כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הטרמילר

  טירמלתי*
  טיילתי עם תרמיל.

  לצאת כמוני לטירמול בגיל 53 פירושו לצאת ללא אגו ותבנית, לפי תוכנית כללית המגדירה נקודות יציאה וחזרה במפה ובזמן, אם בכלל.

  עזבתי כל מה שידעתי. פשוט קמתי, טירמלתי וחזרתי וכמו נולדתי מחדש. צאו לטרמל בעולם תרבותי אחר ומצאתם שלווה גדולה.  המונח 'טרמילר' חדש. עניינו לכידת האגו וקשירתו באופן שלא יפריע. לא יבלוט בתנועה קדימה, הלאה.

  פיתוח עברי למונח "מוצ'ילר", מהמילה הספרדית "מוצ'ילה", בעברית תרמיל.

  מכאן, מוצ'ילר פירושו 'תרמילאי' ומעתה, גם 'טרמילר'. המונח בכל הטייה הומצא על ידי והזכויות שמורות לי.

  לתפיסתי, הנווד עם תרמיל ומקל, או המוצ'ילר, כפי שהוכר עד מחצית המאה הקודמת שינה דמותו ואינו עוד.

  במקומו, קיים תרמילאי מודרני שהתפתח ב-70 שנה לדמות אחרת במהות.

  סביבתו השתנתה. לינה במערות ואבוסים, ופונדקי דרכים וכנסיות נעלמה מעולמו החדש.

  כיום, טרמילרים מטרמלים כטיילים מצויידים היטב לטראק בשטח, אך לנים בהוסטלים ברמת מלונות סבירים ובמחירים, שעדיין מתאימים למטייל צעיר שאמצעיו דלים, המטייל בתקציב נמוך.

  טרמילר או טרמילרית, בוגרים כבני 45 ומעלה, המטיילים עם תרמיל לאורך זמן, כשיכולים כלכלית גם אחרת. הם יוצאים למסע ונעים בו כבודד/ה בלתי תלוי/ה.

  כל היתר נוצר...

  0

  מסע חיי - פוסט 41 - מסג' קבוצתי

  134 תגובות   יום שישי , 2/10/09, 14:29

   המפל החם בבריכת 'פינקה אל פראיסו' (אחוזת המטעים), גואטמלה

  גם כאן בליבינגסטון 'אין' דבר אחר לעשות מלבד לאכול לשתות ולקנות שטויות או כמותן לעשות. אז עשיתי. שתינו שייק פירות מרווה ויצאנו להלך בהמשך הכביש אל החוף.

  הסרחון היתושים הזבובים וצבע המים הבוצי החזירו אותנו אם כי בציר אחר לכיוון הנמל. לא רחוק ממנו מצאנו פיצרייה מעוצבת בבניין עשוי עץ וצבוע בצבעי הכחול והירקרק. אחל'ה שירותים ומאד נקי ואכן החלטנו להתיישב שם על הבלקון בדיוק בפינה ולזכות באוויר שהתכנס אל שיאו בזרימה.

  מירב וגיורא נראו צועדים ממרחק, יורדים מגבעה מזדחלים גם הם על הדרך הסלולה, לכאן, להיות בקרבה מתאימה להתכנסות אל הסירה.

  אותתי להם ובאו הצטרפו בשמחה לשבת עימנו. לא לאכול, כי אכלו כבר אבל להיות לנו לחברה. היה מאד נחמד אכלנו בורגר וצ'יפס, כן וויתרנו על פיצה ובעקבות ניקיון המקום, הלכנו על הבשר הקצוץ ויצא לנו מצוין, הן בזמן והן מאוחר יותר, כאשר חששנו מתוצאה שעלולה להתהוות, היה עשר.

  חזרנו לסירה בזמן. יצאנו במלוא המהירות לשעתיים הפלגה חזרה אל אגם איזבל ודרכו אל מלון הכלונסאות. את הערב העברנו בשיחה על מקומות ראויים לביקור, רובה באנגלית. אם כי, בהחלט התאמצנו לחזור ולדבר אנגלית כל עת שהחליק מישהו לעברית, ומראיה הייתה מחייכת לעברו ללא סיבה מובנת. 

  הזמנתי זוג ארגנטיניים שישב במרחק מה, לשתות עימנו בירה ולהשתתף בשיחה על אתרים ראויים לביקור. האנגלית שלהם הייתה לא רעה בכלל, אבל מראיה שקיבלה תאור מקום 'מדהים' לביקור, דיברה איתם ספרדית שוטפת ולאורך זמן רב, כדי שנזכור היטב לדבר בנוכחותה אנגלית.

  שני הזוגות ואנוכי ישראלים ובעוונותינו לא פעם אנו שוכחים עצמנו בנוכחות ידידתנו ההולנדית, ומידי פעם מדברים עברית קולחת ללא משים. 

  מראיה, יודעת להקפיד על רצונה ומטרותיה ורגישה מאד בעניין כבודה. מעמדה כדוברת ספרדית משמש לה גם לעקיצות קלות. להבדיל, כמו מלמד בקר או דוקרן בידי מאלף פילים והכל ברוח טובה כמובן.

  בבקר המחרת סיימנו ארוחה דשנה ויצאנו בסירת המלון לריו דולצ'ה לתפוס משם רכב כל שהוא הנוסע אל עיירה קטנה, הגדולה ביותר בצפון האגם, 'אל אסטור' שמה במרחק נסיעה של כשעה וחצי בדרך סלולה.

  אל אסטור מעניינת אותנו ליציאה ממנה אל מכרות הניקל המפורסמים שנסגרו בשנת 1980 ובשנים האחרונות מדובר כי ייתכן שייפתחו שוב עקב חוסר עולמי בניקל. חשבנו שחובה לבקר גם ב-'בוקאס דל פולוצ'יק' היא שמורת חיות בר מוכרת כבעלת חשיבות אקולוגית הנמצאת בצד המערבי של האגם, כי כולנו רצינו בכך מאד.  

  ניסע ל'פינקה אל פאראיסו' ובעברית 'אחוזת המטעים' הנמצאת בצד הצפוני של אגם איזאבל בדרך לאל אסטור כשעה נסיעה בג'ונגל.

  המטרה להינפש תחת מפל מים חמים הנופלים מגובה 12 מטר לבריכת מים עמוקים צלולים וקרים!-, אני מדמה את המסג' הצפוי שירכך את שרירי ויחמם פרקי הדואבים ממסע המוצ'ילות ואלפי הקילומטרים שאני הולך מטפס ויורד מזה כ 45 יום. חבריי חולמים את אותו חלום.

  שערינו מתנופף ברוח חזקה וממטרי גשם בקילוח דק, עטופים מעילי פליז וגשם דקים, מוגנים במשקפיי שמש וכולם סגורי פה כדי שלא לבלוע בטעות חרק מעופף, משכולנו עומדים ואוחזים במוטות קישור הברזנט החסר על ארגז טנדר השועט צפונה.

   

  פה ושם מתגלים מבין צמחיית הג'ונגל בקתות עץ פשוטות וסביבן תרנגולי הודו, תרנגולות ועשרות חזירים שחורים ואפורים הממלאים שם כל חצר ומהלכים חופשי בין הבקתות והילדים הרבים הלבושים בגדים דלים על גופם, חלקם אף חצי ערום משחולצתו היחידה תולה על חבל.

  שלוש פעמים עצרנו לקחת 'יליד' כברת דרך, או להוריד אחר והאופן בו מטפסים הם בקלילות אל הטנדר מצביע על ההרגל הזה כבשגרה. זו דרכם של הילידים ביבשת הגדולה הזו. כך הם נעים ממקום למקום. יש אוטובוסים בדרך כלל אבל אמצעי זה, של כביכול מה שנראה כטרמפ בתשלום, שכיח מאד.  

  ירדנו בצומת דרכים באזור בו הג'ונגל חשוף לשטחים נרחבים של בקר, כמו רבים כאלה שראינו במהלך הנסיעה הארוכה. שלט קטן מצביע על מבנה בטון גדול צבוע חום, ספק תחנה של רשות פארקים ספק פאב או מזנון דל. המקום נראה ריק.

  קריאותינו נענות ואינדיאני במגפיי גומי חבוש כובע קש רחב שוליים וזיפי זקן סנטרו הדליל, נוטפים מים כמו אחרי שטיפת פנים. מנגב יד ביד מתקרב ומביט בכלבו השוכב לרגליי כסא בודד השעון אל הקיר, לידו שולחן עץ קטנטן כשואל במבט את כלבו העצל "מה, לא יכולת לעשות איזה נביחה קלה יא בטלן?!"  

  על השולחן פנקס כרטיסים וחותמת. הפקיד הרשמי מתיישב 'בלשכתו' מביט בנו ללא אומר. סופר במבט מצונף 8 מוצ'ילרים לפניו וסופר 8 כרטיסים. תולשם לאט, לאט מפנקסו כאילו משמר הוא מלאי מסוים אצלו, כאילו חבל לו לתלוש את דפי הנייר המודפסים הללו. מרים בידו כמניפה את כל הכרטיסים ולא אומר דבר.

  מראיה מביטה אל הכרטיסים בידו מזהה את סימן המחיר וכל אחד ואחת מאיתנו שולף שטרות ומשלם את דמי הכניסה שיבטיחו לנו בעיקר שהמקום מאובטח ולא נישדד או נירצח כאן. לפחות לא בתחום הגדר שראינו סביב.

  גדר?!-, חוט תיל נעוץ על מוטות מידי עשרה מטרים. משהו כמו מסמן מתחם, אבל לא מונע מעבר. אנחנו שמונה, שניים הצטרפו אלינו לנסיעה בטנדר. היא, אפרו אמריקאית משיקגו ושמה קייארי, הכרנו אותה עוד במלון הבקתות באל רוטירו/נלקין ליד סמוק שמפיי היפיפייה. ראינו אותם עולים על אוטובוס באחת מצמתי הדרכים ואותתנו לשלום מרחוק.

  בריו דולצ'ה בעת שצעדנו ברחוב הראשי לאורכו ולאורכם של מאות דוכני רוכלים, ממרחק, אני רואה את קייארי הגבוהה כשכובע דיג מונח על שערה המקורזל השחור וחיוכה הענק, חושף שיניים צחורות עטורות שפתיים ורודות דשנות וגומות לחייה ככל שהתקרבו אלינו, השחירו בעומקן. מעליהן משקפי השמש הסתירו את עיניה הצוחקות.

  כיף לפגוש בקצה העולם 'חיוך מוכר' ועוד כזה שרץ אליך בהתרגשות כאילו פגשת בת משפחה שלא התראיתם זה זמן רב. החיבוק היה חזק אמיתי וחם. הוא, המדדה אחריה, אמריקאי אדום שיער וגבה קומה בשם ג'רי, שמצא את קייארי בדרך לאגם איזאבל. חבוש משקפי שמש גדולות, חולצת מסע מותגית בצבע כתום ומכנסיי מסע מותגיים בצבע קרם, מעל נעלי טראק בקרם וכתום עם אדום לכפות רגליו, וכולו נראה 'נרד' ומתאים למקצועו כמהנדס אזרחי שזה עתה סיים לימודיו. נראה לחלוטין 'יורם' שנכנס לחנות לציוד מטיילים ויצא לבוש בכל מה שקנה שם, כולל תרמיל ממותג תואם את צבעי הביגוד המבליטים את מראהו כמוצ'ילר 'גרינגו' אמיתי שחובה לרמות אותו.

  לי נראה שהוא חושב ברגעים אלה 'וואט א פאק. איט סימס איי הב לוסט איט, שיט'. במבט מקורב ומאופן שהציג עצמו בפנינו, נראה היה כי אין בינם קשר אחר מלבד 'המחויבות המעשית' שנוצרה ברגע מפגש מקרי, בו החליטו להמשיך באזור הזה יחד, ואולי אף לגור יחד כמו מראיה ואני כבר מספר ימים מאז הכרנו באל רוטירו.

  נוח לנו יחד לכולנו ולקייארי שלא מפסיקה להביע את אושר ותחושת הקלה שקיבלה ברגע שפגשה בנו, במקום הגדוש והדחוס הזה בשווקי ריו דולצ'ה. עוד יותר שמחה כאשר סיכמנו עם בעל הטנדר הפתוח את עלות הנסיעה שהייתה כרבע ממה שביקשו מהם רגע לפני שפגשו אותנו. 'צ'יף' היא קוראת לי נהנית מהמשאים ומתנים שאני מנהל, שם ומאוחר יותר במסעדה שסגרתי בה 'מחיר לקבוצה'.

  צעדנו על שביל יוצא מהבניין עוזבים מאחורינו את הפקיד. נכנסנו לאזור מטעים פעיל, בו מזהים גידולים שונים של קוקוס בננות ופירות אקזוטיים נוספים. השביל מטפס ועולה אל גבעות, עובר לאורך נהר רחב ידיים ומקורה באלפי עצי ענק. חלקם נוטה ואף שוכב אל ובתוך הנהר. בקתות עם ילידים סביבן, ומספרן עולה ככל שאנו מתקדמים פנימה אל תוך המטע. ריכוז בקתות מצביע על התקרבותנו לכפר קטן על הגדה מעברו השני של הנהר.

  בצד זה רק שביל מתפתל יפה בין עצי מטע גבוהים. מזג האוויר סגרירי, אך הגשם פוסק. לאחר כעשרים וחמש דקות צעידה אל תוך המטעים במעלה הגבעות, נחשפים למראה הקסום המפרסם את הפינקה אל פאראיסו. 

  באמצע הג'ונגל, מקור הנהר כביכול הוא ממפל 'האקווה קאליינטה' (המים החמים) הנופל אל בריכת מים גדולה. כמובן שהמים מגיעים ממספר יובליי נחלים של מים חמים ומנביעות מי תהום בהר.

  מלבדנו היו במקום עוד ארבעה מוצ'ילרים ושני 'פקחים' ילידים, לבושים וחובשי כובע קש ולרגליהם מגפי גומי. אלה מקבלים אותנו בשתיקה, נעמדים במקומם לצידי השביל היורד אל הבריכה, בודקים שיש בידנו כרטיסים ולאור הבדיקה מתיישבים כמוכנים לצפות בהצגה.

  כולנו מתפשטים וכאגד מניחים בגדינו על סלע מסלעי הבזלת הגדולים שבמקום ובזהירות צועדים מסלע אל סלע אל אבן חלקה בתוך המים הקרים הצלולים כל כך מכוונים דרכינו לשחייה בבריכה אל אשד המים החמים לקבל מסג' מהסוג הטבעי, במקום הכי מתאים לכך.

  כמו כולם אני מניח את הציוד ושוחה במים הקפואים אל עבר מקורם של המים החמים שם יוצא אל תחת המצוק התלוי ממנו יורד אשד ענק וכבד של מים חמים מאד הייתי אומר שבנקודות מסוימות אפילו רותחים עד כדי כך שאני נכנס עם כל גופי אל מי הבריכה שתחת האשד כי עבורי המים חמים מידי. אבל, בנקודה מסוימת נמצאת הפשרה ואני מכוון את כתפיי, שכמותיי ומלא רוחב גבי לקבל את המגיע לו, הפעם מהטבע. נפלא. אין מילים אחרות לתאר את התחושה, פשוט נפלא.

  נראה כי חבריי מתקנאים ביכולתי 'לסבול' את עוצמת המים הנופלים מלמעלה. אכן מסג' עמוק וחם ומה צריך יותר הבנאדם, מה?!                

  "דון רפאל!" קורא אייבי הקיבוצניק בקול רם. יושב לצידי על סלע בזלת עגול ומקבל גם הוא מסג'ון לצידי.

  "איך, איך קראת לי?" שאלתי, מביט בו מחוייך "דון רפאל!" גלגל שוב את שמי בצמוד לתואר 'דון' וגלגל את ה-'ר' שבשמי בלשונו, כפי המקובל ביבשת הלטינית כאן לבטא את שמו השכיח של המלאך רפאל.

  למעשה מבטא את שמי כאילו מודגש בו הניקוד העברי, 'קמץ' תחת 'ר' ו-'פתח' תחת 'פ' לא דגושה, 'סגול תחת 'א', ומבטא את ה 'ל' באופן מהדהד משהו."כן אייבי ידידי" אני עונה בקול רם מנסה להתגבר על רעש האשד וממשיך, "מה הביא אותך לקרוא לי דון?" שואל ומכווץ כתפיים להחליש את כאב מכות המים בהן.

  "כי אתה דון" קבע בסיפוק כאילו הוציא את מה שרצה לומר עוד לפני-כן. "הוא יושב כמו דון, לא?!" שואל רטורית ומביט באסנת אשתו התומכת בו ונרתמת יחד כמצטרפת להצלחתו, לומר מה שדיברו בינם קודם לכן, ומוסיפה בחיוך רחב

  "אתה באמת נראה ונשמע כמו דון!-, דון רפאל!" חזרה על ההיגוי המודגש של אייבי. 

  "וואט, וואטס האפנד?" שואלת קייארי את מראיה, שתיהן ספק שוחות ספק צפות או עומדות על סלע בעומק בריכת המים, מעט מחוץ לטווח האשד החם, במקום בהם המים חמים אך פושרים דיים בכדי שיהיה להן 'נעים' ולא חם מידי. מראיה מרימה את כתפיה כשותפה לעניין, אבל לא ממש מבינה במה. מחייכת אל אייבי ואסנת ומצפה להסבר באנגלית. היא קייארי ואסנת מתקבצות אל מרחבה של אסנת לשמוע מה נאמר בעברית שגרם לשיח רם כל כך שכולם מחויכים והן לא בתמונה.

  אסנת מסבירה להן ואלה מתגלגלות מצחוק. קייארי מאמתת את הידיעה שקיבלה זה עתה ואומרת

  "רפאל...יס יו אר. יו רילי לייק אה ריל לאטין דון!"  

  "'ט'יינקס'..., ממך אני מקבל זאת כמחמאה, מאייבי לא ציפיתי לקבל מחמאות".  

  אסנת תוך שמדגישה באנגלית הפעם, "כן, כן זו בהחלט מחמאה" אומרת ומסבירה לי באנגלית שכולם נהנים כשאני לוקח אחריות או משימה כל עת שאנו נמצאים לפתחה.   

  "אוקיי" אמרתי חותך ומעביר את הנושא "בואו נעלה למפל, לפי 'הלונלי פלנט' יש ממנו מסלולי הליכה. ניקח אחד, ונלך לראות מה יש שם למעלה".  

    

  שחינו לאורך המצוק לעמדת טיפוס נוחה. תפסנו 'שורשי אוויר' של עצי הג'ונגל כחבלים וטיפסנו למעלה מחליקים בבוץ הרב בעלייה. מחליקים וצוחקים כבחוויה. קייארי טיפסה אני טיפסתי ומאחורי גיורא.

  מירב, אסנת, מראיה ואייבי נותרו למטה עם ג'רי 'היורם' שהחל לקחת חלק בהוויית החבורה ולחייך, כשכולם מתגלגלים מצחוק. מן איש כזה.  

  למעלה הצמחייה העבותה, דוקרנית. האדמה בוצית אבל גם שברי סלע רבים בה. יש שבילים בסבך אך נראים לי יותר כמשמשים להולכי ארבע. כאן הולכי ארבע זה לא כלבים וחתולים. כאן יש חזירי בר, יגוארים, טפירים, צבועים, תנים שועלים, אוכלי טרמיטים ונמלים טורפות.

  גם נחשים גדולים וקטנים ועכבישים יש כאן לרוב ואין לי מגדיר ארס. ככל שמעמיקים בג'ונגל התחושה פחות נעימה ופחות בטוחה. גם 'עיני הפקחים' רחוקות ואנו מחליטים לחזור בשבילים מקבילים ובדרכינו אנו רואים בריכות מים חמים מבעבעים וריצפתן חול רך ופלגי מים רותחים זורמים סביב. הבריכות הללו שימשו לטהרת הילידות אחרי מחזור ולפני קיום יחסים או בתרבותנו 'מקווה טוהרה'.

  לחשוב שאלפי שנים, המקום הזה שימש את התרבויות הילידיות, ממש מרגש. טוב מילא, מי שהפסיד הפסיד. חזרנו לבריכה להשתכשך במימיה.

   

  הזמן רץ ואחד השומרים אמר לנו בספרדית שכדאי שנלך כי האוטובוס האחרון שעובר בצומת הג'ונגל בחזרה לריו דולצ'ה עובר מחוץ לחווה בשעה ארבע וחצי. מאחר והיום נוצל כבר כהלכה ועלינו להתייבש, להתלבש וללכת כמחצית השעה והשעה שלוש וחצי. יצאנו והתארגנו.

  עליתי למעלה מהנהר עם חבילת בגדיי צעדתי כברת דרך חזרה עד אשר נראה היה לי שאני לבד. הורדתי בגד ים, התנגבתי כמו שצריך והתלבשתי לאט, נזהר שלא להתלכלך בבוץ הרב. לרגע אני רואה מולי במרחק מה, כמה ילידים קטנטנים מביטים בי כבענק בגנם.

  הבטתי סביב, בגבי עמדה עוד קבוצת ילידים בוגרת ובידיהם מוטות ארוכים. ממש לא בא לי לחטוף חץ בתחת ושמחתי לראות את החבורה שלי מתקרבת, לא חשה דבר מהחוויה הקטנה שלי.

  צעדנו אל הצומת נהנים ממראה המטעים והנוף בין גזעי העצים שמרחק יחסי רב קיים בין עץ לעץ. כשנטעו המטעים לא התכוונו לשלם ארנונה ולא דמי חכירה, גם לא התכוונו להקים מערכי השקיה ולכן העצים גדלים במרחק רב אחד מהשני. לנו נשקף מתוך המטע נוף אל הנהר ואל בתי הכפרים שמעברו השני בו יצאו כל הנשים לכבס על אבני הנהר אל שפת המים. מקסים. 

  הגענו מוקדם לצומת ומתברר שהאוטובוס האחרון בחמש וחצי אבל סלחנו לשומרים שבוודאי חוזרים על שיטתם לטאטא את המוצ'ילרים מהמקום ולקצר בכך את יום עבודתם הקשה.  

  ריו דולצ'ה שינתה רק צבע עקב שעת אחרה"צ. עדיין הכל רוחש וגועש ברחוב וריחות טיגון ממלאים אותנו ומתחילים לדבר על האפשרות שנאכל כאן במקום לאכול במלון. בכל זאת החבורה מסתגלת ליבשת ולוקחת יותר סיכונים... 

  (המשך בפוסט 42

   


  לנוחיותך קישוריות לפוסטים בבלוג 'מסע חיי' / הטרמילר


  הקדמה, טירמלתי בג'ונגל האדם והטבע 

  מבוא ופוסט 1  
  פוסט 2
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=950893
  פוסט 3
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954466

  פוסט 4
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954481
  פוסט 5
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=954492
  פוסט 6
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960021
  פוסט 7
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960103
  פוסט 8
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960129
  פוסט 9
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960313
  פוסט 10
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=960343
  פוסט 11
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=971571
  פוסט 12
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=981165
  פוסט 13
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=990816

  פוסט 14
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=999423
  פוסט 15
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1009138
  פוסט 16
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1014746
  פוסט 17
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1018609
  פוסט 18
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1026151
  פוסט 19
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1030139
  פוסט 20
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1035851
  פוסט 21
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1039854   
  פוסט 22
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1046725 
  פוסט 23 
  http://drror.cafe.themarker.com/view.php?t=1056003 
  פוסט 24
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1059711
  פוסט 25

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1070274 

  פוסט 26 חלק א'
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1076964

   פוסט 26 חלק ב'  

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1081845

  פוסט 27

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1087630

  פוסט 28 

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1099663 

  פוסט 29

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1105193 

  פוסט 30

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1110790  

  פוסט 31

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1133687 

  פוסט 32

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1144223 

  פוסט 33

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1151463

  פוסט 34

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1163117

  פוסט 35 

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1181017

  פוסט 36

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1185977  

  פוסט 37

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1196040

  פוסט 38

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1201970

  פוסט 39

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1214513

  פוסט 40

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1237324

  הנך בפוסט 41

  תודה שהצטרפת למסע שלנו

  דרור

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (134)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/10/09 07:41:
   תודה רבה למככבים  
     8/10/09 13:30:

    

   צטט: דליה-תי 2009-10-08 10:12:38


   התמונות הכתובות, כמו גם אלה המצולמות - מקסימות!!

    

   תודה רבה דליה

     8/10/09 10:12:

   התמונות הכתובות, כמו גם אלה המצולמות - מקסימות!!
     6/10/09 14:33:

   צטט: ארנה א 2009-10-06 06:41:52

   מאוד נוח לי לשבת עלהכסא המרופד, מול המחשב, ולדמיין את "תלאותיך". הבטן מתכווצת מכל קושי והתמונות מופיעות כחיות מול העיניים.

   מסע הכומתה ממשיך...קריצה

   חשבתי לרגע: היכן הם הזמנים למחשבות, תהיות. כל העת יש להיות עסוק בכוננות והשרדות. אולי השינוי מתרחש מעצמו, תוך כדי...

   הן עובדות. יש להן חיים משלהןץ. במקביל כדי לא להיות צופה מן הצד ולקבל עובדות כאשורן אתה מתעסק מטייל מתמרן בקיצור מטרמל. כלום לא בורח הכל מחכה לנו כפי שעזבנו ממילא.

    

   עוד יסופר בזמני מחשבה ושיח והגיה. תודה אורנה

    

     6/10/09 06:41:

   מאוד נוח לי לשבת עלהכסא המרופד, מול המחשב, ולדמיין את "תלאותיך". הבטן מתכווצת מכל קושי והתמונות מופיעות כחיות מול העיניים.

   מסע הכומתה ממשיך...קריצה

   חשבתי לרגע: היכן הם הזמנים למחשבות, תהיות. כל העת יש להיות עסוק בכוננות והשרדות. אולי השינוי מתרחש מעצמו, תוך כדי...

     5/10/09 21:04:

   צטט: אלונA 2009-10-05 19:48:15

   איזה כיף אמנם במאסף,

   אבל הספקתי להנות מהמיים החמים

   על הכתפיים-שם בדיוק במקום,

   הזה שמתיישב לו כל העולם

   מכיר?

   שם בדיוק ירדו בשצף קצף מיים

   חמים,וריככו את השרירים הדואבים.

   טוב שלקחת אותי למסע.

   דון-דרור.

   תודה,

   דון רפאל :)

    

   לא להתבלבל

    

     5/10/09 21:03:

   צטט: עו"ד ברק רון 2009-10-05 09:06:29


   היי דרור,

   כשתיארת את הנסיעה עצמה לפינקה, הזכרת לי את הנסיעות שלנו בלאוס שלל לפני 12-13 שנה: הפיק-אפים, המקומיים שקופצים עליהם ומהם בקלילות, הגשם, היערות, הצמחיה...

   המקום עצמו נשמע גן עדן אמיתי.

   חיוך

    

    

   עו"ד ברק רון

   www.brlaw.co.il

   יפה שאתה איתנו במסע. במסע שלנו כל אחד נושא עימו את מסעותיו הוא תוך כדי התנהלותו במסע הזה.

   תודה

    

     5/10/09 21:02:

   צטט: ~בועז22~ 2009-10-05 08:33:16

   לא, לא שכחתי להמשיך לצעוד

   איתך במסלולים, במשעולים, בשבילים...

   לרחוץ תחת מפלים ובבריכות מים צלולים...

   קצת הייתי "בהפסקה"..., והאמן לי:

   הייתי מוכן לוותר על ה"הפסקה" הזאת...

   אבל,

   שוב, אני כאן. נהנה מכל רגע. עוצם את

   העיניים ומדמיין עצמי, שם. במקומות

   הרחוקים, היפים כל כך...

   שוב, אני איתך.

   תודה!!!

    

   יופי שחזרת ולגברת הוטב.

     5/10/09 21:02:

   צטט: המון חרמון- הסוויטה. 2009-10-05 08:08:35

   המים הקפואים הללו...

   זה טוב, זה טוב ידידי,

   אפילו בגילנו,

   או שמא דווקא בשל גילנו....

   דווקא :))

    

     5/10/09 21:01:

   צטט: המון חרמון- הסוויטה. 2009-10-05 08:08:35

   המים הקפואים הללו...

   זה טוב, זה טוב ידידי,

   אפילו בגילנו,

   או שמא דווקא בשל גילנו....

   דווקא :)

    

     5/10/09 19:48:

   איזה כיף אמנם במאסף,

   אבל הספקתי להנות מהמיים החמים

   על הכתפיים-שם בדיוק במקום,

   הזה שמתיישב לו כל העולם

   מכיר?

   שם בדיוק ירדו בשצף קצף מיים

   חמים,וריככו את השרירים הדואבים.

   טוב שלקחת אותי למסע.

   דון-דרור.

     5/10/09 09:06:


   היי דרור,

   כשתיארת את הנסיעה עצמה לפינקה, הזכרת לי את הנסיעות שלנו בלאוס שלל לפני 12-13 שנה: הפיק-אפים, המקומיים שקופצים עליהם ומהם בקלילות, הגשם, היערות, הצמחיה...

   המקום עצמו נשמע גן עדן אמיתי.

   חיוך

    

    

   עו"ד ברק רון

   www.brlaw.co.il

     5/10/09 08:33:

   לא, לא שכחתי להמשיך לצעוד

   איתך במסלולים, במשעולים, בשבילים...

   לרחוץ תחת מפלים ובבריכות מים צלולים...

   קצת הייתי "בהפסקה"..., והאמן לי:

   הייתי מוכן לוותר על ה"הפסקה" הזאת...

   אבל,

   שוב, אני כאן. נהנה מכל רגע. עוצם את

   העיניים ומדמיין עצמי, שם. במקומות

   הרחוקים, היפים כל כך...

   שוב, אני איתך.

   תודה!!!

   המים הקפואים הללו...

   זה טוב, זה טוב ידידי,

   אפילו בגילנו,

   או שמא דווקא בשל גילנו....

     5/10/09 06:34:

   צטט: פיGי 2009-10-05 01:23:06


   התמונות.. אוי התמונות מדהימות

   טוב לא התמונות, המקום מדהים!!!

   איזה כייפ...

   בדרכלל כשנכנסים למים, המים קרירים

   עד שהגופ מסתגל אליהם

   ופה נדמה שעשיתם מקלחת חמה לפי התאורים...

   איזה יופי!!!

   אהבתי ת'מקום, דון RAFAEL :-)

    

   מחכה להמשך...

    

   את משו

   תודה רבה :))

     5/10/09 01:23:


   התמונות.. אוי התמונות מדהימות

   טוב לא התמונות, המקום מדהים!!!

   איזה כייפ...

   בדרכלל כשנכנסים למים, המים קרירים

   עד שהגופ מסתגל אליהם

   ופה נדמה שעשיתם מקלחת חמה לפי התאורים...

   איזה יופי!!!

   אהבתי ת'מקום, דון RAFAEL :-)

    

    

    

    

   מחכה להמשך...

     4/10/09 23:41:

   צטט: ליאורה בן יצחק 2009-10-04 17:53:22


   כמתוך המפלים התענגתי בין מילותייך, שאינן מחסירות פרט זה או אחר.

   הריאקצייה החברתית בתוך נוף ,שרק הדמיון יכול להמציא :)

   תודה על מה שאתה, דרור

   מועדים לשמחה.

   ליאורה חיוך

    

   תודה לך ליאורה יקרה

     4/10/09 23:40:

   צטט: EyalAdventure 2009-10-04 09:10:23

   "

   למעלה הצמחייה העבותה, דוקרנית. האדמה בוצית אבל גם שברי סלע רבים בה. יש שבילים בסבך אך נראים לי יותר כמשמשים להולכי ארבע. כאן הולכי ארבע זה לא כלבים וחתולים. כאן יש חזירי בר, יגוארים, טפירים, צבועים, תנים שועלים, אוכלי טרמיטים ונמלים טורפות.

   גם נחשים גדולים וקטנים ועכבישים יש כאן לרוב ואין לי מגדיר ארס. ככל שמעמיקים בג'ונגל התחושה פחות נעימה ופחות בטוחה. גם 'עיני הפקחים' רחוקות ואנו מחליטים לחזור בשבילים מקבילים ובדרכינו אנו רואים בריכות מים חמים מבעבעים וריצפתן חול רך ופלגי מים רותחים זורמים סביב. הבריכות הללו שימשו לטהרת הילידות אחרי מחזור ולפני קיום יחסים או בתרבותנו 'מקווה טוהרה'.

   לחשוב שאלפי שנים, המקום הזה שימש את התרבויות הילידיות, ממש מרגש. טוב מילא, מי שהפסיד הפסיד. חזרנו לבריכה להשתכשך במימיה

   "
   מי שהפסיד.. הפסיד..
   חג שמייח.

   וכולם הפסידו :))

    

    

     4/10/09 23:39:

   צטט: דיקלה5 2009-10-03 23:24:45

   תודה על החוויות שאתה מעביר לי מבלי שאתאמץ...

   :-))

   לך *

    

   :)) תודה

     4/10/09 23:39:

   צטט: אליקו 1 2009-10-03 22:11:43


   התמונות שצילמת דרור משחקות חלק חשוב בהוספת צבע למסעך. הן אשר עוזרות לשחרר את האווירה. אנא הקפד לכלול אותם גם בפרקים הבאים.

    

   בשמחה ותודה רבה לך איש יקר

     4/10/09 23:38:

   צטט: תמי ! 2009-10-03 19:31:05


   וואוהו כמה צעדתי.....צוחק

   אבל לא כואב נכון ?

   :)) יופי לנו

    

     4/10/09 23:37:

   צטט: יצירתית 2009-10-03 18:56:49

   נשמע באמת מרתק

   מקום  מ ה מ ם !!!

   נחמד מצידך לשתף אותנו במסע המדהים שלך.

   שתהיה לך אחלה שנה!

   ותמשיך כמובן במסע...

   שמח שאת איתנו והצחוק שלך מדבק :)) ח ח חחחח

   גם לך כל טוב שבעולם, תודה ולהתראות

    

     4/10/09 23:36:

   צטט: לולה בר 2009-10-03 18:22:15


   הפינקה אל פאראיסו < כשמו כן הוא המקום הזה.

   עולם מרתק, רק לקום ולהעיז.

   מועדים לשימחה

   לולה

   אכן רק להעיז. תודה רבה לולה

    

     4/10/09 23:35:

   צטט: ש פ י 2009-10-03 17:50:50

   מסע מרתק

   חוויות מרנינות

   תמונות שמוכיחות שהיה כייף

   מה צריך הבן אדם יותר?

   נשיקה ממני...

   ;-)

    

   תודה על הכתיבה והחוויה שאתה מעביר

   כאילו והיינו יחד איתך ונשאר לנו רק להנהן להסכמה

   שהכל מדויק.

   חג שמח דרורי.

    

   נשיקה בכיף. תודה רבה שפי, כייף.

    

     4/10/09 23:34:

   צטט: יפה שליי 2009-10-03 17:42:25


   תשמע

   אתה מגיע למקומות שאפילו עוד לא שלחתי לשם אף אחד

   ולהזכירך יש לי משרד נסיעות.....

   קסום

    

   וואלה?

   יש לנו נושא לשיחה :))

   תודה רבה

     4/10/09 23:33:

   צטט: האישה הפראית 2009-10-03 16:49:21


   לא קראתי את הכל

   התמונות פשוט מדהימותתת

   איזה כייף לך!!

   העיקר שאת נהנית. תודה לך

    

     4/10/09 23:33:

   צטט: אביה אחת 2009-10-03 16:46:40


   טרמילר

   כייף לצאת איתך למסע -

   תודה

   חג שמח

   התמונות מדהימות

    

   תודה לך אביה

    

     4/10/09 23:31:

   צטט: אביה אחת 2009-10-03 16:46:40


   טרמילר

   כייף לצאת איתך למסע -

   תודה

   חג שמח

   התמונות מדהימות

    

   תודה אביה

    

     4/10/09 23:31:

   צטט: עדית... 2009-10-03 16:40:10


   לאיודעת למה, הפעם התרכזתי בתמונות - יותר מאשר בטקסט (תודה שזה מוזר לי, לא?)

   והן - מדהימות.

   מדהימות.

   ופתאום נדמה לי שהדבר היחיד שעוד חסר לי בחיים זה מפל של מים שיעשה לי מסאז' בצוואר...

   לא הפעם לא מוזר. כיוונתי לצילומים מרהיבים. מותר במסע שכזה רווי באתגרי חיים לפוש באופן מוחלט כי מגיע לנו.

   מצידי את יכולה לא לקרוא את המילים בפוסט הזה :))

   יודע שתקראי כל מילה.

    

     4/10/09 23:29:

   צטט: בוקיה 2009-10-03 16:13:58

   תודה על השיתוף!

   הכתיבה שלך כל-כך חיה

   שאני מרגישה שותפה למסע.

   וכרגע זה תחליף נהדר למסע אמיתי....

   חג שמח בוקי

   בוקי, תגובתך מרגשת. תודה רבה

    

     4/10/09 23:28:

   צטט: יהודית ש 2009-10-03 11:53:25


   דרור תודה על

   המשך המסע

   אשר אני צועדת

   איתך מקווה להמשך

   מעניין כמו שהיה עד כה......

    

   מועדים לשמחה

   תודה רבה יהודית

    

     4/10/09 23:28:

   צטט: avirush 2009-10-03 11:04:05


   ידידי אני מכתיר אותך רשמית

   לאינדיאנה ג'ונס של הקפה !

   אפילו הריסון פורד בוודאי מקנא בחוויות שלך.

   חג שמח.

   ברור.

   יופי שחזרת אלינו :)

   תודה רבה

    

     4/10/09 23:27:

   צטט: איבי 2009-10-03 09:52:18

   אילו מקורות מים מדהימים יש בעולם.

   נפלא.

   אתם נראים נהנים במיוחד.

   אהבתי.


    

   מאד נהנים אייבי, מאד.

   תודה רבה

    

     4/10/09 23:26:

   צטט: sigjon 2009-10-03 08:54:00

   עושה חשק לקחת תרמיל, להשאיר את צרות העולם מאחוריך ולצאת לטייל

   חג סוכות שמח

   סיגל

    

   סיגל עשי זאת.

    

   תודה לך

     4/10/09 23:26:

   צטט: סמ 2009-10-03 08:32:15

   "גדר?!-, חוט תיל נעוץ על מוטות מידי עשרה מטרים."

   ולפעמים אנחנו מקיפים עצמנינו בגדרות כדי להגן על עצמינו .

   לפעמים מסתבר שללא הגדרות היינו בטוחים ומאושרים יותר ?

    הזדהתי עם האשלייה של הגדר, עם הצמרמורת מהעיניים הנינעצות בגב

   תחושת הפלישה והשימחה של לצאת בזמן, בתמימות ושימחה בלי פגע 

   יפה כמו הנוף והחופש. תודה חג שמח .


    

    

   יפה לי תגובתך מעמיקה ומבחינה בדקויות. מרגש. תודה רבה

     4/10/09 23:24:

   צטט: חנה ענת 2009-10-03 08:05:00


   כמו תמיד נהנתי לקרוא על חויותיך

   אני חווה את הטיול דרך הכתיבה

   שלך אתה לא רק כותב על הנופים

   על המקומות המיוחדים אלא

   אתה ממש מעביר את התחושות

   שלך ואני מתחברת לזה מאוד

   תודה על השיתוף

   וחג שמח שיהיה לנו

   מאד מאד משמח אותי לדעת שכך. תודה רבה

    

     4/10/09 23:23:

   צטט: מדהימה50 2009-10-03 03:03:47

   דרורצ'יק

   התמונות התמונות

   רובם כמו הילדים

   מסתכלים על התמונות...

   אולי תעשה מבחנים על החומר הנקרא?

   בחיבה ושבת שלום


   צוחק

   ח ח ח

   לא יפה.

    

   תודה

    

     4/10/09 23:22:

   צטט: ליריתוש 2009-10-03 01:28:32


   איזה עולם מופלא, של נופים ושל אנשים,

   פסק זמן קסום מן המירוץ של החיים!

   חג שמח.

   תודה לירית

     4/10/09 23:22:

   צטט: אניגמה 313 2009-10-03 00:39:49

   גן עדן..

   איזה כיףףףףףףף

   *

   את באיטליה לא?! זה כייף אמיתי.

   תודה אילת.

   אם לא אולי ניפגש ביום רביעי אני אבקר בתערוכת האומנים ברמת השרון אצל ורד...?!

    

     4/10/09 23:20:

   צטט: אורורה בורליס 2009-10-03 00:14:56

   אני מרגישה כאילו הייתי שם, אתה משקיע וכל מילה וכל תמונה - תענוג!

   זה כייף אמיתי לקבל מילים כאלה מקוראת, תודה אורורה
     4/10/09 23:19:

   צטט: micall 2009-10-02 23:28:20


   תודה דרור

   על השיתוף במסעותיך המרתקים...

   חג שמח לך...

   מיכל

   תודה לך מיכל

    

     4/10/09 23:18:

   צטט: ענף 2009-10-02 23:14:20


   כמו אצלנו מפלים עם מסאג ומים חמים

   ומלא שחומי עור

   ושודדים וגנבים

   ופקחים

   באל חמה

   והסירחון בחינם

   תמשיך לספר ותאכל את ליבי מקנאה.

   סתם.....

   חג שמח

    

    

   :)) תחשוב חיובי מונאמי

     4/10/09 23:18:

   צטט: naomi P 2009-10-02 23:10:59


   מדהים

    

   חג שמח*

   תודה

    

     4/10/09 23:17:

   צטט: הדרור מספרת-סיפורים 2009-10-02 22:01:24

   *

   אתה דרור אמיתי.

   :)) תודה דרור

    

     4/10/09 23:17:

   צטט: o historia 2009-10-02 21:07:36


   paraiso foto show....

   אבריגדה *

    

     4/10/09 23:16:

   צטט: o historia 2009-10-02 21:07:36


   paraiso foto show....

   תודה :)

    

     4/10/09 23:15:

   צטט: מרוית באהבה... 2009-10-02 20:35:37


   קסם של מסע.

   קסם של תמונות.

   קסם של חבר...(-:

   חג שמח.

   ושבת שלום יקירי...(-:

    

    

   סורי אזלו כוכבי...):

    


   סוכות

    

   על מה תצטערי ?

   תודה לך.

     4/10/09 23:14:

   צטט: יוסי נבו 2009-10-02 20:26:57


   תודה על מראות ה"בראשית" שאתה  מתאר, על הנופים, על התמונות, על האנשים ועל התחושות.

   תודה יוסי. קראתי את הפוסט האחרון שלך. עשית נכון !

    

     4/10/09 23:13:

   צטט: guitarwoman 2009-10-02 19:52:37

   צטט: קרן זקוטו 2009-10-02 16:24:32

   צטט: אקובילדינג 2009-10-02 16:15:57


   התמונות מרהיבות כמו הסיפור הנלווה אליהן,

   אך ברוח ההקדשה

   של הפוסט לגלעד שליט,

   מאחלת לו שבשנה הבאה,

   נשמע שהוא מטייל באחד המקומות הקסומים האלו...

   מצטרפת להקדשה.

   נהנתי מאוד לחוות עימך את המסע.

   חג שמח...

    

   איך לא אצטרף גם אני....(עדיין מתרגשת מכל זה ומקווה שהסוף הטוב בהישג ידינו...)

   ואני רוצה לפרגן לך שהקפדת לדבר אנגלית ליד מאריה, יש אצלנו בעבודה מישהי, אנגלייה, שמתעקשת לדבר איתי אנגלית בעוד מסביבנו גם אנשים שלא יודעים את השפה, ותאמין לי, אני כל הזמן חוזרת לעברית והיא נשארת בתוך חוסר הרגישות המשוועת שלה.....(או גישה אימפריאליסטית, לך תדע...)

   את גדולה אן. פשוא אין על אן :))

    

    

    

     4/10/09 23:12:

   צטט: כבר לא בין החיים.. 2009-10-02 19:03:16

   יכולת הטיילת שלך בעולם

   כל פעם מפתיעה אותי מחדש

   אפילו אני שיש לי כנפיים להגיע לכל מקום בו חפצה נפשי..

   מקנא בך..

   חיבוכנף לך

   סוף טוב הכל טוב

   מחייך :))

   את בסדר את.

   תודה יפה שחזרת אלינו.

    

     4/10/09 23:11:

   צטט: אורנה ע 2009-10-02 18:50:57

   בדרכך הנפלאה אתה מצליח להעביר לא רק את חוויות הטיול אלא גם את החיבור בין האנשים.

   נהניתי מאד.

   וואו תודה רבה אורנה

    

     4/10/09 23:10:

   צטט: OR37 2009-10-02 18:50:30

   אתה מספר את מה שאתה עובר בצורה מושלמת כמו כל סופר!

   אם לא היו התמונות הייתי חושבת שזה דמיוני

   אגב אין על פרישייק בננה, תמר ומלון :)

    

   תודה את נהדרת :)

    

     4/10/09 23:09:

   צטט: שחף ה. 2009-10-02 18:23:45


   כל כך הרבה מים ונוף פראי.

   מקנא בך, חבר יקר.

   קנא קנה קום וסע :))

    

     4/10/09 23:08:

   צטט: anaatti 2009-10-02 18:17:52


   הנשימה נעתקת למראות,,,

    אוהבת מפלי מים שוצפים באשד רחב,, והתמונות קסומות ביותר בעיניי,,,,,,

    תענוג ממש,,,,

    

   תודה דרור, *

    

   ועכשעיו שראינו,כולנו, את גלעד, לפחות יודעים שהוא חי ובסדר,,

    נקווה שישוב בקרוב לחיק משפחתו

    

   חג שמח לכל בית ישראל

    

   בהחלט נקווה שישוב בקרוב.

   תודה ממש כייף לי.

    

     4/10/09 23:07:

   צטט: עו"ד יעל גיל 2009-10-02 18:10:55

   חג סוכות שמח ! פוסט מרתק. *

   תודה יעל

    

     4/10/09 23:07:

   צטט: לחישת הלב 2009-10-02 17:58:02

    וואוו איזה מסע מהנה,

   למדתי מתוכו הרבה,

   קוראת וחשה כמטיילת השטח

   בכשרונך הרב, הנחלת לתוכי את התחושה

   המופלאה, ונדירה של טיילת במקומות קסומות,

   ואותי כבשת מיד עם ראותי את המפלים,

   פשוט קסום, ומדהים כמה שהעולם יפה, ואינסופי,

   תודה לך,

   נעם לי הביקור, והחכים אותי,

   נראה שיש בך ידע בלתי נלאה,

   נפלא !

   נהדר שכך. תודה רבה

    

     4/10/09 23:04:

   צטט: אור נגוהות 2009-10-02 17:56:45


   אוף... אין אין על התמונות האלה.... ממש מעורר קנאה..פשוט גן עדן...

   תודה דרור..ויופי של הקדשה למשפחת שליט.. זה יום חשוב מאד מאד עבורם....

   חג שמח:)

   אכן. תודה רבה

    

     4/10/09 23:03:

   צטט: מנוליה 2009-10-02 17:50:20

   מקסים מקסים

   חג שמח חברי היקר

   חיבוק :)

   תודה. :)) חיבוק

    

     4/10/09 23:02:

   צטט: טהור 2009-10-02 17:32:21


   פוסט מקסים ותמונות מרהיבות

    

   אני מייחל לשחרורו של גלעד בקרוב

    

   הלוואי. תודה רבה

     4/10/09 23:02:

   צטט: raquelle 2009-10-02 17:32:02

   כרגיל, הסיפורים מרתקים

   והתמונות מרהיבות.

   תודה רחל

    

     4/10/09 23:02:

   צטט: יולנטה 2009-10-02 17:29:06

   דרור היי

   התמונות מרהיבות

   המסע מרתק

   נחזיק ידיים למען גלעד שליט ומשפחתו

   שיחזור הביתה בשלום

   חג שמח

   יולי

    

   בהחלט. תודה יולי

    

     4/10/09 23:01:

   צטט: רמי נוי 2009-10-02 17:22:41


   מעורר קנאה כרגיל

   :) איחוליי

    

     4/10/09 23:01:

   צטט: גלור ניקה 2009-10-02 17:19:28

   תודה על עוד מסע מרתק

    

   תודה ניקה

     4/10/09 23:00:

   צטט: הכי הכי 2009-10-02 17:13:32


   בינתיים נהנית רק מהתמונות

   מ ד ה י מ ו ת !!!

   אשוב לקרוא

   חג סוכות שמח

   שובי, תודה

    

     4/10/09 23:00:

   צטט: שרה קונפורטי 2009-10-02 17:01:00


   הי

   יופי של פוסט,

   מסע מופלא,

   ווהוהוהו,

   מזל טוב,

   שתהיה שנה נפלאה

   חג שמח

   שרה קונפורטי

   www.sarakonforty.com

   תודה שרה

    

     4/10/09 22:59:

   צטט: אישה1 2009-10-02 16:47:33

   סחתיין עליך דון-רפאל קריצה!

   שלא מפחד ממים גושעים מנבכי סלע, מנחשים ועכבישים לרוב ומילידים אוחזי חיצים...

   החיים הם לונה פארק, ואתה ללא ספק רוכב על כל המתקנים! צוחק

   חג שמח לך ולכל בית ישראל,

   דינה

    

   ללא ספק אשה יסודית את. תודה רבה דינה

     4/10/09 22:59:

   צטט: ami10 2009-10-02 16:47:09


   אין מילים..אולי אחת..

   מקסים!!!!

   תודה

    

     4/10/09 22:58:

   צטט: אהרון... 2009-10-02 16:39:05


   איזה תענוג להשתכשך בבריכה צוננת עם זרם של  מי מעיינות חמים. אפילו הטבע ירוק בוהק מקנאה.

    

   חג שמח ובשורות טובות לך, לכולם כאן ולמשפחת גלעד שליט.

    

   אהרון.

   רק בשורות טובות. תודה אהרון

    

     4/10/09 22:58:

   צטט: קרן זקוטו 2009-10-02 16:24:32

   צטט: אקובילדינג 2009-10-02 16:15:57


   התמונות מרהיבות כמו הסיפור הנלווה אליהן,

   אך ברוח ההקדשה

   של הפוסט לגלעד שליט,

   מאחלת לו שבשנה הבאה,

   נשמע שהוא מטייל באחד המקומות הקסומים האלו...

   מצטרפת להקדשה.

   נהנתי מאוד לחוות עימך את המסע.

   חג שמח...

   תודה

    

     4/10/09 22:57:

   צטט: pozit 2009-10-02 16:21:18

   תמונות מקסימות

   *פוזית

    

    

   תודה

     4/10/09 22:56:

   צטט: ענת ישראלי 2009-10-02 15:59:20

   כייף השיתוף.

   חג שמח הולכת לראות את הקלטת בהחלט משמח ..עוד ארוכה הדרך*

   הבנתי איזו קלטת. תודה

    

     4/10/09 22:54:

   צטט: דסיקה 2009-10-02 16:08:27


   * ואח"כ אשוב לקרוא...

   שבת שלום וחג שמח.

   כשתשובי, מקווה שתהני :)

     4/10/09 22:53:

   צטט: אקובילדינג 2009-10-02 16:15:57


   התמונות מרהיבות כמו הסיפור הנלווה אליהן,

   אך ברוח ההקדשה

   של הפוסט לגלעד שליט,

   מאחלת לו שבשנה הבאה,

   נשמע שהוא מטייל באחד המקומות הקסומים האלו...

   תודה רבה. הלוואי !

    

     4/10/09 22:53:

   צטט: דסיקה 2009-10-02 16:08:27


   * ואח"כ אשוב לקרוא...

   שבת שלום וחג שמח.

   כשתשובי, מקווה שתהני :)

     4/10/09 22:52:

   צטט: ענת ישראלי 2009-10-02 15:59:20

   כייף השיתוף.

   חג שמח הולכת לראות את הקלטת בהחלט משמח ..עוד ארוכה הדרך*

   איזו קלטת?

    

    

     4/10/09 22:51:

   צטט: יש ! 2009-10-02 15:56:40


   באמת מהנה ומרווה !!!

   תודה!

    

     4/10/09 17:53:


   כמתוך המפלים התענגתי בין מילותייך, שאינן מחסירות פרט זה או אחר.

   הריאקצייה החברתית בתוך נוף ,שרק הדמיון יכול להמציא :)

   תודה על מה שאתה, דרור

   מועדים לשמחה.

   ליאורה חיוך

     4/10/09 09:10:
   "

   למעלה הצמחייה העבותה, דוקרנית. האדמה בוצית אבל גם שברי סלע רבים בה. יש שבילים בסבך אך נראים לי יותר כמשמשים להולכי ארבע. כאן הולכי ארבע זה לא כלבים וחתולים. כאן יש חזירי בר, יגוארים, טפירים, צבועים, תנים שועלים, אוכלי טרמיטים ונמלים טורפות.

   גם נחשים גדולים וקטנים ועכבישים יש כאן לרוב ואין לי מגדיר ארס. ככל שמעמיקים בג'ונגל התחושה פחות נעימה ופחות בטוחה. גם 'עיני הפקחים' רחוקות ואנו מחליטים לחזור בשבילים מקבילים ובדרכינו אנו רואים בריכות מים חמים מבעבעים וריצפתן חול רך ופלגי מים רותחים זורמים סביב. הבריכות הללו שימשו לטהרת הילידות אחרי מחזור ולפני קיום יחסים או בתרבותנו 'מקווה טוהרה'.

   לחשוב שאלפי שנים, המקום הזה שימש את התרבויות הילידיות, ממש מרגש. טוב מילא, מי שהפסיד הפסיד. חזרנו לבריכה להשתכשך במימיה

   "
   מי שהפסיד.. הפסיד..
   חג שמייח.
     3/10/09 23:24:

   תודה על החוויות שאתה מעביר לי מבלי שאתאמץ...

   :-))

   לך *

     3/10/09 22:11:

   התמונות שצילמת דרור משחקים חלק חשוב בהוספת צבע למסעך. הם אשר עוזרים לשחרר את האווירה. אנא הקפד לכלול אותם גם בפרקים הבאים.
     3/10/09 19:31:

   וואוהו כמה צעדתי.....צוחק
     3/10/09 18:56:

   נשמע באמת מרתק

   מקום  מ ה מ ם !!!

   נחמד מצידך לשתף אותנו במסע המדהים שלך.

   שתהיה לך אחלה שנה!

   ותמשיך כמובן במסע...

     3/10/09 18:22:


   הפינקה אל פאראיסו < כשמו כן הוא המקום הזה.

   עולם מרתק, רק לקום ולהעיז.

   מועדים לשימחה

   לולה

     3/10/09 17:50:

   מסע מרתק

   חוויות מרנינות

   תמונות שמוכיחות שהיה כייף

   מה צריך הבן אדם יותר?

   נשיקה ממני...

   ;-)

    

   תודה על הכתיבה והחוויה שאתה מעביר

   כאילו והיינו יחד איתך ונשאר לנו רק להנהן להסכמה

   שהכל מדויק.

   חג שמח דרורי.

    

     3/10/09 17:42:


   תשמע

   אתה מגיע למקומות שאפילו עוד לא שלחתי לשם אףאחד

   ולהזכירך יש לי משרד נסיעות.....

   קסום


   לא קראתי את הכל

   התמונות פשוט מדהימותתת

   איזה כייף לך!!

     3/10/09 16:46:


   טרמילר

   כייף לצאת איתך למסע -

   תודה

   חג שמח

   התמונות מדהימות

    

     3/10/09 16:40:


   לאיודעת למה, הפעם התרכזתי בתמונות - יותר מאשר בטקסט (תודה שזה מוזר לי, לא?)

   והן - מדהימות.

   מדהימות.

   ופתאום נדמה לי שהדבר היחיד שעוד חסר לי בחיים זה מפל של מים שיעשה לי מסאז' בצוואר...

     3/10/09 16:13:

   תודה על השיתוף!

   הכתיבה שלך כל-כך חיה

   שאני מרגישה שותפה למסע.

   וכרגע זה תחליף נהדר למסע אמיתי....

   חג שמח בוקי

     3/10/09 11:53:


   דרור תודה על

   המשך המסע

   אשר אני צועדת

   איתך מקווה להמשך

   מעניין כמו שהיה עד כה......

    

   מועדים לשמחה

     3/10/09 11:04:


   ידידי אני מכתיר אותך רשמית

   לאינדיאנה ג'ונס של הקפה !

   אפילו הריסון פורד בוודאי מקנא בחוויות שלך.

   חג שמח.

     3/10/09 09:52:

   אילו מקורות מים מדהימים יש בעולם.

   נפלא.

   אתם נראים נהנים במיוחד.

   אהבתי.


    

     3/10/09 08:54:

   עושה חשק לקחת תרמיל, להשאיר את צרות העולם מאחוריך ולצאת לטייל

   חג סוכות שמח

   סיגל

     3/10/09 08:32:

   "גדר?!-, חוט תיל נעוץ על מוטות מידי עשרה מטרים."

   ולפעמים אנחנו מקיפים עצמנינו בגדרות כדי להגן על עצמינו .

   לפעמים  מסתבר   שללא הגדרות היינו בטוחים ומאושרים יותר ?

    הזדהתי עם האשלייה של הגדר ,עם הצמרמורת מהעיניים הנינעצות בגב

   תחושת הפלישה  והשימחה של לצאת בזמן , בתמימות ושימחה בלי פגע 

   יפה  כמו הנוף והחופש. תודה חג שמח .


    

     3/10/09 08:05:


   כמו תמיד נהנתי לקרוא על חויותיך

   אני חווה את הטיול דרך הכתיבה

   שלך אתה לא רק כותב על הנופים

   על המקומות המיוחדים אלא

   אתה ממש מעביר את התחושות

   שלך ואני מתחברת לזה מאוד

   תודה על השיתוף

   וחג שמח שיהיה לנו

     3/10/09 03:03:

   דרורצ'יק

   התמונות התמונות

   רובם כמו הילדים

   מסתכלים על התמונות...

   אולי תעשה מבחנים על החומר הנקרא?

   בחיבה ושבת שלום


   צוחק

     3/10/09 01:28:


   איזה עולם מופלא, של נופים ושל אנשים,

   פסק זמן קסום מן המירוץ של החיים!

   חג שמח.

     3/10/09 00:39:

   גן עדן..

   איזה כיףףףףףףף

   *

     3/10/09 00:14:
   אני מרגישה כאילו הייתי שם, אתה משקיע וכל מילה וכל תמונה - תענוג!
     2/10/09 23:28:


   תודה דרור

   על השיתוף במסעותיך המרתקים...

   חג שמח לך...

   מיכל

     2/10/09 23:14:


   כמו אצלנו מפלים עם מסאג ומים חמים

   ומלא שחומי עור

   ושודדים וגנבים

   ופקחים

   באל חמה

   והסירחון בחינם

   תמשיך לספר ותאכל את ליבי מקנאה.

   סתם.....

   חג שמח

    

     2/10/09 23:10:


   מדהים

    

   חג שמח*

   *

   אתה דרור אמיתי.

     2/10/09 21:07:

   paraiso foto show....
     2/10/09 20:35:


   קסם של מסע.

   קסם של תמונות.

   קסם של חבר...(-:

   חג שמח.

   ושבת שלום יקירי...(-:

    

    

   סורי אזלו כוכבי...):
   סוכות

     2/10/09 20:26:

   תודה על מראות ה"בראשית" שאתה  מתאר, על הנופים, על התמונות, על האנשים ועל התחושות.
     2/10/09 19:52:

   צטט: קרן זקוטו 2009-10-02 16:24:32

   צטט: אקובילדינג 2009-10-02 16:15:57


   התמונות מרהיבות כמו הסיפור הנלווה אליהן,

   אך ברוח ההקדשה

   של הפוסט לגלעד שליט,

   מאחלת לו שבשנה הבאה,

   נשמע שהוא מטייל באחד המקומות הקסומים האלו...

   מצטרפת להקדשה.

   נהנתי מאוד לחוות עימך את המסע.

   חג שמח...

    

   איך לא אצטרף גם אני....(עדיין מתרגשת מכל זה ומקווה שהסוף הטוב בהישג ידינו...)

   ואני רוצה לפרגן לך שהקפדת לדבר אנגלית ליד מאריה, יש אצלנו בעבודה מישהי, אנגלייה, שמתעקשת לדבר איתי אנגלית בעוד מסביבנו גם אנשים שלא יודעים את השפה, ותאמין לי, אני כל הזמן חוזרת לעברית והיא נשארת בתוך חוסר הרגישות המשוועת שלה.....(או גישה אימפריאליסטית, לך תדע...)

    

    

   יכולת הטיילת שלך בעולם

   כל פעם מפתיעה אותי מחדש

   אפילו אני שיש לי כנפיים להגיע לכל מקום בו חפצה נפשי..

   מקנא בך..

   חיבוכנף לך

   סוף טוב הכל טוב

     2/10/09 18:50:

   בדרכך הנפלאה אתה מצליח להעביר לא רק את חוויות הטיול אלא גם את החיבור בין האנשים.

   נהניתי מאד.

     2/10/09 18:50:

   אתה מספר את מה שאתה עובר בצורה מושלמת כמו כל סופר!

   אם לא היו התמונות הייתי חושבת שזה דמיוני

   אגב אין על פרישייק בננה, תמר ומלון :)

    

     2/10/09 18:23:


   כל כך הרבה מים ונוף פראי.

   מקנא בך, חבר יקר.

     2/10/09 18:17:


   הנשימה נעתקת למראות,,,

    אוהבת מפלי מים שוצפים באשד רחב,, והתץמונות קסומות ביותר בעיניי,,,,,,

    תענוג ממש,,,,

    

   תודה דרור, *

    

   ועכשעיו שראינו,כולנו, את גלעד, לפחות יודעים שהוא חי ובסדר,,

    נקווה שישוב בקרוב לחיק משפחתו

    

   חג שמח לכל בית ישראל

     2/10/09 18:10:
   חג סוכות שמח ! פוסט מרתק. *
     2/10/09 17:58:

    וואוו איזה מסע מהנה,

   למדתי מתוכו הרבה,

   קוראת וחשה כמטיילת השטח

   בכשרונך הרב, הנחלת לתוכי את התחושה

   המופלאה, ונדירה של טיילת במקומות קסומות,

   ואותי כבשת מיד עם ראותי את המפלים,

   פשוט קסום, ומדהים כמה שהעולם יפה, ואינסופי,

   תודה לך,

   נעם לי הביקור, והחכים אותי,

   נראה שיש בך ידע בלתי נלאה,

   נפלא !

     2/10/09 17:56:


   אוף... אין אין על התמונות האלה.... ממש מעורר קנאה..פשוט גן עדן...

   תודה דרור..ויופי של הקדשה למשפחת שליט.. זה יום חשוב מאד מאד עבורם....

   חג שמח:)

     2/10/09 17:50:

   מקסים מקסים

   חג שמח חברי היקר

   חיבוק :)

     2/10/09 17:32:


   פוסט מקסים ותמונות מרהיבות

    

   אני מייחל לשחרורו של גלעד בקרוב

     2/10/09 17:32:

   כרגיל, הסיפורים מרתקים

   והתמונות מרהיבות.

     2/10/09 17:29:

   דרור היי

   התמונות מרהיבות

   המסע מרתק

   נחזיק ידיים למען גלעד שליט ומשפחתו

   שיחזור הביתה בשלום

   חג שמח

   יולי

    

     2/10/09 17:22:

   מעורר קנאה כרגיל
     2/10/09 17:19:
   תודה על עוד מסע מרתק
     2/10/09 17:13:


   בינתיים נהנית רק מהתמונות

   מ ד ה י מ ו ת !!!

   אשוב לקרוא

   חג סוכות שמח

     2/10/09 17:01:

   הי

   יופי של פוסט,

   מסע מופלא,

   ווהוהוהו,

   מזל טוב,

   שתהיה שנה נפלאה

   חג שמח

   שרה קונפורטי

   www.sarakonforty.com

     2/10/09 16:47:

   סחתיין עליך דון-רפאל קריצה!

   שלא מפחד ממים גושעים מנבכי סלע, מנחשים ועכבישים לרוב ומילידים אוחזי חיצים...

   החיים הם לונה פארק, ואתה ללא ספק רוכב על כל המתקנים! צוחק

   חג שמח לך ולכל בית ישראל,

   דינה

     2/10/09 16:47:


   אין מילים..אולי אחת..

   מקסים!!!!

     2/10/09 16:39:


   איזה תענוג להשתכשך בבריכה צוננת עם זרם של  מי מעיינות חמים. אפילו הטבע ירוק בוהק מקנאה.

    

   חג שמח ובשורות טובות לך, לכולם כאן ולמשפחת גלעד שליט.

    

   אהרון.

     2/10/09 16:24:

   צטט: אקובילדינג 2009-10-02 16:15:57


   התמונות מרהיבות כמו הסיפור הנלווה אליהן,

   אך ברוח ההקדשה

   של הפוסט לגלעד שליט,

   מאחלת לו שבשנה הבאה,

   נשמע שהוא מטייל באחד המקומות הקסומים האלו...

   מצטרפת להקדשה.

   נהנתי מאוד לחוות עימך את המסע.

   חג שמח...

     2/10/09 16:21:

   תמונות מקסימות

   *פוזית

    

     2/10/09 16:15:


   התמונות מרהיבות כמו הסיפור הנלווה אליהן,

   אך ברוח ההקדשה

   של הפוסט לגלעד שליט,

   מאחלת לו שבשנה הבאה,

   נשמע שהוא מטייל באחד המקומות הקסומים האלו...

     2/10/09 16:08:


   * ואח"כ אשוב לקרוא...

   שבת שלום וחג שמח.

     2/10/09 15:59:

   כייף השיתוף.

   חג שמח הולכת לראות את הקלטת בהחלט משמח ..עוד ארוכה הדרך*

     2/10/09 15:56:

   באמת מהנה ומרווה !!!
     2/10/09 15:21:

   צטט: or-ly22 2009-10-02 15:17:47


   צעדנו אל הצומת נהנים ממראה המטעים והנוף

   תודה על "הצעידה" אתך במסע.

   חג סוכות שמח*

   היי אורלי, תודה ויופי שאת איתנו :)) כייף. חג שמח

    

     2/10/09 15:17:


   צעדנו אל הצומת נהנים ממראה המטעים והנוף

   תודה על "הצעידה" אתך במסע.

   חג סוכות שמח*

   פרופיל

   הטרמילר The Tarmiler
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון