כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  על השולחן

  אני לא אכתוב את רב-המכר הבא אך מה שאכתוב שווה קריאה, וידאו שאעלה שווה צפייה ואודיו שאביא לכאן ראוי להקשבה...

  הבלוג הוא דמוקרטי ומלבד חולי/ות נפש כולם/ן מוזמנים/ות להגיב רק דבר אחד אני מבקש: נא לשמור על כבוד לזולת גם אם דעותיכם/ן שונות בתכלית השוני....

  ליאור קודנר עזב את הקפה, יש אלוהים או אין אלוהים?

  2 תגובות   יום חמישי, 8/10/09, 05:09

   

  צטט: lior kodner 2009-09-14 18:42:45

   

  פוסט פרידה מהקפה

   

  שלום חברים,
  בסוף השבוע הקרוב אעזוב את תפקידי כעורך הקפה. מילאתי את התפקיד כמעט שנתיים, שבמהלכן מותג הקפה התחזק בצורה משמעותית מבחינה תוכנית וטכנולוגית. לשורותינו הצטרפו כותבים מעניינים כמו שחר אילן, יוסי מלמן ויוסי שריד, ועשרות אלפי גולשים נוספים. הוספנו לא מעט פיצ'רים חדשים, בהם רשת עכבר קפה וכן ביקורות, טיפים על מקומות בעולם, סרגלי ניווט חדשים ועוד. נכון, יש עדיין לא מעט בעיות, אבל האתר יציב יחסית ומספר הבאגים בו פחת בצורה משמעותית. בחודשים הקרובים יתווספו לקפה שיפורים נוספים, עליהם עמל צוות האתר כבר תקופה ארוכה.

   

  בהזדמנות הזו רציתי להודות לגדי להב שמינה אותי לתפקיד ולימד אותי המון על אינטרנט וניהול; לעידו פולק והדס גולדשטיין שאיפשרו את תנופת הפיתוח של האתר; לצוות דקס, יונתן דורטהיימר, אסף גנדלר וסיוון פדנס, על העבודה המשותפת; לאחי אבנון שהקדיש שעות ארוכות בעבודה מייאשת של פיתוח האתר; ומעל הכל לליאת זנד שניווטה לצדי את האתר בצורה מעוררת הערכה ותמשיך בעבודתה כאן בקפה.
  האתר הזה חייב את הצלחתו למנהלי קהילות מובילים בתחומם ולבלוגרים מצוינים, להם אני מודה על שיתוף הפעולה הפורה בינינו. לצערי, עבודת ניהול בכלל והתעסקות יומיומית עם רשת חברתית בפרט יכולים לגרום ללא מעט חיכוכים והעלבות, ולכן אם פגעתי במישהו במהלך עבודתי כאן אני מתנצל על כך.
  בשנתיים האחרונות למדתי המון על אינטרנט, על בלוגים וקהילות וירטואליות, על רשתות חברתיות ובכלל על דינמיקה חברתית. חלק גדול מהדברים האלה אקח איתי לתחנה הבאה שלי – לימודים ועבודה לתקופה מוגבלת בחו"ל. אבל בשורה התחתונה, אנחנו לא באמת נפרדים – אני מתכוון לכתוב בקפה גם בהמשך הדרך, ובמקביל לשמור על קשר עם האנשים המיוחדים שפגשתי כאן.
  אז להתראות בקפה ותודה על הכל,
  ליאור


   

   


   ליאור היקר, רצה הגורל/אלוהים/יד המקרה ונשאבתי חזרה אל התחום שעזבתי לפני שנים: תקשורת.
  היות ומתוך הסכמה מלאה שלי חזרתי לשחות בביצה הסרוחה, אני חייב בלב כבד לכבד את אותו קוד אתי שגדלתי על ברכיו בו בעת שאני כותב אלייך. זו בדיוק הסיבה שבפוסט הזה אהיה רך אלייך אבל לא אסתיר את שבליבי, כי כזה אני: גלוי.

  אין לי ספק שבעיניי אדונייך אתה נחשב להצלחה, אני יודע, אחרת איך ניתן להסביר את הקידום ההזוי שקיבלת?
  עוד לפני שהפכתי אושפיזין ב"שולחן העגול", ידעתי שמסביב לשולחן נאמרים הדברים האמיתיים. שם, בתוך חדר הישיבות הממוזג עם המקרן המשתלשל מהתקרה, שם מוצגות הטבלאות של השורה התחתונה...

  האמת היא ליאור, שאני כלל לא מצטער על לכתך, אני חושב שאתה הבאת להזניה של הקפה שלא נראתה כמותה בשום רשת חברתית אחרת בעולם!!! אפילו לא בקבוצות האפלות של פייסבוק.
  בודדים בקפה "זכו" לראות את ההתנהלות החד-צדדית שלך, את מתן הגיבוי העיוור וקידום המקורבים לך ב"רשימת הפוסטים המומלצים" או ה"בלוג ששווה הצצה"...

  אני עדיין זוכר את התנהלותך במשברים חברתיים שהיו (והיו המון) בקהילה של חברתך מנהלת קהילת זוגיות. אני זוכר את הביקורים שלך אצלי בבלוג כאילו רצית לומר "גלוי, אני שם עלייך ע' " בעוד ששמת ז'. זו לא חכמה להיות גיבור על בלוגר כמוני כשאתה עורך הקפה כמוך. הרי כשיתחשק לך, אתה תוריד לי את השאלטר ואני...אני לא אוכל לעשות כלום מלבד לפתוח כרטיס חדש אולי ולהתחיל מחדש.

  אני גם זוכר את המיילים ששלחתי לך וסיפרתי לך על מעשים הגובלים בפלילים שהתעלמת מהם, מזלי שהשכלתי לפעול ולחלץ את עצמי.
  מעולם לא טרחת לברר ולא בחנת את האפשרות שלמרות סגנוני הבוטה בקהילת זוגיות, אולי בכל זאת יש משהו במה שאני אומר? הרי גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום וזה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחרייך, יש קפיש?

  הגיבוי האוטומטי שנתת לקרין מנהלת קהילת זוגיות הביא לך מספר כניסות גבוה יחסית לאתר הקפה, אבל האיכות, ממנה והלאה. קהילת זוגיות כיום נראית כמו ספינת פיראטים לאחר הפגזה, שיירים. פה ושם דיונים של "בשר טרי" בעוד שהגרעין הקבוע בחלקו, מצא קהילה חדשה להתבטא בה. קהילת זוגיות התפרקה, הסתכסכה, פצעה אחד את השניה, בגדה, עברה על כל כללי הנטיקה (אתיקה ברשת למי שלא מכיר את המושג) והכל תחת שרביטך שלך ובהעלמת עין של מנהלת הקהילה מקורבתך.
  גם כשקראתי להוסיף מנהל ממין זכר לא זכתה הקהילה
  להתייחסותך. לקח לך שמונה חודשים להבין שזהו צורך. בעוד שהיה זה צורך איכותי אתה ראית בזה צורך כמותי, אתה מבין את ההבדל התהומי ביננו?

  התעלמת מהמוסר הכפול של מנהלת הקהילה. בעוד שקרין המנהלת סתמה פיות למתנגדיה, צינזרה דיונים או מחקה אותם, קידמה את ענייניהם של מקורביה ושלה במסווה של שיתוף בקהילה ויתר הפרטים שמורים על שרת דה-מרקר.
  יצא לך לקרוא דיונים מהחודשים האחרונים שם?
  ההתבטאויות הבוטות שלי מסמיקות בהשוואה למה שקרה שם וכאילו לא היו דברים מעולם. מנהלת הקהילה לא מחקה, לא צינזרה, לא חסמה אף אחד, רק אחד כמוני שקרא להחליף אותה ולהוסיף מנהל ממין זכר זכה להרגיש את נחת מקלדתה שחסמה אותי.
  יצרת קליקה סגורה שמי שלא התאים להם, מצא דרכו החוצה, מרצון או בחסימה.

  ההתנגדות לך הייתה גם במקומות אחרים בקפה ולא רק אצלי. צברת מספר מרשים של בלוגרים שלא כירכרו סביבך וחלקם לא חסך שבטו ממך אצלם בבלוג או בדיונים לא מעטים.
  אני מאלה בקפה שלא מצטערים על לכתך. אני מאלה בקפה שמצטערים על שהיית. אני מקבוצת האנשים שלמדו על מקלדתם ומסכם את דרך התנהלותך ועל אלה לא אשכח ולא אסלח.

  קראתי חומרים שלך, אישייים ומקצועיים ועד היום אני לא מצליח להבין מהו הדבר שפטרונך מזהה אצלך, אולי זו היכולת שלך לשווק את האג'נדה שהוא מקדם? נראה לי שכן. לא שיש פסול בקידום אג'נדה הרי אני עושה את אותו הדבר למישהוא אחר, אלא שאת תוצאות האג'נדה שאתה מקדם ניתן לראות גם במקומות רבים כאן בקפה.

  אני יודע שמתישהו דרכינו יצטלבו שוב וגם כשזה יקרה, לא אשכח ולא אסלח לך על התנהלותך השנויה במחלוקת ובעלת מוסר כפול.
  לך לך ליאור לדרכך החדשה, כשתחזור, אולי כבר לא אהיה כאן, אבל את מה שיש לי להגיד לך אומר לך יום אחד כשניפגש בכנס כזה או אחר....
  מה רעו אוהלייך ליאור, שמח על שהלכת ועצוב על שהשארת את דומייך מאחורייך. הייתי בקפה לפנייך ונשארתי גם אחרייך...

  יש אלוהים, הגביע הוא שלנו :-)

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/10/09 21:54:

   צטט: flicker 2009-10-08 08:04:51

   איזה גביע ואיזה נעליים..

   עכשיו שאין מנהל מהרגע שהוא עזב, יותר טוב לך?

   הכל מתנהל כאן בצורה הכי פרוצה שיש.

    גם מנהל חדש כבר לא יצליח. הם צריכים להמציא את הקפה מחדש. היום באתר גלובס הגדירו את הקפה כרשת חברתית והכרויות...חחח...כשכתבתי למנהלת זוגיות וליאור שהקפה הפך לאתר הכרויות את הכחישו נמרצות, אולי אפילו נעלבו :-)

   מה ע קהילת לכל שאלה תשובה שהוא פתח לחברים החיפאים שלו? או ש-מזה לא ידעת או שלא מעניין אותך מספיק כמו קהילת זוגיות. איזה מהתשובות נכונה? השאלה "איזה מהתשובות נכונה?" לא רלוונטית, השחיתות קיימת בקפה וזהו.

    

   בכולופן - היה, היה וזהו. 

    אז זהו, שזה לא "היה וזהו" רק שזה ממשיך להיות צולע ולא מקצועי ועדיין יש רשימות "חברים" שזוכים להטבות, ושיקולים מוזרים (ע"ע הבלוג של אריאל זילבר היקר שלא העלה שום תוכן וכבר "כיכב" ב"כדאי להציץ" חחח..)

   ניהול סמוי מתבצע בהנהלתו המפוקפקת מלכתחילה של גדי להב שהיה אחראי על הדברים גם כשליאור היה כאן. ליאור הונח בחזית כדי לספוג את המטחים הכבדים של ארטילריית הגולשים. לא צריך להיות באף חדש ישיבות עם טבלאות של שורה תחתונה. צריך להבין שבחדרי הישיבות נתקבלו ההחלטות הכלכליות וקודנר היה הרבה יותר פעיל ממה שאת מתארת...

   מספיק שרואים איך הכל מתנהל כאן ולחבר 1+1.

    

   אז לדעתי - המיקוד מהקודקודים האמיתיים של המקום הזה רחוק מלהתהוות. גדי להב הוא האיש והכתובת שלך.

    גם אליו פניתי בזמנו, כרגיל וכמצופה מאותה קבוצת "עורכים ומנהלים" זכיתי בהתעלמות ואין לי צל של ספק שזה לא קשור אלי :-), את התוצאה אנו רואים ומדסקסים כרגע...

    

    

     8/10/09 08:04:

   איזה גביע ואיזה נעליים..

   עכשיו שאין מנהל מהרגע שהוא עזב, יותר טוב לך?

   הכל מתנהל כאן בצורה הכי פרוצה שיש.

    

   מה ע קהילת לכל שאלה תשובה שהוא פתח לחברים החיפאים שלו? או ש-מזה לא ידעת או שלא מעניין אותך מספיק כמו קהילת זוגיות. איזה מהתשובות נכונה?

    

   בכולופן - היה, היה וזהו. 

    

   ניהול סמוי מתבצע בהנהלתו המפוקפקת מלכתחילה של גדי להב שהיה אחראי על הדברים גם כשליאור היה כאן. ליאור הונח בחזית כדי לספוג את המטחים הכבדים של ארטילריית הגולשים. לא צריך להיות באף חדש ישיבות עם טבלאות של שורה תחתונה.

   מספיק שרואים איך הכל מתנהל כאן ולחבר 1+1.

    

   אז לדעתי - המיקוד מהקודקודים האמיתיים של המקום הזה רחוק מלהתהוות. גדי להב הוא האיש והכתובת שלך.

    

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   גלוי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין