כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  האם הכסת"ח משתלט על יזמי ההיטק בישראל?

  24 תגובות   יום חמישי, 24/9/09, 14:00

  האם הכסת"ח משתלט גם על יזמי ההיטק בישראל? האם אנחנו מאבדים גם את יתרונות כושר האילתור שלנו לסינים משנחאי ומסינגפור?

   

  פרופסור כריסטופ לוך מבכירי החוקרים באינסיאד, ביה"ס היוקרתי למנהל עסקים בצרפת , ביקר בשבוע  שעבר בישראל וניצל את הביקור למפגשים עם תלמידיו לשעבר ועם בכירים במשק הישראלי. פרופסור לוך המכיר היטב את תעשיית ההיטק הישראלית חוקר בין השאר יחד עם צוות של מדענים, את ההסתגלות של תעשיית ההיטק הישראלית למצבים של חוסר וודאות והתמודדות עם סיכונים.

   

  סיכום ביניים של המחקר מצביע על תוצאות מפתיעות. הסטארטאפים הישראלים ("לישראלים יש תדמית של מאלתרים" )  מתנהגים פחות טוב במצבי אי וודאות וסיכון מעמיתיהם בשנחאי ובסינגפור.

   

  הסיבה העיקרית לפי המחקר, היא הצמדות לתכניות ומודלים עסקיים מהעבר, במקום נקיטת שיטות ללימוד והיחלצות בתנאי אי וודאות וסיכון. 
   
  מתוצאות המחקר אנו למדים כי הישראלים אינם משתמשים בתכנון מפורט כשצריך בתנאי וודאות גבוהים ואינם מאלתרים במצבי סיכון ובתנאי ואי וודאות גבוהים. הסינגפורים והסינים משנחאי נוהגים טוב יותר מהישראלים גם במצבי וודאות וגם במצבי סיכון.
   
  היזמים הישראליים בניגוד לעמיתיהם בסין ובסינגפור אינם יודעים מתי להשתמש בתכנון מפורט ומתי להשתמש במדיניות ניהול סיכונים. היזמים הישראלים מתגאים בגמישותם אך כשמגיע הצורך בגמישות הם פונים לאחור ונאחזים בתכנון שאינו מועיל ובמדיניות של "טשטוש עקבות" שמובילה בהכרח להימורים במקום בחירה בשיטות לניהול סיכונים, כפי שאנחנו גם רואים  בפרשת מכירת תיק המניות והאגח"ים של אוניברסיטת תל אביב על ידי יו"ר הוועד המנהל ליאורה מרידור.
   
  כותבי המחקר משתוממים לנוכח חוסר היכולת של היזמים הישראליים להשתמש באילתורים וללמוד מהפעלת מספר אלטרנטיבות פעולה, בשיטת "ניסיון וטעייה" במצבי סיכון.
   
  המקוננים על הדולר בתעשיית ההיטק הישראלית צריכים להבין  כי היתרונות של הסינים בשנחאי ובסינגפור על תעשיית ההיטק הישראלית אינם רק בגלל שער הדולר הנמוך אלא נובעים מסיבות נוספות. פרופסור לוך אינו מאמין בשמירה על שער הדולר באמצעות קניית דולרים מאסיבית, כפי שהתבצעה בחודשים האחרונים  על ידי הנגיד פישר
   
  האם הכסת"ח משתלט גם על יזמי ההיטק ודיכא את כישרון האלתור שלנו, והיום נותרנו ללא תכנון וגם ללא אילתור? יתכן , אבל אסור לנו להשלים עם זה.
   
   
   
   
   
  דרג את התוכן: