כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרפרי לילה

  שיטת סטאיה לאימון אונטולוגי מבית אימושיין

  23 תגובות   יום חמישי, 21/5/09, 22:39

    חברים יקרים,


  רבים שואלים אותי, מהי בדיוק שיטת האימון בה אני עובדת...                                                            
  היום יצא ניוזלטר חודש מאי של בית הספר לאימון אימושיין היוצא אחת לחודש ומגיע ללקוחות ומאמנים.
  החודש, הקדישה נטאלי בן דוד (מפתחת שיטת סאטיה בדרך האונטולוגית) הסבר מפורט וחשבתי לעצמי שזו הזדמנות מצוינת לשתף אתכם ישירות מהמאסטרית.
  באופן אישי, ממליצה מאד על הבית הספר הן ללימוד אימון  והן על הקורסים המתקיימים בו הפתוחים לקהל הרחב. מוזמנים להכנס לאתר...
  תהנו מהמסע נשיקה
  להלן דבריה: 
   בגיליון זה בחרנו לשתף אתכם בשיטת סאטיה - שיטת האימון של חברת אימושיין . לא מעט פונים אלינו בבקשת הסבר על שיטת סאטיה שפותחה ויושמה ועדיין מיושמת בחברת אימושיין. זהו כמובן קצה הקרחון של השיטה .לזה מתווספים רשימת ניקיון, יומן הוויתי, אימון אישי, עבודה על תחומי החיים דרך הוויה בלבד וסירוב מוחלט לעבוד על הפעולה לפני ההוויה.
  מי שמבין איך פריצות דרך קורות , מבין פרדוקסים. שיטת סאטיה עובדת דרך עיקרון הפרדוקס שאומר שככל שנעבוד על ההוויה , נתבונן ונמנע מעשייה מהירה ואוטומטית. ככל שנשב ונעצור להסתכלות מעמיקה על חיינו כך נפעל בצורה האפקטיבית ביותר, הנינוחה ביותר והתורמת ביותר.

  קריאה נעימה ,
  אוהבת נטאלי


  Satya בסנסקריט: אמת - לחיות את אמת החיים באופן בלתי משתנה כבסיס לכל פעולה ומחשבה , בדרך להארה.
  מודל האימון הסאטי מבוסס על היותינו יצורים הוויתיים וכי פריצות דרך משמעותיות הן פריצות דרך שהתרחשו בהקשר ההווייתי מתוך רצון לשמור על תודעה ערה, נקייה, ממוקדת ב"יש" ובעלת ערך ותרומה לאנושות כולה. דרך האדם הפרטי ומשם למשפחתו, קהילתו והעולם כולו.
  מודל האימון הסאטי מתבסס על גדולתם של בני האדם, על גודל הרוח האנושית ועל כך שהנסיבות הן תופעות בנות חלוף וההוויה היא ערך מוחלט. לבני האדם יש יכולות יוצאות דופן לחולל את המציאות בה הם חיים מתוך הקשרים בלבד.
  המודל הסאטי הוא מכבד, חומל, מדוייק ומעורר השראה.

  הוויה - הוויה זו הדרך שבה אנו נוכחים בחיים שלנו. להיות מישהו שחי את המושג 'הוויה' בחייו, זה להיות אדם שבוחר להתבונן בעצמו תוך כדי שהוא פועל, ולראות איך הוא נראה מבחוץ.כאשר אני מדבר בטלפון,האם אני שואל את עצמי: מי זה שמדבר בטלפון? את מי האדם איתו אני מדבר פוגש בשיחה? אדם נעים, טרוד, קשוב, פתוח, נוקשה או בכלל אינו ער ? אנחנו עסוקים בעשייה ולא מתבוננים בעושה, במי שעושה.לדוגמא: כהורים, אנחנו לא שואלים את עצמנו מי אני כשאני אומר לבן שלי להכין שיעורים או לסדר את החדר. איזה אדם הבן שלי פוגש? מישהו חייכן? מישהו סמכותי? את מי הוא פוגש כאדם? אנחנו מכורים לפעולות ותוצאות, ועיוורים למי שאנחנו כבני אדם. לרוב בני האדם אין גישה להוויה, אבל זה רק בגלל שהם לא מאומנים בזה. כל חיינו אומנו לחיות דרך פעולה ותוצאה.

  הנחות היסוד עליהן מתבסס האימון הסאטי :

  1. האנשים כבר גדולים, נהדרים, יכולים, מסוגלים... אבל יש להם מחסומים ביצירת מפנה בחייהם.
  חמלה נמצאת בבסיס ההוויה של בני האדם. אנשים בבסיסם מחויבים לשלווה, נינוחות, הרמוניה ואיכות חיים.
  האחריות של המאמן הסאטי: זיהוי היכולת החומלת / השלווה (שכבר קיימת) אצל הלקוח.
  הקשבה לגדולה של אנשים יוצרת מרחב אחר מאפשר , נקי ומכיל.
  מתמקדים במה שיש, במי שהם, ביכולת שלהם, במה שעובד.

  2. הלקוח הוא היחיד שיודע מה טוב עבורו, הוא המומחה לחייו.
  התשובות תמיד נמצאות אצל הלקוח והוא תמיד יודע מה טוב עבורו.
  כמאמנים סאטיים אנו לא מייעצים, לא מכוונים, לא אומרים מה לעשות.
  יש להקשיב לגדולתם של אנשים מתוך העולם שלהם - הקשבה לתוצאות של אחרים דרך הפריזמה האישית של המאמן הסאטי - מביאה להקשבה קטנה, המגבילה את האפשרויות עבור הלקוח. ברגע שנוקטים עמדה, מאבדים את היכולת לשאול שאלות פורצות דרך באופן אובייקטיבי.
  תפקידנו הוא רק להקשיב דרך רמות ההקשבה, לשקף ולשאול שאלות.

  עקרונות האימון הסאטי :


  השתקפות - הנחת היסוד באימון הסאטי היא כי כל מה שיש וקורה בחייך, מערכות היחסים שלך עם אנשים, עם הגוף שלך, עם כסף, עם שפע, עם זמן וכו' - הם השתקפות של התודעה שלך.אין מקריות בין תפישות העולם לבין המציאות אותה אנו חיים. יש להתבונן ולחקור את השאלה: מי אתה בהתייחסות לכל תחום בחייך, מתוך ההנחה שמי שאתה בהווייתך קובע את התוצאות.

  רווחה אישית - הרווחה האישית שלך (Well Being) היא המפתח לצמיחה אישית.
  תזונה, שינה, פעילות הגופנית, ניהול כסף ובילוי שעות הפנאי חיוניים להפקת תוצאות בנינוחות.כאשר תחומים בסיסיים אלה מטופלים יכולה להתפנות התודעה לתרומה משמעותית בעולם. הייחודיות של האימון הסאטי הוא שילוב של הפקת תוצאות ללא מאמץ ובנינוחות. מתוך הקשבה לרווחה האישית.
   

  ניקיון - ניקיון המחשבה, הפעולה והסביבה הפיסית הוא ששומר על היכולת שלנו להיות חופשיים ומועילים. ניקיון , מוסר ויושר אישי הם מקור ראשוני לנינוחות והצלחה בתחומי החיים השונים. המרכיב העיקרי המשפיע על ההויה שלנו, על מי שאנחנו ועל מה ההבנה איך החיים עובדים הוא מרכיב הניקיון בחיינו. מי שמבין עקרון זה מוצא שפע ויכול לצפות לחיים שלווים ונינוחים. רק אנשים הערים לחוסר הניקיון בחייהם והמאתגרים את ניקיון חייהם כל הזמן מבינים כי אין דרך אחרת לחיות את חיינו בצורה שתורמת לנו ולסביבה. ככל שחיינו יהיו יותר נקיים (מטופלים) בכל תחומי החיים - סביביה פיסית, בריאות, כסף, מערכות יחסים, כך נהייה יותר פנויים וחייוניים להכיל שפע.
  ניקיון = פניות = שפע

  תקשורת תורמת - רמות ההקשבה ומיומנות ההקשבה וההאזנה היא המפתח במרחב הסאטי. מיומנויות הקשבה שנובעות מערכים איכותיים שומרים על כך שתפעל על פי הערכים שלך, כך שהיחסים יהיו תמיד לפני התוצאות והשאיפה ל win-win עם הסביבה שלך, בחייך הפרטיים והמקצועיים תהיה תמיד.

  עבודה דרך הוויה ולא דרך פעולה - באימון הסאטי אנו עובדים דרך ההוויה (being) ולא דרך הפעולה (doing). אנו לא עובדים דרך נושא מסוים, מטרה או יעד להשגה אלא דרך הכרות של האדם עם עצמו ועם מי שהוא בהוויתו. כאשר אדם בא במגע עם מי שהוא , עם המהות העמוקה, החופשיה , המשחחרת ולעיתים הכואבת שבו דרך ההתבוננות והחקירה . הוא ינקוט פעולות נינוחות ללא מאמץ, יטפל בחייו ללא פגיעה באחרים, יתרום לסביביתו ויהיה משמעותי לעצמו ולאחרים. העבודה על ההויה היא עמוקה, יסודית , מאתגרת, נוקבת ובעיקר סבלנית וחומלת. לחיות במתאם לערכים שלך ולהוויה שמבטאת את הדרך שבה אתה רוצה להיות בעולם, ממילא תניב פעולות מתאימות.


  ריקות וקארמה- יסוד הריקות מצד אחד , בו כל הדברים מעצמם ריקים ומאידך כל מחשבה , פעולה או אמירה משפיעה על המציאות הקארמית שלנו מבטאת את שיטת סאטיה במלואה. המאמן הסאטי מבחין בריקות שבדברים ומבין כי כל מציאות היא השלכתית וסובייקיטבית ויחד עם זאת משפיעה על ההווה והעתיד של הלקוח . הבנת מושגים אלה ומשמעותם על ידי המאמן הסאטי העובד דרכם הופך אותו לייחודי ופורץ דרך.

  המאמן הסאטי -

  1. תומך בהתבוננות כמקור לבחירות וקבלת החלטות.
  2. מוודא כי הפעולות של המתאמן הם במתאם לערכיו ולמי שהוא בוחר להיות.
  עשייה נדרשת במידה מועטה ובצורה נינוחה אם היא נבחרה בקפידה והיא בהלימה להוויה (עשייה קוונטית).
  3. מאמן על פי פילוסופיית הקארמה - על פיה כל מה שאנו זורעים נובט בהווה ובעתיד. כל שזרענו בעבר, נוכח בחיינו בהווה.
  4. עבודה רוחנית מתבצעת ע"י המאמן ובאימון עצמו:

  • המאמן מעלה את רמת הערות והמודעות של הלקוח.
  • המאמן הסאטי מבין את הקשר בין קארמה לריקות.
   5. בתשומת לב לשפה שבה משתמש המתאמן - השפה היא שפה אונטולוגית וכל מה שיש לנו במציאות הן שיחות חיצוניות ופנימיות.
   6. המקור לפריצות הדרך היא הדרך בה המאמן הסאטי מקשיב והשימוש שלו בשבע רמות ההקשבה.
   7. התבוננות על מערכות היחסים מתוך תפיסה שהחיים מתממשים בתוך מערכות יחסים ומאחורי כוונה/מטרה משמעותית שאינה מוגשמת, עומדת מערכת יחסים לא פתורה.

   ולסיכום :


   להיות מאסטר בלחולל מפנה בחיי אנשים דרך ההוויה, זה להיות אדם שעובד על חייו הוא, מתוך הבנת עקרון ההשתקפות, בעל ניקיון אתיקה ומוסר גבוהים, סמן ימני ללקוח בכל הנוגע לבחירת פעולותיו בהלימה לערכיו, וזה להיות מישהו שיודע שכל אינטראקציה יכולה להיותwin-win .


  דרג את התוכן:

   תגובות (23)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   אין הבדל גדול בין השיטה הזו לשיטות אחרות וחבל להטעות את הקוראים ולעשות פרסומת מיותרת לחברה זו או אחרת או לגורו זה או אחר. כולם מדברים על אותו דבר וכולם רוצים להגיע לאותן תוצאות. ואם כבר מזכירים חברה מסויימת, אז אמושן ממש לא מתאימה לכל אחד, היא נוטה לרוחניות יתר ולגישות תיאורטיות, שהקשר ביניהן לבין המציאות לא תמיד ברור.  
     24/5/09 13:00:


   היי שירלי היקרה,

   הייתי בערב מבוא עם נטלי רק בגלל שחברה התעקשה שאני חייבת לראות אותה וסיפרה לי שהיא הולכת באופן קבוע וכל פעם לומדת משהו חדש. ובכן....אפשר לסרב לכזאת הצעה?.....הלכתי ואכן נהניתי מאד והתרשמתי מאד מנטלי ולמדתי גם.

   אני באופן אישי מתחברת לשיטה...

   עקרונות חשובים בחיי האישיים ובטח בחיי המקצועיים הם שכל מה שקורה מסביבנו הוא מראה שלנו ושעשייה קורית מאליה ברגע שאני מחובר לעצמי וקשוב לעצמי...וללא ספק עצירה מאפשרת זאת.

   חשוב ביותר!

    

    

    

    

     23/5/09 21:53:


   יקירתי

   כל הכבוד לך למקום שהגעת אליו

   זו התבוננות וצמיחה עצמית

   נטלי בן דוד היא בוגרת הפורום של לנדמרק

   ואף עבדה בסגל של לדנמרק לאורך שנים

   היא מיומנת מאוד ואני מאחלת לה הצלחה בבית ספרה

   בכל אופן אני נצמדת למקור והוא

   הפורום של לנדמרק

   אני שם כבר 5.5 שנים

   ואת מכירה בערך את התוצאות שלי.

    

     23/5/09 20:49:

   הי שירלי,הפוסט - הרעיון - ההבחנות שבו - 10, אין מה לומר לגביהם, פרט לחזק ולתמוך מאחר והינם היסודות לבסיס המאמן שבי ולגישת האימון הנקוטה ע"י.נטלי ואנוכי ינקנו מאותו מקור , אני מכיר אותה שנים רבות ואף הייתה לי הזכות שהיא תנחה ותאמן אותי בקורס שדן בבטוי עצמי ומנהיגות בקהילה.כך שאני מרגיש שלם לומר מה שחסר בדברי הפתיחה לפוסט,- התפיסה הבסיסית של האימון, ההבחנות  הגדרתם/פרשנותם לקוחים מלנדמרק.מפריע לי ברמה האישית שיכולים להיות כאלו שיחשבו מקריאת הפוסט שנטלי הינה בעלת הבית והמקור לכך - חשוב לשים דברים על דיוקם וגם מפאת כבוד המקור - אין בכך בושה להפך הוא זה - חשוב לצטט ולהתגאות.בברכה בבט
     23/5/09 00:17:

   יקירה,

   תודה על פוסט נהדר,

   על גישה אחרת מתחום האימון ,

   את אימושיין ונטלי בן דוד הכרתי בקורס "נקודת מפנה" 

   שעשיתי לפני 3 שנים..תודה על רענון הדברים.
   נשיקה

   צטט: א ב י נ ו ע ם 2009-05-22 16:25:26

    קראתי, ואגיב בהמשך...

    

    BamBEBoo

   :)

    

   אבינועם,

   אתה ממש ביזבוז!!!!

   עכשיו אני מבינה למה קוראים לי כמו שקוראים לי...

   ה-BE הבהיר לי הכלללללללללללל קריצה

     22/5/09 22:02:


   שירלי היקרה

   קראתי אותך בעניין רב

   תודה על השיתוף

   שלומי*

     22/5/09 16:25:

    קראתי, ואגיב בהמשך...

    

    BamBEBoo

   :)

     22/5/09 15:18:
   תודה*:)

   צטט: בוביקית 2009-05-21 23:13:39

   גדולה מהחיים!!!

   כל מה שינחה את האנשים

   להתחבר לעצמם מהמקום האמיתי

   הנכון להם...הרי זה משובח

   ומבורך

   אני בטוחה שאת סופר מאמנתנשיקה

   מבורכת את ומדהימה

   נשיבוקייייייייייייייייים

    

   תודה יקירה,

   את צודקת כל כך,

   אני אכן מבורכת שיש לי את הזכות הגדולה לעבוד עם השיטה המדהימה הזאת

   ולהיות במרחב של אימושיין שכל כך מאפשר ותורם.

   שבת שלום.

   צטט: שירלי בן יהונתן 2009-05-22 00:18:07

   מסתבר שאני סאטית בלי שידעתי שאני כזאת...צוחק

   כפי הנראה לא רק שהשם שלך יפה, אני מתחברת גם לשיטת האימון שלך.

   בהצלחה!

    

    

    

   הי שירלי,

   באמת שם יפה :-)

   שמחה לשמוע שגילית על עצמך דברים חדשים...

   זה באמת עובד!!!

   צטט: מונה ניר גלעד 2009-05-22 07:22:26

    

    

   שירלי היפה,

   שמחה שהבאת את זה לכאן

   קראתי את הניוזלטר אתמול ובאמת נפעמתי

    

   איך התברכנו שיצאנו דווקא משם, הא?

    

   יותר ויותר אני מתחילה להפנים את הייחודיות שלנו

   בגישה ההוויתית וזה ממלא אותי עונג כל פעם מחדש

    

   שבת שלום יפתי וחיבוקנשיקה 

    

   נכון??????????????????????????

   תודה על ההסבר  :-)
     22/5/09 09:21:

   כוכבת!!

   פוסט מלא תוכן, מסודר מאורגן, נעים לקריאה

   מעשיר ומעצים

   בטוחני שאת מצליחה מאוד בתחומך

   ניכר זאת מהידע והתמצות של הדברים בצורה כ"כ מקצועית

   תמשיכי הלאה להצליח

   שלך זהבה

     22/5/09 07:22:

    

    

   שירלי היפה,

   שמחה שהבאת את זה לכאן

   קראתי את הניוזלטר אתמול ובאמת נפעמתי

    

   איך התברכנו שיצאנו דווקא משם, הא?

    

   יותר ויותר אני מתחילה להפנים את הייחודיות שלנו

   בגישה ההוויתית וזה ממלא אותי עונג כל פעם מחדש

    

   שבת שלום יפתי וחיבוקנשיקה 

     22/5/09 07:17:


   כיכבתי ואחזור לקרוא

   אחר כך.

   נשמע מאד מעניין...*

   אין ספק שיש פה הרבה חוכמה

   מסתבר שאני סאטית בלי שידעתי שאני כזאת...צוחק

   כפי הנראה לא רק שהשם שלך יפה, אני מתחברת גם לשיטת האימון שלך.

   בהצלחה!

    

    

   צטט: בנך 2009-05-21 23:50:46

   שירלי היפה,

   תודה על האינפורמציה.

   זה מעורר כמה שאלות:

   1. האם יש משימות החל מפגישת האימון הראשונה?

   2. אם כן, הן עוסקות רק ב-BEIG? 
   3. מתי נכנס ה- DOING לתהליך? 

    

   יהודה חברי היקר,

   סעיף 2 עונה על 1 ...

   אצלנו אין משימות... העבודה היא בעיקר עצירה והתבוננות על ההוויה.

   מי אני בכל אינראקציה? את מי האנשים פוגשים? כשאני פועל באופן X , מי זה האדם הזה שפעל כפי שפעל?

   ה-DOING מגיע באופן אוטומטי מהמתאמן לאחר שפיתח את ההוויה הרצויה...

   למשל, מתאמנת שרוצה זוגיות...

   כשאני שואלת אותה : מי תהיי כשתכנס זוגיות לחייך?

   והיא עונה לי למשל: שלמה

   ההויה שאני מפתחת איתה זה להיות שלמה...

   מתוך זה שתהיה שלמה תיכנס הזוגיות לחייה.

   כפיש? :-)

     21/5/09 23:50:

   שירלי היפה,

   תודה על האינפורמציה.

   זה מעורר כמה שאלות:

   1. האם יש משימות החל מפגישת האימון הראשונה?

   2. אם כן, הן עוסקות רק ב-BEIG? 
   3. מתי נכנס ה- DOING לתהליך? 

     21/5/09 23:46:

   WOW , יופי של פוסט *

    

    

     21/5/09 23:13:

   גדולה מהחיים!!!

   כל מה שינחה את האנשים

   להתחבר לעצמם מהמקום האמיתי

   הנכון להם...הרי זה משובח

   ומבורך

   אני בטוחה שאת סופר מאמנתנשיקה

   מבורכת את ומדהימה

   נשיבוקייייייייייייייייים

     21/5/09 23:06:


   שירלי 

   תודה לך על פוסט מושקע.

   ההסבר נפלא ומפורט.

   חוזרת לקרוא עוד.....

    

   ארכיון

   פרופיל