כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  שלום, קפה.

  235 תגובות   יום חמישי, 20/8/09, 19:13

  ביום שלאחר רצח רבין השתרר שקט, אני לא יודע אם אתם זוכרים. כולם נרגעו, אנשים הנמיכו את הקול, הפסיקו לאיים, לקלל, לדחוף, להתלהם.


  אבל זה נמשך רק יום.


  זה לא שאני קופץ עם המנטרה 'רצח רבין' בכל פעם שמתרחש אירוע אלים, אבל הטקסט הישראלי המכונן המגנה את האלימות והסכנה הטמונה בה - הוא דברי יצחק רבין בנאומו האחרון, כנגד אותה אלימות שכבר ארבה לו במדרגות.

  לאחר כל מעשה אלימות קיצוני - בא שבריר השנייה במהלכו נדמה שיישאלו שאלות קיומיות לגבי מקור פשע השנאה התורן, אבל הרצח הבא כבר מסביר לתוהים: הגזע האנושי רע ואלים ועויין את חלקיו, ואנחנו חלק מהגזע הזה.


  מדוע שהטבע האנושי הזה לא יבצבץ גם אצלנו ?


  הרצח במרכז ההומו-לסבי הוא כבר פאסה. מובילים בפער ניכר לפניו: דודו מהיום, שתי גופות נשים מבותרות משלשום, ולינץ' אחד עתיק, מלפני שבוע. ככה זה ברייטינג של ארץ אלימה: אל המעבדה לזיהוי פלילי הוחזרו כל העובדים מהחופשות, לא משחקים יותר בהשלכת אצבעות, להחזיר הכל לצנצנות הפורמלין ! נכנסה עבודה.


  פשע שנאה אינו דווקא רצח - גם הסתה לאלימות, אלימות מילולית.


  כל פעילות כוחנית כנגד קבוצה חברתית מסומנת הוא כזה. כל פעילות אלימה שמונעת על ידי דעה הקדומה המשבשת את דעתו של אדם - אם הייתה לו כזו מלכתחילה - היא פשע.

  האלימות היא פשוט מאפיין ישראלי: אם בדחיפה בתור, השתוללות בכביש, צעקות וגניבות בבתי מלון, או סתם התפרצות אל תחומו של האחר. לא צריך להסתכל רחוק, זה מתחת לאף, אפילו פה בקפה - יכול כל אחד לפתוח בלוג סרחונות שאינו יוצר דבר מעבר לרדיפה מתמדת ואישית של אחרים, ללא הצדקה.


  השמצות, קללות, עוות אמיתות, ספקולציות פרועות, לכלוכים ואם אפשר בלינצ'עס מילוליים.

   
  אנשים רבים מדי נוטלים את החוק לידיהם כל הזמן: אם סומנו המתבטאים כנגד המלחמה העקובה מדם בעזה כקבוצה שיש למגרה בכל מחיר - הלו הם נציגי החמאס בקפה - כל האמצעים כשרים, הרבה אחרי שתמה המלחמה ותמה ספירת הגופות.


  מאותו רגע - רדיפה, עלבונות, השמצות, שקרים ומה לא.

   
  ההשתוללות באינטרנט קלה: לא חייבים אפילו לעטות מצנפות - די בשם דבילי, תמונה וזהות מטושטשים והטוקבקיסטים לובשי הפיג'מות כבר יסיתו כל ויכוח לאג'נדה שלהם.


  ואלרי כתבה אמיץ ויפה -את 'כמה רוע אפשר לבלוע' - המדריך המלא לאיתור וזיהוי מסיתים ומשתלחים בקפה דה מרקר - עדכני לימים אלה.


  אך היכן פשעי השנאה המילוליים בקפה והקריאה לסימון וללה-לגיטיציה ? בחרתי לנבור בהיכן שדברים החלו: בדיון אחד ארוך - בזמן ההתקפה על עזה - בו נקראו בעלי דיעות ימניות להרכיב רשימה של אנשים שמאל הראויים ללינץ'.


  גאה להציג: הרשימה השחורה - 'נציגי החמאס בקפה'

  הכל החל במלחמת הימניים על השמאלנים בדיון לאחר שאיש לא הצהיר על תמיכה בעמדת חמאס:
   


  מיכאל שרון (יוצר ומנהל הדיון): "אכן אכן... והוא דווקא מעצב מוכשר ומרצה בשנקר. יאללה להוסיף לרשימה.. את רנרט".


  "מי שמביא לכאן את דברם של טרוריסטים אשר אומרים בגלוי שהם רוצים להשמיד את העם שלנו הוא שונא יהודים... זה כמו להיות תומך בנאצים. גם לנאצים וגם לאיסלם יש אותה מטרה למחות את העם היהודי באשר הוא מעל האדמה".

  "אם אתה לא מתבייש לתמוך ולאהוד חיות אדם אז אל תתפלא שאנשים כמונו ישראלים שרוצים לחיות כאן בשקט לא יקבלו ולא יסכימו שבכלל תפצו פה. זאת כבר לא דמוקרטיה, זו בגידה".

  כנגד שמאי ליבוביץ: "עוד אחד לרשימה סנגור עלאק....תודה." "יש ישראלים כמוכם שפשוט שונאים ישראלים".

  מישהו שביקש ממערכת הקפה למחוק את שמו: "אכן לא יאומן שנותנים ל"ישראלים" שכאלה לכתוב כאן בקפה חופשי".

  מישהו שביקש ממערכת הקפה למחוק את שמו: "ונא להוסיף את uri wiess לרשימת השמאל הקיצוני בקפה... מוזמנים להכנס לבלוג שלו ולהבין עם מי שי לנו עסק... "

  מישהו שביקש ממערכת הקפה למחוק את שמו: "למה שלא תבואי כמו שאת מצולמת בתמונות שלך לכיוון עזה תעמדי ככה חצי ערומה מול החברים הטרוריסטים שלך ותספרי עד 10...אני בטוח שלא תגיעי ל- 4 עד שתחטפי".

  מישהו שביקש ממערכת הקפה למחוק את שמו: "רק להוציא אותם מחוץ לקפה זה הכל."

  אפרת trees: "ישנם כאן עוד השותים להם קפה במעוננו ומחדירים תרעלה למחוזותינו".

  המלאך: "הם לא יהודים ! הם רק מחזיקי תעודת זהות כחולה במקרה הטוב, כמו רבים מערביי ישראל הם אנרכיסטים המתחזים לשמאל ! ואוהבים ערבים, נאצים, טרוריסטים, וחלאות אדם במסווה של בכיינים".

  מישהו שביקש ממערכת הקפה למחוק את שמו: "נתקלתם באנטישמיים ? שלחו לכאן  ואוסיף אותם לרשימה המלאה:OFERN321 lior peleg איציק רנרט נמרוד פיק smell change שמאי ליבוביץ מיא עשת Ransom Stark רונה שחר איל נבו דורית לגו

                      
  תות שדה : "ואיפה היית כשנרצחו אצלינו ילדים? פיגועים קאסמים בצפון ובדרום? ישבת לקפה ומאפה בשנקין אללה תכניסו אותו לרשימה"

  מישהו שביקש ממערכת הקפה למחוק את שמו: "חבל ,אם רק הייתה  לי רשימה מוכנה של חשודים, הייתי יותר משמחה להעביר הלאה.... "

  kobish : " אנחנו - הדמוקרטים - דואגים לישראל - לא לררנט שיושב לו ומפליץ בבית מול המחשב אנחנו דואגים להשתיק אנשים שמסכנים אותנו. אנחנו הרוב. אתה המיעוט. אתה לא יכול להשפיע. אנחנו כן. זאת דמוקרטייה"
   

  מישהו שביקש ממערכת הקפה למחוק את שמו: "אין להם זכות לחיות פה יותר מאשר שאר הבהמות שאני רואה ברחוב", "במקרה הזה אתה האויב שמבפנים".

  מירי אומידי פולני: "יש עוד נציג אחד ששכחת ונקרא יגאל שתיים הוא לא שמאלן שמאלנים הם ציונים אוהבי העם והמדינה מבקשת לקרא לכל הטיפוסים הללו עוכרי ישראל ולא שמאלנים".

  מחלון וכליון: "אתה הרי הגועל נפש בהתגלמותו. אני מקווה שמי שמחפש אותך בגוגל ומקליד איציק רנרט מקבל בצמוד לשם שלך את צמד המילים- גועל נפש."

  רוני פרידמן: "אני המומה. וככל שאני מתבוננת בתמונתו של הד"ר לטרור נמרוד פיק או בשמו האמיתי " מוחמד אל בן נסראלללה" כך אני רואה את הפרצוף הקלאסי של השהיד. שימו לב לתווי פנים שלו,עיניו השטניות, זיפי זקנו, מבט מטורף בעיניו. איכס! שהיד בקפה, אכן השם ישמור עלינו, צריך אולי להזהיר בקפה כי מי שיגיב לפוסטים שלו עשוי לקבל וירוס אלים ביותר למחשב. ולגבי הקפה. כדאי שתבדוק טוב את עצמה ותחסל את המחסייל!!! 


  ayal adiri: "בכל מקרה היי רגועה יקירתי בדיוק כמו חברך לאיוולת מר רנרט הנכבד אני מניח שכמו שלא נחסר לך את גם לא כ"כ תחסרי לנו"


   

  עד כאן - וזה דיון מכונן אחד. יאמרו שאני מסית כנגד קבוצה בעצמי ? שיגידו.

   
  יש רק קבוצה אחת שמותר להצביע עליה באצבע ולומר לה "החוצה". החוצה מהשיח הציבורי, לא תורשו להבחר, לא תתקבלו כשווים, הלו היא קבוצת מחרחרי השנאה, יוצרי הקרקע לצמיחת פשעי שנאה.

  אני חייב לומר, ולא בציניות: מערכת הקפה עושה תמיד ככל שביכולתה לתת לכל אחד להתבטא, גם לאלה שמותחים את הקו ולא רק בגלל שבלעדיהם משעמם ויש פחות רייטינג.

  כל האלימים בעולם כבר למדו לתחמן את זכותם לחופש הביטוי: אם לא יתנו להם לצעוק, להסית ולהשתולל, יסגרו בפניהם את הדלת - ישובו מהחלון, יזעקו כמקופחים שנשללת מהם זכות הביטוי בשם סתימת הפיות ויניפו את דגל הגולגולת שלהם, הסיבה שחסמנו מהם להכנס אלינו לתחומנו לאחר המפגש הראשון.

  למה כל כך קשה לנסח קוד התנהגות של תרבות השיח ?


  אין כוונה לקבוע חוקי צנזורה או לסמן מילים אסורות - אלא מניעת הסתה, השארות בתחום הביקורת בוטה ככל שתהיה, איסור סימון מתמשך של יחידים ללא סיבה מוצדקת.

  כל בעל יושרה יכול להבחין בקלות מתי מישהו מתבטא כנגד רעיון, אפילו באופן הבוטה ביותר - ומתי הוא מסית כנגד פרטים, חברי קבוצה מסומנת:


  כאשר מורמת אצבע כלפי יחידים בקבוצה מסומנת והקריאה ללינץ' יוצאת.

   עוד קטע קצר מתוך הסרט 'מיסיסיפי בוערת' יצירת מופת על ההסתהבאשר היא.

  דרג את התוכן:

   תגובות (235)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/9/15 12:00:
   אחרי שקראתי את המאמר הזה עד תומו, חשבתי לי שזה על הרציחות של הזמן האחרון. הרשימה לא תמה, אני חוששת. עוד רבע שעה, או עוד שעתיים, אולי עוד יום או יומיים, יבערו הלבבות שוב. יערך שוב טבח שאיננו ניתן להבנה. אני לא נביאת שחורות, זו המציאות הישראלית והעולמית, מאז ומעולם. הקצב משתנה, אבל לא משאירים לנו הרבה זמן של מנוחה בין פשע שנאה אחד למישנהו, בין אסון חולני של איזו תאונה שהשתחרר/ה מהכלא או מבית החולים לחולי נפש (אשר רוב מאושפזיו, שאינם משתחררים כל כך בקלות, אינם מסוכנים כלל). אז הנה, אני נזכרת בזוועות העבר. לא, לא שכחתי את זוועות ההווה. אני גם חוששת מזוועות העתיד. האמת? אני חוששת שאני עלולה להיות קורבן איזו זוועה... אה, זה בכלל לא מהזמן האחרון? עכשיו אני מתחילה להרהר כמה נרצחו מאז... זוועה!
     20/9/15 11:48:
   הוספת תגובהואחרי שקוראים את המאמר הזה עד תומו, אפשר לחזור לכותרת הזאת ולחשוב שוה על הרציחות של הזמן האחרון. הרשימה לא תמה, אני חוששת. עוד רבע שעה, או עוד שעתיים, אולי עוד יום או יומיים, יבערו הלבבות שוב. יערך שוב טבח שאיננו ניתן להבנה. אני לא נביאת שחורות, זו המציאות הישראלית והעולמית, מאז ומעולם. הקצב משתנה, אבל לא משאירים לנו הרבה זמן של מנוחה בין פשע שנאה אחד למישנהו, בין אסון חולני של איזו תאונה שהשתחרר/ה מהכלא או מבית החולים לחולי נפש (אשר רוב מאושפזיו, שאינם משתחררים כל כך בקלות, אינם מסוכנים כלל). אז הנה, אני נזכרת בזוועות העבר. לא, לא שכחתי את זוועות ההווה. אני גם חוששת מזוועות העתיד. האמת? אני חוששת שאני עלולה להיות קורבן איזו זוועה...
     1/10/09 08:35:

   צטט: אורון gan 2009-09-10 20:22:44

   תודה יגאל על הפוסט. הסתה, זה תמיד מתחיל בקטן ובסוף כשניזכרים לעשות משהו נגד מגלים שצמח לנו יער סירפדים.

   'מסיסיפי בוערת' הוא אחד הסרטים האהובים עלי, גם בזכות פראנסיס, וויליאם וג'ין בתפקידים מושלמים!

    אני חייב לשאול את הסרט שוב - יש לי כמה שאלות.

     10/9/09 20:22:

   תודה יגאל על הפוסט. הסתה, זה תמיד מתחיל בקטן ובסוף כשניזכרים לעשות משהו נגד מגלים שצמח לנו יער סירפדים.

   'מסיסיפי בוערת' הוא אחד הסרטים האהובים עלי, גם בזכות פראנסיס, וויליאם וג'ין בתפקידים מושלמים!

     31/8/09 07:19:

   צטט: אלת האש 2009-08-30 23:13:54

   אפשר להתפשר  על לחיצת יד ולהמשיך הלאה?

   לי יש נטיה כזו תמיד להסתכל אחורה. לא בהתחשבנות אגב. 

   אבל החיים לימדו אותי לשמור על הגב שלי.

   המכות הכי כואבות שלי באו דווקא מאנשים קרובים אלי. אז על אנשים שאני לא מכירה, אני בכלל לא סומכת.

    

   אין קשר לעדה. זו היתה רק בדיחה.

    

   לחיצת יד היא התחלה מצויינת, זה לא אומר שאת מזניחה את הגב. לא חייבים מייד להתחיל להתגפף בציבור, לכתוב זה לזה הודעות מקסימות עם אנימציות של פיות ונצנוצים בריח מושק, לא חייבים לאמץ יונת מחמד, לא חייבים כלום - חוץ מלשמור על השקט בין 2 ל- 4.

    

     30/8/09 23:13:

   אפשר להתפשר  על לחיצת יד ולהמשיך הלאה?

   לי יש נטיה כזו תמיד להסתכל אחורה. לא בהתחשבנות אגב. 

   אבל החיים לימדו אותי לשמור על הגב שלי.

   המכות הכי כואבות שלי באו דווקא מאנשים קרובים אלי. אז על אנשים שאני לא מכירה, אני בכלל לא סומכת.

    

   אין קשר לעדה. זו היתה רק בדיחה.

     30/8/09 20:07:

   צטט: אלת האש 2009-08-30 17:46:35

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-30 17:04:47

   צטט: אלת האש 2009-08-30 15:48:21

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-30 09:01:56

   שקט מתוח השתרר לאורך גבולות הפסקת האש, השקט נשמר למעט מטחי אש בודדים.

    

    אין כמו להיות בבונקר - מותק.

   אבל הצחקת אותי עם ההגדרה הזו. אל דאגה, הפגזה כבדה עומדת  בפתח.

   ולא מהצד שלנו.

   ככה זה. קיצוניים לא משתנים. בטח לא עם מתכונים של  ממולאים.

   {סליחה, אבל אני צמחונית}

   אני בבונקר ? כנראה ראית יותר מדי סרטים של קיובריק, למה לא קראת לי ? מן המפורסמות שבדרך כלל עונים על מכתבים מעורכי דין בצרור מתנות ומטחי בלונים.

   ראיתי רק אחד.

   עזוב אותך עכשיו - עו"ד..וכאלה.

   אני אישה מציאותית ופרקטית.

    

   וכמו שהפולניות אומרות באהבה - שלא תגיד שלא אמרתי לך.

   {וזה ממרוקאית באהבה, אנשים לא משתנים בלחיצת כפתור}

    

   לא הבנתי מה הקשר העדתי כאן, אלא אם כן את משתייכת לעדתו של מרפי. כ"אישה מציאותית ופרקטית" אולי תסכימי שכדי לעשות שלום - צריך ללחוץ את יד אויבייך ולהסתכל קדימה - במקום לכופף את ידו ולהסתכל אחורה.

     30/8/09 17:46:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-30 17:04:47

   צטט: אלת האש 2009-08-30 15:48:21

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-30 09:01:56

   שקט מתוח השתרר לאורך גבולות הפסקת האש, השקט נשמר למעט מטחי אש בודדים.

    

    אין כמו להיות בבונקר - מותק.

   אבל הצחקת אותי עם ההגדרה הזו. אל דאגה, הפגזה כבדה עומדת  בפתח.

   ולא מהצד שלנו.

   ככה זה. קיצוניים לא משתנים. בטח לא עם מתכונים של  ממולאים.

   {סליחה, אבל אני צמחונית}

   אני בבונקר ? כנראה ראית יותר מדי סרטים של קיובריק, למה לא קראת לי ? מן המפורסמות שבדרך כלל עונים על מכתבים מעורכי דין בצרור מתנות ומטחי בלונים.

   ראיתי רק אחד.

   עזוב אותך עכשיו - עו"ד..וכאלה.

   אני אישה מציאותית ופרקטית.

    

   וכמו שהפולניות אומרות באהבה - שלא תגיד שלא אמרתי לך.

   {וזה ממרוקאית באהבה, אנשים לא משתנים בלחיצת כפתור}

    

    

     30/8/09 17:04:

   צטט: אלת האש 2009-08-30 15:48:21

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-30 09:01:56

   שקט מתוח השתרר לאורך גבולות הפסקת האש, השקט נשמר למעט מטחי אש בודדים.

    

    אין כמו להיות בבונקר - מותק.

   אבל הצחקת אותי עם ההגדרה הזו. אל דאגה, הפגזה כבדה עומדת  בפתח.

   ולא מהצד שלנו.

   ככה זה. קיצוניים לא משתנים. בטח לא עם מתכונים של  ממולאים.

   {סליחה, אבל אני צמחונית}

   אני בבונקר ? כנראה ראית יותר מדי סרטים של קיובריק, למה לא קראת לי ? מן המפורסמות שבדרך כלל עונים על מכתבים מעורכי דין בצרור מתנות ומטחי בלונים.

     30/8/09 15:48:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-30 09:01:56

   שקט מתוח השתרר לאורך גבולות הפסקת האש, השקט נשמר למעט מטחי אש בודדים.

    

    אין כמו להיות בבונקר - מותק.

   אבל הצחקת אותי עם ההגדרה הזו. אל דאגה, הפגזה כבדה עומדת  בפתח.

   ולא מהצד שלנו.

   ככה זה. קיצוניים לא משתנים. בטח לא עם מתכונים של  ממולאים.

   {סליחה, אבל אני צמחונית}

     30/8/09 09:01:

   צטט: קול קוראת 2009-08-29 17:37:53


   יגאל,

    

   לא צריך שעכשיו תזמינו זה את זה

   לכוס קפה ועוגה אצלו בבית.

   *

   מספיקה הפסקת אש.

    כאן.

   בקפה.

   *

   זה המון.

   וזה הישג שלא נכנעתם ליצר,

   והתגברתם על הדחפים של האלימות,

   שיש לה הרבה פנים וצורות.

    *

   וגם לא חשוב מי התחיל.

   חשוב מה עושים עכשיו,

   מכאן והלאה.

    

   ברור שקשה למחול ולפתוח את הלב,

   איש איש וציפור נפשו הפגועה, והמשקעים,

   ("אכלו לי, שתו לי")

   אבל זו היתה האפשרות היחידה.

    

   ועשיתם אותה.

   שקט מתוח השתרר לאורך גבולות הפסקת האש, השקט נשמר למעט מטחי אש בודדים.

     29/8/09 20:05:


   "תראי, אז המצב הוא כזה: לא מעט אנשים חזרו לשוחח עם כאלה שהיו מוקצים בעיניהם, חסימות הוסרו ונעשו כמה מחוות. זה החלק החשוב - הנחת הגשר והקמת אוהל דיונים. רק מה: יש אנשים משני הצדדים שזועקים: "לא ! זה האויב משטה בך ! הם יפלשו דרך הגשר !" הקלישאה אומרת: "שלום עושים עם אויבים" - כלומר עם מתנגדיך המרים. להפכם ביום אחד להיות בעלי דעתך יהיה בלתי אפשרי וגם לא רצוי - כמו גם להצליח למחוק ביום אחד את פצעי העבר. "

   .

   איני מבינה עדין מדוע הצורך להפוך אדם להיות בעל דעתינו מקבל משנה תוקף של חובה ולא של צורך...בפרט לאור העובדה שאנו יודעים מראש שלא תמיד זה אפשרי ובמקרה כזה...כפי שכתבת, זה יהיה גם בלתי רצוי

   אפשר גם לדעת לקבל שמישהו חושב שונה מאיתנו....בכל נושא שיהיה.

   ופה בקפה להשתמש בהגדרה כגון "פצעי העבר"...נשמע קצת מוגזם בקריאה שלישית.

   .

   מאחלת לכולכם שלוות כתיבה ותגובות ותחילת שבוע נפלא

   אירית (דים דים)

    

     29/8/09 19:55:

   צטט: כש-רונית 2009-08-29 16:51:14

    

   אני דורשת שיסירו את כל המחשבות של כל הפלשתינאים מהראש מבפנוכו, רק אז אעשה שלום איתם .

    

   סתאאאאאאאאאם.

    

    בוקר טוב ישראל.

    הי - להגיד דברי בלע ואחרי זה להגיד 'סתאאם' זה נגד אמנת ז'נבה. 

     29/8/09 17:37:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-29 15:48:13

   תראי, אז המצב הוא כזה: לא מעט אנשים חזרו לשוחח עם כאלה שהיו מוקצים בעיניהם, חסימות הוסרו ונעשו כמה מחוות. זה החלק החשוב - הנחת הגשר והקמת אוהל דיונים. רק מה: יש אנשים משני הצדדים שזועקים: "לא ! זה האויב משטה בך ! הם יפלשו דרך הגשר !" הקלישאה אומרת: "שלום עושים עם אויבים" - כלומר עם מתנגדיך המרים. להפכם ביום אחד להיות בעלי דעתך יהיה בלתי אפשרי וגם לא רצוי - כמו גם להצליח למחוק ביום אחד את פצעי העבר.

    

    

    

   יגאל,

   לא צריך שעכשיו תזמינו זה את זה

   לכוס קפה ועוגה אצלו בבית.

   *

   מספיקה הפסקת אש.

    כאן.

   בקפה.

   *

   זה המון.

   וזה הישג שלא נכנעתם ליצר,

   והתגברתם על הדחפים של האלימות,

   שיש לה הרבה פנים וצורות.

    *

   וגם לא חשוב מי התחיל.

   חשוב מה עושים עכשיו,

   מכאן והלאה.

   ברור שקשה למחול ולפתוח את הלב,

   איש איש וציפור נפשו הפגועה,והמשקעים,

   ("אכלו לי,שתו לי")

   אבל זו היתה האפשרות היחידה.

   ועשיתם אותה.

     29/8/09 16:51:

   אני דורשת שיסירו את כל המחשבות של כל הפלשתינאים מהראש מבפנוכו, רק אז אעשה שלום איתם .

    

   סתאאאאאאאאאם.

    

    

   בוקר טוב ישראל.

     29/8/09 15:50:

   צטט: יהודית ש 2009-08-29 11:47:20

    

   תודה על הפוסט

   הנכון כל כך

   מקווה שרבים

   מחברי ה"קפה"

   יקראו ויפנימו

   את הדברים............

    אני יפה-נפש שמאלני, אז אני מאמין באוטופיה הזו.

     29/8/09 15:48:

   צטט: דים סאם המקורי 2009-08-29 10:52:22

    

   כמי שמתהאבלת מיום ליום יותר ויותר ונקודת הפתיחה כבר מלכתחילה עוטרה בכותרת של אהבלה באשר לכל מלחמות הקפה אני רק מבקשת להבין אם בסוף היתה איזו קריאה לשלום או שהמלחמה הזו בעיצומה עדיין (-:

   .

   .

   אני זועקת קיפוח על שנשללת ממני זכות הלוחמה

   סותמת לעצמי את פי ומוציאה את דגל הגולגולת עם מלפפון בפה...בעצם נראה...אולי איזה בלון של בזוקה יתאים לי יותר

   וחוסמת לעצמי את הכניסה לתחום שדה הקרב....אני מזה פוחדת ממוקשים קריצה

   .

   תאכלו קצת דים סאם ותרגעו

   נראה לי שלא כל החיים הם ממש מלחמה

   KISSESSSSS

   .

   .

   ומה אתה רק מציץ כל הזמן?!

   תגיד שלום עולם...תגיד משהו י'מטריד אחד (-:  ....(מטריד = אלימות??)

    

    

   תראי, אז המצב הוא כזה: לא מעט אנשים חזרו לשוחח עם כאלה שהיו מוקצים בעיניהם, חסימות הוסרו ונעשו כמה מחוות. זה החלק החשוב - הנחת הגשר והקמת אוהל דיונים. רק מה: יש אנשים משני הצדדים שזועקים: "לא ! זה האויב משטה בך ! הם יפלשו דרך הגשר !" הקלישאה אומרת: "שלום עושים עם אויבים" - כלומר עם מתנגדיך המרים. להפכם ביום אחד להיות בעלי דעתך יהיה בלתי אפשרי וגם לא רצוי - כמו גם להצליח למחוק ביום אחד את פצעי העבר.

    

    

     29/8/09 11:47:

   תודה על הפוסט

   הנכון כל כך

   מקווה שרבים

   מחברי ה"קפה"

   יקראו ויפנימו

   את הדברים............

     29/8/09 10:52:

   כמי שמתהאבלת מיום ליום יותר ויותר ונקודת הפתיחה כבר מלכתחילה עוטרה בכותרת של אהבלה באשר לכל מלחמות הקפה

   אני רק מבקשת להבין אם בסוף היתה איזו קריאה לשלום או שהמלחמה הזו בעיצומה עדיין (-:

   .

   .

   אני זועקת קיפוח על שנשללת ממני זכות הלוחמה

   סותמת לעצמי את פי ומוציאה את דגל הגולגולת עם מלפפון בפה...בעצם נראה...אולי איזה בלון של בזוקה יתאים לי יותר

   וחוסמת לעצמי את הכניסה לתחום שדה הקרב....אני מזה פוחדת ממוקשים קריצה

   .

   תאכלו קצת דים סאם ותרגעו

   נראה לי שלא כל החיים הם ממש מלחמה

   KISSESSSSS

   .

   .

   ומה אתה רק מציץ כל הזמן?!

   תגיד שלום עולם...תגיד משהו י'מטריד אחד (-:  ....(מטריד = אלימות??)

    

     28/8/09 14:19:

   חשבתי ללכת על השקט שלך אבל אני ממש לא מוכנה חד משמעי לזה:

    

   תראי מה מצאתי: יונה במילוי פירות יבשים ברוטב דבש ושום לט"ו בשבט. יונים: לטגן בשמן זית את הבצל עד לשקיפות, להוסיף את בשר העגל ולטגן עד שהבשר מתפורר לחלוטין, להוסיף את הפירות היבשים ,לטבל במלח, פלפל וקינמון, לקרר את המילוי להוסיף פטרוזיליה קצוצה . למלא את חלל בטן היונה ובעזרת קיסם –שניים להצמיד את הרגליים, למרוח את הרוטב על היונה ולצלות בתנור 180 מעלות למשך 40 דקות.

    

   היה לי כבר יותר מידי מהוריטואליה הזו השבוע בסרט "ג'ולי אנד ג'וליה" , אל תבואו לי הנה עם שום אוכל שאיו אמיתי ומוגש היישר אל השולחן שלי.

    

   ממש לא מבינה איך אני אמורה להתמודד עם הדבר הזה כעת על הבוקר ועוד רק בדימיון...

     28/8/09 13:04:
       
     28/8/09 10:18:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-28 09:50:47

   צטט: צלילי הלב 2009-08-27 23:08:18

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-26 18:29:12

    


    

   כך צריך

   חיוך

   תראי מה מצאתי: יונה במילוי פירות יבשים ברוטב דבש ושום לט"ו בשבט. יונים: לטגן בשמן זית את הבצל עד לשקיפות, להוסיף את בשר העגל ולטגן עד שהבשר מתפורר לחלוטין, להוסיף את הפירות היבשים ,לטבל במלח, פלפל וקינמון, לקרר את המילוי להוסיף פטרוזיליה קצוצה . למלא את חלל בטן היונה ובעזרת קיסם –שניים להצמיד את הרגליים, למרוח את הרוטב על היונה ולצלות בתנור 180 מעלות למשך 40 דקות.

    

   יגאל,

   המתכון נשמע ....

   מ...ד...ל...י...ק

   :))

    

     28/8/09 09:50:

   צטט: צלילי הלב 2009-08-27 23:08:18

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-26 18:29:12

    


    

   כך צריך

   חיוך

   תראי מה מצאתי: יונה במילוי פירות יבשים ברוטב דבש ושום לט"ו בשבט. יונים: לטגן בשמן זית את הבצל עד לשקיפות, להוסיף את בשר העגל ולטגן עד שהבשר מתפורר לחלוטין, להוסיף את הפירות היבשים ,לטבל במלח, פלפל וקינמון, לקרר את המילוי להוסיף פטרוזיליה קצוצה . למלא את חלל בטן היונה ובעזרת קיסם –שניים להצמיד את הרגליים, למרוח את הרוטב על היונה ולצלות בתנור 180 מעלות למשך 40 דקות.

    

     27/8/09 23:08:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-26 18:29:12

    

    

   ובכן - הלא ייאמן קורה,

   הצדדים החלו במחיקת תכנים פוגעניים באופן הדדי :-)

    

    

   כך צריך

   חיוך

     27/8/09 17:44:

    

    

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-26 18:29:12

    

    

   ובכן - הלא ייאמן קורה,

   הצדדים החלו במחיקת תכנים פוגעניים באופן הדדי :-)

    

    

   ככה זה יותר ממוקד :-)

    

   This is nice.

    

   I will say it again.

    

   Ronit

    

     27/8/09 11:41:


   תתחדש,יגאל ! נשיקה

   איזו הברקה מתוחכמת

   מופתע

   אני משוגעת על כפל משמעות,

   ועוד אינטיליגנטי כזה.חיוך

    

   כל הכבוד.נשיקה

     27/8/09 10:50:

   צטט: hadrons, many many 2009-08-26 19:49:24

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-26 18:29:12

    

    

   ובכן - הלא ייאמן קורה,

   הצדדים החלו במחיקת תכנים פוגעניים באופן הדדי :-)

    על זה אני מברכת. ומצטרפת.

   ואהבתי את הסלוגן שלך. פרסם אותו. 

    

   ככה זה יותר ממוקד :-)

    

     27/8/09 07:33:

   צטט: האילמים שותקים 2009-08-26 19:18:43


   למה כל כך קשה לנסח קוד התנהגות של תרבות השיח ?

    

   אתה שואל ברצינות? מופתע

    

   *

   מכיר אולימפיאדה ? הולכים שם מכות חוקיות: בקאראטה, האבקות ובוקס. אבל מרביצים נקי.

     26/8/09 20:01:

   צטט: קול קוראת 2009-08-26 19:01:02


   בשורות טובות הן תמיד מוסיקה נעימה לאוזניי.

   בשעה טובה,חברים.נשיקה

    רק שלא יעופו עכשיו קסאמים.

     26/8/09 19:49:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-26 18:29:12

    

    

   ובכן - הלא ייאמן קורה,

   הצדדים החלו במחיקת תכנים פוגעניים באופן הדדי :-)

    

    על זה אני מברכת. ומצטרפת.

   ואהבתי את הסלוגן שלך. פרסם אותו. 

     26/8/09 19:18:


   למה כל כך קשה לנסח קוד התנהגות של תרבות השיח ?

    

   אתה שואל ברצינות? מופתע

    

   *

     26/8/09 19:01:


   בשורות טובות הן תמיד מוסיקה נעימה לאוזניי.

   בשעה טובה,חברים.נשיקה

     26/8/09 18:29:

    

    

   ובכן - הלא ייאמן קורה,

   הצדדים החלו במחיקת תכנים פוגעניים באופן הדדי :-)

     26/8/09 07:49:

   צטט: קול קוראת 2009-08-25 16:11:58

   צטט: מיא 2009-08-22 00:22:00

    

   דניאלה לונדון-דקל כבר לא כותבת פה. איציק רנרט כבר כמעט לא כותב פה. הם התקפלו.

   הם היו 'חכמים' לפי ההגדרה שלך.

   שניים מהיוצרים המוכשרים ביותר. הם התקפלו אחרי המריבה ההיא.

   אני לא הייתי מוכנה להתקפל וחטפתי.

   אתה יודע מה? אני בחיים לא התקפלתי.

   אני רוצה לתת דוגמה לילדים שלי.

   אין אצלי להתקפל בפני אלימות ותוקפנות.

    

   מיא,

    

   חשבתי שכתבת שאינך משתייכת לזן "המתקפל". אם כך, מדוע פירסמת בפרופיל שלך שאינך מוכנה לכתוב כאן עד שהאלימות תיפסק? האם בכך אינך סותרת את דברייך שמצוטטים לעיל? האם אינך פועלת כפי שחברייך דניאלה לונדון ורנרט פעלו? חבל.

    

    

   כל כסא מתקפל.

    

    אפילו כסא מתקפל.

     25/8/09 20:41:

   צטט: מיא 2009-08-25 17:21:43

   צטט: קול קוראת 2009-08-25 16:11:58

   צטט: מיא 2009-08-22 00:22:00

    

   דניאלה לונדון-דקל כבר לא כותבת פה. איציק רנרט כבר כמעט לא כותב פה. הם התקפלו.

   הם היו 'חכמים' לפי ההגדרה שלך.

   שניים מהיוצרים המוכשרים ביותר. הם התקפלו אחרי המריבה ההיא.

   אני לא הייתי מוכנה להתקפל וחטפתי.

   אתה יודע מה? אני בחיים לא התקפלתי.

   אני רוצה לתת דוגמה לילדים שלי.

   אין אצלי להתקפל בפני אלימות ותוקפנות.

    

    

   מיא,

    

   חשבתי שכתבת שאינך משתייכת לזן "המתקפל".

    

   אם כך,

   מדוע פירסמת בפרופיל שלך

    שאינך מוכנה לכתוב כאן עד שהאלימות תיפסק?

    

   האם בכך אינך סותרת את דברייך שמצוטטים לעיל?

    

   האם אינך פועלת כפי שחברייך דניאלה לונדון ורנרט פעלו?

    

   חבל.

    

    

    

    

   מתקפלת?

    

   moi?

    

   אני פועלת אבל לא כאן.

    

   כתבתי בפוסט של אלת האש שהעברתי את כל ענייני לעו"ד, ומהרגע שהוא בתמונה, אני לא צריכה להתלכלך עוד (ראית? יצא לי לשונופל על לשון).

    

    דה מרקר קפה אפשר את ההכפשות נגדי במשך תקופה ארוכה והיה מבחינתי שותף. לא עוד (פעם 3 גלידה).

    

   מי שרוצים מוזמנים לעקוב אחרי ההודעות בפרופיל שלי. אני אעדכן.

    

   ואם תסלחו לי - יש לי עכשיו דייט. 

    

    

    

    

    

    בהצלחה בדייט!

   ובכלל.

    

     25/8/09 20:21:

   צטט: יעלי 65 2009-08-25 09:52:31


   לא יכולתי לבטא זאת טוב יותר.

   הנה הם באים

   ימים של שקט (אינשאללה)

    

     בעזרת האינשאללה :-)

     25/8/09 17:21:

   צטט: קול קוראת 2009-08-25 16:11:58

   צטט: מיא 2009-08-22 00:22:00

    

   דניאלה לונדון-דקל כבר לא כותבת פה. איציק רנרט כבר כמעט לא כותב פה. הם התקפלו.

   הם היו 'חכמים' לפי ההגדרה שלך.

   שניים מהיוצרים המוכשרים ביותר. הם התקפלו אחרי המריבה ההיא.

   אני לא הייתי מוכנה להתקפל וחטפתי.

   אתה יודע מה? אני בחיים לא התקפלתי.

   אני רוצה לתת דוגמה לילדים שלי.

   אין אצלי להתקפל בפני אלימות ותוקפנות.

    

    

   מיא,

    

   חשבתי שכתבת שאינך משתייכת לזן "המתקפל".

    

   אם כך,

   מדוע פירסמת בפרופיל שלך

    שאינך מוכנה לכתוב כאן עד שהאלימות תיפסק?

    

   האם בכך אינך סותרת את דברייך שמצוטטים לעיל?

    

   האם אינך פועלת כפי שחברייך דניאלה לונדון ורנרט פעלו?

    

   חבל.

    

    

    

    

   מתקפלת?

    

   moi?

    

   אני פועלת אבל לא כאן.

    

   כתבתי בפוסט של אלת האש שהעברתי את כל ענייני לעו"ד, ומהרגע שהוא בתמונה, אני לא צריכה להתלכלך עוד (ראית? יצא לי לשונופל על לשון).

    

    דה מרקר קפה אפשר את ההכפשות נגדי במשך תקופה ארוכה והיה מבחינתי שותף. לא עוד (פעם 3 גלידה).

    

   מי שרוצים מוזמנים לעקוב אחרי ההודעות בפרופיל שלי. אני אעדכן.

    

   ואם תסלחו לי - יש לי עכשיו דייט. 

    

    

    

    

    

     25/8/09 16:20:

   צטט: מיציקפיצי 2009-08-25 09:45:16


   כל רשימה שחורה או לבנה היא רשימה שיוצרת סוג של גזענות.

   בטבע האנושי יש הכל-אבל ה-כ-ל ובין היתר אלימות. האלימות שירתה את המין האנושי אחרת לא היינו כאן.

   והברירה הטבעית חזקה מכל בררה לה אותנו כרגע כפי שאנחנו-להטוטני מילים.

    

    אבל אין מה לעשות, צריך וגם חשוב לפרסם רשימה של מסיתים, פדופילים, סתם נודניקים.

     25/8/09 16:11:

   צטט: מיא 2009-08-22 00:22:00

    

   דניאלה לונדון-דקל כבר לא כותבת פה. איציק רנרט כבר כמעט לא כותב פה. הם התקפלו.

   הם היו 'חכמים' לפי ההגדרה שלך.

   שניים מהיוצרים המוכשרים ביותר. הם התקפלו אחרי המריבה ההיא.

   אני לא הייתי מוכנה להתקפל וחטפתי.

   אתה יודע מה? אני בחיים לא התקפלתי.

   אני רוצה לתת דוגמה לילדים שלי.

   אין אצלי להתקפל בפני אלימות ותוקפנות.

    

    

   מיא,

    

   חשבתי שכתבת שאינך משתייכת לזן "המתקפל".

    

   אם כך,

   מדוע פירסמת בפרופיל שלך

    שאינך מוכנה לכתוב כאן עד שהאלימות תיפסק?

    

   האם בכך אינך סותרת את דברייך שמצוטטים לעיל?

    

   האם אינך פועלת כפי שחברייך דניאלה לונדון ורנרט פעלו?

    

   חבל.

    

    

    

     25/8/09 09:52:


   לא יכולתי לבטא זאת טוב יותר.

   הנה הם באים

   ימים של שקט (אינשאללה)

    

     25/8/09 09:45:


   כל רשימה שחורה או לבנה היא רשימה שיוצרת סוג של גזענות.

   בטבע האנושי יש הכל-אבל ה-כ-ל ובין היתר אלימות.האלימות שרתה את המין האנושי אחרת לא היינו כאן.

   והברירה הטבעית חזקה מכל בררה לה אותנו כרגע כפי שאנחנו-להטוטני מילים.

    

    

   .

    

     25/8/09 08:14:

   צטט: pigasus 2009-08-24 23:22:30

   יגאל2 היקר

   ציינתי את רצח רבין כדוגמא קיצונית למצב, לצערנו אנחנו רואים דוגמאות המוכיחות את דבריי כמעט כול יום וזאת בדרך כלל בתמיכת אישיות פוליטית זאת או אחרת (מבלי לנקוב בשמות).

   לצערנו גם ההיסטורייה של המדינה מראה דוגמאות לקבוצות כוחניות שלקחו את החוק לידיהם ופיתחו אלימות נגד כול מי שלא הסכים איתם..

   דרך אגב, בהקשר לשם pigasus יש סיבה ל"שיבוש" של שמו של הסוס המעופף המיתולוגי

   בלתי החלטי

   בלתי החלטי

     הסוס המיתולוגי מוחה בתוקף.

     24/8/09 23:22:

   יגאל2 היקר

   ציינתי את רצח רבין כדוגמא קיצונית למצב, לצערנו אנחנו רואים דוגמאות המוכיחות את דבריי כמעט כול יום וזאת בדרך כלל בתמיכת אישיות פוליטית זאת או אחרת (מבלי לנקוב בשמות).

   לצערנו גם ההיסטורייה של המדינה מראה דוגמאות לקבוצות כוחניות שלקחו את החוק לידיהם ופיתחו אלימות נגד כול מי שלא הסכים איתם..

   דרך אגב, בהקשר לשם pigasus יש סיבה ל"שיבוש" של שמו של הסוס המעופף המיתולוגי

   בלתי החלטי

   בלתי החלטי

     24/8/09 13:53:

   צטט: pigasus 2009-08-24 07:11:54


   שלום קפה

   מי הסית וחימם את האוירה לפניי רצח רבין?

   אחת הבעיות היא שאיין פה משטר של "שכר ועונש" במקרה של רצח רבין הרוצח בא ממשפחה שגם אחיו הייה מעורב, אימו היצדיקה את מעשיו, באם זאת היתה משפחה פלסטינאית היו הורסים להם את הבית אבל במקרה זה....

    

    

    

   אני מניח שהגבת לשורה הראשונה בפוסט, לא ניחשת נכונה את נושאו בהמשך. אגב - בטח התכוונת ל- Pegasos

     24/8/09 13:20:

   צטט: שונגון 2009-08-24 01:25:53

   צטט: יעל001 2009-08-21 15:52:48

   יגאל יקר

   תחילתה האיומה של המאה ה -21 , בה האלימות צועדת בראש מורם ולה בסיס מוצק של מקלט אטומי. הזרעים צמחו ליער פרא של אטימות, בדלנות, פונדמנטליזם, רוע צרוף.

   הרג בשם רעיון, בשם עקרונות דתיים כביכול, בשם לאומיות, הרג לשם הגנה על פיסת קרקע קטנה. בשם כל אלה אדם מוכן להרוג, להשמיד, לפצוע וגם להרג בעצמו. האלימות בעולם עצומה: העשירים שואפים להנציח את העוני, העניים רוצים להתעשר ושונאים את העשירים. אנחנו לכודים בחברה הזאת, תורמים את חלקנו למצב הזה. יש אלימות בין בעל, אישה וילדים. אלימות, יריבות, שנאה, אכזריות, ביקורת מכוערת, כעס – כל אלו טבועים בנו מלידה, בכולנו. ההשלכות הן הרסניות, בכל תחומי החיים היום, ובעתיד שלא נראה מבטיח.

   למרות שלאיינשטיין לא היה שום קשר לבניית הפצצה האטומית הוא ידע שהמשוואות שלו הובילו אליה. הוא אמר "אילו הייתי יודע שהם יעשו את זה, הייתי נעשה סנדלר". מישהו יכול להבין את גודל ההפסד לטובתה הכללית של האנושות במשפט טהור זה?.

   אנשים כמו: גנדי, מרטין לותר קינג, הדלאי למה, וכן גם שמעון פרס נתפסים בעולם שלנו כאנשים הזויים פתטיים וחלשים.

   "כדי שנבין את האחריות שלנו צריך לבנו להיות מלא אהבה. ככל שאהבתנו גדולה יותר, כך תגדל השפעתה על החברה" (יידו קרישנמורטי). כביכול הדבר הפשוט ביותר להבנה ואם זאת כל כך רחוק מכולנו.

    

    זה תיאוריה של צמר גפן מתוק, בדיסנילנד.

    

    צ'מברליין איש השלום, דגל בשלום עם היטלר, צ'רצ'יל נלחם בהיטלר, מי תעדיפי?

   לגבי הפצצה האטמית, היו הערכות על אבדות כבדות מצד בעלות הברית אם ינסו להכריע את יפן באמצעות מלחמה רגילה.

   כמצביאה, במקומו של טרומן הלוחם בהיטלר, היית מסתכנת?

    ושאזכיר את אלפי "נשות הנוחות" הקוריאניות שהיפנים אילצו לעבוד בזנות?

    

    צריך לדעת לעשות שלום וגם לאסור(לפתוח)  מלחמה כשצריך.

   לא שאלה של מוסר, או חוסרו.

    אהבה של קרישנמורטי היא מילה יפה.

   המסר פשטני מידי.

    

   נ.ב.  זה מעניין ששני הגנדים, ההודי והישראלי, נרצחו.

   כש.ב. את מוזמנת למצוא את המכנה המשותף בין הרוצחים.

    

    

    

    

    

    

   התגובה שלך רק מוכיחה שהרבה יותר קל להתחבר לאלימות מלחוסר אלימות. חוסר אלימות דורשת אינטליגנציה רבה. זה לא בא להעליב אותך. הפשטני זה האלימות, אין בה כל עומק ושום חוכמה לכן הרוב מתחבר אליה. תחשוב על זה. אם אתה יכול.

     24/8/09 09:16:

   צטט: שונגון 2009-08-24 01:25:53

   צטט: יעל001 2009-08-21 15:52:48

   יגאל יקר

   תחילתה האיומה של המאה ה -21 , בה האלימות צועדת בראש מורם ולה בסיס מוצק של מקלט אטומי. הזרעים צמחו ליער פרא של אטימות, בדלנות, פונדמנטליזם, רוע צרוף.

   הרג בשם רעיון, בשם עקרונות דתיים כביכול, בשם לאומיות, הרג לשם הגנה על פיסת קרקע קטנה. בשם כל אלה אדם מוכן להרוג, להשמיד, לפצוע וגם להרג בעצמו. האלימות בעולם עצומה: העשירים שואפים להנציח את העוני, העניים רוצים להתעשר ושונאים את העשירים. אנחנו לכודים בחברה הזאת, תורמים את חלקנו למצב הזה. יש אלימות בין בעל, אישה וילדים. אלימות, יריבות, שנאה, אכזריות, ביקורת מכוערת, כעס – כל אלו טבועים בנו מלידה, בכולנו. ההשלכות הן הרסניות, בכל תחומי החיים היום, ובעתיד שלא נראה מבטיח.

   למרות שלאיינשטיין לא היה שום קשר לבניית הפצצה האטומית הוא ידע שהמשוואות שלו הובילו אליה. הוא אמר "אילו הייתי יודע שהם יעשו את זה, הייתי נעשה סנדלר". מישהו יכול להבין את גודל ההפסד לטובתה הכללית של האנושות במשפט טהור זה?.

   אנשים כמו: גנדי, מרטין לותר קינג, הדלאי למה, וכן גם שמעון פרס נתפסים בעולם שלנו כאנשים הזויים פתטיים וחלשים.

   "כדי שנבין את האחריות שלנו צריך לבנו להיות מלא אהבה. ככל שאהבתנו גדולה יותר, כך תגדל השפעתה על החברה" (יידו קרישנמורטי). כביכול הדבר הפשוט ביותר להבנה ואם זאת כל כך רחוק מכולנו.

    

    זה תיאוריה של צמר גפן מתוק, בדיסנילנד.

    

    צ'מברליין איש השלום, דגל בשלום עם היטלר, צ'רצ'יל נלחם בהיטלר, מי תעדיפי?

   לגבי הפצצה האטמית, היו הערכות על אבדות כבדות מצד בעלות הברית אם ינסו להכריע את יפן באמצעות מלחמה רגילה.

   כמצביאה, במקומו של טרומן הלוחם בהיטלר, היית מסתכנת?

    ושאזכיר את אלפי "נשות הנוחות" הקוריאניות שהיפנים אילצו לעבוד בזנות?

    

    צריך לדעת לעשות שלום וגם לאסור(לפתוח)  מלחמה כשצריך.

   לא שאלה של מוסר, או חוסרו.

    אהבה של קרישנמורטי היא מילה יפה.

   המסר פשטני מידי.

    

   נ.ב.  זה מעניין ששני הגנדים, ההודי והישראלי, נרצחו.

   כש.ב. את מוזמנת למצוא את המכנה המשותף בין הרוצחים.

    

    

   גנדי היחיד.

    

   מכל הסלט הזה, מפריעה לי העובדה שהצלחת לקשור בין מוהנדס קרמצ'נד גנדי לוחם החירות שדגל באי-אלימות, אל מיליטריסט גזען שהשתייך לימין הקיצוני בישראל וכינוי נבע מאיזו תחפושת פורים שעטה פעם.

     24/8/09 08:38:

   צטט: ג'ודי-טל 2009-08-24 00:43:05


   כולנו נולדנו בצלם.

   מתנגדת לאלימות מכל סוג שהוא

    

    

   הלוואי וכולנו היינו נולדים בצלם.
     24/8/09 07:16:

   צטט: אילןT 2009-08-23 20:16:31

    

   עברתי כאן במקרה

   אני לא ממש שייך

   בכל זאת אומר משהו

   נראה לי שאתה ועוד כמה מחזיקים מהקפה הזה יותר ממה שהוא.

   חברה אף אחד לא יקום ויפגע כאן באף אחד

   יש כאן התלהבות ולא יותר מזה

   אני חותם על כל אחד ואחת (אם להשתמש בלשון הבורר)

   אנשים נעלבים כאן כאילו מדובר באיזה נסיכים


   פוסטים הם כותבים לי

   עם קישורי הבהרות

   הבהרות עלק

   יש כאן בקפה הזה דיונים שווים

   לא הקקה הזה

   גאון הדור.

     24/8/09 07:11:


   שלום קפה

   מי הסית וחימם את האוירה לפניי רצח רבין?

   אחת הבעיות היא שאיין פה משטר של "שכר ועונש" במקרה של רצח רבין הרוצח בא ממשפחה שגם אחיו הייה מעורב, אימו היצדיקה את מעשיו, באם זאת היתה משפחה פלסטינאית היו הורסים להם את הבית אבל במקרה זה....

    

     24/8/09 06:23:

   צטט: צלילי הלב 2009-08-23 19:42:05


   ואני שואלת...

   לשם מה מחול השדים הזה?

   הם כותבים.... אתה כותב יגאל

   השמאל משמיץ וקורא לימין פאשיסטים והיטלר,

   הם משמיצים ומחזירים וקוראים במילות גנאי

   עדיין לא למדתם מהיסטוריה?

   לפני שישים שנה כולכם הייתם יהודים ארורים  עבור הנאצים,ללא יוצא מן הכלל

   גם  היהודים האורטודוקסים המאמינים וגם אלה המתבוללים

   אני ממש התעייפתי ממחזה הקפקאי הזה

   של דפים ארוכים של ההשמצה ההדדית ושנאת חינם,

   נראה לי שזה לא משכנע את אף אחד כאן,

   ובודאי לא ישנה במאומה שום השקפה פוליטית אישית למעט העלת המיאוס מתרבות השיח בין שני המחנות

   אני אישית נשארתי איפה שהייתי לא זזתי לא שמאלה ולא ימינה,

   אז  לשם מה מחול השדים הזה?

   מי צריך אותו , אולי למעט כמה מהבלוגרים שמשועים לתשומת הלב ו

   אתה נותן להם בשפע ?

    

    

   די, די כבר עם ה'לקח ההיסטורי', ה'מחזה הקפקאי' 'שני המחנות' ושאר קלישאות. אם יש בר אחד שאת צריכה להפנים - הוא להפטר מהמחשבה שזה לא יפה לקום ולצאת נגד משהו מקומם. בעקבות הפסוט הזה קיבלתי לא מעט מיילים מאנשים שהתחרטו ומחקו תכנים פוגעים. פוגעים סדרתיים נחשפו ופוקחים עליהם מעתה עין.

    

     24/8/09 01:25:

   צטט: יעל001 2009-08-21 15:52:48

   יגאל יקר

   תחילתה האיומה של המאה ה -21 , בה האלימות צועדת בראש מורם ולה בסיס מוצק של מקלט אטומי. הזרעים צמחו ליער פרא של אטימות, בדלנות, פונדמנטליזם, רוע צרוף.

   הרג בשם רעיון, בשם עקרונות דתיים כביכול, בשם לאומיות, הרג לשם הגנה על פיסת קרקע קטנה. בשם כל אלה אדם מוכן להרוג, להשמיד, לפצוע וגם להרג בעצמו. האלימות בעולם עצומה: העשירים שואפים להנציח את העוני, העניים רוצים להתעשר ושונאים את העשירים. אנחנו לכודים בחברה הזאת, תורמים את חלקנו למצב הזה. יש אלימות בין בעל, אישה וילדים. אלימות, יריבות, שנאה, אכזריות, ביקורת מכוערת, כעס – כל אלו טבועים בנו מלידה, בכולנו. ההשלכות הן הרסניות, בכל תחומי החיים היום, ובעתיד שלא נראה מבטיח.

   למרות שלאיינשטיין לא היה שום קשר לבניית הפצצה האטומית הוא ידע שהמשוואות שלו הובילו אליה. הוא אמר "אילו הייתי יודע שהם יעשו את זה, הייתי נעשה סנדלר". מישהו יכול להבין את גודל ההפסד לטובתה הכללית של האנושות במשפט טהור זה?.

   אנשים כמו: גנדי, מרטין לותר קינג, הדלאי למה, וכן גם שמעון פרס נתפסים בעולם שלנו כאנשים הזויים פתטיים וחלשים.

   "כדי שנבין את האחריות שלנו צריך לבנו להיות מלא אהבה. ככל שאהבתנו גדולה יותר, כך תגדל השפעתה על החברה" (יידו קרישנמורטי). כביכול הדבר הפשוט ביותר להבנה ואם זאת כל כך רחוק מכולנו.

    

    זה תיאוריה של צמר גפן מתוק, בדיסנילנד.

    

    צ'מברליין איש השלום, דגל בשלום עם היטלר, צ'רצ'יל נלחם בהיטלר, מי תעדיפי?

   לגבי הפצצה האטמית, היו הערכות על אבדות כבדות מצד בעלות הברית אם ינסו להכריע את יפן באמצעות מלחמה רגילה.

   כמצביאה, במקומו של טרומן הלוחם בהיטלר, היית מסתכנת?

    ושאזכיר את אלפי "נשות הנוחות" הקוריאניות שהיפנים אילצו לעבוד בזנות?

    

    צריך לדעת לעשות שלום וגם לאסור(לפתוח)  מלחמה כשצריך.

   לא שאלה של מוסר, או חוסרו.

    אהבה של קרישנמורטי היא מילה יפה.

   המסר פשטני מידי.

    

   נ.ב.  זה מעניין ששני הגנדים, ההודי והישראלי, נרצחו.

   כש.ב. את מוזמנת למצוא את המכנה המשותף בין הרוצחים.

    

    

    

    

    

     24/8/09 00:43:


   כולנו נולדנו בצלם.

   מתנגדת לאלימות מכל סוג שהוא

     23/8/09 23:40:

   צטט: איל נבו 2009-08-23 18:03:17

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-23 15:29:45

   צטט: איל נבו 2009-08-22 21:54:44

    

   וואו, אני נרגש. רק עכשיו הבנתי שאני באיזה רשימה. סוג של כבוד. אפילו בגוגל אני בקושי עולה.

   יש לי רק דבר אחד להגיד. שאמא שלי היתה אומרת שלטנגו צריך שניים (והאמינה שאבא שלה המציא את המשפט).

    

   יש פה מחרחרי ריב, ויש פה את הקרבנות שמשום מה מסתובבים וחוזרים לקבל עוד ועוד אהבה. אני מבין את זה פסיכולוגית, קרה לי לא מעט בחיים, אבל כתנועה זה טפשי. זה כל כך יותר פשוט להתרחק ולהתעלם. אם יש מי שעובר על החוק ומפרסם פרטים אישיים ילדים וכו, אז יש משטרה. מכל השאר הכי יעיל להתעלם. וגם הכי נכון. אני ממש לא הייתי רוצה משטרה שהולכת ונוברת בפרסומים ושוקלת מה ראוי ומה לא ראוי. הנזק יהיה גדול בהרבה מהתועלת.

   בעקרון אתה צודק. אבל, תאר לעצמך שמישהו היה שם לעצמו מטרה להטריף אותך, בפרסום שקרים ומיני תועבות, מערב את חבריך ומשפחתך, מנסה להישמע אמין ולפעמים גם מצליח - להטיל בך דופי שכמו שאמרת - נשאר זמין במנועי החיפוש. לא היית יוצא כנגד התופעה האלימה ונשאר קליל ושאנן ? לא בטוח.

    

    כמו שהודיתי, לא תמיד נשארתי קליל ושאנן, הלוואי שהיו לי הכוחות. אישית אני מבין את זה לגמרי, כתנועה, זה עושה אותו הגיון כמו ההגיון שבהתנפלות על שוודיה בגלל איזה צהובון שפרסם מאמר אידיוטי. זה גם נותן הרבה יותר ווליום לשקר מלאמת, וזה גם יוצר דפוס בו לממשלה באמת אמור להיות עניין בלאשר או לגנות פרסומים בעיתונות פרטית.

    

   שמע - הכל נשמע כל כך בשליטה אצלך - כל היתר פשוט איבדו את זה. העיתון הנפוץ בשבדיה הוא מקומון צהבהב מאחורי תחנת הרוח שמפרסם קופונים לגזירה, שירותי ליווי ומניקיור לציפורני פודליות בלונדיניות. כולם קופצים מדאגה, במקום לשחק אותה בקהאם.

     23/8/09 22:13:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-23 19:59:58

   צטט: איתן זקצר 2009-08-23 13:33:46


   http://www.youtube.com/watch?v=-1xbbYB0OiU

    

    

   שתהיה לי בריא. בילדותי הייתי צופה בקליפ הזה ודמותה של מירי אלוני הייתה מחוללת בהורמונים שלי שמות, היא השחיתה דור שלם עם המבט הזה והמקסי שלה !

    

    


   אנחנו  בריאים  יגאל,  במיוחד  אם  השטות  מקבלת  סיפוק.

    

   קח.

    

   http://www.youtube.com/watch?v=gKMy15O1tCw

     23/8/09 20:38:

   צטט: יעל001 2009-08-23 15:55:12

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-22 17:29:28

   צטט: יעל001 2009-08-21 15:52:48

    

   יגאל יקר

    

   תחילתה האיומה של המאה ה -21 , בה האלימות צועדת בראש מורם ולה בסיס מוצק של מקלט אטומי. הזרעים צמחו ליער פרא של אטימות, בדלנות, פונדמנטליזם, רוע צרוף.

    

   הרג בשם רעיון, בשם עקרונות דתיים כביכול, בשם לאומיות, הרג לשם הגנה על פיסת קרקע קטנה. בשם כל אלה אדם מוכן להרוג, להשמיד, לפצוע וגם להרג בעצמו. האלימות בעולם עצומה: העשירים שואפים להנציח את העוני, העניים רוצים להתעשר ושונאים את העשירים. אנחנו לכודים בחברה הזאת, תורמים את חלקנו למצב הזה. יש אלימות בין בעל, אישה וילדים. אלימות, יריבות, שנאה, אכזריות, ביקורת מכוערת, כעס – כל אלו טבועים בנו מלידה, בכולנו. ההשלכות הן הרסניות, בכל תחומי החיים היום, ובעתיד שלא נראה מבטיח.

    

   למרות שלאיינשטיין לא היה שום קשר לבניית הפצצה האטומית הוא ידע שהמשוואות שלו הובילו אליה. הוא אמר "אילו הייתי יודע שהם יעשו את זה, הייתי נעשה סנדלר". מישהו יכול להבין את גודל ההפסד לטובתה הכללית של האנושות במשפט טהור זה?.

    

   אנשים כמו: גנדי, מרטין לותר קינג, הדלאי למה, וכן גם שמעון פרס נתפסים בעולם שלנו כאנשים הזויים פתטיים וחלשים.

   "כדי שנבין את האחריות שלנו צריך לבנו להיות מלא אהבה. ככל שאהבתנו גדולה יותר, כך תגדל השפעתה על החברה" (יידו קרישנמורטי). כביכול הדבר הפשוט ביותר להבנה ואם זאת כל כך רחוק מכולנו.

    

    

   גאון לא יכול להיות אחראי לאופן בו יבחרו להשתמש בתגליותיו כדי להרוס, לאחר מותו. היום מוציאים לשון למטרות של השמדת עם.

    יקירי

    

   אתה יודע שאינשטיין מת ב1955. אז הוא ידע בהחלט מה עשו בתגליותיו. אינשטיין היה הומניסט גדול. זאת בדיוק האחריות של כולנו גאונים או לא . לראות את טובת הכלל. להיות מודע להשלחות שיש לדברים שלנו, למעשים שלנו, ולרגשות שלנו.

    

   אדם אוהב פועל מאהבה ואדם שונא פועל משנאה. זה לא מספיק לאהוב את ה"קבוצה" שלך ולשנוא את האחרים. זה בהכרח יוביל לאלימות. השינוי הנדרש דורש הרבה מעבר לשינוי זה או אחר. נידרש פה שינוי במחשבה, שינוי בתודעה. וזה שהדור הקודם שלנו הוריש לנו עולם אלים זה לא אומר שאנחנו חייבים "לזרום" עם זה. לומר, אני אדאג לעצמי ולביתי וכל השאר לא חשובים זה בדיוק צורת החשיבה הישנה. אם לא נשנה היום, בשנה הבא זה רק ילך ויחמיר. כמה גאונים כמו איינשיין יעדיפו לגנוז את התגליות האדירות שלהם כי האנושות בטוח תשתמש בהם לצורכי מלחמה וטרור? כגודל התועלת כך גודל האסון. וההפסד כולו שלנו. 

    

     תאמיני לי שכל מה ש'נדרש' זה: יד קשה וזרוע נטויה.

     23/8/09 20:34:

   צטט: תמר הלוחמת בדרכים 2009-08-23 15:31:54

    

   יגאל, אולי אתה זוכר את הדיון שהפניתי אותך אליו, הדיון של חבורת שונאי נשים, חבורה שבראשה עומד שונא הנשים מ"מפלגת זכויות הגבר", ההוא ששם תמונה שלו מגיל 14 וחושב שלא ניתן לזהות אותו, עכשיו כשהוא בן שישים.

    

   בדרך כלל אין לי בעיה, להכנס לדיונים ולהתווכח גם עם אנשים שמאלנים, רבים מחברי בקפה, שמאלנים, אבל אני רואה איך במהירות מתדרדרים וויכוחים וטענות לאלימות מילולית. זה מגעיל בעיני. אני חושבת שאנשים מקצרים דרך. כשאומרים שכל השמאלנים הם תומכי חמאס, או שכל המתנחלים הם חבורת פרזיטים ובכלל, שהכיבוש אשם בכל רעה חולה שקוראת כאן במדינה...אני לא סובלת שמנופפים בססמאות או מניפולציות.

    

   אבל האקט הכי אלים (ויש אומרים זניח) שאני הרגשתי (ושוב, זה כמובן הרגשה סובייקטיבית), הוא מחיקת תגובה כנה שלי, לפסבדונים (שלא היה בין מכריי או חברי כאן בקפה) שכתב סיפור, ביקש או ביקשה את תגובתי, וכשהגבתי, בנימוס כמובן, בביקורת מסויימת על הסיפור (ויש לי חשד כבד שהוא פלאגייט), נעלמה לאחר יממה תגובתי ועמה עוד תגובות שהיו פחות אוהדות.

    

   הרגשתי שיש בזה אקט אלים, כי אם מישהו מבקש שאטרח ואקרא משהו שהעלה ואח"כ, זה לא נראה לו והוא מוחק, זה מגעיל, נצלני, ואלים.

    תמר - התנהגויות פוגעניות יש לבלי סוף. הסיבה לפוסט החריג הזה - הוא התארגנות מסודרת לפגיעה מתמשכת של אנשים. הדברים הגיעו אל מעבר למסכים - אל החיים האמיתיים, ונכון יהיה לומר שלא משנה אם מדובר בגברים הרודפים נשים, ימנים את השמאלנים או השמנים את הרזים - צריך לעשות קצת סדר - לפני שממשיכים הלאה.

     23/8/09 20:16:

   עברתי כאן במקרה

   אני לא ממש שייך

   בכל זאת אומר משהו

   נראה לי שאתה ועוד כמה מחזיקים מהקפה הזה יותר ממה שהוא.

   חברה אף אחד לא יקום ויפגע כאן באף אחד

   יש כאן התלהבות ולא יותר מזה

   אני חותם על כל אחד ואחת (אם להשתמש בלשון הבורר)

   אנשים נעלבים כאן כאילו מדובר באיזה נסיכים


   פוסטים הם כותבים לי

   עם קישורי הבהרות

   הבהרות עלק

   יש כאן בקפה הזה דיונים שווים

   לא הקקה הזה

     23/8/09 20:12:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-23 18:31:29

   צטט: ruthy 2009-08-23 12:18:15

    

   שמחה במיוחד לחזרת האינטרנט למעוני,

   כדי להביע את הערצתי, הפעם, למילותיך האמיצות.

   קשה לשבת כאן במרחקים ולבחון הכל בפרספקטיבה רחבה יותר,

   וגם להתבונן בפרטים ולהרגיש כל מילה ומילה.

   לא יכולתי לנסח טוב ממך את שהבעת..

    איזה כיף לך - היית מנותקת מהאינטרנט לזמן מה :-)

    

   זה ממש לא היה כייף......למכורים כמוני הידד!

     23/8/09 19:59:

   צטט: איתן זקצר 2009-08-23 13:33:46


   http://www.youtube.com/watch?v=-1xbbYB0OiU

    

    

   שתהיה לי בריא. בילדותי הייתי צופה בקליפ הזה ודמותה של מירי אלוני הייתה מחוללת בהורמונים שלי שמות, היא השחיתה דור שלם עם המבט הזה והמקסי שלה !

     23/8/09 19:42:


   ואני שואלת...

   לשם מה מחול השדים הזה?

   הם כותבים.... אתה כותב יגאל

   השמאל משמיץ וקורא לימין פאשיסטים והיטלר,

   הם משמיצים ומחזירים וקוראים במילות גנאי

   עדיין לא למדתם מהיסטוריה?

   לפני שישים שנה כולכם הייתם יהודים ארורים  עבור הנאצים,ללא יוצא מן הכלל

   גם  היהודים האורטודוקסים המאמינים וגם אלה המתבוללים

   אני ממש התעייפתי ממחזה הקפקאי הזה

   של דפים ארוכים של ההשמצה ההדדית ושנאת חינם,

   נראה לי שזה לא משכנע את אף אחד כאן,

   ובודאי לא ישנה במאומה שום השקפה פוליטית אישית למעט העלת המיאוס מתרבות השיח בין שני המחנות

   אני אישית נשארתי איפה שהייתי לא זזתי לא שמאלה ולא ימינה,

   אז  לשם מה מחול השדים הזה?

   מי צריך אותו , אולי למעט כמה מהבלוגרים שמשועים לתשומת הלב ו

   אתה נותן להם בשפע ?

    

    

     23/8/09 18:40:

   צטט: ברביבר 2009-08-23 13:02:09

    

   הפוסט הזה עלה בשבוע בו ציינו 40 שנה לוודסטוק, הארוע המוסיקלי שדגל באהבה ולא במלחמות.

   כמה חבל שהסלוגן לא כ"כ עזר. מלחמות לא פסו מהעולם והאהבה לא פרשה כנפיים וקירבה בין אנשים ומדינות.

   חבל שגישות שונות ודעות שונות של אנשים מובילות לגידופים, הכפשות ולאלימות מילולית. ניתן להתנגד לרעיונות ולתכנים המועלים כאן תוך דיון תרבותי אך לרדת מיד לשפל ולהעלבות אישיות  מצביע באופן שלילי על המעליב יותר מאשר על מושא ההעלבה.

    

   מקווה שהרוחות ירגעו כאן ותחזור השפיות וההנאה מהשיטוט ב"קפה"!

    

    

   מה לא הייתי נותן כדי לראות שם את הנדריקס.

     23/8/09 18:31:

   צטט: ruthy 2009-08-23 12:18:15

    

   שמחה במיוחד לחזרת האינטרנט למעוני,

   כדי להביע את הערצתי, הפעם, למילותיך האמיצות.

   קשה לשבת כאן במרחקים ולבחון הכל בפרספקטיבה רחבה יותר,

   וגם להתבונן בפרטים ולהרגיש כל מילה ומילה.

   לא יכולתי לנסח טוב ממך את שהבעת..

    איזה כיף לך - היית מנותקת מהאינטרנט לזמן מה :-)

     23/8/09 18:03:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-23 15:29:45

   צטט: איל נבו 2009-08-22 21:54:44

    

   וואו, אני נרגש. רק עכשיו הבנתי שאני באיזה רשימה. סוג של כבוד. אפילו בגוגל אני בקושי עולה.

   יש לי רק דבר אחד להגיד. שאמא שלי היתה אומרת שלטנגו צריך שניים (והאמינה שאבא שלה המציא את המשפט).

    

   יש פה מחרחרי ריב, ויש פה את הקרבנות שמשום מה מסתובבים וחוזרים לקבל עוד ועוד אהבה. אני מבין את זה פסיכולוגית, קרה לי לא מעט בחיים, אבל כתנועה זה טפשי. זה כל כך יותר פשוט להתרחק ולהתעלם. אם יש מי שעובר על החוק ומפרסם פרטים אישיים ילדים וכו, אז יש משטרה. מכל השאר הכי יעיל להתעלם. וגם הכי נכון. אני ממש לא הייתי רוצה משטרה שהולכת ונוברת בפרסומים ושוקלת מה ראוי ומה לא ראוי. הנזק יהיה גדול בהרבה מהתועלת.

   בעקרון אתה צודק. אבל, תאר לעצמך שמישהו היה שם לעצמו מטרה להטריף אותך, בפרסום שקרים ומיני תועבות, מערב את חבריך ומשפחתך, מנסה להישמע אמין ולפעמים גם מצליח - להטיל בך דופי שכמו שאמרת - נשאר זמין במנועי החיפוש. לא היית יוצא כנגד התופעה האלימה ונשאר קליל ושאנן ? לא בטוח.

    

    כמו שהודיתי, לא תמיד נשארתי קליל ושאנן, הלוואי שהיו לי הכוחות. אישית אני מבין את זה לגמרי, כתנועה, זה עושה אותו הגיון כמו ההגיון שבהתנפלות על שוודיה בגלל איזה צהובון שפרסם מאמר אידיוטי. זה גם נותן הרבה יותר ווליום לשקר מלאמת, וזה גם יוצר דפוס בו לממשלה באמת אמור להיות עניין בלאשר או לגנות פרסומים בעיתונות פרטית.

    

     23/8/09 17:08:

   צטט: דניאל זיסקינד 2009-08-23 11:32:36

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-21 18:44:36

   צטט: דניאל זיסקינד 2009-08-21 06:27:47

   נדמה שספירלת האלימות בחברה הישראלית הולכת ותופסת תאוצה. החינוך בבתי הספר כמעט ולא קיים.  יותר מאוחר, נחשפים לחוויות צבאיות / שיטור.  גדלים עם דפוסי התנהגות אלה אל תוך חיינו הבוגרים בחברה האזרחית, עוברים ריענון שנתי, בתקופות המילואים. נחשפים ללחצי פרנסה במערכת מאוד הישגית כמקובל בחברה המערבית ללא האיזונים והבלמים  הקיימים במדינות אחרות. למה אתה מצפה?

   מעניין שלא השתמת בביטוי/דימוי 'מעגל האלימות' אלא ספירלה. אנא הסבר, נמק ?

    ספירלה יוצרת תאוצה ובאה לבטא התגברות. מעגל חוזר על עצמו ובא לבטא שהאלימות חוזרת אליך כבומרנג. אני חש שקיימת הקצנה וחסרים איזונים למתנה, ויש לכך מספר סיבות.

    

   הבנתי - משהו עגול אבל בעצם מתפרץ ומתפתח.

    

     23/8/09 16:26:

   צטט: receiver 2009-08-23 10:33:05

   זה לא ממש שייך, אבל במחשבה שנייה כן: כנראה שמדובר באותה קבוצה שצוהלת כשפוגעים בהומו, ואומרת אמן אחרי דבריו המזעזעים של בוגי "טיל פטריוט" יעלון. אנשים שמספיק שאתה לא חושב כמוהם, כדי שיקטלגו אותך כאויב העם. בא לי להיות קצת לא פוליטיקלי קורקט: שייכנסו לי בתחת, כולם.

    

   כל התלהמות אלימה המנסה להפוך פריט בקבוצה לבלתי לגיטימי בחברה, לסמנו כנוגד את הטבע, אויב העם, גיס חמישי, או קורא להמון לבצע בלינצ'ס - מקומו בקונדיטוריה של המסיתים.

    

    

     23/8/09 16:03:

   צטט: סו שף 2009-08-23 08:01:17

    

   יגאל.

   ספיצ'לס

   חושבת

    

   לא הייתי המוןןןןןן זמן.

   ויכול להיות שהרווחתי..

   בזמן שבמאזן הסופי אנחנו מפסידים.

    אחת הסיבות העיקריות לווקאנס ולשלאפשטונדה - היא היכולת לא לדעת כלום ממה שקורה, הכל יכול לחכות.

     23/8/09 15:55:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-22 17:29:28

   צטט: יעל001 2009-08-21 15:52:48

    

   יגאל יקר

    

   תחילתה האיומה של המאה ה -21 , בה האלימות צועדת בראש מורם ולה בסיס מוצק של מקלט אטומי. הזרעים צמחו ליער פרא של אטימות, בדלנות, פונדמנטליזם, רוע צרוף.

    

   הרג בשם רעיון, בשם עקרונות דתיים כביכול, בשם לאומיות, הרג לשם הגנה על פיסת קרקע קטנה. בשם כל אלה אדם מוכן להרוג, להשמיד, לפצוע וגם להרג בעצמו. האלימות בעולם עצומה: העשירים שואפים להנציח את העוני, העניים רוצים להתעשר ושונאים את העשירים. אנחנו לכודים בחברה הזאת, תורמים את חלקנו למצב הזה. יש אלימות בין בעל, אישה וילדים. אלימות, יריבות, שנאה, אכזריות, ביקורת מכוערת, כעס – כל אלו טבועים בנו מלידה, בכולנו. ההשלכות הן הרסניות, בכל תחומי החיים היום, ובעתיד שלא נראה מבטיח.

    

   למרות שלאיינשטיין לא היה שום קשר לבניית הפצצה האטומית הוא ידע שהמשוואות שלו הובילו אליה. הוא אמר "אילו הייתי יודע שהם יעשו את זה, הייתי נעשה סנדלר". מישהו יכול להבין את גודל ההפסד לטובתה הכללית של האנושות במשפט טהור זה?.

    

   אנשים כמו: גנדי, מרטין לותר קינג, הדלאי למה, וכן גם שמעון פרס נתפסים בעולם שלנו כאנשים הזויים פתטיים וחלשים.

   "כדי שנבין את האחריות שלנו צריך לבנו להיות מלא אהבה. ככל שאהבתנו גדולה יותר, כך תגדל השפעתה על החברה" (יידו קרישנמורטי). כביכול הדבר הפשוט ביותר להבנה ואם זאת כל כך רחוק מכולנו.

    

    

   גאון לא יכול להיות אחראי לאופן בו יבחרו להשתמש בתגליותיו כדי להרוס, לאחר מותו. היום מוציאים לשון למטרות של השמדת עם.

    יקירי

   אתה יודע שאיינשטיין מת ב1955. אז הוא ידע בהחלט מה עשו בתגליותיו. איישטיין היה הומניסט גדול. זאת בדיוק האחריות של כולנו גאונים או לא . לראות את טובת הכלל. להיות מודע להשלחות שיש ללדברים שלנו, למעשים שלנו, ולרגשות שלנו. אדם אוהב פועל מאהבה ואדם שונא פועל משנאה . זה לא מספיק לאהוב את ה"קבוצה" שלך ולשנוא את האחרים. זה בהכרח יוביל לאלימות. השינוי הנדרש דורש הרבה מעבר לשינוי זה או אחר. נידרש פה שינוי במחשבה, שינוי בתודעה. וזה שהדור הקודם שלנו הוריש לנו עולם אלים זה לא אומר שאנחנו חייבים "לזרום" עם זה. לומר, אני אדאג לעצמי ולביתי וכל השאר לא חשובים זה בדיוק צורת החשיבה הישנה. אם לא נשנה היום, בשנה הבא זה רק ילך ויחמיר. כמה גאונים כמו איינשיין יעדיפו לגנוז את התגליות האדירות שלהם כי האנושות בטוח תשתמש בהם לצורכי מלחמה וטרור? כגודל התועלת כך גודל האסון. וההפסד כולו שלנו. 

    

     23/8/09 15:50:

   צטט: הכוזרי-עמיחי עוזרי 2009-08-23 05:40:34


   אם תתקיים בכיכר רבין עצרת נגד האלימות

   אין לי ספק שישפך שם הרבה דם.

   הפוסט הזה מזכיר לי את פרשת בלעם

   וכל חמור יבין שאני לא מתלוצץ

   משוגעים תרדו מהעץ

   אני הייתי קודם שם

    

   בקיצור, הפוסט השיג את ייעדו.

   ותשקוט הארץ

   ארבעים דקות ושלושים שניות

   פ.פ.פ

    

    

    כוזרי, מה דעתך לנתב את הזעם - להפסקת מלחמות השוורים לאלתר?

     23/8/09 15:34:

   צטט: ירמי עמיר 2009-08-23 03:36:33


   השקט שהשתרר אחרי רצח רבין היה מדומה. בחדרים אפלים, בהתנחלויות ידועות, בין ח"כים מהמגזר הימני והחרדי, וגם בקרב אנשי תקשורת מסויימים מאוד שמדברים בשם אלוהים, הסתמן חיוך קטן בנוסח: "אמרנו לכם". הפשיסטים חיים ובועטים ואנחנ ו לא בועטים אותם החוצה. מבחינתי צריך לתת להם להוציא קיטור. אחרת עלול להתרחש רצח נוסף. דווקא ביבי נתניהו וכמה מחבריו שעמדו על המרפסת בכיכר ציון, כמה ימים לפני הרצח, עשו  חשבון נפש אמיתי. אחרים גילגלו עיניים לשמיים. אנחנו מדינה שמחסלת את מנהיגיה, מדכאת את אנשי הרוח שלה ולא מאפשרת לאנשים טובים להנהיג אותה. זו האלימות האמיתית.

    

    

   כמובן שהתייחסתי רק אל הסביבה הפיזית שמעל פני השטח, ברחובות. זכור לי שעלה באותו זמן איזה קמפיין כנגד תאונות דרכים בכיכובו של משה איבגי שניסה לומר: הנה, ראיתם ? עכשיו תתנהגו יפה גם בכביש. אך אנשים רבים רק חיכו עד יעבור זעם - בטרם יתחילו להתלהם ביתר שאת.

    

   יגאל, אולי אתה זוכר את הדיון שהפניתי אותך אליו, הדיון של חבורת שונאי נשים, חבורה שבראשה עומד שונא הנשים מ"מפלגת זכויות הגבר", ההוא ששם תמונה שלו מגיל 14 וחושב שלא ניתן לזהות אותו, עכשיו כשהוא בן שישים. בדרך כלל אין לי בעיה, להכנס לדיונים ולהתווכח גם עם אנשים שמאלנים, רבים מחברי בקפה, שמאלנים, אבל אני רואה איך במהירות מתדרדרים וויכוחים וטענות לאלימות מילולית. זה מגעיל בעיני. אני חושבת שאנשים מקצרים דרך. כשאומרים שכל השמאלנים הם תומכי חמאס, או שכל המתנחלים הם חבורת פרזיטים ובכלל, שהכיבוש אשם בכל רעה חולה שקוראת כאן במדינה...אני לא סובלת שמנופפים בססמאות או מניפולציות

   אבל האקט הכי אלים (ויש אומרים זניח) שאני הרגשתי (ושוב, זה כמובן הרגשה סובייקטיבית),

    הוא מחיקת תגובה כנה שלי, לפסבדונים (שלא היה בין מכריי או חברי כאן בקפה) שכתב סיפור, ביקש או ביקשה את תגובתי, וכשהגבתי, בנימוס כמובן,

    בביקורת מסויימת על הסיפור (ויש לי חשד כבד שהוא פלאגייט), נעלמה לאחר יממה תגובתי ועמה עוד תגובות שהיו פחות אוהדות.

   הרגשתי שיש בזה אקט אלים, כי אם מישהו מבקש שאטרח ואקרא משהו שהעלה ואח"כ, זה לא נראה לו והוא מוחק, זה מגעיל, נצלני, ואלים.

     23/8/09 15:29:

   צטט: איל נבו 2009-08-22 21:54:44

    

   וואו, אני נרגש. רק עכשיו הבנתי שאני באיזה רשימה. סוג של כבוד. אפילו בגוגל אני בקושי עולה.

   יש לי רק דבר אחד להגיד. שאמא שלי היתה אומרת שלטנגו צריך שניים (והאמינה שאבא שלה המציא את המשפט).

    

   יש פה מחרחרי ריב, ויש פה את הקרבנות שמשום מה מסתובבים וחוזרים לקבל עוד ועוד אהבה. אני מבין את זה פסיכולוגית, קרה לי לא מעט בחיים, אבל כתנועה זה טפשי. זה כל כך יותר פשוט להתרחק ולהתעלם. אם יש מי שעובר על החוק ומפרסם פרטים אישיים ילדים וכו, אז יש משטרה. מכל השאר הכי יעיל להתעלם. וגם הכי נכון. אני ממש לא הייתי רוצה משטרה שהולכת ונוברת בפרסומים ושוקלת מה ראוי ומה לא ראוי. הנזק יהיה גדול בהרבה מהתועלת.

   בעקרון אתה צודק. אבל, תאר לעצמך שמישהו היה שם לעצמו מטרה להטריף אותך, בפרסום שקרים ומיני תועבות, מערב את חבריך ומשפחתך, מנסה להישמע אמין ולפעמים גם מצליח - להטיל בך דופי שכמו שאמרת - נשאר זמין במנועי החיפוש. לא היית יוצא כנגד התופעה האלימה ונשאר קליל ושאנן ? לא בטוח.

    

     23/8/09 13:32:

   צטט: ניחוח אישה 35 2009-08-22 20:58:38


   אלת האש אמרה ..

   שסתם היא רצתה להיות ראשונה...

   ואני סתם רציתי לסגור לך את ה80

   בטוחה שהמספר עוד יעלה ...

   לעת עתה תסתפק...

    

    

    

   מבטיח להזמין אותך למסיבת השמונים שלי - עוד 40 שנה.

     23/8/09 13:21:

   צטט: oritall 2009-08-22 20:00:23

   מסכימה לחלוטין עם המשפט הבא:

    

   "אין כוונה לקבוע חוקי צנזורה או לסמן מילים אסורות - אלא מניעת הסתה, השארות בתחום הביקורת בוטה ככל שתהיה, איסור סימון מתמשך של יחידים ללא סיבה מוצדקת."

    

   תודה ששיתפת.

    

   אורית

    

   אינשאללה, הלוואי.

     23/8/09 13:02:

   הפוסט הזה עלה בשבוע בו ציינו 40 שנה לוודסטוק, הארוע המוסיקלי שדגל באהבה ולא במלחמות.

   כמה חבל שהסלוגן לא כ"כ עזר. מלחמות לא פסו מהעולם והאהבה לא פרשה כנפיים וקירבה בין אנשים ומדינות.

   חבל שגישות שונות ודעות שונות של אנשים מובילות לגידופים, הכפשות ולאלימות מילולית. ניתן להתנגד לרעיונות ולתכנים המועלים כאן תוך דיון תרבותי אך לרדת מיד לשפל ולהעלבות אישיות  מצביע באופן שלילי על המעליב יותר מאשר על מושא ההעלבה.

    

   מקווה שהרוחות ירגעו כאן ותחזור השפיות וההנאה מהשיטוט ב"קפה"!

     23/8/09 12:53:

   צטט: קרין אלדאה 2009-08-22 19:18:01

   מעולה.

    

    

   יש גם אנשים החושבים שאני מייצג את הרוע עלי אדמות.

     23/8/09 12:31:

   צטט: תמו'ש 2009-08-22 14:16:29

    

   נהפכנו לחברה אלימה.בדיוק כמו שכיננו ..

   חוסר סובלנות משוואת וזועקת...

   וכל זה הוא כרסום כל פיסה לדרך שלנ(לאני מאמין)

   הלוא היא  ה  ד  מ  ו  ק  ר  ט  י  ה  ...

   וחבל מאד...אני מאמינה שאם כל אחד

   יקח אחריות עדיין ניתן לתקנה..

   אופטימית ניצחית חסרת תקנה אני ......

   תמי

   עצם הושטת יד נחשבת אצל אנשים מסויימים סיבה להפעלת אינסטינקט היריקה, כאילו לחיצת יד, פשרה, מחיקת הכעסים מפעם נחשבת לכניעה במקום להפסקת מעגל האלימות. אני לא חושב שאנחנו שונים מהותית מ'שכנינו', אנחנו פשוט נמצאים במצב לחץ שונה משלהם. כך גם בקפה: דרוש כוח חיצוני שיפשר וינהיג קוד התנהגות, סטטוס קוו, משהו.

     23/8/09 12:18:

   שמחה במיוחד לחזרת האינטרנט למעוני,

   כדי להביע את הערצתי ,הפעם ,למילותיך האמיצות.

   קשה לשבת כאן במרחקים ולבחון הכל בפרספקטיבה רחבה יותר,

   וגם להתבונן בפרטים ולהרגיש כל מילה ומילה.

   לא יכולתי לנסח טוב ממך את שהבעת..

     23/8/09 12:06:

   צטט: גיברת קאופמן 2009-08-22 12:59:52

    

   כל המחרחרים האלה נשמעים כמו חבורה של פשיסטים ומתנהגים כמו חמאסניקים בעצמם. נטילת חופש הביטוי היתה מסממניה הראשונים של עליית הנאציזם בגרמניה וכך שואפים לעשות מי שמתיימרים להיות "מזהי בוגדים". מה זה אם לא התנהגות של חמאס.

   גם בלי ללכת עד כדי השוואה לדרך עלייתם של משטרים אפלים - אין ספק שהשתקה וסימון אינם דרכים המבטיחות שלום וסובלנות, אלא עוד ועוד אלימות

     23/8/09 11:32:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-21 18:44:36

   צטט: דניאל זיסקינד 2009-08-21 06:27:47

   נדמה שספירלת האלימות בחברה הישראלית הולכת ותופסת תאוצה. החינוך בבתי הספר כמעט ולא קיים.  יותר מאוחר, נחשפים לחוויות צבאיות / שיטור.  גדלים עם דפוסי התנהגות אלה אל תוך חיינו הבוגרים בחברה האזרחית, עוברים ריענון שנתי, בתקופות המילואים. נחשפים ללחצי פרנסה במערכת מאוד הישגית כמקובל בחברה המערבית ללא האיזונים והבלמים  הקיימים במדינות אחרות. למה אתה מצפה?

   מעניין שלא השתמת בביטוי/דימוי 'מעגל האלימות' אלא ספירלה. אנא הסבר, נמק ?

    ספירלה יוצרת תאוצה ובאה לבטא התגברות. מעגל חוזר על עצמו ובא לבטא שהאלימות חוזרת אליך כבומרנג. אני חש שקיימת הקצנה וחסרים איזונים למתנה, ויש לכך מספר סיבות.

    

     23/8/09 11:24:

   צטט: אנה הו 2009-08-22 12:54:06

   מילים כדרבנות! כמה שאתה צודק, זה מפחיד!!!

    

   פעם הייתי מפחיד יותר.

    

     23/8/09 11:15:

   צטט: השם שמור במערכת 2009-08-22 12:16:30

    

   ואללה לא ידעתי שזכיתי לתואר "נציג החמאס בקפה".

   ושנכתב עלי : שאני לא נציג אלא אף שליח של החמאס.

    

   ועל זה נאמר - כנראה שאלוהים אוהב אותם טיפשים - אחרת הוא לא היה יוצר כל כך הרבה מהם.

    

     אבל בטח שמת לב למשכורת שהחמאס העביר לנו בכל חודש.

     23/8/09 11:01:

   צטט: גידי קוסטא 2009-08-22 10:57:50

    

   הגזענות היא האיום האסטרטגי האמיתי על החברה שלנו. מערכת החינוך אפילו לא טורחת ללמד אותנו לדבר ערבית - אחת משתי שפות הארץ. אנחנו כל כך מסוגרים ומפוחדים, שחוששים כי הכרה באסונו של האחר - הנכבה - תפגע במעמדנו בארץ הזאת, במקום להבין שההיפך הוא הנכון. אנחנו צריכים ללמוד ערבית. להבין מה משמעות הנכבה בשביל הישראלי הערבי. זה לא אומר שאנחנו לא יהודים או ציונים. רק יותר טובים.

   כולנו אחים - יהודים, ערבים, חרדים, מתנחלים ושמאלנים. אפילו הגזענים הם אחים שלנו.

    

   לאחרונה יצרה איתי קשר חברת קפה חרדית, רהוטה ואינטילגנטית. אלא מה ? די מהר טענה באחת משיחותנו כי הומוסקסואליות היא סטייה שאפשר 'לתקנה', שאסור לי לומר לה את דעתי על "זכר ונקבה ברא אותם". לא התפלאתי כשעם עליית פוסט זה חזרה אל כור מחצבתה - חבריה המסיתים, הרודפים, מצדיקי אלימות המתנחלים, מצדיקי ההתלהמות בשם הספר, נציגי אלוהים עלי אדמות עבורי.

     23/8/09 10:47:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-23 10:31:27

   צטט: אינדיאנית בהפרעה 2009-08-22 04:09:20

    

   ברוסי,

   קודם כל... כבוד להמצא ברשימה השחורה:)

   אתה בצד הטוב !

   דבר שני ההתעלמות מהמסיתים לשנאה תביא לתוצאה טובה...

   השנאה תשאר רק בראשם בנפשם ובגופם.... היא לא תגע בנו:))

   ודבר שלישי...מה שלומך בימים מטורפים אלה? חם חם חם עד אובדן חושים של מטורפים.

    

   האמיני לי שהבלגתי במשך חודשים, אך זה לא נפסק - אלא התגבר. רודפים שאינם מקבלים גינוי פומבי מקבלים את הרושם שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים וצריך לשים לדברים גבול. אכן חם, לא רק באינטרנט :-)

    

    

    http://cafe.themarker.com/view.php?t=1114868

    

   איש נחמד דרור. כותב על אהבה. 

     23/8/09 10:33:
   זה לא ממש שייך, אבל במחשבה שנייה כן: כנראה שמדובר באותה קבוצה שצוהלת כשפוגעים בהומו, ואומרת אמן אחרי דבריו המזעזעים של בוגי "טיל פטריוט" יעלון. אנשים שמספיק שאתה לא חושב כמוהם, כדי שיקטלגו אותך כאויב העם. בא לי להיות קצת לא פוליטיקלי קורקט: שייכנסו לי בתחת, כולם.
     23/8/09 10:31:

   צטט: אינדיאנית בהפרעה 2009-08-22 04:09:20

    

   ברוסי,

   קודם כל... כבוד להמצא ברשימה השחורה:)

   אתה בצד הטוב !

   דבר שני ההתעלמות מהמסיתים לשנאה תביא לתוצאה טובה...

   השנאה תשאר רק בראשם בנפשם ובגופם.... היא לא תגע בנו:))

   ודבר שלישי...מה שלומך בימים מטורפים אלה? חם חם חם עד אובדן חושים של מטורפים.

    

   האמיני לי שהבלגתי במשך חודשים, אך זה לא נפסק - אלא התגבר. רודפים שאינם מקבלים גינוי פומבי מקבלים את הרושם שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים וצריך לשים לדברים גבול. אכן חם, לא רק באינטרנט :-)

    

     23/8/09 10:08:

   צטט: גיא נבו 2009-08-22 03:16:56

   צטט: ד ר ו ר 2009-08-21 10:29:01

   אתה אומר הכל כה נכון וכה מדויק. אני שמח שאף אחד מבין אלה שהזכרת כאן אינו נמצא בין חבריי בקפה, ושאני אפילו לא מכיר 99 אחוז מהם.. אני נתקלתי במאפיה אחרת, החרדית, שהסתערה עליי כמו בהפגנה חרדית אמיתית כשהעזתי לכתוב על השחורים ודרך פעולתם האלימה בירושלים.

    

   הנה דוגמא קלאסית לצביעות מתועבת.

   לא סתם כתבת על "השחורים" אתה כתבת:

    

   יוצאים מהמאורות. שחורים, מחושים משני צידי הראש. מגיחים ממחילות מלאות בצאצאים קטנים שיגדלו להיות בדיוק כמוהם. והם כולם נראים אותו דבר. מתכנסים ליד מקומות שיש בהם ריקבון, הפרשות, רטיבות, צואה. יודעים שהם לא רצויים, דחויים. מחכים להזדמנות המתאימה לתקוף. חודרים פנימה דרך חריץ...

    

   השווית בני אדם לג'וקים, יש אלימות מילולית שפלה יותר? כמה קש אכל רפול מהשמאל (ובצדק) כשכינה את הערבים ג'וקים בבקבוק?

    

   לך מותר הכל ומי שמתקיף אותך הוא "מאפיה" כולל אני, אתיאיסט ושונא דת שהעזתי להעביר עליך ביקורת (מנומסת ושקולה) שייך כנראה למאפיה כי עובדה - מחקת, שלחת לי מייל פרטי מלא בקללות וחסמת אותי. ולא רק זה אלא כשנכנס מישהו לבלוג שלך והתחיל לקלל אותי (אגב, אותו מישהו הוא במקרה סנה בוער מאויבי מיא וולרי) מבלי לדעת שאני חסום אצלך, לא היתה לך אפילו את ההגינות המינימלית למחוק את ההשתלחות שלו בי שהייתי חסום מלהגיב עליה, למרות שסנה בוער עצמו ביקש ממך למחוק כשהבין שאני לא יכול לענות לו.

   אז הנה יש לנו דוגמא קלסית של אלימות מילולית של "אנשי שלומנו"  שהיא ממש בסדר כי היא מופנה כלפי "שחורים", סתימת פיות וקללות הכל בטוב טעם שמאלני ובשם חופש הדיבור.

   סנה בוער נשוא הזעם של כולכם שהוא רחוק מלהיות חבר שלי גילה התנהגות יותר אתית משלך.

    

   את דברים שהבאת - למרות שלא צורף אליהם לינק המציין היכן כתב אותם דרור - אני  מגנה בתוקף. זו אכן התבטאות גזענית 'קלאסית', המערבת בה סטריאוטיפים נחותים בסגנון אנטישמי, בין התבטאות זו ובין ביקורת אין כל קשר.

     23/8/09 09:51:

   צטט: דורין אקריש 2009-08-22 00:43:24

    

   יקירי,

    

   חזרתי מניו ג'רסי אחרי חודש שלא הייתי כאן היישר לגל אלימות מטורף,

   כואב לי, עצוב לי,

   על שנאת חינם נחרב בית המקדש............

   כנראה שלא למדנו דבר מאז,

   אנחנו מחפשים דם, והרבה!!!!!!! פעם שמחה היתה שמחה, היום זו שמחה לאייד,

   ואתה, תבורך על הכנות והאומץ,

    

   זה לא קל ללכת כנגד הזרם ולהשמיע דיעות "לא מקובלות", הצדקנים והצדקניות צמאי הדם לא אוהבים דיעות חריגות.

   ובאשר לרשימת השמות שנתת כאן, זה לא מתאים לך להכפיש אחרים, היושר וההגינות שלך הם שעושים את הפוסטים שלך לכל כך מיוחדים, אל תגרר למקומות אפלים ולמלחמות אגו אבודות.

    

   מחבקת אותך

    

   דורין - לא רדפתי איש, לכל היותר ביקרתי משהו נקודתי שנכתב. זה כל ההבדל: ויכוח מנומק הוא לגיטימי ואפילו הכרחי - אבל ירידה לרדיפה אישית מלוכלכת ומתמשכת ללא גבולות או כללים ? את זה צריך לגנות ולהוקיע, לשם איש לא יצליח לגרור אותי.

    

     23/8/09 09:47:

   צטט: beautiful girl 2009-08-21 22:00:52


   לא מבינה כלום .. ונראה לי שעדיף שכך.

    

   מאחלת לכם  אור ואהבה

    

    

    אסקפיזם הוא אולי מפלט נהדר למי שצופה מהצד - אך לא כשאתה הוא המותקף.

     23/8/09 09:44:

   צטט: דסיקה 2009-08-21 19:30:45


   הכל מתחיל ונגמר במילה.

   מילים הורגות, עוד לא למדנו את הלקח.

   וזה לא סרק, זה אמיתי.

   *

     בסלואו-מושן, בתהליך אלים - אין ספק שמילים הן פעמים רבות הדלק המניע.

     23/8/09 09:01:

   צטט: גילי הבת 2009-08-21 19:06:27


   ואני כהרגלי נתפסת לטפל ולא לעיקר

   ובכן - רווח לי !!!!

   כשקראתי את הכותרת שלך - חשבתי שזהו פוסט פרידה

   חשבתי שכוס הקפה שלך התרוקנה כליל - איזו הקלה...

   אם היית עוזב - הייתי מפוצצת אותך במכות....

    למרות שלפעמים יש לי חשק - המסיתים יכולים רק לחלום שכך אעשה, נאיבי ככל שזה יישמע - אני מאמין בשינוי.

     23/8/09 08:39:

   צטט: זאב כספי 2009-08-21 18:53:23

    תגידו ,

   הסידרה " בטיפול " ,

   עברה לכאן ?

     כן, בתווכה של נעה תשבי.

     23/8/09 08:26:

   צטט: קול קוראת 2009-08-21 18:25:31


   קראתי פה מספר עכשיו מספר הודעות חוזרות ונשנות

   אודות רעיון זהה שהאלימות טבועה בטבע האנושי,

   וזה אכן נכון.

    

   ברם אולם,

    זה שהיא חלק מהדי אן אי (D.N.A) שלנו

   אינו מצדיק או מפחית מחומרת העניין

   שנסתובב בעולם בחופשיות ונבתר גופות,

   נרצח מי שירגיז אותנו בכביש,

   נטביע מזוודות בירקון,המכילות נכדות שלנו שהרגנו בשוגג (?),

   ונירה במי שדעתו הפוליטית נוגדת את דעתנו.

    

   סתם דוגמות אקראיות שעלו לי בשליפה,ללא מאמץ חשיבתי.

   ויש עוד רבות למכביר,אבל הנקודה הובנה.

    

   אנחנו לא חיות.

   כבני אנוש, עלינו ללמוד להתאפק,

   אנחנו מוכרחים לשלוט בעצמנו וביצרים הרעים שקיימים בנו,

   לדכא או לכל הפחות

    

   למנן את האלימות.

   המילולית כמו הפיסית.

    

   חייבים מינון.

    

    למנן.למנן.למנן.

    

   נא לשנן.

    

    

    הלוואי ואלה שצריכים להתאפק יבינו זאת. בסיבוב הזה היו רבים שפתאום הבינו, התנצלו ומחקו ואני מסיר בפניהם את הכובע.

     23/8/09 08:01:

   יגאל.

   ספיצלס

   חושבת

    

   לא הייתי המוןןןןןן זמן.

    ויכול להיות שהירווחתי..

   . בזמן שבמאזן הסופי אנחנו מפסידים.

     23/8/09 07:38:

   צטט: אלי למה 2009-08-21 17:52:35


   כמו יצורים רבים, גם אנחנו יצורים אלימים. האלימות טבועה בעולם הרגש ובחשיבה שלנו.

   התחשבות בצרכיו של אחר ובכלל זה כבודו הם הנגטיב לאלימות. בהסתכלות לאורך ההיסטוריה נדמה שחלה התקדמות ועולם התרבות אכן חוסם את האלימות. ספק אם אי פעם הוא יעלים אותה לחלוטין.    

    

   "חלה התקדמות ועולם התרבות אכן חוסם את האלימות" ? לא נראה לי.

    

     23/8/09 07:34:

   צטט: עדית... 2009-08-21 17:39:18


   יום בהיר אחד לאחר רצח רבין צלצל הטלפון בבית, אחד הילדים ענה והושיט לי את השפופרת - מבקשים אותך. עניתי. משפט אחד נאמר לי: "אם לא תפסיקו לעשות מה שאתם עושים נעשה לכם ולילדים שלכם את מה שעשינו לרבין."

    

   לא שוכחים כזה דבר. אני זוכרת שרציתי להחליף את מכשיר הטלפון כדי להיות בטוחה שהילדים שלי לא יגעו יותר במשהו שנבעה ממנו כזאת שנאה. לא החלפתי את המכשיר. לא הפסקתי לעשות מה שאני עושה.

   וגם לא התרגלתי לשנאה, ולאלימות הגואה.

    

   ואני גם לא רוצה להתרגל.

     סיפור מחריד - אבל על איזה רקע זה היה - אולי טעות במספר?

     23/8/09 07:12:

   צטט: babe 699 2009-08-21 16:53:49

   אומרים שכל כך הרבה רוע יש בעולם ואיך נוכל לו?

   יש פילוסופיה שטוענת שאין צורך במידה שווה של טוב כדי לנצח, רק זעיר אנפין שנעשה בכוונה אמיתית.

   אז אני מאמינה שאפשר...


    

     למי שמכנה את עצמה Babe 699 - אני מאמין מייד.

     23/8/09 06:42:

   צטט: רנרט 2009-08-21 16:33:48

   במלחמת עזה ניצחו הרעים, גם במלחמה האמיתית (שזה חשוב ומחריד) וגם כאן בקפה (שזה חבל אבל ,עם כל הכבוד, הרבה פחות חשוב).כמו שאני חי במדינה הזאת בתחושה של גלות פנימית, כך גם כמעט ואיני נכנס לקפה הזה מאז המלחמה. מגעיל כאן. מה לעשות - נכון לבינתיים - הפסדנו. להיסטוריה דרכים משלה להפוך גלגלים. נראה מה יביא העתיד.

   ראיתי איך תקפו גם אותך ולא נעשה דבר כדי להשאיר אותך פה, הפסד של כל הקוראים.


   אם תתקיים בכיכר רבין עצרת נגד האלימות

   אין לי ספק שישפך שם הרבה דם.

   הפוסט הזה מזכיר לי את פרשת בלעם

   וכל חמור יבין שאני לא מתלוצץ

   משוגעים תרדו מהעץ

   אני הייתי קודם שם

    

   בקיצור, הפוסט השיג את ייעדו.

   ותשקוט הארץ

   ארבעים דקות ושלושים שניות

   פ.פ.פ


   השקט שהשתרר אחרי רצח רבין היה מדומה. בחדרים אפלים, בהתנחלויות ידועות, בין ח"כים מהמגזר הימני והחרדי, וגם בקרב אנשי תקשורת מסויימים מאוד שמדברים בשם אלוהים, הסתמן חיוך קטן בנוסח: "אמרנו לכם". הפשיסטים חיים ובועטים ואנחנ ו לא בועטים אותם החוצה. מבחינתי צריך לתת להם להוציא קיטור. אחרת עלול להתרחש רצח נוסף. דווקא ביבי נתניהו וכמה מחבריו שעמדו על המרפסת בכיכר ציון, כמה ימים לפני הרצח, עשו  חשבון נפש אמיתי. אחרים גילגלו עיניים לשמיים. אנחנו מדינה שמחסלת את מנהיגיה, מדכאת את אנשי הרוח שלה ולא מאפשרת לאנשים טובים להנהיג אותה. זו האלימות האמיתית.
     23/8/09 00:07:


   לפני שאני מכבה את המחשב והולכת לישון,

   אם יורשה לי רק להעיר,

   בעדינות,

   ולאחר שקראתי פוסטים של "שני המחנות:

   על מנת שתחול התקדמות אמיתית,

   ואם באמת "פניכם לשלום",

   אני מציעה שכל צד יקח אחריות על החלק שלו במריבה הזו

   שהפכה מזמן למפלצת מכוערת.

   כי במחול המטורף הזה רקדתם כולכם בשיכרון חושים מסמא.

   אז נראה אתכם "עושים שלום"

    ולא רק מדברים עליו.

   קשה,הא?

    

   אה,כן.

   ובבקשה לא לתקוף אותי כעת,

   כי דבריי נאמרים לאחר מחשבה ובצניעות,

   מתוך רצון טוב לשים קץ

   לפארסה/סאגה המטופשת הזו.

    

   ליל מנוחה.

     22/8/09 22:46:

   צטט: קול קוראת 2009-08-21 16:26:19


   מיא ויגאל,

   חביבות עלי האתנחתות הקומיות של שניכם.

   נשיקה

    

   מה יותר מעודד מצחוק בריא,אחרי הכל.

    

    אל תראי אותנו ככה, מתלהמי צדק - אנחנו בדרך כלל רק בצחוקים.

     22/8/09 21:54:

   וואו, אני נרגש. רק עכשיו הבנתי שאני באיזה רשימה. סוג של כבוד. אפילו בגוגל אני בקושי עולה.

   יש לי רק דבר אחד להגיד. שאמא שלי היתה אומרת שלטנגו צריך שניים (והאמינה שאבא שלה המציא את המשפט).

    

   יש פה מחרחרי ריב, ויש פה את הקרבנות שמשום מה מסתובבים וחוזרים לקבל עוד ועוד אהבה. אני מבין את זה פסיכולוגית, קרה לי לא מעט בחיים, אבל כתנועה זה טפשי. זה כל כך יותר פשוט להתרחק ולהתעלם. אם יש מי שעובר על החוק ומפרסם פרטים אישיים ילדים וכו, אז יש משטרה. מכל השאר הכי יעיל להתעלם. וגם הכי נכון. אני ממש לא הייתי רוצה משטרה שהולכת ונוברת בפרסומים ושוקלת מה ראוי ומה לא ראוי. הנזק יהיה גדול בהרבה מהתועלת.

     22/8/09 20:58:


   אלת האש אמרה ..

   שסתם היא רצתה להיות ראשונה...

   ואני סתם רציתי לסגור לך את ה80

   בטוחה שהמספר עוד יעלה ...

   לעת עתה תסתפק...

    

     22/8/09 20:00:

   מסכימה לחלוטין עם המשפט הבא:

    

   "אין כוונה לקבוע חוקי צנזורה או לסמן מילים אסורות - אלא מניעת הסתה, השארות בתחום הביקורת בוטה ככל שתהיה, איסור סימון מתמשך של יחידים ללא סיבה מוצדקת."

    

   תודה ששיתפת.

    

   אורית 

    

    

    

     22/8/09 19:18:
   מעולה.
     22/8/09 17:59:

   צטט: דני.ל 2009-08-21 16:12:57


   את אש השנאה אי אפשר יהיה לכבות כנראה.

   לשנאה מקורות רבים, לא רק אידיאולוגיים. פעמים רבות של אופי. לעתים בשל הסתה.

    

   השפה הציבורית היא חלק מהאלימות. אינני יודע טיזה מלים הייתי בוחר לו הייתי עיתונאי כדי לתת כותרת לשמציאת שתי גופות הנשים. נשים מבותרות הן מלים איומות ומחרידות ואינן מונעות את האלימות הבאה. להיפך, הן מסקרנות וגורמות לציפיה לרצח הבא ולכותרת הבאה.

    

   לינץ? נעשה לינץ? ראיתי את הכותרות. כולם השתמשו באתה מלה. זה נראה מוכתב מלמעלה. חיפשתי את הלינץ' בכתבות. לינץ' אמריקאי ישן וטוב של תליית איזה כושי על עץ. לא היה לינץ' היו מכות אלימות ישנות ומוכרות. איך ימשכו למקרה את העין? איך יפנו בקלות את הפרשנות לרצח על רקע שנאה לאומנית.

    

   הלינץ' היחיד שאני אוהב - שמו דיוויד.

    

     22/8/09 17:57:

   צטט: מיא 2009-08-21 16:08:48

   אני בדרך כלל לא צריכה להתפשט כי אני במילא עירומה.

    רק שמאלנית אומרת על עצמה "אני עירומה" - ימנית אומרת "אני ערומה".

     22/8/09 17:29:

   צטט: יעל001 2009-08-21 15:52:48

    

   יגאל יקר

    

   תחילתה האיומה של המאה ה -21 , בה האלימות צועדת בראש מורם ולה בסיס מוצק של מקלט אטומי. הזרעים צמחו ליער פרא של אטימות, בדלנות, פונדמנטליזם, רוע צרוף.

    

   הרג בשם רעיון, בשם עקרונות דתיים כביכול, בשם לאומיות, הרג לשם הגנה על פיסת קרקע קטנה. בשם כל אלה אדם מוכן להרוג, להשמיד, לפצוע וגם להרג בעצמו. האלימות בעולם עצומה: העשירים שואפים להנציח את העוני, העניים רוצים להתעשר ושונאים את העשירים. אנחנו לכודים בחברה הזאת, תורמים את חלקנו למצב הזה. יש אלימות בין בעל, אישה וילדים. אלימות, יריבות, שנאה, אכזריות, ביקורת מכוערת, כעס – כל אלו טבועים בנו מלידה, בכולנו. ההשלכות הן הרסניות, בכל תחומי החיים היום, ובעתיד שלא נראה מבטיח.

    

   למרות שלאיינשטיין לא היה שום קשר לבניית הפצצה האטומית הוא ידע שהמשוואות שלו הובילו אליה. הוא אמר "אילו הייתי יודע שהם יעשו את זה, הייתי נעשה סנדלר". מישהו יכול להבין את גודל ההפסד לטובתה הכללית של האנושות במשפט טהור זה?.

    

   אנשים כמו: גנדי, מרטין לותר קינג, הדלאי למה, וכן גם שמעון פרס נתפסים בעולם שלנו כאנשים הזויים פתטיים וחלשים.

   "כדי שנבין את האחריות שלנו צריך לבנו להיות מלא אהבה. ככל שאהבתנו גדולה יותר, כך תגדל השפעתה על החברה" (יידו קרישנמורטי). כביכול הדבר הפשוט ביותר להבנה ואם זאת כל כך רחוק מכולנו.

    

    

   גאון לא יכול להיות אחראי לאופן בו יבחרו להשתמש בתגליותיו כדי להרוס, לאחר מותו. היום מוציאים לשון למטרות של השמדת עם.
     22/8/09 16:48:

   צטט: קלועת צמה 2009-08-21 15:31:50


   מיגור האלימות - איך מצליחים בזה?

   עם חינוך נכון, זה הבסיס למיגור האלימות.

   ונזכרתי בכנס הגדול שנערך לא מזמן והעלה על נס את הקמת תנועת הנוער "השומר הצעיר". והיו שם שרים ונכבדים. ונאמו גדולות ונצורות. והבטיחו הבטחות.

   ושלושה מילדי היו חניכים של התנועה ואחר-כך מדריכים וגם מתנדבים לשנת שירות, וראיתי עד כמה כל הנאומים וההבטחות היו לא יותר מאשר אוסף של מילים ריקות.

   שם צריך להשקיע, ובכל המקומות בהם נעשית עבודת קודש של חינוך לערכים, לסובלנות, לאחווה.

   ואז, יהיה סיכוי.

    

   מירה

    


    

   הלוואי והיו לוקחים 20 אחוז מתקציב הצבא ושמים אותו בחינוך.

     22/8/09 16:44:

   צטט: g post 2009-08-21 15:05:45


   אחת ושתיים, יצר האלימות הינו חלק מהתעתיק התורשתי של בעלי החיים ככלל ושל היונקים בפרט (צורך מולד בקביעת מרחב/גזרת מחייה).ובעברית, הקונפליקט בין הצורך במרחב מחייה לתנאי שטח קיימים מייצר תגובה המאופיינת באלימות.השימוש באלימות מאפיין את המין האנושי מרגע שוטטות הזוג חווה ואדם, במרחבי גן העדן והיווה זרז מרכזי להפיכתם ליונקים בעלי 'תובנה'.האלימות (פסיכולוגית/פיזית) מהווה כלי התנהלות לגיטימי בקרב יחידים/קבוצות/לאומים ומדינות משחר ההיסטוריה, לצורך קביעת מרחבי מחייה, הטמעת ערכים דתיים (מסעות הצלב), ניצול משאבים טבעיים (העידן הקולוניאלי), הטמעת ערכים אתניים (הרייך השלישי), הטמעת ערכים פוליטיים/חברתיים (מלחמות המפרץ אחת ושתיים) ועוד . . .קשת רחבה של . . מצבים.שלא לדבר על האלימות הפיננסית/כלכלית של בעלי ההון (קבוצות ויחידים) כלפי המיעוטים 'המאותגרים כלכלית'.האם המעילה והפרת האמונים הגורפת, של הברוקר היהודי אמריקאי נופלת בחריפותה מאלימותם של הדוסון יגאל, הראשון בבידור טופז, מבצע 'מתכת לוהטת ויצוקה' ועוד. . . ?!הכול עניין של ניהול אנרגיות ותיעולן 'הנכון' -  יכול להירכש באמצעות חינוך לערכיות אנושית (וגם היא נתונה לפרשנויות מן הסתם).כיבוד האדם באשר הוא אדם! אצטט את זאפה ידידך:  You are what you is, and that what it is. A foolish man, from a middle class family.    Peace & Love & Salamtak

     נשבע לך שקראתי.

     22/8/09 16:34:

   צטט: stav22 2009-08-21 14:10:53

    

   בנוסף, גם היו בקפה מספר שונאי נשים. היו להם התבטאויות שלא היו מביישות את חמינאי, ידינו האיראני החביב,  וחבריו.

    

   את כל ה"חביבים" מחקתי מרשימת חברי.

    

   הצעתי לקפה להקים "קהילת שנאה",

   בה יחרפו ויגדפו ויסיתו אחד לצד השני -

   שונאי ערבים

   שונאי נשים

   שונאי חילונים

   שונאי הומואים

   שונאי שמאלנים

   שונאי עובדים זרים

   שונאי שונאים.....

    

   הם ישנאו שם אחד את השני

   אנחנו נמחק את כולם מרשימת חברינו

   והם ימשיכו להחליף רעל ביניהם...

    

   את צודקת - לכל אחד קבוצת שנאה משלו. נתקלתי לפני כמה ימים בדף של מישהי שמצהירה על עצמה כפמיניסטית וכותבת בנושא ברצינות רבה. היא נאלצה להקדיש חלק גדול מהמקום - וכנראה גם הזמן - למיגור הנטפלים אליה בשל מה שבחרה לייצג, עם כל מיני הצקות לא ענייניות.

     22/8/09 14:16:

   נהפכנו לחברה אלימה.בדיוק כמו שכיננו ..

   חוסר סובלנות משוואת וזועקת...

   וכל זה הוא כרסום כל פיסה לדרך שלנ(לאני מאמין)

   הלוא היא  ה  ד  מ  ו  ק  ר  ט  י  ה  ...

   וחבל מאד...אני מאמינה שאם כל אחד

   יקח אחריות עדיין ניתן לתקנה..

   אופטימית ניצחית חסרת תקנה אני ......

   תמי

     22/8/09 13:49:

   צטט: ג''ייקוב 2009-08-21 13:27:24


   יותר מחצי שעה שאני מרותק לכתוב ..ונהנה

   ולא גמרתי עדיין....( ואני  מאלה הגברים  שגומרים מהר )

   לדעתי יש לארגן "סולחה וירטואלית" 

   בין כל החארות שמנשנשים אלימות .

   שבת שלום ליהודים

    

   ג'אקו

     תראה מה זה - עברו 24 שעות מאז החצי שעה שהקדשת - ואני עוד רחוק מלסיים כאן :-)

     22/8/09 12:59:

   כל המחרחרים האלה נשמעים כמו חבורה של פשיסטים ומתנהגים כמו חמאסניקים בעצמם. נטילת חופש הביטוי היתה מסממניה הראשונים של עליית הנאציזם בגרמניה וכך שואפים לעשות מי שמתיימרים להיות "מזהי בוגדים". מה זה אם לא התנהגות של חמאס.

     22/8/09 12:56:

   צטט: שטפן שוורץ 2009-08-21 12:20:34

    

   אחד הפוסטים המצויינים שיצא לי לקרוא בנושא. 

   בתור משתמש חדש יחסית בקפה לא הייתי מודע למלחמה בנציגי החמאס בקפה.

    

   לדעתי יש קשר או לפחות קו שעובר בין ההתלהמות של דעת הקהל במלחמה האחרונה בעזה, לאלימות שדודו טופז שידר לאורך השנים בהתנהלות שלו בתוכניות שלו ,שזכתה לאהדת הציבור, לבין האלימות שמכרסמת בנו בכל פינה ביום יום.

    


    

   כל העמים אהבו מתישהו לראות לינץ' עסיסי בכיכר העיר, חוץ מעם הסגולה היהודי - שמדי שנה בפורים - שמח ורועש ברעשנים על שתלו את המן ושבעת בניו - היהודים עם רחום וחנון שנוהג לאכול אזני המן משום שהן מזכירות - חוכא ואיטלולא - את אזניו הקצוצות של איזה רשע בן בליעל שהגיע לו, טפי ! גוי.

     22/8/09 12:54:
   מילים כדרבנות! כמה שאתה צודק, זה מפחיד!!!
     22/8/09 12:41:

   צטט: קצת פריקית 2009-08-21 11:17:14

   עצם יצירת הרשימה השחורה אתה עושה

   נבדלות. בנבדלות אתה עושה מעין הסתה.

   כתבתי על זה פוסט לפני כמה חודשים.

   על הסובלנות או חוסר הסובלנות.

   בעצם בכמה פוסטים שלי מוזכרת אי הסובלנות

   בינינו - כמה חבל זועף

   יש אומרים תאהב את עצמך וכולם יאהבו אותך.

   אם לא נאהב את עצמנו איך נרצה שיאהבו אותנו?

    לא אני יצרתי רשימה , נבדלות רחוקה מאד מהסתה. להתלונן על גניבה או רדיפה אינה מלשנות - איפה היית בשיעורי האזרחות ?

   ואללה לא ידעתי שזכיתי לתואר "נציג החמאס בקפה".

   ושנכתב עלי : שאני לא נציג אלא אף שליח של החמאס.

    

    

    

   ועל זה נאמר - כנראה שאלוהים אוהב אותם טיפשים - אחרת הוא לא היה יוצר כל כך הרבה מהם.

    

    

    

    

     22/8/09 11:11:

   גיא (אין לי כוח לצטט) - הכתיבה שלי היא הכתיבה שלי. אני רואה בעצמי מבקרת חברתית ואכן לא חסרה אצלי ביקורת, אבל ואילו היית קורא אותי באמת היית רואה שאני מתעמקת במשבר הנפשי שעברתי לפני ארבע שנים, שבעקבותיו הידרדרתי והידרדרתי עד שנזקקתי לטיפול פסיכיאטרי; בכך שאני בוכה כמעט כל יום; שאני לא מצליחה להרים מערכת יחסים עם גבר שתשרוד וכו' וכו'. יש אצלי המון ביקורת עצמית והמון אירוניה עצמית ואילו הייתי אותו טיפוס ארוגנטי וצדקני שאתה מתאר, תאמין לי שלא היו לי אלפי צפיות לפוסט - כי מי רוצה לשמוע הטפות מוסר חוזרות ונשנות?

    

   אני יודעת מאינספור מיילים שאני מקבלת, שאני משמשת פה לנשים רבות ואף לגברים - תתפלא - ואני רואה בכתיבתי גם תרפיה אבל גם ייעוד. למי שזה לא מתאים, נורא פשוט - שלא יקראו אותי. אני כותבת בעיתון ובאינטרנט, לא מופיעה בטלוויזיה (שגם שם אפשר להעביר תחנה בשלט), ולא חובה להתענות מתכניי.  

    

   אני חוזרת ואומרת שאת הביקורת שלי - כלפי גברים שמזיינים וזורקים למשל - מעולם, אבל מעולם לא כיוונתי נגד גבר מסוים, ואם כתבתי על גבר מסויים הסוויתי את פרטיו בצורה כזאת שגם אמא שלו לא תדע שזה הוא. אני מאוד מאוד מקפידה על כך, לא לבייש איש.

    

   אין לי חוסר ביטחון עצמי, כפי שאתה רומז, אלא יותר שיגעון גדלות, וגם על זה אני תמיד כותבת ומגחיכה את עצמי, על כך שאני שרויה במצב תמידי של עלבון, מהעולם בכלל ומגברים בפרט שאינם מכירים בגדולתי. אתה תצטרך לבלוע את זה, אבל יש משהו בכתיבה שלי שאנשים אוהבים, וזו כנראה דווקא הכנות.

    

   אותה חבורה משועממת וצמאת-דם החליפה עכשיו את המטרה והיא מטנפת בכל מקום את מירב שביט - אשה רבת פעלים, שלא תוכל להאשים אותה בשום אופן בהתנשאות, וכל חטאה הוא שהזדהתה עם החשיפה של ולרי. אולי כבר תבין שזו אלימות לשמה? 

    

    אני יודעת שזה ממש לא פוליטיקלי קורקט לכתוב - אבל העלית על דעתך שבשורש הרדיפה אחריי - וגם כמה מהתגובות בפוסט הזה - עומד פשוט הרגש הנושן קנאה?

    

     22/8/09 10:57:

   הגזענות היא האיום האסטרטגי האמיתי על החברה שלנו. מערכת החינוך אפילו לא טורחת ללמד אותנו לדבר ערבית - אחת משתי שפות הארץ. אנחנו כל כך מסוגרים ומפוחדים, שחוששים כי הכרה באסונו של האחר - הנכבה - תפגע במעמדנו בארץ הזאת, במקום להבין שההיפך הוא הנכון. אנחנו צריכים ללמוד ערבית. להבין מה משמעות הנכבה בשביל הישראלי הערבי. זה לא אומר שאנחנו לא יהודים או ציונים. רק יותר טובים.

   כולנו אחים - יהודים, ערבים, חרדים, מתנחלים ושמאלנים. אפילו הגזענים הם אחים שלנו.

    

     22/8/09 09:44:

   צטט: עמית אחד 2009-08-21 10:35:33

    

   פוסט מלא שנאה.

   ולא משנה לְמה או למי.

   אתה יכול להגיד ש"הם התחילו".

   אז מה? אז אתה צריך להמשיך?

    

   חבל.

     אני מבין שהדרך מבחינתך שמשהו יפסק זה לטמון את הראש בחול.

     22/8/09 09:41:

   צטט: נטע רימון 2009-08-21 10:32:55


   יגאל,

   מחזקת את דבריך,

   לצערי הרב אלימות בכלל ואלימות מילולית בפרט

   היא שפה קיימת ושרירה

   שאנו חוות וחווים במחוזותינו.

   אני מאמינה בנחישות והתמדה של דרך ארץ,

   למרות שלפעמים זה נשמע נאיבי להחריד,

   הקפה הוא אכן דוגמית משקפת למדי

   של כל המחדלים והרעות החולות בחברה הישראלית.

   והלוואי ומכאן תצא הבשורה.

    

   או לפחות הבש...

    

    

    

   ב'חיים האמיתיים' - די בזה שאני סוגר בפני מישהו דלת או אומר לו לא להתקשר יותר. באינטרנט ? רק ימשיכו ויבואו, ישתכפלו כסוכנים של המטריקס ויביאו חברים.

    

     22/8/09 08:47:

   צטט: ד ר ו ר 2009-08-21 10:29:01

   אתה אומר הכל כה נכון וכה מדויק. אני שמח שאף אחד מבין אלה שהזכרת כאן אינו נמצא בין חבריי בקפה, ושאני אפילו לא מכיר 99 אחוז מהם.. אני נתקלתי במאפיה אחרת, החרדית, שהסתערה עליי כמו בהפגנה חרדית אמיתית כשהעזתי לכתוב על השחורים ודרך פעולתם האלימה בירושלים.

   ממש לא יפה לומר 'שחורים' - אבל אני מניח שמעבר לזה אתה תקין, פוליטיקלי.

     22/8/09 07:59:

   צטט: ada sha 2009-08-21 09:24:20


   ה"קפה" הוא בבואת החברה.

   מסיתים, פוגעים ומתלהמים יש גם כאן ולא רק כשעוסקים ברומו של עולם ובאקטואליה...

   מר לי בפה.

    באבל גם יעשה לך טוב.
     22/8/09 06:09:

   צטט: מיא 2009-08-21 08:35:17

   אני רוצה שוב לחדד - יש הבדל בין ביקורת על מדיניות הממשלה, ותהיה במילים החריפות ביותר, לבין הרכבת רשימת שמות - שיש בה התרת דמם של אנשים ספציפיים. ואכן בהמשך הדיון, ואני לא רוצה להביא את הקישור מפאת הגועל, כבר התחילה הרדיפה נגדי שכללה הפצת שקרים. מאז, לאותם אנשים אין מנוח.

   אבל מיא, בינינו ? את ברשימה השחורה שלי - פשוט עוד לא מצאתי מתנקש שרואה את התמונה שלך ולא שואל אותי קודם אם את פנויה - לפני שהוא לוקח את המקדמה.

    

     22/8/09 06:06:

   צטט: איתן זקצר 2009-08-21 08:04:51


   ככה  זה  אצל  רפי  שכל,  מוחם  הפאסיבי  עדיין  שוכן  במערות   חשוכות,

   זה  רק  נדמה  להם  שאצל  ההומואים  כל  התאים  וורודים,

   נדמה  להם   שאפשר  לזיין   גראפומאנית  וללא  אמצעי   מניעה

   את  יפי הבלורית  והטוהר. 

   ואת   יעלון  הייתי  משליך  ליצירתו  של  פ.  מונדריאן,

   שיבין  שלכל  בוגי  יש  גם  "בוגי  ווגי"

    

   מי  שיגע  לי  ברנרט  כדאי  שידע:

   ללא  צד  שמאל  אין  חיים.

    

   הוראות הפעלה יובאו בקרוב.

     22/8/09 06:01:

   צטט: zoharhe 2009-08-21 08:00:47


   יגאל היקר ,

   אלימות מילולית מדבקת ,זכור לי שגם חלק מחבריך הכותבים

   אפילו בתגובה לכתבתך זו ,השתתפו בהשתלחות חסרת רסן, גסת רוח

   ואוימה ! כאשר הגבתי כאן בקפה על דברי הבל נמוכים של אחת שהסתתרה תחת שם מצחיק

   וכמובן ללא תמונה, אולי הדבר החשוב ביותר במה שאתה כותב כנגד האלימות

   הוא לכתוב את זה ואז זו תהייה תזכורת לכולנו -איזו מכה קטנה בראש ,לומר : שימו לב !

                                                           תודה

   שש בבוקר ואני ער בשבת - הגוף לא יודע ש'הארץ' לא מגיע היום. כבר טיילתי עם הכלבה ובלילה הצטברו פה תגובות - אבל למרות הויכוח הער אני לא סבור שהן ירדו מתחת לקו התרבותיות. בכל אופן יש הבדל בין ויכוח לוהט ונקודתי שיכול כל אחד להקלע אליו - לבין מסע יזום של הכפשות במשך חודשים - כנגד קבוצת מסומנים.

    

   ברוסי,

   קודם כל... כבוד להמצא ברשימה השחורה:)

   אתה בצד הטוב !

   דבר שני ההתעלמות מהמסיתים לשנאה תביא לתוצאה טובה...

   השנאה תשאר רק בראשם בנפשם ובגופם.... היא לא תגע בנו:))

   ודבר שלישי...מה שלומך בימים מטורפים אלה? חם חם חם עד אובדן חושים של מטורפים.

    

     22/8/09 03:16:

   צטט: ד ר ו ר 2009-08-21 10:29:01

   אתה אומר הכל כה נכון וכה מדויק. אני שמח שאף אחד מבין אלה שהזכרת כאן אינו נמצא בין חבריי בקפה, ושאני אפילו לא מכיר 99 אחוז מהם.. אני נתקלתי במאפיה אחרת, החרדית, שהסתערה עליי כמו בהפגנה חרדית אמיתית כשהעזתי לכתוב על השחורים ודרך פעולתם האלימה בירושלים.

    

    

   הנה דוגמא קלאסית לצביעות מתועבת.

   לא סתם כתבת על "השחורים" אתה כתבת:

    

   יוצאים מהמאורות. שחורים, מחושים משני צידי הראש. מגיחים ממחילות מלאות בצאצאים קטנים שיגדלו להיות בדיוק כמוהם. והם כולם נראים אותו דבר. מתכנסים ליד מקומות שיש בהם ריקבון, הפרשות, רטיבות, צואה. יודעים שהם לא רצויים, דחויים. מחכים להזדמנות המתאימה לתקוף. חודרים פנימה דרך חריץ...

    

   השווית בני אדם לג'וקים, יש אלימות מילולית שפלה יותר? כמה קש אכל רפול מהשמאל (ובצדק) כשכינה את הערבים ג'וקים בבקבוק?

    

   לך מותר הכל ומי שמתקיף אותך הוא "מאפיה" כולל אני, אתיאיסט ושונא דת שהעזתי להעביר עליך ביקורת (מנומסת ושקולה) שייך כנראה למאפיה כי עובדה - מחקת, שלחת לי מייל פרטי מלא בקללות וחסמת אותי. ולא רק זה אלא כשנכנס מישהו לבלוג שלך והתחיל לקלל אותי (אגב, אותו מישהו הוא במקרה סנה בוער מאויבי מיא וולרי) מבלי לדעת שאני חסום אצלך, לא היתה לך אפילו את ההגינות המינימלית למחוק את ההשתלחות שלו בי שהייתי חסום מלהגיב עליה, למרות שסנה בוער עצמו ביקש ממך למחוק כשהבין שאני לא יכול לענות לו.

   אז הנה יש לנו דוגמא קלסית של אלימות מילולית של "אנשי שלומנו"  שהיא ממש בסדר כי היא מופנה כלפי "שחורים", סתימת פיות וקללות הכל בטוב טעם שמאלני ובשם חופש הדיבור.

   סנה בוער נשוא הזעם של כולכם שהוא רחוק מלהיות חבר שלי גילה התנהגות יותר אתית משלך.

    

    

    

     22/8/09 02:49:

   צטט: מיא 2009-08-22 00:22:00

   צטט: גיא נבו 2009-08-21 21:18:37

    העיניין הוא, למרות שאת לא רוצה לשמוע, שאת תרמת לא מעט לאסקלציה של הטירוף הזה.

   אם היית מתעלמת מלכתחילה העיניין היה נקטע באיבו. את אומרת שהתעלמת אבל אני זוכר אותך יוצאת למלחמה תחת כל בלוג רענן, מבטלת חברויות עם אנשים שהעיזו להגיב בבלוגים של מי שהשמיצו אותך, מתווכחת ומתנצחת בסגנון שלא פעם היתה בו לא מעט אלימות מילולית, התנשאות ותוקפנות. אם בחרת להלחם מלחמה כוללת קיבלת מלחמה כוללת.

   שלא יהיה ספק אני לא מצדיק את התוקפנות, לא מקובלות עלי התבטאויות כמו שאת אומרת שכתבו על ולרי, לא מקבל שמערבים ילדים ואני יכול למצא עוד דברים להסכים איתך, הבעיה שאת לא ניחנת ביכולת ביקורת עצמית באופן מוחלט ואת מסרבת לראות שבהתנהגות שלך את תרמת לא מעט להתדרדרות הזו.

   זוכר פוסט שלך שבו התגאית שהערת ל"ערס" אחד על התנהגותו, את רואה את עצמך כמגינה על הצדק האבסולוטי ולא רואה כמה התנשאות ותוקפנות יש בהתנהלות שלך בעצמך. במקרה עם הערס הלך לך, הוא התקפל, אבל באותה מידה היה יכול להגיב בתגובה אלימה פיזית, שכמובן לא היתה מוצדקת אבל ממש לא היתה מפתיעה.

   משרד התחבורה אמר פעם - בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.

   הבעיה שלך שאת חושבת שאת   ת מ י ד    צודקת והכי חכמה. ואת לא.

    

   בחיים לא השמצתי אדם.

   בחיים לא כתבתי שקרים על אדם.

   אלה העובדות.

   וכל מי שמאשים אותי - שיביא הוכחות.

   הוא לא ימצא.

   קל מאוד לזרוק האשמות.

    

   נכון, ביטלתי חברויות עם אנשים שהגיבו בבלוגים של אנשים שהפיצו עליי שקרים וכתבו על הילדים שלי שהם מסתובבים בעולם כמו מתים חיים.

   או עם מי שאיים לפגוע בפרנסתו של חבר קרוב שלי. 

   זו בעיניי הגינות, לא תוקפנות.

   כן, חשוב בעיניי להיות הגונה.

    

   דניאלה לונדון-דקל כבר לא כותבת פה. איציק רנרט כבר כמעט לא כותב פה. הם התקפלו.

   הם היו 'חכמים' לפי ההגדרה שלך.

   שניים מהיוצרים המוכשרים ביותר. הם התקפלו אחרי המריבה ההיא.

   אני לא הייתי מוכנה להתקפל וחטפתי.

   אתה יודע מה? אני בחיים לא התקפלתי.

   אני רוצה לתת דוגמה לילדים שלי.

   אין אצלי להתקפל בפני אלימות ותוקפנות.

    

   ואני אחזור בפעם המיליון - אין סימטרייה כאן. 

   כשמישהו תוקף אותך, מוציא את דיבתך רעה, פוגע בשמך הטוב, מאיים לפגוע בפרנסתך, בבני ביתך - ואתה עונה - זה לא סימטרי וזו לא תוקפנות או אלימות, מה גם שהבלגתי והתעלמתי במשך חודשים רבים.

    

   כל הכתיבה שלי מלאה בביקורת עצמית, בחשיפת חולשות - אני הכי צודקת וחכמה? רק מי שלא קרה דבר שכתבתי יכול להגיד עליי דבר כזה. מעולם לא טענתי שאני הכי צודקת או הכי חכמה - זה גם שקר שמפיצים עליי וקיבל כבר חיים משל עצמו. כל פוסט שלי אני מעבירה לשישה אנשים לקרוא לפני שאני בכלל מקבלת ביטחון להעלות. כל ביקורת אני מקבלת ומכל מלמדיי השכלתי. אף פעם לא מחקתי ביקורת שנכתבה על דעותיי. אבל ביקורת היא לא תקיפה אישית, עלבון, , שיסוי וביזוי. עם אלה לא השלמתי ולא אשלים.

    

    את אומרת שאת מקבלת ביקורת אבל את מסרבת להכיר בכך שיש ולו שמץ של אמת במה שאני כותב, אפילו לא לעצור שניה ולחשוב - יש משהו במה שהוא אומר?

   הכתיבה שלך שוטפת וקלילה, נהניתי לקרא אותך לא אחת אבל היא כתובה בטון מתנשא של "אני יודעת מה טוב" את מעבירה ביקורת על חצי עולם, על גברים באופן כללי, על אנשים שחושבים אחרת ממך, על אנשים שיש להם סולם ערכים שונה, על ערסים, על עילגים על מי לא בעצם?

   זה שהכתיבה הזו מכסה על חוסר בטחון עצמי זו בהחלט אפשרות, אבל את חייבת לראות שהיא בהחלט מעוררת אנטגוניזם אצל לא מעט אנשים. למרות מה שאת כותבת, את אטומה לחלוטין למילות ביקורת אותן את הודפת בזלזול. את יודעת מה טוב מה רע ואף אחד לא יכול להתווכח אתך.

   כל מה שאני אומר לא מצדיק מה שאת מכנה "עלבון שיסוי וביזוי" לא ברורה לי חמת הזעם שבה תוקפים אותך ואני לא מחשיב את עצמי לאויב שלך, הבעיה היא שאצלך אין באמצע, או שתומכים בך ב 100% או ששייכים למחנה האויב.

   טוב, אני כבר מעייף אפילו את עצמי ואת הרי חיבת את המילה האחרונה תמיד, אז אני משאיר לך אותה ומבטיח לא להמשיך לענות לך, אל תבזבזי עלי אנרגיות, יש לך עוד הרבה מלחמות להלחם... 

     22/8/09 00:43:

   יקירי, חזרתי מניו ג'רסי אחרי חודש שלא הייתי כאן היישר לגל אלימות מטורף,

   כואב לי, עצוב לי,

   על שנאת חינם נחרב בית המקדש............

   כנראה שלא למדנו דבר מאז,

   אנחנו מחפשים דם, והרבה!!!!!!!, פעם שמחה היתה שמחה, היום זו שמחה לאייד,

   ואתה, תבורך על הכנות והאומץ,

   זה לא קל ללכת כנגד הזרם ולהשמיע דיעות "לא מקובלות", הצדקנים והצדקניות צמאי הדם לא אוהבים דיעות חריגות.

   ובאשר לרשימת השמות שנתת כאן, זה לא מתאים לך להכפיש אחרים, היושר וההגינות שלך הם שעושים את הפוסטים שלך לכל כך מיוחדים, אל תגרר למקומות אפלים ולמלחמות אגו אבודות.

   מחבקת אותך

    

    

     22/8/09 00:22:

   צטט: גיא נבו 2009-08-21 21:18:37

    העיניין הוא, למרות שאת לא רוצה לשמוע, שאת תרמת לא מעט לאסקלציה של הטירוף הזה.

   אם היית מתעלמת מלכתחילה העיניין היה נקטע באיבו. את אומרת שהתעלמת אבל אני זוכר אותך יוצאת למלחמה תחת כל בלוג רענן, מבטלת חברויות עם אנשים שהעיזו להגיב בבלוגים של מי שהשמיצו אותך, מתווכחת ומתנצחת בסגנון שלא פעם היתה בו לא מעט אלימות מילולית, התנשאות ותוקפנות. אם בחרת להלחם מלחמה כוללת קיבלת מלחמה כוללת.

   שלא יהיה ספק אני לא מצדיק את התוקפנות, לא מקובלות עלי התבטאויות כמו שאת אומרת שכתבו על ולרי, לא מקבל שמערבים ילדים ואני יכול למצא עוד דברים להסכים איתך, הבעיה שאת לא ניחנת ביכולת ביקורת עצמית באופן מוחלט ואת מסרבת לראות שבהתנהגות שלך את תרמת לא מעט להתדרדרות הזו.

   זוכר פוסט שלך שבו התגאית שהערת ל"ערס" אחד על התנהגותו, את רואה את עצמך כמגינה על הצדק האבסולוטי ולא רואה כמה התנשאות ותוקפנות יש בהתנהלות שלך בעצמך. במקרה עם הערס הלך לך, הוא התקפל, אבל באותה מידה היה יכול להגיב בתגובה אלימה פיזית, שכמובן לא היתה מוצדקת אבל ממש לא היתה מפתיעה.

   משרד התחבורה אמר פעם - בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.

   הבעיה שלך שאת חושבת שאת   ת מ י ד    צודקת והכי חכמה. ואת לא.

    

   בחיים לא השמצתי אדם.

   בחיים לא כתבתי שקרים על אדם.

   אלה העובדות.

   וכל מי שמאשים אותי - שיביא הוכחות.

   הוא לא ימצא.

   קל מאוד לזרוק האשמות.

    

   נכון, ביטלתי חברויות עם אנשים שהגיבו בבלוגים של אנשים שהפיצו עליי שקרים וכתבו על הילדים שלי שהם מסתובבים בעולם כמו מתים חיים.

   או עם מי שאיים לפגוע בפרנסתו של חבר קרוב שלי. 

   זו בעיניי הגינות, לא תוקפנות.

   כן, חשוב בעיניי להיות הגונה.

    

   דניאלה לונדון-דקל כבר לא כותבת פה. איציק רנרט כבר כמעט לא כותב פה. הם התקפלו.

   הם היו 'חכמים' לפי ההגדרה שלך.

   שניים מהיוצרים המוכשרים ביותר. הם התקפלו אחרי המריבה ההיא.

   אני לא הייתי מוכנה להתקפל וחטפתי.

   אתה יודע מה? אני בחיים לא התקפלתי.

   אני רוצה לתת דוגמה לילדים שלי.

   אין אצלי להתקפל בפני אלימות ותוקפנות.

    

   ואני אחזור בפעם המיליון - אין סימטרייה כאן. 

   כשמישהו תוקף אותך, מוציא את דיבתך רעה, פוגע בשמך הטוב, מאיים לפגוע בפרנסתך, בבני ביתך - ואתה עונה - זה לא סימטרי וזו לא תוקפנות או אלימות, מה גם שהבלגתי והתעלמתי במשך חודשים רבים.

    

   כל הכתיבה שלי מלאה בביקורת עצמית, בחשיפת חולשות - אני הכי צודקת וחכמה? רק מי שלא קרה דבר שכתבתי יכול להגיד עליי דבר כזה. מעולם לא טענתי שאני הכי צודקת או הכי חכמה - זה גם שקר שמפיצים עליי וקיבל כבר חיים משל עצמו. כל פוסט שלי אני מעבירה לשישה אנשים לקרוא לפני שאני בכלל מקבלת ביטחון להעלות. כל ביקורת אני מקבלת ומכל מלמדיי השכלתי. אף פעם לא מחקתי ביקורת שנכתבה על דעותיי. אבל ביקורת היא לא תקיפה אישית, עלבון, , שיסוי וביזוי. עם אלה לא השלמתי ולא אשלים.

     21/8/09 22:56:

   צטט: y2work 2009-08-21 07:57:19

   עם ישראל חי (נו. כל יום כמה נדרסים, אחרים מתים מחוסר תרופות בסל, עוד כמה מתים כי הגיע זמנם ואחרים מתאבדים ונרצחים)

    

   ובסופו של דבר ? החדשות עוברות לנושא הבא. וזהו.

    

   הכתובת על הקיר.

    

     21/8/09 22:52:

   צטט: בקפה של ברטה 2009-08-21 07:15:44

   אני זוכרת את השקט ביום ההוא. הלכתי בשיינקין באמצע היום והרחוב ריק. אוירה של מלחמה. ובאמת היתה. ועודנה.

    ישראלים ואולי יהודים בכלל - במיטבם בתקופות חרדה, ככה זה. אומה פוסט-טראומטית.

     21/8/09 22:00:


   לא מבינה כלום .. ונראה לי שעדיף שכך.

    

   מאחלת לכם  אור ואהבה

    

    

     21/8/09 21:18:

   צטט: מיא 2009-08-21 20:55:30

   צטט: גיא נבו 2009-08-21 20:14:03

   אני מתכוון להתחיל לעשות בדיוק מה שאני ממליץ לכם לעשות - להתעלם.

   להתעלם מהפוסטים הבכיינים האלה... 

    

    

    אילו היית גר בארץ, ובנותיך היו קוראות עברית, והיה נכתב על אשתך למשל, בשמה המלא - רק כדוגמה, כפי שנכתב על ולרי - שהיא זונה ושוכבת עם לקוחות ליד בנותיך. ועוד ועוד השמצות כאלה במשך חודשים וכולן זוכות לחיי-נצח אינטרנטיים, מעניין כמה סובלנות ועמידות היית מגלה. נורא קל להחזיק חבר וירטואלי שופע ארס ושטנה על אחרים, כשהכל בשבילך רק שעשוע וכל החיים החברתיים שלך מתנהלים בספרדית. 

    

    העיניין הוא, למרות שאת לא רוצה לשמוע, שאת תרמת לא מעט לאסקלציה של הטירוף הזה.

   אם היית מתעלמת מלכתחילה העיניין היה נקטע באיבו. את אומרת שהתעלמת אבל אני זוכר אותך יוצאת למלחמה תחת כל בלוג רענן, מבטלת חברויות עם אנשים שהעיזו להגיב בבלוגים של מי שהשמיצו אותך, מתווכחת ומתנצחת בסגנון שלא פעם היתה בו לא מעט אלימות מילולית, התנשאות ותוקפנות. אם בחרת להלחם מלחמה כוללת קיבלת מלחמה כוללת.

   שלא יהיה ספק אני לא מצדיק את התוקפנות, לא מקובלות עלי התבטאויות כמו שאת אומרת שכתבו על ולרי, לא מקבל שמערבים ילדים ואני יכול למצא עוד דברים להסכים איתך, הבעיה שאת לא ניחנת ביכולת ביקורת עצמית באופן מוחלט ואת מסרבת לראות שבהתנהגות שלך את תרמת לא מעט להתדרדרות הזו.

   זוכר פוסט שלך שבו התגאית שהערת ל"ערס" אחד על התנהגותו, את רואה את עצמך כמגינה על הצדק האבסולוטי ולא רואה כמה התנשאות ותוקפנות יש בהתנהלות שלך בעצמך. במקרה עם הערס הלך לך, הוא התקפל, אבל באותה מידה היה יכול להגיב בתגובה אלימה פיזית, שכמובן לא היתה מוצדקת אבל ממש לא היתה מפתיעה.

   משרד התחבורה אמר פעם - בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.

   הבעיה שלך שאת חושבת שאת   ת מ י ד    צודקת והכי חכמה. ואת לא.

     21/8/09 20:55:

   צטט: גיא נבו 2009-08-21 20:14:03

   אני מתכוון להתחיל לעשות בדיוק מה שאני ממליץ לכם לעשות - להתעלם.

   להתעלם מהפוסטים הבכיינים האלה... 

    

    

    אילו היית גר בארץ, ובנותיך היו קוראות עברית, והיה נכתב על אשתך למשל, בשמה המלא - רק כדוגמה, כפי שנכתב על ולרי - שהיא זונה ושוכבת עם לקוחות ליד בנותיך. ועוד ועוד השמצות כאלה במשך חודשים וכולן זוכות לחיי-נצח אינטרנטיים, מעניין כמה סובלנות ועמידות היית מגלה. נורא קל להחזיק חבר וירטואלי שופע ארס ושטנה על אחרים, כשהכל בשבילך רק שעשוע וכל החיים החברתיים שלך מתנהלים בספרדית. 

     21/8/09 20:14:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-21 13:51:08

   צטט: גיא נבו 2009-08-21 00:08:52

   צטט: מיא 2009-08-20 23:58:12

   גיא, לקרוא למישהו בוגד זה כמו להתיר את דמו.

   במלחמה הזאת כל הקווים נחצו. כל מי שלא הסכים איתה סומן כבוגד, הפגנות נגדה לא סוקרו על ידי אמצעי התקשורת, באולפני הטלוויזיה ישבו דוברי צה"ל ולא שדרנים... 

    

   מי שסבל במלחמה הזו הם הפלסטינאים, אנחנו רק ספגנו קצת גידופים, נו באמת. לחזור לפרופורציות בבקשה, או בפרפרזה על החמישיה: זה נשמע לי קצת כמו אוי אוי אוי הם קראו לי בוגד...

   כמה אנרגיות אפשר לבזבז על המלחמות האלה על מה אמרו לי, מה כתבו עלי ואיך ביזו אותי?

    כמה אנרגיה אפשר להוציא על הסברים עד כמה אתה חסין ומתעלה מעל היכולת להעלב ? הבנתי - אתה חזק מאיתנו.

    אני כל כך חזק שזה ממש לא עולה לי באנרגיה.

   אבל אל תדאג, אני מתכוון להתחיל לעשות בדיוק מה שאני ממליץ לכם לעשות - להתעלם.

   להתעלם מהפוסטים הבכיינים האלה... 

    

     21/8/09 20:08:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-21 16:14:19

   צטט: הכוזרי-עמיחי עוזרי 2009-08-21 00:43:42


   כתוספת לתבשיל שרקחת יגאל, תרשה לי להוסיף עוד תבלין.

   רבין השתמש גם בביטוי לשבור להם את העצמות

   יענו, אנחנו נילחם באלימות עד חורמה...

   אבל לא באתי כדי לכבות שריפות עם בנזין

   (הרי הבנזין כיום יקר מאד)

   אני משאיר כאן עדותי לסוג האלימות שאותי הוציאה מדעתי

   להביא ילדים לעולם ולהתעלל בהם זה בשבילי גבול הבהמתיות

   וזה לא אומר שרצח וביתור גופות לא מזעזע פחות

   אינשאללה בעזרת השם האב ורוח הקודש

    יפרוץ שלום במהרה

    

    

    

   הקטנתי לך את הילד - עכשיו הוא פחות רעב ופחות בוכה, והאמת  ? יותר קשה להפציץ אותו מהאוויר.

    

   עכשיו ממש יהיה קשה לכוון :-)))) <מעולה!!!>

     21/8/09 19:53:

   צטט: עלמה אשכול 2009-08-21 15:43:59

    

    

   גם את אלת האש לא ממש צדיקה. מישהו כתב עלי פוסט שאני מיא. הבוקר, את אלת האש כתבת לי תיזהרי כי יגלו אותך  את הקדרית וזה סגנון יחודי לך. ואני כבר הבנתי מתגובות אצל חץ שקדרית זה משהו די מוקצה. יש גבול גם לעלילות ולהיטפלות.  זה שאתם מסובכים ביניכם לעצמכם זה לא מצדיק פארנויות ועלייהום עלי. מזל שלא כולם יודעים על קיומכם ומתיחסים אלי כאל ישות בפני עצמה.

    

    הקדרית ממש לא היתה מוקצת בעיניי.

   אגב שלחתי לה אתמול בלילה סמס, היא באירלנד מוסרת ד"ש לכולם.

    

   זה שאת עשית תרגום שלילי לשאלה שלי, זו ממש לא הבעיה שלי.

   קדרית היתה מיוחדת, מצחיקה, ישירה..הסגנון שלך מידי פעם ככה מזכיר אותה.

   אני לא כיוונתי לשום דבר רע.

    

   אבל אני גם יודעת..שאני איתך יותר לעולם לא מתכתבת בפרטי. אין דבר כזה פרטי אצלך.

   תראי למדתי בדרך הקלה.

     21/8/09 19:30:


   הכל מתחיל ונגמר במילה.

   מילים הורגות, עוד לא למדנו את הלקח.

   וזה לא סרק, זה אמיתי.

   *

     21/8/09 19:06:


   ואני כהרגלי נתפסת לטפל ולא לעיקר

   ובכן - רווח לי !!!!

   כשקראתי את הכותרת שלך - חשבתי שזהו פוסט פרידה

   חשבתי שכוס הקפה שלך התרוקנה כליל - איזו הקלה...

   אם היית עוזב - הייתי מפוצצת אותך במכות....

     21/8/09 18:53:

    תגידו ,

   הסידרה " בטיפול " ,

   עברה לכאן ?

     21/8/09 18:44:

   צטט: דניאל זיסקינד 2009-08-21 06:27:47

   נדמה שספירלת האלימות בחברה הישראלית הולכת ותופסת תאוצה. החינוך בבתי הספר כמעט ולא קיים.  יותר מאוחר, נחשפים לחוויות צבאיות / שיטור.  גדלים עם דפוסי התנהגות אלה אל תוך חיינו הבוגרים בחברה האזרחית, עוברים ריענון שנתי, בתקופות המילואים. נחשפים ללחצי פרנסה במערכת מאוד הישגית כמקובל בחברה המערבית ללא האיזונים והבלמים  הקיימים במדינות אחרות. למה אתה מצפה?

   מעניין שלא השתמת בביטוי/דימוי 'מעגל האלימות' אלא ספירלה. אנא הסבר, נמק ?

     21/8/09 18:25:


   קראתי פה מספר עכשיו מספר הודעות חוזרות ונשנות

   אודות רעיון זהה שהאלימות טבועה בטבע האנושי,

   וזה אכן נכון.

   ברם אולם,

    זה שהיא חלק מהדי אן אי (D.N.A) שלנו

   אינו מצדיק או מפחית מחומרת העניין

   שנסתובב בעולם בחופשיות ונבתר גופות,

   נרצח מי שירגיז אותנו בכביש,

   נטביע מזוודות בירקון,המכילות נכדות שלנו שהרגנו בשוגג (?),

   ונירה במי שדעתו הפוליטית נוגדת את דעתנו.

   סתם דוגמות אקראיות שעלו לי בשליפה,ללא מאמץ חשיבתי.

   ויש עוד רבות למכביר,אבל הנקודה הובנה.

   אנחנו לא חיות.

   כבני אנוש, עלינו ללמוד להתאפק,

   אנחנו מוכרחים לשלוט בעצמנו וביצרים הרעים שקיימים בנו,

   לדכא או לכל הפחות

   למנן את האלימות.

   המילולית כמו הפיסית.

   חייבים מינון.

    למנן.למנן.למנן.

   נא לשנן.

     21/8/09 17:52:


   כמו יצורים רבים, גם אנחנו יצורים אלימים. האלימות טבועה בעולם הרגש ובחשיבה שלנו.

   התחשבות בצרכיו של אחר ובכלל זה כבודו הם הנגטיב לאלימות. בהסתכלות לאורך ההיסטוריה נדמה שחלה התקדמות ועולם התרבות אכן חוסם את האלימות. ספק אם אי פעם הוא יעלים אותה לחלוטין.    

     21/8/09 17:39:


   יום בהיר אחד לאחר רצח רבין צלצל הטלפון בבית, אחד הילדים ענה והושיט לי את השפופרת - מבקשים אותך.

   עניתי. משפט אחד נאמר לי: "אם לא תפסיקו לעשות מה שאתם עושים נעשה לכם ולילדים שלכם את מה שעשינו לרבין."

   לא שוכחים כזה דבר. אני זוכרת שרציתי להחליף את מכשיר הטלפון כדי להיות בטוחה שהילדים שלי לא יגעו יותר במשהו שנבעה ממנו כזאת שנאה.

   לא החלפתי את המכשיר. לא הפסקתי לעשות מה שאני עושה.

   וגם לא התרגלתי לשנאה, ולאלימות הגואה.

   ואני גם לא רוצה להתרגל.

     21/8/09 16:53:

   אומרים שכל כך הרבה רוע יש בעולם ואיך נוכל לו?

   יש פילוסופיה שטוענת שאין צורך במידה שווה של טוב כדי לנצח, רק זעיר אנפין שנעשה בכוונה אמיתית.

   אז אני מאמינה שאפשר...


    

     21/8/09 16:43:

   צטט: רנרט 2009-08-21 16:33:48

   במלחמת עזה ניצחו הרעים, גם במלחמה האמיתית (שזה חשוב ומחריד) וגם כאן בקפה (שזה חבל אבל ,עם כל הכבוד, הרבה פחות חשוב).כמו שאני חי במדינה הזאת בתחושה של גלות פנימית, כך גם כמעט ואיני נכנס לקפה הזה מאז המלחמה. מגעיל כאן. מה לעשות - נכון לבינתיים - הפסדנו. להיסטוריה דרכים משלה להפוך גלגלים. נראה מה יביא העתיד.

    

    דווקא בגלל שאני חיה במדינה הזאת בתחושה של גלות פנימית, היה לי חשוב לכתוב ולהביא את הקול שלי, קול ישראל הגולה בארצה, בייחוד על רקע תוצאותיהן של הבחירות האחרונות, בייחוד על רקע מה שקורה במדינה מאז הבחירות, ובגלל שאני בדרך כלל לא כותבת על פוליטיקה, ולמרות שיש לי ביקורת חברתית בכל תחום, ואולי בגללה, דווקא מאז המלחמה היו לי המון קוראים, והיה לי חשוב להמשיך לכתוב בקפה ולא להיעלם. 

    

   אני - וגם יגאל, אני בטוחה - עוד נאמר את דברינו במדיה רחבה יותר מאשר בדה מרקר קפה, נדבר ונכתוב ונשיר אם צריך, ויגאל יצייר ואני ארקוד כמו איליין מסיינפלד ונעשה הכל כדי שה'רעים' לא ינצחו. אני בכלל לא רואה אפשרות לוותר להם כפי שעשיתי פעם. זה כבר לא נכלל ברפרטואר ההתנהגויות שלי.

     21/8/09 16:36:

   צטט: קול קוראת 2009-08-21 16:26:19


   מיא ויגאל,

   חביבות עלי האתנחתות הקומיות של שניכם.

   נשיקה

    

   מה יותר מעודד מצחוק בריא,אחרי הכל.

    

    

    מי שמכיר אותי יודע שאני לא צוחקת בעניין העירום.

     21/8/09 16:33:
   במלחמת עזה ניצחו הרעים, גם במלחמה האמיתית (שזה חשוב ומחריד) וגם כאן בקפה (שזה חבל אבל ,עם כל הכבוד, הרבה פחות חשוב).כמו שאני חי במדינה הזאת בתחושה של גלות פנימית, כך גם כמעט ואיני נכנס לקפה הזה מאז המלחמה. מגעיל כאן. מה לעשות - נכון לבינתיים - הפסדנו. להיסטוריה דרכים משלה להפוך גלגלים. נראה מה יביא העתיד.
     21/8/09 16:26:


   מיא ויגאל,

   חביבות עלי האתנחתות הקומיות של שניכם.

   נשיקה

    

   מה יותר מעודד מצחוק בריא,אחרי הכל.

    

     21/8/09 16:14:

   צטט: הכוזרי-עמיחי עוזרי 2009-08-21 00:43:42


   כתוספת לתבשיל שרקחת יגאל, תרשה לי להוסיף עוד תבלין.

   רבין השתמש גם בביטוי לשבור להם את העצמות

   יענו, אנחנו נילחם באלימות עד חורמה...

   אבל לא באתי כדי לכבות שריפות עם בנזין

   (הרי הבנזין כיום יקר מאד)

   אני משאיר כאן עדותי לסוג האלימות שאותי הוציאה מדעתי

   להביא ילדים לעולם ולהתעלל בהם זה בשבילי גבול הבהמתיות

   וזה לא אומר שרצח וביתור גופות לא מזעזע פחות

   אינשאללה בעזרת השם האב ורוח הקודש

    יפרוץ שלום במהרה

    

    

    

   הקטנתי לך את הילד - עכשיו הוא פחות רעב ופחות בוכה, והאמת  ? יותר קשה להפציץ אותו מהאוויר.

     21/8/09 16:12:


   את אש השנאה אי אפשר יהיה לכבות כנראה.

   לשנאה מקורות רבים, לא רק אידיאולוגיים. פעמים רבות של אופי. לעתים בשל הסתה.

    

   השפה הציבורית היא חלק מהאלימות. אינני יודע טיזה מלים הייתי בוחר לו הייתי עיתונאי כדי לתת כותרת לשמציאת שתי גופות הנשים.

   נשים מבותרות הן מלים איומות ומחרידות ואינן מונעות את האלימות הבאה. להיפך, הן מסקרנות וגורמות לציפיה לרצח הבא ולכותרת הבאה.

    

   לינץ? נעשה לינץ? ראיתי את הכותרות. כולם השתמשו באתה מלה. זה נראה מוכתב מלמעלה. חיפשתי את הלינץ' בכתבות. לינץ' אמריקאי ישן וטוב של תליית איזה כושי על עץ. לא היה לינץ' היו מכות אלימות ישנות ומוכרות. איך ימשכו למקרה את העין? איך יפנו בקלות את הפרשנות לרצח על רקע שנאה לאומנית.

     21/8/09 16:08:
   אני בדרך כלל לא צריכה להתפשט כי אני במילא עירומה.
     21/8/09 16:07:

   צטט: מיא 2009-08-21 00:27:32

   להתפשט אני תמיד מוכנה.

    

    

   כשאת אומרת להתפשט - אני מבין שזה לא אקספנדינג שחמדנו בפיזיקה.

     21/8/09 15:55:

   צטט: אלינוריגבי 2009-08-21 00:24:10


   אני מציעה שבשלב זה, לפני שיתלהטו הרוחות, נתפשט כולנו עירומים ונתחבק זה עם זו. אני לא רואה שום דרך אחרת לסיים דיון כזה. אני מוכנה להביא גם כמה עובדים זרים שלא ראו אישה כבר שנה, כמה פלסטינאים, ושתי עיזים.

    

    

   זה באמת מזכיר לי משהו לגבי אנשי פיס & לאב של שמאלנים יפי נפש - בשנות השישים ידעו איך להתנגד למלחמות: מקימים קומונת סקס חופשי.

     21/8/09 15:52:

   יגאל יקר

   תחילתה האיומה של המאה ה -21 , בה האלימות צועדת בראש מורם ולה בסיס מוצק של מקלט אטומי. הזרעים צמחו ליער פרא של אטימות, בדלנות, פונדמנטליזם, רוע צרוף.

   הרג בשם רעיון, בשם עקרונות דתיים כביכול, בשם לאומיות, הרג לשם הגנה על פיסת קרקע קטנה. בשם כל אלה אדם מוכן להרוג, להשמיד, לפצוע וגם להרג בעצמו. האלימות בעולם עצומה: העשירים שואפים להנציח את העוני, העניים רוצים להתעשר ושונאים את העשירים. אנחנו לכודים בחברה הזאת, תורמים את חלקנו למצב הזה. יש אלימות בין בעל, אישה וילדים. אלימות, יריבות, שנאה, אכזריות, ביקורת מכוערת, כעס – כל אלו טבועים בנו מלידה, בכולנו. ההשלכות הן הרסניות, בכל תחומי החיים היום, ובעתיד שלא נראה מבטיח.

   למרות שלאיינשטיין לא היה שום קשר לבניית הפצצה האטומית הוא ידע שהמשוואות שלו הובילו אליה. הוא אמר "אילו הייתי יודע שהם יעשו את זה, הייתי נעשה סנדלר". מישהו יכול להבין את גודל ההפסד לטובתה הכללית של האנושות במשפט טהור זה?.

   אנשים כמו: גנדי, מרטין לותר קינג, הדלאי למה, וכן גם שמעון פרס נתפסים בעולם שלנו כאנשים הזויים פתטיים וחלשים.

   "כדי שנבין את האחריות שלנו צריך לבנו להיות מלא אהבה. ככל שאהבתנו גדולה יותר, כך תגדל השפעתה על החברה" (יידו קרישנמורטי). כביכול הדבר הפשוט ביותר להבנה ואם זאת כל כך רחוק מכולנו.

     21/8/09 15:37:

   צטט: מיא 2009-08-21 00:19:20

   אני גם אגיד עוד משהו - לכל אנשי ה-אוי אוי אוי - משמיצים אותי ואת חבריי כבר חצי שנה. אתם רוצים למחול על הכבוד? מחלו על כבודכם, לא על כבודי. אני עמדתי ועדיין עומדת במוקד של התקפה אישית, ועירבה גם את ילדיי, שהחמאסיאדה ההיא רק התחילה אותה. לי נמאס.

    

    

   פעם, איזו אחת בקפה שכבר נמחקה - הזכירה את שם בני תוך תיאור נכון מדי של סביבתי הפרטית. יאמר לזכות ההנהלה שמחקה מיידית את התכנים ויעצה לי לשקול להתלונן במשטרה.

     21/8/09 15:31:


   מיגור האלימות - איך מצליחים בזה?

   עם חינוך נכון, זה הבסיס למיגור האלימות.

   ונזכרתי בכנס הגדול שנערך לא מזמן והעלה על נס את הקמת תנועת הנוער "השומר הצעיר". והיו שם שרים ונכבדים. ונאמו גדולות ונצורות. והבטיחו הבטחות.

   ושלושה מילדי היו חניכים של התנועה ואחר-כך מדריכים וגם מתנדבים לשנת שירות, וראיתי עד כמה כל הנאומים וההבטחות היו לא יותר מאשר אוסף של מילים ריקות.

   שם צריך להשקיע, ובכל המקומות בהם נעשית עבודת קודש של חינוך לערכים, לסובלנות, לאחווה.

   ואז, יהיה סיכוי.

    

   מירה

     21/8/09 15:05:

    אחת ושתיים,יצר האלימות הינו חלק מהתעתיק התורשתי של בעלי החיים ככלל ושל היונקים בפרט (צורך מולד בקביעת מרחב/גזרת מחייה).ובעברית, הקונפליקט בין הצורך במרחב מחייה לתנאי שטח קיימים מייצר תגובה המאופיינת באלימות.השימוש באלימות מאפיין את המין האנושי מרגע שוטטות הזוג חווה ואדם, במרחבי גן העדן והיווה זרז מרכזי להפיכתם ליונקים בעלי 'תובנה'.האלימות (פסיכולוגית/פיזית) מהווה כלי התנהלות לגיטימי בקרב יחידים/קבוצות/לאומים ומדינות משחר ההיסטוריה, לצורך קביעת מרחבי מחייה, הטמעת ערכים דתיים (מסעות הצלב), ניצול משאבים טבעיים (העידן הקולוניאלי), הטמעת ערכים אתניים (הרייך השלישי), הטמעת ערכים פוליטיים/חברתיים (מלחמות המפרץ אחת ושתיים) ועוד . . .קשת רחבה של . . מצבים.שלא לדבר על האלימות הפיננסית/כלכלית של בעלי ההון (קבוצות ויחידים) כלפי המיעוטים 'המאותגרים כלכלית'.האם המעילה והפרת האמונים הגורפת, של הברוקר היהודי אמריקאי נופלת בחריפותה מאלימותם של הדוסון יגאל, הראשון בבידור טופז, מבצע 'מתכת לוהטת ויצוקה' ועוד. . . ?!הכול עניין של ניהול אנרגיות ותיעולן 'הנכון' -  יכול להירכש באמצעות חינוך לערכיות אנושית (וגם היא נתונה לפרשנויות מן הסתם).כיבוד האדם באשר הוא אדם! אצטט את זאפה ידידך: 

   You are what you is, and that what it is.

   A foolish man, from a middle class family.    Peace & Love & Salamtak

     21/8/09 14:46:

   צטט: קצת פריקית 2009-08-21 11:17:14

   בינינו - כמה חבל זועף

   יש אומרים תאהב את עצמך וכולם יאהבו אותך.

   אם לא נאהב את עצמנו איך נרצה שיאהבו אותנו?

   יש הבדל. בין הדברים. יש מסמנים ללינץ' ויש המסמנים לאזהרה. אנחנו נשרפנו שם, אז אנחנו מזהירים אנשים נוספים.

   כי באמת שלא הייתי רוצה לראות עוד לינץ' אחד. וברור לי שבשעות אלה מתבשלת שם הפעולה הבאה. אני לא נאיבית.

   אבל עכשיו הרבה יותר אנשים יודעים.

    

   ולגבי לאהוב את עצמך. טוב נו, זו קלישאה יפה אבל לא ממש נכונה.

   יש אנשים שלא אוהבים א עצמם וממש לא אוהבים אנשים שאוהבים את עצמם.

    

   אני כתבתי באיזה פוסט שגברים עדיין מסובבים את הראש אחרי ברחוב למרות שאני בת 42. כאילו החיים לא נגמרו בגיל 22.

   זה כלכך הרגיז מישהי שהיא כתבה על זה שיר - עיניים בגב.

   מילא השיר והדברים הרעים שכתובים שם - אבל בהמשך התגובות את יכולה לראות את השנאה הבוערת.

   תגובה אחת היתה ממש קיצונית - שעצם הרעיון שאני משלה את עצמי שגברים מסובבים את הראש שלהם אחרי ברחוב - שואבת אנרגיה מהציבור ונמאס לה שאני שואבת לה את האנרגיה. והיא מלכת היושר תראה לי את הדרך ואת האמת - כי אני בעצם מכוערת!

    

   אז אני אוהבת את עצמי. ויש על מה. אבל לא כולם שמחים עם העובדה הזו.

    

     21/8/09 14:10:

   בנוסף, גם היו בקפה מספר שונאי נשים. היו להם התבטאויות שלא היו מביישות את חמינאי, ידינו האיראני החביב,  וחבריו.

    

   את כל ה"חביבים" מחקתי מרשימת חברי.

    

   הצעתי לקפה להקים "קהילת שנאה",

   בה יחרפו ויגדפו ויסיתו אחד לצד השני -

   שונאי ערבים

   שונאי נשים

   שונאי חילונים

   שונאי הומואים

   שונאי שמאלנים

   שונאי עובדים זרים

   שונאי שונאים.....

    

   הם ישנאו שם אחד את השני

   אנחנו נמחק את כולם מרשימת חברינו

   והם ימשיכו להחליף רעל ביניהם...

    

    

    

     21/8/09 13:53:

   צטט: מיא 2009-08-21 00:13:12

   בגלל שאנשים כבר חטפו במדינה הזאת כדורים בגלל הדעות שלהם, אני לא חושבת שזה מיותר. ולא לי צריך להזכיר לדאוג לפלשתינאים

    להגיד שלמילים ולהסתה אין משקל - זה כמעט כמו להגיד שרוצחים פוליטיים פועלים על דעתם בלבד.

     21/8/09 13:51:

   צטט: גיא נבו 2009-08-21 00:08:52

   צטט: מיא 2009-08-20 23:58:12

   גיא, לקרוא למישהו בוגד זה כמו להתיר את דמו.

   במלחמה הזאת כל הקווים נחצו. כל מי שלא הסכים איתה סומן כבוגד, הפגנות נגדה לא סוקרו על ידי אמצעי התקשורת, באולפני הטלוויזיה ישבו דוברי צה"ל ולא שדרנים... 

    

   מי שסבל במלחמה הזו הם הפלסטינאים, אנחנו רק ספגנו קצת גידופים, נו באמת. לחזור לפרופורציות בבקשה, או בפרפרזה על החמישיה: זה נשמע לי קצת כמו אוי אוי אוי הם קראו לי בוגד...

   כמה אנרגיות אפשר לבזבז על המלחמות האלה על מה אמרו לי, מה כתבו עלי ואיך ביזו אותי?

    כמה אנרגיה אפשר להוציא על הסברים עד כמה אתה חסין ומתעלה מעל היכולת להעלב ? הבנתי - אתה חזק מאיתנו.

     21/8/09 13:29:

   צטט: מיא 2009-08-20 23:58:12

    

   גיא, לקרוא למישהו בוגד זה כמו להתיר את דמו.

   במלחמה הזאת כל הקווים נחצו. כל מי שלא הסכים איתה סומן כבוגד, הפגנות נגדה לא סוקרו על ידי אמצעי התקשורת, באולפני הטלוויזיה ישבו דוברי צה"ל ולא שדרנים... 

   אסור להתבטא כנגד המלחמה שעשתה רק טוב לכל האיזור - זה אקט בלתי פטריוטי, חל איסור למנות גם את קורבנותיו האזרחיים של האוייב - אהבי את המלחמה, אהבי את עמך, חבקי את חברייך ואת פצצותייך.

     21/8/09 13:27:


   יותר מחצי שעה שאני מרותק לכתוב ..ונהנה

   ולא גמרתי עדיין....( ואני  מאלה הגברים  שגומרים מהר )

   לדעתי יש לארגן "סולחה וירטואלית" 

   בין כל החארות שמנשנשים אלימות .

   שבת שלום ליהודים

    

   ג'אקו

     21/8/09 13:24:

   צטט: אלינוריגבי 2009-08-20 23:58:01

   יגאל יקר.

    

   אני בדרך כלל לא נכנסת לדיונים מסוג זה, מכיוון שאני לא מאמינה בהם. מה שיש כאן בקפה הוא רק מיקרוקוסמוס של מה שקורה בחברה. אבל לא זו הבעיה. הבעיה היא שדיון כאן לא יפתור דבר וחצי דבר. כל אחד יראה לך כאן כמה הוא חכם, וחלקם יעשו זאת רק על מנת למצוא חן בעיני בחור/ה שבמקרה יקראו את זה, ואולי כך ישיגו את הזיון העגום שלהם ללילה הבא.

   הדיון כאן אינו אמיתי, יגאל. יש כאן אינטרסים זרים ששולטים בו. אחד רוצה להראות כמה הוא מבין, שניה רוצה להראות כמה היא חכמה, ושלישי רוצה לעשות רעש שיסב אליו את המבטים של כולם. אף אחד לא ייסכן כאן שיערה משערות ראשו אם יאלץ להלחם על הדברים שהוא מאמין בהם. כאן כולם אמנים, אנשי תקשורת ועוד כהנה וכהנה אנשים, שהדבר הכי נועז שיעשו בחייהם, הוא לזעוק למרחב הווירטואלי, תוך כדי שהם מגרבצים ולועסים את כריך הפסטרמה שלהם. אף אחד לא יקים את הכרס השמנה שלו מהכסא שמול המחשב ויצא לרחובות להאבק על משהו. כאן זה נורא קל. כאן זה מקום של פחדנים. אני בכלל לא נכנסת למהות ותכני הדיון הזה, אבל אני חושבת שהוא עקר מראשיתו. ואם לסכם את מה שאני חושבת על הדיונים ה"רציניים" בקפה הזה, אז זה יהיה ככה:

    

    

   ואני מציעה לכולם לחזור לפרופורציות, ולהתחיל למצוא לעצמם משהו קצת אמיתי בחיים האמיתיים שלהם. ללכת להתנדב במעון לנשים מוכות למשל, ללכת לעזור לחקלאים בקטיף, ולסייע לאיזה ילד או שניים במצוקה. אתם כולכם מאוננים כאן את עצמכם למוות. אלו שבעד, אלו שנגד, ואלו שעוד לא מצאו את מי לזיין, אבל עדיין אופטימיים.

    

   בברכה - אלינוריגבי, רבנית, נותנת בסתר (וגם בגלוי).

    טוב.

     21/8/09 12:59:

   צטט: גיא נבו 2009-08-20 23:49:13

   לא צריך להתבכיין.

   חצי מהמשפחה שלי הפסיקה לדבר איתי בגלל העמדות שלי בעיניין המלחמה, היה שווה...

   האלימות המילולית דומה מימין ומשמאל, ההבדל היחיד הוא שהימין הרבה פעמים עובר לאלימות פיזית והשמאל בדרך כלל לא.

   לקרא למישהו גועל נפש זה לא כל כך נורא, לקרא למישהו נאצי זו הסתה אבל גם אנחנו קוראים לימניים נאצים לא פעם.

   צריך לדעת להסתדר עם ההתקפות האלה, אני לא מתרגש מאלימות מילולית.

   תגיד- למה כשאומרים "ימנית" על מישהי, זה נשמע כאילו זה כינוי לתנועת אגרוף הוו העוצמתי שלה?

     21/8/09 12:39:

   צטט: מיא 2009-08-20 23:35:20

   חופש הדיבור הוא לא החופש לבזות ולהסית. כתבתי את זה בעבר ואני כותבת את זה שוב. בהליך הדמוקרטי טמונה האפשרות לרמיסה של זכויות האדם וחייבים לשים לב לכך ולעצור את זה. זה עדיין לא אומר שעוברים לדיקטטורה. 

   יש אנשים שדווקא חשים את הגעגוע לדיקטטורה: מישהו אטום כמו דיקט - שיחשוב בשביל כולם, אפילו אם זה אומר שצריך לטפח שפם, זקן או פירסינג בבית השחי.

     21/8/09 12:20:

   אחד הפוסטים המצויינים שיצא לי לקרוא בנושא. 

   בתור משתמש חדש יחסית בקפה לא הייתי מודע למלחמה בנציגי החמאס בקפה.

    

   לדעתי יש קשר או לפחות קו שעובר בין ההתלהמות של דעת הקהל במלחמה האחרונה בעזה, לאלימות שדודו טופז שידר לאורך השנים בהתנהלות שלו בתוכניות שלו ,שזכתה לאהדת הציבור, לבין האלימות שמכרסמת בנו בכל פינה ביום יום.

     21/8/09 12:20:

   תתכוננו,אני מזהירה,יש לי הרבה מה "לשפוך" כאן.

   נא לקחת נשימה ארוכה.
   המאמר הזה,שכותרתו היא "שלום,קפה",

   -  עלה לפני פחות מעשרים וארבע שעות,

   ושימו לב כמה כניסות היו אליו מאז.

   עד שאסיים לכתוב את התגובה הספציפית הזו,

   (יקח לי זמן),

   המספר בטח כבר יעבור את האלף,או לפחות ינשק לכך.

   ולכמות הכוכבים הניתנים,התומכים במסר,

   בדממה רועמת ,אשר זורמים בזה אחר זה,

    - אליהם שמת לב??

   ראו כמה אנחנו כולנו נכספים לשלום,

   מייחלים להרמוניה.

   אם כך,אלוהים אדירים!

    מדוע כה קשה ליישם את האהבה שקיימת בתוכנו כבני אנוש?

   מדוע האלימות שבעוכרינו

   גוברת על החמלה והקבלה,

   מעבירה אותנו על דעתנו ומשבשת,הורסת,

   זורעת רפש וסירחון, שבא לי להקיא ממנו כבר!

   איף !

   אכן,מיסיסיפי בוערת עדיין היא.

   גועשת ושוצפת מאז עשיית הסרט ההוא.

   אני מציעה שכל אחד יבדוק עם עצמו,

   יעשה חשבון נפש פרטי,

   ויאזין לתשובות שעולות.

   ואני מאמינה שיש תשובה אחת.

   אני מתחננת,

   בואו נעצור את מרחץ הדמים שמשתולל כאן בקפה ומדכדך את רוחנו.

   הזדהתי עם התגובה הראשונה שאלינור ריגבי כתבה כאן,

   היחידה הרצינית,הנוקבת והכנה, מבין שלל תגובותיה האחרות,

   (אגב,אלינור,

   את עצמך מסתתרת מאחורי כינוי אלמותי משיר של הביטלס,

   אבל זה לא רלוונטי,ומי אני שאשפוט,אם בעצמי הנני אלמונית כאן).

   ויגאל,

   אני בכלל לא ב"פייסבוק".

   התכוונתי שניצור קבוצת "שלום,קפה" כאן. בקפה.

   גם בלי ליצור אותה בפועל.

   אלא יותר באופן הפילוסופי המופשט שלה.

   (ובטח לאלינור יהיה מה להגיד על זה,אבל לא משנה.)

   ובעצם,הנה היא נרקמת כבר,

   והרבה בזכותך.

     21/8/09 12:14:

   צטט: jessielove 2009-08-20 23:20:52


   יגאל,

   קוראת את הפוסט שלך ואת הפוסט של ואלרי.

   בשבועיים האחרונים נתונות חברותי ואני למתקפת טרור (כן זו המילה הנכונה) ע"י חבורת טרולים (כנראה כולם מלאכים - והמבין יבין) אשר בחרו להם להתעלל, לנבל, לנאץ ולהתקיף ולחלק כוכבים אדומים בגלל דעותינו (שהן בהחלט דומות לשלך ולשל מיא).

   על אף פניותנו החוזרות ונשנות אל מנהלי הקפה לא נעשה דבר.

   אני באופן אישי מרגישה כי מנהלי הקפה בוחרים בשם הדמוקרטיה וחופש הדיבור לתת במה גם לאנשים האלו שכל מה שהם יודעים לעשות זה לזרוע את הטרור וההסתה שלהם.

    

    

    

   הישראלי המכוער מופיע במלוא הדרו בכל מקום בבלוגספירה עם ספריי ריסוס מקלדתי - אנשים אלה לא רואים בך אדם - אלא מטרה, אל תגיבי - חסמי אותם לאלתר, הורידי את המים.

     21/8/09 12:08:

   צטט: לא חשוב שמות 2009-08-20 22:37:22

   אני לא נאיבי להאמין שכאן ייגמר הסיפור המכוער הזה, אבל אני מייחל לכך.

   כדי שמשהו ייגמר - מישהו צריך להתבייש ברפש שהתיז וברדיפה האישית שניהל כנגד אחרים, ואני אומר את זה בלשון יחיד, משום שאני מתכוון שכל אחד יחשוב לעצמו מה עולל. בלשון רבים: זוגות נשואים מאיזור חיוג 04 שאין להם רעיון טוב יותר כדי להצית את אש האהבה הדלוחה שלהם -  מלבד למלא את הקפה בקיטונות בלתי נגמרים של רוע מילולי כנגד אחרים +מע"מ.

     21/8/09 11:25:


   למה כל כך קשה לנסח קוד התנהגות של תרבות השיח ?

    

   כי יגאל, השיח לא מתחיל באני המאמין שלי...

   השיח מתחיל...

   אני מקשיב לך,

   מכבד אותך,

   כשזה יקרה , אולי לא תצטרך להרכיב פוסט שכזה עם הרשימה השחורה,

   והסבלנות והסובלנות גם בשיח הפוליטי , גם אם הדעות לא יהיו חופפות , יכולות להיביא להעשרה ההדדית  

   ולשיתוף הפעולה.

    

     21/8/09 11:17:

   עצם יצירת הרשימה השחורה אתה עושה

   נבדלות. בנבדלות אתה עושה מעין הסתה.

   כתבתי על זה פוסט לפני כמה חודשים.

   על הסובלנות או חוסר הסובלנות.

   בעצם בכמה פוסטים שלי מוזכרת אי הסובלנות

   בינינו - כמה חבל זועף

   יש אומרים תאהב את עצמך וכולם יאהבו אותך.

   אם לא נאהב את עצמנו איך נרצה שיאהבו אותנו?

     21/8/09 11:10:

   צטט: יגאל שתיים 2009-08-20 19:46:58

   צטט: ronitbhappy 2009-08-20 19:31:15

   באופן כללי אנחנו סובלים -כחברה- מתופעה של חוסר סובלנות כלפי מי שדעתו שונה/אחרת/מנוגדת.

   והדבר בא לידי ביטוי בכל תחומי החיים

   מהנוער, לנהגים, לפוליטקאים...

   אפילו ביחסים זוגיים

   הפלורליזם-OUT

   אחידות מחשבתית ורעיונית.

   מפחיד!

    "אלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה הישראלית, יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה".אמר מישהו.

    

   הציטוט הזה עושה לי עור ברווז ...

    

   כמה חבל שלמרות כל מה שעברנו, יש כאן ציבור גדול כל כך שלא מבין לאן תיקח אותנו ההתעלמות מהתובנה בציטוט הזה.

    

   תודה על הפוסט !

    

    

     21/8/09 10:38:
   וואלה? הדוגמא של כהנא לא הספיקה לך? מי שהתנגדו לכהנא היו בבחינת: הם התחילו? אין רוע שצריך לעצור? אין אלימות שצריך לעצור? הכל סימטרי ושווה?
     21/8/09 10:35:

   פוסט מלא שנאה.

   ולא משנה לְמה או למי.

   אתה יכול להגיד ש"הם התחילו".

   אז מה? אז אתה צריך להמשיך?

    

   חבל.

     21/8/09 10:32:


   יגאל,

   מחזקת את דבריך,

   לצערי הרב אלימות בכלל ואלימות מילולית בפרט

   היא שפה קיימת ושרירה

   שאנו חוות וחווים במחוזותינו.

   אני מאמינה בנחישות והתמדה של דרך ארץ,

   למרות שלפעמים זה נשמע נאיבי להחריד,

   הקפה הוא אכן דוגמית משקפת למדי

   של כל המחדלים והרעות החולות בחברה הישראלית.

   והלוואי ומכאן תצא הבשורה.

    

   או לפחות הבש...

    

    

     21/8/09 10:29:
   אתה אומר הכל כה נכון וכה מדויק. אני שמח שאף אחד מבין אלה שהזכרת כאן אינו נמצא בין חבריי בקפה, ושאני אפילו לא מכיר 99 אחוז מהם.. אני נתקלתי במאפיה אחרת, החרדית, שהסתערה עליי כמו בהפגנה חרדית אמיתית כשהעזתי לכתוב על השחורים ודרך פעולתם האלימה בירושלים.
     21/8/09 10:25:

   צטט: אלינוריגבי 2009-08-21 09:44:26

   צטט: ada sha 2009-08-21 09:24:20


   ה"קפה" הוא בבואת החברה.

   מסיתים, פוגעים ומתלהמים יש גם כאן ולא רק כשעוסקים ברומו של עולם ובאקטואליה...

   מר לי בפה.

    

   חחחחחחחחחחחחחחח  אני יודעת למה מר לך בפה. הבטתי בתמונה ואת חייבת להפסיק עם זה !

    

   בברכה - אלינוריגבי, רבנית, שגם לה מר בפה רוב הזמן.

   בובה...

   זה לא מתקתק בדרך כלל?

   חחחחחחח

    

     21/8/09 09:54:

   צטט: שפ. 2009-08-20 21:49:45

   בזמן האחרון קשה לברוח מזה.

   מרגיש שדי הלכנו לאיבוד.

   מנסה להשוות לדור של פעם, זה שמכירה מהסיפורים.

   איפה השתננו?

   הם ידעו מאיפה באו, לא מסיפורים, מהזכרון, מהצלקות.

   אנשים פשוטים, לרוב דלי אמצעים עם ידע שנרכש לאט.

   ויותר מהכל הייתה להם מטרה ברורה, לבנות בית לכולם.

   הדעות נוטות קצת לפה, קצת לשם, אבל עדיין בגדול, הכיוון אותו כיוון.

   הסכנה, הפחד והכאב. מה לעשות? נדוש, אבל מאחד.

   ואנחנו מה?

   לא באנו בכלל, התחלנו מכאן. ולאן? 

   אנחנו שקיבלנו הכל מוכן, התחלנו לחפש משמעות, אבל כרגיל בדרכי קיצור, פאסט פוד.

   ככה זה כשכל דבר במרחק גגול פשוט, מקסימום תשאל את ויקי, היא בטוח תדע.

   אלק חכמים. יהירים.

   בדור של כאן ועכשיו, סובלנות היא מילה גסה.

   כולם מפספסים את מה שרק אני רואה.

   מי שחושב אחרת במקרה הטוב - טועה, בפחות - פשוט טיפש, בגרוע - אוייב.

    

   -אגב, גם להגדיר את הציטוט שם כמלחמת הימין על השמאל, זה קצת לא הוגן. זה יותר קבוצת משועממים חסרי דעת, שצריך ללמד גבולות. אבל אל תהפוך מדגם רועש למייצג, אין שום ערך בימין הקורא לשנוא את השמאל.- 

    

   אני לא מאמין שהיה אי פעם דבר כזה 'אצרישראל של פעם', אם כי בהחלט ניתן לומר שמשה דיין נהג לגנוב ארכיאולוגיה בסיוע מסוקי חיל האוויר וחייליו.

    

     21/8/09 09:44:

   צטט: ada sha 2009-08-21 09:24:20


   ה"קפה" הוא בבואת החברה.

   מסיתים, פוגעים ומתלהמים יש גם כאן ולא רק כשעוסקים ברומו של עולם ובאקטואליה...

   מר לי בפה.

    

   חחחחחחחחחחחחחחח  אני יודעת למה מר לך בפה. הבטתי בתמונה ואת חייבת להפסיק עם זה !

    

   בברכה - אלינוריגבי, רבנית, שגם לה מר בפה רוב הזמן.

     21/8/09 09:24:


   ה"קפה" הוא בבואת החברה.

   מסיתים, פוגעים ומתלהמים יש גם כאן ולא רק כשעוסקים ברומו של עולם ובאקטואליה...

   מר לי בפה.

     21/8/09 09:13:

   צטט: קול קוראת 2009-08-20 21:40:35

   בוכה עצוב לי,יגאל.
    

   "היאוש לא נעשה יותר נוח"

    ו- "נאמר כבר הכל",

   אולם כן, יש לי מה להוסיף לזה:

   דיכאון לקרא את המאמר שחיברת כאן.

   דומה כי מרגע לרגע,עם כל יום שעובר

   - זה רק מתגבר ומסלים.

   טרם הוקהו רגשותיי,עדיין איכפת לי.

   לא הייתי מודעת לכל ההתרחשויות בקפה שציינת ברשימתך לעיל.

   כך שזה הלם בי כרעם,להתוודע לאינטריגות ולסיכסוכים המיותרים הללו.

   אם אתה פותח "קבוצת שלום, קפה",

   -אני בפנים.

     .please,count me in

   אין צורך לפתוח עוד קבוצה בפייסבוק -  צריך לשים לב מתי איזה מופרע/ת משתלחים במישהו ולהבין שזה לא ממש מצחיק, שלמישהו יכולה לצאת העין מפגיעת המקלדת.

     21/8/09 08:58:

   צטט: נושמת עמוק... 2009-08-20 21:27:52

   פוסט חשוב מאין כמוהו כתבת כאן

   זוכרת היטב את כל האלימות המילולית

   נגד כל מי שהעיז להשמיע דעה שונה

   בזמן המלחמה האחרונה.


    

    עבר הרבה זמן אבל ההתעמרויות רק התחזקו - לנשום עמוק זו דרך טובה, לפעמים.

     21/8/09 08:35:
   אני רוצה שוב לחדד - יש הבדל בין ביקורת על מדיניות הממשלה, ותהיה במילים החריפות ביותר, לבין הרכבת רשימת שמות - שיש בה התרת דמם של אנשים ספציפיים. ואכן בהמשך הדיון, ואני לא רוצה להביא את הקישור מפאת הגועל, כבר התחילה הרדיפה נגדי שכללה הפצת שקרים. מאז, לאותם אנשים אין מנוח.
     21/8/09 08:17:

   צטט: innati 2009-08-20 21:06:29

   הסתה היא כמו גרזן....

   הכל מסביב מדמם...

   בגוף ובנפש...

   לאט לאט...

   לדורי דורות.

   וכל הנאלח מגיע וטורף ...

   אין לזה סוף.

    

   היו שחשבו שגם לכהנא הייתה זכות לצעוק ולהסית ולצרוח, למרות שהוא היווה את הסכנה לדמוקרטיה בהתגלמותה. למרבה הבושה רבים הלכו אחריו - עד שהחוק הוציא אותו מחוץ לחוק.

     21/8/09 08:04:


   ככה  זה  אצל  רפי  שכל,  מוחם  הפאסיבי  עדיין  שוכן  במערות   חשוכות,

   זה  רק  נדמה  להם  שאצל  ההומואים  כל  התאים  וורודים,

   נדמה  להם   שאפשר  לזיין   גראפומאנית  וללא  אמצעי   מניעה

   את  יפי הבלורית  והטוהר. 

   ואת   יעלון  הייתי  משליך  ליצרתו  של  פ.  מונדריאן,

   שיבין  שלכל  בוגי  יש  גם  "בוגי  ווגי"

    

   מי  שיגע  לי  ברנרט  כדאי  שידע:

   ללא  צד  שמאל  אין  חיים.

     21/8/09 08:00:


   יגאל היקר ,

   אלימות מילולית מדבקת ,זכור לי שגם חלק מחבריך הכותבים

   אפילו בתגובה לכתבתך זו ,השתתפו בהשתלחות חסרת רסן,גסת רוח

   ואוימה ! כאשר הגבתי כאן בקפה על דברי הבל נמוכים של אחת שהסתתרה תחת שם מצחיק

   וכמובן ללא תמונה ,אולי הדבר החשוב ביותר במה שאתה כותב כנגד האלימות

   הוא לכתוב את זה ואז זו תהייה תזכורת לכולנו -איזו מכה קטנה בראש ,לומר :שימו לב !

                                                           תודה

     21/8/09 07:57:

   עם ישראל חי (נו. כל יום כמה נדרסים, אחרים מתים מחוסר תרופות בסל, עוד כמה מתים כי הגיע זמנם ואחרים מתאבדים ונרצחים)

    

   ובסופו של דבר ? החדשות עוברות לנושא הבא. וזהו.

     21/8/09 07:56:

   צטט: אדם ראשון 2009-08-20 20:40:09

   חברה שולטת על עם אחר..

   התוצאה

   דילדול ערכים ,מוסר,וצדק!

    

    וכאמור.."דרך ארץ קודמת לתורה"

    

    

   כך לאט לאט..

   גונבים מתחת ידנו את היהדות והמוסר התמון בה..

   מנהיג תנועה פולטית גדולה השותפה בממשלה,

   פוצה פה,נודף נפיחות.מגנה ומקלל את שופטי ישראל,,ואין זעזוע מערכות.

   מדוע ? כי קוראים  לו-  ,עבדלה יוסוף
   וכך גודל דור של בורים, ללא הבנה מה היא דמוקרטיה!

    אכן, דרך ארץ קודמת - אלא שמייד מתעוררת ההתלהמות: אסור לשמאלני לומר "ארץ".

    

     21/8/09 07:45:

   צטט: nuni22 2009-08-20 20:34:40


   חזק מאד וצודק מאד!

    

   אני חושבת שכבר עברנו פה בארץ את השלב שלהפנים שמילים מובילות לאלימות - אפילו רצח!

   חופש הדיבור שעליו נלחמים כל הקיצוניים לדעתם הרי הוא רק לעצמם מותר....האבסורד הוא שהם לא "מדברים" הם שונאים!

    

   אני חושבת ל"פחד" של המערכת מתביעות משפטיות היא עלובה!

   בשביל מקרי הסתה כאלה המערכת אמורה להיות קיימת!

   שלא יהיה כמו במקרה של אישה מוכה שאחר כך אומרים...."למה לא ראינו את הכתובת על הקיר"

    

   אז יש כתובת והיא כבר הרבה זמן על הקיר - מה עושים עכשיו?

    

   זה הזמן לשים קץ לכל מצב של אלימות, זה הזמן ליצור נורמות חדשות של "חופש הדיבור"

    

   נראה מי ירים את הכפפה.................

    

   בואי נראה באמת.

    

     21/8/09 07:15:
   אני זוכרת את השקט ביום ההוא. הלכתי בשיינקין באמצע היום והרחוב ריק. אוירה של מלחמה. ובאמת היתה. ועודנה.
     21/8/09 07:09:

   צטט: עוד טיפ טיפה 2009-08-20 20:22:56

   למרות הכל... עוד לא החלטתי

   אם האנשים האלימים האלה הם פושעים או חולים

   אולי גם וגם

   הלוואי שהיינו יכולים ללמד אותם אחרת

   הלוואי יגאל

   זה מתחיל באלימות של שפה

   ומגיע רחוק, אתה יודע.

   אם רק אפשר היה להראות להם באמת כמה זה כואב

   הייתי מגייסת את כל המשאבים בעולם

   נראה לך שאפשר?

   שמשהו יגע בהם באמת?

   ואולי אנחנו צריכים להתחסן מפניהם וזהו

   הלוואי שהייתי חזקה יותר...

    

   חלק קטן מהאנשים סתם נסחפו בלהט הויכוח וחזרו להתנדב למען הקהילה. אבל רובם חמומי מוח 24/7, ורק עסוקים באיזה מין שיח פנימי של עקיצות נבזיות ולכלוכים מהגיהנום.

     21/8/09 06:34:

   צטט: מירב שביט 2009-08-20 19:55:31


   וואלה.

   כישוריי הארכיון חביבים עליי במיוחד :-)))

    

   פוסט מדויק.

    

   יש לי תחושה שאסור לוותר הפעם, ולא בגלל שיש לי כוח להלחם כמו שכשיש רוח טובה שמביאה איתה שלום ומצביעה על רוע חד משמעית, אז צריך להיות שם. כי זה חשוב, כי אסור לוותר על כבוד האדם.

    

   אני אפנה גם אליך וגם אל ולרי :)

     כמו שאמהות ייקיות / מורות מאנפפות היו אומרות: שכל אחד ישמור על עצמו.

     21/8/09 06:27:

   נדמה שספירלת האלימות בחברה הישראלית הולכת ותופסת תאוצה. החינוך בבתי הספר כמעט ולא קיים.  יותר מאוחר, נחשפים לחוויות צבאיות / שיטור.  גדלים עם דפוסי התנהגות אלה אל תוך חיינו הבוגרים בחברה האזרחית, עוברים ריענון שנתי, בתקופות המילואים. נחשפים ללחצי פרנסה במערכת מאוד הישגית כמקובל בחברה המערבית ללא האיזונים והבלמים  הקיימים במדינות אחרות. למה אתה מצפה?

     21/8/09 05:42:

   צטט: מיא 2009-08-20 19:50:25

   שם הכל התחיל.

    

   זו היתה הנקודה.

    

   אני לא נכנסת לדיונים בדרך כלל, אבל כשגיליתי את הדיון הזה ביקשתי ממנהלי הקפה למחוק אותו ונעניתי בשלילה. אני חושבת שהיום הם מצטערים על כך, כי הכינוי נציגי חמאס כשהוא מופנה כלפי יהודים הוא דבר הסתה מובהק.  כיוון שהוא קורא להם למעשה בוגדים, משתפי פעולה עם האויב או האויב עצמו, ולפיכך, כלשון החוק - 

    

   הסתה לאלימות או טרור (סעיף 144ד2): משמעותה פרסום קריאה, דברי שבח, אהדה או עידוד לעבירה הפוגעת בגופו של אדם או המעמידה אדם בסכנת מוות או בסכנת חבלה חמורה, ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לביצוע המעשה.

    

   מאז שחסמתי את כל המשתתפים בדיון הזה וקראתי להם שם בכינוי הצמחוני-ביותר בבונים - החל העליהום כלפיי, שלא פסק עד היום, ומשתמשים כמו עו"ד עדי בן יעקב החלו להפיץ את השקר שאני "מנבלת את פי", בעוד שכל המסיתים, בהם מיכאל שרון עצמו, יוזם הדיון, מיה שני ועוד, רוחצים בנקיון כפיהם.

    

   אם מישהו תוהה היכן התחילה האלימות - כאן היא התחילה וכאן היתה צריכה להיעצר. 

   לכנות קבוצה 'בבונים' זה אולי לא יפה - אבל זה רחוק מלהיות אלים, מה גם שזה נעשה כמגננה אחרי שהם זרקו עלייך קליפות פוסט ושאריות אינטרנט. בכל מקרה - אולי כדאי קצת פחות בוטנים ויותר בננות, להפריד את הקופים המתפרעים לאגף הנדנדות.

     21/8/09 01:18:

   צטט: אלינוריגבי 2009-08-21 00:24:10


   אני מציעה שבשלב זה, לפני שיתלהטו הרוחות, נתפשט כולנו עירומים ונתחבק זה עם זו. אני לא רואה שום דרך אחרת לסיים דיון כזה. אני מוכנה להביא גם כמה עובדים זרים שלא ראו אישה כבר שנה, כמה פלסטינאים, ושתי עיזים.

    

    מה שתגיד.

    

     21/8/09 01:01:

   הרוחות לא מתלהטות, לפחות לא מהצד שלי...

   אני לא מדבר על המלחמות האישיות שלך, לא נראה לי שזה היה העיניין של הפוסט, הפוסט דיבר באופן כללי על התקפות הימין על השמאל ואת היית רק אחד מהשמות שהוזכרו בו. גם לעיניין המלחמות שלך אמרתי לך שלדעתי הטקטיקה שלך שגויה אבל זו זכותך כמובן, אני לא יודע איך הייתי מגיב במצבך...

   מה שכתבתי היה לעיניין ה"מלחמות" סביב המלחמה. כולנו כאן חיילי צעצוע שהסיכון היחידי שלנו הוא שיעליבו אותנו.


   כתוספת לתבשיל שרקחת יגאל, תרשה לי להוסיף עוד תבלין.

   רבין השתמש גם בביטוי לשבור להם את העצמות

   יענו, אנחנו נילחם באלימות עד חורמה...

   אבל לא באתי כדי לכבות שריפות עם בנזין

   (הרי הבנזין כיום יקר מאד)

   אני משאיר כאן עדותי לסוג האלימות שאותי הוציאה מדעתי

   להביא ילדים לעולם ולהתעלל בהם זה בשבילי גבול הבהמתיות

   וזה לא אומר שרצח וביתור גופות לא מזעזע פחות

   אינשאללה בעזרת השם האב ורוח הקודש

    יפרוץ שלום במהרה

    

     21/8/09 00:37:

   צטט: מיא 2009-08-21 00:27:32

   להתפשט אני תמיד מוכנה.

    

   את רואה ? הדיון הזה כבר מתחיל להיות נעים יותר ! בואו ונמסמס את הזעם המצטבר זה על זו וזו על זה, ע"י חיבוק (בעירום מלא כמובן), ונגיעות קלות בציצים (אפלאטוניות כמובן) בואו כולם ! ימניים, שמאלניים, ערבים, יהודים, עיזים וחמורים ! בואו ונמלא את הקפה הזה באלפי אנחות (אפלאטוניות כמובן) בואו !

    

   בברכה - אלינוריגבי, רבנית, כותבת רבי המכר "דברים שעשה לי הרב","שעשועים עם קישואים", ו"מישהו הזיז את הדגדגן שלי"

     21/8/09 00:27:
   להתפשט אני תמיד מוכנה.
     21/8/09 00:24:

   אני מציעה שבשלב זה, לפני שיתלהטו הרוחות, נתפשט כולנו עירומים ונתחבק זה עם זו. אני לא רואה שום דרך אחרת לסיים דיון כזה. אני מוכנה להביא גם כמה עובדים זרים שלא ראו אישה כבר שנה, כמה פלסטינאים, ושתי עיזים.
     21/8/09 00:19:
   אני גם אגיד עוד משהו - לכל אנשי ה-אוי אוי אוי - משמיצים אותי ואת חבריי כבר חצי שנה. אתם רוצים למחול על הכבוד? מחלו על כבודכם, לא על כבודי. אני עמדתי ועדיין עומדת במוקד של התקפה אישית, ועירבה גם את ילדיי, שהחמאסיאדה ההיא רק התחילה אותה. לי נמאס.
     21/8/09 00:18:

   צטט: מיא 2009-08-21 00:13:12

   בגלל שאנשים כבר חטפו במדינה הזאת כדורים בגלל הדעות שלהם, אני לא חושבת שזה מיותר. ולא לי צריך להזכיר לדאוג לפלשתינאים

   מיא יקרה ! עם כל הכבוד לפלסטינאים, יש כאן גם עובדים זרים ! אני מבקשת שתדאגי גם להם !

    

     21/8/09 00:13:
   בגלל שאנשים כבר חטפו במדינה הזאת כדורים בגלל הדעות שלהם, אני לא חושבת שזה מיותר. ולא לי צריך להזכיר לדאוג לפלשתינאים
     21/8/09 00:08:

   צטט: מיא 2009-08-20 23:58:12

   גיא, לקרוא למישהו בוגד זה כמו להתיר את דמו.

   במלחמה הזאת כל הקווים נחצו. כל מי שלא הסכים איתה סומן כבוגד, הפגנות נגדה לא סוקרו על ידי אמצעי התקשורת, באולפני הטלוויזיה ישבו דוברי צה"ל ולא שדרנים... 

    

    

   מי שסבל במלחמה הזו הם הפלסטינאים, אנחנו רק ספגנו קצת גידופים, נו באמת. לחזור לפרופורציות בבקשה, או בפרפרזה על החמישיה: זה נשמע לי קצת כמו אוי אוי אוי הם קראו לי בוגד...

   כמה אנרגיות אפשר לבזבז על המלחמות האלה על מה אמרו לי, מה כתבו עלי ואיך ביזו אותי?

     20/8/09 23:59:

   ותפסיקו לאונן דרך הפה. אם אתם רוצים באמת ללמוד לאונן אני מוכנה להעביר לכם שיעורים.

    

   בברכה - אלינוריגבי, רבנית, מעבירה סדנאות אוננות מעשית, לזוגות, על משטחי רקורטאן.

     20/8/09 23:58:

   גיא, לקרוא למישהו בוגד זה כמו להתיר את דמו.

   במלחמה הזאת כל הקווים נחצו. כל מי שלא הסכים איתה סומן כבוגד, הפגנות נגדה לא סוקרו על ידי אמצעי התקשורת, באולפני הטלוויזיה ישבו דוברי צה"ל ולא שדרנים... 

     20/8/09 23:58:

   יגאל יקר.

    

   אני בדרך כלל לא נכנסת לדיונים מסוג זה, מכיוון שאני לא מאמינה בהם. מה שיש כאן בקפה הוא רק מיקרוקוסמוס של מה שקורה בחברה. אבל לא זו הבעיה. הבעיה היא שדיון כאן לא יפתור דבר וחצי דבר. כל אחד יראה לך כאן כמה הוא חכם, וחלקם יעשו זאת רק על מנת למצוא חן בעיני בחור/ה שבמקרה יקראו את זה, ואולי כך ישיגו את הזיון העגום שלהם ללילה הבא.

   הדיון כאן אינו אמיתי, יגאל. יש כאן אינטרסים זרים ששולטים בו. אחד רוצה להראות כמה הוא מבין, שניה רוצה להראות כמה היא חכמה, ושלישי רוצה לעשות רעש שיסב אליו את המבטים של כולם. אף אחד לא ייסכן כאן שיערה משערות ראשו אם יאלץ להלחם על הדברים שהוא מאמין בהם. כאן כולם אמנים, אנשי תקשורת ועוד כהנה וכהנה אנשים, שהדבר הכי נועז שיעשו בחייהם, הוא לזעוק למרחב הווירטואלי, תוך כדי שהם מגרבצים ולועסים את כריך הפסטרמה שלהם. אף אחד לא יקים את הכרס השמנה שלו מהכסא שמול המחשב ויצא לרחובות להאבק על משהו. כאן זה נורא קל. כאן זה מקום של פחדנים. אני בכלל לא נכנסת למהות ותכני הדיון הזה, אבל אני חושבת שהוא עקר מראשיתו. ואם לסכם את מה שאני חושבת על הדיונים ה"רציניים" בקפה הזה, אז זה יהיה ככה:

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=788815

    

   ואני מציעה לכולם לחזור לפרופורציות, ולהתחיל למצוא לעצמם משהו קצת אמיתי בחיים האמיתיים שלהם. ללכת להתנדב במעון לנשים מוכות למשל, ללכת לעזור לחקלאים בקטיף, ולסייע לאיזה ילד או שניים במצוקה. אתם כולכם מאוננים כאן את עצמכם למוות. אלו שבעד, אלו שנגד, ואלו שעוד לא מצאו את מי לזיין, אבל עדיין אופטימיים.

    

   בברכה - אלינוריגבי, רבנית, נותנת בסתר (וגם בגלוי).

     20/8/09 23:49:

   לא צריך להתבכיין.

   חצי מהמשפחה שלי הפסיקה לדבר איתי בגלל העמדות שלי בעיניין המלחמה, היה שווה...

   האלימות המילולית דומה מימין ומשמאל, ההבדל היחיד הוא שהימין הרבה פעמים עובר לאלימות פיזית והשמאל בדרך כלל לא.

   לקרא למישהו גועל נפש זה לא כל כך נורא, לקרא למישהו נאצי זו הסתה אבל גם אנחנו קוראים לימניים נאצים לא פעם.

   צריך לדעת להסתדר עם ההתקפות האלה, אני לא מתרגש מאלימות מילולית.

     20/8/09 23:35:
   חופש הדיבור הוא לא החופש לבזות ולהסית. כתבתי את זה בעבר ואני כותבת את זה שוב. בהליך הדמוקרטי טמונה האפשרות לרמיסה של זכויות האדם וחייבים לשים לב לכך ולעצור את זה. זה עדיין לא אומר שעוברים לדיקטטורה. 
     20/8/09 23:20:


   יגאל,

   קוראת את הפוסט שלך ואת הפוסט של ואלרי.

   בשבועיים האחרונים נתונות חברותי ואני למתקפת טרור (כן זו המילה הנכונה) ע"י חבורת טרולים (כנראה כולם מלאכים - והמבין יבין) אשר בחרו להם להתעלל, לנבל, לנאץ ולהתקיף ולחלק כוכבים אדומים בגלל דעותינו (שהן בהחלט דומות לשלך ולשל מיא).

   על אף פניותנו החוזרות ונשנות אל מנהלי הקפה לא נעשה דבר.

   אני באופן אישי מרגישה כי מנהלי הקפה בוחרים בשם הדמוקרטיה וחופש הדיבור לתת במה גם לאנשים האלו שכל מה שהם יודעים לעשות זה לזרוע את הטרור וההסתה שלהם.

     20/8/09 23:17:

   צטט: אלת האש 2009-08-20 19:40:32


   אני אהיה בהתחלה באמצע ובסוף.

   למרות שהמוח שלי כבר דליל מהבוקר.

    

   יפה כתבת. לגמרי. אני לא ברשימה השחורה, בזמן המלחמה התנתקתי מהקפה - זה עשה אותי חולה.

   אבל אני משערת שאפשר להוסיף אותי רטרואקטיבית.

    

   אנחנו נעשה רשת בטחון כזו, לכל אלה שסובלים מהאלימות הזו ולא יודעים מה לעשות עם זה.

   לי זה הגיע עד 1.73 ואני כולי רק 1.63.

    

   די די די...נמאס כבר מכל האלימות הזו.

    

   תגידי - אם אני תל אביבי שכרגע חזר מבילוי נהנתני במסעדה שאיננה מגישה פיתות - זה אומר שאני מנוכר אל בני עמי המתגוררים בהתיישבות העובדת ובעיירות הפיתוח ? בואי נקים שם יישוב שכדי להגיע אליו צריך רק לפנות שמאלה.

    

     20/8/09 22:37:
   אני לא נאיבי להאמין שכאן ייגמר הסיפור המכוער הזה, אבל אני מייחל לכך.
     20/8/09 21:49:

   בזמן האחרון קשה לברוח מזה.

   מרגיש שדי הלכנו לאיבוד.

   מנסה להשוות לדור של פעם, זה שמכירה מהסיפורים.

   איפה השתננו?

   הם ידעו מאיפה באו, לא מסיפורים, מהזכרון, מהצלקות.

   אנשים פשוטים, לרוב דלי אמצעים עם ידע שנרכש לאט.

   ויותר מהכל הייתה להם מטרה ברורה, לבנות בית לכולם.

   הדעות נוטות קצת לפה, קצת לשם, אבל עדיין בגדול, הכיוון אותו כיוון.

   הסכנה, הפחד והכאב. מה לעשות? נדוש, אבל מאחד.

   ואנחנו מה?

   לא באנו בכלל, התחלנו מכאן. ולאן? 

   אנחנו שקיבלנו הכל מוכן, התחלנו לחפש משמעות, אבל כרגיל בדרכי קיצור, פאסט פוד.

   ככה זה כשכל דבר במרחק גגול פשוט, מקסימום תשאל את ויקי, היא בטוח תדע.

   אלק חכמים. יהירים.

   בדור של כאן ועכשיו, סובלנות היא מילה גסה.

   כולם מפספסים את מה שרק אני רואה.

   מי שחושב אחרת במקרה הטוב - טועה, בפחות - פשוט טיפש, בגרוע - אוייב.

    

   -אגב, גם להגדיר את הציטוט שם כמלחמת הימין על השמאל, זה קצת לא הוגן. זה יותר קבוצת משועממים חסרי דעת, שצריך ללמד גבולות. אבל אל תהפוך מדגם רועש למייצג, אין שום ערך בימין הקורא לשנוא את השמאל.- 

    

     20/8/09 21:40:

   בוכה עצוב לי,יגאל.
    

   "היאוש לא נעשה יותר נוח"

    ו- "נאמר כבר הכל",

   אולם כן, יש לי מה להוסיף לזה:

   דיכאון לקרא את המאמר שחיברת כאן.

   דומה כי מרגע לרגע,עם כל יום שעובר

   - זה רק מתגבר ומסלים.

   טרם הוקהו רגשותיי,עדיין איכפת לי.

   לא הייתי מודעת לכל ההתרחשויות בקפה שציינת ברשימתך לעיל.

   כך שזה הלם בי כרעם,להתוודע לאינטריגות ולסיכסוכים המיותרים הללו.

   אם אתה פותח "קבוצת שלום, קפה",

   -אני בפנים.

     .please,count me in

     20/8/09 21:27:

   פוסט חשוב מאין כמוהו כתבת כאן

   זוכרת היטב את כל האלימות המילולית

   נגד כל מי שהעיז להשמיע דעה שונה

   בזמן המלחמה האחרונה.


    

     20/8/09 21:07:

   אני לא מוכנה לקבל יותר

   אותיות דום דום ללב.

    

   נכון.כדורים הורגים.

   אך גיליתי פה ברשת

   את כוחה של המקלדת!

   מקלע אל רתע"

   עם אותיות דום דום ישר ללב

   ובמושב מאחורי המקלדת,

   ניק ניים. פרצוף מעוות.

   כאילו כלום.סתם מישהו.

   ובלי היסוס ,יורים לך בין העיניים

    ומוחקים את שמך.את מהותך

   ואת שמחת חייך.

   למה? סתם כי בא להם.

   לשתוק?זה לשתף פעולה.

   אני לא מוכנה לקבל יותר

   אותיות דום דום בלב.

   פנינה

    

     20/8/09 21:06:

   הסתה היא כמו גרזן....

   הכל מסביב מדמם...

   בגוף ובנפש...

   לאט לאט...

   לדורי דורות.

   וכל הנאלח מגיע וטורף ...

   אין לזה סוף.

    

     20/8/09 20:51:

   צטט: מאיה מיס 2009-08-20 19:36:32


   אני לא יודעת כבר איזה מילה לבחור

   פחד או מפחיד

   תבחר אתה.

   תודה

    אני בוחר במילה............ מיסיסיפי !

     20/8/09 20:40:

   חברה שולטת על עם אחר..

   התוצאה

   דילדול ערכים ,מוסר,וצדק!

    

    וכאמור.."דרך ארץ קודמת לתורה"

    

    

   כך לאט לאט..

   גונבים מתחת ידנו את היהדות והמוסר התמון בה..

   מנהיג תנועה פולטית גדולה השותפה בממשלה,

   פוצה פה,נודף נפיחות.מגנה ומקלל את שופטי ישראל,,ואין זעזוע מערכות.

   מדוע ? כי קוראים  לו-  ,עבדלה יוסוף
   וכך גודל דור של בורים, ללא הבנה מה היא דמוקרטיה!

     20/8/09 20:34:


   חזק מאד וצודק מאד!

    

   אני חושבת שכבר עברנו פה בארץ את השלב שלהפנים שמילים מובילות לאלימות - אפילו רצח!

   חופש הדיבור שעליו נלחמים כל הקיצוניים לדעתם הרי הוא רק לעצמם מותר....האבסורד הוא שהם לא "מדברים" הם שונאים!

    

   אני חושבת ל"פחד" של המערכת מתביעות משפטיות היא עלובה!

   בשביל מקרי הסתה כאלה המערכת אמורה להיות קיימת!

   שלא יהיה כמו במקרה של אישה מוכה שאחר כך אומרים...."למה לא ראינו את הכתובת על הקיר"

    

   אז יש כתובת והיא כבר הרבה זמן על הקיר - מה עושים עכשיו?

    

   זה הזמן לשים קץ לכל מצב של אלימות, זה הזמן ליצור נורמות חדשות של "חופש הדיבור"

    

   נראה מי ירים את הכפפה.................

     20/8/09 20:22:

   למרות הכל... עוד לא החלטתי

   אם האנשים האלימים האלה הם פושעים או חולים

   אולי גם וגם

   הלוואי שהיינו יכולים ללמד אותם אחרת

   הלוואי יגאל

   זה מתחיל באלימות של שפה

   ומגיע רחוק, אתה יודע.

   אם רק אפשר היה להראות להם באמת כמה זה כואב

   הייתי מגייסת את כל המשאבים בעולם

   נראה לך שאפשר?

   שמשהו יגע בהם באמת?

   ואולי אנחנו צריכים להתחסן מפניהם וזהו

   הלוואי שהייתי חזקה יותר...

    

     20/8/09 19:55:


   וואלה.

   כישוריי הארכיון חביבים עליי במיוחד :-)))

    

   פוסט מדויק.

    

   יש לי תחושה שאסור לוותר הפעם, ולא בגלל שיש לי כוח להלחם כמו שכשיש רוח טובה שמביאה איתה שלום ומצביעה על רוע חד משמעית, אז צריך להיות שם. כי זה חשוב, כי אסור לוותר על כבוד האדם.

    

   אני אפנה גם אליך וגם א ולרי :)

     20/8/09 19:50:

   שם הכל התחיל.

    

   זו היתה הנקודה.

    

   אני לא נכנסת לדיונים בדרך כלל, אבל כשגיליתי את הדיון הזה ביקשתי ממנהלי הקפה למחוק אותו ונעניתי בשלילה. אני חושבת שהיום הם מצטערים על כך, כי הכינוי נציגי חמאס כשהוא מופנה כלפי יהודים הוא דבר הסתה מובהק.  כיוון שהוא קורא להם למעשה בוגדים, משתפי פעולה עם האויב או האויב עצמו, ולפיכך, כלשון החוק - 

    

   הסתה לאלימות או טרור (סעיף 144ד2): משמעותה פרסום קריאה, דברי שבח, אהדה או עידוד לעבירה הפוגעת בגופו של אדם או המעמידה אדם בסכנת מוות או בסכנת חבלה חמורה, ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לביצוע המעשה.

    

   מאז שחסמתי את כל המשתתפים בדיון הזה וקראתי להם שם בכינוי הצמחוני-ביותר בבונים - החל העליהום כלפיי, שלא פסק עד היום, ומשתמשים כמו עו"ד עדי בן יעקב החלו להפיץ את השקר שאני "מנבלת את פי", בעוד שכל המסיתים, בהם מיכאל שרון עצמו, יוזם הדיון, מיה שני ועוד, רוחצים בנקיון כפיהם.

    

   אם מישהו תוהה היכן התחילה האלימות - כאן היא התחילה וכאן היתה צריכה להיעצר. 

     20/8/09 19:46:

   צטט: ronitbhappy 2009-08-20 19:31:15

   באופן כללי אנחנו סובלים -כחברה- מתופעה של חוסר סובלנות כלפי מי שדעתו שונה/אחרת/מנוגדת.

   והדבר בא לידי ביטוי בכל תחומי החיים

   מהנוער, לנהגים, לפוליטקאים...

   אפילו ביחסים זוגיים

   הפלורליזם-OUT

   אחידות מחשבתית ורעיונית.

   מפחיד!

    "אלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה הישראלית, יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה".אמר מישהו.

     20/8/09 19:40:


   אני אהיה בהתחלה באמצע ובסוף.

   למרות שהמוח שלי כבר דליל מהבוקר.

    

   יפה כתבת. לגמרי. אני לא ברשימה השחורה, בזמן המלחמה התנתקתי מהקפה - זה עשה אותי חולה.

   אבל אני משערת שאפשר להוסיף אותי רטרואקטיבית.

    

   אנחנו נעשה רשת בטחון כזו, לכל אלה שסובלים מהאלימות הזו ולא יודעים מה לעשות עם זה.

   לי זה הגיע עד 1.73 ואני כולי רק 1.63.

    

   די די די...נמאס כבר מכל האלימות הזו.

    

    

    

     20/8/09 19:36:


   אני לא יודעת כבר איזה מילה לבחור

   פחד או מפחיד

   תבחר אתה.

   תודה

     20/8/09 19:32:

   צטט: אלת האש 2009-08-20 19:18:48

   סתם רציתי להיות ראשונה...

    

    את האחרונה-חביבה מהסוף, אבל רגע - אני בודק אם את מופיעה ברשימה השחורה.

     20/8/09 19:31:

   באופן כללי אנחנו סובלים -כחברה- מתופעה של חוסר סובלנות כלפי מי שדעתו שונה/אחרת/מנוגדת.

   והדבר בא לידי ביטוי בכל תחומי החיים

   מהנוער, לנהגים, לפוליטקאים...

   אפילו ביחסים זוגיים

   הפלורליזם-OUT

   אחידות מחשבתית ורעיונית.

   מפחיד!

     20/8/09 19:18:

   סתם רציתי להיות ראשונה...

    

   zappa (-

   כמה אנשים מתו כתוצאה מהכתוב בקאמה סוטרה, ביחס לאלה שמתו כתוצאה מהכתוב בתנ\"ך ?