כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  הילדים יצליחו היכן שראשי הערים נכשלו

  9 תגובות   יום ראשון, 4/10/09, 12:47


  הוצאת בקבוקי הפלסטיק הגדולים מחוק מחזור הבקבוקים המתוקן ושינוי החוק הם צעדים בכיוון הנכון. הפרדת פסולת וכיווצה הם הפעולות החשובות שעדיין אינם נעשות בארץ והשד אולי יודע למה.


  השר ארדן אולי התקפל, אבל אם הוא יצליח לחנך את הציבור להפרדה וכווץ הפסולת הביתית אז אולי נצליח
  לעבור מדיבורים למעשים בתחום איכות הסביבה.


  רוב ראשי הערים בישראל מדברים על מיחזור ועל עיר ירוקה אבל משלמים לקבלנים סכומים גלובליים לפינוי אשפה ומשתחררים מכל תמריץ  לעבור לתהליכים של הפרדת הפסולת והקטנת נפחה, שהם הלב של איכות הסביבה .


   בציריך האזרחים קונים שקי אשפה בנפח קבוע ולתושבים יש אינטרס לכווץ את נפחה של האשפה . כל ילד באירופה יודע שאת האשפה צריך לכווץ. הורים שאינם מתנהגים בהתאם חוטפים על הראש מילדיהם.  ברוב המדינות באירופה הפסיקו עם מתן פקדון לבקבוקי משקה בנקודות איסוף ועברו להפרדת פסולת והקטנת הנפח בשרשרת האיסוף, המתחילה מהבית. אצלנו שיטת הפקדון לבקבוקי הפלסטיק מפרנסת את משפחות הפשע.

   

  בתכנית מצפ"ן בקריה האקדמית אונו ערכו הסטודנטים ניסוי בשלשה גני חובה במטרה להראות כי דרך חינוך הילדים לאיכות הסביבה ניתן להשפיע על ההורים והקהילה. באחד הגנים הצליחו הילדים לנקות ולטפח רחבה מוזנחת ומלוכלכת בסמוך לגן הילדים תוך שהם משתמשים לקישוט ולסימון, בבקבוקי פלסטיק ממוחזרים ומשקים את השתילים הרכים במי מזגן.

   

  בתמונה : הרחבה נוקתה ושולטה על ידי הילדים.  הילדים שתלו שתילים וקישטו את הרחבה בחומרים ממוחזרים.

   

  הסרטון הבא מראה איך ניתן לצמצם ב 80% את נפח המחזור של בקבוקי המשקה 1.5ליטר ומעלה, לחסוך עשרות מיליוני שקלים לקופת המדינה והרשויות המקומיות ולתרום בענק לאיכות הסביבה.
  הכל בפעולה ביתית פשוטה של כיווץ הבקבוקים ל20% מנפחם.


  בישראל מסתובבים כמיליארד בקבוקי משקה גדולים והשר לאיכות הסביבה מקווה למחזר את מחציתם כחצי מיליארד בשנה. מחזור הבקבוקים דורש מערך לוגיסטי מסועף וללא הכווץ והקטנת הנפח ידרשו כ 50000 מכולות בשנה להובלת מיליארד הבקבוקים למרכזי המחזור, בעלויות של עשרות מיליוני שקלים, שלא לדבר על הוצאות הרשויות ומשקי הבית והנזקים הסביבתיים. חבל רק שבשביל לכווץ את הבקבוקים הגדולים של פריגת צריך לעבור אימוני כח מיוחדים. לתשומת לב מנהלי המפעל. 


  ההצעה שאני מביא כאן ומדגים אותה בסרטון המצורף, מראה איך עלידי  פעולה ביתית פשוטה
  של כיווץ הבקבוק או קרטון החלב ל20% מנפחו, אתם חוסכים למשק עשרות מיליוני שקלים,
  מקטינים את פליטת גזי החממה, תורמים לאיכות הסביבה וגם מקטינים את נפחי
  הזבל הביתי . תראו, תיישמו ותעבירו הלאה.


  לחצו על הלינק: רק 20 אחוז

  דרג את התוכן: