כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הבלוף שלי

  ארכיון

  0

  מדוע יש להפריד את סמכות הייעוץ מסמכות התביעה של היועץ המשפטי לממשלה

  19 תגובות   יום שלישי, 8/9/09, 10:29

  סוגיית האנטנות הסלולאריות בשכונות המגורים מדגימה מדוע יש להפריד את פונקציית הייעוץ לממשלה מפונקציית התביעה בשם המדינה.


  ביום 22.5.08 נפל דבר בעולם המשפט, האנטנות סלולאריות והרגולציה המתייחסת אליהן.

  ב 22.5.08 הכריע בית המשפט המחוזי בתל אביב (עפ"א 80217/06), כבוד השופטת יהודית שיצר, שחברות הסלולאר חייבות לקבל היתר בניה לכל האנטנות הסלולאריות. גם האנטנות המותקנות בבתים פרטיים, גם האנטנות המוסוות כדודי שמש, או ארובות, גם "חדרי הציוד" של האנטנות, כלומר הכל מכל כל: ה"מתקן" הזה דורש היתר בניה.

  עד אותו פסק דין חשוב ותקדימי התחבאו האנטנות הסלולאריות ה"שכונתיות" תחת ההגדרה החוקית "מתקן גישה אלחוטי", שבמקורו היה פטור מיוחד מהיתר בניה למתקן בזק, שנועד לספק טלפון קווי במקומות שקשה לחברם קרקעית.

  עוד נקודת רקע חשובה לסיפור הינה תכנית מתאר ארצית תמא 36 א שאושרה בממשלת ישראל במאי 2002 ונועדה להסדיר, בין השאר, את אופן קבלת היתרי בניה ל"מתקני שידור קטנים וזעירים". הממשלה אישרה תכנית מתאר זאת, אותה ממשלה שהיועץ המשפטי שלה, הוא היועץ המשפטי לממשלה... 

  חשוב להסביר שמעמדה המשפטי של תכנית מתאר ארצית הוא כמעמדו של חוק, לכל דבר ועניין.

   

  הסיבה שלאחר יום 22.5.08 לא שמעתם על מבול צווי הפסקה מנהליים לאנטנות שהוקמו ללא היתר ועל מבול צווי הריסה וכתבי אישום בגין אנטנות שהוקמו בלב שכונות מגורים הינה, כי היועץ המשפטי לממשלה הנחה את הוועדות המקומיות ואת יועציהן המשפטיים שלא להגיש כתבי אישום נגד חברות הסלולאר ואפילו שלא לדרוש מהן לבקש היתר בניה, הכל כמובן בניגוד מפורש לפסק הדין של כבוד השופטת שיצר, עד לשמיעת הערעור שהוגש על פסק הדין. למעשה היועץ המשפטי לממשלה הנחה את "זרוע התביעה" שלו, היועצים המשפטיים של הוועדות המקומיות לתכנון ובניה, להתעלם מפסק דין של בית משפט מחוזי, אשר פירש דבר חקיקה של הממשלה.

  היועץ המשפטי שם להבנתי את פרשנותו המשפטית האישית או ה"מוסדית", מעל פרשנותו המשפטית של בית המשפט והנחה את מערכת הפרקליטות לפעול שלא על פי מה שנקבע מפורשות בפסק דין של בית משפט מחוזי.

   

  קצרה היריעה כאן מכדי להסביר את סוגיית ה"אנטנות הזעירות" ואת מהותם האמיתית של "מתקני הגישה האלחוטית" שהקימו חברות הסלולאר, בלב שכונות מגורים. הנקודה שלי כאן היא שהיועץ המשפטי לממשלה נמצא בניגוד אינטרסים בין זרוע התביעה שלו, שאמורה לנהוג בהתאם לדין ופסק דין של בית משפט מחוזי הינו חלק מהדין, לבין הזרוע היועצת לממשלה, לרשות המבצעת. בעיני זאת התערבות גסה של הרשות המבצעת במובנה הרחב (הכולל גם ייעוץ משפטי) בתחומה של הרשות השיפוטית במובנה הרחב (הכולל את אכיפת החוק על ידי רשויות התביעה - פרקליט המדינה, אם תרצו).

   

  בחרתי להביא אספקט זה של התנהלות היועץ המשפטי לממשלה, מכיוון שנטוש היום ויכוח בין שר המשפטים, הטוען שבמקרים מסויימים היועץ המשפטי בניגוד עניינים (בעניין הגשת כתבי אישום נגד שרים), לבין היועץ המשפטי לממשלה הטוען את הטיעון המוחץ והמנומק להפליא ש"הדבר יגרום לקריסת מערכת הייעוץ המשפטי".    

  כדאי שנבין כולנו שלא כל המחלוקת כאן היא על פוליטיקאים ומי יתבע אותם. הפרדת משרד הייעוץ ממשרד התביעה נוגעת לחיינו היום יומיים. תבררו באינטרנט אם יש אנטנה סלולארית סמוייה או גלויה ליד ביתכם. הסיבה שהיא שם היא, שחברת הסלולאר לא ביקשה ולא קיבלה היתר בניה, רק היתר קרינה.

  אם הם היו מבקשים היתר בניה היה הדבר חלילה וחס עלול, למשל, להביא עליהם תביעות כספיות אדירות על ירידת ערך בתים. על אנטנות אלה "מגן" היועץ המשפטי לממשלה מפני תביעה משפטית, בשלב זה.

   

  אתם מוזמנים לאתר המשרד להגנת הסביבה למפה האינטראקטיבית (GIS) לבדוק על האנטנות בסביבת ביתכם. 

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (19)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/9/09 15:10:

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-10 12:40:25

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:53:31

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 16:43:29

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:17:46

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 15:29:22


     תודה :)

    הו לא לא לא, תודה לך;-)

    

   טוב טוב טוב. תודה לי . זה לא קורה לי הרבה שמודים לי. תודה לך :)

    

   מכירה את מערכוני קישון הישנים לשמוליק סגל ושמואל רודנסקי:

   סגל: "רק אחריך"

   רודנסקי: "הוא לא, לא, לא, אחריך"

   סגל: אתה קשיש ממני"

   רודנסקי: "אני בבית, רק אחריך"

    

   בטח שמכירה ואתה זוכר את הקטע של ברק ועראפת מי יכנס ראשון לא זוכרת לאן?

    לא זוכר, אולי זה מהחרצופים?

    

     10/9/09 12:51:

   צטט: יגאל פישר 2009-09-10 12:17:14

   עדי

   תודה על התשובה העניינית וגם הטכנולוגית.

   יש תכנית מתאר ארצית בתוקף, אשר היתה אמורה להסדיר את נושא האנטנות הקטנות, בלי להפוך אף אחד לעבריין בניה. נושא ההיתר הוא החלק הפורמלי כמעט טכני של נושא האנטנות.על פי תכנית המתאר אין כל קושי אמיתי לקבל היתר לאנטנות זעירות עתידיות וקיימות.

   האספקט האחר הוא, שפגיעה על ידי תכנית בניין עיר מקנה עילת פיצויים על פי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה. כאשר מקבלים היתר לאנטנה ובונים אותה, זה גיבוש הנזק הספיציפי של מקרקעין גובלים שיטענו שירד ערכם (ובצדק). במקרה כזה הוועדה המקומית דורשת כתב שיפוי ממבקש ההיתר. כלומר חברות הסלולאר יידרשו לשפות את הוועדות בתביעות בעלי קרקע על פגיעה. במצב הנוכחי כאשר לא מיישמים את תמא 36א, אלא רק במקום ש"מתחשק", או אין ברירה, בעלי קרקע נפגעים ללא אפשרות פיצוי על פי חוק התכנון. אני יודע שככל שיהיו יותר אנטנות תהיה פחות קרינה מהטלפון הפרטי שלי, אבל אני יודע שבית הבנוי בסמוך לאנטנה סלולארית (או שבנו אנטנה סלולארית בסמוך אליו...) שווה פחות. שווה 25% פחות לפחות...

   אגב, כשהוסיפו אנטנה סמוייה (דוד שמש "חדש") אצלי ברחוב על גג וילה, מישהו מהשכנים השבית את האנטנה.

   חברות הסלולאר מרויחות מיליארדים של שקלים ובדרך פוגעות בבעלי נכסים כאלה ואחרים בלי לפצות אותם על כך.

    

    

    

   צר לי אבל אני יודע על מה אתה מדבר ואני לא מסכים אתך. חברות הסלולאר מרויחות מליונים וצריך לתקוף אותן איפה שהן תוקפות וזה בחשבנות בתוכניות במכירת המכשירים וכדומה. לא באנטנות. באנטנות הן צודקות....

     10/9/09 12:40:

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:53:31

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 16:43:29

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:17:46

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 15:29:22


     תודה :)

    הו לא לא לא, תודה לך;-)

    

   טוב טוב טוב. תודה לי . זה לא קורה לי הרבה שמודים לי. תודה לך :)

    

   מכירה את מערכוני קישון הישנים לשמוליק סגל ושמואל רודנסקי:

   סגל: "רק אחריך"

   רודנסקי: "הוא לא, לא, לא, אחריך"

   סגל: אתה קשיש ממני"

   רודנסקי: "אני בבית, רק אחריך"

    

   בטח שמכירה ואתה זוכר את הקטע של ברק ועראפת מי יכנס ראשון לא זוכרת לאן?

     10/9/09 12:17:

   צטט: חץ עין נץ 2009-09-09 17:40:44


    גם וגם וגם.

   אתה ממש צודק בקשר לניגוד האינטרסים של היועץ אבל זה לא הסיבה היחידה לפיצול התפקיד..... כמו שזה  לא סיבה בכלל גם אם לא מפצלים אזי עדיין יש צורך לעושת חשיבה עמוקה בקשר ליכולת למשל של פקיד (וחשוב וישר ונקי כפים וחסר אגו ונפלא ווצדיק תמים בדורותיו) להפיל ראש ממשלה בישראל אך ורק בגין העובדה שדנקנר וטומי לפיד המשיכו לאוכל צ'ולנט ביחד איתו ולדן מרגלית לא נתנו.  

    

   חוץ מזה גם דווקא לא לתבוע על פי פסיקה מסוימת עד שהעניין יוכרע בבית המשפט בעבור זה יש יועץ משפטי במיוחד בעבור זה. חוק התכנון והבניה הינו דראקוני מספיק ונותן לרשות ולאזרח  מפסיק כלים לטפל בבעיות אמיתיות. לטפל בבעית האנטנות בצורה נקודתית וחסרת הקשר זה לא רק ישום לא נאות בחוק בעיני אלא מעשה שרלטני. אנו חיים בעולם עתיר טכנולוגיות חדשות ושימושים חדשים ושימוש לא מושכל בחוקים לא מועדכנים או לא רלונטים יכול להזיק הרבה יותר מאשר להועיל. חברות הסלולאר (שאני ממש לא אוהב אותן) נכנסו ליבזנס הזה תחת ההנחה שכל מה שצריך בכדי להקים אנטנה זה לרכוש את הזכות להקים אותה. אתה לא יוכל לבוא באמצע היום וסתם לקובע שהם בונים ללא רשיון בניה מבלי לטפל בזה ברמה לאומית ולא רק ברמה נקודתית. זה גם לא רציני גם ישמוש לרעה בעצם בחוק וגם לא צודק ברמה האישית. כי במחי יד  הפכת במחי החלטה אחת עשרות אם לא אלפי אנשים  לעברינים פלילים על כל המשתמע מכך בגלל שמישהו חושב שאנטנות זה רע (ומתקשר בסלולארי שלו להודיע ליחצ"ן שלו שהוא זכה במשפט)

    

   והדבר השלישי ולא אחרון ... עוצמת הקרינה נקבעת אחד חלקי הרדיוס בריבוע .... ועל כן ידידי אני אעשה אתך חשבון קטן נוא נניח שהאנטנה הנוראית ממקומת עשרה מטר ממך ואילו הטלפון שלך הינו ממקום ס"מ מילדך. ועכשיו נבדוק בכמה צריכה להיות הקרינה מהאנטנה חזקה יותר בכדי הלשתוות לרמת העוצהמ שילדך סופג מהטלפון זה יוצא נדמה לי  פי מליון אם אני לא טועה? ואם נגיד הילד ממש מחזיק את הטלפון שלו צמוד לאוזן מרחק מ"מ? והאנטנה הנוראית היא כבר לצורך המשחק שלנו יושבת חמישים מ"ר זה יוצא 50 אלף בריבוע בוא נכתוב אתזה בבקשה 

   50000 בריבוע זה נדמה לי 2,500,000,000 פי אחד וחצי שני מיליאר זה די מרשים לא? אני אל יודע אם הקירנה הסלולארית מזיקה או אלא אני רק יודע שהאנטנה שמומקמת חמישים מטר ממכץ בכדיש עוצמתה תשתווה לטלפון שלך היא צריכה לשדר פי שנים וחצי מילארד יותר חזק.......בקיצור מי שלא אהוב אנטנטות לא יכול לדבר בטלפון סלואלארי נקודה.......

    

    שלא לדבר שבטכנוולגיות הקיימות מעט אנטנות הרבה קרינה הרבה אנטנות מעט קרינה....אבל קרינה זה דבר חמקני אתה יודע? מיקרו גל קוי חשמל סתם שמש  סתם מקורות קרינה רבים ומגוונים הכל בשלט של האוטו שלך וכלה במיקרו במטבח ואו באלטרנטור...

    

   בקיצור? באמת שזה ששופט אחת קבעה משהו לא אומר שעם ישראל צריך להשתגע. אני בכלל לא בטוח שבית המשפט הוא המקום לקבוע האם אנטנה דורשת רשיון בניה. אני הייתי חשוב שהיה נאות שהיועץ יצטרף להליך על פי סמכותו ויודיע לבית המשפט הנכבד שהוא מתכנן חקיקיה ספציפית בנושא ומסדיר את החוק...

   בעבור זה יש יועץ משפטי הוא צריך להפעיל שיקול דעת גם בקשר לאנטנות וגם בקשר לנשיקה שקצינה צעירה מקבלת מכבוד השר (לאחר שהיא הציעה לו לבוא איתה לקוטסה ריקה לעשות כיף) אפשר לעשות חוק בכנסת שממחר  בבוקר אין יותר טלפונים סלולארים. אבל לקבוע בפסק דין שנוהג קיים וברור הופר ללא כל תקופת מעבר וללא בחינת המשמעויות? זה תפקידו של בית המשפט הוא יכול לקבל החלטה כזאת אין בזה שום בעיה. הבעיה שהתובע  הכללי (ולא היועץ) צריך לעשות את החשבון הלאומי וכולל ולא רק את התרגום הדווקני של החוק ואו של תוכנית הבניה.

   עדי

   תודה על התשובה העניינית וגם הטכנולוגית.

   יש תכנית מתאר ארצית בתוקף, אשר היתה אמורה להסדיר את נושא האנטנות הקטנות, בלי להפוך אף אחד לעבריין בניה. נושא ההיתר הוא החלק הפורמלי כמעט טכני של נושא האנטנות.על פי תכנית המתאר אין כל קושי אמיתי לקבל היתר לאנטנות זעירות עתידיות וקיימות.

   האספקט האחר הוא, שפגיעה על ידי תכנית בניין עיר מקנה עילת פיצויים על פי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה. כאשר מקבלים היתר לאנטנה ובונים אותה, זה גיבוש הנזק הספיציפי של מקרקעין גובלים שיטענו שירד ערכם (ובצדק). במקרה כזה הוועדה המקומית דורשת כתב שיפוי ממבקש ההיתר. כלומר חברות הסלולאר יידרשו לשפות את הוועדות בתביעות בעלי קרקע על פגיעה. במצב הנוכחי כאשר לא מיישמים את תמא 36א, אלא רק במקום ש"מתחשק", או אין ברירה, בעלי קרקע נפגעים ללא אפשרות פיצוי על פי חוק התכנון. אני יודע שככל שיהיו יותר אנטנות תהיה פחות קרינה מהטלפון הפרטי שלי, אבל אני יודע שבית הבנוי בסמוך לאנטנה סלולארית (או שבנו אנטנה סלולארית בסמוך אליו...) שווה פחות. שווה 25% פחות לפחות...

   אגב, כשהוסיפו אנטנה סמוייה (דוד שמש "חדש") אצלי ברחוב על גג וילה, מישהו מהשכנים השבית את האנטנה.

   חברות הסלולאר מרויחות מיליארדים של שקלים ובדרך פוגעות בבעלי נכסים כאלה ואחרים בלי לפצות אותם על כך.

    

    

     9/9/09 17:40:

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:38:11

    תודה גל. לא אכפת לי שלא יגלו לי את האמת על הקרינה. כן אכפת לי שבשכונה שלי יש אנטנות סלולריות מוסוות כדודי שמש וכארובות. היה איזה יום שבאה משאית לשכנים ו"החליפה" את הארובה עם מנוף. פשוט הוציאו קומפלט את הארובה שהתגלתה כאנטנה ושתלו ארובה חדשה...

   יותר מעניין אותי שלמרות שבית המשפט המחוזי הורה שעל חברות הסלולאר לקבל היתרי בניה לכל אנטנה, היועץ המשפטי הורה לפרקליטות לא להגיש כתבי אישום על בניה ללא היתר, עד להכרעה בערעור נוסף בעליון. מעניין אם כאשר הוא יתמנה למחוזי (כמו קודמו) הוא יתרעם על שכך מתייחסים לפסקי הדין שלו במשרד היוהמ"ש...

   אכן, הקידמה מביאה מחלות מתקדמות.

    

    

    גם וגם וגם.

   אתה ממש צודק בקשר לניגוד האינטרסים של היועץ אבל זה לא הסיבה היחידה לפיצול התפקיד..... כמו שזה  לא סיבה בכלל גם אם לא מפצלים אזי עדיין יש צורך לעושת חשיבה עמוקה בקשר ליכולת למשל של פקיד (וחשוב וישר ונקי כפים וחסר אגו ונפלא ווצדיק תמים בדורותיו) להפיל ראש ממשלה בישראל אך ורק בגין העובדה שדנקנר וטומי לפיד המשיכו לאוכל צ'ולנט ביחד איתו ולדן מרגלית לא נתנו.  

    

   חוץ מזה גם דווקא לא לתבוע על פי פסיקה מסוימת עד שהעניין יוכרע בבית המשפט בעבור זה יש יועץ משפטי במיוחד בעבור זה. חוק התכנון והבניה הינו דראקוני מספיק ונותן לרשות ולאזרח  מפסיק כלים לטפל בבעיות אמיתיות. לטפל בבעית האנטנות בצורה נקודתית וחסרת הקשר זה לא רק ישום לא נאות בחוק בעיני אלא מעשה שרלטני. אנו חיים בעולם עתיר טכנולוגיות חדשות ושימושים חדשים ושימוש לא מושכל בחוקים לא מועדכנים או לא רלונטים יכול להזיק הרבה יותר מאשר להועיל. חברות הסלולאר (שאני ממש לא אוהב אותן) נכנסו ליבזנס הזה תחת ההנחה שכל מה שצריך בכדי להקים אנטנה זה לרכוש את הזכות להקים אותה. אתה לא יוכל לבוא באמצע היום וסתם לקובע שהם בונים ללא רשיון בניה מבלי לטפל בזה ברמה לאומית ולא רק ברמה נקודתית. זה גם לא רציני גם ישמוש לרעה בעצם בחוק וגם לא צודק ברמה האישית. כי במחי יד  הפכת במחי החלטה אחת עשרות אם לא אלפי אנשים  לעברינים פלילים על כל המשתמע מכך בגלל שמישהו חושב שאנטנות זה רע (ומתקשר בסלולארי שלו להודיע ליחצ"ן שלו שהוא זכה במשפט)

    

   והדבר השלישי ולא אחרון ... עוצמת הקרינה נקבעת אחד חלקי הרדיוס בריבוע .... ועל כן ידידי אני אעשה אתך חשבון קטן נוא נניח שהאנטנה הנוראית ממקומת עשרה מטר ממך ואילו הטלפון שלך הינו ממקום ס"מ מילדך. ועכשיו נבדוק בכמה צריכה להיות הקרינה מהאנטנה חזקה יותר בכדי הלשתוות לרמת העוצהמ שילדך סופג מהטלפון זה יוצא נדמה לי  פי מליון אם אני לא טועה? ואם נגיד הילד ממש מחזיק את הטלפון שלו צמוד לאוזן מרחק מ"מ? והאנטנה הנוראית היא כבר לצורך המשחק שלנו יושבת חמישים מ"ר זה יוצא 50 אלף בריבוע בוא נכתוב אתזה בבקשה 

   50000 בריבוע זה נדמה לי 2,500,000,000 פי אחד וחצי שני מיליאר זה די מרשים לא? אני אל יודע אם הקירנה הסלולארית מזיקה או אלא אני רק יודע שהאנטנה שמומקמת חמישים מטר ממכץ בכדיש עוצמתה תשתווה לטלפון שלך היא צריכה לשדר פי שנים וחצי מילארד יותר חזק.......בקיצור מי שלא אהוב אנטנטות לא יכול לדבר בטלפון סלואלארי נקודה.......

    

    שלא לדבר שבטכנוולגיות הקיימות מעט אנטנות הרבה קרינה הרבה אנטנות מעט קרינה....אבל קרינה זה דבר חמקני אתה יודע? מיקרו גל קוי חשמל סתם שמש  סתם מקורות קרינה רבים ומגוונים הכל בשלט של האוטו שלך וכלה במיקרו במטבח ואו באלטרנטור...

    

   בקיצור? באמת שזה ששופט אחת קבעה משהו לא אומר שעם ישראל צריך להשתגע. אני בכלל לא בטוח שבית המשפט הוא המקום לקבוע האם אנטנה דורשת רשיון בניה. אני הייתי חשוב שהיה נאות שהיועץ יצטרף להליך על פי סמכותו ויודיע לבית המשפט הנכבד שהוא מתכנן חקיקיה ספציפית בנושא ומסדיר את החוק...

   בעבור זה יש יועץ משפטי הוא צריך להפעיל שיקול דעת גם בקשר לאנטנות וגם בקשר לנשיקה שקצינה צעירה מקבלת מכבוד השר (לאחר שהיא הציעה לו לבוא איתה לקוטסה ריקה לעשות כיף) אפשר לעשות חוק בכנסת שממחר  בבוקר אין יותר טלפונים סלולארים. אבל לקבוע בפסק דין שנוהג קיים וברור הופר ללא כל תקופת מעבר וללא בחינת המשמעויות? זה תפקידו של בית המשפט הוא יכול לקבל החלטה כזאת אין בזה שום בעיה. הבעיה שהתובע  הכללי (ולא היועץ) צריך לעשות את החשבון הלאומי וכולל ולא רק את התרגום הדווקני של החוק ואו של תוכנית הבניה.

     9/9/09 17:38:

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:57:16

   צטט: שיווה 2009-09-09 16:54:33

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:38:11

   צטט: גל ים 2009-09-09 16:18:27

    

   אכן, הקידמה מביאה מחלות מתקדמות.

    

    

   בעידן של פלסטיק גם מקבלים מחלות של פלסטיק..

   התחלתי לחרוד בגין השימוש בויברטורקריצה

    תקני מטיטניום. קל יותר, עמיד יותר, לא מחליד וללא תופעות לוואי הנגרמות מהתפרקות החמר.

    

   באמת ראיתי בתצוגה של מודל 2009 תוצרת טיטניום

   כנראה זה בהמלצת האיכ"סקריצה איכס

     9/9/09 16:57:

   צטט: שיווה 2009-09-09 16:54:33

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:38:11

   צטט: גל ים 2009-09-09 16:18:27


   אין ספק שיש פה בעיה והבעיה האמיתית היא אם היו מספרים לנו את האמת על הקרינה שיש בטלפון רבים בכלל לא היו משתמשים בפלאפון ..אך הראה לי אדם שלא אוהב שהפלאפון שלו רוקד שר מזמר ובעיקר את הקשר שלו עם ילדיו ...

   אין ספק גם שחברות הסלולר צריכות איזה שהוא מקום בכדי לשים את האנטנות שלהם והרי הם לא יכולים לשים את זה אצלהם בבית ..אז בוודאי שיש צורך לשים את זה במרחב הפתוח..

   עם הקידמה ועם הטכנולוגיה אנחנו צפויים לקבל הרבה תחלואים קרינות וצרות..זה חסרונה הגדול של הקידמה אך מאידך אנחנו מקבלים הרבה אפשרויות של תקשורת מהירה עם הסביבה..מקבלים לידינו הרבה ידע ובעיקר תחשוב מה היה לפני הטכנולגיה אנשים נסעו עם סוס ועגלה ..מתו כילא נמצאו תרופות מתאימות ..ואני יכולה להבטיח לך דבר אחד..

   סרטן איידס שפעת החזירים העופות פרה משוגעת היו פה עוד קודם לפנינו בהרבה אך לא ידעו איך לכנות אותם..

   ידעו רק שחולים מתים ממחלות מיסתוריות ושאין תרופה..הקידמה הביאה פתרון לחלק מהמחלות והביאה עימה מחלות נוספות ..

   קרינה וסרטן מקבלים כמעט מכל דבר ..בעידן של פלסטיק גם מקבלים מחלות של פלסטיק..

   אין לי טרוניה היום על אף גורם ..אני מבינה רק דבר אחד שיש מחיר לכל דבר וזה נקרא חוק האיזון ...

    תודה גל. לא אכפת לי שלא יגלו לי את האמת על הקרינה. כן אכפת לי שבשכונה שלי יש אנטנות סלולריות מוסוות כדודי שמש וכארובות. היה איזה יום שבאה משאית לשכנים ו"החליפה" את הארובה עם מנוף. פשוט הוציאו קומפלט את הארובה שהתגלתה כאנטנה ושתלו ארובה חדשה...

   יותר מעניין אותי שלמרות שבית המשפט המחוזי הורה שעל חברות הסלולאר לקבל היתרי בניה לכל אנטנה, היועץ המשפטי הורה לפרקליטות לא להגיש כתבי אישום על בניה ללא היתר, עד להכרעה בערעור נוסף בעליון. מעניין אם כאשר הוא יתמנה למחוזי (כמו קודמו) הוא יתרעם על שכך מתייחסים לפסקי הדין שלו במשרד היוהמ"ש...

   אכן, הקידמה מביאה מחלות מתקדמות.

    

    

   בעידן של פלסטיק גם מקבלים מחלות של פלסטיק..

   התחלתי לחרוד בגין השימוש בויברטורקריצה

    תקני מטיטניום. קל יותר, עמיד יותר, לא מחליד וללא תופעות לוואי הנגרמות מהתפרקות החמר.

    

     9/9/09 16:54:

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:38:11

   צטט: גל ים 2009-09-09 16:18:27


   אין ספק שיש פה בעיה והבעיה האמיתית היא אם היו מספרים לנו את האמת על הקרינה שיש בטלפון רבים בכלל לא היו משתמשים בפלאפון ..אך הראה לי אדם שלא אוהב שהפלאפון שלו רוקד שר מזמר ובעיקר את הקשר שלו עם ילדיו ...

   אין ספק גם שחברות הסלולר צריכות איזה שהוא מקום בכדי לשים את האנטנות שלהם והרי הם לא יכולים לשים את זה אצלהם בבית ..אז בוודאי שיש צורך לשים את זה במרחב הפתוח..

   עם הקידמה ועם הטכנולוגיה אנחנו צפויים לקבל הרבה תחלואים קרינות וצרות..זה חסרונה הגדול של הקידמה אך מאידך אנחנו מקבלים הרבה אפשרויות של תקשורת מהירה עם הסביבה..מקבלים לידינו הרבה ידע ובעיקר תחשוב מה היה לפני הטכנולגיה אנשים נסעו עם סוס ועגלה ..מתו כילא נמצאו תרופות מתאימות ..ואני יכולה להבטיח לך דבר אחד..

   סרטן איידס שפעת החזירים העופות פרה משוגעת היו פה עוד קודם לפנינו בהרבה אך לא ידעו איך לכנות אותם..

   ידעו רק שחולים מתים ממחלות מיסתוריות ושאין תרופה..הקידמה הביאה פתרון לחלק מהמחלות והביאה עימה מחלות נוספות ..

   קרינה וסרטן מקבלים כמעט מכל דבר ..בעידן של פלסטיק גם מקבלים מחלות של פלסטיק..

   אין לי טרוניה היום על אף גורם ..אני מבינה רק דבר אחד שיש מחיר לכל דבר וזה נקרא חוק האיזון ...

    תודה גל. לא אכפת לי שלא יגלו לי את האמת על הקרינה. כן אכפת לי שבשכונה שלי יש אנטנות סלולריות מוסוות כדודי שמש וכארובות. היה איזה יום שבאה משאית לשכנים ו"החליפה" את הארובה עם מנוף. פשוט הוציאו קומפלט את הארובה שהתגלתה כאנטנה ושתלו ארובה חדשה...

   יותר מעניין אותי שלמרות שבית המשפט המחוזי הורה שעל חברות הסלולאר לקבל היתרי בניה לכל אנטנה, היועץ המשפטי הורה לפרקליטות לא להגיש כתבי אישום על בניה ללא היתר, עד להכרעה בערעור נוסף בעליון. מעניין אם כאשר הוא יתמנה למחוזי (כמו קודמו) הוא יתרעם על שכך מתייחסים לפסקי הדין שלו במשרד היוהמ"ש...

   אכן, הקידמה מביאה מחלות מתקדמות.

    

    

   בעידן של פלסטיק גם מקבלים מחלות של פלסטיק..

   התחלתי לחרוד בגין השימוש בויברטורקריצה

     9/9/09 16:53:

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 16:43:29

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:17:46

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 15:29:22


     תודה :)

    הו לא לא לא, תודה לך;-)

    

   טוב טוב טוב. תודה לי . זה לא קורה לי הרבה שמודים לי. תודה לך :)

    

   מכירה את מערכוני קישון הישנים לשמוליק סגל ושמואל רודנסקי:

   סגל: "רק אחריך"

   רודנסקי: "הוא לא, לא, לא, אחריך"

   סגל: אתה קשיש ממני"

   רודנסקי: "אני בבית, רק אחריך"

    

     9/9/09 16:43:

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 16:17:46

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 15:29:22


     תודה :)

    הו לא לא לא, תודה לך;-)

    

   טוב טוב טוב. תודה לי . זה לא קורה לי הרבה שמודים לי. תודה לך :)

    

     9/9/09 16:38:

   צטט: גל ים 2009-09-09 16:18:27


   אין ספק שיש פה בעיה והבעיה האמיתית היא אם היו מספרים לנו את האמת על הקרינה שיש בטלפון רבים בכלל לא היו משתמשים בפלאפון ..אך הראה לי אדם שלא אוהב שהפלאפון שלו רוקד שר מזמר ובעיקר את הקשר שלו עם ילדיו ...

   אין ספק גם שחברות הסלולר צריכות איזה שהוא מקום בכדי לשים את האנטנות שלהם והרי הם לא יכולים לשים את זה אצלהם בבית ..אז בוודאי שיש צורך לשים את זה במרחב הפתוח..

   עם הקידמה ועם הטכנולוגיה אנחנו צפויים לקבל הרבה תחלואים קרינות וצרות..זה חסרונה הגדול של הקידמה אך מאידך אנחנו מקבלים הרבה אפשרויות של תקשורת מהירה עם הסביבה..מקבלים לידינו הרבה ידע ובעיקר תחשוב מה היה לפני הטכנולגיה אנשים נסעו עם סוס ועגלה ..מתו כילא נמצאו תרופות מתאימות ..ואני יכולה להבטיח לך דבר אחד..

   סרטן איידס שפעת החזירים העופות פרה משוגעת היו פה עוד קודם לפנינו בהרבה אך לא ידעו איך לכנות אותם..

   ידעו רק שחולים מתים ממחלות מיסתוריות ושאין תרופה..הקידמה הביאה פתרון לחלק מהמחלות והביאה עימה מחלות נוספות ..

   קרינה וסרטן מקבלים כמעט מכל דבר ..בעידן של פלסטיק גם מקבלים מחלות של פלסטיק..

   אין לי טרוניה היום על אף גורם ..אני מבינה רק דבר אחד שיש מחיר לכל דבר וזה נקרא חוק האיזון ...

    תודה גל. לא אכפת לי שלא יגלו לי את האמת על הקרינה. כן אכפת לי שבשכונה שלי יש אנטנות סלולריות מוסוות כדודי שמש וכארובות. היה איזה יום שבאה משאית לשכנים ו"החליפה" את הארובה עם מנוף. פשוט הוציאו קומפלט את הארובה שהתגלתה כאנטנה ושתלו ארובה חדשה...

   יותר מעניין אותי שלמרות שבית המשפט המחוזי הורה שעל חברות הסלולאר לקבל היתרי בניה לכל אנטנה, היועץ המשפטי הורה לפרקליטות לא להגיש כתבי אישום על בניה ללא היתר, עד להכרעה בערעור נוסף בעליון. מעניין אם כאשר הוא יתמנה למחוזי (כמו קודמו) הוא יתרעם על שכך מתייחסים לפסקי הדין שלו במשרד היוהמ"ש...

   אכן, הקידמה מביאה מחלות מתקדמות.

    

     9/9/09 16:18:


   אין ספק שיש פה בעיה והבעיה האמיתית היא אם היו מספרים לנו את האמת על הקרינה שיש בטלפון רבים בכלל לא היו משתמשים בפלאפון ..אך הראה לי אדם שלא אוהב שהפלאפון שלו רוקד שר מזמר ובעיקר את הקשר שלו עם ילדיו ...

   אין ספק גם שחברות הסלולר צריכות איזה שהוא מקום בכדי לשים את האנטנות שלהם והרי הם לא יכולים לשים את זה אצלהם בבית ..אז בוודאי שיש צורך לשים את זה במרחב הפתוח..

   עם הקידמה ועם הטכנולוגיה אנחנו צפויים לקבל הרבה תחלואים קרינות וצרות..זה חסרונה הגדול של הקידמה אך מאידך אנחנו מקבלים הרבה אפשרויות של תקשורת מהירה עם הסביבה..מקבלים לידינו הרבה ידע ובעיקר תחשוב מה היה לפני הטכנולגיה אנשים נסעו עם סוס ועגלה ..מתו כילא נמצאו תרופות מתאימות ..ואני יכולה להבטיח לך דבר אחד..

   סרטן איידס שפעת החזירים העופות פרה משוגעת היו פה עוד קודם לפנינו בהרבה אך לא ידעו איך לכנות אותם..

   ידעו רק שחולים מתים ממחלות מיסתוריות ושאין תרופה..הקידמה הביאה פתרון לחלק מהמחלות והביאה עימה מחלות נוספות ..

   קרינה וסרטן מקבלים כמעט מכל דבר ..בעידן של פלסטיק גם מקבלים מחלות של פלסטיק..

   אין לי טרוניה היום על אף גורם ..אני מבינה רק דבר אחד שיש מחיר לכל דבר וזה נקרא חוק האיזון ...

     9/9/09 16:17:

   צטט: ~ Rachel ~ 2009-09-09 15:29:22


     תודה :)

    הו לא לא לא, תודה לך;-)

    

     9/9/09 16:17:

   בהחלט קיימת בעיה עם כפילות הכובעים הזו. דוגמה למקרה שלמרות הרצון לצמצום ומניעת בזבוז שאינו הולם, בהחלט יש צורך בהרחבה.

    

   באשר למפה, נסו בקישור הזה.

     9/9/09 16:17:

   צטט: שיווה 2009-09-09 15:27:00

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 11:23:33

   צטט: מחלון +כליון 2009-09-08 16:31:38

   זה אתר זה?

   ניגשתי למפה כדי לבדוק אם מסרטנים אותי ואת כליון זה מה שקיבלתי:

   HTTP/1.1 404 Object Not Found

    מצטער, לכן כנראה קוראים למשרד איכ"ס

   יש בנענע 10 מפה אינטראקטיבית, אבל גם היא לא משתפת פעולה עם הציבור

    

    

   הציבור צובר קרינהצוחק

    ועוד איך. חבר טוב שלי מפסיד שינה בגלל אנטנה כזאת.

    

     9/9/09 15:29:


     תודה :)

     9/9/09 15:27:

   צטט: יגאל פישר 2009-09-09 11:23:33

   צטט: מחלון +כליון 2009-09-08 16:31:38

   זה אתר זה?

   ניגשתי למפה כדי לבדוק אם מסרטנים אותי ואת כליון זה מה שקיבלתי:

   HTTP/1.1 404 Object Not Found

    מצטער, לכן כנראה קוראים למשרד איכ"ס

   יש בנענע 10 מפה אינטראקטיבית, אבל גם היא לא משתפת פעולה עם הציבור

    

    

   הציבור צובר קרינהצוחק

     9/9/09 11:23:

   צטט: מחלון +כליון 2009-09-08 16:31:38

   זה אתר זה?

   ניגשתי למפה כדי לבדוק אם מסרטנים אותי ואת כליון זה מה שקיבלתי:

   HTTP/1.1 404 Object Not Found

    

    מצטער, לכן כנראה קוראים למשרד איכ"ס

   יש בנענע 10 מפה אינטראקטיבית, אבל גם היא לא משתפת פעולה עם הציבור

    

     8/9/09 16:31:

   זה אתר זה?

   ניגשתי למפה כדי לבדוק אם מסרטנים אותי ואת כליון זה מה שקיבלתי:

   HTTP/1.1 404 Object Not Found

    

   פרופיל

   יגאל פישר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   אנחנו ואתן

   אנחנו ואתן