כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בלוגי

  0

  "אתה תחיה, לצערי" - חגי מטר, מהחתונה למעצר עם (ראש מדמם) אל חדר המיון באיכילוב (והמשך ההתעללות)

  40 תגובות   יום רביעי, 2/9/09, 01:27

   

  התמונה באדיבות אקטיבסטילס, וכדאי להציץ בתמונות שלהם 

   

  English:

  http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=34899

   

   
   סרטון וידאו מהחתונה:
  http://vimeo.com/6175928


  כרוניקה של אלימות, סיפור אישי

  מאת חגי מטר
  http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=34875

  החיילים התנפלו על תהלוכת החתונה והדפו אנשים בכוח עם הרובים שלהם. מאחוריהם עמדו שני זוגות המתחתנים, שתי חליפות ושתי שמלות לבנות, והסתכלו בזעזוע. זה היה נורא. עמדתי מאחור וצילמתי, אבל לא יכולתי לסבול את המראה. חייל אחד העיף את חברתי א` אחורה, והיא כמעט נפלה על הרצפה, המומה. קו החיילים התקרב. עכשיו גם אני חטפתי. התחלתי לצעוק עליהם. `אתם לא רואים מה אתם עושים?! זו חתונה! זה יום חגם של האנשים האלה!`. לא יודע מאיפה שלפתי את זה, או למה דווקא בזה דבקתי, אבל שוב ושוב צעקתי `זה יום חגם`, כשהחיילים ממשיכים לתקוף. ראיתי שזה לא מזיז להם, שהם לא מבינים שזה יום חגם של האנשים האלה, ובלהט הרגע קראתי להם חארות. אני לא עושה את זה בדרך כלל, אבל באמת שהמצב היה בלתי נסבל. זה יצא. עכשיו משכתי את תשומת ליבם. `תביאו אותו` אמר הקצין, והחיילים התנפלו. החיילים משכו אותי לכיוון אחד, החוגגים-מפגינים לכיוון אחר.

  החיילים ניצחו. בדרך לג`יפ סובבו לי את הידיים, נתנו לי מכות. צעקתי שוב ושוב שאני לא מתנגד, עד שיד הונחה על הגרון ולא יכולתי לנשום, בטח שלא לצעוק. חיילים מזדמנים שעברו על פני אלה שגררו אותי משכו לי בשיער בכוח, או נתנו עוד מכה. העמידו אותי מאחורי הג`יפ הצבאי, רחוק מהמפגינים, וחשבתי שלפחות השלב הקשה נגמר. ואז באה המכה הראשונה. הראש שלי הוטח בכוח על הדלת של הג`יפ. `מה אתם עושים?! אני לא מתנ...`, ניסיתי למחות, ושוב ראשי הוטח בדלת הג`יפ. שני שוטרים, אחד עם מצלמת וידאו, התקרבו. זה שלא צילם ביקש שאושיט את הידיים לאזיקים, אבל החיילים שוב סובבו לי אותן מאחורי הגב. ביקשתי שיעזור לי, אבל השוטר רק הסתכל עלי במבט סתום. בסוף החיילים נתנו לי את החירות לשים את ידי באזיקים.

  ואז ראיתי את הדם. זה התחיל מכמה טיפות על הידיים, ונמשך. די מהר החולצה שלי נספגה כולה, והמכנסיים, והרגשתי את החמימות המפחידה הזו זורמת על פני, מטפטפת מהזקן אל הבגדים, אל הידיים, אל האספלט. השוטר עם המצלמה שאל מה קרה לי, ואמרתי שהרגע הטיחו את הראש שלי בג`יפ פעמיים. החייל מאחורי, כנראה מי שעשה את זה, מילואימניק עם זיפים ועגיל קטן באוזן, אמר למצלמה שנפלתי בדרך. לא יכולתי לסבול את זה. נמאס לי מהשקרים. צעקתי עליו שהוא שקרן וחרא, והוא נתן לי כאפה חזקה, כשאני באזיקים, ישר מול המצלמה המשטרתית. המום, ניסיתי לגרום לשוטר להבין את הטירוף שבמצב, רציתי להתלונן על תקיפה, אבל הוא רק המשיך לצלם.

  חובש צבאי שהגיע מחה ורטן על כך שהוא צריך לעזור לי, ניקה קצת דם מהמצח והדביק לי פלסטר. `אתה תחייה, למרבה הצער`, אמר והלך. החייל התוקף נתן לי מים כדי שאשטוף את הידיים ואשתה.

  כעבור דקה עוד שני חברים נעצרו, ולקחו את כולנו לתחנה, שם גילינו שאנחנו מואשמים בהפרת צו שטח צבאי סגור (שאף אחד לא הודיע שקיים) ובתקיפת המג`ד.

   

   

   

  את השעות הארוכות בתחנה העברנו בעיקר בוויכוח על חייל מילואים רוסי ושוטר רוסי ששמרו עלינו. בעצם, אלה היו שני ויכוחים שונים. החייל הרוסי התווכח על פילוסופיה, והגן בלהט על טיעון קפיטליסטי קיצוני, שכל אחד קובע את החיים של עצמו, שלא צריך להסתכל על למי יש יותר ממך ולמי יש פחות ממך אלא רק להשקיע בעצמך, ושזה חוק הטבע שהחזק הוא שמצליח, ושלגיטימי שמי שיכול לרמוס אחרים יעשה זאת. כן, גם הנאצים, הוא אישר. השוטר התווכח על פוליטיקה מקומית. `מאיפה אתם יודעים שהגבול עובר איפה שאתם אומרים שהוא עובר, שאנחנו מחוץ לישראל?`. אין לו מושג מה זה גבולות 67`, או מה התוקף החוקי שלהם בארץ, או בעולם. גם לא מעניין אותו. לא מעניין אותו של מי האדמות, או של מי המים. מעניין אותו שהפלסטינים גונבים מים. `למה אני צריך לשלם על מים, ואז לגלות, בסיור עם המנהל האזרחי, שהערבים מתחברים פיראטית למים שלנו וגונבים אותם?`. לא משנה לו שהמים הם של הפלסטינים, שמקבלים חמישית מכמה שהמתנחלים מקבלים, וצריכים לשלם על זה פי ארבעה. זה לא קשור. יש חוק.

  אחרי החקירה דיברנו עם הקצין של התחנה. אדם נחמד, נעים, עושה רושם נבון. כשאמרנו לו שאני צריך לקבל טיפול רפואי דאג לכך שישחררו אותנו (עם הרחקה של 15 יום מגוש עציון ומהכפר, כמובן) כמה שיותר מהר. בשער, כשנפרדנו, שאל אם בכפר מקבלים אותנו יפה. הוא לא הבין איך זה שאנחנו אורחים שם, שאנחנו ישנים שם, שיש לנו שם חברים כבר שלוש שנים, שאחד מהפעילים בכפר ואני קוראים זה לזה `אח`, שהחברים מהכפר מגיעים לאסוף אותנו עם אוטו מהתחנה. עם מבט מבולבל על פניו סגר את השער.

  בבית החולים בתל אביב קיבל את פנינו אח פלסטיני, שהתרגש מחולצת `עזה חביבתי` ספוגת הדם שלי. דיברנו בערבית על מה שקרה, על חיילים, על התנגדות. אמר כמה שחשוב שיש התנגדות, וכמה שהוא מפחד להגיע בדיוק למצבים כמו זה שלי. אבל תומך, נורא תומך.
  מיון של שישי בלילה תמיד מייגע. פה תאונה, פה כמה בליינים, והכל לוקח נצח. שלוש וחצי שעות, וסוף סוף אני בחדר התפירה. אני על המיטה, הרופא מזריק לי הרדמה מקומית, ומכסה את הפנים שלי עם בד שפתוח רק באזור הפצע.

  `אז איזה הפגנה זאת הייתה?`, שואלת האחות, סטודנטית. `אני ממש מעדיף שלא לדבר על זה עכשיו`, אמרתי. ממש העדפתי לא לדבר על זה בזמן שתופרים אותי. `אז מה, אתה אנרכיסט?`, התעקשה. `לא הייתי קורא לזה ככה, לא`. `אז איך כן?`. `אדם שאכפת לו, פעיל חברתי, פעיל שמאל`. `רגע מה זה שמאל ומה זה ימין? מי רוצה לתת את הארץ לערבים?`. `השמאל. השמאל הם נורא חכמים, וצודקים, ורוצים שלום`, הצטרף לשיחה הרופא-התופר. `כמו ההיפים בשנות ה-80`?`, התעניינה האחות (הטעות במקור). `לא, לא ככה. אבל הם אוהבים את הערבים ורוצים לתת להם את הארץ. אולי הם צריכים לנסוע לנורבגיה. שם יש הרבה כאלה. אולי הנורבגים יתנו את הארץ שלהם לערבים, הם בטח ישמחו`. `מה, הנורבגים יסכימו?`. `הם לא אמרו את זה, אבל בטח כן. תגיד לי, יש גם ערבים שאוהבים שלום ומפגינים?`. הבנתי שהשאלה מופנית כלפי. לא ידעתי מה לעשות. אני זוכר שאמרתי לעצמי שוב ושוב שאני מרגיש שאני עובר אונס. הוא מעלי, הוא תופר אותי, ובו-זמנית הוא צוחק עלי, משפיל אותי, מזלזל בגסות בכל מה שהוא אני. לא ידעתי מה לעשות. עניתי. `כן. זאת הייתה הפגנה וחתונה של פלסטינים. אנחנו היינו אורחים שם`. `אה, אז זה ערבים שרוצים לתת את הארץ ליהודים?`, שאלה-לעגה האחות. `זה לא כל כך פשוט`, מלמלתי. `ברור שלא`, פסק הרופא. `אתה לא צריך לדאוג, אנחנו מטפלים בך הכי טוב שאפשר לא משנה אם אתה שמאל או ימין` היא נזכרה פתאום להגיד. `הפעם`, סייג הרופא, בעוד הוא חותך את החוט האחרון וקם. הייתי מזועזע. היה לי קשה להתרכז בהוראות שנתנו לי, מה גם שהם סתרו זה את זה. אני חושב שאני לא אמור לשטוף את האזור יומיים, ועוד שישה ימים להוציא את התפרים.

  זהו. נגמר. החברים היקרים חיכו איתי כל הזמן, ליוו, תמכו, סיפרו סיפורים, ניסו לזרז דברים. אי אפשר להודות להם מספיק. הסעתי את מי שהיה צריך הביתה. והביתה.
  שלוש בלילה, ואני יודע שהשעון הביולוגי שלי יעיר אותי בשמונה וחצי. מסתכל במראה על התפרים, על הסימנים בשאר הפנים, ועל הידיים, ועל הדם הקרוש. שוטף מה שאפשר מבלי להרטיב את התפירה. ולמיטה. חתולי בא לישון. נגמר.
  וגם לא נגמר. כי יש עוד לגמור ענייני תפרים, ולפנות למצ`ח, ולהתלונן על איכילוב, ומי יודע מה עוד.

  וגם לא נגמר כי הם עדיין שם. כי הם אמרו ששבוע הבא יהיה עוצר על הכפר מחמש בבוקר כדי למנוע את ההפגנות. כי לאנשים אין מושג איפה עוברים הגבולות פה, גם פיזיים וגם אחרים. אולי כי אין כאלה יותר באמת.

   

   -----------------------------------------------------------------------------------

   

  חוג בית של לוחמים לשלום בתל-אביב, 5.9:

   

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1204360

  דרג את התוכן:

   תגובות (40)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/9/09 16:40:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-04 13:02:15

   1. האזרחים אינם יעד למלחמה של מדינתנו, אך מה לעשות ואויבינו הם גם אזרחים, אזרחים מפוצצים ורוצחים?

      האם היותם אזרחים צריכה לעמוד להם לזכות?

   2.האם אויבינו מצידה השני של הגדר מקיימים את החוק הבינלאומי? אמנת ג'נבה?

   3.שכחת עוד אפשרויות: פינוי פיצוי מרצון, כמו שהציע רמון, אבל לערבים

    או גירוש כולם במלחמה הבאה, או חיסול מדינת ישראל, או ביאת המשיח,,,

   4. וכיצד זה אתה משרת בצבא כזה, עם משימות כאלה, כשהדבר נוגד את הכרתך ועקרונותיך?

   5. שבת שלום

    

    

    1. אני חושב שהבעיה המרכזית היא שהם אינם אזרחים כלל, הווה אומר, אינם שייכים למדינה שמעניקה להם זכויות וחובות, זה מפתח המרכזי לבעיה מבחינתי.

   2. לצורך הענין, הם לא חתומים על אמנת ג'נבה, כי אין להם ישות מדינתית שתחתום. בכל מקרה, הבחינה המוסרית שלנו צריכה להיות כלפי עצמנו, ולא באופן יחסי, לדעתי כמובן. אני חושב שאנחנו מדינה וחברה מספיק חזקים על מנת לקבוע לעצמנו מה נכון ומה מוסרי, ולא להסתכל עליהם ולהגיד "אבל הם עשו לי ככה", קצת ילדותי...

   3. מובן שיש, דיברתי על אפשרויות ריאליות. אם טרנספר כמו שאתה מציע היה אפשרות ריאלית ומוסכמת על דעת הקהל הבינלאומית ועל הפלשתינאים עצמם, אין ספק שזה היה פתרון טוב. אבל זה לחלוטין לא ריאלי, בערך כמו להגיד שיהיה פינוי פיצוי ליהודי ונקבל שטח בקנדה או משהו. חיסול מדינת ישראל הוא לא באמת חיסול, אלא הפיכתה למדינה דו לאומית, והצבעתי על האפשרות הזו, שכמו שאמרתי, כל חיזוק התנחלותי שלנו בשטחים רק מקדם אותנו אליה.

   4. אני לוחם במיל' ונלחם להגן על עמי ומדינתי, כמו שעשו אלו שלפניי עבורי. אני גם נוקט בגישה שחשוב שיהיו לוחמים עם ראיה יותר בוגרת והומנית מבחינת זכויות אדם ואזרח, ויזכירו בשטח שלא כל פלשתינאי=מחבל.

   5. גם לך 

     4/9/09 13:02:

   צטט: babiji 2009-09-04 11:59:52

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-04 11:43:41

   1.אענה לך באותו מטבע: מי שמך לקבוע כי אינם מזיקים למדינה?

     ולמה תחשוב ציבור של 250,000 "מתנחלים" למטורללים?

   2.היות ואין שלום עדיין בינינו לפלסטינים, ועדיין יש מלחמה, בעוצמות משתנות

    והיות ויש שעוזרים לאויבינו בשעה כזאת

   אני קורא להם בוגדים [נדמה לי שנוסח החוק, קרוב לדברי]

   3.יש דרכים רבות להאבק נגד החלטות הממשלה, הכשלת חיילי צהל במשימתם, עזרה לאויב, אינה הדרך הראויה

   4.השרתת בשטחים, מול אוכלוסיה אזרחית?

     השרתת בשטחים מול אוכלוסיה אזרחית מגובה בישראלים?

     הנצבת פעם מול הדילמה של המוסר הצרוף,ומילוי הפקודות?

   אני הייתי "קצת"

   5.נחישות ואמונה בצדקת הדרך, תוך שמירת צלם אנוש, זה בהחלט

     אך שום פשרות עם אויביך, או תומכי אויביך

    

    

    

   1. אני לא קובע, רק החזרתי לך באותה מטבע, אני בסך הכל בעד סובלנות בדו-שיח.

   2. מלמחה היא הגדרה קצת בעייתית לדעתי, בעיקר כשאתה נלחם מול אוכלוסייה אזרחית, ובעיקר שלך אין שום מטרה בלחימה הזאת. כל זאת כאשר האופציות היחידות הקיימות הן,

   א. יציאה מהשטחים

   ב. סיפוח השטחים כולל האנשים החיים כאן.

   בטווח הארוך אלו שני המצבים היחידים שישרדו.

   ולקרוא להם "בוגדים", זאת זילות המושג, חשוב על כך שוב. 

   3. נפגנה נגד גדר שברובה אינה חוקית על פי החוק הבינלאומי ובחלקה גם אינה חוקית ע"י בג"צ (ראה ערך בילעין), היא לא ממש "הכשלת חיילי צה"ל במשימה". 

   4. שירתתי, ועודני משרת, בכל גזרות הלחמיה של ישראל. מעולם לא אהבתי ומעולם לא חשבתי שיש משהו תקין ביחסינו לאוכלוסייה האזרחית בשטחים, כמו שלא חשבתי שהתנשאות המתנחלים כלפי הערבים היא הגיונית.

   נתקלתי גם בחיילים רבים שסיפרו לי סיפורי זוועה על התעללות בפלשתינאים.

   5. מסכים עם הסייפא, אך חולק עליך בהגדרת "אויביך" או "תומכי אויביך", כאמור, מבחינתם רובם עושים זאת אך ורק בגלל אמונה שהם עושים דבר טוב למדינת ישראל בראיה הכוללת.

   1. האזרחים אינם יעד למלחמה של מדינתנו, אך מה לעשות ואויבינו הם גם אזרחים, אזרחים מפוצצים ורוצחים?

      האם היותם אזרחים צריכה לעמוד להם לזכות?

   2.האם אויבינו מצידה השני של הגדר מקיימים את החוק הבינלאומי? אמנת ג'נבה?

   3.שכחת עוד אפשרויות: פינוי פיצוי מרצון, כמו שהציע רמון, אבל לערבים

    או גירוש כולם במלחמה הבאה, או חיסול מדינת ישראל, או ביאת המשיח,,,

   4. וכיצד זה אתה משרת בצבא כזה, עם משימות כאלה, כשהדבר נוגד את הכרתך ועקרונותיך?

   5. שבת שלום

    

     4/9/09 11:59:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-04 11:43:41

   1.אענה לך באותו מטבע: מי שמך לקבוע כי אינם מזיקים למדינה?

     ולמה תחשוב ציבור של 250,000 "מתנחלים" למטורללים?

   2.היות ואין שלום עדיין בינינו לפלסטינים, ועדיין יש מלחמה, בעוצמות משתנות

    והיות ויש שעוזרים לאויבינו בשעה כזאת

   אני קורא להם בוגדים [נדמה לי שנוסח החוק, קרוב לדברי]

   3.יש דרכים רבות להאבק נגד החלטות הממשלה, הכשלת חיילי צהל במשימתם, עזרה לאויב, אינה הדרך הראויה

   4.השרתת בשטחים, מול אוכלוסיה אזרחית?

     השרתת בשטחים מול אוכלוסיה אזרחית מגובה בישראלים?

     הנצבת פעם מול הדילמה של המוסר הצרוף,ומילוי הפקודות?

   אני הייתי "קצת"

   5.נחישות ואמונה בצדקת הדרך, תוך שמירת צלם אנוש, זה בהחלט

     אך שום פשרות עם אויביך, או תומכי אויביך

    

    

    

   1. אני לא קובע, רק החזרתי לך באותה מטבע, אני בסך הכל בעד סובלנות בדו-שיח.

   2. מלמחה היא הגדרה קצת בעייתית לדעתי, בעיקר כשאתה נלחם מול אוכלוסייה אזרחית, ובעיקר שלך אין שום מטרה בלחימה הזאת. כל זאת כאשר האופציות היחידות הקיימות הן,

   א. יציאה מהשטחים

   ב. סיפוח השטחים כולל האנשים החיים כאן.

   בטווח הארוך אלו שני המצבים היחידים שישרדו.

   ולקרוא להם "בוגדים", זאת זילות המושג, חשוב על כך שוב. 

   3. נפגנה נגד גדר שברובה אינה חוקית על פי החוק הבינלאומי ובחלקה גם אינה חוקית ע"י בג"צ (ראה ערך בילעין), היא לא ממש "הכשלת חיילי צה"ל במשימה". 

   4. שירתתי, ועודני משרת, בכל גזרות הלחמיה של ישראל. מעולם לא אהבתי ומעולם לא חשבתי שיש משהו תקין ביחסינו לאוכלוסייה האזרחית בשטחים, כמו שלא חשבתי שהתנשאות המתנחלים כלפי הערבים היא הגיונית.

   נתקלתי גם בחיילים רבים שסיפרו לי סיפורי זוועה על התעללות בפלשתינאים.

   5. מסכים עם הסייפא, אך חולק עליך בהגדרת "אויביך" או "תומכי אויביך", כאמור, מבחינתם רובם עושים זאת אך ורק בגלל אמונה שהם עושים דבר טוב למדינת ישראל בראיה הכוללת.

     4/9/09 11:59:

   צטט: babiji 2009-09-04 11:25:02

    יפה, אתה אט אט מתקדם, לא לפני שאתה כורה לעצמך כמה בורות בדרך...

    

   "הוא מבזה את חיילינו, ונוכח הפלסטינאים...", שומו שמיים! שלא יראו הפלשתינאים את ה"איש ההוא" מפגין לצידם ולטובתם, הם עוד עשויים לחשוב שיש להם תקווה.

   אגב, אני מכיר כמה מתנחלים וכמה חרדים שמתנהגים לחיילים בצורה הרבה יותר גרועה, מעניין למה היחיס אליהם הוא שונה, לא? 

   וההשוואה שאתה יותר פה לעבריינים היא, מממ, איך לומר, מעניינת... 

    

    

   במאמר מוסגר, מתנצל אם תגובתי מקודם פגעה בך, קראתי שוב את תגובתך הראשונה, ואכן כתבת דברים סבירים בגדול.

   כל זאת עד שאתה מגיע לשימוש וזילות המונח "בגידה".

   מי שמך לקבוע מה היא בגידה ומה לא? למה אתה חושב שאנשים שמבחינתם מפגינים עבור משהו שאמור רק לחזק ולהועיל למדינת ישראל, הם בוגדים? אתה יכול להגיד שלדעתך הם טועים.

   אבל ההתייחסות אליהם כבוגדים היא מיצג של פאשיזם וסתימת פיות.

    

   אף אחד מהם לא הזיק למדינה יותר מאנשי המאחזים ומטורללי ההתנחלויות. 

    

   אני עוקב בעניין אחרי הדיאלוג ביניכם.
   אז אפרופו בורות;


   1. יש הבדל בין מפגין למבזה. כמו שצריך להילחם ולשמור על מוסר והומניות, צריך להפגין ולשמור על נימוס.
   2. האם הפגנות החרדים והמתנחלים הם מודל בשבילך?

   3. דבר אחד כבר ברור, שאתה קופץ למסקנות באופן אוטומטי. לזכותך יאמר שאתה גם יודע להתנצל. נסה לחפש עוד כמה רפלקסים שכדאי להשתלט עליהם.
   4. אם לך מותר לקבוע מי פושע מלחמה, למה לו אסור לקבוע מי בוגד?
   5. אכן יש עושי נזק במחוזות שהזכרת. זה לא תירוץ בשבילך לעשות גם נזק.
   6. איך אתה בעניין דיאלוג עם הכללות?

    

     4/9/09 11:43:

   צטט: babiji 2009-09-04 11:25:02

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-04 08:07:27

   איזה בכיינים אתם

   האיש ההוא משתתף בהפגנה, החיילים באים לקיים את ההוראות שקיבלו

   האיש ההוא קורא לחיילי צהל "חארות" כפי שהודה כבר!

   האיש ההוא מבזה את חיילינו בפרט, וונוכח הפלסטינאים בכלל

   למה אתם מצפים?

   שחיילי צהל ישיבו לו במקהלה: לא נכון, אתה חארה?

   והוא יגיד אתם חארה, והם יענו אתה חארה,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

   מה זה, גן ילדים?

   שיגיד תודה לחיילי צהל, אם היה אומר את זה לאחרון העבריינים, הוא לא היה זוכה לכתוב יותר,,,

    יפה, אתה אט אט מתקדם, לא לפני שאתה כורה לעצמך כמה בורות בדרך...

    

   "הוא מבזה את חיילינו, ונוכח הפלסטינאים...", שומו שמיים! שלא יראו הפלשתינאים את ה"איש ההוא" מפגין לצידם ולטובתם, הם עוד עשויים לחשוב שיש להם תקווה.

   אגב, אני מכיר כמה מתנחלים וכמה חרדים שמתנהגים לחיילים בצורה הרבה יותר גרועה, מעניין למה היחיס אליהם הוא שונה, לא? 

   וההשוואה שאתה יותר פה לעבריינים היא, מממ, איך לומר, מעניינת... 

    

    

   במאמר מוסגר, מתנצל אם תגובתי מקודם פגעה בך, קראתי שוב את תגובתך הראשונה, ואכן כתבת דברים סבירים בגדול.

   כל זאת עד שאתה מגיע לשימוש וזילות המונח "בגידה".

   מי שמך לקבוע מה היא בגידה ומה לא? למה אתה חושב שאנשים שמבחינתם מפגינים עבור משהו שאמור רק לחזק ולהועיל למדינת ישראל, הם בוגדים? אתה יכול להגיד שלדעתך הם טועים.

   אבל ההתייחסות אליהם כבוגדים היא מיצג של פאשיזם וסתימת פיות.

    

   אף אחד מהם לא הזיק למדינה יותר מאנשי המאחזים ומטורללי ההתנחלויות. 

    

   1.אענה לך באותו מטבע: מי שמך לקבוע כי אינם מזיקים למדינה?

     ולמה תחשוב ציבור של 250,000 "מתנחלים" למטורללים?

   2.היות ואין שלום עדיין בינינו לפלסטינים, ועדיין יש מלחמה, בעוצמות משתנות

    והיות ויש שעוזרים לאויבינו בשעה כזאת

   אני קורא להם בוגדים [נדמה לי שנוסח החוק, קרוב לדברי]

   3.יש דרכים רבות להאבק נגד החלטות הממשלה, הכשלת חיילי צהל במשימתם, עזרה לאויב, אינה הדרך הראויה

   4.השרתת בשטחים, מול אוכלוסיה אזרחית?

     השרתת בשטחים מול אוכלוסיה אזרחית מגובה בישראלים?

     הנצבת פעם מול הדילמה של המוסר הצרוף,ומילוי הפקודות?

   אני הייתי "קצת"

   5.נחישות ואמונה בצדקת הדרך, תוך שמירת צלם אנוש, זה בהחלט

     אך שום פשרות עם אויביך, או תומכי אויביך

    

     4/9/09 11:25:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-04 08:07:27

   איזה בכיינים אתם

   האיש ההוא משתתף בהפגנה, החיילים באים לקיים את ההוראות שקיבלו

   האיש ההוא קורא לחיילי צהל "חארות" כפי שהודה כבר!

   האיש ההוא מבזה את חיילינו בפרט, וונוכח הפלסטינאים בכלל

   למה אתם מצפים?

   שחיילי צהל ישיבו לו במקהלה: לא נכון, אתה חארה?

   והוא יגיד אתם חארה, והם יענו אתה חארה,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

   מה זה, גן ילדים?

   שיגיד תודה לחיילי צהל, אם היה אומר את זה לאחרון העבריינים, הוא לא היה זוכה לכתוב יותר,,,

    יפה, אתה אט אט מתקדם, לא לפני שאתה כורה לעצמך כמה בורות בדרך...

    

   "הוא מבזה את חיילינו, ונוכח הפלסטינאים...", שומו שמיים! שלא יראו הפלשתינאים את ה"איש ההוא" מפגין לצידם ולטובתם, הם עוד עשויים לחשוב שיש להם תקווה.

   אגב, אני מכיר כמה מתנחלים וכמה חרדים שמתנהגים לחיילים בצורה הרבה יותר גרועה, מעניין למה היחיס אליהם הוא שונה, לא? 

   וההשוואה שאתה יותר פה לעבריינים היא, מממ, איך לומר, מעניינת... 

    

    

   במאמר מוסגר, מתנצל אם תגובתי מקודם פגעה בך, קראתי שוב את תגובתך הראשונה, ואכן כתבת דברים סבירים בגדול.

   כל זאת עד שאתה מגיע לשימוש וזילות המונח "בגידה".

   מי שמך לקבוע מה היא בגידה ומה לא? למה אתה חושב שאנשים שמבחינתם מפגינים עבור משהו שאמור רק לחזק ולהועיל למדינת ישראל, הם בוגדים? אתה יכול להגיד שלדעתך הם טועים.

   אבל ההתייחסות אליהם כבוגדים היא מיצג של פאשיזם וסתימת פיות.

    

   אף אחד מהם לא הזיק למדינה יותר מאנשי המאחזים ומטורללי ההתנחלויות. 

    

     4/9/09 08:07:

   איזה בכיינים אתם

   האיש ההוא משתתף בהפגנה, החיילים באים לקיים את ההוראות שקיבלו

   האיש ההוא קורא לחיילי צהל "חארות" כפי שהודה כבר!

   האיש ההוא מבזה את חיילינו בפרט, וונוכח הפלסטינאים בכלל

   למה אתם מצפים?

   שחיילי צהל ישיבו לו במקהלה: לא נכון, אתה חארה?

   והוא יגיד אתם חארה, והם יענו אתה חארה,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

   מה זה, גן ילדים?

   שיגיד תודה לחיילי צהל, אם היה אומר את זה לאחרון העבריינים, הוא לא היה זוכה לכתוב יותר,,,

     4/9/09 02:49:

   צטט: רונן מאיר 2009-09-04 02:23:31

   צטט: ofern321 2009-09-04 02:16:16

   DUH?

   ודאי שהחתונה היא חלק מהפגנה נגד הגדר. 

   לא ראית את התמונה כאן?  ויש סרטון וידאו.

   אז הנה אמרתי את מילת הקסם. "הפגנה". ועכשיו קלגסות ופתיחת ראשים ממוקמות בהקשר נוח באונת המוח הישראלי.

    

    

   אל תשים מילים בפי ומחשבות במוחי. אתה יודע שאני לא אוהב את זה.

    

   אז אני מבהיר שהתכוונתי לאינסטינקט ישראלי כללי, לא בהכרח אליך.


   מה שאמרתי שאני לא יודע מה היה שם, אבל בטח לא התפרצות לחתונה רק בשביל הכיף, כמו שהכותב מציג.
   לא לא התייחסתי כלל. אז אתה התנפלת עלי.

    

   עכשיו כשהבהרתי, מקווה שתסכים שלא התנפלתי...

    

   לילה טוב

    

    

    

     4/9/09 02:23:

   צטט: ofern321 2009-09-04 02:16:16

   DUH?

   ודאי שהחתונה היא חלק מהפגנה נגד הגדר. 

   לא ראית את התמונה כאן?  ויש סרטון וידאו.

   אז הנה אמרתי את מילת הקסם. "הפגנה". ועכשיו קלגסות ופתיחת ראשים ממוקמות בהקשר נוח באונת המוח הישראלי.

    

    

   אל תשים מילים בפי ומחשבות במוחי. אתה יודע שאני לא אוהב את זה.

   מה שאמרתי שאני לא יודע מה היה שם, אבל בטח לא התפרצות לחתונה רק בשביל הכיף, כמו שהכותב מציג.
   לא לא התייחסתי כלל. אז אתה התנפלת עלי.

   אין לי כוח לתחקר בשעות אלה את הנושא כדי להתייחס לחתונה המסוימת.
   אם ראית את הפוסט החדש שלי, השלמתי את משימות הגוגל שלי להלילה.

    

     4/9/09 02:16:

   צטט: רונן מאיר 2009-09-04 02:04:55


    

    הוי רונן, רונן...

   לא שאני חושד בך שהיית חוטא בעצמך באחת ההתנהגויות המתוארות בדיווח, אבל מה שעשו החיילים והשוטרים חמור הרבה יותר ממה שעשו הרופא והאחות.

    

    

   אז זהו, שהחלק הראשון לא כל כך אמין עלי.
   יש לי זיכרון עמום מגרסה יותר ארוכה של הסיפור הזה, בו כמדומני מסופר שהחתונה היתה בעצם חלק מהפגנה נגד הגדר.
   אני לא בטוח לכן לא התייחסתי כלל.

   ברור לחלוטין שאם חיילים התפרצו להנאתם לחתונה תמימה בכפר, זה לא תקין בלשון המעטה.

    

   DUH?

    

   ודאי שהחתונה היא חלק מהפגנה נגד הגדר. 

   לא ראית את התמונה כאן?  ויש סרטון וידאו.

   אז הנה אמרתי את מילת הקסם. "הפגנה". ועכשיו קלגסות ופתיחת ראשים ממוקמות בהקשר נוח באונת המוח הישראלי.

    

    

    

     4/9/09 02:04:

   צטט: ofern321 2009-09-04 01:07:49

   צטט: רונן מאיר 2009-09-03 17:17:05


    

    

    

   אם זה נכון, זה מתויג כמגעיל.
   לו הייתי נוכח כנראה שהייתי בוטש ברצפה בעצבנות, ככה עם הנעל.

   אבל מי אמר שרופאים מצויינים צריכים להיות קורקטיים?
   ואולי זה בכלל ניסיון פתטי לחקות את שיטות הטיפול של ד"ר האוס...

   אתה יודע, יש דבר כזה "אובר אקטינג"... הכותב יודע לייצר דרמה :)
   לא מבין בשביל מה הוא הכניס את החתול שם.

    

    הוי רונן, רונן...

   לא שאני חושד בך שהיית חוטא בעצמך באחת ההתנהגויות המתוארות בדיווח, אבל מה שעשו החיילים והשוטרים חמור הרבה יותר ממה שעשו הרופא והאחות.

    

    

   אז זהו, שהחלק הראשון לא כל כך אמין עלי.
   יש לי זיכרון עמום מגרסה יותר ארוכה של הסיפור הזה, בו כמדומני מסופר שהחתונה היתה בעצם חלק מהפגנה נגד הגדר.
   אני לא בטוח לכן לא התייחסתי כלל.

   ברור לחלוטין שאם חיילים התפרצו להנאתם לחתונה תמימה בכפר, זה לא תקין בלשון המעטה.
     4/9/09 01:07:

   צטט: רונן מאיר 2009-09-03 17:17:05


    

    

    

   אם זה נכון, זה מתויג כמגעיל.
   לו הייתי נוכח כנראה שהייתי בוטש ברצפה בעצבנות, ככה עם הנעל.

   אבל מי אמר שרופאים מצויינים צריכים להיות קורקטיים?
   ואולי זה בכלל ניסיון פתטי לחקות את שיטות הטיפול של ד"ר האוס...

   אתה יודע, יש דבר כזה "אובר אקטינג"... הכותב יודע לייצר דרמה :)
   לא מבין בשביל מה הוא הכניס את החתול שם.

    

    הוי רונן, רונן...

    

   לא שאני חושד בך שהיית חוטא בעצמך באחת ההתנהגויות המתוארות בדיווח, אבל מה שעשו החיילים והשוטרים חמור הרבה יותר ממה שעשו הרופא והאחות.

     3/9/09 23:55:

   צטט: אהוד-אמיר 2009-09-03 23:20:16

   צטט: ofern321 2009-09-02 17:15:27

   צטט: תנצ'ו 2009-09-02 17:14:11

   מר מולנר ,

    

   אתה אומר שזה לא מוכיח לך כלום אבל דברייך המסיתים לפגיעה(בוגדים וגו') רק מוכיחים שאתה מאשר את האלימות כנגד המפגין.אני מניח שאתה לא זקוק להוכחה שהאלימות קיימת והפגיעה בזכויות האדם היא עקבית אלא שזה נראה לך טבעי לפעול כך.

   איזו הוכחה אם כך אתה צריך?

    

   איתן

    

    שזה יתבצע מול העיניים שלו...

    

    לא יעזור. הוא יגיד שהמצח הפראי של העצור התקיף באלימות בלתי מרוסנת את האגרוף / קת הרובה / הקסדה של החייל התמים וישר הדרך.

   (ואגב, לקרוא למישהו "בוגד" זו הסתה לרצח. כולנו יודעים מה עונשם של בוגדים, לפי הדעה הרווחת בארצנו.)

   אהוד אמיר, אתה חנטריש

   1. האם קראת בכלל את תגובתי? [ השניה מלמעלה]

   2.התחלת להגיב אודותי, על סמך תגובתו של צד ג'?

   3.דוגמא ומופת לשמאלנות נאורה

   4. לנביא הפכת הא? יודע כבר מה אגיד

   5. אם אתה חושב שהסתתי לרצח, תתלונן עלי

    

     3/9/09 23:20:

   צטט: ofern321 2009-09-02 17:15:27

   צטט: תנצ'ו 2009-09-02 17:14:11

   מר מולנר ,

    

   אתה אומר שזה לא מוכיח לך כלום אבל דברייך המסיתים לפגיעה(בוגדים וגו') רק מוכיחים שאתה מאשר את האלימות כנגד המפגין.אני מניח שאתה לא זקוק להוכחה שהאלימות קיימת והפגיעה בזכויות האדם היא עקבית אלא שזה נראה לך טבעי לפעול כך.

   איזו הוכחה אם כך אתה צריך?

    

   איתן

    

    שזה יתבצע מול העיניים שלו...

    

    לא יעזור. הוא יגיד שהמצח הפראי של העצור התקיף באלימות בלתי מרוסנת את האגרוף / קת הרובה / הקסדה של החייל התמים וישר הדרך.

   (ואגב, לקרוא למישהו "בוגד" זו הסתה לרצח. כולנו יודעים מה עונשם של בוגדים, לפי הדעה הרווחת בארצנו.)

     3/9/09 17:17:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-03 16:47:07

   צטט: ofern321 2009-09-03 16:24:20

   צטט: לגו 2009-09-03 16:14:12


   תודה עופר על הפוסט החשוב הזה. אלה מהמגיבים כאן שמוחאים כפיים מול האלימות הזוועתית הזאת, חושבים משום מה שאליהם זה לא יכול להגיע.

    

   הם לא מבינים שמעשי הרצח האלימים שראינו בישראל בקיץ האחרון, מתחילים איפה שהוא...

    

    טוב, זה רק אחד, והוא קומי למדי

   .רק אני הייתי במעט נגד, נגד כל השמאלנים בפוסט הזה, השמאלנים הנאורים, עאלק, שאר המגיבים מחאו כפיים זה לזה

   הרי לולא אני, הייתם נמקים בשממון הפוסט הזה

   בטח רק אחד, עופר, השאר כבר מכירים אתכם והמשחק המכור שלכם

   ואני קומי, נכון עופר?

   ,,,,,,,,,,,,,,,,זה במקום תגובה חריפה יותר, הבלגתי הפעם,,,

    

    

    

    

   אם זה נכון, זה מתויג כמגעיל.
   לו הייתי נוכח כנראה שהייתי בוטש ברצפה בעצבנות, ככה עם הנעל.

   אבל מי אמר שרופאים מצויינים צריכים להיות קורקטיים?
   ואולי זה בכלל ניסיון פתטי לחקות את שיטות הטיפול של ד"ר האוס...

   אתה יודע, יש דבר כזה "אובר אקטינג"... הכותב יודע לייצר דרמה :)
   לא מבין בשביל מה הוא הכניס את החתול שם.

     3/9/09 17:12:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-03 16:47:07


   .רק אני הייתי במעט נגד, נגד כל השמאלנים בפוסט הזה, השמאלנים הנאורים, עאלק, שאר המגיבים מחאו כפיים זה לזה

   הרי לולא אני, הייתם נמקים בשממון הפוסט הזה

   בטח רק אחד, עופר, השאר כבר מכירים אתכם והמשחק המכור שלכם

   ואני קומי, נכון עופר?

   ,,,,,,,,,,,,,,,,זה במקום תגובה חריפה יותר, הבלגתי הפעם,,,

    

    

    

    

    אני מברך על ההבלגה. לפחות לא הוזכר כאן שוב קרב אגרופים.

     3/9/09 16:47:

   צטט: ofern321 2009-09-03 16:24:20

   צטט: לגו 2009-09-03 16:14:12


   תודה עופר על הפוסט החשוב הזה. אלה מהמגיבים כאן שמוחאים כפיים מול האלימות הזוועתית הזאת, חושבים משום מה שאליהם זה לא יכול להגיע.

    

   הם לא מבינים שמעשי הרצח האלימים שראינו בישראל בקיץ האחרון, מתחילים איפה שהוא...

    

    טוב, זה רק אחד, והוא קומי למדי

   .רק אני הייתי במעט נגד, נגד כל השמאלנים בפוסט הזה, השמאלנים הנאורים, עאלק, שאר המגיבים מחאו כפיים זה לזה

   הרי לולא אני, הייתם נמקים בשממון הפוסט הזה

   בטח רק אחד, עופר, השאר כבר מכירים אתכם והמשחק המכור שלכם

   ואני קומי, נכון עופר?

   ,,,,,,,,,,,,,,,,זה במקום תגובה חריפה יותר, הבלגתי הפעם,,,

    

    

    

     3/9/09 16:39:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-03 15:57:14

   צטט: babiji 2009-09-03 11:51:57

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 05:22:31

   לא נהגתי בעבר[ כמילואימניק וכשוטר] בעצורים, כמו שנהגו בו

   עם זאת, לדעתי מגיע לו ולשכמותו עונש, המדינה אינה עושה די, כנגד אויביה מבפנים

   בעיני הם בוגדים,,,

   אם הרופא והאחות, אכן נהגו כפי המתואר,הם הפרו את האתיקה הרפואית, ועליהם לתת את הדין!

    

    

   מעבר לעובדה שיש ניחוח קליל של הסתה לא מבוססת בתגובתך,

    

   אפשר לדעת בבקשה, על סמך מה קבעת שהוא בוגד ועל סמך מה קבעת ש"מגיע לו ולשכמותו עונש"?

    

    

   עוד זה הולך וזה בא

   עוד שמאלן הגיע להתנגח

   1.או הסתה או לא הסתה, מאיפה הבאת את הפנינה-"ניחוח קליל של הסתה לא מבוססת"

   2.אולי תראה ותוכיח היכן ראית הסתה?

   3.לאור האשמתך אותי בהסתה, אינך ראוי כלל לתגובה, ובכל זאת,,,

   4.הוא עוזר לאויב בשעת מלחמה,ומכאן שמגיע לו עונש כחוק

    ועכשיו תבקש להתווכח מי זה אויב ולמה, מה זה עוזר, איזו מלחמה,,, וכן הלאה

   5.ועל סמך מה אתה שולל את קביעתי?

    

    

    

    

   אתה צודק, יפה כתבת.

    

   אני מקווה מאוד שעוצמתה של מדינתינו תעזור לנו לנצח במלחמה! וכן להראות לבוגדים הללו, שחושבים שגם לערבים יש זכויות, את נחת זרועה של המדינה!!

    

   קדימה לניצחון!  

     3/9/09 16:24:

   צטט: לגו 2009-09-03 16:14:12


   תודה עופר על הפוסט החשוב הזה. אלה מהמגיבים כאן שמוחאים כפיים מול האלימות הזוועתית הזאת, חושבים משום מה שאליהם זה לא יכול להגיע.

    

   הם לא מבינים שמעשי הרצח האלימים שראינו בישראל בקיץ האחרון, מתחילים איפה שהוא...

    

    טוב, זה רק אחד, והוא קומי למדי

     3/9/09 16:14:


   תודה עופר על הפוסט החשוב הזה. אלה מהמגיבים כאן שמוחאים כפיים מול האלימות הזוועתית הזאת, חושבים משום מה שאליהם זה לא יכול להגיע.

    

   הם לא מבינים שמעשי הרצח האלימים שראינו בישראל בקיץ האחרון, מתחילים איפה שהוא...

     3/9/09 15:57:

   צטט: babiji 2009-09-03 11:51:57

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 05:22:31

   לא נהגתי בעבר[ כמילואימניק וכשוטר] בעצורים, כמו שנהגו בו

   עם זאת, לדעתי מגיע לו ולשכמותו עונש, המדינה אינה עושה די, כנגד אויביה מבפנים

   בעיני הם בוגדים,,,

   אם הרופא והאחות, אכן נהגו כפי המתואר,הם הפרו את האתיקה הרפואית, ועליהם לתת את הדין!

    

    

   מעבר לעובדה שיש ניחוח קליל של הסתה לא מבוססת בתגובתך,

    

   אפשר לדעת בבקשה, על סמך מה קבעת שהוא בוגד ועל סמך מה קבעת ש"מגיע לו ולשכמותו עונש"?

    

    

   עוד זה הולך וזה בא

   עוד שמאלן הגיע להתנגח

   1.או הסתה או לא הסתה, מאיפה הבאת את הפנינה-"ניחוח קליל של הסתה לא מבוססת"

   2.אולי תראה ותוכיח היכן ראית הסתה?

   3.לאור האשמתך אותי בהסתה, אינך ראוי כלל לתגובה, ובכל זאת,,,

   4.הוא עוזר לאויב בשעת מלחמה,ומכאן שמגיע לו עונש כחוק

    ועכשיו תבקש להתווכח מי זה אויב ולמה, מה זה עוזר, איזו מלחמה,,, וכן הלאה

   5.ועל סמך מה אתה שולל את קביעתי?

    

    

     3/9/09 11:51:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 05:22:31

   לא נהגתי בעבר[ כמילואימניק וכשוטר] בעצורים, כמו שנהגו בו

   עם זאת, לדעתי מגיע לו ולשכמותו עונש, המדינה אינה עושה די, כנגד אויביה מבפנים

   בעיני הם בוגדים,,,

   אם הרופא והאחות, אכן נהגו כפי המתואר,הם הפרו את האתיקה הרפואית, ועליהם לתת את הדין!

    

    

   מעבר לעובדה שיש ניחוח קליל של הסתה לא מבוססת בתגובתך,

    

   אפשר לדעת בבקשה, על סמך מה קבעת שהוא בוגד ועל סמך מה קבעת ש"מגיע לו ולשכמותו עונש"?

    

    

     3/9/09 08:45:

   צטט: ofern321 2009-09-03 00:25:20

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 22:38:10


   אתה מיתמם, או סתם לא יודע?

   המקור הוא בארמית במדרש משלי פרשה כ"ב: "מתלא אמר: לחכימא ברמיזא ולשטיא בכורמיזא". כלומר, החכם מבין ברמז ואילו השוטה באגרוף.

   חומר ללימוד, כי חשיבה לא ראיתי אצלך

    

    

    כן, אני שמח שאתה מסכים שזה מה שהם אמרו.

   נו, אפשר לסגור את הדיון

   לפחות אתה שמח,,,

    

     3/9/09 00:25:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 22:38:10


   אתה מיתמם, או סתם לא יודע?

   המקור הוא בארמית במדרש משלי פרשה כ"ב: "מתלא אמר: לחכימא ברמיזא ולשטיא בכורמיזא". כלומר, החכם מבין ברמז ואילו השוטה באגרוף.

   חומר ללימוד, כי חשיבה לא ראיתי אצלך

    

    

    כן, אני שמח שאתה מסכים שזה מה שהם אמרו.

     2/9/09 22:38:

   צטט: ofern321 2009-09-02 20:14:08

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 20:03:06

    

    

    

    

    

    האם תגובתי הראשונה, הגם שאולי לא מוצאת חן בעיניך, אינה תגובה?

    

   גם יריקה היא תגובה.

    

   ובכלל, נדיר לראות את אנשי הימין מגיבים בפוסטים של מעוזי השמאל

   אני מעוז שמאל ? מחמאה. לא ידעתי שאני מעוז. או שהתכוונת לקפה דה-מארקר ששייך לקבוצת התקשורת הימנית ביותר בארץ מבחינה כלכלית


    רצית לומר שחז"ל היו אלימים. זה ציטוט מהם, לא?

   אתה מצטט חצי פתגם, שזה לפחות הוצאת דברים מהקשרם, וגם חז"ל היו בני אדם,לטוב ולרע 

    

   חז"ל לא קראו להכות שוטים, אלא הצהירו בחכמה ששוטים לא מבינים רמזים. חומר למחשבה

   אתה מיתמם, או סתם לא יודע?

   המקור הוא בארמית במדרש משלי פרשה כ"ב: "מתלא אמר: לחכימא ברמיזא ולשטיא בכורמיזא". כלומר, החכם מבין ברמז ואילו השוטה באגרוף.

   חומר ללימוד, כי חשיבה לא ראיתי אצלך

    

     2/9/09 20:14:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 20:03:06

    

    

    

    

    

    האם תגובתי הראשונה, הגם שאולי לא מוצאת חן בעיניך, אינה תגובה?

    

   גם יריקה היא תגובה.

    

   ובכלל, נדיר לראות את אנשי הימין מגיבים בפוסטים של מעוזי השמאל

    

   אני מעוז שמאל ? מחמאה. לא ידעתי שאני מעוז. או שהתכוונת לקפה דה-מארקר ששייך לקבוצת התקשורת הימנית ביותר בארץ מבחינה כלכלית

    


    רצית לומר שחז"ל היו אלימים. זה ציטוט מהם, לא?

   אתה מצטט חצי פתגם, שזה לפחות הוצאת דברים מהקשרם, וגם חז"ל היו בני אדם,לטוב ולרע 

    

   חז"ל לא קראו להכות שוטים, אלא הצהירו בחכמה ששוטים לא מבינים רמזים. חומר למחשבה

     2/9/09 20:03:

   צטט: ofern321 2009-09-02 18:57:22

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 18:26:48


   1.אתה משכנע את קבוצת המשוכנעים שלך, קבוצה קטנה עד כדי גיחוך

    

   מורכב מזאת, עצם העובדה שמגדפי הימין נמנעים מלהגיב ישירות לטיעונים, וראה תגובותיך, מעידה על קושי להתמודד עם המידע. זה מחלחל גם אליך...  האם תגובתי הראשונה, הגם שאולי לא מוצאת חן בעיניך, אינה תגובה?

   ובכלל, נדיר לראות את אנשי הימין מגיבים בפוסטים של מעוזי השמאל,,,

    

   2. השמאל היפיוף עובר לאלימות? אם גבר אתה, בוא תנסה את הכורמיזא

    

    רצית לומר שחז"ל היו אלימים. זה ציטוט מהם, לא?

   אתה מצטט חצי פתגם, שזה לפחות הוצאת דברים מהקשרם, וגם חז"ל היו בני אדם,לטוב ולרע 

    

    

    

    

    

    

    

     2/9/09 18:57:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 18:26:48


   1.אתה משכנע את קבוצת המשוכנעים שלך, קבוצה קטנה עד כדי גיחוך

    

   מורכב מזאת, עצם העובדה שמגדפי הימין נמנעים מלהגיב ישירות לטיעונים, וראה תגובותיך, מעידה על קושי להתמודד עם המידע. זה מחלחל גם אליך...

    

   2. השמאל היפיוף עובר לאלימות? אם גבר אתה, בוא תנסה את הכורמיזא

    

    רצית לומר שחז"ל היו אלימים. זה ציטוט מהם, לא?

    

    

    

    

    

     2/9/09 18:29:

   צטט: תנצ'ו 2009-09-02 17:14:11

   מר מולנר ,

    

   אתה אומר שזה לא מוכיח לך כלום אבל דברייך המסיתים לפגיעה(בוגדים וגו') רק מוכיחים שאתה מאשר את האלימות כנגד המפגין.אני מניח שאתה לא זקוק להוכחה שהאלימות קיימת והפגיעה בזכויות האדם היא עקבית אלא שזה נראה לך טבעי לפעול כך.

   איזו הוכחה אם כך אתה צריך?

    

   איתן

   אולי תואיל לקרוא את תגובתי הקודמת, זו שלפני התייחסותך?

    

     2/9/09 18:26:

   צטט: ofern321 2009-09-02 12:46:50

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 12:24:32


    

   נו מילא

   לך זה חורה, אתה הוא המנסה להוכיח,,,

    

    

   מנסה וגם מצליח במידה רבה, פרט לאלה שעליהם נאמר  "...ולשטיא בכורמיזא".

    

   1.אתה משכנע את קבוצת המשוכנעים שלך, קבוצה קטנה עד כדי גיחוך

   2. השמאל היפיוף עובר לאלימות? אם גבר אתה, בוא תנסה את הכורמיזא

   3.שמת תמונה [מטושטשת] עכשיו תרשום את שמך המלא, ותקן את גילך [כשהתקלה בקפה תתוקן]

   ותתחיל להיות ככל האדם,,,

    

     2/9/09 17:36:


   רק כשהפגיעה היא במפגיני הימין  הוא מבין שהיא אכן פגיעה, כנראה.

   פגיעה בעוכרי ישראל השמאלנים- יוק טפו, מגיע להם, לבוגדים  

     2/9/09 17:15:

   צטט: תנצ'ו 2009-09-02 17:14:11

   מר מולנר ,

    

   אתה אומר שזה לא מוכיח לך כלום אבל דברייך המסיתים לפגיעה(בוגדים וגו') רק מוכיחים שאתה מאשר את האלימות כנגד המפגין.אני מניח שאתה לא זקוק להוכחה שהאלימות קיימת והפגיעה בזכויות האדם היא עקבית אלא שזה נראה לך טבעי לפעול כך.

   איזו הוכחה אם כך אתה צריך?

    

   איתן

    

    שזה יתבצע מול העיניים שלו...

     2/9/09 17:14:

   מר מולנר ,

    

   אתה אומר שזה לא מוכיח לך כלום אבל דברייך המסיתים לפגיעה(בוגדים וגו') רק מוכיחים שאתה מאשר את האלימות כנגד המפגין.אני מניח שאתה לא זקוק להוכחה שהאלימות קיימת והפגיעה בזכויות האדם היא עקבית אלא שזה נראה לך טבעי לפעול כך.

   איזו הוכחה אם כך אתה צריך?

    

   איתן

     2/9/09 12:46:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 12:24:32


    

   נו מילא

   לך זה חורה, אתה הוא המנסה להוכיח,,,

    

    

   מנסה וגם מצליח במידה רבה, פרט לאלה שעליהם נאמר  "...ולשטיא בכורמיזא".

    

     2/9/09 12:24:

   צטט: ofern321 2009-09-02 11:56:44

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 11:32:03


   המשיכי לאמר, לא יכול להיות

   עד שיוכיחו לך

   לי, פוסט זה, עדיין לא מוכיח דבר,,,

    

    

   חבל על זמנך, שום דבר כבר לא יוכיח לך

    

   נו מילא

   לך זה חורה, אתה הוא המנסה להוכיח,,,

    

     2/9/09 11:56:

   צטט: מרדכי מולנור 2009-09-02 11:32:03


   המשיכי לאמר, לא יכול להיות

   עד שיוכיחו לך

   לי, פוסט זה, עדיין לא מוכיח דבר,,,

    

    

   חבל על זמנך, שום דבר כבר לא יוכיח לך

    

     2/9/09 11:32:

   צטט: עדית... 2009-09-02 07:22:42


   אני קוראת ורוצה להגיד כל הזמן - לא יכול להיות, לא במדינה שלי.

   אז אמרתי, אז מה.

   מסתבר שכן במדינה שלי.

   נורא.

   המשיכי לאמר, לא יכול להיות

   עד שיוכיחו לך

   לי, פוסט זה, עדיין לא מוכיח דבר,,,

    

     2/9/09 07:22:


   אני קוראת ורוצה להגיד כל הזמן - לא יכול להיות, לא במדינה שלי.

   אז אמרתי, אז מה.

   מסתבר שכן במדינה שלי.

   נורא.

     2/9/09 05:22:

   לא נהגתי בעבר[ כמילואימניק וכשוטר] בעצורים, כמו שנהגו בו

   עם זאת, לדעתי מגיע לו ולשכמותו עונש, המדינה אינה עושה די, כנגד אויביה מבפנים

   בעיני הם בוגדים,,,

   אם הרופא והאחות, אכן נהגו כפי המתואר,הם הפרו את האתיקה הרפואית, ועליהם לתת את הדין!

     2/9/09 02:13:

   יבוא יום, ונקווה כולנו שהוא לא ירחק ובשימכם כולנו נראה את המצפון שלנו.

   עלו והצליחו. אתם האופוזיציה היחידה בישראל לכיבוש הארור

   ארכיון

   פרופיל

   ofern321
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין