כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ארכיון

  חדש בקפה

  בבלוג זה יפורסמו הודעות מערכת בכל הקשור לאתר. (שינויים, פרוייקטים, וכד') לא הודעות תמיכה !
  • • • בכל הנוגע לבעיות בשימוש באתר, תקלות, פניות (לא תלונות!) , קיימת קהילת "התמיכה ל- Cafe", בה ניתן לקרוא מדריכים לשימוש באתר ועידכונים לגבי תקלות. בקהילה ניתן גם להעלות תגובות ודיונים. • • • למי שעדיין לא הצטרף לקהילת התמיכה, בסרגל החום, ליחצו על לשונית: עוד > צריכים עזרה? • • • תודה.

  הודעת מערכת TheMarker Cafe: עדכון תנאי השימוש

  170 תגובות   יום חמישי, 23/8/07, 11:16

  TheMarker Cafe הינו מקום ייחודי בנוף האינטרנט הישראלי, לא רק בזכות השילוב בין ערוצי המידע השונים ואפשרויות הפצת התכנים, אלא בעיקר בגללכם - הגולשים האיכותיים הכותבים בו והופכים אותו למה שהוא היום.

  בימים האחרונים ביטאו כמה חברים חשש שמא ייעשה שימוש בתכני הגולשים העלול לפגוע בזכויותיהם.

  אחרי עיון בפוסטים, בדיונים ובתגובות בעניין חשוב זה, ביצענו בדיקה ומחשבה מחודשת. בעקבות הבדיקה, החלטנו לשנות את ניסוח סעיף 30 לתנאי השימוש מתוך רצון להגביר את תחושתכם ש-TheMarker Cafe הוא בית ראוי ובטוח עבורכם ועבור תכניכם.

   

  לפני שנפרט את השינויים שיבוצעו בתנאי השירות ובתגובה לכמה מההערות שהועלו על ידכם, רצינו גם לחזק את תחושת הביטחון שלכם על ידי כמה הבהרות כלליות.

  תנאי השימוש נכתבו במטרה לעגן את התרחבותה המהירה של הרשת, היוצרת כל הזמן אפשרויות חדשות להפצת תכניכם ומגדילה את החשיפה שאותה אתם מקבלים.

  ללא הסעיפים הרלוונטיים בתנאי השימוש, רבות מהדרכים העומדות בפנינו לקדם את תכניכם לא היו מתאפשרות - אפשרויות כגון הצפת תכניכם לעמוד הראשי של TheMarker או העמוד הראשי של אתר "הארץ" או אפילו פרסום פוסטים ודיונים מעניינים בתוך העיתון המודפס.

  לגבי חששות מסוימים שהועלו, כאילו קבוצת הארץ תוכל, לכאורה, להוציא לאור "ספר פוסטים" שהועלו ב-TheMarker Cafe או מוצרים דומים ללא יידוע היוצרים או ללא בקשת רשותם, אנו מבקשים להבהיר שאין לנו כוונה כזו.

  הצעדים שבהם אנחנו נוקטים נערכו כדי להבטיח לכולכם את התחושה שתוכלו להמשיך ולהעלות את תכניכם ל-TheMarker Cafe ללא חשש ומתוך מטרה לאפשר לנו לקדם אתכם ואת תכניכם באופן ראוי והוגן.

   

  הנוסח החדש של סעיף 30 - כמה מילות הקדמה

  כפי שתוכלו ללמוד מהנוסח החדש של סעיף 30 לתנאי השימוש, העלאת תכניכם ל-TheMarker Cafe לא מפקיעה מכם את זכויות היוצרים בתכנים אלו. זכויות היוצרים ביצירותיכם נשארות במלואן שלכם, ולא עוברות לידי החברה, גם לא באופן חלקי.

  העלאת התכנים ל-TheMarker Cafe מעניקה רישיון לעשות שימוש בתכנים, שכאמור הינו הכרחי על מנת להציב תכנים אלו באתרי ו/או עיתוני קבוצת הארץ, וכן לצורך קידום TheMarker Café. רישיון שימוש זה אינו בלעדי, כלומר אין בהעלאת תכניכם כדי למנוע מכם לעשות שימוש בתכנים או לאפשר לאחרים לעשות בהם שימוש.

  בנוסף, מובהר בתנאי השימוש כי יש לכם זכות לדרוש הסרת פרסום של תכנים שהעליתם ל-TheMarker Cafe, במידה ואתם בעלי זכויות היוצרים בהם, במקרה שבו הם פורסמו על ידי החברה שלא במסגרת עיתונאית, ו/או שלא בקשר עם תכני TheMarker Café ו/או שלא במסגרת אתרי קבוצת הארץ. כך גם נשמרת זכותכם למתן קרדיט.

   

  סעיף 30 - הנוסח החדש

  "30. (א) בעצם העלאת תכני הגולשים על ידי המשתמש/ת לאתר, המשתמש/ת מקנה לחברה, באופן בלתי חוזר וללא תמורה, רישיון שימוש בתכנים אלו. רישיון זה אינו בלעדי.

  (ב) אין בהעלאת תכני הגולשים לאתר כדי לשלול מבעלי זכויות היוצרים בתכני הגולשים את זכויות היוצרים בתכנים אלו, ו/או לפגוע בזכויות היוצרים ו/או להעבירן לידי החברה.

  (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן, וכולל גם שימוש חוזר ונשנה, ובכלל זה במסגרת פרסומים שונים של האתר ו/או אתרי קבוצת הארץ ו/או פרסומים שונים מטעם החברה ו/או של פרסומים של תכנים עיתונאיים.

  כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך  בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

  (ד) במידה והמשתמש/ת הוא/היא בעל/ת זכויות היוצרים בתכנים שהעלה/תה בעצמו/ה לאתר, תהא לו/לה זכות לדרוש הסרת פרסום של תכנים אלו מחוץ לאתר, ככל שפרסום שכזה נעשה על ידי החברה שלא בקשר עם תכנים עיתונאיים (מודפסים או דיגיטליים) כלשהם, ו/או בקשר עם תכני האתר ו/או במסגרת אתרי קבוצת הארץ. על משתמש/ת שיהא/תהא מעוניין/נת בהסרת פרסום כאמור לפנות לחברה וליידעה בעניין זה בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על פרסום כאמור. מובהר כי הסרת פרסום כאמור תמצה את כל סעדי המשתמש/ת כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה.

  (ה) שימוש בתכני הגולשים ייעשה תוך מתן קרדיט כמקובל בסוג הפרסום ו/או המדיה בו יוצגו תכני הגולשים, ככל שהדבר ניתן בנסיבות העניין, ובשם המלא והאמיתי,

  במקרה של אי מתן קרדיט על ידי החברה, על המשתמש/ת ליידע את החברה בדבר אי מתן הקרדיט בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על כך. מובהר כי במתן קרדיט, ככל שניתן כאמור, לאחר יידוע החברה כאמור יהיה כדי למצות את כל סעדי המשתמש כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה."

   

  רצינו גם לספר לכם שאנו בודקים את האפשרות לבצע שינויים נוספים בתנאי השימוש, שכולם מענה לסוגיות רבות שהטרידו רבים מכם ושאינן נוגעות לסעיף 30.

  אנו מקווים שתמשיכו ליהנות בגלישתכם כאן, ותמשיכו לראות ב-TheMarker Cafe בית ראוי ובטוח עבור יצירותיכם. הבית הזה ימשיך לגדול ולהציע לכם אפשרויות התפתחות וחשיפה מרתקות.

   

  שלכם,

  איתן אבריאל, מייסד ועורך, TheMarker

  נתן ליפסון, מנהל אסטרטגיה ופיתוח מערכתי, אתרי TheMarker

  ניצן פלס, מנהל קהילות TheMarker Cafe

  דרג את התוכן:

   תגובות (161)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/9/07 13:26:

    

   צטט: י. שפי 2007-08-24 19:41:54

   מעודדים אתכם לכתוב "תגיות" ב"פוסטים". ובכן ככה, הרעיון, הקריאייטיב של האינטראקטיב של ה"תגיות" הוא זה: כותבי הארץ-דה-מרקר מונחים להגיע דרך התגיות לנושאים שהם צריכים לכתוב עליהם, ולהשתמש – פיסקה פה, איזה משפט מרנין שם... חופשי... מאגר הולך וגדל, שלא באמת אתם יכולים למחוק, הוא תמיד נשאר בשרת (ויש סעיף בתקנון שמאשר במפורש שימוש בחומרים ש"מחקתם"). ואם במקרה מישהו מהעובדי-קבלן האלה – אני מדבר אליכם! – יתפוס (באותו יום...) את ההעתקה אז (אחרי התיקון!) אם תבקשו יפה הם ימחקו, מה קרה.

   קשה להבין את ההבדל העקרוני שאתם עושים בין "קבוצת הארץ דה-מרקר" לבין נניח בועז יונה. למה, על סמך מה, מדובר באותה מדינה-שיטה שמצמיחה בתקופת-זמן זו ראיסים שדומים במהותם.

   אבל חתמתם. נכון. גם אני חתמתי.

   שערוריה. וכל הטמבלים ממשיכים לטמון ראשם בחול. לא יאומן.

    

     11/9/07 13:21:

    

   צטט: מור/ס 2007-08-23 14:57:16

    

   צטט: st_s 2007-08-23 13:24:46

   ואני רוצה להגיד כאן לכל המתלוננים.

   ככה עם היד על הלב - אתם (וגם אני) כותבים כאן ולא ליומן שמתחת לכרית כי

   אתם מתים שיקראו אתכם (גם אני).

   לעומת זאת אתם גם מתים שהפוסטים שלכם יהיו במומלצים (גם אני)

   שלא לדבר על החלום הרטוב שהפוסטים שלכם יככבו בעיתון המודפס

   אז מה זעקת הקוזק הנגזל הזאת?

   מי הולך לגנוב לכם (ולי) משהו בכלל?

    

   יש כאן תיקונים לסעיף הזה שיצאנו כולנו למלחמה נגדו, לטעמי תיקונים מספקים.

   בעיקר כל ההקדמה שמראה בפירוש רצון טוב והבנת המערכת שהתוכן שלנו הגולשים הוא הבסיס לקיומה. אז מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה.

    

   וכן, אני מצטרפת לרעיון של עדינה לגבי הוספת הפונקציה של אני מסכים/לא מסכים להעלאת התוכן שלי וכו'.

   רעיון מצויין לטעמי.

    בדיוק. 

   בדיוק לא. ושוב. לא!!!

    

   כל אחד והחלומות הרטובים שלו.

    

   אני לא מעלה תכנים משמעותיים מהסיבה הזו- זכויות יוצרים.

     עבור כתיבהאיכותית משלמים לכותבים.

    

   גם לרדת לזנות  וגם לשלם....

     27/8/07 15:49:

   כבר מתחיל לכאוב לי הראש

    

    

     27/8/07 15:21:

   מסתבר כי גם בקהילה עסקית, כמו גם בכל רחבי הבלוגספירה, המוטיבציה הגבוהה ביותר לכתיבה, היא בשביל הביטוי האישי.

   המוטיבציה לתועלת עסקית היא נמוכה.

    

   זה באמת מה שקורה 'כשקהילה עסקית' נזרקת לפלטפורמה חברתית מובהקת. 

    

   תחשבו מה היה קורה אם במקום רשת חברתית שמעודדת שידוכים והכרויות הייתה קמה לה רשת חברתית שמעודדת כתיבה מקצועית , שת"פים ויזמות עסקית.

    

   אם אתם רוצים אני יכול לצייר לכם סקיצה של פלטפורמה כזאת (שרחוקה אלפי שנות אינטרנט מלהראות כמו הפלטפורמה של דקס), שבאמת, בכל רמ"ח מודוליה תומכת במטרה שלשמה קהילה עסקית נוצרת - ביסנס.

     27/8/07 15:00:
     27/8/07 14:27:

   לבלוגספירה יש חוקים משלה, ואתיקה עצמאית.

   הנהלת הקפה עוד לא הבינה שהמרחב הוירטואלי לא מקיים או סובל

   את החוקים של העולם החיצוני.

    

   על הפסיכולוגיה מאחורי הכתיבה הבלוגרית, אתיקה חדשה, והפרת

   אמון הגולשים אפשר לקרוא פה.

    

   אוסיף ואומר, שאני מעדיפה פתרון שמבוסס על תקשורת, שיתוף פעולה

   והדדיות, כדי לחזק את הבלוגספירה מכל צידיה.

     27/8/07 14:23:
   למען הסר הספק, אני מדבר כאן בשם עצמי. זו המטרה וזה האמצעי שאני הייתי בוחר בו, אם הייתי מנסה למצב את דה מארקר כעיתון חברתי.
     27/8/07 14:16:

    

   המטרה:

   לחזק את הקשר בין המותג לצרכן.

    

   האמצעי:

   רשת חברתית שתעודד את צמיחתה של קהילת מותג תוססת ויכותית.

    

   התוצאות:

   מצד אחד מרשימות ומצד שני רחוקות מלפגוע במטרה.

    

    

    

    

    

     27/8/07 13:44:

    

   צטט: עדינה בלום 2007-08-27 13:28:31

   שלום רב

   מצורף הסיכום שלנו לעבודה האינטנסיבית שבצענו בימים האחרונים בנושא התקנון

   כפי שתראו, הסיכום מקובל על רבים

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=125848

   מוגש לעיונכם, ממתינים להתייחסותכם

   ובהצלחה לכולנו

   (:

    

    

   משחק ילדים. ראשי "הקבוצה" (הארץ-דה-מארקר) קוראים אותך ומתגלגלים מצחוק.

   כאן הסברתי לכם היום שוב, באופן יותר בהיר משהצלחתי להסביר לכם כאן-למעלה בתגובות ל"פוסט" זה.

    

     27/8/07 13:28:

   שלום רב

   מצורף הסיכום שלנו לעבודה האינטנסיבית שבצענו בימים האחרונים בנושא התקנון

   כפי שתראו, הסיכום מקובל על רבים

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=125848

   מוגש לעיונכם, ממתינים להתייחסותכם

   ובהצלחה לכולנו

   (:

    

     26/8/07 11:35:
   גם אני..
     26/8/07 11:34:
   אני בעד!
     26/8/07 11:23:

   הפתרון:

    

   המודול הבא יופיע בעמוד "הוספת פוסט" (/ תמונה / ווידאו / וואט אבר):

    

   (כאן מופיע צ'ק בוקס) נא לסמן אם תוכן זה הוא שיתופי. ניתן יהיה לפרסם את התוכן בכל פלטפורמה שהיא על ידי כל מי שיחפוץ בכך, בתנאי שזה יפרסם על ידי מי ואיפה התוכן פורסם לראשונה.

    

   כמה הבהרות:

    

   * למען הסר הספק, תוכן שיתופי אומר (בין היתר) שכל מי שרוצה יכול לתרום, לקזז, לשנות ולשכתב את התוכן. ממש כמו שקורה בויקיפדיה. web 2.0 בייבי, web 2.0...

    

   ** אם תשאיר/י את התיבה ריקה, אסור כמובן לאף אחד להשתמש בתוכן הזה ללא רשותך. אם מישהו בכל זאת ירצה לעשות בו שימוש, את/ה מוזמנ/ת להוציא ממנו את ההצעה הכי טובה שאי פעם תקבל/י עבור פרסום התוכן שלך.

    

   *** במקרה וחברה בסדר גודל של "Tribune Company" תשתמש בתכנים שלך, למרות שסימנת והזהרת - אז, ורק אז - תתבע/י!!!

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-26 00:15:24

    

   צטט: aorpaz 2007-08-26 00:05:13

   חגי , ממה אתה מפחד ?!

   מדוע אתה מפחד להביע דעתך בעד/נגד ומשאיר להנהלה לנהוג כהבנתה

    

   כפי שכבר הבהרתי לך הבקשה לשינוי התקנון איננה נובעת מפחד , הפחד קיים אצל שכמותך המפחדים להביע דעתם אך מנסים למנוע אחרים להביע דעתם

    

   הבקשה לשינוי באה דוקא מחיפוש טובת הקפה - כי עם התקנון כפי שהוא או עם התיקון המוצא רבים יעזבו ורבים יותר לא יצטרפו ,דוקא בגלל שהננו מעונינים בקפה !!

    

   כפי שכבר צויין מעלי מעונין בתרבות הקפה - ורבים אינם מעונינים במקום לא מתורבת

   מקום ההופך גנבה לחוקית איננו תורבת וגם אם אני עני ואין מה לגנוב ממני אינני עונין להיות במקום כזה

    

   אם יש פצצה בבנין המעשה הנכון הוא לנטרלה ולא להמתין להתפוצצותה ואז לטפל בנפגעים

    

   לא רוצים מלחמות עקובות מדם בבית משפט (אתה בטוח שיש לך יכולת כספית וזמן לכך?!)

   במיוחד כאשר אפשר בפשטות למנוע כל זאת עכשיו!

    

   לא רוצים בית קפה בו לבעלים מותר לגנוב - כיועץ ארגוני היית משנה נוהל כזה בכל בית קפה!!

    

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-25 21:50:30

    

   העניין עצמו הוא פשוט ביותר:

   אתם יכולים להיאבק עד כלות נשמתכם ( לא שזה יקרה כי מאוד קל לנהל מלחמות "צודקות" כאשר לוקח לכתוב פוסט שלם בדיוק שתי דקות.)

    

   מה דעתכם לבחון את כוונות ההנהלה?

   כל אחד מכם פוחד וחושש כאילו כולכם הולך להיפגע.

   בפועל יהיה אחד בודד שייפגע ראשון אם בכלל.

   הוא יהיה הקורבן המסכן שדרכו נבדוק את כוונות הנהלת הקפה.

    

   המחיר שישלם ככל הנראה לא יהיה ענק.

   אולי יעיזו לשנות איזה מילה בפוסט, אולי יפרסמו אותו בכל הארץ על פוסטרים

   ואחר כך הוא ייאלץ להגיד לכולם שזה הוא.

    

   בואו , במקום למנוע תרחישי אימים, בואו נניח להנהל הקפה לפגוע באיש הראשון.

    

   ואז נוכל לקרוע אותם לגזרים בבתי המשפט מעל דפי העיתונות וכל מה שתרצו.

   נראה לכם שהנהלת הקפה רוצה להתאבד?

    

   חברים יקרים, נכנסתם לסרט לא ברור !!! צאו מזה !!

    

   אני מפחד????

   מה אני עושה כאן בשעות האחרונות מסתבך כמעט עם כל מארגן שביתה אפשרי?

   אתה מתכוון ברצינות?

   יש לי דעה נחרצת נגד שביתה.

   התקנון הוא עניין משפטי מסובך למדי ועם לא מספיק מבחנים משפטיים.

   המבחו העיקרי שלו יהיה בבית משפט.

   כל מה שאמרתי ואחזור עליו הוא

   שאני מציע לחכות ולבחון את הנהלת דמרקר.

   נחכה למקרה הראשון שבו מישהו ייפגע. מטבע הדברים והתרחשות במציאות הראשון יהיה אחד בודד ולא כל עשרות הכותבים כאן בבת אחת. הסיכוי לכך הוא נמוך וגם הפגיעה אינה צפויה להיות רצינית מדי.

   הסיכוי שזה יקרה הוא נמוך כי הנהלת דמרקר לא רוצה להתאבד.

   כל מיני מלחמות אמוציונליות על פרנציפים לא ברורים לא מצדיקים את האוירה התוקפנית שהשתלטה לה כאן.

    אפנה אותך דבר ראשון אל מכתב שכתבתי לפני מספר ימים אל הנהלת דמרקר

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=118567

   אין לי מושג ממה עלי לפחד מהנהלת דמרקר. מה הם יעשו לי ומאיזו סיבה?

   ( די הזויה הטענה הזו שלך שאני מפחד מהם )

    את כל השאר כתבתי כבר ואיני רואה סיבה לחזור על עצמי, באשר לסיכון שהבודד שיפגע ראשון עלול לספוג אם הנהלת הקפה תתעקש להתאבד..

    לילה טוב

     26/8/07 01:58:

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-26 00:15:24

    

   צטט: aorpaz 2007-08-26 00:05:13

   חגי , ממה אתה מפחד ?!

   מדוע אתה מפחד להביע דעתך בעד/נגד ומשאיר להנהלה לנהוג כהבנתה

    

   כפי שכבר הבהרתי לך הבקשה לשינוי התקנון איננה נובעת מפחד , הפחד קיים אצל שכמותך המפחדים להביע דעתם אך מנסים למנוע אחרים להביע דעתם

    

   הבקשה לשינוי באה דוקא מחיפוש טובת הקפה - כי עם התקנון כפי שהוא או עם התיקון המוצא רבים יעזבו ורבים יותר לא יצטרפו ,דוקא בגלל שהננו מעונינים בקפה !!

    

   כפי שכבר צויין מעלי מעונין בתרבות הקפה - ורבים אינם מעונינים במקום לא מתורבת

   מקום ההופך גנבה לחוקית איננו תורבת וגם אם אני עני ואין מה לגנוב ממני אינני עונין להיות במקום כזה

    

   אם יש פצצה בבנין המעשה הנכון הוא לנטרלה ולא להמתין להתפוצצותה ואז לטפל בנפגעים

    

   לא רוצים מלחמות עקובות מדם בבית משפט (אתה בטוח שיש לך יכולת כספית וזמן לכך?!)

   במיוחד כאשר אפשר בפשטות למנוע כל זאת עכשיו!

    

   לא רוצים בית קפה בו לבעלים מותר לגנוב - כיועץ ארגוני היית משנה נוהל כזה בכל בית קפה!!

    

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-25 21:50:30

    

   העניין עצמו הוא פשוט ביותר:

   אתם יכולים להיאבק עד כלות נשמתכם ( לא שזה יקרה כי מאוד קל לנהל מלחמות "צודקות" כאשר לוקח לכתוב פוסט שלם בדיוק שתי דקות.)

    

   מה דעתכם לבחון את כוונות ההנהלה?

   כל אחד מכם פוחד וחושש כאילו כולכם הולך להיפגע.

   בפועל יהיה אחד בודד שייפגע ראשון אם בכלל.

   הוא יהיה הקורבן המסכן שדרכו נבדוק את כוונות הנהלת הקפה.

    

   המחיר שישלם ככל הנראה לא יהיה ענק.

   אולי יעיזו לשנות איזה מילה בפוסט, אולי יפרסמו אותו בכל הארץ על פוסטרים

   ואחר כך הוא ייאלץ להגיד לכולם שזה הוא.

    

   בואו , במקום למנוע תרחישי אימים, בואו נניח להנהל הקפה לפגוע באיש הראשון.

    

   ואז נוכל לקרוע אותם לגזרים בבתי המשפט מעל דפי העיתונות וכל מה שתרצו.

   נראה לכם שהנהלת הקפה רוצה להתאבד?

    

   חברים יקרים, נכנסתם לסרט לא ברור !!! צאו מזה !!

    

    אני מפחד???? - אתה מנבה להניע גולשים מלהביע דעתם שיש לשנות את התקנון בעוד שבעצמך חושב שראוי לקנו....

   מה אני עושה כאן בשעות האחרונות מסתבך כמעט עם כל מארגן שביתה אפשרי? פוחד עד אימה מהנהלת הקפה ולכן מעדיף לנסות להשתיק גולשים להביע דעתם 

   אתה מתכוון ברצינות? נימקתי והסברתי

   יש לי דעה נחרצת נגד שביתה.

   התקנון הוא עניין משפטי מסובך למדי ועם לא מספיק מבחנים משפטיים.

   המבחו העיקרי שלו יהיה בבית משפט.

   כל מה שאמרתי ואחזור עליו הוא

   שאני מציע לחכות ולבחון את הנהלת דמרקר.

    דוגמית קטנה שהאמור מעלה "לא מדויק"

   אתם יכולים להיאבק עד כלות נשמתכם ( לא שזה יקרה כי מאוד קל לנהל מלחמות "צודקות" כאשר לוקח לכתוב פוסט שלם בדיוק שתי דקות.)

   נחכה למקרה הראשון שבו מישהו ייפגע. מטבע הדברים והתרחשות במציאות הראשון יהיה אחד בודד ולא כל עשרות הכותבים כאן בבת אחת. הסיכוי לכך הוא נמוך וגם הפגיעה אינה צפויה להיות רצינית מדי. - זה כבר קרה ואתה יודע זאת!  אך אתה חוזר על שיטת התעלמות ממה שלא נוח לך

   חזרת וטענת שדי היה בפניה לקפה - ולמרות שהובהר לך שהדבר נעשה שבועים וחצי לפני השביתה וכי קפה פשוט התעלמו , התעלמת וחזרת על טענתך שפשוט איננה מתישבת עם העובדות

    הסיכוי שזה יקרה הוא נמוך כי הנהלת דמרקר לא רוצה להתאבד.

   כל מיני מלחמות אמוציונליות על פרנציפים לא ברורים לא מצדיקים את האוירה התוקפנית שהשתלטה לה כאן.   - האוירה הלא נעימה נגרמת מניסינך וניסיון אחרים למנוע מאחרים להביע דעתם , וכן מעצם העובדה שתקנון הקפה מאפשר גנבות

   רוצה להיות בקפה בו לבעל הבית מותר לגנוב?  שיבושם לך , רבים אחרים לא!!  ואם יגנוב או לא כלל לא חשוב , וכלל לא חשוב אם הרוב תפרנים ורק בודדים עשירים

   לשיטתך אין מה ליעץ לארגונים כלל , הרי במילא לא ניזוקו , אז ראשית שיזוקו ואז נבוא ליעץ

   עסק חכם ינהג הפוך ולא יכנס לבעיה במקום לנסות ולהחלץ ממנה

   והי....  מה פתאום סגרו את הכביש בגלל החפץ החשוד הרי איש עוד לא נפגע וסביר שזה סתם ולא פצצה

    

    

   צטט: Eyal Harofe 2007-08-26 00:24:12

   אם אתה רוצה להגיד לי מה זה ממשלה קהילתית אשמח.

    


    

   שאלה:

    

   אל מי נפנה ומי יחליט מה יקרה בפעם הבאה?

    

   תשובה:

    

   • אנחנו, או בעצם חלק מאיתנו, שיבחרו על ידינו (חברי הקהילה) לצוות השופטים של קפה דה מארקר.
   • מערכת האכיפה כבר קיימת.
   • בחקיקה כולנו (או מי שבא לו, ההשתתפות היא לא חובה) ניקח חלק. ההצבעות יערכו בלובי.

    


    

   זה הכי רחוק שהגעתי עם הרעיון עד עכשיו. חשוב להדגיש שאני מדבר כאן על ממשלה ללא מפלגות ומנהיג. שלושה גופים:1. הגוף המחוקק 2. הגוף האוכף 3. הגוף השופט

    

    עכשיו הבנתי

   תגיד, אין לך מספיק צרות בחיים האמיתיים שאתה מחפש צרות גם בוירטואלים?

   אני בא לכאן לכתוב לקרוא ליהנות לא להתחיל עם ממשלות 

    

     26/8/07 00:24:
   ואת מי ננדב לתפקיד נחשון זה?
     26/8/07 00:24:
   אם אתה רוצה להגיד לי מה זה ממשלה קהילתית אשמח.

    


    

   שאלה:

    

   אל מי נפנה ומי יחליט מה יקרה בפעם הבאה?

    

   תשובה:

    

   • אנחנו, או בעצם חלק מאיתנו, שיבחרו על ידינו (חברי הקהילה) לצוות השופטים של קפה דה מארקר.
   • מערכת האכיפה כבר קיימת.
   • בחקיקה כולנו (או מי שבא לו, ההשתתפות היא לא חובה) ניקח חלק. ההצבעות יערכו בלובי.

    


    

   זה הכי רחוק שהגעתי עם הרעיון עד עכשיו. חשוב להדגיש שאני מדבר כאן על ממשלה ללא מפלגות ומנהיג. שלושה גופים:1. הגוף המחוקק 2. הגוף האוכף 3. הגוף השופט

    

    

   צטט: aorpaz 2007-08-26 00:05:13

   חגי , ממה אתה מפחד ?!

   מדוע אתה מפחד להביע דעתך בעד/נגד ומשאיר להנהלה לנהוג כהבנתה

    

   כפי שכבר הבהרתי לך הבקשה לשינוי התקנון איננה נובעת מפחד , הפחד קיים אצל שכמותך המפחדים להביע דעתם אך מנסים למנוע אחרים להביע דעתם

    

   הבקשה לשינוי באה דוקא מחיפוש טובת הקפה - כי עם התקנון כפי שהוא או עם התיקון המוצא רבים יעזבו ורבים יותר לא יצטרפו ,דוקא בגלל שהננו מעונינים בקפה !!

    

   כפי שכבר צויין מעלי מעונין בתרבות הקפה - ורבים אינם מעונינים במקום לא מתורבת

   מקום ההופך גנבה לחוקית איננו תורבת וגם אם אני עני ואין מה לגנוב ממני אינני עונין להיות במקום כזה

    

   אם יש פצצה בבנין המעשה הנכון הוא לנטרלה ולא להמתין להתפוצצותה ואז לטפל בנפגעים

    

   לא רוצים מלחמות עקובות מדם בבית משפט (אתה בטוח שיש לך יכולת כספית וזמן לכך?!)

   במיוחד כאשר אפשר בפשטות למנוע כל זאת עכשיו!

    

   לא רוצים בית קפה בו לבעלים מותר לגנוב - כיועץ ארגוני היית משנה נוהל כזה בכל בית קפה!!

    

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-25 21:50:30

    

   העניין עצמו הוא פשוט ביותר:

   אתם יכולים להיאבק עד כלות נשמתכם ( לא שזה יקרה כי מאוד קל לנהל מלחמות "צודקות" כאשר לוקח לכתוב פוסט שלם בדיוק שתי דקות.)

    

   מה דעתכם לבחון את כוונות ההנהלה?

   כל אחד מכם פוחד וחושש כאילו כולכם הולך להיפגע.

   בפועל יהיה אחד בודד שייפגע ראשון אם בכלל.

   הוא יהיה הקורבן המסכן שדרכו נבדוק את כוונות הנהלת הקפה.

    

   המחיר שישלם ככל הנראה לא יהיה ענק.

   אולי יעיזו לשנות איזה מילה בפוסט, אולי יפרסמו אותו בכל הארץ על פוסטרים

   ואחר כך הוא ייאלץ להגיד לכולם שזה הוא.

    

   בואו , במקום למנוע תרחישי אימים, בואו נניח להנהל הקפה לפגוע באיש הראשון.

    

   ואז נוכל לקרוע אותם לגזרים בבתי המשפט מעל דפי העיתונות וכל מה שתרצו.

   נראה לכם שהנהלת הקפה רוצה להתאבד?

    

   חברים יקרים, נכנסתם לסרט לא ברור !!! צאו מזה !!

    

    אני מפחד????

   מה אני עושה כאן בשעות האחרונות מסתבך כמעט עם כל מארגן שביתה אפשרי?

   אתה מתכוון ברצינות?

   יש לי דעה נחרצת נגד שביתה.

   התקנון הוא עניין משפטי מסובך למדי ועם לא מספיק מבחנים משפטיים.

   המבחו העיקרי שלו יהיה בבית משפט.

   כל מה שאמרתי ואחזור עליו הוא

   שאני מציע לחכות ולבחון את הנהלת דמרקר.

   נחכה למקרה הראשון שבו מישהו ייפגע. מטבע הדברים והתרחשות במציאות הראשון יהיה אחד בודד ולא כל עשרות הכותבים כאן בבת אחת. הסיכוי לכך הוא נמוך וגם הפגיעה אינה צפויה להיות רצינית מדי.

    הסיכוי שזה יקרה הוא נמוך כי הנהלת דמרקר לא רוצה להתאבד.

   כל מיני מלחמות אמוציונליות על פרנציפים לא ברורים לא מצדיקים את האוירה התוקפנית שהשתלטה לה כאן.  

    

   צטט: Eyal Harofe 2007-08-25 23:37:15

    

   אתה אומר בעצם שלהעלות פתרונות זה גם מזיק? יש הגיון בדבריך. הרי על כל פתרון אפשר לריב שעות. אני חייב רק להבין דבר אחד - * איך לדעתך מאבקים מסתיימים?

    

    

    

    

   * תחשוב טוב, זו שאלה מכשילה, במיוחד עבור כל אחד מאיתנו הישראלים והיהודים שחיים מאז ומתמיד במאבק מתמשך)

    

    לא. לא אמרתי דברים כאלה.

   שביתה ומלחמות הם דבר מזיק

   פתרונות אני מזמין להעלות בקבוצה שהזמנתי אותך אליה.

    וכמה שיותר יותר טוב.

   הדרך לדון אינה חייבת להיות לוחמנית.

   גם הדרך להעלות אותן להנהלת דמרקר אינה חייבת להיות לוחמנית

   יושבים שם שלושה בני אדם די הגיוניים שאפשר לנסות להיות איתם בסוג של דיון.

   לאיים בשביתה או בעזיבה מעורר רק אנטגוניזם.

   כוח מעורר תגובה כוחנית 

    

   אני מאוד שמח שאתה לא מנסה להכשיל אותי. 

   אם אתה רוצה להגיד לי מה זה ממשלה קהילתית אשמח.

   ואם תרצה להצטרף לקבוצת חשיבה גם אשמח 

     26/8/07 00:05:

   חגי , ממה אתה מפחד ?!

   מדוע  אתה מפחד להביע דעתך בעד/נגד ומשאיר להנהלה לנהוג כהבנתה

    

    כפי שכבר הבהרתי לך הבקשה לשינוי התקנון איננה נובעת מפחד , הפחד קיים אצל שכמותך המפחדים להביע דעתם אך מנסים למנוע אחרים להביע דעתם

    

   הבקשה לשינוי באה דוקא מחיפוש טובת הקפה - כי עם התקנון כפי שהוא או עם התיקון המוצא רבים יעזבו ורבים יותר לא יצטרפו ,דוקא בגלל שהננו מעונינים בקפה !!

    

   כפי שכבר צויין מעלי מעונין בתרבות הקפה - ורבים אינם מעונינים במקום לא מתורבת

   מקום ההופך גנבה לחוקית איננו תורבת וגם אם אני עני ואין מה לגנוב ממני אינני עונין להיות במקום כזה

    

   אם יש פצצה בבנין המעשה הנכון הוא לנטרלה ולא להמתין להתפוצצותה ואז לטפל בנפגעים

    

   לא רוצים מלחמות עקובות מדם בבית משפט (אתה בטוח שיש לך יכולת כספית וזמן לכך?!)

   במיוחד כאשר אפשר בפשטות למנוע כל זאת עכשיו!

    

   לא רוצים בית קפה בו לבעלים מותר לגנוב - כיועץ ארגוני היית משנה נוהל כזה בכל בית קפה!!

    

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-25 21:50:30

    

   העניין עצמו הוא פשוט ביותר:

   אתם יכולים להיאבק עד כלות נשמתכם ( לא שזה יקרה כי מאוד קל לנהל מלחמות "צודקות" כאשר לוקח לכתוב פוסט שלם בדיוק שתי דקות.)

    

    מה דעתכם לבחון את כוונות ההנהלה?

   כל אחד מכם פוחד וחושש כאילו כולכם הולך להיפגע.

   בפועל יהיה אחד בודד שייפגע ראשון אם בכלל.

    הוא יהיה הקורבן המסכן שדרכו נבדוק את כוונות הנהלת הקפה.

    

   המחיר שישלם ככל הנראה לא יהיה ענק.

   אולי יעיזו לשנות איזה מילה בפוסט, אולי יפרסמו אותו בכל הארץ על פוסטרים

   ואחר כך הוא ייאלץ להגיד לכולם שזה הוא.

    

   בואו , במקום למנוע תרחישי אימים, בואו נניח להנהל הקפה לפגוע באיש הראשון.

    

   ואז נוכל לקרוע אותם לגזרים בבתי המשפט מעל דפי העיתונות וכל מה שתרצו.

   נראה לכם שהנהלת הקפה רוצה להתאבד?

    

   חברים יקרים, נכנסתם לסרט לא ברור !!! צאו מזה   !! 

    

     25/8/07 23:37:

    

   אתה אומר בעצם שלהעלות פתרונות זה גם מזיק? יש הגיון בדבריך. הרי על כל פתרון אפשר לריב שעות. אני חייב רק להבין דבר אחד - * איך לדעתך מאבקים מסתיימים?

    

    

    

    

   * תחשוב טוב, זו שאלה מכשילה, במיוחד עבור כל אחד מאיתנו הישראלים והיהודים שחיים מאז ומתמיד במאבק מתמשך)

    

    

   צטט: Eyal Harofe 2007-08-25 22:48:55

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-25 22:27:53

    

   תראה. יש דינמיקה מעניינת למאבקים כאלה. המיעוט שהוא השובתים נוקטים פעולה דסטרוקטיבית. הרוב המכריע שממשיך לכתוב ולהתבטא, ממשיכים בפעילות היצירתית.

   הקטע הוא שהמלחמות ככל שהן מסלימות הן גובות מחיר גבוה יותר.

   אני מנסה בכוחותי הדלים למנוע מחירים, כמו למשל עימותים בין החברים כאן.

   הלא אם אריב איתך כאן כמו שיש לא מעט אנשים שעושים, איך תוכל לקרוא משהו שכתבתי ולהתנתק מהמאבק כאן?

   יש כאן משהן יפה ויצירתי והמלחמות המיותרות האלה פוגעות בו.

    

   אם אתה נאבק על פרינציפ - זו זכותך. מלחמות כאלה הן בדרך כלל מיותרות

   אם אתה נלחם על נזק , תקרא שוב את שכתבתי בבקשה, תראה שרק אחד, הראשון, ייפגע, וגם זה בהסתברות מאוד נמוכה, וגם זה רק אם הנהלת דמרקר תרצה להתאבד.

    

   אמרה לי כבר עדינה משפט חשוב:

   המלחמה הזו היא מבחינתה אמוציונלית

   ראוי שאנשים בוגרים ילחמו מלחמות רציונליות .( אם יש דבר כזה בכלל )

   אם יש נזק מוחשי זה עניין רציונלי.

   אם פוחדים מנזקים דמיוניים זה עניין אמוציונלי.

    

   מסכים איתך, מלחמות זה דבר מיותר. לכן כמוך גם אני מנסה לשים לזה סוף:

       פתרון:

    

   הטקסט הבא יופיע בתחתית העמוד "הוספת פוסט" (או תמונה או וואט אבר):

    

   (כאן מופיע צ'ק בוקס) נא לסמן אם תוכן זה הוא שיתופי. ניתן יהיה לפרסם את התוכן בכל פלטפורמה שהיא על ידי כל מי שיחפוץ בכך, בתנאי שזה יפרסם על ידי מי ואיפה התוכן פורסם לראשונה.

    

   כמה הבהרות:

    

   * למען הסר הספק, תוכן שיתופי אומר (בין היתר) שכל מי שרוצה יכול לתרום, לקזז, לשנות ולשכתב את התוכן. ממש כמו שקורה בויקיפדיה. web 2.0 בייבי, web 2.0...

    

   ** אם תשאיר/י את התיבה ריקה, אסור כמובן לאף אחד להשתמש בתוכן הזה ללא רשותך. אם מישהו בכל זאת ירצה לעשות בו שימוש, את/ה מוזמנ/ת להוציא ממנו את ההצעה הכי טובה שאי פעם תקבל/י עבור פרסום התוכן שלך.

    

   *** במקרה וחברה בסדר גודל של "ידיעות אחרונות" תשתמש בתכנים שלך, למרות שסימנת והזהרת - אז, ורק אז - תתבע/י!!!

    


    

   מה שמצחיק זה שאנשים בכלל לא מראים עניין בפתרון. מכאן הבנתי שלא הפתרון הוא זה שמעניין, גם לא עצם הרעיון של ללכת מכות וירטואליות (אני מקווה...) - מה שהכי מעניין כאן את החברים זה שהקול שלהם ישמע. ממש כמו שאני עושה עכשיו - מגביר את הקול שלי.

    

    

   האם מישהו כאן מוצא הגיון בדברי?

    

    

   ואם כן, האם בא לך להקים איתי את הממשלה הקהילתית הראשונה בישראל הוירטואלית?

    

    


    

    

    

    זה שאתה מודע לכך שאתה מגביר את קולך - מגיע לך על זה כל הכבוד.

   הנושא שנבחר לצורך כך והנזק שנגרם תוך כדי הוא המטריד.

    

    

   ממשלה וירטואלית לא הייתי מקים( אין לי מושג מה זה ) אבל לעומת זאת אני מנסה להקים קבוצת חשיבה לא פוליטית שתיפגש אחת לחודש ותנסה להעלות רעיונות יצירתיים לשיפור נושא חברתי שייבחר.  

   במקום להסתפק בקיטורים ולוחמה על נושאים "חשובים" דרך הקלדה נוחה על גבי המקלדת לנסות להשפיע במציאות.

   פרטים בלינק הבא

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=123705 

    

    

   צטט: עדינה בלום 2007-08-25 22:39:17

   לאורדן

   בעניין האמוציונליות מול רציונליות ומה עדיף על מה - זה כבר נושא שאשמח להתפלמס אתך עליו בתום השביתה, מנקודת מבט פמיניסטית, זאת אומרת

    אני מקווה שביום שלישי באמת יהיה סוף גם במחיר עצוב וכואב  של פרישת 60 בלוגרים.

   העניין יצא מכל פרופורציה.

    אם לא תפרשי , אשמח לקרוא את כתבייך ולהתרגש מאשר להתחיל פולמוס חדש.

   אני אנוח הרבה לפני הפולמוס הבא. 

     25/8/07 22:48:

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-25 22:27:53

     

   תראה. יש דינמיקה מעניינת למאבקים כאלה. המיעוט שהוא השובתים נוקטים פעולה דסטרוקטיבית. הרוב המכריע שממשיך לכתוב ולהתבטא, ממשיכים בפעילות היצירתית.

   הקטע הוא שהמלחמות ככל שהן מסלימות הן גובות מחיר גבוה יותר.

   אני מנסה בכוחותי הדלים למנוע מחירים, כמו למשל עימותים בין החברים כאן.

   הלא אם אריב איתך כאן כמו שיש לא מעט אנשים שעושים, איך תוכל לקרוא משהו שכתבתי ולהתנתק מהמאבק כאן?

   יש כאן משהן יפה ויצירתי והמלחמות המיותרות האלה פוגעות בו.

    

   אם אתה נאבק על פרינציפ - זו זכותך. מלחמות כאלה הן בדרך כלל מיותרות

   אם אתה נלחם על נזק , תקרא שוב את שכתבתי בבקשה, תראה שרק אחד, הראשון, ייפגע, וגם זה בהסתברות מאוד נמוכה, וגם זה רק אם הנהלת דמרקר תרצה להתאבד.

    

   אמרה לי כבר עדינה משפט חשוב:

   המלחמה הזו היא מבחינתה אמוציונלית

   ראוי שאנשים בוגרים ילחמו מלחמות רציונליות .( אם יש דבר כזה בכלל )

   אם יש נזק מוחשי זה עניין רציונלי.

   אם פוחדים מנזקים דמיוניים זה עניין אמוציונלי.

    

   מסכים איתך, מלחמות זה דבר מיותר. לכן כמוך גם אני מנסה לשים לזה סוף:

       פתרון:

    

   הטקסט הבא יופיע בתחתית העמוד "הוספת פוסט" (או תמונה או וואט אבר):

    

   (כאן מופיע צ'ק בוקס) נא לסמן אם תוכן זה הוא שיתופי. ניתן יהיה לפרסם את התוכן בכל פלטפורמה שהיא על ידי כל מי שיחפוץ בכך, בתנאי שזה יפרסם על ידי מי ואיפה התוכן פורסם לראשונה.

    

   כמה הבהרות:

    

   * למען הסר הספק, תוכן שיתופי אומר (בין היתר) שכל מי שרוצה יכול לתרום, לקזז, לשנות ולשכתב את התוכן. ממש כמו שקורה בויקיפדיה. web 2.0 בייבי, web 2.0...

    

   ** אם תשאיר/י את התיבה ריקה, אסור כמובן לאף אחד להשתמש בתוכן הזה ללא רשותך. אם מישהו בכל זאת ירצה לעשות בו שימוש, את/ה מוזמנ/ת להוציא ממנו את ההצעה הכי טובה שאי פעם תקבל/י עבור פרסום התוכן שלך.

    

   *** במקרה וחברה בסדר גודל של "ידיעות אחרונות" תשתמש בתכנים שלך, למרות שסימנת והזהרת - אז, ורק אז - תתבע/י!!!

    


    

   מה שמצחיק זה שאנשים בכלל לא מראים עניין בפתרון. מכאן הבנתי שלא הפתרון הוא זה שמעניין, גם לא עצם הרעיון של ללכת מכות וירטואליות (אני מקווה...) - מה שהכי מעניין כאן את החברים זה שהקול שלהם ישמע. ממש כמו שאני עושה עכשיו - מגביר את הקול שלי.

    

    

   האם מישהו כאן מוצא הגיון בדברי?

    

    

   ואם כן, האם בא לך להקים איתי את הממשלה הקהילתית הראשונה בישראל הוירטואלית?

    

    


    

    

    

     25/8/07 22:39:

   לאורדן

   בעניין האמוציונליות מול רציונליות ומה עדיף על מה - זה כבר נושא שאשמח להתפלמס אתך עליו בתום השביתה, מנקודת מבט פמיניסטית, זאת אומרת

     25/8/07 22:29:

   אני בהחלט לא מנסה לשכנע אותך,

   מעריכה שדעתך שונה משלי וזה בסדר גמור מבחינתי,

   כל אחד מאיתנו רואה את הדברים אחרת,

   אני פונה אך ורק למי שאוזנו קשבת ולא למי שהחליט

   לפי מה נכון לו.

    

    

    

   צטט: Eyal Harofe 2007-08-25 22:18:51

   לצעוק "צאו מזה" זה מהלך קצת טפשי לדעתי, בלי כוונה לפגוע כמובן. הרי כל המטרה במאבקים האלו הוא "כנסו לזה!!!"

    

   ולמה אני מתכוון -

    

   המאבק על זכויות יוצרים הרי הוכרע (הפתרון ברור והמאבק עדיין נמשך) והמלחמה להשבתה של אניה מיותר (את נמצאת בשטח פרטי - ביהייב!!!) ועדיין החברים ממשיכים להילחם אחד בשני.

    

   שאלתי את עצמי "למה אלוהים למה?" וגיליתי דבר מאוד מענין -

    

   המאבקים האלו הם הרבה פחות על כותרות המאבק והרבה יותר על זכות אחת מאוד בסיסית והיא - מידת המעורבות של חברי הקהילה בקבלת ההחלטות כאן בקפה (או בכל רשת חברתית אחרת).

    

   אז,

    

   אתה בפנים?

    

    תראה. יש דינמיקה מעניינת למאבקים כאלה. המיעוט שהוא השובתים נוקטים פעולה דסטרוקטיבית. הרוב המכריע שממשיך לכתוב  ולהתבטא, ממשיכים בפעילות היצירתית.

   הקטע הוא שהמלחמות ככל שהן מסלימות הן גובות מחיר גבוה יותר.

   אני מנסה בכוחותי הדלים למנוע מחירים, כמו למשל עימותים בין החברים כאן.

   הלא אם אריב איתך כאן כמו שיש לא מעט אנשים שעושים, איך תוכל לקרוא משהו שכתבתי ולהתנתק מהמאבק כאן?

   יש כאן משהן יפה ויצירתי והמלחמות המיותרות האלה פוגעות בו. 

    

   אם אתה נאבק על פרינציפ - זו זכותך. מלחמות כאלה הן בדרך כלל מיותרות

   אם אתה נלחם על נזק , תקרא שוב את שכתבתי בבקשה, תראה שרק אחד, הראשון, ייפגע, וגם זה בהסתברות מאוד נמוכה, וגם זה רק אם הנהלת דמרקר תרצה להתאבד.

    

   אמרה לי כבר עדינה משפט חשוב:

   המלחמה הזו היא מבחינתה אמוציונלית

   ראוי שאנשים בוגרים ילחמו מלחמות רציונליות .( אם יש דבר כזה בכלל ) 

   אם יש נזק מוחשי זה עניין רציונלי.

   אם פוחדים מנזקים דמיוניים זה עניין אמוציונלי. 

   נוף, לא יודע כמה קראת את מה שכתבתי וכמה באמת עניין אותך.

    

   ולמה את מנסה לשכנע?

   מה לדעתך הנזק שיקרה לך?

    

     25/8/07 22:18:

   לצעוק "צאו מזה" זה מהלך קצת טפשי לדעתי, בלי כוונה לפגוע כמובן. הרי כל המטרה במאבקים האלו הוא "כנסו לזה!!!

    

   ולמה אני מתכוון -

    

   המאבק על זכויות יוצרים הרי הוכרע (הפתרון ברור והמאבק עדיין נמשך) והמלחמה להשבתה של אניה מיותר (את נמצאת בשטח פרטי - ביהייב!!!) ועדיין החברים ממשיכים להילחם אחד בשני.

    

   שאלתי את עצמי "למה אלוהים למה?"  וגיליתי דבר מאוד מענין -

    

   המאבקים האלו הם הרבה פחות על כותרות המאבק והרבה יותר על זכות אחת מאוד בסיסית והיא  - מידת המעורבות של חברי הקהילה בקבלת ההחלטות כאן בקפה (או בכל רשת חברתית אחרת).

    

   אז,

    

   אתה בפנים?

    

     25/8/07 22:05:

    

   צטט: אורדן, חגי אורדן 2007-08-25 21:50:30

    

   העניין עצמו הוא פשוט ביותר:

   אתם יכולים להיאבק עד כלות נשמתכם ( לא שזה יקרה כי מאוד קל לנהל מלחמות "צודקות" כאשר לוקח לכתוב פוסט שלם בדיוק שתי דקות.)

    

    מה דעתכם לבחון את כוונות ההנהלה?

   כל אחד מכם פוחד וחושש כאילו כולכם הולך להיפגע.

   בפועל יהיה אחד בודד שייפגע ראשון אם בכלל.

    הוא יהיה הקורבן המסכן שדרכו נבדוק את כוונות הנהלת הקפה.

    

   המחיר שישלם ככל הנראה לא יהיה ענק.

   אולי יעיזו לשנות איזה מילה בפוסט, אולי יפרסמו אותו בכל הארץ על פוסטרים

   ואחר כך הוא ייאלץ להגיד לכולם שזה הוא.

    

   בואו , במקום למנוע תרחישי אימים, בואו נניח להנהל הקפה לפגוע באיש הראשון.

    

   ואז נוכל לקרוע אותם לגזרים בבתי המשפט מעל דפי העיתונות וכל מה שתרצו.

   נראה לכם שהנהלת הקפה רוצה להתאבד?

    

   חברים יקרים, נכנסתם לסרט לא ברור !!! צאו מזה   !! 

    ___________________________________________

    

   איש איש ודעתו, למה לנסות לשכנע?

   הגישה שלך מובנת , אני מעריכה אותה וזו הגישה שלך

   אני פועלת בהתאם למה שאני רואה לנכון.

   ואמרתי לך בעיני אין דבר כזה בכלל "הגישה הצודקת" ו"להיות צודק",

   אתה חושב שאני בגישתי מפריע ומטרידה, אני רואה בתקנון מפריע ומטריד.

    

    

    

   העניין עצמו הוא פשוט ביותר:

   אתם יכולים להיאבק עד כלות נשמתכם ( לא שזה יקרה כי מאוד קל לנהל מלחמות "צודקות" כאשר לוקח לכתוב פוסט שלם בדיוק שתי דקות.)

    

    מה דעתכם לבחון את כוונות ההנהלה?

   כל אחד מכם פוחד וחושש כאילו כולכם הולך להיפגע.

   בפועל יהיה אחד בודד שייפגע ראשון אם בכלל.

    הוא יהיה הקורבן המסכן שדרכו נבדוק את כוונות הנהלת הקפה.

    

   המחיר שישלם ככל הנראה לא יהיה ענק.

   אולי יעיזו לשנות איזה מילה בפוסט, אולי יפרסמו אותו בכל הארץ על פוסטרים

   ואחר כך הוא ייאלץ להגיד לכולם שזה הוא.

    

   בואו , במקום למנוע תרחישי אימים, בואו נניח להנהל הקפה לפגוע באיש הראשון.

    

   ואז נוכל לקרוע אותם לגזרים בבתי המשפט מעל דפי העיתונות וכל מה שתרצו.

   נראה לכם שהנהלת הקפה רוצה להתאבד?

    

   חברים יקרים, נכנסתם לסרט לא ברור !!! צאו מזה   !! 

     25/8/07 18:57:

    

   *** במקרה וחברה בסדר גודל של "קבוצת מעריב" תשתמש בתכנים שלך, למרות שסימנת והזהרת - אז, ורק אז - תתבע/י

     25/8/07 18:44:

   הפתרון (כתוב בצורה מובנת יותר והבהרה נוספת):

    

   הטקסט הבא יופיע בתחתית העמוד "הוספת פוסט" (או תמונה או וואט אבר):

    

   (כאן מופיע צ'ק בוקס) נא לסמן אם תוכן זה הוא שיתופי. ניתן יהיה לפרסם תוכן זה בכל פלטפורמה שהיא על ידי כל מי שיחפוץ בכך, בתנאי שזה יפרסם על ידי מי ואיפה התוכן פורסם לראשונה.

    


    

   * למען הסר הספק, תוכן שיתופי אומר (בין היתר) שכל מי שרוצה יכול לתרום, לקזז, לשנות ולשכתב את התוכן. ממש כמו שקורה בויקיפדיה. web 2.0 בייבי, web 2.0...

    

   ** אם תשאיר/י את התיבה ריקה, אסור כמובן לאף אחד להשתמש בתוכן הזה ללא רשותך. אם מישהו בכל זאת ירצה לעשות בו שימוש, את/ה מוזמנ/ת להוציא ממנו את ההצעה הכי טובה שאי פעם תקבל/י עבור פרסום התוכן שלך.

     25/8/07 18:30:

   TheMarker Cafe שלום

   אני לא בטוחה שאתם קוראים כאן את כל ההודעות.

   בכל זאת אוסיף כאן את זו שלי,

    

   באופן אישי לא מתאים לי, להמשיך לכתוב ולהגיב במערכת בלוגים,

   בו לכותבים אין זכות בלעדית על הטקסטים שפירסמו. 

   האם זה אתי או לא, כבר לא יודעת, אולי כן.

   מבחינתי, אין לי כל חשש, או בעייה שישתמשו בחומרים שלי, להיפך, אבל מודעת לבעייה

   שיהיו גולשים שכן יחששו וימנעו מלפרסם יצירות שהבלעדיות עליהן חשובה להן.

   לא מעוניינת להשתתף במערכת בלוגים מצונזרת שכזו, שהרבה יצירות ראויות

   לא תתפרסמנה בו. לכן, במקרה כזה אעדיף לעבור למקום אחר.

     25/8/07 17:49:
   בשביל לייצר אתר כזה-כמו-שהוא אתה צריך להיות ערס עד עמקי נשמתך. ואי אפשר לצפות מיצורים כאלה שמחר בבוקר הם יהוונו את האנרגיה וההון שלהם למשהו חיובי. כן, הם ילכו לפסיכולוגים, הכי יקרים, אלה שמתמחים בבנדיטים כאלה, שיגרמו לכך שהם לא ממש יתמוטטו. הם ימשיכו בחייהם, מטאפורית כמו זומבים, עד מאה ועשרים.

    

   איך קראת לי? 

   לא דיברתי עליך, תקרא שוב. "אתה" זה צורת דיבור נפוצה.

    

   האדם הזה שאתה מתאר הוא אדם כמוני. הוא אני (או הגירסא היצורית שלי). והתגובה שלי הייתה אמורה להיות מצחיקה - לא מאיימת (איך קראת לי ? - ככה ערס היה מגיב אם הוא היה יודע לקרוא - חה חה חה, דווקא עליך, האיש האפור, אני מתפלא שאתה לא מזהה בדיחה טובה).

    

   וכן, אם ההנהלה כאן לא תבין את הטעויות שלה ולא תטפל בתקלות, אני בסופו של דבר יצטרף לרשימה ויעבור ל- "מסעדת גלובס". תודה ולהתראות.

     25/8/07 17:28:

    

   חברים,

   אתם מתבקשים בכל לשון של בקשה,

   לא להפוך את הדיון פה למריבה ו/או ירידה לפסים אישיים.

    

   הדלת לחצר האחורית פתוחה כל הזמן,

   ושם הולכים מכות.. חופשי..

    

   תודה. 

     25/8/07 17:16:
   כל הכותבים שיש להם כוונה לסיים את פעילותם באתר מתבקשים להוסיף את שמם לרשימה העדכנית.
     25/8/07 16:17:

    

   צטט: Eyal Harofe 2007-08-25 16:13:06

   בשביל לייצר אתר כזה-כמו-שהוא אתה צריך להיות ערס עד עמקי נשמתך. ואי אפשר לצפות מיצורים כאלה שמחר בבוקר הם יהוונו את האנרגיה וההון שלהם למשהו חיובי. כן, הם ילכו לפסיכולוגים, הכי יקרים, אלה שמתמחים בבנדיטים כאלה, שיגרמו לכך שהם לא ממש יתמוטטו. הם ימשיכו בחייהם, מטאפורית כמו זומבים, עד מאה ועשרים.

    

   איך קראת לי? 

   לא דיברתי עליך, תקרא שוב. "אתה" זה צורת דיבור נפוצה.

     25/8/07 16:13:
   בשביל לייצר אתר כזה-כמו-שהוא אתה צריך להיות ערס עד עמקי נשמתך. ואי אפשר לצפות מיצורים כאלה שמחר בבוקר הם יהוונו את האנרגיה וההון שלהם למשהו חיובי. כן, הם ילכו לפסיכולוגים, הכי יקרים, אלה שמתמחים בבנדיטים כאלה, שיגרמו לכך שהם לא ממש יתמוטטו. הם ימשיכו בחייהם, מטאפורית כמו זומבים, עד מאה ועשרים.

    

   איך קראת לי? 

     25/8/07 15:52:

    

   צטט: Eyal Harofe 2007-08-25 15:16:18

    

   דבריך ממש מזכירים לי את דבריו של צדקיהו. אין ספק שמספר כותבים לא מבוטל יעזבו את האתר הזה לטובת אלטרנטיבות אחרות. אך לא מדובר כאן בשום פנים ואופן על הכחדה של אתר. הבעיות והפתרונות שימצאו הם הם אלו שיהפכו את הרשת החברתית הזו לדוגמא למופת עבור כל שאר הרשתות החברתיות העתידות לצוץ. 

    

   והנה צצה ועולה לה הבעיה הכי גדולה בקהילה הזאת -

    

    ריבוי המטרות והסטירה הגדולה שמחרפת מעליהן: Netwoking / Business / Pleasure/ אחר...

    

   כמו שאומרת הקלישאה הידועה - "לא מערבים ביזנס בפלז'ר". אמת שנחשפה כאן במערומיה.

    

       אני קורא לכם מפעילי קהילה יקרים,

    

    

   שימו לעצמכם ולנו מטרה ואינטרסים משותפים. קוראים לכם דה מרקר נכון? תדבקו באמירה שלכם ובמה שאתם יודעים לעשות (או לספר על) הכי טוב - ביזנס (ונטוורקינג ככלי שיווקי). שכחו מפלז'ר. עצבו את הפלטפורמה הזאת כך שתתמוך בכל רמ"ח מרכיביה במטרת העל, במטרה המקודשת שלשמה כולנו התרכזנו כאן - עסקים.

    

   אני אישית נורא מאוכזב שכל פוסט שלישי כאן מדבר על זיונים ומערכות יחסים. וזו למה לי מתחשק לעזוב. אני רוצה להיות חבר בקהילה ממוקדת יותר. קהילת דה מארקר.


    

    

    

    

    

    

   בשביל לייצר אתר כזה-כמו-שהוא אתה צריך להיות ערס עד עמקי נשמתך. ואי אפשר לצפות מיצורים כאלה שמחר בבוקר הם יהוונו את האנרגיה וההון שלהם למשהו חיובי. כן, הם ילכו לפסיכולוגים, הכי יקרים, אלה שמתמחים בבנדיטים כאלה, שיגרמו לכך שהם לא ממש יתמוטטו. הם ימשיכו בחייהם, מטאפורית כמו זומבים, עד מאה ועשרים.

    
     25/8/07 15:16:

    

   דבריך ממש מזכירים לי את דבריו של צדקיהו. אין ספק שמספר כותבים לא מבוטל יעזבו את האתר הזה לטובת אלטרנטיבות אחרות. אך לא מדובר כאן בשום פנים ואופן על הכחדה של אתר. הבעיות והפתרונות שימצאו הם הם אלו שיהפכו את הרשת החברתית הזו לדוגמא למופת עבור כל שאר הרשתות החברתיות העתידות לצוץ. 

    

   והנה צצה ועולה לה הבעיה הכי גדולה בקהילה הזאת -

    

    ריבוי המטרות והסטירה הגדולה שמחרפת מעליהן: Netwoking / Business / Pleasure/ אחר...

    

   כמו שאומרת הקלישאה הידועה - "לא מערבים ביזנס בפלז'ר". אמת שנחשפה כאן במערומיה.

    

       אני קורא לכם מפעילי קהילה יקרים,

    

    

   שימו לעצמכם ולנו מטרה ואינטרסים משותפים. קוראים לכם דה מרקר נכון? תדבקו באמירה שלכם ובמה שאתם יודעים לעשות (או לספר על) הכי טוב - ביזנס (ונטוורקינג ככלי שיווקי). שכחו מפלז'ר. עצבו את הפלטפורמה הזאת כך שתתמוך בכל רמ"ח מרכיביה במטרת העל, במטרה המקודשת שלשמה כולנו התרכזנו כאן - עסקים.

    

   אני אישית נורא מאוכזב שכל פוסט שלישי כאן מדבר על זיונים ומערכות יחסים. וזו למה לי מתחשק לעזוב. אני רוצה להיות חבר בקהילה ממוקדת יותר. קהילת דה מארקר.


    

    

    

    

    

     25/8/07 14:39:
   השאלה היא לא העתיד של האתר הזה. ה"פוסט" הזה מבהיר באופן סופי שאחת דינו ליפול. ניחוש שלי: תוך חודש. כי לידתו בחטא. התקנון, ושיטת הכוכבים. השאלה היא לא העתיד אלא העבר, כל הטקסטים שנכתבו כאן ושלא באמת אפשר למחוק אותם, וימשיכו לעמוד לשימושם החופשי של כותבי הארץ-דה-מרקר (להלן "הקבוצה"). וישנם טקסטים שאפילו למראית-עין אי-אפשר למחוק – תגובות שהן איכותיות לא פחות מה"פוסטים" שלהם הן נכתבו. וב"פורומים".

   אביא דוגמא, מָשָל: אלפרונים, אחרי שהם יוצאים מבית-סוהר מה שהם צברו הרי נשאר ברשותם.

   סבתא שלי היתה עורכת-דין ומצאה עניין בהתפלפלויות משפטיות. אני גילגול משודרג שלה, ובאומרי "אחת דינו ליפול" אני לא מתכוון לדין של פרידמן-בייניש, אפילו לא של מזוז.

   הביוגרפיה של אדם שוב ידועה. ומסתבר שהוא לא רק עזב את הדת אלא גם את אלוהים-עצמו. כנראה שרק מי שבא מרקע כמו שלו יכול להגיע לתהומות כאלה של אפיקורסיות, לעוצמת קידוש המטרה הנדרשת בשביל לבצע השחתה-הזנייה המונית שכזאת.

   וגם במשפטים מהתגובה הזאת שלי אתם עוד תשתמשו... בזמן-עתיד בלתי מוגבל, ירושלים לנצח-נצחים, תיבש לשוני לחיכי אם לא אזכרכי.
     25/8/07 14:34:

   לא פעם עלתה בדיון הזה, כבדרך אגב, הדרישה לתגמול על חשבון התוכן המשומש. אז לכל אלו שהעלו את הדרישה הזו, שאלה לי אליכם: אם לא תסמנו את התיבה שאומרת -

    


   (כאן מופיע צ'ק בוקס) נא לסמן אם תוכן זה הוא שיתופי. ניתן יהיה לפרסם תוכן זה בכל פלטפורמה שהיא על ידי כל מי שיחפוץ בכך, בתנאי שזה יפרסם על ידי מי ואיפה התוכן פורסם לראשונה.

    

   **למען הסר הספק, תוכן שיתופי אומר (בין היתר) שכל מי שרוצה יכול לתרום, לקזז, לשנות ולשכתב את התוכן. ממש כמו שקורה בויקיפדיה.


    

   האם יכול לקרות מצב ובו מישהו יפנה אליכם ויבקש להשתמש בתוכן שהעלתם? יכול להיות. זו לא השאלה. השאלה היא כמה תקחו על השימוש ואיזה תנאים תציבו? 

    

   * יתכן שלשאלה יש כמה תשובות נכונות יותר ופחות. הכל תלוי בידי המתמקח ;-)

    

   The End 

     25/8/07 14:09:


    

   צטט: מורנית 2007-08-24 10:14:08

   בעילה בהסכמה זה הרבה יותר טוב מאונס וחרטה.

    


   אממ אני חושבת שאני אסכים איתך שאם כבר בועלים אותי בהסכמה אני מעדיפה להיות זונה ולקחת כסף ..
   אך אנסת וגם ירשת ??? לזה אני לא אוכל להסכים ..
   (שוברת שתיקה מספר 2 )

     25/8/07 13:42:

   הנהלה יקרה,

   תודה רבה לכם על ציון העובדה כי יש לי זכויות על יצירותי המעופשות. באמת לא ידעתי.

   ברור שהתקנון מכין את הקרקע לניצול  עתידי של הגיגי הדלים.

   על כן, ברשותכם, אפרוש לעשות לביתי, ואשתדל למנוע מכמה שיותר אנשים כאן להפוך לקרנפים. 

     25/8/07 12:15:

    

   פתרון:

    

   (כאן מופיע צ'ק בוקס) נא לסמן אם תוכן זה הוא שיתופי. ניתן יהיה לפרסם תוכן זה בכל פלטפורמה שהיא על ידי כל מי שיחפוץ בכך, בתנאי שזה יפרסם על ידי מי ואיפה התוכן פורסם לראשונה.

    

   **למען הסר הספק, תוכן שיתופי אומר (בין היתר) שכל מי שרוצה יכול לתרום, לקזז, לשנות ולשכתב את התוכן. ממש כמו שקורה בויקיפדיה. 

    

   The End

     25/8/07 00:01:

   לגבי צילומים ותמונות - אין כל כוונה לעשות שימוש בתמונות שלא בקשר עם תכני "הקפה". החברה שומרת לעצמה את הזכות לעשות שימוש ביצירות הנ"ל, במסגרת מופעים שונים של אתר הקפה ו/או חלקים ממנו, למשל במדיה סלולרית, טלויזיונית או בעיתון מודפס. 

   ------------ 

    

   נניח, רק נניח ,שפירסמתי באחד הפוסטים שלי תמונה של צלם מפורסם ולידה שיר שכתבתי...לפי החוק זכויות יוצרים אין בעיה להשתמש באותה התמונה לצרכים אישיים ולא מסחריים הרי אני יכול לשים פוסטר בבית ואף אחד לא ייתבע אותי ---> אם יבחרו דמרקר להשתמש בפוסט זה ותמונה זו בפרסומיהם הם יאלצו לשלם זכויות יוצרים לאותו צלם מפורסם מפני שייעוד השימוש בעבודתו כעת השתנה ונהיה פרסומי - נכון ??

   אם כך, מדוע זה שונה אם מדובר בעבודה פרי יצירתו של הבלוגר עצמו ??

   הנה הסעיף שצריך להיות הקשור לכך - ולא, אני לא עורך דין....מגניב

   והואיל (תמיד רציתי להשתמש במילה זו) והתכנים המדוברים  הנם למשתמש - פרי עטו, מחשבתו, הגיגיו, מוזותיו, הזיותיו  ואו מחשבותיו/דמיונו הבאות לידי ביטוי בכתיבה ו/או שירה ואו ציור, רישום, תמונה של פסל/מיצג, צילום באופן מקורי.

   קדם לכל שימוש ביצירתו של חבר בקפה מותנה באישורו הישיר וללא עקיפין ללא עוררין של המשתמש באופן אישי בכתב/אימייל.

    והיה והשתמש הקפה באחד מהמפורטים מעלה ללא אישור היוצר מראש, תחשב זו הפרת זכויות יוצרים.
   (נשמע הגיוני ? או, לא רציני ? מעבר לקטע של מוזותיו חח)

    

   אהבתי את רעיון הצ'קבוקס - מאשר לשימוש המערכת ( נא לשלוח מייל המידע את היוצר היכן ומתי יתפרסם הפוסט) ניתן גם להמציא שיטת תמלוגים רלוונטית ליוצרי התכנים זה לא סיפור גדול. כל נושא ההשראה שעלה למעלה -  של כותבים בהארץ שגונבים מהפוסטים כסף יכול להיות נכון אבל תכלס כולנו מקבלים השראה מהאינטרנט בצורה זו או אחרת ודווקא כאן זה בעייתי לבוא בטענות אלא אם הם משתמשים בציטוטים אחד לאחד.

    

   מעניין לראות איך באופן די לא מפתיע כשעוזב אחד השפיצים במערכת את הזירה לטובת המשך דרכו ( ושיהיה לו המון בהצלחה) יש זעזוע ביסודות...אל תהיו מופתעים שלוקח זמן להגיב למה שקורה כאן - אני מבקש מהאזרחים להתאזר בסבלנות - חילופי משמרות בקפה...

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=121573

    

   ולדעתי זה כבר מבטא בעיני סוג של ירידת באזז של הקפה ולא להפך ( חבל שלא נרשמתי לפני שנהבוכה אולי לא בעצם, כי אז היו גונבים לי את הרעיונותחתום...סתם...ממש לא אכפת לי מפני שמה שמפורסם כאן כבר מזמן עבר בראש של מליון אנשים לפני בערך, רק שאולי, אולי הספקתי לכתוב את זה לפניהם...

   כך שבעצם מה שלי ומה שלו, למי הזכות על המחשבות, וההגיגים בעולם הזה??? אני מבקש - לא רוצה כוכבים....יש לי אחד וזה ממש יושב לי טוב.

    

    יש מה שנקרא חוזה מקפח...אם מישהו באמת ובתמים היה לוקח את המערכת לבית דין ומוכיח שמה שנעשה היה גניבת רכוש אינטלקטואלי שלו ע"י מערכת הקפה מי היה מנצח לדעתכם...ועוד עם כזו תמיכה של הקהל ???

    

   סעיף הסחר במיילים גם די מעיק אבל כולם במישרין או בעקיפין עושים את זה אז שלמו לספק האינטרנט שלכם עוד 10 ש"ח לחודש ושימו אנטי ספאם...זה הרבה יותר יעיל מלהלחם בתחנות רוח....

    

   ועוד דבר אחד אחרון לסיום

   זהו זה - אי שם בשנות השמונים, פופטיץ, כוס תה, סערה......

   מגניב

    

    

     24/8/07 23:04:

   לצערי אי אפשר לדרג פעמיים את אותו התוכן

   אחרת כל כוכבי היו מאדימים כאן

   ואתם?

     24/8/07 21:50:

   כשאומרים את מה שאני חושב ומנסחים הרבה יותר טוב משפתי העילגת , אני מוצא לנכון להדגיש

    

   כך כתבה שיר: 

    אני חושבת שמדובר בקודים אתיים, מוסריים, תרבותיים וחברתיים חשובים, -

    

     24/8/07 21:43:

    

    

   רק שמירה על זכויות היוצרים או גם רעיון ופילוסופיה?

    

   אתם מוזמנים לדיון בחלק של מה שעומד מאחורה:

    

    

   קפה– אתרים פרטיים או ציבוריים? – הירהורים נוספים תוך כדי שביתה

    

    וכן בבלוג של עדינה  רשימת הבלוגרים המשתתפים/שובתים/מזדהים

    

    

     24/8/07 21:30:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 13:24:46

   ואני רוצה להגיד כאן לכל המתלוננים.

   ככה עם היד על הלב - אתם (וגם אני) כותבים כאן ולא ליומן שמתחת לכרית כי אתם מתים שיקראו אתכם (גם אני).

   לעומת זאת אתם גם מתים שהפוסטים שלכם יהיו במומלצים (גם אני)

   שלא לדבר על החלום הרטוב שהפוסטים שלכם יככבו בעיתון המודפס

   אז מה זעקת הקוזק הנגזל הזאת?

   מי הולך לגנוב לכם (ולי) משהו בכלל?

    

   יש כאן תיקונים לסעיף הזה שיצאנו כולנו למלחמה נגדו, לטעמי תיקונים מספקים.

   בעיקר כל ההקדמה שמראה בפירוש רצון טוב והבנת המערכת שהתוכן שלנו הגולשים הוא הבסיס לקיומה. אז מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה.

    

   וכן, אני מצטרפת לרעיון של עדינה לגבי הוספת הפונקציה של אני מסכים/לא מסכים להעלאת התוכן שלי וכו'.

   רעיון מצויין לטעמי.

    

   אסתי, לא נעים לי לומר לך, אבל הרייטינג מעניין לי את התחת.

    

   גם הכוכבים.

    

   כל ה "מרד" שלכם נראה גרוטסקי אם ככה מרצים אתכם.

    

   התקנון לא השתנה במאום.

    

   מצד שני, בטח היה לכם מגניב כל השביתה הזאת. קצת אקשן.

    

   ועכשיו, חזרה לכוכבים.

    

     24/8/07 21:19:

    

   צטט: shir 2007-08-24 20:47:27

   מעתיקה מהבלוג השובת שלי. (כלומר גונבת מעצמי):

    

   עדיין יש לי בעייה עם שני סעיפים שנותרו :

   הלגיטימציה שנותן דה מרקר לעצמו הזכות לערוך, לשכתב, לקצר ולשנות טקסטים.

   אני מחכה ומקווה גם לשינוי סעיף זה בתקנון.

    

   ומאוד אשמח אם ישונה הסעיף המתיר לגטימציה  לדה מרקר לסחור  ו/או להעביר לצד ג' חומרים כתובים של הבלוגרים באתר,  ללא מתן לגטימציה בכתב מהכותב לכך, וללא מתן הסכמתו של הכותב לכך והגרוע מכל בעיני - אפילו ללא ידוע מראש של הכותב על כך.

    

   יש כאלה שיחשבו שמדובר בקטנוניות לשמה, אני חושבת שמדובר בקודים אתיים, מוסריים, תרבותיים וחברתיים חשובים, הכותבים האחראים על התכנים כאן, הם שמביאים תנועה וקידום למקום הזה, ללא תמורה כספית וללא בקשה לתמורה כספית. חשוב וראוי להתייחס אליהם ואל זכויתיהם בכבוד ולא לרמוס אותם. ישראל ידועה כאחת המדינות המובילות ברמיסת זכויות יוצרים וכותבים (דוגמא: שביתת איגוד הכותבים והבמאים מול הוט, שביקשה לקבל לידיה שידורים חוזרים ללא תמלוגים)  חשוב לא להמשיך לתת לזה יד.

    

    

    

    

   ש.י.

   כל מילה בסלע, שיר.

    

   ככל שעובר הזמן אני חושב שהפיקחים הללו זרקו אבן לבאר שלנו - אבן כל כך גדולה ועצומה - עד שיעקב אבינו עצמו לא יצליח להסיט אותה, כל יום שעובר, לא - כל דקה שעוברת, יוצרת אפקט דומינו חמור ביותר.

    

   נדרש שינוי תקנון מהותי, באופן שיהלום את עקרון תום הלב [מר שוקן - זה מגרמניה המעטירה העקרון הזה - שעל פיו בעצם גם חוקקנו  את חוק החוזים שלנו. תהיה גאה בזה - זה המורשת של משפחתך. לא?] 

    

   אחרת זה לא יעזור.

    

   עידן התקשורת המקוונת מחייבת אתיקה מסוג אחר לגמרי. הרף גבוה מאד. אותי לא ישכנע שזה בסדר משום שבארה"ב איזה מוגול תקשורת  מאחורי סינרה של חברה משכנע את כל העולם, אשתו ובת הדודה של השכן שלו - שתקנון כזה הוא סביר.

    

   תתעשתו כבר. איפה הילד? 

    

    

     24/8/07 20:47:

   מעתיקה מהבלוג השובת שלי. (כלומר גונבת מעצמי):

    

   עדיין יש לי בעייה עם שני סעיפים שנותרו :

   הלגיטימציה שנותן דה מרקר לעצמו הזכות לערוך, לשכתב, לקצר ולשנות טקסטים.

   אני מחכה ומקווה גם לשינוי סעיף זה בתקנון.

    

   ומאוד אשמח אם ישונה הסעיף המתיר לגטימציה  לדה מרקר לסחור  ו/או להעביר לצד ג' חומרים כתובים של הבלוגרים באתר,  ללא מתן לגטימציה בכתב מהכותב לכך, וללא מתן הסכמתו של הכותב לכך והגרוע מכל בעיני - אפילו ללא ידוע מראש של הכותב על כך.

    

   יש כאלה שיחשבו שמדובר בקטנוניות לשמה, אני חושבת שמדובר בקודים אתיים, מוסריים, תרבותיים וחברתיים חשובים, הכותבים האחראים על התכנים כאן, הם שמביאים תנועה וקידום למקום הזה, ללא תמורה כספית וללא בקשה לתמורה כספית. חשוב וראוי להתייחס אליהם ואל זכויתיהם בכבוד ולא לרמוס אותם. ישראל ידועה כאחת המדינות המובילות ברמיסת זכויות יוצרים וכותבים (דוגמא: שביתת איגוד הכותבים והבמאים מול הוט, שביקשה לקבל לידיה שידורים חוזרים ללא תמלוגים)  חשוב לא להמשיך לתת לזה יד.

    

    

    

    

   ש.י.

    

     24/8/07 19:41:
   מעודדים אתכם לכתוב "תגיות" ב"פוסטים". ובכן ככה, הרעיון, הקריאייטיב של האינטראקטיב של ה"תגיות" הוא זה: כותבי הארץ-דה-מרקר מונחים להגיע דרך התגיות לנושאים שהם צריכים לכתוב עליהם, ולהשתמש – פיסקה פה, איזה משפט מרנין שם... חופשי... מאגר הולך וגדל, שלא באמת אתם יכולים למחוק, הוא תמיד נשאר בשרת (ויש סעיף בתקנון שמאשר במפורש שימוש בחומרים ש"מחקתם"). ואם במקרה מישהו מהעובדי-קבלן האלה – אני מדבר אליכם! – יתפוס (באותו יום...) את ההעתקה אז (אחרי התיקון!) אם תבקשו יפה הם ימחקו, מה קרה.

   קשה להבין את ההבדל העקרוני שאתם עושים בין "קבוצת הארץ דה-מרקר" לבין נניח בועז יונה. למה, על סמך מה, מדובר באותה מדינה-שיטה שמצמיחה בתקופת-זמן זו ראיסים שדומים במהותם.

   אבל חתמתם. נכון. גם אני חתמתי.
     24/8/07 19:15:

   איפה הכוכבים האדומים?

    

   אדום עולה!!!

     24/8/07 18:54:

    

   צטט: גנאדי 2007-08-23 22:22:12

   אותי השינוי בתקנון והצהרות של המערכת מספקים. אי אפשר לדרוש מ-TheMarker שגם יתנו לכולם פלטפורמה בחינם וגם לא יקבלו כלום בתמורה. על גודל התמורה היה וויכוח ולדעתי הושגה פשרה סבירה (ובתקווה בקרוב יובהר גם סעיף 40).

    

   מי שחשוב לו נושא זכויות היוצרים יכול לרכוש דומיין (כ-10 דולר לשנה) + שירותי אירוח (בין 3 ל-10 דולר לחודש) + קצת עבודת התקנה, וכל הזכויות יהיו שלו לתמיד. אם התוכן הזה כל כך חשוב ויקר, אז הוא שווה את הסכום הלא גבוה הזה.

    

   מי שרוצה יותר פרטים, מוזמן לפנות אליי במייל.

   יש כמה בעיות עם דומיין פרטי. אחת מהן שלא בכל הקהילות מותר להכניס קישור לדומיין הפרטי.

   למשל, בקהילת השקעות זה אסור,  וגם להעלות עבודות של חברים אי אפשר ( זכויות יוצרים). זו קהילה מיותרת וגם קהילת צילום.  צילום יותר ליברלית בנוגע לקישורים אבל  יש בעיה של זכויות יוצרים. והכותבים המוכשרים כמובן...

    

   בענין השני,  זה ענין של מסה כדי לקבל פרסומות. חכה

   ואז גם יסחרו במייל שלך, גם בתכנים שלך וגם יהיה לך אתר עם בנארים וקופצנים

     אין ארוחות חינם. פרסומות לגיטימי מספיק. זכויות יוצרים לא ולא!

     24/8/07 17:55:

   ורק לשם הבהרה, התנצלתי גם בפני נמרוד במייל פרטי על המלים שלא היו במקומם.

   נמרוד, סליחה. 

     24/8/07 17:54:

   איש אפור יקר,

   אין צורך לחזור על הבקשה מספר פעמים, אנחנו אולי ווכחנים אבל לא סתומים.

   כפי שכבר כתבתי, אני מצטער על התפרצות הכעס ואשתדל לא לגלוש למלים חריפות כאלה בעתיד.

   בברכת יום טוב 

     24/8/07 17:25:

   אני רוצה להבהיר לכולם, שאין די בנוסח החדש של סעיף 30, שכן הוא מאפשר פגיעה קשה ואנושה בזכויות היוצרים של הגולשים. סע' 30 "החדש" מעניק "רשיון שימוש" רחב ובלתי מוגבל למעשה למרקר. נוסח זה מתיר למרקר לעשות ככל שיחפוץ, מתי שיחפוץ, היכן שיחפוץ, ובאיזו צורה שיחפוץ, שימוש בתכנים שאתם יצרתם. כל זאת ללא קבלת רשותכם. זהו סעיף שערורייתי ולא הגיוני. 

    

   במקום זאת, סע' 30 צריך לקבוע באופן ברור וחד משמעי שכל זכויות היוצרים בתכנים שיוצרים הגולשים שייכות לגולשים בלבד. אם ברצון האתר לעשות שימוש בתכנים עליו לקבל אישור מפורש ובכתב מאת הגולש (היוצר) לכל שימוש ושימוש.

    

   אל תסכימו לפגיעה בזכויות היוצרים שלכם ללא הצדקה! יש גם פלטפורמות אחרות באינטרנט ששומרות על זכויות היוצרים שלכם. אל תזלזלו בתכנים שאתם יוצרים! יכול להיות שיהיה להם ערך בעתיד, יכול להיות שאתם רוצים שהם יישארו רק שלכם! זה לא דבר שיש לזלזל בו.

    

   המלצתי, להמשיך את השביתה עד להבטחה מלאה של כל זכויות היוצרים שלנו.

    

   ב"ב 

     24/8/07 16:13:
   בעניין הקרדיט

   הרעיון הוא שכתבי 'הארץ'-'דה-מרקר' יכולים לשבץ בכתבות/מאמרים שלהם קטעים מ'הפוסטים' שלכם, מבלי לציין שמדובר בציטוט מכם, שלא לדבר על תשלום. "ללא הגבלת זמן, ועם זכות לשכתב"... ולך תוכיח שזה שיכתוב ממך... התקנון מנוסח כך שברור לחלוטין שזאת הכוונה, זאת התכנית.

   נכון, אצל רוב-רובכם אין מה לצטט, אבל במקרה שלי רוב הטקסטים שלי הם יותר טובים מרוב הטקסטים שמתפרסמים בעיתונים האלה באותם נושאים, וזה ממש לא מצחיק, ולא תיאורטי, וקרה לי בחיי לא פעם ולא פעמיים, וכנראה, אני לא יודע, שזה כבר קרה לי כאן, בתקופה הקצרה שפירסמתי כאן ממיטבי (במקרה שלי לא מספיק לי קרדיט, צריך גם לשלם. אם כי כשפנו אליי בבקשה לצטט ללא תשלום עד היום בדרך-כלל הסכמתי).
     24/8/07 15:46:

    

   NEVER

   GIVE

   UP

   THE

   FIGHT 

     24/8/07 13:23:

    

   בקשה:

    

   לכל משתתפי הדיון:

   אנא התבגרו.

    

   זה לא המקום שכל אחד ישמיע

   את טענותיו על חברים/רפץ בוץ או גברים.

    

   אנא השארו עיניינים.

    

   בהערכה לכולם 

    

     24/8/07 13:10:

    

   צטט: likush.b 2007-08-23 12:26:13

   (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן, וכולל גם שימוש חוזר ונשנה, ובכלל זה במסגרת פרסומים שונים של האתר ו/או אתרי קבוצת הארץ ו/או פרסומים שונים מטעם החברה ו/או של פרסומים של תכנים עיתונאיים.

   כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

   אני מצטערת....

   אולי זו אני, אבל טרם הצלחתי להבין איך בדיוק  עוזר לי תיקון הסעיף, אם בין כה וכה אתם עדיין שומרים את הזכות לעשות שימוש בתכנים שלי ללא ידיעתי ו/או הסכמתי.

   אם הסכמתי אינה רלוונית ואתם יכולים לעשות שימוש בתכנים, הרי העובדה ש"הואלתם" שלא לשלול ממני את זכויות היוצרים, בעצם שווה כקליפת השום.

   (ד) במידה והמשתמש/ת הוא/היא בעל/ת זכויות היוצרים בתכנים שהעלה/תה בעצמו/ה לאתר, תהא לו/לה זכות לדרוש הסרת פרסום של תכנים אלו מחוץ לאתר, ככל שפרסום שכזה נעשה על ידי החברה שלא בקשר עם תכנים עיתונאיים (מודפסים או דיגיטליים) כלשהם, ו/או בקשר עם תכני האתר ו/או במסגרת אתרי קבוצת הארץ. על משתמש/ת שיהא/תהא מעוניין/נת בהסרת פרסום כאמור לפנות לחברה וליידעה בעניין זה בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על פרסום כאמור. מובהר כי הסרת פרסום כאמור תמצה את כל סעדי המשתמש/ת כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה.

   האם יש בכוונתכם להודיע/להתריעבפני הכותבים על הכוונה להשתמש בתכנים שיצרו, או שפשוט תשתמשו בחומר ללא ידיעת היוצר ורק אם במקרה, בטעות,בלי כוונה, בשגגה, היוצר יגלה את דבר השימוש,יוכל לבקש את הסרת התכנים?

   מעבר לזה, הסעיף הזה גם מגביל את זכות היוצר לדרוש את הסרת התכנים (אם פורסמו באמצעים מסויימים).

   "שיטת מצליח" משהו, לא?

   אז מה בעצם מה עשינו פה?

   אני לא משפטנית ולכן אשמח להבהרות.

   יכול להיות שאני סתם טועה...

    

    

   מסכימה עם כל מילה.

    

     24/8/07 13:06:

   גם כן רשת חברתית

   מיזם של דה מארקר כדי להרויח כסף,  וכל השאר שטויות. לא אכפת להם מהכותבים, רק מהכסף שהם מייצרים להם.

   חבל על הפלפולי וההתחכמויות המיותרות.

    

    זה הכל כסף - לא אני אמרתי.

    

   וכל הגברים אותו דבר, במיוחד אלה מהזן החלקלק שממלאים את תיבת הדואר שלי.

    

   (כן, אפשר לצטט אותי בעתון המודפס. נראה אותכם)

     24/8/07 12:51:

    

   אדון יאיר אולמרט,

   אדון אמסטל י-ם,

   גברת ג'וד,

   ואדון מיאו-מינג.

    

   אני מבקש ממכם להפסיק.

   לאלתר. 

    

   אתם רוצים להמשיך,

   יש בסוף הערב האבקות בוץ בחצר האחורית.

   (וכן הבלוג שלכם פתוח לעשות בו מריבות מסוג זה כרצונכם,

   לא פה.

   זה לא המקום.)

    

    

   תודה. 

     24/8/07 10:42:
   אכן, הלובי של מר אולמרט התעורר והוכיח כי העסקנים לא מלכלכים ידיהם בדמם של חיילים. אתם צודקים יחד עם זאת, הנחתי לכעסי (המוצדק דרך אגב) למשול בכיפה והוא שסחט ממני את המילים הלא כל כך מחמיאות כלפי מר אולמרט. אני מבקש את סליחתו אבל ממשיך להחזיק בעמדותי לגביו. ולגביכם. מצאו לכם עמוד שדרה.
     24/8/07 10:14:

   בעילה בהסכמה זה הרבה יותר טוב מאונס וחרטה.

    

   מספר לא מבוטל של כותבים עובדים בדה מרקר או ברשת שוקן והם ממשיכים לפרסם. מעניין מה כתוב בחוזה העבודה שלהם...עובדים חינם בשביל הכיף והפרסום?

     24/8/07 02:12:

   חבר'ה, מה נסגר? זה גן ילדים פה, או גן חיות? תחליטו!

   ומיאו, < או שמא האו?>

   נו בחיאת, אל תנסה בכח להיטפל בקשקושים בלתי מבוססים בעליל.

   זה ממוחזר ומאוס. לא יצא לך מזה כלום, לא לטוב ולא למוטב.

    

     24/8/07 02:00:

    

   צטט: מיאו-מינג 2007-08-23 15:19:33

   מוזר, חשבתי שקוראים לך יאיר אולמרט ולא אהוד אולמרט, מדוע אתה מנסה בעקביות ובעיקשות ליצור לך מעין מטבחון של הקפה שישאיר בחוץ את כל אלו שהתגייסו למאבק?

   ההצלחה (החלקית בינתיים) של המהלך שלנו נבעה מהלחץ הציבורי הגדול ולא מאיזה ועד מעורפל של אנשים שחלקם בעלי אינטרסים לא ברורים ולא יתכן שאתה או אסתי (עם כל הכבוד להיותה אחד מהכוחות המניעים) תחליטו על סיומו באופן חד צדדי. 

   מסכים לחלוטין עם ליקוש, מאי והשפית לגבי מהות השינוי בהסכם.

   שלב אלף של המשא ומתן הסתיים ואין שום סיבה להסכים להצעת הקפה אפילו אם היא עטופה בקצת שוקולד מילולי.

   אתה כעורך דין צריך לדעת זאת! אתה עורך דין נכון? כי אתה מצטייר יותר כעסקן קטן. 

   ונמרוד, לך לך אל רדיפת הכוכבים וההערצה שלך ורק כדי להוכיח לך שלא כולנו רודפי פירסום, אשמח אם לא תבקר בבלוג שלי עוד :) 

   הלו חבר, מה 'תה אומר, איך 'תה מדבר פה ולמה מברבר/ מה זה, מאיפה נפלת? תגיד לנו, למה ככה הגבת? ומי שמך לשופט ולמה לך להתקוטט/והנה לך השורה אחרונה, שאתה בלי תקנה/ככה מתלקק כמו צלופח, ככה מפיל ת'עצמך בפח, יאללה גבר בוא תיקח... וואחד סטירה מצלצלת ... ויאללה תברח...

     24/8/07 01:50:

    

   צטט: מיאו-מינג 2007-08-23 22:21:37

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-08-23 21:26:26

   מיאו מינג או שמא מיאו ? אמרתי לספוג אבל בהחלט לא התכוונתי להיות שק אגרוף שלך. לך כבר לא יעזור עו“ד אבל פסיכולוג יכול להיות פתרון נאות.

    

   אויה, אבוי, הושפלתי, ועוד בידיים כוחניות.

   לאן אשא בושתי?

   פסיכולוג?

   הסטיגמה!

   הבושה!

   אכן יאיר,

   כשאתה מוריד את הכפפות באמת יש להיזהר.

   אנא הנח לי, רחם עלי ביגוני.

   חזור אלינו, נמנה אותך לראש ועדת הנגב והגליל, מה שתרצה, רק על תמשוך את השטיח תחת רגלינו!!!

    

    

    

   מיאו מינג לשכמותך ועל התנהגותך המעוררת גועל עונים במילה אחת : תרנגולת 

     24/8/07 01:14:

    

   גנאדי  אודה להסבר:

   מה השינוי בתקנון

   מה מספק בשינוי

    

   ככל שחיפשתי התקשתי למצוא,

   צטט: גנאדי 2007-08-23 22:22:12

   אותי השינוי בתקנון והצהרות של המערכת מספקים. אי אפשר לדרוש מ-TheMarker שגם יתנו לכולם פלטפורמה בחינם וגם לא יקבלו כלום בתמורה. על גודל התמורה היה וויכוח ולדעתי הושגה פשרה סבירה (ובתקווה בקרוב יובהר גם סעיף 40).

    

   מי שחשוב לו נושא זכויות היוצרים יכול לרכוש דומיין (כ-10 דולר לשנה) + שירותי אירוח (בין 3 ל-10 דולר לחודש) + קצת עבודת התקנה, וכל הזכויות יהיו שלו לתמיד. אם התוכן הזה כל כך חשוב ויקר, אז הוא שווה את הסכום הלא גבוה הזה.

    

   מי שרוצה יותר פרטים, מוזמן לפנות אליי במייל.

    

     23/8/07 23:24:
   מיאו - נקודה מעניינת, לא חשבתי עליה :)
     23/8/07 22:46:

   גנאדי,

   כנראה לא הבנת את מה שטענתי.

   אנחנו אלו שנחשפים לפרסומת כלקוחות פוטנציאלים ולא מכשיר פרסומת בעצמנו.

   ולגבי דה מארקר, אני עדיין נזעם על כך שהעלו לי את מחיר המגזין שלהם בפעם השניה ברציפות ושוב מבלי לידע אותי קודם בשום צורה!

   דפוס פעולה חוזר אתם חושבים?? 

     23/8/07 22:37:

    

   צטט: מיאו-מינג 2007-08-23 22:24:43

   גנאדי היקר,

   אתה טועה אם אתה חושב שחברת שוקן אינה מרוויחה מכתיבתנו כאן.

   האין זאת פירסומת נפלאה למותגים שלהם? 

   מכיוון שאני עדיין צריך להסביר לאנשים מה זה קפה ואני לא צריך להסביר מה זה TheMarker אז לדעתי התשובה היא "לא". אני גם די בטוח שהם עדיין בהפסדים מהאתר. לא צריך להיסחף ולשלוח לעמוס שוקן מכתבי תודה מתרפסים, אבל זה בסך הכל עסק - אתה מקבל משהו ונותן משהו אחר בתמורה.

     23/8/07 22:34:
   כל מי שמצטט ממילכוד חייב להיות חתרני או איזו מילה אחרת עם הרבה יודים.
     23/8/07 22:29:

    

   צטט: מיאו-מינג 2007-08-23 22:24:43

   גנאדי היקר,

   אתה טועה אם אתה חושב שחברת שוקן אינה מרוויחה מכתיבתנו כאן.

   האין זאת פירסומת נפלאה למותגים שלהם?

   כמו בסינדיקט של מילו מינדרבינדר לכל אחד יש מניה. ומי שלא מאמין יקבל חתיכת נייר משורבטת ב " 1 מניה".

     23/8/07 22:24:

   גנאדי היקר,

   אתה טועה אם אתה חושב שחברת שוקן אינה מרוויחה מכתיבתנו כאן.

   האין זאת פירסומת נפלאה למותגים שלהם? 

     23/8/07 22:22:

   רק אל כמובן, אל.

   שוטה שכמוני.

   רואה איך אני מתפרק? 

     23/8/07 22:22:

   אותי השינוי בתקנון והצהרות של המערכת מספקים. אי אפשר לדרוש מ-TheMarker שגם יתנו לכולם פלטפורמה בחינם וגם לא יקבלו כלום בתמורה. על גודל התמורה היה וויכוח ולדעתי הושגה פשרה סבירה (ובתקווה בקרוב יובהר גם סעיף 40).

    

   מי שחשוב לו נושא זכויות היוצרים יכול לרכוש דומיין (כ-10 דולר לשנה) + שירותי אירוח (בין 3 ל-10 דולר לחודש) + קצת עבודת התקנה, וכל הזכויות יהיו שלו לתמיד. אם התוכן הזה כל כך חשוב ויקר, אז הוא שווה את הסכום הלא גבוה הזה.

    

   מי שרוצה יותר פרטים, מוזמן לפנות אליי במייל.

     23/8/07 22:21:

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-08-23 21:26:26

   מיאו מינג או שמא מיאו ? אמרתי לספוג אבל בהחלט לא התכוונתי להיות שק אגרוף שלך. לך כבר לא יעזור עו“ד אבל פסיכולוג יכול להיות פתרון נאות.

    

   אויה, אבוי, הושפלתי, ועוד בידיים כוחניות.

   לאן אשא בושתי?

   פסיכולוג?

   הסטיגמה!

   הבושה! 

   אכן יאיר,

   כשאתה מוריד את הכפפות באמת יש להיזהר.

   אנא הנח לי, רחם עלי ביגוני.

   חזור אלינו, נמנה אותך לראש ועדת הנגב והגליל, מה שתרצה, רק על תמשוך את השטיח תחת רגלינו!!! 

    

     23/8/07 22:02:

    

   צטט: הטבחית 2007-08-23 14:44:39

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-08-23 14:07:20

   חבר'ה די חלאס תרגיעו משחק

    

    

   יש שלב שבו אנחנו עלולים לחצות קווים ולשמוט את השטיח מתחת לרגלינו שלנו.

    

    

   העלתי הצעה להקמת וועד פעולה קבוע מטעם הגולשים/חברים/כותבים/בלוגרים על מנת לבוא בדברים עם ההנהלה בקשר לסוגיית זכויות היוצרים, השעיית חברים מהאתר, קידום יוזמות עיסקיות משותפות, שיכוך מחלוקות ומריבות.

    

    

   אשמח לקבל הערותכם.

   . לא הוזכר הסחר במיילים!!

    

   ובנוסף- שאלה לעו"ד:

    

   ראה את החלק המודגש

    

   סעיף 30 - הנוסח החדש

   "30. (א) בעצם העלאת תכני הגולשים על ידי המשתמש/ת לאתר, המשתמש/ת מקנה לחברה, באופן בלתי חוזר וללא תמורה, רישיון שימוש בתכנים אלו.

    

    (צריך שיהיה כתוב באופן ברור שהרשיון הוא לשימוש בתוך הקפה או למהדורה המודפסת של הארץ בלבד!!!)

    

   (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן

   (המשפט הזה חייב לרדת)!!!

   ,.

   כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך  בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

    

   (כנ"ל)

   (ד) במידה והמשתמש/ת הוא/היא בעל/ת זכויות היוצרים בתכנים שהעלה/תה בעצמו/ה לאתר, תהא לו/לה זכות לדרוש הסרת פרסום של תכנים אלו מחוץ לאתר, ככל שפרסום שכזה נעשה על ידי החברה שלא בקשר עם תכנים עיתונאיים (מודפסים או דיגיטליים) כלשהם, ו/או בקשר עם תכני האתר ו/או במסגרת אתרי קבוצת הארץ. על משתמש/ת שיהא/תהא מעוניין/נת בהסרת פרסום כאמור לפנות לחברה וליידעה בעניין זה בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על פרסום כאמור. מובהר כי הסרת פרסום כאמור תמצה את כל סעדי המשתמש/ת כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה.

    

   ( זה צריך להיות הפוך- החברה תפנה ותבקש רשות טרם הפרסום)!!!

   (ה) שימוש בתכני הגולשים ייעשה תוך מתן קרדיט כמקובל בסוג הפרסום ו/או המדיה בו יוצגו תכני הגולשים, ככל שהדבר ניתן בנסיבות העניין, ובשם המלא והאמיתי,

   במקרה של אי מתן קרדיט על ידי החברה, על המשתמש/ת ליידע את החברה בדבר אי מתן הקרדיט בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על כך. מובהר כי במתן קרדיט, ככל שניתן כאמור, לאחר יידוע החברה כאמור יהיה כדי למצות את כל סעדי המשתמש כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה."

    

   ( ההיפך- אי מתן קרדיט באחריות החברה והיא צרכה לשפות)!!!

    

    

   וחוזרת לבעיית הסחר במיילים. חשוב מאד!!! 

    

   ראשית , הסחר במיילים לדעתי זניח, מכוון שאפשר שיהיה לכל אחד יותר מכתובת אחת, ואז כל הזבל למייל מפורסם, אני לא רואה קושי עם זה , כך אני נוהגת.

   יותר חשוב ההדגשות שלך, כי בלי השינויים כפי שציינת אין בתקנון למעשה שינויי, מיותר לומר שכל אתר  ברשת יכול להיות שייך פקטיבית לצורך שימוש בחומרים של הבלוגים , כאתר של דה מרקר, זה עניין פשוט מאוד.

   נושא הסעד אם הבנתי נכון, כאשר בעל זכויות בבלוג מבקש להסיר חומרים שלו מפרסום שכביכול מחוץ לבעלות שלהם , (בפוטנציה כול האתרים בעולם ) חייב לפצות על נזקי ההתקשרות של החברה עם אותו גורם.

   בקיצור זה שטויות במיץ עגבניות התיקון הזה, ואם באמת הם היו רוצים לשנות , לא צריך שום מכתבי הסבר , מדובר בחוזה לכול הצדדים , אני מוכנה לנדב את ביתי לקבוצת אנשים מייצגת לצורך גיבוש החלטה שכולם עומדים מאחריה , אותה נציגות תפעל מול המערכת, אני מוכרחה לומר שיש כאן לדעתי התארגנות מיוחדת של קבוצת יוצרים איכותית .

   כמו כן , אני חושבת שכל יום צריך להוציא פוסט על התקנון כדיי שהחדשים יהיו ערים לשביתה ויצטרפו.

    

    

     23/8/07 20:39:

   אולי אבהיר מדוע סעיף 40 והסעיפים שאחריהם הופכים רלוונטיים - סעיף 2 עושה הפרדה בין "מידע" שכולל גם תכנים שבבעלות צדדים שלישיים שנתנו הרשאה לחברה לעשות שימוש במידע, לבין "תכני גולשים" - שזה הכל שעשינו אנחנו.

    

   דע עקא -  בסעיף 30 אף אנו הופכים לכאלה שנותנים הרשאה לעשות שימוש ב"תכני גולשים" כ"מידע".

    

   כל קטע ה"קניין הרוחני" בסעיפים 40 ואילך מבהירים שהמידע של החברה ו/או של צדדים שלישיים הוא שלהם.

    

   אם כך, רק אם יובהר באופן חד משמעי שקנייני הרוחני נשאר שלי - אהיה רגוע ולא אמצע עצמי סכיזופרני - כמשתמש נתתי תכנים לשימוש של החברה שהפכו פתאום למידע וכעת כמשתמש הם לא שלי או שהם שלי כצד שלישי ו/או של החברה. מה זה ו/או של החברה? זה פשוט מסבך הכל.

    

   פשוט להבהיר - מתי זה שלי ומתי לא. זה הכל. כל שאר הלוליינויות המשפטיות בתקנון יוצרות בלגן בקניין רוחני שדורש פרשנות תכליתית בלי סוף.

    

   לטיפולכם אודה...

    

   ברכות.

     23/8/07 20:07:

   שלום לכולם.

    

   אני רואה, לצערי, שצפירות ההרגעה, לאו צפירות הרגעה הן. אני מאד רוצה להאמין שכן.

    

   מקצועית, משפטית ובכלל - עדיין לא קלו המים.

    

   כל שאר ההתרגזויות וכו' אינן רלוונטיות.

    

   ושימו לב לעיל לתגובה המאד מפוכחת בקשר לשמירת יחסי הכוח של הון-תקשורת בפלטפורמת האינטרנט. שוב. מקצועית ואנליטית הניתוח הזה הוא פשוט נכון.

    

   יהיו עוד מאבקים ועימותים מנומסים עם פלטפורמות כאלה או אחרות. זה טבעי. מבחינתי סעיף 40 מקרין לרעה על סעיף 30 ומכיוון שעלויות משפט הן גורם משמעותי שהייתי רוצה קולקטיבית למנוע, אני שוב פונה למערכת שתשקול לטווח רחוק את המשמעות של הקומוניקציה הזו בגיבוש מדיניות זכויות יוצרים קיברנטית:

    

   אם הארץ היה עיתון לאנשים חושבים, המשיכו בכך בדרך שתדמיתה תמוקם על הרצף הקרוב יותר למה ראוי לחשוב שמתאימה למוסד שמכבד חופש מחשבה ולא כמו בתרבות הארגונית של IBM של שנות ה 40... 

    

   ובאשר להתכתשויות בין מנהיגי זוטא לעורכי דין זוטא [ כן. גם אני עורך דין זוטא. מודה באשמה. מה שכן - אני מתעקש לא להתכתש...] - אני ממליץ לכולם לכבד את כולם, ובעיקר לכבד את אלה שבוחרים להמשיך ולהילחם. מי שרוצה לפרוש - זכותו. באמת.

    

   כולנו נרוויח מזה.

    

   ואגב - אם ההנהלה חוששת ממדרון חלקלק - המדרון הזה לא נמצא אצל הבלוגרים. לבלוגרים אין שליטה עליו, אבל בעיקר להנהלה אין - משום שהספייס לבלוגים ימשיך ויתפתח וככל שיעבור הזמן ותשאירו את סימני השאלה המשפטיים כלפי הציבור המיודע משפטית ומקצועית לעניין המשמעות הממשית בדיני קניין של מה שרשת שוקן עושה - יהיו לכך השלכות משמעותיות על המוניטין של כל הקבוצה. זה המדרון החלקלק האמיתי.

    

   אנא - הבהירו לנו, כאנשים חושבים לאנשים חושבים - מה קורה לסעיף 40 ומדוע יש כל כך הרבה מסרי ם משפטיים סותרים בתקנון הזה.

    

   ברכות לכולם.   

     23/8/07 19:46:

    

   מסתבר שבעוד  דה מרקר  טוענים שאין כוונתם לסחור על גב הכותבים - הרי הם עושים זאת

     (התודה לאיש האפור)  -  http://ice.co.il/article.asp?pgId=109947&catId=2

    

   זאת בדיוק הבעיה שבסעיפים המוזכרים: התנהלות חריגה ומחוץ לנורמה

    

   אסתי העירה על כך כדלקמן :

    

   "לדעתי, ואולי אני טועה, אבל לדעתי, בן טוב כתב מאמרים למהדורה הדיגיטלית של הדה מארקר וכנראה שמראש הוא היה מוכן לעשות את זה חינם. טעות לדעתי אבל עדיין. " -

    

   המרחק מהבלוגים למהדורה הדיגיטלית הוא קצר , הרי הכוונה להציף תכנים למהדורה הדיגיטלית - אלא שלא זה העיקר,  העיקר הוא מסחור על גבו של כותב

   אם כתב בחינם אזי הרי שמר לעצמו את זכויות היוצרים (אחרת לא היה מתרעם על הסחר, וגם אין סיבה לוותר על זכויות היוצרים כאשר כותבים בחינם)

    

   אסתי מנמקת את המסחור בסיבה הבאה:

    " מה שקורה בעיתונים דיגיטלים, הוא, שאחרי תקופה מסויימת הדברים יורדים לארכיון ואז אם אתה רוצה לקרוא אותם אתה צריך להרשם ולשלם כמה לירות. זה קורה בדה מארקר. זה קורה בגלובס. זה קורה בהארץ (ולדעתי גם בווי-נט) "

    

   העובדה שכתב בחינם איננה מקנה זכויות מסחר בתוכן ואם יש מי הרוצה לקנות הכתבה אזי יש לבקש רשות מהכותב ולהגיע איתו להסדר בנידון

    

   נכון ששבאתרי העיתנות הדיגיטלים יש המבקשים תשלום בגין כתבות ספציפיות - השאלה היא האם יש המעיזים לסחור על גב הכותבים? 

   במקרה כזה הכותבים יכולים לתבוע רווחים אלו וזה יעלה הרבה מעבר להכנסות. - אך למה בכלל צריך להגיע לתביעה שכזו?!

    

     23/8/07 19:44:

   הרי אפשר לפתור את זה בקלות רבה
   למצוא שיטה (וכבר העלו פה אחלה רעיונות ) שבה
   לפני שנוגעים לך ביצירה שואלים אותך
   אמרת כן - אחלה , אמרת לא - אחלה
   מה רע??
   למה זה לא יכול לקרות ?

   הרי זה יכול להיות הכי פשוט בעולם ...
   אם זה ככה , אני מיד חוזרת לכתוב
   ואם לא .. אז בעסה דווקא התחלתי להנות
   אבל אני לא יכולה לקחת את הסיכון שמחר מישהו ירצה לפרסם מה שאני ( או מישהו אחר פה ) פירסם - ועד שהוא יוכל לומר משהו ... זה כבר מאוחר מדי
   ואני פה עוד עם שם בדוי .. מה עם כל אלו שהם עם שם מלא ??
   אז תנו לנו מעט הבנה ומעט תחושה שאנחנו לא הולכים על עיוור ואיזה הבטחה אילמת
   אלא שהנה זה רשום והפך לנוהל
   ככה מי שרוצה יפרסם תעצמו
   ומי שלא - זכותו !
   יום טוב

     23/8/07 19:30:

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-08-23 19:11:17

    


   כמוני כמוך רוצה בתוצאה האופטימלית עבור הבלוגרים. שכחת שאנחנו מאותו הצד של המתרס ?

    

   ולגבי ההקנטות אני מתעלם. כשמדובר בעניינים רציניים אני מסוגל גם לספוג. אז סלאמאת.

    אני שמח שאתה מסוגל לספוג, אולי תפרסם בעזרת הבלוג שלך מותג טיטולים?

   התוצאה האופטימלית עבור הבלוגרים היא כמובן ביטול הסעיפים הנידונים כך שלא נראה לי שאתה פועל על פי מיטב האינטרסים של ה"לקוחות" שלך (שלא זכור לי שמונית להיות עורך דינם). לא התכוונתי להעליב אותך כאדם, אבל ההתנהלות שלך בפרשה מרתיחה את דמי. קפצת על עגלת השביתה באיחור ותוך נסיונות בלתי פוסקים למנות עצמך לתפקיד כלשהו ומיד כשראית שלא יצלח בידך הדבר, ניצלת את ההודעה הלא מספקת של המערכת על מנת לרדת מהעגלה לפני שחלילה יאבדו כוכביך. מכרת את חבריך למאבק בנזיד עדשים ונראה לי שעל צד המתרס שלך אני תמיד אוותר.

   סאלאמאת כל טוב. 

     23/8/07 19:20:

   אני לא מעלה תכנים. באופן עקרוני מיום כניסתי לאתר. את תכני אני מעלה במקומות הוגנים והגונים תחת שמי המלא

    

   כך שלי אישית, לא אכפת

   אז למה שיהיה לי אכפת ממכם ובמיוחד כשלכם לא אכפת ממכם

   תתכתשו, תחליטו שדי לכם, תתנו למערכת לסחור במיילים שלכם ואולי לעשות כסף על גבכם

    

    וכנראה מגיע לכם מה שיגיע לכם

   לבריאות, וכל טוב

    

    

    

    

     23/8/07 19:14:

   צטט: @mai7 2007-08-23 18:14:23

   קודם כל, אני מבקשת להפסיק לעשות שימוש בשמי !! (זכויות יוצרים).

   שנית, יש לי בבלוג שלי הסבר מפורט - למי שמטרידה אותו הפסקת השביתה שלי. ( לא שאני צריכה להסביר, אבל מכבדת את החברים שלי)

   שלישית, כל היצירות מופיעות במנועי חיפוש, וגוגל בפרט - אז.. העץ קצת גבוה.

   למה ציפיתם ?

   אני אישית ציפיתי- להתייחסות הולמת ובוגרת. אותה קיבלתם מהנהלת האתר, תאנות ומענות תעבירו ליוצרי הסדרה.


   מאי
   לי אישית אין שום בעיה עם ההחלטה האישית שלך שהיא מקובלת ומכובדת
   והיא עניין שלך ולא של אף אחד
   כאשר אני השתמשתי בשמך - השתמשתי אך ורק בדוגמא שבה הם פרסמו קטע שלך מבלי לבקש רשות (לדבריך ) ואת לא עשית מזה עניין.. אולי נשמעתי נלהטת מפרץ הכתיבה אך לא היה פה שום דבר מעבר הדוגמא - נקודה
   כך שאם אני נשמעת כמעבירה ביקורת עלייך - איתך הסליחה
   זאת לא היתה כוונתי !

   ודרך אגב יש הבדל בין גוגל - לדף הראשון בעיתון ..


     23/8/07 19:11:

    

   צטט: מיאו-מינג 2007-08-23 19:09:06

   "לא אלאה אתכם בנפתולי הדרך להגיע לכלל תוצאה משפטית" - אכן כן מר אולמרט הנכבד. מי כמוך יודע בכמה טרחה יעלה הדבר אם מישהו מאיתנו יגיע אי פעם למצב בו זכויותיו נעשקות על ידי המערכת. אולי גם שם אתה תהיה כדי להציע את עצמך בפתרון הסכסוך, הלא כן?

   בדיוק כדי למנוע את הסבל ומפח הנפש הזה, אנחנו תובעים את שינוי ההסכם עכשיו ולא באים להילחם עליו כאשר החלב כבר נשפך. אנא שמור את הדמגוגיה הזולה שלך על מאבקי סרק לקוראים קצת פחות אינטיליגנטים. ואולי כבר תלמד את השימוש הנכון במטבעות לשון?

    כמוני כמוך רוצה בתוצאה האופטימלית עבור הבלוגרים. שכחת שאנחנו מאותו הצד של המתרס ?

    

   ולגבי ההקנטות אני מתעלם. כשמדובר בעניינים רציניים אני מסוגל גם לספוג. אז סלאמאת. 

     23/8/07 19:09:

    

   אופס, מטעמי חיפזון (להגיע למפגש באילנס) נפלו אצלי כמה טעויות הקלדה בטקסט הקודם - עימכם הסליחה. 

     23/8/07 19:09:

   "לא אלאה אתכם בנפתולי הדרך להגיע לכלל תוצאה משפטית" - אכן כן מר אולמרט הנכבד. מי כמוך יודע בכמה טרחה יעלה הדבר אם מישהו מאיתנו יגיע אי פעם למצב בו זכויותיו נעשקות על ידי המערכת. אולי גם שם אתה תהיה כדי להציע את עצמך בפתרון הסכסוך, הלא כן?

   בדיוק כדי למנוע את הסבל ומפח הנפש הזה, אנחנו תובעים את שינוי ההסכם עכשיו ולא באים להילחם עליו כאשר החלב כבר נשפך. אנא שמור את הדמגוגיה הזולה שלך על מאבקי סרק לקוראים קצת פחות אינטיליגנטים. ואולי כבר תלמד את השימוש הנכון במטבעות לשון? 

     23/8/07 18:55:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 14:57:32

   ולא נותר לי אלא להסכים עם אולמרט.

   שלדעתי זו בעיה בפני עצמה ומישהו מאיתנו צריך ללכת לבדוק את הראש שלו ולראות מי כאן טעה.

   או שמא, באופן בלתי יתואר, כנראה שיש הסכמה לאומית וגם הסכם טוב, כזה כאילו,קורץמתלבט

    

   ובכל מקרה רוצה להגיד משהו מנסיון של הרבה שנות מאבקים פוליטיים וחברתיים.

   מאבק הוא דבר מלכד ומלא אנדרופינים. כל תוצאה שלא תהיה, תמיד היא הנחתה שמוציאה את כל האויר מהבלון והי, נשארנו פתאום עם איזה שלום שהוא כל כולו אפרורי, חסר סקס ויומיומי דלוח כזה, ולאן נעלמו כל היצרים והתשוקה והטסטוסטרון וחמדת הגבורה...

   פוף ויצא האויר מהבלון.

    

   ובכל זאת טובים יסורי השלום מחדוות המלחמה, וקרית שאול מלאה בכאלו שיכולים להעיד על כך באופן אישי.

    מה יהיה הסוף אסתי ? - גם הפעם אני מסכים איתך. ואגב, הדבר נכון גם בעולם הליטיגציה המשפטית שם מושגות פשרות ב 90% מהמיקרים.

    

   חברים (צינים ככל שתהיו ומלאי פארנויות) : ההסדר הנוכחי המלווה בהצהרת כוונות שיש לה משקל משפטי בצירוף הכלים שהדין (דין = פסיקה, חקיקה, מנהגים וכיוב' מקורות נורמטיביים משפטיים) מעניקים לנו (בהצטברם) כלים משפטיים לא רעים למקרה של הפרה או שימוש בזכות שלא בתום לב. לא אלאה אתכם בנפתולי הדרך להגיע לכלל תוצאה משפטית אבל כמי שהתמחה גם בדיני קניין רוחני (בכל זאת פסקי הדין בעניין דומינו נ' דומינוס הינם שם דבר) ובמשפט מסחרי ככלל אני מרגיש מספיק נוח בסיטואציה הנוכחית. מקל וחומר נכון הדבר כאשר אני משוכנע גם בכוחנו המשותף להאבק ברגע הראשון בו ייעשו צעדים שאינם עולים בקנה אחד עם כללי ההגינות ואשר יהיה בהם משום הפרת "הבלאנס" העדין בין כותבי התוכן לבין מנהלי האתר.

    

   אמנם, מרבים להדביק לי את הדימוי של איש מאבקים ומלחמות. אולי הדבר אפילו נכון לפעמים במסגרת ה"משחק" היום יומי כאן. אולם, בעיקרון אני מעדיף פשרות שהסיכון בהם מבחינתנו הוא מחושב.

    

   במקרה הנוכחי יש בידנו די והותר מנופים לשמור על זכויותינו.

    

   ולמי שעדיין לא שבע רצון - התצעתי הקמת נציגות מוסמכת לדיוני המשך עם ההנהלה. כאלה שיתבצעו באוירה הנאותה ולא תחת חרבות המתהפכות מעל ראשי המנהלים או מעל ראשי הכותבים.

    

   הגיע העת למו"מ שקט בלי תנאים מוקדמים קורץ

    

   רוצים תאכלו לא רוצים תמשיכו להאבק מאבק סרק.

    

   ושוב, אני בהחלט מעוניין להחמיא לאסתי על גישתה הפרגמטית. 

    

     23/8/07 18:55:

    תגובתי זאת היא המשך של תגובתי בבלוג זה ב"פוסט" זה:

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=118703

   התחרות בין במות הדפוס לבין האינטרנט כבר הוכרעה, בנצחונם של אותם מו"לים. לא קמו באינטרנט אתרים שניצחו את שוקן ואת מוזס וכו'. ועכשיו התחרות היא בין האתרים שלהם (ש"ניצחו" את העיתונים שלהם) לבין הבלוגרים העצמאיים, שמאיימים על המרכזיות של הרולניקים והשטרסלרים והיואל מרכוסים (וכמובן הציפרים, עורכי מדורי הספרות). בעיניי הציבור הרחב.

   התקנון הזה, בנוסח זה או אחר, גורם לכך שאם תכתבו משהו שנראה לכם טוב וחשוב אז כמימים-ימימה תמשיכו לרוץ אחרי עורכי "הארץ" ו"דה מארקר" וכו', כי לא יהיה טעם פשוט לפרסם בבלוג שלכם. כי התקנון הזה משווה לבלוג שלכם חשיבות שהיא קהילתית בלבד, פרובינציאלית. ואם ידביקו פעם לינק אליו בעמוד הראשי של "הארץ" אז התקדמתם, הא? עליתם בדרגה... לא פעם בדקתי מה הם מדביקים... תקראו שוב, התקנון הזה מגדיר אתכם כ-ת.פ (מושג צבאי), כפופים, חיילים, ואם לא ממש מגדיר אז זו ההרגשה שקיבלתם מקריאתו, ומספיקה ההרגשה...

   ושיטת הכוכבים עובדת יותר טוב מכל שיטת סרוס שנהגתה בהסטוריה, המטבע העתיק ביותר בעולם.

   הם מסוגלים להתנכל גם בדרך טכנית לבלוג בעל חשיבות. אין לי הוכחות אבל זה שקוף.

   אתם הרי יודעים, הם הרי היו מעדיפים שהאתר הזה יהיה בכלל סגור למי שאינו משתתף בו.. הם הרי ניסו... ואיכשהו-לא-פורמלית הם השיגו את זה... בהרגשה... בעזרת הלינקים הסמרטוטיים האלה... אתם חוסים, מוסד סוציאלי.

   אז במה הועילה המצאת האינטרנט.

   מתוך "אנרכרוניזמים":

      ההון שנקרא שלטון, והשלטון שנקרא ביטחון

   כבר מאוחר מדי בשביל לתקן דרך הפוליטיקה (מפלגות/ בחירות/ כנסת/ ממשלה/ הסתדרות/ בתי-משפט).

   והם ערים לאפשרות שתהיה מהפכה של ממש, ויעזבו את הארץ רגע-לפני, כשהיא מרוקנת.

   לאן הם ילכו? הוקינג אומר שלכוכבים אחרים.  

   אבל ההם האלה הם כל אחד מכם, הרי כל אחד מכם מצטרף בחדווה, השאלה מבחינתכם היא רק אם אתם מספיק "מוכשרים".

   זה לא יסתדר ברוח טובה. רק באפוקליפסה, שאחריה המדינה כאילו תתגלגל, תוולד מחדש.

    
     23/8/07 18:51:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 18:14:46

    

   צטט: האיש האפור 2007-08-23 18:02:34

    

    

   בהנחה שמה שאת כותבת נכון,

   אז אכן הטעות היא שלו,

    

   ואין לו על מי להלין אלא על עצמו.

    

   אבל עכשיו,

   נשאלת השאלה,

   הגירסא של מי היא אמינה.

    

   ופה אולי מתחיל השלב השני בדרישה לשינוי:

    

   דיס-אינפורמציה.

    

    

   ולמה הקפה צריך לעדכן אותך?

   לא מדובר במערכת הקפה אלא בדה מארקר העיתון המקוון

   ואם מישהו צריך לספק אינפורמציה נכונה זה אייס.

   משם הבאת את הכתבה לא?

    

   אין כאן שום בעיה של אמינות, האיש האפור. התגובה של אסתי פשוט מסכמת בקצרה את מה שבן טוב כתב, הוא מעולם לא טען שלקחו לו תכנים מהקפה, הוא התייחס באופן מפורש לתכנים שכתב עבור העיתון. אני מסכים שהכתבה ב-ICE נוסחה בצורה שיכולה לבלבל.

    

     23/8/07 18:14:

    

   צטט: האיש האפור 2007-08-23 18:02:34

    

    

   בהנחה שמה שאת כותבת נכון,

   אז אכן הטעות היא שלו,

    

   ואין לו על מי להלין אלא על עצמו.

    

   אבל עכשיו,

   נשאלת השאלה,

   הגירסא של מי היא אמינה.

    

   ופה אולי מתחיל השלב השני בדרישה לשינוי:

    

   דיס-אינפורמציה.

    

    

   ולמה הקפה צריך לעדכן אותך?

   לא מדובר במערכת הקפה אלא בדה מארקר העיתון המקוון

   ואם מישהו צריך לספק אינפורמציה נכונה זה אייס.

   משם הבאת את הכתבה לא?

     23/8/07 18:14:

    

   צטט: zarmelak 2007-08-23 17:08:15

   כותבים יקרים ..

   אני קוראת את כל התגובות שלכם ולא מצליחה להבין על מה הויכוח פה בכלל ??
   המאבק פה הוא על הזכות האישית של כל כותב או יוצר על יצירותיו !
   עצם הצורך להאבק וממש להגיע לשביתה מקוממת אותי - שכן מה מטריד כל כך את מנהלי אתר זה בלבקש רשות !!! רשות !! לפני שהם נוגעים באיזשהי פיסת דבר שעשיתי או כתבתי ??
   ועל מה ולמה אתם מוותרים כל כך בקלות על זכות כל כך לגיטימית ? הזכות שלכם !!

   אני רק חושבת מה היה קורה אם הייתי ככה באישון לילה מפציצה אותכם באיזה מייל חושפני , אישי שהיה מסמר לכם את כל הגוף , והייתי עושה זאת לא לשם חשיפה - כמו שמישהי טענה פה , ולא בשביל הכוכבים שלכם ובטח לא בשביל להיות בדף הראשון של איזה עיתון ...
   סביר להניח שהייתי עושה זאת בשביל לשתף , לשמוע ולהשמע .. דווקא דרך אנשים שלא ממש מכירים מי אני .. הרבה פעמים הם אלו שמאירים לנו הכי הרבה ...
   ונניח שהיה זה משהו עם פרטיםמאוד אישים  ששיתפתי אותכם , אך לא הייתי מוכנה שישתפו בו את כל המדינה,  ומחר יפרסמו את הפוסט שלי , מבלי בכלל לשאול אותי !!
   אולי למאי לא כל כך איכפת שמפרסמים בחוצות משהו אישי שלה מבלי לשאול אותה.. אולי היא אפילו נהנהת מההוקרה - מקובל (ואת יודעת שאני אוהבת אותך ! ) אבל אני אישית הייתי מאוד לא שמחה אם מישהו היה מחליט לעשות את זה מבלי לשאול אותי קודם !

   אני יכולה להשוות את היצירה לילד .. זה ששלחת אותם לגן לא מרשה לגננת לעשות בילד שלך מה שהיא רוצה - היא צריכה ומחויבית להתייעץ איתך ולבקש רשות .. (מעבר לדברים שעליהם הסכמתם )
   וכמו שלא הייתם נותנים לגננת לגזור לילד שלכם את השיער - אל תתנו לאתר הזה לקצץ או לשנות לכם את היצירה !

   המאבק הוא לגיטימי , צודק וראוי !

   ולמרות שאני פה בקושי שבוע .. ועוד לא ממש פרסמתי שום דבר ממש אישי שלי .- אני הורדתי מסך שחור ואני מחכה לשמוע שאף אחד לא יוכל אף פעם - לעשות כרצונו ב"ילדים" הקטנים שלי


   אני אחיה בלי לכתוב פה כמה ימים .. אני יודעת שלכמה זה קשה .. אבל תאמינו לי שיהיה לכם הרבה יותר קשה כשמישהו יעוות את מה שכתבתם ועוד יתן את הקרדיט למישהו אחר (עד שאתם תתלוננו על זה - כמו שכתוב באיזה סעיף מספר משהו  )
   שיהיה לכם רק טוב !!

    

   קודם כל, אני מבקשת להפסיק לעשות שימוש בשמי !! (זכויות יוצרים).

   שנית, יש לי בבלוג שלי הסבר מפורט - למי שמטרידה אותו הפסקת השביתה שלי. ( לא שאני צריכה להסביר, אבל מכבדת את החברים שלי)

   שלישית, כל היצירות מופיעות במנועי חיפוש, וגוגל בפרט - אז.. העץ קצת גבוה.

   למה ציפיתם ?

    

   אני אישית ציפיתי- להתייחסות הולמת ובוגרת. אותה קיבלתם מהנהלת האתר, תאנות ומענות תעבירו ליוצרי הסדרה.

    

    

     23/8/07 18:08:

   רגע, אם מה שאתם אומרים נכון, אולי כדאי לי לבדוק בדפרון אם כל מה שאי פעם כתבתי במחברותיהם שייך לי ואולי בכלל אני חייב להם תמלוגים או משהו??

   מערכת הקפה לא עושה לנו שום טובות!!!

   יהיו עוד כמותם (ואולי כבר יש, אני לא בטוח) ואם הם לא יתייחסו אלינו כראוי, נמצא מקום אחר שבו כן.  

     23/8/07 18:02:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 17:59:17

    

   צטט: האיש האפור 2007-08-23 16:36:06

    

   ולכל מי שחושב שזה סתם,

   זה מטופש

    

   שיקרא את הכתוב בלינק הבא

    

   יוסי בן טוב נגד קפה דה מרקר

   http://ice.co.il/article.asp?pgId=109947&catId=2

    

   הנה אחד שבאמת נפגע מהתקנון הזה.

    

    

    

    

    

   ושוב, איש אפור ויקר,

    

   הרשני להפנות אותך למה שעניתי לך בנושא הזה אצלי בפוסט.

    

   לדעתי, ואולי אני טועה, אבל לדעתי, בן טוב כתב מאמרים למהדורה הדיגיטלית של הדה מארקר וכנראה שמראש הוא היה מוכן לעשות את זה חינם.

   טעות לדעתי אבל עדיין.

    

   בכל מקרה אלו לא היו פוסטים שנלקחו מהבלוג שלו אלא מאמרים מוזמנים או לא מוזמנים אבל מכוונים לאתר.

   מה שקורה בעיתונים דיגיטלים, הוא, שאחרי תקופה מסויימת הדברים יורדים לארכיון ואז אם אתה רוצה לקרוא אותם אתה צריך להרשם ולשלם כמה לירות.

   זה קורה בדה מארקר. זה קורה בגלובס. זה קורה בהארץ (ולדעתי גם בווי-נט)

    

   זה שהוא עשה את הטעות ועשה את זה בחינם ובמתנה לדה מארקר זו בעיה אבל לא נהוג כל כך להתחרט ולבקש כסף על מתנות.

   לפי ההתנהלות שאני מכירה בכל מקרה.

    

   ככה זה נראה לי.

   ולכן אין טעם לחבר שולחנות לכסאות כי בסוף יצא מזה סוס שהונדס בידי ועדה.

    

   בהנחה שמה שאת כותבת נכון,

   אז אכן הטעות היא שלו,

    

   ואין לו על מי להלין אלא על עצמו.

    

   אבל עכשיו,

   נשאלת השאלה,

   הגירסא של מי היא אמינה.

    

   ופה אולי מתחיל השלב השני בדרישה לשינוי:

    

   דיס-אינפורמציה.

    

    

     23/8/07 17:59:

    

   צטט: האיש האפור 2007-08-23 16:36:06

    

   ולכל מי שחושב שזה סתם,

   זה מטופש

    

   שיקרא את הכתוב בלינק הבא

    

   יוסי בן טוב נגד קפה דה מרקר

   http://ice.co.il/article.asp?pgId=109947&catId=2

    

   הנה אחד שבאמת נפגע מהתקנון הזה.

    

    

    

    

    

   ושוב, איש אפור ויקר,

    

   הרשני להפנות אותך למה שעניתי לך בנושא הזה אצלי בפוסט.

    

   לדעתי, ואולי אני טועה, אבל לדעתי, בן טוב כתב מאמרים למהדורה הדיגיטלית של הדה מארקר וכנראה שמראש הוא היה מוכן לעשות את זה חינם.

   טעות לדעתי אבל עדיין.

    

   בכל מקרה אלו לא היו פוסטים שנלקחו מהבלוג שלו אלא מאמרים מוזמנים או לא מוזמנים אבל מכוונים לאתר.

   מה שקורה בעיתונים דיגיטלים, הוא, שאחרי תקופה מסויימת הדברים יורדים לארכיון ואז אם אתה רוצה לקרוא אותם אתה צריך להרשם ולשלם כמה לירות.

   זה קורה בדה מארקר. זה קורה בגלובס. זה קורה בהארץ (ולדעתי גם בווי-נט)

    

   זה שהוא עשה את הטעות ועשה את זה בחינם ובמתנה לדה מארקר זו בעיה אבל לא נהוג כל כך להתחרט ולבקש כסף על מתנות.

   לפי ההתנהלות שאני מכירה בכל מקרה.

    

   ככה זה נראה לי.

   ולכן אין טעם לחבר שולחנות לכסאות כי בסוף יצא מזה סוס שהונדס בידי ועדה.

     23/8/07 17:53:

    

   צטט: האיש האפור 2007-08-23 16:51:46

    

   צטט: יורן 2007-08-23 16:32:00

   יפה. שמח לקרוא את עדכון התקנון ואת העובדה שההנהלה התייחסה ברצינות לעניין.

   הדברים האמורים מיישרים קו עם קריטריונים מאתרים בינלאומיים אחרים ומספקים מבחינתי.

   תודה.

    

   טעות,

   קרא את MYSPACE,

   שם מדגישים מאוד את עניין זכויות היוצרים והשימוש בהם.

   מאוד מודגש של-MySpace,

   אין שום זכויות שימוש מחוץ לאתר.

    

   גם בבלוגר וגם בmy space מציינים שהם רשאים להשתמש בתכנים כל עוד זה במסגרת שרותי החברה או פרסומיה. עבורי זה מספיק טוב.

    

   עבור יוצר אמיתי כמו בן טוב זה כבר סיפור אחר לגמרי מסתבר.

    

    

     23/8/07 17:18:

    

   צטט: zarmelak 2007-08-23 17:08:15

   כותבים יקרים ..


   מילים כדורבנות.

    

   כל הכבוד!

    

     23/8/07 17:08:

   כותבים יקרים ..

   אני קוראת את כל התגובות שלכם ולא מצליחה להבין על מה הויכוח פה בכלל ??
   המאבק פה הוא על הזכות האישית של כל כותב או יוצר על יצירותיו !
   עצם הצורך להאבק וממש להגיע לשביתה מקוממת אותי - שכן מה מטריד כל כך את מנהלי אתר זה בלבקש רשות !!! רשות !! לפני שהם נוגעים באיזשהי פיסת דבר שעשיתי או כתבתי ??
   ועל מה ולמה אתם מוותרים כל כך בקלות על זכות כל כך לגיטימית ? הזכות שלכם !!

   אני רק חושבת מה היה קורה אם הייתי ככה באישון לילה מפציצה אותכם באיזה מייל חושפני , אישי שהיה מסמר לכם את כל הגוף , והייתי עושה זאת לא לשם חשיפה - כמו שמישהי טענה פה , ולא בשביל הכוכבים שלכם ובטח לא בשביל להיות בדף הראשון של איזה עיתון ...
   סביר להניח שהייתי עושה זאת בשביל לשתף , לשמוע ולהשמע .. דווקא דרך אנשים שלא ממש מכירים מי אני .. הרבה פעמים הם אלו שמאירים לנו הכי הרבה ...
   ונניח שהיה זה משהו עם פרטיםמאוד אישים  ששיתפתי אותכם , אך לא הייתי מוכנה שישתפו בו את כל המדינה,  ומחר יפרסמו את הפוסט שלי , מבלי בכלל לשאול אותי !!
   אולי למאי לא כל כך איכפת שמפרסמים בחוצות משהו אישי שלה מבלי לשאול אותה.. אולי היא אפילו נהנהת מההוקרה - מקובל (ואת יודעת שאני אוהבת אותך ! ) אבל אני אישית הייתי מאוד לא שמחה אם מישהו היה מחליט לעשות את זה מבלי לשאול אותי קודם !

   אני יכולה להשוות את היצירה לילד .. זה ששלחת אותם לגן לא מרשה לגננת לעשות בילד שלך מה שהיא רוצה - היא צריכה ומחויבית להתייעץ איתך ולבקש רשות .. (מעבר לדברים שעליהם הסכמתם )
   וכמו שלא הייתם נותנים לגננת לגזור לילד שלכם את השיער - אל תתנו לאתר הזה לקצץ או לשנות לכם את היצירה !

   המאבק הוא לגיטימי , צודק וראוי !

   ולמרות שאני פה בקושי שבוע .. ועוד לא ממש פרסמתי שום דבר ממש אישי שלי .- אני הורדתי מסך שחור ואני מחכה לשמוע שאף אחד לא יוכל אף פעם - לעשות כרצונו ב"ילדים" הקטנים שלי


   אני אחיה בלי לכתוב פה כמה ימים .. אני יודעת שלכמה זה קשה .. אבל תאמינו לי שיהיה לכם הרבה יותר קשה כשמישהו יעוות את מה שכתבתם ועוד יתן את הקרדיט למישהו אחר (עד שאתם תתלוננו על זה - כמו שכתוב באיזה סעיף מספר משהו  )
   שיהיה לכם רק טוב !!

     23/8/07 17:07:

   אסתי ואחרים שהמוצאים את השינוי ראוי אודה לכם אם תאירו עיני

   מה השינוי?  ובמה הוא מספק?

    

     23/8/07 16:58:

   רעיון מענין

    

   כעת לעצומה שכל אחד יוסיף זאת בחתימתו האוטמטית המופיעה גם בפורומים ,עד שלא יהיה צורך בכך

   צטט: צורי שמר 2007-08-23 13:04:49

   יפה. מתקדמים. לא כאב נכון? עכשיו רק תודיעו לנו כשאתם משתמשים בתכנים שלנו וגם אל תתחילו להוציא דברים מהקשרם ולערוך ולשכתב. וגם אם תעשו מיליונים, אז תזרקו לנו איזה עצם. לא יפה.

    

   ולחברי הקפה העו"דים למיניהם. אני יודע שאינכם נוהגים לתת עצות בחינם, אבל אולי תחרגו ממנהגכם הפעם ותייעצו לנו  מה לעשות.

   האם הכנסת שורה בכותרת הבלוג כמו "הכותב מצהיר בזאת שלמען הסר ספק ועל אף סעיף 30 , אין הוא מעניק שום זכות לשימוש בתכנים ללא הסכמתו המפורשת בכתב ומבקש מראש להמנע מפרסום תכניו..."  תחזיק מים?

    

     23/8/07 16:53:

    

   צטט: עדינה בלום 2007-08-23 12:56:39

   הייתי רוצה שבכל פוסט, לפני לחיצה על ה'שגר', תהיה תיבה לסימון: אני מאשר/לא מאשר להנהלת קפה דהמארקר להציף תוכן זה. אפשרות כזו, יחד עם התחייבות למתן קרדיט שכבר נוספה לתקנון - תפתור לדעתי 99.9% מהאלמנטים הבעייתיים ביחסי גולש/הנהלה

    

   עדינה זו בעיה קטנה יחסית

    

   קראי את:

    

   רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה

     23/8/07 16:51:

    

   צטט: יורן 2007-08-23 16:32:00

   יפה. שמח לקרוא את עדכון התקנון ואת העובדה שההנהלה התייחסה ברצינות לעניין.

   הדברים האמורים מיישרים קו עם קריטריונים מאתרים בינלאומיים אחרים ומספקים מבחינתי.

   תודה.

    

   טעות,

   קרא את MYSPACE,

   שם מדגישים מאוד את עניין זכויות היוצרים והשימוש בהם.

   מאוד מודגש של-MySpace,

   אין שום זכויות שימוש מחוץ לאתר.

    

     23/8/07 16:47:

   חברים שלום,

    

   נא בבקשה קראו תגובה והתיקון לפני שהנכם מפרסמים

    

   הגולשים אינם מטומטמים!  סעיף הסחר עדיין מופיע ועדין אין התחיסות לסחר במיילים 

   אבל, תסלחו לי: על זה בעצם השביתה, לא ?

    

   (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן, וכולל גם שימוש חוזר ונשנה, ובכלל זה במסגרת פרסומים שונים של האתר ו/או אתרי קבוצת הארץ ו/או פרסומים שונים מטעם החברה ו/או של פרסומים של תכנים עיתונאיים.

   כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך  בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

     23/8/07 16:36:

    

   ולכל מי שחושב שזה סתם,

   זה מטופש

    

   שיקרא את הכתוב בלינק הבא

    

   יוסי בן טוב נגד קפה דה מרקר

   http://ice.co.il/article.asp?pgId=109947&catId=2

    

   הנה אחד שבאמת נפגע מהתקנון הזה.

    

    

    

     23/8/07 16:32:

   יפה. שמח לקרוא את עדכון התקנון ואת העובדה שההנהלה התייחסה ברצינות לעניין. 

   הדברים האמורים מיישרים קו עם קריטריונים מאתרים בינלאומיים אחרים ומספקים מבחינתי.

   תודה. 

     23/8/07 16:28:

    

   צטט: האיש האפור 2007-08-23 16:21:57

    

    מה בסה"כ מבקשים פה?

    

   למיטב הבנתי:

    

   1. בקשת אישור לפרסום משהו שנכתב ע"י הכותב.

    

   2.  מתן קרדיט למי שכתב.

    

    

   זה כ"כ הרבה?

    

   זה כ"כ קשה?

    

   למיטב הבנתי, נושא הקרדיט כבר מופיע בתקנון החדש.

   ובעניין בקשת האישור ל פרסום - זו לא בקשת אישור לפרסום, זה רשיון לשימוש - הכולל את אופציית השכתובים, עריכה וכו'. זה יותר כוללני מאשר בקשת פרסום.

     23/8/07 16:27:

   איתן, נתן וניצן, קודם כל נחמד לראות את חתימותיכם מתנוססות בקצה ההודעה. יותר נחמד לתקשר עם אנשים מאשר עם פולי קפה  :)

    

   תודה גם על הצהרת הכוונות הפומבית.

    

   לצערי סעיף ג' הוא עדיין תנאי שאני לא מסוגל לקבל, כאיש עסקים וכיוצר. בואו נפריד כוונות טובות ממהות היחסים ביננו המקובעת בחוזה: רשיון בלתי חוזר? נצחי? חוזר ונשנה? מצטער no can do.

    

   זה אולי נשמע קטנוני אבל כאשר מנפים את הניסוחים והדיפלומטיה ונותרת רק האמת העירומה זה נראה ענין עקרוני.

    

   אז חוששני שאני ממשיך בינתיים להדמים את בלוגי הצנוע (והמאוד לא פופולרי ממילא). אני לא רוצה לומר משבית, כי שביתה זה מונח מעולם של עובד-מעביד שלא רלוונטי לכאן.

     23/8/07 16:21:

    

    מה בסה"כ מבקשים פה?

    

   למיטב הבנתי:

    

   1. בקשת אישור לפרסום משהו שנכתב ע"י הכותב.

    

   2.  מתן קרדיט למי שכתב.

    

    

   זה כ"כ הרבה?

    

   זה כ"כ קשה?

    

     23/8/07 16:17:

   חברי הבלוגרים,

    

   דעתי האישית: הסעיף המתוקן בסדר דיו והוא מקובל (בורסיה כזו או אחרת) כמעט בכל אתר פורומים ובלוגים.

    

   הצלחתם במלחמתיכם עם הכתבה באתר 'אייס' שהביאה את השביתה לתודעה ולשינוי בתקנון.

    

   אפשר ללחוץ ידיים ולחזור לשגרה

     23/8/07 16:05:

   בינתיים אף אחד לא ביקש ממני רישמית להסיר את שמו מרשימת הבלוגים המושבתים. גם זה מראה משהו.

    

   אסתי - אני מאד מעריכה אותך אבל האיזכור הדרמטי של קריית שאול היה ירוד. בסך הכל מנסים לגבש פה דינמיקה חדשה של יחסים. הנהלת דה מארקר היא לא המעבידה שלנו, גם אין בינינו לבינם יחסי לקוח/ספק. יש כאן משהו חדש, דו סיטרי, לא מוגדר, שצריך לשבת ולהגדיר אותו. לא מעל לראשנו, אלא בגובה העיניים. מסכימה עם יאיר שזו רק תחילת הדרך. לא מסכימה עם יאיר שצריך לחזור לשיגרה כעת. עוד מוקדם. להזכיר למי ששכח, בקרוב עולים לאוויר אתרים דומים. הזמן לטובתנו, דווקא.

     23/8/07 16:00:

    

   צטט: likush.b 2007-08-23 12:26:13

   (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן, וכולל גם שימוש חוזר ונשנה, ובכלל זה במסגרת פרסומים שונים של האתר ו/או אתרי קבוצת הארץ ו/או פרסומים שונים מטעם החברה ו/או של פרסומים של תכנים עיתונאיים.

   כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

   אני מצטערת....

   אולי זו אני, אבל טרם הצלחתי להבין איך בדיוק  עוזר לי תיקון הסעיף, אם בין כה וכה אתם עדיין שומרים את הזכות לעשות שימוש בתכנים שלי ללא ידיעתי ו/או הסכמתי.

   אם הסכמתי אינה רלוונית ואתם יכולים לעשות שימוש בתכנים, הרי העובדה ש"הואלתם" שלא לשלול ממני את זכויות היוצרים, בעצם שווה כקליפת השום.

   (ד) במידה והמשתמש/ת הוא/היא בעל/ת זכויות היוצרים בתכנים שהעלה/תה בעצמו/ה לאתר, תהא לו/לה זכות לדרוש הסרת פרסום של תכנים אלו מחוץ לאתר, ככל שפרסום שכזה נעשה על ידי החברה שלא בקשר עם תכנים עיתונאיים (מודפסים או דיגיטליים) כלשהם, ו/או בקשר עם תכני האתר ו/או במסגרת אתרי קבוצת הארץ. על משתמש/ת שיהא/תהא מעוניין/נת בהסרת פרסום כאמור לפנות לחברה וליידעה בעניין זה בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על פרסום כאמור. מובהר כי הסרת פרסום כאמור תמצה את כל סעדי המשתמש/ת כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה.

   האם יש בכוונתכם להודיע/להתריעבפני הכותבים על הכוונה להשתמש בתכנים שיצרו, או שפשוט תשתמשו בחומר ללא ידיעת היוצר ורק אם במקרה, בטעות,בלי כוונה, בשגגה, היוצר יגלה את דבר השימוש,יוכל לבקש את הסרת התכנים?

   מעבר לזה, הסעיף הזה גם מגביל את זכות היוצר לדרוש את הסרת התכנים (אם פורסמו באמצעים מסויימים).

   "שיטת מצליח" משהו, לא?

   אז מה בעצם מה עשינו פה?

   אני לא משפטנית ולכן אשמח להבהרות.

   יכול להיות שאני סתם טועה....

   את לא טועה

     23/8/07 15:58:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 15:23:47

    

   בוא נסכם שאני בוגדת ונסגור עניין.

   אה, וגם מקבלת הטבות כספיות ומיניות מההנהלה.

    

   זה קשה,

    

   אני חושב שאין טעם להפנות את המרץ ואת המיץ וההשפרצה אחד כנגד השני.

    

   את האחד מה שהם כתבו מספק, 

   את השני לו.

    

   ילך הראשון ויפרסם כרצונו,

   וימשיך השני לשבות.

    

   אני גם קורא לכולם:

    

   לא שביתה שקטה - שביתה פעילה! 

    

     23/8/07 15:56:

    

   צטט: צורי שמר 2007-08-23 13:04:49

   יפה. מתקדמים. לא כאב נכון? עכשיו רק תודיעו לנו כשאתם משתמשים בתכנים שלנו וגם אל תתחילו להוציא דברים מהקשרם ולערוך ולשכתב. וגם אם תעשו מיליונים, אז תזרקו לנו איזה עצם. לא יפה.

    

   ולחברי הקפה העו"דים למיניהם. אני יודע שאינכם נוהגים לתת עצות בחינם, אבל אולי תחרגו ממנהגכם הפעם ותייעצו לנו  מה לעשות.

   האם הכנסת שורה בכותרת הבלוג כמו "הכותב מצהיר בזאת שלמען הסר ספק ועל אף סעיף 30 , אין הוא מעניק שום זכות לשימוש בתכנים ללא הסכמתו המפורשת בכתב ומבקש מראש להמנע מפרסום תכניו..."  תחזיק מים?

   מה זה " ועל אף סעיף 30"?

    

   הכל שפיט שמעת? - הצחקתני ידידי

    

     23/8/07 15:54:

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-08-23 14:50:35

    

    

   טבחית יקרה,

    

   בישלת לנו כאן מתכון לתפארה.

    

   הדבר היחיד שאני אומר (ואשמח אם תעייני בפוסט שלי) הוא שנוצר הבסיס להידברות ואת ההידברות לא ניתן לעשות מעל גלי האתר אלא על ידי נציגות מוסמכת של הגולשים. 

    

   לעת עתה להמשיך ולהפוך את "הקפה" לזירת קרבות לא יועיל לאף אחד. 

   גם עיינתי, גם כתבתי: "ועדי עובדים"- לא כאן!

    

   זו המחאה של כולנו ( רובנו) ואיש הישר בעיניו יכתוב.

   אני מאמינה שההנהלה ( זו שאין לה פנים בצבע אפור- רק פול של קפה), קוראת כאן ולוקחת לתשומת לבה.

   הבנתי שאתה עו"ד ולכן הפנתי את התיקונים שלי לבדיקת עו"ד

   אבל אם  לא אתה האיש, ימצא אחר

    

   זו לא זירת קרבות. זה מו"מ לחוזה  הוגן והגון שנערך בין ההנהלה לגולשים כולם

   ואני מזכירה שוב את נושא הסחר במיילים!

     23/8/07 15:48:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 15:23:47

    

   צטט: dawnlight 2007-08-23 15:18:01

    

   אסתי יקרה,

   נקודה אחת פה מדליקה אצלי נורה אדומה- הנה את מסכימה עם אולמרט.

   בצורך להקים וועד מייצג עבור הבלוגרים שיזכה ביחס ההנהלה, אם אני איתכם.

   ברצון העז לנורמליזציה, גם בלי שום שינוי- אני, וגם רבים- לא!

   אז תגידי לי, את הראש של מי צריך לבדוק?

    

   אין פה מלחמה, אלא מחאה, וזו לא תשקוט ולא תקפיא את שתיקתה, עד שיתוקן סעיף 30 או שכמו נמרוד וגוטליב גם היתר יפרשו.

   גם מניפולציה כמו זו שהצגת, להסביר אותנו פסיכולוגית על חשבון התוצאה.

   נו, באמת, לא רציני מצידך, ואפילו מאכזב.

    

   ההצעה של עדינה מקובלת גם עלי- תנו לנו לבחור אם לשחרר טקסט לפרסום רחב.

    

   שימי לב שברשימת הפוסטים החדשים לא מוצאים את השובתים.

    

    

   בוא נסכם שאני בוגדת ונסגור עניין.

   אה, וגם מקבלת הטבות כספיות ומיניות מההנהלה.

   אני לא אמרתי שום דבר כזה, גם לא כזה ולא את זה.

   עדיין מקווה שכמו אתמול בבוקר, תחזרי בך מהנטייה לוותר כל כך בקלות.

    

   ומעל לכל, לקחת יוזמה ברוכה, הובלת אותה עד כאן, עכשיו אל תוציאי הודעות סיום שביתה.

   את כבר לא מייצגת, לא אותי.

   אז תודה על כל מה שעשית עד כה.

   באמת תודה.

     23/8/07 15:35:

   לא בוגדת אבל בהחלט מתרצה מהר מדי.

   חבל שלא כל הנשים כמוך קורץ

     23/8/07 15:23:

    

   צטט: dawnlight 2007-08-23 15:18:01

    

   אסתי יקרה,

   נקודה אחת פה מדליקה אצלי נורה אדומה- הנה את מסכימה עם אולמרט.

   בצורך להקים וועד מייצג עבור הבלוגרים שיזכה ביחס ההנהלה, אם אני איתכם.

   ברצון העז לנורמליזציה, גם בלי שום שינוי- אני, וגם רבים- לא!

   אז תגידי לי, את הראש של מי צריך לבדוק?

    

   אין פה מלחמה, אלא מחאה, וזו לא תשקוט ולא תקפיא את שתיקתה, עד שיתוקן סעיף 30 או שכמו נמרוד וגוטליב גם היתר יפרשו.

   גם מניפולציה כמו זו שהצגת, להסביר אותנו פסיכולוגית על חשבון התוצאה.

   נו, באמת, לא רציני מצידך, ואפילו מאכזב.

    

   ההצעה של עדינה מקובלת גם עלי- תנו לנו לבחור אם לשחרר טקסט לפרסום רחב.

    

   שימי לב שברשימת הפוסטים החדשים לא מוצאים את השובתים.

    

    

   בוא נסכם שאני בוגדת ונסגור עניין.

   אה, וגם מקבלת הטבות כספיות ומיניות מההנהלה.

     23/8/07 15:19:

   מוזר, חשבתי שקוראים לך יאיר אולמרט ולא אהוד אולמרט, מדוע אתה מנסה בעקביות ובעיקשות ליצור לך מעין מטבחון של הקפה שישאיר בחוץ את כל אלו שהתגייסו למאבק?

   ההצלחה (החלקית בינתיים) של המהלך שלנו נבעה מהלחץ הציבורי הגדול ולא מאיזה ועד מעורפל של אנשים שחלקם בעלי אינטרסים לא ברורים ולא יתכן שאתה או אסתי (עם כל הכבוד להיותה אחד מהכוחות המניעים) תחליטו על סיומו באופן חד צדדי. 

   מסכים לחלוטין עם ליקוש, מאי והשפית לגבי מהות השינוי בהסכם.

   שלב אלף של המשא ומתן הסתיים ואין שום סיבה להסכים להצעת הקפה אפילו אם היא עטופה בקצת שוקולד מילולי.

   אתה כעורך דין צריך לדעת זאת! אתה עורך דין נכון? כי אתה מצטייר יותר כעסקן קטן. 

   ונמרוד, לך לך אל רדיפת הכוכבים וההערצה שלך ורק כדי להוכיח לך שלא כולנו רודפי פירסום, אשמח אם לא תבקר בבלוג שלי עוד :) 

     23/8/07 15:18:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 14:57:32

   ולא נותר לי אלא להסכים עם אולמרט.

   שלדעתי זו בעיה בפני עצמה ומישהו מאיתנו צריך ללכת לבדוק את הראש שלו ולראות מי כאן טעה.

   או שמא, באופן בלתי יתואר, כנראה שיש הסכמה לאומית וגם הסכם טוב, כזה כאילו,קורץמתלבט

    

   ובכל מקרה רוצה להגיד משהו מנסיון של הרבה שנות מאבקים פוליטיים וחברתיים.

   מאבק הוא דבר מלכד ומלא אנדרופינים. כל תוצאה שלא תהיה, תמיד היא הנחתה שמוציאה את כל האויר מהבלון והי, נשארנו פתאום עם איזה שלום שהוא כל כולו אפרורי, חסר סקס ויומיומי דלוח כזה, ולאן נעלמו כל היצרים והתשוקה והטסטוסטרון וחמדת הגבורה...

   פוף ויצא האויר מהבלון.

    

   ובכל זאת טובים יסורי השלום מחדוות המלחמה, וקרית שאול מלאה בכאלו שיכולים להעיד על כך באופן אישי.

   אסתי יקרה,

   נקודה אחת פה מדליקה אצלי נורה אדומה- הנה את מסכימה עם אולמרט.

   בצורך להקים וועד מייצג עבור הבלוגרים שיזכה ביחס ההנהלה, אם אני איתכם.

   ברצון העז לנורמליזציה, גם בלי שום שינוי- אני, וגם רבים- לא!

   אז תגידי לי, את הראש של מי צריך לבדוק?

    

   אין פה מלחמה, אלא מחאה, וזו לא תשקוט ולא תקפיא את שתיקתה, עד שיתוקן סעיף 30 או שכמו נמרוד וגוטליב גם היתר יפרשו.

   גם מניפולציה כמו זו שהצגת, להסביר אותנו פסיכולוגית על חשבון התוצאה.

   נו, באמת, לא רציני מצידך, ואפילו מאכזב.

    

   ההצעה של עדינה מקובלת גם עלי- תנו לנו לבחור אם לשחרר טקסט לפרסום רחב.

    

   שימי לב שברשימת הפוסטים החדשים לא מוצאים את השובתים.

    

     23/8/07 14:57:

   ולא נותר לי אלא להסכים עם אולמרט.

   שלדעתי זו בעיה בפני עצמה ומישהו מאיתנו צריך ללכת לבדוק את הראש שלו ולראות מי כאן טעה.

   או שמא, באופן בלתי יתואר, כנראה שיש הסכמה לאומית וגם הסכם טוב, כזה כאילו,קורץמתלבט

    

   ובכל מקרה רוצה להגיד משהו מנסיון של הרבה שנות מאבקים פוליטיים וחברתיים.

   מאבק הוא דבר מלכד ומלא אנדרופינים. כל תוצאה שלא תהיה, תמיד היא הנחתה שמוציאה את כל האויר מהבלון והי, נשארנו פתאום עם איזה שלום שהוא כל כולו אפרורי, חסר סקס ויומיומי דלוח כזה, ולאן נעלמו כל היצרים והתשוקה והטסטוסטרון וחמדת הגבורה...

   פוף ויצא האויר מהבלון.

    

   ובכל זאת טובים יסורי השלום מחדוות המלחמה, וקרית שאול מלאה בכאלו שיכולים להעיד על כך באופן אישי.

     23/8/07 14:57:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 13:24:46

   ואני רוצה להגיד כאן לכל המתלוננים.

   ככה עם היד על הלב - אתם (וגם אני) כותבים כאן ולא ליומן שמתחת לכרית כי

   אתם מתים שיקראו אתכם (גם אני).

   לעומת זאת אתם גם מתים שהפוסטים שלכם יהיו במומלצים (גם אני)

   שלא לדבר על החלום הרטוב שהפוסטים שלכם יככבו בעיתון המודפס

   אז מה זעקת הקוזק הנגזל הזאת?

   מי הולך לגנוב לכם (ולי) משהו בכלל?

    

   יש כאן תיקונים לסעיף הזה שיצאנו כולנו למלחמה נגדו, לטעמי תיקונים מספקים.

   בעיקר כל ההקדמה שמראה בפירוש רצון טוב והבנת המערכת שהתוכן שלנו הגולשים הוא הבסיס לקיומה. אז מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה.

    

   וכן, אני מצטרפת לרעיון של עדינה לגבי הוספת הפונקציה של אני מסכים/לא מסכים להעלאת התוכן שלי וכו'.

   רעיון מצויין לטעמי.

    בדיוק. 

     23/8/07 14:50:

    

    

   טבחית יקרה,

    

   בישלת לנו כאן מתכון לתפארה.

    

   הדבר היחיד שאני אומר (ואשמח אם תעייני בפוסט שלי) הוא שנוצר הבסיס להידברות ואת ההידברות לא ניתן לעשות מעל גלי האתר אלא על ידי נציגות מוסמכת של הגולשים. 

    

   לעת עתה להמשיך ולהפוך את "הקפה" לזירת קרבות לא יועיל לאף אחד. 

     23/8/07 14:44:

    

   טוב, השתכנעתי.

    

   רק רוצה להוסיף שהרעיון של עדינה מעולה.

    

   וגם הרעיון של יאיר.

    

    

     23/8/07 14:44:

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-08-23 14:07:20

   חבר'ה די חלאס תרגיעו משחק

    

    

   יש שלב שבו אנחנו עלולים לחצות קווים ולשמוט את השטיח מתחת לרגלינו שלנו.

    

    

   העלתי הצעה להקמת וועד פעולה קבוע מטעם הגולשים/חברים/כותבים/בלוגרים על מנת לבוא בדברים עם ההנהלה בקשר לסוגיית זכויות היוצרים, השעיית חברים מהאתר, קידום יוזמות עיסקיות משותפות, שיכוך מחלוקות ומריבות.

    

    

   אשמח לקבל הערותכם.

   . לא הוזכר הסחר במיילים!!

    

   ובנוסף- שאלה לעו"ד:

    

   ראה את החלק המודגש

    

   סעיף 30 - הנוסח החדש

   "30. (א) בעצם העלאת תכני הגולשים על ידי המשתמש/ת לאתר, המשתמש/ת מקנה לחברה, באופן בלתי חוזר וללא תמורה, רישיון שימוש בתכנים אלו.

    

    (צריך שיהיה כתוב באופן ברור שהרשיון הוא לשימוש בתוך הקפה או למהדורה המודפסת של הארץ בלבד!!!)

    

   (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן

   (המשפט הזה חייב לרדת)!!!

   ,.

   כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך  בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

    

   (כנ"ל)

   (ד) במידה והמשתמש/ת הוא/היא בעל/ת זכויות היוצרים בתכנים שהעלה/תה בעצמו/ה לאתר, תהא לו/לה זכות לדרוש הסרת פרסום של תכנים אלו מחוץ לאתר, ככל שפרסום שכזה נעשה על ידי החברה שלא בקשר עם תכנים עיתונאיים (מודפסים או דיגיטליים) כלשהם, ו/או בקשר עם תכני האתר ו/או במסגרת אתרי קבוצת הארץ. על משתמש/ת שיהא/תהא מעוניין/נת בהסרת פרסום כאמור לפנות לחברה וליידעה בעניין זה בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על פרסום כאמור. מובהר כי הסרת פרסום כאמור תמצה את כל סעדי המשתמש/ת כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה.

    

   ( זה צריך להיות הפוך- החברה תפנה ותבקש רשות טרם הפרסום)!!!

   (ה) שימוש בתכני הגולשים ייעשה תוך מתן קרדיט כמקובל בסוג הפרסום ו/או המדיה בו יוצגו תכני הגולשים, ככל שהדבר ניתן בנסיבות העניין, ובשם המלא והאמיתי,

   במקרה של אי מתן קרדיט על ידי החברה, על המשתמש/ת ליידע את החברה בדבר אי מתן הקרדיט בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על כך. מובהר כי במתן קרדיט, ככל שניתן כאמור, לאחר יידוע החברה כאמור יהיה כדי למצות את כל סעדי המשתמש כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה."

    

   ( ההיפך- אי מתן קרדיט באחריות החברה והיא צרכה לשפות)!!!

    

   וחוזרת לבעיית הסחר במיילים. חשוב מאד!!! 

    

    

    

     23/8/07 14:12:

   אוי נו די, תפסיקו. המאבק הצליח. לפעמים גם זה קורה.

    

   אף אחד לא יוציא ספר על חשבונכם, אף אחד לא יעשה כסף מהמילים שלכם. כולם רוצים שיקראו אותם, כולם מסתכלים על הפוסטים המומלצים, ועוד לא ניתקלתי במישהו שהיה נורא מובאס מקידום הפוסט לעמוד הראשי של הארץ. אם יקחו טקטס שלכם זה יהיה בהסכמה. שכתוב יכול להיות התאמת הכותרת לפרינט למשל. לא יודעת מה אתכם, לי זה מספיק.

    

    

     23/8/07 14:07:

   חבר'ה די חלאס תרגיעו משחק

    

   יש שלב שבו אנחנו עלולים לחצות קווים ולשמוט את השטיח מתחת לרגלינו שלנו.

    

   העלתי הצעה להקמת וועד פעולה קבוע מטעם הגולשים/חברים/כותבים/בלוגרים על מנת לבוא בדברים עם ההנהלה בקשר לסוגיית זכויות היוצרים, השעיית חברים מהאתר, קידום יוזמות עיסקיות משותפות, שיכוך מחלוקות ומריבות.

    

   אשמח לקבל הערותכם.

     23/8/07 13:53:

    

   צטט: מנטרת היום 2007-08-23 13:39:19

   כמה צפוי שלא יהיה די בזה. לי די בזה. אני הולך לכתוב פוסט, אחר כך אני גם אחפש כמה פוסטים מעניינים לקרוא...

   שלום,

   התכוונתי להפנות אותך אל מי שיסיר אותך מרשימת השובתים.

   אך אחרי שעברתי על הרשימה (וואו, כמה שהיא ארוכה) כל מה שגיליתי הוא שאתה כלל אל נמצא בה.

   אז לך, באמת, לכתוב פוסט, בטח תקבל הרבה צפיות כי אין הרבה כאלה בימינו.

   ואח"כ לך תחפש... מעניינים יש עוד הרבה פחות.

    

   דרך אגב, מה שפה עשית הוא לא מאוד מכובד, יש שגם ימצאו את הדברים מקוממים.

   אני, רק מאחל לך בהצלחה.

   מפרגנת מילה טובה לאנשים שלקחו אותנו ברצינות.

   הרי הם ישבו בימים האחרונים על העניין הזה כי בנפשם הדבר.

   כמה רשתות חברתיות כאלה יש בארץ? נאדה.

   הרמת הפלטפורמה הזו היתה מתנה ענקית לאנשים כמוני.

   סליחה, לא יודעת עליך. יודעת עלי.

   המערכת לומדת לנשום, ללכת, לאכול. התנסות ותהייה. או תעייה. גם וגם.

   שומעים אותנו ומתייחסים אלינו. מגיבים לנו. משתדלים.

   מדובר בתהליך ומי שאין לו סבלנות כדאי שיבדוק איפה אפשר לקבל קמצוץ.

   אני חושבת שנעשה כאן שינוי.

   אפשר להוסיף את המלצתה של עדינה בלום לשינויים המתבקשים הבאים. זו דעתי. לא בטוח שיסכימו עליה. אפשר לנסות לפעול בכיוון. לא במרד. שביתה אינה מרד.שביתה היא מחאה לגיטימית.

   עם זאת, יש גם לנו אחריות, בין השאר:

   לקרוא את האותיות הקטנות בתקנון לפני שנרשמים

   לשגר חומרים ראויים הן לפורומים והן לפוסטים

   לשמור על טוהר המילה בטוקבקים

   להפסיק את ההתלהמות המילולית

   להגיד תודה לפעמים וגם לאדם שוב שחווה כאן אתנו ייסורי לידה

   ולכל מי שנשאר כן כדי לתת לנו מענה איתן, נתן וניצן

   ולכם שהייתם מאוחדים, לאסתי , לעדינה, ליריב, ליאיר ולאחרים.

   ניצה

    

     23/8/07 13:42:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 13:24:46

   ואני רוצה להגיד כאן לכל המתלוננים.

   ככה עם היד על הלב - אתם (וגם אני) כותבים כאן ולא ליומן שמתחת לכרית כי אתם מתים שיקראו אתכם (גם אני).

   לעומת זאת אתם גם מתים שהפוסטים שלכם יהיו במומלצים (גם אני)

   שלא לדבר על החלום הרטוב שהפוסטים שלכם יככבו בעיתון המודפס

   אז מה זעקת הקוזק הנגזל הזאת?

   מי הולך לגנוב לכם (ולי) משהו בכלל?

    

   יש כאן תיקונים לסעיף הזה שיצאנו כולנו למלחמה נגדו, לטעמי תיקונים מספקים.

   בעיקר כל ההקדמה שמראה בפירוש רצון טוב והבנת המערכת שהתוכן שלנו הגולשים הוא הבסיס לקיומה. אז מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה.

    

   וכן, אני מצטרפת לרעיון של עדינה לגבי הוספת הפונקציה של אני מסכים/לא מסכים להעלאת התוכן שלי וכו'.

   רעיון מצויין לטעמי.

   אסתי,

   את צודקת בטענתך כי כולנו שואפים לפרסום וחשיפה, ובכל זאת...

   כל דבר שאת כותבת שווה לכל דבר אחר?

   בואי ונניח כי פרסמת פוסט אווילי (זה יכול לקרות גם לך, לא?), כזה שאפיין הלך רוח מסויים, ודווקא קטע זה יבחר מתוך מגוון מדהים, אז בתוך הבלוג שלך יש עומק, אפשר להכיר אותך יותר בינות הרבה פוסטים בנושאים שונים, אפשר להבדיל בין עיקר לטפל.

   כך שגם אם למחרת היום החלטת שהפוסט אינו ראוי, מחקת אותו והשמדת כל זכר לאותם הרגעים, והנה הוא מופיע שוב, בשמך חתום, בספר של דה מרקר העונה לשם: "פוסטים מפגרים"...

   אז תגידי שדה מרקר לא עושים כזה דבר,

   אבל הם שומרים לעצמם גם את האופציה לייצא את המוצר...

    

   מעריך את המאמץ של ההנהלה, מבין שהם מסוגלים לעוד קצת...

   הם כבר הוכיחו לנו שהם מסוגלים. קורץ

    

   חברים, כאן נסתיימה המערכה הראשונה,

   וכמו שכבר הבטיחו לנו- ביום ראשון תהיה תשובה.

     23/8/07 13:41:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 13:24:46

   ואני רוצה להגיד כאן לכל המתלוננים.

   ככה עם היד על הלב - אתם (וגם אני) כותבים כאן ולא ליומן שמתחת לכרית כי אתם מתים שיקראו אתכם (גם אני).

   לעומת זאת אתם גם מתים שהפוסטים שלכם יהיו במומלצים (גם אני)   אני אשמח אם תדברי בשם עצמך. אני לא "מתה" שהפוסטים שלי יהיו במומלצים.

   למעשה, יש עוד כמה הישגים שעומדים בראש פסגת שאיפותי שאינם מערבים את טבלת המומלצים (אם זה מה שהיה חשוב לי בחיים, הייתי פותחת בלוג בישרא, צובדת אותו בורוד ונוצצים, כותבת קצת על סקס ו ז***נים ותוך שבועיים מככבת בחינניות בטבלה בעמוד הראשי).

   יש כמה סיבות לכך שאני כאן וה"מומלצים" היא לא אחת מהן.

   שלא לדבר על החלום הרטוב שהפוסטים שלכם יככבו בעיתון המודפס אני מוכנה להשבע לך שיש לי כמה חלומות רטובים מדי פעם ואף לא אחד מהם מערב איזשהו אלמנט תקשורתי, מודפס או לא.

   לו רציתי שהגיגי יפורסמו בעיתון מודפס, הייתי עושה צעדים בנידון.

   אז מה זעקת הקוזק הנגזל הזאת?

   מי הולך לגנוב לכם (ולי) משהו בכלל?

    

   יש כאן תיקונים לסעיף הזה שיצאנו כולנו למלחמה נגדו, לטעמי תיקונים מספקים.

   בעיקר כל ההקדמה שמראה בפירוש רצון טוב והבנת המערכת שהתוכן שלנו הגולשים הוא הבסיס לקיומה. אז מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה. הכרה זה נחמד ויפה, אבל לא מונע מאף אחד לקחת את החומר שלך ולעשות בו ככל העולה על רוחו.

    

   וכן, אני מצטרפת לרעיון של עדינה לגבי הוספת הפונקציה של אני מסכים/לא מסכים להעלאת התוכן שלי וכו'.

   רעיון מצויין לטעמי.

   אני מצטערת, לא כולנו "זונות של קרדיטים", לא כולנו כותבים בשביל הכוכבים או בשביל שהפוסטים שלנו יככבו בשיחות סלון או קפה בבאזל.

   כל אחד מהחברים שכותבים פה, מן הסתם מודעים לכך שקוראים אותם- אחרת היו ממשיכים לכתוב בבית, למגירה. אבל חלק מהאנשים פשוט נהנים מהדיאלוג, מהתקשורת.

   וכל זה עדיין לא משנה את העובדה שאני לא מוכנה לתת לאף אחד את הזכות לעשות ככל העולה על רוחו בתכנים שלי, מבלי לבקש את רשותי ולקבל את הסכמתי.

   את יודעת מה? בואי נניח שאת צודקת:

   נניח שכולנו, ללא יוצא מן הכלל, כותבים כי אנחנו מתים לחשיפה, זה מה שעושה לנו נעים בבטן ואנחנו רק מחכים ליום שבו נקבל טור יומי/שבועי/חודשי בעיתון בתפוצה ארצית ונוכל סופסוף להיות סלב'ז מגניבים, כאלה שמדברים עליהם בבתי קפה ונתחכך בברנז'ה.

   זה עדיין לא משנה את העובדה שהתכנים שאדם מעלה הם שלו, פרי יצירתו ורק לגיטימי שתהיה לו הזכות להחליט איפה, מתי, למה וכמה הוא רוצה לפרסם אותם, אם בכלל.

     23/8/07 13:39:
   כמה צפוי שלא יהיה די בזה. לי די בזה. אני הולך לכתוב פוסט, אחר כך אני גם אחפש כמה פוסטים מעניינים לקרוא...
     23/8/07 13:34:

    

   צטט: st_s 2007-08-23 13:24:46

   ואני רוצה להגיד כאן לכל המתלוננים.

   ככה עם היד על הלב - אתם (וגם אני) כותבים כאן ולא ליומן שמתחת לכרית כי אתם מתים שיקראו אתכם (גם אני).

   לעומת זאת אתם גם מתים שהפוסטים שלכם יהיו במומלצים (גם אני)

   שלא לדבר על החלום הרטוב שהפוסטים שלכם יככבו בעיתון המודפס

   אז מה זעקת הקוזק הנגזל הזאת?

   מי הולך לגנוב לכם (ולי) משהו בכלל?

    

   יש כאן תיקונים לסעיף הזה שיצאנו כולנו למלחמה נגדו, לטעמי תיקונים מספקים.

   בעיקר כל ההקדמה שמראה בפירוש רצון טוב והבנת המערכת שהתוכן שלנו הגולשים הוא הבסיס לקיומה. אז מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה.

    

   וכן, אני מצטרפת לרעיון של עדינה לגבי הוספת הפונקציה של אני מסכים/לא מסכים להעלאת התוכן שלי וכו'.

   רעיון מצויין לטעמי.

    

   אסתי,

   עם היד על הלב,

   בלי רצון למלחמה,

   אני חושב שסיפקו אותך בקלות מידי,

   תגובתם הייתי אומר "נחמדה"

   יותר מאשר בפעם הקודם.

    

   אך זאת עדיין כמעט אותה הגברת בשינויים קלים באדרת.

    

     23/8/07 13:27:

    

   צטט: עדינה בלום 2007-08-23 12:56:39

   הייתי רוצה שבכל פוסט, לפני לחיצה על ה'שגר', תהיה תיבה לסימון: אני מאשר/לא מאשר להנהלת קפה דהמארקר להציף תוכן זה. אפשרות כזו, יחד עם התחייבות למתן קרדיט שכבר נוספה לתקנון - תפתור לדעתי 99.9% מהאלמנטים הבעייתיים ביחסי גולש/הנהלה

    

   כל זה טוב ויפה ברמה התיאורטית, אך מה לגבי נושא השכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה וכו' וכו'?

    

   מעבר לזה, לעניות דעתי (הכלל לא מלומדת בעניין זה) אין שום אינטרס להנהלת הקפה לאפשר לכותב לקבל לידיו את השליטה על התכנים שיוצפו או לא.

    

   ונניח שאני אפסיק להיות קטנונית עד כדי דמעות- גם קיומו של סעיף כזה יש לעדכן בתקנון, למען הסר ספק, למשל:

   "הנהלת האתר לא תפרסם וכו' וכו' וכו'........., אלא אם הביע הגולש את הסכמתו באמצעות _________ (איזושהי שיטה מתוחכמת, כגון תיבת סימון וכיוצא באלה)".

     23/8/07 13:24:

   ואני רוצה להגיד כאן לכל המתלוננים.

   ככה עם היד על הלב - אתם (וגם אני) כותבים כאן ולא ליומן שמתחת לכרית כי אתם מתים שיקראו אתכם (גם אני).

   לעומת זאת אתם גם מתים שהפוסטים שלכם יהיו במומלצים (גם אני)

   שלא לדבר על החלום הרטוב שהפוסטים שלכם יככבו בעיתון המודפס

   אז מה זעקת הקוזק הנגזל הזאת?

   מי הולך לגנוב לכם (ולי) משהו בכלל?

    

   יש כאן תיקונים לסעיף הזה שיצאנו כולנו למלחמה נגדו, לטעמי תיקונים מספקים.

   בעיקר כל ההקדמה שמראה בפירוש רצון טוב והבנת המערכת שהתוכן שלנו הגולשים הוא הבסיס לקיומה. אז מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה.

    

   וכן, אני מצטרפת לרעיון של עדינה לגבי הוספת הפונקציה של אני מסכים/לא מסכים להעלאת התוכן שלי וכו'.

   רעיון מצויין לטעמי.

     23/8/07 13:24:

    

   צטט: עדינה בלום 2007-08-23 12:56:39

   הייתי רוצה שבכל פוסט, לפני לחיצה על ה'שגר', תהיה תיבה לסימון: אני מאשר/לא מאשר להנהלת קפה דהמארקר להציף תוכן זה. אפשרות כזו, יחד עם התחייבות למתן קרדיט שכבר נוספה לתקנון - תפתור לדעתי 99.9% מהאלמנטים הבעייתיים ביחסי גולש/הנהלה

   כן. בתפוז יש בדיוק כפתור כזה, שניתן לסמן אם מאשרים למערכת פרסום בעמוד הראשי.

    

     23/8/07 13:23:

    

   אני ממש מצטערת, אבל בשבילי סעיף ג' נשמע בדיוק אותו הדבר כמו הסעיף הקודם הבעייתי.

    

   אולי תפנו עוד קצת זמן כדי להסביר לנו במילים פשוטות, איך בדיוק זה שונה מקודמו, כי אני לא מרגישה בשינוי, אני מוקירה ומעריכה את הזמן שהקדשתם, ובטח תשומת לב, ובטח גם כסף זה עלה לכם, אבל בינתיים לי זה נראה כאילו היה לחינם.

    

    מה השתנה?

     23/8/07 13:19:

    

   צטט: עדינה בלום 2007-08-23 12:56:39

   הייתי רוצה שבכל פוסט, לפני לחיצה על ה'שגר', תהיה תיבה לסימון: אני מאשר/לא מאשר להנהלת קפה דהמארקר להציף תוכן זה. אפשרות כזו, יחד עם התחייבות למתן קרדיט שכבר נוספה לתקנון - תפתור לדעתי 99.9% מהאלמנטים הבעייתיים ביחסי גולש/הנהלה

   גם אני בעד.

     23/8/07 13:18:

    

   צטט: עדינה בלום 2007-08-23 12:56:39

   הייתי רוצה שבכל פוסט, לפני לחיצה על ה'שגר', תהיה תיבה לסימון: אני מאשר/לא מאשר להנהלת קפה דהמארקר להציף תוכן זה. אפשרות כזו, יחד עם התחייבות למתן קרדיט שכבר נוספה לתקנון - תפתור לדעתי 99.9% מהאלמנטים הבעייתיים ביחסי גולש/הנהלה

   אני בעד

     23/8/07 13:14:

   יש חלק שמאוד משביע רצוני בתקנון לגבי הקרדיט שתוקן.

   לא ביקשנו תמורה לכתיבה שלנו פה, רק קרדיט קטן כדי שנדע שאנחנו הכותבים ולא מישהו אחר. אני שמחה לראות שסעיף זה תוקן.

    

   אבל צורם לי עדיין החלק הזה

   שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, 

    

   זאת אומרת שאם המערכת רוצה, היא יכולה לשכתב את החומרים שלי? לתקצר אותם? לערוך אותם ללא רשותי?

    

   זה הסעיף היחיד שעדיין יש לי בעייה איתו. מילה פשוטה כמו: המערכת לא תתקן, תשכתב או תקצר חומרים כתובים ללא מתן רשות הכותב - וזהו. נחה דעתי.

    

     23/8/07 13:11:

    

   צטט: dawnlight 2007-08-23 13:01:43

   אנשים יקרים,

   תודה על ההסבר.

   לצערי הרב, ממשיך לשבות עד שהסעיף יתוקן לחלוטין.

    

   לזכותה של ההנהלה יש לומר כי הם עושים פה מאמץ, אז עוד מאמץ קטן שלנו ועוד אחד גם שלהם, רק אז יסתיים המשבר.

    

   כי כל מה שהשגנו (ואני לא מבטל את המשמעות של כל מה שכן תוקן) השגנו יחד.

   וכל מי שמעוניין לסיים את השביתה, שישלח עדכון לעדינה ושמו ימחק מהרשימה. 

    

   כנ"ל.

     23/8/07 13:04:

   יפה. מתקדמים. לא כאב נכון? עכשיו רק תודיעו לנו כשאתם משתמשים בתכנים שלנו וגם אל תתחילו להוציא דברים מהקשרם ולערוך ולשכתב. וגם אם תעשו מיליונים, אז תזרקו לנו איזה עצם. לא יפה.

    

   ולחברי הקפה העו"דים למיניהם. אני יודע שאינכם נוהגים לתת עצות בחינם, אבל אולי תחרגו ממנהגכם הפעם ותייעצו לנו  מה לעשות.

   האם הכנסת שורה בכותרת הבלוג כמו "הכותב מצהיר בזאת שלמען הסר ספק ועל אף סעיף 30 , אין הוא מעניק שום זכות לשימוש בתכנים ללא הסכמתו המפורשת בכתב ומבקש מראש להמנע מפרסום תכניו..."  תחזיק מים?

     23/8/07 13:04:

   דעתי בעניין,

    

   מערכת הקפה פועלת באופן דואלי.

    

   מצד אחד מראה רצון טוב כלפי החברים,

   ומעלה הסבר על איך שהיא רוצה להשתמש בתכנים.

   וכן מעט מעדנת (כביכול) את הסעיף בתקנון.

    

    

   לעומת זאת

    

   היא לא שינתה דבר,

   למעט העניין של "לך חפש".

   היום יפרסומו שוב את  הקטע של מאי,

   האישי מאוד,

   ומאי,

   אם במקרה תיתקל בו,

   תוכל לדרוש הסרתו.

    

   אזי:

    

   אם זה פורסם בעיתונות המודפסת,

   אין לבקשתה שום טעם,

   מכיוון שעד שבקשתה תגיע,

   הפרסום ישמש בשביל לעטוף דגים.

    

   ואם במדיה הדיגיטאלית,

   אולי יהיה לזה טעם,

   אך עדיין החשיפה כבר נעשתה.

    

   כנ"ל למקרה של אי מתן קרדיט.

    

   לכן,

   אני פונה הן לחברי ההנהלה,

    

   אנו תנו לנו מעט יותר כבוד,

   שבו עוד כמה דקות,

   תחשבו מה יותר חשוב לכם,

    

   קלות הפרסום וכינוס התכנים,

    

   לעומת

    

   כנות ואמון המשתמשים במערכת.

    

   שימו לב,

   רב הכותבים אומרים שהם

   בעיקר מעוניינים הן בקרדיט במידה של פרסום

   והן בבקשה שלהם לאישור הפרסום.

    

   בטוחני שיש גם כאלה שיסכימו לתת לכם אישור גורף לכזה דבר.

    

   ולחברי הגולשים,

    

   אני לא מסתפק בזאת,

    

   לא מקבל את ה"עננינים" כרגיל.

   דוחה,

   את תגובתה של אסתי,

   הכל בסדר עכשיו.

   ומבקש מכולכם,

   בואו נמשיך עוד קצת,

   כי מה שאנו עושים נושא פרי.

    

   אני הולך לפרסם את התגובה הזאת,

   גם כתגובה במה שהקפה פירסם,

   וגם כפניה אישית למכותבי התגובה.

   ואני  מצטרף אל קריאתו של  Dawnlight

    

   לא להסתפק בזאת ולהמשיך את השביתה

   עוד,

   עד שיהיה שינוי אמיתי ומעורר אמון בתגובת המערכת.   בכבוד  רב

     23/8/07 13:01:

   אנשים יקרים,

   תודה על ההסבר.

   לצערי הרב, ממשיך לשבות עד שהסעיף יתוקן לחלוטין.

    

   לזכותה של ההנהלה יש לומר כי הם עושים פה מאמץ, אז עוד מאמץ קטן שלנו ועוד אחד גם שלהם, רק אז יסתיים המשבר.

    

   כי כל מה שהשגנו (ואני לא מבטל את המשמעות של כל מה שכן תוקן) השגנו יחד.

   וכל מי שמעוניין לסיים את השביתה, שישלח עדכון לעדינה ושמו ימחק מהרשימה. 

     23/8/07 12:56:
   הייתי רוצה שבכל פוסט, לפני לחיצה על ה'שגר', תהיה תיבה לסימון: אני מאשר/לא מאשר להנהלת קפה דהמארקר להציף תוכן זה. אפשרות כזו, יחד עם התחייבות למתן קרדיט שכבר נוספה לתקנון - תפתור לדעתי 99.9% מהאלמנטים הבעייתיים ביחסי גולש/הנהלה
     23/8/07 12:49:

   חברים, אכן זוהי נקודה מאד סבוכה שכן כולנו כאן מעוניינים להחשף במסגרת הקפה אבל מצפים שחשיפה זו לא תפגע בנו באופן פוטנציאלי, אי אפשר להחזיק את המקל משני הצדדים לעניות דעתי. או שתחזיקו יומן בבית או שתחשפו ברשת - לכל אחד את ייתרונותיו וחסרונותיו...

    

   אל תשכחו שהקפה הוא תרגיל שיווקי של קבוצת הארץ או מי שזה לא יהיה שאנחנו נהנים ממנו ( אני לא מהמערכת אבל מנסה לראות את הדברים מכל ההבטים בצורה הכי אובייקטיבית )

    

   ברשת אין ממש אנונימיות ומי שחושב שהיא קיימת חי באשליה (שוב לעניות דעתי)

    

   רק כדי להבהיר 

   אני בעד ליידע ולתת אפשרות לבעלי התכנים החוקיים ( אנחנו) להתנגד לשימוש בם בכל מקום מעבר לקפה או לקידומו. בנוסף - תשלום שלדעתי יהיה הוגן לקבל בעבור שימוש בתכנים אלו...במיוחד אם הם מכניסים כסף למישהו שאינו יוצר התוכן עצמו...על זה קמו ונפלו אימפריות (אולי לא בעצם אבל הבנתם ת הכוונה)
   מגניב

     23/8/07 12:33:

   מצטרפת ל likush שכתבה-

    

   "אני מצטערת....

   אולי זו אני, אבל טרם הצלחתי להבין איך בדיוק  עוזר לי תיקון הסעיף, אם בין כה וכה אתם עדיין שומרים את הזכות לעשות שימוש בתכנים שלי ללא ידיעתי ו/או הסכמתי.

   אם הסכמתי "

   זו הרי הנקודה הכואבת .

     23/8/07 12:32:

   תודה על התגובה.

   אותי מטריד עניין קבלת הרשות להצפת התכנים. כלומר, נאמר ותחליטו להציף למעלה פוסט וידויי אישי, מרגש עד דמעות, שמישהי מאד מוכשרת [מפורסמת או לא, לא חשוב] כתבה במסגרת הבלוג שלה. אנשים אוהבים לקרוא דברים כאלה - קצת סנטימנטלי, קצת צהוב. תיאורטית, היא תקבל תפוצה מבהילה לפוסט שהוא במהותו מאד פנימי. תיאורטית, התקנון הזה מאפשר לכם לעשות את זה מבלי לבקש את רשותה. תיאורטית, אתם יכולים לצרף לפוסט הוידויי המאד אישי שלה גם את תמונתה שמופיעה באתר. תיאורטית, גם אם היא תבקש להסיר, וגם אם תסירו - היא תינזק.

    

   האם בלתי אפשרי לקבל רשות מקדימה להצפת תכנים?

   האם בלתי אפשרי להוסיף בעת ההרשמה סעיף מפורש אותו יכול לסמן הנרשם, אם הוא מעוניין בהצפת תכניו או לא?

    יש כל כך הרבה גולשים שישמחו להציף, ועדיין, אחרים שלא כל כך, מסיבותיהם.

    

   ושוב, תודה על ההקשבה.

    

     23/8/07 12:26:
   (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן, וכולל גם שימוש חוזר ונשנה, ובכלל זה במסגרת פרסומים שונים של האתר ו/או אתרי קבוצת הארץ ו/או פרסומים שונים מטעם החברה ו/או של פרסומים של תכנים עיתונאיים.

   כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

   אני מצטערת....

   אולי זו אני, אבל טרם הצלחתי להבין איך בדיוק  עוזר לי תיקון הסעיף, אם בין כה וכה אתם עדיין שומרים את הזכות לעשות שימוש בתכנים שלי ללא ידיעתי ו/או הסכמתי.

   אם הסכמתי אינה רלוונית ואתם יכולים לעשות שימוש בתכנים, הרי העובדה ש"הואלתם" שלא לשלול ממני את זכויות היוצרים, בעצם שווה כקליפת השום.

   (ד) במידה והמשתמש/ת הוא/היא בעל/ת זכויות היוצרים בתכנים שהעלה/תה בעצמו/ה לאתר, תהא לו/לה זכות לדרוש הסרת פרסום של תכנים אלו מחוץ לאתר, ככל שפרסום שכזה נעשה על ידי החברה שלא בקשר עם תכנים עיתונאיים (מודפסים או דיגיטליים) כלשהם, ו/או בקשר עם תכני האתר ו/או במסגרת אתרי קבוצת הארץ. על משתמש/ת שיהא/תהא מעוניין/נת בהסרת פרסום כאמור לפנות לחברה וליידעה בעניין זה בכתב, באופן מיידי וברור, עם היוודע לו/לה על פרסום כאמור. מובהר כי הסרת פרסום כאמור תמצה את כל סעדי המשתמש/ת כלפי החברה ו/או מי מטעמה בעניין זה.

   האם יש בכוונתכם להודיע/להתריעבפני הכותבים על הכוונה להשתמש בתכנים שיצרו, או שפשוט תשתמשו בחומר ללא ידיעת היוצר ורק אם במקרה, בטעות,בלי כוונה, בשגגה, היוצר יגלה את דבר השימוש,יוכל לבקש את הסרת התכנים?

   מעבר לזה, הסעיף הזה גם מגביל את זכות היוצר לדרוש את הסרת התכנים (אם פורסמו באמצעים מסויימים).

   "שיטת מצליח" משהו, לא?

   אז מה בעצם מה עשינו פה?

   אני לא משפטנית ולכן אשמח להבהרות.

   יכול להיות שאני סתם טועה....

     23/8/07 12:25:

   סעיף ג' - אולי אפשר לשים כאן סייג? ואם איני מעוניין שתכנים שלי יוצפו? ובכלל, עצם פרסומם של תכנים שיצרתי אנוכי מייצר עבור קבוצת שוקן הכנסה.


   עוד נאמר כאן כי החברה רשאית לבצע שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון של החומר. מי נותן לכם את הזכות לעשות שינויים בחומר של יוצר?? אם החברה כל כך מעוניינת, שתפנה אל היוצר ותבקש את רשותו לבצע שינויים מהסוג האמור! לא לקבוע עובדות בשטח, באופן כל כך דרקוני ומפחיד!


   והאם החברה מיידעת את היוצר על העלאת התכנים שיצר לגבי פרסומם "במסגרת פרסומים שונים של האתר ו/או אתרי קבוצת הארץ ו/או פרסומים שונים מטעם החברה ו/או של פרסומים של תכנים עיתונאיים"?


   "ללא צורך בהסכמת המשתמש"? אני כן דורש יידוע לגבי הפרסום זמן מוגדר קודם לפרסום, כדי שאוכל להביע את התנגדותי לכך, ולא לאחר מעשה, ואני כן דורש שקבוצת שוקן תקבל את הסכמתי לביצוע שינויים בחומר שנוצר על ידי.


   עדיין רוחי אינה שקטה עם התיקונים, עם הדימיון המאוד גדול לנוסח המקורי.

    

     23/8/07 12:22:

    

   אבל, תסלחו לי: על זה בעצם השביתה, לא ?

    

   (ג) רישיון השימוש שניתן כאמור בתכני הגולשים לחברה הינו כלל עולמי ובלתי מוגבל בזמן, וכולל גם שימוש חוזר ונשנה, ובכלל זה במסגרת פרסומים שונים של האתר ו/או אתרי קבוצת הארץ ו/או פרסומים שונים מטעם החברה ו/או של פרסומים של תכנים עיתונאיים.

   כן כולל רישיון השימוש הנ"ל גם הענקת רישיונות משניים, יצירת עבודות נגזרות, ביצוע עסקאות ו/או התקשרויות עם צדדים שלישיים, בתמורה או שלא בתמורה, לרבות שכתוב, עריכה, עיבוד, תקצור, תרגום, העתקה, אחסון, פרסום, הגבלת או הסרת פרסום של תכני הגולשים ו/או חלק מהן, ברשת האינטרנט ו/או בכל מדיה אחרת, קיימת ו/או עתידית, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של החברה, ללא צורך  בהסכמת המשתמש, וללא מתן תמורה כלשהי למשתמש.

    

   כלום לא השתנה מהנוסח הקודם.

   לכו תקראו כאן, הנוסח הקודם- אצל נמרוד הלפרן שעזב.

   שמישהו יסביר מה השינוי כאן ?

    

    

    

    

     23/8/07 12:15:

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-08-23 12:12:32

    

   צטט: יריב גוטליב 2007-08-23 12:09:46

   ועכשיו רק צריך להבין אם זה באמת שינוי ואם אין כאן התפלפלות שנועדה לבלבל את הבלוגר שאינו מבין בנבכי עולם ה "ו/או כאמור"

   יריב,

    

   למיטב הבנתי השילוב של הצהרת הכוונות המפורשת + השינוי בסעיף עצמו + הדין - מעמידים את הגולשים במצב טוב יותר משהיה ערב התיקון

    יאיר.

   אני נוטה לקבל את דעתך. אני משער שאתה יכול לקרוא את זה בלי לקבל התקף אפילפטי 

     23/8/07 12:12:

    

   צטט: יריב גוטליב 2007-08-23 12:09:46

   ועכשיו רק צריך להבין אם זה באמת שינוי ואם אין כאן התפלפלות שנועדה לבלבל את הבלוגר שאינו מבין בנבכי עולם ה "ו/או כאמור"

    יריב,

    

   למיטב הבנתי השילוב של הצהרת הכוונות המפורשת + השינוי בסעיף עצמו + הדין - מעמידים את הגולשים במצב טוב יותר משהיה ערב התיקון  

     23/8/07 12:09:
   ועכשיו רק צריך להבין אם זה באמת שינוי ואם אין כאן התפלפלות שנועדה לבלבל את הבלוגר שאינו מבין בנבכי עולם ה "ו/או כאמור"
     23/8/07 11:54:

   לא מבין דבר אחד:

   למה בסעיף ג' מוותרים על הסכמתנו והיא נלקחת כמובן מאיליו?

   על מי לא סומכים כאן? עלינו, שמעלים חומרים ומבקשים מקסימום חשיפה, לא סביר שלא נסכים (את התמורה אני כלל לא מזכיר).

    

   יש למישהו הסבר?

     23/8/07 11:30:

    

   יאללה חזל"ש

    

   מחייך

    

    

     23/8/07 11:25:

   כל הכבוד!

    

   לא אכזבתם.

    

   פרופיל

   cafe-team
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין