כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הטרמילר

  טירמלתי*
  טיילתי עם תרמיל.

  לצאת כמוני לטירמול בגיל 53 פירושו לצאת ללא אגו ותבנית, לפי תוכנית כללית המגדירה נקודות יציאה וחזרה במפה ובזמן, אם בכלל.

  עזבתי כל מה שידעתי. פשוט קמתי, טירמלתי וחזרתי וכמו נולדתי מחדש. צאו לטרמל בעולם תרבותי אחר ומצאתם שלווה גדולה.  המונח 'טרמילר' חדש. עניינו לכידת האגו וקשירתו באופן שלא יפריע. לא יבלוט בתנועה קדימה, הלאה.

  פיתוח עברי למונח "מוצ'ילר", מהמילה הספרדית "מוצ'ילה", בעברית תרמיל.

  מכאן, מוצ'ילר פירושו 'תרמילאי' ומעתה, גם 'טרמילר'. המונח בכל הטייה הומצא על ידי והזכויות שמורות לי.

  לתפיסתי, הנווד עם תרמיל ומקל, או המוצ'ילר, כפי שהוכר עד מחצית המאה הקודמת שינה דמותו ואינו עוד.

  במקומו, קיים תרמילאי מודרני שהתפתח ב-70 שנה לדמות אחרת במהות.

  סביבתו השתנתה. לינה במערות ואבוסים, ופונדקי דרכים וכנסיות נעלמה מעולמו החדש.

  כיום, טרמילרים מטרמלים כטיילים מצויידים היטב לטראק בשטח, אך לנים בהוסטלים ברמת מלונות סבירים ובמחירים, שעדיין מתאימים למטייל צעיר שאמצעיו דלים, המטייל בתקציב נמוך.

  טרמילר או טרמילרית, בוגרים כבני 45 ומעלה, המטיילים עם תרמיל לאורך זמן, כשיכולים כלכלית גם אחרת. הם יוצאים למסע ונעים בו כבודד/ה בלתי תלוי/ה.

  כל היתר נוצר...

  0

  מסע חיי - פוסט 37 - חשיפה

  124 תגובות   יום חמישי, 27/8/09, 09:20

  טרק במצוקי קניון סמוק שמפיי (צולם ע"י פלוני אלמוני)

  (סוף פוסט קודם) ..."מה השפה המכחכחת שדיברתם, מאיפה אתם?"

    

  "מישראל. דיברנו עברית".

  "מה אתה אומר?"

  משך בניגון כמעט גששי את השאלה הקצרה הזו,

  "שפה קשה. עתיקה כמו הקצ'ואה של המאיה, נכון?!"

  "לא. הרבה הרבה יותר עתיקה. כחמשת אלפים שנה לא שש או שמונה מאות שנה".

  "תגיד" שאל פתאום,"למה אתם לא גומרים את העניין עם הפלשתינאים ודי, הצבא שלכם הכי חזק בעולם לא, למה אתם מושכים את זה חמישים שנה, טוב לכם ככה, אתם אוהבים להילחם כל הזמן?" 

  "אתה לא מכיר אותנו הישראלים. אנחנו אוהבים פיצוצים הרוגים פצועים ונכים. לדוגמה עכשיו, לא עדיף היה אילו היינו מתפוצצים כאן ממתאבד מוסלמי?-, אתה לא חושב שזה מרגש, שזה כיף?" סיכמתי בציניות לוגם בירה ומביט בחבורה. בוחן עד כמה כדאי ואם בכלל, שאכנס לזה. אני רוצה ראש קטן. אבל 'איך, איך אפשר להקטין ככה ראש?' הרהרתי מביט בחבורה שחלקה החל מגונן עליי ומבהיר לו, "תראה" הם אומרים לו, "זה לא פשוט שם בישראל.  יש להם בעיה, הם לקחו את האדמה של הערבים והקימו עליה מדינה. ואלה רוצים אותה חזרה.

  רק שליהודים אין לאן ללכת. אז הם מחסלים את הערבים עם האמריקאים שצריכים חוף בים התיכון ומעבר לאיראן. הכל אינטרס של ארה"ב. והם הישראלים עושים מה שבוש אומר להם. ראית במלחמה האחרונה בקיץ האחרון, איך הישראלים פוצצו את הפלשתינים והרסו להם את ביירות" (קיץ 2006 מלחמת לבנון השניה).  

  התערבתי כמנסה לעצור, "עיזבו בואו נשתה נצחק ונהנה. נשאיר את הפוליטיקה לג'י אייט, סיקס אור סבן', הם מחליטים עד להודעה חדשה על הסדר העולמי החדש"...

  "למה? אנחנו דווקא בעדכם. תסביר לנו, אם יש לך משהו להבהיר. למה לא?"...  

  "עיזבו את הפלשתינים, אין להם כל קשר למלחמה בלבנון" אמרתי מדגיש את המשפט.

  "המלחמה בלבנון נגד איראן השיעית התומכת כביכול בארגון טרור שיעי שנקרא 'חיזבאללה'. איראן עושה הכל בכוונת חיסול ישראל בת בריתה של ארה"ב, המייצגת עבורם את המערב והכופרים, הנוצרים והיהודים. ישראל נלחמה במלחמה האחרונה נגד איראן ושלוחה של צבאה המכונה לנוחיותה חיזבאללה ופועל כביכול עצמאית כארגון טרור בלבנון.  

  לדאבוני, המלחמה הזו תוצר של מלחמת שיעים נגד סונים. אין לה קשר לסכסוך הישראלי פלשתיני. אני מניח גם, שזו הייתה תחילתה של מלחמת עולם שלישית. הפעם, בין העולם הנאור במערב לבין האסלאם הקנאי הקיצוני דתי המתלהם, השואף למגר את 'הכופרים' כולם! -, או שאתה מוסלמי שיעי או אתה כופר ותומת.  

  ישראל, היא מדינה מערבית זעירה ובה שישה מיליון אזרחים כולל עשרים אחוז ערבים מוסלמים ונוצרים. מדינה של עם עתיק יומין הנאבק על שרידותו מזה אלפיים שנה במחירים כבדים של גירוש הגלייה והשמדה. עמנו שרד עד כה לדאבוני תוך איבוד קורבנות ענק.  משנתקבלה החלטת האומות המאוחדות להכריז על מדינה ישראל ככזו לפני פחות משישים שנה, ולהחזיר את עם ישראל לארצו ולמולדתו לאדמת אבותיו שנגזלה, הערבים שחיו באזור, הוזמנו להישאר ולחיות בה כאזרחים. רובם נשארו ובעיני החוק כאזרחים שווים בין שווים.  

  חלוקת האדמה על פי כוחות השלטון והמלוכה ששלטו באזור, לא קיפחה את הערבים שיישבו על האדמות הללו, שכן לא נלקחה מהם אדמתם רק השתנה השלטון. משולטנות אימפריאלית תורכית ואחריה שליטה אימפריאליסטית בריטית, לשלטון דמוקרטי של מדינת ישראל מדינתם של היהודים ושל כל אזרחיה כשווים.  

  קודם מדינת היהודים, כי אנחנו גורשנו מאדמתנו שלנו ואין לנו ארץ אחרת. זו ארצנו בה נוכל לחיות חופשיים ככל האדם וללא רדיפת אויבים אם עקב עריצותם או מתפיסת דתם בעיניהם. אזרחי מדינת ישראל הערביים, אם הם מוסלמים או נוצרים. אם חיים הם בתרבות דרוזית, בדואית, או צ'רקסית נחשבים אזרחים שווים בפני החוק.   

  יש לנו בעיה של גיל וזמן בעניין השוויון. אנחנו מדינה צעירה מאד ומקורות תרבות אנשיה כתרבות הארץ בה חיו וממנה שבו אל ארץ ישראל. רובם מערביים. מקומו השווה של אזרח ערבי, ייגזר מהתאמת תרבויות במשך שנים. תרבות הערבים חמולתית. ערך החמולה, גבוה מערך השלטון על פי תרבותם של הערבים. הם לא ידעו דמוקרטיה ומתבלבלים עדיין מעוצמתה, כמו גם יהודים ששבו לישראל מגלות במדינות קומוניסטיות. לא ארצה להכנס לעומק הדברים. אבל אזרח שווה, צריך לתת לארצו את החובות המינימאליים. למשל תשלום מיסים שחוזרים בצורת שרותי פיתוח ביסוס וחינוך. אזרחי ישראל הערביים לא השכילו להתנהג כנאמנים למדינה באופן שישלמו מיסים וישאו על גבם שרות לאומי, צבאי או אחר.  

  רוב חוסר השוויון הנראה בשטח כשנראה כזה, נובע מכך. לא אומר שהמדינה הצעירה ידעה לעשות הכל נכון לטובת השגת המטרה הזו. ברור שלא. יחד עם זאת העובדות מדברות בעד עצמן. יש לנו 'סנאט' הנקרא 'כנסת' ויש בה חברים ערביים רבים. יש לנו מערכת משפט עם שופטים ערביים רבים ובכל הרמות. יש לנו צבא עם יחידות מותאמות גם לערבים, בהן משרתים ערבים רבים בדויים ואחרים הן אף נקראות יחידות בני מיעוטים.

  יש בצבא הישראלי לוחמים מוסלמים רבים המזוהים לחלוטין עם מדינת ישראל. לעניין זה, חלל מלחמה יהיה זה הרוג יהודי או מוסלמי, בדווי, דרוזי או כל ערבי יקבל אותו כבוד ואותה הכרה מהמדינה. בחייו, יצטרך להוכיח נאמנות יתרה מזו שיהודי צריך להוכיח, נכון. כי מדובר באלפי שנות חושך ורדיפה בהשוואה לכשישים שנות מדינה חדשה. מזה שנים רבות ועד היום, קיימת העדפה מתקנת לקבלת מוסלמים במוסדות לימוד להשכלה גבוהה. אמרתי שאני לא רוצה להכנס לזה ונסחפתי".  

  עצרתי את שטף דיבורי והבטתי בהם.

   

  כולם מחכים לשמוע עוד והמשכתי, "התושבים שברחו מכפריהם למדינות שכנות בעת המלחמה שנכפתה על מדינת ישראל הצעירה בשנת 1948, עת הותקפה כמדינה חסרת הגנה צבאית על ידי צבאות סדירים אדירים של מדינות מצרים ירדן וסוריה שכנותיה הערביות של מדינת ישראל הצעירה, ואף כוחות עיראק שאינה גובלת כלל בישראל. ערבים אלה שחלקם הגדול חזר לבתיהם, חיים במדינת ישראל כאזרחיה.

  אחרים, שלא חזרו עם תום המלחמה שלמזל העם היהודי ניצח בה נגד כל הסיכויים, אלה, נותרו כפליטים בארצות ערב. מספרם לא עלה אז על כמה עשרות אלפים. הם התרבו. לא רק בינהם, אלא, עם בני ובנות ארצות מוסלמיות נוספות כארצות ערב כולן ועתה, הם טוענים להגדרה כעם פלשתיני, כאשר מעולם לא היה עם כזה הרוצה לקבל הגדרה עצמית. בעקבות 'ההגדרה' הם רוצים את כל האדמה עליה הוקמה מדינת ישראל.  

  ישראל מצידה, אחרי שלוש מלחמות יזומות על ידי רוב שכנותיה מהאומה הערבית, יכלה להן ושרדה תוך התפתחות כלכלית והפכה למעצמה כלכלית צומחת ומובילה כדמוקרטיה יחידה במזרח התיכון.  

  כיום ישראל מכירה בזכות ההגדרה העצמית של הערבים הללו כעם פלשתיני. ישראל גם מוכנה מעמדה של 'יש ברירה', לשאת ולתת עם מנהיגות אחראית שלהם, על מדינה פלשתינית לצידה של מדינת ישראל, אך לא במקומה של מדינת ישראל.  

  ישראל מוכנה למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים. גם עד כדי מתן השטח שנכבש ממדינות ערביות כמצרים בדרום, הנקרא רצועת עזה והשטח שנכבש ממזרח לישראל ממלכת ירדן ביהודה ושומרון הנקרא הגדה המערבית (גדתו המערבית של נהר הירדן) ואף על חלק מירושלים, עיר הבירה של ממלכת ישראל הנמצאת בתחום שבט יהודה אחד משניים עשר שבטי ישראל כפי שקיבלו את אדמתם מאלוהי אבותינו אברהם יצחק ויעקב".  

  "מה זאת אומרת קיבלו מאלוהים זה לא נשמע קצת מיושן?!" קטעה תרז בשאלתה.

  "מיושן?!- , הכל מבוסס על 'זה היה שלי' או 'אני הייתי כאן לפניך' או 'אבא של סבא של סבא שלי היה כאן לפניך' הערתי ממשיך להסביר,

  "בתנ"ך, הספר העתיק ביותר בעולם, בספר בראשית נכתב על אברהם שעבר את נהר הירדן בדרכו לארץ ההבטחה, כי הוא וצאצאיו הם עבריים, הם אלה שעברו. מאז אמר ה' לאברהם "לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך" ובחר בו ובצאצאיו יצחק ויעקב העבריים ונתן להם את ברית המילה כאות.  ליעקב היו שניים עשר בנים שהפכו יותר מאוחר ל12 השבטים. מאוחר יותר היה רעב בארץ, ירדו הצאצאים למצרים רבו והפכו שם לעבדים שהוחזרו לארצם אחרי ארבעים שנות נדודים במדבר.

  הוחזרו על ידי ה' שנתן להם את תורתו במעמד הר סיני באמצעות משה ולמעשה בחר בעברים והבדיל בינם ובין יתר אומות העולם.

  התנ"ך מתייחס לעברי או יהודי כצאצא של אברהם ולא בני שבט יהודה או אלו שנולדו לאמה יהודייה כפי שמקובל לשמוע. שפתם של היהודים/העברים עברית, ומאז היא קיימת וחיה כשפת הכתובים הנשמרים עד היום. אני מקווה שהבנת מה פרוש קיבלו מאלוהים". 

  "אוקיי, הבנתי אותך. תמשיך בבקשה". 

  "אז איפה הייתי?... אהה,

  ישראל התנתקה מרצועת עזה באופן חד צדדי, כצעד ראשון מקדים לקראת הסכמים עתידיים. התוצאה היא אסון מתמשך, ירי אלפי טילים על יישובי ישראל. התרבות והתחזקות ארגוני טרור והקמת צבא מחומש, פיצול שלטוני לפי פלגים פלשתינים והשתלטות שיעית איראנית על הרצועה כולה.  

  *** 

  ירושלים נכללת בשאיפת העם החדש, הפלשתיני כבירתו. המאבק הפלשתיני הוא על  ירושלים כבירתו וכמקום קדוש למוסלמים כולם, לאסלם. זה בכלל רעיון שמקורו בהסתה של העולם האסלאמי נגד 'הישות הציונית' והצלבנים מהמערב. 

  ירושלים- עיר דוד, עיר מבצר יבוסית שנכבשה על ידי דוד המלך להפכה לבירה ניטראלית מבחינה 12 שבטי ישראל. דוד הביא אליה את ארון הקודש וכך הפך אותה לקדושה וממנה מלך על ממלכת ישראל כולה.

  שלמה המלך בנו, בנה בה את בית המקדש שהכיל את ארון הקודש עד לכיבוש ירושלים בחמש מאות שמונים ושש לפנה"ס על ידי נבוכדנצר מלך אשור שגרש את היהודים לבבל.  

  האסלאם החל כחמש מאות שנה לספירה הנוצרית.

  ברור לחלוטין כי המבנים הקדושים לאסלאם נבנו בירושלים אלף שנים אחרי המלוכה היהודית בה, ונבנו על המקומות הקדושים ליהדות, כולם בתחום חומת העיר העתיקה המוכרת לעולם.

  מסגד הסלע 'אל אקצה' הידוע בצילומי האיסלם, נבנה על בית המקדש היהודי שעל הר הבית, קירו המערבי נקרא 'הכותל המערבי' המוכר לרבים בעולם.

    

  הדרישה מישראל היא, לתת לעם החדש הפלשתיני מה שנכבש ממלכת ירדן במלחמה שנכפתה על ישראל (1967) בניסיון להשמיד אותה. לתת חלק מהעיר ירושלים העתיקה, 'החלק שלא עומד עליו ממש הכותל המערבי של בית המקדש היהודי' הקדוש לעם ולתרבותו, זה שנבנה בימי שלמה המלך, בנו של המלך דוד ש-"מלך על ממלכת ישראל המאוחדת מירושלים עיר הקודש"...,

  עצרתי לרגע והבטתי בעיני החבורה, מוודא שהם קשובים להסבר מתוך עניין, ואכן כן. המשכתי,

  "עד סוף ימי שלמה המלך היו באזור עמים רבים. אחד מהם, העם הפלישתי היה מאז ועד עולם בפלשת הנקראת כיום 'רצועת עזה'. לא היה קשר של פלישתים לאסלאם ולא לכל הממלכה. היסטורית, לא הייתה מדינת פלשתין, אין עם ערבי פלשתיני, מעולם לא היה עם כזה ובוודאי לא בשטח כל מדינת ישראל.

    

  פלשת, הייתה אזור ברצועת החוף של דרום מערב ארץ כנען העתיקה והייתה שייכת למצרים עד תום שלטון השושלת ה-19 שהסתיימה ב-1185 לפני הספירה.

  בפלשת יישבו 'גויי-ים', כאלה שהגיעו מהים ההגאי ומהאיים כרתים וקפריסין לארץ מצרים, ואלה הגיעו ממצרים לרצועת החוף בארץ כנען. נבוכדנצר השני כבש את סוריה ואת ארץ ישראל והערים הפלשתיות כחלק מהאימפריה הניאו-בבלית. מאז, היה האזור כולו תחת שליטה של פרסים, יוונים ורומאים.  

  לאחר דיכוי המרד היהודי והחרבת בית המקדש השני על ידי הרומאים בשנת שבעים לספירה, הרומאים שינו את שם הפרובינציה מיהודה לפלשתינה שנגזר מהשם פלשת, והשם הזה כלל את כל הארץ ולא רק את החלקים שהיו בעבר בידי הפלשתים.

  מכאן, שהכינוי 'פלשתיני' יכול שיהיה כינוי של כל מי שגר באזור בתקופת המרד היהודי הגדול באימפריה הרומית, בה כאמור הוחלף שם האזור מהשם העברי 'יהודה' לכינוי הרומי 'פלישתין' על שם 'פלשת', 70 שנה אחרי צליבתו בירושלים של יהודי מהעיר הגלילית נצרת ושמו יהשוע ובפי חבריו ותומכיו נקרא 'יהושוע מנצרת', ישו הנוצרי. אפשר לומר על ישו שהיה מבחינת ההבחנה הרומית שהחלה שבעים שנה אחרי צליבתו, ישו הפלשתיני (מפלשתין, פלשת). מעולם לא נקראו היהודים ממלכת יהודה ובנימין המאוחדת שאיחדה בין כל שניים עשר שבטי ישראל ונקראה ממלכת ישראל, פלשתינים או פלשתינאים..." . 

  שלחתי מבט הצידה והמשכתי, "מעניין, אני חושב מה היה אילו נקראנו פלשתינים?!..., מאז, העולם זוכר את האזור בשמו הרומי, פלישתין. כך ולאורך אלף תשע מאות וחמישים שנה לערך ועד להכרזת האומות המאוחדות על הכרתן במדינת ישראל ובתקומת העם העברי על אדמתו מאז ימי קדם. 

  ***

   

  האסלאם, דת 'מוחמד הנביא' דתם של עמי ערב, בעלת גוונים וזרמים שונים. העיקריים בהם מאמינים בדבקות כי הם הם המוסלמים האמיתיים, אלו 'שיעים' ו- 'סונים' ובינהם מתנהל מאבק ממשי, אפילו מלחמה על מי יהיה הזרם המוביל את דת האסלאם. המלחמה הזו מלעיטה ומלבה שנאה וקוראת 'למלחמת קודש'- 'ג'יהאד' בשפה הערבית.  

  הסכסוך המקומי בין ישראל לבין אזרחי ירדן ומצרים שאינם רוצים לחזור למדינות מהם נכבש שטח המחיה שלהם, אלא רוצים להיות מוגדרים בפעם הראשונה 'כעם פלשתיני' ושואפים למדינה משלהם, מנוצל בציניות על ידי הכוחות השיעים הנאבקים על ראשות דת האסלאם, המיוצגים על ידי הקנאים שבהם באיראן.  

  ירדן ומצרים כלל אינן רוצות באזרחים הללו, מתוך שיקולי יציבות פנימית. מכאן, שלא נוצר הסדר מזה ארבעים שנה מאז כיבוש השטחים מירדן ומצרים שהתקיפו את ישראל במלחמה הנקראת בעברית 'ששת הימים' בשנת 1967 , ועובדה היא, שבהסכם שלום משנת 1977 בין ישראל ומצרים, הוחזר כל שטח חצי האי סיני למצרים שהותירה את רצועת עזה (פלשת המקורית) למדינת ישראל, 'שתשבור את הראש' עם הצרה הזו.  

  כך גם בין העולם המערבי לבין העולם הערבי. מלחמת דת אסלאמית קיצונית, בין שני זרמים המכוונים חיצי מלחמתם גם נגד האויב המערבי, הצלבני הכופר בדתם הנוצרים. גם היהודים והאחרים. 

  לדעת קנאי האסלאם הקיצוני, מדינת היהודים מסמלת את שפיץ הנעל של 'הדורס' המערבי הנוצרי, קרי המערב כולו, הכופר. מדינת ישראל מכילה לדעתם 'עם מספיק קטן' בכדי לנסות ולמחוק אותו מהעולם. הצלחתם אמורה לחזק את שאיפתם לאסלם את כל יושבי כדור הארץ.  

  לכן, לומר על הישראלים שהם לא מצליחים לנצח את הפלשתינאים זו שטות. אילו היה מדובר בכוח הדרוש למיגור היושבים באזור השטחים הכבושים וזו הייתה כוונת ממשלת ישראל, אזי במלחמה השניה להשמדת ישראל ב 1967 היו מגרשים את כל יושבי רצועת עזה וחצי האי סיני למצרים ואת יושבי הגדה המערבית אל מדינת ירדן.

  אותו דבר עם יושבי רמת הגולן שנכבשה מידי סוריה תוך כדי בלימת התקפתה על ישראל ב1967, משפתחה גם היא במלחמה משולבת 'להשמדת היהודים ולהטבעתם בים התיכון'.  

  תמונת המצב המדינית שנוצרה אחרי מלחמות המגן הללו של מדינת ישראל אילצה את  ישראל לניהול שטחים כבושים עד להסדר מדיני קבוע. הישראלים ניסו לנהל את השטחים, תוך כיבוד ושמירה על החוק שהיה מקובל בשטח לפני שנכבש (החוק הירדני), תוך ניהול משא ומתן מייגע ויקר עם אומות ערב, בתיווך מדינות מערב העולם. בזמן שעלה בדמם של ישראלים רבים ובאובדן עצום של אנרגיה, תוך ניסיון לנהל סדר יום של חיי שיגרה, המשיכה ופתחה ישראל את גבולותיה לתושבי השטחים הכבושים, בכדי שיוכלו לפרנס את עצמם ובכך תרמה מחוסנה להתעצמות כלכלית של יושבי השטחים הכבושים, הכוונה לחיות בסדר מסוים עד להסדר של קבע.  

  הסדר כזה לא גובש בשלושים השנה שחלפו, משום סירובן של מדינות ירדן ומצרים לקבל את השטחים שנכבשו מהן בחזרה, כי הבינו שיצטרכו לנהלם כאוטונומיה פלשתינאית כרצון התושבים באזור"...,  

  עצרתי שוב והבטתי בנוכחים, בוחן האם להמשיך ולהסביר ברצינות או לחדול. ראיתי שכולם מביטים בצמא ובעניין אמיתי, חשבתי להמשיך ולפני שהמשכתי כשעודני לוקח אוויר ומרכז מחשבה החלו חלקם להאיץ בי

  "היי תמשיך!"  

  המשכתי, "חולשתן של מדינות ערב ומנהיגיהם, הביאה את הסבל העצום על הפלשתינאים ועל תושבי מדינת ישראל. אין לישראל רצון לשלוט על הערבים הללו להיפך, הבעיה היא של מאבק בין פלגים שונים באזורים השונים, על כוח ושליטה.  

  מאבק שהתמשכותו מנוצלת עד עתה על ידי כוחות אסלאם שיעי קיצוני מאיראן כחיזבאללה שחדר והשתלט על מדינת לבנון, כחלק טקטי כנגד האסלאם הסוני המיוצג על ידי המלוכה מערב הסעודית ערש דת האיסלם, בה מונחת אבן הקודש ה-'כעבה' בעיר מכה.

  איראן יחד עם השלטון הסורי ששולט בלבנון עשרות שנים למען אינטרסים פנימיים של סוריה, וכנגד כל הזרם האסלאמי סוני ושאר העולם המערבי בראשות ארה"ב כתפיסתם". 

  בלגימת בירה ארוכה, עצרתי לברך לשלום בעולם והמשכתי גומע בבליעות קצובות עד שהכוס התרוקנה. קיוויתי שהתגובה שלי תרמה למישהו להבין לפחות עובדתית, את מהות הסכסוך הערבי והשלכתו על סכסוך פלשתיני-ישראלי בזמן בו מתגבשות מדינות המערב ורוסיה בפורום כמו 'הג'י אייט'.  

  את מאיה לא שכנעתי. היא חזרה אל השולחן הניחה לפני כוס 'טקילה עם קולה' ואמרה,

  "פאק איט, לטץ דרינק פור פיס, צ'ירס"!  

  '

  אין כמו הרמת כוס במצבים האלה לגולל ולסתום שיחה שהובילה לשום מקום' חשבתי בעוד גם אני הייתי משיא את הכוס ומקרבה לגמתי אלכוהול מהול בקולה. החבורה הרימה אף היא כוס לשלום בעולם.

  הלילה, החלטתי שאני הולך לישון. מרוקן, נפרדתי מהחבורה ויצאתי אל תוך חשכת הלילה הסמיכה, טיפסתי בשביל האבן אל הבקתה...

   

  הפוסט מוקדש לאחווה ושלום בין עמים                                                    (המשך בפוסט 38)

   

  לנוחיותך קישוריות לפוסטים בבלוג 'מסע חיי'  מאת: הטרמילר


  הקדמה, טירמלתי בג'ונגל האדם והטבע 

  מבוא ופוסט 1  
  פוסט 2
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=950893
  פוסט 3
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954466

  פוסט 4
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954481
  פוסט 5
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954492
  פוסט 6
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960021
  פוסט 7
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960103
  פוסט 8
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960129
  פוסט 9
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960313
  פוסט 10
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960343
  פוסט 11
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=971571
  פוסט 12
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=981165
  פוסט 13
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=990816

  פוסט 14
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=999423
  פוסט 15
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1009138
  פוסט 16
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1014746
  פוסט 17
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1018609
  פוסט 18
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1026151
  פוסט 19
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1030139
  פוסט 20
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1035851
  פוסט 21
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1039854   
  פוסט 22
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1046725 
  פוסט 23 
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1056003 
  פוסט 24
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1059711
  פוסט 25

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1070274 

  פוסט 26 חלק א'
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1076964

   פוסט 26 חלק ב'  

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1081845

  פוסט 27

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1087630

  פוסט 28 

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1099663 

  פוסט 29

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1105193 

  פוסט 30

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1110790  

  פוסט 31

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1133687 

  פוסט 32

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1144223 

  פוסט 33

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1151463

  פוסט 34

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1163117

  פוסט 35 

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1181017

  פוסט 36

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1185977  

  הנך בפוסט 37 

  תודה שהצטרפת למסע שלנו

  דרור

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (121)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     16/12/09 16:40:

   צטט: shiri*** 2009-12-16 15:30:49


   הייתי בוחרת בך לשר החוץ.... :-)

   מסע הסברה נכון,אמיתי וישר!!

   אבל הייתי שולחת אותך קודם להסביר לעם שלנו,

   להזכיר לו את ההיסטוריה, את האמת... שיפנימו!!

    

   אחר כך קל יותר להסביר לעולם!!!

    

   כל הכבוד ,יישר כח!

    

   העם שלנו נחלק היום לחדשים

   שלא מעניין אותם מה היה ולמה העיקר שיחיו כאן טוב

   (אלה נולדו כאן לפני 30 שנה לערך או הגיעו לכאן בעשרים שנה האחרונות מרוסיה הגדולה).

   חלק נוסף שלא מעניין אותו כלום פשוט כלום, אלא רק ארץ ישראל על פי התנ"ך ורוצים את כולה.

   היתר, חלקם הבוגר עייפים משחיתות שלטונית וחלקם הצעיר יותר נאבק על שפיות.

   אבל בחרתי לכתוב בלוג ספר עבור כל אלה שמתעניינים שיוכלו להתחזק ואלה שפשוט לא ידעו שיידעו

   ובשביל שלא אסתלק מהעולם מבלי שניסיתי והשארתי סימנים :)

   שירי, אני שמח שאת נמצאת כאן אתנו במסע המשותף תודה רבה לך

   שירי הוא שמה של ביתי הבכורה :)

    

     16/12/09 15:30:


   הייתי בוחרת בך לשר החוץ.... :-)

   מסע הסברה נכון,אמיתי וישר!!

   אבל הייתי שולחת אותך קודם להסביר לעם שלנו,להזכיר לו את ההיסטוריה,את האמת... שיפנימו!!

    

   אחר כך קל יותר להסביר לעולם!!!

    

   כל הכבוד ,יישר כח!

    

   צטט: יוסי נבו 2009-09-03 20:56:06


   חבר יקר

   כמו תמיד נהניתי מאד מדבריך ומסיפורך המרתק.

   ההסבר שלך מקיף מעניין ועמוק.ויפה ששיתפת בו את חבריך הטיילים.

   ובכל זאת יש בו פרצה אחת בה אני מתחבט בעצמי: איך זה שגזלנו את רכושם של הערבים שברחו מפחד מתקוה שאולי יוכלו לחזור כמנצחים או מכל סיבה שהיא.

   איך זה שגזלנו את רכושו של תינוק בן יומו שברח ולא שב. לא שב כי לא הורשה לשוב.

   בכל הצדק ההיסטורי לנוכחותנו כאן, זוהי הפרצה שעליה עלינו לכפר ולה למצוא תשובה.

   ההסבר ש"הם התחילו" איננו תקף כלפי זכויותיו של כל איש באופן ספציפי גם אם לא עשה כל רע.

    

    

   תודה שאתה איתנו במסע.

    

   כן, ברור לגמרי שבמלחמות מהסוג הקיומי נחרץ דינו של המפסיד.

   ברמה הפרטית כמובן שצר לי על כל אובדן אם נגזל, או נלקח על פי חוק או נלקח שלל.

   לא נוח עם זה.

   אבל כפי שאמרתי מדובר בקרב קיומי.

   רוב אוכלובסיית הערבים אז נלחמה נגד היישוב העברי.

   ברמת עם השב לארצו, אין בי חרטה.

   ההסטוריה שופטת עמים בהתנהלותם ותשפוט את כולנו שבאזור הזה כולו גם בעתיד.

   בוא נקווה שיכון שלום ותהיה פרנסה בשפע וגר זאב עם כבש.

    

   עזוב את המשפט "אנחנו היינו כאן קודם" הוא כבר לא רלוונטי יותר.

   הם טוענים שהם בדרך לרוב מה שגורם לרבים לאתר אפשרויות לאזרחות אירופאית ואף להסדיר כזאת.

   הכל מתוך הבנה שהמקום שאינו מקודש לרוב העם הנכלם, במצפונו יאבד לו בשיטה הדמוקרטית.

   לא יודע אם אגיע לשיבה טובה אבל אם כן, ברור לי שיהיה כאן כאוס או שלטון דתי לאומי או לא יהי כאן כלום.

    

   שנה טובה ידידי

   וסופ"ש נעים  

    

     3/9/09 20:56:


   חבר יקר

   כמו תמיד נהניתי מאד מדבריך ומסיפורך המרתק.

   ההסבר שלך מקיף מעניין ועמוק.ויפה ששיתפת בו את חבריך הטיילים.

   ובכל זאת יש בו פרצה אחת בה אני מתחבט בעצמי: איך זה שגזלנו את רכושם של הערבים שברחו מפחד מתקוה שאולי יוכלו לחזור כמנצחים או מכל סיבה שהיא.

   איך זה שגזלנו את רכושו של תינוק בן יומו שברח ולא שב. לא שב כי לא הורשה לשוב.

   בכל הצדק ההיסטורי לנוכחותנו כאן, זוהי הפרצה שעליה עלינו לכפר ולה למצוא תשובה.

   ההסבר ש"הם התחילו" איננו תקף כלפי זכויותיו של כל איש באופן ספציפי גם אם לא עשה כל רע.

    

    

   תודה רבה למככבים

    

    

     31/8/09 13:23:

   צטט: איבי 2009-08-31 08:10:52


   איזה יופי של תמונה שלך.

   מנוחת הלוחם ...

    

   תודה איבי. איזדה לוחם ואיזה נעליים (קרוקס) :))

    

    

     31/8/09 08:10:


   איזה יופי של תמונה שלך.

   מנוחת הלוחם ...

    

     30/8/09 18:51:

   צטט: דיקלה5 2009-08-30 18:43:49

   לחיי הטיולים שבדרך...והשלום גם כן...

   לך כוכב ירוק וזוהר במיוחד...

   תודה רבה דיקלה

    

     30/8/09 18:43:

   לחיי הטיולים שבדרך...והשלום גם כן...

   לך כוכב ירוק וזוהר במיוחד...

     30/8/09 07:47:

   צטט: יהודית ש 2009-08-30 07:44:44

   כבר הרבה זמן לא הייתי כאן

   ואת זה אתה יודע.........

   אך אחרי קריאת הפרק האחרון

   שהוא כל כך מעניין ,

   כל כך חשוב, צריך עוד כמה

   שגרירים טובים כמוך בעולם

   כי בעצם את מי שצריך לשכנע

   להסביר להם הם הצעירים

   הם העם האנשים הקטנים

   שמהם אפשר יהיה להגיע לשלום

   שמהם אפשר שיבינו בכל מקום

   בעולם מה בעצם רוצים כאן

   במקום היפה הזה שנקרא ישראל

    

   תודה רבה יהודית. יופי שאת מבקרת.

    

     30/8/09 07:44:

   כבר הרבה זמן לא הייתי כאן

   ואת זה אתה יודע.........

   אך אחרי קריאת הפרק האחרון

   שהוא כל כך מעניין ,

   כל כך חשוב, צריך עוד כמה

   שגרירים טובים כמוך בעולם

   כי בעצם את מי שצריך לשכנע

   להסביר להם הם הצעירים

   הם העם האנשים הקטנים

   שמהם אפשר יהיה להגיע לשלום

   שמהם אפשר שיבינו בכל מקום

   בעולם מה בעצם רוצים כאן

   במקום היפה הזה שנקרא ישראל

    

     30/8/09 07:18:

   צטט: Rivka 2009-08-30 03:11:58


   אתה גבר יפה...

   כן, אני יודעת... זה אולי שטחי לאמר...

   אבל מה אכפת לי להיחשב רדודה במחיר של כנות :))

   תודה רבה רבקה. לא שטחי, ישיר.

   רדוד?! -, לא מדוד, אבל אם בא לך לאמר ואמרת, נפלא לך ונחמד לי.

   יש גיל שמותר בו הכל, וזה מעורר ת'שאלה 'האם הגענו'?...

   רק זה שווה היה כנות.

   בטח רצית לומר 'איך גבר יפה יכול לכתוב?! או מה?

   :))    

    

     30/8/09 07:14:

   צטט: ♥ניתי♥ 2009-08-30 01:00:50

   מצחיק אותי הדיון הפוליטי הזה בקצה העולם עם אדם שלא חושבים בהתחלה שאיתו דווקא יהיה דיון מעניין או תכליתי

   יפה!

    

   תודה רבה.

   הרצאה בהסטוריה מבחינתי.

   כמאמין בשלום, מוזר שישראלים רואים במידע עובדתי פוליטיקה.

   יש לנו בעיה עם זה. עדיף היה שנדע מי אנחנו ללא מיאוס בשיח על כך.

   לא שתגובתך מצביע על מיאוס, חלילה. היא מכבדת דיה, אבל בכל זאת, אני מציין זאת כאן, כמנצל בימה נוספת להעברת מסר לקוראים. בואו נציג את העובדות וממקום של כבוד נדבר על מה עושים לפתרון הבעיות.

   תודה לך ניתי כתרמילאית בוגרת נבונה ויפה, אני מבין שאת מכינה את טירמול ירח הדבש,

   :) תהנו הכי.   

     30/8/09 03:11:


   אתה גבר יפה...

   כן, אני יודעת... זה אולי שטחי לאמר...

   אבל מה אכפת לי להיחשב רדודה במחיר של כנות :))

     30/8/09 01:00:

   מצחיק אותי הדיון הפוליטי הזה בקצה העלום עם אדם שלא חושבים בהתחלה שאיתו דווקא יהיה דיון מעניין או תחליתי

   יפה!

     29/8/09 22:53:

   צטט: denit2 2009-08-29 22:44:03


   היי דרור

   אני לא יכולה לככב אבל מגיע כוכב

   לענין התכנים הפוליטיים אני חייבת לומר כי לאחרונה עייפתי מפוליטיקה וגם דיעותי שהיו לי כה ברורות בענין נעשו מטושטשות

   דנה

    

   זה עניין של חומצה פולית ולא נורא בכלל.

   ופוליטיקה, אינה העניין כאן כלל,

   אז נוחי לך בכייף,

   זה הכלל.

   ותודה רבה שאת עדיין אתנו בכלל :))

   וכוכב נתת כבר היום בתמונה, ראיתי.

   חכי 24 שעות ופזרי שוב אם זה חשוב.

   את הכוכב ממך,

   קיבלתי מעצם ביקורך.

     29/8/09 22:44:


   היי דרור

   אני לא יכולה לככב אבל מגיע כוכב

   לענין התכנים הפוליטיים אני חייבת לומר כי לאחרונה עייפתי מפוליטיקה וגם דיעותי שהיו לי כה ברורות בענין נעשו מטושטשות

   דנה

    

     29/8/09 21:25:

   צטט: ארנה א 2009-08-29 18:59:50

   תגיד, דרור, עד לשם היית צריך לקחת אותנו (ואולי את עצמך?!), כדי להרביץ שיעור כזה ממצה באזרחות?קריצה

   ארנה יקירה, עד לסוף העולם אם צריך היה כפי שהגעתי ועוד תקראי כאן, עד קרחוני ארגטינה לפגוש פלשתינים שם ולדבר, העקר לדבר ולהדבר ממקום נכון. את הסיפור הזה קוראים ויקראו צעירים שצריכים לשמר את הקיים ולחיות בעולם חדש ומתחדש. אזי רצוי שידעו מעוד מקור (צנוע) שכזה כאן. תודה לך שאת אתנו, זה מחזק ונותן כח לעוד. :)) 

    

     29/8/09 21:22:

   צטט: o historia 2009-08-29 17:07:36


   ulai a massa a ba ze buzios rio de janeiro?

   karaguil iafe meod

   shabat shalom

    

   "תרגום":

   "אולי המסע הבא זה בבוג'יוס ריו דה ז'נירו?

   כרגיל יפה מאד

   שבת שלום"

    

   שבת שלום לך סקיפר. אולי לא יודע מה יבא הזמן. נחיה את היום יום ונגיע לזמנים של דילים בטיסות. אני הולך על דילים מחוץ לעונות

   אם אגיע לריו אתאם אתך בכייף. מבטיח. תודה רבה

    

    

     29/8/09 18:59:
   תגיד, דרור, עד לשם היית צריך לקחת אותנו (ואולי את עצמך?!), כדי להרביץ שיעור כזה ממצה באזרחות?קריצה
     29/8/09 17:07:


   ulai a massa a ba ze buzios rio de janeiro?

   karaguil iafe meod

   shabat shalom

     29/8/09 16:24:

   צטט: שביט33 2009-08-29 16:08:43

   *

    

   לביקור זמני זה מספיק. הצטרפי כבר למסע מבטיח שכייף בו. 

     29/8/09 16:23:

   צטט: נומיקן 2009-08-29 11:41:37

   שבת בבוקר, גם לי אין כוכבים.

   אנחנו לוקחים את החיים שלנו לאן שאנחנו נוסעים. גם ליבשות רחוקות. החיים שלנו נוסעים איתנו. בתרמיל. אבל שם, אפשר להוריד אותם לזמן קצר, ולהתרווח בכסא נוח או לטפס על צוק.

    

   נומי נומי, החיים לא איתנו. זה אנחנו שבהם עוברים. צריך לעבור לאט כדי לקחת אף מעט להתבשם בו.

   תודה

    

     29/8/09 16:22:

   צטט: איתן המיסטיקן 2009-08-29 01:38:06

   אתה  אף  פעם  לא  יודע  מתי  תהפוך  לשגריר  לחיים

    

   משום כך קמתי ועשיתי !

     29/8/09 16:08:

   *

     29/8/09 11:41:

   שבת בבוקר, גם לי אין כוכבים.

   אנחנו לוקחים את החיים שלנו לאן שאנחנו נוסעים. גם ליבשות רחוקות. החיים שלנו נוסעים איתנו. בתרמיל. אבל שם, אפשר להוריד אותם לזמן קצר, ולהתרווח בכסא נוח או לטפס על צוק.

    

     29/8/09 08:39:

   צטט: מרוית באהבה... 2009-08-29 01:01:10

   פשוט wow....

   המסע עוד ממשיך.

   ואני מתענגת באהבה...(-:

   סורי אזלו כוכבי...)-:

   כוכבייך ישובו בצהרי היום ואל לך לסור בשל כך. היי חזקה יש אסונות גדולים מאלה.

   ה-וואו מעונג שבת שאפשרה לך לבקר ולקרוא אצלי וזוהר הברכה עם צלמך בתמונה,

   הם העושים לי את ההרגשה הנפלאה הזו שאני חש עתה. אחרה"צ שוב נזרה כוכבים

   אני אצלך ואת אצלי ונשתעשע מאורם בהמון תודה.     

    

     29/8/09 08:32:

   צטט: אניגמה 313 2009-08-29 00:11:29

   נפלאה תחושת השליחות שהייתה בך שם.

   רבים מאיתנו הופכים למעין שגרירי ישראל ברגע שנקלעים לשיח אודות הסכסוך הפלשתיני-ישראלי.

   ואתה אכן קיימת מצוות שגריר :-).

   אני נושאת איתי בארנק בנסיעות צילום (מוקטן, כמובן) של המזרח התיכון, עם שמות ארצות ערב שמסביבנו, ואת ארץ ישראל הקטנטונת צובעת בצבע בולט (כחול, אדום).

   אנשים הרואים את יחס הגדלים בינינו לבין מדינות ערב תמהים, משום שלפי הזמן המוקדש לנו בחדשות העולם, ולפי מס' הטיילים הישראלים בעולם, נדמה לזרים כי ישראל היא לפחות מעצמה...

    

   תודה על פוסט מקסים . כתוב וערוך נפלא.

   בברכה

   אילת 

    

   תודה רבה. אילת,

   מאד חשוב שמורה כותבת "כתוב וערוך נפלא", בוודאי כשזו המורה ללשון... :) 

   מעריך את מילותיך כל פעם מחדש, שכן דווקא את מגישה כאן צילומים ולא מילים.

   מזוהה עם דבריך, דייקת.

    

   איני נושא מפה כמצייר בורכתי ביכולת ניתן לאייר אותה.

   תבנית ארצנו המוקפת ים ואדם צוירה על עשרות מפיות נייר באמריקה ובאירופה. נהגתי לאייר ברגע את מפת האזור והארץ,

   ולציין את המרחב מגבול 'טול כרם אל חוף נתניה', זה הספיק. אבל האמת היא, שלא מעניין אותם מה תסביר.

   אתה מסביר וכבר מצבך נחות מבחינת הסיטואציה. לעולם אינני אומר דבר, אלא אם נשאלתי. גם אז, אני מנסה לבטל ולהעביר את הנושא. האפשר לשכב על ערסל בחוף לבן חול ומים כחול ולתת תחושה של נרדף?

    

   אבל כשיש קהל ואני נשאל,

   או אז, אני מניח את המגילה כולה.   

   כאן החלטתי להניחה עבור קוראי הספר, אם מבני דורנו המה ומבני הדור הבא והלאה אל ההארה...  

    

        

     29/8/09 01:38:
   אתה  אף  פעם  לא  יודע  מתי  תהפוך  לשגריר  לחיים
     29/8/09 01:01:

   פשוט wow....

   המסע עוד ממשיך.

   ואני מתענגת באהבה...(-:

    

    

   סורי אזלו כוכבי...)-:

     29/8/09 00:11:

   נפלאה תחושת השליחות שהייתה בך שם.

   רבים מאיתנו הופכים למעין שגרירי ישראל ברגע שנקלעים לשיח אודות הסכסוך הפלשתיני-ישראלי.

   ואתה אכן קיימת מצוות שגריר :-).

   אני נושאת איתי בארנק בנסיעות צילום (מוקטן, כמובן) של המזרח התיכון, עם שמות ארצות ערב שמסביבנו, ואת ארץ ישראל הקטנטונת צובעת בצבע בולט (כחול, אדום).

   אנשים הרואים את יחס הגדלים בינינו לבין מדינות ערב תמהים, משום שלפי הזמן המוקדש לנו בחדשות העולם, ולפי מס' הטיילים הישראלים בעולם, נדמה לזרים כי ישראל היא לפחות מעצמה...

    

   תודה על פוסט מקסים . כתוב וערוך נפלא.

   בברכה

   אילת 

     28/8/09 23:25:

   צטט: כבר לא בין החיים.. 2009-08-28 23:22:18

   יש להוציא את כל הדתות מהחוק

   כולל היהדות

   זה הורס את העולם....

   חיבכנוף ענק לך

   תמשיך לטייל

    

   הדתות אינן בחוק ממילא.

   קנאות פנאטית הורסת לא אמונה.

   איש באמונתו יחיה.

   תודה יקירה, חיבוק חוזר

   נמשיך?!.... 

   יש להוציא את כל הדתות מהחוק

   כולל היהדות

   זה הורס את העולם....

   חיבכנוף ענק לך

   תמשיך לטייל

     28/8/09 23:17:

   צטט: חן-לי 2009-08-28 15:57:02
    מגה אנימציות - ידיים להורדה את הכוכב

   נותן לך דודו טופז.

   אני שליח של מצוה.

    

   תודה חן. כל אחד והגיג שלו.

     28/8/09 23:16:

   צטט: 2btami 2009-08-28 15:21:46

   "מי זה?" שאל מיץ פטל.

   "זה אנחנו",  ענו ג'ירפה ואריה

   "ג'ירפה, ואריה"!

    

   ומיץ פטל בסוף  בסוף

   פתח את הדלת.

    

   אז ככה , דרור

   אם גרים ביחד ג'ירפה ואריה,

   אפילו מאחורי עץ גבוה, או שיח רחב,

   כל אחד בזולה המטורפת שלו,

   ובסוף שותים  מיץ פטל בכוסות גבוהות

   ואחרי זה 

   כל הלילה רצים מצווחים מרוב שמחה

   מסביב לבלוק,

   כשאיתם

   ארנב קטן קטן,

    

   אז

   אני שואלת אותך:

   ישראלי ופלשטיני בסוף לא ירקדו וישירו?

   וזה מה שעשית: 

   אתה שם , הרחק מעבר להרי החושך, הטמנת מפתח קטן ,

   שכולם ראו איפה,

    

   ו פ ע ם ,

    

   מישהו שדומה לארנב, כזה צח וענוג,

   יפתח את הדלת הנעולה

   נהר גדול של שלום ושלווה יצא כמו מפל מגואטמאלה 

   ואנחנו כולנו נצא במצהלות  צחוק  ונקפץ

   מסביב לבלוק.

    

   לעולם לעולם

   אל תתעייף. 

    

    

    

   עד הסוף.

   תודה תמי

     28/8/09 15:57:    מגה אנימציות - ידיים להורדה את הכוכב

   נותן לך דודו טופז.

   אני שליח של מצוה.

     28/8/09 15:21:

   "מי זה?" שאל מיץ פטל.

   "זה אנחנו",  ענו ג'ירפה ואריה

   "ג'ירפה, ואריה"!

    

   ומיץ פטל בסוף  בסוף

   פתח את הדלת.

    

   אז ככה , דרור

   אם גרים ביחד ג'ירפה ואריה,

   אפילו מאחורי עץ גבוה, או שיח רחב,

   כל אחד בזולה המטורפת שלו,

   ובסוף שותים  מיץ פטל בכוסות גבוהות

   ואחרי זה 

   כל הלילה רצים מצווחים מרוב שמחה

   מסביב לבלוק,

   כשאיתם

   ארנב קטן קטן,

    

   אז

   אני שואלת אותך:

   ישראלי ופלשטיני בסוף לא ירקדו וישירו?

   וזה מה שעשית: 

   אתה שם , הרחק מעבר להרי החושך, הטמנת מפתח קטן ,

   שכולם ראו איפה,

    

   ו פ ע ם ,

    

   מישהו שדומה לארנב, כזה צח וענוג,

   יפתח את הדלת הנעולה

   נהר גדול של שלום ושלווה יצא כמו מפל מגואטמאלה 

   ואנחנו כולנו נצא במצהלות  צחוק  ונקפץ

   מסביב לבלוק.

    

   לעולם לעולם

   אל תתעייף. 

    

    

     28/8/09 14:00:

   צטט: נקודה שבלב 2009-08-28 11:59:54

   "פאק איט, לטץ דרינק פור פיס, צ'ירס"!  

   סיכום נפלא

   לדברים מופלאים.

   תודה על ששיתפת  ....

   ות'שמע  דרור

   אתה

   חתיך הורסססס

    

   מסמיק. תודה רבה. נו תשאלי את אחותך מתי...

    

     28/8/09 13:58:

   צטט: רמיאב 2009-08-28 10:33:39

   דרור,

   ממש מפליא איך בתוך המסע המתיש שלך עוד היה בכוחך להיות גם שגריר הסברה.

   אני מאחל שבסוף גם תרכז את כל החומר בספר מרתק.

   שבת שלום,

   רמי

    

    

   מרוכז ידידי מרוכז ומזדקק לו דרך כאן. תודה רבה לך

    

     28/8/09 13:56:

   צטט: ליריתוש 2009-08-28 10:12:28

   דרור, אתה גדול, אותך למשרד החוץ....!כן, מצטרפת לקולות בנושא. אין לי ספק שכולנו נתפסים כשגרירים של ישראל בחו"ל. יש אלו כמוך שיודעים ממש להסביר - וזה נהדר. ויש את אלו שיודעים בעיקר לחייך - וגם זה מסר. מחכה לפרק הבא... שבת שלום.

   חיוך שווה אלף מילים בדרך כלל...

   תודה רבה 

    

     28/8/09 13:55:

   צטט: pozit 2009-08-28 10:01:20

   אני  בעד ספר "}מסע חיי"

   מרתק וכובש

   פוזית*

    

   יהיה. תודה רבה 

    

     28/8/09 13:48:

   צטט: Cleopatra 2009-08-28 09:42:07

   אם תוציא ספר על הטיולים שערכת

   שיהיה מן ספר עלילתי אך בגלל שהוא אמיתי

   לחלוטין, אז יהיה גם ספר הדרכה למטייל באזור..

   לדעתי.. סיכוי לא רע לרב מכר.

   יש כאן יחודיות!

   גם לדעתי. תודה רבה קליאו. תמשיכי איתנו 

    

     28/8/09 11:59:

   "פאק איט, לטץ דרינק פור פיס, צ'ירס"!  

   סיכום נפלא

   לדברים מופלאים.

   תודה על ששיתפת  ....

   ות'שמע  דרור

   אתה

   חתיך הורסססס

    

     28/8/09 10:33:

   דרור,

   ממש מפליא איך בתוך המסע המתיש שלך עוד היה בכוחך להיות גם שגריר הסברה.

   אני מאחל שבסוף גם תרכז את כל החומר בספר מרתק.

   שבת שלום,

   רמי

    

    

     28/8/09 10:12:
   דרור, אתה גדול, אותך למשרד החוץ....!כן, מצטרפת לקולות בנושא. אין לי ספק שכולנו נתפסים כשגרירים של ישראל בחו"ל. יש אלו כמוך שיודעים ממש להסביר - וזה נהדר. ויש את אלו שיודעים בעיקר לחייך - וגם זה מסר. מחכה לפרק הבא... שבת שלום.
     28/8/09 10:01:

   אני  בעד ספר "}מסע חיי"

   מרתק וכובש

   פוזית*

    

     28/8/09 09:42:

   אם תוציא ספר על הטיולים שערכת

   שיהיה מן ספר עלילתי אך בגלל שהוא אמיתי

   לחלוטין, אז יהיה גם ספר הדרכה למטייל באזור..

   לדעתי.. סיכוי לא רע לרב מכר.

   יש כאן יחודיות!

     28/8/09 09:30:

   צטט: בועז22 2009-08-28 08:45:16


   שגריר היית צריך להיות, שגריר נודד !!!

   כתבת את המילים, פשוט 10 !!!

   מרים כוסית לחייך, איש !!!

    

   משגרר מאז הכרתי עצמי.

   תודה רבה לך ידידי בועז, לחיים !

    

     28/8/09 09:28:

   צטט: אליקו 1 2009-08-28 07:15:48


   בוקר טוב דרור,

   הדפסתי מה שכתבת כאן וקראתי באוטובוס בדרך הביתה מעבודה. אין ספק כי תרמת את חלקך להסברה בחו"ל וטוב שהיה לך קהל אוהד ומעוניין שהיה מוכן לשמוע את הצד האמיתי של העניינים אצלנו. לא תמיד יש קהל כזה. עשית דבר חשוב ואני מקווה שעוד יהיו לך הזדמנויות נוספות לדבר בעד מדינתנו.

   אליקו, רואה את כמות הצפיות אצלי כאן? -, היא מתפתחת לכדי חמש מאות לערך.

   אניח ש20% גם קוראים מה כתבתי וכבר אפקט הפרפר שהחל בגואטמלה עושה את שלו.

    

   לאט לאט יחלחלו הדברים וישתגררו בין קוראים לשומעים, חלקם יפנימו, חלקם נוכח לראשונה במידע המרוכז לו ונפעם,

   חלק ידע אך מעריך זאת יותר משמתומצת מולו, וחלק מתרגזים שהאמת מוסברת שוב, שמע תרגיז את מישהו, שמע תהה מזה שוב מריבה, רעש, המולת מלחמה, טרור...  

    

   'הקהל' שלי היה מורכב אולי משמונה זרים וישראלים גם יחד והם אכן הקשיבו. אישה אחת זרה, קיבלה החלטה להמשיך את הטיול איתי מבלי לומר לי זאת , אלא למחרת. היא וזוג ישראלי נחמד המשיכו איתי.

   לא שוחחנו יותר על כך. זה היה סיפור-עם מבחינת החבורה.

   עוד סיפור אחד בדרך ארוכה ומלאה סיפורת.

    

   קטע קטן במסע ארוך אל התודעה הערכית. משא לא פשוט כלל.

    

   תודה אליקו 

     28/8/09 08:45:


   שגריר היית צריך להיות, שגריר נודד !!!

   כתבת את המילים, פשוט 10 !!!

   מרים כוסית לחייך, איש !!!

     28/8/09 07:15:


   בוקר טוב דרור,

   הדפסתי מה שכתבת כאן וקראתי באוטובוס בדרך הביתה מעבודה. אין ספק כי תרמת את חלקך להסברה בחו"ל וטוב שהיה לך קהל אוהד ומעוניין שהיה מוכן לשמוע את הצד האמיתי של העניינים אצלנו. לא תמיד יש קהל כזה. עשית דבר חשוב ואני מקווה שעוד יהיו לך הזדמנויות נוספות לדבר בעד מדינתנו.

     28/8/09 06:41:

   צטט: מיקי ספקטור 2009-08-28 02:33:27

   האם ידעת שגואטמלה היתה הראשונה להצביע בעד החלטת האו"ם ב- 29 נובמבר 1947 על הקמת מדינת ישראל?

   ובעקבותיה הצביע גוש מדינות מרכז ודרום אמריקה ( yes  yes  yes ))

   ובהיבט האישי- הבת הבכורה שלי נולדה בתאריך זה 40 שנה אח"כ בגואטמלה בשליחות דיפלומטית שם.

   ואתה יקירי- גילמת בדבריך המלומדים  ציונות מפוכחת חודרת לב ואוזן 

    ואין ספק שההשפעה של שיח בין אישי היא עוצמתית ומהדהדת הרבה יותר מדברי פוליטיקאים .

   מהיום אקרא לך.. אמבחדור ( שגריר בספרדית )

   גראסיאס. מיקי

    

   תודה רבה לך. מסמיק.

    

   לא לא ידעתי :- (

   נו... ברור שכן. נשמע מדהים לא ?! 

   Yes Yes  Yes

   יש הקלטה באתר...

   יופי של צלילים יש ל- יס...

    

   בת בת עשרים ואחת השנה. דומה לאמה?! - יפה.   

    

   מו'צה גראסייאס מיקי

     28/8/09 06:33:

   צטט: אור נגוהות 2009-08-27 23:41:12

   צטט: בטי 2000 2009-08-27 15:31:46

   פששששש תשמע איזו הרצאה מאלפת...

   כל האמת שלנו  בפוסט אחד.

   כיףף לראות אהבת מולדת שכזו...אתה מה שנקרא"הלכה למעשה".

   בטי

    

    

   מדויק,

   ואתה גם שגריר מעולה:))

   תודה דרור...

   תודה רבה לך :))

    

     28/8/09 06:32:

   צטט: ron294 2009-08-27 22:49:44


   ממש דמיוני  וכה נפלא כמו הייתי שם שבוי בכל הקסם הזה.

    

   תודה רוני

     28/8/09 06:31:

   צטט: דידיה 2009-08-27 21:56:14


   כמו שמישהי ציינה כבר - גם אני הופכת לשבויה של המסע שלך!

   מחד את משחררת את תותי לחופשי במיטת ביניים ומאידך שמה עצמך בסד המסע, איזונים... :))

   תודה רבה

    

     28/8/09 06:30:

   צטט: naomi P 2009-08-27 21:16:09

   נשיקה
   נפלא המסעעעעעע*

   תודה נעמי.

   מאד יצאתי למסע נתגלו לי יופי וכנות בהוד.

   הכרתי גם כתיבה של בני דמות אפורה או עמידה דקיקה אי שם בתמונה דהויה

   וגם חלק , תקריב של עין.

   מאז התגלו עוד עין ומצח ומבע.

   מעניין מתי אראה אותה כמו שהיא, ללא חשש או בושה... או מה ?  

    

     28/8/09 02:33:

   האם ידעת שגואטמלה היתה הראשונה להצביע בעד החלטת האו"ם ב- 29 נובמבר 1947 על הקמת מדינת ישראל?

   ובעקבותיה הצביע גוש מדינות מרכז ודרום אמריקה ( yes  yes  yes ))

   ובהיבט האישי- הבת הבכורה שלי נולדה בתאריך זה 40 שנה אח"כ בגואטמלה בשליחות דיפלומטית שם.

   ואתה יקירי- גילמת בדבריך המלומדים  ציונות מפוכחת חודרת לב ואוזן 

    ואין ספק שההשפעה של שיח בין אישי היא עוצמתית ומהדהדת הרבה יותר מדברי פוליטיקאים .

   מהיום אקרא לך.. אמבחדור ( שגריר בספרדית )

   גראסיאס. מיקי

     27/8/09 23:41:

   צטט: בטי 2000 2009-08-27 15:31:46

   פששששש תשמע איזו הרצאה מאלפת...

   כל האמת שלנו  בפוסט אחד.

   כיףף לראות אהבת מולדת שכזו...אתה מה שנקרא"הלכה למעשה".

   בטי

    

    

   מדויק,

   ואתה גם שגריר מעולה:))

   תודה דרור...

     27/8/09 22:49:

   ממש דמיוני  וכה נפלא כמו הייתי שם שבוי בכל הקסם הזה.
     27/8/09 21:56:

   כמו שמישהי ציינה כבר - גם אני הופכת לשבויה של המסע שלך!
     27/8/09 21:16:
   נשיקה
   נפלא המסעעעעעע*
     27/8/09 21:09:

   צטט: מנוליה 2009-08-27 21:04:17


   היי חבר יקר

   וברוך שובך!! לא שאני תמיד כאן..אבל כשקוראת אותך משתתפת ונהנת יחד איתך

   עדיין מחכה לפרק שלנו

    

   היי,

   יופי לי 

   תרימי את רף צפיות הקוראים, תרימי...

   "מחכה לפרק שלנו"...

   נשמע סקסי.

   יבוא הפרק בסוף ממי, בסוף. 

    

   :))

    

     27/8/09 21:07:

   צטט: רוקמת התחרה 2009-08-27 20:47:01


   ברוך שובך חבר יקר!

    

   לצערי אני לא ממש מצליחה לקרוא את מסעך, מפאת חוסר זמן.

    

   בכמה פעמים שקראתי מאוד נהנתי , בטוחה שהקוראים המתמידים

    

   מאוד נהנים.

   חבל שאת לא מצליחה אבל הפרנסה חשובה יותר.

   תגידי, לפי התגובה שאחריך , דיברתם בטלפון מה ?!

     ח ח ח ח

    

     27/8/09 21:06:

   צטט: ליאורה בן יצחק 2009-08-27 20:17:04

   *
   ואני...מחכה להמשך המסע :)

   ליאורה, יופי שאת כאן סבלנות והכל יבוא ... :)

    

     27/8/09 21:04:


   היי חבר יקר

   וברוך שובך!! לא שאני תמיד כאן..אבל כשקוראת אותך משתתפת ונהנת יחד איתך

   עדיין מחכה לפרק שלנו

    

     27/8/09 20:47:


   ברוך שובך חבר יקר!

    

   לצערי אני לא ממש מצליחה לקרוא את מסעך, מפאת חוסר זמן.

    

   בכמה פעמים שקראתי מאוד נהנתי , בטוחה שהקוראים המתמידים

    

   מאוד נהנים.

     27/8/09 20:17:
   *
   ואני...מחכה להמשך המסע :)
     27/8/09 20:02:

   צטט: עדית... 2009-08-27 19:57:28


   WOW, כל השטף הזה, ומבלי להתבלבל אפילו פעם אחת...

   התבלבתי, חשבתי.

   הגזמתי.

   תודה עדית.

    

     27/8/09 20:01:

   צטט: 1noga 2009-08-27 19:47:50

   קראתי את שטף הסבריך אודות הסכסוך

   ועל צדקת הדרך שבה פועלת המדינה,

   בטוחני שעל רקע הנוף המהמם וכוסות הבירה

   נקלטו הדברים לרבדים עמוקים,

   מפי שגרירנו במחוזות הרחוקים והיפים,

   אשר עשה את עבודתו והותיר רשמים.

   נהניתי מהסבריך, ויותר מהקשב אשר הפגינו חבריך. 

   וכמובן מכתיבתך הסוחפת.

   תודה לך

    

   תודה רבה נוגה, חריזה ומשקלים למופת :))

     27/8/09 20:00:

   צטט: כש-רונית 2009-08-27 19:47:03

   * של כאב ראש. (שלי לא קשור אליך ) אבל התאמצתי ובאתי וקראתי ...

    

   תודה, רונית

   מלוא הערכתי רונית יקרה, שמח שבאת וקראת. אסור לסבול מכאב ראש. כדור או שניים וזהו :))

    

    

     27/8/09 19:57:


   WOW, כל השטף הזה, ומבלי להתבלבל אפילו פעם אחת...

     27/8/09 19:47:

   קראתי את שטף הסבריך אודות הסכסוך

   ועל צדקת הדרך שבה פועלת המדינה,

   בטוחני שעל רקע הנוף המהמם וכוסות הבירה

   נקלטו הדברים לרבדים עמוקים,

   מפי שגרירנו במחוזות הרחוקים והיפים,

   אשר עשה את עבודתו והותיר רשמים.

   נהניתי מהסבריך, ויותר מהקשב אשר הפגינו חבריך. 

   וכמובן מכתיבתך הסוחפת.

   תודה לך

     27/8/09 19:47:

   * של כאב ראש. (שלי לא קשור אליך ) אבל התאמצתי ובאתי וקראתי ...

    

   תודה, רונית

     27/8/09 19:42:

   צטט: אביה אחת 2009-08-27 19:40:06


   טרמילר -

   מושקע -

      מענין -

          יפה -

   תודה וסופשבוע נפלא

    

   אביה יקירה, את מורה ?

   :))

   תודה רבה

     27/8/09 19:40:


   טרמילר -

   מושקע -

      מענין -

          יפה -

   תודה וסופשבוע נפלא

     27/8/09 19:39:

   צטט: בטי 2000 2009-08-27 19:18:09

   צטט: הטרמילר 2009-08-27 16:35:00

   צטט: בטי 2000 2009-08-27 15:31:46

   פששששש תשמע איזו הרצאה מאלפת...

   כל האמת שלנו  בפוסט אחד.

   כיףף לראות אהבת מולדת שכזו...אתה מה שנקרא"הלכה למעשה".

   בטי

    

   היי בטי,

    

   שתיים בחיי עושות לי פשששששש

    

   פעם היו אלה אימי וסבתי ב'שין' לא דגושה

   כיום את השניה. הראשונה זו ביתי השניה.

    

   לעצם הפשש..., תודה רבה.

   רוב האמת נכתבה. אני מת על הארץ שלנו וכואב אותה נורא, הלכה למעשה.

    

    

   אז גם אני הצטרפתי למעגל ה"פששששש"..בכיףףףףףףףףף

    עכשיו זה מחייב שאצטרך כל הזמן לעשות פששששששששש

   חחח

    

   שבת שלום

   בטי

    

   שת שלום בטי :))

     27/8/09 19:39:

   צטט: ג'ודי-טל 2009-08-27 19:16:09

   לא ממש שיחה שלא הובילה לשום מקום...

   זה כמו זרע שנטמן ופעם יצמח....
   ויהייה עץ גדול....

   לך לישון!!!

    ב19:16 ללכת לישון ?

   מה אני גריאטרי?

   טרם..

    

   תודה רבה

    

     27/8/09 19:38:

   צטט: שרה1000 2009-08-27 19:10:05


   הי

    

   כיף לקרוא,

   נהניתי,

   כל הכבוד לך,

   עושה גם חשק לנסוע...................

   תודה רבה שרה

    

     27/8/09 19:18:

   צטט: הטרמילר 2009-08-27 16:35:00

   צטט: בטי 2000 2009-08-27 15:31:46

   פששששש תשמע איזו הרצאה מאלפת...

   כל האמת שלנו  בפוסט אחד.

   כיףף לראות אהבת מולדת שכזו...אתה מה שנקרא"הלכה למעשה".

   בטי

    

   היי בטי,

    

   שתיים בחיי עושות לי פשששששש

    

   פעם היו אלה אימי וסבתי ב'שין' לא דגושה

   כיום את השניה. הראשונה זו ביתי השניה.

    

   לעצם הפשש..., תודה רבה.

   רוב האמת נכתבה. אני מת על הארץ שלנו וכואב אותה נורא, הלכה למעשה.

    

    

   אז גם אני הצטרפתי למעגל ה"פששששש"..בכיףףףףףףףףף

    עכשיו זה מחייב שאצטרך כל הזמן לעשות פששששששששש

   חחח

    

   שבת שלום

   בטי

     27/8/09 19:16:

   לא ממש שיחה שלא הובילה לשום מקום...

   זה כמו זרע שנטמן ופעם יצמח....
   ויהייה עץ גדול....

   לך לישון!!!

     27/8/09 19:10:


   הי

    

   כיף לקרוא,

   נהניתי,

   כל הכבוד לך,

   עושה גם חשק לנסוע...................

    

   Sara Konforty's Studio      קונפורטי הסטודיו של שרה   

    

   אריחי קרמיקה וזכוכית עבודת יד, ויטראז'ים    

   עבודות אמנותיות לבתי כנסת ולפרטיים, יודאיקה

          

      שרה קונפורטי      Sara Konforty   

                  

                             

       www.sarakonforty.com

                              ks7@zahav.net.i

     27/8/09 18:40:

   צטט: הלנה היפה 2009-08-27 18:33:23

   הצילום הראשון מדהים! חבל שאני כבר עייפה לטיולים כאלה.

   תודה ו*

   לאה

   תודה רבה לאה.

   דווקא אני ממליץ לך על הטיול בגואטמלה.

   רך שקט ונעים.

   לא כולם עולים חודרים וקופצים מערוצים ונקיקים :))

    

    

     27/8/09 18:39:

   צטט: forte nina 2009-08-27 18:01:16

   בואנה..עשית להם טרק היסטורי

   לא פחות מסוכן ממה שאנחנו רגילים לראות...

   אם היו יהודים..היו מתוכחים עד זוב דם..

   נפלת טוב...ובטח הבירה עזרה.

   יללה... לחיי מדינת ישראל  

    
   למה לא התחלת ממוזס?
   יש שיר יפה
   when israel was in egypt land
   let my people go.....

    

   :)) היה זה 5 חודשים אחרי המלחמה והיו הדים חזקים מהפגזות חיל האוויר בדחייה בביירות, מהשמדת אזורי מגורים, מפגיעה באזרחים בילדים חפים... אווירה חרא. רמטכ"ל מושלך, גנרלים שנכשלו. שפופים היינו אז. מוכים שנאבקו לעצור אלפי טילים ולא יכלו , ניסו כל שיטה ניכנסו לטהר רגלית ונהרגו על הקווים, ניסו בשריון ופוצחו כשל טוטאלי. ולמה, כי יצאו למרדף אחרי חוטפי הפצועים נעדרים מהסיור שהותקף על ידי החיזבאללה.

    

   לא יכול להתחיל ממשה כי זה תנכ"י. יכול להתחיל מהסטוריה מוכחת ומקובלת על כל האקדמיה בעולם.

    

   והשיר שלך הושר שם על ידי צעיר בעל טנור שהתמלא בכמה בירות ובחיוך מדהים שר את השיר כשסיימתי... נראה שקיבלת שידור ממנו. :)) הקשיבו כי היה בכייף. רצו לשמוע, דיברתי בשקט. האווירה הייתה נינוחה.

   הישראלים שהיו שם, לא ידעו הרבה ממילא ולמדו משהו.

    

   תודה פנינה   

     27/8/09 18:33:

   הצילום הראשון מדהים! חבל שאני כבר עייפה לטיולים כאלה.

   תודה ו*

   לאה

     27/8/09 18:29:

   צטט: ש פ י 2009-08-27 17:55:45


   טוב מאוד שנתנו לך את האפשרות להציג את העמדה שלנו

   בהחלט שהיה עדיף לשתות בירה ולא לדבר פוליטיקה

   אבל, יצא מצוין, מסע כזה שבו נתת אחלה הרצאה,

   אחלה שיעור, אחלה שירות, נהיית שגריר ויצאת שגריר מצוין.

   בדרך גם למדתי דברים נוספים.

   כל הכבוד!.

   נ.ב תגיד לכל הבנות שמבקשות להצטרף למסע שאני ראשונה

   שיעמדו בתור!.

   תרגישי טוב. לכשאצה שוב יהיה ימבה מקום סביב. תודה רבה לך שפי מאשקלון :)

    

     27/8/09 18:27:

   צטט: קורע ברך 2009-08-27 17:53:07

    

   לא חראם ללכלך פוסט על תמימות ונופים גדולים

   בבעיה היהודית ערבית?

    

   והאיסלם הוא דתם של יותר ממליארד בני אדם בעולם.

   לא רק של ארצות ערב.

    

    

   לא חראם. אתה יודע שלא נברח מהכתם הזה של 6 מליון יהודי על מיליארד מוסלמי כמובן.

   קורע לב. הבנת קורע ברך?! אני הבנתי ובמקום להרגיש קרוע אני מנסה להיטיב עם שכניי ועם עמי.

   כבוד לי שאתה קורע מפעם לפעם גם אצלי. תודה 

     27/8/09 18:24:

   צטט: תמינקה 2009-08-27 17:46:48


   ההסבר שלך מרתק!

   כל כך מיגע שכאשר אנחנו רוצים קצת להתרחק ולנוח מכל הבלגן,

   אין לנו ברירה אלא להפוך לשגרירים ולהסביר את מה שגם לנו קצת קשה להבין!

   תודהעל שאתה חולק איתנו את המסע שלך!

    

   את כל כך צודקת. מרוב רצון להיות בסדר עם כולם רבים מאבדים את הריכוז והכיוון ולמעשה את הדרך.

   תודה לך תמי

     27/8/09 18:23:

   צטט: guitarwoman 2009-08-27 17:17:15

   כיכבתי, כי זה חלק אחד מהשלם שדי כבש אותי תוך כדי מסע.

   היות ולא פגשתי בך בפוסטים הפוליטיים הרבים המתפרסמים כאן, נולדה עתה הזדמנות כי אתוודע להשקפת עולמך ולדרך ההסתכלות שלך אודות הסכסוך הזה, בו אנחנו נתונים. מכל מיני סיבות (אני עכשיו כועסת על משהו שלא קשור לפוסט או לסכסוך או אליך...) אין לי חשק להתפלמס, רק שני דברים:

   אני לא חושבת ששורר שוויון ביננו לבין הערבים.

   אני לא מבינה למה חוזרים ל"אנחנו היינו פה קודם". נכון, אבל זה לא מקרב אל הפתרון באם וכאשר יימצא.

   תודה רבה אן.

   בקשה לי אליך, בבקשה אל תגיבי אצלי או אצל אחרים כשאת כועסת :))

    

   דעותי הפוליטיות לא קיבלו ביטוי בסיפורי וכפי המופיע בפוסט הזה בכלל.

   רק שרשרת עובדות העשוייה לבסס הבנה של הסכסוך בעיני אחרים שאינם מכירים את ישראל כמונו. אני לא חושב שיש שוויון כי טרם הושווה דבר בעקר לא עשו הערבים הישראלים למען קבלת שוויון.

   למרות ואף על פי, הם שווים בעיני החוק וזו מהות העניין, למרות שאינם נושאים בעול באופן שוויוני.

   יש הנושאים בעול ומגיעות להם זכויותיהם בגין זאת.

   לא "חוזרים לאנחנו היינו פה קודם" זאת עובדה. אין להתווכח עם עובדות המרגיזות ערבים הנוטים לעוות ולהעלות על נס, מעוות כנכון.

    

   יש פליטים כתוצאה מאירועים דמוגרפים והתנהלות מעצמות.

   יש לפתור את בעייתם למענם ולמען שאר העולם.

   זה לוקח זמן, זו אינה אחריות של מדינת ישראל, אלא כלל עולמית וערבית בראש וראשונה.

    

   ולמרות זאת, נאלצה ישראל כמדינה ואף הסכימה לשתי מדינות לשני העמים. מה שהחל ביציאה מעזה

   ולא ברור איך יימשך ואם ייגמר טוב, נקווה.

    

   עוד לא נוצר הגשר היבשתי שיקשר בין שתי יישויות דמוגרפיות עזה והגדה המערבית כאן באמת יש שני עמים שונים. שאלי אותם יאמרו לך. לכשיהיה גשר כזה, נזכר בערגה בימים הטרופים שלנו כיום. למען הסדר, אניח את תפישתי הערכית.

   אני רוצה שלום. מוכן לוויתור על שטחים בכל שיטה בכלל זה החלפה.

   מוכן להסדרים בכללם גם פרוז ירושלים באופן מסויים כשירושלים היא בירת ישראל. 

    

   לא רוצה למות בעד המולדת רוצה לחיות בה.

   מוכן להילחם על החופש שלי ועל זכותינו כאן

   ומסרב להימנע מלנסות לעשות שלום בכל דרך.

    

   לא אסכים לחינוך שונה בין אזרחי ישראל. חינוך ישראלי מחייב אחידות.

   לא מוכן לתת למיעוטים להניף דגל לאומי אחר מדגל ישראל על אדמת ישראל.

   לא חושב שאפשר לחייב ערבי ישראלי לשיר את ההימנון שלנו כפי שהוא. יש לשנות מילותיו

   כדי לאפשר לערבי לשיר אותו.

   אם לא ישונו מילותיו לא יוכלו לשיר אותו ובכך נמנעת מהם אפשרות אזרחית בסיסית לחגוג חג עצמאות חג חופש.

   כאדם פתוח ואחראי, לא אוכל לתקן עוולות עבר.

   אוכל להקשיב ולהקל עד כמה שניתן מבלי לוותר על שליטה יהודית בארץ ישראל.  

    

   אם לא נגן על האפשרות שלנו למדינה משלנו כאן,

   שלא תוכל לעבור לידי לא יהודים, נאבד אותה.

   אובדן מדינת ישראל כמדינת לאום יהודי אובדן האומה.

    

   בכל הכבוד הראוי ובחיבה רבה,

    

    

       

    

      

    

     27/8/09 18:01:

   בואנה..עשית להם טרק היסטורי

   לא פחות מסוכן ממה שאנחנו רגילים לראות...

   אם היו יהודים..היו מתוכחים עד זוב דם..

   נפלת טוב...ובטח הבירה עזרה.

   יללה... לחיי מדינת ישראל  

    
   למה לא התחלת ממוזס?
   יש שיר יפה
   when israel was in egypt land
   let my people go.....
     27/8/09 17:55:


   טוב מאוד שנתנו לך את האפשרות להציג את העמדה שלנו

   בהחלט שהיה עדיף לשתות בירה ולא לדבר פוליטיקה

   אבל, יצא מצוין, מסע כזה שבו נתת אחלה הרצאה,

   אחלה שיעור, אחלה שירות, נהיית שגריר ויצאת שגריר מצוין.

   בדרך גם למדתי דברים נוספים.

   כל הכבוד!.

   נ.ב תגיד לכל הבנות שמבקשות להצטרף למסע שאני ראשונה

   שיעמדו בתור!.

     27/8/09 17:54:

   צטט: אור2009 2009-08-27 17:16:54

   באמת הסברת להם את כל התורה כולה.

   וכניראה עשית את זה מענין.

   כי הם הקשיבו.

   כרגיל אוהבת את תמונות הנוף המדהימות.

   תבורך.

   תודה רבה אור

    

     27/8/09 17:54:

   צטט: לאה לבבית 2009-08-27 17:12:45

   ואת כל זה סיפרת להם - ענק אתה ענק!

   בניכר כולנו שגרירים של ארצנו הנהדרת ולא חשוב

   מהן דעותינו הפוליטיות.

   ואתה הגדלת לעשות בהסברים מפורטים החל מהיוהווה

   וכלה במקורות.

   גאה להמנות בין חבריך.

   תודה רבה לאה.

    

     27/8/09 17:53:

   צטט: טהור 2009-08-27 16:58:02


   היי דרור

    

   פוסט  נהדר , כל מילה בסלע

    

   שלח  גם  למייל של משרד החוץ

    

   תודה רבה :) 

     27/8/09 17:53:

    

   לא חראם ללכלך פוסט על תמימות ונופים גדולים

   בבעיה היהודית ערבית?

    

   והאיסלם הוא דתם של יותר ממליארד בני אדם בעולם.

   לא רק של ארצות ערב.

    

    

     27/8/09 17:52:

   צטט: veredn10 2009-08-27 16:50:06

   מוצאת עצמי מחכה מפרק לפרק..

    

   משמח אותי לדעת שכך, תודה רבה

     27/8/09 17:46:


   ההסבר שלך מרתק!

   כל כך מיגע שכאשר אנחנו רוצים קצת להתרחק ולנוח מכל הבלגן,

   אין לנו ברירה אלא להפוך לשגרירים ולהסביר את מה שגם לנו קצת קשה להבין!

   תודהעל שאתה חולק איתנו את המסע שלך!

     27/8/09 17:17:

   כיכבתי, כי זה חלק אחד מהשלם שדי כבש אותי תוך כדי מסע.

    

   היות ולא פגשתי בך בפוסטים הפוליטיים הרבים המתפרסמים כאן, נולדה עתה הזדמנות כי אתוודע להשקפת עולמך ולדרך ההסתכלות שלך אודות הסכסוך הזה, בו אנחנו נתונים. מכל מיני סיבות (אני עכשיו כועסת על משהו שלא קשור לפוסט או לסכסוך או אליך...) אין לי חשק להתפלמס, רק שני דברים:

   אני לא חושבת ששורר שוויון ביננו לבין הערבים.

   אני לא מבינה למה חוזרים ל"אנחנו היינו פה קודם". נכון, אבל זה לא מקרב אל הפתרון באם וכאשר יימצא.

     27/8/09 17:16:

   באמת הסברת להם את כל התורה כולה.

   וכניראה עשית את זה מענין.

   כי הם הקשיבו.

   כרגיל אוהבת את תמונות הנוף המדהימות.

   תבורך.

     27/8/09 17:12:

   ואת כל זה סיפרת להם - ענק אתה ענק!

   בניכר כולנו שגרירים של ארצנו הנהדרת ולא חשוב

   מהן דעותינו הפוליטיות.

   ואתה הגדלת לעשות בהסברים מפורטים החל מהיוהווה

   וכלה במקורות.

   גאה להמנות בין חבריך.

     27/8/09 16:58:


   היי דרור

    

   פוסט  נהדר , כל מילה בסלע

    

   שלח  גם  למייל של משרד החוץ

     27/8/09 16:50:
   מוצאת עצמי מחכה מפרק לפרק..
     27/8/09 16:38:

   צטט: ענף 2009-08-27 15:41:10


   נהניתי משגרירנו בהרים ומהסבריו

   ואני כמוך עשיתי זאת מול עשרות מוסלמים

   בהייד פארק בלונדון כמובן שבדקתי אם יש משטרה.

   לעניין.

   יש לי גדר אבנים יפה. כל פעם שיש לי מה להסביר אני

   בוחר אבן אחרת ומסביר לה את תולדות הסיכסוך,הפתרון

   שאיננו וכדומה.

   אמנם אין לי את הנוף שלך או את הכותל המערבי ,ערוץ

   התקשורת של החרדים למשיח ולאלוהים אבל השיחה עם האבן

   מועילה לי אותו דבר .

   כי לאחרים שום דבר לא ישפיע למרות ההסברים הניפלאים שלך.

   מחכה להמשך המסע שלך.

   נדמה לך שהאבנים לא שומעות

   אבני החצר אצלי מספרות לי יום יום סיפורים מירושלים ומהגליל וממה שלידם ובינהם.

   מה שאצליח אצליח. היכן שלא לא.   

   לפניי המבול.

   תודה לך יודה חבר כארז

     27/8/09 16:35:

   צטט: pinkason1 2009-08-27 15:33:35

   * יפה סוף שבוע נפלא

   אולי תנסה "נפלא סוף שבוע יפה" :)

    

     27/8/09 16:35:

   צטט: בטי 2000 2009-08-27 15:31:46

   פששששש תשמע איזו הרצאה מאלפת...

   כל האמת שלנו  בפוסט אחד.

   כיףף לראות אהבת מולדת שכזו...אתה מה שנקרא"הלכה למעשה".

   בטי

    

   היי בטי,

    

   שתיים בחיי עושות לי פשששששש

    

   פעם היו אלה אימי וסבתי ב'שין' לא דגושה

   כיום את השניה. הראשונה זו ביתי השניה.

    

   לעצם הפשש..., תודה רבה.

   רוב האמת נכתבה. אני מת על הארץ שלנו וכואב אותה נורא, הלכה למעשה.

    

    

     27/8/09 16:31:

   צטט: נ.ב.א. 2009-08-27 15:26:00

   אתה יקירי,

   השגריר הטוב ביותר..

   קטונתי. תודה לך אשת פעלים רבת חן. כבוד לך

    

     27/8/09 16:30:

   צטט: יהודית מליק-שירן 2009-08-27 15:16:39


   תגיד לי בבקשה דרור, האם אלה רשימות שנכתבות משבועלשבועאו שזה יצא בספר? כי אני לא יכולה לחכות מפוסט לפוסט. אתה כותב נהדר ואני מרותקת לכתיבתך*

   יהודית,

   משוררת וכותבת ומספרת מוכשרת שכמותך,

   לך אין סבלנות?! אז למי יש?

   מאד מחמיא לדעת שכך.

    

   המילים נכתבו, נחקקו בעומק הדפים על גבי כ-400 עמודי WORD. אני עורך מחדש,

   כל פעם קטע נוסף בהתאמה לבלוג. 

   עברנו מחצית ספר ואנו מתקדמים בו תוך התרשמות מהדרך המדהימה, התרבותיות שהיו ואינן,

   התובנות שהיו ושונו או התחזקו, החשיבה על החי הצומח והדומם, על הרוח.

   על האמונה, על האהבות ההורות האחווה.

   השנאות האגו והגאווה, המתירנות והפשטות.

    

   הרצון למצות לפני סיום, לומר את הדבר ההוא שטרם אמרנו.

   לכתוב את הדברים שיוותרו אחרינו לפחות עד דראון עולמינו האישי. הצורך להוליד ולהמשיך...

    

   את כל אלה יהודית חשבת שמיצית איתי, שאתן לך לינק לתמצית?! לא יהודית.

   העונג הוא בטנטרה הזו של שרשרת פוסטים, של בלוג.

    

   לא אוכל לקצר כי לא אוכל לשחרר מבלי לעבור שוב, לערוך היטב את הדיווח על החשיבה,

   את עריכת התובנות עד לכדי הנחייה על איך לא כדאי ואיך נכון מידיי.

    

   תודה שהפעלת לי את מערכת הביקורת העצמית שלזמן מה נחלדה כמעה, נחלשה השורדת.  

   להתראות בהמשך המסע במלא ההערכה.

      

     27/8/09 16:16:

   צטט: venus09 2009-08-27 15:04:58


   אין אין   עליךךךךךךךך *

   קח אותי איתך למסע,,,קריצה

   אני לפעמים חושב ברצינות לכשאקרא לך, התבואי ?

   תודה רבה

    

     27/8/09 16:15:

   צטט: ניחוח אישה 35 2009-08-27 13:15:14


   טרמילר

   תודה על ברכותיך ותגובתך.

   הפרידה קשה ,לכן באתי לבקרך

   ואגב הנופים מהממים.

    

   חכמה ויפה הנפרדת מכאן לזמן מה, תודה רבה לך ולהתראות בהמשך המסע, תמיד בשמחה

     27/8/09 16:14:

   צטט: ruthy 2009-08-27 10:35:12

   גם זו דרך לשווק דעות פוליטיות....

   כגילוי נאות אספר כאן שהגבתי אליך בפרטי.

   כאן, רק אומר שדעתי הפוליטית היא שלום במחיר כבד ממקום של כבוד הדדי.

   יש לי קווים אדומים. הארץ הזו הופקדה בידי זמנית למען צאצאי, שאיני מכיר ולא ידעו עלי דבר רק מהיותם נושאי גן יהודי ישראלי.

   אם לא נספר להם את העובדות, הם לא ידעו לשמור על מה שיש ויאבדו בעולם הגדול כמו רבים אחרים. עם עובדות אין להתווכח זה עקר. מחויב לערכיי שלא דווקא מבחירה ומחויב באהבה לילדיי נכדי ניני וילדיהם וכן הלאה כמו גם לחבריהם של אלה, כמובן.

   את שלי אני עושה ממקומי הצנוע ובכליי. 

    

   תודה לך רותי שאת איתנו במסע הזה ומאירה את השבילים בו. 

    

     27/8/09 16:07:

   צטט: מדהימה50 2009-08-27 10:08:27

   דרור

   תענוג לקרוא,

   ממנה אותך לשגריר מטעם

   מחלקת ההסברה הישראלית

   (אחד התפקידים מיניי רבים מאוד)

   תשואות לך אלפיים דרור

    

   עם שובי תליתי את המינוי בכיס סיפור המסע להביאו גם בפניכם מהיום. כל ישראלי בחו"ל מחויב לשגרר את ארצו לכשידרש לכך.

   לעיתים ממקום טוב ומתעניין ולאיתים כמו שעוד יבוא ממקומות אפלים.

   תודה לך. 

     27/8/09 16:05:

   צטט: ש ר י ת 2009-08-27 10:06:53


   ואוו אני הופכת לכודה או שבויה בסיפור הסמע הזה

    ולו רק בעבור קנאה רבה ומצוקה אמיתית בעבור הרצון שלי לבדיוק כזה מסע

   כי כמו שכתבת בפתיח לבלוג שלך השלווה שבצידו ולא לרגע הזה אלא לחיים ממש

   כי כך זה מורגש מכאן זה הדבר הזה המיוחל ביותר שיש עבור האדם בכלל

   כך זה מרגיש מכאן

    

   ואתה עורך זאת נפלא  בתחושות ובגילויי הדרך

   ושוב אומר אני מרותקת

   בשלב מאוחר יותר בטח אוכל להגיב ספציפית על התכנים בכל רשומה ורשומה

   כרגע אני עדיין בתוך המסגרת, הולכת...והולכת בתוכה

    

   תודה.

    

   מרגש שזה כך. תודה רבה לך שרית

    

     27/8/09 15:41:


   נהניתי משגרירנו בהרים ומהסבריו

   ואני כמוך עשיתי זאת מול עשרות מוסלמים

   בהייד פארק בלונדון כמובן שבדקתי אם יש משטרה.

   לעניין.

   יש לי גדר אבנים יפה. כל פעם שיש לי מה להסביר אני

   בוחר אבן אחרת ומסביר לה את תולדות הסיכסוך,הפתרון

   שאיננו וכדומה.

   אמנם אין לי את הנוף שלך או את הכותל המערבי ,ערוץ

   התקשורת של החרדים למשיח ולאלוהים אבל השיחה עם האבן

   מועילה לי אותו דבר .

   כי לאחרים שום דבר לא ישפיע למרות ההסברים הניפלאים שלך.

   מחכה להמשך המסע שלך.

     27/8/09 15:33:
   * יפה סוף שבוע נפלא
     27/8/09 15:31:

   פששששש תשמע איזו הרצאה מאלפת...

   כל האמת שלנו  בפוסט אחד.

   כיףף לראות אהבת מולדת שכזו...אתה מה שנקרא"הלכה למעשה".

   בטי

    

     27/8/09 15:26:

   אתה יקירי,

   השגריר הטוב ביותר..


   תגיד לי בבקשה דרור, האם אלה רשימות שנכתבות משבועלשבועאו שזה יצא בספר? כי אני לא יכולה לחכות מפוסט לפוסט. אתה כותב נהדר ואני מרותקת לכתיבתך*
     27/8/09 15:04:


   אין אין   עליךךךךךךךך *

   קח אותי איתך למסע,,,קריצה

     27/8/09 13:15:


   טרמילר

   תודה על ברכותיך ותגובתך.

   הפרידה קשה ,לכן באתי לבקרך

   ואגב הנופים מהממים.

     27/8/09 10:35:
   גם זו דרך לשווק דעות פוליטיות....
     27/8/09 10:08:

   דרור

   תענוג לקרוא,

   ממנה אותך לשגריר מטעם

   מחלקת ההסברה הישראלית

   (אחד התפקידים מיניי רבים מאוד)

   תשואות לך אלפיים דרור

     27/8/09 10:06:


   ואוו אני הופכת לכודה או שבויה בסיפור הסמע הזה

    ולו רק בעבור קנאה רבה ומצוקה אמיתית בעבור הרצון שלי לבדיוק כזה מסע

   כי כמו שכתבת בפתיח לבלוג שלך השלווה שבצידו ולא לרגע הזה אלא לחיים ממש

   כי כך זה מורגש מכאן זה הדבר הזה המיוחל ביותר שיש עבור האדם בכלל

   כך זה מרגיש מכאן

    

   ואתה עורך זאת נפלא  בתחושות ובגילויי הדרך

   ושוב אומר אני מרותקת

   בשלב מאוחר יותר בטח אוכל להגיב ספציפית על התכנים בכל רשומה ורשומה

   כרגע אני עדיין בתוך המסגרת, הולכת...והולכת בתוכה

    

   תודה.

    

   פרופיל

   הטרמילר The Tarmiler
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון