כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא - פרק ב' - מקור הידע

  58 תגובות   יום שבת, 12/9/09, 00:05


   

  עולמם של הקלפים האינדיאנים

   

   

  פרק ב'  - מקור הידע 

   

   

   

  ''

   

   

   שלום חברים יקרים שלי,

   

   

  עבר כמעט חודש מאז הפוסט הראשון שכתבתי בנושא הקלפים האינדיאנים. בשל תקלה במחשב שלי התעכבה כתיבת הפרקים הבאים. הבעיה נפתרה ואפשר להמשיך... 

   

   

  אז ראשית, תודה לכולכם על התגובות המתעניינות והמפרגנות לפוסט הקודם. למי מביניכם שמכירים את הנושא ומוסיפים ו/או מאירים נקודות רלבנטיות תודה גדולה! כל הארה ותוספת מתקבלות בברכה שכן ,כולנו נמצאים כאן  לשם תרומה, למידה והעצמה הדדית. 

   

   

   לכל אלה שהמליצו  על ספרים וחומרים בנושא "גלגל הצבעים האינדיאני" אני מודה. מכירה ועובדת גם עם חומרים אלה אבל בסדרת "העולם המופלא" בחרתי להתמקד בקלפי החיות בלבד ולהעביר מידע הקשור אליהם. מטרתי כאן היא לספק מושג בסיסי בנושא הקלפים למי שלא מכיר. אלה שירצו להעמיק יותר בנושא יוכלו לפנות לספרות רלבנטית או לקורסים בנושא.   

   

   ממשיכים....

   

   ************************* 

   

   

   בפרק א' של "העולם המופלא" חלקתי אתכם את סיפורי האישי ואת התחברותי לדרך האינדיאנית. http://cafe.themarker.com/view.php?t=1180028  . 

   

   בפרק ב', הנוכחי, אערוך הכרות קצרה עם עולמם של האינדיאנים ועם מקור הידע עליו מבוססת ערכת הקלפים. בפרק ג', הבא בתור, אתן מידע על ערכת הקלפים עצמה ועל שימושיה השונים. בפרק ד' אכתוב בפירוט על פריסת חיות הטוטם.

   

   

  אני ממליצה לכם בחום לקרוא את הפוסטים תוך שמיעת המוזיקה המצורפת שכן, היא מהווה חלק בלתי נפרד ובעל משמעות מהתוכן הכתוב.

   

     

  ****************************

   

  כדי להבין את הפילוסופיה ומקורות הידע העומדים בבסיס הקלפים חשוב לדעת ולהבין מיהם האינדיאנים וע"כ אכתוב בפוסט זה. לפני כן אקדים ואומר, לשם הבנה ראשונית, שערכת הקלפים האינדיאנים כוללת 52 קלפים של חיות. קלפים אלה ידועים גם בשם "קלפי סגולה" (MEDICINE CARDS  ). 

   

   

   '' 

    

   בכל קלף מופיעה חיה שונה המסמלת אוסף של איכויות, היבטים ומאפיינים של אנרגיה מסוימת. היבטי ומאפייני החיות מבוססים על התנהגותן בטבע כמו גם על אגדות ואמונות שמקורן בתרבות האינדיאנית. כל חיה מייצגת מתת של ריפוי ושיעור המבוסס על רעיון או מושג מרכזי אחד. פירוט נוסף על הערכה יינתן בפוסט הבא.

   

    ****************************

   ועכשיו על האינדיאנים ועל מקורות הידע.... 

     

   

  מיהם האינדיאנים?

   

  ''

   

   

   

   השם"אינדיאנים מקורו בטעות של מגלה הארצות, כריסטופר קולומבוס, אשר בהגיעו לחופי אמריקה סבר שהגיע להודו (בספרדית: India  ), ולכן כינה את המקומיים "אינדיאנים", כלומר הודים. טעות זו לא תוקנה, והשתרשה לאורך דורות בשפות רבות. בשפות מסוימות כמו אנגלית וספרדית, הפכה המילה לדו-משמעית, כשהיא מציינת את תושבי הודו (כמשמעותה המקורית) וגם את ילידי יבשת אמריקה. 

  בארה"ב נחשב היום השימוש במונח "אינדיאנים" כבלתי תקין פוליטית והוחלף במונח "ילידים אמריקאים" (Native Americans  ).

  בקנדה מקובל המונח "עמים ראשונים" (First Nations). באמריקה הלטינית נפוצה המילה "indígenas  "  (שמשמעה "ילידים") או Amerindians   - חיבור של המילים American   ו-Indian  .  לפיכך, המונח אינדיאנים מתייחס למעשה לבני עמים ושבטים רבים, היושבים ברחבי צפון אמריקה, מרכז אמריקה, דרום אמריקה והאיים הקריביים.

   

   

   

   

   מקור הידע הטמון בקלפים

   

   ''

   

   

  בתקופות קדומות ראתה את עצמה האנושות כחלק בלתי נפרד מהטבע. הילידים הקדמונים היו קשורים אל המקצבים והאנרגיות של עולמות החי והצומח וחיו איתם באיזון ובהרמוניה. הם הבינו כי  הטבע והאדם אחד הם, שהטבעי והעל טבעי מחוברים ומתמזגים זה בזה ושלא ניתן להפריד את הפיזי מהרוחני ואת הנראה מהבלתי נראה. הם גם השכילו להבין כי תפקיד האדם הוא ללמוד להבין את סביבתו ולחיות עימה בהרמוניה.

   

  "הנשמה האינדיאנית" ידעה והבינה כי בפלנטה שלנו קיים איזון בין כל הדברים. בכולם מתקיימת החוקיות האלוהית אותה כינו "המסתוריות הגדולה". רוחות השמיים, החיות, האדמה, הצבעים, האבנים, האנשים  - כולם הינם ביטוי של האלוהי ולכן בכולם טמונים סודות היקום. לפי הבנתם, קיימת הנחייה אלוהית בכל רגע - האנשים שנקרים בדרכנו, מפגש מקרי עם חיה, עם אבן, צבע, עץ אינם מקריים - כל אחד הינו רמז, שמטרתו להנחות אותנו אל חוכמתנו העליונה. כל הרמזים וכל החוכמה מצויים סביבנו בכל רגע נתון ועלינו מוטל רק ללמוד להתבונן ולהקשיב.  הקשבה תסייע לנו ללמוד לעשות את הדברים הנכונים לקצב שלנו, לליבנו ולנשמתנו...ותבהיר לכל אחד מאתנו מהו מקומו ותפקידו בעולם ומהן האיכויות והמתנות שקיבל בחיים אלה. 

   

  מהבסיס הפילוסופי הזה נובעת גם האמונה של האינדיאנים כי הכוחות האלוהיים מדברים אל בני האדם באמצעות עולם הטבע ובכללו החיות. לטענתם, בעלי החיים מדברים עם מי שמקשיב להם ולכל חיה יש סיפור לספר לנו.

   

  האינדיאנים ראו במאפייני החיות וברוחן סמלים רבי עוצמה היכולים לסייע לבני האדם במישורים שונים. מסיבה זו הם נהגו לחקות את החיות בלבוש, בהתנהגות, בריקודים ובטקסים. דרך כך הם ביקשו לבטא את אחדותם עם עולם החי ולעורר את ההאצלה של אנרגיות ותכונות שהחיות השונות גילמו בעולמם. כל חיה וכל היבט של הטבע הזכירו להם את שיכלו לבטא בחייהם וסייעו להם לגשר בין העולם הטבעי לעולם העל טבעי ולעורר את שתי המציאויות בחייהם.     

   

  ההתבוננות בדרכן ובמאפייניהן של החיות עזרה לאינדיאנים ליצור ולבטא חיבור בין חיי האדם המודעים לבין עולם הטבע והרוח וזאת במטרה לקבל תשובות לדילמות שונות, לרפא את עצמם ולזהות בתוכם סגולות ואיכויות שונות. דרך פילוסופיה זו ניתן היה לפי אמונתם להבין ולנתח מצבי חיים אישים, לזהות את מקורות העוצמה שלנו, ללמוד על יעודנו בעולם ועל הדרך שלנו להגיע להרמוניה עם עצמינו, לרפא מחלות ולקבל הכוונה גבוהה לגבי נושאים שונים.

   

   

    ****************************

   

   גם היום, בזמנים המודרניים, כולנו משתאים אל מול פלאי הטבע, רב- גוניותו ועוצמתו האינסופית.  אנו מרבים לשמוע על מגמות של "חזרה לטבע" ועל חשיבות ההשקעה בהיבטים אקולוגיים שונים על מנת לאפשר את המשכיות מעגלי הטבע והחיים. האמת היא, שבפועל מעולם לא התנתקנו מהטבע ומהאדמה!  אנו מחוברים אליהם תדיר והם אלינו. כל מה שאנו עושים מהדהד בהם ולהיפך.  

   

  למרות עובדה מוצקה זו, אנשים רבים בוחרים להתכחש או להתעלם מהאחדות שבין הטבע לאדם ועושים ביניהם הפרדה מלאכותית ו"רציונאלית". הם אינם מודעים לעובדה שכאשר אנו לא מכבדים היבט כלשהוא של הטבע, ואת הקשר האינטימי שיש לנו איתו, אין אנו מכבדים למעשה היבטים אינטימיים של עצמיותינו.   יתרה מזאת, אנו, בני האדם, מהווים חלק מהטבע וככאלה מוטלת עלינו האחריות לדעת ולהבין כמה שיותר את היבטיו השונים. ככל שנבין טוב יותר את הסביבה בה אנו חיים, ואת כל היצורים החיים בה, כך נבין טוב יותר את עצמינו  שכן,  שפת הטבע היא שפת החיים  

   

   

  הטקסים וההתנהגויות של הילידים האמריקאים נראים היום לחלק גדול מבני החברה המודרנית, המעשיים והרציונאליים, כפרימיטיביים וחסרי משמעות. למרות זאת, עוצמתם של אלה לא פחתה גם בזמן הזה שכן, הם מבוססים על חוקים פיזיים ורוחניים שתוקפם לא פג.  החוק הבולט מבין חוקים אלה הוא "החוק ההרמטי של ההקשרים": עליונים כתחתונים    ;תחתונים כעליונים. הוא בא ללמדנו שכל הדברים מחוברים זה לזה ויש להם משמעות. איננו יכולים להפריד את הפיזי מהרוחני, את הנראה מן הבלתי נראה.  עקרון זה מאפשר לנו לפתור פרדוקסים נסתרים רבים ולפענח את סודות הטבע.  האינדיאנים  הקדומים התייחסו לחוק זה כאל אחד הכלים המנטאליים החשובים ביותר שבאמצעותם יכול האדם להסיר את המכשולים שמנעו ממנו להכיר את הבלתי ידוע. הוא איפשר להם להסיק בצורה אינטליגנטית מהידוע לבלתי ידוע.  

   

  בפוסט הבא (העולם המופלא – פרק ג') אציג את ערכת 52 הקלפים ואת שימושיה היישומיים. בגדול אומר כבר עכשיו שהעבודה עם הקלפים משמשת אותנו היום באופן דומה לשימוש שעשו האינדיאנים בעבר במאפייני החיות שבטבע. על כך בפעם הבאה.  

   

   

    המשך יבוא ....

   

   

   ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי© 

  דרג את התוכן:

  תגובות (57)

  התוכן ננעל וכעת לא ניתן להגיב.

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    29/6/13 12:51:
  תמיד מדהימה, מרתקת תורמת מהידע שלך ברוחב לב. ועליך כתבו את השיר.... היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא...... תבורכי
    16/9/09 02:09:


  תודה על השיתוף מיכלי יקרה,

  מרתק, מפרה, מלמד ומסקרן, פתחת פתח נוסף לעולמות קסומים, תודה לך.

  שתהייה לך שנה מלאת חיוכים, אושר, אהבה, הצלחות והנאה.

    14/9/09 07:00:

  מיכל יקרה,

   

  הפוסט שלך הוא תענוג לקריאה.

  בתור מי שמכירה ועובדת עם הקלפים, אני מאוד מעריכה את זה שאת מסבירה את הרקע, את מורשת האינדיאנים וחוכמתם, ובעצם מגלה לאט לאט  לקוראיך את העולם הזה, המופלא.

  מצפה להמשך.... תמיד יש מה ללמוד מהאחרים :-)

  ס ו ז ן

  מיכלי אהובה

  מכירה את הקלפים, עושה בהם שימוש נהדר

  כמטפלת בשילוב אמנויות

  חייבת לכתובלך שנהנתי מאוד מהכתיבה הבהירה, הרהוטה והמרתקת שלך*תודה

    13/9/09 20:21:

  מחכה בקוצר רוח

  אבל מניחה שזה לא המקום לקוצר רוח

  אז אחכה בסבלנות

   

    13/9/09 18:21:


  מעניין ומרתק,

  ובאמת נחשפתי כאן לעולם מופלא,

  שמעט ידוע עליו אם בכלל...

    13/9/09 14:19:

  תודה מיכל ושנה טובה

  באהבה

  רותי

  קול הלב

    13/9/09 14:07:
  מרתק, תודה חיוך
    13/9/09 09:50:

  כתבת יפה

  מחכה להמשך...

  שתהיה שנה טובה ומתוקה

  הרבה אור ואהבה

  *

    13/9/09 06:00:


  משהו מן הקסם מכשף אותי פה.

   

  T

    13/9/09 01:04:


  עולם מופלא באמת[

  וגם את..

   

    12/9/09 23:15:


  תודה.

  השכלתי.

  *

    12/9/09 23:05:


  מיכלי יקירתי אני לא יודעת להסביר אבל יש לי חיבור פנימי חזק לכל מה שקשור לאינדיאנים....תודה רבה על פוסט מדהים....

  שיהיה לך אחלה שבוע שבעולםתמים

    12/9/09 22:52:

  תודה מיכל

   

  הסרטון מדהים, ומעביר מסר ויזואלי וקולי מיוחד ומתאים מאד לאופי הקלפים (כפי שאני לומד להכיר אותם באמצעותך).

   

  אני בוחר להתמקד ב'וירוס' המיוחד שתקף את המחשב שלך בדיוק בשעה שאת מפרסמת מידע חשוב בנושא הקלפים האינדיאנים. אפשר להגדיר זאת כצירוף מקרים, ואפשר להגדיר זאת אחרת.

   

  האם ניתן לשלול את האפשרות שהמחשב שלך כ"כ נלחץ מהמידע שעובר דרכו, עד שהמערכת החיסונית שלו נפגעה והוא חטף נגזרת וירטואלית של 'שפעת החזירים'???רגוע

   

  תודה רבה, ושנה נפלאה

  עופר

    12/9/09 21:59:


   כתוב נהדר!

  גם לי אין ספק, יודעת את זה מילדות, הייתי אינדיאנית...

  מחכה להמשך,  נחשפתי לקלפים לאחרונה ומאוד מענין אותי

  לשמוע גם ממך.

  תמי

   

    12/9/09 21:27:
  מקסים
    12/9/09 20:55:


  מעניין אותי*

  שבוע טוב ומבורך ושנה טובה ומתוקה!

    12/9/09 20:46:


  מיכלי,גדול!

  נהניתי לקרוא ומאד מסקרן...

  שבוע בשורות טובות לנו .

    12/9/09 20:39:

  מרתק ומושקע

  חיבוק ממני יקירה שאת *

    12/9/09 20:20:


  מרוב התלהבות התבלבלתי

   

  האינידאנים תמיד עניינו וסיקרנו אותי

   

  חייהם , אמונתם ,

   

  הרבה חומר קראתי בנושא

   

  תודה לך על שהכנסת זווית חדשה עלייהם

   

  מחכה בקוצר רוח להמשך

    12/9/09 20:05:

    12/9/09 18:31:


  מיכל,

  תודה על המידע המרתק,

  אוהבת את רעיון החיבור לטבע

  ולבעלי החיים

    12/9/09 18:20:

  מיכלי היקרה.

  תודה על פוסט מהנה מלמד ומענג.

  החכמתי בזכותך..לאחרונה התחברתי

  למינהגיהם למוזיקה שלהם  ואורח חייהם מאד

  מסקרן אותי..הם חיים את הטבע בעוצמה

  אדירה ,ואנו בני האדם חייבים להשאר צמודים

  לכך על מנת להבין את החיים ומשמעותן.

  ספרי לי עוד עליהם בבקשה....

  תודה לך חברה

  תמי

    12/9/09 18:08:

  כתוב באופן שגם מי שממש לא מצוי בענין ( כמוני ) מבין את העיקרון ...

   

    12/9/09 15:48:


  מיכל -

  תודה על שאת מעשירה

  שבת מחבקת

    12/9/09 15:06:


  מעניין ביותר!

  אחזור לקרוא גם את החלק הראשון.

  הערת בי זכרונות אהבה לאינדיאנים

  מילדותי בעקבות ספרים..

  שבת שלום, אילנה.

    12/9/09 14:25:


   

  משתאה אל מול כתיבתך הרב גוונית ומעניינת מיכלי.

  כיף לגלות את אחדותך יחד עם עולם החי.

  אנו, בני-האדם מרהיבים

  מהווים חלק מהטבע וכאלה מוטלת עלינו האחריות

  לדעת ולהבין כמה שיותר את היבטיו השונים.

  מענין,

  אילו איכויות חוברות ומסמלות את הזאב ? 

  מה הוא מספר ?

  תודה לך שאת מאפשרת לי להשכיל וללמוד אודות סודות היקום ...

  חיבוק גדול אליך חברה אהובה

    12/9/09 13:40:

  "שפת הטבע היא שפת החיים."
        שנה טובה ומאושרת.
     

  איזה יופי!!!

  המסורת ועולמם של האינדיאנים תמיד ריתק וסיקרן אותי 

  כל כך הרבה חוכמה ועוצמה יש אצל האינדיאנים

  הפסוט שלך נפלא

  תודה

   

    12/9/09 10:23:


  מעניין מאד! מוסיף ברמת הידע עוד משהו חדש!

  תודה!

    12/9/09 09:47:


  מיכלי יקרה,

  אוהבת את התרומה ש-את

  ואת הידע שאת מעבירה על קלפים

  אני אוהבת קלפים:)

  מחכה לחלק הבא ..

  אני.

    12/9/09 09:23:


  ממתין להמשך...

  שבת שלום...

    12/9/09 09:22:
  היה שוה לחכות...
    12/9/09 09:10:

  תודה רבה מיכל, אכן עולם מופלא

  הזדמנות להתוודע ולטעום מתרבות קסומה

  ואפופת מסתורין.

  החיבור ויחסיו של האדם והטבע ובעלי החיים

  משותף להרבה תרבויות, אני מכירה את הנושא

  מהמיתולוגיה והפילוסופיה ההודית.

  מאד מעניין לקרוא וללמוד על השוני והמשותף בין קלפי החיות

  לבין הקלפים של זאן.

    12/9/09 09:06:


  חכמה נצחית, חוצת גבולות זמן ומרחב, אין ספק שקלפי הטוטם המשקפים את תפיסת התרבות המיוחדת הזו, יסייעו גם לאדם בן זמננו...

   

  *

    12/9/09 08:55:
  מיכל נהדרת,

  סקירה מאלפת..
  קראתי בעניין ונהניתי לי,
  מעורר תאבון לבאות..
  ברבו..
  חיוך
  אל הרוח הגדולה..

   

    12/9/09 08:40:

  מחכה בכיליון עינים לפוסט הבא...

  אינדיאנית חיפאית אהובה שלי...

  איך את עולה כפורחת!

    12/9/09 08:40:

  היי מיכל יקרה !

  יפה כתבת והמוזיקה כמו שאמרת כל כך שייכת ,

  אני מאד מאד אוהבת את התרבות האינדינית, יש להם כל כך הרבה חכמת חיים מופלאה ,

  וצר באמת שכיום רבים סובלים מהנישול והפגיעה בכבודם שהתחיל בעבר ונמשך גם היום בכל מיני דרכים .

  אני יודעת שהתקופות הטובות שלי בגילגולי חיים קודמים הייו יותר כשהייתי חלק מהעם הזה ...

  מחכה לשמוע את ההמשך ..

  שנה טובה לך ותודה ששיתפת אותי .

  קליפסול שאננון

    12/9/09 08:13:


  מיכל !!

  עולם מופלא ומלואו,

  תורה שלמה.

  מעניין מאוד.

    12/9/09 08:06:

  קודם כיכבתי ועכשיו חזרתי להגיב -

  מיכלי, ממש הרשמת אותי. איזה יידע מדהים ומעשיר

  תודה על הפוסט המעניין.

  למדתי המון (חבל רק שעם הזכרון הדפוק שלי אני גם אשכח הכלצוחק)

  אוהבת

  אני ♥

    12/9/09 07:45:


  מעניין

   

  מצריך עיון נוסף

   

  [אני לא מבינה בזה דבר]

   

  אשוב ואקרא

  ידידה מתוקה את

   

  שבת ברוכה

  לאה

    12/9/09 07:36:


  ההסבר שניתן בפוסט בהחלט מקיף ומהיימן !

  החוק הבולט מבין חוקים אלה הוא "החוק ההרמטי של ההקשרים": עליונים כתחתונים  ;תחתונים כעליונים. הוא בא ללמדנו שכל הדברים מחוברים זה לזה ויש להם משמעות. איננו יכולים להפריד את הפיזי מהרוחני, את הנראה מן הבלתי נראה.  עקרון זה מאפשר לנו לפתור פרדוקסים נסתרים רבים ולפענח את סודות הטבע.  האינדיאנים  הקדומים התייחסו לחוק זה כאל אחד הכלים המנטאליים החשובים ביותר שבאמצעותם יכול האדם להסיר את המכשולים שמנעו ממנו להכיר את הבלתי ידוע. הוא איפשר להם להסיק בצורה אינטליגנטית מהידוע לבלתי ידוע.  

   

   זו למעשה הגישה הרוחנית

  הכל מחובר בסיבתיות ידועה וגבוהה.

  ואם כך הם פני הדברים

  אזי שאנו נמצאים כאן בלמידה בלתי פוסקת

  ולכל אחד יש תרומה אישית להעביר לסביבתו.

  תודה לך על פוסט נפלא זה.

   

   

   

    12/9/09 07:33:


  נושא עלום בעיניי,, ונשאבתי לקרא בסקרנות ובעיניין רב,,

   זה נשמע מרתק במיוחד, האינדיאנים היא רוחניים ועולמםאפוף הילה נפלאה

   

  תודה מיכל קראתי בשקיקה,, ממתינה להמשך בסקרנות גוברת..  *

    12/9/09 07:01:


  זה נשמע כל כך ברור וטבעי,

  הרי ברור שהאדם הוא חלק מהטבע

  ברור שהאדם חייב לשמור על הטבע

  חייב להקשיב לרחשיו ולפעול מתוך הקשבה

   

  כל הדברים שהעולם המודרני די איבד קשר אליהם,

  והאינדיאנים, או הילידים האמריקאיים או לא חשוב איך ייקראו להם...

   

  ידעו מזמן...

   

  כתבת כל כך יפה, באמת מעורר ציפיה לפרק הבא

    12/9/09 06:47:


  מיכלי איזו השקעה, כל הכבוד לך,

  פוסט מעניין מאוד

  שתהייה לך שבת ברוכה:)*

    12/9/09 05:48:

  יופי של פוסט. מעניין. *
    12/9/09 05:25:

  תודה עלהאינפורמציה !!!

   

   

    12/9/09 05:16:
    12/9/09 04:51:

  מענין ביותר

  שנתי הופרעה וכך קראתי

  את הפוסט שלך בענין רב

  מענין אותי האם יש הסכמה של

  האינידיאנים לקלפים האלה או

  שזאת המצאה של המערב

  שאיבד אחיזה וקשר עם עולם

  החיות סביבו...

  תודה לך על פוסט מענין

    12/9/09 03:15:


  המסורת האינדיאנית מרתקת בעיני

  ובשנה האחרונה תפשה את ליבי

  מחכה להמשך

  תודה על החומר המרתק

  לולי

    12/9/09 02:38:

  מיכלי , אכן זה מרתק ,

  מה  שחשוב היה אולי לציין מה עשה האדם הלבן לאותם אינדינים,

  שכרגע חיים בשמורות בלי עבודה ,ורובם כבר לא מקיימים את  המסורת שלהם .

  כתבה יפה , מחכה להמשך ,

  תודה לך

    12/9/09 02:19:

   

  מיכל,

  איזה יופי...

  מקצועי, מעמיק, מופלא...

  את נהדרת, כל הכבוד!

    12/9/09 02:01:

  כיכבתי - אחזור לקרא בעיון יתר יותר מאוחר

  (צריכה לצאת לפגישה)

  אוהבת - תודה יקירה . אל תשכחי להרים טלפון

  ***

    12/9/09 01:51:


  וואו רגע רגע , איזו תגלית מיכל ל ל ל  !  

  הולכת להכין לי שתייה ולקרוא בכייף.,

  נודעת בי התחושהמראש שאהנה

  אוהבת את אסכולת האינדיינים עוד מילדות

  ואת המסרים שלהם מאוד.

   

   שששש... קוראת

    12/9/09 01:50:
  שבת שלום ושנה טובה
    12/9/09 01:48:


  מיכלי היקרה

  בנוי וערוך באופן כל כך מעניין. סקרנותי הולכת וגוברת מרגע לרגע. לא תיארתי לעצמי שאתעניין פעם בקלפים אינדיאניים. את עושה נפלאות.

  פרופיל

  נתיב האור
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הפנינים

  love is in thr air