כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הטרמילר

  טירמלתי*
  טיילתי עם תרמיל.

  לצאת כמוני לטירמול בגיל 53 פירושו לצאת ללא אגו ותבנית, לפי תוכנית כללית המגדירה נקודות יציאה וחזרה במפה ובזמן, אם בכלל.

  עזבתי כל מה שידעתי. פשוט קמתי, טירמלתי וחזרתי וכמו נולדתי מחדש. צאו לטרמל בעולם תרבותי אחר ומצאתם שלווה גדולה.  המונח 'טרמילר' חדש. עניינו לכידת האגו וקשירתו באופן שלא יפריע. לא יבלוט בתנועה קדימה, הלאה.

  פיתוח עברי למונח "מוצ'ילר", מהמילה הספרדית "מוצ'ילה", בעברית תרמיל.

  מכאן, מוצ'ילר פירושו 'תרמילאי' ומעתה, גם 'טרמילר'. המונח בכל הטייה הומצא על ידי והזכויות שמורות לי.

  לתפיסתי, הנווד עם תרמיל ומקל, או המוצ'ילר, כפי שהוכר עד מחצית המאה הקודמת שינה דמותו ואינו עוד.

  במקומו, קיים תרמילאי מודרני שהתפתח ב-70 שנה לדמות אחרת במהות.

  סביבתו השתנתה. לינה במערות ואבוסים, ופונדקי דרכים וכנסיות נעלמה מעולמו החדש.

  כיום, טרמילרים מטרמלים כטיילים מצויידים היטב לטראק בשטח, אך לנים בהוסטלים ברמת מלונות סבירים ובמחירים, שעדיין מתאימים למטייל צעיר שאמצעיו דלים, המטייל בתקציב נמוך.

  טרמילר או טרמילרית, בוגרים כבני 45 ומעלה, המטיילים עם תרמיל לאורך זמן, כשיכולים כלכלית גם אחרת. הם יוצאים למסע ונעים בו כבודד/ה בלתי תלוי/ה.

  כל היתר נוצר...

  0

  מסע חיי - פוסט 40 - כייף צרוף

  132 תגובות   יום רביעי, 23/9/09, 13:06

  "גוד מורנינג" אמרה מראיה, אפה תחת סדינים והיא שוכבת ומביטה בי.

  "חיכיתי לראות מתי תתעורר מהרעש הזה".

  "הרבה זמן יורד גשם?" שאלתי,

  "שעות"..., צחקה "אבל אתה כמו 'דון' ישן וכלום לא מפריע לך. איזה כיף"...,

  "נחרתי חזק?" שאלתי בדאגה,

  "גם אם כן, הגשם כל כך מרעיש שגם הנחירות שלך, שאגב לי לא מפריעות לא נשמעו כלל. איך אתה יכול לישון כל כך עמוק ברעש הזה?..., מדהים." התפלאה. 

  רווח לי. 'לא התעוררה מנחירותיי' מזל, 'פאדיחה'...,  

  נזכרתי שבנסיעתי לשבדיה עם חברי הטוב יוסי. התגוררנו שנינו 'בחדר אורחים' בבית חברו סזאר בשטוקהולם. בלילה, העיר אותי במכה על ידיי והתחנן "עשה טובה, אני לא יכול יותר, אתה נוחר חזק והורג אותי"?!

  ריחמתי עליו וניסיתי לא להירדם. השענתי ראש, נשען על ידי תחת סנטרי כאילו לקריאה. שכבתי כך מידי פעם נרדם ונוחר וכשלא, הוא היה נרדם ומתעורר כשאני שוב נרדם והתעננו כך שנינו עד הבוקר.

  קיוויתי שזה לא מה שהיה עכשיו כאן ואכן, לדבריה לא היה.

  אכלנו ארוחת בקר נחמדה ויצאנו לטיול באגם. הגענו עד לעיירה ליבינגסטון על שפת הים הקריבי. הפלגנו על הריו דולצ'ה צפונית מזרחית ולפנינו 'אל גולפטה' אזור מקווה מים דמוי אגם קטנטן לא גדול והתקרבנו אל הגדה הצפונית. חשבנו ליהנות מעט מהשמורה הייחודית בעולם כולו, שכן זו נועדה 'לשמר צמחיה' כמו יערות עצי מהגוני וצמחיית ג'ונגל טרופית עבותה ובעליי חיים בים וביבשה.

  שמה 'ביוטופו צ'וקון מאצ'אקאס' ושיטחה הכולל 76,000 דונם. כאן יש הכל במרוכז. רשת תעלות מים מאפשרת לנו סיור בביצות המונגרובה.

   

  תחתינו שחו פרות ים נדירות. ראיתי כמותן בפלורידה. שם ה-'מניטי' הן מאד חמקמקות ולמרות זאת נכחדות.

  ואילו כאן, יש להן אזור גידול משלהן 'ביוטופ' מוגן בחוק. לא הצלחתי לראות אף לא אחת. אבל הידיעה שתחת הסירה הקלה מתנועעות בהמות ממשפחת היונקים שמשקל כל אחת מהן טונה, מרגשת.

  טרם יצאנו אל מרחבי אגם איזאבל, עברנו בשמורות מים מדהימות, משייטים באיטיות חרישית מעל צמחייה עבותה ולצידנו מגוון פרחי מים לבנים וורודים וקטנטנים כחולים. נוף בראשית מדהים.

  המשכנו אל הפלא הבא. נכנסנו לערוץ נהר שרוחבו כמאה מאתיים מטר ומצידיו מצוקים גבוהים מכוסים בצמחיית ג'ונגל ובראשי דקלים הצצים ממנה לכל רוחבו של הנוף על קוו שמים, משווים מראה אקזוטי. הנה, המשיט מכוון את הסירה לצידו השמאלי של הערוץ ומאט עד כדי עצירה לצידו של סלע מאורך, ממנו עולות מדרגות תלולות חצובות בסלע לבן ולצידן מעקות ממוטות ענפי עץ ארוכים. עליהם, קשורים שורשי אוויר מסולסלים באופן שיוקל על המטפס הנשען שלא להחליק. שימוש מדהים בחומרי טבע לא מעובדים, לצרכים של חיים עד היום מקדמה דנא.

  יורדים אל סלע האבן וממנו אל המצוק הגדול. צועדים בשביל ברוחב מטר, מטר וחצי ולאורך בסיס המצוק בריכת מים צלולים בעומק של כמחצית מטר. בסיס הבריכה הטבעית הזו חולי משהו וריח גופרית עולה ממנה. נביעה תרמית טבעית, מעיין חם. כמובן שחלק מנשות הסירה וגם אסנת ומירב טובלות בה.

  טיפסתי במעלה המדרגות למצוק התלול, לראות פלא נוסף של מערות ובהן חקוקות כתובות. האמת שהשריקות שהעלו ריאותיי לא הניחו את דעתי ובהשפעת הבוץ החלקלק והדאגה שלי לשמור על עצמותיי בשלמותן, סובבו אותי על עקביי, או נכון יותר לומר 'על כפכפיי' שהוכיחו שוב, כי טובות הן להליכה בשטחים מישוריים ויבשים. הפוך מכך, מסוכנות הם מאד באזורים מועדיי החלקה, כמו המדרגות החצובות הללו.

  עכשיו 'המשימה העיקרית בחיים' להצליח להגיע למטה בשלמות. חצי שעה טיפוס לא נעים הפך לארבעים וחמש דקות קשות של ירידה תוך אחיזת שלוש נקודות כל אלפית שניה. מסוכן. למטה שטפתי רגליי על רציף הסלע והתיישבתי בסירה שותה מים ונח ומבחין 'בקאיוקו' רחב ובו אינדיאנית ותינוקה. היא, פורקת עם שני גברים אינדיאנים נמוכי קומה, אדמה אפורה.  

  מתברר כי עובדים באתר המתוייר הזה, ולשם הכנת בטון צריך מלט וחול. חול אין כאן, אז מביאים אותו הילידים מהיכן שהוא על גבי הקאנו שלהם. העובדים, כוללים גם אשה (!) לא אשה סתם, אלא, 'אם עובדת'. מאחר ופרנסתה גם כך דלה ואין מי שישמור על ילדיהן, אז 'הן יוצאות' עמם לעבודה.

  למי שלא קולט עדיין, מדובר בשיט למשך שעתיים שלוש של חתירה במשוט אחד, בסירה שעומקה כעשרים סנטימטר ואורכה שולשה עד שישה מטר, רוחבה שבעים שמונים סנטימטר בלבד. בסירה, מונחת ערימת חול אפור שחור רטוב, בגובה של כמטר ותופסת כרבע משטח הסירה.

  אני מניח שהמשקל שווה לעשרה איש לפחות. מאחורי הערימה הנמצאת בקדמת הסירה, יושבת האישה הקטנה הצנומה הזו, ושני זאטוטים יושבים לידה ללא ניע או זיע, כי עלולים הם ליפול לנהר, לאגם. עודי חושב על האישה הזו ועל אורח חייה וכולם חזרו כבר ויושבים במקומם בסירה המתרחקת מהאם העובדת.

  אנו מפליגים בין מצוקי קיר תלולים מהם תלויה צמחייה מיוחדת ומפעיל הסירה עונה לשאלתי, כי אלה צמחי פרי הדומה לאננס. צוקי הסלע האדירים העולים ממי הנהר לגובה של 20 -30 מטר ויותר, נקראים 'קואווה דה לה וואקה'.

  אנחנו לא לבד בערוץ המצוקים הזה. תחת הקירות העצומים חותרים אינדיאנים ב-'קאיוקו'. אלה סירות 'קאנו' באורך כשלושה מטר וברוחב שישים, עשויות גזעי עץ חלולים. אבל גודלן קטן לעומת גודלה של ה 'קאיוקו משא' של האם העובדת.

   

  יישובים הם על ברכיהם, בידם משוט אחד. תוך חתירתם, מים ניתזים כל עת שהמשוט מורם ומועבר אל צידה השני של הקאיוקו והמראה 'כמניפת' כנפי עופות המרחפים מעל. רחש המים וקולות הג'ונגל לא כוללים משק חתירה במי הנהר השלווים. נראים הם כחלק מהטבע ממש, והמבט שלי מכיל אותם בדיוק וכחלק ממראה הודו והדרו של הטבע המפורט כאן כל כך. 

   

   

   

  עופות מים וטוקנים שחורים בעלי מקור צבעוני ענק זקור לפנים, משווה להם מראה מוזר משהו. כאילו מירב משקלם מאחור וגוף ארוך מאד 'נדחף' לפנים בקלילות למרות משקלו. אלה חוצים את האוויר מעלינו ועוברים את הריו דולצ'ה משם, מהג'ונגל שעל המצוקים מצד אחד, אל הצד השני, שם ממתין להם ג'ונגל מעל מצוק אחר. האוויר נושא קולות ציפורים טרופיות מהג'ונגל הגואטמלי. 

  הטבע כולו עסוק בעצמו ולנו אין בו משקל כלל, גם לא מילה. כך משייטים אנו במהירות שאינה מורגשת כלל, משום המרחב האין סופי ונופיו של אגם איזאבל שכאילו ואין להם סוף. אוויר צונן יותר החל מכה בפנינו.

  המצוקים מנמיכים והנוף מתרחב כשאנו משייטים באגם רחב ידיים וממרחק, נראות בקתות ילידים בפאתי הג'ונגל הבנויות על כלונסאות ומידי זמן, אנו קרבים עד כדיי כך, שנראה מבטם הסקרן של הזאטוטים המשחקים לשפת האגם ואין סביבם אף לא מבוגר אחד. הם חלק מהטבע הזה ומכירים את כלליו מינקות.

  הנה קאיוקו ואישה בו ולפניה שני זאטוטים והיא חותרת בקצב אחיד ומשייטת באגם, ולפניה קילומטרים רבועים של מים פתוחים. מנופפת היא לשלום וחוזרת לחתירה תוך כדי תנועה.

  שקנאים מעלינו וחלקם צף על מי האגם נח בין צלילה ואכילה אחת לשנייה וחברו מניף כנפיו כמנסה לטפס ולהמריא אך דואה למצה ציפה. אולי רצה רק לשנות מקום, לשנות מזל.

  משמאלי הג'ונגל קרב אל הסירה השומרת על כיוון אחיד צפון מזרח.

   

  ממרחק לא רב אני מזהה תחילה תרניי סירות מפרש גדולות, יאכטות העוגנות מול בקתות מעוצבות של משקיעי חוץ ועשירי גואטמלה. 'פוארטו באריוס' עיר נמל חשובה.

  צינור מאוזן נתמך על עמודי ברזל החודרים לתוך האגם עד קרקעיתו. אלה שימשו בעבר לשאיבת מיכליות. על הצינורות, יושבים מקובצים אחד אל השני מאות שקנאים אפורים, בשקט. כנאה שבעים.

  חרטום הסירה השומרת כל העת על מהירותה הגבוהה, מצביע למרחק, שם נראה 'מקבץ' תרנים המבשר על קרבה לנמל ליבינגסטון.

  מעט ימינה מהחרטום למרחק, נעלם כבר הג'ונגל ונראה האופק בו מתרחב 'מפרץ הונדורס' המוקף משולשה כיוונים בגואטמלה, הונדורס ובליז ובצפון מזרח, חודר הג'ונגל גם אל הים הקריבי.  

   

  הנמל קטן וצנוע וקשה לשמוע ממנו את סיפורו האקזוטי. כאן לא הופתענו למצוא את 'הגארינאגו', אפריקאים קריביים צאצאי עבדים שהובאו לכאן מהאי 'רואטאן' השייך כיום להונדורס.

  בזמנו יושבו כאן בכוח על ידי הבריטים, לאחר שמרדו בהם בשנת 1795 באי 'סנט וינסנט'. הגארינאגו נקראים גם 'בני הגאריפונה' והם למעשה אפריקאיים שהתערבב דמם בדם שבטים אינדיאנים ילידיים מבני המאיה, ובדמם של מלחים אירופאים ואחרים. 

  בליבינגסטון הם מדברים בשפה ייחודית להם הכוללת ניבים אירופאים ילידיים ואפריקאים. נכון, יש כאן בתי עץ צבעוניים ואנשים מחייכים אליך, כי הם חיים מתיירות ומדיג. אבל מעבר לכך, יש כאן חלל ריק ובו מעט סימני תרבות מקומית. אני ראיתי כאן עזובה זועקת. ביובים שעלו על גדותיהם זורמים במורדותיה המתונים של העיירה השלווה, אל מי הים הקריבי שחופו על דקליו נראה כנעלב. מאד מאכזב.

  למי שהיה בחופי מפרץ מכסיקו כמו 'איסלה מוחארס', 'פלאיה דל כרמן', 'קוסומל', 'טולום' או בליז והונדורס, נעצב למראה העלוב של העיירה הזו ו- 6000 תושביה חיים בעליבות, נשענים על תיירות פוחתת מידי שנה כי כולם מספרים לחבריהם מה 'יש שם לבקר בו' וחבל. 

  מרוב שעמום ומאחר והסירה שלנו תצא חזרה, רק אחרי שלוש שעות עגינה, חיפשתי לרוקן את זיכרון המצלמה שלי על גבי די.וי.די. מצאתי מקום לא רע, אבל יקר פי עשרה, ויתרתי.

  צעדתי עם מראיה לאורך דוכני מזכרות נושא ונותן מבלי לתת ולשאת דבר, כי הכל למעשה מיותר וחסר חן ובוודאי כל ייחוד. נכנסנו לטברנה. יושבים בה תיירים ורודי עור, צלויים. מניפות רוח מעליהם מנסות להזיז את עומס החום. אחוז הלחות גבוה מאד.

  התיישבנו על כסאות עשויים קני במבוק. אין להם קשר למקום או לאזור אבל, זה המראה ואלה הכיסאות. על גביי השולחנות, מפות בד שכובסו בעמילן וגוהצו למשעי. תפריט זקור מסתיר את השולחנות שמעבר. כך, תחת סככת קני סוף בצד רחוב ראשי סלול וכמדומני אחד היחידים הסלול כאן, התיישבנו חושבים להזמין משקה צונן כמו למשל מילקשייק.

  אפריקאית שחורה ורחבה ניצבה מולי וחיוכה חשף שיניים צחורות מעוטרות בשפתיים עבות, המעוצבות כאילו יצאו ממגזין היופי האקזוטי נשיונל ג'אוגראפי, בכתבה על מלכת היופי של שבט 'קאריב', זה מקורם של אלה.

  עינייה הפעורות וחיוכה הענק הקסימו אותי באחת, ולא שינה לי גודל חזה שהרחיק אותה משולחני שאחרת הייתה חונקת את ראשי בין שדיה בניסיונה הראשון להראות לי עד כמה יפה יהיה לי 'ראש עטור צמות זעירות' הפורצות כמזרקות מחרוזי פלסטיק בגווני הטורקיז, הכחול והכתום.

  עוד מגוון צבעים נמצא בשקית ניילון שנשלפה והונחה זה מכבר על מצע הנייר המונח על השולחן, מראיה, פרצה בצחוק קולני כששלפתי משקפיים קטנות עגולי עדשה. אלה שקיבלתי בהוסטל אל רוטירו בסמוק שמפיי כשנעלמו לי משקפיי שלי. המשקפים העגולים הקטנים המונחים על אפי כשראשי מעוטר תוך שניות, בעשרות צמות 'כמזרקות שיער' צבעוניות, וקולה של השחורה המכסה אותי בידיה, מתמרנות את שערי במיומנות גבוהה כזו, גרמו למראיה הלם על פי גודל עינייה הקרועות לרווחה, ממנו יצאה די מהר, פורצת בצחוק מתגלגל.

  זוגות תיירים וורודים ששערם ומראם הצביעו על גילם רב השנים, פרצו בצחוק או כיסו את פניהם ובלמו צחוקם מצנעה וכנראה מרצונם שלא לפגוע בי. אני שרק הנהנתי 'כן, מעניין אותי' לראות את אלבום צילומי הצמות וכבר נמצאתי באיבו של תהליך מזורז ליצירת הון מחרוזים וזריזות אצבעות, הבטתי אל תוך המראה שהונחה לפני וכנמלא בושה על אי ההתאמה של מזרקות אלה לראשי, דרשתי 'פרוק מיידי' תוך שאני מדפדף באלבום ובוחר בצמות מסוג אחר.

  לשמע מחיר צמה אחת בחרוז, אני מזמין 8 וכך נוצרת 'ערוגה' בקדמת ראשי, ערוגת משבצות לבנות שבתוכן קבוצות שיער משוכות אל תוך גומייה צבעונית וזקורות כדקלי הקוקוס. משהו שונה. 

   

   

  עיצוב צמות עצי קוקוס בבית קפה בעיירה ליבינגסטון, אגם איזבל גואטמלה - צילמה מראיה

  40 קצאלס ועוד בקשיש מיצו את העניין המסחרי. זכיתי לחיבוק ונשיקה מצלצלת על לחיי, ומראיה הייתה מוחמאת על ידי התיירים "משבעלה נראה מדהים"..., "זו לא אשתי, זו ביתי" אמרתי, ומראיה נחנקה עד שבטנה כאבה מרוב צחוק על המראה שלי ועל ההצהרה קבל עם ועדה, כי 'בת היא לי' ולא בעלת עמדה, ובוודאי לא נשאלת, או נשאלה שאלה על גוון הצבע של כל גומייה וגומייה.

   

  כאשה, היא 'רק' בחרה את כלל מגוון הגומיות ששימשו את הכושייה החייכנית לביצוע עבודתה ובכך עזרה לה בפרנסתה. כך גם נראה לי מתפרנסים תושבי ליבינגסטון מהדיג.

  כמו שסופר בזמנו כי 'יש דגה בים המלח אבל שיאה בחורף'.  מדריך התיירים שהופתע לשמוע על כך מתייר שהצביע על דייג העומד עם חכתו לחוף ים המלח - ים המוות. 

  "שם!" אמר לו התייר וסיפר: 

  "אמר לי הדייג הזה שהוא דג כאן כל שנה ומתפרנס מכך יפה מאד, אז איך זה מסתדר עם מה שסיפרת לנו?!"

  שמע המדריך וענה לו מיד:

  "בוא, ניגש יחד לראות במו עיננו שזה לא יכול להיות".

  "בים המלח אתה דג? ממתי יש כאן חיים בכלל?' שאל המדריך את הדייג.  

  "יש. יש חיים ועוד איך!" ענה, 

  "אולי תגלה לי מה שאני לא יודע?!" הגיב המדריך בהתנשאות.

  "יש לך קבוצה באוטובוס, נכון?! -, תביא אותם אלי תנו לי 'דולר לראש' ואספר לכם הכל" ענה הדייג והמשיך , עומד עם חכתו. נאספו 30 דולר ונמסרו לדייג שסיפר כי כל שנה דג בדיוק כאן, הוא עומד ודג פריירים כמוהם,

  "זו פרנסתי!" אמר וסיים. 

   

   

   

   

  קוראים יקרים,

  מאד אשמח לקבל תגובה מכל סוג לגבי סיפור המסע. בבקשה, לגבי הצילומים אפשר לציין הערות בגלריה,

  או בהחלט להוסיף התייחסות בתגובה. תגובה רק לגבי צילומים יפים ככל שיהיו, מותירה אותי תוהה האם הסיפור

  לא מעניין יותר ?! 

  אם לא קראת עדיין את פוסטים 1-8 כאילו ואין לך חיסון למסע.

  ניתן להשתמש ברשימת הקישוריות שכאן ולהגיע לכל פוסט בבלוגספר להנאתך,

  תודה, גמר חתימה טובה

  דרור 

   

  סרטון על אגם איזבל  מאתר 'יוטיוב', לא משלי !

  (המשך בפוסט 41

   

  לנוחיותך קישוריות לפוסטים בבלוג 'מסע חיי' / הטרמילר


  הקדמה, טירמלתי בג'ונגל האדם והטבע 

  מבוא ופוסט 1  
  פוסט 2
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=950893
  פוסט 3
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954466

  פוסט 4
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954481
  פוסט 5
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954492
  פוסט 6
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960021
  פוסט 7
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960103
  פוסט 8
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960129
  פוסט 9
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960313
  פוסט 10
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960343
  פוסט 11
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=971571
  פוסט 12
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=981165
  פוסט 13
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=990816

  פוסט 14
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=999423
  פוסט 15
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1009138
  פוסט 16
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1014746
  פוסט 17
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1018609
  פוסט 18
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1026151
  פוסט 19
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1030139
  פוסט 20
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1035851
  פוסט 21
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1039854   
  פוסט 22
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1046725 
  פוסט 23 
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1056003 
  פוסט 24
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1059711
  פוסט 25

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1070274 

  פוסט 26 חלק א'
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1076964

   פוסט 26 חלק ב'  

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1081845

  פוסט 27

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1087630

  פוסט 28 

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1099663 

  פוסט 29

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1105193 

  פוסט 30

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1110790  

  פוסט 31

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1133687 

  פוסט 32

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1144223 

  פוסט 33

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1151463

  פוסט 34

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1163117

  פוסט 35 

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1181017

  פוסט 36

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1185977  

  פוסט 37

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1196040

  פוסט 38

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1201970

  פוסט 39

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1214513

  הנך בפוסט 40

  תודה שהצטרפת למסע שלנו

  דרור

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (131)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/10/09 05:59:


   תודה למככבים בשתיקה

     2/10/09 01:54:

   צטט: manhigut 2009-10-01 15:01:04

   יופי של מאמר ויופי  של עולם ניגלים מתוך כתביך ותמונותיך. מחכה בקוצר רוח להמשך!

    

   תודה ושנה נהדרת!

    

   מאד משמח אותי. תודה רבה וחג שמח

     1/10/09 15:01:

   יופי של מאמר ויופי  של עולם ניגלים מתוך כתביך ותמונותיך. מחכה בקוצר רוח להמשך!

    

   תודה ושנה נהדרת!

     1/10/09 14:57:

   צטט: מחשבות שבלב 2009-10-01 07:10:11

   מדהים! תמונות וכתיבה שמשלימים אחד את השני ונותנים נגיעה של ממש בחוויות האלה שלך:)

   תודה רבה לך, יפה שאת נהנית איתנו במסע, להתראות בהמשך

    

     1/10/09 14:56:

   צטט: ש ר י ת 2009-10-01 07:05:59


   והבוקר התמסרתי  לכאן,

   על מנת להשלים את הקריאה,

   אתה כמו ספר טוב, ממילים ועד נופים

   ואת הדייג החכם והתחמן אהבתי

   ואת מילות הדרך, עד אליו, גם... :-)

    

   בוקר טוב.

    

   תודה רבה שרית, יופי שאת נהנית. משמח.

   חג שמח

   דרור

    

     1/10/09 07:10:
   מדהים!תמונות וכתיבה שמשלימים אחד את השני ונותנים נגיעה של ממש בחוויות האלה שלך:)
     1/10/09 07:05:


   והבוקר התמסרתי  לכאן,

   על מנת להלשים את הקריאה,

   אתה כמו ספר טוב, ממילים ועד נופים

   ואת הדייג החכם והתחמן אהבתי

   ואת מילות הדרך, עד אליו, גם...:-).

    

   בוקר טוב.

    

     1/10/09 04:13:

   צטט: נעמה ארז 2009-09-30 22:30:18


   צילומים מדהימים,

    ומה ההיא עושה לך שם בבית הקפה?

   *

   נעמה

   תודה, הכל כתוב לכל שאלה תשובה :)

    

     30/9/09 22:30:


   צילומים מדהימים,

    ומה ההיא עושה לך שם בבית הקפה?

   *

   נעמה

     30/9/09 16:11:

   צטט: 2btami 2009-09-30 13:20:53

   "אוך אני מת על תגובה כזו משלך :)

   תצ'שמעי יש לי רעיון, להושיב אותך על כסא מפלט ולשחרר אותך מהרגשת המופלטה."

    

    

    

    

     אם אתה שולח אותי לעיר מפלט-

   אז אני מסכימה לרעיון שלך.

    

   אז נפלט לי במקרה מופלטה

   זה צריך להביא פלט מיידי?

   אני מחפש עיר כזו עם פירוטכניקה עבורך

   יא מופת :)

     30/9/09 13:20:

   "אוך אני מת על תגובה כזו משלך :)

   תצ'שמעי יש לי רעיון, להושיב אותך על כסא מפלט ולשחרר אותך מהרגשת המופלטה."

    

    

    

    

     אם אתה שולח אותי לעיר מפלט-

   אז אני מסכימה לרעיון שלך.

     30/9/09 06:33:

   צטט: 2btami 2009-09-30 06:21:59

   מסקנות:

    

   1.  העולם מלא פריירים. הדייג הזה מדהים , כי הוא יודע את זה והוא מנצל את זה.

   ממה הוא מתפרנס יותר? מהפריירים או מהדגים? ביררת? כי זו נקודה מעניינת.

    

   2.'איסלה מוחארס', 'פלאיה דל כרמן', 'קוסומל', 'טולום' או בליז והונדורס,

   מקומות שלא הייתי, מה לעשות, ואני כמעט בטוחה שגם לא אהייה, כי החיים קצרים מדיי והזמן עובר

   והשיירה עומדת לפעמים  מלכת, הרבה יותר מדיי זמן.

    

   3. אני אוהבת את מראיה, תמיד אתה מביא איזו דמות שמתחברת לסיפור מהצד ככה  באקראי וכאילו סתם, וזה באמת הופך לעיקר. פשוט נגנבתי מהצחוק שלה.

    

   4. למה , למה לא הסכמת לכל הראש... איזה מפדח אתה. רק כמה ערוגות מקדימה, זה לא מספיק לשנות את הראש,ממי.  בפעם הבאה אתה עושה ראסטות. תבטיח. ותדע שאתה מתחיל לגדל מעכשיו.

   עד שיש גבר אחד שאין לו קרחת, יוצא שהוא תקוע. באסה.

    

   5. הביוב שנשפך לאוקיאנוס- זה עשה לי רע. רע מאוד. ולא הבנתי למה. מה יש לי פתאום עם הביוב באוקיאנוס מרוחק  וערפילי. אז כנראה שהכל קשור, ומה שקורה שם קורה גם פה ומה שקורה לך במסע  זה בסוף מה שקורה לי 

   בתוך הלב.

    

    

   6. נחסוך זאת. מספיק קישקשנו

    

   7. אני לא יכולה , נו, הצילומים, שלחו אותי למים , למרחבים, הוציאו אותי מהדחיסות של הטקסט הצפוף, הראו עוד אספקט במסע ואיפשרו לי לנדוד גם בעצמי... וזה קשה כי אני תקועה על הכיסא של המחשב באופן סטאטי לגמריי, למשך המון זמן.... 

   אוך אני מת על תגובה כזו משלך :)

   תצ'שמעי יש לי רעיון, להושיב אותך על כסא מפלט ולשחרר אותך מהרגשת המופלטה.

   חיבוק

    

     30/9/09 06:21:

   מסקנות:

    

   1.  העולם מלא פריירים. הדייג הזה מדהים , כי הוא יודע את זה והוא מנצל את זה.

   ממה הוא מתפרנס יותר? מהפריירים או מהדגים? ביררת? כי זו נקודה מעניינת.

    

   2.'איסלה מוחארס', 'פלאיה דל כרמן', 'קוסומל', 'טולום' או בליז והונדורס,

   מקומות שלא הייתי, מה לעשות, ואני כמעט בטוחה שגם לא אהייה, כי החיים קצרים מדיי והזמן עובר

   והשיירה עומדת לפעמים  מלכת, הרבה יותר מדיי זמן.

    

   3. אני אוהבת את מראיה, תמיד אתה מביא איזו דמות שמתחברת לסיפור מהצד ככה  באקראי וכאילו סתם, וזה באמת הופך לעיקר. פשוט נגנבתי מהצחוק שלה.

    

   4. למה , למה לא הסכמת לכל הראש... איזה מפדח אתה. רק כמה ערוגות מקדימה, זה לא מספיק לשנות את הראש,ממי.  בפעם הבאה אתה עושה ראסטות. תבטיח. ותדע שאתה מתחיל לגדל מעכשיו.

   עד שיש גבר אחד שאין לו קרחת, יוצא שהוא תקוע. באסה.

    

   5. הביוב שנשפך לאוקיאנוס- זה עשה לי רע. רע מאוד. ולא הבנתי למה. מה יש לי פתאום עם הביוב באוקיאנוס מרוחק  וערפילי. אז כנראה שהכל קשור, ומה שקורה שם קורה גם פה ומה שקורה לך במסע  זה בסוף מה שקורה לי 

   בתוך הלב.

    

    

   6. נחסוך זאת. מספיק קישקשנו

    

   7. אני לא יכולה , נו, הצילומים, שלחו אותי למים , למרחבים, הוציאו אותי מהדחיסות של הטקסט הצפוף, הראו עוד אספקט במסע ואיפשרו לי לנדוד גם בעצמי... וזה קשה כי אני תקועה על הכיסא של המחשב באופן סטאטי לגמריי, למשך המון זמן.... 

     30/9/09 05:46:

   צטט: חן-לי 2009-09-30 01:21:47


    מגה אנימציות - נופים להורדה

    

   תודה עבור השביט

     30/9/09 01:21:

    מגה אנימציות - נופים להורדה
     29/9/09 19:16:

   צטט: EyalAdventure 2009-09-29 09:35:38

   חוויה ענקית.

   שנה טובה וגמר חתימה טובה. 

   אכן כן. תודה חתימה טובה ושנה טובה

    

     29/9/09 09:35:

   חוויה ענקית.

   שנה טובה וגמר חתימה טובה. 

     28/9/09 21:49:

   צטט: רומפיפיה 2009-09-28 18:20:44


   יקר,] רק עתה הגעתי, קראתי

   וכרגיל התלהבתי...*

   *

    

   וואו לקח לך זמן רומפי, תודה :)

     28/9/09 21:49:

   צטט: תמי ! 2009-09-28 18:16:44


   מבחינתי אני כבר מטיילת שםצוחק

   נהדר לי

     28/9/09 18:20:


   יקר,] רק עתה הגעתי, קראתי

   וכרגיל התלהבתי...*

   *

     28/9/09 18:16:

   מבחינתי אני כבר מטיילת שםצוחק
     28/9/09 18:14:

   צטט: mali 57 2009-09-28 18:08:20

    חבר יקר,

   שמחה שנסעת ונהנת.

   בכך שאתה משתף אותנו

   אנו נהנים גם,

   התחלתי לקרא אותך ונהנת מאד

   אמשיך, ועל כך תודה, 

   חתימה טובה.

    

    

    

    

    

                                                         

    

   תודה רבה מלי, חתימה טובה ושנה נפלאה לך.

   דרור 

     28/9/09 18:08:

    חבר יקר,

   שמחה שנסעת ונהנת.

   בכך שאתה משתף אותנו

   אנו נהנים גם,

   התחלתי לקרא אותך ונהנת מאד

   אמשיך, ועל כך תודה, 

   חתימה טובה.

                                                         

     28/9/09 16:47:


    

   מענה לבקשות... הנה תמונה מהגלריה:

   "זה לא משהו" אמרה,

   שיניתי למזרקות 'עצי קוקוס'...

   "יפה אמרה. 

   למחרת כאב והורד :) 

     28/9/09 16:20:

   צטט: יולי 157 2009-09-28 11:47:23


   דרור יקר,

    

   מצאתי יתרון אחד ביום הכיפורים הזה, שיש לי זמן לקרוא בשקט את הפוסט הזה שלך,

   בדרך כלל, מפאת קוצר זמן מחשב, לא ממש מסתדר.

   ורוצה להגיד לך, שבתור מי שהיתה בחלק מהמקומות שאתה מתאר, אתה אירגנתי לי סשן געגועים מטורף לגווטמאלה , בפוסט הזה.. כתוב יפה, והצילומים מעשירים את חווית הקריאה..

    

   ועל הגעגועים האלה שעוררת..תשלם ביוקר.

    

   בנתיים כוכב , וכל האור שבא ממנו ומחבריו..

   תודה על כל האור וכל המילים החמות ותקווה שחשבון יבוא עם סוכריה טובה.

   רק טוב

    

     28/9/09 16:18:

   צטט: עו"ד יעל גיל 2009-09-28 11:12:54

   תגובתי היא כדלקמן : אתה כותב נהדר, התמונות מקסימות ולמה לעזאזל אני לא שם? תמשיך להנות.

    

   יעל, המון תודה :) 

   אני יודע למה את לא שם. תמשיכי להנות אתנו ותכנני תאריך יעד לצאת לטיול דחוף.

     28/9/09 16:16:

   צטט: יהודית ש 2009-09-28 09:45:03


   דרור תודה

   על סיפור

   המשך המסע

   והתמונות מדהימות

   שק הכוכבים התרוקן

   אך מבטיחה לחזור

   כאשר יתמלא בשנית....

    

   גמר חתימה טובה

    

   יהודית יקרה, קמח"ט לך והלוואי ויתגשמו כל משאלותייך במהרה. תודה רבה

     28/9/09 11:47:


   דרור יקר,

    

   מצאתי יתרון אחד ביום הכיפורים הזה, שיש לי זמן לקרוא בשקט את הפוסט הזה שלך,

   בדרך כלל, מפאת קוצר זמן מחשב, לא ממש מסתדר.

   ורוצה להגיד לך, שבתור מי שהיתה בחלק מהמקומות שאתה מתאר, אתה אירגנתי לי סשן געגועים מטורף לגווטמאלה , בפוסט הזה.. כתוב יפה, והצילומים מעשירים את חווית הקריאה..

    

   ועל הגעגועים האלה שעוררת..תשלם ביוקר.

    

   בנתיים כוכב , וכל האור שבא ממנו ומחבריו..

     28/9/09 11:12:
   תגובתי היא כדלקמן : אתה כותב נהדר, התמונות מקסימות ולמה לעזאזל אני לא שם? תמשיך להנות.
     28/9/09 09:45:


   דרור תודה

   על סיפור

   המשך המסע

   והתמונות מדהימות

   שק הכוכבים התרוקן

   אך מבטיחה לחזור

   כאשר יתמלא בשנית....

    

   גמר חתימה טובה

     27/9/09 20:22:

   צטט: ליאורה בן יצחק 2009-09-27 19:28:51


   דרור, אני עם התרמיל הסימבולי שלי ממשיכה להנות מהטיול המהפנט הזה :)

   גמ"ח. ליאורה

   נהדר ליאורה,

   תמשיכי בכייף ההנאה כולה שלי.

   גמח"ט,

   דרור

    

     27/9/09 19:28:


   דרור, אני עם התרמיל הסימבולי שלי ממשיכה להנות מהטיול המהפנט הזה :)

   גמ"ח. ליאורה

     27/9/09 16:09:

   צטט: היועץ המשפטי 2009-09-27 08:55:17


   לא יעזור לך

   אבל התמונות ששמת כאן, גונבות את ההצגה

    

   אין טוב ממראה עיניים.

    

   והתמונות האלה בהחלט נותנות חשק לעוד.

    

   ותודה נפרדת על הארגון המופלא של האינדקס לכל ה40 פוסטים

    

   גמר חתימה טובה

    

   ושנת דרור

    

   זה נקרא ייעוץ מקצועי הוגן. לומר "לא יעזור לך" זו העצה הכי טובה שאפשר לתת לחבר בקפה :))

   אני יודע שאתה צודק. לכן, עשיתי מעשה והוצאתי כרזה, אנא הוסיפו מילה על הכתיבה :)

   תודה לך על הפירגון, זה הרבה בדורנו.

    

   גמח"ט ***

   דרור

     27/9/09 16:07:

   צטט: 2btami 2009-09-27 08:50:05

   הצילומים מדהימים.

    

   סתאאאאאאאאאאאם. 

    

    

   ברצינות?

    

   הצילומים משהו.

   אוף שוב נפלט לי.

    

   טוב אז אכתוב לך אחרי ההכנות לחג, ואחרי המשפחה ואחרי

   הצהריים של היום של אחרי המהומות.

   בנתיים

   שנה טובה וחתימה טובה.

    

    

   דרך אגב

   הצילומים באמת יפים.... 

    

   :) קיבלתי הכל כולל ת'עקיצות באהבה רבה

       שתמשיכו להנות מיצירה ראוייה וכתיבה מבריקה

       שיתגשמו לך כל המשאלות בבריאות טובה ***

    

     27/9/09 08:55:


   לא יעזור לך

   אבל התמונות ששמת כאן, גונבות את ההצגה

    

   אין טוב ממראה עיניים.

    

   והתמונות האלה בהחלט נותנות חשק לעוד.

    

   ותודה נפרדת על הארגון המופלא של האינדקס לכל ה40 פוסטים

    

   גמר חתימה טובה

    

   ושנת דרור

     27/9/09 08:50:

   הצילומים מדהימים.

    

   סתאאאאאאאאאאאם. 

    

    

   ברצינות?

    

   הצילומים משהו.

   אוף שוב נפלט לי.

    

   טוב אז אכתוב לך אחרי ההכנות לחג, ואחרי המשפחה ואחרי

   הצהריים של היום של אחרי המהומות.

   בנתיים

   שנה טובה וחתימה טובה.

    

    

   דרך אגב

   הצילומים באמת יפים.... 

    

     27/9/09 06:47:

   צטט: ליריתוש 2009-09-27 03:34:40


   עוד פוסט יפהפה מבית היוצר שלך במסע המופלא והמרתק,

   והתמונות יפות ומשובבות נפש!

   מתי אתה קונה נעליים נורמליות במקום להסתובב עם הקרוקס??

   :))...

   יש עימי זוג נעליים מאד לא נורמאליות, עמידות בשחיקה ובחום גבוה וכמובן קור אכזר.

   נעלי הרים שמן ומחירן היה בהתאם לתכונותיהן ושווה ערך לטיסה חוצה יבשת..., 

   אלא שבחום ובלחות של הג'ונגלים במישורי גואטמלה הן ארוזות היטב בתרמיל הגדול למטה, 

   מאז הירידה מהרי הגעש.

   כך הכי נוח לי.

   תודה רבה לך לירית וגמח"ט לי' ולך :)

    

     27/9/09 03:34:


   עוד פוסט יפהפה מבית היוצר שלך במסע המופלא והמרתק,

   והתמונות יפות ומשובבות נפש!

   מתי אתה קונה נעליים נורמליות במקום להסתובב עם הקרוקס??

     26/9/09 23:28:

   צטט: Malliked 2009-09-26 22:17:54

   תודה !
   אתה הורג אותי  עם התמונות המופלאות, התאורים, המקומות.

   גם אני רוצה.......

    שנה נפלאה !!!

    

   גם לך. תודה רבה ותמשיכי להנות

     26/9/09 22:17:

   תודה !
   אתה הורג אותי  עם התמונות המופלאות, התאורים, המקומות.

   גם אני רוצה.......

    שנה נפלאה !!!

     26/9/09 18:57:

   צטט: מיקה'לי 2009-09-26 18:52:10


   מזל גדול שנבראת. 

   שנסעת,

   שהיית,

   שצלמת,

   שכתבת.

   שהבאת את היפעה הזו גם אלינו

   אלו שלא היו

   תבורך.

   ותחתם רק לטוב

   מאירה

    

   תודה רבה מאירה וגמר חתימה טובה לך

    

     26/9/09 18:52:


   מזל גדול שנבראת. 

   שנסעת,

   שהיית,

   שצלמת,

   שכתבת.

   שהבאת את היפעה הזו גם אלינו

   אלו שלא היו

   תבורך.

   ותחתם רק לטוב

   מאירה

    

     25/9/09 19:33:

   צטט: אורנה ע 2009-09-25 18:27:16


   הצילומים נפלאים.

   החוויות שלך מרתקות.

   ובנוסף אתה מצליח להעביר את המסע כאילו היינו איתך.

   הולכת לאגור כוחות להמשך.

   תודה אורנה, יפה לראות אותך שוב איתנו :)

    

     25/9/09 19:32:

   צטט: אצילית במדבר 2009-09-25 18:16:48


   איזה יופי של תמונותתתת

   איזה נופים מדהימים....

   ממש מראה מקסים....

    

    

   תודה רבה לך

     25/9/09 18:27:


   הצילומים נפלאים.

   החוויות שלך מרתקות.

   ובנוסף אתה מצליח להעביר את המסע כאילו היינו איתך.

   הולכת לאגור כוחות להמשך.

     25/9/09 18:16:


   איזה יופי של תמונותתתת

   איזה נופים מדהימים....

   ממש מראה מקסים....

   .. 

     25/9/09 17:42:

   צטט: לולה בר 2009-09-25 10:12:54


   האגם הזה פינת גן עדן ביופיו.

   משפט חכם, הטבע כולו עסוק בעצמו ולנו אין בו משקל כלל, גם לא מילה.

   מבלי לדעת, הגבתי וכיכבתי אתמול בלילה לתמונה מהפוסט הזה. נדהמתי מן היופי והצבעוניות.

   שמחה שהגעתי לסיפור שמאחורי התמונה.

   הדייג חייך אותי כמובן, הרי כבר אמרו חז"ל "הפריירים לא מתים. הם רק מתחלפים" :))

   גמח"ט ושנה מתוקה,

   לולה

   יצא לי במקרה המשפט הזה... :(

    

   תודה לולה גמח"ט גם לך

    

     25/9/09 10:12:


   האגם הזה פינת גן עדן ביופיו.

   משפט חכם, הטבע כולו עסוק בעצמו ולנו אין בו משקל כלל, גם לא מילה.

   מבלי לדעת, הגבתי וכיכבתי אתמול בלילה לתמונה מהפוסט הזה. נדהמתי מן היופי והצבעוניות.

   שמחה שהגעתי לסיפור שמאחורי התמונה.

   הדייג חייך אותי כמובן, הרי כבר אמרו חז"ל "הפריירים לא מתים. הם רק מתחלפים" :))

   גמח"ט ושנה מתוקה,

   לולה

     25/9/09 05:28:

   צטט: מודי10 2009-09-25 04:57:00


   אז זהו, שתדע לך

   גמני גמני פעם יהיה שם

   דיל?

   דיל. אני אהיה מאושר לדעת שאת נוסעת ואשמח לייעץ לך עד כמה שאוכל. גואטמלה לדעתי אחת הארצות היפות בעולם עם מגוון מרתק לכל החושים. מאד מומלץ.  

    

     25/9/09 05:26:

   צטט: פיGי 2009-09-25 01:10:20


   אין ספק שזכית!!

   באחד המסעות המרתקים ביותר..

   נהנית לקרוא ולחשוב כאילו אני שם...באחד הכיסים או בתרמיל 'שךקריצה

   מקומות מדהימים...

   מקווה, שביום מן הימים, גמני אגיע...

   (מחכה להמשך...)

    

   גמר חתימה טובה

   ושיכתבו אותך בספר החייםחיוך

    

   לי אין ספק שזכיתי בקוראת, כמוך העוקבת אחרי הפוסטים ומשתתפת איתנו במסע בצורה הכי קרובה שאפשר כאן.

   המון תודה לך. כבר כתבו לפני 56 שנה, לא?! :) גמח"ט לך

     25/9/09 05:23:

   צטט: OR37 2009-09-24 23:11:19

   צטט: הטרמילר 2009-09-24 20:46:45

   צטט: OR37 2009-09-24 19:46:59


   סירה אינדיאנית זה הקעקוע הבא שלי...

   לא משעמם אצלך בכלל!!!

   חייבת לציין שהצילומים ריתקו אותי לגמרי:)

    

   איפה תשיטי את הקאנו, מעניין? והאם תצלמי אותו ותעלי לכאן ? 

   לכן הצילומים כאן, לרתק :) 

   מבטיחה לשלוח אליך ממש בקרוב..אבל זה מצריך פוסטצוחק

    

   אני כאן. אוקיי, פוסט.

    

     25/9/09 05:23:

   צטט: ruthy 2009-09-24 22:37:46

   מלים מעניינות וצילומים נהדרים

   תודה רותי

    

     25/9/09 04:57:


   אז זהו, שתדע לך

   גמני גמני פעם יהיה שם

   דיל?

     25/9/09 01:10:


   אין ספק שזכית!!

   באחד המסעות המרתקים ביותר..

   נהנית לקרוא ולחשוב כאילו אני שם...באחד הכיסים או בתרמיל 'שךקריצה

   מקומות מדהימים...

   מקווה, שביום מן הימים, גמני אגיע...

   (מחכה להמשך...)

    

   גמר חתימה טובה

   ושיכתבו אותך בספר החייםחיוך

     24/9/09 23:11:

   צטט: הטרמילר 2009-09-24 20:46:45

   צטט: OR37 2009-09-24 19:46:59


   סירה אינדיאנית זה הקעקוע הבא שלי...

   לא משעמם אצלך בכלל!!!

   חייבת לציין שהצילומים ריתקו אותי לגמרי:)

    

   איפה תשיטי את הקאנו, מעניין? והאם תצלמי אותו ותעלי לכאן ? 

   לכן הצילומים כאן, לרתק :) 

   מבטיחה לשלוח אליך ממש בקרוב..אבל זה מצריך פוסטצוחק

    

     24/9/09 22:37:
   מלים מעניינות וצילומים נהדרים
     24/9/09 21:55:

   צטט: דיקלה5 2009-09-24 21:51:28


   עוקבת בהנאה...

   לך *

    

   יופי :)

     24/9/09 21:51:


   עוקבת בהנאה...

   לך *

     24/9/09 20:48:

   צטט: אניגמה 313 2009-09-24 20:17:06

   תענוג, תענוג, תענוג לקרוא. עכשיו, אחרי שקראתי שהכריחו אותך לקרוא, אני מבינה מאין השפה הנהדרת שלך:-)

   והצילומים הם תוספת בלתי נפרדת לתענוג...

   *

   יוו... ממך לקבל מחמאה כזו על שפה זה ענק. תענוג מתוק מדבש :))

   פעעעם ידעתי לצלם :))....

     24/9/09 20:46:

   צטט: OR37 2009-09-24 19:46:59


   סירה אינדיאנית זה הקעקוע הבא שלי...

   לא משעמם אצלך בכלל!!!

   חייבת לציין שהצילומים ריתקו אותי לגמרי:)

    

   איפה תשיטי את הקאנו, מעניין? והאם תצלמי אותו ותעלי לכאן ? 

   לכן הצילומים כאן, לרתק :) 

     24/9/09 20:44:

   צטט: אילנה אדנר 2009-09-24 18:27:52


   היי,

    

   פיספסתי את הסירות הראשונות שיצאו לדרך, אבל עליתי על זו.

    

   אני אוהבת לקרוא סיפורי מסעות שמשולבים בהם תמונות משום שאז ניתנת ההזדמנות להתלוות לטיול דרך עיני המספר.

   כמובן שאפשר לכתוב סיפור מסע גם ללא תמונות, אבל אז, לדעתי, הסיפור צריך לכלול עלילה מסויימת. כמו ספר מתח וכו'.

    

   נהניתי מאד לקרוא את הסיפור הזה, חייכתי מדי פעם.

    

   והתמונות, מרשימות.

    

   וכמובן, אלך לקרוא את הפרקים הקודמים!

    

   תודה. יופי לי ולך, להתראות במסע :)

     24/9/09 20:44:

   צטט: קורע ברך 2009-09-24 18:13:02


   צ'מע אחי.

   כניראה שלא אהיה שם איפה שאתה הייתה.

    

   כך שאני מאד מבסוט לקרוא אותך

   ולראות את התמונות.

    

   אחלה :) תודה

     24/9/09 20:43:

   צטט: אביה אחת 2009-09-24 17:47:02


   טרמילר -

   תודה על המסע

   על התמונות המדהימות

   אפשר פעם גם?:)

   גמר חתימה טובה

    

    

   ואזלו כוכביי:(

    

   כן. לא נורא שובי כשישובו :))

     24/9/09 20:42:

   צטט: pozit 2009-09-24 16:18:08

   מדהימות התמונות

   פוזית*

    

   יופי:)

    

     24/9/09 20:42:

   צטט: denit2 2009-09-24 15:04:04


   תמונות יפהפיות .

   שנה טובה וגמר חתימה טובה

   תודה גם לך

    

     24/9/09 20:41:

   צטט: אלונA 2009-09-24 14:33:54


   איזה תמונות...

   מיד נשאבתי להמשך המסע

   שלך/שלנו

   ואיזה כיף זה היה,

   אפילו לא היו לי התכוצויות שרירים

   זה בגלל שיש לי כבר כושר?

    

   ברור :)

     24/9/09 20:17:

   תענוג, תענוג, תענוג לקרוא. עכשיו, אחרי שקראתי שהכריחו אותך לקרוא, אני מבינה מאין השפה הנהדרת שלך:-)

   והצילומים הם תוספת בלתי נפרדת לתענוג...

   *

     24/9/09 20:04:

   צטט: עליזהלה 2009-09-24 12:21:16

   ולי יש חבר שלאבאשלו יש אקרים רבים של אדמה במדבר יוטה

   וכל שנה הוא מרוויח הון מ"אי גידול אספסת"...

   כבר הספיק לרכוש שבעה בתי מלון עם קאזינו בילט-אין

   מכספי הקרן לנזקי בצורת - גוד בלאס אמריקה....

   התייחסת בכובד ראש לחברות התיירים בים המלח...

   יפה לך.

   תודה רבה:))

    

     24/9/09 20:03:

   צטט: אור נגוהות 2009-09-24 11:42:02


   תאורי הטבע שלך פלוס הצילומים המרהיבים פשוט תענוג לעיניים.....תודה דרור:)

   כייף לקרוא ממך שכך :)

    

     24/9/09 20:02:

   צטט: fanny-li 2009-09-24 11:04:47

   העונג היה כולו שלי

   גמר חתימה טובה

   שנה נפלאה.

   כייף:))

    

     24/9/09 20:02:

   צטט: fanny-li 2009-09-24 11:04:47

   העונג היה כולו שלי

   גמר חתימה טובה

   שנה נפלאה.

   כייף:))

    

     24/9/09 20:01:

   צטט: ענף 2009-09-24 09:04:04


   מזלך שיום כיפור מגיע

   תוכל לכפר על מה שאתה עושה לי.

   הקנאה שלי בנוף,בסיפורים

   והחשק שאתה עושה לי.

   אני הולך עכשיו לקטוף עלים עם שרכים

   למלא את האמבטיה ולחשוב

   שאני גם מטייל.

   אני כל כך נהנה שאתה חבר שלי, חבל"ז

   אין עליך

    

     24/9/09 20:01:

   צטט: איבי 2009-09-24 08:48:39

   הסיפור מקסים.

   אבל התמונות, איזה תמונות.

   להתעלף !


    

   אל תתעלפי לי, אני צריך אותך :))תודה

    

     24/9/09 20:00:

   צטט: shabat shalom 2009-09-24 07:59:37

   ראוי לשבח את הסיפורים שלך שכוללים גם את הפינות העצובות של החיים שם.

   תודה רבה לך. משמח שאתה נהנה.

    

     24/9/09 19:59:

   צטט: ש פ י 2009-09-24 07:01:32


   גוד מורנינג אמרה גם שפי.

   ;-)

    

   גוד איונינג ענה לה...:))

     24/9/09 19:58:

   צטט: מדהימה50 2009-09-24 00:24:44

   תענוג מתמשך...

   תשואות חברי.....

   אמתין בשקיקה לפרק הבא

   תודה

   נהדר, תודה

     24/9/09 19:58:

   צטט: מרוית באהבה... 2009-09-24 00:15:54


   דרור יקירי.

   ברשותך מצלמת לפניי את כל פרקי המסע.

   ברצוני לקרוא מתחילתו ברוגע ובקפידה מרובה....((-:

   אכן מעניין ומרתק....

   גמר חתימה טובה !


    

   קיבלת את רשותי בכל הכבוד :)

    

     24/9/09 19:57:

   צטט: אהרון... 2009-09-23 23:30:01


   כרגיל, תערובת דה לוקס של טקסט מרתק ותמונות יפיפיות. אגב, אולי יש לך סרטון וידאו מביקור באחד מהמקומות, שאפשר לשבץ כאן להנאת החברים? זה עשוי להיות נחמד. 

    

   גמר חתימה טובה, דרור.

   תודה רבה. לבקשתך הרמתי סרטון בקישורית נסה :)

    

     24/9/09 19:56:

   צטט: אליקו 1 2009-09-23 23:18:10


   תודה לך דרור על המשך השיתוף במסעיך המרתק. אני בטוח שהשחזור מועיל לך מבחינה אישית לא פחות מאשר הוא מרתק את הקוראים.

   נכון. תודה רבה אליקו

    

     24/9/09 19:55:

   צטט: דידיה 2009-09-23 23:13:52


   מחכה לכל פרק חדש בקוצר רוח! מגלה בזכותך מקומות, ריחות, נופים. כרגע רק דרך המסע שלך ומקווה שיום אחד כשגוזליי יגדלו- אצא למסע משלי.

   אני רק יכול לאחל לך שכך. לו יהי :)) תודה רבה

    

     24/9/09 19:53:

   צטט: o historia 2009-09-23 22:09:01


   toda al avahat a olam leiadeinu( le eineinu)

    

   תרגום: 'תודה על הבאת העולם לידנו לעיננו'.

   תודה :))

     24/9/09 19:52:

   צטט: נקודה שבלב 2009-09-23 21:26:34

   ממשיכה אתך במסע הוירטואלי הנפלא

   לי חסרות מדרכות

   בתי קפה

   וחנויות

   כזאת רדודה

   אני מודה.

   הרדידות שלך מוצאת חן בעיניי

   שאשלח לך מדרכה?

    

    

     24/9/09 19:51:

   צטט: דיקלה5 2009-09-23 21:13:22

   ממשיכה לעקוב ולהנות..

   התמונות מרהיבות...

   (חוק ה-24)

   אחלה, מה לעשות מחכים :))

    

    

     24/9/09 19:50:

   צטט: guitarwoman 2009-09-23 20:17:35


   הטבע כולו עסוק בעצמו ולנו אין בו משקל כלל, גם לא מילה.

   כן ולא. poor Livingstone, מהי קידמה ומה מחירה.

   (גילוי נאות: אני עוד בפוסט הקודם, תחת הרושם הזה שהוא הותיר בי...)

    

   לצאת מהר ולהפתח לנופים, ויט ויט...

   :)

     24/9/09 19:49:

   צטט: יוסי נבו 2009-09-23 20:18:09


   תודה דרור, שלקחתי לשיט באגם ליווינגסטון, שהראת לי את המראות וששיתפת אותי בחוויות. מרתק כמו תמיד. 

   תודה לך יוסי. את גם שר יפה, שאפו :))

    

     24/9/09 19:48:

   צטט: *עדינה* 2009-09-23 19:53:34

    

   קשה, קשה לקרוא אותך ...

   כולי מלאת קינאה על הטיולים במקומות המרהיבים

   והאנשים המופלאים.

   הנאה צרופה נשיקה

    

   לאאא, את איתי :) תודה עדינה

     24/9/09 19:47:

   צטט: ארנה א 2009-09-23 19:49:32


   איזה כיף של הרפיה. להיות כך משוחרר וחופשי. נהדר!!!

    

   משו משו נסי :)

     24/9/09 19:46:


   סירה אינדיאנית זה הקעקוע הבא שלי...

   לא משעמם אצלך בכלל!!!

   חייבת לציין שהצילומים ריתקו אותי לגמרי:)

     24/9/09 19:46:

   צטט: ,תשוקי 2009-09-23 19:43:43

   תודה, ממשיכים לטייל...

   שוקי

    

   נהדר שוקי :)

     24/9/09 19:46:

   צטט: anaatti 2009-09-23 19:39:53


   לנשום את הנופים,

    לספוג את הצבעים, והירוק כחול מרווה צימאון טיולים,

   וסיפור המסע שואב לתוך הרגע של עוד סיפור אנושי מקומי,,,,

    

   תודה  דרור על השיתוף הנפלא *

    

   כייף:)

     24/9/09 19:45:

   צטט: ארזעמירן 2009-09-23 19:32:44


   וואי - לא היה לי מושג שמדובר בספר עב-כרס (אליו הגעתי לגמרי באמצע, מסתבר)

   אני אשמור את הפרקים הראשונים לשעות הקשות של יום כיפור.

   כרגע, ברשותך, אני אתרכז בתמונות.

   (שהן באמת יפות)

   בבקשה, העונג כולו שלי :)

    

     24/9/09 19:45:

   צטט: raquelle 2009-09-23 19:12:46

   הצילמומים כמו הסיפורים ממש מרהיבים.

   נראה לי שעוד רגע אני שמה כל יום שקל

   בצד אולי פעם אוכל להגיע לשם.

    

   נראה שכדאי לך :) תודה

     24/9/09 18:27:


   היי,

    

   פיספסתי את הסירות הראשונות שיצאו לדרך, אבל עליתי על זו.

    

   אני אוהבת לקרוא סיפורי מסעות שמשולבים בהם תמונות משום שאז ניתנת ההזדמנות להתלוות לטיול דרך עיני המספר.

   כמובן שאפשר לכתוב סיפור מסע גם ללא תמונות, אבל אז, לדעתי, הסיפור צריך לכלול עלילה מסויימת. כמו ספר מתח וכו'.

    

   נהניתי מאד לקרוא את הסיפור הזה, חייכתי מדי פעם.

    

   והתמונות, מרשימות.

    

   וכמובן, אלך לקרוא את הפרקים הקודמים!

     24/9/09 18:13:


   צ'מע אחי.

   כניראה שלא אהיה שם איפה שאתה הייתה.

    

   כך שאני מאד מבסוט לקרוא אותך

   ולראות את התמונות.

     24/9/09 17:47:


   טרמילר -

   תודה על המסע

   על התמונות המדהימות

   אפשר פעם גם?:)

   גמר חתימה טובה

    

    

   ואזלו כוכביי:(

     24/9/09 17:37:

   צטט: 1noga 2009-09-23 19:12:27


   תודה דרור על עוד פרק מרתק בחבל ארץ נפלא

   ועל ההסברים אודות סירות האינדיאנים,

   ועל החיוך על הדייג בים המלח.

   וכל אלו בכתיבה כה רגישה

   תודה לך.

    

   :) תודה רבה נוגה

    

     24/9/09 17:36:

   צטט: naomi P 2009-09-23 18:28:59

   עולם מופלא

    

   ואתה מביא לנו אותו הנה

   בדרך היפה ביותר.

   WOW

    

    

   שנה טובה

   גמר חתימה טובה*

    

   :) תודה גמח"ט

     24/9/09 17:36:

   צטט: ami10 2009-09-23 17:58:10


   אכן עולם יפה...

   :)

    

     24/9/09 17:35:

   צטט: יהודית מליק-שירן 2009-09-23 17:26:53

   דרור, תודה על רגע של הנאה*הצילומים יפים

    

   תודה לך שאת באה לקרוא אצלי

     24/9/09 17:35:

   צטט: מורנינג 2009-09-23 13:13:44

   גוד טרמילר*

    

   פוצצת אותי מצחוק גוד, מורנינג.

   תודה

     24/9/09 16:18:

   מדהימות התמונות

   פוזית*

    

     24/9/09 15:04:


   תמונות יפהפיות .

   שנה טובה וגמר חתימה טובה

     24/9/09 14:33:


   איזה תמונות...

   מיד נשאבתי להמשך המסע

   שלך/שלנו

   ואיזה כיף זה היה,

   אפילו לא היו לי התכוצויות שרירים

   זה בגלל שיש לי כבר כושר?

     24/9/09 12:21:

   ולי יש חבר שלאבאשלו יש אקרים רבים של אדמה במדבר יוטה

   וכל שנה הוא מרוויח הון מ"אי גידול אספסת"...

   כבר הספיק לרכוש שבעה בתי מלון עם קאזינו בילט-אין

   מכספי הקרן לנזקי בצורת - גוד בלאס אמריקה....

     24/9/09 11:42:

   תאורי הטבע שלך פלוס הצילומים המרהיבים פשוט תענוג לעיניים.....תודה דרור:)
     24/9/09 11:04:

   העונג היה כולו שלי

   גמר חתימה טובה

   שנה נפלאה.

     24/9/09 09:04:


   מזלך שיום כיפור מגיע

   תוכל לכפר על מה שאתה עושה לי.

   הקנאה שלי בנוף,בסיפורים

   והחשק שאתה עושה לי.

   אני הולך עכשיו לקטוף עלים עם שרכים

   למלא את האמבטיה ולחשוב

   שאני גם מטייל.

     24/9/09 08:48:

   הסיפור מקסים.

   אבל התמונות, איזה תמונות.

   להתעלף !


    

     24/9/09 07:59:
   ראוי לשבח את הסיפורים שלך שכוללים גם את הפינות העצובות של החיים שם.
     24/9/09 07:01:


   גוד מורנינג אמרה גם שפי.

   ;-)

     24/9/09 00:24:

   תענוג מתמשך...

   תשואות חברי.....

   אמתין בשקיקה לפרק הבא

   תודה

     24/9/09 00:15:

   דרור יקירי.

   ברשותך מצלמת לפניי את כל פרקי המסע.

   ברצוני לקרוא מתחילתו ברוגע ובקפידה מרובה....((-:

   אכן מעניין ומרתק....

   גמר חתימה טובה !


    

     23/9/09 23:30:


   כרגיל, תערובת דה לוקס של טקסט מרתק ותמונות יפיפיות. אגב, אולי יש לך סרטון וידאו מביקור באחד מהמקומות, שאפשר לשבץ כאן להנאת החברים? זה עשוי להיות נחמד. 

    

   גמר חתימה טובה, דרור.

     23/9/09 23:18:

   תודה לך דרור על המשך השיתוף במסעיך המרתק. אני בטוח שהשחזור מועיל לך מבחינה אישית לא פחות מאשר הוא מרתק את הקוראים.
     23/9/09 23:13:

   מחכה לכל פרק חדש בקוצר רוח! מגלה בזכותך מקומות, ריחות, נופים. כרגע רק דרך המסע שלך ומקווה שיום אחד כשגוזליי יגדלו- אצא למסע משלי.
     23/9/09 22:09:

   toda al avahat a olam leiadeinu( le eineinu)
     23/9/09 21:26:

   ממשיכה אתך במסע הוירטואלי הנפלא

   לי חסרות מדרכות

   בתי קפה

   וחנויות

   כזאת רדודה

   אני מודה.

     23/9/09 21:13:

   ממשיכה לעקוב ולהנות..

   התמונות מרהיבות...

   (חוק ה-24)

     23/9/09 20:17:


   הטבע כולו עסוק בעצמו ולנו אין בו משקל כלל, גם לא מילה.

   כן ולא. poor Livingstone, מהי קידמה ומה מחירה.

   (גילוי נאות: אני עוד בפוסט הקודם, תחת הרושם הזה שהוא הותיר בי...)

     23/9/09 20:18:

   תודה דרור, שלקחתי לשיט באגם ליווינגסטון, שהראת לי את המראות וששיתפת אותי בחוויות. מרתק כמו תמיד. 
     23/9/09 19:53:

    

   קשה, קשה לקרוא אותך ...

   כולי מלאת קינאה על הטיולים במקומות המרהיבים

   והאנשים המופלאים.

   הנאה צרופה נשיקה

     23/9/09 19:49:

   איזה כיף של הרפיה. להיות כך משוחרר וחופשי. נהדר!!!
     23/9/09 19:43:

   תודה, ממשיכים לטייל...

   שוקי

     23/9/09 19:39:


   לנשום את הנופים,

    לספוג את הצבעים, והירוק כחול מרווה צימאון טיולים,

   וסיפור המסע שואב לתוך הרגע של עוד סיפור אנושי מקומי,,,,

    

   תודה  דרור על השיתוף הנפלא *

     23/9/09 19:32:


   וואי - לא היה לי מושג שמדובר בספר עב-כרס (אליו הגעתי לגמרי באמצע, מסתבר)

   אני אשמור את הפרקים הראשונים לשעות הקשות של יום כיפור.

   כרגע, ברשותך, אני אתרכז בתמונות.

   (שהן באמת יפות)

     23/9/09 19:12:

   הצילמומים כמו הסיפורים ממש מרהיבים.

   נראה לי שעוד רגע אני שמה כל יום שקל

   בצד אולי פעם אוכל להגיע לשם.

     23/9/09 19:12:


   תודה דרור על עוד פרק מרתק בחבל ארץ נפלא

   ועל ההסברים אודות סירות האינדיאנים,

   ועל החיוך על הדייג בים המלח.

   וכל אלו בכתיבה כה רגישה

   תודה לך.

    

     23/9/09 18:28:

   עולם מופלא

    

   ואתה מביא לנו אותו הנה

   בדרך היפה ביותר.

   WOW

    

    

   שנה טובה

   גמר חתימה טובה*

     23/9/09 17:58:

   אכן עולם יפה...
   דרור, תודה על רגע של הנאה*הצילומים יפים
     23/9/09 13:13:

   גוד טרמילר*

   פרופיל

   הטרמילר The Tarmiler
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון