כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  I don't have a life, I have facebook


  מה שהיה, היה - ומה שיהיה, אולי.

  © כל הזכויות שמורות.

  המחבר מאשר בזאת שימוש בחומר הכתוב רק אם הודפס על נייר משובח ואך ורק אם נגמר הנייר טואלט בשרותים ואין שום נייר אחר לנגב בו.

  פוסטים אחרונים

  0

  הקשר האיטלקי

  49 תגובות   יום רביעי, 22/7/09, 13:47

  הקשר האיטלקי

  א.ב. של אהבה

   

  לפני המון שנים עמדתי אל מול בחור דיי צעיר שלקח ממני את טביעות האצבעות שלי באיזה צריף חם באמצע שום מקום. הוא עשה זאת למען בטחון המדינה, כשהתגייסתי. לפני כמה חודשים נעמדתי שוב לפני בחור דיי צעיר שלקח ממני את טביעות אצבעותי למען בטחון המדינה – הפעם המדינה היתה ארצות הברית של אמריקה, ואת טביעות האצבע שלי “תרמתי” בכדי להיות מורשה כניסה כתייר. עשרים ושתים שנים עברו, ומי היה מאמין שבתקופה כל כך קצרה נעבור לעידן בו נוותר על הפרטיות שלנו ללא התנגדות. במהלך החודשים האחרונים אצה רצה לה כנסת ישראל ובהצעת חוק היא רוצה לדרוש מאיתנו שנאפשר למדינה לקחת העתק דיגיטלי של טביעת האצבעות שלנו. שוב אני שומע שזה למען בטחון המדינה.

   

  בטחון המדינה – איזה צרוף מילים נפלא (גם חרוז לא רע). לכאורה אין שום דבר רע בפתרון שיאפשר למדינה לדעת שאדם העומד מול פקיד במשרד הפנים הוא אכן האיש שמבקש את התעודת שלו, ושאותה תעודה תאפשר לשאר הרשויות להיות סמוכים ובטוחים שהוא אכן האיש. הבעיה היא שהמדינה לא מבקשת לזהות אותנו, בעזרת תעודה שמכילה חתימה אלקטרונית. המדינה מבקשת לדגום אותנו באופן דיגיטלי ולאפשר לה להשתמש בנתונים הללו. היום טביעות אצבעות ותוי פנים - ומחר מן הסתם דגימת די.אן.איי.

   

  שלוש עשרה שנים אני עוסק בתחום אבטחת המידע - ומעולם לא הרגשתי כל כך נאחס כמו בשבועות האחרונים. הכל כמובן תודות לחבר הכנסת שטרית. באלגנטיות של פיל בחנות חרסינה הוא מנסה בכל כוחו להעביר את הצעת החוק שלו - מאגר מידע ביומטרי של כל תושבי המדינה. לעיתים הוא נוכח יחיד בישיבות וועדת הכנסת שדנה בנושא, לעיתים מגיעים מומחים שמנסים להביע את הסתייגותם אבל מושקטים על ידו.

   

  חבר הכנסת שטרית אומר הרבה דברים. הוא אומר שמדינות אחרות גם כן אוחזות במאגר מידע כזה (למרות שאין מדינה אחרת שיש בה מאגר מידע כזה לכל התושבים). הוא מערבב נושאים חשובים של זיהוי מאומת והסכנה של זיוף תעודות רשמיות כמו תעודות זהות ודרכונים עם הקמת מאגר מידע שישלול ממכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים. הוא מושך קדימה בלהט שמעלה הרבה שאלות מדוע הוא כל כך מעוניין להעביר את החוק במהירות כל כך גדולה, ללא פתיחת הנושא לדיון ממצה.

   

  מה שהכי מטריד אותי הוא העובדה שחבר הכנסת שטרית מנסה לפזר את החששות המרובים שיש כנגד מאגר המידע הזה על ידי הטענה שהמאגר יהיה “חסוי”, ושהמאגר יהיה בטוח, או, כפי שהוא אמר בישיבה שנערכה ב-12/7/2009: “אין שום סכנה במאגר כזה”

   

   

  אני חושש ששטרית אולי חזק בלהעביר הצעות חוק, אבל חלש בהיסטוריה.

   

   

  ישנם אין סוף דוגמאות

  דוגמא ראשונה – האניגמה – מכונת ההצפנה הגרמנית – נפרצה על ידי הבריטים, גרמה להם נזק אדיר וסייעה באופן ישיר לנצחון בנות הברית במלחמת העולם השנייה,

  דוגמא שנייה – מאגר המידע על הבוחרים של משרד הפנים משנת 2006 נמצא און-ליין, לכל מוריד. כמה נפלא לדעת כמה אחים יש לשכן שלך, שזה מידע מאוד יעיל במקרה של סכסוך בין-קומתי…

  דוגמא שלישית – טוויטר – התוכניות העסקיות של החברה נגנבו על ידי האקר ופורסמו און-ליין בשבוע שעבר, חשיפה שאפשר לתאר אותה כקטלנית עבור החברה. במידה והחברה לא תגדול באופן שהם ציפו לגדול הם יחשבו כפחות אטרקטיויים, מה עוד שפרסום התוכנית העסקית שלהם מאפשר למתחרים להתאים את עצמם אליהם.

   

  למי שמעוניין ללמוד עוד עד כמה מאגרי מידע הם לא מוגנים, אנא הכנסו לאתר www.privacyrights.org  ותבחרו ב- A Chronology of Data Breaches,  שם תוכלו למצוא פירוט של מאגרי מידע שנפרצו בארצות הברית. זוהי כמובן רק רשימת המאגרים הפתוחים לכל - מאגרים חשאיים שנפרצו לא מדווחים כלל.

   

  אני מוכן להתחייב שאם יאפשרו לי רמת משאבים מספיקה אני אהיה מסוגל תוך פחות משנה לבצע התקפה מוצלחת על מאגר המידע הביומטרי.  אם אתם חושבים שאני מגזים, תחשבו עד כמה מאגר מידע כזה שווה, וכמה כסף ארגוני פשע, ממשלות זרות וארגוני טרור יהיו מוכנים לעשות בכדי להשיג את אותו מאגר. יותר מכך – מה ימנע ששרותי הביטחון לבצע בדיקה של טביעת אצבע בזירה והפיכת אזרחים תמימים לחשודים? או הטמעת אין-סוף מצלמות (ע”ע לונדון) ונסיון להפעיל מנגנוני זיהוי שיאפשרו למדינת ישראל לדעת היכן אתה נמצא בכל זמן – גם אם אתה לא נושא אתך את הטלפון הנייד שלך.

   

  כמובן שיש לזה עוד הרבה ישומים נהדרים כמו האפשרות לצאת לפאב, להשיג טביעת אצבע של בחורה על כוס ובעזרתה להשיג את כל המידע עליה. לצערי הרב, כפי הנראה זאת תהייה פריוילגיה שתהיה שמורה רק לג’יימס בונד הישראלי. ולשוטרים. ולאנשי שרותי השרות החשאי. והמוסד. והשר לבטחון פנים שירצה לבדוק למי שייכת הטביעת אצבע על כוס הויסקי שהיתה בסלון כשהוא חזר הביתה מישיבת הממשלה. ו…אתם כבר מבינים שזה סכר שייפרץ מהר מאוד.

   

  בכלל, הטענה כי המאגר יהיה מוגן היא מצחיקה. בניגוד למערכות מידע מסווגות שנמצאות בשרות הביטחון הכללי ובמוסד, אנחנו מדברים על מערכות שיחייבו אינטראקציה רבה ותחזוקה לא קטנה. ישנם כל כך המון נקודות לתקיפת מערכת כזו, יהיו כל כך הרבה אנשים שיחשפו למבנה שלה (אם לא כעת אז בטוח בעוד כמה שנים) כך שהגנה על מערכת כזו דורשת המון מחשבה מקדימה.

   

   

  מה שמזכיר לי סיפור קטן


  לפני כמה שנים עבדתי איי-שם בחברה בין לאומית. באחד הימים הגיע לביקור אחראי המחשוב של הסניף האיטלקי. המנהל, איש בסוף שנות הארבעים לחייו היה נראה ממש כאילו יצא מסרט של פליני. האיש עישן סיגריות באופן סידרתי, תמיד היה לבוש כמו מארצ'לו מסטרויאני – שיא האלגנטיות. היו לו משקפיים של שנות השישים, קול נמוך ומעט צרוד, ומי שלא ראה אותו בבנין הסניף שלו תוך כדי שכל הפקידות מנשקות אותו ואומרות לו “בון ג’ורנו, דוקטורא” לא ראה פלירטוט איטלקי מימיו. תוך כדי שאנחנו מחליפים חוויות סיפר לי המנהל שהם רצו להקים פורום שיאפשר ללקוחות שלהם להחליף מסרים איתם, אבל האחראים על יחידת אתרי האינטרנט של החברה אמר לו שזה לא אפשרי. חשבתי על זה לרגע, ואמרתי לו שלצערי הרב, כאחראי יחידת אבטחת המידע אני חושש שהדבר אכן לא אפשרי. הקמת אתר כזה תגרום לקונפליקט באופן בו אנחנו אמורים לעבוד מול הלקוחות שלנו. “אבל,” הוספתי מייד, “אני צריך לבדוק עם המחלקה המשפטית שלנו, תן לי איזה יום או יומיים לקבל תשובה סופית”.

   

  האיטלקי הביט בי באותו רגע בתדהמה

   

  “אורי, אורי… זה איטליה. באיטליה אנחנו עושים דברים אחרת” הוא אמר לי במבטא איטלקי כבד. מכיון שלא הבנתי בדיוק למה הוא מתכוון, הוא סיפר לי שכשהם קיבלו תשובה שלילית, הם פשוט הקימו אתר אינטרנט על גבי ספק חיצוני, ושלחו את כל הלקוחות שלהם להרשם שם, תוך כדי רמיסת כל החוקים של החברה בה עבדנו.

   

  המחשבה מה יקרה אםהיא משהו שפשוט לא קיים - לא אצל מר שטרית, ולא אצל אותו מנהל איטלקי. ההבדל הענקי בין 2 המקרים הוא רמת הנזק שאותה נקודת מבט יכולה לגרום לכל אחד מאיתנו אם חבר הכנסת שטרית יצליח במשימתו. המטרה, כפי הנראה, מקדשת את האמצעים גם אם הזכות שלנו לחופש ביטוי תפגע באופן ישיר.

   

  אה, ואם אתם מתפלאים מה קרה עם אותו פורום איטלקי? ובכן, לפי מה שהבנתי, אחרי שהמתחרים שלנו באיטליה נתפסו עם פתרון זהה ונגרם להם נזק תדמיתי כבד וקנסות הם סגרו את הפורום. ואולי לא, אחרי הכל, באיטליה, כמו בישראל, אוהבים לעשות דברים אחרת

   

  א.ב. של אהבה, 2009 ,כל הזכויות שמורות (C

   

  על הכותב

  עם למעלה מ-20 שנות נסיון בתחום המחשוב, ו-13 שנות עיסוק באבטחת מידע, כותב מאמר זה תרם את הידע שלו בתחום לארגונים פיננסיים, רפואיים, ממשלתיים וצבאיים. עבודתו של כותב מאמר זה היתה כרוכה בתאום פעילויות באגפי ייצור, תכנון ומחקר, מכירות ושיווק, מערך ביקורת ותאום פרויקטים בין-לאומיים. כותב מאמר זה עסק ועוסק בתחומי אבטחת מידע רבים, לרבות הצפנה, ניהול זהויות, ניהול צוות תגובה, ביקורת, כתיבה נוהלי אבטחת מידע, הכנת תוכנית להטמעת נוהלי אבטחת מידע בארגון, כמו גם הכנת הארגון למילוי דרישות החוק.

   

  נ.ב.

  הוספתי את הוידאו לזכרו של הגדול, הענק, הבלתי נשכח...מרצ'לו וינצ'נצו דומיניקו מסטרויאני

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (45)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/7/09 14:25:

   צטט: רונתי 2009-07-26 05:23:31

   העם אמר את דברו - 150 איש (מיותר להגיד "בלבד") בהפגנה אתמול.

    

   העם...העם עסוק בשטויות ולא מבין בכלל באילו כבלים השלטון כובל אותו.

    

   ...

   הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם

   מה שבא בקלות באותה הקלות יעלם...

   ...

    

    

     27/7/09 10:51:

   את סוף השבוע שלי ביליתי במקום בו אין בינתיים חוק מאגרים ביומטרי, וכנראה לעולם לא יהיה... באמסטרדם.

    

   בירת הולנד זכתה בחשיבות בגלל חופש המסחר, מדינת ישראל נוסדה על בסיס הרעיון של ישום זכות החופש לעם היהודי. זה יהיה דיי כואב לדעת שהמדינה שהביאה את החרות המיוחלת 2000 שנה תהיה הדמוקרטיה הראשונה שתקח את החרות הביומטרית של תושביה. אז קחו שאכטה ותהנו מרגעי החרות האחרונים...

     26/7/09 17:53:

   צטט: רונתי 2009-07-26 05:23:31

   העם אמר את דברו - 150 איש (מיותר להגיד "בלבד") בהפגנה אתמול.

    

    

    

   את בטוחה שאין לך ארץ אחרת?
     26/7/09 05:23:

   העם אמר את דברו - 150 איש (מיותר להגיד "בלבד") בהפגנה אתמול.

    

     25/7/09 18:13:

   בלי קשר לבטיחותו של מאגר המידע, יש צורך לשים את הגבול.

   לא שוכנעתי שמאגר כזה ימגר את הפשע או יביא לאיזה שהוא שיפור ברמת הביטחון האישי שלי,

   מאידך, ניכר שחדירת השילטון לתוככי פרטיותי הינה ברוטאלית ובלתי ניתנת לשינוי.

   למאגר ביומטרי מסוג זה השלכות רבות, ואת רצון השילטון להרים דבר כזה צריך לגבות בלא פחות ממשאל עם!

     25/7/09 16:20:

   צטט: lego 2009-07-25 14:47:38

   צטט: בעז שדמות 2009-07-25 12:43:58

   שלומות לכולם

   את הסיפור של לקיחת טביעת אצבעות מהחיילים החלו מייד לאחר מלחמת יום כפור כאשר העילה הייתה אפשרות זהוי יעילה יותר אם וכאשר חלילה יקרה משהו זאת בנוסף לדיסקיות בנעל כי הדיסקית על הצואר הרבה פעמים לא נשארת במקומה,

   כל טביעות האצבע של החיילים במאגר כולל שלי לאחר מלחמת יום כפור זמינות למשטרה לצורך טיפול בפלילים כבר למעלה משלושים וחמש שנה - לא ידוע לי על דליפת טביעות אצבע של אנשים ישרים לזירות פשע על מנת להפליל את התמימים, תבדוק במשטרה, כמה עובדים שלה בשנה נחשפים כלא ישרים או חלילה משתפים פעולה עם גורמים"עקומים" - ותדמיין כמה עוד לא נחשפו. ותחשוב, מה יכול להיות נזק עם אנשים כאלה יקבלו גישה לעוד יותר נתונים רגישים

   מה שכן - עבריינים קלים וקשים שלא מתגייסים לצבא ולא משלמים את חובם לחברה ולא נעצרו אי פעם - הם הנהנים העיקריים מכך שהם לא במאגר - הם יכולים להמשיך לפשוע וגם אם ימצאו טביעות אצבע - הן תישארנה אנונימיות,

   בנוגע לפרופיל הדנ"א , אני לא מומחה גדול אבל די ברור לי שאפשר לאתר אנס למשל על סמך הפרופיל הזה, מה שלא ברור לי איך אפשר להחדיר ריקמה עם דנ"א (שלי למשל) לתחתונים של מישהו/י אחר בלי שיהייה לי חלק בכך, זה לא כזה בלתי-אפשרי - להשיג חומר גנטי שלך - רוק מכלי אוכל, שיערות, קשקשים... מספיק שאתה חוזר ממיךואים ומישהו גונב ממך תיק עם בגדים מלוכלכים. אונכנס לחדר במלון, כשאתה לא נמצא וגונב תחתונים שלך... ויש גם תחבושות משומשות למניהן. שלא לדבר על בתי-חולים ומרפאות - חומר גנטי בשפע, רק תבוא בזמן.

   קל מאד להראות כיצד הפלישה לפרטיות תשבש לנו את החיים, לכל דבר יש מחיר - היום חיינו משובשים עלידי פושעים  עלומי זהות - זה טוב? אם לחשוב על זה - זה לא כזה נורא. ובטוח זאת לא כזאת בעיה קיומית שבשבילה צריך לשים את כולנו תחת מעקב. בנוסף, זו רק שאלה של זמן עד שמדינות נוספות יחילו את הביומטריה על הניכנסים ויוצאים לתחומן כמו גם על כלל אזרחיהן,תסלח לי - זה טיעון הכי לא חכם. ישר נשאלת שאלה - אז מה? האם זה מחייב אותנו למשהו? האם אנחנו בגלל זה צריכים להיות ראשונים - אי אפשר לחכות? למה, כשיש איזה יוזמה בינלאונית פחות חשובה שעלולה קצת לפגוע במעמדה של המדינה - כל עם ישראל נעמד על רגליים אחוריות וצועק "שיעשו קודם סדר אצלם, ואחר כך יבואו בטענות אלינו", אבל בסוגיה כל כך מכרעת ובילתי-הפיכה אתם פתאום מוכנים לרוץ לפני הרכבת?

   מעניין. כותב המאמר לא הלין בפני האמריקאים על כך שפוגעים הם בפרטיותו - אני מתאר לי גם את תשובתם , מה גם שטביעת האצבע תהייה זמינה לשלטונות ישראל במידה ויתבקש,

   אז אם כבר קרתה פאשלה כזו - למה להחמיר ולהרחיב ולמסד אותה?

    

    

    

    

    צודק.

   החשמן  רישלייה אמר פעם:"תן לי שישה משפטים שאדם חף מפשע אמר,ואמצא ביניהם סיבה לתלות אותו". אני בטוח  שמלאכת התלייה  של רישלייה המודרני תהייה קלה יותר אם החוק הביומטרי יעבור.

    

     25/7/09 14:47:

   צטט: בעז שדמות 2009-07-25 12:43:58

   שלומות לכולם

   את הסיפור של לקיחת טביעת אצבעות מהחיילים החלו מייד לאחר מלחמת יום כפור כאשר העילה הייתה אפשרות זהוי יעילה יותר אם וכאשר חלילה יקרה משהו זאת בנוסף לדיסקיות בנעל כי הדיסקית על הצואר הרבה פעמים לא נשארת במקומה,

   כל טביעות האצבע של החיילים במאגר כולל שלי לאחר מלחמת יום כפור זמינות למשטרה לצורך טיפול בפלילים כבר למעלה משלושים וחמש שנה - לא ידוע לי על דליפת טביעות אצבע של אנשים ישרים לזירות פשע על מנת להפליל את התמימים, תבדוק במשטרה, כמה עובדים שלה בשנה נחשפים כלא ישרים או חלילה משתפים פעולה עם גורמים"עקומים" - ותדמיין כמה עוד לא נחשפו. ותחשוב, מה יכול להיות נזק עם אנשים כאלה יקבלו גישה לעוד יותר נתונים רגישים

   מה שכן - עבריינים קלים וקשים שלא מתגייסים לצבא ולא משלמים את חובם לחברה ולא נעצרו אי פעם - הם הנהנים העיקריים מכך שהם לא במאגר - הם יכולים להמשיך לפשוע וגם אם ימצאו טביעות אצבע - הן תישארנה אנונימיות,

   בנוגע לפרופיל הדנ"א , אני לא מומחה גדול אבל די ברור לי שאפשר לאתר אנס למשל על סמך הפרופיל הזה, מה שלא ברור לי איך אפשר להחדיר ריקמה עם דנ"א (שלי למשל) לתחתונים של מישהו/י אחר בלי שיהייה לי חלק בכך, זה לא כזה בלתי-אפשרי - להשיג חומר גנטי שלך - רוק מכלי אוכל, שיערות, קשקשים... מספיק שאתה חוזר ממיךואים ומישהו גונב ממך תיק עם בגדים מלוכלכים. אונכנס לחדר במלון, כשאתה לא נמצא וגונב תחתונים שלך... ויש גם תחבושות משומשות למניהן. שלא לדבר על בתי-חולים ומרפאות - חומר גנטי בשפע, רק תבוא בזמן.

   קל מאד להראות כיצד הפלישה לפרטיות תשבש לנו את החיים, לכל דבר יש מחיר - היום חיינו משובשים עלידי פושעים  עלומי זהות - זה טוב? אם לחשוב על זה - זה לא כזה נורא. ובטוח זאת לא כזאת בעיה קיומית שבשבילה צריך לשים את כולנו תחת מעקב. בנוסף, זו רק שאלה של זמן עד שמדינות נוספות יחילו את הביומטריה על הניכנסים ויוצאים לתחומן כמו גם על כלל אזרחיהן,תסלח לי - זה טיעון הכי לא חכם. ישר נשאלת שאלה - אז מה? האם זה מחייב אותנו למשהו? האם אנחנו בגלל זה צריכים להיות ראשונים - אי אפשר לחכות? למה, כשיש איזה יוזמה בינלאונית פחות חשובה שעלולה קצת לפגוע במעמדה של המדינה - כל עם ישראל נעמד על רגליים אחוריות וצועק "שיעשו קודם סדר אצלם, ואחר כך יבואו בטענות אלינו", אבל בסוגיה כל כך מכרעת ובילתי-הפיכה אתם פתאום מוכנים לרוץ לפני הרכבת?

   מעניין. כותב המאמר לא הלין בפני האמריקאים על כך שפוגעים הם בפרטיותו - אני מתאר לי גם את תשובתם , מה גם שטביעת האצבע תהייה זמינה לשלטונות ישראל במידה ויתבקש,

   אז אם כבר קרתה פאשלה כזו - למה להחמיר ולהרחיב ולמסד אותה?

    

    

    

    

     25/7/09 13:18:

   שלום חברים !

    

   היה מי שאמר כי "הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות". כן, הרצון הוא טוב, ההבטחות באות מהלב של גורמי הביטחון למיניהם, אבל....... אוי.... נעשה לי רע.... מהמילה "הבטחות".

    

   מה זה?????? להפקיד את המאגר בידי משרד הפנים?  שלא נדע צער גדול מזה. אל תעזו...אני מבקש להפתיר בכם בשנית. ..אל תעזו לתת למשרד הפנים לשמור על משהו חשוב יותר מאשר קילו עגבניות, וגם לגביהן אני חרד מאד.

    

   במשרד הפנים עובדים אנשים טובים וישרים, לדוגמא- ניסים אלייסף. אין עוררין על כך. אבל......אבטחת המידע ומערכות המידע אינה הצד החזק של משרד זה. ממש לא, וחבל.   

    

   אגב, מישהוא צריך יהיה לתקצב את פעילות האבטחה הזו. מי יקבע את האמצעים? אנשי אגף התקציבים? אנשי החשב הכללי?. רצוי מאד מאד שאף אחד מהם לא יקבל זכות לקבוע את איכות מערכת ההגנה על המאגר.
   אגב....סח לי פעם אדם נחמד באוצר: "לא ראוי להשקיע במכון התקנים כי תקנים צריך אח"כ ליישם וזה עולה כסף...". החלמאות הזו אינה פרי דימיוני הפורה. זוהי מחשבה דרך החור שבגרוש. היא לא פסה מן העולם, גם כיום היא שרירה וקיימת.

   לכן, אם הנכם אנשים מן היישוב, או נמנים על מערכת הביטחון ונוטים להתיישר, (בקלות כזו או אחרת), עם הבטחות של מנהיגים דגולים שמבטיחים לכם שהמאגר או המאגרים יובטו באופן מחמיר, הרי -  אל תתנו ידכם להקמת מאגר ביומטרי במשרד הפנים. הנה...אמרתי.          

                                                                                                                                                       כוכב"י

     25/7/09 12:43:

   שלומות לכולם

   את הסיפור של לקיחת טביעת אצבעות מהחיילים החלו מייד לאחר מלחמת יום כפור כאשר העילה הייתה אפשרות זהוי יעילה יותר אם וכאשר חלילה יקרה משהו זאת בנוסף לדיסקיות בנעל כי הדיסקית על הצואר הרבה פעמים לא נשארת במקומה,

   כל טביעות האצבע של החיילים במאגר כולל שלי לאחר מלחמת יום כפור זמינות למשטרה לצורך טיפול בפלילים כבר למעלה משלושים וחמש שנה - לא ידוע לי על דליפת טביעות אצבע של אנשים ישרים לזירות פשע על מנת להפליל את התמימים,

   מה שכן - עבריינים קלים וקשים שלא מתגייסים לצבא ולא משלמים את חובם לחברה ולא נעצרו אי פעם - הם הנהנים העיקריים מכך שהם לא במאגר - הם יכולים להמשיך לפשוע וגם אם ימצאו טביעות אצבע - הן תישארנה אנונימיות,

   בנוגע לפרופיל הדנ"א , אני לא מומחה גדול אבל די ברור לי שאפשר לאתר אנס למשל על סמך הפרופיל הזה, מה שלא ברור לי איך אפשר להחדיר ריקמה עם דנ"א (שלי למשל) לתחתונים של מישהו/י אחר בלי שיהייה לי חלק בכך, 

   קל מאד להראות כיצד הפלישה לפרטיות תשבש לנו את החיים, לכל דבר יש מחיר - היום חיינו משובשים עלידי פושעים  עלומי זהות - זה טוב? בנוסף, זו רק שאלה של זמן עד שמדינות נוספות יחילו את הביומטריה על הניכנסים ויוצאים לתחומן כמו גם על כלל אזרחיהן,

   מעניין. כותב המאמר לא הלין בפני האמריקאים על כך שפוגעים הם בפרטיותו - אני מתאר לי גם את תשובתם , מה גם שטביעת האצבע תהייה זמינה לשלטונות ישראל במידה ויתבקש,

    

    

     25/7/09 12:09:

   צטט: רונתי 2009-07-25 11:01:43

   למי יש אופציה? כאן נולדנו וכאן נחיה. לא לכולם יש אפשרות לברוח מכאן בקלות כזו. אז כדאי להתחיל לחשוב איך לתקן כאן, למשל ללכת להפגנה היום בערב בתל אביב. יש כמה קבוצות בפייסבוק.

    

   את מאמינה שתצליחי?

   אני ממש לא.

    

   ולגבי פייסבוק... חחחח, כאשר אני רואה איך העם מתנהל עם השלטון, אני בטוח שמתישהו יקום פה גסטאפו אלא אם כן המשיח בכבודו ובעצמו יירד מן השמיים ויעביר את השלטון לנציג העליון.

    

    עזבו, חברה - אתם לא מסוגלים לעשות כלום, כי א) זה באמת קשה, השלטון הוא חזק ואין הרבה דרכים ללחוץ עליו, וב) אתם לא באמת רוצים בזה, לא ממש איכפת לכם.

     25/7/09 11:01:

   למי יש אופציה? כאן נולדנו וכאן נחיה. לא לכולם יש אפשרות לברוח מכאן בקלות כזו. אז כדאי להתחיל לחשוב איך לתקן כאן, למשל ללכת להפגנה היום בערב בתל אביב. יש כמה קבוצות בפייסבוק.

    

     25/7/09 10:24:

   אני אישית פסימי מאוד.

    

   לא בגלל מהות החוק - אני מבין, מה חסרונות שלו.

   לא בגלל מהות היחסים אזרח-מדינה - גם פה לי הכל ברור.

    

   אני פסימי לגבי עתידו של חוק ושלנו. וכי מדוע? משום שאני יודע, שבסופו של דבר החוק יעבור.

   אין מה לעשות - עם בור בוחר נציגים בורים שמנסים לתקן את העולם על פי הבנתם.

    

   העם לעולם לא ידע לכוון אותם או לנהוג בהם.

   לכן גם הפעם לא צפוי שינוי - החוק יעבור. אופציה לחכמים תהיה לברוח לחו"ל, אופציה לאידיוטים - להישאר ולסבול.

    

   כל מה שנישאר לנו לעשות עכשיו - לבחור את הצד .

     25/7/09 01:32:

   בלוג השיטוטים של_שטוטית הצטרף למאבק בלוגרים נגד חוק המאגר הביומטרי

    

   http://shttutit.cafe.themarker.com/nodes/t/114/337/1/file_0_original.jpg

    

   נשלחה הודעה על כך גם בטוויטר שלי

   שדרכו הגעתי לרשימה של גל מור

    

   אגב א. אם תיכנס לתגובות בפוסט של מור תגלה שהכנסתי בלילה שעבר

   קישור לפוסט שלך

    

   לילה טופ בלי מחשבות על מאגרים ביומטריים או שכן?

   :)

    

     24/7/09 22:43:


   אותי זה מזעזע..וכבר מדברים על זה הרבה זמן...ויש סרטים שצפו את זה....

   אותי מטריד שברור לי שזה יקרה. שיטרית לא שיטרית, שנה או חמש שנים. זה יקרה.

    

   יש משהו בלתי נמנע.

   אסון.

     24/7/09 20:43:

   צטט: שטוטית 2009-07-24 02:15:17

   הנה לפני שהולכת לישון עידכון שהגיע לטוויטר שלי:

   galmמעבר לכך שזה חשוב, זה לא סיפור של טכנולוגיה, טוויטריה או בלוגוספירה אלא מינהל ציבורי לא תקין. חייבים לעצור את המאגר http://bit.ly/Kbf23

    

    

    ילדה, קודם כל, סליחה שלא הלכתי לקישור הנ"ל בעבודה. 

    

   נכנסתי עכשיו והנה, כל הכבוד (גדול!!!) של גל מור:


   OTI היא חברת אבטחת מידע שמרוויחה מפתרונות ביומטריים. עד כאן הכל נראה כשר גם אם מוזר, אך מה תאמרו על כך שעוד בשנת 2006 נשמעה ביקורת על כך ש-OTI זכתה במכרז אספקת הכרטיסים החכמים של התחבורה הציבורית בלי מכרז לכאורה. מי היה שר התחבורה אז? ניחשתם נכון, מאיר שטרית...

   ....

   אם לא די בכך, מסתבר שבכיר ב-OTI הוא חבר תנועת "קדימה" וראש מועצת כפר ורדים. האם לא ראוי שמאיר שטרית יחשוף מבעוד מועד את הקשר הזה, גם אם הוא מקרי ותמים, כדי לאפשר קיום של דיון ציבורי נאות בשאלה אם הוא ראוי לערוך הליך חקיקה כזה?

    

    

   ותודה ענקית לשטוטית שהביאה את הקישור.


     24/7/09 18:48:

   צטט: mosheshy 2009-07-24 18:03:31


       • Century of Self: Episode 1   • Century of Self: Episode 2   • Century of Self: Episode 3   • Century of Self: Episode 4

    

    

    תודה על הלינקים, סדרה נהדרת ומומלצת לכולם.

     24/7/09 18:03:

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-07-24 13:48:47

   צטט: בלאק סמארה 2009-07-24 07:02:44

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-07-22 19:28:55

   צטט: יהודית ש 2009-07-22 16:02:19

   מסכימה עם כל מילה אשר

   כתבת, מאד מקווה שהחוק

   לא יעבור בשבוע הבא...........

    

    תני לי לנחש...הוא יעבור, וכולנו נאבד את החרות שלנו כמו מבלי משים.

    

    

    

    

   אני דווקא חושבת שלא יעבור.

    

   בטח לא יהיה להם תקציב או משהו כדי להרים את זה.

    

    וכדי להכריח את האנשים לתת קצת מהביולוגיה שלהם למאגר יצטרכו לשלוח את צה"ל לגרור אותם מהבית ברגישות ונחישות.

    

   אוף, יש בזה משהו כל כך נאצי, איזה מטומטם השטרית הזה.

    

   בטח שזה יעבור בכנסת. מדוע? אני ממליץ לך לצפות בסדרה משנת 2002 של ערוץ 4 הבריטי בשם: century of the self. אני לא בטוח שאת תהיי כל כך בטוחה שזה לא יעבור אחרי שתראי את הסדרה.

    

    

   הלוגיקה מאחרי ההחלטות של השלטון היא שאנחנו לא מסוגלים לתפקד כדמוקרטיה אמיתית, ושבני האדם, בגלל היסודות המעורערים שלהם שנגלו במלחמת העולם השנייה, מסוכנים לעצמם וצריכים להיות מנוהלים. לא, לא רק הגרמנים, גם אצל אמריקאים שחזרו מהקרב - כמעט מחצית מהפצועים שחזרו משדות הקרב הוגדרו כלוקים בהלם קרב, וניתוח הפסיכולוגי שנערך להם גילה תמונה דיי מפחידה על המין האנושי לחוקרים שלהם.

    

   במקום לתת לנו כח לשלוט בדחפים שלנו, השלטון בהשפעת הארגונים התעשיתיים הפכו את אמריקה ואת שאר מדינות העולם לתרבויות שמבוססות על דחפים ואותנו לצרכנים לא של מה שאנחנו צריכים אלא למה שאנחנו רוצים. אם איי פעם שאלת את עצמך מדוע כל התרבות שלנו נהפכה למקום בו העם סוגד למכנה הנמוך ביותר - זאת הסיבה.

    

    

   השלטון צריך אותנו במצב הזה, כמה שיותר נשלטים, כמה שפחות נהווה סכנה לעצמנו. הבעייה היא שאנשים שיהוו סכנה על השלטון הזה יהיו לא רק אלו שירצו לראות בהרס "הדמוקרטיה" הזאת בגלל מניעים של שנאה, אלא גם כאלו שירצו יותר דמוקרטיה ויותר חופש החלטה. במקרה כזה, אותם אנשים יהיו סכנה לשלטון, וכך מאגר המידע הביולוגי יכול להיות כלי להרס הדמוקרטיה. 

    

    

    

    

    

       • Century of Self: Episode 1   • Century of Self: Episode 2   • Century of Self: Episode 3   • Century of Self: Episode 4

    

     24/7/09 17:48:

   תסריט:

   פרצו לבית. אתמול אכלתי פלאפל ברחוב והייתי ילד רע מאד וזרקתי את ניר העטיפה על יד הבית הזה.

   המשטרה אוספת ראיות ומוצאת את הנייר שזרקתי.

   בערב מופיעים שני שוטרים ולוקחים אותי לתחנה בתור חשוד. תוכיח שאין לך אחות.

    

     24/7/09 17:26:

   מסכים איתך ותומך בכל מילה. האח הגדול מקבל פה צ'אנס רציני להיכנס אל חיינו היפים כל כך.

    

   הלוואי ותקום התנגדות ממשית לחוק הזה.

    

   לפחות חתמתי על עצומה בנושא:

    

   http://www.atzuma.co.il/petition/mahadeva/1/
     24/7/09 16:04:

   צטט: גהנום לצופי ערוץ 2 2009-07-24 14:38:33

   לעצור את המאגר!

    

   אני דווקא הייתי מוכן לתרום להם מאגר ביולוגי - יש לי סתימה בצנרת ביוב והייתי שמח להעביר אותה לאחריות המדינה. חרה מדינה?

    

    

     24/7/09 15:02:

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-07-24 13:48:47

   בטח שזה יעבור בכנסת. מדוע? אני ממליץ לך לצפות בסדרה משנת 2002 של ערוץ 4 הבריטי בשם: century of the self. אני לא בטוח שאת תהיי כל כך בטוחה שזה לא יעבור אחרי שתראי את הסדרה.

   הלוגיקה מאחרי ההחלטות של השלטון היא שאנחנו לא מסוגלים לתפקד כדמוקרטיה אמיתית, ושבני האדם, בגלל היסודות המעורערים שלהם שנגלו במלחמת העולם השנייה, מסוכנים לעצמם וצריכים להיות מנוהלים. לא, לא רק הגרמנים, גם אצל אמריקאים שחזרו מהקרב - כמעט מחצית מהפצועים שחזרו משדות הקרב הוגדרו כלוקים בהלם קרב, וניתוח הפסיכולוגי שנערך להם גילה תמונה דיי מפחידה על המין האנושי לחוקרים שלהם.

   במקום לתת לנו כח לשלוט בדחפים שלנו, השלטון בהשפעת הארגונים התעשיתיים הפכו את אמריקה ואת שאר מדינות העולם לתרבויות שמבוססות על דחפים ואותנו לצרכנים לא של מה שאנחנו צריכים אלא למה שאנחנו רוצים. אם איי פעם שאלת את עצמך מדוע כל התרבות שלנו נהפכה למקום בו העם סוגד למכנה הנמוך ביותר - זאת הסיבה.

   השלטון צריך אותנו במצב הזה, כמה שיותר נשלטים, כמה שפחות נהווה סכנה לעצמנו. הבעייה היא שאנשים שיהוו סכנה על השלטון הזה יהיו לא רק אלו שירצו לראות בהרס "הדמוקרטיה" הזאת בגלל מניעים של שנאה, אלא גם כאלו שירצו יותר דמוקרטיה ויותר חופש החלטה. במקרה כזה, אותם אנשים יהיו סכנה לשלטון, וכך מאגר המידע הביולוגי יכול להיות כלי להרס הדמוקרטיה. 


    

    

    

    

   אתה מתפרץ לדלת פתוחה :)

   מסכימה עם כל מה שכתבת כאן.

   סתם ניסיתי להיות קצת אופטימית ולנחם את עצמי, אני כבר לא אתפלא על כלום בקשר לאנשים ההזויים שמחליטים עלינו (והם תמיד הזויים, בגלל זה אני אף פעם לא מצביעה בבחירות).

    

   בתור מי שמסרבת להיות נשלטת עד לשד עצמותיה, אם החוק הזה יעבור, יהיה לי בלגאן, כי את הקודים הביולוגיים שלי הם לא מקבלים גם אם יילכו איתי מכות.

    

    

    

   לעצור את המאגר!
     24/7/09 13:48:

   צטט: בלאק סמארה 2009-07-24 07:02:44

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-07-22 19:28:55

   צטט: יהודית ש 2009-07-22 16:02:19

   מסכימה עם כל מילה אשר

   כתבת, מאד מקווה שהחוק

   לא יעבור בשבוע הבא...........

    

    תני לי לנחש...הוא יעבור, וכולנו נאבד את החרות שלנו כמו מבלי משים.

    

    

    

    

   אני דווקא חושבת שלא יעבור.

    

   בטח לא יהיה להם תקציב או משהו כדי להרים את זה.

    

    וכדי להכריח את האנשים לתת קצת מהביולוגיה שלהם למאגר יצטרכו לשלוח את צה"ל לגרור אותם מהבית ברגישות ונחישות.

    

   אוף, יש בזה משהו כל כך נאצי, איזה מטומטם השטרית הזה.

    

   בטח שזה יעבור בכנסת. מדוע? אני ממליץ לך לצפות בסדרה משנת 2002 של ערוץ 4 הבריטי בשם: century of the self. אני לא בטוח שאת תהיי כל כך בטוחה שזה לא יעבור אחרי שתראי את הסדרה.

    

    

   הלוגיקה מאחרי ההחלטות של השלטון היא שאנחנו לא מסוגלים לתפקד כדמוקרטיה אמיתית, ושבני האדם, בגלל היסודות המעורערים שלהם שנגלו במלחמת העולם השנייה, מסוכנים לעצמם וצריכים להיות מנוהלים. לא, לא רק הגרמנים, גם אצל אמריקאים שחזרו מהקרב - כמעט מחצית מהפצועים שחזרו משדות הקרב הוגדרו כלוקים בהלם קרב, וניתוח הפסיכולוגי שנערך להם גילה תמונה דיי מפחידה על המין האנושי לחוקרים שלהם.

    

   במקום לתת לנו כח לשלוט בדחפים שלנו, השלטון בהשפעת הארגונים התעשיתיים הפכו את אמריקה ואת שאר מדינות העולם לתרבויות שמבוססות על דחפים ואותנו לצרכנים לא של מה שאנחנו צריכים אלא למה שאנחנו רוצים. אם איי פעם שאלת את עצמך מדוע כל התרבות שלנו נהפכה למקום בו העם סוגד למכנה הנמוך ביותר - זאת הסיבה.

    

    

   השלטון צריך אותנו במצב הזה, כמה שיותר נשלטים, כמה שפחות נהווה סכנה לעצמנו. הבעייה היא שאנשים שיהוו סכנה על השלטון הזה יהיו לא רק אלו שירצו לראות בהרס "הדמוקרטיה" הזאת בגלל מניעים של שנאה, אלא גם כאלו שירצו יותר דמוקרטיה ויותר חופש החלטה. במקרה כזה, אותם אנשים יהיו סכנה לשלטון, וכך מאגר המידע הביולוגי יכול להיות כלי להרס הדמוקרטיה. 

    

    

    

    

    

     24/7/09 12:29:


   כמו שאמר טד רובינזון בהרצאה של TED - אין לנו שמץ של מושג איך יראה העתיד שאליו יגדלו ילדנו, אל העולם שאליו הם יצאו לפנסייה. אנחנו רק יכולים לקוות לטוב ולהכין אותם למה שיהיה. הבעייה היא שהחלטות שאנו נקבע היום יכבלו את העתיד של הילדים שלנו - וזאת הסכנה הגדולה, והאסון הגדול ששטרית מוביל אותנו אליו.

    

   העלת פוסט חשוב, שאלת ,תהיית והנה גם ענית!

   הצורך לשים חותמת על העתיד לעיתים מחירו יקר

   לאנושות כולה...

   תנו לצעירים להתמודד עם הדברים באשר הם

   בהתאם לזמן הנכון..

   אישית,אני מאמינה שילדנו יגדלו לעולם טוב יותר

   רק צריך לתת להם לעשותו כך בזמן הנכון..

     24/7/09 07:02:

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-07-22 19:28:55

   צטט: יהודית ש 2009-07-22 16:02:19

   מסכימה עם כל מילה אשר

   כתבת, מאד מקווה שהחוק

   לא יעבור בשבוע הבא...........

    

    תני לי לנחש...הוא יעבור, וכולנו נאבד את החרות שלנו כמו מבלי משים.

    

    

    

   אני דווקא חושבת שלא יעבור.

    

   בטח לא יהיה להם תקציב או משהו כדי להרים את זה.

    

    וכדי להכריח את האנשים לתת קצת מהביולוגיה שלהם למאגר יצטרכו לשלוח את צה"ל לגרור אותם מהבית ברגישות ונחישות.

    

   אוף, יש בזה משהו כל כך נאצי, איזה מטומטם השטרית הזה.

     24/7/09 02:15:

   הנה לפני שהולכת לישון עידכון שהגיע לטוויטר שלי:

   galmמעבר לכך שזה חשוב, זה לא סיפור של טכנולוגיה, טוויטריה או בלוגוספירה אלא מינהל ציבורי לא תקין. חייבים לעצור את המאגר http://bit.ly/Kbf23

    

     23/7/09 21:24:

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-07-23 14:30:48

   צטט: aqua girl 2009-07-22 16:13:16

   אפתח בכך שאגיד שהפוסט שלך מאוד חשוב - ותודה על כך.

   אני מאמינה שלא כולם שמעו על הנושא המדובר  בפוסט ואני כשלעצמי כולי תקווה שאכן הצעת החוק הזו לא תעבור בכנסת!

   זו מעיין חדירה לפרטיות ולדעתי לא יירחק היום אשר בו אכן יבקשו לזהות אותנו באמצעות דגימות ה די.אן. איי. שלנו...

   לדעתי הקידמה והטכנולוגיה כבר הרחיקו לכת וובעיניי אסור בשום אופן להרשות שדבר כזה אכן ייתרחש,מי ערב לכך שלא יישתמשו בנתונים הללו בעצם לרעתיינו ועוד מטעם הרשויות וללא ידיעתינו?????????????

   *

    

    

   היי נערת המים

   תודה, הפוסט שלי חשוב, אבל כמובן לא חשוב מספיק בכדי שאנשים בקפה יקראו אותו.

   אם הייתי כותב על האקסית שלי, או על נטיות המין של החבר הכי טוב שלי אני מבטיח לך שהיה פה דיון סוער.

    

   כמו שכתבתי בהודעת הדואר האלקטרוני על הפוסט - אני ממש  לא נוהג לדבר על מה שאני עוסק בו. אחרי הכל, באמת שאני לא לספר לכל העולם ודודה שלו שאני טוב בתחום שבו אני עוסק. מה שמרתיח זה כשחבר כנסת שלא מבין כלום, אבל כלום באבטחת מידע מעביר חוק שעלול לסכן את הביטחון האישי של כל תושבי המדינה. העתיד של הילדים שלנו עוטה בערפל כבד, לא שלי...

    

    

    

    ובנוסף אם היית מוסיף תמונה של נערה בחוטיני עם ציצים ממולאי סיליקון אז על בטוח כולם היום באים

   ואתה היית בין הנצפים

   אני הייתי בטוחה שהפוסט הזה יהייה בפוסטים הנבחרים כי בכל זאת אתה מוערך כאן ע"י עורכת התוכן.

   לפני כשנה וחודש כשתמי ארד בצעד נדיר פירסמה מכתב תמיכה במשפחת שליט

   החלטתי לפרסם כאן את השיר שכתבתי בשנת 2004 עת בוצעה עסקת השבויים בה שוחרר טננבוים והוחזרו

   גופות החיילים אבל רון ארד לא שב וגם לא ישוב לצערי:

   שיר שבזמן שכתבתי אותו כמעט אף אחד לא נגע בפרה הקדושה עגינותה של תמי ארד-;

   "אני אשתו המולאמת

    של הנווט הלאומי"

    

   מתוך השיר:  "אני סֶמל "

   .

   הפניתי תשומת לב ההנהלה לפוסט הזה שלי לא אכתוב כאן בפרהסייה את התשובה

   ......

   אבל באותו זמן פורסם בפוסטים נבחרים קניית תיק ב 6,000 ש"ח ע"י גברת אחת עלמה שהיא אוהבת נגיד..

    

   מאז יחסיי עם ההנהלה ....... ומאז אני עוקבת מפעם לפעם אחרי פוסטים נבחרים

   ובדרך כלל לא רווה נחת

   ...

   מילא אתר הבלוגים של העיתון לאנשים חושבים נגיד....

    

   בקיצור אם אני הייתי עורכת התוכן כאן הפוסט הזה היה בנבחרים וגם על שער דה-מרקר 

   ובכלל הייתי דואגת לתוכן יותר עמוק  כמו גם לתוכן עם הומור ולא לסבב של חבריי על המנגל הנבחר !

    

   סוף שבוע נעים בלי מחשבות על מאגר ביומטרי:)

   שטוטית

    

   נ.ב. עוררת בי געגוע לקולנוע שחור לבן בצפייה בקליפ על מסטרוייאני

    

    

    

    

    

     23/7/09 14:30:

   צטט: aqua girl 2009-07-22 16:13:16

   אפתח בכך שאגיד שהפוסט שלך מאוד חשוב - ותודה על כך.

   אני מאמינה שלא כולם שמעו על הנושא המדובר  בפוסט ואני כשלעצמי כולי תקווה שאכן הצעת החוק הזו לא תעבור בכנסת!

   זו מעיין חדירה לפרטיות ולדעתי לא יירחק היום אשר בו אכן יבקשו לזהות אותנו באמצעות דגימות ה די.אן. איי. שלנו...

   לדעתי הקידמה והטכנולוגיה כבר הרחיקו לכת וובעיניי אסור בשום אופן להרשות שדבר כזה אכן ייתרחש,מי ערב לכך שלא יישתמשו בנתונים הללו בעצם לרעתיינו ועוד מטעם הרשויות וללא ידיעתינו?????????????

   *

    

    

   היי נערת המים

   תודה, הפוסט שלי חשוב, אבל כמובן לא חשוב מספיק בכדי שאנשים בקפה יקראו אותו.

   אם הייתי כותב על האקסית שלי, או על נטיות המין של החבר הכי טוב שלי אני מבטיח לך שהיה פה דיון סוער.

    

   כמו שכתבתי בהודעת הדואר האלקטרוני על הפוסט - אני ממש  לא נוהג לדבר על מה שאני עוסק בו. אחרי הכל, באמת שאני לא לספר לכל העולם ודודה שלו שאני טוב בתחום שבו אני עוסק. מה שמרתיח זה כשחבר כנסת שלא מבין כלום, אבל כלום באבטחת מידע מעביר חוק שעלול לסכן את הביטחון האישי של כל תושבי המדינה. העתיד של הילדים שלנו עוטה בערפל כבד, לא שלי...

    

    

    

     23/7/09 02:41:


   פוסט מומלץ.

    

   אני תמיד פוחדת בהקשר זה למה יקרה ל"נשים של" במקרים בהם בעל אלים יחליט קצת לעקוב אחרי אישתו. הוא במקרה יצליב את התמונה הביומטרית שלה לכל המצלמות בארץ ובמקרה יראה איפה היא נמצאת 24 שעות ביממה... כי הוא יכול מתוקף תפקידו... קריפי...

   וכמי שעוסקת בתקשורת יש בזה גם סכנה לחופש העיתונות, לדעתי. כשעיתונאי לא יכול לגשת לבית של מרואיין בלי שמישהו כבר יעקוב אחריו, זה יגביל מאוד את חופש המידע.

   אני טביעת אצבע  או דגימת DNA למאגר הזה, לא נותנת באופן יזום (למרות שיש טביעות שלי מצה"ל).

    

   נ.ב כבר צילמו אותנו בתמונות ביומטריות לרשיונות הנהיגה החדשים, בניגוד לחוק, לדעתי, ובלי הודעה. גם ממובטלים בלשכת אבטלה לוקחים טביעות אצבע ("כדי שכשהם באים, הם לא יעכבו את הפקיד, אלא ישר ישימו אצבע בסורק ויראו אם יש הצעות רלוונטיות בשבילם לאותו היום". אחלה תירוץ).

     23/7/09 01:08:

   סחתיין על המעורבות
     22/7/09 19:31:

   צטט: aqua girl 2009-07-22 16:13:16

   אפתח בכך שאגיד שהפוסט שלך מאוד חשוב - ותודה על כך.

   אני מאמינה שלא כולם שמעו על הנושא המדובר  בפוסט ואני כשלעצמי כולי תקווה שאכן הצעת החוק הזו לא תעבור בכנסת!

   זו מעיין חדירה לפרטיות ולדעתי לא יירחק היום אשר בו אכן יבקשו לזהות אותנו באמצעות דגימות ה די.אן. איי. שלנו...

   לדעתי הקידמה והטכנולוגיה כבר הרחיקו לכת וובעיניי אסור בשום אופן להרשות שדבר כזה אכן ייתרחש,מי ערב לכך שלא יישתמשו בנתונים הללו בעצם לרעתיינו ועוד מטעם הרשויות וללא ידיעתינו?????????????

   *

    

   כמו שאמר טד רובינזון בהרצאה של TED - אין לנו שמץ של מושג איך יראה העתיד שאליו יגדלו ילדנו, אל העולם שאליו הם יצאו לפנסייה. אנחנו רק יכולים לקוות לטוב ולהכין אותם למה שיהיה. הבעייה היא שהחלטות שאנו נקבע היום יכבלו את העתיד של הילדים שלנו - וזאת הסכנה הגדולה, והאסון הגדול ששטרית מוביל אותנו אליו.

    

     22/7/09 19:28:

   צטט: יהודית ש 2009-07-22 16:02:19

   מסכימה עם כל מילה אשר

   כתבת, מאד מקווה שהחוק

   לא יעבור בשבוע הבא...........

    

    תני לי לנחש...הוא יעבור, וכולנו נאבד את החרות שלנו כמו מבלי משים.

    

    

     22/7/09 19:27:

   צטט: גי'נג'ר 2009-07-22 15:39:40


   אני מסכימה עם כל מילה שכתבת

    

   כמי שמקדשת את האינדבידואליות, האנונימיות והפרטיות אין לי שום עניין להיות חלק משום מאגר שהוא . לא אכפת לי אם זה מאגר מידע, מאגר מוחות, מאגר מים או מאגר תפוחי אדמה.

    

    

   יחד עם זאת אינני תמימה - ברור לי לגמרי שכך או אחרת אני כבר מזמן נמצאת בכמה "מאגרי מידע" ולראייה: בכל פעם שמתקרבות הבחירות , יד נעלמה מודיעה לי היכן בדיוק נמצאת הקלפי שממתינה לי.....

    

   מבחינתי זה מספיק. לגמרי אין צורך להוסיף עוד מאגרים.

    

    

   אני דווקא בעד מאגרי מים. בקשר למאגרי תפוחי אדמה - המוח שלי יכול לשמש שם ראש וועדה...

    

   את - כמו כולנו - נמצאת במאגרי מידע של משרד הפנים, משרד הבטחון (ביקורת גבולות וכו), משרד הרווחה (המוסד לביטוח לאומי), משרד הכלכלה (מס הכנסה) ועוד עשרות מאגרי מידע של הרשויות המקומיות. את אגורה-גורה!

    

    

    

     22/7/09 19:06:

   צטט: מיכל כרמי 2009-07-22 15:24:06

   מילים כדורבנות.

   מסכימה בהחלט..

    

    את מדרבנת אותי לעשות מעשים טובים...

     22/7/09 18:57:

   צטט: שטוטית 2009-07-22 15:19:40

   אני לא מתכוונת לתת טביעות אצבעות גם אם זה יעוגן בחוק

   אז שיזרקו אותי לבית-סוהר

   כמו שהכרחתי את הרופא שלי למחוק כל מיני פרטים מהתיק הרפואי הממוחשב שלי

   כך גם לא אסכים לתת טביעות אצבעות

   וצריך להתחיל לעטות כסיות וכפפות כדי לא להשאיר טביעות אצבעות גם כשאוכלים במסעדה

   או שותים בפאב..

   בכלל לאנשים אין פרטיות מאז שיש טלפון סלולרי

   תחשוב על כך שאי אפשר לנהל רומן סודי מאז עידן הטלפון הנייד:))

    .

   אבל כפי שכבר כתבתי אצלנו אף אחד לא קם

   עושים איתנו מה שרוצים במדינה הזאת

    

   צהריים טובים

   יוצאת למסעדה עטוית כסיות:))

    

    בטח שאפשר לנהל רומן סודי ... תקני מספר נוסף.... רגוע

    

     22/7/09 16:13:

   אפתח בכך שאגיד שהפוסט שלך מאוד חשוב - ותודה על כך.

   אני מאמינה שלא כולם שמעו על הנושא המדובר  בפוסט ואני כשלעצמי כולי תקווה שאכן הצעת החוק הזו לא תעבור בכנסת!

   זו מעיין חדירה לפרטיות ולדעתי לא יירחק היום אשר בו אכן יבקשו לזהות אותנו באמצעות דגימות ה די.אן. איי. שלנו...

   לדעתי הקידמה והטכנולוגיה כבר הרחיקו לכת וובעיניי אסור בשום אופן להרשות שדבר כזה אכן ייתרחש,מי ערב לכך שלא יישתמשו בנתונים הללו בעצם לרעתיינו ועוד מטעם הרשויות וללא ידיעתינו?????????????

   *

     22/7/09 16:02:

   מסכימה עם כל מילה אשר

   כתבת, מאד מקווה שהחוק

   לא יעבור בשבוע הבא...........

     22/7/09 15:39:


   אני מסכימה עם כל מילה שכתבת

    

   כמי שמקדשת את האינדבידואליות, האנונימיות והפרטיות אין לי שום עניין להיות חלק משום מאגר שהוא . לא אכפת לי אם זה מאגר מידע, מאגר מוחות, מאגר מים או מאגר תפוחי אדמה.

    

    

   יחד עם זאת אינני תמימה - ברור לי לגמרי שכך או אחרת אני כבר מזמן נמצאת בכמה "מאגרי מידע" ולראייה: בכל פעם שמתקרבות הבחירות , יד נעלמה מודיעה לי היכן בדיוק נמצאת הקלפי שממתינה לי.....

    

   מבחינתי זה מספיק. לגמרי אין צורך להוסיף עוד מאגרים.

     22/7/09 15:24:

   מילים כדורבנות.

   מסכימה בהחלט..

     22/7/09 15:19:

   אני לא מתכוונת לתת טביעות אצבעות גם אם זה יעוגן בחוק

   אז שיזרקו אותי לבית-סוהר

   כמו שהכרחתי את הרופא שלי למחוק כל מיני פרטים מהתיק הרפואי הממוחשב שלי

   כך גם לא אסכים לתת טביעות אצבעות

   וצריך להתחיל לעטות כסיות וכפפות כדי לא להשאיר טביעות אצבעות גם כשאוכלים במסעדה

   או שותים בפאב..

   בכלל לאנשים אין פרטיות מאז שיש טלפון סלולרי

   תחשוב על כך שאי אפשר לנהל רומן סודי מאז עידן הטלפון הנייד:))

    .

   אבל כפי שכבר כתבתי אצלנו אף אחד לא קם

   עושים איתנו מה שרוצים במדינה הזאת

    

   צהריים טובים

   יוצאת למסעדה עטוית כסיות:))

     22/7/09 15:11:

   צטט: שטוטית 2009-07-22 14:58:31

   בדיוק דיברו על זה הבוקר ברשת ב' בתוכנית של ירון דקל "הכל דיבורים"

   ושאף אחד לא יספר לנו שאי אפשר יהייה לפרוץ למאגר המידע הזה

   כל האקר קטן ומושתן שאין לו מה לעשות בחופשת הקיץ ינסה לפרוץ

    

   בטחון המדינה שלא מספקת לי ביטחון וכבר כתבתי על כך רבות

   האח הגדול כבר כאן 

   כבר לפני כמה שנים אחרי תרגיל עוקץ שנעשה ללקוחות אמריקן אקספרס

   החלטתי למחוק את עצמי מכל חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי באינטרנט

   אני גם מקפידה שהשם שלי לא יהייה כתוב בשום מקום ברשת

   כשאני הולכת לרופא והוא מתחיל להקליד למחשב כל מיני דברים שאני אומרת לו

   אני מורה לו למחוק הכל מהמחשב 

   וגם הוריתי לו למחוק פרטים רפואיים שהיו בתיק הרפואי שלי ועברו לתיק הממוחשב

   וכשנאלצתי לבלות בחדר מיון עקב נפילה ראיתי פתאום שזה במאגר המידע עלי

   אבל לא עוד

   .

   כן זה מדאיג מאוד אבל כרגיל אצלנו אף אחד לא קם והשאלה גם אם מישהו יקום

   הנה עוד רגע מפריטים את קרקעות המדינה אז?

   תודה

   שטוטית

    

    

    

    

   שטוטית

   כל האקר ינסה להכנס, אבל 99.9999 מהם לא יצליחו. להתקיף מאגר מידע מסווג דורש המון עבודת הכנה שאני לא מתכונן לפרט פה עליה. אבל שוב, כמו שכתבתי - אני מבטיח לך שאפשר להתקיף בהצלחה את מאגר המידע.

    

   נ.ב.

    

   אין דין מאגר מידע של חברת כרטיסי האשראי כדין מאגר מידע ביומטרי....את הראשון אפשר למחוק או לשנות, את השני, אם יגנב, לא תוכלי להחליף

    

    

    

    

     22/7/09 14:58:

   בדיוק דיברו על זה הבוקר ברשת ב' בתוכנית של ירון דקל "הכל דיבורים"

   ושאף אחד לא יספר לנו שאי אפשר יהייה לפרוץ למאגר המידע הזה

   כל האקר קטן ומושתן שאין לו מה לעשות בחופשת הקיץ ינסה לפרוץ

    

   בטחון המדינה שלא מספקת לי ביטחון וכבר כתבתי על כך רבות

   האח הגדול כבר כאן 

   כבר לפני כמה שנים אחרי תרגיל עוקץ שנעשה ללקוחות אמריקן אקספרס

   החלטתי למחוק את עצמי מכל חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי באינטרנט

   אני גם מקפידה שהשם שלי לא יהייה כתוב בשום מקום ברשת

   כשאני הולכת לרופא והוא מתחיל להקליד למחשב כל מיני דברים שאני אומרת לו

   אני מורה לו למחוק הכל מהמחשב 

   וגם הוריתי לו למחוק פרטים רפואיים שהיו בתיק הרפואי שלי ועברו לתיק הממוחשב

   וכשנאלצתי לבלות בחדר מיון עקב נפילה ראיתי פתאום שזה במאגר המידע עלי

   אבל לא עוד

   .

   כן זה מדאיג מאוד אבל כרגיל אצלנו אף אחד לא קם והשאלה גם אם מישהו יקום

   הנה עוד רגע מפריטים את קרקעות המדינה אז?

   תודה

   שטוטית

    

    

     22/7/09 14:46:

   צטט: אריאל, חיפה 2009-07-22 14:31:18

   איני עוסק באבטחה, ומעולם גם לא עסקתי בה, אבל יש דברים הברורים לכל.

   1. מאגר מידע - סופו שייפרץ. בין אם משחיתות, ובין אם משגיאות של מפעיליו (כפי שהיה ב"אניגמה") - אבל הוא ייפרץ.

   2. שטרית אינו טיפש. הוא יודע את מה שאתה במומחיותך, ואני מנסיון החיים, יודעים. אבל הוא רוצה מאגר - ולא איכפת לו המחיר.

   3. זה אינו האסון העתידי היחיד. עוד כמה מחכים בתור. תעלת הימים, למשל: בין אם מן הים התיכון ובין אם מים סוף, ולא חשוב כמה נשריין אותה, תביא בביטחה לפריצת מי ים מן המוביל שלהם אל מי התהום.

   מזל שאין לנו כסף לחפור אותה.

    

    

   היי אריאל

    

   1) כמי שמנהל צוות אבטחת מידע שאחראי על תקינות מערך שמאפשר העברה יומית של למעלה מ-1700 מליארד יורו, אני יכול לאמר לך שלהקים מאגר מאובטח לוקח המון, המון זמן. הבעייה היא שהמאגר שמר שטרית רוצה להקים יהיה כמו קופסא שחורה למתבונן מבחוץ - אנחנו לא נדע את הקישוריות של המאגר הזה עם מאגרים אחרים. בשביל לתכנן מאגר שיהיה גמיש מספיק להתמשק עם מאגרים אחרים המתכננים שלו יאלצו לעבוד עם הגדרות בטיחות כלליות יחסית, ובגלל המהירות שהמדינה מתכוננת להקים אותו אין שום סיכוי להגן עליו כפי שצריך.

    

   2) שטרית לא טיפש, הוא פוליטיקאי. וכשפוליטיקאי מנסה לדחוף משהו אני שואל מדוע, כי בטוח הוא לא עושה את זה עבורי. הוא עושה את זה עבורו, ואם הבוחרים שלו לא רוצים בזה, יש פה מן הסתם עוד גורמים שרוצים לראות את המאגר הזה פעיל.

    

   3) לפחות נטבע ולא נמות משואה גרעינית, ואז יהיה אפשר לעשות עלינו סרט הוליוודי עתיר תקציבים.

    

    

    

     22/7/09 14:31:

   איני עוסק באבטחה, ומעולם גם לא עסקתי בה, אבל יש דברים הברורים לכל.

   1. מאגר מידע - סופו שייפרץ. בין אם משחיתות, ובין אם משגיאות של מפעיליו (כפי שהיה ב"אניגמה") - אבל הוא ייפרץ.

   2. שטרית אינו טיפש. הוא יודע את מה שאתה במומחיותך, ואני מנסיון החיים, יודעים. אבל הוא רוצה מאגר - ולא איכפת לו המחיר.

   3. זה אינו האסון העתידי היחיד. עוד כמה מחכים בתור. תעלת הימים, למשל: בין אם מן הים התיכון ובין אם מים סוף, ולא חשוב כמה נשריין אותה, תביא בביטחה לפריצת מי ים מן המוביל שלהם אל מי התהום.

   מזל שאין לנו כסף לחפור אותה.

   ארכיון

   פרופיל

   א.ב. של אהבה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין