כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  על קצין המטה שהיכה ערבים והודח מצה"ל ללא משפט

  3 תגובות   יום שבת, 12/9/09, 18:55

  קצין המטה לעניני מיסים באחת הערים הגדולות ביהודה ושומרון, היכה נישומים פלסטינים בעת מבצע לגביית מיסים והודח מצה"ל ללא משפט.

   

  זה היה בתקופת האינתיפאדה הראשונה. אינתיפאדה לייט עם אבנים, צמיגים ורוגטקות, אבל מעצבנת ואפקטיבית. צה"ל החליט להכביד את ידו על האוכלוסיה האזרחית ואנחנו, כוחות המילואים הצטרפנו למבצע גביית מיסים . 

   

  קצין המטה לעניני מיסים היה בחור צעיר שעוד לא מלאו לו שלושים. המושל היה קצין מודיעין ותיק ואני קצין מיחידת דובר צהל שסופח למבצע להשלמת ימי המילואים שלי. לאחר מעשה התברר כי שלושתנו גרנו באותה תקופה  בעיר בשרון ברדיוס של 500 מטר זה מזה.

   

  מבצע גיוס המיסים החל באשמורת בוקר. המטרה היתה קבוצת מוסכים שבעליהם פיגרו בתשלומי המיסים. המקומיים שידעו על המבצעים, נהגו לברוח במעלה הגבעה כשהגיעו למקום כוחות צה"ל. היינו אמורים להפתיע אותם ובמידת הצורך לרדוף אחריהם ולתפוס אותם. 

   

  הגענו לאזור המטרה והמקומיים החלו לברוח. התחלנו במרדף והצלחנו לתפוס את אחד מהמקומיים . כשקירבנו אותו לאזור החפ"ק, החל קצין המטה לעניני מיסים להכות את הנישום בכאפות ובבעיטות. ביקשתי מקצין המטה להפסיק והיה לנו ויכוח קצר על זכותו להשתמש בלחץ מתון, למען גביית מיסים עבור ממשלת ישראל.

   

  כשחזרנו למטה הממשל הצבאי ביקשתי לשוחח עם המושל. סיפרתי למושל את שאירע וביקשתי להסיק את המסקנות ההכרחיות כנגד מעשיו של אותו קצין, שאינם עולים עם חובתו כקצין מטה בממשל האזרחי, עם חובותיו כקצין בצה"ל וכבן אדם בוגר.

   

  כשנודע לקציני הממשל על התלונה שלי הרגשתי עוינות ולפתע הפסיקו להטיל עלי משימות. לאחר כמה ימים נקראתי לשיחה עם המושל. הוא הודיע לי כי החליט להפסיק את שירותו הצבאי של קצין המטה וכי זה ישוחרר מצה"ל בהסכמה וכי הוא לא יועמד לדין על מעשהו. הסכמתי לסיכומו של המושל, לחצנו ידיים ונפרדנו מתוך ידיעה שהנושא סגור באופן ראוי ולא יפורסם בתקשורת או בציבור. 

   

  לא רציתי שקצין כזה ישרת בצה"ל. היה לי חשוב לראות תגובה נכונה מהמושל ולא רציתי לחסל את עתידו של הקצין הצעיר, שבוודאי היה בלחץ של נסיבות ובסביבה שהובילה אותו למעשים כאלו. 

   

  כמה חודשים לאחר המעשה פגשתי את הקצין הצעיר בחנות לחמרי בנין בסמוך למקום מגורינו המשותף. הוא בירך אותי לשלום. ראיתי בעיניו מעין הכרת תודה על שנמנעתי מלסבך אותו ולהטיל עליו כתם לכל חייו. 

   

   את המושל לשעבר אני פוגש לעיתים יותר תכופות. אנחנו אומרים שלום שלום ומעולם לא שוחחנו על הפרשה. העדות של האלוף גדי שמני ופגישה אקרעית עם המושל לשעבר לפני כמה ימים החזירה אותי לאירוע. 

   

   האם האלוף  גדי שמני צודק בגינוי פרשת סגן מלול המכה  או אולי אל"מ וירוב המגבה. האם היה צורך להעמיד את הקצין המכה לדין או שמספיק היה להדיחו מצה"ל ללא משפט כפי שבוצע עם קצין המטה?


  אלוף פיקוד מרכז גדי שמני מעיד נגד סגן אדם מלול שנאשם בהכאת פלסטינים צילום: אריק סולטן

   

   

   

   

  דרג את התוכן: