כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  המושבניקים והקיבוצניקים פטורים מהיטל הבצורת?

  20 תגובות   יום שישי , 19/6/09, 07:39

  הפריארים תושבי הערים הולכים לאכול אותה שוב עם היטל הבצורת . הבזבזנים מהמושבים והקיבוצים ימשיכו לרחוץ את המכונית ולהשקות את הגינות הפרטיות במחירים  מגוכחים. היטל הבצורת בסך 20 שקל לקוב מים יביא את מחיר הקוב הנוסף לתושבי הערים החל מהראשון ליולי ל 27.9 שקל לקוב, בזמן שתושבי הישובים החקלאיים ישלמו על אותה צריכה רק 2.94 שקל לקוב מים.  ההיטל הזה הוא טירוף נוסף בדרך הכושלת של הרשויות בטיפולם במשק המים. 

   

   אכן בזבזני המים הגדולים בהתישבות ,ימשיכו להשתמש במים במחירים מגוחכים לצריכה פרטית ולגינון הפרטי שלהם וגם לגדל גידולים לא חסכנים במים וליצא מים לאירופה יחד עם חלק מהתוצרת החקלאית.

   

  "יש לנו יסוד להאמין שיו"ר רשות המים ואנשיו הבינו, ש"היטל הבצורת" במתכונת המוצעת, לא יוכל להיות מופעל בהתיישבות המתוכננת בלו"ז המתוכנן, אומרים אנשי ההתישבות. 

   

  מענין מה יעשה יושב ראש רשות המים אם מוני המים של תושבי הערים יפסיקו לפעול לפתע ? 

   

  וכך נכתב בעלון של ישוב חקלאי הנמצא ברשותי:

   

  "היטל בצורת"

   

  תיאום עם הממשלה – אישרה לפני שבוע ועדת שרים לחקיקה את "היטל הבצורת" שמשמעותו קנס כבד על כל צריכת מים לבית (כולל גינון) של כמות העולה על 4 מ"ק לאדם לחודש; תעריף הקנס הוא בגובה של 20 ₪ למ"ק בתוספת של תעריף ג' המקובל ברשויות (כיום בגובה 7.94 ₪/מ"ק) – דהיינו, הקנס יהיה בגובה 27.94 ₪/מ"ק!! ע"פ התוכנית אמורה התקנה להיכנס לתוקפה ברשויות העירוניות החל מיום 1.8.09 ובהתיישבות העובדת, החל מיום 1.1.2010; תוקף התקנה כפי שמופיע בחוק ההסדרים – 31.12.2010. עפ"י התוכנית חובת הגביה היא על ספק המים.
  למיותר לציין ש"היטל הבצורת" במתכונתו הנוכחית מעורר התנגדות נרחבת – הן בשלטון המקומי, הן ב"מקורות" וכמובן אצלנו, נציגי ההתיישבות.
  ע"מ להמחיש את היקף הבעיה בהתיישבות – להלן דוגמא למה ייתבע ישוב בן 500 נפשות:
   
  המצב כיום:
  הקצאה של 150 מ"ק לנפש X 500 תושבים X 2.94 ₪/מ"ק סה"כ הוצאה של 220,500 ₪.
   
  במצב החדש:
  4 מ"ק לנפש X 12 חודשים X 500 תושבים X 2.94 ₪/מ"ק = 70,560 ₪.
  ועוד  102 מ"ק (48 – 150) X 500 תושבים X 27.94 = 1,424,940 ₪, ובסה"כ - 1,495,500 ₪!!.
  (תחשיב זה נעשה תחת ההנחה שהצריכה הביתית נשארת ללא שינוי – 150 מ"ק לנפש).
   
  בסיוע בלתי נילאה של אבו וילן, מזכ"ל ההתאחדות, הובהר ליו"ר רשות המים ואנשיו, שכל עוד אין הפרדת רשתות מלאה בישובים המתוכננים – לא ניתן להחיל את התוכנית על הישובים הללו.
  זאת ועוד: במושבים בהם קיימת מנייה של מים על כל יח' דיור – היא קשורה גם  לחלקה א' – החקלאית, וכל עוד אין הפרדה ברורה בין הבית לשטחים החקלאיים – אין כל אפשרות מעשית להשית את ההיטל.
  יצויין עוד, שע"פ בדיקה ראשונית של א. ע. המים, עלות ממוצעת של התקנת מדי-מים והפרדת רשתות (כולל שיפוץ צנרת הכרחית) – עלותה לישוב חקלאי היא בסד"ג של 2.5-3.0 מלש"ח.
   
  יש לנו יסוד להאמין שיו"ר רשות המים ואנשיו הבינו, ש"היטל הבצורת" במתכונת המוצעת, לא יוכל להיות מופעל בהתיישבות המתוכננת בלו"ז המתוכנן.

     האם המושבניקים והקיבוצניקים פטורים מהיטל הבצורת?
   

  אז מי שרוצה להעלות את מחירי המים לגינון במגזר העירוני,  שיסביר קודם כל
  מדוע אנו נדרשים לתת מתנות לגינון ולצריכה הפרטית בהתישבות. ומי שלא
  יקשיב לטיעונים עלול להדרש להשיב על טענות דומות  בפני בג"צ.   דרג את התוכן: