייב המתאים.

   3. מועמדים נוספים: וולט,ג'ק.

   4. ג'ק שוב מתגלה במלא כוחו ומחישותו - מנהיגותו, הרי בסוף כל הלוסטיס מיישרים איתו קו.

   5. הדמויות שגייקוב חפץ ביקרן , למה חלק הוא ביקר לפני שהגיעו לאי בפעם הראשונה וחלק אחרי שחזרו הביתה

       ואפרופו כמו תמיד בעונה הזו,הדאילוגים שהרלי שותף להם ממתק אמיתי הרלי רולסססססססססססס.

   6. עם ג'ייקוב הוא זה שמביא אנשים אל האי האם יש סיכוי בכלל למנוע את התרסקות אושיאניק 815,כי זה ברור שג'ייקוב ידע שהם יגיעו לשם שנים רבות קודם.

   7. יש פה מסר חזק נגד אמונה עיוורת , לוק איש האמונה הוא דמות טראגית וקצת פאתטית, ג'ק שהצעד האחרון שלו הושפע מאיש המדע- פארדיי דמות הירואית. 

   8. זה יהיה חבל אם דמות חכמה כמו סעיד עזבה אותנו.

    

   יש לי עוד מליון מחשבות שרצות בראש ועוד לא הצלחתי לעשות בהן סדר , נפעמת ,מבולבלת, לא יכולה לחקות לעונה 6 .

    

   נמסטה

   שהתרגום שלה הוא: אני מזהה את האלוהי שבך.

     17/5/09 12:33:

   צטט: tomsde 2009-05-17 12:27:54


   רק אני הבנתי שמי שג'ייקוב אמר שהם באים, הם ג'ק, קייט ושאר האנשים שנמצאים ב-1977.

    

   ורק אני חושב שלוק האמיתי והמת, יקום לתחייה עכשיו שג'ייקוב מת ובעצם יהפוך למחליף שלו.

   האם ג'ייקוב התכוון לג'ק וחבריו? יכול להיות. אבל יכול להיות גם שהוא דיבר על כוחות אחרים, גדולים יותר, ששייכים לעולם שממנו הגיעו ג'ייקוב והחבר שלו...

   והאם לוק האמיתי יקום לתחיה? הלוואי. הדעת לא סובלת שלוק לא יהיה שותף בעונה השישית והאחרונה. ובכל זאת, עכשיו, לאחר שג'ייקוב נרצח, אני לא רואה מישהו אחר שיוכל להקים את ג'ון המסכן לתחייה... נקווה שיהיה טוב! אחרי הכל, צריך לזכור את התשובה שריצ'ארד נתן לאילנה על השאלה: "מה מונח בצילו של הפסל" - "זה שיגאל את כולנו". ומה שמונח בצלו של הפסל לעת עתה, למרגלותיה של התיבה אותה נשאו האג'ירות, היא גופתו של ג'ון לוק בכבודו ובעצמו...

    

     17/5/09 12:29:

   צטט: אלית מאיירת 2009-05-17 11:58:02

   לא נראה לי שהאיש בשחור הוא הגורל

   הלוא הואחיפש את ה

   loop hall 

   שלו

   יותר מ-200 שנה..

   אני יותר חשבתי בכיוון של טוב ורע

   מלאך ושטן

   גן עדן וגיהנום

   כשהפסל המצרי- לבטח הוא השומר על השער לעולם הבא...

   אחד הנושאים המרכזיים בסדרה מאז תחילתה היה הנושא של בחירה חופשית .vs הגורל. ומכיוון שג'ייקוב מייצג בצורה כל כך בולטת את גישת הבחירה החופשית, היה זה רק טבעי מצדי להניח שהאויב שלו ייצג את הגורל. מה גם שזה מאוד אופייני לו. כי הרי מהו הגורל, להבדיל מבחירה חופשית? העובדה שמישהו או משהו אי שם מלמעלה מכתיב וקובע לנו את כל סדר הפעולות שלנו, את כל מחשבותינו ואת כל חיינו - כך שאנחנו לא יותר מכלים שנעים על גבי לוח שחמט ענק. וזה כל כך מתאים לאיש בשחור...

    

     17/5/09 12:27:


   רק אני הבנתי שמי שג'ייקוב אמר שהם באים, הם ג'ק, קייט ושאר האנשים שנמצאים ב-1977.

    

   ורק אני חושב שלוק האמיתי והמת, יקום לתחייה עכשיו שג'ייקוב מת ובעצם יהפוך למחליף שלו.

     17/5/09 11:58:

   לא נראה לי שהאיש בשחור הוא הגורל

   הלוא הואחיפש את ה

   loop hall 

   שלו

   יותר מ-200 שנה..

   אני יותר חשבתי בכיוון של טוב ורע

   מלאך ושטן

   גן עדן וגיהנום

   כשהפסל המצרי- לבטח הוא השומר על השער לעולם הבא...

     17/5/09 11:07:

   צטט: Ben Dover 2009-05-17 10:37:11

   מעולה, מעולה, מעולה

   גם הפרק וגם הניתוח אה-לה-קאסוטו לחילונים שלך :)

    

   ללא ספק הפינאלה הכי חזקה עד כה וכנראה שגם הפרק הטוב ביותר (למרות שתמיד אהבתי את פרק 217)

    

   תודה רבה רבה!!!! גם אני הרגשתי שהפינאלה הזאת היתה העוצמתית ביותר מבין כל הפינאלות (העוצמתיות כשלעצמן). ופרק 217 - "Lockdown", בכיכובה של המפה שצייר רדזינסקי ידידנו, היה אכן אחלה פרק. חיוך

    

     17/5/09 11:05:

   צטט: cthulhu 2009-05-17 10:29:06

   רגע, מי שאל את מי בפרק

   "What do you want?"

    

   לא ג'ון AKA סמוקי מפלצת העשן את בן?

   כי זו השאלה שהצללים בבילון 5 שואלים את כולם. ה"וורלונים" שואלים "Who are you?", ואם שואלים אותם את השאלה של הצללים הם מקבלים חררה.

    

   הנה עוד הקבלה מגניבה בין שתי הסדרות.

   צר לי להרוס לך את החפיפה בין הסדרות, אבל השאלה שנשאלה על ידי בן היתה: "What about me?". וג'ייקוב ענה לו באותו משפט: "What about you?"

    

     17/5/09 11:04:

   צטט: cthulhu 2009-05-17 10:25:02

   צטט: yacobzon 2009-05-17 10:15:39

   אני שמח שאתה חושב שג'ייקוב הוא לא חייזר!!! חייזר לא, אבל מן הסתם יש לו קשר לתרבויות עתיקות של מצרים ויוון, לפי מה שראינו.

   האם אני בטוח שהספינה שראינו היא ה"בלק רוק"?... נראה לי שכן. אחרי הכל, אנחנו לא מכירים עוד ספינת מפרש אחרת בסדרה מלבדה. ואתה יודע מה עוד חוץ מזה? נראה לי שריצ'ארד אלפרט מיודענו היה על סיפונה של ה"בלק רוק". ייתכן שהוא אפילו הקפטן שלה. זוכר את הסצינה בפרק שעבר, בה ראו אותו בונה את המודל של הספינה בתוך הבקבוק? ריצ'ארד אמר שג'ייקוב גרם לו להישאר צעיר לנצח. לפי דעתי זה קרה מייד לאחר הסצינה אותה ראינו בפתיחת הפרק הנוכחי.

   לפי דעתי, ג'ייקוב וה"חבר" שלו אכן נמצאים על האי מאז שחר ההסטוריה., והם שניהם מנהלים את העולם במאבק דואלי ובלתי פוסק בין שני כוחות שווים בכוחם. אני לא ממש בטוח אם יש כאן עניין של טוב ורע. אנחנו לא יכולים לשפוט עדיין אם האיש בשחור מייצג את הרע, ולא יכולים להגיד בביטחון מלא שג'ייקוב מייצג את הטוב. הגישה של כל אחד מהם לא קשורה ל"טוב" ול"רע". גם בגורל וגם בבחירה החופשית, התוצאות יכולות להוביל הן לדברים טובים והן לדברים רעים.

   ואל דאגה, נותרה לנו רק עוד עונה אחת אחרונה לסוף. ויש לנו "רק" שמונה-תשעה חודשים לחכות עד שזה יגיע.... שזה אחלה, כי זה בדיוק הזמן המתאים לראות את כל הסדרה מההתחלה ולהבין את הכל מחדש... חיוך

    

   מעניין, עכשיו לוסט מזכירה לי יותר את בבילון 5, עם המאבק בין הוורלונים ל"צללים". אף אחד מהגזעים החייזריים האלה (שמתקדמים מבני האדם במליון שנה או מליונים) הוא לא "רע" או "טוב".

   אחד האמין בסדר והשני האמין בתוהו ובוהו, ובסוף העונה הרביעית "סילקו" אותם מהגלקסיה.

   וגם בבילון 5 הייתה סדרה ש 5 העונות שלה תוכננו מראש בקפידה עם רמזים שהובנו רק לאחר כמה עונות, וכולי.

    

   בקיצור- לוסט נמצאת בחברה טובה, למרות שאני חייב לציין שבבילון 5 זו סידרה שריגשה אותי הרבה יותר מלוסט. אולי בגלל שזו ה"התאהבות" הראשונה שלי בסדרת טלוויזיה.

   היי- הנה רעיון- אם לא ראית את בבילון 5, עכשיו בפגרה תראה את 5 העונות שלה. (העונה הראשונה היא בעלת כמה פרקים ורגעים ממש רעים, אבל זה שווה את זה).

    

   לא יצא לי עוד לראות את בבילון 5, אבל עכשיו אחרי מה שאתה אומר לי, אני מתחיל לשקול את זה... חיוך

    

     17/5/09 10:37:

   מעולה, מעולה, מעולה

   גם הפרק וגם הניתוח אה-לה-קאסוטו לחילונים שלך :)

    

   ללא ספק הפינאלה הכי חזקה עד כה וכנראה שגם הפרק הטוב ביותר (למרות שתמיד אהבתי את פרק 217)

    

     17/5/09 10:29:

   רגע, מי שאל את מי בפרק

   "What do you want?"

    

   לא ג'ון AKA סמוקי מפלצת העשן את בן?

   כי זו השאלה שהצללים בבילון 5 שואלים את כולם. ה"וורלונים" שואלים "Who are you?", ואם שואלים אותם את השאלה של הצללים הם מקבלים חררה.

    

   הנה עוד הקבלה מגניבה בין שתי הסדרות.

     17/5/09 10:25:

   צטט: yacobzon 2009-05-17 10:15:39

   אני שמח שאתה חושב שג'ייקוב הוא לא חייזר!!! חייזר לא, אבל מן הסתם יש לו קשר לתרבויות עתיקות של מצרים ויוון, לפי מה שראינו.

   האם אני בטוח שהספינה שראינו היא ה"בלק רוק"?... נראה לי שכן. אחרי הכל, אנחנו לא מכירים עוד ספינת מפרש אחרת בסדרה מלבדה. ואתה יודע מה עוד חוץ מזה? נראה לי שריצ'ארד אלפרט מיודענו היה על סיפונה של ה"בלק רוק". ייתכן שהוא אפילו הקפטן שלה. זוכר את הסצינה בפרק שעבר, בה ראו אותו בונה את המודל של הספינה בתוך הבקבוק? ריצ'ארד אמר שג'ייקוב גרם לו להישאר צעיר לנצח. לפי דעתי זה קרה מייד לאחר הסצינה אותה ראינו בפתיחת הפרק הנוכחי.

   לפי דעתי, ג'ייקוב וה"חבר" שלו אכן נמצאים על האי מאז שחר ההסטוריה., והם שניהם מנהלים את העולם במאבק דואלי ובלתי פוסק בין שני כוחות שווים בכוחם. אני לא ממש בטוח אם יש כאן עניין של טוב ורע. אנחנו לא יכולים לשפוט עדיין אם האיש בשחור מייצג את הרע, ולא יכולים להגיד בביטחון מלא שג'ייקוב מייצג את הטוב. הגישה של כל אחד מהם לא קשורה ל"טוב" ול"רע". גם בגורל וגם בבחירה החופשית, התוצאות יכולות להוביל הן לדברים טובים והן לדברים רעים.

   ואל דאגה, נותרה לנו רק עוד עונה אחת אחרונה לסוף. ויש לנו "רק" שמונה-תשעה חודשים לחכות עד שזה יגיע.... שזה אחלה, כי זה בדיוק הזמן המתאים לראות את כל הסדרה מההתחלה ולהבין את הכל מחדש... חיוך

    

   מעניין, עכשיו לוסט מזכירה לי יותר את בבילון 5, עם המאבק בין הוורלונים ל"צללים". אף אחד מהגזעים החייזריים האלה (שמתקדמים מבני האדם במליון שנה או מליונים) הוא לא "רע" או "טוב".

   אחד האמין בסדר והשני האמין בתוהו ובוהו, ובסוף העונה הרביעית "סילקו" אותם מהגלקסיה.

   וגם בבילון 5 הייתה סדרה ש 5 העונות שלה תוכננו מראש בקפידה עם רמזים שהובנו רק לאחר כמה עונות, וכולי.

    

   בקיצור- לוסט נמצאת בחברה טובה, למרות שאני חייב לציין שבבילון 5 זו סידרה שריגשה אותי הרבה יותר מלוסט. אולי בגלל שזו ה"התאהבות" הראשונה שלי בסדרת טלוויזיה.

   היי- הנה רעיון- אם לא ראית את בבילון 5, עכשיו בפגרה תראה את 5 העונות שלה. (העונה הראשונה היא בעלת כמה פרקים ורגעים ממש רעים, אבל זה שווה את זה).

    

     17/5/09 10:16:

   צטט: צביה רובין-טקסטואלית 2009-05-17 10:05:29

   ואוווו!!

   OMG (וגם WTF)

   מדהים. הדהימו אותי לגמרי.

   וכמובן, כל תשובה מולידה מייד המוני שאלות..

    

   קודם כל, כוכב לכוכב!!!

   ועכשיו ארוץ לקרוא מה שכתבת

    

   אוףףף עד פברואר שנה הבאה.... איך אפשר?????.

   תודה צביה!!! התגעגעתי אלייך...

   שותף לתחושות שלך לגמרי.

    

     17/5/09 10:15:

   צטט: cthulhu 2009-05-17 09:59:27

   אחד מהפרקים הטובים של הסדרה.

   אהבתי את העובדה שג'ייקוב והחבר שלו גרים על האי כבר כמה מאות.

   הם כנראה בני תמותה באמת, ולא בעלי טכנולוגיה מטורפת, הרי רואים את ג'ייקוב דג דגים בצורה מאוד פשוטה, זה אומר שהוא גם צריך לאכול כמו כולם.

   זה עדיין לא מסביר איך הוא יכול להיות בכל כך הרבה מקומות ולפגוש את הדמויות בכל העולם, ולא להזדקן.

   חידשת לי כמה דברים, כמו העובדה שהספינה שרואים היא הבלק רוק (אבל איך אתה בטוח שזו הספינה הספציפית הזו?), וזה שהבחור בשחור הוא המפלצת מהעשן- זה כנראה נכון בוודאות.

    

   הסדרה נמצאת בנקודה מאוד עדינה עכשיו, זה הכל תלוי לדעתי בהסבר שייתנו לנו על ג'ייקוב וחברו.

    

   ועדיין- למה יש שם פסל של אל מצרי?! זה אומר שהיו שם תרבויות הרבה לפני ג'ייקוב והחבר שלו, או שהם פשוט שם כמה אלפי שנים, ולא רק כמה מאות.

    

   רק בבקשה שהסדרה לא תיפול לקלישאות של טוב נגד רע, וכאלה.

    

   אוף. שוב צריך לחכות המון זמן עד לעונה הבאה.

    

   עוד כמה עונות יש? אני מקווה שהסוף כבר סומן מראש.

   אני שמח שאתה חושב שג'ייקוב הוא לא חייזר!!! חייזר לא, אבל מן הסתם יש לו קשר לתרבויות עתיקות של מצרים ויוון, לפי מה שראינו.

   האם אני בטוח שהספינה שראינו היא ה"בלק רוק"?... נראה לי שכן. אחרי הכל, אנחנו לא מכירים עוד ספינת מפרש אחרת בסדרה מלבדה. ואתה יודע מה עוד חוץ מזה? נראה לי שריצ'ארד אלפרט מיודענו היה על סיפונה של ה"בלק רוק". ייתכן שהוא אפילו הקפטן שלה. זוכר את הסצינה בפרק שעבר, בה ראו אותו בונה את המודל של הספינה בתוך הבקבוק? ריצ'ארד אמר שג'ייקוב גרם לו להישאר צעיר לנצח. לפי דעתי זה קרה מייד לאחר הסצינה אותה ראינו בפתיחת הפרק הנוכחי.

   לפי דעתי, ג'ייקוב וה"חבר" שלו אכן נמצאים על האי מאז שחר ההסטוריה., והם שניהם מנהלים את העולם במאבק דואלי ובלתי פוסק בין שני כוחות שווים בכוחם. אני לא ממש בטוח אם יש כאן עניין של טוב ורע. אנחנו לא יכולים לשפוט עדיין אם האיש בשחור מייצג את הרע, ולא יכולים להגיד בביטחון מלא שג'ייקוב מייצג את הטוב. הגישה של כל אחד מהם לא קשורה ל"טוב" ול"רע". גם בגורל וגם בבחירה החופשית, התוצאות יכולות להוביל הן לדברים טובים והן לדברים רעים.

   ואל דאגה, נותרה לנו רק עוד עונה אחת אחרונה לסוף. ויש לנו "רק" שמונה-תשעה חודשים לחכות עד שזה יגיע.... שזה אחלה, כי זה בדיוק הזמן המתאים לראות את כל הסדרה מההתחלה ולהבין את הכל מחדש... חיוך

    

     17/5/09 10:07:

   צטט: עמיר 2009-05-17 08:37:28

    

   מעולה, כרגיל.

   אבל עכשיו בוא תסביר שוב, לאט, את העניין עם חזרתם של אנשי אושיאניק לאי, ואיך זה קשור לאיש בשחור. תודה ...

    

   רוב תודות!

    

   שלב אחרי שלב:

    

   האיש בשחור השתלט על גופו של ג'ון לוק אחרי שהוא הוחזר אל האי. ג'ון לוק המדומה שלח את ריצ'ארד לפגוש את עצמו בפרק 513, ולומר לו שהוא יהיה חייב לעזוב את האי ולאחד את כל חבריו כדי שיחזרו אל האי - וזאת על מנת להציל את האי, כביכול. ג'ון לוק האמיתי שמע את זה, ואכן עשה את זאת. כלומר, ניסה לעשות זאת. הוא לא הצליח בכך, אבל הוא הספיק לספר על כך לבן רגע לפני שהוא נרצח על-ידו. ואז בן הוא זה שהמשיך במשימה הזאת של איחוד השישיה והחזרתם לאי אחריו. כמובן, בסיועה של גברת הוקינג היקרה, שמאמינה בכל רמ"ח אבריה בתיאורית הגורל של האיש בשחור. מדהים איך שהאיש בשחור הצליח להפוך את שני האנשים הכל כך חזקים האלה - ג'ון ובן - לכלים פשוטים בידו.

   ואוווו!!

   OMG (וגם WTF)

   מדהים. הדהימו אותי לגמרי.

   וכמובן, כל תשובה מולידה מייד המוני שאלות..

    

   קודם כל, כוכב לכוכב!!!

   ועכשיו ארוץ לקרוא מה שכתבת

    

   אוףףף עד פברואר שנה הבאה.... איך אפשר?????.

     17/5/09 10:00:

   צטט: frieda 2009-05-17 01:43:10

   א. פרגון ענקי ל"לוסטלינה" :)

    

   ב. אכן, אל תעלם. לנו, הלוסט-ג'אנקיז לא ברור מה בדיוק נעשה עד פב' 2010 (זה לא יאומן אבל בABC כבר יש פרומואים !!) הפוסט מעולה, מסכם נהדר את התיאוריה של "השחור VS הלבן". כן, ראינו שלקח לך הפעם יום וחצי להתאושש:) אבל, היה שווה לחכות. בראוו.

    

   ג. כשראיתי את הפיאנלה, נעתי בין דיכאון עמוק (שיט, אין תשובות לכלום) לבין אופוריה מטורפת (יואו, איזה עומק). בקיצור הפכתי להרלי. סובל ממאניה דיפרסיה, מדבר עם המתים..

    

   ד. תקנו אותי אם אני טועה אבל כבר בדרך לג'ייקוב, באמת לוק נראה קצת שונה (שמנמן, קצת עם ציצים, טון דיבור?..)

    

   ה. ברנרד נראה חמוד עם זקן. (פחות נורא מהזקן המלאכותי של ג'ק, יותר בכוון של הפאה של ווידמור הצעיר..)

    

   ו. הסיום הלבן מזכיר את ה"סופים" של סדרת מופת אחרת, SIX FEET UNDER. רק שלא ייגמר לנו בעוד שנה וחצי במסך שחור ובסיום "כל אחד לעצמו" כמו בסופרנוס... WE WANT ANSWERS !!!

    

   ז. אמרנו כבר שבכל פיאנלה מת אחד מהגיבורים הראשיים. אז מי זה יהיה הפעם, סעיד או ג'ולייט?

    

   ח. הפלשבק של ג'ולייט היה קצת קלוש.

    

   ט. הרלי הפך לנהג הטרנספורטר  הרשמי של הסדרה.

    

   י. ליבי, וולט, קלייר, מינקובסקי, האשה השחורה מהOTHERS, יש עוד כל כך הרבה דמויות לא פתורות..

    

   לילה טוב.

   הרלי

   א. תודה רבה על הפרגון!!! צוחק

   ב. ראיתי עכשיו את הפרומו. פתאום השחור הפך ללבן; הלבן הפך לשחור. מדהים. ואל דאגה - אני לא אעלם לשום מקום...

   ג. למה חשבתי שלא 'קיבלנו תשובות בפינאלה? דווקא קיבלנו כל כך הרבה תשובות והסברים לדברים שקרו במהלך כל חמש העונות האחרונות עד שהמוח שלנו מסרב להכיל את כל המידע הזה... אנחנו עדיין לא רואים את התמונה המלאה, אבל לראשונה בתולדות הסדרה - שני האנשים שמאחורי הוילון נחשפו בפנינו, ועכשיו אנחנו מבינים שכל הסדרה הזאת היא בעצם משחק שח ענקי בין שני שחקנים, ושכל הדמויות בו הן כלים על השולחן... מצמרר, כבר אמרתי???

   ד. לוק לא נראה שונה רק בחיצוניות שלו. גם בביטחון שלו. בידע שלו על האי. עכשיו אנחנו מבינים מאיפה הכל הגיע. אגב, אם אתה זוכר, בפרק 507 על חייו ומותו של ג'רמי בנת'אם ראינו את לוק לראשונה אחרי שהוא "שב לחיים", כשהוא יושב על החוף לבוש בברדס שחור. בזמנו לא ייחסתי לברדס השחור הזה חשיבות כלשהי. אבל עכשיו גם זה מתחבר לתמונה הכללית...

   ה. ברנרד הזכיר לי קצת את טום הנקס ב"להתחיל מחדש" (רק היה חסר שהוא היה מתחיל לקרוא לוינסנט "ווילסון").

   ו. מת'יו פוקס התראיין לא מזמן לאחת מתוכניות האירוח האמריקאיות. הוא כבר משוויץ שנים רבות בעובדה שהיוצרים גילו לו - ורק לו מבין שחקני הסדרה - איך פחות או יותר תסתיים הסדרה בסופו של דבר. כשהמראיין שאל אותו אם הסדרה תסתיים באופן דומה לאופן שבו הסתיימה הסופרנוס, כלומר: עמום ודו-משמעי, מת'יו ענה בשלילה מוחלטת. המשפט שהוא אמר היה: "It will end in the coolest of all ways." נראה לי שהמשפט הזה אמור להניח את הדעה של כולנו.

   ז. סעיד או ג'ולייט... חבל לי על סעיד. הייתי רוצה שהוא ימשיך איתנו לעונה הבאה. על ג'ולייט הייתי מוכן דווקא לוותר. "קורבן שהאי דורש". אבל עזוב אותך משניהם - מה עם ג'ון לוק? להזכירך - הוא מת כבר עונה שלמה!!!

   ח. ג'ולייט היא היחידה שלא זכתה בפלאשבק שלה לביקורו של ג'ייקוב. יכול להיות שזה משום שהיא לא הגיעה יחד עם שאר נוסעי טיסה 815 אל האי. ויכול להיות שזה משום שג'ייקוב פשוט לא חפץ ביקרה...

   ט. הארלי הוא המלך.

   י. הנה כמה תובנות שהגעתי אליהן על הדמויות שהזכרת.

   ליבי למשל. זוכר איך רגע לפני שמייקל היה אמור לפוצץ את "הפצצה" שהיתה על סיפון ספינת המשא (שהיתה פצצה מדומה, למעשה), רוחה של ליבי נגלתה אליו ואמרה לו לא לעשות את זה? בוודאי שהיא תגיד לו לא לפוצץ את הפצצה, כי היא למעשה האיש בשחור! והאיש בשחור צריך את הספינה כדי להביא לכך שבן יזיז את האי וכל הדברים שקרו בעונה החמישית יקרו.

   וולט, לעומת זאת, הוא לא האיש בשחור לפי דעתי. קודם כל, זה משום שבניגוד לכל שאר הדמויות שהאיש בשחור מתחזה אליהן - וולט הוא לא מת. לכן, אני חושב שזה באמת היה הוא בזמן שהוא התגלה בפני לוק ואמר לו שיש לו עבודה לעשות.

   קלייר...... מצמרר לחשוב שעכשיו היא נמצאת בזרועותיו של האיש בשחור, שכריסטיאן שפרד הוא אחת ההתגלמויות שלו. כן כן, האיש בשחור תכנן לפרטי פרטים איך קלייר תזנח את אהרון באמצע הג'ונגל, מה שיביא לכך שקייט תאמץ אותו וכן הלאה. אבל מה יעלה בגורלה? מה שבטוח זה שנשוב לראות אותה בעונה השישית.

   ולגבי מינקובסקי וגברת קלו מה"אחרים" - הם דווקא לא מטרידים אותי יותר. הם מתים כמו שרק מתים יכולים להיות.

    

   שיהיה לך שבוע טוב!!! 

     17/5/09 09:59:

   אחד מהפרקים הטובים של הסדרה.

   אהבתי את העובדה שג'ייקוב והחבר שלו גרים על האי כבר כמה מאות.

   הם כנראה בני תמותה באמת, ולא בעלי טכנולוגיה מטורפת, הרי רואים את ג'ייקוב דג דגים בצורה מאוד פשוטה, זה אומר שהוא גם צריך לאכול כמו כולם.

   זה עדיין לא מסביר איך הוא יכול להיות בכל כך הרבה מקומות ולפגוש את הדמויות בכל העולם, ולא להזדקן.

   חידשת לי כמה דברים, כמו העובדה שהספינה שרואים היא הבלק רוק (אבל איך אתה בטוח שזו הספינה הספציפית הזו?), וזה שהבחור בשחור הוא המפלצת מהעשן- זה כנראה נכון בוודאות.

    

   הסדרה נמצאת בנקודה מאוד עדינה עכשיו, זה הכל תלוי לדעתי בהסבר שייתנו לנו על ג'ייקוב וחברו.

    

   ועדיין- למה יש שם פסל של אל מצרי?! זה אומר שהיו שם תרבויות הרבה לפני ג'ייקוב והחבר שלו, או שהם פשוט שם כמה אלפי שנים, ולא רק כמה מאות.

    

   רק בבקשה שהסדרה לא תיפול לקלישאות של טוב נגד רע, וכאלה.

    

   אוף. שוב צריך לחכות המון זמן עד לעונה הבאה.

    

   עוד כמה עונות יש? אני מקווה שהסוף כבר סומן מראש.

     17/5/09 08:37:

    

   מעולה, כרגיל.

   אבל עכשיו בוא תסביר שוב, לאט, את העניין עם חזרתם של אנשי אושיאניק לאי, ואיך זה קשור לאיש בשחור. תודה ...

     17/5/09 01:43:

   א. פרגון ענקי ל"לוסטלינה" :)

    

   ב. אכן, אל תעלם. לנו, הלוסט-ג'אנקיז לא ברור מה בדיוק נעשה עד פב' 2010 (זה לא יאומן אבל בABC כבר יש פרומואים !!) הפוסט מעולה, מסכם נהדר את התיאוריה של "השחור VS הלבן". כן, ראינו שלקח לך הפעם יום וחצי להתאושש:) אבל, היה שווה לחכות. בראוו.

    

   ג. כשראיתי את הפיאנלה, נעתי בין דיכאון עמוק (שיט, אין תשובות לכלום) לבין אופוריה מטורפת (יואו, איזה עומק). בקיצור הפכתי להרלי. סובל ממאניה דיפרסיה, מדבר עם המתים..

    

   ד. תקנו אותי אם אני טועה אבל כבר בדרך לג'ייקוב, באמת לוק נראה קצת שונה (שמנמן, קצת עם ציצים, טון דיבור?..)

    

   ה. ברנרד נראה חמוד עם זקן. (פחות נורא מהזקן המלאכותי של ג'ק, יותר בכוון של הפאה של ווידמור הצעיר..)

    

   ו. הסיום הלבן מזכיר את ה"סופים" של סדרת מופת אחרת, SIX FEET UNDER. רק שלא ייגמר לנו בעוד שנה וחצי במסך שחור ובסיום "כל אחד לעצמו" כמו בסופרנוס... WE WANT ANSWERS !!!

    

   ז. אמרנו כבר שבכל פיאנלה מת אחד מהגיבורים הראשיים. אז מי זה יהיה הפעם, סעיד או ג'ולייט?

    

   ח. הפלשבק של ג'ולייט היה קצת קלוש.

    

   ט. הרלי הפך לנהג הטרנספורטר  הרשמי של הסדרה.

    

   י. ליבי, וולט, קלייר, מינקובסקי, האשה השחורה מהOTHERS, יש עוד כל כך הרבה דמויות לא פתורות..

    

   לילה טוב.

   הרלי

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין