כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תולעת מכרסמת.

  בימים האחרונים אני חווה אש בוערת בעצמותי, תחושה עילאית של שליחות סוחפת הרבה מעבר לכל מה שחוויתי מאז פתחנו את העיתון לפני כ 5 שנים.הידיעה שהפעם אנו עומדים לשנות את חייהם של אלפי אנשים מקצה לקצה, באמצעות סדרת מאמרים שתלמד אותם כיצד אחרי 5 שנים עבודה בישראל הם יכולים להגיע לקרן של 48,000$.

  הויכוח ביו טויב בין רב לכומר שיכה גלים באינטרנט, יחולל מהפכה לאלפי הנוצרים שייצפו בו.

  15 תגובות   יום שני, 20/7/09, 14:40

   

    

  בפעם הראשונה בהיסטוריה שכל נוצרי ברחבי העולם יכול לראות ולשמוע, ויכוח מהמם בין רב חכם לכומר, שיכול לומר את דבריו כשווה בין שווים ללא כחל ושרק. זה ויכוח שיכה גלים כי כל נוצרי שיראה אותו ירגיש שהקרקע היציבה שהוא עומד עליה עשרות שנים, נשמטת במחי יד מתחת רגליו.

   

  זה חלק ראשון מתוך 19 חלקים. שלוש שעות של ויכוח, אבל איזה ויכוח. איזה שלוש שעות. הרב שואל את הכומר סידרה של 20 – 30 שאלות והחרב המתהפכת של השאלות, תופסות את השור בקרניו, וסוגרות על הכומר מכל הכיוונים. כרעם ביום בהיר, יכה בו הברק, בתוך 3 שעות בלבד, הוא יגלה שהאמת פשוטה וצלולה כמימי נהר בשוויץ, עם שלל הוכחות של בטון יצוק. ומולן הניסיונות המביכים של הכומר לשוב וללעוס כמעלה גירה רגשות סובייקטיביות, עכורים יותר מימי הירקון.

   

  במשך כאלפיים שנה היהודים, כבשה קטנה בין 70 זאבים, היו נתונים לחסדיהם של " דת האהבה", זאת הדורשת בתיאוריה ממאמיניה, להגיש גם את הלחי השנייה, אבל בפועל, אותה דת אהבה לא רק שלא אהבה, אלא טבחה ורצחה ועינתה יותר מכולם את היהודים.

   

  והפלא הגדול הוא, שלמרות כל האינקווזציות והפוגרומים מחד והפיתויים הרבים לכל מי שהסכים להתנצר מאידך, בכ"ז רוב רובם של היהודים בחרו לסבול בשקט ולא להתנצר. והדגש הוא על המילה בשקט.

   

    הם לא ניסו לשכנע את הנוצרים שאמנותם נשענת על כרעי תרנגולת לעומת היהדות שנשנעת על אדני פלדה. אותם ויכוחים שכן היו לאורך ההיסטוריה בין רבנים לכמרים ומושמדים, היו בתנאים בלתי אפשריים מבחינת הרבנים. והם נאלצו ללכת בין הטיפות, לא להכעיס ולהרגיז את הכמרים ומצד שני להגן על אמונתם. לכן הם כמעט שלא היקשו אלא רק תירצו, ויותר משהם אמרו הם הסתירו.

   

  כל זה היה נכון עד שעלה הסרטון הזה באינטרנט. בפעם הראשונה בהיסטוריה שבה היהודי יכול לומר את דבריו באופן חופשי, כשווה בין שווים, בלא כחל ושרק. וראו זה פלא, לא צריך יותר משלוש שעות של ויכוח בכדי שהמרצע יצא מהשק. התרמית הגדולה שמיליארדי אנשים האמינו בה לאורך ההיסטוריה, נחשפת במחי יד. אם רק קצת מפזרים את מסך הערפל של הסיסמאות הרגשיות של הנצרות, מגלים מהר מאוד שכל כולה חוכא ואיטלולא.

   

  ומעל הכול, מה שתפש אותי במיוחד,  זו הבורות ועם הארציות המדהימה של כותבי האוונגליון שנחשפת בויכוח. הם לא ידעו עובדות פשוטות שכל ילד בכיתה ב' יודע אותן. בכתבי האוונגליון כתוב שמערת המכפילה נמצאת בשכם ולא בחברון. זה לא יאמן, אבל ממש כך. הם כתבו שאברהם קנה אותה מחמור ולא מעפרון ושיעקוב ומשפחתו ירדו 75 נפש למצרים ולא  70, כפי שכתוב במפורש בתורה. והרי הם מאמינים בתנ"ך. איך יכול להיות שכותבי האוונגליון היו עד כדי כך בורים? איך יכול להיות שמילארדי אנשים מאמינים בדת שמייסדיה הם ממש עמי ארצות?

   

  זה לא יאמן, מיליארדים של אנשים, בניהם חכמים ואינטליגנטים, מאמינים בדת  שכל כולה עומדת על רסיסים של כרעי תרנגולת, תלאים תלאים של שקרים, אלפי סתירות, בדיות וסיפורים שאיש לא יכול להוכיח אותם. אם הברית החדשה היא ספר אלוקי, לא יכולה להיות בו אפילו טעות אחת. כי אם זה אלוקי, זה מוחלט, אם יש טעות, או סתירה בין מה שאלוקים כתב בחלק הראשון לחלק השני , סימן שזה לא אלוקי. אלוהים שלא זוכר מה הוא כתב בחלק הראשון של הספר, הוא לא האלוהים שלנו.

   

  זו רק דוגמא לאחת השאלות, זה לא המקום להאריך בשאר השאלות, עדיף לצפות ברב שעושה זאת הרבה יותר טוב. אבל כל שאלה ושאלה כשלעצמה היא פצצה מתקתקת שמפרקת את המוח לאלפי חלקיקים של סימני שאלה.

   

  אחרי שצופים בויכוח, ניתן להבין את הסוד הגדול: איך ולמה ומדוע במשך 2,000 שנה היהודים המושפלים לא התפתו ולא נענו להמיר את דתם למרות כל העינויים במרתפי האינקווזציות. מאיפה היה להם את הכוח הפנימי האדיר הזה להאמין באמונתם בעוצמה כה גדולה? איך מיליוני יהודים במהלך ההיסטוריה היו מוכנים למות על קידוש ה', ולא לנתק את השרשרת המופלאה מהאמונה ביהדות, למרות כל שלל הפיתויים שניתנו לכל יהודי שהמיר את דתו.

   

  רק תנסו לדמיין מה עובר בראשו של מאמין נוצרי, כשתוך שלוש שעות מתחוור לו, שהוא מאמין בהבל מוחלט. תחשבו על תחושת ההאשמה העצמית, שנופלת עליו לפתע כסלע כבד. כשהוא אינו מסוגל להסביר לעצמו,  איך הוא היה כזה הדיוט והאמין בכאלה שטויות?

   

  לא לכל אדם בגיל ארבעים יש את האומץ לנהוג עם עצמו כעם חומר גלם, לזנוח אמונה נוחה ומוכרת, ותוך 3 שעות בלבד, היא הופכת להיות זרה וקשה מנשוא. ולכן זה מעניין מאוד להתבונן רגע אחד יותר ארוך, מבט אחד יותר עמוק, בתגובותיו של הכומר. בתחילה, הוא חייכן, שמח להזדמנות להרצות דבריו לפני קבוצה של יהודים, שש על האתגר לעמוד מול הלא  הידוע. בתחילה, כמו נוצרי טוב, הוא תמיד מחייך. את אותו סוג של חיוך שיש תמיד לכמרים הנוצרים, של אחד שיודע הכול. תמיד מבין ותמיד סולח. דוק מיסטי מצעף את עיניו, משהו רטורי מתלעלע בגרונו. בפעם הראשונה בחייו שבה הוא עומד על במה אחת מול רב חכם שבקי בברית החדשה. אבל מהר מאוד מתברר לו לאסונו, שהוא פתח בויכוח בקול ענות גבורה ובמהרה התפוגג לקול ענות חלושה. הוא פתח את מערכת הקרב בתורן מורם וסיים אותה, מובס, מבויש ופרוק מנשקו. בתוך 3 שעות בלבד, כבמטה קסם, במטח של שאלות, הרב מסיר מעל פניו את מסך השקר הגדול שבנצרות ופוקח את עיניו לראות באיזה כלוב צר ורדוד הוא חי כל ימיו.

   

  כל שאלה , שהרב מצליף על הכומר, היא פטיש של 5 קג', המנפץ לרסיסים את האמונה שהוא האמין בה בוודאות עשרות שנים. אט אט הכומר מבין שהוא נמצא במלכודת של סתירות, שכל סתירה יוצרת תהום בלתי אפשרי לגשר עליו בשכל הישר. בתוך שלוש שעות בלבד, כל האמונה שהוא האמין בוודאות משחר נעוריו, מתבררת למרבה המבוכה, ברמה של בדיחה עצובה. אם הבדיחה לא הייתה כה כואבת, היא הייתה ממש מצחיקה.

   

  מהר מאוד הוא מוצא את עצמו נבלע בתוך חור שחור תודעתי. כלוא בתוך מטווח של רגשות סותרים ותובנות מתחלפות. פניו התכרכמו והחווירו חליפות, במגוון קשת הצבעים שבין לבן לאדום. הוא שותה ושותה ללא הפסקה, מוריד את המקטורן ולובש את הסוודר, ושוב מוריד את הסוודר ולובש את המקטורן. הוא מקשיב למטווח ההצלפות של הרב במבט חלול, חורק שינים, נושך שפתיים. בין מלה למלה היו אנחות כבדות ונשימות מהירות וריסוקי קול.

   

  התבוננתי בעיניו בזמן שהקשיב: הן בערו, כמו רשפים היוצאים מרובה דו קני. ונראה בעליל שהוא רותח ומבעבע בקרבו כמו הר געש שכל רגע עלול להתפוצץ. ולא פעם חשתי  שנקודת הרתיחה קרובה מתמיד. ולעיתים ממש חששתי שבכל רגע הוא עלול לקבל התקף לב. וכשלבסוף, סוף כל סוף, הויכוח הסתיים והכומר נשאר עדיין שלם, שמעתי אנחת רווחה חרישית שנפלטה מפי.     

   

  אבל למרות הכל הכומר לא התייאש. למרות שהוא לא השיב אף לא על שאלה אחת, הוא לא לגמרי התייאש. בנואשות עקשנית מרהיבה, המגדירה מחדש את מימדי המושג בת יענה, כשברזרבות האחרונות של כוחותיו הוא מנסה כל פעם להתעשת מחדש. וכמו כלב השב אל קיאו, הוא חוזר על אותן סיסמאות רגשיות  שוב ושוב כמו תקליט שרוט המופעל על אוטומט. יש לו על כל שאלה תשובה, גם אם היא לא שאלה גם אם היא לא נשאלה ורק על השאלה שנשאלה הוא לא עונה. אף לא על שאלה אחת.

   

  כנסו וצפו ותגמעו בעיניים שוקקות את המראות והקולות. 3 שעות הרות גורל לכל נוצרי מאמין. מה שרק כיום ניתן לראות, לאחר 2,000 שנות גלות, כשהיהודי יכול סוף סוף לומר את דברו כשווה בין שווים.

   

  http://www.youtube.com/watch?v=yQtdElO39WA&feature=related

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (15)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/12/09 20:55:


   איש יקר,

    

   אתה מייחס לי דברים שלא אמרתי.

   חבל.

   אתה פשוט לא מבין על מה אני מדבר.

     27/12/09 19:20:

   צטט: cafe2010 2009-12-27 18:13:52

   צטט: יוסי איתן 2009-12-27 14:08:14

   צטט: cafe2010 2009-12-26 00:54:02


   שלום לכולם,

    

   סתירות וחוסר ידע לכאורה אינם מעידים על מקור אנושי, כשם שסדר ועקביות אינם מעידים על מקור אלוהי.הנצרות והאיסלם דחויים, לא מפאת ספריהם, אלא ממהותם. מה שנערך כאן אינו ויכוח פילוסופי מעמיק כי הרי אז היה נשמע בצורה שונה לחלוטין.

   המדובר בויכוח פופולרי שתועלתו לעורר את העיון הביקורת והבדיקה מחדש בקרב המאמינים.

    

   אם בורא עולם נתן גם את התנך וגם את הברית החדשה הכיצד בתנך כתוב שאבותינו ירדו 70 נפש למצרים ובברית החדשה כתוב 75.

   כנ"ל אם בתנך כתוב שמערת המכפלה היא בחברון ונקנתה מעפרון החתי, ובברית החדשה כתוב שאברהם קמה אותם מחמור אבי שכם ומקומה בשכם ולא בחברון, זו ראיה חד משמעית שהברית החדשה היא יצירה אנושית של בורים ועמי ארצות שאפילו לא הכירו את התנך.

   לומר על הויכוח הקטלני שהוא לא ויכוח פילוסופי מעמיק היא התנשאות נבובה. הויכוח שם את האצבע על הנקודות המרכזיות וחושף את ערוותן בצורה הכי מרשימה וקטלנית.

   ניכר בתגובתך שראית רק חלק מהויכוח. חבל. אתה מחמיץ חוויה נדירה. 

    

   יסוד הנחתך הוא כי סתירה מעידה על אי-אלוהיות.

   יסוד זה אינו יכול להיות אמת מוכרחת, כי היא שומטת את טענת אלהיות התורה עצמה, מאחר ויש בה סתירות מיניה וביה. אותם סתירות אשר התלמודים והמדרשים ופרשני המקרא לדורותיהם טורחים ליישב. הוא הדין לגבי חוסר ידע או התמצאות או קפיצות בזמן. אם יגשו אליי אתאיסט נוצרי ומוסלמי ( ואכן עשו זאת ) ויטענו כנגד תורתי כפי אשר אתה טענת כי " זו ראיה חד משמעית שהתורה היא יצירה אנושית של בורים ועמי ארצות שאפילו לא זכרו מה הם עצמם כתבו" אדחה אותם בדיוק כפי שכתבתי לעיל. אם כן, הכל תלוי בפרשנות. והפרשנות תלויה באדם. והאדם תלוי בשכלו. והשכל המוסכם על הכל היא הלוגיקה הבסיסית והסבירות הבריאה.

    

   הויכוח הוא מעניין מחוייך ונעים, ראיתי את כולו ונהניתי ממנו. אך אין זה אומר שהוא אינו פופוליסטי ועוקב ונגרר אחר הווכחנות המיסיונרית הנוצרית והמוסלמית.אותה ווכחנות נועדה להמונים בלבד להרשימם בטענות. ברמה העיונית לוגית פילוסופית אלו אינן הכרחיות לטענה.

    

   כפי שכתבתי לעיל, הנצרות והאיסלם דחויים ובלתי אפשריים מבחינה מהותית עוד בטרם נחל לנבור בדיוקים טקסטואליים כאלו ואחרים.

   אינני מוצא בדבריי אלו והקודמים שום התנשאות ובוודאי לא נבובה. צר לי מאד שאתה חושד בי בזה.

    

   יש הרבה הבדלים מהותיים בין היהדות לנצרות, כפי שהרב בוויכוח מוכיח בכל אחת מה 20 - 30 שאלות שהוא שואל.

   ברשותך אתייחס להבדל מהותי אחד:

   הנצרות כמו שאר הדתות החלו מטענה של התגלות אלוהית ליחיד או ליחידים מייסדי הדת, שאליהן נוספו סיפורים על ניסים שנעשו בנוכחות מספר לא גדול של אנשים, ומכאן ואילך הדת התפשטה במשך השנים. ורק היהדות מתחילה ממעמד המוני של התגלות אלוהית אל העם כולו מיליוני בני אדם . שראו ושמעו במו אוזניהם את אלוהים שמתגלה לעם מעל פסגת הר סיני?

   בוא ניקח את נקודת ההנחה שלך שלא היה מעמד כזה, ואיזה אדם החליט לכתוב תורה ומנסה לתת אותה לעם שלם כדי שיקיימו אותה.

   דמיין את הדבר הבא:

   אדם בא אלינו עם ספר חוקים וסיפורים שהוא כתב, ביניהם, ציווים תובענים מאוד מהאדם ובחלקם לא הגיונים, ללכת עם מרובעים על הראש, חוטים בבגדים,   ועוד כל מיני "מצוות" שהוא המציא כיד דמיונו הטובה, והוא אומר לנו: לא רק שעכשיו אתם מקבלים את כל מה שכתוב בספר הזה, ומקבלים עונשים כבדים מאוד כמו עונש מות על חילול שבת, אלא אתם גם צריכים לקבל שהייתם כרגע במעמד נשגב והאלוקים נגלה אליכם עם קולות וברקים והוא נתן לכם את הספר שאני מחזיק עכשיו, ועוד אתם צריכים לספר את זה לבניכם ושאף אחד לא יקום ויערער חס ושלום.

    

   גם כדי "להשתיל" סיפור כזה צריך לשכנע מיליוני אנשים שהיו במעמד שלא היו בו מעולם , האם נראה לך הגיוני להצליח לשכנע עם שלם שהיו באירוע שלא היה בכלל?

    

   בנוסף לכך באותו ספר כתוב שהוא הציל והוציא את האנשים שהוא מציג להם את הספר ואומר להם "אתם זוכרים שהוצאתי אתכם ממצרים נכון? , אתם זוכרים שעשיתי 10 מכות נכון? אני גם מבקש שתספרו לבנים שלכם שעשיתם לכם את הדברים האלה"

    

   תפתח בתורה ותראה את הכתוב:

    " אתם ראיתם כי מן השמיים דיברתי עמכם" (שמות כ, יט). " אתם ראיתם את כל אשר עשה ד' לעיניכם" (דברים טז, ט).

   " אתם ניצבים היום כולכם" (דברים טז, ט)

    

   ואם תשאל: ואולי נתינת התורה היתה מאוחרת יותר, שנניח בא אדם 1000 שנה לאחר מכן ומביא לעם את התורה ואומר להם הנה היתה לכם תורה והיא אבדה ונשתכחה מכם ועכשיו אני בא אליכם ומספר לכם מה היה עם אבותיכם, אז בואו תתחילו לקיים מצוות.

    

   תשובה: היה העם היהודי שואל את "מביא" התורה: "היכן היתה התורה הזאת אתמול? איך יתכן שלא ראינו אותה קודם לכן? מדוע אבותינו ואבות אבותינו לא ספרו לנו מעולם עליה?"

    

   מה היה ממציא התורה עונה?

    אם היה אומר: שאכן התורה נכתבה אלף שנים קודם לכן, אך התורה אבדה, והוא גילה אותה. היו אומרים לו:

   ראשית, כיצד יתכן שאירוע מרעיש ארץ כזה, כהתגלות אלוקים לאומה שלימה, ישכח???

    

   ושנית, לא רק שבלתי אפשרי שדת ואומה תשכח את חווית היסוד שלה, אלא בתורה עצמה שהוא מגיש להם כתוב שהתורה לא תשכח לעולם!!! שנאמר:

     "והיה כי תמצאן אותו רעות רבות וצרות, וענתה השירה הזאת לפניו לעד, כי לא תשכח מפי זרעו" (דברים לא,כא).

    

   אם באמת התורה נשכחה, היתה בכך הכחשת הטענה של כתיבה אלוקית. אם אלוקים כתב את התורה איך יתכן שקביעותיו הוכחו כשקר? ודאי לא היו מקבלים אותה, ולא היתה הופכת להיסטוריה מקובלת.

    

   ככל שתעמיק לחשוב כך תגלה שראיה זו היא כל כך פשוטה עד שקשה להבין איך הרבה בני אדם לא חושבים עליה כלל ואם חושבים עליה דוחים אותה בדחיות של קש.

    

   טענה מסוג כזה לא ניתן לזייף, כי אחרת איך נסביר את העובדה שאף דת אחרת לא עושה כן ?

    ואם כל זה לא מספיק קח את הפצצה המתקתקת הבאה שמפרקת את המוח לאלפי חלקיקים של סימני שאלה ותהיה, :   

   איך תסביר את הדבר המדהים הוא , שה"משתיל" בעצמו כותב ב"תורתו" שלעולם לא יוכל אף אחד להמציא ולהשתיל מעמד כמעמד הר סיני.

    

   וכך כתוב בתורה: "הנהיה כדבר הגדול הזה, או הנשמע כמוהו, השמע על קול אלוקים מדבר מתוך האש כאשר שמעת אתה ויחי", דברים ד`

    

   ואם הוא בעצמו "משתיל" את מעמד הר סיני ומצליח בכך, איך יוכל להבטיח שלעולם לא יצליח אף אחד אחר להמציא סיפור כזה?

     

   יש עוד הרבה הוכחות כגון על הנבואות:

    http://cafe.themarker.com/view.php?t=738878 

    

     27/12/09 18:13:

   צטט: יוסי איתן 2009-12-27 14:08:14

   צטט: cafe2010 2009-12-26 00:54:02


   שלום לכולם,

    

   סתירות וחוסר ידע לכאורה אינם מעידים על מקור אנושי, כשם שסדר ועקביות אינם מעידים על מקור אלוהי.הנצרות והאיסלם דחויים, לא מפאת ספריהם, אלא ממהותם. מה שנערך כאן אינו ויכוח פילוסופי מעמיק כי הרי אז היה נשמע בצורה שונה לחלוטין.

   המדובר בויכוח פופולרי שתועלתו לעורר את העיון הביקורת והבדיקה מחדש בקרב המאמינים.

    

   אם בורא עולם נתן גם את התנך וגם את הברית החדשה הכיצד בתנך כתוב שאבותינו ירדו 70 נפש למצרים ובברית החדשה כתוב 75.

   כנ"ל אם בתנך כתוב שמערת המכפלה היא בחברון ונקנתה מעפרון החתי, ובברית החדשה כתוב שאברהם קמה אותם מחמור אבי שכם ומקומה בשכם ולא בחברון, זו ראיה חד משמעית שהברית החדשה היא יצירה אנושית של בורים ועמי ארצות שאפילו לא הכירו את התנך.

   לומר על הויכוח הקטלני שהוא לא ויכוח פילוסופי מעמיק היא התנשאות נבובה. הויכוח שם את האצבע על הנקודות המרכזיות וחושף את ערוותן בצורה הכי מרשימה וקטלנית.

   ניכר בתגובתך שראית רק חלק מהויכוח. חבל. אתה מחמיץ חוויה נדירה. 

    

   יסוד הנחתך הוא כי סתירה מעידה על אי-אלוהיות.

   יסוד זה אינו יכול להיות אמת מוכרחת, כי היא שומטת את טענת אלהיות התורה עצמה, מאחר ויש בה סתירות מיניה וביה. אותם סתירות אשר התלמודים והמדרשים ופרשני המקרא לדורותיהם טורחים ליישב. הוא הדין לגבי חוסר ידע או התמצאות או קפיצות בזמן. אם יגשו אליי אתאיסט נוצרי ומוסלמי ( ואכן עשו זאת ) ויטענו כנגד תורתי כפי אשר אתה טענת כי " זו ראיה חד משמעית שהתורה היא יצירה אנושית של בורים ועמי ארצות שאפילו לא זכרו מה הם עצמם כתבו" אדחה אותם בדיוק כפי שכתבתי לעיל. אם כן, הכל תלוי בפרשנות. והפרשנות תלויה באדם. והאדם תלוי בשכלו. והשכל המוסכם על הכל היא הלוגיקה הבסיסית והסבירות הבריאה.

    

   הויכוח הוא מעניין מחוייך ונעים, ראיתי את כולו ונהניתי ממנו. אך אין זה אומר שהוא אינו פופוליסטי ועוקב ונגרר אחר הווכחנות המיסיונרית הנוצרית והמוסלמית.אותה ווכחנות נועדה להמונים בלבד להרשימם בטענות. ברמה העיונית לוגית פילוסופית אלו אינן הכרחיות לטענה.

    

   כפי שכתבתי לעיל, הנצרות והאיסלם דחויים ובלתי אפשריים מבחינה מהותית עוד בטרם נחל לנבור בדיוקים טקסטואליים כאלו ואחרים.

   אינני מוצא בדבריי אלו והקודמים שום התנשאות ובוודאי לא נבובה. צר לי מאד שאתה חושד בי בזה.

     27/12/09 14:08:

   צטט: cafe2010 2009-12-26 00:54:02


   שלום לכולם,

    

   סתירות וחוסר ידע לכאורה אינם מעידים על מקור אנושי, כשם שסדר ועקביות אינם מעידים על מקור אלוהי.הנצרות והאיסלם דחויים, לא מפאת ספריהם, אלא ממהותם. מה שנערך כאן אינו ויכוח פילוסופי מעמיק כי הרי אז היה נשמע בצורה שונה לחלוטין.

   המדובר בויכוח פופולרי שתועלתו לעורר את העיון הביקורת והבדיקה מחדש בקרב המאמינים.

    

   אם בורא עולם נתן גם את התנך וגם את הברית החדשה הכיצד בתנך כתוב שאבותינו ירדו 70 נפש למצרים ובברית החדשה כתוב 75.

   כנ"ל אם בתנך כתוב שמערת המכפלה היא בחברון ונקנתה מעפרון החתי, ובברית החדשה כתוב שאברהם קמה אותם מחמור אבי שכם ומקומה בשכם ולא בחברון, זו ראיה חד משמעית שהברית החדשה היא יצירה אנושית של בורים ועמי ארצות שאפילו לא הכירו את התנך.

   לומר על הויכוח הקטלני שהוא לא ויכוח פילוסופי מעמיק היא התנשאות נבובה. הויכוח שם את האצבע על הנקודות המרכזיות וחושף את ערוותן בצורה הכי מרשימה וקטלנית.

   ניכר בתגובתך שראית רק חלק מהויכוח. חבל. אתה מחמיץ חוויה נדירה. 

     26/12/09 00:54:


   שלום לכולם,

    

   סתירות וחוסר ידע לכאורה אינם מעידים על מקור אנושי, כשם שסדר ועקביות אינם מעידים על מקור אלוהי.הנצרות והאיסלם דחויים, לא מפאת ספריהם, אלא ממהותם. מה שנערך כאן אינו ויכוח פילוסופי מעמיק כי הרי אז היה נשמע בצורה שונה לחלוטין.

   המדובר בויכוח פופולרי שתועלתו לעורר את העיון הביקורת והבדיקה מחדש בקרב המאמינים.

    

   לכן צריך לקחת הכל בפרופורציה ולא לחשוב שהנה בזבנג וגמרנו.

    

   ( נ"ב - הרמב"ם לא ערך ויכוח, היה זה הרמב"ן בספרד. הרמב"ם מצידו כתב מענה קצר נגד האיסלם. כל האמירות לגבי "חכמת הקבלה"( הזוהר ואילך) כמקור הקדום מכל, הם אמונה ללא תיעוד וללא הוכחה או עובדה.אפשר לפתוח ספרי מחקר ולהיווכח בזה.)

    

     17/12/09 14:29:

   צטט: gsimhony 2009-12-14 14:31:01

   מה חודש בויכוח הזה של שלוש שעות?מופתע

   הוויכוח הזה התרחש כבר לאורך אלפיים שנות הגלות שלנו בהרבה מקומות בעולם. הרמב"ם עמד בוויכוח הזה מול הכמרים, רבי יהונתן אייבשיץ הפליא לעשות מהכמרים צחוק בהעמידו אותם על טיפשותם. וחכמי ישראל עמדו לא רק מול הכמרים גם מול מנהיגי דת מוסלמים ואחרים ותמיד הייתה ידם על העליונה.

    

   הסיבה העיקרית היא שאנו לא מאמינים בקב"ה, אין לנו כל צורך להאמין באמונה טיפשית בבורא עולם שעשה ועושה ויעשה את הכל. זו טיפשות להאמין באמונה עיוורת בדברים שניתן להוכיח בבירור.

   לכן, הדרישה של האלוקים מעמו היא "וידעת את ה' " ידיעה ולא אמונה, הבנה שהוא מלווה אותך יום יום ולא אמונה.

   לאמונה אין קיום. די שפעם אחת ביקשת משהו מבורא עולם ולא קיבלת את מבוקשך אתה הופך להיות ילד קטן מאוכזב ומפסיק להאמין, 'אם לא קיבלתי את שביקשתי משמע שהוא אינו קיים', רק שאתה שוכח שגם לילידך אתה לעתים קרובות נותן תשובה שמשמעה "לא", וכשהקב"ה נותן תשובה שמשעה "לא" איך מוכן לקבל ואתה מפסיק להאמין. לכן יש צורך בידיעה, ידיעה ברורה, מוחלטת שה' קיים, דברו קיים ותמיד יהיה כאן לעוזרנו בכל מה שצריך לנו.

   הוויכוח יימשך גם בדורות הבאים, כי הנוצרים חייבים לנסות להוכיח את צדקתם, אפילו שהם נכשלים פעם אחר פעם.

   גם מרטין לותר הקים את התנועה הפרוטסטנטית משום שבלימודיו לתואר כומר גילה את השקרים וחוסר האמת שבנצרות, ובמיוחד את רצון הכנסייה להתעשר על חשבון העניים במכירת כתבי כפרה.

   לנו יש נרות חנוכה שבכל יום מגדילים את הידיעה שחמישה מכבים מנצחים מאות אלפי חיילים יווניים מאומנים, רק בגלל הידיעה שהקב"ה עומד לצידם והוא הנלחם להם.

   חג אורים שמח  

    

    

   הוויכוח הזה שונה מאוד מכל מה שהיה בעבר ולו רק בגלל שהרב יוכל לומר את דבריו באופן חופשי ללא מורא ולא חשש.
     14/12/09 14:31:

   מה חודש בויכוח הזה של שלוש שעות?מופתע

   הוויכוח הזה התרחש כבר לאורך אלפיים שנות הגלות שלנו בהרבה מקומות בעולם. הרמב"ם עמד בוויכוח הזה מול הכמרים, רבי יהונתן אייבשיץ הפליא לעשות מהכמרים צחוק בהעמידו אותם על טיפשותם. וחכמי ישראל עמדו לא רק מול הכמרים גם מול מנהיגי דת מוסלמים ואחרים ותמיד הייתה ידם על העליונה.

    

   הסיבה העיקרית היא שאנו לא מאמינים בקב"ה, אין לנו כל צורך להאמין באמונה טיפשית בבורא עולם שעשה ועושה ויעשה את הכל. זו טיפשות להאמין באמונה עיוורת בדברים שניתן להוכיח בבירור.

    

   לכן, הדרישה של האלוקים מעמו היא "וידעת את ה' " ידיעה ולא אמונה, הבנה שהוא מלווה אותך יום יום ולא אמונה.

    

   לאמונה אין קיום. די שפעם אחת ביקשת משהו מבורא עולם ולא קיבלת את מבוקשך אתה הופך להיות ילד קטן מאוכזב ומפסיק להאמין, 'אם לא קיבלתי את שביקשתי משמע שהוא אינו קיים', רק שאתה שוכח שגם לילידך אתה לעתים קרובות נותן תשובה שמשמעה "לא", וכשהקב"ה נותן תשובה שמשעה "לא" איך מוכן לקבל ואתה מפסיק להאמין. לכן יש צורך בידיעה, ידיעה ברורה, מוחלטת שה' קיים, דברו קיים ותמיד יהיה כאן לעוזרנו בכל מה שצריך לנו.

    

   הוויכוח יימשך גם בדורות הבאים, כי הנוצרים חייבים לנסות להוכיח את צדקתם, אפילו שהם נכשלים פעם אחר פעם.

    

   גם מרטין לותר הקים את התנועה הפרוטסטנטית משום שבלימודיו לתואר כומר גילה את השקרים וחוסר האמת שבנצרות, ובמיוחד את רצון הכנסייה להתעשר על חשבון העניים במכירת כתבי כפרה.

    

   לנו יש נרות חנוכה שבכל יום מגדילים את הידיעה שחמישה מכבים מנצחים מאות אלפי חיילים יווניים מאומנים, רק בגלל הידיעה שהקב"ה עומד לצידם והוא הנלחם להם.

    

   חג אורים שמח  

     19/9/09 18:34:
   שנה טובה

   - שנה של הכרות מעמיקה עם עצמי הקיים ושינוי לעצמי חדש.

   - שנה של שיפור מיומנויות תקשורת בין אישית.

   - שנה של שיפור האיכות של קשר זוגי קיים, של שיתוף פעולה והדדיות.

   - שנה של התמודדות נכונה עם משברים ודילמות.

   - ולמי שעובר את החגים לבד, שנה של מציאת אהבה.   שנה מלאת אהבה,

   מאמן אישי לזוגיות

   acoach4u.co.il
     23/7/09 22:32:

   אני לא מכיר בתנך אפילו לא פסוק אחד שאומר שיעקב נקבר בשכם. האם את מכירה פסוק כזה? איפה
   יש במקרא סתירה לגבי מקום קבורת יעקב. יש גירסה שנקבר בשכם וגם יוסף נקבר שם. ראה הספר לא כך כתוב בתנ""ך. זו מחלוקת בתורה עצמה לגבי מקום הקבורה שלו כמו סתירות נוספות רבות. אל תצחק על הברית החדשה. 
     23/7/09 11:29:

   צטט: רצון להנות 2009-07-22 05:20:29

   צטט: יוסי איתן 2009-07-21 15:05:21

   צטט: רצון להנות 2009-07-21 12:06:37

   אם יורשה לי לשאול 

   על מה ההתמוגגות והשמחה ?

   אם תבדוק לעומק 

   כל הדתות הם בעלות סתירה וחוסר הבנה

   אני יכול לשבת ליד כל רב דתי גדול ולשאול שאלות שלא יהיה לו תשובה לתת לי

   האמן לי שניסיתי לשאול לא מעט רבנים.

   בסוף רק כועסים עלי ומזלזלים בי כי לא יכולים לתת לי תשובות.... 

   כך 

   שגם הדת היהודית שלנו בזמננו זו היא לא היהדות הפנימית האמיתית 

   אנחנו הרי יצאנו לגלות לפני 2000 שנה לאחר חורבן בית 2

   הדת של ימינו היא לא היהדות אלה כתוצאה מהחורבן

   נשארו המנהגים החיצוניים אבל ללא הכוונה הפנימית שהיא היהדות (חכמת הקבלה)

   וללא הכוונה זה לא יותר ממנהג שאתה רואה שלא מביא לגאולה ולמטרה לשמה הוא קיים

   על כך כותב בעל הסולם שהגיע העת לצאת מהגלות הזו

   היהדות(חכמת הקבלה) עוסקת בגילוי הבורא ולא באמונה כזו או אחרת  של הדתות

   הדתות של זמננו הפוכות מחוכמת הקבלה כפי שכתוב "דעת תורה הפוכה מדעת בעלי בתים" (אגואיסטים).

   על פי הקבלה כל בני האדם הם "משלנו".

   חוכמת הקבלה מכוונת את כולם להשגת אהבה כלפי כולם,

   עד כדי הקרבה עצמית למען הגוף הכללי שכולנו חלקים ממנו!

   הדתות, לעומת זאת, מולידות שנאה ל"זרים",

   עד כדי הקרבה עצמית למען השמדתם של אלה ש"לא משלנו".

   לכן הדתות ייעלמו עם גילוי תכונת ה"אהבה לזולת" בבני האדם, ותישאר מהן רק תרבות עממית, מנהגים עממיים. כל מה ששייך לבורא, לעולם העליון, לחיים ולשכר אחרי המוות, כל זה ינותק מהדתות,

   משום שגילוי הבורא יחשוף את הריקנות והשקר שלהן!

   מכאן מובן מדוע, ועד כמה שונאות הדתות את הקבלה.

   הקבלה, מצידה, מציעה להשאיר את הדתות, בתור מנהגים, ולהוסיף אליהן את גילוי הבורא.

   בצורה כזאת פעילי הדת יהיו משוללים מהשכר העיקרי שלהם, "שאחרי המוות",

   ויהפכו למקיימי מנהגים ותרבות עממיים.

    

   כמו שכתבת הרצפה תישמט מהרגליים.... 

    

   בליל בלול מבולבל ומבלבל של כ"כ הרבה סתירות כבר הרבה זמן לא שמעתי.וכי רבי שמעון בר יוחאי כותב הזוהר, לא היה אחד מגדולי המשתתפים בדיונים במשנה ובברייתות. וכי הארי ובעל הסולם לא קיימו תרי"ג מצוות והקפידו על קלה כחמורה.  וכי הקבלה סותרת את היהדות?   

   אדרבה, בוא נראה אותך שואל שאלות שאין לאף רב תשובות.

   ניכר בעליל שבחרת להחמיץ חוויה מרטיטה ולא צפית בויכוח המרתק. כמה חבל.

    

    

    היהדות של ימינו היא חלקית בלבד

   בזמננו מקיימים מצוות בלבד שלא אמרתי שלא צריך לקיים

   אני עצמי גם מקיים

   אבל יש עניין תכלית מטרה מחשבת הבריאה שרבנים ששאלתי לא הסבירו

   מלבד שכר בעולם הבא הם לא יודעים תשובה אחרת

   בעל הסולם פותח ומסביר את הדבר הזה שהיה נסתר מאז יצאנו לגלות של 2000שנה

   בכל מקרה מה שעושה לך טוב זה כי טוב בשבילך

   בהצלחה.

    

    יקירי, בדור האינסטנט הזה שאנשים מוצאים את אושרם ברגע ומאבדים אותו בן לילה.  תעשיית של אינסטנט שלווה אדירה קמה בעולם, מן האדירות שבתעשיות. לכאן הולכים כל עייפי החילוניות, לאחר שהכל בעולם איכזב ועייף, האדם מבקש שלווה. לא טילטול, לא תנועה, לא אמת. יותר חשוב הטייטל מאשר התוכן, ואין לך טייטל מרשים יותר מהקבלה. ותמיד יש את הפריירים התמימים, שמעולם לא ראו דף גמרא, ולא הכירו תוספת אחד בחייהם ומשוכנעים שהם לומדים קבלה, את הטופ שבטופ ביהדות. אשרי המאמין.

     22/7/09 13:03:


   בע"ה....

    

    

   תודה רבה לך פוסט נפלא....

   ומצגת נהדרת....

    

   אנחנו מאמינים בני מאמינים....

    

    

    

    

   .......אין עןד מלבדו....

    

    

    

    

   ברוכים תהיו.

     22/7/09 05:20:

   צטט: יוסי איתן 2009-07-21 15:05:21

   צטט: רצון להנות 2009-07-21 12:06:37

   אם יורשה לי לשאול 

   על מה ההתמוגגות והשמחה ?

   אם תבדוק לעומק 

   כל הדתות הם בעלות סתירה וחוסר הבנה

   אני יכול לשבת ליד כל רב דתי גדול ולשאול שאלות שלא יהיה לו תשובה לתת לי

   האמן לי שניסיתי לשאול לא מעט רבנים.

   בסוף רק כועסים עלי ומזלזלים בי כי לא יכולים לתת לי תשובות.... 

   כך 

   שגם הדת היהודית שלנו בזמננו זו היא לא היהדות הפנימית האמיתית 

   אנחנו הרי יצאנו לגלות לפני 2000 שנה לאחר חורבן בית 2

   הדת של ימינו היא לא היהדות אלה כתוצאה מהחורבן

   נשארו המנהגים החיצוניים אבל ללא הכוונה הפנימית שהיא היהדות (חכמת הקבלה)

   וללא הכוונה זה לא יותר ממנהג שאתה רואה שלא מביא לגאולה ולמטרה לשמה הוא קיים

   על כך כותב בעל הסולם שהגיע העת לצאת מהגלות הזו

   היהדות(חכמת הקבלה) עוסקת בגילוי הבורא ולא באמונה כזו או אחרת  של הדתות

   הדתות של זמננו הפוכות מחוכמת הקבלה כפי שכתוב "דעת תורה הפוכה מדעת בעלי בתים" (אגואיסטים).

   על פי הקבלה כל בני האדם הם "משלנו".

   חוכמת הקבלה מכוונת את כולם להשגת אהבה כלפי כולם,

   עד כדי הקרבה עצמית למען הגוף הכללי שכולנו חלקים ממנו!

   הדתות, לעומת זאת, מולידות שנאה ל"זרים",

   עד כדי הקרבה עצמית למען השמדתם של אלה ש"לא משלנו".

   לכן הדתות ייעלמו עם גילוי תכונת ה"אהבה לזולת" בבני האדם, ותישאר מהן רק תרבות עממית, מנהגים עממיים. כל מה ששייך לבורא, לעולם העליון, לחיים ולשכר אחרי המוות, כל זה ינותק מהדתות,

   משום שגילוי הבורא יחשוף את הריקנות והשקר שלהן!

   מכאן מובן מדוע, ועד כמה שונאות הדתות את הקבלה.

   הקבלה, מצידה, מציעה להשאיר את הדתות, בתור מנהגים, ולהוסיף אליהן את גילוי הבורא.

   בצורה כזאת פעילי הדת יהיו משוללים מהשכר העיקרי שלהם, "שאחרי המוות",

   ויהפכו למקיימי מנהגים ותרבות עממיים.

    

   כמו שכתבת הרצפה תישמט מהרגליים.... 

    

   בליל בלול מבולבל ומבלבל של כ"כ הרבה סתירות כבר הרבה זמן לא שמעתי.וכי רבי שמעון בר יוחאי כותב הזוהר, לא היה אחד מגדולי המשתתפים בדיונים במשנה ובברייתות. וכי הארי ובעל הסולם לא קיימו תרי"ג מצוות והקפידו על קלה כחמורה.  וכי הקבלה סותרת את היהדות?   

   אדרבה, בוא נראה אותך שואל שאלות שאין לאף רב תשובות.

   ניכר בעליל שבחרת להחמיץ חוויה מרטיטה ולא צפית בויכוח המרתק. כמה חבל.

    

    

    היהדות של ימינו היא חלקית בלבד

   בזמננו מקיימים מצוות בלבד שלא אמרתי שלא צריך לקיים

   אני עצמי גם מקיים

   אבל יש עניין תכלית מטרה מחשבת הבריאה שרבנים ששאלתי לא הסבירו

   מלבד שכר בעולם הבא הם לא יודעים תשובה אחרת

   בעל הסולם פותח ומסביר את הדבר הזה שהיה נסתר מאז יצאנו לגלות של 2000שנה

   בכל מקרה מה שעושה לך טוב זה כי טוב בשבילך

   בהצלחה.

     21/7/09 15:05:

   צטט: רצון להנות 2009-07-21 12:06:37

   אם יורשה לי לשאול 

   על מה ההתמוגגות והשמחה ?

   אם תבדוק לעומק 

   כל הדתות הם בעלות סתירה וחוסר הבנה

   אני יכול לשבת ליד כל רב דתי גדול ולשאול שאלות שלא יהיה לו תשובה לתת לי

   האמן לי שניסיתי לשאול לא מעט רבנים.

   בסוף רק כועסים עלי ומזלזלים בי כי לא יכולים לתת לי תשובות.... 

   כך 

   שגם הדת היהודית שלנו בזמננו זו היא לא היהדות הפנימית האמיתית 

   אנחנו הרי יצאנו לגלות לפני 2000 שנה לאחר חורבן בית 2

   הדת של ימינו היא לא היהדות אלה כתוצאה מהחורבן

   נשארו המנהגים החיצוניים אבל ללא הכוונה הפנימית שהיא היהדות (חכמת הקבלה)

   וללא הכוונה זה לא יותר ממנהג שאתה רואה שלא מביא לגאולה ולמטרה לשמה הוא קיים

   על כך כותב בעל הסולם שהגיע העת לצאת מהגלות הזו

   היהדות(חכמת הקבלה) עוסקת בגילוי הבורא ולא באמונה כזו או אחרת  של הדתות

   הדתות של זמננו הפוכות מחוכמת הקבלה כפי שכתוב "דעת תורה הפוכה מדעת בעלי בתים" (אגואיסטים).

   על פי הקבלה כל בני האדם הם "משלנו".

   חוכמת הקבלה מכוונת את כולם להשגת אהבה כלפי כולם,

   עד כדי הקרבה עצמית למען הגוף הכללי שכולנו חלקים ממנו!

   הדתות, לעומת זאת, מולידות שנאה ל"זרים",

   עד כדי הקרבה עצמית למען השמדתם של אלה ש"לא משלנו".

   לכן הדתות ייעלמו עם גילוי תכונת ה"אהבה לזולת" בבני האדם, ותישאר מהן רק תרבות עממית, מנהגים עממיים. כל מה ששייך לבורא, לעולם העליון, לחיים ולשכר אחרי המוות, כל זה ינותק מהדתות,

   משום שגילוי הבורא יחשוף את הריקנות והשקר שלהן!

   מכאן מובן מדוע, ועד כמה שונאות הדתות את הקבלה.

   הקבלה, מצידה, מציעה להשאיר את הדתות, בתור מנהגים, ולהוסיף אליהן את גילוי הבורא.

   בצורה כזאת פעילי הדת יהיו משוללים מהשכר העיקרי שלהם, "שאחרי המוות",

   ויהפכו למקיימי מנהגים ותרבות עממיים.

    

   כמו שכתבת הרצפה תישמט מהרגליים.... 

    

   בליל בלול מבולבל ומבלבל של כ"כ הרבה סתירות כבר הרבה זמן לא שמעתי.וכי רבי שמעון בר יוחאי כותב הזוהר, לא היה אחד מגדולי המשתתפים בדיונים במשנה ובברייתות. וכי הארי ובעל הסולם לא קיימו תרי"ג מצוות והקפידו על קלה כחמורה.  וכי הקבלה סותרת את היהדות?   

   אדרבה, בוא נראה אותך שואל שאלות שאין לאף רב תשובות.

   ניכר בעליל שבחרת להחמיץ חוויה מרטיטה ולא צפית בויכוח המרתק. כמה חבל.

    

     21/7/09 12:06:

   אם יורשה לי לשאול 

   על מה ההתמוגגות והשמחה ?

   אם תבדוק לעומק 

   כל הדתות הם בעלות סתירה וחוסר הבנה

   אני יכול לשבת ליד כל רב דתי גדול ולשאול שאלות שלא יהיה לו תשובה לתת לי

   האמן לי שניסיתי לשאול לא מעט רבנים.

   בסוף רק כועסים עלי ומזלזלים בי כי לא יכולים לתת לי תשובות.... 

   כך 

   שגם הדת היהודית שלנו בזמננו זו היא לא היהדות הפנימית האמיתית 

   אנחנו הרי יצאנו לגלות לפני 2000 שנה לאחר חורבן בית 2

   הדת של ימינו היא לא היהדות אלה כתוצאה מהחורבן

   נשארו המנהגים החיצוניים אבל ללא הכוונה הפנימית שהיא היהדות (חכמת הקבלה)

   וללא הכוונה זה לא יותר ממנהג שאתה רואה שלא מביא לגאולה ולמטרה לשמה הוא קיים

   על כך כותב בעל הסולם שהגיע העת לצאת מהגלות הזו

   היהדות(חכמת הקבלה) עוסקת בגילוי הבורא ולא באמונה כזו או אחרת  של הדתות

    

   הדתות של זמננו הפוכות מחוכמת הקבלה כפי שכתוב "דעת תורה הפוכה מדעת בעלי בתים" (אגואיסטים).

   על פי הקבלה כל בני האדם הם "משלנו".

   חוכמת הקבלה מכוונת את כולם להשגת אהבה כלפי כולם,

   עד כדי הקרבה עצמית למען הגוף הכללי שכולנו חלקים ממנו!

   הדתות, לעומת זאת, מולידות שנאה ל"זרים",

   עד כדי הקרבה עצמית למען השמדתם של אלה ש"לא משלנו".

   לכן הדתות ייעלמו עם גילוי תכונת ה"אהבה לזולת" בבני האדם, ותישאר מהן רק תרבות עממית, מנהגים עממיים. כל מה ששייך לבורא, לעולם העליון, לחיים ולשכר אחרי המוות, כל זה ינותק מהדתות,

   משום שגילוי הבורא יחשוף את הריקנות והשקר שלהן!

   מכאן מובן מדוע, ועד כמה שונאות הדתות את הקבלה.

   הקבלה, מצידה, מציעה להשאיר את הדתות, בתור מנהגים, ולהוסיף אליהן את גילוי הבורא.

   בצורה כזאת פעילי הדת יהיו משוללים מהשכר העיקרי שלהם, "שאחרי המוות",

   ויהפכו למקיימי מנהגים ותרבות עממיים.

    

   כמו שכתבת הרצפה תישמט מהרגליים.... 

   ארכיון

   פרופיל

   יוסי איתן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין