כותרות TheMarker >
  ';

  גמור פלוס

  ארכיון

  אחמניג'אדי אסור לך להעשיר !

  1 תגובות   יום רביעי, 22/7/09, 10:37

  אחמניג'אדי אסור לך להעשיר !

  חשיפה בלעדית ועולמית במרקר קפה: מי באמת עומד מאחורי הקמפיין של ברק אובמה?

   

  "אנחנו? אין לנו בכלל טלוויזיה בבית"! סלע ואישתו ההריונית חופית זמרו באוזנינו, עת פגשנו אותם במקרה, שעה שיצאנו מבדיקת השקיפות העורפית. הם עדיין היו בתור. אני יצאתי כולי נלהב. לא מתוצאות הבדיקה, לתאומים אגב שלום, אלא מטלוויזית ה-LCD הענקית שהייתה אצל הרופא, בה יכולנו לצפות בכל הבדיקה. "זה טלוויזיה, פי שניים בגודל ממה שיש לי בבית"! התלהבתי, והיא תומכת ב-FULL HD"! סלע הסתכל עלי במבט מגלגל העיניים שלו. היה לו אותו מבט שהוא נעץ בי ביסודי -  אנחנו חברים עוד מאז - שסיפרתי לו שאח שלי קנה את התקליט 'מותחן' של מיקל ג'קסון, וזה התקליט הכי טוב שיש. אפילו אח שלי אמר את זה. ציפיתי לסחוף אותו בהתלהבות, איך אפשר שלא להיסחף? סלע היה חבר, וחברים צריכים להתלהב מאותם דברים. אבל הוא, בקור רוח של ילד בן 7 אמר "כן, גם לי קנו את התקליט הזה, אבל אחרי יומיים זרקתי אותו, זה חרא של תקליט. אנחנו בבית שומעים רק U2 יש שם הרבה יותר דיסטורשנים." הוא ציטט כמבין דבר. באותו היום גם אני זרקתי את התקליט של מייקל ג'קסון, ודרשתי מהורי שיממנו לי שיעורי נגינה על דיסטורשן.

  "זה לא שיש לנו התנגדות עקרונית למדיום" חופית הוסיפה בעוד סלע מהנהן "זה פשוט התכנים. הכל כל כך רדוד. וכל הריאלטי הזה בכלל מגעיל אותנו..."

  "כן, גם אותנו" אמרתי. אישתי נתנה בי מבט אלכסוני מוכיח, מכיוון שמהבוקר אני מתווכח איתה למי היה מגיע יותר לזכות ב-'מרוץ למליון'. נתתי לה מרפק קטן, זה לא הזמן להכנס מחדש לוויכוחים. "ויותר מזה, לא הינו רוצים שהילד שלנו יגדל עם טלוויזיה בבית". סלע הסביר. זה היה ההריון הראשון שלהם. "לא רק שלא מחכימים מזה, זה פוגע בריכוז, באינטליגנציה וביכולות הקוגניטיביות". "כן, זה ידוע". אמרתי, מציין לעצמי לבדוק במילון מה זה קוגניטיביות.

   

  בדרך הבייתה כבר אמרתי לאישתי "אני רוצה שנוציא את הטלוויזיה מחוץ לבית. היא משחיתה את הילדה, ותחשבי על התאומים שבדרך"! "אין בעיה, אבל למה לזרוק? עדיף לחכות קצת עד שתתיאש מלהתעקש, כמו שוויתרת על הנגינה על הפסנתר, על לימוד היפנית, על התואר השלישי, על כתיבת הספר, על קורס הבישול, ועל לשחק טניס, זה הרבה יותר זול". התפשרנו על זה שהיא תיקח ותחביא את כבל החשמל של הטלוויזיה שבסלון.

   

  ביום הראשון ללא טלוויזיה היה ממש כיף. אני לגמרי יכול לשרוד בלי זה. באמת. ירדתי לשחק עם הילדה בגינה, ואחר כך יצאנו לטיול אופניים. אחרי הצהריים אכלנו במרפסת בחוץ, ולא מול הטלוויזיה. אבל לקראת ערב, כבר היה משעמם. כמה פעמים אפשר לבנות אותו מגדל בלגו? מה אני לב לבייב? ואז הילדה הסתכלה עליי ואמרה "דורה"!

   

  לחבריי הרווקים הסבר קצר – דורה היא סידרה אמריקאית שעלתה לראשונה בערוץ ניקלאודאון וכבשה בסערה את עולם הילדים, ואת ארנקיי המבוגרים. הגיבורה במקור היא ילדה ממוצא היספני דוברת אנגלית, המשתמשת לעיתים גם במילים בספרדית. היא מלווה בקוף מדבר הנקרא בוטס, ושניהם נרדפים עלי ידי שועל קלפטומן שחם להם על החפצים שבתיק ועונה לשם חטפני.  הבנתם? Excelente! בגירסא הישראלית דורה דוברת עברית ומשלבת מילים באנגלית. דורה תמיד נחושה, אינה מתבלבלת או מתלבטת, היא תגדל ולא תהיה מהסוג שדופק ברקס קטן רגע לפני המעבר מעל הדוקרנים ביציאה מהחניון כי היא לא בטוחה מה הכיוון שלהם (עכשיו תור הקורא לחשוב: "איזה סוג אני"?). דורה היא חנונית החלטית, והיה ראוי יותר לקרוא לה דורה החופרת, ולא פלא שבגלגול הבא של הסידרה  היא צפויה להפוך מדורה החוקרת לדורה הזורמת.

   

  מטרת הסידרה המוצהרת: ללמד את הילדים לספור, מילות מפתח באנגלית, צבעים וכו'...מטרתה האמיתית לגרום לילד להעסיק את עצמו, ולו גם לחצי שעה בלי להטריד את ההורה. חברי הרווקים, תנו להסביר לכם: את הזמן הזה לעולם לא ניתן לנצל למנוחת ההורה ולרווחתו, בזמן הזה ההורה מכין אוכל, שוטף את הבית, מכין את את החלב בבקבוק, שוטף את הבקבוק המלוכלך מהבוקר, רוחץ את הכלים, מכין את האמבטיה, מכין את הבגדים לילד, מכין את התיק למחר לגן. כך נראה גן העדן שלנו. אני חושב שרון לשם כתב על זה ספר.

   

   "רוצה לצאת לגינה? אולי לעשות אמבטיה"? ניסתי להעסיק שוב את הילדה. "לא! לא! לא!" היא רקעה ברגליה, והלכה ונעמדה מול הטלוויזיה. "אבא, 'דליק לך"! היא הצביעה לעבר השלט. אחרי 3 דקות נכנעתי והדלקתי לה את הטלוויזיה. ביקשתי מאישתי בחזרה את כבל החשמל.

   

  בעוד הילדה צועקת לעבר הטלוויזיה “OPEN!” על פי הוראתה של דורה, משהו מצלצל לי מאוד מוכר. מוכר מדי. האם זה העובדה ששמעתי את זה כבר עשרות פעמים, ואני יודע את הדיאלוגים בעל פה? לא במקרה הזה, זה פרק שהילדה רואה פעם ראשונה. נראה כאילו כבר שמעתי את השיר הזה בעבר. חטפני השועל מנסה לחטוף לדורה ובוטס את התיק. "חטפני אסור לך לחטוף! חטפני אסור לך לחטוף!" הם צועקים עליו, והשועל מתרחק בעודו ממלמל "אוף! חבל!". אני צריך להסביר לה בהזדמנות שזה לא עובד ככה בחיים.

   

  הלכתי לחדר השינה, וצפיתי שם בחדשות (ציינתי שיש לנו עוד טלוויזיה? כנראה ששכחתי.) ברק אובמה הופיע. לא יכולתי להתרכז. השתקתי את הטלוויזיה בחדר, והקשבתי לדורה שצעקה מהטלוויזיה בסלון. "תגידי, זה לא נשמע לך נורא מוכר, התוכנית הזאת של דורה"? אני שואל "ברור" אישתי אומרת ולוגמת מכוס המים שבידה "זה הרי בדיוק נאום הניצחון של אובמה" היא אומרת, מצביעה על התמונה של ברק אובמה, ולוגמת שוב מהמים. היא עושה את זה באותה נון-שלנטיות שבה היא מגיעה לכל תובנה שהגיעה אלייה אי פעם. אני מניח שגם לאיינשטיין הייתה אישה, שבין האכלת הילדים והכנת הבצק לשטרודל הוינאי שלו אמרה לאלברט, בזמן שהוא טובע בין ערימת הדפים והנוסחאות, "ברור ש E=MC2  כאילו דה!?"

  •  "אבל לא יכול להיות שאף אחד לא שם לב לזה קודם"! אני אומר לאישתי. "הנה עובדה", היא אומרת במשיכת כתפיים. אובמה מדבר, וברקע דורה ובוטס צועקים: "כן, אנחנו יכולים ! " בקליפ שערכתי כאן, ניתן לראות את זה בבירור! חישוב קצר: בנותיו של אובמה הן בנות 8 ו-10, דורה החוקרת החלה לשדר בארה"ב בשנת 2000, כלומר בנותיו בילו בממוצע מגיל שנה, ולפחות עד לגיל 5 את מיטב שנותיהן עם דורה. גם אם ברק אובמה לא גנב במודע את סיסמת הבחירות שלו מדורה החוקרת, אין ספק, הסיסמא לקוחה משם! מעניין אם גישת דורה תעבוד לו עם האורניום האירני - "אחמניג'אדי, אסור לך להעשיר!". בכל מקרה אני מרגיש שאני נמצא בחברה טובה יחד עם ברק אובמה. הילדות שלו גדלו על דורה. לעזאזל, הוא גדל על דורה, וזה הביא לו את נשיאות ארה"ב! אני מרים את הראש מהטלוויזיה ושואל את אישתי "מה דעתך שנשים טלוויזיה גם בשירותים"? 

   

   

  אחרית דבר

  למי שפספס את הלינק בתוך הכתבה:

  שילחץ כאן

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/7/09 22:18:

   זה קטע עם הדוקרנים האלה :)

    

   מעולה

   פרופיל

   יוני צ.
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות