כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  האכלת חתולי פ"ז כמשחק שחמט

  38 תגובות   יום שישי , 21/8/09, 20:48

   

   

  "במקום שם יש חתול- יש תרבות"  רוברט ט.היינלין

   

   

  "When it comes to pain, love, joy, loneliness, and fear, a rat is a pig is a dog is a boy."    Ingrid Newkirk

  האכלת חתולי פ"ז כמשחק שחמט

   

   

  מאכילי חתולי פ"ז (פח זבל, חופשיים) יודעים שזה לא תמיד עניין פשוט כפי שזה נראה.

   

  הידיעות כאן, הראשונה במיוחד, ורבות אחרות והניסיון בשטח מזכירים לי לפעמים את האכלת חתולי רחוב כמשחק שחמט... mYnet  "מאכילים חתולים ברחוב? תחשבו פעמיים" (13.8.2009) שירלי מורה  

  יש שמאכילים, אך לצערי אולי נתקעו בשלב הראשון והשני, שכחו שיש המשך, בין אם הם רוצים בכך או לא, שכחו שלדאוג לחתולים באמת זה לא רק להאכיל ולתת שתיה.....החתולים, חתולי הרחוב נשארים  לשלבים שאחר כך בלית ברירה, ולרוב ידם על התחתונה  - הם  גם אלה שמשלמים  על  שגיאות השחקנים.

   

  כשמאכיל/ת חתולים נותנת אוכל, שתייה והולכת ורואה ונתקלת בהתנגדות שכנים כדאי לקחת בחשבון שהם עלולים אח"כ להוציא את התסכול שלהם אחרי לכתה על בעלי החיים.... 

   

  האכלת חתולי פ"ז מעוררת מחלוקת בין אנשים, אוהבי בעלי חיים, עם גישות שונות - לאלה שרואים בהם מטרד לא רצוי  ומבקשים להתעלם מהם או להעלימם, ואינם מבינים שגם להם תפקיד, והעדרם יוצר בעיות אחרות לא נעימות בכלל. 

   

  אני רואה זאת מאד פשוט: אין זה משנה בכלל אם אתה אוהב או לא אוהב , כי אם מי שיושב למעלה ברא אותם, אז יש להם תפקיד ומקום על הכדור, בדיוק כמו לכל אחד אחר.

   

  אל לו לאדם להתערב במעשי היושב במרומים מבחינת לקחת חיים של יצור חי אחר, שלא עשה לך שום רע, שהוא חסר ישע להגן על עצמו, כשבעצם האדם עצמו קצת הביאו למצב זה.... Ynet  "הפקרת חתולי הבית - הסכם שהופר" (16.8.2009) ד"ר חגי אלמגור, חיות וחברה) 

   

  נבצר מבינתי להבין את התנגדות המגזר הדתי אליהם, ולפעמים את היחס "הלא נאות" שלהם או של ילדיהם. נאמר לי שהם רואים אותם או כ"טמאים" כי כך מצוין בתורה (אני אינני רואה זאת כך כמובן), אך עדיין אחת המצוות החשובות ביותר שכולנו מצווים עליה היא מצוות צער בעלי חיים.... 

   

  האדם רואה בהם לפעמים מטרד שאינו מתאים בדיוק לקני המידה, הקריטריונים והצרכים שלו  בדור, וגישה זו של האדם של שכל מה שלא מתאים לו או "מפריע" לו צריך להשמיד אינה נראית לי  (בלשון המעטה), לא רק בגלל אהבה לבעלי חיים,  אלא באופן עקרוני ופילוסופי.  

   

  לחתולי הרחוב חיים קשים מלאים סכנות, עם זאת, עדיין, הם שומרים על נקיון אישי ברמה גבוהה, בעלי כושר הישרדות, עצמאיים, דעתנים, ולי אישית קשה לא לאהוב ולא לכבד בעל חיים כזה. 

  האמונה מספרת שניתנו להם 9 נשמות , ואני מאמינה שאם ניתנו להם מלמעלה - אל לו לאדם חלילה לפגוע בהם, לנסות לקחת אחת מהן, כי לאדם....שהיה כנראה פחות אהוד ניתנה רק אחת, ועליו לשמור עליה. . .  

   

  אפילו בדת  האסלאם מצוין שהחתולה ישבה על ברכי הנביא. 

   

  כשנותנים לחתולים החופשיים לכן מעט מזון ושתייה כדאי לחשוב מעבר להאכלה, הלאה, מה יקרה להם אחרי שאנו הולכים מהשטח, כשהם נשארים לבד, במיוחד אם אנשי האזור לא כולם אוהבים או רואים בהם רצויים, לא ליצור אליהם התנגדות מיותרת.  כמה מאכילי חתולים שאני מכירה נוהגים ההיפך ממשמעות הפתגם הידוע "בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם" ...

   

  הם מאכילים במקומות שלא מתאימים, הומים מדי, לפעמים יוצרים הפרעה לציבור, מאכילים בשאריות מזון ושאריות קצב (פסולת שומנית), אינם דואגים לנקיון המקום, השאריות שנשארו אכן הופכות לזיהום, מטרד, ומושכות זבובים... זה לא נעים, יוצר להם שם לא טוב, לא עושה להם יחסי ציבור טובים בכלל, ויוצר  אליהם התנגדות  - החתול מושאר אחרי שהמאכיל הולך להתמודד  עם גילויי האיבה וההתנכלות אח"כ ומשלם את מלוא המחיר. 

   

  יש לי שכן שהיה למשל מאכיל מסור, ובמזון מצוין שהיה קונה בכסף רב (שימורים) אך היה משליך זאת באופן לא נעים על המדרכה, מה שהיה גורם אכן מטרד, לכלוך, זבובים, ומה שהפריע לי במיוחד שלמרות בקשותי ותחנוני לא היה מועך את קופסאות השימורים מה שמסכן את החתולים.

  כמה שלא ביקשתי והסברתי לא עזר. נהגתי פשוט ללכת אחרי שהלך ולמעוך את הקופסאות ולהשליך לזבל.

   

  לדעתי עדיף  להאכיל במקום צדדי,  בשעות שאין קהל ולא צופים, כשפחות מפריע, לדאוג לנקיון המקום , להחליף כל יום מים ולשים את כלי המים שמושארים בשטח במקום קבוע נסתר ומוצל.

   

  אם כבר אנשים יודעים וראו אתכם במקום חשוב שלפחות יראו וידעו שהמקום מושאר על ידיכם נקי ומסודר, ואם את אלה שרואים בכל זאת מזמינים להיות שותפים אם להאכלה או לביקורת נקיון עליכם.....אתם הופכים אותם מ"אויבים" לפעילים במעשה האכלה....והתנגדותם תפוג לאיטה, האמינו לי זה מחולל נפלאות.

   

  ברור שיש גם כאלה שלא יעזור כלום, שאתם מרגישים שהם אינם מוכנים לשמוע אתכם.

  כאלה, אני לפחות מקפידה שלא יראו אותי למשל בשעת מעשה, (מה שלא רואים פחות קיים...) ומנסה לעשות זאת בשעות שקטות שלא סביר שהם יעברו במקום.  פעם היו לי צרות צרורות עם שניים מהשכנים שהיתה בהם התנגדות קשה לעובדה שאני מאכילה חתולים, לחתולים עצמם, ל"השד יודע מה".....

  אחד מהם היה מנבל את פיו בקולי קולות אפילו מוקדם מאד בבוקר כשהיה רואה אותי מאכילה, וזה רק אחד מהדברים שעשה, היו אחרים יותר חמורים... .אני כמובן לא טמנתי ידי בצלחת, וכך זה היה תקופה ארוכה. 

   

  יום אחד העיר לי מישהו הערה שהפילה לי אסימון חשוב, ושיניתי טקטיקה. לקח המון זמן, הייתי צריכה הרבה כוחות כדי לסתום את הפה.....אבל בסוף אחרי כמה חודשים ארוכים זה עבד: 

   

  קילל מרחוק - לא הייתי עונה.  

   

  קילל מקרוב - התסכלתי במבט פגוע.  

   

  דיברתי עם הזקנה אשתו – שהיחס שלו מאד הוא פוגע בי .

   

  הראיתי לה צד אחר  -  שאני דואגת לניקיון, שהם מגרשים עכברים.

   

  הראיתי לו שאכפת לי גם ממנו ושהוא לא צריך להתרגז כך זה פוגע בו.... 

   

  ניסיתי להסית את העצבנות שלו ממני לנטרל אותה בכל הדרכים שידעתי.

   

  הזמנתי אותם לראות מקרוב כיצד אני מאכילה, ואח"כ דואגת לניקיון השטח .

   

  לאט לאט לא רק הראיתי להם גם ניסיתי לשתף אותם.  

   

  יום אחד אחרי המון זמן ראיתי שאשתו בהיחבא מורידה לחתולים על חתיכה עתון שאריות הארוחה  - ידעתי שאני, החתולים  -  ניצחנו  !  !  !   

   

  אז נכון, לא תמיד יש אפשרות כזו,  וזה לא תמיד זה הולך  ככה.

   

  כדאי לאמץ גישה לא של עימות עם הסביבה, למען החתולים - כל אחד בדרך שיראה לנכון שמתאימה למקום, לאנשים, לסביבה ולזמן  - למען החתולים, הרי מי מאתנו שנוהג להאכילם מבקש לפעול למענם, ולטובתם, נכון ?!  

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (38)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/9/09 11:25:

   צטט: bonbonyetta 2009-08-22 20:00:25

   צטט: דרורג 2009-08-22 17:06:33

   הכל טוב ויפה

    

   אבל ספרי את זה לחתולה שקרעה לי את כל הרשתות בבית...בשביל להכנס למרות שידעה שאסור

   ולזאת שאחריה שהגדילה לעשות ונהגה להכנס לישון במיטתי!

   צריך לעיתים גם לראות את הצד הפחות יפה שבחתולי האשפתות...

    

   דרורג יקר

   אתה מזכיר לי את הפתגם הידוע על אשה שאוהבת את בעלה, סולחת לו על מגרעותיו, ואשה שאינה אוהבת את בעלה אינה סולחת לו ג על מעלותיו...

   צר לי, אך אני רואה גם רואה את הדברים שאינם מוצאים חן בעיניך, אך דווקא משום כך אני אוהבת אותם, את החתול שבעל דיעה עצמונית בהחלט....

   אני בטוחה שאפשר למצוא סידור גם במקרה שלך, אם לא רשתות שחתול יכול לקרוע אז רשת ברזל חזקה קצת יותר או סורג נייד או משהו. אפשר למצוא פתרונות יצירתיים לכל דבר.

   צר לי עם זאת שמצאת את עצמך סובל , מה לעשות....חתול זה יצור עצמוני לגמרי....זה מה שמקסים בעיני לפחות אצלו....צר לי שאתה רואה זאת קצת אחרת במקרה זה...  :-(

    

   החתולה המסכנה ישנה במיטתך, סולקה, ומצאה את עצמה פתאום מאחורי הסורגים,

   מה רצית?

   איך אתה היית מרגיש?

   כתבו כאן שחתולים שמאכילים אותם "לא עושים את העבודה" זאת אומרת לא צדים, עכברים ,חולדות ונחשים. זה פשוט לא נכון. אני מגדלת חתולים מאז שהייתי ילדה. חתולים, ובעיקר חתולות הם בעלי יצר צייד, בלי קשר לרעב אותו הם חשים. היתה לי חתולה שעד גיל 13 המופלג צדה, עד ימיה האחרונים. (חתולת בית), היום החתולה הצעירה שלנו (בת שנה וחצי)צדה כל מה שזז וזה בלי הגזמה. חתולה אחרת בשהיא בת 15 וחצי, משחקת עם הציד אותו מביאה הצעירה. מיותר לציין שהן לא אוכלות את מה שהצעירה צדה. אני מאכילה חבורה של חתולים (שחלקם עיקרתי ביוזמתי וחלקם עדיין צעיר מדי), ומאז שחבורת החתולים בסביבה אין לנו שום עכברים ונחשים. להיפך, החתולים השבעים יכולים להתפנות "לשעשועי ציד" מבלי לדאוג למזון. (או למה ישתו אח"כ, כי יש מי שדואג)

   לגבי כל "התחבולות" מול שכנים נרגנים, אני מסכימה עם בונבוניטה ובעצמי מיישמת הרבה מהעצות.

     24/8/09 13:45:

   את עושה עבודת קודש .
     24/8/09 09:21:
   כל מי שמאכיל חתולים, אני אוהבת!!!!!!
     24/8/09 00:39:


   גישה מאוד חריגה ובלתי שגרתית. את אחת ממיליון!

   *

   אלומה

     23/8/09 03:55:


   כמה איכפתיות וחמלה יש בך כלפי בע"ח,

   את הקול שלהם.

                   

   אני בטוח שבזכותך רבים מהם מאושרים...

   (-;

    

    

     23/8/09 00:14:

   אחריך  ביללת מיאו תודה.
     22/8/09 22:30:
   מעניין ומפרה
     22/8/09 20:00:

   צטט: דרורג 2009-08-22 17:06:33

   הכל טוב ויפה

    

   אבל ספרי את זה לחתולה שקרעה לי את כל הרשתות בבית...בשביל להכנס למרות שידעה שאסור

   ולזאת שאחריה שהגדילה לעשות ונהגה להכנס לישון במיטתי!

   צריך לעיתים גם לראות את הצד הפחות יפה שבחתולי האשפתות...

    

   דרורג יקר

   אתה מזכיר לי את הפתגם הידוע על אשה שאוהבת את בעלה, סולחת לו על מגרעותיו, ואשה שאינה אוהבת את בעלה אינה סולחת לו ג על מעלותיו...

   צר לי, אך אני רואה גם רואה את הדברים שאינם מוצאים חן בעיניך, אך דווקא משום כך אני אוהבת אותם, את החתול שבעל דיעה עצמונית בהחלט....

   אני בטוחה שאפשר למצוא סידור גם במקרה שלך, אם לא רשתות שחתול יכול לקרוע אז רשת ברזל חזקה קצת יותר או סורג נייד או משהו. אפשר למצוא פתרונות יצירתיים לכל דבר.

   צר לי עם זאת שמצאת את עצמך סובל , מה לעשות....חתול זה יצור עצמוני לגמרי....זה מה שמקסים בעיני לפחות אצלו....צר לי שאתה רואה זאת קצת אחרת במקרה זה...  :-(

     22/8/09 19:55:

   צטט: משה228 2009-08-22 14:45:31


   יפה *

    

   היכן באיסלם זה מוזכר?

    

   התאילנדים שבארץ אוכלים את החתולים האלה....

    

   התאילינדים אינם מוסלמים, בארצם לצערי נהוג לאכול כל דבר שזז, אין להם הגבלה.

    

   הם לא הסתגלו ומסרבים לקבל עליהם מנהגים וחוקים של הארץ בה הם נמצאים, ומכלים לנו את חיות הבר.

   כאן אנו רגילים לאכול רק בקר, צאן, עופות, שם הם רגילים לאכול דברים נוספים אחרים, כולם הרי אם תחשוב על זה יצורים חיים בסופו של דבר...

   אינני יודעת היכן בדיוק באיסלם זה מוזכר אך זוכרת בפירוש שכתוב שם שהחתול ישב על ברכי הנביא.


   אתה יודע מה? אם יש לך או למי מהמבקרים קשרים בתחום אודה לעזרתך באמת למצוא את המראה מקום היכן זה בדיוק כתוב, גם אני אנסה.
     22/8/09 19:48:

   צטט: עזרא מורד 2009-08-22 02:34:33

   טיפול והאכלת בעל חיים דבר מבורך

    טיפול בבני אדם והאכלתם עוד יותר מבורך .  

    

    

   שלום עזרא מורד ותודה לתגובתך.

   לא חושבת שלא אני ולא אתה יש לנו זכות לומר למישהו אחר מה ראוי יותר ומה פחות, ועוד למי שכן פועל ועושה ומאכיל ודואג לאחר, מי שזה לא יהיה, זה מישהו נזקק.

   הקדוש ברוך הוא שברא את כולם הוא זה שיודע מה ראוי יותר ומה פחות, והוא רואה לנפשו של אדם,הוא ולא אדם אחר, חברו.

   יוצא שמי שאינו פועל בכלל למען האחר, שלא עושה דבר, אליו לו פונים בדברים ואומרים לו דבר, אך מי שכן עושה, לו כבר יש מי שאומרים מה ראוי יותר ומה פחות.   זה נראה לך הגיוני?

   ומי אני ומי אתה שנאמר אחד לרעהו מה ראוי יותר ?

   אני מכבדת את דעתך כבד אתה דעתו והרגשתו של אחר.

   כל זה חוץ מהעובדה שכנראה אינך מתמצא בנפשו של מאכיל חתולים וחיות הרחוב. כאחת מאלה אני יודעת שלי אישית מפריע שמישהו רעב, ואם אני רואה זאת בעיניים אני עושה משהו בנדון, ולא רק חיות רחוב כפי שנראה לי שאתה חושב (לגבי מאכילי חתולים בכלל).

   כשפעם ראיתי קבצן שחשבתי שצמא קניתי לו שתיה ומזון, כשראיתי פועל זר שרצה לקנות שתיה בקיוסק וראה שאין לו כסף, קניתי עבורו ורדפתי אחריו לתת לו, היה קשה לי לראותו כך.  הוא לא רצה לקחת אותה בהתחלה....אבל מי אתה חושב ניצח?

    

   אז אנא, אין ראוי יותר ופחות, לפחות לא בעיני.

   כשיכולים עוזרים, העזרה והאהבה אינה סבון ולא מתבזבזת, למי שיש מקום בלב בדרך כלל לאחד מאלה יש מקום לשני, כשיכולים עוזרים. נקודה.

     22/8/09 19:08:


   אני מאכילת חתולים ותיקה.

   ברחוב שבו אני מתגוררת הקמתי שתי פינות האכלה ע"מ שהחתולים לא יפריעו לשכנים (מה שלא מונע מהם לישון בחצרות...:))

   אני עושה זאת בגאווה ובראש מורם. לאחרונה גיליתי שכנראה יש לי שותפים שמשאירים לחתולים אוכל, איזה כיף.

   ולעזרא מורד, תתפלא אבל מאכילי חתולים לפעמים מאכילים אנשים גם!!!!!!!!!!!!

     22/8/09 17:06:

   הכל טוב ויפה

    

   אבל ספרי את זה לחתולה שקרעה לי את כל הרשתות בבית...בשביל להכנס למרות שידעה שאסור

   ולזאת שאחריה שהגדילה לעשות ונהגה להכנס לישון במיטתי!

   צריך לעיתים גם לראות את הצד הפחות יפה שבחתולי האשפתות...

     22/8/09 14:45:


   יפה *

    

   היכן באיסלם זה מוזכר?

    

   התאילנדים שבארץ אוכלים את החתולים האלה....

     22/8/09 14:00:

   יקירה, לא ידעתי על המושג חתולי פז...

   למדתי ותודה... אני מאכילה חתולים בבונזו..

    והם אוהבים זאת מאד.....

   כאשר אני יוצאת לחצר ו/או לגינה

   מתאספת כל ה"שכונה" של החתולים כמובן...

   מים יש להם בשפע......

   אינם יכולים להכנס הביתה

   כי פיץ שלי הכלב, לא ממש מסכים....

   כרגיל גם פוסט זה שלך מעולה..

    ואילו היו לי* הייתי חולקת עמך...

     22/8/09 12:46:
   חתולי החצר, כפי שקראתם להם כאן בתגובות הם סניטרים מצויינים לסביבה כנגד עכברים, חולדות ונחשים אשר באים בעקבותיהם. הבעייה לדעתי היא בפיצוץ האוכלוסין של החתולים אשר נוצר עקב האכלה ועידוד ריבוי אוכלוסיה זו שלא בדרך הטבע. החתולים השבעים מהאכלה אינם זקוקים לצוד את טרפם וקם דור חדש של חתולים אשר תלוי לחלוטין בבני האדם. במהלך התגובות הוזכרו גם מבצעי העיקור אולם על פניו כפי שהדברים נראים ריבוי החתולים עקב עידוד האוכלוסיה בדרך של האכלה יזומה גובר על מבצעי העיקור המבורכים. מה הפלא? העלות של האכלת חתול משאריות שבלוא הכי היו נזרקות לזבל היא אפסית לעומת תשלום לעמותה למען החתול אשר מבצעת עיקור.
     22/8/09 12:15:

   אין כמוך מסכימה עם כל מילה.

   אישית אני מאכילה את החתולים החופשיים באוכל יבש,

   שנקנה ע"י הקיבוץ בזכות הסכם שעשתה רכזת הבריאות בזמנו.

   שהיא גם אוהבת חיות, ודואגת לרווחתם.

    

   נקודות ההאכלה שלהם הן נקודות גבוהות רחוק מהישגם של הכלבים.

   כלי מים אני דואגת שיהיו אצלי גם במרפסת בנקודה מוצלת.

    

   פעם בשנה נעשה מבצע איסוף עיקור.

    

   לצערי עדיין אוכלוסיית החתולים אצלנו גדלה

   במידה רבה 'תודות' לאנשים הדואגים להשליך אצלנו המלטות.

   במקום לדאוג לעקר. 

     22/8/09 11:39:

   הגישה שלך לחיים ולאנשים מאוד מיוחדת,

   אכפתית ופונה למקום חיובי. *

   מסכימה איתך ש:

   אני רואה זאת מאד פשוט: אין זה משנה בכלל אם אתה אוהב או לא אוהב , כי אם מי שיושב למעלה ברא אותם, אז יש להם תפקיד ומקום על הכדור, בדיוק כמו לכל אחד אחר.

     22/8/09 11:07:

   את מקסימה!!!
     22/8/09 10:59:

   תבורכי.
     22/8/09 10:56:


   צודקת בכל מילה! כל הכבוד  איזה כייף לראות שיש עוד אנשים שאיכפת להם,,,משוגעים לעינין

   אני רצה לתורנות האכלה עכשיו   בקר וערב   לבית בקצה הרחוב ולחבורת גינה ממול   

   אני לפעמים מרגישה כמו איזה "משוגעת"      סוחבת דלי עם אוכל ואוספת מים מהמזגנים   בעיקר שאני עוברת ליד בית כנסת מלא באנשים

   לפי דעתי לא צריך להכליל כל הדתיים ,,,,אפילו בגינת בית הכנסת מוציאים לפעמים שאריות לחתולים

   ופעם פגשתי אשה דתיה שאמרה לי כל הכבוד!   היא מאכילה 7 חתולים

    

   אנשים רק לא מבינים שלשים שאריות זה באמת גורם לעוד אנטי מצד השונאים  ומאוד מזיק ולא בריא לחתולים

   אני משתדלת לשים  אוכל יבש    או מורטב בשימורים לחולים    במקום שלא  יפריע    ולראות שלא נשאר זכר ולכלוך

    

   יאללה רצה למשימה השקטה

     22/8/09 10:45:

   צודקת בדבריייך!
     22/8/09 08:24:


   אני פשוט שם להם ת'אוכל בתוך החצר שלי

   הם יודעים,באים אוכלים ונחים בגינה שם יש גם

   מקום עם מיים לצמאים.

    

     22/8/09 08:06:

   גם אני אוהב חתולים מושבע

   ואת המאכילים אף יותר (:

   תבורכי על פועלך

     22/8/09 07:53:

   אני רואה זאת מאד פשוט: אין זה משנה בכלל אם אתה אוהב או לא אוהב , כי אם מי שיושב למעלה ברא אותם, אז יש להם תפקיד ומקום על הכדור, בדיוק כמו לכל אחד אחר.
     22/8/09 07:03:
   מי יא הו?*
     22/8/09 06:31:

   החתולים הם הסניטארים של הסביבה.

   יש לי חברה שאפילו מעקרת את חתולי הרחוב על חשבונה, אבל העיריה במקום מגוריה תבעה אותה על האכלת חתולי הרחוב...

     22/8/09 03:43:
   נכון !
     22/8/09 02:34:

   טיפול והאכלת בעל חיים דבר מבורך

    טיפול בבני אדם והאכלתם עוד יותר מבורך .  

     22/8/09 01:28:
   לא נתנו לי לככב לך, כי כבר כיכבתי פוסט אחר שלך ב-24 שעות האחרונותבוכה
     22/8/09 00:24:


   chiuvi

   shabat shalom

     22/8/09 00:11:

   אני איתך!

    

   פיני

     21/8/09 23:47:


   תודה בונבונייטה שהבאת..

   ראשית הייתי רוצה שיתייחסו קצת יותר בכבוד לחתול

   ולא לקרוא להם חתולי רחוב.... (וגם לא חתולי זבל)

   אלא חתולי חצר    , וזה נכון, הם נמצאים בחצרינו..

   שנית , לגבי הדתיים שטוענים שהחתול טמא....

   יש לי שאלה...

   ומה לגבי הסוס או החמור שנמצאים  ברשותם?

   הם  לא טמאים?

   לעניות דעתי גם לחתולי החצר שלנו יש מן הסתם תועלת..

   וכן ,גם אני מאכילה את כל חתולי החצר בעבודתי, ליד ביתי

   ובכל מקום . תמיד יימצא מזון יבש במכוניתי. אני יורדת ממכוניתי

    ומאכילה  אותם.. ושיקפצו לי כל המתנגדים....

     21/8/09 23:39:


   מודה ומתוודה , גם אני מאכילה קבועה , הולכת עם שקית אוכל חתולים יבש בתיק

   לכל מקרה שאפגוש חתולון רעב בדרך ....

   או ואני לא קוראת להם חתולי פ"ז אלא "טהורי החצר " צוחק*

     21/8/09 23:07:

   תודה על הטיפים :-)

   צודקת. צריך לעשות דברים עם שכל...*

    

     21/8/09 23:06:

   כמאכילת חתולים קבועה ואוהבת

   תודה על פוסט נפלא

   גם אני יכולה ולספר על תופעות בנושא

   כפי שאני נוהגת לאמר למי שמוכן להקשיב

   כל אוהבי החתולים הגיעו לכאן מאותו מקורחיוך

     21/8/09 23:01:


   את צודקת בהכל, המשיכי במלאכתך הקדושה

    

     21/8/09 20:59:

   נכון מאוד!

   ארכיון