כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הטרמילר

  טירמלתי*
  טיילתי עם תרמיל.

  לצאת כמוני לטירמול בגיל 53 פירושו לצאת ללא אגו ותבנית, לפי תוכנית כללית המגדירה נקודות יציאה וחזרה במפה ובזמן, אם בכלל.

  עזבתי כל מה שידעתי. פשוט קמתי, טירמלתי וחזרתי וכמו נולדתי מחדש. צאו לטרמל בעולם תרבותי אחר ומצאתם שלווה גדולה.  המונח 'טרמילר' חדש. עניינו לכידת האגו וקשירתו באופן שלא יפריע. לא יבלוט בתנועה קדימה, הלאה.

  פיתוח עברי למונח "מוצ'ילר", מהמילה הספרדית "מוצ'ילה", בעברית תרמיל.

  מכאן, מוצ'ילר פירושו 'תרמילאי' ומעתה, גם 'טרמילר'. המונח בכל הטייה הומצא על ידי והזכויות שמורות לי.

  לתפיסתי, הנווד עם תרמיל ומקל, או המוצ'ילר, כפי שהוכר עד מחצית המאה הקודמת שינה דמותו ואינו עוד.

  במקומו, קיים תרמילאי מודרני שהתפתח ב-70 שנה לדמות אחרת במהות.

  סביבתו השתנתה. לינה במערות ואבוסים, ופונדקי דרכים וכנסיות נעלמה מעולמו החדש.

  כיום, טרמילרים מטרמלים כטיילים מצויידים היטב לטראק בשטח, אך לנים בהוסטלים ברמת מלונות סבירים ובמחירים, שעדיין מתאימים למטייל צעיר שאמצעיו דלים, המטייל בתקציב נמוך.

  טרמילר או טרמילרית, בוגרים כבני 45 ומעלה, המטיילים עם תרמיל לאורך זמן, כשיכולים כלכלית גם אחרת. הם יוצאים למסע ונעים בו כבודד/ה בלתי תלוי/ה.

  כל היתר נוצר...

  0

  מסע חיי - פוסט 22 - ספא

  92 תגובות   יום שבת, 23/5/09, 09:41

  הצ'יקנבאס המונית וסם, הדרך לספא פואנטס חאורחינאס העננים שעטפו אותנו בספא

  והר הגעש הפעיל וולקאן סוניל בגובה 2400 מטר, גואטמלה 

  התכנון היה לצאת מוקדם באוטובוס של תשע בבוקר אל הגבול ב-לה מסיה על כביש 190 ומשם להיכנס ל-קאצאלטנאנגו לעשות שם את הלילה.  

  אבל שמואל... (יסלח לי),

  אבל סם, היה 'עסוק בלילה וישן קצת ארוך מידי' לדבריו, ולכן יצאנו באוטובוס של 11:30 מה שהפך נסיעה להרפתקאה גדולה יותר כי היה עלינו לתפוס את 'הצ'יקנבאס' האחרון בצד הגואטאמאלי זה הנוסע בחשכה בהרים, מהגבול אל וואוואטנאנגו ומשם, להמשיך אם בזה או באחר ל-שלה (נוח יותר עבורך וקצר, שם נוסף לקאצאלטנאנגו, אך במילה אחת) וממנה להמשיך כבר בציר הקל והקצר יותר, אל לאגו אטיטלאן האגם בלועו של הר געש פעיל.  

  צפויה שהייה של ימים בסן פדרו או סן מרכוס, טיולים בכפרים אחרים, בנוסף לשוק הגדול בפנאחאצ'ל (בקיצור פנא), טרקים למי שרוצה לראות את הפעילות הגעשית והלבה המתפרצת על שפת הלוע ליד סן פדרו, ומשם תכננו לנסוע ולטפס על הר הגעש באנטיגואה וממנה לעלות מזרחה אל עשרות אתרים מדהימים.

  בשעות אחרה"צ המאוחרות עצר נהג האוטובוס אמר שהגענו לגבול והוריד אותנו לא רחוק מקבוצת מבנים. שוטרת הגירה טיפלה בצעירה בודדה שעמדה מולה המומה חסרת אונים. מאחר וזמננו דחק והגענו לאמצע סיטואציה של דממה בין השתיים, פניתי לצעירה באנגלית "האם אפשר לעזור לך?" ענתה "כן" מהוסס, ובמבוכה סיפרה "שחסר לה דולר". "אחד?" שאלתי, "כן" אמרה והוסיפה "צריכה לשלם 70 דולר וחסר לה דולר". " 70 דולר?" שאלתי בתדהמה "איזו מן אגרת מעבר זו?", "זה קנס של 70 דולר" ענתה והמשיכה "ויש לי כסף, אבל השוטרת רוצה רק פזוס ונגמר לי הכסף המכסיקני, אין כאן החלפת דולרים והבנק הקרוב נמצא 20 קילומטר משם"...  

  הסתבר שטכנית, היא לא עדכנה את 'חותמת המעבר' שלה במכסיקו, ועברה מגבלה של '10 ימי שהייה' במכסיקו, לכן היא חייבת בקנס. נרגענו, זה היה ממש מוטרף לשלם אגרה גבול כזו ביציאה. שילמתי עבורה עשרה פזוס שילמנו את שלנו ורצנו למונית בידיעה שאנחנו מחמיצים את האוטובוס האחרון ואין מקום לינה בגבול, בג'ונגל. במונית כמובן חסרו לה 20 פזוס דמי הנסיעה עד לנקודת המעבר בגבול הגואטאמאלי גרוע מכך, בצד הגואטאמאלי יצא צ'יקן באס אחרון כארבע דקות מאוחר יותר. את כל האמור הסבירה לנו ברצף בשקט ובייאוש מוחלט תוך שהחתמנו דרכונים.  

  לקחנו אותה איתנו במונית, מה שהפך אותה למתורגמנית שלנו למהלך הנסיעה עד העיר שלה. שילמתי עבורה, מחויך אמר לה סם באנגלית "קטן עלינו" והסביר לה את המונח 'סמול און אס' (כך אמר), בדרך. פלורס בעלת מסטר בסוציולוגיה של אוניברסיטת ניו יורק הרגישה מאד נבוכה ולקח מעט זמן להרגיע אותה.

  התברר שהצעירה אזרחית אמריקאית בת לאב יליד גואטמאלה. בת עשרים ושבע נראית עשר שנים פחות וגובהה לא יותר ממטר וחצי ועל חוטמה משקפיי ראייה מה שמדגיש יותר את פגיעותה באזור הזה. נסעה לבקר את דודתה הגרה בשלה וסבתה הגרה בסן מרכוס, על אגם אטיטלאן.  הנה אנו מוזמנים ליומיים בשבת וראשון לגור בבית על האגם בית לבד כי סבתה תגיע ביום שני.

  סם החל לחשב בעברית האם כדאי או לא ומסקנתו הייתה שלא כי אמנם היא חמודה ופנויה כי היא גרושה כבר שנתיים... אבל להיות שלשה בבית לא יהי כיף עדיף 'בלגאן בסבבה' ויש אחלה הוסטלים עם 'מלא בלגאן'. זרמתי. 

  20 פזוס ושלוש דקות נסיעה הביאה אותנו למחסום הכפול בגבול. משני צידיו עשרות רוכלים עם דוכני תירס, מים וחטיפים וביניהם עשרות חלפני כספים וכולם היו מביטים בנו השלושה, כאילו לקראת סוף היום נציל אותם מעוני.

  מימין, מבני משרדי ההגירה הגואטמלי צבועים יפה. קיבל אותנו שוטר הגירה גואטמאלי, פקיד שעישן אל פנינו שיערו שחור מבריק כולו מצב רוח מחויך והוא שר, כן שר שיר. נתן לנו איור חובבני משוכפל של 'ברוכים הבאים' (לדעתי הכין אותו לבד בכייף שלו) ובו מפת האתרים הייחודים למבקר בגואטמלה. מפגשון זה, הוריד מעט את המתח שלנו נפסיד לא נפסיד את האוטובוס משהפקיד אמר לנו שהוא מודיע לאוטובוס אם יכול כבר לזוז.  

  יצאנו ובחוץ המראה היה אקזוטי. ענני אבק ועשן מנועים, ריח עז של זיהום אוויר התערבב בריחו של תירס חם והצבעים העזים של בגדי הנשים והילדים הקטנים שנלוו אליהן על רקע פירות וירקות חולצות ובדים היה נושא חזק לציור.

  קרניים אחרונות של שמש שוקעת האירו את רום ההרים הגבוהים מחד השחירו אותם והאירו באור ארגמני את ההרים המוריקים שממול. ברקע המולה ורעש וצעקות רוכלים וכרוזי צ'יקנבאסים והכל ממש מכוון אל הרגעים האחרונים של יום עבודה ארוך, שעמד להסתיים עם שקיעה.  תפסנו מקום ישיבה בצ'יקנבאס האחרון ויצאנו רק מעט זמן אחרי כן אל הלא נודע.

  על פי פלורס המנוסה בשכאלה, הקטע של שלוש השעות הקרובות מסוכן מאד לאור מקרי העבר של שודדי דרכים, שלעיתים חלקם אף נוסע עימך כאיכר פשוט, כזה שישב מאחוריי או זה שלפני פלורנס. כולם יושבים זה בתוך זה, שקיהם תחתם או מעליהם או קשורים על הגג.  

  יצאנו בנסיעה מהירה ומטורפת על כביש שחלקו חודש אך רובו משובש. נסענו אל תוך הדמדומים שנמשכו כמחצית זמן הנסיעה וחדרנו אל תוך החשיכה בהרים.  מידי פעם עצר הנהג 'לאסוף בחטף' או להוריד במהירות 'הטלה' נוסעים על חפציהם, והכל תוקתק למרות הדחיסות והדוחק. הנהג נהג ובו בזמן עזר לו כרטיסן זריז שהיה מדלג על הנוסעים מבלי געת, לשם גביית תשלום על פי יעדיהם.

  אותו עוזר, היה עולה בזמן הנסיעה המהירה אל הגג, מוריד ממנו חפצים של נוסעים העומדים לרדת כאילו היו מסומנים בשמותיהם ולא כך היה. הכל זרם ללא הגה מאף אחד מהנוסעים שהיו ישובים שלושה על ספסל צר המספיק אצלנו לשניים בקושי וגם במעבר על חבילה של אחר. יסתבר כי כך זה בגואטמלה, עולם ממש אחר.  

  פלורס נרגעה קצת עקב שיחת טלפון שיצרה עם דודתה כשהתקרבנו לדרכים בין עירוניות. היא יצרה קשר טלפוני בעזרת הנייד שלה, תאמה נקודת ירידה בעיר הקרבה 'שלה'. ירדה והמשכנו. עצרנו אחרי חמש דקות נוספות של נסיעה ליד תחנה בה כולם ירדו. סם ואני אחרונים באוטובוס. הנהג הביט בנו דרך המראה שמעליו ואמר "פיניש, פיניש" סימן בידיו איקס מובן גם למי שלא מבין את המילה פיניש בעברית.

  ירדנו בתחנת דלק מוארת וסביב חשכה מוחלטת. נהג האוטובוס תידלק ועוזרו ניקה את פנים הרכב. מתחנו עצמות וחייכנו אחד לשני כן, יש בעיה הכל נראה מת והעיר עוד במרחק מה. עוד אנחנו נמתחים הלונלי פלנט נשלף ואני מוסר אותו לסם שיבחר איזה הוסטל שבא לו בסבבה כזה, והלכתי לשירותים.

  כן יש בתחנת הדלק ודי נקיים. כשיצאתי עמד מולי עוג בגודלי ויציאתי הבהילה אותו משזז מופתע לאחור, זרקתי מילה מקומית ואמרתי "פורפאבור" כדי להחזיר לי פעימות סדירות של הלב שלרגע נתקע.  

  בדיוק נכנסה מונית לתדלק ונהגה יצא לסדר דבר מה מאחור בבגאג', פניתי אליו ואחרי משא ומתן על אצבעות יד אחת, נסענו למרכז העיר והשעה הייתה קרוב לתשע בערב. הסתובבנו במונית סם צמוד היה ללונלי פלנט והראה לנהג פעמים את המפה כיוון לנקודה שרצה בה 'אקשן, בלאגן בסבבה' משקרא על 'מקום עשר'...,

  אבל למרות סיורנו עם מונית אמיתית משולטת כבמערב, לא נמצא המקום ושחררנו את הנהג שחשב לעשות עלינו קופה. כי למרות שאמרתי וסימנתי לו חמישה דולר הוא, דווקא חשב על חמישים. קיבל שלושים וחמישה קצאל שהם כחמישה דולר, מחיר סביר ביותר לעשרים דקות הסעה שקיבלנו מתברברים בגלל אי ידיעתו את מהלך הרחובות.  

  מכאן מהמקום הזה בפעם הראשונה מאז התחלתי לטייל, החל מסתגנן לי משפט באנגלית, "פורפאבור, איי אמ נו סאקר אמריקן גרינגו, סניור. קאפיש!?" הסיום במילה האיטלקית היה אמור לסיים משפט בסגנון המאפיה המוכר כאן באמריקה הלטינית כדי לסיים מיקוח. מצאתי עצמי שולף את המשפט לפני תשלום, לא פעם כשדמיונו היצירתי של נהג מונית בעיקר, היה מתפרע ובפרט בשדות תעופה כשאתה מגיע למדינה או נוחת באחת מערי התיירות שלה.

  העמסנו את הציוד צועדים היינו על פי מפת לונלי פלנט בין סמטאות והנה בחורה תמירה ובלונדינית בג'ינס עמדה מכופפת מעט כבוחנת תפריט בכניסה לחצר של מסעדה איטלקית. לשאלתנו על 'הוסטל ארגנטינה' נענתה כיודעת, ויצאה ליוותה אותנו להוסטל. בדרך התברר שמרי אן אמריקאית בעלת מסטר בהתנהגות ארגונית, ובאה כבר כמה שנים, מידי שנה ללמוד ספרדית בבית ספר בקאצאלטננגו, או שלה אם לא התרגלת לשמות הגואטמלים, וכן סתם כדי לפגוש חברים מקומיים מהעבר, ובמקביל, לפגוש ולהכיר אנשים חדשים.

  מרי אן הציעה 'להמתין לנו עד שנניח את הציוד בחדר ואחרי כן תוביל אותנו למסעדה מקומית טובה', ואמנם לקחה אותנו למסעדה מקומית ביתית מעולה ולמזלנו, כי 'עוד מעט היו סוגרים' אמרה לנו בעלת הבית מחויכת. פסטה נהדרת ברוטב פטריות ושום. אן סירבה בתוקף לאכול אתנו, לא התנגדה לבירה ובעשר סיימנו ויצאנו 'כי סוגרים'. מלווים היינו את אן לחדרה השכור שנמצא היה קרוב להוסטל שלנו. מסרנו לה כתובת מייל שלי, כי אולי תגיע לאגם בסוף שבוע, 'וקבענו שאולי...' כשנפרדנו.  

  נחמדה, "טוב שפגשנו אותה בזמן ובמקום הנכון" סיכמנו ביננו משחזרנו להוסטל ארגנטינה וירדנו לחפש את המקלחות. הרבצנו מקלחת מצוינת הרגתי ג'וק בגודל עכבר. תלינו מגבות על חבל ארוך עמוס מצעים שהתנופפו ברוח חזקה מאד.  

  שבעים עייפים ורחוצים אחרי יום ארוך נשכבנו בין הסדינים הנקיים במיטות רחבות. נכון, הפעם ללא 'מסיבה בסבבה' ונרדמנו כתינוקות.  

  *** 

  למחרת סיירנו בעיר, החלפתי המחאות נוסעים בבנק למסחר, אחד מארבעה במרכז העיר והיחיד שם מוכנים היו להחליף בכלל ובשער סביר.

  בככר היר מול הבנק היה של M  גדול ופנינו למשתנה של מקדונלד. שם פגשנו זוג ישראלים בתור לשירותים ומעבר לשלום שלום לא 'נכנסנו למגע' הוא היה נראה אנטיפט נבוך והיא 'סתם איתו' לא זוג...  

  בדקנו אפשרויות לטראק או טיול באזור. מצאנו משרד מתמחה בטראקים ובטיולי אזור וסביבה. משעשיתי עצמי רק שומע ולא ממש מעוניין זה עבד. קבלנו הצעה שקשה לסרב לה ועשיתי 'דיל סודי' שילמנו מחצית מחיר בהשוואה לאחרים שנסעו עימנו בוואן. תמיד כדאי לקחת דיל במחצית השעה האחרונה לפני שעת היציאה והשעה הייתה שתיים בצהרים ושלט הראה כי טיול יוצא ב 14:00 והאפשרויות של המשרד היו להצליח לשכנע אותנו להצטרף בחצי מחיר, או להפסיד הכנסה כל שהיא מאיתנו. הם בחרו נכון וגם אנחנו.  

  נסענו ל'פואנטס חאורחינאס' ספא טבעי מדהים הנחשב ליפה בגואטמלה. שם, בפסגת הר בתוך צוקים עטויי צמחיה טרופית מדהימה, בינות הרי הגעש הפעילים 'וולקאן סוניל' ו-'סנטו תומאס' בגובה 2,400 מטר, זורמים ומבעבעים מעיינות גפרית בטמפרטורות רתיחה כשבחוץ, הטמפרטורה קרירה של כחמש עשרה מעלות ושכבת עננים עוטפת את ההר.  

  כמלאכים בגן עדן סם ואני וכמה זוגות ובודדים שהגיעו לפינת עדן זו מתענגים היינו במעיינות טורקיז צלולים המהבילים אדים, לוגמים בירה קרה.

  לפנות ערב עזבנו וחזרנו ללילה נוסף בהוסטל ארגנטינה שנראה לנו כבר מוכר כביתנו. פגשנו בחדרם הצנוע קבוצת צעירים וצעירות, מדריכים מתנדבים בארגון שהכנסותיו מוקדשות כולן לרווחת ילדי הילידים בגואטמלה וקידום חינוכם.

  גילגלנו שיחה על ספל תה כשהבנים אפו עוגה...

   

  (המשך בפוסט 23)

  קראת פוסט ראשון ? כי אם לא, כאילו שכחת דרכון 

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=944431  לנוחיותך קישוריות לפוסטים בבלוג 

  מסע חיי  מאת: טרמילר* (מוצ'ילר)

  הקדמה, טירמלתי בג'ונגל האדם והטבע

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=972335

  מבוא ופוסט 1 

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=944431

  פוסט 2

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=950893

  פוסט 3

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=954466

  פוסט 4

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=954481

  פוסט 5

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=954492

  פוסט 6

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=960021

  פוסט 7

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=960103

  פוסט 8

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=960129

  פוסט 9

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=960313

  פוסט 10

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=960343

  פוסט 11

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=971571

  פוסט 12

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=981165

  פוסט 13

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=990816

  פוסט 14

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=999423

  פוסט 15

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1009138

  פוסט 16

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1014746

  פוסט 17

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1018609

  פוסט 18

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1026151

  פוסט 19

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1030139

  פוסט 20

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1035851

  פוסט 21

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1039854   

  פוסט 22

   http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1046725 

  פוסט 23

    http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1056003 

  פוסט 24

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1059711

  פוסט 25

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1070274 

  פוסט 26 א'

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1076964

  הנך בפוסט 22 

  תודה שהצטרפת למסע שלנו, 

  דרור

  דרג את התוכן:

   תגובות (90)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/7/09 21:51:

   היי, ווקשעלשון בחוץקריצה
     11/7/09 16:04:

   צטט: פיGי 2009-07-11 01:17:52


   אנשים טובים באמצע הדרך... :-)

   נראה ב'מת המקום כגן עדן. אחחח לא הייתי מתנגדת בכלל :)

   היי, תודה

    

     11/7/09 01:17:


   אנשים טובים באמצע הדרך... :-)

   נראה ב'מת המקום כגן עדן. אחחח לא הייתי מתנגדת בכלל :)

     29/5/09 18:02:

   צטט: diko100 2009-05-29 13:18:38


   אתה חי נכון ידידי

        דיקו

   אתה חסר לי בפוסטים ואני יודע שאתה קורא ונורא רוצה אבל עמוס ...:) זה בסדר תזנב, אתה במאסף, קבענו.

    

     29/5/09 18:01:

   צטט: עמיר ברסקי 2009-05-29 10:44:57


   איזה כיף! לפני שלוש שנים עברתי את אותו המסלול

   דרך הכתיבה שלך אני עובר שוב ואיזה הנאה גרמת

   לי. להתראות בפרק הבא ותודה עמיר 

   זה מאד משמח אותי עמיר. אתה קצת בפיגור יש כבר פוסט הבא, תרימת'רגליים שלך עוד מעט מגיעים :)

    

     29/5/09 13:18:


   אתה חי נכון ידידי

        דיקו

     29/5/09 10:44:


   איזה כיף! לפני שלוש שנים עברתי את אותו המסלול

   דרך הכתיבה שלך אני עובר שוב ואיזה הנאה גרמת

   לי. להתראות בפרק הבא ותודה עמיר 

     28/5/09 07:54:

   צטט: לאה לבבית 2009-05-27 23:54:52

   מוצ'ילרו

   התיאורים שלך מפורטים עד כדי כך,שאני מרגישה מטיילת איתך באמת.

   חג שמייח

   היי לאה, תודה וחג שמייח גם לך :)

    

     27/5/09 23:54:

   מוצ'ילרו

   התיאורים שלך מפורטים עד כדי כך,שאני מרגישה מטיילת איתך באמת.

   חג שמייח

     27/5/09 23:11:

   צטט: MIKKA 2009-05-27 23:08:06


   מרתק!

    

   יופי. (גם את)

   תודה וחג שמח
     27/5/09 23:08:

   מרתק!
     27/5/09 23:06:

   צטט: טארה טנטרה 2009-05-27 22:16:02


   איזה חוויות מטורפות

    

   כייף לחיות כך את

    

   המסע הזה שנקרא חיים.

    

   חיוך

   יופי שהצטרפת, חג שמח ותודה

    

     27/5/09 22:39:

   צטט: denit2 2009-05-27 22:37:11

   חיוךבמקום כוכב .אזלו כוכבי

   חג שמח

   היי דנית כוכבים שמוכבים העקר שאת איתי, חג שמח ולהתראות 

    

     27/5/09 22:37:

   חיוךבמקום כוכב .אזלו כוכבי

   חג שמח

     27/5/09 22:16:


   איזה חוויות מטורפות

    

   כייף לחיות כך את

    

   המסע הזה שנקרא חיים.

    

   חיוך

     27/5/09 22:06:

   צטט: too many ideaes 2009-05-27 21:29:09


   נראה כאילו הספקת בשנה אחת את כל מה שלקח לי חיים שלמים.

   עברת שליש פלוס, תן לעצמך צ'אנס :)

    

     27/5/09 21:29:

   נראה כאילו הספקת בשנה אחת את כל מה שלקח לי חיים שלמים.
     27/5/09 20:07:

   צטט: טהור 2009-05-27 19:21:02


   מרתק ,קסום

   תודה  תודה

   מחכה בכליון -עינים להמשך

    

   תודה לך

     27/5/09 19:21:


   מרתק ,קסום

   תודה  תודה

   מחכה בכליון -עינים להמשך

     26/5/09 19:31:

   צטט: לולה בר 2009-05-26 18:38:58


   מסע מעורר קינאה. יופי של צילומים והכתיבה שלך ציורית ומרתקת.

   קרניים אחרונות של שמש שוקעת האירו את רום ההרים הגבוהים מחד השחירו אותם והאירו באור ארגמני את ההרים המוריקים שממול. ברקע המולה ורעש וצעקות רוכלים וכרוזי צ'יקנבאסים והכל ממש מכוון אל הרגעים האחרונים של יום עבודה ארוך, שעמד להסתיים עם שקיעה.  תפסנו מקום ישיבה בצ'יקנבאס האחרון ויצאנו רק מעט זמן אחרי כן אל הלא נודע.

   תודה,

   לולה 

   תודה רבה לך לולה שהצטרפת למסע

    

     26/5/09 18:38:


   מסע מעורר קינאה. יופי של צילומים והכתיבה שלך ציורית ומרתקת.

   קרניים אחרונות של שמש שוקעת האירו את רום ההרים הגבוהים מחד השחירו אותם והאירו באור ארגמני את ההרים המוריקים שממול. ברקע המולה ורעש וצעקות רוכלים וכרוזי צ'יקנבאסים והכל ממש מכוון אל הרגעים האחרונים של יום עבודה ארוך, שעמד להסתיים עם שקיעה.  תפסנו מקום ישיבה בצ'יקנבאס האחרון ויצאנו רק מעט זמן אחרי כן אל הלא נודע.

   תודה,

   לולה 

     26/5/09 11:39:

   צטט: or-ly22 2009-05-26 11:10:24


   מ ר ת ק .

   (אזלו* אשוב..)

   נהדר, תודה

    

     26/5/09 11:10:


   מ ר ת ק .

   (אזלו* אשוב..)

     26/5/09 08:17:

   צטט: ליאורה בן יצחק 2009-05-26 00:33:58


   העולם האחר שאתה מביא דרור הוא  מ ר ת ק  * חיוך

   תודה

   תודה ליאורה

    

     26/5/09 00:33:


   העולם האחר שאתה מביא דרור הוא  מ ר ת ק  * חיוך

   תודה

     25/5/09 19:49:

   צטט: רמיאב 2009-05-25 18:24:18

   מסע מופלא... ניהלת יומן מפורט...

   לא, זכרתי הכל

    

     25/5/09 19:48:

   צטט: רמיאב 2009-05-25 18:24:18

   מסע מופלא... ניהלת יומן מפורט...

   כל היומן חרוט בליבי

    

     25/5/09 19:47:

   צטט: צוללן 2009-05-25 18:19:42

   מדהים כרגיל***רגוע

   תודה. מעניין גם אני איבדתי 27 אבל מצאתי כבר 20 , שים לב :)

    

     25/5/09 18:24:
   מסע מופלא... ניהלת יומן מפורט...
     25/5/09 18:19:

   מדהים כרגיל***רגוע

     25/5/09 08:11:

   צטט: מנוליה 2009-05-25 07:39:13

   צטט: טרמילר* (מוצ'ילר) 2009-05-24 15:04:42

   צטט: מנוליה 2009-05-24 12:42:04

   ואני לתומי חשבתי שהגענו  כבר לפראגויי..ובעצם אנחנו עוד בגואטמלה..הדרך עדיין ארוכה ומרתקת

   :-))

    

   טרם, רק התחלתי דחילאק, ראיתי הרבה כוכבים לפניך

   ואולי בתוך תוכי אני מקווה שעוד לא תגיע לשם כלכך מהר..אחרת המסע יגמר ואז מה?נחכה למסע נוסף כדי שתכתוב עליה?

   אני קוראת כל מילה ונהנית מכל מה שקראתי :-)

   :)

    

    

    

     25/5/09 07:39:

   צטט: טרמילר* (מוצ'ילר) 2009-05-24 15:04:42

   צטט: מנוליה 2009-05-24 12:42:04

   ואני לתומי חשבתי שהגענו  כבר לפראגויי..ובעצם אנחנו עוד בגואטמלה..הדרך עדיין ארוכה ומרתקת

   :-))

    

   טרם, רק התחלתי דחילאק, ראיתי הרבה כוכבים לפניך

    

   ואולי בתוך תוכי אני מקווה שעוד לא תגיע לשם כלכך מהר..אחרת המסע יגמר ואז מה?נחכה למסע נוסף כדי שתכתוב עליה?

   אני קוראת כל מילה ונהנית מכל מה שקראתי :-)

    

    

     24/5/09 21:02:

   צטט: 2btami 2009-05-24 19:25:24

    

   אני אוהבת אותה, 

   את הצעירה הבודדה, כי היא הראתה לי כמה אתה ג'נטלמן.

   אוהבת את האנטיפאט הנבוך  וגם את זאת שסתם איתו-

   כי הם הראו לי איזו יכולת אבחנה יש לך.

   אני אוהבת את הגלגל של העכבר,כי הוא מראה לי שורה אחרי שורה , כמה יפה אתה כותב.

   אוהבת את הפורמאט כי הוא מראה גם תמונות כתובות וגם מצולמות.

   האמת שעוד לא החלטתי אם אתה יותר כתבן או יותר ציירן.

   בטוח , אבל ,  שאתה רב אייתן

   כי לאיית:

    פנאחאצ'ל

   פואנטאס חאורחינאס 

   ו וואוואטנאגו 

   צריך כישרון מיוחד. 

    

   חוץ מזה אתה גם אמיץ לב שלא מפחד משודדים.

   אתה ופלורס. 

    

   ולהתראות בלופט.... 

    

    

   תמי, אני יודע שאת הכי מבחינה בפרטים, בצלליות ובזוהר שבינהם.

   אז מעבר לשוק שחטפתי עכשיו מהעובדה שהקדשת לי כל כך הרבה מילים,

   יש לי רק תודה לומר על כל הדגש ופרוט, האמת שחסרת לי. 

   אבל, יש לך ים של עיסוקים וגם משרת סבתא טריה ואלה קודמים לכל. 

   מיד כשאתפנה ממשימה ביתית מחייבת הצמדות, ברור שנפגש שם... 

    

     24/5/09 19:25:

    

   אני אוהבת אותה, 

   את הצעירה הבודדה, כי היא הראתה לי כמה אתה ג'נטלמן.

   אוהבת את האנטיפאט הנבוך  וגם את זאת שסתם איתו-

   כי הם הראו לי איזו יכולת אבחנה יש לך.

   אני אוהבת את הגלגל של העכבר,כי הוא מראה לי שורה אחרי שורה , כמה יפה אתה כותב.

   אוהבת את הפורמאט כי הוא מראה גם תמונות כתובות וגם מצולמות.

   האמת שעוד לא החלטתי אם אתה יותר כתבן או יותר ציירן.

   בטוח , אבל ,  שאתה רב אייתן

   כי לאיית:

    פנאחאצ'ל

   פואנטאס חאורחינאס 

   ו וואוואטנאגו 

   צריך כישרון מיוחד. 

    

   חוץ מזה אתה גם אמיץ לב שלא מפחד משודדים.

   אתה ופלורס. 

    

   ולהתראות בלופט.... 

    

    

     24/5/09 15:07:

   צטט: avirush 2009-05-24 14:47:50


   פשוט מדהים !

   נכון ידידי החדש בארץ דנמרק, תודה

    

     24/5/09 15:04:

   צטט: מנוליה 2009-05-24 12:42:04

   ואני לתומי חשבתי שהגענו  כבר לפראגויי..ובעצם אנחנו עוד בגואטמלה..הדרך עדיין ארוכה ומרתקת

   :-))

    

   טרם, רק התחלתי דחילאק, ראיתי הרבה כוכבים לפניך

    

     24/5/09 14:47:


   פשוט מדהים !

     24/5/09 12:42:

   ואני לתומי חשבתי שהגענו  כבר לפראגויי..ובעצם אנחנו עוד בגואטמלה..הדרך עדיין ארוכה ומרתקת

   :-))

    

     24/5/09 09:12:

   צטט: איבי 2009-05-24 08:28:27


   אהבתי את התמונות
   *

   תודה רבה

    

     24/5/09 08:28:

   אהבתי את התמונות
   *
     24/5/09 08:27:

   צטט: מורנינג 2009-05-24 08:02:26

   כייף לטייל איתך.

   תודה

    

     24/5/09 08:27:

   צטט: בלרינה 2009-05-24 07:59:00


   אני קוראת את מסעותיך

   ורואה את המראות הקסומים בתמונות

   ותוהה לעצמי: איך אפשר לשוב לחיי ציביליזציה יום-יומיים אחרי כן ?

   לא קשה ?

   תודה רבה בלרינה. כותבים אז לא קשה וחוצמזה מתכננים את הבא.

   בכלל, כל מסע מתחיל בחזון קורם מתבצע ומהדהד עשרות שנים לא?

    

    

     24/5/09 08:24:

   צטט: ש פ י 2009-05-24 07:56:47

   טרמילר יקר

   אני מבקשת לשלוח לי את כל החומר מאוגד בספר אחד

   מה זה ככה? להושיב אותי פה ולקרוא בלגלול...

   הא?

   קריצה

   שפ שפ שפיייי, תורידי ותאגדי יהיה לך לפניי. תודה

    

     24/5/09 08:22:

   צטט: נעמה ארז 2009-05-24 00:42:47


   עדיין לא התרגלתי למעללים שלכם.

   מרתק, ושונה מהטיולים שאני מכירה.

   *

   נעמה

   יופי לי, תודה

    

     24/5/09 08:02:
   כייף לטייל איתך.
     24/5/09 07:59:


   אני קוראת את מסעותיך

   ורואה את המראות הקסומים בתמונות

   ותוהה לעצמי: איך אפשר לשוב לחיי ציביליזציה יום-יומיים אחרי כן ?

   לא קשה ?

     24/5/09 07:56:

   טרמילר יקר

   אני מבקשת לשלוח לי את כל החומר מאוגד בספר אחד

   מה זה ככה? להושיב אותי פה ולקרוא בלגלול...

   הא?

   קריצה

     24/5/09 02:05:

   מצוין

   אבל.....

    

   מה זה אנטיפט נבוך  צוחק בהדחקה אולי ?

    

     24/5/09 00:42:


   עדיין לא התרגלתי למעללים שלכם.

   מרתק, ושונה מהטיולים שאני מכירה.

   *

   נעמה

     23/5/09 21:34:

   צטט: ורד פארלי קורן 2009-05-23 20:48:59

   אני עוד חושבת על הציור של הטבע הדומם.....ואיך זה לא מסתדר לי עם האיש הזה שכותב....

   שבוע נפלא....

   מזה נפלא, הכי נפלא שלך לא... מזל טוב ורד.

   אחרי הירח דבש רק אחרי, חיזרי. נשאיר לך סימנים איפה אנחנו ונפגש שוב בכייף. אל תשכחי נעליים וכובע ורצוי גם מקל ארוך כי נטפס אל הר געש גועש ולוחש לבה בוערת. כלום לא דומם הכל חי, מאוד חי. האיש הזה מהזה חי... הכי

     23/5/09 21:27:

   צטט: אישה1 2009-05-23 20:15:55


   ספא טבעי...צמד מילים שכמעט ונכחד מהעולם לנוכח כל הלא טבעיים, שנפתחו בקבלנות ברחבי הארץ והעולם בשנים האחרונות (קדחת הספאמופתע). כמה נפלא, חמים ונעים לחזור ל real thing! ( :

   לרגע הייתי והתענגתי שם אתכם, על פסגת העולם (תרתי משמע) החמה מלמטה והקרירה מלמעלה...

   תודה ושבוע טוב,

   דינה

   דינה, כמה שאת מבינה טוב ונכון.  לשבת על חלוק סלע עגלגל בן מליוני שנים, מים רותחים עד העורף ומבעבעים כמו בכוס סודה. הכל סביב מוריק ומטפטף צח ונקי, הכל מתרכך כולל הנשמה, כשפניך עדין מחוממות בגובה המים ובתחום האדים וטיפה מעל, צינה אמיתית וענן סמיך ממש גן עדן, אין על זה אין... תודה שאת גם. 

    

     23/5/09 21:19:

   צטט: אלונA 2009-05-23 20:03:38

   דרור,

   זה עתה סיימתי להגיב על הפוסט הקודם,

   תוך שאני חושבת מתי יהיה "מחר"

   וכבר נשאבת ל"מחר" וחויות חדשות

   מרתקות כמקודם,יופי,

   ממשיכים נכון?

   לא, עכשיו אני נח במים מביט בירוק סביב ומחכה שבמסעדה יסיימו להכין לי ולשישה אוסטרלים וניו זילנדים סלט גדול עם אנטריקוט כי 3 שעות ספא עושות תיאבון גדול...

   אבל הערב ממשיכים :)

    

     23/5/09 21:11:

   צטט: עליזהלה 2009-05-23 18:00:42

   בג'אקוזי הטבעי הזה

   בתוך ההר

   בלב הגעש

   אך -

   לקנא !

   עליזהלההה אל תקנאי זה די מפחיד ומטריד לחשוב על הלבה שתבוא מהבעבוע הזה...

   סתםםם צוחק ממש לא,

   תודה

    

     23/5/09 20:48:

   אני עוד חושבת על הציור של הטבע הדומם.....ואיך זה לא מסתדר לי עם האיש הזה שכותב....

   שבוע נפלא....

     23/5/09 20:15:


   ספא טבעי...צמד מילים שכמעט ונכחד מהעולם לנוכח כל הלא טבעיים, שנפתחו בקבלנות ברחבי הארץ והעולם בשנים האחרונות (קדחת הספאמופתע). כמה נפלא, חמים ונעים לחזור ל real thing! ( :

   לרגע הייתי והתענגתי שם אתכם, על פסגת העולם (תרתי משמע) החמה מלמטה והקרירה מלמעלה...

   תודה ושבוע טוב,

   דינה

     23/5/09 20:03:

   דרור,

   זה עתה סיימתי להגיב על הפוסט הקודם,

   תוך שאני חושבת מתי יהיה "מחר"

   וכבר נשאבת ל"מחר" וחויות חדשות

   מרתקות כמקודם,יופי,

   ממשיכים נכון?

     23/5/09 18:00:

   בג'אקוזי הטבעי הזה

   בתוך ההר

   בלב הגעש

   אך -

   לקנא !

     23/5/09 17:54:

   צטט: אור נגוהות 2009-05-23 17:47:14

    

   גילגלנו שיחה על ספל תה כשהבנים אפו עוגה... 

   איזה ניחוח עולה-:) 

   נפלא דרור...ושבוע חדש נפלא לך.

   תודה גריסי שמש :) ושבוע נפלא גם לך, יופי שאת איתי

    

     23/5/09 17:47:

    

   גילגלנו שיחה על ספל תה כשהבנים אפו עוגה... 

   איזה ניחוח עולה-:) 

   נפלא דרור...ושבוע חדש נפלא לך.

     23/5/09 17:31:

   צטט: אביה אחת 2009-05-23 17:20:01


   ריתקת אותי -

   תודה

   ושבת טובה

   היי, תודה תודה רבה אביה

    

     23/5/09 17:30:

   צטט: בועז22 2009-05-23 16:43:58


   יופי של טיול !

   ומה עם ה"בלאגן בסבבה"?

   לא יפה ככה להשאיר אותנו

   בלי לספר על זה...

    

   תודה. בועז אתה יודע כשאני עורך, לא פעם אני חושב על מה היה אילו?....

   בין היתר, אני חושב אילו איש כותב כמוך היה איתי :) עוד אספר

    

     23/5/09 17:29:

   צטט: המון חרמון- הסוויטה. 2009-05-23 15:50:33

   צטט: טרמילר* (מוצ'ילר) 2009-05-23 10:49:02

   צטט: המון חרמון- הסוויטה. 2009-05-23 10:19:06


   קמתי בשבת בבוקר, לנוח חשבתי, באת וזרקת אותי מהמיטה, מאות קילומטרים יפים.

   לא שאני מתלונן...

   נראה לי ידידי שאם תמשיך עם סאם הזה, "בלאגן בסבבה" לא יהיה...

   חה חה חה חכה, חיה וראה ידידי איך שם בצפון עכשיו!? שקט בסבבה. תודה

    

   אני איתך צועד, כל הדרך חברי...

   כשיהיה "בלאגן בסבבה" תרצה או לא, אני לידך, תרמיל על גבי , בין אם זה בדרכים או בחדר...

    

   יהיה יהיה

    

     23/5/09 17:28:

   צטט: pinkason1 2009-05-23 15:49:58

   יפה ומעניין אהבתי המשך שבוע נפלא. לצערי אזלו כוכבי

   אני כאן פינקסון, תמיד אשמח לראות אותך איתי

    

     23/5/09 17:28:

   צטט: o historia 2009-05-23 15:27:49

   אלה הם החיים בכיף והתמונה של האוטובוס...
   נחמד...

   תודה סקיפר

    

     23/5/09 17:27:

   צטט: ענף 2009-05-23 14:27:46


   ואני חשבתי שהטיול בספארי

   היה מעניין... ברמת גן אני מתכוון.

   איזה אומץ ואיזה חוויות.

    

   היי יודה, אתה מרגיש נכון :) אחלה

    

     23/5/09 17:25:

   צטט: כש-רונית 2009-05-23 14:19:24


   הפאנצ' ליין מבחינתי הוא ש- "הבנים אפו עוגה"...

    

   רק בשביל זה היה שווה כבר הכל

    

   נהדר

   רוניתתתת זה כבר פאסה העניין של בנים אפו. כל גבר שני שף... גם בבית. תודה

    

     23/5/09 17:20:


   ריתקת אותי -

   תודה

   ושבת טובה

     23/5/09 16:43:


   יופי של טיול !

   ומה עם ה"בלאגן בסבבה"?

   לא יפה ככה להשאיר אותנו

   בלי לספר על זה...

    

   צטט: טרמילר* (מוצ'ילר) 2009-05-23 10:49:02

   צטט: המון חרמון- הסוויטה. 2009-05-23 10:19:06


   קמתי בשבת בבוקר, לנוח חשבתי, באת וזרקת אותי מהמיטה, מאות קילומטרים יפים.

   לא שאני מתלונן...

   נראה לי ידידי שאם תמשיך עם סאם הזה, "בלאגן בסבבה" לא יהיה...

   חה חה חה חכה, חיה וראה ידידי איך שם בצפון עכשיו!? שקט בסבבה. תודה

    

   אני איתך צועד, כל הדרך חברי...

   כשיהיה "בלאגן בסבבה" תרצה או לא, אני לידך, תרמיל על גבי , בין אם זה בדרכים או בחדר...

    

     23/5/09 15:49:
   יפה ומעניין אהבתי המשך שבוע נפלא. לצערי אזלו כוכבי
     23/5/09 15:27:


   אלה הם החיים
   בכיף והתמונה של האוטובום...
   נחמד...
     23/5/09 14:27:


   ואני חשבתי שהטיול בספארי

   היה מעניין........ברמת גן אני

   מתכוון.

   איז האומץ ואיזה חוויות.

    

     23/5/09 14:19:


   הפאנצ' ליין מבחינתי הוא ש- "הבנים אפו עוגה"...

    

   רק בשביל זה היה שווה כבר הכל

    

   נהדר

     23/5/09 13:46:

   צטט: מביטה 2009-05-23 13:37:50


   תודה על השיתוף היפהפה..

    

   אפשר ככה להרגיש חלק מהמסע :)

   ברוכה הבאה ותודה לך :)

    

     23/5/09 13:37:


   תודה על השיתוף היפהפה..

    

   אפשר ככה להרגיש חלק מהמסע :)

     23/5/09 12:47:

   צטט: טרמילר* (מוצ'ילר) 2009-05-23 12:35:07

   צטט: forte nina 2009-05-23 11:40:34

   כמה אנרגיה צריך לתכמן להפעיל לחשוב לסנן נגד כל מי שחושב שאתה סאקר!

   זה כמעט עובר בכל הנסיעות לחו"ל ובמקום כל כך "מתורבת"

   זה כמעט מרגיש/< היי נינה. נראה שאתך היו יותר 'קטעים צחוקים זרימה' מאשר עם סם. כן מסע כזה דורש התנהלות תוך אבטחת הצדדים. המקומיים בדרך כלל נחמדים מאד ונעימים מאד. מקבלי אורחים וכו' אבל יש להם נוסחה: 'כל זר מלא כסף וצריך לקחת לו' כי 'אני מסכן בינלאומי'. יש הרבה ארגונים שעושים למען הילידים, קרי המקומיים, כל כך הרבה חינם, שזה פשוט הופך לתרבות 'המגיע לי'. לגבי קשיים בירוקראטיים, מי שמסכן מסכן יותר ומי שיכול ויש לו מקבל ועובר מהר ללא כל בעיה. זאת אמריקה הלטינית. תודה שאת איתי כייף. ואני בא להכיר אותך אצלך בלופט ביפו... ביי

    בתור נע ונד אצלי אפשר בלופט לעלות על המדרגות ולרדת כמה פעמים סבוב של 80-100 מטר מרובע  וגמרת את הטיול! אני גם לא לוקחת כסף עבור ויזה וגם לא שבוייםמופתע

   אני הסם עצמו.נגעת סוממת! 

   אצלי מקסימום אפשר ל"עשן" סלמון

   יללה בוא לבקר!

    

    


     23/5/09 12:40:

   צטט: מדהימה50 2009-05-23 12:09:12

   עוד עוד

   ו.......?

    

    


   יבוא
     23/5/09 12:35:

   צטט: forte nina 2009-05-23 11:40:34

   כמה אנרגיה צריך לתכמן להפעיל לחשוב לסנן נגד כל מי שחושב שאתה סאקר!

   זה כמעט עובר בכל הנסיעות לחו"ל ובמקום כל כך "מתורבת"

   זה כמעט מרגיש/< היי נינה. נראה שאתך היו יותר 'קטעים צחוקים זרימה' מאשר עם סם. כן מסע כזה דורש התנהלות תוך אבטחת הצדדים. המקומיים בדרך כלל נחמדים מאד ונעימים מאד. מקבלי אורחים וכו' אבל יש להם נוסחה: 'כל זר מלא כסף וצריך לקחת לו' כי 'אני מסכן בינלאומי'. יש הרבה ארגונים שעושים למען הילידים, קרי המקומיים, כל כך הרבה חינם, שזה פשוט הופך לתרבות 'המגיע לי'. לגבי קשיים בירוקראטיים, מי שמסכן מסכן יותר ומי שיכול ויש לו מקבל ועובר מהר ללא כל בעיה. זאת אמריקה הלטינית. תודה שאת איתי כייף. ואני בא להכיר אותך אצלך בלופט ביפו... ביי

     23/5/09 12:09:

   עוד עוד

   ו.......?

     23/5/09 11:40:

   כמה אנרגיה צריך לתכמן להפעיל לחשוב לסנן נגד כל מי שחושב שאתה סאקר!

   זה כמעט עובר בכל הנסיעות לחו"ל ובמקום כל כך "מתורבת"

   זה כמעט מרגיש   מלחמה בפיראטים מודרנים.
   שוטרים בגבול
   בודקי ויזות
   וכ"ו.
   ההשרדות!
     23/5/09 11:16:

   צטט: ruthy 2009-05-23 11:12:10


   שבת בלאגאן בסבבה לך!

   תודה

    

    


   סבבה, תודה :)
     23/5/09 11:12:


   שבת בלאגאן בסבבה לך!

   תודה

     23/5/09 11:00:

   צטט: אטוש 2009-05-23 10:59:02

   התענגתי.. בזכותך!*

   תענוג ! תודה אטי

    

     23/5/09 10:59:

   צטט: flower45 2009-05-23 10:49:47


   זה מה שנקרא........

   ללכת לישון בישראל.......

   ולקום במקום אחר בעולם:-))

   תודה לך.

   בוקר טוב ותודה לך, בכייף

    

     23/5/09 10:59:
   התענגתי.. בזכותך!*
     23/5/09 10:49:


   זה מה שנקרא........

   ללכת לישון בישראל.......

   ולקום במקום אחר בעולם:-))

   תודה לך.

     23/5/09 10:49:

   צטט: המון חרמון- הסוויטה. 2009-05-23 10:19:06


   קמתי בשבת בבוקר, לנוח חשבתי, באת וזרקת אותי מהמיטה, מאות קילומטרים יפים.

   לא שאני מתלונן...

   נראה לי ידידי שאם תמשיך עם סאם הזה, "בלאגן בסבבה" לא יהיה...

   חה חה חה חכה, חיה וראה ידידי איך שם בצפון עכשיו!? שקט בסבבה. תודה

    

     23/5/09 10:47:

   צטט: יהודית ש 2009-05-23 09:59:20


   איזה כייף זה להתעורר בבוקר ולמצוא עוד פרק מהסיפור המרתק...

    

   תודה יהודית


   קמתי בשבת בבוקר, לנוח חשבתי, באת וזרקת אותי מהמיטה, מאות קילומטרים יפים.

   לא שאני מתלונן...

   נראה לי ידידי שאם תמשיך עם סאם הזה, "בלאגן בסבבה" לא יהיה...

     23/5/09 09:59:


   איזה כייף זה

   להתעורר בבוקר

   ולמצוא עוד פרק

   מהסיפור המרתק..........

   פרופיל

   הטרמילר The Tarmiler
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון