כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  המגירה

  אין מראין לו לאדם אלא מהרהורי לבו...\"

  אתם מוזמנים לפתוח את המגירה, לקרוא ולהתרשם.
  נא לשמור על הסדר.

  הצעת נישואין

  2 תגובות   יום שבת, 11/8/07, 02:04

   

   

  חמש לפנות בוקר, היום

   

  שפתיה עוד מצמצו וליקקו אחת את רעותה. שעה שהניחה על המזרן הדק.

  מתוך חלום מתוק - נעו אישוניה ימינה ושמאלה, וחיוך קטנטן התבייש והתגלה לסירוגין.

  חיוך עצמאי התפשט על פניו, כשהביט באוצר הקטן. "מה רבו מעשיך.."1 נשא עיניו מעל.

  הוא נכנס חזרה בשקט למיטה החמה, ונישק.

  __________

  1.         מָה-רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ, יְהוָה--    כֻּלָּם, בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ; (תהילים, קד, כד)

   

   

   

  שנתיים קודם לכן

   

  קיצור הדרך שבחרו, היה קצר יותר, אך, ההליכה במעלה רחוב Terme de Tito, הייתה קשה ממה שחשבו.

  הם התיישבו בגן ציבורי קטן, והשקיפו חזרה, לעבר חלקו העליון של הקולוסאום. שהציץ במלוא עוצמתו, מעל לצמרות העצים.

  הוא הציע לה את בקבוק המים. היא לגמה שתי לגימות קטנות. אחרי שסיימה, משך מעט מים על ראשו,

  אחר כך שתה שלוש לגימות מהירות, בסופן גיחך:

  2.In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti -

  הוא פשפש בתוך התיק, מחפש את קופסת הסיגריות. ידו נתקלה בקופסת הלבד הקטנה. מישש אותה בידו, טרם תחב אותה עמוק, חזרה לתוך הכובע, שהסתיר בתיק הגב. אחר, הוציא סיגריה והצית. שניהם נשענו אחור ב-3dolce far niente, רוח נעימה של שעת בין ערביים, נשבה. מותחים את רגליהם, בהקלה מחויכת.

  -4Scusi , פנה הקול מאחוריו. שניהם הסתובבו. זוג צעיר, עמד מאחוריהם. הגבר החזיק סיגריה בידו. האישה עמדה מאחוריו, מעיינת במפה. רצונו היה ברור. המצית הדלוק, חפון בתוך קונכיית היד, קורב אליו. הוא הודה בהינד ראש. מושך שאיפה עמוקה מהסיגריה. פונה חזרה לאישה, שעדיין עיינה במפה. שני הראשים היו טמונים כעת, עמוק בתוך המפה. ראשו של הגבר הורם מדי פעם, לשחרר עשן. מביט סביבו, בניסיון למצוא שלט או שם של רחוב. לובן העור, השיער הבהיר והמבטא - הסגירו את מוצאם בקלות. האישה, גם היא קצת מבולבלת, סרקה במבטה סביב. לעיתים, תקעה זוג עיניים כחולות וכועסות באיש.

  5Übermensch, קרא לעברו.

  שניהם נשאו עיניהם מהמפה. מבטם היה קצת מבולבל.  Übermensch, קרא שוב, הפעם מצביע על הספר שנח בידו. הגבר, העביר מבטו אל הספר. שנייה של שקט. ואז, פרץ של צחוק. הוא הניד בראשו מספר פעמים. מצביע על אשתו, תוך שהוא אוחז בצלעותיו.

  -  6Natürlich! , אשתו צחקה גם היא.

  שניהם נראו לרגע פחות אובדי עצות. לאחר שכיוון אותם ליעדם, המשיכו לדרכם, משלובי ידיים. רבע שעה מאוחר יותר גם הם הגיעו ליעדם.

  חזית כנסיית 7San Pietro in Vincoli, הייתה פשוטה להפליא. העובדה שמיקומה, נחבא מן העין - יחסית לשאר הכנסיות היותר מפורסמות בעיר - העידה יותר מכל, על צניעותה. רק עוד כמה מדרגות לטפס והגענו.

  ריח הקטורת המתוק, לא נעם לאפם. הם המשיכו פנימה. מדי פעם מביטים סביב. הפסל אמור להיות בצידה הרחוק של הכנסייה. פסלו המפורסם של משה רבנו, אוחז בלוחות הברית, היה מדהים ביופיו. על אף, שבתכנון המקורי אמור היה להיות הפסל, חלק אחד, מתוך שורה של פסלים, שבעזרתם, תכנן מיכלאנג'לו, לעטר את מצבתו של האפיפיור יוליוס השני - נוכחותו הייתה עוצרת נשימה. הוא ידע היטיב מה מטרת בואם האמיתית לכאן. אך, לא יכול היה לגלות לה. לא כעת. הם הסתובבו סביב הפסל דקות ארוכות. בוחנים ומשתהים. לבסוף, נעמדו מול הפסל, מחובקים. ייעודו ה'נוצרי' של הפסל, לא הזיז להם כהוא זה. הדמות שייצג - הייתה בעל החשיבות.

  איש קשיש עם שפם, נעצר לידם מחייך. הוא הצביע על הפסל, גאה. לשאלתו, האם הם יודעים מדוע למשה יש קרניים?8 ענו כן. חיוכו דעך. כעת היה תורם להצביע. בצידו האחר של הפסל, עמדה אישה, מכוונת מצלמה, לעבר בן זוגה שעמד לפני הפסל, כאשר אצבעותיו, מסמנות קרניים מעל לראשו. המדריך מיהר אליהם.

  הם יצאו מהכנסייה, ופנו לרחוב Via Cavour, נהג המונית שאל ליעדם. והחל בנסיעה.

  - ?9Est-ce que vous parlez francais, שאל את נהג המונית, כשזה, החל מגלה רצון לפתוח בשיחה. הוא לא התעניין יותר.

  כיכר Campo de' Fiori, הייתה הומה, כצפוי. הם התיישבו באחד מבתי הקפה, הפזורים מסביבה. הוא הזמין אספרסו, היא העדיפה סודה עם לימון. הכיכר המתה מבליל השפות שיצרו התיירים שגדשו אותה. נערים ונערות מקומיים, התיישבו למרגלות אנדרטת ג'ורדנו ברונו,10 מאזינים לצעיר עם הגיטרה ששר דילן.

  אכן הזמנים משתנים.11

  'כיכר פרחי הלוטוס',12 היה הולם טוב יותר את שמה, מאשר כיכר הפרחים. בעבר, שימשה הכיכר להוצאות להורג, רובן נעשו בידי האינקוויזיציה. ברונו המסכן, היה אחד המפורסמים שהוצאו בה להורג. הם ישבו כך, דקות ארוכות, שותקים. מאזינים. הוא ידע שהרגע, לו ציפה, קרוב, מתמיד.

   

  הלילה היה שחור. ידיו שעונות על מעקה הגג. ההמולה למטה המשיכה. גביעים של יין איטלקי נשקו האחת לרעותה, צלחות קטנות נושאות מיטב המטעמים, נישאו באצבעותיהן של עלמות-חן שחומות ותמירות. מבטים חושקים ליוו אותן.

  הוא פשפש בכיס מכנסיו, חש את קופסת הלבד הקטנה. מבטו נח על פתח ניקוז. מרכז סביבו עלי אדר - שם חיינו תמיד, אחדים מאיתנו, נושאים מבט.13 בעודו מצית סיגריה, נפתחה דלת החירום מאחוריו. צחוק כבד מלווה בשיעול כבד אף יותר, פרץ החוצה, על כתפיו נחו זרועותיה הדקיקות של ברונטית צעירה. היא חייכה אליו במבוכה, לא ניכרת במיוחד. אימרי כן לזקן.14

  שניהם נעלמו במהירות, באפלולית מסדרון המלון. לא עושים מאמץ ניכר ללכת זקופים.

  קחי את הזמן. מהרי.15 אמר לה טרם יצא את החדר. והיא עדיין בחלוק רחצה לבן, שמוט על כתפיה.

  הפנס האיר את דמותו והטיל את צילו מטה, על רחבת הבריכה. כל פעם שזז, זז עימו צל ענק.16 מאיר ומסתיר את האור, כמו ענן תועה בדרכה של השמש. ריח האוויר הנעים התערבב בריחו של בושם עדין. זיהוי וודאי. רגע האמת.

  נשימה עמוקה.

  נשיקה ארוכה.

  כך נותרו מספר רגעים ארוכים. נהנים מהמגע, השקט והרוח הנעימה. הוא הרחיק אותה אט ממנו. תוך שהוא כורע על ברכו. צחוק קטן. לפיתת היד את הפה. ניסיון לא מוצלח לעצור דמעות, שכל כך חיכתה להן. מתחת לאור17 עיניה בוכות: כן! אני אוהבת אותך.

  רגע שחיכו לו.

  רגע שיישאר חקוק לנצח.

  אהבה ללא ספקות.18

   

   

   

  ללימור.

   

   

  __________

  2.         לטינית: בשם האב, הבן ורוח הקודש.

  3.         איטלקית: "בטלה מתוקה".

  4.         איטלקית: "סליחה".

  5.         גרמנית: "אדם עליון". מונח הלקוח מספרו של ניטשה: "כה אמר זרתוסטרא".

  6.         גרמנית: "כמובן, בוודאי".

  7.         סן פייטרו אין וינקולי: פטרוס בשלשלאות. בכנסייה, מוצגות שלשלאות, שעל פי האגדה, נועדו לכבול את השליח פטרוס הקדוש, ומכאן שמה.

  8.         מיכלאנג'לו, פיסל את משה עם קרניים על ראשו, בשל טעות בתרגום הפסוק: "וַיְהִי, בְּרֶדֶת משֶׁה מֵהַר סִינַי...כִּי קָרַן עוֹר פָּנָיו" (שמות ל"ד כ"ט).

  9.         צרפתית: "אתה מדבר צרפתית?"

  10.       מדען, פילוסוף ואסטרונום איטלקי, מתקופת הרנסאנס.

  11.       Bob Dylan/Times They Are A Changing (From album with the same name)

  12.       פרחי השיכחה.

  13.       על משקל: "כולנו חיים בביבים, אבל כמה מאיתנו מסתכלים על הכוכבים". (אוסקר ויילד)

  14.       שיבוש סיסמת בחירות מפורסמת של מפא"י - "אִמרו כן לזקן"

  15.       Nirvana/Come As You Are (Nevermind album)

  16.       "הטל צל ענק" סרט משנת 1966 על חייו של גנרל דוד מרקוס.

  17.       תרגום לקטע משירו של מייק ברנט: ""Dans La lumière (בתוך האור)

  18.       "הטל ספק בתנועתה של החמה, הטל ספק באמת כשקר, אך לעולם אל נא תטיל ספק באהבה". (המלט)

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/3/17 07:56:

   הי 

   ואווו איזה נפלא ומרגש!! אני מניח שעכשיו אתם עומדים בפני בחירת אולם? אני ממליץ לכם להכנס לקישור המצורף להודעה שלי, שם תוכלו לקרוא עוד על מחירים של אולמות אירועים, לקבל רעיונות, ולהתרשם מאולם נהדר בו אני בחרתי להתחתן, ואני יכול לומר מניסיון אישי שהיה פשוט נפלא.

     8/9/11 09:57:

   ואוו.. אהבתי מאוד והצלחת לרגש מבלי להזכיר כלל יהלומים או טבעות אירוסין, פשוט מדהים.. מתי הספר יוצא?? אני בטוח אקנה עותק!!

   בהצלחה לך!!!

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   עופר מימון
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין